Resultatlista
Lerum Vildmark 2013-06-15
Uppdaterad: 13-06-17 22:16
 


1. M/K 18km
Per Rosén80Swedish Trail Running1:13:19
Kristoffer Krille Lidvall86Salomon/Naturkompaniet1:14:02
Pär Hansson69IFK Göteborg1:14:23
Henrik Larsson82Ornunga IF1:15:38
Magnus Magnusson68Navåsens FK1:15:53
Patrik Nilsson74Spring i Önnered1:16:06
Göran Bengtsson67IK Trasten1:16:38
Klas Östbye74Solvikingarna1:18:01
Sören Sturesson70lerums SOK1:18:23
10 Mikael Zachrisson65Lerum Friidrott1:18:32
11 Arvid Våg95Lerum SOK1:18:56
12 Johan Pihl75IFK Göteborg1:19:12
13 Mattias Karlsson86Solvikingarna1:19:39
14 Fredrik Uddgren72Lonesome Runners1:19:45
15 David Pettersson91Lerum1:20:35
16 Niklas Carledal861:22:33
17 Mathias Björndal74Lerum1:22:47
18 Mikael Sjösten851:22:55
19 Jesper Brofjärd90Borås SK1:23:10
20 Karin Nilsson82Ullevi FK1:23:13
21 Emil Andreasson78Emmaboda Verda OK1:23:32
22 Emanuel Cederqvist83IS Fåken, Öland1:24:39
23 Emma Larsson82Göteborgs Skidklubb1:24:43
24 Olof Brande'n81Göteborgs polismäns IF1:24:52
25 Linus Ånevall91Tollarna1:25:34
26 Lennart Olsson69Göteborgs SK1:26:14
27 Joachim Persson64Solvikingarna1:26:29
28 Henric Wikerud811:26:38
29 Janne Aronsson68Sekond1:26:44
30 Johan Skårbratt811:26:48
31 Lennart Karlsson811:27:04
32 Carl Olsen72Solvikingarna1:27:12
33 Christer Brasta711:27:37
34 Niclas Clemmensen741:28:14
35 Mats Jacobsson801:28:16
36 Ayolt Helmantel761:28:18
37 Björn Aiff66i3tex1:28:30
38 Anders Holmedahl741:28:44
39 Jesper Axelsson74Hästeviksgetterna1:28:51
40 Berzani Anter58Solvikingarna1:29:06
41 Carl Johan Svensson76jonnybanan1:29:06
42 Henrik Antonsson761:29:06
43 Clas Olsson77Äspereds if1:29:18
44 Magnus Glännå70Ski&Run1:29:34
45 Patrik Johansson72Solvikingarna1:29:48
46 Stefan Carlen70ok Landehof1:29:49
47 Hanna Axelsson89OK Skogshjortarna1:29:51
48 Per-Erik Olsson56OK Kroppefjäll1:29:51
49 Anders Yngström66IF Skattmasarna1:30:17
50 Anders Malmström75Hemsjö Bandy1:30:22
51 Daniel Carlsson79Vinden1:30:52
52 Daniel Sanchez80GK Mustangerna1:30:55
53 Richard Wallin721:31:38
54 Sofia Ebermark82Älvsby IF OK1:31:57
55 Henrik Hammarlund63Solvikingarna1:32:03
56 Björn Granfors751:32:16
57 Mikael Axelsson86OK Skogshjortarna1:32:23
58 Rolf Mattsson61Solvikingarna1:32:32
59 Carsten Hoever791:32:37
60 Johan Westlund79IK Jogg1:32:41
61 Ragnar Uppström64FK Herkules1:32:51
62 Marcus Källman79Vedendo Rosso1:33:00
63 Niklas Rung721:33:01
64 Svante Lundgren71klubblös1:33:03
65 Edit Eliasson801:33:17
66 Tobias Belforte80Salomon/Naturkompaniet1:33:20
67 Carl Ternstedt761:33:32
68 Yhon Joelsson841:33:59
69 Joakim Lund72Wisby Tankers1:34:06
70 helena sandin81tv 881:34:09
71 kevin sandgren73räddningstjänsten1:34:26
72 David Thomelius851:34:36
73 Laila B.Höglund62FK Herkules1:34:47
74 Anders Danielsson79GK Mustangerna1:34:55
75 Rune Ekberg59ED1:35:17
76 Daniel Olsson821:35:25
77 Martin Arvidsson761:35:54
78 Anna Axelsson69Billingsfors GF1:35:58
79 Robert Johansson701:36:05
80 Tommy Andersson60IK Stern1:36:25
81 Pär Ekman72Göteborg Running Club1:36:34
82 Alexander Gimdal911:36:34
83 Alexander Toll89Spring så fort du kan1:36:54
