Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in


Anmälda Öresundsspelen
Antal starter / Total entries: 2576 Printed: 2019-06-16 05:03
Antal individer / Total persons: 982
 
M 100m 19
Mattias Collin 71 SWE Björnstorps IF 14:13
Henrik Tegnér 70 SWE Bromma IF 12.90
Jonathan Wulff 94 SWE Hammarby IF
Benjamin Olsson 91 SWE IFK Helsingborg
Felix Ericsson 95 SWE IFK Helsingborg
Joel Thölix 95 SWE KA 2 IF 11,85
Robin Noping 96 SWE IF Kville 12,12
Björn Boström 87 SWE IFK Lund
Philip Nilsson 95 SWE IFK Lund
Sebastian Holmberg 87 SWE IFK Lund
Joakim Bäckman 96 SWE Varbergs GIF 12,04
Artur Engström 96 SWE Örgryte IS
Andreas Trajkovski 93 DEN Sparta Atletik 10,85
Peter Trajkovski 96 DEN Sparta Atletik 10,95
Sondre Kåstad 96 NOR Österöy IL 10.94
Sebastian Kadestål 96 SWE Öresund FK
Stefan Holz 86 GER Sv Linde Schönewalde 13,01
Daniel Stolper 88 GER MTV Messenkamp 12,04
 
M 200m 27
Jonas Hemgren 66 SWE Björnstorps IF 28:69
Mattias Collin 71 SWE Björnstorps IF 28:78
Henrik Tegnér 70 SWE Bromma IF 25.86
Peter Lindgren 60 SWE IS Göta
Sebastian Johansson 93 SWE IFK Halmstad 22.76
Benjamin Olsson 91 SWE IFK Helsingborg
Felix Ericsson 95 SWE IFK Helsingborg
Anton Nilsson 92 SWE Huddinge AIS
Johan Wissman 82 SWE Hässelby SK 20.76
Sergej Nikolajev 73 SWE Hässelby SK 25.01
Michael Skalenius 90 SWE IF Kville 23,18
Robin Noping 96 SWE IF Kville 25,48
Magnus Nielsen 91 SWE IFK Lund 22.98
Jonathan Wettergren Hansson 98 SWE Malmö AI
Eric Mårtensson 97 SWE IFK Trelleborg 23,80
Johan Brasch 98 SWE Wärnamo SK
Filip la Fleur 97 SWE Ystads IF 22,21
Alexander Bengtsson 98 SWE Åhus FIK
Kasper Andersson 97 DEN Greve Atletik 23,84
Martin Kåstad 90 NOR Österöy IL 22.31
Sondre Kåstad 96 NOR Österöy IL 21.69
Enrico Edel 90 GER Dresden DSC 1898 25,83
Niklas Burkhardt 98 GER SV Blau Weiss Grevesmühlen 23,38
Ole Wendland 98 GER SV Blau Weiss Grevesmühlen 24,01
Benedikt Krüger 93 GER Sv Linde Schönewalde 23,72
Stefan Holz 86 GER Sv Linde Schönewalde 27,59
Lukas Weilharter 98 AUT DSG Wien
 
M 400m 23
Mattias Collin 71 SWE Björnstorps IF 1:04.53
Oskar Rosenlund 97 SWE Björnstorps IF 53:58
Henrik Tegnér 70 SWE Bromma IF 57.29
Sakaria Hussien 93 SWE Falkenbergs IK 48,64
Martin Åkerlöf Exler 80 SWE IS Göta
Peter Lindgren 60 SWE IS Göta
Sebastian Johansson 93 SWE IFK Halmstad 49.92
Michael Skalenius 90 SWE IF Kville 52,4
Magnus Nielsen 91 SWE IFK Lund 50.35
Eric Mårtensson 97 SWE IFK Trelleborg 53,31
Joakim Andersson 92 SWE IFK Trelleborg 48,96
Johan Brasch 98 SWE Wärnamo SK
Samuel Wiik 98 SWE Örgryte IS 50.15
Kasper Andersson 97 DEN Greve Atletik 50,50
Martin Jespersen 92 DEN Greve Atletik 54,52
Bjartmar Örnusson 88 ISL UFA 49,56
Christian Steen Orbekk 97 NOR Laksevåg TI 49.87
Martin Kåstad 90 NOR Österöy IL 48.73
Oliver Thernøe 96 DEN Korsör AM 51,66
Benedikt Krüger 93 GER Sv Linde Schönewalde 51,60
Conrad Naumann 90 GER Sv Linde Schönewalde 51,38
Stefan Holz 86 GER Sv Linde Schönewalde 61,78
 
M 800m 18
Sakaria Hussien 93 SWE Falkenbergs IK 1.55
Martin Åkerlöf Exler 80 SWE IS Göta
Adrian Mehic 94 SWE Heleneholms IF 1.57,63
Sebastian Persson 91 SWE Heleneholms IF 1,58.09
Mohammad Gholami 95 SWE IFK Helsingborg
Mathias Söder 99 SWE Kongahälla AIK 1,56,83
Anders Rydell 78 SWE Malmö AI 2,10
Henrik Petersson 93 SWE Malmö AI 1,57
Josef Wallenlind 01 SWE Mölndals AIK 1:59.14
Anton Wretström 97 SWE SK Graal
Joakim Andersson 92 SWE IFK Trelleborg 1.49,73
Johan Henningsson 90 SWE Turebergs FK 1,53,48
Lukas Mårtensson 98 SWE IF Udd 2.01.57
Bjartmar Örnusson 88 ISL UFA 1:51,97
Oliver Thernøe 96 DEN Korsör AM 1.59,34
Enrico Edel 90 GER Dresden DSC 1898 2:14
Benedikt Krüger 93 GER Sv Linde Schönewalde 1:59,01
Conrad Naumann 90 GER Sv Linde Schönewalde 1:53,39
 
M 1500m 14
Oskar Rosenlund 97 SWE Björnstorps IF 4:02.06
Chris Daanen 59 SWE IS Göta 4:50
Simon Wikstrand 86 SWE IS Göta
Eric Nilsson 99 SWE IFK Helsingborg 4,24,00
Andreas Davidsson 95 SWE Högby IF 4.11.11
Anton Rehn 92 SWE Högby IF 4.14,49
Christoffer Wockats 00 SWE IF Kville 4.29,08
Anton Wretström 97 SWE SK Graal
Emil Magnell-Millan 01 SWE Tjalve IF Norrköping 4,25
Daniel Malmquist 88 SWE IF Udd 4.05,59
Lukas Mårtensson 98 SWE IF Udd 4.10.16
Eric Källman 00 SWE IK Ymer 4,13,68
Erik Jälknäs 00 SWE Trollhättan FIK
Conrad Naumann 90 GER Sv Linde Schönewalde 4:02,88
 
M 5000m 4
Axel Smith 86 SWE Björnstorps IF 17,35
Oskar Rydén 90 SWE Falkenbergs IK
Simon Strand 94 SWE Heleneholms IF
Philipp Sattler 84 AUT Österrike
 
M Häck 110m 3
David King 94 GBR Storbritannien 13.54
Vladimir Vukicevic 91 NOR SK Vidar 13.54
Hannes Kvist Wirdmo 94 SWE Athletics 24Seven SK 15,34
 
M Häck 400m 1
Anton Nilsson 92 SWE Huddinge AIS
 
M Höjd 1
Oscar Söderbergh 96 SWE Ullevi FK
 
M Stav 6
Michael Bohman 71 SWE IFK Halmstad 3,70
Sergej Nikolajev 73 SWE Hässelby SK 3.80
Erik Hagström 73 SWE IF Kville 4.00
Viktor Moen 90 SWE IF Kville
Magnus Herstedt 98 SWE Malmö AI
Viktor Kjellsson 98 SWE IFK Växjö
 
M Längd 5
Felix Ericsson 95 SWE IFK Helsingborg
Joel Thölix 95 SWE KA 2 IF
Björn Boström 87 SWE IFK Lund
Jens Mattisson 85 SWE Vittsjö GIK 6,43m
Artur Engström 96 SWE Örgryte IS
 
M Tresteg 5
Michael Bohman 71 SWE IFK Halmstad
David Elvingsson 95 SWE Hellas FK
Erik Dahlqvist 98 SWE IK Orient
Jonathan Persgården 96 SWE Ullevi FK
Artur Engström 96 SWE Örgryte IS
 
M Kula 7
David Hegardt 73 SWE IFK Lund
Viktor Gardenkrans 95 SWE Malmö AI
Stefan Mortensen 96 DEN Sparta Atletik 13.59
Enrico Edel 90 GER Dresden DSC 1898 9,11
Jörn Wendland 68 GER SV Blau Weiss Grevesmühlen 9,25
Carsten Roewer 72 GER LAV Ribnitz-Damgarten/Sanitz
Daniel Stolper 88 GER MTV Messenkamp 13,78
 
M Diskus 11
Benn Harradine 82 SWE Hammarby IF 63
Victor Svanesohn 91 SWE IFK Helsingborg
David Hegardt 73 SWE IFK Lund
Viktor Gardenkrans 95 SWE Malmö AI
Gustav Liberg 95 SWE Ullevi FK 53.87
Andreas Jørgensen 91 DEN Hvidovre Atletik 50,26
Zane Duquemin 91 GBR Storbritannien
Thor Olav Rosvold 96 NOR IK Tjalve 49,46
Gerhard Mayer 80 AUT Österrike 67,20
Jörn Wendland 68 GER SV Blau Weiss Grevesmühlen 28,00
Daniel Stolper 88 GER MTV Messenkamp 35,21
 
M Slägga 8
Evert Kvist 56 SWE Alvesta FI
Stefan Kvist 87 SWE Alvesta FI 64,51
Tim Söderqvist 95 SWE Hälle IF 62,22
Niklas Cederström 89 SWE IFK Lund
August Hallberg 98 DEN Sparta Atletik
Jonathan Sand Groves 93 DEN Sparta Atletik 55.39
Jörn Wendland 68 GER SV Blau Weiss Grevesmühlen 31,89
Daniel Stolper 88 GER MTV Messenkamp 29,64
 
M Spjut 7
Zaher Rostom 91 SWE Falkenbergs IK 47,91
Pontus Bjärkvik 90 SWE Hovslätts IK
Joel Thölix 95 SWE KA 2 IF 56,99
Jonathan Harley 93 SWE Rydö ASK 66.93
Jiannis Smalios 87 SWE KFUM Örebro 77.13
Enrico Edel 90 GER Dresden DSC 1898 41,30
Daniel Stolper 88 GER MTV Messenkamp 54,79
 
P19 100m 12
Pontus Quick 97 SWE IFK Lund
Jonathan Wettergren Hansson 98 SWE Malmö AI
Gustaf Borg 98 SWE Nyköpings BIS 11,62
Viktor Johansson 97 SWE Ullevi FK
Simon Larsson 98 SWE IK Ymer
Filip la Fleur 97 SWE Ystads IF 11,45
Alexander Bengtsson 98 SWE Åhus FIK 11,28
Kasper Andersson 97 DEN Greve Atletik MS 11,35
Niklas Burkhardt 98 GER SV Blau Weiss Grevesmühlen 11,52
Ole Wendland 98 GER SV Blau Weiss Grevesmühlen 11,74
Niklas Brunck 98 GER LAV Ribnitz-Damgarten/Sanitz
Lukas Weilharter 98 AUT DSG Wien
 
P19 400m 3
Niklas Burkhardt 98 GER SV Blau Weiss Grevesmühlen 58,00
Niklas Brunck 98 GER LAV Ribnitz-Damgarten/Sanitz
Lukas Weilharter 98 AUT DSG Wien
 
P19 Häck 110m 2
James Gaudiello 98 SWE Malmö AI
Lukas Weilharter 98 AUT DSG Wien
 
P19 Häck 400m 2
Viktor Bondesson 98 SWE Malmö AI
Viktor Nylander 98 SWE Malmö AI
 
P19 Höjd 5
Simon Larsson 98 SWE IK Ymer
Hamdi Alamine 97 QAT Qatar 2.20
Fabian Breit 98 AUT DSG Wien
Ole Grevsmühl 99 GER SV Medizin Schwerin 1951 e.V. 1,91
Paul Johann Busse 00 GER SV Medizin Schwerin 1951 e.V. 1,75
 
P19 Längd 4
Pontus Quick 97 SWE IFK Lund
Asger Østerby 97 DEN Greve Atletik
Ole Wendland 98 GER SV Blau Weiss Grevesmühlen 6,22
Fabian Breit 98 AUT DSG Wien
 
P19 Kula 2
Wictor Petersson 98 SWE Malmö AI
Asger Østerby 97 DEN Greve Atletik
 
P19 Diskus 4
Jakob Gardenkrans 97 SWE Malmö AI
Wictor Petersson 98 SWE Malmö AI
Frederik Riber 97 DEN Köge Atletik 46.08
Erik Johannes Rosvold 98 NOR Asker SK 46,27
 
P19 Spjut 4
Jonathan Amneskog 98 SWE Klippans FK
Viktor Johansson 97 SWE Ullevi FK
Theodor Ahlström 98 SWE IFK Växjö
William Norderhaug 98 SWE IK Ymer
 
