RESULTAT mellan 25 feb och 26 feb
IUSM 2012-02-25/26
Friidrottens Hus, Göteborg
Göteborgs FIF
Uppdaterad: 12-02-27
Resultatlänk lördag  söndag  Samlad lista   


 
P16 60m
Försök heat 126 feb
Saad Alsaudi96KFUM Kristianstad 7.26Q
Gustav Kjell96Turebergs FK 7.39Q
Pontus Sterner Johansson96Malmö AI 7.50q
Joar Husmark96Falu IK 7.57
Eric Hallkvist96IF Castor 7.58
Joakim Stenström96IK Hinden 7.64
Andreas Movin96IFK Lidingö 7.69

Försök heat 226 feb
Anton Sigurdsson96Malmö AI 7.32Q
Emil von Barth96Ullevi FK 7.35Q
Erik Liden96IFK Lidingö 7.53q7.524
Anton Johansson96KFUM Örebro 7.61
Alexander Thunberg96IK Stål 7.64
Isak Hampel Klang96Hässelby SK 7.70

Försök heat 326 feb
Charles Mitala96Malmö AI 7.46Q
Akram Adinda96Upsala IF 7.52Q
Melker Karlsson96Ullevi FK 7.53 7.528
Tobias Jonsson96Dals Södra FFI 7.54
Jakob Lindström96IF Castor 7.58
Victor Björklund96Upsala IF 7.65
Jon Klasér96Falu IK 7.77

Final26 feb
Charles Mitala96Malmö AI 7.31
Anton Sigurdsson96Malmö AI 7.32
Saad Alsaudi96KFUM Kristianstad 7.32
Gustav Kjell96Turebergs FK 7.43
Emil von Barth96Ullevi FK 7.50
Akram Adinda96Upsala IF 7.58
Erik Liden96IFK Lidingö 7.59
Pontus Sterner Johansson96Malmö AI 7.77


P16 400m
Försök heat 125 feb
Victor Fingal96Ullevi FK51.38Q
Mathieu Nilsson96IF Göta Karlstad53.10
Sebastian Kadestål96Öresund FK53.90
Mattias Svärd96IFK Växjö58.35

Försök heat 225 feb
Alexander Lundskog96Ullevi FK53.34Q
Noah Elliot96Ullevi FK53.73
Adrian Lekenmyr96IFK Lund54.58
Melker Karlsson96Ullevi FK56.17

Försök heat 325 feb
Erik Hermelin96IFK Lidingö52.15Q
Kalle Berglund96UF Contact52.83q
Andreas Movin96IFK Lidingö52.86
Rikard Pettersson96Alingsås IFDQ tjuvstart

Final26 feb
Alexander Lundskog96Ullevi FK50.59
Victor Fingal96Ullevi FK50.64
Kalle Berglund96UF Contact52.24
Erik Hermelin96IFK Lidingö52.59


P16 1500m
Försök heat 125 feb
Andreas Jansson96SLK Oxelösund 4:16.01Q
Johan Lindgren96Mölndals AIK 4:23.89Q
Oskar Carsson96Ullevi FK 4:24.13q
Christopher Koos96Malmö AI 4:28.78q
Erik Wickström96Spårvägens FK 4:29.36
Martin Axelsson96Trollhättan FIK 4:35.23
Karl Wallén96Istrums SK 4:40.80
Alexander Quick96IFK Lunddnf

Försök heat 225 feb
Gustaf Stensjö96Sävedalens AIK 4:21.19Q
Gabriel Sandör96IK Akele 4:22.67Q
Gabriel Steffensen96Sävedalens AIK 4:25.97q
Mohammed Loukili96IFK Lidingö 4:27.10q
Daniel Tapia96Hässelby SK 4:41.30
Anton Wijk96Upsala IF 4:43.83
Elias Andersson96Spårvägens FK 4:44.28

Final26 feb
Gustaf Stensjö96Sävedalens AIK 3:58.26
Andreas Jansson96SLK Oxelösund 4:11.27
Johan Lindgren96Mölndals AIK 4:12.78
Gabriel Steffensen96Sävedalens AIK 4:15.22
Gabriel Sandör96IK Akele 4:21.32
Mohammed Loukili96IFK Lidingö 4:22.51
Christopher Koos96Malmö AI 4:22.68
Oskar Carsson96Ullevi FKdns


P16 Häck 60m91 cm
Försök heat 125 feb
Thobias Nilsson Montler96Malmö AI 8.29Q
Alexander Lundskog96Ullevi FK 8.31Q
Adam Nygårds Jacobsson96Falu IK 8.72q
Joakim Stenström96IK Hinden 8.91q
Eric Hacksell96Hässelby SK 8.99
Victor Björklund96Upsala IF 9.16

Försök heat 225 feb
Charles Mitala96Malmö AI 8.25Q
Mathieu Nilsson96IF Göta Karlstad 8.73Q
Alexander Thunberg96IK Stål 8.84q
Artur Engström96IK Ymer 8.85q
Nicklas Karlsson96Finspångs AIK 9.04
Rikard Pettersson96Alingsås IF 9.07
Axel Ohlson96Hässelby SK 9.09

Final25 feb
Charles Mitala96Malmö AI 7.98
Alexander Lundskog96Ullevi FK 8.19
Thobias Nilsson Montler96Malmö AI 8.43
Mathieu Nilsson96IF Göta Karlstad 8.53
Adam Nygårds Jacobsson96Falu IK 8.68
Artur Engström96IK Ymer 8.70
Alexander Thunberg96IK Stål 8.83
Joakim Stenström96IK Hinden 8.93


P16 Höjd
Final26 feb
Fabian Delryd96Täby IS200
Henrik Thoms96Hanvikens SK193
Oskar Nilsson96Skellefteå AIK188
Thobias Nilsson Montler96Malmö AI185
Adam Nygårds Jacobsson96Falu IK181
Herman Olvik96Ullevi FK181
Linus Falck96Hökensås UR177
Joar Andersson96Täby IS177
Jakob Lindström96IF Castor171
Mattias Svärd96IFK VäxjöX
Daniel Gällblad96Varbergs GIFX
Christoffer Ekberg96IFK LidingöX

171177181185188191193195200202
J.Anderssonoxxoxxx
M.Svärdxxx
J.Lindströmxoxxx
T.Nilsson Montler-oooxxx
F.Delryd---ooo-ooxxx
H.Olvikoxooxxx
C.Ekbergxxx
D.Gällbladxxx
A.Nygårds Jacobssoooxxx
H.Thoms-ooooooxxx
O.Nilsson-xoxoxxoxxoxxx
L.Falckooxxx


P16 Stav
Final25 feb
Hannes Burman96Skellefteå AIK427
Carl Ivarsson96Lerum Friidrott422
Esa Hiltunen96Ullevi FK412
Jonatan Nordh96Örgryte IS406
Pontus Sterner Johansson96Malmö AI392
Gustav Burman96Skellefteå AIK384
Jacob Staaf96Bålsta IK384
Isak Hampel Klang96Hässelby SK372
Alfred Delefors-Hedberg96GoIF Tjalve342
Carl Thunberg96Örgryte ISX
Jonatan Edsinger96Lerum FriidrottX
Hannes Gidlöf96Gefle IFX

306324342360372384392400406412417422427432
C.Ivarsson-------o-o-o-xxx
I.Hampel Klang-ooooxxx
J.Staaf--ooxooxxx
P.Sterner Johanss---ooxxoxoxxx
J.Nordh-----oxoooxxx
E.Hiltunen-----xooooxxoxxx
C.Thunberg---xxx
H.Gidlöf----xxx
G.Burman----ooxxx
J.Edsinger-xxx
A.Delefors-Hedber-xoxoxxx
H.Burman------oo-ooxoxoxxx


