RESULTAT
Löplabbet inomhus 2012-03-03/04
Göteborg, Friidrottens Hus
Mölndals AIK
Uppdaterad: 12-03-04
Resultatlänk lördag  söndag  Samlad lista   


 
M Stav
3 mar
Johan Westö85Örgryte IS456
Magnus Jomyr95Örgryte IS446
Viktor Moen93IF Kville426
Anton Evertsson95Habo Friidrott 04416
Niklas Svanberg97Stenungsunds FI350
Carl Thunberg96Örgryte IS350
Erik Liberg93Ullevi FK320
Jonatan Edsinger96Lerum Friidrott320
Axel Eliasson97Örgryte IS280
10 Mauro Karlsfred98Ullevi FK260
11 Fredrik Ilander98Ullevi FK240
12 Gustav Bålström98Ullevi FK240
12 Filip Andrén98Ullevi FK240
14 Jacob Olvik98Ullevi FK240
15 Erik Axlid98Ullevi FK220
Rebecca Pettersson98Ullevi FK200F14


P17 400m
Finalheat 13 mar
Martin Selin95Ullevi FK53.831
Tobias Karlsson95Sävedalens AIK54.826
Andreas Magnusson96Trollhättan FIK57.579

Finalheat 23 mar
Johan Lindgren96Mölndals AIK55.567
Vinh Ingvason95Ullevi FK57.378
Erik Söderberg96Mölndals AIK58.5410

Finalheat 33 mar
Andreas Kramer97Sävedalens AIK54.212
Gustaf Stensjö96Sävedalens AIK54.423
Gabriel Steffensen96Sävedalens AIK54.554
Alexander Nilsson95Mölndals AIK54.685


P17 Häck 60m91 cm
Final3 mar
Philip Ngwe95Mölndals AIK 8.57
Carl Fredrik Sjöland91Sävedalens AIK 9.08M 107cm
Fredrik Sangberg90IF Kville 9.08M 107cm
Erik Liberg93Ullevi FK 9.14P19 100cm
Per Johansson96Sävedalens AIK 9.18P17 2:a
Vinh Ingvason95Ullevi FKdnf

Extralopp3 mar
Philip Ngwe95Mölndals AIK 8.69
Carl Fredrik Sjöland91Sävedalens AIK 8.98M 107cm
Per Johansson96Sävedalens AIKdnf
Vinh Ingvason95Ullevi FKDQtjuvstart


P17 Höjd
3 mar
Andreas Carlsson95IK Ymer201
Gustav Liberg95Ullevi FK186
Simon Larsson95Stenungsunds FI183
David Kappelin95Örgryte IS177
Jesper Borg93Lerum Friidrott198P19
Emil Svensson89Örgryte IS216M


P17 Tresteg
3 mar
Jonathan Persgården96Kongahälla AIK11,87
Jonatan Nordh96Örgryte IS11,63
Per Johansson96Sävedalens AIK11,09


P15 200m
Finalheat 13 mar
Simon Wallenlind97Mölndals AIK25.011
Kalle Branzell97Alingsås IF25.542
Christofer Pool Wiklund97Falköpings FIK27.034
Anton Wilzén97Ullevi FKdns-

Finalheat 23 mar
Alexander Metze97Mölndals AIK25.903
Sarawhut Niphonram97Kongahälla AIK27.906
Simon von Sydow97Mölndals AIKdns-

Finalheat 33 mar
Filip Wadman97Mölndals AIK27.425
Gustav Larsson97Mölndals AIKDQ-linjetramp
Viktor Johansson97Ullevi FKdns-

Finalheat 43 mar
Emil von Barth96Ullevi FK23.55-P17
Herman Olvik96Ullevi FK24.07-P17
Noah Elliot96Ullevi FK24.19-P17


P15 Häck 60m84 cm
Final3 mar
Elias Martinsson97Brattås CK 8.70
Filip Augustsson97Brattås CK 9.11
Gustav Larsson97Mölndals AIK 9.35
Christofer Pool Wiklund97Falköpings FIK 9.49
Viktor Johansson97Ullevi FKdns

Extralopp3 mar
Elias Martinsson97Brattås CK 9.05
Filip Augustsson97Brattås CK 9.18
Gustav Larsson97Mölndals AIK 9.36


P15 Höjd
3 mar
Elias Martinsson97Brattås CK174
Filip Augustsson97Brattås CK167
Niklas Svanberg97Stenungsunds FI167


P15 Längd
3 mar
Elias Martinsson97Brattås CK5,67
Filip Augustsson97Brattås CK5,48
Christofer Pool Wiklund97Falköpings FIK5,33
Alexander Metze97Mölndals AIK5,22
Sarawhut Niphonram97Kongahälla AIK5,11


P14 200m
Finalheat 13 mar
Gustav Eichmueller98Åhus FIK25.671
Filip Schwartz98Mölndals AIK26.292
Gustav Eriksson98IF Kville26.703
Albin Lundin98IK Ymer26.754

Finalheat 23 mar
Filip Andrén98Ullevi FK27.235
Leo Magnusson98Sävedalens AIK27.747
Marcus Bredberg98Mölndals AIK29.258
Wilhelm Olbin98Mölndals AIK30.5811

Finalheat 33 mar
Max Hejdenberg98Örgryte IS27.566
Viktor Taveras98Falköpings FIK29.279
Anton Albert98Mölndals AIK29.9810
Albin Hansson98Mölndals AIK30.6012


P14 Häck 60m84 cm
Final3 mar
Gustav Eichmueller98Åhus FIK 9.18
Filip Schwartz98Mölndals AIK 9.36
Robin Gustafsson99Brattås CK 9.85P13 76cm
Gustav Eriksson98IF Kville10.05P14 3:a
Samuel Wiik98IF Rigor10.21P14 4:a
Richard Heikkilä98Mölndals AIK10.29P14 5:a
Max Hejdenberg98Örgryte IS11.16P14 6:a
Wilhelm Olbin98Mölndals AIK11.24P14 7:a

Extralopp3 mar
Gustav Eichmueller98Åhus FIK 8.93
Robin Gustafsson99Brattås CK10.13P13 76cm
Samuel Wiik98IF Rigor10.33
Richard Heikkilä98Mölndals AIK10.58
Wilhelm Olbin98Mölndals AIK11.29


