RESULTAT
Ymerspelen 2013-06-08/09
Borås, Ryavallen
IK Ymer Friidrott
Uppdaterad: 13-06-09 10:16
Resultatlänk lördag  söndag     
 
M 100m
Försök heat 1-0,28 jun 
Peter Andréas81Ullevi FK11.24q
Martin Astner93Ullevi FK11.30q
Markus Sparrman89IK Ymer11.64q
John Svensson86IF Kville11.67q
Albin Larsson93Istrums SK11.89

Försök heat 22,18 jun 
Emil Lyrberg93Ullevi FK11.22q
Alexander Lesser93Ullevi FK11.27q
Andreas Norström92Ullevi FK11.60q
Per Jonsson88Bollnäs FIK11.61q

Final0,08 jun 
Emil Lyrberg93Ullevi FK11.14
Martin Astner93Ullevi FK11.15
Peter Andréas81Ullevi FK11.20
Alexander Lesser93Ullevi FK11.33
John Svensson86IF Kville11.57
Per Jonsson88Bollnäs FIK11.87
Markus Sparrman89IK Ymerej start
Andreas Norström92Ullevi FKej start


M 800m
Final8 jun 
Albert Mollén85Sävedalens AIK 1:56.77
Kevin Hermansson95Trollhättan FIK 1:59.98P19 1:a
Anton Olausson95IK Ymer 2:13.10P19 2:a
Richard Nilsson73IK Ymer 2:33.76


M 110m häck
Final8 jun 
Hampus Widlund93IFK Växjö14.90
Petter Gustafsson94IK Hakarpspojkarna15.18P19 100cm


M Höjd
8 jun 
Erik Liberg93Ullevi FK210
Andreas Carlsson95IK Ymer210
Jesper Borg93Ullevi FK207
Fredrik Sangberg90IF Kville200
Kristian Olofsson90IK Ymer195


M Tresteg
8 jun 
Mathias Ström87Örgryte IS16,021,4
Daniel Lennartsson88Örgryte IS15,622,4
Erik Olsson89Örgryte IS13,850,9
Artur Engström96Ullevi FK12,61-0,5


M Diskus2.0 kg
8 jun 
Niklas Trenneus72IK Ymer47,77
Peter Hagström63Istrums SK26,96


P19 100m
Final1,48 jun 
Martin Andersson95IK Ymer11.44
Per Lundin94Istrums SK12.51


P19 Tresteg
8 jun 
Martin Selin95Ullevi FK13,101,1


P19 Diskus
8 jun 
Albin Vastersson94Varbergs GIF34,77


P17 100m
Försök heat 1-0,18 jun 
Adrian Appelgren97Mölndals AIK11.33q
Filip Augustsson97Brattås CK11.67q
Artur Engström96Ullevi FK11.80q
Sanya Somsart97IK Ymer11.82q
Gustav Larsson97Mölndals AIK12.14
Viktor Johansson97Ullevi FK12.46
Viggo Dahl97IK Ymer12.90

Försök heat 21,28 jun 
Tobias Jonsson96Dals Södra FFI11.68q
Victor Fingal96Ullevi FK11.73q
Axel Dillner97Ullevi FK11.82q
Elias Martinsson97Brattås CK11.92q
Martin Arvidsson97Sävedalens AIK12.00
Alexander Metze97Mölndals AIK12.17
Robin Noping96Ullevi FK12.96

Final0,88 jun 
Adrian Appelgren97Mölndals AIK11.37
Filip Augustsson97Brattås CK11.60
Victor Fingal96Ullevi FK11.71
Axel Dillner97Ullevi FK11.73
Tobias Jonsson96Dals Södra FFI11.77
Elias Martinsson97Brattås CK11.98
Sanya Somsart97IK Ymerej start
Artur Engström96Ullevi FKej start


P17 800m
Final8 jun 
Gabriel Steffensen96Sävedalens AIK 2:00.57
Martin Axelsson96Trollhättan FIK 2:03.35
Jesper Sigfridsson97IK Ymer 2:09.92
Erik Elvmarker97Istrums SK 2:10.39
Johan Forsman97IK Ymer 2:20.24


P17 110m häck
Final1,28 jun 
Elias Martinsson97Brattås CK14.52
Per Johansson96Sävedalens AIK16.05
Nils Eickhoff97IK Ymer16.23
Gustav Larsson97Mölndals AIKej start


P17 Höjd
8 jun 
Filip Augustsson97Brattås CK184
Sanya Somsart97IK Ymer173
Daniel Gällblad96Varbergs GIF168
Albin Fagerblom97Falköpings AIK163