P17 100m 23
Merveil Eyakola 99 SWE Falkenbergs IK 11,46
Michell Jovic 00 SWE Falkenbergs IK
Melker Gustavsson 00 SWE IF Göta Karlstad
Rasmus Tidestad 00 SWE IF Göta Karlstad
Aaron Ladestam 00 SWE IFK Göteborg
Max Persson 00 SWE IFK Halmstad
Erik Hedenström 00 SWE IFK Helsingborg
Michael Nyabako 99 SWE IFK Helsingborg 11,81
Omar Chaaban 00 SWE IFK Helsingborg
Hampus Lilja 00 SWE Klippans FK 11,68
Max Rosqvist-Larsson 01 SWE Lomma FIK
Simon Wennolf 00 SWE IFK Lund
Jesper Simonsson 00 SWE IK Orient
Fabian Engström 00 SWE Spårvägens FK 11,96
Frederik Andersson 01 DEN Greve Atletik
Gjert Høie Sjursen 00 NOR IL Gneist 11,80
Emil Fagerlin 00 SWE Trollhättan FIK
Tom Osgarth 00 GER SV Blau Weiss Grevesmühlen 12,06
Louis Dittmann 00 GER Neustrelitzer SC
Bruno Boysen 01 GER Rostock 1 LAV 11.31
Tim-Max Marien 00 GER LAV Ribnitz-Damgarten/Sanitz
Ariel Ebersberger 99 AUT DSG Wien
Roman Zwietnig 00 AUT DSG Wien
 
P17 200m 28
Melker Gustavsson 00 SWE IF Göta Karlstad
Rasmus Tidestad 00 SWE IF Göta Karlstad
Max Persson 00 SWE IFK Halmstad
Erik Hedenström 00 SWE IFK Helsingborg
Erik Ovesson 99 SWE IFK Helsingborg
Michael Nyabako 99 SWE IFK Helsingborg 22,01
Omar Chaaban 00 SWE IFK Helsingborg
Jacob Lenz 99 SWE IFK Lund 24.98
Simon Wennolf 00 SWE IFK Lund
Bimo Soenarso 01 SWE Malmö AI 23.37
Caleb Conable 01 SWE Malmö AI 23,95
Simon Hultén 00 SWE Sävedalens AIK 23.88
Oliver Chabert 99 DEN Greve Atletik 23,34
Emil Fagerlin 00 SWE Trollhättan FIK
Erik Niklasson 00 SWE Trollhättan FIK
Johan Carlsson 99 SWE Trollhättan FIK
Rasmus Thornbjerg Klausen 00 DEN Fremad Holbaek
Marius Tande Bere 00 NOR Strindheim IL 24,93
Tom Osgarth 00 GER SV Blau Weiss Grevesmühlen 24,44
Louis Dittmann 00 GER Neustrelitzer SC
Ralf Reise 99 GER Neustrelitzer SC
Bruno Boysen 01 GER Rostock 1 LAV 23.39
Timo Liedemit 01 GER Rostock 1 LAV 24.14
Niclas Schulz 00 GER LAC Mühl Rosin 28,06
Tim-Max Marien 00 GER LAV Ribnitz-Damgarten/Sanitz
Ariel Ebersberger 99 AUT DSG Wien
Eusebiu Satmarean 02 AUT DSG Wien
Roman Zwietnig 00 AUT DSG Wien
 
P17 400m 10
Eric Nilsson 99 SWE IFK Helsingborg 51,11
Mathias Söder 99 SWE Kongahälla AIK 53,13
Samuel Persgården 99 SWE Kongahälla AIK 54,88
Eric Källman 00 SWE IK Ymer 53,37
Oliver Chabert 99 DEN Greve Atletik 53,25
Johan Carlsson 99 SWE Trollhättan FIK
Hannes Moser 01 GER Sv Linde Schönewalde 60,03
Niclas Schulz 00 GER LAC Mühl Rosin
Ariel Ebersberger 99 AUT DSG Wien
Roman Zwietnig 00 AUT DSG Wien
 
P17 800m 7
Christoffer Wockats 00 SWE IF Kville 2.09,92
Henrik Möbius 00 SWE Malmö AI
Kasper Pontoppidan Jensen 99 DEN IK Hellas 2.11,66
Marius Tande Bere 00 NOR Strindheim IL 2,07,32
Ralf Reise 99 GER Neustrelitzer SC
Hannes Moser 01 GER Sv Linde Schönewalde 2:16,01
Leon Steinkrug 02 GER Sv Linde Schönewalde 2:12,16
 
P17 3000m 3
Johan Ekberg 00 SWE Hammarby IF
Carl Jälknäs 00 SWE Trollhättan FIK
Niclas Schulz 00 GER LAC Mühl Rosin 11:03,0
 
P17 Häck 110m 3
Melker Gustavsson 00 SWE IF Göta Karlstad
Jacob Lenz 99 SWE IFK Lund 16.43
Gjert Høie Sjursen 00 NOR IL Gneist 14,70
 
P17 Häck 300m 5
Viktor Fredriksson 99 SWE Höörs IS 43,5
Erik Buiten 01 SWE IF Kville
Philip Ryding 01 SWE IF Kville
Lisa Holmberg 02 SWE Lidköpings IS
Jacob Lenz 99 SWE IFK Lund 42.64
 
P17 Höjd 5
Rasmus Tidestad 00 SWE IF Göta Karlstad
Albin Wågsäter 00 SWE Malmö AI
Samuel Fransson 00 SWE Malmö AI
Fabian Engström 00 SWE Spårvägens FK 1,71
Ralf Reise 99 GER Neustrelitzer SC
 
P17 Stav 4
Arvid Mägi Theorin 01 SWE IF Kville
Melvin Wahlström 01 SWE Motala AIF
Filip Anell 99 SWE IK Ymer
Oliver Chabert 99 DEN Greve Atletik 4,60
 
P17 Längd 10
Melker Gustavsson 00 SWE IF Göta Karlstad
Max Persson 00 SWE IFK Halmstad
Jesper Simonsson 00 SWE IK Orient
Frederik Andersson 01 DEN Greve Atletik
Gjert Høie Sjursen 00 NOR IL Gneist 6,47
Tom Osgarth 00 GER SV Blau Weiss Grevesmühlen 6,08
Louis Dittmann 00 GER Neustrelitzer SC
Ralf Reise 99 GER Neustrelitzer SC
Tim-Max Marien 00 GER LAV Ribnitz-Damgarten/Sanitz
Paul Johann Busse 00 GER SV Medizin Schwerin 1951 e.V. 5,50
 
P17 Tresteg 2
Erik Ovesson 99 SWE IFK Helsingborg
Jesper Simonsson 00 SWE IK Orient
 
P17 Kula 5
Max Persson 00 SWE IFK Halmstad
Alex Olsson 00 SWE Kyrkhults SK
Hampus Borgemyr 00 SWE Trollhättan FIK
Tom Osgarth 00 GER SV Blau Weiss Grevesmühlen 11,00
Roman Zwietnig 00 AUT DSG Wien
 
P17 Diskus 5
Alexander Möhle 99 SWE Eslövs AI 35,00
Jaro Feldhusen 00 SWE Falkenbergs IK 28,55
Casper Borgström 00 SWE Ullevi FK
Gjert Høie Sjursen 00 NOR IL Gneist 42,90
Hampus Borgemyr 00 SWE Trollhättan FIK
 
P17 Slägga 2
Andreas Henriksson 02 SWE IFK Lund
Erik Bengtsson 01 SWE Malmö AI
 
P17 Spjut 11
Max Persson 00 SWE IFK Halmstad
Johan Tropp 00 SWE Hässleholms AIS
Gjert Høie Sjursen 00 NOR IL Gneist 41,50
Jacob Binou Nielsen 00 DEN Korsör AM 54,14
Erik Niklasson 00 SWE Trollhättan FIK
Hampus Borgemyr 00 SWE Trollhättan FIK
Louis Dittmann 00 GER Neustrelitzer SC
Ralf Reise 99 GER Neustrelitzer SC
Marcel Holz 01 GER Sv Linde Schönewalde 30,12
Niclas Schulz 00 GER LAC Mühl Rosin 36,22
Paul Johann Busse 00 GER SV Medizin Schwerin 1951 e.V. 35,00
 
P15 80m 22
Ahmad Gozlan 01 SWE Falkenbergs IK 10,53
Petter Roos 01 SWE FIF Gnistan 10,01
Daniel Uhrbom 01 SWE IFK Helsingborg
Arvid Mägi Theorin 01 SWE IF Kville
Melvin Johansson 01 SWE IF Kville
Thomas Jones 01 SWE Kyrkhults SK 10,89
Max Rosqvist-Larsson 01 SWE Lomma FIK
Bimo Soenarso 01 SWE Malmö AI 9.12
Caleb Conable 01 SWE Malmö AI
Erik Bengtsson 01 SWE Malmö AI
Melvin Wahlström 01 SWE Motala AIF
Jesper Rauk 01 SWE Ullevi FK
Laurenz Beyer 01 GER Dresden DSC 1898
Niels Milde 01 GER Stralsund TSV 1860 10,68s
Max Meuchau 01 GER Arnstadt LSV Lok
Paul Justin Eisold 01 GER Neustrelitzer SC
Tim Rädler 01 GER Sternberg 1 LAV 10,20s
Bruno Boysen 01 GER Rostock 1 LAV 9.44
Szymon Nastaly 01 GER Rostock 1 LAV 10.18
Wolfgang Biemann 01 GER LAC Mühl Rosin 9,30
Chris Andre Lahn 01 GER LAV Ribnitz-Damgarten/Sanitz
Peter Marquardt 01 GER LAV Ribnitz-Damgarten/Sanitz
 
P15 300m 16
Erik Buiten 01 SWE IF Kville
Melvin Johansson 01 SWE IF Kville
Bimo Soenarso 01 SWE Malmö AI 37.26
Johan Claeson 01 SWE Tranås AIF
Jesper Rauk 01 SWE Ullevi FK
David Cannmo 01 SWE Trollhättan FIK
Niels Milde 01 GER Stralsund TSV 1860 40,98s
Max Meuchau 01 GER Arnstadt LSV Lok
Paul Justin Eisold 01 GER Neustrelitzer SC
Hannes Moser 01 GER Sv Linde Schönewalde 44,35
Marcel Holz 01 GER Sv Linde Schönewalde 48,51
Tim Rädler 01 GER Sternberg 1 LAV 41,0s
Szymon Nastaly 01 GER Rostock 1 LAV 38.87
Wolfgang Biemann 01 GER LAC Mühl Rosin 37,74
Chris Andre Lahn 01 GER LAV Ribnitz-Damgarten/Sanitz
Peter Marquardt 01 GER LAV Ribnitz-Damgarten/Sanitz
 
P15 800m 17
Erik Albin 02 SWE IS Göta
Erik Hasselgren 02 SWE IFK Helsingborg
Erik Buiten 01 SWE IF Kville
Melvin Johansson 01 SWE IF Kville
Johan Hannegård 02 SWE IFK Lidingö 2.15.00
Julius Mördrup 02 SWE IFK Lidingö 2.14.09
Oscar Taha 02 SWE IFK Lidingö 2.05.17
Martin Gustafsson 01 SWE IFK Lund
William Brockman 01 SWE IK Orient 2:15.46
Truls Månsson 02 SWE Åhus FIK
David Cannmo 01 SWE Trollhättan FIK
Jeremias Tacke 01 GER Dresden DSC 1898 2:18
Max Meuchau 01 GER Arnstadt LSV Lok
Paul Justin Eisold 01 GER Neustrelitzer SC
Leon Steinkrug 02 GER Sv Linde Schönewalde 2:12,16
Szymon Nastaly 01 GER Rostock 1 LAV 2:08.76
Timo Liedemit 01 GER Rostock 1 LAV 2:06.55
 
P15 3000m 9
Erik Albin 02 SWE IS Göta
Erik Hasselgren 02 SWE IFK Helsingborg
Melvin Johansson 01 SWE IF Kville
Oskar Karlsson 02 SWE SK Graal
Michael Nordahl 01 SWE Ystads IF 9.49,01
Louis Cantby 01 DEN Hvidovre Atletik 9.26.06
Jeremias Tacke 01 GER Dresden DSC 1898
Paul Justin Eisold 01 GER Neustrelitzer SC
Valentin Rupp 03 AUT DSG Wien
 
P15 Hinder 1500m 3
Johan Hannegård 02 SWE IFK Lidingö 5.25.00
Julius Mördrup 02 SWE IFK Lidingö
Louis Cantby 01 DEN Hvidovre Atletik
 
P15 Häck 80m 12
Erik Buiten 01 SWE IF Kville
Philip Ryding 01 SWE IF Kville
Thomas Jones 01 SWE Kyrkhults SK 11,18
Johan Hannegård 02 SWE IFK Lidingö
Max Rosqvist-Larsson 01 SWE Lomma FIK
Johan Claeson 01 SWE Tranås AIF 11.08
Filip Lindh 01 SWE IFK Växjö
Niklas Uth 02 GER SV Lindenau 1848 12,85
Niklas Tuschling 02 GER Rostock 1 LAV 12.35
Marius Schulz 02 GER LAC Mühl Rosin 11,54
Lionel Afan Strasser 02 AUT DSG Wien
Thomas Kaltenböck 02 AUT DSG Wien
 