P14 Höjd
3 mar
Robin Jacobsson98Ullevi FK152
Richard Heikkilä98Mölndals AIK152
Gustav Eriksson98IF Kville152
Filip Wenander98Örgryte IS149
Arvid Ryberg 98Örgryte IS145
Zakarias Lifmark98Sävedalens AIK135
Marcus Bredberg98Mölndals AIK130


P14 Tresteg
3 mar
Samuel Wiik98IF Rigor10,52
Gustav Bålström98Ullevi FK10,30
Fredrik Ilander98Ullevi FK9,51
Filip Wenander98Örgryte IS9,17
Erik Axlid98Ullevi FK8,73


P13 200m
Finalheat 13 mar
Anton Bengtsson99Ullevi FK27.871
Tobias Tranderyd99KFUM Örebro28.502
Erik Andersson99Sävedalens AIK29.053
Linus Bertilsson99IFK Göteborg29.584

Finalheat 23 mar
Mattias Söder99Kongahälla AIK30.165
Svante Wester99Örgryte IS30.806
Hugo Rosvall99Sävedalens AIK30.967

Finalheat 33 mar
Adam Bengtsson99Mölndals AIK31.409
Anton Lindgren99Mölndals AIK37.9712
Niklas Johansson99Sävedalens AIKdns-

Finalheat 43 mar
Jesper Olin99IF Kville31.338
Jakob Lang99Kongahälla AIK32.5610
William Jörnelius99Mölndals AIK32.7311


P13 Längdzon
3 mar
Eric Bergh99Ullevi FK4,64
Linus Bertilsson99IFK Göteborg4,59
Erik Andersson99Sävedalens AIK4,44
Jesper Olin99IF Kville4,31
Otto Hammarström99Örgryte IS4,26
Tobias Tranderyd99KFUM Örebro4,13
Gabriel Johansson99Hälle IF3,98
Gabriel Hansson99Sävedalens AIK3,86
Hugo Rosvall99Sävedalens AIK3,78
10 Jakob Lang99Kongahälla AIK3,65


P13 Kula3.0 kg
3 mar
Hugo Rosvall99Sävedalens AIK10,35
August Bergstrand99Ullevi FK10,04
Mattias Söder99Kongahälla AIK8,52
Erik Andersson99Sävedalens AIK7,59
Gabriel Hansson99Sävedalens AIK6,98


P12 200m
Finalheat 13 mar
Isak Kristensen00Ullevi FK27.201
Carl Bengtström00Örgryte IS27.882
Ludvig Brorsson00Falköpings FIK28.383
Gustav Zetterlund00KFUM Örebro28.424

Finalheat 23 mar
Wiggo Jonåker00Mölndals AIK30.167
Todd Hector00IFK Göteborg30.398
Albin Thunberg00Sävedalens AIK31.6412
Daniel Jönsson00IF Kville35.4522

Finalheat 33 mar
Felix Larsen00IFK Göteborg31.6813
Simon Lanngren00Sävedalens AIK33.7018
Carl Malmström00Kongahälla AIK34.0519
Jonathan Oden00IF Kville34.8020

Finalheat 43 mar
Olof Ryberg00Örgryte IS30.509
Linus Kristoffersson00Mölndals AIK32.3514
Hjalmar Klouman00Alingsås IF32.9316
Erik Boethius00Kongahälla AIK35.0521

Finalheat 53 mar
Tobias Carlryd00IF Rigor29.675
Gustaf Lewerth00Sävedalens AIK32.8915
Vincent Andreasson00IF Kville33.0217
Gordon Eklöf00Sävedalens AIK34.8020

Finalheat 63 mar
Simon Hultén00Sävedalens AIK29.736
Alexander Dahlsund00Varbergs GIF30.6510
Jesper Hallberg00IK Orient31.6311


P12 Längdzon
3 mar
Tobias Carlryd00IF Rigor4,64
Wiggo Jonåker00Mölndals AIK4,63
Carl Bengtström00Örgryte IS4,61
Ludvig Brorsson00Falköpings FIK4,40
Todd Hector00IFK Göteborg4,39
Alexander Dahlsund00Varbergs GIF4,16
Linus Kristoffersson00Mölndals AIK4,09
Jesper Hallberg00IK Orient3,89
Leonard Lenhoff00IFK Göteborg3,85   3,70
10 Joel Rosengren00IFK Göteborg3,85   3,44
11 Vincent Haynes00Ullevi FK3,81
12 Vincent Andreasson00IF Kville3,71
13 Paul Chaufour00Ullevi FK3,68
14 Gustaf Lewerth00Sävedalens AIK3,51
15 Daniel Jönsson00IF Kville3,43
16 Hannes Skoog00IF Kville3,36
17 Jona Askelund00Mölndals AIK3,31
18 Gordon Eklöf00Sävedalens AIK3,28
19 Jonathan Oden00IF Kville3,00
20 Oscar Olofsson00Mölndals AIK2,99
21 Erik Boethius00Kongahälla AIK2,97
22 Hampus Holmberg00Kongahälla AIK2,74


P12 Kula3.0 kg
3 mar
Ludvig Brorsson00Falköpings FIK8,62
Olof Ryberg00Örgryte IS7,80
Isak Kristensen00Ullevi FK7,71
Jesper Hallberg00IK Orient7,27
Felix Larsen00IFK Göteborg7,11
Adam Frison00Mölndals AIK6,87
Albin Thunberg00Sävedalens AIK6,62
Samuel Nyqvist00IF Kville6,58
Simon Hultén00Sävedalens AIK6,37   6,33
10 Jona Askelund00Mölndals AIK6,37   6,10
11 Joel Rosengren00IFK Göteborg6,26
12 Carl Malmström00Kongahälla AIK6,14
13 Erik Boethius00Kongahälla AIK5,68
14 Gordon Eklöf00Sävedalens AIK5,49
15 Hjalmar Klouman00Alingsås IF5,38
16 Vincent Andreasson00IF Kville5,35
17 Wiggo Jonåker00Mölndals AIK5,16
Simon Lanngren00Sävedalens AIKX


P11 200m
Finalheat 13 mar
Erik Johansson01IFK Göteborg31.663
Josef Wallenlind01Mölndals AIK32.545
Emil Krenauer01Mölndals AIK32.897
Petter Rönning01IF Kville32.968

