RESULTAT
Sävedalsspelen 2012-06-02/03
Vallhamra IP
Sävedalens AIK
Uppdaterad: 12-06-03 09:39
Resultatlänk lördag  söndag     
 
M 200m
Finalheat 12,12 jun
Mario Bassani83Italien21.981
Erik Lindahl90Ullevi FK22.012
Martin Bengtsson93Ullevi FK22.603
Niclas Ragneberg91Trollhättan FIK22.714
Alexander Lesser93Ullevi FK22.985

Finalheat 22,52 jun
Andreas Norström92Ullevi FK23.716
Per Kåberg84IK Orient24.087
Jonatan Malka88IF Kville24.768
Albert Eriksson79Sävedalens AIK26.189


M 800m
Final2 jun
Tim Sundström89KFUM Örebro 1:57.56
Marcus Waerme90Ullevi FK 1:59.18
Erik Laggren94Alingsås IF 2:00.45
Daniel Norgren90Örgryte IS 2:01.64
Axel Andersson92Mölndals AIK 2:03.33
Christopher Nilsson94Ullevi FK 2:04.81
Daniel Skatt91Örgryte IS 2:05.75
Gabriel Eriksson94Ullevi FK 2:06.47
Peter Johansson70Tingbergs AIS 2:07.76


M Höjd
2 jun
Joel Spolén83Örgryte IS203
Erik Liberg93Ullevi FK194
Viktor Husmark92Falu IK191
Jesper Borg93Lerum Friidrott185
Erik Hagström73IF Kville160
Jan Arne Sagdal47Sävedalens AIK110


P19 200m
Final2,12 jun
Alexander Lesser93Ullevi FK22.74
Robin Skärström94Tanums IF23.33
Pontus Ahlstedt94Lerum Friidrott23.40
Mattias Håkansson94IK Orient23.77
John Collin94Ullevi FK24.15
Hampus Börjesson94Ullevi FK24.25


P19 3000m
Final2 jun
Jonathan Weichbrot94Mölndals AIK9:20.92
Abadir Hawle94Mölndals AIK9:59.18
Johan Lindgren96Mölndals AIKbröt


P17 100m
Försök heat 12,42 jun
Eddy Meyerdierks95Ullevi FK11.46q
Melker Karlsson96Ullevi FK11.89
Markus Holmström96Istrums SK12.07
Oscar Holst95IFK Halmstad12.30
Milad Mohammadieh95IF Kville12.34

Försök heat 21,52 jun
Victor Fingal96Ullevi FK11.42q
Emil von Barth96Ullevi FK11.46q
Artur Engström96IK Ymer11.56q
Hassan Noureddine96IFK Halmstad12.33

Försök heat 31,62 jun
Dennis Forsman95Ullevi FK11.14q
Martin Andersson95IK Ymer11.56q
Martin Selin95Ullevi FK11.71
Sebastian Eliasson95Lerum Friidrott11.93
Per Johansson96Sävedalens AIK12.10

Final2,82 jun
Dennis Forsman95Ullevi FK11.04
Eddy Meyerdierks95Ullevi FK11.21
Victor Fingal96Ullevi FK11.33
Emil von Barth96Ullevi FK11.39
Artur Engström96IK Ymer11.45
Martin Andersson95IK Ymer11.58


P17 800m
Final2 jun
Kevin Hermansson95Trollhättan FIK 2:03.14
Karl Wallén96Sävedalens AIK 2:05.74
Martin Axelsson96Trollhättan FIK 2:06.29
Tobias Karlsson95Sävedalens AIK 2:06.91
Anton Olausson95IK Ymer 2:10.77
Fredrik Johansson96Tanums IF 2:17.57


P17 Häck 110m91 cm
Final2,42 jun
Alexander Lundskog96Ullevi FK14.71


P17 Höjd
2 jun
Andreas Carlsson95IK Ymer200
Johannes Svensson96Stenungsunds FI188
Daniel Gällblad96Varbergs GIF170
Oscar Holst95IFK Halmstad155


P17 Diskus1.5 kg
2 jun
Gustav Liberg95Ullevi FK51,22
Simon Evertsson96Trollhättan FIK37,77
Kevin Fankl95Ullevi FK35,99
Andreas Carlsson95IK Ymer33,81
Johannes Svensson96Stenungsunds FI29,96


P15 100m
Final1,42 jun
Elias Martinsson97Brattås CK12.29
Kalle Branzell97Alingsås IF12.29
Filip Augustsson97Brattås CK12.55
Christofer Pool Wiklund97Falköpings FIK12.68
Martin Arvidsson97Sävedalens AIK12.87


P15 800m
Final2 jun
Simon Wallenlind97Mölndals AIK 2:08.24P15 1:a
Leo Magnusson98Sävedalens AIK 2:10.01P14 1:a
Isac Larsson97Sävedalens AIK 2:12.41P15 2:a
Daniel Erikssson97Mölndals AIK 2:12.79P15 3:a
Erik Nilsson97Ullevi FK 2:18.99P15 4:a
Jacob Lidman97Hälle IF 2:20.40P15 5:a
Alexander Waerme97Ullevi FK 2:33.38P15 6:a
Malte Strunge98Saeby IK 2:35.00P14 2:a
Julian Schlegel98Saeby IK 2:36.34P14 3:a
Anton Hansson98Kongahälla AIKej startP14


P15 Häck 100m
Final1,22 jun
Elias Martinsson97Brattås CK14.09
Viktor Johansson97Ullevi FK15.25
Filip Augustsson97Brattås CK15.26
Gustav Larsson97Mölndals AIK15.30
Christofer Pool Wiklund97Falköpings FIK15.55


P15 Längd
2 jun
Elias Martinsson97Brattås CK5,960,5
Viktor Johansson97Ullevi FK5,832,2   5,69 0,0
Christofer Pool Wiklund97Falköpings FIK5,790,8
Filip Augustsson97Brattås CK5,510,4
Daniel Erikssson97Mölndals AIK5,010,4
Alexander Metze97Mölndals AIK4,871,2


P15 Diskus1.0 kg
2 jun
Jeppe Isaksen97Saeby IK29,23


P14 100m
Försök heat 12,02 jun
Jonas Bak Christensen98Saeby IK12.09q
Albin Lundin98IK Ymer12.38q
Filip Andrén98Ullevi FK12.97q
Leo Magnusson98Sävedalens AIK13.82
Christopher Kumlin99Sävedalens AIK14.20
Sebastian Nilsson98Mölndals AIK14.86

Försök heat 21,82 jun
Simon Larsson98IK Ymer12.56q
Gustav Eriksson98IF Kville13.28q
Johan Millberg98Hälle IF13.40q
Victor Koch 98Örgryte IS13.79
Malte Strunge98Saeby IK14.43
Fredrik Ilander98Ullevi FKej start

Final1,82 jun
Jonas Bak Christensen98Saeby IK12.21
Simon Larsson98IK Ymer12.43
Albin Lundin98IK Ymer12.43
Gustav Eriksson98IF Kville12.92
Filip Andrén98Ullevi FK12.98
Johan Millberg98Hälle IF13.41


P14 Häck 100m
Försök heat 12,22 jun
Jonas Bak Christensen98Saeby IK16.06q
Richard Heikkilä98Mölndals AIK17.49q
Filip Schwartz98Mölndals AIK17.49q
Arvid Ryberg 98Örgryte IS19.36

Försök heat 21,52 jun
Gustav Eriksson98IF Kville15.62q
Samuel Wiik98IF Rigor15.94q
Albin Lundin98IK Ymer16.05q
Christopher Kumlin99Sävedalens AIK19.63

Final2,42 jun
Gustav Eriksson98IF Kville15.29
Samuel Wiik98IF Rigor15.30
Jonas Bak Christensen98Saeby IK15.83
Albin Lundin98IK Ymer16.59
Richard Heikkilä98Mölndals AIK17.51
Filip Schwartz98Mölndals AIKej start


P14 Längd
2 jun
Jonas Bak Christensen98Saeby IK5,640,0
Max Hejdenberg98Örgryte IS5,121,5
Marcus Magnusson98IK Orient5,081,5
Gustav Eriksson98IF Kville5,000,4
Richard Heikkilä98Mölndals AIK4,840,1
Johan Millberg98Hälle IF4,823,1   4,69 0,3
Samuel Wiik98IF Rigor4,540,1
Fredrik Ilander98Ullevi FK4,340,9
Gustav Bålström98Ullevi FK4,310,1
10 Julian Schlegel98Saeby IK4,271,5
11 Jacob Olvik98Ullevi FK4,030,4
12 Christopher Kumlin99Sävedalens AIK4,002,6   3,98 0,2
13 Victor Koch 98Örgryte IS3,270,1


P14 Diskus
2 jun
Erik Axlid98Ullevi FK25,09
Filip Andrén98Ullevi FK23,64
Mattias Eklund98IK Ymer23,32
Gustav Bålström98Ullevi FK21,38
Jacob Olvik98Ullevi FK18,51
Malte Strunge98Saeby IK17,94
Richard Heikkilä98Mölndals AIK17,87
Julian Schlegel98Saeby IK17,65


P13 600m
Final2 jun
Anton Bengtsson99Ullevi FK 1:39.20
Ishak Suleiman Ali99Ullevi FK 1:40.00
Herman Stadig99Ullevi FK 1:46.51
Edvin Uhlan99Ullevi FK 1:47.28
Adam Bengtsson99Mölndals AIK 1:47.90
Gabriel Hansson99Sävedalens AIK 1:51.42
Oskar Wahlgren99Mölndals AIK 1:52.99
Hugo Rosvall99Sävedalens AIK 1:53.99
William Bogeryd Andersson99IF Kville 1:59.15
10 Jakob Lang99Kongahälla AIK 1:59.69
11 William Jörnelius99Mölndals AIK 1:59.95
12 Markus Höglin99Kongahälla AIK 2:00.10
13 Niklas Johasson99Sävedalens AIK 2:00.12
William Bengtsson99Mölndals AIKej start


P13 Häck 60m76 cm
Försök heat 11,32 jun
Olof Wiberg99Ullevi FK10.68q
Magnus Pedersén99IFK Göteborg11.27q
Jesper Olin99IF Kville12.26q
Erik Breitholtz99Sävedalens AIK13.63