P16 Längd
Final25 feb
Thobias Nilsson Montler96Malmö AI6,98
Artur Engström96IK Ymer6,48
Charles Mitala96Malmö AI6,38
Isak Hampel Klang96Hässelby SK6,33
Alexander Thunberg96IK Stål6,29
Noah Elliot96Ullevi FK6,28
Oskar Nilsson96Skellefteå AIK6,27
Joar Husmark96Falu IK6,22
Pontus Sterner Johansson96Malmö AI6,20
10 Anton Sigurdsson96Malmö AI6,19
11 Adam Nygårds Jacobsson96Falu IK6,16
12 Erik Hermelin96IFK Lidingö6,07
13 Anton Johansson96KFUM Örebro6,06
14 Eric Hallkvist96IF Castor5,97
15 Tobias Jonsson96Dals Södra FFI5,92
16 Joel Glantz96Huddinge AIS5,79
17 Herman Olvik96Ullevi FK5,76
18 Rasmus Bergman96Sundbybergs IK5,75
19 Nicklas Karlsson96Finspångs AIK5,66
20 Joakim Bäckman96Varbergs GIF5,64
21 Hugo Windisch96IK Norrköping FI5,59
22 Jesper Frykholm96Glanshammars IF5,48
23 Jon Klasér96Falu IK5,47
24 Marcus Rostmark96IFK Märsta5,42
25 Christoffer Ekberg96IFK Lidingö5,37
26 Anton Östebo96Glanshammars IF5,04

1 2 3 4 5 6 
R.Bergman5,755,685,62
O.Nilsson6,16X6,275,935,866,04
T.JonssonXX5,92
J.Glantz5,645,605,79
A.Engström6,266,486,276,34XX
J.Klasér5,315,475,38
A.Johansson6,06X5,97
E.Hallkvist5,54X5,97
J.FrykholmX5,485,46
M.Rostmark5,375,205,42
E.Hermelin5,745,816,07
A.Sigurdsson6,196,026,03
H.Olvik5,36X5,76
C.Ekberg5,165,375,18
J.Bäckman5,645,54X
A.Nygårds Jacobss5,966,066,16
A.ThunbergX6,036,23X6,266,29
N.Karlsson5,225,355,66
P.Sterner JohanssX6,016,20
A.Östebo5,04X-
C.Mitala6,296,38----
N.Elliot6,285,876,155,835,97X
T.Nilsson Montler6,796,986,906,916,74-
H.Windisch5,505,595,42
J.Husmark5,625,846,225,785,676,04
I.Hampel Klang5,946,246,105,946,066,33


P16 Tresteg
Final26 feb
Mathieu Nilsson96IF Göta Karlstad13,71
Thobias Nilsson Montler96Malmö AI13,44
Artur Engström96IK Ymer13,34
Jesper Frykholm96Glanshammars IF12,36
Eric Hallkvist96IF Castor12,05
Jonathan Persgården96Kongahälla AIK11,92
Hugo Windisch96IK Norrköping FI11,72
Isak Hampel Klang96Hässelby SK11,33
Rasmus Bergman96Sundbybergs IK11,27

1 2 3 4 5 6 
J.Frykholm12,2212,3610,4810,7311,17X
H.Windisch11,3111,72X11,55X11,35
R.Bergman10,7811,27X
J.Persgården11,5611,7411,9211,84XX
I.Hampel KlangX11,33XX--
E.Hallkvist11,7211,9112,0511,8211,9211,88
M.Nilsson12,9313,7113,23-13,1113,41
A.Engström13,1613,34X11,6713,33X
T.Nilsson MontlerX13,4412,10X13,28X


P16 Kula5.0 kg
Final26 feb
Axel Ohlson96Hässelby SK14,99
Simon Evertsson96Trollhättan FIK14,25
Kamil Kaminski96Linköpings GIF14,21
Fredrik Gerdsdorff96Sundsvalls FI13,65
Anton Johansson96KFUM Örebro13,50
Eric Hacksell96Hässelby SK13,33
Emil Berggren96Eslövs AI12,73
Hannes Burman96Skellefteå AIK12,60
Martin Gustavsson96IFK Sunne FK12,02
10 Jonathan Gunninge96IK Sisu11,67
11 Adam Nygårds Jacobsson96Falu IK11,56
12 Tobias Hagström96Istrums SK11,48
Chris Arnoldsson96Turebergs FKX

1 2 3 4 5 6 
E.Berggren12,13XX12,2712,73X
M.Gustavsson12,0210,8811,68
A.Nygårds Jacobss11,1011,5611,35
C.ArnoldssonXXX
K.Kaminski14,21XXXXX
T.Hagström10,9811,2511,48
E.Hacksell11,5513,23X12,7513,33X
H.Burman11,71X12,6012,54XX
J.GunningeX11,2711,67
F.Gerdsdorff11,4113,65XXX12,83
A.Johansson12,3812,3412,4213,5013,1012,97
S.Evertsson13,3013,5113,7813,7014,2514,09
A.Ohlson14,6914,9914,4014,92XX


P16 Vikt11.34 kg
Final25 feb
Chris Arnoldsson96Turebergs FK18,53
Anton Andersson96Umedalens IF16,56
Fredrik Gerdsdorff96Sundsvalls FI15,34
Axel Ohlson96Hässelby SK15,04
Simon Lundstedt96Trångsvikens IF13,91

1 2 3 4 5 6 
C.Arnoldsson17,4118,09XX18,5318,41
A.Andersson16,5615,4016,4016,2016,5616,46
A.Ohlson13,3415,04XX13,4514,22
F.GerdsdorffX15,1715,3415,0015,01X
S.Lundstedt13,00X13,8113,6913,91X


P15 60m
Försök heat 125 feb
Tarley Allison97Järvsö IF 7.43Q
Fredrik Wall97Riviera Friidrott 7.44Q
Andreas Bergström97Skellefteå AIK 7.55q
Martin Hansén97Huddinge AIS 7.71q
Kalle Branzell97Alingsås IF 7.94
Joakim Karlsson97Västerås FK 8.05

Försök heat 225 feb
Austin Hamilton97Malmö AI 7.21Q
Karl Sjölander97IFK Märsta 7.43Q
Adrian Appelgren97Mölndals AIK 7.78
Lucas Järpsjö97Mariestads AIF 7.80
Oscar Jacobsson97Västerås FK 7.81
Johan Sundqvist97Riviera Friidrott 8.01

Försök heat 325 feb
Jakob Masth-Larsson97IF Göta Karlstad 7.44Q
Giovanni Inostroza97Turebergs FK 7.52Q
Filip Jonsson97Istrums SK 7.78
Viktor Johansson97Ullevi FK 7.80
Filip Augustsson97Brattås CK 8.00
Gustav Larsson97Mölndals AIK 8.06

Final25 feb
Austin Hamilton97Malmö AI 7.16
Karl Sjölander97IFK Märsta 7.38
Tarley Allison97Järvsö IF 7.38
Fredrik Wall97Riviera Friidrott 7.39
Jakob Masth-Larsson97IF Göta Karlstad 7.49
Andreas Bergström97Skellefteå AIK 7.51
Giovanni Inostroza97Turebergs FK 7.63
Martin Hansén97Huddinge AIS 7.71


P15 200m
Försök heat 125 feb
Jakob Masth-Larsson97IF Göta Karlstad23.87Q
Filip Jonsson97Istrums SK25.20q
Ludvig Hillenfjärd97Huddinge AISDQ linjetramp