P15 Höjd 4
Daniel Uhrbom 01 SWE IFK Helsingborg 1.36m
Philip Ryding 01 SWE IF Kville
Eli Karström 01 SWE FK Athlet 1.60
Karl Ritter 01 GER Dresden DSC 1898 1,40
 
P15 Längd 16
Max Rosqvist-Larsson 01 SWE Lomma FIK
Bimo Soenarso 01 SWE Malmö AI 5,81
Caleb Conable 01 SWE Malmö AI
Jesper Rauk 01 SWE Ullevi FK
Filip Lindh 01 SWE IFK Växjö
Laurenz Beyer 01 GER Dresden DSC 1898
Niels Milde 01 GER Stralsund TSV 1860
Max Meuchau 01 GER Arnstadt LSV Lok
Paul Justin Eisold 01 GER Neustrelitzer SC
Tim Rädler 01 GER Sternberg 1 LAV 5,50m
Bruno Boysen 01 GER Rostock 1 LAV 6.01
Szymon Nastaly 01 GER Rostock 1 LAV 4,96
Timo Liedemit 01 GER Rostock 1 LAV 5.86
Rupert Schenk 01 GER SC Potsdam 5,56
Chris Andre Lahn 01 GER LAV Ribnitz-Damgarten/Sanitz
Peter Marquardt 01 GER LAV Ribnitz-Damgarten/Sanitz
 
P15 Tresteg 3
Thomas Jones 01 SWE Kyrkhults SK
Max Rosqvist-Larsson 01 SWE Lomma FIK
Filip Lindh 01 SWE IFK Växjö
 
P15 Kula 10
Daniel Uhrbom 01 SWE IFK Helsingborg 7.59m
Arvid Mägi Theorin 01 SWE IF Kville
Erik Bengtsson 01 SWE Malmö AI
William Lanndalen 01 SWE IK Ymer
Frederik Andersson 01 DEN Greve Atletik
Karl Ritter 01 GER Dresden DSC 1898 8,00
Laurenz Beyer 01 GER Dresden DSC 1898
Marcel Holz 01 GER Sv Linde Schönewalde 9,14
Wolfgang Biemann 01 GER LAC Mühl Rosin 11,60
Rupert Schenk 01 GER SC Potsdam 12,50
 
P15 Diskus 11
Arvid Mägi Theorin 01 SWE IF Kville
Viggo Cedertjärn 02 SWE Lomma FIK
Andreas Henriksson 02 SWE IFK Lund
Erik Bengtsson 01 SWE Malmö AI
Daniel Adolfsson 02 SWE Tingbergs AIS
William Lanndalen 01 SWE IK Ymer
Frederik Andersson 01 DEN Greve Atletik
Niklas Uth 02 GER SV Lindenau 1848 30,45
Peer Wendland 02 GER SV Blau Weiss Grevesmühlen 26,32
Marcel Holz 01 GER Sv Linde Schönewalde 27,98
Rupert Schenk 01 GER SC Potsdam 49,01
 
P15 Spjut 7
Erik Buiten 01 SWE IF Kville
William Lanndalen 01 SWE IK Ymer
Truls Månsson 02 SWE Åhus FIK
Karl Ritter 01 GER Dresden DSC 1898 25,00
Laurenz Beyer 01 GER Dresden DSC 1898
Paul Justin Eisold 01 GER Neustrelitzer SC
Marcel Holz 01 GER Sv Linde Schönewalde 30,12
 
P14 80m 30
Edvin Assarsson 04 SWE Eslövs AI 10,52
Adam Landen 02 SWE IFK Helsingborg
Emanuel Rosén 02 SWE IFK Helsingborg
Emil Engdahl 02 SWE IFK Helsingborg
Jesper Birgersson 02 SWE IFK Helsingborg
Philip Pihl 02 SWE IFK Helsingborg
Johan Hannegård 02 SWE IFK Lidingö
Oscar Taha 02 SWE IFK Lidingö 9.91
Adam Thell 02 SWE IFK Lund 9.92
Axel Heander 02 SWE IFK Lund
Elias Hedner 02 SWE Malmö AI
Felix Ljung 02 SWE Mölndals AIK 10,25
Isac Engman 02 SWE IFK Trelleborg
Emil Carlsson 02 SWE IFK Växjö
Oskar Bergh 02 SWE Åhus FIK
Tobias Andersson 02 DEN Greve Atletik 10,36
Antonio Fanter 02 GER Stralsund TSV 1860 11,40
Johann Steinmetz 02 GER Stralsund TSV 1860 11,86
Marcel Helle 02 GER Stralsund TSV 1860 10,72
Martin Hoffmann 02 GER Stralsund TSV 1860 11,12
Matteo Von- Houwald 02 GER Stralsund TSV 1860 11,68s
Lucas Stiede 02 GER Arnstadt LSV Lok
Niklas Uth 02 GER SV Lindenau 1848 10,58
Marius Schulz 02 GER LAC Mühl Rosin 9,46
Max Kloeckling 02 GER LAV Ribnitz-Damgarten/Sanitz
Eusebiu Satmarean 02 AUT DSG Wien
Lionel Afan Strasser 02 AUT DSG Wien
Paul Descovich 02 AUT DSG Wien
Thomas Kaltenböck 02 AUT DSG Wien
Felix Wildemann 02 GER BTSV Eintracht Braunschweig
 
P14 300m 25
Albin Öberg 04 SWE Eslövs AI
Erik Albin 02 SWE IS Göta
Adam Landen 02 SWE IFK Helsingborg
Emil Engdahl 02 SWE IFK Helsingborg
Erik Ljungberg Bergelin 02 SWE Höörs IS 40,12
Johan Hannegård 02 SWE IFK Lidingö
Julius Mördrup 02 SWE IFK Lidingö
Oscar Taha 02 SWE IFK Lidingö 38.22
Adam Thell 02 SWE IFK Lund 39.57
Elias Hedner 02 SWE Malmö AI
Daniel Adolfsson 02 SWE Tingbergs AIS
Isac Engman 02 SWE IFK Trelleborg
Oskar Bergh 02 SWE Åhus FIK
Tobias Andersson 02 DEN Greve Atletik 39,99
Antonio Fanter 02 GER Stralsund TSV 1860 44,56
Johann Steinmetz 02 GER Stralsund TSV 1860 44,78
Marcel Helle 02 GER Stralsund TSV 1860 40,56
Martin Hoffmann 02 GER Stralsund TSV 1860 43,28
Lucas Stiede 02 GER Arnstadt LSV Lok
Leon Steinkrug 02 GER Sv Linde Schönewalde 42,03
Marius Schulz 02 GER LAC Mühl Rosin 38,50
Max Kloeckling 02 GER LAV Ribnitz-Damgarten/Sanitz
Paul Descovich 02 AUT DSG Wien
Thomas Kaltenböck 02 AUT DSG Wien
Felix Wildemann 02 GER BTSV Eintracht Braunschweig
 
P14 Höjd 13
Adam Landen 02 SWE IFK Helsingborg
Viggo Cedertjärn 02 SWE Lomma FIK
Daniel Adolfsson 02 SWE Tingbergs AIS
Tobias Andersson 02 DEN Greve Atletik 1,50
Theo Michel 02 GER Dresden DSC 1898 1,51
Marcel Helle 02 GER Stralsund TSV 1860 1,45
Matteo Von- Houwald 02 GER Stralsund TSV 1860 1,50m
Lucas Stiede 02 GER Arnstadt LSV Lok
Niklas Tuschling 02 GER Rostock 1 LAV 1.62
Marius Schulz 02 GER LAC Mühl Rosin 1,52
Lionel Afan Strasser 02 AUT DSG Wien
Thomas Kaltenböck 02 AUT DSG Wien
Felix Wildemann 02 GER BTSV Eintracht Braunschweig 145
 
P14 Stav 4
Emil Carlsson 02 SWE IFK Växjö
Niklas Tuschling 02 GER Rostock 1 LAV 3.00
Vincent Stenzel 03 GER Rostock 1 LAV 2.80
Lionel Afan Strasser 02 AUT DSG Wien
 
P14 Längd 25
Adam Landen 02 SWE IFK Helsingborg
Emanuel Rosén 02 SWE IFK Helsingborg
Viggo Cedertjärn 02 SWE Lomma FIK
Axel Heander 02 SWE IFK Lund
Felix Ljung 02 SWE Mölndals AIK 5,15
Daniel Adolfsson 02 SWE Tingbergs AIS
Oskar Bergh 02 SWE Åhus FIK
Tobias Andersson 02 DEN Greve Atletik 5,85
Benjamin Zubovic 02 SWE Trollhättan FIK
Theo Michel 02 GER Dresden DSC 1898 4,66
Antonio Fanter 02 GER Stralsund TSV 1860 4,41
Johann Steinmetz 02 GER Stralsund TSV 1860 4,22
Marcel Helle 02 GER Stralsund TSV 1860 5,17
Martin Hoffmann 02 GER Stralsund TSV 1860 4,62
Matteo Von- Houwald 02 GER Stralsund TSV 1860 4,52m
Lucas Stiede 02 GER Arnstadt LSV Lok
Niklas Uth 02 GER SV Lindenau 1848 4,89
Niklas Tuschling 02 GER Rostock 1 LAV 5.52
Marius Schulz 02 GER LAC Mühl Rosin 5,79
Max Kloeckling 02 GER LAV Ribnitz-Damgarten/Sanitz
Eusebiu Satmarean 02 AUT DSG Wien
Lionel Afan Strasser 02 AUT DSG Wien
Paul Descovich 02 AUT DSG Wien
Thomas Kaltenböck 02 AUT DSG Wien
Felix Wildemann 02 GER BTSV Eintracht Braunschweig 4,25
 
P14 Kula 8
Viggo Cedertjärn 02 SWE Lomma FIK
Andreas Henriksson 02 SWE IFK Lund
Daniel Adolfsson 02 SWE Tingbergs AIS
Isac Engman 02 SWE IFK Trelleborg
Niklas Uth 02 GER SV Lindenau 1848 9,78
Peer Wendland 02 GER SV Blau Weiss Grevesmühlen 10,44
Niklas Tuschling 02 GER Rostock 1 LAV 9.38
Eusebiu Satmarean 02 AUT DSG Wien
 
P14 Spjut 13
Andreas Henriksson 02 SWE IFK Lund
Axel Heander 02 SWE IFK Lund
Daniel Adolfsson 02 SWE Tingbergs AIS
Victor Chabert 02 DEN Greve Atletik 24,76
Theo Michel 02 GER Dresden DSC 1898 24,00
Marcel Helle 02 GER Stralsund TSV 1860 33,86
Niklas Uth 02 GER SV Lindenau 1848 34,86
Peer Wendland 02 GER SV Blau Weiss Grevesmühlen 32,37
Niklas Tuschling 02 GER Rostock 1 LAV 41.02
Eusebiu Satmarean 02 AUT DSG Wien
Lionel Afan Strasser 02 AUT DSG Wien
Paul Descovich 02 AUT DSG Wien
Thomas Kaltenböck 02 AUT DSG Wien
 
P13 60m 30
Edvin Assarsson 04 SWE Eslövs AI 8,02
Felix Wahrenberg 03 SWE IFK Helsingborg
Oliwer Wennerström Skoog 03 SWE IFK Helsingborg
Samuel Combelles 03 SWE IFK Helsingborg
David Thid 03 SWE Huddinge AIS
Adam Tillström 03 SWE KA 2 IF
Jesper Ingesson 03 SWE KA 2 IF
Fabian Steene 03 SWE IF Kville
Elias Wennolf 03 SWE IFK Lund 8.01
Benjamin Berge 03 SWE Motala AIF
Oliver Johansson-Elvin 03 SWE Motala AIF
Erik Palmaer 03 SWE Turebergs FK
Magnus Emil Knudsen 03 DEN Helsingör IF 8.73
Sofus Peter Lassen 03 DEN Sparta Atletik 8.19
Claes Astrabeck 03 SWE Trollhättan FIK
Niclas Tom 03 GER Stralsund TSV 1860 8,54s
Tobias Borchard 03 GER Stralsund TSV 1860 8,86s
Patrice Teuber 03 GER Arnstadt LSV Lok
Jan Bach 03 GER SV Lindenau 1848 9,25
Marcel Kamashev 03 GER SV Lindenau 1848 9,07
Paul Fritz 03 GER Neustrelitzer SC
Vincent Stenzel 03 GER Rostock 1 LAV 8.54
Julius Hühnel 03 GER LAC Mühl Rosin 10,47
Louis Ziegert 03 GER LAV Ribnitz-Damgarten/Sanitz
Fabian Fladischer 03 AUT DSG Wien
Valentin Rupp 03 AUT DSG Wien
Eddie Reinholz 03 GER LG Neubrandenburg 8,31
Emil Grapenthin 03 GER LAV Waren/Müritz
Alexander Jacobsson Hansson 03 SWE Höganäs Friidrottsförening
Torben Gottwaldt 03 GER BTSV Eintracht Braunschweig
 