Försök heat 21,12 jun
Robin Gustafsson99Brattås CK9.76q
Max Asensio99Ullevi FK10.16q
Kasper Røntved99Saeby IK11.52q
Oskar Lindberg99IFK Göteborg13.40

Final-1,32 jun
Robin Gustafsson99Brattås CK 9.79
Max Asensio99Ullevi FK10.12
Olof Wiberg99Ullevi FK10.59
Magnus Pedersén99IFK Göteborg11.07
Kasper Røntved99Saeby IK11.68
Jesper Olin99IF Kville12.52


P13 Höjd
2 jun
Axel Jeske-Magnusson99Sävedalens AIK160
Max Asensio99Ullevi FK157
Robin Gustafsson99Brattås CK151
Malcolm Herlenius99Ullevi FK148
Eric Bergh99Ullevi FK148
Hugo Rosvall99Sävedalens AIK140
Thor Storgaard99Saeby IK140
Magnus Pedersén99IFK Göteborg140
Markus Menander99Bohus IF135
Jesper Olin99IF Kville135
Oskar Wahlgren99Mölndals AIK135
12 Kasper Røntved99Saeby IK130
13 Svante Wester99Örgryte IS130
13 Adam Bengtsson99Mölndals AIK130
15 Niklas Johasson99Sävedalens AIK120


P13 Längdzon
2 jun
Marcus Lidman99Hälle IF5,462,0
Axel Jeske-Magnusson99Sävedalens AIK5,383,2   5,30 -0,3
Magnus Larsen99Saeby IK4,853,5   4,66 0,2
Edvin Uhlan99Ullevi FK4,674,7   4,53 1,6
Erik Andersson99Sävedalens AIK4,623,0   4,51 1,0
Thor Storgaard99Saeby IK4,572,6   4,51 1,8
Magnus Pedersén99IFK Göteborg4,551,5
Eric Bergh99Ullevi FK4,443,3   4,42 1,5
Otto Hammarström99Örgryte IS4,391,7
10 Kasper Røntved99Saeby IK4,363,2   3,01 1,2
11 Hugo Rosvall99Sävedalens AIK4,331,2
12 Jesper Olin99IF Kville4,254,0   4,14 -0,2
13 Markus Menander99Bohus IF4,252,4   4,08 1,2
14 Olof Wiberg99Ullevi FK4,222,1ej godk.
15 Malcolm Herlenius99Ullevi FK4,141,5
16 William Jörnelius99Mölndals AIK4,102,4ej godk.
17 Jakob Lang99Kongahälla AIK3,992,5   3,98 -0,3
18 Svante Wester99Örgryte IS3,972,5   3,86 0,9
19 Oskar Lindberg99IFK Göteborg3,862,0
20 Erik Breitholtz99Sävedalens AIK3,682,0
21 Daniel Forsman99Ullevi FK3,661,6
22 Markus Höglin99Kongahälla AIK3,631,5
23 Niklas Johasson99Sävedalens AIK3,612,6   3,52 1,6


P13 Diskus0.6 kg
2 jun
Axel Jeske-Magnusson99Sävedalens AIK30,80
Hugo Rosvall99Sävedalens AIK27,21
Gabriel Hansson99Sävedalens AIK23,91
August Bergstrand99Ullevi FK20,78
Alec Delphin-Morton99IF Kville20,58
Anton Bengtsson99Ullevi FK18,61
Daniel Forsman99Ullevi FK16,79
Jesper Olin99IF Kville14,65
William Bogeryd Andersson99IF Kville12,31


P12 600m
Final2 jun
Gustav Zetterlund00KFUM Örebro 1:42.73
Isak Kristensen00Ullevi FK 1:44.61
Elias Taserud00Sävedalens AIK 1:45.07
Albin Thunberg00Sävedalens AIK 1:47.17
Oskar Svensson00Ullevi FK 1:48.51
Karl Hallström00Sävedalens AIK 2:00.21
Malkolm Lundkvist00Sävedalens AIK 2:09.82
Nicolas Johansson00Sävedalens AIK 2:14.62
Daniel Jönsson00IF Kvillebröt


P12 Häck 60m76 cm
Försök heat 10,12 jun
Tobias Carlryd00IF Rigor10.53q
Olof Ryberg00Örgryte IS11.29q
Elias Taserud00Sävedalens AIK11.98q
Oscar Arvidson00Sävedalens AIK12.31
Markus Forsberg00Mölndals AIK12.85
Leonard Lenhoff00IFK Göteborg14.98

Försök heat 20,02 jun
Todd Hector00IFK Göteborg10.81q
Wiggo Jonåker00Mölndals AIK11.52q
Lukas Flogård00IF Kville12.25q
Samuel Lestander00IFK Göteborg12.31
Benjamin Nørgård00Saeby IK13.06
Gordon Eklöf00Sävedalens AIK13.12

Final0,32 jun
Tobias Carlryd00IF Rigor10.08
Todd Hector00IFK Göteborg10.66
Olof Ryberg00Örgryte IS11.18
Wiggo Jonåker00Mölndals AIK11.47
Elias Taserud00Sävedalens AIK11.80
Lukas Flogård00IF Kville12.18


P12 Längdzon
2 jun
Tobias Carlryd00IF Rigor5,041,7
Ludvig Brorsson00Falköpings FIK4,600,6
Samuel Lestander00IFK Göteborg4,493,2   4,48 0,0
Wiggo Jonåker00Mölndals AIK4,481,9
Todd Hector00IFK Göteborg4,380,0
Olof Ryberg00Örgryte IS4,351,5
Felix Larsen00IFK Göteborg4,253,9   4,10 1,6
Simon Lanngren00Sävedalens AIK4,231,3
Joel Rosengren00IFK Göteborg4,220,9
10 Oskar Svensson00Ullevi FK4,082,8   4,04 0,0
11 Joel Gyldén00IF Kville4,073,2   3,77 0,7
12 Elias Hyvönen00Alingsås IF4,033,5   3,91 0,0
13 Elias Taserud00Sävedalens AIK4,022,3   3,96 0,0
14 Simon Jonsson00Lidköpings IS3,971,6
15 Markus Forsberg00Mölndals AIK3,950,0
16 Jesper Hallberg00IK Orient3,830,0
17 Melker Snöwall00Sävedalens AIK3,790,8
18 Adam Frison00Mölndals AIK3,760,0
19 Einar Carlsson00Kongahälla AIK3,751,4
20 Benjamin Nørgård00Saeby IK3,730,0
21 Leonard Lenhoff00IFK Göteborg3,660,0
22 Gordon Eklöf00Sävedalens AIK3,570,3
23 Hannes Skoog00IF Kville3,560,6
24 Jonathan Bengtsson00Mölndals AIK3,530,5
25 Nicolas Johansson00Sävedalens AIK3,462,0
26 Karl Hallström00Sävedalens AIK3,341,0
27 Jonathan Oden00IF Kville3,301,7


P12 Kula3.0 kg
2 jun
Ludvig Brorsson00Falköpings FIK9,05
Joel Gyldén00IF Kville8,39
Simon Lanngren00Sävedalens AIK8,28
Felix Larsen00IFK Göteborg8,05
Benjamin Nørgård00Saeby IK7,96
Olof Ryberg00Örgryte IS7,88
Melker Snöwall00Sävedalens AIK7,35
Jesper Hallberg00IK Orient7,05
Albin Thunberg00Sävedalens AIK6,80
10 Simon Jonsson00Lidköpings IS6,77
11 Adam Frison00Mölndals AIK6,45
12 Max Gårdhagen00Örgryte IS6,16
13 Malkolm Lundkvist00Sävedalens AIK5,27
14 Jonathan Oden00IF Kville4,98


P12 Diskus0.6 kg
2 jun
William Lanndalen01IK Ymer23,45
Wiggo Jonåker00Mölndals AIK22,32
Simon Lanngren00Sävedalens AIK21,64
Adam Frison00Mölndals AIK19,27
Jesper Hallberg00IK Orient18,15
Albin Thunberg00Sävedalens AIK18,14
Benjamin Nørgård00Saeby IK17,98
Melker Snöwall00Sävedalens AIK15,91
Lukas Flogård00IF Kville15,81
10 Markus Forsberg00Mölndals AIK14,84
11 Hannes Skoog00IF Kville12,21


P11 600m
Final2 jun
Elias Brink01IF Kville 1:49.94
Viking Nilsson01Hönö IS 1:55.16
Tom Berensson01IF Kville 1:55.48
Philip Ryding01IF Kville 1:58.51
Melker Drackner01Lidköpings IS 1:58.81
Carl-Fredrik Ahl01IF Rigor 1:59.12
Jakob Engström01Lerum Friidrott 2:00.85
Carl Josefsson01Sävedalens AIK 2:02.63
Max Woodrow01Mölndals AIK 2:03.21
10 Oliver Edman Chrantz01Örgryte IS 2:03.55
11 Erik Rolfö01Örgryte IS 2:04.19
Oliver Lindh-Gråsjö01Hälle IFej start
Josef Wallenlind01Mölndals AIKej start


P11 Höjd
2 jun
Christian Pool Wiklund01Falköpings FIK135
Philip Ryding01IF Kville130
Benjamin Nygren01Sävedalens AIK130
Erik Rolfö01Örgryte IS125
Oliver Karlsson01Örgryte IS125
Elias Lindahl01Lerum Friidrott125
Erik Johansson01IFK Göteborg125
Carl Josefsson01Sävedalens AIK125
Carl-Fredrik Ahl01IF Rigor125
10 Emil Krenauer01Mölndals AIK120
11 Max Woodrow01Mölndals AIK120
12 Jesper Larsson01Ullevi FK110
12 Alvin Betz Karlsson01Sävedalens AIK110
14 Hampus Helamb01IFK Göteborg95