P17 Tresteg
8 jun 
Nils Eickhoff97IK Ymer12,412,0
Per Johansson96Sävedalens AIK11,880,9
Oscar Mattsson97Kisa SK11,481,1


P17 Diskus
8 jun 
Tobias Hagström96Istrums SK39,29
Nils Eickhoff97IK Ymer21,96


P17 Spjut
8 jun 
Viktor Johansson97Ullevi FK36,96
Albin Fagerblom97Falköpings AIK35,83
Nils Eickhoff97IK Ymer35,82
Johan Forsman97IK Ymer15,85


P15 100m
Final1,18 jun 
Albin Lundin98IK Ymer11.99
Merveil Eyakola99Falkenbergs IK12.06
Anton Bengtsson99Ullevi FK12.47
Jesper Mårtensson99IK Wilske12.57
Richard Heikkilä98Mölndals AIK12.76


P15 800m
Final8 jun 
Anton Bengtsson99Ullevi FK 2:21.08
Simon Wiklund99IK Wilske 2:21.17
Markus Lundborg99Ullevi FK 2:25.96
Jonathan Borg99Trollhättan FIK 2:28.28


P15 100m häck
Final-0,68 jun 
Johanna Holmén Svensson95Alingsås IF14.31F19
Filip Schwartz98Mölndals AIK14.39P15 1:a
Axel Hjelmqvist98IF Kville15.74P15 2:a
Rey Yasui99IF Kville16.86P15 3:a


P15 Höjd
8 jun 
Simon Larsson98IK Ymer183
Simon Wiklund99IK Wilske175
Robin Jacobsson98Ullevi FK169
Richard Heikkilä98Mölndals AIK166
Markus Menander99Bohus IF158
Axel Hjelmqvist98IF Kville153
Rey Yasui99IF Kville148


P15 Längd
8 jun 
Simon Larsson98IK Ymer6,080,6
Marcus Lidman99Hälle IF5,900,6
Jesper Mårtensson99IK Wilske5,530,6
Erik Dahlqvist98IK Orient5,390,7
Richard Heikkilä98Mölndals AIK5,29-1,2
Gustav Mattsson99Kisa SK4,81-0,2
Jonathan Borg99Trollhättan FIK4,700,4
William Norderhaug98IK Ymer4,410,5


P15 Diskus
8 jun 
Simon Larsson98IK Ymer39,22
Mattias Eklund98IK Ymer39,19
Henrik Lövgren99Istrums SK33,11
Markus Menander99Bohus IF27,16
Gustav Mattsson99Kisa SK25,67


P15 Spjut
8 jun 
Erik Dahlqvist98IK Orient41,22
Jesper Mårtensson99IK Wilske37,73
Simon Wiklund99IK Wilske34,62
William Norderhaug98IK Ymer30,90
Axel Hjelmqvist98IF Kville28,49
Henrik Lövgren99Istrums SK27,08
Jacob Olvik98Ullevi FK21,48
Filip Anell99IK YmerX


P13 80m
Final-1,58 jun 
Isak Kristensen00Ullevi FK10.00
Ludvig Brorsson00Falköpings FIK10.33
Tobias Carlryd00IF Rigor11.24
Lukas Flogård00IF Kville12.39
Jesper Hallberg00IK Orientej start


P13 600m
Final8 jun 
Albin Thunberg00Sävedalens AIK 1:41.76
Alexander Dahlsund00Varbergs GIF 1:45.59
William Rydin00Ullevi FK 1:47.47
Eric Källman00IK Ymerej start


P13 Längdzon
8 jun 
Ludvig Brorsson00Falköpings FIK5,162,1
Tobias Carlryd00IF Rigor4,952,1
Alexander Dahlsund00Varbergs GIF4,910,5
Wiggo Jonåker00Mölndals AIK4,531,5
Jona Askelund00Mölndals AIK4,172,0


P13 Spjut
8 jun 
Jona Askelund00Mölndals AIK30,31
Jesper Hallberg00IK Orient23,65


P12 80m
Final0,58 jun 
Alexander Jonsson01Brattås CK11.73
Joel Albertson01Alingsås IF12.64


P12 Längdzon
8 jun 
Alexander Jonsson01Brattås CK4,47-0,5


P12 Spjut
8 jun 
William Lanndalen01IK Ymer26,93
Måns Roos02Mölndals AIK24,51


P11 600m
Final8 jun 
Adam Palm02IFK Halmstad 2:04.80
Samuel Melin02IF Kville 2:07.03