P13 200m 24
Edvin Assarsson 04 SWE Eslövs AI 25,76
Henrik Gullberg 03 SWE Eslövs AI 28,50
Samuel Combelles 03 SWE IFK Helsingborg
Adam Tillström 03 SWE KA 2 IF
Jesper Ingesson 03 SWE KA 2 IF
Elias Wennolf 03 SWE IFK Lund 25.86
Jakob Haugaard Bohl Andersen 03 DEN Sparta Atletik 31.41
Sofus Peter Lassen 03 DEN Sparta Atletik 26.22
Claes Astrabeck 03 SWE Trollhättan FIK
Eric Hoffmann 03 GER Dresden DSC 1898 30,42
Finn Isberner 03 GER Dresden DSC 1898 32,42
Niclas Tom 03 GER Stralsund TSV 1860 29,08s
Tobias Borchard 03 GER Stralsund TSV 1860 30,21s
Patrice Teuber 03 GER Arnstadt LSV Lok
Marcel Kamashev 03 GER SV Lindenau 1848 30,25
Paul Fritz 03 GER Neustrelitzer SC
Karl Fütterer 03 GER Rostock 1 LAV 28.00
Julius Hühnel 03 GER LAC Mühl Rosin 27,96
Louis Ziegert 03 GER LAV Ribnitz-Damgarten/Sanitz
Fabian Fladischer 03 AUT DSG Wien
Eddie Reinholz 03 GER LG Neubrandenburg 27,6
Emil Grapenthin 03 GER LAV Waren/Müritz
Alexander Jacobsson Hansson 03 SWE Höganäs Friidrottsförening
Torben Gottwaldt 03 GER BTSV Eintracht Braunschweig
 
P13 600m 13
Johannes Gullberg 03 SWE Eslövs AI 1,50,10
Jesper Ingesson 03 SWE KA 2 IF
Carl Erixon 03 SWE Mölndals AIK 1:46.05
Jakob Haugaard Bohl Andersen 03 DEN Sparta Atletik 1.53.10
Eric Hoffmann 03 GER Dresden DSC 1898 1:50
Finn Isberner 03 GER Dresden DSC 1898 1:52
Patrice Teuber 03 GER Arnstadt LSV Lok
Jan Bach 03 GER SV Lindenau 1848 1:50,64
Paul Fritz 03 GER Neustrelitzer SC
Karl Fütterer 03 GER Rostock 1 LAV 1:47.83
Fabian Fladischer 03 AUT DSG Wien
Valentin Rupp 03 AUT DSG Wien
Emil Grapenthin 03 GER LAV Waren/Müritz
 
P13 Häck 60m 14
Edvin Assarsson 04 SWE Eslövs AI 9,75
Felix Wahrenberg 03 SWE IFK Helsingborg
David Thid 03 SWE Huddinge AIS
Adam Tillström 03 SWE KA 2 IF
Melvin Mathisson 03 SWE KA 2 IF
Benjamin Berge 03 SWE Motala AIF
Sofus Peter Lassen 03 DEN Sparta Atletik 9.59
Eric Hoffmann 03 GER Dresden DSC 1898 10,42
Marcel Kamashev 03 GER SV Lindenau 1848 10,85
Vincent Stenzel 03 GER Rostock 1 LAV 9.75
Julius Hühnel 03 GER LAC Mühl Rosin 9,75
Louis Ziegert 03 GER LAV Ribnitz-Damgarten/Sanitz
Eddie Reinholz 03 GER LG Neubrandenburg 9,73
Emil Grapenthin 03 GER LAV Waren/Müritz
 
P13 Höjd 13
Felix Wahrenberg 03 SWE IFK Helsingborg
Samuel Combelles 03 SWE IFK Helsingborg
David Thid 03 SWE Huddinge AIS
Axel Olausson 03 SWE IF Kville
Fabian Steene 03 SWE IF Kville
Eric Hoffmann 03 GER Dresden DSC 1898 1,55
Finn Isberner 03 GER Dresden DSC 1898 1,35
Jan Bach 03 GER SV Lindenau 1848 1,40
Paul Fritz 03 GER Neustrelitzer SC
Karl Fütterer 03 GER Rostock 1 LAV 1.59
Vincent Stenzel 03 GER Rostock 1 LAV 1.61
Eddie Reinholz 03 GER LG Neubrandenburg 1,72
Torben Gottwaldt 03 GER BTSV Eintracht Braunschweig 160
 
P13 Längd 28
Felix Wahrenberg 03 SWE IFK Helsingborg
Oliwer Wennerström Skoog 03 SWE IFK Helsingborg
David Thid 03 SWE Huddinge AIS
Adam Tillström 03 SWE KA 2 IF
Jesper Ingesson 03 SWE KA 2 IF
Axel Olausson 03 SWE IF Kville
Fabian Steene 03 SWE IF Kville
Benjamin Berge 03 SWE Motala AIF
Nils Ekroth 03 SWE Upsala IF 4,49
Jakob Haugaard Bohl Andersen 03 DEN Sparta Atletik 4.02
Sofus Peter Lassen 03 DEN Sparta Atletik 5.44
Claes Astrabeck 03 SWE Trollhättan FIK
Eric Hoffmann 03 GER Dresden DSC 1898 4,55
Finn Isberner 03 GER Dresden DSC 1898 4,04
Niclas Tom 03 GER Stralsund TSV 1860 4,00m
Tobias Borchard 03 GER Stralsund TSV 1860 4,20m
Patrice Teuber 03 GER Arnstadt LSV Lok
Jan Bach 03 GER SV Lindenau 1848 4,20
Marcel Kamashev 03 GER SV Lindenau 1848 4,10
Paul Fritz 03 GER Neustrelitzer SC
Karl Fütterer 03 GER Rostock 1 LAV 4.77
Vincent Stenzel 03 GER Rostock 1 LAV 5.28
Julius Hühnel 03 GER LAC Mühl Rosin 5,10
Louis Ziegert 03 GER LAV Ribnitz-Damgarten/Sanitz
Fabian Fladischer 03 AUT DSG Wien
Eddie Reinholz 03 GER LG Neubrandenburg 5,44
Emil Grapenthin 03 GER LAV Waren/Müritz
Torben Gottwaldt 03 GER BTSV Eintracht Braunschweig 4,75
 
P13 Kula 14
André Bergenhem 03 SWE IFK Halmstad 9,28
Christian Nilsson 03 SWE IFK Helsingborg
Oliwer Wennerström Skoog 03 SWE IFK Helsingborg
Jesper Ingesson 03 SWE KA 2 IF
Axel Olausson 03 SWE IF Kville
Fabian Steene 03 SWE IF Kville
Oliver Johansson-Elvin 03 SWE Motala AIF
Erik Palmaer 03 SWE Turebergs FK 9.35
Anders Vik 03 NOR FIL AKS-77 10,46
Patrice Teuber 03 GER Arnstadt LSV Lok
Adrian Kunert 03 GER LAV Ribnitz-Damgarten/Sanitz
Dominik Borchert 03 GER LAV Ribnitz-Damgarten/Sanitz
Theo Lindkvist 03 SWE Höganäs Friidrottsförening
Torben Gottwaldt 03 GER BTSV Eintracht Braunschweig 10,50
 
P13 Diskus 12
Max Andersson 03 SWE Eslövs AI 41.00
André Bergenhem 03 SWE IFK Halmstad 25,50
Christian Nilsson 03 SWE IFK Helsingborg
Melvin Mathisson 03 SWE KA 2 IF
Axel Olausson 03 SWE IF Kville
Fabian Steene 03 SWE IF Kville
Joseph Lindvall 04 SWE Malmö AI
Oliver Johansson-Elvin 03 SWE Motala AIF
David Adolfsson 04 SWE Tingbergs AIS
Anders Vik 03 NOR FIL AKS-77 37,16
Lukas Grönwall 04 SWE Öresund FK
Dominik Borchert 03 GER LAV Ribnitz-Damgarten/Sanitz
 
P13 Spjut 14
Max Andersson 03 SWE Eslövs AI 47.48
André Bergenhem 03 SWE IFK Halmstad
Oliwer Wennerström Skoog 03 SWE IFK Helsingborg
David Thid 03 SWE Huddinge AIS
Axel Olausson 03 SWE IF Kville
Fabian Steene 03 SWE IF Kville
Erik Palmaer 03 SWE Turebergs FK 29.30
Jakob Haugaard Bohl Andersen 03 DEN Sparta Atletik 21.04
Lukas Grönwall 04 SWE Öresund FK
Vincent Stenzel 03 GER Rostock 1 LAV 37.76
Julius Hühnel 03 GER LAC Mühl Rosin 35,97
Adrian Kunert 03 GER LAV Ribnitz-Damgarten/Sanitz
Valentin Rupp 03 AUT DSG Wien
Eddie Reinholz 03 GER LG Neubrandenburg 40,55
 
P12 60m 25
Markus Brodin 04 SWE Danderyds SK 8.72
Albin Öberg 04 SWE Eslövs AI 8.41
Ali Hussein 04 SWE Eslövs AI 8,80
Anthon Bokelund Singh 04 SWE IFK Göteborg
Anton Grahn 04 SWE IK Hakarpspojkarna
Love Björnson 04 SWE KA 2 IF 8,78
Felix Steene 04 SWE IF Kville
Gustav Nylander 04 SWE Malmö AI
Joseph Lindvall 04 SWE Malmö AI
Arvid Borg 04 SWE Nyköpings BIS
Nils Wink 04 SWE Wärnamo SK
Peter Grevy Ejstrup 04 DEN Sparta Atletik 10.05
Johannes Meyer 04 GER Dresden DSC 1898
Miro Reichelt 04 GER Dresden DSC 1898
Wilhelm Stockmann 04 GER Freiberger PSV 9,12
Bjarne Gebhradt 04 GER Neustrelitzer SC
Janne Mergenthal 04 GER Rostock 1 LAV 8.78
Paul Brockmann 04 GER Rostock 1 LAV 9.11
Erik Hühnel 04 GER LAC Mühl Rosin 8,54
Nils Seefeld 04 GER LAC Mühl Rosin 8,28
Lino Descovich 04 AUT DSG Wien
Denny Stollhoff 04 GER LG Neubrandenburg 8,79
Franz Puchta 04 GER LG Neubrandenburg 8,68
Hardy Frank 04 GER LG Neubrandenburg 8,75
Jack Ahnelöv 04 SWE Höganäs Friidrottsförening
 
P12 200m 25
Lucas Törnström 05 SWE Danderyds SK 30,25
Markus Brodin 04 SWE Danderyds SK 28.3
Victor Törnström 05 SWE Danderyds SK 30,00
Anton Grahn 04 SWE IK Hakarpspojkarna
Hampus Stoltz 04 SWE IFK Helsingborg
Love Björnson 04 SWE KA 2 IF 28,78
Felix Steene 04 SWE IF Kville
Gustav Nylander 04 SWE Malmö AI
Gustav Brasch 04 SWE Wärnamo SK
Nils Wink 04 SWE Wärnamo SK
Peter Grevy Ejstrup 04 DEN Sparta Atletik 35.70
Miro Reichelt 04 GER Dresden DSC 1898
Onno Todorov 04 GER Arnstadt LSV Lok
Wilhelm Stockmann 04 GER Freiberger PSV 32,18
Bjarne Gebhradt 04 GER Neustrelitzer SC
Leon Globig 04 GER Sv Linde Schönewalde 30,76
Lukas Löffler 04 GER Sv Linde Schönewalde 28,11
Janne Mergenthal 04 GER Rostock 1 LAV 28.24
Paul Brockmann 04 GER Rostock 1 LAV 27.04
Erik Hühnel 04 GER LAC Mühl Rosin 28,20
Nils Seefeld 04 GER LAC Mühl Rosin
Lino Descovich 04 AUT DSG Wien
Vincent Siwek 04 SWE IFK Gnesta
Edmond Edoh 05 GER LG Neubrandenburg 30,2
Malte Victorin 04 SWE Höganäs Friidrottsförening
 
P12 600m 20
Markus Brodin 04 SWE Danderyds SK 1.47
Albin Öberg 04 SWE Eslövs AI 1:38.10
Anton Grahn 04 SWE IK Hakarpspojkarna
Hampus Stoltz 04 SWE IFK Helsingborg
Love Björnson 04 SWE KA 2 IF 1.48
Modou Lamin Bah 04 SWE Malmö AI
David Adolfsson 04 SWE Tingbergs AIS
Gustav Brasch 04 SWE Wärnamo SK
Nils Wink 04 SWE Wärnamo SK
Johannes Meyer 04 GER Dresden DSC 1898
Miro Reichelt 04 GER Dresden DSC 1898
Onno Todorov 04 GER Arnstadt LSV Lok
Bjarne Gebhradt 04 GER Neustrelitzer SC
Leon Globig 04 GER Sv Linde Schönewalde 1:50,10
Lukas Löffler 04 GER Sv Linde Schönewalde 1:58,94
Paul Brockmann 04 GER Rostock 1 LAV 1:46.37
Nils Seefeld 04 GER LAC Mühl Rosin 1:46,71
Denny Stollhoff 04 GER LG Neubrandenburg 1:50,5
Hardy Frank 04 GER LG Neubrandenburg 1:54,2
Jack Ahnelöv 04 SWE Höganäs Friidrottsförening
 