Finalheat 23 mar
Philip Ryding01IF Kville30.961
Albin Rosengren01IFK Göteborg34.119
Jusuf Suleiman Ali01Ullevi FK36.1813
Max Vulin01IF Kville40.4314

Finalheat 33 mar
Viking Nilsson01Hönö IS32.636
Max Woodrow01Mölndals AIK35.0011
Milan Buzadzic01IFK GöteborgDQ-linjetramp

Finalheat 43 mar
Christian Pool Wiklund01Falköpings FIK31.642
Elias Brink01IF Kville31.894
Anton Välkki01IFK Göteborg34.4010
Jesper Larsson01Ullevi FK35.1712


P11 Längdzon
3 mar
Erik Johansson01IFK Göteborg4,39
Philip Ryding01IF Kville4,02
Christian Pool Wiklund01Falköpings FIK4,00
Anton Välkki01IFK Göteborg3,99
Elias Brink01IF Kville3,98
Elliot Wallin01Majornas IK3,92
Emil Krenauer01Mölndals AIK3,83
Petter Rönning01IF Kville3,76
Jesper Larsson01Ullevi FK3,55
10 Albin Rosengren01IFK Göteborg3,46
11 Max Woodrow01Mölndals AIK3,38
12 Jusuf Suleiman Ali01Ullevi FK3,35
13 Fredrik Eriksen01Kongahälla AIK3,34
14 William Sander01Majornas IK3,31
15 Milan Buzadzic01IFK Göteborg3,29
16 Elias Kruse01Mölndals AIK2,99
17 Max Vulin01IF Kville2,93
18 Hampus Thor01Mölndals AIK2,03


P11 Kula2.0 kg
3 mar
Anton Välkki01IFK Göteborg8,55
Robin Dadlani Frey01Alingsås IF7,64
Nisse Branzell01Alingsås IF7,52
Albin Rosengren01IFK Göteborg7,45
Elliot Wallin01Majornas IK7,22
Oliver Karlsson01Örgryte IS7,08
Petter Rönning01IF Kville7,01
Elias Brink01IF Kville6,96
Milan Buzadzic01IFK Göteborg6,66   6,58
10 Philip Ryding01IF Kville6,66   6,55
11 Kristoffer Thuresson01Strömstads IF6,25
12 Hampus Thor01Mölndals AIK5,27
13 Max Vulin01IF Kville4,30


P10 600m
Finalheat 13 mar
Axel Henriksson02IF Kville 2:03.011
Samuel Melin02IF Kville 2:03.862
Gustav Tartu02IF Kville 2:07.224
Hugo Svantesson03Istrums SK 2:07.335
Carl Erixon03Mölndals AIK 2:10.036
Ville Larsson02IFK Göteborg 2:19.8412
Axel Rosencrantz02IFK Göteborg 2:32.8118
David Ohldin02IF Kville 2:46.8322

Finalheat 23 mar
Jakob Rahm02Sävedalens AIK 2:04.173
Mohanad Jameela02Ullevi FK 2:14.747
Filip Wiklund02IF Kville 2:19.1010
Isak Thilén02IF Kville 2:28.3816
André Bengtsson03Majornas IK 2:29.5617
Wilmer Rudsby02IF Kville 2:40.1319
David Adolfsson04Tingbergs AIS 2:40.2920
Oliver Larsson02IFK Göteborg 2:47.4823

Finalheat 33 mar
Oscar Nilsson02IF Rigor 2:16.398
Miran Salih02Ullevi FK 2:18.049
Måns Roos02Mölndals AIK 2:19.3411
Rasmus Samuelsson02IFK Göteborg 2:21.0813
Daniel Adolfsson02Tingbergs AIS2:22.7414
Carl Hermansson03Tingbergs AIS 2:24.6315
Alan Salih04Ullevi FK 2:42.7221


P10 Längdzon
3 mar
Ludwig Lill02IFK Kristinehamn3,64
Daniel Adolfsson02Tingbergs AIS3,60
Nicola Altmarker02Mölndals AIK3,57   3,55
Axel Henriksson02IF Kville3,57   3,49
Samuel Melin02IF Kville3,53
Gustav Tartu02IF Kville3,52
Oscar Nilsson02IF Rigor3,47
Måns Roos02Mölndals AIK3,46
Lukas Bertilsson02IFK Göteborg3,38
10 Jakob Rahm02Sävedalens AIK3,36
11 Carl Erixon03Mölndals AIK3,35
12 Rasmus Samuelsson02IFK Göteborg3,28
13 Daniel Bloom02IFK Göteborg3,23   3,02
14 Ville Larsson02IFK Göteborg3,18
15 Miran Salih02Ullevi FK3,14
16 Elmer Evanson02Örgryte IS3,12   3,04
17 Karl Olofsson02Mölndals AIK3,12   2,99
18 Victor Hering03Majornas IK3,12   2,96
19 Fabian Brodal02Mölndals AIK3,09   3,08
20 Filip Wiklund02IF Kville3,09   2,98
21 David Ohldin02IF Kville3,09   2,93
22 Loke Carlgren02Majornas IK3,08
23 Timothy Rudhner02Majornas IK3,06
24 Ludvig Werthen Öhman02IFK Göteborg3,02
25 Mohanad Jameela02Ullevi FK3,01
26 Nicodemus Milton03IK Wilske3,00
27 Jacob Nelin02IK Bergaström2,99
28 David Adolfsson04Tingbergs AIS2,98
29 Axel Rosencrantz02IFK Göteborg2,97
30 Carl Hermansson03Tingbergs AIS2,93
31 Isak Thilén02IF Kville2,85
32 Aki Silvander02IFK Göteborg2,78
33 Anton Andersson03Örgryte IS2,73
34 Vide Eneljung03IFK Göteborg2,61
35 Wilmer Rudsby02IF Kville2,48
36 Oliver Larsson02IFK Göteborg2,47
37 André Bengtsson03Majornas IK2,36
38 Alan Salih04Ullevi FK2,32


K 60m
Försök heat 13 mar
Jessica Östlund93Hässelby SK 7.83q
Amanda Fredlund92Ullevi FK 8.15q
Elsa Skagersten94Varbergs GIF 8.21q
Mia Stenwall90Ullevi FK 8.36q
Sofie Beckvall91Eslövs AI 8.56