P11 Längdzon
8 jun 
Adam Palm02IFK Halmstad4,10
Samuel Melin02IF Kville3,57


P11 Boll
8 jun 
Måns Roos02Mölndals AIK34,96
Samuel Melin02IF Kville32,45


P10 600m
Final8 jun 
Rasmus Nordin04IK Ymer 2:09.25
Nick Agorastos03Alingsås IF 2:09.65
Alfred Ramhult03IK Ymer 2:10.18
Carl Hermansson03Bohus IF 2:13.46
Hugo Lundstedt03IK Ymer 2:25.28
Eddie Dahlström04IK Orient 2:27.03
Linus Nilsson04IK Ymerbröt


P10 Längdzon
8 jun 
Carl Hermansson03Bohus IF3,53
Love Ramhult03IK Ymer3,36
Rasmus Nordin04IK Ymer3,27
Alfred Ramhult03IK Ymer3,14
Erik Norderhaug04Ulricehamns FK3,06
Leon Lam03IK Ymer2,96
Jonas Öjdefors03IK Ymer2,92
Gabriel Bozinovski03IK Ymer2,86
Linus Nilsson04IK Ymer2,71
10 Nick Agorastos03Alingsås IF2,57
11 John Ivelöv04Ulricehamns FK2,46


P10 Boll
8 jun 
 Love Ramhult03IK Ymer15,14
 Alfred Ramhult03IK Ymer14,21
 Jonas Öjdefors03IK Ymer23,40
 Hugo Lundstedt03IK Ymer14,92
 Gabriel Bozinovski03IK Ymer18,54
 Leon Lam03IK Ymer24,59
 Erik Norderhaug04Ulricehamns FK22,54


K 100m
Final0,48 jun 
Lisa Skagersten92Varbergs GIF12.14
Lisa Warfvinge98Varbergs GIF12.27
Hanna Mattisson92Ullevi FK12.48
Elsa Skagersten94Varbergs GIF12.73F19 1:a
Mia Stenwall90Ullevi FK12.82
Mia Callenberg89Lerum Friidrott13.36
Linda Åkerman71IFK Halmstad13.62

Extralopp0,88 jun 
Hanna Mattisson92Ullevi FK12.56
Mia Stenwall90Ullevi FK12.86


K 800m
Final8 jun 
Frida Kristiansson92SOK Knallen 2:16.69
Evelina Beramand94Mölndals AIK 2:25.42
Sandra Carlsson92IK Ymer 2:27.19
Elin Axelsson94Trollhättan FIKbröt


K Längd
8 jun 
Sofie Hallman92Ullevi FK4,621,1
Linda Åkerman71IFK Halmstad4,56-0,0


K Diskus
8 jun 
Moa Eskilsson93Villstads GIF46,68
Erica Larsson90Falkenbergs IK41,79
Mia Callenberg89Lerum Friidrott33,43


F19 Längd
8 jun 
Kamila Pietruszka94Göteborgs KIK5,380,9
Shade Oluware95IK Ymer4,731,3


F19 Diskus
8 jun 
Elin Rubin95Hovslätts IK38,43


F19 Spjut
8 jun 
Sofie Hammar95IF Rigor41,81
Linnea Siker95Falkenbergs IK39,41
Sara Kristersson94Istrums SK28,70


F17 100m
Försök heat 11,38 jun 
Amanda Wiik97Varbergs GIF12.81q
Sara Cannmo96Hovslätts IK13.02q
Alexandra Eriksson96Ullevi FK13.56q
Linnea Häger97Ullevi FK13.76q
Emma Jacobsson96IK Ymer13.82
Kristin Walkhed97Mölndals AIK14.11
Anna Fransson97IK Wilske14.26
Matilda Norström96IK Ymer14.41

Försök heat 21,08 jun 
Linnea Rosman97Istrums SK12.98q
Rebecka Sellberg97Mölndals AIK13.15q
Dellie Carlson97Mölndals AIK13.35q
Elina Lanndalen97IK Ymer13.73q
Moa Augustsson97Mölndals AIK14.24
Josefin Green97IK Ymer14.80
Sanna Oscarsson96IK Ymerej start
Amanda Odesjö94Alingsås IFej start