P12 Häck 60m 13
Markus Brodin 04 SWE Danderyds SK
Anthon Bokelund Singh 04 SWE IFK Göteborg
Joseph Lindvall 04 SWE Malmö AI
David Adolfsson 04 SWE Tingbergs AIS
Leo Göransson 05 SWE Ängelholms IF
Peter Grevy Ejstrup 04 DEN Sparta Atletik 14.40
Wilhelm Stockmann 04 GER Freiberger PSV 11,93
Bjarne Gebhradt 04 GER Neustrelitzer SC
Janne Mergenthal 04 GER Rostock 1 LAV 10.25
Paul Brockmann 04 GER Rostock 1 LAV 9.73
Erik Hühnel 04 GER LAC Mühl Rosin 10,30
Nils Seefeld 04 GER LAC Mühl Rosin 10,39
Franz Puchta 04 GER LG Neubrandenburg
 
P12 Höjd 14
Erik Blomgren 04 SWE KA 2 IF
Johan Kenneryd 04 SWE Ljungby FIK
Gustav Nylander 04 SWE Malmö AI
David Adolfsson 04 SWE Tingbergs AIS
Bjarne Gebhradt 04 GER Neustrelitzer SC
Janne Mergenthal 04 GER Rostock 1 LAV 1.50
Erik Hühnel 04 GER LAC Mühl Rosin 1,41
Nils Seefeld 04 GER LAC Mühl Rosin 1,50
Lino Descovich 04 AUT DSG Wien
Vincent Siwek 04 SWE IFK Gnesta 1.37
Denny Stollhoff 04 GER LG Neubrandenburg 1,30
Franz Puchta 04 GER LG Neubrandenburg 1,35
Hardy Frank 04 GER LG Neubrandenburg 1,35
Malte Victorin 04 SWE Höganäs Friidrottsförening
 
P12 Längd 23
Anthon Bokelund Singh 04 SWE IFK Göteborg
Hampus Stoltz 04 SWE IFK Helsingborg
Sixten Hjalmarsson 04 SWE IFK Helsingborg
Felix Steene 04 SWE IF Kville
Gustav Nylander 04 SWE Malmö AI
Joseph Lindvall 04 SWE Malmö AI
David Adolfsson 04 SWE Tingbergs AIS
Gustav Brasch 04 SWE Wärnamo SK
Peter Grevy Ejstrup 04 DEN Sparta Atletik 3.72
Johannes Meyer 04 GER Dresden DSC 1898
Miro Reichelt 04 GER Dresden DSC 1898
Onno Todorov 04 GER Arnstadt LSV Lok
Wilhelm Stockmann 04 GER Freiberger PSV 4,41
Bjarne Gebhradt 04 GER Neustrelitzer SC
Janne Mergenthal 04 GER Rostock 1 LAV 4.84
Erik Hühnel 04 GER LAC Mühl Rosin 4,86
Nils Seefeld 04 GER LAC Mühl Rosin 5,01
Lino Descovich 04 AUT DSG Wien
Vincent Siwek 04 SWE IFK Gnesta 4.08
Denny Stollhoff 04 GER LG Neubrandenburg 4,61
Franz Puchta 04 GER LG Neubrandenburg 4,60
Hardy Frank 04 GER LG Neubrandenburg 4,46
Jack Ahnelöv 04 SWE Höganäs Friidrottsförening
 
P12 Kula 12
Markus Brodin 04 SWE Danderyds SK
Sixten Hjalmarsson 04 SWE IFK Helsingborg
Erik Blomgren 04 SWE KA 2 IF
Love Björnson 04 SWE KA 2 IF 8.79
Felix Steene 04 SWE IF Kville
Joseph Lindvall 04 SWE Malmö AI
Arvid Borg 04 SWE Nyköpings BIS
Lukas Grönwall 04 SWE Öresund FK
Onno Todorov 04 GER Arnstadt LSV Lok
Lukas Löffler 04 GER Sv Linde Schönewalde 8,01
Erik Hühnel 04 GER LAC Mühl Rosin 9,36
Jack Ahnelöv 04 SWE Höganäs Friidrottsförening
 
P11 60m 24
Lucas Törnström 05 SWE Danderyds SK 9,04
Victor Törnström 05 SWE Danderyds SK 8,97
Wilmer Assarsson 05 SWE Eslövs AI
Alexander Carlsson 05 SWE IFK Halmstad 9,93
David Alfredsson 05 SWE IFK Helsingborg
Jacob Carlsson 05 SWE IFK Helsingborg
Ludvig Palmér 05 SWE IFK Helsingborg
Theo Prahl 05 SWE IFK Helsingborg
Gustav Thörnqvist 05 SWE Klippans FK
Lucas Persson 05 SWE Kyrkhults SK
David Back Nilsson 05 SWE Leksands FIK 9,13
Noah Karlberg 05 SWE Lomma FIK
Noel Krantz Törnblom 05 SWE Sävedalens AIK 9.68
Gabriel Darin 05 SWE IF Udd
Carl Haansbæk Mortensen 05 DEN Helsingör IF 9.71
Julius Haansbæk Mortensen 05 DEN Helsingör IF 9.10
Louis Walter Kratzsch 05 GER SV Lindenau 1848 9,45
Sebastian Grummt 05 GER Freiberger PSV 9,24
Willibald Fentens 05 GER Rostock 1 LAV 9.08
Ole Burmeister 05 GER LAC Mühl Rosin 8,96
Ben Totzke 05 GER LAV Ribnitz-Damgarten/Sanitz
Adrian Siwek 05 SWE IFK Gnesta 9.14
Edmond Edoh 05 GER LG Neubrandenburg 8,55
Ole Mehlberg 05 GER LG Neubrandenburg 8,75
 
P11 600m 18
Lucas Törnström 05 SWE Danderyds SK 1.51,7
Victor Törnström 05 SWE Danderyds SK 1.52,44
Alexander Carlsson 05 SWE IFK Halmstad 2,02,98
Måns Eriksson 05 SWE IFK Helsingborg
Gustav Thörnqvist 05 SWE Klippans FK
David Back Nilsson 05 SWE Leksands FIK
Vilgot Arnhult 05 SWE IFK Lidingö
Sander Petri Bere 05 SWE IFK Lund
Noel Krantz Törnblom 05 SWE Sävedalens AIK 2.02
Leo Göransson 05 SWE Ängelholms IF 1.55.33
Hjalte Dalskov 05 DEN Fremad Holbaek 1:53:77
Louis Walter Kratzsch 05 GER SV Lindenau 1848 1:58,34
Sebastian Grummt 05 GER Freiberger PSV 1:56,32
Willibald Fentens 05 GER Rostock 1 LAV 1:58.70
Ole Burmeister 05 GER LAC Mühl Rosin 2:05,40
Ben Totzke 05 GER LAV Ribnitz-Damgarten/Sanitz
Edmond Edoh 05 GER LG Neubrandenburg 1:55,8
Ole Mehlberg 05 GER LG Neubrandenburg 1:56,9
 
P11 Höjd 10
Lucas Törnström 05 SWE Danderyds SK 1,21
Victor Törnström 05 SWE Danderyds SK 1,19
Ludvig Palmér 05 SWE IFK Helsingborg
Carl Haansbæk Mortensen 05 DEN Helsingör IF 1.29
Julius Haansbæk Mortensen 05 DEN Helsingör IF 1.34
Willibald Fentens 05 GER Rostock 1 LAV 1.38
Ole Burmeister 05 GER LAC Mühl Rosin 1,25
Adrian Siwek 05 SWE IFK Gnesta 1.32
Edmond Edoh 05 GER LG Neubrandenburg 1,39
Ole Mehlberg 05 GER LG Neubrandenburg 1,30
 
P11 Längd 20
Lucas Törnström 05 SWE Danderyds SK 4,37
Victor Törnström 05 SWE Danderyds SK 4,27
David Alfredsson 05 SWE IFK Helsingborg
Jacob Carlsson 05 SWE IFK Helsingborg
Ludvig Palmér 05 SWE IFK Helsingborg
Theo Prahl 05 SWE IFK Helsingborg
Gustav Thörnqvist 05 SWE Klippans FK
Lucas Persson 05 SWE Kyrkhults SK
Noah Karlberg 05 SWE Lomma FIK
Noel Krantz Törnblom 05 SWE Sävedalens AIK
Morgan Möller 05 SWE Ängelholms IF
Julius Haansbæk Mortensen 05 DEN Helsingör IF 4.47
Louis Walter Kratzsch 05 GER SV Lindenau 1848 4,04
Sebastian Grummt 05 GER Freiberger PSV 4,34
Willibald Fentens 05 GER Rostock 1 LAV 4.74
Ole Burmeister 05 GER LAC Mühl Rosin 4,31
Ben Totzke 05 GER LAV Ribnitz-Damgarten/Sanitz
Adrian Siwek 05 SWE IFK Gnesta 4.13
Edmond Edoh 05 GER LG Neubrandenburg 4,72
Ole Mehlberg 05 GER LG Neubrandenburg 4,28
 
P11 Kula 12
Lucas Törnström 05 SWE Danderyds SK 8,07
Victor Törnström 05 SWE Danderyds SK 8,36
Måns Eriksson 05 SWE IFK Helsingborg
Malte Björnson 06 SWE KA 2 IF 7,05
David Back Nilsson 05 SWE Leksands FIK 8,53
Felix Nilsson 07 SWE Ängelholms IF
Leo Göransson 05 SWE Ängelholms IF 8.34
Carl Haansbæk Mortensen 05 DEN Helsingör IF 7.66
Julius Haansbæk Mortensen 05 DEN Helsingör IF 9.02
Louis Walter Kratzsch 05 GER SV Lindenau 1848 6,45
Sebastian Grummt 05 GER Freiberger PSV 7,56
Adrian Siwek 05 SWE IFK Gnesta 8.08
 
P10 60m 17
Filip Olsson 06 SWE Bromma IF 9,49
Love Nilsson 07 SWE UF Contact
Gustav Albin 08 SWE IS Göta 10,05
Emil Frozkhan 06 SWE IFK Halmstad
Ludvig Lilja 07 SWE Klippans FK
Edvin Liske 06 SWE Kongahälla AIK
Eric Noghi 07 SWE Malmö AI
Melker Jensfelt 06 SWE Malmö AI 8,43
Samuel Ellis 06 SWE Malmö AI
William Trulsson 06 SWE Malmö AI
Jack Krantz 07 SWE Sävedalens AIK 10.43
Felix Nilsson 07 SWE Ängelholms IF 9,81
Christian Andersson 06 DEN Greve Atletik
Emma-Elise Cordt 06 DEN Sparta Atletik
Theodor Yngström 07 SWE Mälarö SOK 9,33
Konstantin Markschies 06 GER SV Blau Weiss Grevesmühlen
Felix Marschhausen 06 GER Sv Linde Schönewalde 10,22
 
P10 600m 10
Melvin Bertilsson 06 SWE Björnstorps IF 2:20.50
Love Nilsson 07 SWE UF Contact
Malte Björnson 06 SWE KA 2 IF 2,11
Edvin Liske 06 SWE Kongahälla AIK
Jack Krantz 07 SWE Sävedalens AIK 2.08
Gustav Palmaer 07 SWE Turebergs FK 2.11.10
Felix Nilsson 07 SWE Ängelholms IF 2.02,15
Theodor Yngström 07 SWE Mälarö SOK 2,00,23
Konstantin Markschies 06 GER SV Blau Weiss Grevesmühlen 2:03,05
Felix Marschhausen 06 GER Sv Linde Schönewalde 1:57,13
 
P10 Längd 15
Filip Olsson 06 SWE Bromma IF 397
Love Nilsson 07 SWE UF Contact
Ludvig Lilja 07 SWE Klippans FK
Edvin Liske 06 SWE Kongahälla AIK
Melker Jensfelt 06 SWE Malmö AI
Samuel Ellis 06 SWE Malmö AI
William Trulsson 06 SWE Malmö AI
Jack Krantz 07 SWE Sävedalens AIK
Elias Johansson 08 SWE Ängelholms IF
Felix Nilsson 07 SWE Ängelholms IF
Christian Andersson 06 DEN Greve Atletik
Emma-Elise Cordt 06 DEN Sparta Atletik
Theodor Yngström 07 SWE Mälarö SOK 4,05
Konstantin Markschies 06 GER SV Blau Weiss Grevesmühlen 3,85
Felix Marschhausen 06 GER Sv Linde Schönewalde 3,49
 
K 100m 14
Hanna Tegnér 74 SWE Bromma IF 13.47
Malin Ramnewall 94 SWE Falkenbergs IK 12,64
Jonna Lindbom 90 SWE FIF Gnistan
Rebecka Abrahamsson 94 SWE FIF Gnistan
Marie-Louise Levy 79 SWE IFK Helsingborg 14.12
Felicia Ascard 96 SWE IFK Lund
Frida Mccabe 92 SWE IFK Lund
Jennika Larsson 91 SWE IFK Lund 13.36
Marie Sönnerfors 93 SWE Spårvägens FK 12.38
Nathalie Nilsson 88 SWE Åhus FIK 13.70
Jenny Åkervall 72 SWE IFK Stocksund
Malin Johansson 90 SWE Athletics 24Seven SK 12,24
Annika Bornemann 93 GER Teutonia Dortmund-Lanstrop 12,09
Laura Zieher 96 GER Teutonia Dortmund-Lanstrop 13,13
 