84 Ulrika Toll69Spring så fort du kan1:36:58
85 Magnus Stenhede65EVRY1:37:05
86 Christian Chagelberg741:37:09
87 Lotta Mattsson71Solvikingarna1:37:13
88 Kenth Magnusson63Osteopatkliniken1:37:27
89 Eva Hjort68solvikingarna1:37:27
90 Jonas Simonsson71Kullavik Roadrunners1:37:30
91 Eva Marberg671:37:32
92 Patrik Rung781:37:34
93 Martin Jonsson751:37:39
94 Peter Karlsson55IK Jogg1:37:48
95 Jonas Gobén771:37:50
96 Martin Andersson72IK Stern1:37:55
97 Tomas Andersson69IF Roxy1:38:06
98 Antoine Tavernier911:38:25
99 Martin HulténÖisare i Lerum1:38:36
100 Emanuel Berg72Telia IF1:38:52
101 Martin Clemensson70Swedish Trailrunning1:39:01
102 Stefan Arbratt80Ledarliv1:40:04
103 Henrik Lennartsson801:40:19
104 Sara Andersson84Sävedalens AIK1:40:24
105 Johan Norlander74Livallco IF1:40:45
106 Richard André69Hästeviksgetterna1:40:48
107 Henrik Sundberg751:40:51
108 Ingela Berrum63Solvikingarna1:40:52
109 Bengt Linnerhag601:40:55
110 Kalle Norrby761:41:08
111 Niklas Fredlund65Team Ultrasweden LK1:41:21
112 Elin Hamrefors87Ok Landehof1:41:34
113 Pernilla Eliasson791:41:47
114 Peter Johansson631:41:51
115 Elin Larsson88Sellmans Lerum1:41:57
116 Magnus Rizell63GFK1:42:15
117 Katarina Myhre63Stena Finans1:42:28
118 Magnus Palmér66Hestra IF1:42:33
119 Mathias Olausson701:44:47
120 Martin Ryd721:45:18
121 Patrik Sörquist701:45:25
122 Steve Karlsson63Lonesome Runners1:45:34
123 Karin Martinsson68Lonesome Runners1:45:35
124 Mats Nord58Big Runners1:45:43
125 Avichai Arbiv661:45:43
126 Annie Larsson84Svartklubben1:45:44
127 Stephen Sandgren881:46:23
128 Daniel Joelsson811:46:47
129 Lotta Bäcklund64IFK Göteborg Orientering1:47:15
130 Alexandra Hoff79Falkenbergs RR1:47:17
131 Mikael Forsman581:47:20
132 Eddy Lidström76Ok Landehof1:48:09
133 Gustav Damborg821:48:11
134 Elisabet Johannesson791:49:05
135 Magnus Falck73SKF Friluftsklubb1:49:12
136 Ann-Louise Klasson71Sweco1:49:19
137 Bosse Wennergren671:49:52
138 Annika Ivarsson61Lerum Friidrott1:49:53
139 Christer Johannesson711:50:01
140 Tony Elias541:51:12
141 Franz Schneider691:51:20
142 Per Jallinder Björkman80Vinden1:51:29
143 Mikael Andersson64Precomp Solutions1:51:38
144 Anders Skoldberg63FatSlimBoys IF1:52:04
145 Tomas Sjöberg70Alehof1:52:16
146 Fredrik Bistedt67CK Master1:52:19
147 Nena Sokolov-Davidsson751:52:39
148 Camilla Baunsöe73Lonesome Runners1:53:22
149 Melanie Olsson721:53:23
150 Olivia Holm Juhlin801:53:26
151 Ulla Norlin611:53:43
152 Peter Blomqvist71Lonesome Runners1:54:21
153 Ann Elfström Broo63Solvikingarna1:55:36
154 Mikael Duvander641:57:28
155 Agneta Sander61Göteborg-Majorna OK1:57:59
156 Kjell Persson48Navåsens Fk2:00:28
157 Brian Fenn61Big Runners2:00:42
158 Elin Pestat842:01:43
159 Linda Johansson73Lonesome Runners2:01:47
160 Kalle Petersson80Vegan runners IK2:02:04
161 Ann Kärrbrand572:05:22
162 Mikael Andersson772:05:47
163 Jan Carlson64Tullis Thai2:06:21
164 Tomas Bornhall54Loo Skolhus2:06:26
165 Agnetha le Claire65FK Herkules2:08:02
166 Henrik Persson802:12:42
167 Stefan Höög61Karlsbo Löparklubb2:13:17
168 Maria Larsson86London trail runners2:15:58
Antal: 168