Försök heat 225 feb
Andreas Bergström97Skellefteå AIK23.92Q
Tarley Allison97Järvsö IF24.48q
Kalle Branzell97Alingsås IF25.63

Försök heat 325 feb
Austin Hamilton97Malmö AI23.31Q
Karl Sjölander97IFK Märsta24.98q
Oskar Jacobson97Istrums SK25.76

Försök heat 425 feb
Filip la Fleur97Ystads IF24.83Q
Elias Larsson97Malmö AI24.87q
Lucas Järpsjö97Mariestads AIFDQ linjetramp

Försök heat 525 feb
Andreas Gustavsson97Falu IK24.65Q
Simon von Sydow97Mölndals AIK25.10q
Oscar Jacobsson97Västerås FK25.37q

Försök heat 625 feb
Victor Pettersson97IF Göta Karlstad24.75Q
Gustav Kramnäs97Danderyds SK26.37
Adrian Appelgren97Mölndals AIKdns

Semifinal heat 126 feb
Andreas Bergström97Skellefteå AIK24.38Q
Karl Sjölander97IFK Märsta25.15
Simon von Sydow97Mölndals AIK25.64
Tarley Allison97Järvsö IFdns

Semifinal heat 226 feb
Jakob Masth-Larsson97IF Göta Karlstad23.67Q
Andreas Gustavsson97Falu IK23.82q
Elias Larsson97Malmö AI24.90
Filip Jonsson97Istrums SK25.64

Semifinal heat 326 feb
Austin Hamilton97Malmö AI23.46Q
Filip la Fleur97Ystads IF24.66
Victor Pettersson97IF Göta Karlstad24.68
Oscar Jacobsson97Västerås FK25.41

Final26 feb
Austin Hamilton97Malmö AI22.96
Jakob Masth-Larsson97IF Göta Karlstad23.28
Andreas Gustavsson97Falu IK23.78
Andreas Bergström97Skellefteå AIK24.17


P15 1000m
Försök heat 125 feb
Oskar Rosenlund97Björnstorps IF 2:46.01Q
Simon Wallenlind97Mölndals AIK 2:46.25Q
Simon Hector97Huddinge AIS 2:47.03q
Isac Larsson97Sävedalens AIK 2:47.07q
Elias Tholén97Ununge IF 2:48.89q
Gustaf Nordling97Spårvägens FK 2:51.27
Anton Wilsén97Ullevi FK 2:51.94
Pontus Hagman97Västerås FK 2:56.35

Försök heat 225 feb
Andreas Kramer97Sävedalens AIK 2:45.82Q
Anton Roos97Huddinge AIS 2:46.30Q
Gustav Kramnäs97Danderyds SK 2:49.64q
Gustav Olsson97Sävedalens AIK 2:52.72
Edwin Andersson97Hässelby SK 2:52.82
Olof Nordling97Spårvägens FK 2:54.03
Filip Wadman97Mölndals AIK 2:56.05
Christoffer Hagman97Västerås FKdns

Final26 feb
Andreas Kramer97Sävedalens AIK 2:38.27
Oskar Rosenlund97Björnstorps IF 2:38.32
Simon Wallenlind97Mölndals AIK 2:40.37
Anton Roos97Huddinge AIS 2:43.92
Isac Larsson97Sävedalens AIK 2:46.21
Elias Tholén97Ununge IF 2:49.94
Simon Hector97Huddinge AIS 2:51.40
Gustav Kramnäs97Danderyds SK 2:52.59


P15 Häck 60m84 cm
Försök heat 126 feb
Nicklas Holm97Hellas FK 8.34Q
Ludvig Hillenfjärd97Huddinge AIS 8.56Q
Gustav Jacobson97Istrums SK 8.87q
Nils Eickhoff97IK Ymer 9.12q
Filip Augustsson97Brattås CK 9.25
Oscar Hjerm97Västerås FK 9.35
Viktor Johansson97Ullevi FK 9.58
Alexander Metze97Mölndals AIKdnf

Försök heat 226 feb
Andreas Gustavsson97Falu IK 8.45Q
Jakob Masth-Larsson97IF Göta Karlstad 8.54Q
Albin Johansson97Högbo GIF 8.86q
Giovanni Inostroza97Turebergs FK 9.14q
Gustav Larsson97Mölndals AIK 9.67
Simon Throgen97Karlskoga FI 9.84
Elias Martinsson97Brattås CKDQ tjuvstart

Final26 feb
Nicklas Holm97Hellas FK 8.33
Andreas Gustavsson97Falu IK 8.50
Ludvig Hillenfjärd97Huddinge AIS 8.54
Jakob Masth-Larsson97IF Göta Karlstad 8.59
Gustav Jacobson97Istrums SK 8.74
Albin Johansson97Högbo GIF 8.94
Nils Eickhoff97IK Ymer 9.10
Giovanni Inostroza97Turebergs FK 9.24


P15 Höjd
Final25 feb
Andreas Gustavsson97Falu IK185
Olof Östenberg97IFK Växjö183
Elias Martinsson97Brattås CK175
Jeffrey Clark97Öresund FK175
Gustav Jacobson97Istrums SK175
Niklas Svanberg97Stenungsunds FI171
Filip Augustsson97Brattås CK167
Simon Throgen97Karlskoga FI161
Simon Andersson97SOK Träff161
10 Simon von Sydow97Mölndals AIK161
Oskar Jacobson97Istrums SKX

161167171175178181183185189
A.Gustavssono-oooxxooxoxxx
S.von Sydowxxoxxx
G.Jacobsonooxoxoxxx
F.Augustssonxoxxoxxx
S.Anderssonxoxxx
E.Martinssonooooxxx
N.Svanbergoooxxx
J.Clarkooxooxxx
O.Jacobsonxxx
O.Östenberg--xooxoxooxxx
S.Throgenoxxx


P15 Stav
Final26 feb
Sebastian Ruthström97Danderyds SK350
Anton Sjöström97Ume FI331
Tim Olsson97Ystads IF325
Nils Eickhoff97IK Ymer319
Albin Fagerblom97Falköpings AIK319
Alex Appelgren97Tyresö FK311
Axel Eliasson97Örgryte IS303
Niklas Svanberg97Stenungsunds FIX

243261279291303311319325331336350380
N.Svanberg------xxx
T.Olsson---oooooxxx
S.Ruthström---------oxoxxx
A.Sjöström---ooooooxxx
A.Eliasson---ooxxx
A.Fagerblom---xooooxxx
N.Eickhoff-ooooooxxx
A.Appelgren---o-xo-xxx


P15 Längd
Final26 feb
Jakob Masth-Larsson97IF Göta Karlstad6,21
Giovanni Inostroza97Turebergs FK6,03
Elias Martinsson97Brattås CK5,95
Anton Hördell97Hammarby IF5,95
Victor Pettersson97IF Göta Karlstad5,83
Olof Östenberg97IFK Växjö5,80
Michael Welsapar97Enköpings AI5,78
Viktor Johansson97Ullevi FK5,73
Filip Jonsson97Istrums SK5,62
10 Filip Augustsson97Brattås CK5,62
11 Johan Sundqvist97Riviera Friidrott5,44
12 Adrian Kamlin97Karlskoga FI5,41
13 Fredrik Wall97Riviera Friidrott5,40
14 Pontus Quick97IFK Lund5,33
15 Alexander Metze97Mölndals AIK5,10
16 Christofer Pool Wiklund97Falköpings FIK5,10
17 Joakim Karlsson97Västerås FK5,09
18 Nils Eickhoff97IK Ymer4,92
19 Albin Boestad97IFK Lidingö4,57