K 200m 23
Helena Zander 75 SWE Björnstorps IF 32:02
Hanna Tegnér 74 SWE Bromma IF 27.59
Jonna Lindbom 90 SWE FIF Gnistan
Rebecka Abrahamsson 94 SWE FIF Gnistan 26,22
Lisa Björklund 98 SWE Göteborgs KIK 25,51
Moa Mattisson 98 SWE IFK Helsingborg
Vanessa Duarte Poveda 90 SWE IFK Helsingborg
Kristin Olofsson-Hoffman 97 SWE Lerum Friidrott
Jenny Lestander 98 SWE Linköpings GIF
Frida Mccabe 92 SWE IFK Lund
Irene Ekelund 97 SWE Malmö AI
Victoria Stöckel 97 SWE Nedre Soppero IK 26.72
Jenny Rosén 72 SWE Nyköpings BIS 28.53
Marie Sönnerfors 93 SWE Spårvägens FK 25.10
Ebba Svantesson 97 SWE Ullevi FK
Josefin la Fleur 94 SWE Ystads IF
Nathalie Nilsson 88 SWE Åhus FIK 27.73
Sara Svensson 91 SWE Åhus FIK 25,93
Jenny Åkervall 72 SWE IFK Stocksund
Caroline Möller 86 AUT DSG Wien
Malin Johansson 90 SWE Athletics 24Seven SK 25,69
Annika Bornemann 93 GER Teutonia Dortmund-Lanstrop 25,03
Laura Zieher 96 GER Teutonia Dortmund-Lanstrop 26,62
 
K 400m 17
Helena Zander 75 SWE Björnstorps IF 1:10.95
Jonna Lindbom 90 SWE FIF Gnistan
Florentina Stojakovic 74 SWE IS Göta
Vanessa Duarte Poveda 90 SWE IFK Helsingborg
Lovisa Skoglund 01 SWE Höörs IS 60,5
Maja Jönsson 02 SWE Höörs IS 62,5
Felicia Ascard 96 SWE IFK Lund
Cornelia Faxius 98 SWE Malmö AI
Patricia Striner 97 SWE Malmö AI 58
Stephanie Ydström 95 SWE Malmö AI
Gaël de Coninck 01 SWE Sävedalens AIK 57.95
Isa Teglund 98 SWE IF Udd 61.06
Ebba Svantesson 97 SWE Ullevi FK
Josefin la Fleur 94 SWE Ystads IF
Nathalie Nilsson 88 SWE Åhus FIK 1.02.78
Ester Torstensson 96 SWE Trollhättan FIK
Jenny Åkervall 72 SWE IFK Stocksund
 
K 800m 17
Lovisa Ellström 00 SWE IF Göta Karlstad
Olivia Weslien 97 SWE IF Göta Karlstad
Florentina Stojakovic 74 SWE IS Göta
Filippa Ramberg 97 SWE Hammarby IF 2.27,50
Olivia Kempi 98 SWE IFK Helsingborg
Vanessa Duarte Poveda 90 SWE IFK Helsingborg
Sara Dädeby 99 SWE Hovslätts IK 2.19.85
Sandra Carlsson 88 SWE IFK Lund
Cornelia Faxius 98 SWE Malmö AI
Patricia Striner 97 SWE Malmö AI 2,08
Julia Nielsen 01 SWE Sävedalens AIK
Wilma Nielsen 01 SWE Sävedalens AIK
Amanda Jacobsson 99 SWE IFK Trelleborg 2.23,50
Isa Teglund 98 SWE IF Udd 2:24.31
Ebba Olsson 99 SWE Umedalens IF 2:24.05
Elsa Olsson 98 SWE Umedalens IF 2:21.75
Caroline Løvenstien Vegeberg 98 DEN Köge Atletik 2.16.63
 
K 1500m 17
Anette Lundqvist 85 SWE Falkenbergs IK 5.08
Olivia Weslien 97 SWE IF Göta Karlstad
Emelie Lundin 90 SWE IS Göta
Florentina Stojakovic 74 SWE IS Göta
Filippa Ramberg 97 SWE Hammarby IF 5.12,23
Freya Orban 97 SWE IFK Lund
Sofia Hegardt 72 SWE IFK Lund
Patricia Striner 97 SWE Malmö AI 4,43
Alexandra Brackmann 97 SWE IF Rigor
Isa Teglund 98 SWE IF Udd
Ebba Olsson 99 SWE Umedalens IF 5:11.13
Elsa Olsson 98 SWE Umedalens IF 5:00.27
Rebecca Arnesson 92 SWE IFK Växjö
Maria Biskopstö 02 FÄR Färöarna 4.48.30
Alva Engdahl 98 SWE Trollhättan FIK
Ester Torstensson 96 SWE Trollhättan FIK
Kathleen Schulz 90 GER Sv Linde Schönewalde 6:15,18
 
K 3000m 4
Nicole Sörensen 96 SWE Falu IK
My Sänneskog 96 SWE IFK Helsingborg
Freya Orban 97 SWE IFK Lund
Kathleen Schulz 90 GER Sv Linde Schönewalde 13:12,04
 
K Häck 100m 5
Emma Tuvesson 91 SWE Hammarby IF 14.25
Johanna Carlsson 94 SWE IFK Helsingborg
Marie-Louise Levy 79 SWE IFK Helsingborg 16.91
Jade Simson 87 GBR Storbritannien 14.21
Daniela Karlsson 96 SWE Athletics 24Seven SK 14,69
 
K Häck 400m 6
Gabrielle Wehlander 96 SWE Göteborgs KIK
Frida Persson 89 SWE Hammarby IF 58.24
Ida Ekroth 96 SWE Upsala IF 64,52
Sara Svensson 91 SWE Åhus FIK 64,00
Marlen Aakre 93 NOR Fredrikstad IF 59.32
Daniela Karlsson 96 SWE Athletics 24Seven SK
 
K Höjd 6
Linnea Jönsson 99 SWE IFK Helsingborg
Ellen Huldén 90 SWE IFK Lund 1,78
Ellen Ekholm 96 SWE Ullevi FK
Lina Löfqvist 93 SWE Ullevi FK
Sandra B Christensen 95 DEN Amager AC 1.78
Lisa Sölter 91 GER MTV Messenkamp 1,5
 
K Stav 5
Annika Jönsson 96 SWE IFK Helsingborg
Gabriella Jönsson 01 SWE IFK Helsingborg
Linnea Jönsson 99 SWE IFK Helsingborg
Jenny Rosén 72 SWE Nyköpings BIS 285
Cathrine Larsåsen 86 DEN Sparta Atletik 4.20
 
K Längd 12
Rebecka Abrahamsson 94 SWE FIF Gnistan 6,14
Kamila Pietruszka 94 SWE Göteborgs KIK
Linda Åkerman 71 SWE IFK Halmstad 4,91
Johanna Carlsson 94 SWE IFK Helsingborg
Frida Mccabe 92 SWE IFK Lund
Jennika Larsson 91 SWE IFK Lund
Stephanie Ydström 95 SWE Malmö AI
Thilda Särnevång 96 SWE IF Udd
Sofie Skovgaard 93 DEN Greve Atletik
Martha Traore 95 DEN Sparta Atletik 6,23
Caroline Möller 86 AUT DSG Wien
Lisa Sölter 91 GER MTV Messenkamp 4,32
 
K Tresteg 26
Judith Wagersten 98 SWE Falkenbergs IK 10,90
Madeleine Nilsson 91 SWE Gefle IF 12,81
Kamila Pietruszka 94 SWE Göteborgs KIK
Wilma Nordqvist 98 SWE IFK Helsingborg
Amanda Hjalmarsson 97 SWE Hovslätts IK 12,00
Klara Ekelund 99 SWE KA 2 IF
Lisa Strandberg 99 SWE KA 2 IF
Kristin Olofsson-Hoffman 97 SWE Lerum Friidrott
Jenny Lestander 98 SWE Linköpings GIF 1189
Nellie Mårtensson 95 SWE Malmö AI
Emelina Wirebro 99 SWE Motala AIF
Sara Sjögren 98 SWE Stenungsunds FI
Hanna Gille 96 SWE Sävedalens AIK
Thilda Särnevång 96 SWE IF Udd
Fatima Koné 99 SWE Ullevi FK
Johanna Konseleus 95 SWE Ullevi FK
Sofie Hallman 92 SWE Ullevi FK
Victoria Jacobsson 97 SWE Ullevi FK
Beatrice Lantz 97 SWE IFK Växjö
Adiam Thedros Rasmussen 82 SWE Örgryte IS 11.92
Vendela von Corswant 93 SWE Örgryte IS 11.66
Sofie Rasmussen 00 DEN Köbenhavns IF 11.69
Saga Sjöberg 99 SWE Öresund FK 11,31
Jette Hielscher 00 GER Stralsund TSV 1860 10,42
Celina Baumgart 97 GER SG Gaselan Fürstenwalde 12,17
Luisa Kosch 00 GER SG Gaselan Fürstenwalde 11,56
 
K Kula 4
Nicole Ridegård 99 SWE IFK Helsingborg
Julia Svärd Axelsson 96 SWE Malmö AI
Linn Bergstrand 96 SWE Ullevi FK
Rebecca Stolper 91 GER MTV Messenkamp 8,87
 
K Diskus 12
Ella Andersson 00 SWE Eslövs AI 38,62
Erica Larsson 90 SWE Falkenbergs IK 43,35
Linnea Jönsson 99 SWE IFK Helsingborg
Nicole Ridegård 99 SWE IFK Helsingborg
Hanna Erlandsson 90 SWE Hovslätts IK
Hanna Svensson 99 SWE KA 2 IF
Julia Svärd Axelsson 96 SWE Malmö AI
Jennifer Rudberg 98 SWE IK Ymer
Tenna Riber 95 DEN Köge Atletik 43.75
Kathrine Bebe 91 DEN Sparta Atletik 53.59
Hanna Grönwall 99 SWE Öresund FK
Rebecca Stolper 91 GER MTV Messenkamp 24,60
 
K Slägga 12
Rebecka Kvist 83 SWE Alvesta FI 55,59
Sandra Säther 96 SWE IFK Helsingborg
Eleni Larsson 93 SWE Huddinge AIS
Alessandra Wall 95 SWE Ullevi FK 58,47
Karolina Pedersen 87 SWE Ullevi FK
Elvira Nilsson 97 SWE Varbergs GIF
Daniela Gherman 97 SWE Åhus FIK 47,50
Maria Johansson 96 SWE Åhus FIK 39,00
Amanda Lillevang Rasmussen 97 DEN Sparta Atletik 43.86
Celina Julin 94 DEN Sparta Atletik 62.52
Louise Odgaard 93 DEN Sparta Atletik 57.59
Beatrice Llano 97 NOR Laksevåg TI 67.26
 
K Spjut 4
Linnea Sieker 95 SWE Falkenbergs IK 37,35
Linda Åkerman 71 SWE IFK Halmstad 37,46
Malin Andersson 93 SWE Heleneholms IF
Viktoria Johansson 88 SWE Klippans FK
 
F19 100m 11
Judith Wagersten 98 SWE Falkenbergs IK 12,95
Felicia Lund Stenquist 98 SWE Falu IK
Lisa Björklund 98 SWE Göteborgs KIK
Moa Mattisson 98 SWE IFK Helsingborg
Binai Ahmad 97 SWE KA 2 IF
Vanja Blomberg 98 SWE Klippans FK 12,24
Annika Mattsson 97 SWE IFK Lund
Sophia Hofer 98 SWE Malmö AI
Sara Sjögren 98 SWE Stenungsunds FI
Sofie Binou Nielsen 97 DEN Korsör AM 12,90
Lena Breske 97 GER HSG UNI Greifswald
 
F19 400m 1
Isa Teglund 98 SWE IF Udd 61.06
 
F19 Häck 100m 4
Dagny Olofsson-Hoffman 97 SWE Lerum Friidrott
Victoria Stöckel 97 SWE Nedre Soppero IK 16.04
Beatrice Lantz 97 SWE IFK Växjö
Karin Ytterberg 97 SWE IK Ymer 15,89
 
F19 Häck 400m 3
Emelie Öberg 97 SWE Linköpings GIF
Karin Ytterberg 97 SWE IK Ymer 62,61
Nora Wold 97 NOR Fredrikstad IF 61.31
 
F19 Höjd 3
Ida Bengtsson 98 SWE Falkenbergs IK 1,61
Linnéa Berg 98 SWE IFK Lund
Victoria Stöckel 97 SWE Nedre Soppero IK 1.62
 
F19 Stav 3
Gabriella Jönsson 01 SWE IFK Helsingborg
Linnea Jönsson 99 SWE IFK Helsingborg
Ellen Olsson 97 SWE Wärnamo SK
 