Försök heat 23 mar
Frida Linde90Mölndals AIK 7.99q
Erica Graveley92Hässelby SK 8.09q
Johanna Enqvist91Eslövs AI 8.38q
Moa Karlin Josefsson94Ullevi FK 8.53q
Sofie Hallman92Ullevi FK 8.57

Final3 mar
Jessica Östlund93Hässelby SK 7.90
Erica Graveley92Hässelby SK 8.13
Amanda Fredlund92Ullevi FK 8.19
Elsa Skagersten94Varbergs GIF 8.31
Mia Stenwall90Ullevi FK 8.35
Johanna Enqvist91Eslövs AI 8.40
Moa Karlin Josefsson94Ullevi FK 8.60
Frida Linde90Mölndals AIKdns


K 800m
Final3 mar
Alice Svantesson97Istrums SK 2:20.24
Matilda Andersson96Sävedalens AIK 2:20.30
Mathilda Rydin97Sävedalens AIK 2:22.47
Johanna Enqvist91Eslövs AI 2:23.50
Malin Strand93Sävedalens AIK 2:23.64
Sofie Beckvall91Eslövs AI 2:29.76
Malin Falkfält85Falkenbergs IK 2:39.10
Ebba Orava93Falkenbergs IK 2:45.14
Elin Axelsson94Trollhättan FIKdnf
Ebba Svantesson97Istrums SKdns


K Stav
3 mar
Fanny Berglund88Göteborgs KIK390
Olivia Axell94Lerum Friidrott320
Alica Schmidt93Örgryte IS320
Malin Antonsson96Örgryte IS300
Lisa Torell91Mölndals AIK300
Nellie Fransson97Lerum Friidrott280
Ellinor Eriksson97Lerum Friidrott230
Annie Fingal98Sävedalens AIK230
Rebecca Pettersson98Ullevi FK190
10 Elin Skarin00Ullevi FK180
Sara Skogman95Örgryte ISX


F17 60m
Final3 mar
Lisa Brorsson96Falköpings FIK 7.94
Agnes Johansson95Trollhättan FIK 8.03
Amanda Öberg96IK Ymer 8.15
Jennie Honkanen95Ullevi FK 8.45
Thea Widdgård96Hälle IF 8.93
Matilda Petersson96Hälle IF 8.94
Ellen Jonasson96Hälle IF 9.17
Fanny Ernsth95Tingbergs AIS 9.38


F17 Längd
3 mar
Hanna Palmqvist96Mölndals AIK5,26
Hanna Bengtsson96Sävedalens AIK5,22
Amanda Öberg96IK Ymer5,14
Elin Axberg95Kongahälla AIK4,73
Fanny Ernsth95Tingbergs AIS3,59
Amanda Fredlund92Ullevi FK5,01K
Matilda Holm93Ullevi FK5,32F19
Kamila Pietruszka94Göteborgs KIK5,07F19


F17 Kula3.0 kg
3 mar
Emma Wernung96Sävedalens AIK13,24
Lisa Einarsson96Eds SK13,02
Maria Nilsson95IK Orient12,64
Linn Bergstrand96Ullevi FK11,44
Hanna Palmqvist96Mölndals AIK9,40
Sara Kuutti96Tingbergs AIS8,72


F15 60m
Försök heat 13 mar
Alice Svantesson97Istrums SK 8.00q
Rebecka Sellberg97Mölndals AIK 8.65q
Joanna Turkali97Göteborgs KIK 8.75q
Elina Lanndalen97IK Ymer 8.77q
Kristin Walkhed97Mölndals AIK 8.85
Ida Augustsson97Mölndals AIK 8.92
Cecilia Wolmesjö97Mölndals AIK 9.01
Amanda Lindman97Mölndals AIK 9.06

Försök heat 23 mar
Louise Liljeblad 97Varbergs GIF 8.07q
Emmie Johansson97Kongahälla AIK 8.52q
Dellie Carlson97Mölndals AIK 8.61q
Louise Johansson97Göteborgs KIK 8.63q
My Bertilsson97IFK Göteborg 8.96
Moa Augustsson97Mölndals AIK 9.00
Sofia Björk97Mölndals AIK 9.89
Ebba Svantesson97Istrums SKdns

Final3 mar
Alice Svantesson97Istrums SK 8.03
Louise Liljeblad 97Varbergs GIF 8.05
Emmie Johansson97Kongahälla AIK 8.49
Louise Johansson97Göteborgs KIK 8.61
Rebecka Sellberg97Mölndals AIK 8.64
Dellie Carlson97Mölndals AIK 8.75
Joanna Turkali97Göteborgs KIK 8.76
Elina Lanndalen97IK Ymer 8.79


F15 1000m
Final3 mar
Alexandra Brackman97IF Rigor 3:25.63
Karin Johansson97Falkenbergs IK 3:25.73


F15 Tresteg
3 mar
Elina Lanndalen97IK Ymer9,87
Victoria Jacobsson97Ullevi FK9,74
Julia Niklasson97IF Rigor9,13
Joanna Turkali97Göteborgs KIK8,59
Sofia Björk97Mölndals AIK7,96


F15 Kula3.0 kg
3 mar
Elin Svensson97Ullevi FK10,09
Julia Niklasson97IF Rigor9,97
Alice Venndahl97Göteborgs KIK9,18
Elin Johansson97Kongahälla AIK9,05
Amanda Holmberg98Lidköpings IS12,41F14


F14 60m
Försök heat 13 mar
Lisa Warfvinge98Varbergs GIF 8.04q
Emma Söderström98Göteborgs KIK 8.47q
Sofia Lindwall98Göteborgs KIK 8.55
Sofia Stolpe98IF Rigor 8.86
Sara Molnar98Mölndals AIK 9.47
Jovanna Pekic98IFK Göteborg 9.49
Sara Overgaard98IF Kville 9.71

Försök heat 23 mar
Amanda Holmberg98Lidköpings IS 8.29q
Lisa Björklund98Göteborgs KIK 8.53q
Ellen Stübner98Göteborgs KIK 8.54q
Lisa Åhlström98Mölndals AIK 8.72
Evelina Olsson98IK Orient 8.73
Isabelle Melin98IF Kville 9.00