P11 Längdzon
2 jun
Erik Johansson01IFK Göteborg4,42-1,48
Benjamin Nygren01Sävedalens AIK4,380,55
Melker Drackner01Lidköpings IS4,03-2,13
Philip Ryding01IF Kville3,921,44
Elias Lindahl01Lerum Friidrott3,77-0,74
Christian Pool Wiklund01Falköpings FIK3,750,18
Elias Brink01IF Kville3,71-0,26
Carl Josefsson01Sävedalens AIK3,70-0,35
Victor Barksten01Hälle IF3,641,74
10 Viking Nilsson01Hönö IS3,520,98
11 Jacob Grimbrandt01Hälle IF3,49-1,13
12 Tom Berensson01IF Kville3,440,17
13 Tom Altskär01Sävedalens AIK3,431,45
14 Emil Krenauer01Mölndals AIK3,420,78   3,38
15 Jesper Larsson01Ullevi FK3,421,09   3,34
16 Oliver Lindh-Gråsjö01Hälle IF3,400,64
17 Alexander Berg01Mölndals AIK3,38-0,15
18 Carl-Fredrik Ahl01IF Rigor3,300,85
19 Sam Winqvist01Hälle IF3,19-0,25
20 Hampus Helamb01IFK Göteborg3,12-1,24   3,12
21 Fabian Berntsson01Sävedalens AIK3,12-0,35   2,98
22 Alvin Betz Karlsson01Sävedalens AIK3,02-0,26
24 Johannes Kron01Sävedalens AIK2,98-1,26


P11 Kula2.0 kg
2 jun
William Lanndalen01IK Ymer9,11
Benjamin Nygren01Sävedalens AIK8,50
Elias Lindahl01Lerum Friidrott8,40
Oliver Karlsson01Örgryte IS7,49
Alvin Betz Karlsson01Sävedalens AIK7,44
Carl-Fredrik Ahl01IF Rigor7,10
Elias Brink01IF Kville6,95
Melker Drackner01Lidköpings IS6,91
Philip Ryding01IF Kville6,76
10 Jesper Larsson01Ullevi FK6,54
11 Oliver Frykmer01Sävedalens AIK6,42
12 Tom Berensson01IF Kville6,31
13 Christian Pool Wiklund01Falköpings FIK5,92


P10 600m
Finalheat 12 jun
Sebastian Nørgård02Saeby IK 1:52.461
Jakob Rahm02Sävedalens AIK 1:54.722
Axel Henriksson02IF Kville 2:02.524
Linus Björklund02IF Rigor 2:04.286
Gustav Tartu02IF Kville 2:04.847
Samuel Melin02IF Kville 2:06.599
Sven Hammarberg02IF Kville 2:06.9810
Filip Jonsson02IFK Göteborg 2:12.3614
Miran salih02Ullevi FK 2:12.5415
10 Edvin Karlsson02IF Kville 2:23.0417
11 David Ohldin02IF Kville 2:41.2920

Finalheat 22 jun
David Eriksson03Sävedalens AIK 2:00.073
Philip Berrisch02Tanums IF 2:03.915
David Wessberg02IFK Göteborg 2:06.108
Johan Källström02Mölndals AIK 2:09.7711
Elias Lindris02IFK Göteborg 2:10.9912
Johan Birk Jensen02Saeby IK 2:12.1413
Dennis Björklund02IF Rigor 2:12.6216
Emanuel Peterson02IF Kville 2:34.9518
Andreas Lyreö02IF Kville 2:36.3219
Erik Isaksson02IF Kvilleej start-


P10 Höjd
2 jun
Sebastian Nørgård02Saeby IK134
Marcus Widerberg02Hälle IF128
Gabriel Wallmark02Sävedalens AIK125
Nicola Altmarker02Mölndals AIK115
Jakob Rahm02Sävedalens AIK115
Rasmus Samuelsson02IFK Göteborg110
Axel Henriksson02IF Kville110
Elmer Evanson02Örgryte IS110
Gustav Tartu02IF Kville110
10 Samuel Melin02IF Kville105
11 David Ohldin02IF Kville105
11 Elias Lindris02IFK Göteborg105
13 Dennis Björklund02IF Rigor105
13 Noa Escobar Särnbratt02Sävedalens AIK105
15 Andreas Lyreö02IF Kville105
16 Sven Hammarberg02IF Kville105
17 Fabian Durfelt02Lerum Friidrott105
18 Emil Eriksson02Mölndals AIK100
18 Edvin Karlsson02IF Kville100
20 Daniel Bloom02IFK Göteborg100
20 Vilgot Skoglund02Lerum Friidrott100
22 Måns Roos02Mölndals AIK100
23 Emanuel Peterson02IF Kville100
24 Johan Birk Jensen02Saeby IK100
25 Linus Björklund02IF Rigor95
25 Fabian Thiringer01IFK Göteborg95
27 Filip Jonsson02IFK Göteborg95
28 Jacob Ohlsson02Sävedalens AIK85
29 Otto Arvad02Saeby IK85
30 Wilmer Rudsby02IF Kville80


P10 Längdzon
2 jun
Jakob Rahm02Sävedalens AIK4,251,9
Gabriel Wallmark02Sävedalens AIK4,212,3   3,98 0,9
Sebastian Nørgård02Saeby IK4,121,9
Philip Berrisch02Tanums IF4,121,4
Marcus Widerberg02Hälle IF4,041,8
Axel Henriksson02IF Kville3,973,9   3,73 1,1
Linus Björklund02IF Rigor3,900,0
Måns Roos02Mölndals AIK3,802,3   3,66 0,7
Gustav Tartu02IF Kville3,651,1
10 Nicola Altmarker02Mölndals AIK3,501,5
11 Sven Hammarberg02IF Kville3,410,3
12 Dennis Björklund02IF Rigor3,392,2   3,26 0,0
13 Filip Jonsson02IFK Göteborg3,391,4
13 David Wessberg02IFK Göteborg3,390,3
15 Emil Johansson02Sävedalens AIK3,383,0   3,28 0,3
16 David Ohldin02IF Kville3,350,4
17 Johan Källström02Mölndals AIK3,341,7
18 Erik Isaksson02IF Kville3,292,0
19 Rasmus Samuelsson02IFK Göteborg3,230,0
19 Daniel Bloom02IFK Göteborg3,230,0
21 Andreas Lyreö02IF Kville3,18-0,9
22 Elmer Evanson02Örgryte IS3,101,3
23 Johan Birk Jensen02Saeby IK3,09-0,1
24 Miran salih02Ullevi FK3,052,0
25 Vilgot Skoglund02Lerum Friidrott3,03-1,0
26 Edvin Karlsson02IF Kville3,012,8   2,90 -1,4
27 Elias Lindris02IFK Göteborg3,011,7
28 Emil Eriksson02Mölndals AIK2,970,0
29 Fabian Brodal02Mölndals AIK2,960,0
30 Noa Escobar Särnbratt02Sävedalens AIK2,89-0,1
31 Wilmer Rudsby02IF Kville2,832,1   2,67 1,2
32 Emanuel Peterson02IF Kville2,823,8   2,78 0,1
33 Otto Arvad02Saeby IK2,700,9
34 Emrik Taserud02Sävedalens AIK2,590,3
35 Jacob Ohlsson02Sävedalens AIK2,551,4
36 Fabian Thiringer01IFK Göteborg2,531,2


P10 Kula2.0 kg
2 jun
Måns Roos02Mölndals AIK9,86
Gabriel Wallmark02Sävedalens AIK8,72
Sebastian Nørgård02Saeby IK8,56
Axel Henriksson02IF Kville7,31
Rasmus Samuelsson02IFK Göteborg7,01
Edvin Karlsson02IF Kville6,88
Jakob Rahm02Sävedalens AIK6,64
Linus Björklund02IF Rigor6,16
Nicola Altmarker02Mölndals AIK5,88
10 Dennis Björklund02IF Rigor5,82
11 Emanuel Peterson02IF Kville5,79
12 Fabian Durfelt02Lerum Friidrott5,77
13 Fabian Brodal02Mölndals AIK5,71
14 Samuel Melin02IF Kville5,66
15 Sven Hammarberg02IF Kville5,57
16 Miran salih02Ullevi FK5,54
17 David Wessberg02IFK Göteborg5,50
18 Gustav Tartu02IF Kville5,49
19 Johan Birk Jensen02Saeby IK5,38
20 Filip Jonsson02IFK Göteborg5,30
21 Andreas Lyreö02IF Kville5,26   5,10
22 David Ohldin02IF Kville5,26   4,98
23 Elmer Evanson02Örgryte IS5,00
24 Otto Arvad02Saeby IK4,76
25 Elias Lindris02IFK Göteborg4,70
26 Wilmer Rudsby02IF Kville4,63
27 Daniel Bloom02IFK Göteborg4,41
28 Noa Escobar Särnbratt02Sävedalens AIK4,37
29 Erik Isaksson02IF Kville4,23
30 Fabian Thiringer01IFK Göteborg3,93


P9 60m
Försök heat 12,92 jun
Leo Carlsson04Bohus IF 9.97q
Kevin Berg03IK Orient 9.99q
Melker Ryttsén03Sävedalens AIK10.56
John Wikström03Sävedalens AIK10.59
Aleksander Nörgård03Saeby IK11.49
Oliver Nyman-Trönsdal04Sävedalens AIK11.72

Försök heat 20,62 jun
Elias Holmström03Hjo FK10.23
Allan Utbult03Hönö IS10.71
Nicodemus Milton03IK Wilske11.06
Oskar Hagman03Sävedalens AIK11.24
Jonathan Norrman03Bohus IF11.84
Ludvig Thunberg03Sävedalens AIK11.96

Försök heat 34,02 jun
Fabian Steene03IF Kville 9.79q
Vidar Wingqvist03Hälle IF10.26
Johan Andersson03Sävedalens AIK10.37
Jens Birk Jensen03Saeby IK10.50
Gabriel Johansson03Sävedalens AIK10.59
William Ryding04IF Kville11.00
Alan Salih04Ullevi FKej start

Försök heat 43,22 jun
David Eriksson03Sävedalens AIK 9.24q
Isak Liljenberg03Mölndals AIK 9.94q
Carl Hermansson03Tingbergs AIS 9.99q
Simon Nielsen03Saeby IK10.31
Kalle Samuelsson04Sävedalens AIK11.05
Axel Höglund03IF Kville11.08

Final4,12 jun
David Eriksson03Sävedalens AIK 9.12
Fabian Steene03IF Kville 9.55
Kevin Berg03IK Orient 9.77
Leo Carlsson04Bohus IF 9.90
Carl Hermansson03Tingbergs AIS 9.96
Isak Liljenberg03Mölndals AIK10.13