F19 Längd 10
Ida Bengtsson 98 SWE Falkenbergs IK 5,33
Dagny Olofsson-Hoffman 97 SWE Lerum Friidrott
Jenny Lestander 98 SWE Linköpings GIF 579
Linnéa Berg 98 SWE IFK Lund
Malin Olsson 97 SWE Malmö AI
Sophia Hofer 98 SWE Malmö AI
Sara Sjögren 98 SWE Stenungsunds FI
Beatrice Lantz 97 SWE IFK Växjö
Celina Baumgart 97 GER SG Gaselan Fürstenwalde 5,48
Lena Breske 97 GER HSG UNI Greifswald
 
F19 Kula 4
Victoria Stöckel 97 SWE Nedre Soppero IK 11.99
Beatrice Lantz 97 SWE IFK Växjö
Jennifer Rudberg 98 SWE IK Ymer
Alena-Marie Kunde 00 GER Sv Linde Schönewalde 10,76
 
F19 Diskus 5
Nicole Ridegård 99 SWE IFK Helsingborg
Amanda Engbe 97 SWE IFK Lund
Jennifer Rudberg 98 SWE IK Ymer
Hanna Grönwall 99 SWE Öresund FK
Alena-Marie Kunde 00 GER Sv Linde Schönewalde 28,86
 
F19 Spjut 2
Victoria Stöckel 97 SWE Nedre Soppero IK 33.57
Celina Baumgart 97 GER SG Gaselan Fürstenwalde 34,21
 
F17 100m 26
Hanna Dahlberg 00 SWE Eslövs AI
Felicia Kölvall 00 SWE Flens FS
Ebba Gustavsson 00 SWE IF Göta Karlstad
Moa Eberhardt 00 SWE Klippans FK
Elin Thorsson 00 SWE IF Kville
Julia Björkman 00 SWE IF Kville
Hanna Holmberg 99 SWE IK Orient
Tilda Andersson 99 SWE IK Orient
Clara Augustsson 00 SWE IK Ymer
Hannah Hansson 00 SWE Åhus FIK 13.52
Brita Mehl Lode 00 NOR Bergens Turnforening 12,94
Daniela Milojkovic 00 SWE Trollhättan FIK
Hanna Jungnickel 00 GER Stralsund TSV 1860 14,22
Henrike Lüder 00 GER Stralsund TSV 1860 14,32
Judith Kupke 00 GER Stralsund TSV 1860 14,35
Sarah Schäfer 00 GER Stralsund TSV 1860 13,75
Talea Sophie Heise 00 GER Stralsund TSV 1860 14,10
Gloria Weimer 00 GER Arnstadt LSV Lok
Greta Blaudzun 99 GER LAC Mühl Rosin 13,05
Luisa Kosch 00 GER SG Gaselan Fürstenwalde 12,83
Charlotte Lange 00 GER LAV Ribnitz-Damgarten/Sanitz
Vivian Burr 00 GER LAV Ribnitz-Damgarten/Sanitz
Laura Fritsch 00 GER SV Medizin Schwerin 1951 e.V.
Merle Struck 00 GER SV Medizin Schwerin 1951 e.V.
Regina Pfennigschmidt 00 GER SV Medizin Schwerin 1951 e.V. 13,90
Nadja Rosner 00 GER SG Motor Gohluis Nord Leipzig 12,95
 
F17 200m 35
Hanna Dahlberg 00 SWE Eslövs AI 27,08
Mika Johansson 01 SWE Eslövs AI 29,00
Felicia Kölvall 00 SWE Flens FS 27,43
Ebba Gustavsson 00 SWE IF Göta Karlstad 27,01
Lovisa Ellström 00 SWE IF Göta Karlstad
Vera Woelfer 99 SWE IFK Helsingborg
Elin Skörvald 00 SWE Höörs IS 27,5
Maja Kronkvist 02 SWE Klippans FK 26,30
Clara Larsson 99 SWE Kongahälla AIK
Hilda Gyldén 01 SWE IF Kville
Julia Björkman 00 SWE IF Kville
Alexandra Wiberg 99 SWE Malmö AI
Hanna Holmberg 99 SWE IK Orient
Tilda Andersson 99 SWE IK Orient
Clara Augustsson 00 SWE IK Ymer
Hannah Hansson 00 SWE Åhus FIK 28.26
Moa Kjellander 99 SWE Åhus FIK 25,73
Nellie Bjerstedt 00 SWE Åhus FIK
Linnéa Helgegren 00 SWE Örgryte IS
Jasmin Boe Rasmussen 00 DEN Greve Atletik 28,97
Liv Nedergaard 02 DEN Sparta Atletik 28.12
Helena Ring 02 DEN Amager AC 28.02
Henrike Lüder 00 GER Stralsund TSV 1860 28,52
Judith Kupke 00 GER Stralsund TSV 1860 28,92
Sarah Schäfer 00 GER Stralsund TSV 1860 27,32
Talea Sophie Heise 00 GER Stralsund TSV 1860 28,78
Gloria Weimer 00 GER Arnstadt LSV Lok
Joelle Poepl 00 GER Arnstadt LSV Lok
Maria Widmer 99 GER Sv Linde Schönewalde 27,51
Greta Blaudzun 99 GER LAC Mühl Rosin 26,80
Charlotte Lange 00 GER LAV Ribnitz-Damgarten/Sanitz
Vivian Burr 00 GER LAV Ribnitz-Damgarten/Sanitz
Merle Struck 00 GER SV Medizin Schwerin 1951 e.V.
Regina Pfennigschmidt 00 GER SV Medizin Schwerin 1951 e.V. 27,58
Nadja Rosner 00 GER SG Motor Gohluis Nord Leipzig 26,35
 
F17 400m 11
Lovisa Ellström 00 SWE IF Göta Karlstad
Emilia Jönsson 99 SWE IFK Helsingborg 60,80
Vera Woelfer 99 SWE IFK Helsingborg
Linnea Åberg 99 SWE Lerum Friidrott
Isabella Obradovic 00 SWE IFK Lund
Amanda Jacobsson 99 SWE IFK Trelleborg 1.01,00
Jasmin Boe Rasmussen 00 DEN Greve Atletik 68,09
Hanna Hoftun 99 NOR Asker SK 62,32
Maria Widmer 99 GER Sv Linde Schönewalde 61,22
Meike Zettl 00 GER Sv Linde Schönewalde 66,19
Charlotte Lange 00 GER LAV Ribnitz-Damgarten/Sanitz
 
F17 800m 6
Lovisa Ellström 00 SWE IF Göta Karlstad
Mathilda Hammarqvist 01 SWE IF Kville
Almida Thörjesson 01 SWE Kyrkhults SK
Annika Richter 04 GER Sv Linde Schönewalde 2:58,79
Lisa Winter 01 GER Sv Linde Schönewalde 2:23,65
Lora-Luis Gola 03 GER Sv Linde Schönewalde 2:34,46
 
F17 3000m 1
Meike Zettl 00 GER Sv Linde Schönewalde 13:36,10
 
F17 Hinder 1500m 6
Kristin Johnson 00 SWE IFK Helsingborg
Almida Thörjesson 01 SWE Kyrkhults SK
Amanda Ivehammar 01 SWE Linköpings GIF
Julia Nielsen 01 SWE Sävedalens AIK
Wilma Nielsen 01 SWE Sävedalens AIK
Lisa Wilhelmsson 00 SWE IFK Växjö
 
F17 Häck 100m 13
Jonna Uttman 99 SWE IF Göta Karlstad
Elin Thorsson 00 SWE IF Kville
Erika Wärff 00 SWE Malmö AI 14,52
Julia Johansson-Elvin 99 SWE Motala AIF
Moa Kjellander 99 SWE Åhus FIK 15,08
Linnéa Helgegren 00 SWE Örgryte IS
Jasmin Boe Rasmussen 00 DEN Greve Atletik 17,32
Jette Hielscher 00 GER Stralsund TSV 1860 16,45
Sarah Schäfer 00 GER Stralsund TSV 1860 15,58
Luisa Kosch 00 GER SG Gaselan Fürstenwalde 14,80
Merle Struck 00 GER SV Medizin Schwerin 1951 e.V.
Regina Pfennigschmidt 00 GER SV Medizin Schwerin 1951 e.V.
Nadja Rosner 00 GER SG Motor Gohluis Nord Leipzig 14,65
 
F17 Häck 300m 11
Lovisa Ellström 00 SWE IF Göta Karlstad
Hanna Wingdén 99 SWE Göteborgs KIK
Sanna Sandström 00 SWE Göteborgs KIK
Linnea Åberg 99 SWE Lerum Friidrott
Lisa Holmberg 02 SWE Lidköpings IS
Alexandra Wiberg 99 SWE Malmö AI
IFK Växjö 1 0 SWE IFK Växjö 51,0
Tilde Bengtsson 02 SWE IFK Växjö 51,1
Nellie Bjerstedt 00 SWE Åhus FIK
Jasmin Boe Rasmussen 00 DEN Greve Atletik 52,16
Lara-Amy Gentzsch 01 GER LAV Ribnitz-Damgarten/Sanitz
 
F17 Höjd 15
Linnea Jönsson 99 SWE IFK Helsingborg
Isabella Obradovic 00 SWE IFK Lund
Tilda Ånborg 00 SWE Motala AIF
Astrid Woxenius 99 SWE Sävedalens AIK
Maria Runneberger 99 SWE Sävedalens AIK
Linnéa Helgegren 00 SWE Örgryte IS
Brita Mehl Lode 00 NOR Bergens Turnforening
Alva Lindberg 99 SWE Trollhättan FIK
Saga Sjöberg 99 SWE Öresund FK 1,63
Hanna Jungnickel 00 GER Stralsund TSV 1860 1,45
Sarah Schäfer 00 GER Stralsund TSV 1860 1,60
Joelle Poepl 00 GER Arnstadt LSV Lok
Greta Blaudzun 99 GER LAC Mühl Rosin 1,66
Laura Fritsch 00 GER SV Medizin Schwerin 1951 e.V.
Regina Pfennigschmidt 00 GER SV Medizin Schwerin 1951 e.V. 1,51
 
F17 Stav 9
Gabriella Jönsson 01 SWE IFK Helsingborg
Linnea Jönsson 99 SWE IFK Helsingborg
Ebba Carlsson 99 SWE IK Hinden 3.16
Ronja Bökmark 01 SWE Lerum Friidrott
Anja Olsson 01 SWE Malmö AI
Maria Pico Kjeldsen 00 DEN Greve Atletik 3,00
Nicola Malling 01 DEN Sparta Atletik 3.22
Daniela Milojkovic 00 SWE Trollhättan FIK
Melanie Orlicka 01 AUT DSG Wien
 
F17 Längd 26
Hanna Dahlberg 00 SWE Eslövs AI
Ebba Gustavsson 00 SWE IF Göta Karlstad 5.11
Elin Skörvald 00 SWE Höörs IS 4,68
Klara Ekelund 99 SWE KA 2 IF
Lisa Strandberg 99 SWE KA 2 IF
Angelika Hagberg 00 SWE IF Kville
Elin Thorsson 00 SWE IF Kville
Alexandra Wiberg 99 SWE Malmö AI
Linnea Sevestedt 00 SWE IF Udd
Fatima Koné 99 SWE Ullevi FK
Clara Augustsson 00 SWE IK Ymer
Jasmin Boe Rasmussen 00 DEN Greve Atletik 4,54
Sofie Rasmussen 00 DEN Köbenhavns IF 5.37
Hanna Hoftun 99 NOR Asker SK
Alva Lindberg 99 SWE Trollhättan FIK
Hanna Jungnickel 00 GER Stralsund TSV 1860 4,36
Henrike Lüder 00 GER Stralsund TSV 1860 4,45
Jette Hielscher 00 GER Stralsund TSV 1860 4,68
Judith Kupke 00 GER Stralsund TSV 1860 4,28
Sarah Schäfer 00 GER Stralsund TSV 1860 5,42
Talea Sophie Heise 00 GER Stralsund TSV 1860 4,32
Gloria Weimer 00 GER Arnstadt LSV Lok
Joelle Poepl 00 GER Arnstadt LSV Lok
Greta Blaudzun 99 GER LAC Mühl Rosin 5,23
Luisa Kosch 00 GER SG Gaselan Fürstenwalde 5,64
Nadja Rosner 00 GER SG Motor Gohluis Nord Leipzig 5,42
 
F17 Kula 16
Kajsa Nilsson 00 SWE UF Contact
Ella Andersson 00 SWE Eslövs AI 12,51
Kelly Jöraas 00 SWE IFK Helsingborg
Nicole Ridegård 99 SWE IFK Helsingborg
Sofia Ovesson 02 SWE IFK Helsingborg
Emma Kling 00 SWE IF Kville
Amanda Nilsson 99 SWE Laholms IF 12,59
Mathilde Hammerum 00 DEN Greve Atletik 7,57
Brita Mehl Lode 00 NOR Bergens Turnforening
Hanna Borgemyr 99 SWE Trollhättan FIK
Vilma Engbe 00 SWE Öresund FK
Yessica Ilgner 00 GER Freiberger PSV 11,21 m
Alena-Marie Kunde 00 GER Sv Linde Schönewalde 10,76
Luisa Kosch 00 GER SG Gaselan Fürstenwalde 10,86
Jenny Ziegler 00 SWE Höganäs Friidrottsförening
Nadja Rosner 00 GER SG Motor Gohluis Nord Leipzig 10,15
 