1 2 3 4 5 6 
A.Metze5,104,995,05
A.BoestadX4,572,69
J.KarlssonXX5,09
M.Welsapar5,785,715,515,635,71X
A.Hördell5,695,795,955,805,74X
V.Johansson5,685,735,705,735,675,60
J.Sundqvist5,375,445,38
C.Pool WiklundX5,105,00
A.Kamlin5,245,41X
F.WallX5,105,40
F.Augustsson5,325,325,62
P.Quick5,13X5,33
F.JonssonX5,595,62
N.Eickhoff4,92X3,33
O.Östenberg5,465,765,805,585,495,46
V.Pettersson5,295,725,83XX5,80
E.MartinssonXX5,825,955,875,73
G.Inostroza6,03-5,822,40X5,92
J.Masth-Larsson5,895,795,966,106,206,21


P15 Tresteg
Final25 feb
Sebastian Ruthström97Danderyds SK12,61
Michael Welsapar97Enköpings AI12,40
Viktor Johansson97Ullevi FK12,22
Elias Högström97Sundsvalls FI12,19
Christofer Pool Wiklund97Falköpings FIK12,12
Adrian Kamlin97Karlskoga FI11,74
Nils Eickhoff97IK Ymer11,66
Gustav Jacobson97Istrums SK11,34
Pontus Quick97IFK Lund11,25
10 Eric Axtelius97Enköpings AI11,14
11 Johan Sundqvist97Riviera Friidrott11,09
12 Fredrik Wall97Riviera Friidrott10,78

1 2 3 4 5 6 
N.Eickhoff11,6610,76X11,00X-
J.Sundqvist11,09XX
G.Jacobson11,3411,2411,2910,97-11,23
M.Welsapar12,10X12,2312,3312,4010,48
E.Högström11,4111,8011,7011,7912,1911,81
F.WallXX10,78
S.Ruthström12,3012,1512,2212,49-12,61
P.QuickX11,1811,25
E.AxteliusXX11,14
C.Pool WiklundX11,8511,9012,1212,0212,00
V.JohanssonX11,8512,1012,22X12,14
A.Kamlin11,7411,7111,74X11,60X


P15 Kula4.0 kg
Final26 feb
Jakob Gardenkrans97Malmö AI16,03
Filip la Fleur97Ystads IF14,57
Olof Östenberg97IFK Växjö14,27
Jan Jakoubek97IK Hinden14,14
Sebastian Ruthström97Danderyds SK13,65
Elias Högström97Sundsvalls FI13,54
Oliver Tered97Hässelby SK13,10
Simon Henriksson97Eslövs AI12,95
Jesper Arbinge97Huddinge AIS12,04
10 Samuel Andresen97IF Kronan11,52
11 Gustav Jacobson97Istrums SK11,51
12 Albin Johansson97Högbo GIF11,46

1 2 3 4 5 6 
E.Högström12,4712,4313,40XX13,54
J.Arbinge12,02X12,04
O.Östenberg13,6913,44XX14,1414,27
S.Andresen11,3411,52X
G.Jacobson11,5111,2511,20
F.la Fleur14,5714,4014,4314,24--
J.Jakoubek13,5812,0213,1113,5714,0314,14
J.GardenkransX15,2315,19X15,2916,03
O.TeredX12,7212,5013,10X13,01
S.Ruthström12,2113,16X12,7713,65X
S.Henriksson12,1311,9012,1312,2912,3012,95
A.Johansson11,33X11,46


P15 Vikt9.08 kg
Final25 feb
Victor Flink97Turebergs FK15,09
Sebastian Ruthström97Danderyds SK14,38
Albin Kjellberg97Hässelby SK12,71
Albin Johansson97Högbo GIF11,33
Eddie Sundell97Söderhamns IFX

1 2 3 4 5 6 
V.Flink15,0914,1114,04XX14,17
A.Johansson11,33XXXX10,41
E.SundellXXXXXX
S.Ruthström14,2914,38X14,09XX
A.KjellbergXX12,0012,15X12,71


F16 60m
Försök heat 126 feb
Emilia Kjellberg96IFK Sunne FK 7.69Q
Adriana Janic96Malmö AI 7.94Q
Sara Jacobsson96Malmö AI 8.03 8.026
Gabrielle Wehlander96Göteborgs KIK 8.08
Johanna Norén96IF Göta Karlstad 8.09
Frida Grindheim96IFK Helsingborg 8.17
Klara Sundberg96Spårvägens FK 8.32
Emelie Mårtensson96IK Wilske 8.47

Försök heat 226 feb
Amber Helminski96Ullevi FK 7.89Q
Lisa Brorsson96Falköpings FIK 7.94Q
Izabelle Kjellberg96IF Göta Karlstad 8.03q8.024
Linnéa Hård96Karlskoga FI 8.07
Stina Gustafsson96Ärla IF 8.12
Amanda Öberg96IK Ymer 8.15
Daniela Karlsson96Västerås FK 8.33
Hanna Johnsson96Sundbybergs IK 8.44

Försök heat 326 feb
Tove Ågren96Falu IK 7.81Q
Linnea Sandell96Malmö AI 7.85Q
Yasmin Jelassi96Hammarby IF 8.01q
Hanna Palmqvist96Mölndals AIK 8.05
Ellinor Englundh96Säters IF 8.15
Klara Skyvell96IFK Helsingborg 8.22
Johanna Elfving96KFUM Örebro 8.25
Magdalena Mosell96Söderhamns IF 8.30

Final26 feb
Emilia Kjellberg96IFK Sunne FK 7.65
Amber Helminski96Ullevi FK 7.70
Tove Ågren96Falu IK 7.84
Lisa Brorsson96Falköpings FIK 7.88
Linnea Sandell96Malmö AI 7.92
Izabelle Kjellberg96IF Göta Karlstad 7.98
Yasmin Jelassi96Hammarby IF 8.04
Adriana Janic96Malmö AI 8.06


F16 400m
Försök heat 125 feb
Frida Grindheim96IFK Helsingborg61.86Q
Elvira Erixon96Mölndals AIK62.04q
Julia Axelsson Svärd96IFK Helsingborg63.46
Linnea Karlsson96Varbergs GIF64.36

Försök heat 225 feb
Madeleine Björlin-Delmar96IFK Göteborg61.06Q
Matilda Andersson96Åhus FIK62.08
Klara Skyvell96IFK Helsingborg63.52

Försök heat 325 feb
Sofia Andersson96IFK Växjö61.40Q
Julia Ivehammar96Linköpings GIF62.13
Lisa Brorsson96Falköpings FIK63.37
Jill Höstman96Lerum Friidrott64.81

Final26 feb
Madeleine Björlin-Delmar96IFK Göteborg59.07
Sofia Andersson96IFK Växjö59.62
Frida Grindheim96IFK Helsingborg61.16
Elvira Erixon96Mölndals AIK62.42


F16 1500m
Final26 feb
Linn Söderholm96Sävedalens AIK 4:40.80
Isabelle Brauer96Hässelby SK 4:45.06
Julia Ivehammar96Linköpings GIF 4:48.80
Moa Rothman96Västerås FK 4:53.44
Matilda Andersson96Sävedalens AIK 4:53.67
Alexandra Andersson96Spårvägens FK 5:02.40
Maja Hultin96IK Orient 5:02.87
Alma Pihlblad96Högbo GIF 5:09.85
Johanna Andersson96Mölndals AIK 5:18.83
My Sänneskog96IFK Helsingborgdnf