Försök heat 33 mar
Miranda Uttgren98Tanums IF 8.21q
Tess Hertz-Saebbö98Göteborgs KIK 8.26q
Anna Larsson98Varbergs GIF 8.43q
Ida Bengtsson98Falkenbergs IK 8.67
Alva Hilmersson98IF Rigor 8.88
Anna Kåreklint98Varbergs GIF 8.98
Elpida Pehlivanidou98Göteborgs KIK 9.12

Finalheat 13 mar
Lisa Warfvinge98Varbergs GIF 8.04
Miranda Uttgren98Tanums IF 8.18
Tess Hertz-Saebbö98Göteborgs KIK 8.34
Amanda Holmberg98Lidköpings IS 8.39
Emma Söderström98Göteborgs KIK 8.50
Anna Larsson98Varbergs GIF 8.55
Ellen Stübner98Göteborgs KIK 8.66
Lisa Björklund98Göteborgs KIKdns


F14 1000m
Final3 mar
Josefin Persson98Sävedalens AIK 3:02.31
Emma Kuutti 98Tingbergs AIS 3:13.76
Sofia Åsberg98Eslövs AI 3:16.86
Anna Bengtsson98Sävedalens AIK 3:17.45
Linnea Isaksson98Falkenbergs IK 3:17.50
Moa Carlsson98Sävedalens AIK 3:17.79
Saga Backteman98Lerum Friidrott 3:17.82
Isabelle Melin98IF Kville 3:18.48
Alice Greberg98Mölndals AIK 3:25.51
10 Helena Saarela98Trollhättan FIK 3:26.78
11 Sara Overgaard98IF Kville 3:26.96
12 Sara Molnar98Mölndals AIK 3:35.34


F14 Längd
3 mar
Lisa Warfvinge98Varbergs GIF5,28
Tess Hertz-Saebbö98Göteborgs KIK5,12
Ida Bengtsson98Falkenbergs IK4,99
Sara Sjögren98Stenungsunds FI4,81
Anna Larsson98Varbergs GIF4,80
Evelina Olsson98IK Orient4,37
Lovisa Wallman98Varbergs GIF4,17
Elin Störholt98Mölndals AIK4,16
Kerstin Wadman98Göteborgs KIK4,11
10 Anna Kåreklint98Varbergs GIF4,05
11 Ellen Stübner98Göteborgs KIK3,97
12 Sofia Stolpe98IF Rigor3,84
13 Sofia Lindwall98Göteborgs KIK3,82
14 Emilia Andersson98Varbergs GIF3,63
15 Alice Greberg98Mölndals AIK3,40
Jennifer Rudberg98IK YmerX


F14 Kula3.0 kg
3 mar
Amanda Holmberg98Lidköpings IS12,48
Sara Sjögren98Stenungsunds FI10,25
Nicole Fankl98Ullevi FK9,97
Josefin Persson98Sävedalens AIK8,89
Lovisa Wallman98Varbergs GIF8,28
Alva Hilmersson98IF Rigor8,18
Jennifer Rudberg98IK Ymer8,16
Anna Bengtsson98Sävedalens AIK7,77
Emilia Andersson98Varbergs GIF7,28
10 Cornelia Storm-Karlén99Lidköpings IS7,21
11 Isabelle Melin98IF Kville7,09
12 Julia Pettersson98Ullevi FK6,95
13 Jovanna Pekic98IFK Göteborg6,90


F13 60m
Försök heat 13 mar
Moa Rylander99Mölndals AIK 8.45q
Emma Hamilton99Örgryte IS 8.73q
Della Månsson99Göteborgs KIK 8.74q
Alva Lindberg99Trollhättan FIK 8.77q
Ellinor Kleiven99Sävedalens AIK 8.86
Rebecca Strand99Örgryte IS 9.06
Kajsa Högberg99IF Rigor 9.43
Emma Magnusson99Mölndals AIK 9.51

Försök heat 23 mar
Elsa Nilsson99Trollhättan FIK 8.58q
Caroline Nilsson99Göteborgs KIK 8.84q
Alva Murtoniemi Gräbel99Örgryte IS 8.84q
Sif Poulsen99IF Rigor 8.95
Filippa Moum99Hälle IF 8.96
Sara Petersson99Hälle IF 8.99
Mathilda Fogelberg99Örgryte IS 9.04
Hanna Bergquist99IK Ymer 9.06

Försök heat 33 mar
Matilda Holterberg 99Trollhättan FIK 8.38q
Connie Grefjord99Hovslätts IK 8.38q
Miranda Widdgård99Hälle IF 8.72q
Esther Hedin99Göteborgs KIK 8.89
Alexandra Lill99IFK Kristinehamn 9.01
Stina Nyström99Örgryte IS 9.50
Elin Claesson99IF Rigor 9.64

Försök heat 43 mar
Annina Stens99Spårvägens FK 8.43q
Lina Jehander99Göteborgs KIK 8.73q
Lisa Petrusson99Göteborgs KIK 8.80q
Alice Vidarsson99Trollhättan FIK 8.90
Maria Runneberger99Sävedalens AIK 9.26
Cornelia Milton99Falköpings FIK 9.37
Elin Averius99Varbergs GIF 9.38
Sofia Olsson99Sävedalens AIKdns

Försök heat 53 mar
Laura von Schedvin99IK Ymer 8.40q
Frida Johansson99Mölndals AIK 8.54q
Sofia Larsson99Trollhättan FIK 8.56q
Christina Pool Wiklund99Falköpings FIK 8.97
Tilda Oldberg99Sävedalens AIK 8.98
Anna Widerberg99Hälle IF 9.20
Isa Rönneblad99IF Rigor 9.31
Astrid Woxenius99Sävedalens AIK 9.38

Finalheat 13 mar
Connie Grefjord99Hovslätts IK 8.31
Laura von Schedvin99IK Ymer 8.37
Annina Stens99Spårvägens FK 8.39
Matilda Holterberg 99Trollhättan FIK 8.46
Moa Rylander99Mölndals AIK 8.51
Frida Johansson99Mölndals AIK 8.72
Sofia Larsson99Trollhättan FIK 8.72
Elsa Nilsson99Trollhättan FIK 8.74