P9 300m
Finalheat 12 jun
David Eriksson03Sävedalens AIK51.531
Ludvig Jernmark-Burrows03Hälle IF55.923
Simon Nielsen03Saeby IK56.934
Kalle Samuelsson04Sävedalens AIK61.9712
Jens Birk Jensen03Saeby IK62.2413
Axel Höglund03IF Kville63.1916

Finalheat 22 jun
Johan Andersson03Sävedalens AIK58.627
Vidar Wingqvist03Hälle IF59.7710
Melker Ryttsén03Sävedalens AIK66.8917
Alan Salih04Ullevi FK72.1519
Jonathan Norrman03Bohus IF74.0921

Finalheat 32 jun
Elias Holmström03Hjo FK55.302
Fabian Steene03IF Kville57.765
Allan Utbult03Hönö IS58.818
Leo Carlsson04Bohus IF61.4411
Oliver Nyman-Trönsdal04Sävedalens AIK72.9120

Finalheat 42 jun
Kevin Berg03IK Orient58.016
Carl Hermansson03Tingbergs AIS59.109
Aleksander Nörgård03Saeby IK62.2514
Gabriel Johansson03Sävedalens AIK63.0815
Sixten Persson04Sävedalens AIK69.0018


P9 Längd
2 jun
Isak Liljenberg03Mölndals AIK3,591,9
Elias Holmström03Hjo FK3,571,0
Fabian Steene03IF Kville3,561,7   3,48
Nicodemus Milton03IK Wilske3,562,1   3,38 1,5
Ludvig Jernmark-Burrows03Hälle IF3,464,9   3,35 2,0
Simon Nielsen03Saeby IK3,350,8
Leo Carlsson04Bohus IF3,230,9
Carl Hermansson03Tingbergs AIS3,191,4
Gabriel Johansson03Sävedalens AIK3,101,6
10 John Wikström03Sävedalens AIK3,072,0
11 Vidar Wingqvist03Hälle IF3,010,0
12 Axel Höglund03IF Kville2,971,0
13 Jens Birk Jensen03Saeby IK2,961,3
14 Anton Andersson03Örgryte IS2,951,8
15 Sten Hagström03IF Kville2,940,3
16 Allan Utbult03Hönö IS2,871,2
17 Oskar Hagman03Sävedalens AIK2,831,5
18 Johan Andersson03Sävedalens AIK2,780,0
19 Melker Ryttsén03Sävedalens AIK2,731,4
20 Ludvig Thunberg03Sävedalens AIK2,670,8
21 Kalle Samuelsson04Sävedalens AIK2,560,9
22 Alan Salih04Ullevi FK2,481,5
23 Aleksander Nörgård03Saeby IK2,373,4   2,36 0,7
24 Jonathan Norrman03Bohus IF2,360,2
25 Oliver Nyman-Trönsdal04Sävedalens AIK2,190,3


P9 Kula
2 jun
Fabian Steene03IF Kville6,81
Axel Höglund03IF Kville6,35
Leo Carlsson04Bohus IF6,16
Jens Birk Jensen03Saeby IK5,78
Melker Ryttsén03Sävedalens AIK5,27
Simon Nielsen03Saeby IK5,24
William Lundström03Sävedalens AIK5,08
Nicodemus Milton03IK Wilske5,01   4,49
Elias Holmström03Hjo FK5,01
10 Aleksander Nörgård03Saeby IK4,73
11 William Ryding04IF Kville4,46
12 Alan Salih04Ullevi FK4,41
13 Sten Hagström03IF Kville4,35
14 Ludvig Thunberg03Sävedalens AIK4,22
15 Johan Andersson03Sävedalens AIK4,09


K 200m
Finalheat 11,72 jun
Emelie Svensson89Ullevi FK25.201
Lisa Skagersten92Varbergs GIF25.592
Therese Bohlén-Kinn87Ullevi FK25.733
Gabrielle Wehlander96Göteborgs KIK26.576
Sabina Winqvist91Göteborgs KIK27.258
Vibecke Brun86SK Vidarbröt-

Finalheat 20,52 jun
Estelle Montler91Göteborgs KIK25.844
Alexandra Axell89Lerum Friidrott26.265
Amanda Fredlund92Ullevi FK26.717
Louise Eliasson85IF Kville27.359
Linnea Harrysson92Ullevi FKDQ-linjetramp


K 800m
Final2 jun
Tova Eurén94Göteborgs KIK 2:16.53
Matilda Olausson93IK Ymer 2:25.99
Alice Kristiansen94Tanums IF 2:26.91
Malin Strand93Sävedalens AIK 2:27.60
Anna Rydin93Ullevi FK 2:30.95
Josefin Ellmarker93IK Orient 2:34.76
Hanna Bergqvist91Örgryte IS 2:57.11


K Längd
2 jun
Elin Larsson94Falkenbergs IK5,835,9ej godk.
Malin Eriksson91KFUM Örebro5,523,5ej godk.
Mari Klaup90Örgryte IS5,504,3   5,19 0,1
Kamila Pietruszka94Göteborgs KIK5,422,2   5,19 1,2
Amanda Fredlund92Ullevi FK5,255,6   5,18 1,3
Moa Karlin Josefsson94Ullevi FK5,036,8ej godk.
Amanda Fransson94Kongahälla AIKX


K Diskus1.0 kg
2 jun
Elinor Forssander88Ullevi FK48,51
Sandra Andersson90Ullevi FK46,41
Erica Larsson90Falkenbergs IK37,10
Linda Åkerman71IFK Halmstad28,87


F19 200m
Finalheat 13,72 jun
Angelica Karlsson93Tanums IF24.571
Elin Axelsson94Trollhättan FIK26.032
Madeleine Björlin-Delmar96IFK Göteborg26.313
Elsa Skagersten94Varbergs GIF26.344
Kamila Pietruszka94Göteborgs KIK27.167
Madeleine Imfeld94Kongahälla AIK28.3511

Finalheat 22,82 jun
Linnea Ivarsson94Lerum Friidrott26.525
Jennifer Czerapowicz93Ullevi FK26.726
Amanda Fransson94Kongahälla AIK27.448
Erica Johansson94Tanums IF27.469
Matilda Olausson93IK Ymer27.5510
Rebecka Wallin94Ullevi FK30.8112


F17 100m
Försök heat 11,42 jun
Malin Roth95Kongahälla AIK12.70q
Amber Helminski96Ullevi FK12.81q
Stina Kilborn95Göteborgs KIK13.03
Madeleine Björlin-Delmar96IFK Göteborg13.15
Thea Widdgård96Hälle IF13.87

Försök heat 21,22 jun
Lisa Brorsson96Falköpings FIK12.56q
Karin Grann95Alingsås IF12.78q
Nina Lundin95Göteborgs KIK13.02q
Alva Alsin96IK Ymer13.37
Ragnhild Kilborn95Göteborgs KIK13.47

Försök heat 31,72 jun
Gabrielle Wehlander96Göteborgs KIK12.86q
Emma Gustavsson95IK Ymer13.34
Matilda Petersson96Hälle IF13.99
Emelie Röntved96Saeby IK14.12

Final1,52 jun
Lisa Brorsson96Falköpings FIK12.35
Karin Grann95Alingsås IF12.62
Amber Helminski96Ullevi FK12.65
Malin Roth95Kongahälla AIK12.69
Nina Lundin95Göteborgs KIK12.95
Gabrielle Wehlander96Göteborgs KIK12.96


F17 800m
Final2 jun
Josefine Rytter94Bagsvaerd AC 2:16.31
Linn Söderholm96Sävedalens AIK 2:17.66
Anna Dahlsjö96Mölndals AIK 2:22.86
Malin Jonson96Sävedalens AIK 2:30.37
Johanna Andersson96Mölndals AIK 2:30.73
Eveliina Hiltunen95Ullevi FK 2:33.02
Linnea Karlsson96Varbergs GIF 2:38.69
Ester Torstenson96IK Orient 2:41.97
Elvira Erixon96Mölndals AIKej start


F17 Häck 100m76 cm
Final1,52 jun
Johanna Holmén Svensson95Alingsås IF14.84
Hanna Palmqvist96Mölndals AIK14.86
Agnes Johansson95Trollhättan FIK15.21
Hanna Bengtsson96Sävedalens AIKbröt
Tilde Ahlstrøm95Dybvad IKej start


F17 Diskus1.0 kg
2 jun
Linn Bergstrand96Ullevi FK40,42
Emma Wernung96Sävedalens AIK30,33
Tilde Ahlstrøm95Dybvad IK20,85


F15 100m
Försök heat 11,92 jun
Alice Svantesson97Sävedalens AIK12.54q
Ebba Svantesson97Sävedalens AIK12.71q
Alva Gustafsson97Ullevi FK13.89
Kristin Walkhed97Mölndals AIK14.21
Joanna Turkalj97Göteborgs KIK14.26
Amanda Lindman97Mölndals AIK14.58

Försök heat 24,42 jun
Maria Valenzuela97Ullevi FK12.74q
Emmie Johansson97Kongahälla AIK12.93q
Rebecka Sellberg97Mölndals AIK12.94q
Alice Venndahl97Göteborgs KIK13.86q
Moa Augustsson97Mölndals AIK14.04

Final3,42 jun
Alice Svantesson97Sävedalens AIK12.35
Ebba Svantesson97Sävedalens AIK12.63
Rebecka Sellberg97Mölndals AIK12.84
Emmie Johansson97Kongahälla AIK12.95
Maria Valenzuela97Ullevi FK12.97
Alice Venndahl97Göteborgs KIK14.15


F15 800m
Final2 jun
Alice Svantesson97Sävedalens AIK 2:17.98
Sara Christiansson97Trollhättan FIK 2:18.83
Ida Vigsø Kristensen97Bagsvaerd AC 2:19.74
Klara Mellqvist97Sävedalens AIK 2:24.78
Mathilda Rydin97Sävedalens AIK 2:30.50
Karin Johansson97Falkenbergs IK 2:34.98
Moa Ellmarker97IK Orient 2:36.33
Line Cederberg97Trollhättan FIK 2:45.19
Natalie Nilsson97Göteborgs KIK 2:58.09
Ebba Svantesson97Sävedalens AIKej start