F16 Häck 60m76 cm
Försök heat 125 feb
Adriana Janic96Malmö AI 8.82Q
Hanna Palmqvist96Mölndals AIK 8.83Q
Daniela Karlsson96Västerås FK 9.11
Linnéa Hård96Karlskoga FI 9.28
Hanna Bengtsson96Sävedalens AIK 9.37
Moa Ullgren96GoIF Tjalve 9.39

Försök heat 225 feb
Amber Helminski96Ullevi FK 8.71Q
Ellinor Englundh96Säters IF 8.92Q
Ellinor Persson96Täby IS 8.96q
Tove Ågren96Falu IK 9.09q
Matilda Andersson96Åhus FIK 9.20
Agnes Ritzer96IK Norrköping FI 9.38
Johanna Billberg96IF Göta Karlstad 9.60

Försök heat 325 feb
Emma Stenlöf96Västerås FK 9.03Q
Linnea Sandell96Malmö AI 9.08Q
Sofia Andersson96IFK Växjö 9.15
Amanda Öberg96IK Ymer 9.21
My Petersson-Dahlbeck96Malmö AI 9.23
Sara Cannmo96Hovslätts IK 9.26

Final25 feb
Amber Helminski96Ullevi FK 8.57
Adriana Janic96Malmö AI 8.64
Hanna Palmqvist96Mölndals AIK 8.74
Linnea Sandell96Malmö AI 8.89
Emma Stenlöf96Västerås FK 9.00
Ellinor Englundh96Säters IF 9.02
Ellinor Persson96Täby IS 9.04
Tove Ågren96Falu IK 9.73


F16 Höjd
Final26 feb
Amanda Gabrielson96Wärnamo SK168
Adriana Janic96Malmö AI168
Emilia Kjellberg96IFK Sunne FK166
Emma Stenlöf96Västerås FK164
Ellen Ekholm96Ullevi FK161
Frida Wikenstedt96Strömstads IF161
Fanny Källgren96IK Norrköping FI158
Signe Svensén96KFUM Kristianstad158
Amanda Carlsson96IK Orient154
10 Anna Stickler96Sundsvalls FI154
11 Alice Hindersson96Spårvägens FK150
12 Ellen Sander96Lerum Friidrott150
12 Olivia Jurcola96Hässelby SK150
Filippa Karlsson96Varbergs GIFX

144150154158161164166168170172
E.Sanderoxoxxx
E.Ekholmooooxoxxx
F.Karlsson-xxx
S.Svensén--oxoxxx
E.Stenlöf--oooxoxxx
A.Carlssonoooxxx
A.Gabrielsson--ooooooxxx
A.Hinderssonooxxx
A.Stickleroxoxxoxxx
A.Janic--oo-oxooxxx
O.Jurcola-xoxxx
F.Wikenstedt-ooxxoxxoxxx
F.Källgren--xooxxx
E.Kjellberg--oooxoxoxxx


F16 Stav
Final25 feb
Sara Cannmo96Hovslätts IK329
Amanda Gabrielson96Wärnamo SK324
Annika Jönsson96IFK Helsingborg324
Emma Häggström96Kvarnsvedens GoIF319
Agnes Moberg96Tyresö FK313
Malin Antonsson96Örgryte IS307
Amanda Mattsson96IK Orient299
Malin Smetana96Lerum Friidrott291
Ellen Sjöstrand96Lerum Friidrott279
10 Sigrid Forsberg96Lerum Friidrott249

231249267279291299307313319324329334
M.Antonsson---xooxoxoxxx
E.Sjöstrand--ooxxx
M.Smetana--ooxoxxx
S.Forsbergooxxx
S.Cannmo------ooooxoxxx
A.Gabrielsson---ooooooxoxxx
A.Mattsson--oxxooxxoxxx
E.Häggström-----oxxoxooxxx
A.Jönsson---ooooxooxoxxx
A.Moberg----oooxoxxx


F16 Längd
Final25 feb
Emilia Kjellberg96IFK Sunne FK5,78
Emma Stenlöf96Västerås FK5,57
Elvira Richardsson96IFK Kristinehamn5,48
Julia Strömberg96Sundsvalls FI5,47
Emilia Hammarström96Wärnamo SK5,47
Hanna Palmqvist96Mölndals AIK5,33
Amanda Öberg96IK Ymer5,25
Moa Fahnqvist96Sundsvalls FI5,20
Izabelle Kjellberg96IF Göta Karlstad5,11
10 Moa Ullgren96GoIF Tjalve5,10
11 Ellinor Persson96Täby IS5,08
12 Tove Ågren96Falu IK4,99
13 Klara Sundberg96Spårvägens FK4,95
14 Signe Svensén96KFUM Kristianstad4,87
15 Johanna Billberg96IF Göta Karlstad4,87
16 Agnes Ritzer96IK Norrköping FI4,82
17 Olivia Jurcola96Hässelby SK4,75
18 Johanna Norén96IF Göta Karlstad4,72
19 Emelie Mårtensson96IK Wilske4,66
20 Sofia Bilén96Lerum Friidrott4,49
21 Fanny Källgren96IK Norrköping FI4,45
22 Sara Jacobsson96Malmö AI4,42
23 Ebba Karlén96IK Orient4,31
24 Martina Appel96IF Göta Karlstad4,24
Hanna Johnsson96Sundbybergs IKX

1 2 3 4 5 6 
E.Karlén4,314,174,04
A.Ritzer4,344,824,63
E.StenlöfX5,365,485,445,365,57
E.Persson5,08X4,86
J.Billberg4,654,724,87
E.KjellbergX5,555,455,535,785,75
E.Mårtensson4,66X4,61
S.Jacobsson3,704,254,42
O.Jurcola4,124,754,68
K.Sundberg4,954,734,79
I.KjellbergX5,113,93
J.StrömbergX5,295,475,465,43X
T.ÅgrenX4,874,99
M.UllgrenX5,055,10
M.Appel4,184,24X
E.Richardsson5,40X5,114,995,485,37
S.Bilén4,494,48X
M.Fahnqvist5,204,985,12X4,795,06
F.Källgren4,452,69X
A.ÖbergX5,255,14XXX
J.Norén4,724,342,04
S.Svensén4,87X4,79
H.JohnssonXXX
E.HammarströmX5,475,405,375,415,38
H.Palmqvist5,335,195,105,115,205,24


F16 Tresteg
Final26 feb
Emilia Kjellberg96IFK Sunne FK11,79
Linnea Ahlstedt96Lerum Friidrott11,41
Emilia Hammarström96Wärnamo SK11,39
Ellinor Persson96Täby IS11,17
Hanna Bengtsson96Sävedalens AIK11,14
Elvira Richardsson96IFK Kristinehamn11,11
Sara Pernbrink96Hammarby IF10,85
Hedda Hanner96IFK Lidingö10,64
Emma Westerlund96Ullevi FK10,16
10 Jennifer Karlsson96IK Norrköping FI9,97
11 Matilda Norström96IK Ymer9,81
11 Martina Appel96IF Göta Karlstad9,81

1 2 3 4 5 6 
H.Hanner10,6410,1610,3710,2210,3210,59
E.Persson10,7310,9011,1710,4010,9610,85
M.AppelXX9,81
J.Karlsson9,979,799,69
M.NorströmXX9,81
E.WesterlundX9,6910,16
E.Kjellberg11,2911,4711,2211,1811,2811,79
E.Richardsson11,1111,0510,9310,9710,9511,10
E.Hammarström11,3911,1911,3311,3211,25X
H.Bengtsson10,7111,01X10,9110,9111,14
S.Pernbrink10,5210,6810,8510,80XX
L.AhlstedtXX10,9611,3211,3411,41