Finalheat 23 mar
Lina Jehander99Göteborgs KIK 8.60
Della Månsson99Göteborgs KIK 8.73
Miranda Widdgård99Hälle IF 8.79
Emma Hamilton99Örgryte IS 8.79
Alva Lindberg99Trollhättan FIK 8.81
Alva Murtoniemi Gräbel99Örgryte IS 8.92
Lisa Petrusson99Göteborgs KIK 8.94
Caroline Nilsson99Göteborgs KIK 8.95


F13 800m
Finalheat 13 mar
Elsa Nilsson99Trollhättan FIK 2:24.941
Anna Påsse99Göteborgs KIK 2:28.992
Beatrice Brink99IF Kville 2:30.893
Emma Magnusson99Mölndals AIK 2:34.614
Sara Gunnarsson99Mölndals AIK 2:36.795
Lina Jehander99Göteborgs KIK 2:38.266
Kajsa Högberg99IF Rigor 2:42.757
Stella Andersson99Göteborgs KIK 2:42.868

Finalheat 23 mar
Esther Hedin99Göteborgs KIK 2:43.639
Cornelia Storm-Karlén99Lidköpings IS 2:45.2010
Caroline Nilsson99Göteborgs KIK 2:45.9411
Luana Klaric Lundh99Göteborgs KIK 2:47.7912
Stina Nyström99Örgryte IS 2:51.3113
Elin Claesson99IF Rigor 2:55.0314
Emma Johansson99Göteborgs KIK 2:57.0615


F13 Höjd
3 mar
Alice Johansson99IF Rigor146
Anna Påsse99Göteborgs KIK141
Hanna Bergquist99IK Ymer135
Christina Pool Wiklund99Falköpings FIK135
Emma Magnusson99Mölndals AIK135
Lina Toremark99Örgryte IS135
Astrid Woxenius99Sävedalens AIK131
Tilda Oldberg99Sävedalens AIK131
Cornelia Milton99Falköpings FIK126
Maria Runneberger99Sävedalens AIK126
Kajsa Högberg99IF Rigor126
12 Alice Vidarsson99Trollhättan FIK126
13 Erica Wik99Ullevi FK121
Anna Kuutti 99Tingbergs AISX


F13 Trestegzon
3 mar
Fatima Kone99Ullevi FK10,94
Tilda Oldberg99Sävedalens AIK9,90
Della Månsson99Göteborgs KIK9,44
Anna Påsse99Göteborgs KIK9,34
Frida Johansson99Mölndals AIK9,20
Sif Poulsen99IF Rigor9,14
Isa Rönneblad99IF Rigor9,02
Sara Gunnarsson99Mölndals AIK8,97
Astrid Woxenius99Sävedalens AIK8,94
10 Maria Runneberger99Sävedalens AIK8,90
11 Mathilda Fogelberg99Örgryte IS8,84
12 Emma Johansson99Göteborgs KIK8,82
13 Rebecca Strand99Örgryte IS8,78
14 Emma Nilsson99Mölndals AIK8,75
15 Louise Duvling-Andersson00Ullevi FK8,58
16 Kajsa Högberg99IF Rigor8,55
17 Alexandra Lill99IFK Kristinehamn8,33
18 Elin Skarin00Ullevi FK8,17
19 Ida Björk00Mölndals AIK7,98
20 Anna Rönner00Ullevi FK7,40
21 Anna Kuutti 99Tingbergs AIS7,39
22 Matilda Fröberg00IF Rigor6,29


F12 60m
Försök heat 13 mar
Julia Johansson00IK Bergaström 8.91q
Wilma Kjellquist00Örgryte IS 9.05q
Clara Augustsson00IK Ymer 9.36q
Elin Larsson00Varbergs GIF 9.52
Elin Bengtsson00Falkenbergs IK 9.64
Alma Ekenved00IF Rigor 9.80
Agnes Nogueras00Göteborgs KIK 9.84

Försök heat 23 mar
Elsa Palm00Sävedalens AIK 9.07q
Saga Norin00Kongahälla AIK 9.45q
Elin Eriksson00IF Kville 9.59
Anna Rönner00Ullevi FK 9.70
Ida Björk00Mölndals AIK 9.72
Sara Dahlén00Lerum Friidrott 9.81
Vilma Hansson00Mölndals AIK 9.95

Försök heat 33 mar
Nicole Helminski00IF Rigor 9.13q
Louise Duvling-Andersson00Ullevi FK 9.15q
Linn Hertz-Saebbö00Göteborgs KIK 9.31q
Andrea Jarlhage00IFK Göteborg 9.41q
Ebba Molinder00Mölndals AIK 9.48
Olivia Lindström00Örgryte IS 9.63
Nathalie Lemark00IF Kville10.64

Försök heat 43 mar
Elin Fredriksson00IF Kville 8.66q
Julia Björkman00IF Kville 9.34q
Astrid Ekström00Göteborgs KIK 9.41q
Katja Gudmand-Höyer00Mölndals AIK 9.42q
Amanda Mullins00Mölndals AIK10.08
Julia Holmkvist00IFK Göteborg10.29

Försök heat 53 mar
Terese Nätstrand00Örgryte IS 8.88q
Hedda Jagstedt00Göteborgs KIK 9.13q
Emma Andreasson00Sävedalens AIK 9.24q
Linnea Helgegren00Kongahälla AIK 9.50
Alexandra Pekic00IFK Göteborg 9.58
Alexandra Schill00Mölndals AIK 9.65
Matilda Fröberg00IF Rigor10.87

Finalheat 13 mar
Elin Fredriksson00IF Kville 8.74
Julia Johansson00IK Bergaström 9.00
Terese Nätstrand00Örgryte IS 9.05
Wilma Kjellquist00Örgryte IS 9.08
Elsa Palm00Sävedalens AIK 9.17
Louise Duvling-Andersson00Ullevi FK 9.20
Nicole Helminski00IF Rigor 9.25
Hedda Jagstedt00Göteborgs KIKdns

Finalheat 23 mar
Emma Andreasson00Sävedalens AIK 9.35
Clara Augustsson00IK Ymer 9.38
Linn Hertz-Saebbö00Göteborgs KIK 9.38
Julia Björkman00IF Kville 9.38
Andrea Jarlhage00IFK Göteborg 9.40
Saga Norin00Kongahälla AIK 9.43
Astrid Ekström00Göteborgs KIK 9.44
Katja Gudmand-Höyer00Mölndals AIK 9.45