Final1,88 jun 
Amanda Wiik97Varbergs GIF12.74
Linnea Rosman97Istrums SK12.79
Sara Cannmo96Hovslätts IK12.90
Alexandra Eriksson96Ullevi FK13.44
Linnea Häger97Ullevi FK13.89
Elina Lanndalen97IK Ymerej start
Dellie Carlson97Mölndals AIKej start
Rebecka Sellberg97Mölndals AIKej start


F17 100m häck
Final0,88 jun 
Adriana Janic96Malmö AI13.86
Amanda Öberg96IK Ymer14.97
Sara Cannmo96Hovslätts IK15.30
Linnea Rosman97Istrums SK15.59
Dagny Olofsson-Hoffman97Lerum Friidrott16.67
Ida Augustsson97Mölndals AIK17.59
Louise Berghem97Istrums SK19.14
Fanny Sandberg97Mölndals AIKbröt

Extralopp0,68 jun 
Adriana Janic96Malmö AI14.07
Linnea Rosman97Istrums SK15.56


F17 Längd
8 jun 
Linnea Rosman97Istrums SK4,961,3   4,94
Kristin Olofsson-Hoffman97Lerum Friidrott4,960,3   4,83
Sarah Nordin97Trollhättan FIK4,872,0
Elina Lanndalen97IK Ymer4,72-0,4
Emma Jacobsson96IK Ymer4,691,3   4,63
Louise Berghem97Istrums SK4,690,5   4,41
Anna Fransson97IK Wilske4,46-0,1
Victoria Jacobsson97Ullevi FK4,370,5
Matilda Norström96IK Ymer4,161,6
Dagny Olofsson-Hoffman97Lerum FriidrottX


F17 Diskus
8 jun 
Emma Landegren97IK Ymer26,85
Louise Berghem97Istrums SK23,96


F17 Spjut
8 jun 
Elin Svensson97Ullevi FK35,41
Emma Landegren97IK Ymer32,88
Hanna Hammar97IF Rigor31,55
Louise Berghem97Istrums SK27,10


F15 100m
Försök heat 1-1,18 jun 
Filippa Gunnarsson99Laholms IF13.36q
Ellinor Kleiven99Sävedalens AIK13.50q
Matilda Holterberg 99Trollhättan FIK13.56q
Hanna Gadzo99Istrums SK14.04q
Erika Alkstrand99IK Ymer14.36
Isabelle Melin98IF Kville14.39
Joanna Nyberg98Alingsås IF14.40

Försök heat 20,08 jun 
Lisa Dahlström99IK Orient13.03q
Emelie Rantzow98IK Ymer13.05q
Linnea Johansson98IK Ymer13.22q
Wilma Eriksson99IK Ymer14.09q
Tilda Oldberg99Sävedalens AIK14.36
Elin Johansson98Laholms IF14.61
Alva Lundberg99Istrums SK14.91

Final-1,08 jun 
Emelie Rantzow98IK Ymer12.92
Lisa Dahlström99IK Orient12.92
Filippa Gunnarsson99Laholms IF13.20
Linnea Johansson98IK Ymer13.33
Ellinor Kleiven99Sävedalens AIK13.80
Hanna Gadzo99Istrums SK14.08
Wilma Eriksson99IK Ymer14.22
Matilda Holterberg 99Trollhättan FIKej start


F15 800m
Final8 jun 
Linnea Isaksson98Falkenbergs IK 2:23.59
Isabelle Melin98IF Kville 2:26.43
Beatrice Brink99IF Kville 2:26.45
Moa Carlsson98Sävedalens AIK 2:27.19
Julia Kanerva98Lerum Friidrott 2:27.45
Alice Greberg98Mölndals AIK 2:34.81
Alexandra Simonsen98Mölndals AIK 2:34.92
Patricia Simonson98Alingsås IF 2:35.59
Vilma Snygg99IK Ymer 2:35.65
10 Amanda Holmberg98Lidköpings IS 2:37.07
11 Emilia Palm99IFK Halmstad 2:42.89


F15 Tresteg
8 jun 
Fatima Kone99Ullevi FK11,030,2
Filippa Gunnarsson99Laholms IF11,012,1
Victoria Jacobsson97Ullevi FK10,50-0,5
Prescilia Bakuba98Ullevi FK10,482,4
Tilda Oldberg99Sävedalens AIK9,790,5
Erika Alkstrand99IK Ymer9,680,5