F16 Kula3.0 kg
Final26 feb
Julia Axelsson Svärd96IFK Helsingborg14,14
Emma Wernung96Sävedalens AIK13,49
Lisa Einarsson96Eds SK13,35
Hanna Gustavsson96Motala AIF12,66
Jessika Lowe96IFK Helsingborg12,50
Sigrid Karlsson96Malmö AI12,10
Linn Bergstrand96Ullevi FK11,87
Moa Ullgren96GoIF Tjalve11,49
Hanna Mårtensson96Hässelby SK11,43
10 Linnéa Hård96Karlskoga FI11,21
11 Lisa Johansson96FI Kalmarsund10,72
12 Ellinor Englundh96Säters IF10,51
13 Elsa Vastersson96Varbergs GIF9,79
14 Louise Bjelk96Öresund FK9,41

1 2 3 4 5 6 
S.Karlsson11,0311,8811,6111,1211,9912,10
J.Axelsson Svärd13,1612,8913,5913,5713,3414,14
L.Bergstrand11,87X11,03XXX
L.Bjelk9,168,909,41
E.Wernung12,3712,79X13,4912,66X
H.Mårtensson10,8610,9811,43
L.Johansson9,9910,0910,72
E.Vastersson9,499,229,79
H.Gustavsson10,9711,98X11,8912,1312,66
M.Ullgren11,2411,1511,4911,3711,2511,45
L.EinarssonX13,3512,27XX12,93
E.Englundh10,5110,28-
J.LoweX12,5012,39XX12,33
L.Hård11,2110,93X


F16 Vikt9.08 kg
Final25 feb
Jessika Lowe96IFK Helsingborg14,77
Amanda Karlsson96Huddinge AIS14,67
Julia Marklund96SK Bore13,78
Lisa Einarsson96Eds SK12,92
Hanna Mårtensson96Hässelby SK10,41

1 2 3 4 5 6 
J.Marklund12,1812,8713,2013,7812,9912,82
L.Einarsson12,0512,4812,7612,92X12,74
A.Karlsson13,3713,28X14,67X14,23
J.Lowe13,1714,0114,7714,49X14,33
H.Mårtensson10,369,83X10,3510,41X


F15 60m
Försök heat 125 feb
Clara Bogfors97Hallens SK 7.83Q
Julia Seigerroth97IK Hakarpspojkarna 8.04Q
Linnea Rosman97Istrums SK 8.09Q
Sandra Hentschel97Hammarby IF 8.11q
Clara Holmquist97IK Hakarpspojkarna 8.37
Emmie Johansson97Kongahälla AIK 8.38

Försök heat 225 feb
Johanna Dyremark97IFK Tumba 7.86Q
Anna Westher97KFUM Örebro 7.99Q
Malin Olsson97Malmö AI 8.03Q
Maria Svedberg97IK Hakarpspojkarna 8.19q
Sandra Östby97IFK Tumba 8.33
Paulina Toresäter97Enköpings AI 8.40

Försök heat 325 feb
Johanna Gustafsson97Motala AIF 7.83Q
Maria José Valenzuela97Ullevi FK 8.12Q
Hanna Agrell-Gustafsson97UF Contact 8.18Q
Madelene Dahlberg97Piteå IF 8.30
Ella Frödin97Västerås FK 8.30
Hanna Heinemann97IF Göta Karlstad 9.24

Försök heat 425 feb
Iréne Ekelund97Kils AIK 7.55Q
Louise Liljeblad97Varbergs GIF 8.01Q
Ellen Oweling97IFK Lidingö 8.10Q
Matilda Lindberg97Spårvägens FK 8.14q
Veronica Enblom97Hässelby SK 8.26q
Mikaela Waernulf97Västerås FK 8.31
Ellen Olsson97Wärnamo SK 8.54

Semifinal heat 125 feb
Iréne Ekelund97Kils AIK 7.53Q
Johanna Dyremark97IFK Tumba 7.87Q
Anna Westher97KFUM Örebro 7.98Q
Sandra Hentschel97Hammarby IF 8.12
Malin Olsson97Malmö AI 8.14
Hanna Agrell-Gustafsson97UF Contact 8.16
Maria José Valenzuela97Ullevi FK 8.17
Veronica Enblom97Hässelby SK 8.30

Semifinal heat 225 feb
Clara Bogfors97Hallens SK 7.76Q
Johanna Gustafsson97Motala AIF 7.89Q
Louise Liljeblad97Varbergs GIF 7.99Q
Linnea Rosman97Istrums SK 8.07q
Julia Seigerroth97IK Hakarpspojkarna 8.11q
Maria Svedberg97IK Hakarpspojkarna 8.16
Ellen Oweling97IFK Lidingö 8.18
Matilda Lindberg97Spårvägens FK 8.24

Final25 feb
Iréne Ekelund97Kils AIK 7.44
Clara Bogfors97Hallens SK 7.76
Johanna Gustafsson97Motala AIF 7.81
Johanna Dyremark97IFK Tumba 7.85
Anna Westher97KFUM Örebro 7.95
Louise Liljeblad97Varbergs GIF 7.95
Linnea Rosman97Istrums SK 8.03
Julia Seigerroth97IK Hakarpspojkarna 8.07


F15 200m
Försök heat 125 feb
Ebba Svantesson97Istrums SK26.36Q
Anna Westher97KFUM Örebro27.11q

Försök heat 225 feb
Johanna Gustafsson97Motala AIF26.60Q
Maria Svedberg97IK Hakarpspojkarna27.43
Hanna Karlsson97IFK Nora27.43

Försök heat 325 feb
Iréne Ekelund97Kils AIK24.37Q
Victoria Stöckel97Nedre Soppero IK27.41q
Sofia Renbjörk97GoIF Tjalve27.59

Försök heat 425 feb
Linnea Rosman97Istrums SK26.02Q
Johanna Sunesson97IFK Växjö27.06q
Linnéa Tebelius97Lerum Friidrott28.15

Försök heat 525 feb
Lovisa Östervall97IFK Tumba26.30Q
Louise Ekman97Gefle IF26.37q
Louise Berghem97Istrums SK29.54

Försök heat 625 feb
Alice Svantesson97Istrums SK25.83Q
Maria José Valenzuela97Ullevi FK26.70q
Ellen Oweling97IFK Lidingö27.09q

Semifinal heat 126 feb
Iréne Ekelund97Kils AIK24.59Q
Johanna Gustafsson97Motala AIF25.97q
Louise Ekman97Gefle IF26.46
Victoria Stöckel97Nedre Soppero IK27.27

Semifinal heat 226 feb
Linnea Rosman97Istrums SK25.79Q
Ellen Oweling97IFK Lidingö27.28
Johanna Sunesson97IFK Växjö27.46
Lovisa Östervall97IFK Tumbadnf

Semifinal heat 326 feb
Alice Svantesson97Istrums SK25.76Q
Ebba Svantesson97Istrums SK26.09
Anna Westher97KFUM Örebro26.69
Maria José Valenzuela97Ullevi FKdns

Final26 feb
Iréne Ekelund97Kils AIK24.20
Alice Svantesson97Istrums SK25.47
Linnea Rosman97Istrums SK25.55
Johanna Gustafsson97Motala AIF26.02


F15 1000m
Försök heat 125 feb
Linn Bengtsson97IFK Växjö 3:00.71Q
Mathilda Rydin97Sävedalens AIK 3:01.36Q
Sara Christiansson97Trollhättan FIK 3:01.88q
Hilda Hardell97Hässelby SK 3:02.86q
Ella Sjödin97IF Göta Karlstad 3:12.00
Salina Kifleyesus97Hässelby SK 3:23.13