F12 800m
Final3 mar
Elsa Palm00Sävedalens AIK 2:34.48
Sofie Eriksson00Sävedalens AIK 2:47.94
Astrid Ekström00Göteborgs KIK 2:53.36
Sara Dahlén00Lerum Friidrott 2:53.88
Linnéa Hovtun00Örgryte IS 2:55.03
Elin Eriksson00IF Kville 2:55.28
Alexandra Pekic00IFK Göteborg 2:57.00
Ebba Molinder00Mölndals AIK 3:02.77
Linnea Andersson00Mölndals AIK 3:15.32
10 Vilma Hansson00Mölndals AIK 3:17.49
11 Matilda Fröberg00IF Rigor 3:19.63


F12 Höjd
3 mar
Martina Börjesson00Lerum Friidrott144
Katja Gudmand-Höyer00Mölndals AIK144
Julia Johansson00IK Bergaström141
Elsa Palm00Sävedalens AIK138
Elin Fredriksson00IF Kville135
Linn Hertz-Saebbö00Göteborgs KIK135
Elin Larsson00Varbergs GIF132
Sanna Sandström00Göteborgs KIK132
Linnea Helgegren00Kongahälla AIK129
10 Elin Bengtsson00Falkenbergs IK125
11 Ebba Molinder00Mölndals AIK125
12 Alma Ekenved00IF Rigor125
13 Elin Eriksson00IF Kville120
13 Saga Norin00Kongahälla AIK120
13 Emma Andreasson00Sävedalens AIK120
13 Linnéa Hovtun00Örgryte IS120
17 Vilma Hansson00Mölndals AIK115
17 Nathalie Lemark00IF Kville115
19 Amanda Mullins00Mölndals AIK115
20 Louise Karlsson00Örgryte IS110
Alexandra Schill00Mölndals AIKX
Zelene Tillström00Mölndals AIKX


F11 60m
Försök heat 13 mar
Julia Wennersten01IK Ymer 8.80q
Sofie Cedergrund01Göteborgs KIK 9.34q
Klara Mattsson01Örgryte IS 9.53q
Sofia Overgaard01IF Kville 9.72q
Anna Flakberg01Mölndals AIK10.16
Tilda Erixon01Mölndals AIK10.80
Moa Bartholdsson01Mölndals AIK11.39

Försök heat 23 mar
Hilda Gyldén01IF Kville 9.49q9.486
Corinne Wessman01IK Ymer 9.55q
Signe Wettergren01Sävedalens AIK10.06
Astrid Pyk01Göteborgs KIK10.07
Line Söderpalm01Örgryte IS10.22
Hanna Afzelius01Mölndals AIK10.30
Moa Ahlskog01IF Rigor10.70

Försök heat 33 mar
Tilde Johansson01Falkenbergs IK 8.70q
Elina Bergman01Brattås CK 9.22q
Ida Holmquist01Sävedalens AIK 9.69q
Hanna Delavaux01Mölndals AIK 9.76
Ella Darrell01Lerum Friidrott10.12
Linnéa Lind01IK Orient10.16
Lovisa Fagerlund01Göteborgs KIK10.20
Linnea Pihl01Lerum Friidrott10.50

Försök heat 43 mar
Elvira Carlén01Lerum Friidrott 9.49q9.487
Melissa Mansouri01IFK Göteborg 9.79
Maria Strid01Mölndals AIK10.05
Sara Lemming-Swerin01Lerum Friidrott10.13
Julia Nielsen01Sävedalens AIK10.14
Linnéa Löfqvist01Sävedalens AIK10.57
Elin Hellquist01Sävedalens AIK10.69
Karolina Ilic01IF Kville11.14

Försök heat 53 mar
Tove Lind01Sävedalens AIK 9.26q
Moa Lindkvist01Mölndals AIK 9.54q
Alexandra Gullberg01Sävedalens AIK 9.89
Ronja Bökmark01Lerum Friidrott10.00
Isabella Willén01Mölndals AIK10.01
Linnea Reuterberg01Mölndals AIK10.51
Meja Eneljung01IFK Göteborg10.96

Försök heat 63 mar
Filippa Söderström01Göteborgs KIK 9.38q
Felicia Leinonen01IK Bergaström 9.38q
Tindra Andblad01Örgryte IS 9.56q
Linnea Borrman01Strömstads IF 9.69q
Wilma Nielsen01Sävedalens AIK 9.84
Josefine Afzelius01Mölndals AIK 9.92
Sana Salih01Ullevi FK10.32

Finalheat 13 mar
Tilde Johansson01Falkenbergs IK 8.64
Julia Wennersten01IK Ymer 8.66
Tove Lind01Sävedalens AIK 9.11
Elina Bergman01Brattås CK 9.20
Sofie Cedergrund01Göteborgs KIK 9.37
Felicia Leinonen01IK Bergaström 9.40
Hilda Gyldén01IF Kville 9.52
Filippa Söderström01Göteborgs KIK 9.66

Finalheat 23 mar
Corinne Wessman01IK Ymer 9.43
Elvira Carlén01Lerum Friidrott 9.46
Tindra Andblad01Örgryte IS 9.63
Moa Lindkvist01Mölndals AIK 9.64
Ida Holmquist01Sävedalens AIK 9.73
Linnea Borrman01Strömstads IF 9.88
Sofia Overgaard01IF Kville10.16
Klara Mattsson01Örgryte ISdns


F11 800m
Finalheat 13 mar
Wilma Nielsen01Sävedalens AIK 2:35.351
Tilde Johansson01Falkenbergs IK 2:35.812
Julia Nielsen01Sävedalens AIK 2:39.443
Elvira Carlén01Lerum Friidrott 2:59.787
Gaël DeConinck01IFK Göteborg 3:00.949
Ella Darrell01Lerum Friidrott 3:03.7211
Signe Wettergren01Sävedalens AIK 3:06.6913
Anna Flakberg01Mölndals AIK 3:15.8215

Finalheat 23 mar
Alexandra Gullberg01Sävedalens AIK 2:52.554
Sofia Overgaard01IF Kville 2:56.965
Ella Larsen01IFK Göteborg 2:57.386
Tove Lind01Sävedalens AIK 3:00.758
Ida Holmquist01Sävedalens AIK 3:01.9910
Emma Friberg01IK Bergaström 3:04.0412
Linnea Pihl01Lerum Friidrott 3:08.5214