2. M/K 10,6km
Svante Lundgren69Högsbo AIK42:14
Markus Lindahl79Alingsås45:25
Åsa Wiklund88Sports Club Scandinavia47:57
Andreas Karlsson85Sävedalens AIK50:54
Magnus Andersson6952:39
Lars Persson67Högsbo AIK53:00
Håkan Engström80Swedish Trail Running53:05
Sebastian Kaldrup9253:10
Nicklas Sehlin79Asls54:00
10 Henrik Markhede7254:19
11 Ingrid Stjernholm6254:34
12 Eva Fridman71Hälle IF54:51
13 Philip Prophet8255:18
14 Nicole Pelin87Skultagårdens ryttarförening55:27
15 Josefin Nordlöw82Kungälv Kanotklubb55:40
16 Martin Löfgren8155:47
17 Josefine Soto Jansson93Hässelby SK56:56
18 Patrik Ottosson8057:19
19 Marika Hallin Lie79Kungälvs Kanotklubb57:39
20 Lars Fredholm7458:09
21 Thomas Örthendahl6758:12
22 Therese Dolderer84Landvetter IF58:39
23 Kristian Löfgren78Chanslösas IK58:44
24 Per Skogsberg71Öisare i Lerum58:49
25 Karin Westlund8059:00
26 Elisabeth Bjurströmer68Actionpoint59:11
27 Peter Lithner741:00:13
28 Luis Soto60Hässelby SK1:00:52
29 Ann-Britt Bökmark70Lerum Friidrott1:01:02
30 Emma-Maria Emanuelsson791:01:17
31 Morgan Björklund79Nordea AB1:01:50
32 Mattias Thorstensson711:02:01
33 Christian Wavik78Sandhults Karateklubb1:02:10
34 Annet Cedwin731:02:19
35 Andreas Fogelberg68Kalla killars klubb1:02:24
36 Johan Eriksson721:02:29
37 Martin Axelsson61OK Skogshjortarna1:02:35
38 Patrik Johansson74Gubbvaden1:02:42
39 Jan Larsson62Billdal1:02:53
40 Jan Davidsson611:03:06
41 Jens Christian Larsen741:03:35
42 Alexander Zachrisson84Nordens Ark1:04:00
43 Anna Forsberg74trollhättan1:04:37
44 Annika Nyberg691:05:02
45 Carina Eriksson681:05:09
46 Eva Thorselius771:05:54
47 Mattias Wahlberg71Stenungssunds OK1:05:59
48 Malin Gustavsson70SpaceRunners1:06:23
49 Caroline Svantesson861:06:30
50 Oscar Pyk721:06:37
51 Anette Lerneryd61MA-Lerum1:06:41
52 Helena Pyk741:06:43
53 Henrik Fernqvist741:07:30
54 Madeleine Johnsson71Sofis Campgrupp1:07:59
55 Lars Ohlsson72Skogshjortarna1:08:14
56 Sofi Kristensson711:08:24
57 Patrik Nährström751:08:28
58 Ulrika Larsson771:08:29
59 Malin Larsson801:08:31
60 Helena Persson74Erdinger Mansion IF1:08:57
61 Jonas Olsson711:09:05
62 Elin Sundin791:09:09
63 Nico Christensen861:09:22
64 Selma Moqvist00Lerums SOK1:09:50
65 Kajsa Johansson801:10:20
66 David Andersson84Nordea AB1:10:41
67 Peder Nilsson75Gubbvaden1:10:46
68 Mikael S Khattab71HK IF1:10:54
69 Emilia Rydén93Åstebo Running1:11:53
70 Sara Rydén95Lerums IS1:11:54
71 Marcus Johansson731:12:33
72 Jan Larsson38Lerum Friidrott1:13:05
73 Maria Neth80Rya IF1:13:17
74 Mauritze Jadefrid791:13:27
75 James Gateau651:14:31
76 Karin Barjac63Öjersjö1:15:05
77 Ingela Skoldberg65FatSlimBoys IF1:15:59
78 Annika Börjel641:18:38
79 Stina Pålsson891:18:51
80 Henrik Johansson621:19:08
81 Cecilia Gustafsson791:20:37
82 Sheila Johansson731:20:51
83 Yvonne Fridlund641:22:26
84 Lena Johansson641:22:41
85 Petra Carlsson691:25:07
Antal: 85