Försök heat 225 feb
Astrid Rosvall97Hässelby SK 3:01.37Q
Elin Svensson97Ullevi FK 3:02.18Q
Lisa Svensson97Linköpings GIF 3:03.18q
Klara Henriksson97Hässelby SK 3:03.96q
Klara Mellqvist97Sävedalens AIK 3:09.47
Moa Ellmarker97IK Orient 3:17.36

Final26 feb
Astrid Rosvall97Hässelby SK 2:56.30
Linn Bengtsson97IFK Växjö 2:59.71
Elin Svensson97Ullevi FK 3:01.49
Mathilda Rydin97Sävedalens AIK 3:01.97
Klara Henriksson97Hässelby SK 3:03.34
Lisa Svensson97Linköpings GIF 3:03.40
Sara Christiansson97Trollhättan FIK 3:03.88
Hilda Hardell97Hässelby SK 3:07.24


F15 Häck 60m76 cm
Försök heat 126 feb
Iréne Ekelund97Kils AIK 8.83Q
Sandra Östby97IFK Tumba 9.31Q
Fanny Sandberg97Mölndals AIK 9.40
Linnea Gustafsson97Hammarby IF 9.44
Linn Bengtsson97IFK Växjö 9.44
Karin Ytterberg97IK Ymer 9.52
Anna Fransson97IK Wilske10.41

Försök heat 226 feb
Johanna Dyremark97IFK Tumba 8.87Q
Emilia Karlsson97Nyköpings BIS 8.93Q
Nicole Berner97Huddinge AIS 9.38q
Sofia Renbjörk97GoIF Tjalve 9.72
Viktoria Kemborn97Stenungsunds FI 9.73
Sanna Lundqvist97IK Ymer 9.80

Försök heat 326 feb
Lovisa Östervall97IFK Tumba 9.07Q
Julia Seigerroth97IK Hakarpspojkarna 9.11Q
Johanna Sunesson97IFK Växjö 9.39q
Isabelle Nilsson97Piteå IF 9.56
Emmy Andersson97FIK Färjestaden 9.60
Nellie Fransson97Lerum Friidrott 9.69

Final26 feb
Iréne Ekelund97Kils AIK 8.54
Johanna Dyremark97IFK Tumba 8.68
Julia Seigerroth97IK Hakarpspojkarna 8.93
Lovisa Östervall97IFK Tumba 8.96
Johanna Sunesson97IFK Växjö 9.25
Nicole Berner97Huddinge AIS 9.27
Sandra Östby97IFK Tumba 9.33
Emilia Karlsson97Nyköpings BISDQtjuvstart


F15 Höjd
Final25 feb
Johanna Gustafsson97Motala AIF176
Lovisa Östervall97IFK Tumba174
Victoria Stöckel97Nedre Soppero IK163
Hanne Karlsson97IFK Kristinehamn160
Amanda Engman97Upsala IF156
Elina Lydén97Öresund FK156
Elina Lanndalen97IK Ymer156
Sanna Lundqvist97IK Ymer156
Lisa Piscator97IFK Kristinehamn156
Frida Hansson97Stenungsunds FI156
11 Amanda Hjalmarsson97Hovslätts IK156
12 Madelene Dahlberg97Piteå IF156
13 Fanny Maxeby97IK Norrköping FI152
14 Emilia Stenström97Huddinge AIS152
14 Mathilda Fästh97Upsala IF152
16 Mimmi Gustafsson97Ununge IF146
16 Isabelle Nilsson97Piteå IF146
18 Emmy Andersson97FIK Färjestaden146
19 Louise Berghem97Istrums SK146

146152156160163166168170172174176178
J.Gustafsson--o-xooxox-ox-xoxxx
E.Anderssonxoxxx
V.Stöckel-xooxxoxoxxx
A.Hjalmarssonoxoxoxxx
S.Lundqvistooxoxxx
E.Lanndalenooxoxxx
H.Karlsson-ooxoxxx
L.Östervall---o-ooox-oxx-x
M.Gustafssonoxxx
M.Fästhoxxoxxx
E.Lydénoxooxxx
A.Engmanoooxxx
F.Maxebyoxoxxx
F.Hanssonooxoxxx
I.Nilssonoxxx
L.Berghemxxoxxx
E.Stenströmoxxoxxx
M.Dahlbergxooxxoxxx
L.Piscatorooxoxxx


F15 Stav
Final26 feb
Andrietta Grentzman97Malmö AI330
Klara Mattsson97IK Orient317
Lisa Piscator97IFK Kristinehamn302
Beatrice Lantz97IFK Växjö297
Ellen Olsson97Wärnamo SK276
Lina Larsson97IK Ymer276
Sharon Lopez97Västerås FK262
Hanna Johansson97IF Göta Karlstad254
Erica Edström97IFK Kristinehamn242
10 Stina Hufhult97Ullevi FK230
11 Sofia Jansson Meuller97Örgryte IS230

212230242254262270276282287292297302307312317322330340
E.Edströmooxoxxx
S.Jansson M.-xoxxx
L.Piscator---xooooooxooxoxxx
S.Hufhult-oxxx
L.Larsson-oooxooxoxxx
K.Mattsson---o-o-o-oooxoxxooxxx
B.Lantz---ooooooxxooxxx
A.Grentzman-----xo-o-o-oooooxxoxxx
E.Olsson---ooooxxx
H.Johanssonxoxoxoxxoxxx
S.Lopez-oxooxoxxx


F15 Längd
Kval grupp 125 feb
Johanna Dyremark97IFK Tumba5,31Q
Clara Bogfors97Hallens SK5,27Q
Lovisa Östervall97IFK Tumba5,25Q
Malin Olsson97Malmö AI5,10q
Hanna Agrell-Gustafsson97UF Contact5,10q
Paulina Toresäter97Enköpings AI5,06q
Louise Liljeblad97Varbergs GIF5,04q
Linnea Rosman97Istrums SK5,01q
Emmy Andersson97FIK Färjestaden4,98
10 Clara Holmquist97IK Hakarpspojkarna4,96
11 Victoria Stöckel97Nedre Soppero IK4,95
12 Sandra Östby97IFK Tumba4,89
13 Sanna Lundqvist97IK Ymer4,87
14 Veronica Enblom97Hässelby SK4,82
15 Fanny Maxeby97IK Norrköping FI4,80
16 Isabelle Nilsson97Piteå IF4,78
17 Matilda Lindberg97Spårvägens FK4,71
18 Elina Lanndalen97IK Ymer4,68
19 Madelene Dahlberg97Piteå IF4,58
20 Hanna Heinemann97IF Göta Karlstad4,33

1 2 3       
E.Andersson4,854,524,98
H.Heinemann4,334,164,33
E.LanndalenX4,594,68
M.Lindberg4,714,644,49
P.Toresäter4,965,064,81
C.BogforsX5,27-
L.Östervall5,155,25-
M.Dahlberg4,324,354,58
M.Olsson5,105,024,92
F.Maxeby4,754,704,80
V.Enblom4,794,714,82
S.Östby4,704,894,74
C.Holmquist4,754,744,96
S.Lundqvist4,874,674,78
L.Rosman4,59X5,01
L.LiljebladX4,905,04
V.Stöckel4,624,954,77
H.Agrell-GustafssX4,955,10
J.Dyremark5,31--
I.Nilsson4,604,654,78