F15 Diskus
8 jun 
Amanda Holmberg98Lidköpings IS42,56
Tilda Oldberg99Sävedalens AIK26,10
Tova Åhs99Motala AIF26,04
Lovisa Wallman98Varbergs GIF23,05
Louise Karlsson99Habo Friidrott 0419,56
Isabelle Melin98IF Kville16,99
Sandra Nimmermark99Ulricehamns FK14,82
Jennifer Rudberg98IK YmerX
Sofia Troell98Klippans FKX
Amanda Aasa99Habo Friidrott 04X


F15 Spjut
8 jun 
Sofia Troell98Klippans FK44,20
Amanda Holmberg98Lidköpings IS37,97
Tilda Oldberg99Sävedalens AIK34,98
Amanda Nilsson99Laholms IF31,06
Julia Hjertén99Istrums SK29,65
Elin Liljeblad99Varbergs GIF27,33
Tova Åhs99Motala AIF26,49
Emelie Rantzow98IK Ymer25,84
Luana Lund99Göteborgs KIK25,29
10 Louise Karlsson99Habo Friidrott 0422,14
11 Miranda Sundberg98IK Ymer19,69
12 Ellinor Kleiven99Sävedalens AIK17,40
13 Wilma Eriksson99IK Ymer16,58
Jennifer Rudberg98IK YmerX


F13 80m
Försök heat 1-2,08 jun 
Elin Fredriksson00IF Kville11.51q
Ebba Molinder00Mölndals AIK11.55q
Elin Forsgård00Habo Friidrott 0411.84q
Alva Vastersson00Varbergs GIF11.91
Elin Thorsson00IF Kville12.02
Jenny Kellnor00Örgryte IS12.41

Försök heat 2-2,68 jun 
Julia Björkman00IF Kville11.38q
Clara Augustsson00IK Ymer11.79q
Elsa Lindén00Mölndals AIK12.04
Märta Ekvall00IF Kville13.00
Tova Elvesson00Varbergs GIF13.35
Matilda Fröberg00IF Rigor14.39

Försök heat 3-0,18 jun 
Signe Hedin00IK Ymer11.34q
Johanna Sköldborg00IF Kville11.81q
Tilda Portar00IK Ymer11.88q
Julia Andersson00Laholms IF12.15
Elin Adolfsson00Ulricehamns FK12.74
Nathalie Lemark00IF Kville13.28

Final1,28 jun 
Julia Björkman00IF Kville11.07
Signe Hedin00IK Ymer11.10
Elin Fredriksson00IF Kville11.13
Ebba Molinder00Mölndals AIK11.32
Clara Augustsson00IK Ymer11.54
Elin Forsgård00Habo Friidrott 0411.62
Johanna Sköldborg00IF Kville11.77
Tilda Portar00IK Ymer12.00


F13 600m
Final8 jun 
Signe Hedin00IK Ymer1:51.2m
Elsa Lindén00Mölndals AIKej tid
Linnéa Hovtun00Örgryte ISej tid
Ebba Molinder00Mölndals AIKej tid
Elin Adolfsson00Ulricehamns FKej tid
Matilda Fröberg00IF Rigorej tid


F13 Höjd
8 jun 
Martina Börjesson00Lerum Friidrott156
Ida Gustafsson00Ulricehamns FK149
Katja Gudmand-Höyer00Mölndals AIK146
Ellen Hedin00IK Orient140
Alexandra Schill00Mölndals AIK140
Linnéa Hovtun00Örgryte IS137
Elin Fredriksson00IF Kville137
Julia Björkman00IF Kville137
Sara Forssell00Motala AIF131
10 Nathalie Lemark00IF Kville128
11 Isabella Grönberg00Göteborgs KIK123


F13 Kula2.0 kg
8 jun 
Alva Vastersson00Varbergs GIF10,52
Johanna Sköldborg00IF Kville10,45
Matilda Fröberg00IF Rigor5,61


F13 Spjut
8 jun 
Martina Börjesson00Lerum Friidrott36,51
Elin Fredriksson00IF Kville26,67
Sara Forssell00Motala AIF23,97
Johanna Sköldborg00IF Kville23,91
Elin Forsgård00Habo Friidrott 0422,81
Katja Gudmand-Höyer00Mölndals AIK21,67
Ida Wingård00IK Orient18,11
Clara Augustsson00IK Ymer14,22
Elin Thorsson00IF Kville14,06
10 Ellen Hedin00IK Orient13,58
11 Märta Ekvall00IF Kville11,89


F12 80m
Final-0,48 jun 
Elvira Carlén01Lerum Friidrott12.02
Gaël DeConinck01IFK Göteborg12.17
Alma Eriksson01IK Ymer12.93