3. M/K 5km
Josef Källström74Mölndals Roddklubb14:05
Morgan Björklund79Nordea18:02
AnnCharlotte Hansdotter71Tillsammans är man stark20:19
Pernilla Brasta6820:21
Tina Hermasson7220:38
Pasi Ranta70Lerums SOK20:45
Henric Hansson76Trollhättan20:51
Jan Novy6420:51
Gunilla Lindell75Kristdemokraterna21:35
10 Ulrika Aiff71Lerums SOK22:20
11 Merete Pokorny6822:34
12 Peter Hilmersson66GSK23:12
13 Anneli Strand8223:33
14 Gunnel Axelsson56OK Skogshjortarna24:12
15 Ida Hilmersson98Sävedalens AIK24:25
16 Cecilia Bäck7625:15
17 Lena Hagström68Kristdemokraterna25:41
18 Martin Ånestrand7126:07
19 Barbro Lien Rönn7127:30
20 Susanne Fagerström5827:30
21 Hanna Hagberg78Herkules29:06
22 Cecilia Hellström78Kristdemokraterna36:44
22 Annelie Lundström66Kristdemokraterna36:44
Antal: 23

4. P16/F16 5km
Leo Magnusson98Sävedalens AIK13:33
Rasmus Brodin97Lerums Basket16:23
Antal: 2

5. P14/F14 5km
Alvin Ånestrand00Sävedalens AIK16:43
Gabriel Sturesson00Lerums SOK27:02
Antal: 2

6. P12 2,5km
Filip Grauers0111:29
Per Nordholm01Sävedalens AIK11:31
Jakob Engström01Lerum Friidrott12:02
Johan Källström02Mölndals AIK12:14
Emil Axelsson02Lerums SOK12:32
Lukas Mindelsohn02Lerum Friidrott15:14
Viktor le Claire01FK Herkules15:24
Victor Lindgren02Lerum Friidrott16:52
Emil Zublin0218:00
Antal: 9

7. P10 2,5km
Casper Skepp03Sävedalens AIK12:55
Arvid Skepp04Sävedalens AIK13:07
Kalle Lindgren0313:38
William Sturesson03Lerums SOK13:46
Elliot Ölander0414:25
Linus Pihl03Lerum Friidrott14:39
Eskil Johannesson0316:23
Nils Olsson0417:44
Rasmus Hagberg04Herkules18:06
10 Teo Zublin0318:42
11 Hugo Fernqvist0523:43
12 Rickard Pihl04IFK Göteborg23:52
Antal: 12