F15 Häck 80m76 cm
Försök heat 10,32 jun
Karin Yterberg97IK Ymer12.61q
Sanna Lundqvist97IK Ymer12.87q
Agnes Bengtsson97Sävedalens AIK13.11q
Fanny Sandberg97Mölndals AIK13.14q
Viktoria Kemborn97Stenungsunds FI13.14q
Nellie Fransson97Lerum Friidrottbröt

Försök heat 21,42 jun
Sarah Nordin97Trollhättan FIK12.66q
Dagny Olofsson-Hoffman97Lerum Friidrott13.21
Ida Augustsson97Mölndals AIK13.22
Frida Hansson97Stenungsunds FI13.64
Sofia Björk97Mölndals AIK17.52

Final0,82 jun
Karin Yterberg97IK Ymer12.45
Sarah Nordin97Trollhättan FIK12.69
Agnes Bengtsson97Sävedalens AIK12.76
Sanna Lundqvist97IK Ymer13.18
Viktoria Kemborn97Stenungsunds FI13.22
Fanny Sandberg97Mölndals AIK13.22


F15 Höjd
2 jun
Sanna Lundqvist97IK Ymer156
Svea Hagrydh97Trollhättan FIK156
Frida Hansson97Stenungsunds FI140
Alice Venndahl97Göteborgs KIK135


F15 Längd
2 jun
Fanny Sandberg97Mölndals AIK4,962,1   4,93 3,5 ej godk.
Viktoria Kemborn97Stenungsunds FI4,932,1   4,61 0,7
Alva Gustafsson97Ullevi FK4,904,0   4,88 4,4 ej godk.
Karin Yterberg97IK Ymer4,713,6   4,63 5,3 ej godk.
Sanna Lundqvist97IK Ymer4,652,4   4,54 3,4 ej godk.
Alice Venndahl97Göteborgs KIK4,524,4   4,42 1,9
Kristin Olofsson-Hoffman97Lerum Friidrott4,502,4   4,29 0,3
Ida Augustsson97Mölndals AIK4,371,4
Amanda Lindman97Mölndals AIK4,103,2   4,09 3,1 ej godk.
10 Joanna Turkalj97Göteborgs KIK3,942,7   3,83 4,5 ej godk.
11 Sofia Björk97Mölndals AIK3,663,8   3,30 0,5


F15 Diskus0.6 kg
2 jun
Elvira Nilsson97Varbergs GIF35,64
Nellie Fransson97Lerum Friidrott30,88


F14 100m
Försök heat 11,42 jun
Lisa Björklund98Göteborgs KIK12.94q
Ellinor Söderberg98Mölndals AIK13.42q
Evelina Olsson98IK Orient14.00
Johanna Stadig98IK Ymer14.19

Försök heat 21,82 jun
Tess Hertz-Saebbö98Göteborgs KIK12.98q
Miranda Uttgren98Tanums IF13.20q
Anna Larsson98Varbergs GIF13.62
Ida Bengtsson98Falkenbergs IK13.67
Linnea Gimdal98Sävedalens AIK16.30

Försök heat 32,12 jun
Lisa Warfvinge98Varbergs GIF12.70q
Josefin Persson98Sävedalens AIK12.91q
Sofia Lindwall98Göteborgs KIK13.51
Tova Jansson Edholm98IK Ymer14.11
Isabelle Melin98IF Kville14.40

Final3,02 jun
Lisa Warfvinge98Varbergs GIF12.57
Josefin Persson98Sävedalens AIK12.72
Lisa Björklund98Göteborgs KIK13.06
Tess Hertz-Saebbö98Göteborgs KIK13.17
Miranda Uttgren98Tanums IF13.24
Ellinor Söderberg98Mölndals AIK13.43


F14 800m
Final2 jun
Josefin Persson98Sävedalens AIK 2:28.63
Moa Carlsson98Sävedalens AIK 2:29.83
Kerstin Wadman98Göteborgs KIK 2:30.56
Isabelle Melin98IF Kville 2:35.53
Anna Bengtsson98Sävedalens AIK 2:37.72
Sara Overgaard98IF Kville 2:37.85
Alice Greberg98Mölndals AIK 2:41.06
Sara Molnar98Mölndals AIK 2:41.49
Jonna Nilsson98Falkenbergs IK 2:41.77
10 Alexandra Simonsen98Mölndals AIK 2:41.81


F14 Häck 80m
Försök heat 10,92 jun
Tess Hertz-Saebbö98Göteborgs KIK12.27q
Emelie Rantzow98IK Ymer13.12q
Sara Sjögren98Stenungsunds FI13.14q
Annie Fingal98Sävedalens AIK16.14
Fanny Andersson98Sävedalens AIK17.85

Försök heat 20,32 jun
Sandra Vallin98Brattås CK14.41q
Johanna Stadig98IK Ymer14.76q
Sara Overgaard98IF Kville14.86q
Jonna Nilsson98Falkenbergs IK14.96
Sara Molnar98Mölndals AIK16.20

Final1,02 jun
Tess Hertz-Saebbö98Göteborgs KIK12.25
Sara Sjögren98Stenungsunds FI12.90
Emelie Rantzow98IK Ymer13.29
Johanna Stadig98IK Ymer14.11
Sandra Vallin98Brattås CK14.59
Sara Overgaard98IF Kville14.81


F14 Höjd
2 jun
Emma Söderström98Göteborgs KIK153
Ida Bengtsson98Falkenbergs IK150
Sofia Lindwall98Göteborgs KIK150
Julia Pettersson98Ullevi FK145
Kerstin Wadman98Göteborgs KIK140
Anna Larsson98Varbergs GIF140
Annie Fingal98Sävedalens AIK130
Fanny Andersson98Sävedalens AIK120


F14 Längd
2 jun
Lisa Warfvinge98Varbergs GIF5,37+5,6ej godk
Ida Bengtsson98Falkenbergs IK5,28+4,8   5,13 1,7
Tess Hertz-Saebbö98Göteborgs KIK5,18+3,6   4,90 0,0
Sara Sjögren98Stenungsunds FI4,99+4,3ej godk
Emelie Rantzow98IK Ymer4,85+2,2   3,89 0,5
Anna Larsson98Varbergs GIF4,81+3,9   4,37 1,8
Josefin Persson98Sävedalens AIK4,51+2,9   4,37 0,0
Evelina Olsson98IK Orient4,49+3,3   4,10 0,7
Emma Söderström98Göteborgs KIK4,43+0,4
10 Prescilia Bakuba98Ullevi FK4,41+1,6
11 Vilja Ågren98Göteborgs KIK4,05+2,9ej godk
12 Isabelle Melin98IF Kville3,96+0,4
13 Fanny Andersson98Sävedalens AIK3,49+3,1ej godk


F14 Diskus0.6 kg
2 jun
Josefin Persson98Sävedalens AIK27,86
Elsa Von Corswant98Mölndals AIK21,15
Julia Pettersson98Ullevi FK21,13


F13 600m
Finalheat 12 jun
Elsa Nilsson99Trollhättan FIK 1:41.601
Mia Helene Mørck99Bagsvaerd AC 1:44.142
Anna Påsse99Göteborgs KIK 1:46.363
Emma Magnusson99Mölndals AIK 1:48.214
Beatrice Brink99IF Kville 1:48.965
Lina Jehander99Göteborgs KIK 1:49.736
Sara Gunnarsson99Mölndals AIK 1:51.707
Signe Jensen99Dybvad IK 1:52.078
Cornelia Storm-Karlén99Lidköpings IS 1:59.4210

Finalheat 22 jun
Anne Kruisselbrink99Saeby IK 1:54.469
Janni Kristensen99Saeby IK 2:01.3411
Astrid Woxenius99Sävedalens AIK 2:03.2912
Stina Nyström99Örgryte IS 2:05.8213
Anne Bak Christensen99Saeby IK 2:06.8714
Emma Johansson99Göteborgs KIK 2:07.0715
Caroline Nilsson99Göteborgs KIK 2:07.3516


F13 Häck 60m76 cm
Försök heat 11,12 jun
Signe Krogh99Saeby IK11.07q
Anna Påsse99Göteborgs KIK11.15
Lizzie Hager99Lerum Friidrott11.42
Ida Nyström99IF Kville14.11
Nora Bankel00Lerum Friidrottej start

Försök heat 21,72 jun
Alice Johansson99IF Rigor10.12q
Madeleine Söderlund99Lerum Friidrott10.63q
Emma Magnusson99Mölndals AIK11.40
Astrid Woxenius99Sävedalens AIK11.92
Sara Nielsen99Saeby IK13.41

Försök heat 31,42 jun
Astrid Lees99Brattås CK10.62q
Janni Kristensen99Saeby IK10.83q
Iouise Østergård99Saeby IK11.65
Cornelia Milton99Falköpings FIK11.76
Elvira Adolfsson99Örgryte IS11.87
Mathilda Fogelberg99Örgryte IS12.05

Försök heat 40,12 jun
Isa Rönneblad99IF Rigor10.82q
Christina Pool Wiklund99Falköpings FIK11.54
Sara Gunnarsson99Mölndals AIK11.57
Emma Østergaard99Saeby IK11.84
Stina Nyström99Örgryte IS12.40
Signe Jensen99Dybvad IK12.69

Final1,42 jun
Alice Johansson99IF Rigor10.09
Madeleine Söderlund99Lerum Friidrott10.32
Isa Rönneblad99IF Rigor10.52
Janni Kristensen99Saeby IK10.89
Signe Krogh99Saeby IK11.29
Astrid Lees99Brattås CKbröt