Kval grupp 225 feb
Hanna Hoff97IFK Växjö5,31Q
Alva Gustafsson97Ullevi FK5,02q
Louise Ekman97Gefle IF5,01q
Fanny Sandberg97Mölndals AIK5,00q
Matilda Grundström97Huddinge AIS4,95
Johanna Sunesson97IFK Växjö4,94
Viktoria Kemborn97Stenungsunds FI4,93
Ebba Olsson97Brattås CK4,86
Olivia Björklund97Huddinge AIS4,79
10 Moa Ugglin97Öresund FK4,70
11 Kristin Olofsson-Hoffman97Lerum Friidrott4,62
12 Hanna Johansson97IF Göta Karlstad4,52
13 Michaela Norrbelius97Gefle IF4,21
14 Anna Fransson97IK Wilske4,10

1 2 3       
L.Ekman5,005,014,94
A.Gustafsson5,024,974,99
K.Olofsson-Hoffma4,624,484,54
O.Björklund4,634,784,79
V.Kemborn4,804,704,93
J.SunessonXX4,94
E.Olsson4,69X4,86
M.GrundströmX4,954,94
A.Fransson4,104,004,01
H.Johansson4,524,444,41
H.Hoff5,31--
M.Norrbelius4,214,04X
M.Ugglin4,604,464,70
F.SandbergX4,685,00

Final26 feb
Malin Olsson97Malmö AI5,49
Johanna Dyremark97IFK Tumba5,44
Lovisa Östervall97IFK Tumba5,39
Linnea Rosman97Istrums SK5,37
Louise Liljeblad97Varbergs GIF5,27
Hanna Agrell-Gustafsson97UF Contact5,22
Alva Gustafsson97Ullevi FK5,20
Hanna Hoff97IFK Växjö5,18
Louise Ekman97Gefle IF5,04
10 Fanny Sandberg97Mölndals AIK4,99
11 Clara Bogfors97Hallens SK4,99
12 Paulina Toresäter97Enköpings AI4,75

1 2 3 4 5 6 
L.Östervall5,215,395,345,265,345,28
P.ToresäterXX4,75
A.Gustafsson4,995,084,925,204,963,19
C.Bogfors4,91X4,99
M.Olsson5,255,175,375,195,275,49
H.Hoff5,085,155,185,175,125,08
L.Ekman4,804,925,04
H.Agrell-Gustafss5,225,09XX4,83X
L.Rosman5,215,225,035,225,225,37
L.Liljeblad5,235,185,195,275,27X
J.Dyremark5,225,195,445,305,075,22
F.Sandberg4,994,924,81


F15 Tresteg
Final25 feb
Johanna Dyremark97IFK Tumba11,55
Hanna Hoff97IFK Växjö11,44
Viktoria Kemborn97Stenungsunds FI11,15
Clara Bogfors97Hallens SK11,08
Mikaela Waernulf97Västerås FK10,97
Matilda Grundström97Huddinge AIS10,62
Elsa Herlitz97Upsala IF10,56
Beatrice Lantz97IFK Växjö10,55
Mathilda Andersson97Varbergs GIF10,47
10 Hanna Agrell-Gustafsson97UF Contact10,37
11 Frida Hansson97Stenungsunds FI10,36
12 Amanda Hjalmarsson97Hovslätts IK10,31
13 Alice Håkansson97Göteborgs KIK10,30
14 Dagny Olofsson-Hoffman97Lerum Friidrott10,06
15 Sandra Östby97IFK Tumba9,98
16 Isabelle Nilsson97Piteå IF9,64
17 Anna Fransson97IK Wilske9,63
18 Victoria Jacobsson97Ullevi FK9,32

1 2 3 4 5 6 
M.Andersson10,4710,009,99
I.Nilsson9,649,459,53
S.Östby9,899,989,92
D.Olofsson-Hoffma10,06XX
V.JacobssonXX9,32
V.Kemborn10,7310,8010,9010,9511,1510,95
H.Agrell-GustafssX10,3710,18
E.HerlitzXX10,56X10,2810,26
H.Hoff11,0711,2111,1411,2411,4411,31
A.Hjalmarsson9,7010,31X
M.Grundström10,5110,089,8310,1210,62X
M.WaernulfX10,84X-10,97X
C.BogforsX11,08X10,7810,8210,59
J.Dyremark11,0111,55-10,2911,2211,42
A.FranssonXX9,63
B.Lantz10,3010,5510,17XX10,52
F.Hansson10,1610,3610,05
A.Håkansson10,309,9310,30


F15 Kula3.0 kg
Final26 feb
Lovisa Sjöstrand97IF Castor14,28
Agnes Larsson97IF Göta Karlstad14,08
Ebba Olsson97Brattås CK12,25
Sandra Skogström97Hässelby SK11,56
Emma Harrysson97Brattås CK11,39
Simone Himmerlid97Sundsvalls FI11,35
Victoria Stöckel97Nedre Soppero IK11,24
Klara Pettersson97Västerås FK11,16
Beatrice Lantz97IFK Växjö10,92
10 Linn Forssell97Motala AIF10,79
11 Julia Niklasson97IF Rigor10,77
12 Amanda Engbe97Öresund FK10,73
13 Charlott Danko97Hanvikens SK10,72
14 Emma Thor97IFK Märsta10,70
15 Karin Ytterberg97IK Ymer10,49
16 Matilda Lindberg97Spårvägens FK10,38
17 Clara Holmquist97IK Hakarpspojkarna9,65
Sandra Kemdal97Västerås FKX

1 2 3 4 5 6 
L.Forssell10,1610,7910,73
K.Ytterberg10,229,8210,49
S.Skogström10,7910,4911,41X11,5610,91
V.Stöckel10,8711,1311,0811,2411,1110,95
E.Thor10,5710,7010,57
E.Olsson11,6111,7412,25XX11,78
S.KemdalXXX
L.Sjöstrand13,5812,8213,3712,9614,2813,23
J.NiklassonXX10,77
E.Harrysson11,3210,6510,53X11,3811,39
C.Danko10,4110,3810,72
M.Lindberg9,339,9810,38
A.Larsson13,1314,0813,2313,2613,4513,86
A.EngbeX9,1110,73
C.HolmquistX9,658,97
B.Lantz10,0110,0810,92
S.Himmerlid11,35X10,40X11,34X
K.Pettersson10,0311,1610,399,2610,6410,87


F15 Vikt7.26 kg
25 feb
Michaela Norrbelius97Gefle IF14,64
Linn Forssell97Motala AIF14,55
Lovisa Sjöstrand97IF Castor14,44
Lina Hallberger97IK Ymer14,02
Elin Edgren97SK Bore12,94
Ebba Olsson97Brattås CK12,72
Simone Himmerlid97Sundsvalls FI12,53
Helena Åhlén97SK Bore12,52
Amanda Sandin97Herrljunga SK12,25
10 Mathilda Björklund97Bålsta IK11,62
11 Ebba Karlsson97Huddinge AIS11,16
12 Sofie From97Järvsö IF10,87

1 2 3 4 5 6 
S.HimmerlidXX12,5310,99X11,05
E.Olsson11,6312,0512,51X12,72X
E.EdgrenX12,9412,5812,40XX
L.SjöstrandXX14,44XX14,25
M.BjörklundXX11,62
A.SandinX12,2512,11
S.FromX9,1410,87
L.Hallberger12,07X14,0214,01XX
E.KarlssonX11,16X
H.ÅhlénX12,49X12,5212,25X
L.Forssell13,5813,29X14,55XX
M.Norrbelius13,5713,8814,64XX14,00



© Track & Field, Christer Falk 2010