F12 600m
Final8 jun 
Alexander Jonsson01Brattås CK 1:44.31P12
Elias Brink01IF Kville 1:45.82P12
Julia Nielsen01Sävedalens AIK 1:45.90F12 1:a
Wilma Nielsen01Sävedalens AIK 1:47.84F12 2:a
Gaël DeConinck01IFK Göteborg 1:48.65F12 3:a
Sofia Overgaard01IF Kville 2:00.03F124:a
Felicia Norrby-Rydin01Ulricehamns FK 2:06.58F12 5:a


F12 Höjd
8 jun 
Elvira Carlén01Lerum Friidrott149
Felicia Norrby-Rydin01Ulricehamns FK118


F12 Kula2.0 kg
8 jun 
Elvira Carlén01Lerum Friidrott7,58
Alma Eriksson01IK Ymer6,80


F11 60m
Finalheat 1-0,38 jun 
Wendela Yhlen Graf02Lerum Friidrott 9.281
Cajsa Augustsson02IK Ymer 9.596
Wilma Brorsson02Ulricehamns FK 9.879
Ebba Åhman02Alingsås IF 9.8810
Ebba Wahlberg02IK Ymer10.4412
Lina Berg02IK Ymer10.5313
Elsa Gustafsson02IK Ymer10.8214

Finalheat 20,08 jun 
Ida Elvesson02Varbergs GIF 9.422
Sofia Wingård02IK Orient 9.513
My Hagström02IK Ymer 9.564
Ebba Follin02Mölndals AIK 9.585
Ida Persson02IK Ymer 9.717
Hanna Hedin02IK Orient 9.818
Ella Snygg02IK Ymer10.3711


F11 Höjd
8 jun 
Wendela Yhlen Graf02Lerum Friidrott143
Sofia Wingård02IK Orient140
My Hagström02IK Ymer134
Ida Persson02IK Ymer122
Ebba Åhman02Alingsås IF119
Cajsa Augustsson02IK Ymer119
Ebba Follin02Mölndals AIK119
Hanna Hedin02IK Orient116
Wilma Brorsson02Ulricehamns FK113
10 Elsa Gustafsson02IK Ymer108
11 Ebba Wahlberg02IK Ymer108
Tova Nilsson02IK YmerX


F11 Kula2.0 kg
8 jun 
Cajsa Augustsson02IK Ymer8,78
Wilma Brorsson02Ulricehamns FK6,66
Wendela Yhlen Graf02Lerum Friidrott6,45
My Hagström02IK Ymer6,44
Sofia Wingård02IK Orient6,21
Emilija Karadzic02IK Ymer5,69
Tova Nilsson02IK Ymer5,64
Ida Persson02IK Ymer5,49
Lina Berg02IK Ymer5,31


F10 60m
Finalheat 1-0,98 jun 
Alva Skjeseth03IK Ymer10.143
Stina Larsson04IK Wilske10.467
Aicha Koné04Ullevi FK10.528
Molly Ehn03IK Ymer10.559
Nellie Jöreteg03IK Ymer10.7911

Finalheat 21,88 jun 
Tilda Larsson03IK Ymer 9.911
Tyra Emardson03IK Ymer10.154
Jennie Sjöliden03IK Ymer10.215
Emma Jelic03IK Ymer10.456
Ida Gustafsson03IK Ymer10.6110
Linnea Persson03Bohus IF10.7911

Finalheat 30,08 jun 
Elin Molinder04IF Rigor10.042
Ida Gustafsson03Istrums SK11.1812
Alma Holmberg04IK Ymer11.5313
Ebba Sjöberg04IK Ymer11.5614
Saga Eriksson03Ulricehamns FK12.0015
Tilda Sjöberg04IK Ymer12.0116


F10 Höjd
8 jun 
Matilda Åkerman04IFK Halmstad119
Ida Gustafsson03Istrums SK116
Jennie Sjöliden03IK Ymer113
Stina Larsson04IK Wilske113
Emma Jelic03IK Ymer108
Linnea Persson03Bohus IF98
Jonna Kronander03IK Ymer93
Alma Holmberg04IK YmerX
Ebba Sjöberg04IK YmerX


F10 Kula2.0 kg
8 jun 
Linnea Persson03Bohus IF7,16
Emma Jelic03IK Ymer6,48
Matilda Åkerman04IFK Halmstad6,00
Tyra Emardson03IK Ymer5,64
Ida Gustafsson03IK Ymer5,14
Saga Eriksson03Ulricehamns FK5,00



© Track & Field, Christer Falk