F13 Längdzon
2 jun
Madeleine Söderlund99Lerum Friidrott4,650,39
Alva Murtoniemi Gräbel99Örgryte IS4,59-1,36
Johanna Andersson99Lerum Friidrott4,57-3,03
Emma Hamilton99Örgryte IS4,55-1,29
Frida Johansson99Mölndals AIK4,52-1,35
Lizzie Hager99Lerum Friidrott4,41-1,56
Fatima Kone99Ullevi FK4,37-2,4
Della Månsson99Göteborgs KIK4,35-2,29
Esther Hedin99Göteborgs KIK4,32-1,41
10 Elsa Nilsson99Trollhättan FIK4,31-1,05
11 Tilda Oldberg99Sävedalens AIK4,30-2,04
12 Miranda Widdgård99Hälle IF4,29-3,89
13 Moa Rylander99Mölndals AIK4,28-2,63
14 Rebecca Strand99Örgryte IS4,26-1,15
15 Lina Toremark99Örgryte IS4,22-3,3
16 Luana Klaric Lundh99Göteborgs KIK4,17-1,97
17 Isa Rönneblad99IF Rigor4,12-2,07
17 Anne Kruisselbrink99Saeby IK4,12-3,48
19 Signe Krogh99Saeby IK4,10-0,17
20 Caroline Nilsson99Göteborgs KIK4,08-2,85
21 Anne Petersen99Saeby IK4,07-2,48
22 Anna Widerberg99Hälle IF4,040,59
23 Iouise Østergård99Saeby IK4,00-3,67
24 Astrid Woxenius99Sävedalens AIK3,99-2,14
24 Lisa Petrusson99Göteborgs KIK3,99-2,18
24 Filippa Moum99Hälle IF3,99-1,03
27 Cornelia Milton99Falköpings FIK3,971,42
28 Sif Poulsen99IF Rigor3,95-0,95
29 Christina Pool Wiklund99Falköpings FIK3,92-1,24
29 Alice Johansson99IF Rigor3,92-3,6
31 Emma Johansson99Göteborgs KIK3,90-0,91
32 Elin Liljeblad99Varbergs GIF3,82-3,75
33 Anne Farum Kristensen99Saeby IK3,81-0,64
34 Sara Gunnarsson99Mölndals AIK3,75-0,67
35 Anne Bak Christensen99Saeby IK3,73-1,09
36 Sandra Lindholm99Lerum Friidrott3,68-2,04
36 Stephanie Bagge99Saeby IK3,68-0,3
38 Ellinor Kleiven99Sävedalens AIK3,55-2,07
38 Ida Nyström99IF Kville3,55-0,81
40 Katrine Christensen99Dybvad IK3,51-4,33
41 Hanna Menonen99Göteborgs KIK3,40-0,61
42 Cornelia Storm-Karlén99Lidköpings IS3,36-2,53
43 Sara Nielsen99Saeby IK3,32-2,95
44 Erica Wik99Ullevi FK3,21-0,64
45 Sonja Wengström99Sävedalens AIK3,13-3,95


F13 Diskus0.6 kg
2 jun
Tilda Oldberg99Sävedalens AIK26,81
Janni Kristensen99Saeby IK23,85
Signe Jensen99Dybvad IK22,98
Cornelia Storm-Karlén99Lidköpings IS22,62
Iouise Østergård99Saeby IK22,27
Anne Farum Kristensen99Saeby IK20,80
Ellinor Kleiven99Sävedalens AIK19,44
Emma Østergaard99Saeby IK18,45
Isa Rönneblad99IF Rigor18,10
10 Johanna Andersson99Lerum Friidrott17,61
11 Katrine Christensen99Dybvad IK15,98
12 Anna Påsse99Göteborgs KIK14,75
13 Astrid Woxenius99Sävedalens AIK14,31
14 Sara Nielsen99Saeby IK13,36


F12 600m
Final2 jun
Elsa Palm00Sävedalens AIK 1:46.23
Sara Dahlén00Lerum Friidrott 1:49.61
Alice Kjellander00Sävedalens AIK 1:52.74
Sofie Eriksson00Sävedalens AIK 1:57.39
Matilda Hallström00Göteborgs KIK 1:59.81
Märta Kristiansson00Göteborgs KIK 2:10.10
Elin Eriksson00IF Kvilleej start
Agnes Lundborg00Sävedalens AIKej start


F12 Häck 60m76 cm
Försök heat 10,62 jun
Alexandra Schill00Mölndals AIK11.46q
Ebba Molinder00Mölndals AIK12.03q
Hilda Gyldén01IF Kville12.81
Elin Eriksson00IF Kville13.55
Alice Henriksson00IK Ymerej start

Försök heat 21,52 jun
Ida Björk00Mölndals AIK12.81
Elin Thorsson00IF Kville13.22
Matilda Hallström00Göteborgs KIK13.23
Linnea Petzold00IFK Göteborg13.64
Märta Kristiansson00Göteborgs KIK13.72
Elsa Wemmert00IF Kville13.96

Försök heat 30,32 jun
Martina Börjesson00Lerum Friidrott10.53q
Madeleine Winberg00Mölndals AIK10.70q
Elin Fredriksson00IF Kville11.68q
Nora Bankel00Lerum Friidrott12.14q
Astrid Ekström00Göteborgs KIK12.56
Eya Tadjouri00IK Ymerej start

Final0,32 jun
Madeleine Winberg00Mölndals AIK10.60
Martina Börjesson00Lerum Friidrott10.91
Elin Fredriksson00IF Kville11.29
Nora Bankel00Lerum Friidrott11.74
Alexandra Schill00Mölndals AIK11.83
Ebba Molinder00Mölndals AIK12.27


F12 Längdzon
2 jun
Madeleine Winberg00Mölndals AIK4,40-0,1
Elin Fredriksson00IF Kville4,39-1,2
Martina Börjesson00Lerum Friidrott4,29-2,2
Agnes Lundborg00Sävedalens AIK4,21-2,2   4,14 -1,8
Johanna Sköldborg00IF Kville4,21-0,9   4,11 1,3
Hedda Jagstedt00Göteborgs KIK4,20-0,6
Cornelia Rutgersson00Brattås CK4,14-1,3
Julia Björkman00IF Kville4,12-0,2
Alice Kjellander00Sävedalens AIK4,08-0,4
10 Elsa Wemmert00IF Kville4,07+0,3
11 Wilma Källquist00Örgryte IS3,98-0,7
12 Olivia Lindström00Örgryte IS3,95+0,2
13 Emma Andreasson00Sävedalens AIK3,93+0,2
14 Astrid Ekström00Göteborgs KIK3,92-0,3
15 Nora Bankel00Lerum Friidrott3,91-0,5
16 Ebba Molinder00Mölndals AIK3,87+0,2
17 Elin Thorsson00IF Kville3,84+0,2
18 Alexandra Schill00Mölndals AIK3,83-1,7
19 Johanna Jansson00Mölndals AIK3,75+0,3
20 Anna Rönner00Ullevi FK3,74+0,3
21 Ebba Jernmark-Burrows00Hälle IF3,73-1,3
22 Nicolina Norberg00IF Rigor3,71-3,5
23 Clara Augustsson00IK Ymer3,69-1,4
24 Elin Bengtsson00Falkenbergs IK3,68-0,8
25 Ida Björk00Mölndals AIK3,65-0,1
26 Nathalie Nyström00Örgryte IS3,64+0,6
27 Agnes Nogueras00Göteborgs KIK3,61-2,2   3,55 1,2
27 Louise Duvling-Andersson00Ullevi FK3,61+0,9   3,55 1,1
29 Elin Larsson00Varbergs GIF3,53+0,6
30 Alice Henriksson00IK Ymer3,51+0,8
31 Elin Eriksson00IF Kville3,47-1,4
32 Linnea Petzold00IFK Göteborg3,44-0,4
33 Matilda Hallström00Göteborgs KIK3,40+0,5
34 Linnéa Hovtun00Örgryte IS3,34-0,8
35 Linnea Andersson00Mölndals AIK3,14-1,0
36 Eya Tadjouri00IK Ymer2,99+0,1
37 Tova Elvesson00Varbergs GIF2,73+0,2


F12 Kula2.0 kg
2 jun
Johanna Sköldborg00IF Kville10,07
Elsa Palm00Sävedalens AIK9,53
Nora Bankel00Lerum Friidrott9,34
Johanna Jansson00Mölndals AIK8,31
Julia Nilsson 00Varbergs GIF8,31
Emma Andreasson00Sävedalens AIK7,98
Madeleine Winberg00Mölndals AIK7,30
Matilda Ekenberg00Sävedalens AIK7,19
Nicolina Norberg00IF Rigor7,04
10 Elsa Wemmert00IF Kville6,89
11 Linnea Petzold00IFK Göteborg6,32
12 Ida Björk00Mölndals AIK6,17
13 Clara Augustsson00IK Ymer6,09


F12 Diskus0.6 kg
2 jun
Julia Nilsson 00Varbergs GIF19,72
Elsa Palm00Sävedalens AIK16,66
Johanna Jansson00Mölndals AIK16,48
Linnéa Hovtun00Örgryte IS15,09
Matilda Ekenberg00Sävedalens AIK13,94
Anna Grundin00Mölndals AIK13,51


F11 600m
Finalheat 12 jun
Tilde Johansson01Falkenbergs IK 1:49.481
Julia Nielsen01Sävedalens AIK 1:50.572
Hanna Gisselblad Seibt01Sävedalens AIK 1:53.913
Gaël DeConinck01IFK Göteborg 1:56.004
Klara Mattsson01Örgryte IS 1:57.185
Alexandra Gullberg01Sävedalens AIK 2:05.709
Hedda Regnell01Göteborgs KIK 2:16.9610
Wilma Nielsen01Sävedalens AIKej start-
Elvira Carlén01Lerum Friidrottej start-

Finalheat 22 jun
Ida Holmquist01Sävedalens AIK 2:01.816
Sofia Overgaard01IF Kville 2:02.227
signe wettergren01Sävedalens AIK 2:03.278
Alice Jakobsson01Hönö IS 2:17.9111
Line Söderpalm01Örgryte IS 2:19.1112
Thea Collin01Sävedalens AIK 2:33.8413
Ella Darrell01Lerum Friidrottej start-
Corinne Wessman01IK Ymerej start-