F11 Höjd
3 mar
Julia Wennersten01IK Ymer134
Elina Bergman01Brattås CK134
Elvira Carlén01Lerum Friidrott131
Filippa Söderström01Göteborgs KIK131
Sofia Overgaard01IF Kville131
Linnea Borrman01Strömstads IF124
Corinne Wessman01IK Ymer124
Josefine Afzelius01Mölndals AIK124
Hilda Gyldén01IF Kville124
10 Sara Lemming-Swerin01Lerum Friidrott124
11 Alexandra Gullberg01Sävedalens AIK120
12 Moa Lindkvist01Mölndals AIK120
13 Ella Darrell01Lerum Friidrott120
14 Elin Hellquist01Sävedalens AIK115
14 Linnéa Lind01IK Orient115
16 Sana Salih01Ullevi FK115
17 Karolina Ilic01IF Kville115
17 Kajsa Tiedje01Lerum Friidrott115
19 Julia Nielsen01Sävedalens AIK115
20 Moa Ahlskog01IF Rigor115
21 Ebba Nilovik01Mölndals AIK110
21 Ida Holmquist01Sävedalens AIK110
23 Ronja Bökmark01Lerum Friidrott110
23 Cajsa Augustsson02IK Ymer110
25 Hanna Afzelius01Mölndals AIK110
25 Melissa Mansouri01IFK Göteborg110
27 Signe Wettergren01Sävedalens AIK105
27 Anna Flakberg01Mölndals AIK105
29 Linnéa Löfqvist01Sävedalens AIK105
Tilda Erixon01Mölndals AIKX


F10 60m
Försök heat 13 mar
Halldis Svensson02Alingsås IF 9.64q
Cajsa Augustsson02IK Ymer10.07q
Magdalena Petersson02Mölndals AIK10.31q
Olivia Hjort 03Göteborgs KIK10.34q
Ebba Sköld02IF Kville10.55q
Sofia Björkman03IF Kville10.69
Antonia Bozic03Majornas IK10.90

Försök heat 23 mar
Ebba Åhman02Alingsås IF10.01q
Elin Eriksson02IFK Göteborg10.29q
Andrea Parmalm02IFK Göteborg10.78
Märta Jaxhagen02IFK Göteborg10.78
Tuva Ahlberg02IF Kville10.95
Alma Hedlund Samuelson02Alingsås IF11.47
Bianca Nikadon02Majornas IK11.90

Försök heat 33 mar
Molly Johansson02Falkenbergs IK 9.47q
Ebba Follin02Mölndals AIK 9.59q
Johanna Stübner02Göteborgs KIK10.70
Elin Björk02IFK Göteborg10.91
Smilla Gemanius02Majornas IK11.60
Felicia Skoog02IF Kville11.73
Irma Bergius03Majornas IK13.79

Försök heat 43 mar
Elsa Björk02Göteborgs KIK 9.76q
Frida Malmström02Kongahälla AIK 9.80q
Vera Söderblom03IFK Göteborg 9.86q
Ebba Rössberger02Sävedalens AIK10.51q
Monia Kristiansson02Tingbergs AIS10.71
Klara Larsson03Majornas IK10.72
Elin Gustafsson02Majornas IK10.99
Klara Börjesson Knutzen03Majornas IK12.43

Försök heat 53 mar
Cindy Darrell02Lerum Friidrott 9.41q
Filippa Oderbrant02Strömstads IF10.18q
Matilda Spårman02Kongahälla AIK10.48q
Emelie Forsberg02IF Kville10.65
Alicia Dahlsund02Varbergs GIF11.27
Nora Nogueras02Göteborgs KIK11.37
Elsa Bergman03Majornas IK11.62

Finalheat 13 mar
Molly Johansson02Falkenbergs IK 9.37
Cindy Darrell02Lerum Friidrott 9.39
Halldis Svensson02Alingsås IF 9.55
Ebba Follin02Mölndals AIK 9.61
Elsa Björk02Göteborgs KIK 9.76
Vera Söderblom03IFK Göteborg 9.87
Frida Malmström02Kongahälla AIK 9.93
Ebba Åhman02Alingsås IF 9.94

Finalheat 23 mar
Ebba Sköld02IF Kville10.04
Cajsa Augustsson02IK Ymer10.10
Filippa Oderbrant02Strömstads IF10.11
Elin Eriksson02IFK Göteborg10.31
Olivia Hjort 03Göteborgs KIK10.34
Magdalena Petersson02Mölndals AIK10.34
Ebba Rössberger02Sävedalens AIK10.38
Matilda Spårman02Kongahälla AIK10.44


F10 Kula2.0 kg
3 mar
Molly Johansson02Falkenbergs IK7,76
Monia Kristiansson02Tingbergs AIS6,85
Cajsa Augustsson02IK Ymer6,42
Filippa Oderbrant02Strömstads IF6,38
Elin Björk02IFK Göteborg6,11
Cindy Darrell02Lerum Friidrott5,98
Smilla Carlberg02IFK Göteborg5,95
Bianca Nikadon02Majornas IK5,68
Ebba Åhman02Alingsås IF5,54
10 Felicia Skoog02IF Kville5,27
11 Smilla Gemanius02Majornas IK5,25
12 Elin Gustafsson02Majornas IK5,06   4,65
13 Johanna Stübner02Göteborgs KIK5,06   4,82
14 Märta Jaxhagen02IFK Göteborg5,04
15 Ebba Sköld02IF Kville4,98
16 Vera Söderblom03IFK Göteborg4,89
17 Elin Eriksson02IFK Göteborg4,81
18 Tuva Ahlberg02IF Kville4,76
19 Olivia Hjort 03Göteborgs KIK4,67
20 Frida Malmström02Kongahälla AIK4,63
21 Emelie Forsberg02IF Kville4,53
22 Alma Hedlund Samuelson02Alingsås IF3,78
23 Antonia Bozic03Majornas IK3,67
24 Alicia Dahlsund02Varbergs GIF3,50
25 Klara Larsson03Majornas IK3,25
26 Andrea Parmalm02IFK Göteborg3,23



© Track & Field, Christer Falk 2010