8. P8 1,2km
Erik Källstrum05Mölnlycke Roddklubb6:18
Kalle Båth05OK Landehof6:35
Julian Öhlin05Sofiagatans Vänner6:36
Isak Bjurströmer05Sävedalens AIK6:54
Kalle Hermansson05Stenkullen GOIK7:01
Olle Isaksson07Floda Boif7:21
Oskar Bjurströmer07Actionpoint7:23
Oliver Klockargård05Lindome IBK7:32
Philip Lindgren04Lerum Friidrott7:41
10 Jacob Tegner05LSOK7:51
11 Fabian Jarhäll06LSOK8:02
12 Emil Carlen07ok Landehof8:03
13 Noah Hansdotter05Tillsammans är man stark8:08
14 Lex Luiro078:25
15 Jakob Jönsson068:44
16 Robin Nordell068:53
17 Ted Andersson079:04
18 Emil Skepp07Sävedalens AIK9:25
19 Leo Forsberg07Trollhättan9:40
20 Leon Davidsson059:53
21 Robert Pihl08IFK Göteborg10:09
22 Melvin Andersson0610:29
23 Felix Olsson0510:39
24 Gustav Tjellström08FK Herkules10:46
25 Calle Wärn07OK Skogshjortarna10:53
26 Love Gustavsson0610:54
27 Finn Zublin0611:03
28 Vilmer Gustavsson0911:06
29 Leo Khattab05Rävlanda12:06
30 Erik Lindqvist0712:14
31 Albin Hagberg07Herkules12:23
32 Viggo Andersson0812:28
33 Emil Hagberg07Herkules12:51
34 Jonathan Hellberg09Team Ultratriathlonklubb13:22
35 Anton Bäck0913:36
Antal: 35

9. F12 2,5km
Linnea Pihl01Lerum Friidrott13:09
Ella Darrell01Lerum Friidrott14:14
Liv Johannesson01Alingsås thriatlon14:29
Matilda Hagstrand01Lerums SOK14:31
Maja Leman02Lerum Friidrott15:43
Ronja Bökmark01Lerum Friidrott14:39
Josefin Bistedt02Lerum Friidrott15:34
Ellen Brasta0116:36
Fanny Klasson01Lerum Friidrott16:43
Hanna Elfström02Lerum Friidrott17:02
10 Astrid Pyk01GKIK17:39
11 Ida Alfredsson02Stenkullen19:10
Antal: 12

10. F10 2,5km
Victoria Uddegren03Lerums Konståkningsklubb14:04
Emilia Klasson04Lerum Friidrott14:36
Elin Tegnér03Lerum Friidrott15:28
Therese Wennergren04Lerums Konståkningsklubb16:18
Norah Larsson04Billdal17:03
Sofie Isaksson04Lerums Konståkning17:04
Viktoria Pokorny03Lerum Friidrott17:30
Alva Pyk03GKIK18:06
Linda Aiff03Lerums SOK18:09
10 Isabella Ranta03Lerum SOK18:09
11 Lina Engström0418:14
12 Maja Olsson04Lerums konståkningsklubb18:24
Antal: 12

11. F8 1,2km
Elsa Moqvist06Lerums SOK7:57
Maja Axelsson05Lerums SOK8:02
Jennifer Wennergren06CrossFit Lerum8:08
Hanna Aiff07Lerums SOK8:37
Emma Elfström05Lerum Friidrott8:40
Elin Axelsson07Lerums SOK8:50
Silje Johannesson068:53
Hanna Lidström07Landehof8:55
Agnes Aiff05Lerums SOK9:06
10 My Andersson05RAIS9:13
11 Kajsa Eikedal05LORF9:18
12 Tove Mellberg05Lerums IS9:47
13 Rebecka Johannesson079:54
14 Nora Mellberg06Lerums IS10:12
15 Elvira Lindkvist0712:00
16 Julia Tjellström06FK Herkules12:13
17 Johanna Wåhlström0712:18
18 Matilda Johannesson0912:42
19 Hillevi Nordell0913:58
20 Sara Wåhlström0919:35
Olivia Wahlgren04Nordea7:35(ut)
Antal: 21

Antal fullföljande totalt: 381

© Track & Field, Christer Falk