F11 Höjd
2 jun
Elina Bergman01Brattås CK145
Julia Wennersten01IK Ymer145
Elvira Carlén01Lerum Friidrott130
Sofia Overgaard01IF Kville125
Filippa Söderström01Göteborgs KIK125
Sara Lemming-Swerin01Lerum Friidrott125
Anna Flakberg01Mölndals AIK125
Alexandra Gullberg01Sävedalens AIK120
Corinne Wessman01IK Ymer120
Hilda Gyldén01IF Kville120
11 Karolina Ilic01IF Kville120
12 Ida Holmquist01Sävedalens AIK115
12 Ebba Hager01Lerum Friidrott115
14 Julia Nielsen01Sävedalens AIK115
15 Elin Hellquist01Sävedalens AIK115
16 Felicia Escobar Särnbratt01Sävedalens AIK115
17 Ebba Sundelin01Sävedalens AIK115
18 Annie Lundin01Örgryte IS115
18 Ella Darrell01Lerum Friidrott115
20 Alfrida Kilvik01IF Kville115
20 Sana Salih01Ullevi FK115
22 Hedda Regnell01Göteborgs KIK110
23 Sofie Cedergrund01Göteborgs KIK110
24 signe wettergren01Sävedalens AIK105
24 Isa Larsson01Bohus IF105
26 Melina Karlsson01Lerum Friidrott100
26 Ebba Nilovik01Mölndals AIK100
28 Thea Collin01Sävedalens AIK100


F11 Längdzon
2 jun
Tilde Johansson01Falkenbergs IK4,902,7   4,64 1,5
Julia Wennersten01IK Ymer4,461,1
Elina Bergman01Brattås CK4,291,9
Elvira Carlén01Lerum Friidrott4,243,0   4,20 1,2
Corinne Wessman01IK Ymer4,092,5   3,96 1,4
Filippa Söderström01Göteborgs KIK4,091,9
Tindra Andblad01Örgryte IS4,020,8
Moa Ekdahl01Mölndals AIK3,912,9   3,83 1,3
Molly Broback01Sävedalens AIK3,850,7
10 Felicia Escobar Särnbratt01Sävedalens AIK3,812,6   3,52 -1,5
11 Ida Holmquist01Sävedalens AIK3,810,2
12 Sara Lemming-Swerin01Lerum Friidrott3,800,7
13 Ebba Hager01Lerum Friidrott3,761,7
14 Melina Karlsson01Lerum Friidrott3,741,9   3,70
15 Hilda Gyldén01IF Kville3,740,6   3,61
16 Sofie Cedergrund01Göteborgs KIK3,721,1
17 Sofia Overgaard01IF Kville3,684,0   3,60 0,3
18 signe wettergren01Sävedalens AIK3,622,6   3,57 0,4
19 Anna Flakberg01Mölndals AIK3,590,7
20 Ella Darrell01Lerum Friidrott3,541,4
21 Alexandra Gullberg01Sävedalens AIK3,521,4   3,38
22  Greby01IF Kville3,521,0   3,37
23 Ronja Bökmark01Lerum Friidrott3,511,2
24 Julia Nielsen01Sävedalens AIK3,461,7   3,32
25 Cornelia Oddstig01Mölndals AIK3,46-1,0   3,21
26 Klara Axelsson01Mölndals AIK3,441,9
27 Hedda Regnell01Göteborgs KIK3,380,0
28 Gaël DeConinck01IFK Göteborg3,35-1,5
29 Alfrida Kilvik01IF Kville3,302,8   2,82 0,0
30 Line Söderpalm01Örgryte IS3,190,6
31 Ellinor Björklund01Sävedalens AIK3,14-1,1
32 Elin Hellquist01Sävedalens AIK3,11-1,6
33 Sana Salih01Ullevi FK3,070,6
34 Alva Gustavsson01Mölndals AIK3,032,7   2,94 0,6
35 Albina Olausson01IF Kville3,022,8   2,85 0,0
36 Thea Collin01Sävedalens AIK3,020,3
37 Elvira Larsson01Ullevi FK2,990,8
38 Alice Jakobsson01Hönö IS2,972,3   2,81 2,4 ej godk.
39 Karolina Ilic01IF Kville2,571,2
40 Alva Gustafsson01Hönö IS2,462,1   2,17 0,6
Josefine Afzelius01Mölndals AIK
Klara Falkman01Mölndals AIK0,00


F11 Kula2.0 kg
2 jun
Corinne Wessman01IK Ymer9,59
Tilde Johansson01Falkenbergs IK8,93
Molly Broback01Sävedalens AIK8,63
Sara Lemming-Swerin01Lerum Friidrott7,03
Melina Karlsson01Lerum Friidrott6,78
Karolina Ilic01IF Kville6,71
Ebba Hager01Lerum Friidrott6,64
Ida Holmquist01Sävedalens AIK6,44
Vanessa Sammatti01Kongahälla AIK5,94
10 Sana Salih01Ullevi FK5,92
11 Cornelia Oddstig01Mölndals AIK5,72
12 Ronja Bökmark01Lerum Friidrott5,68
13 Klara Axelsson01Mölndals AIK5,66
14 Albina Olausson01IF Kville5,64
15 Alva Gustavsson01Mölndals AIK5,58
16 Alfrida Kilvik01IF Kville5,48
17 Ellinor Björklund01Sävedalens AIK5,18
18 Ella Breitholz01Sävedalens AIK5,16
19 Elvira Larsson01Ullevi FK5,08
20 Isa Larsson01Bohus IF4,90
21  Greby01IF Kville4,70
22 Elin Hellquist01Sävedalens AIK4,66


F10 600m
Finalheat 12 jun
Molly Johansson02Falkenbergs IK 2:03.481
Wendela Yhlen Graf02Sävedalens AIK 2:08.552
Emilia Lahode02IK Ymer 2:09.873
Ebba Rössberger02Sävedalens AIK 2:14.104
Ebba Follin02Mölndals AIK 2:18.766
Lisa Amandusson02Tanums IF 2:20.869
Alma Hansson02IF Kville 2:33.9510
Sissela Brenne02IF Kville 2:33.9911
Emina Karlsson02IF Kville 2:43.6114
10 Moa Jönsson02IF Kville 2:43.6715
11 Ebba Nilsson02IF Kville 2:46.9916

Finalheat 22 jun
Emelie Bokerud02IF Rigor 2:17.145
Jenny Jonsson02Lidköpings IS 2:19.857
Ida Bengtsson02IF Rigor 2:20.828
Anna Collin02Sävedalens AIK 2:35.6812
Linnea Gyllensvaan02IF Kville 2:38.9513
Aili Ringstad02IF Kville 2:49.4617
Kajsa Harrén-Nilsson02IF Kville 2:52.9218
Hilda Johansson02IF Kville 2:56.0719
Tova Mattisson02IF Kville 2:57.3620
Ida Elvesson02Varbergs GIFej start-


F10 Höjd
2 jun
Molly Johansson02Falkenbergs IK131
Jenny Jonsson02Lidköpings IS125
Ann Sofie Vilhelmsen02Saeby IK110
Wendela Yhlen Graf02Sävedalens AIK110
Gabriella Dalgren02IF Kville105
Josefin Bistedt02Lerum Friidrott105
Ebba Follin02Mölndals AIK105
Felicia Skoog02IF Kville105
Nikoline Stellan Jensen02Saeby IK105
10 Cajsa Augustsson02IK Ymer105
11 Alma Hansson02IF Kville100
11 Aili Ringstad02IF Kville100
11 Nathalie Andersson02IK Ymer100
14 Saga Henriksson02IK Ymer100
15 Emina Karlsson02IF Kville100
15 Maja Leman02Lerum Friidrott100
17 Sarah Pettersson02Lerum Friidrott100
18 Emma Emilie Andersen02Dybvad IK95
18 Ebba Rössberger02Sävedalens AIK95
20 Linnea Gyllensvaan02IF Kville95
20 Kristiane Volsgaard02Dybvad IK95
20 Ebba Nilsson02IF Kville95
20 Amanda Bergström02Mölndals AIK95
24 Kajsa Harrén-Nilsson02IF Kville95
25 Anna Collin02Sävedalens AIK90
26 Louise Christensen02Saeby IK90
27 Filippa Alexandersson02Hönö IS90
28 Linnea Axell02Lerum Friidrott90
29 Moa Jönsson02IF Kville80
29 Hilda Johansson02IF Kville80
31 Miranda Belgrano02Hönö IS80


F10 Längdzon
2 jun
Molly Johansson02Falkenbergs IK3,98-0,6
Jenny Jonsson02Lidköpings IS3,731,6
Cajsa Augustsson02IK Ymer3,721,5
Wendela Yhlen Graf02Sävedalens AIK3,651,6
Hanna Elfström02Lerum Friidrott3,570,4
Alma Svanberg02IF Kville3,540,4
Ida Elvesson02Varbergs GIF3,492,0
Tyra Backman02Hönö IS3,451,4
Ida Bengtsson02IF Rigor3,381,1   3,35
10 Lisa Amandusson02Tanums IF3,380,9   3,32 1,7
11 Emilia Lahode02IK Ymer3,350,2
12 Ebba Rössberger02Sävedalens AIK3,241,7
13 Ebba Follin02Mölndals AIK3,162,5   3,15 1,3
14 Emelie Forsberg02IF Kville3,141,0
15 Maja Leman02Lerum Friidrott3,131,1
16 Astrid Norlén02IFK Göteborg3,102,2   2,93 -0,4
17 Josefin Bistedt02Lerum Friidrott3,04-0,4
18 Sarah Pettersson02Lerum Friidrott3,033,4   2,97 1,3
19 Emma Emilie Andersen02Dybvad IK3,010,1
20 Tuva Ahlberg02IF Kville3,001,5
21 Ann Sofie Vilhelmsen02Saeby IK2,981,8
22 Nikoline Stellan Jensen02Saeby IK2,970,9
23 Kristiane Volsgaard02Dybvad IK2,961,1   2,86
24 Sissela Brenne02IF Kville2,960,8   2,82
25 Nathalie Andersson02IK Ymer2,951,5
26 Gabriella Dalgren02IF Kville2,89-0,9
27 Filippa Alexandersson02Hönö IS2,882,0
28 Tina Andrén02Mölndals AIK2,871,9
29 Alma Hansson02IF Kville2,791,8   2,73
30 Emina Karlsson02IF Kville2,790,7   2,71
31 Anna Collin02Sävedalens AIK2,77-2,2
32 Saga Henriksson02IK Ymer2,750,8   2,63 -0,1
33 Elin Hagström02IF Kville2,752,3   2,49 1,7
34 Kajsa Harrén-Nilsson02IF Kville2,730,9
35 Tova Mattisson02IF Kville2,720,0   2,45
36 Linnea Gyllensvaan02IF Kville2,720,5
37 Moa Jönsson02IF Kville2,64-0,9
38 Aili Ringstad02IF Kville2,62-0,1
39 Ebba Nilsson02IF Kville2,580,4
40 Hilda Johansson02IF Kville2,57-1,4
41 Linnea Axell02Lerum Friidrott2,550,2
42 Louise Christensen02Saeby IK2,44-0,9
43 Miranda Belgrano02Hönö IS2,111,1


F10 Kula2.0 kg
2 jun
Molly Johansson02Falkenbergs IK7,79
Nikoline Stellan Jensen02Saeby IK6,81
Jenny Jonsson02Lidköpings IS6,80
Cajsa Augustsson02IK Ymer5,94
Tuva Ahlberg02IF Kville5,70
Hanna Elfström02Lerum Friidrott5,62
Tyra Backman02Hönö IS5,54
Wendela Yhlen Graf02Sävedalens AIK5,39
Linnea Gyllensvaan02IF Kville5,17
10 Emelie Forsberg02IF Kville5,15
11 Felicia Skoog02IF Kville5,01
12 Ann Sofie Vilhelmsen02Saeby IK4,78
13 Emilia Lahode02IK Ymer4,72
14 Amanda Bergström02Mölndals AIK4,46
15 Kristiane Volsgaard02Dybvad IK4,25   4,15
16 Louise Christensen02Saeby IK4,25   4,12
17 Gabriella Dalgren02IF Kville4,00
18 Aili Ringstad02IF Kville3,80
19 Alma Hansson02IF Kville3,74
20 Moa Jönsson02IF Kville3,70
21 Elin Hagström02IF Kville3,50
22 Hilda Johansson02IF Kville3,46
23 Ebba Nilsson02IF Kville3,33
24 Filippa Alexandersson02Hönö IS3,05
25 Kajsa Harrén-Nilsson02IF Kville2,74


F9 60m
Försök heat 10,92 jun
Julie Ella Berlin03Sävedalens AIK10.24q
Nellie Nygren03Sävedalens AIK10.56q
Lillan Kilvik03IF Kville10.90
Agnes Rasmussen03Strömstads IF10.90
Ebba Stuhlhofer04IF Rigor11.55
Sofia Olsson04IF Rigor12.07

Försök heat 21,12 jun
Nora Lindahl04Lerum Friidrott10.39q
Emmy Haraldsson03IF Rigor10.80q
Viktoria Pokorny03Lerum Friidrott11.22
Thea Fernqvist03Lerum Friidrott11.35
Lova Ytfeldt04IF Rigor11.52
Filippa Stenlund03Sävedalens AIK11.59

Försök heat 32,62 jun
Elin Molinder04IF Rigor10.39q
Tilly Backman03Hönö IS10.56q
Astrid Ahlberg03Bohus IF10.82q
Sofia Oscarsson03Sävedalens AIK10.96
Alva Sävinger03Sävedalens AIK11.20
Alma Olsson04IF Rigor11.47

Försök heat 43,92 jun
Klara Persson03IF Rigor10.40q
Elin Tegnér03Lerum Friidrott10.91
Agnes Frimannsson04Sävedalens AIK10.95
Sophie Carlsson03Sävedalens AIK11.06
Alexandra Torgensson03IF Kville11.86
Sara Oscarsson03Sävedalens AIK12.36

Försök heat 52,32 jun
Elina Fagerström03Bohus IF 9.83q
Sofia Björkman03IF Kville10.36q
Tindra Säfström03Sävedalens AIK10.53q
Amanda Nilsson03IF Rigor10.99
Clara Andersson03Lerum Friidrott11.13
Maja Stenquist04Sävedalens AIK12.39

Försök heat 61,12 jun
Calista Ezeh03IF Kville10.11q
Linnea Persson03Bohus IF11.15
Emelie Nauwerck03IF Rigor11.22
Wilma Hallberg04IK Orient11.33
Linn Elgquist04Sävedalens AIK12.42
Frida Svensson03Sävedalens AIKej start

Finalheat 13,22 jun
Calista Ezeh03IF Kville 9.81
Elina Fagerström03Bohus IF 9.84
Julie Ella Berlin03Sävedalens AIK10.12
Nora Lindahl04Lerum Friidrott10.20
Sofia Björkman03IF Kville10.27
Elin Molinder04IF Rigor10.52

Finalheat 23,72 jun
Emmy Haraldsson03IF Rigor10.35
Klara Persson03IF Rigor10.42
Tilly Backman03Hönö IS10.46
Tindra Säfström03Sävedalens AIK10.54
Astrid Ahlberg03Bohus IF10.71
Nellie Nygren03Sävedalens AIKej start


F9 300m
Finalheat 12 jun
Matilda Åkerman04IFK Halmstad58.473
Emmy Haraldsson03IF Rigor60.335
Agnes Frimannsson04Sävedalens AIK66.5116
Sofia Olsson04IF Rigor67.0919
Alva Sävinger03Sävedalens AIK67.2421
Tindra Säfström03Sävedalens AIK68.9425

Finalheat 22 jun
Agnes Rasmussen03Strömstads IF60.426
Elin Molinder04IF Rigor60.497
Tilly Backman03Hönö IS63.4610
Sofia Oscarsson03Sävedalens AIK64.5613
Wilma Hallberg04IK Orient64.9814
Amanda Nilsson03IF Rigor67.6723

Finalheat 32 jun
Nora Lindahl04Lerum Friidrott61.238
Sophie Carlsson03Sävedalens AIK64.0012
Emelie Nauwerck03IF Rigor66.7117
Klara Persson03IF Rigor66.8318
Filippa Stenlund03Sävedalens AIK68.0024
Sara Oscarsson03Sävedalens AIK76.8527
Lillan Kilvik03IF Kvilleej start-

Finalheat 42 jun
Nellie Nygren03Sävedalens AIK57.711
Ebba Stuhlhofer04IF Rigor60.014
Emma Sjöqvist03IF Kville63.309
Matilda Thorsson03IF Kville63.9311
Lova Ytfeldt04IF Rigor69.4926

Finalheat 52 jun
Julie Ella Berlin03Sävedalens AIK58.112
Alma Olsson04IF Rigor65.6315
Linnea Persson03Bohus IF67.1620
Lisa Millard Jawette 04Sävedalens AIK67.3922
Vanna Darrell03Lerum Friidrottej start-


F9 Längd
2 jun
Sofie Hammarström03Örgryte IS3,820,4
Vanna Darrell03Lerum Friidrott3,721,7
Calista Ezeh03IF Kville3,441,0
Julie Ella Berlin03Sävedalens AIK3,421,7
Nora Lindahl04Lerum Friidrott3,372,2   3,21 1,8
Nellie Nygren03Sävedalens AIK3,280,0
Clara Andersson03Lerum Friidrott3,222,5   3,13 1,9
Sofia Björkman03IF Kville3,191,9
Elin Tegnér03Lerum Friidrott3,101,2
10 Cajsa Stina Strand04Örgryte IS3,061,3
11 Emma Sjöqvist03IF Kville3,050,6
12 Klara Persson03IF Rigor2,990,4
13 Ebba Stuhlhofer04IF Rigor2,972,0
14 Matilda Thorsson03IF Kville2,921,4
15 Emelie Nauwerck03IF Rigor2,901,3
16 Sofia Olsson04IF Rigor2,870,2
17 Emmy Haraldsson03IF Rigor2,851,9
18 Lova Ytfeldt04IF Rigor2,832,0
19 Alma Olsson04IF Rigor2,811,9   2,80
20 Astrid Ahlberg03Bohus IF2,811,9   2,71
21 Agnes Rasmussen03Strömstads IF2,781,7
22 Tindra Säfström03Sävedalens AIK2,771,2
23 Elin Molinder04IF Rigor2,761,4
24 Thea Fernqvist03Lerum Friidrott2,732,4   2,54 1,9
25 Sofia Oscarsson03Sävedalens AIK2,722,2   2,60 1,9
26 Alva Sävinger03Sävedalens AIK2,701,9
27 Linnea Persson03Bohus IF2,661,9   2,60
28 Filippa Stenlund03Sävedalens AIK2,661,9   2,57
29 Lillan Kilvik03IF Kville2,631,9   2,62
30 Amanda Nilsson03IF Rigor2,630,0   2,59
31 Sophie Carlsson03Sävedalens AIK2,611,9
32 Frida Svensson03Sävedalens AIK2,571,9
33 Wilma Hallberg04IK Orient2,541,9
34 Alexandra Torgensson03IF Kville2,491,9
35 Maja Stenquist04Sävedalens AIK2,421,9
36 Viktoria Pokorny03Lerum Friidrott2,351,9
37 Sara Oscarsson03Sävedalens AIK2,081,9


F9 Kula
2 jun
Vanna Darrell03Lerum Friidrott5,57
Julie Ella Berlin03Sävedalens AIK5,55
Clara Andersson03Lerum Friidrott5,26
Matilda Åkerman04IFK Halmstad5,21
Frida Svensson03Sävedalens AIK4,67
Linnea Persson03Bohus IF4,58
Agnes Rasmussen03Strömstads IF4,56
Nellie Nygren03Sävedalens AIK4,27
Thea Fernqvist03Lerum Friidrott3,91
10 Emelie Nauwerck03IF Rigor3,84
11 Sophie Carlsson03Sävedalens AIK3,82   3,75
12 Lillan Kilvik03IF Kville3,82   3,56
13 Lova Ytfeldt04IF Rigor3,72
14 Tilly Backman03Hönö IS3,56
15 Filippa Stenlund03Sävedalens AIK3,37
16 Sofia Oscarsson03Sävedalens AIK3,30
17 Alma Olsson04IF Rigor3,28
18 Tindra Säfström03Sävedalens AIK3,17
19 Sara Oscarsson03Sävedalens AIK2,96
20 Viktoria Pokorny03Lerum Friidrott2,84
21 Sofia Olsson04IF Rigor2,82
22 Elin Molinder04IF Rigor2,58
23 Ebba Stuhlhofer04IF Rigor2,26



© Track & Field, Christer Falk 2010