F17 Diskus 19
Linnea Jönsson 99 SWE IFK Helsingborg
Nicole Ridegård 99 SWE IFK Helsingborg
Hanna Svensson 99 SWE KA 2 IF
Jennifer Quick 00 SWE IFK Lund
Emma Yngve 99 SWE Motala AIF
Julia Johansson-Elvin 99 SWE Motala AIF
Sara Forssell 00 SWE Motala AIF
Tilda Ånborg 00 SWE Motala AIF
Linnéa Helgegren 00 SWE Örgryte IS
Mathilde Hammerum 00 DEN Greve Atletik 16,30
Cathrine Trodsøe 99 DEN Köge Atletik 38.74
Hedda Hauge Aasgaard 01 NOR FIL AKS-77
Hanna Borgemyr 99 SWE Trollhättan FIK
Isabella Höglund Persson 00 SWE Trollhättan FIK
Hanna Grönwall 99 SWE Öresund FK
Vilma Engbe 00 SWE Öresund FK
Yessica Ilgner 00 GER Freiberger PSV 22,84 m
Alena-Marie Kunde 00 GER Sv Linde Schönewalde 28,86
Jenny Ziegler 00 SWE Höganäs Friidrottsförening
 
F17 Slägga 16
Kelly Jöraas 00 SWE IFK Helsingborg
Hanna Svensson 99 SWE KA 2 IF
Ellen Mårtensson 99 SWE Linköpings GIF
Jennifer Quick 00 SWE IFK Lund
Emma Yngve 99 SWE Motala AIF
Leah Wahlström 02 SWE Motala AIF
Sara Forssell 00 SWE Motala AIF
Monia Kristiansson 02 SWE Tingbergs AIS
Erica Wik 99 SWE Ullevi FK
Julia Nilsson 00 SWE Varbergs GIF
Cecilia Larsson 99 SWE IFK Växjö
Mathilde Hammerum 00 DEN Greve Atletik 28,12
Liv Nedergaard 02 DEN Sparta Atletik 43.43
Hedda Hauge Aasgaard 01 NOR FIL AKS-77 49,68
Isabella Höglund Persson 00 SWE Trollhättan FIK
Vilma Engbe 00 SWE Öresund FK
 
F17 Spjut 14
Emma Kling 00 SWE IF Kville
Amanda Nilsson 99 SWE Laholms IF 40,22
Moa Linder 00 SWE IFK Lund
Frida Stormats 00 SWE Motala AIF
Maria Runneberger 99 SWE Sävedalens AIK
Linnea Sevestedt 00 SWE IF Udd
Rebecca Nishiura 00 SWE Wärnamo SK 42,95
Jasmin Boe Rasmussen 00 DEN Greve Atletik 28,88
Mathilde Hammerum 00 DEN Greve Atletik 16,85
Brita Mehl Lode 00 NOR Bergens Turnforening
Liv Cantby 99 DEN Korsör AM 43,11
Hanna Borgemyr 99 SWE Trollhättan FIK
Sarah Schäfer 00 GER Stralsund TSV 1860 33,72
Yessica Ilgner 00 GER Freiberger PSV 30,58
 
F15 80m 37
Emilia Neuhaus 03 SWE Eksjö Södra IK
Mika Johansson 01 SWE Eslövs AI 11,80
Kajsa Kjellergren 01 SWE IFK Halmstad
Agnes Richardsson 01 SWE IFK Helsingborg
Alva Bengtsson 01 SWE IFK Helsingborg
Hanna Falck 01 SWE KA 2 IF
Thelma Carlson 01 SWE Klippans FK
Alfrida Kilvik 01 SWE IF Kville
Hilda Gyldén 01 SWE IF Kville
Ronja Bökmark 01 SWE Lerum Friidrott
Minna Carlberg 01 SWE Linköpings GIF 11.59
Malin Persson 01 SWE IFK Lund 10,84
Anja Olsson 01 SWE Malmö AI
Kajsa Ericsson 01 SWE Malmö AI
Mea Gedin 01 SWE Malmö AI
Felicia Boqvist 01 SWE Rydö ASK 10,41
Boel Palm 01 SWE IF Udd
Elsa Brasch 01 SWE Wärnamo SK
Julia Wennersten 01 SWE IK Ymer
Marie Paule Dahi 01 DEN Greve Atletik 10,72
Filippa Sivert 01 SWE Öresund FK 10.38
Ida Ottosson 01 SWE Öresund FK
Lina-Marie Krex 01 GER Dresden DSC 1898
Marie Ebenroth 01 GER Dresden DSC 1898 13,12
Lena Kühnstedt 01 GER Stralsund TSV 1860 12,34
Lisa Börner 01 GER Freiberger PSV 11,22 s
Christin Sobotta 01 GER Rostock 1 LAV 11.43
Lientje Voigt 01 GER Rostock 1 LAV 11.63
Joanne Schiffer 01 GER SG Gaselan Fürstenwalde 10,30
Anne Führer 01 GER LAV Ribnitz-Damgarten/Sanitz
Hannah Fritza 01 GER LAV Ribnitz-Damgarten/Sanitz
Lara-Amy Gentzsch 01 GER LAV Ribnitz-Damgarten/Sanitz
Pia Borchardt 01 GER LAV Ribnitz-Damgarten/Sanitz
Wencke Griephan 01 GER LAV Ribnitz-Damgarten/Sanitz
Klara Losert 01 AUT DSG Wien
Melanie Orlicka 01 AUT DSG Wien
Lena Grützmacher 01 GER SV Medizin Schwerin 1951 e.V.
 
F15 300m 24
Lovisa Skoglund 01 SWE Höörs IS 41,38
Alfrida Kilvik 01 SWE IF Kville
Mathilda Hammarqvist 01 SWE IF Kville
Amanda Ivehammar 01 SWE Linköpings GIF
Minna Carlberg 01 SWE Linköpings GIF 47.00
Kasia Suchan 01 SWE IFK Lund
Malin Persson 01 SWE IFK Lund 43,97
Anja Olsson 01 SWE Malmö AI
Kajsa Ericsson 01 SWE Malmö AI
Felicia Boqvist 01 SWE Rydö ASK 41,65
Julia Nielsen 01 SWE Sävedalens AIK
Wilma Nielsen 01 SWE Sävedalens AIK
Cornelia Helgesson 02 SWE Åhus FIK
Ida Beiter Bomme 01 DEN Sparta Atletik 43.99
Lina-Marie Krex 01 GER Dresden DSC 1898 45,87
Marie Ebenroth 01 GER Dresden DSC 1898 48,00
Lena Kühnstedt 01 GER Stralsund TSV 1860 48,43
Lisa Börner 01 GER Freiberger PSV 47,51 s
Emma-Theres Gola 01 GER Sv Linde Schönewalde 45,00
Lisa Winter 01 GER Sv Linde Schönewalde 43,70
Smilla Bele Hudowenz 01 GER LAC Mühl Rosin 44,60
Hannah Fritza 01 GER LAV Ribnitz-Damgarten/Sanitz
Pia Borchardt 01 GER LAV Ribnitz-Damgarten/Sanitz
Greta Kanonier 01 AUT DSG Wien
 
F15 800m 21
Alva Bengtsson 01 SWE IFK Helsingborg
Johanna Bülow 02 SWE Hovslätts IK 2,27,10
Emma Jensen 01 SWE Klippans FK
Mathilda Hammarqvist 01 SWE IF Kville
Almida Thörjesson 01 SWE Kyrkhults SK
Julia Arnhult 01 SWE IFK Lidingö
Amanda Ivehammar 01 SWE Linköpings GIF
Melinda Prick 01 SWE IFK Växjö
Anna Sofie Frænde 01 DEN Sparta Atletik 2.29.69
Fride Vågen 02 NOR Laksevåg TI
Emma Kaul 02 GER Dresden DSC 1898
Lisa Börner 01 GER Freiberger PSV 2:35,76
Danila Kircheis 01 GER Sv Linde Schönewalde 2:46,56
Emma-Theres Gola 01 GER Sv Linde Schönewalde 2:34,46
Lisa Winter 01 GER Sv Linde Schönewalde 2:23,65
Sophie Hegner 02 GER Sv Linde Schönewalde 2:26,78
Hannah Bittorf 02 GER Rostock 1 LAV 2:23.23
Lara-Joy Krasemann 02 GER Rostock 1 LAV 2:27.04
Thaina Santos- Westphal 02 GER SC Neubrandenburg 2:29,0
Greta Kanonier 01 AUT DSG Wien
Viktorija Stevanovic 02 AUT DSG Wien
 
F15 3000m 7
Maria Biskopstö 02 FÄR Färöarna 10.51.05
Anna-Lena Klonnek 03 GER Sv Linde Schönewalde 14:11,18
Danila Kircheis 01 GER Sv Linde Schönewalde 13:14,19
Sophie Hegner 02 GER Sv Linde Schönewalde 12:20,15
Thaina Santos- Westphal 02 GER SC Neubrandenburg 10:36,0
Anna Lisa Kropf 02 AUT DSG Wien
Greta Kanonier 01 AUT DSG Wien
 
F15 Häck 80m 36
Emilia Münchmeyer 02 SWE IFK Helsingborg
Hanna Persson 02 SWE IFK Helsingborg
Clara Johansson 02 SWE KA 2 IF
Emelie Biarner 02 SWE Klippans FK
Hanna Kovacevic 01 SWE Klippans FK
Alfrida Kilvik 01 SWE IF Kville
Hilda Gyldén 01 SWE IF Kville
Anna Back-Nilsson 02 SWE Leksands FIK 12,58
Amanda Ivehammar 01 SWE Linköpings GIF
Selma Löfman 02 SWE IFK Lund
Anja Olsson 01 SWE Malmö AI
Nellie Erlandsson 01 SWE Malmö AI
Olivia Stridh 02 SWE Ystads IF 12,30
Ellen Lawaetz 02 DEN Sparta Atletik 13.32
Ida Beiter Bomme 01 DEN Sparta Atletik 12.32
Andrea Thorsheim 01 NOR FIL AKS-77 12,71
Lina-Marie Krex 01 GER Dresden DSC 1898
Sophia Haase 02 GER Dresden DSC 1898 13,01
Linn-Marit Uth 02 GER SV Lindenau 1848 12,52
Christin Sobotta 01 GER Rostock 1 LAV 12.63
Hannah Bittorf 02 GER Rostock 1 LAV 12.28
Lara-Joy Krasemann 02 GER Rostock 1 LAV 12.39
Lena Kraatz 02 GER Rostock 1 LAV 13.84
Lientje Voigt 01 GER Rostock 1 LAV 13.23
Maja Küßner 01 GER Rostock 1 LAV 12.25
Emma Fichelmann 02 GER LAC Mühl Rosin 13,04
Smilla Bele Hudowenz 01 GER LAC Mühl Rosin 13,06
Joanne Schiffer 01 GER SG Gaselan Fürstenwalde 12,68
Anne Führer 01 GER LAV Ribnitz-Damgarten/Sanitz
Lara-Amy Gentzsch 01 GER LAV Ribnitz-Damgarten/Sanitz
Wencke Griephan 01 GER LAV Ribnitz-Damgarten/Sanitz
Anna-Lena Weilharter 02 AUT DSG Wien
Klara Losert 01 AUT DSG Wien
Melanie Orlicka 01 AUT DSG Wien
Johanna Michalski 02 GER SV Medizin Schwerin 1951 e.V.
Jessica Schnelle 02 GER SV Automation 61 Leipzig 15,81
 
F15 Höjd 12
Gabriella Jönsson 01 SWE IFK Helsingborg
Ellen Blomgren 01 SWE KA 2 IF
Hilda Gyldén 01 SWE IF Kville
Mea Gedin 01 SWE Malmö AI
Elsa Brasch 01 SWE Wärnamo SK
Andrea Thorsheim 01 NOR FIL AKS-77 1,50
Elin Träff 01 SWE Åkersberga SK pb 1.54
Christin Sobotta 01 GER Rostock 1 LAV 1.52
Maja Küßner 01 GER Rostock 1 LAV 1.72
Smilla Bele Hudowenz 01 GER LAC Mühl Rosin 1,55
Joanne Schiffer 01 GER SG Gaselan Fürstenwalde 1,68
Lena Grützmacher 01 GER SV Medizin Schwerin 1951 e.V.
 
F15 Längd 32
Agnes Richardsson 01 SWE IFK Helsingborg
Anna Lukic 02 SWE IFK Helsingborg
Hanna Persson 02 SWE IFK Helsingborg
Hanna Falck 01 SWE KA 2 IF
Thelma Carlson 01 SWE Klippans FK
Hilda Gyldén 01 SWE IF Kville
Ronja Bökmark 01 SWE Lerum Friidrott
Anna Furebring 01 SWE IFK Lund
Kasia Suchan 01 SWE IFK Lund
Anja Olsson 01 SWE Malmö AI
Kajsa Ericsson 01 SWE Malmö AI
Nellie Erlandsson 01 SWE Malmö AI
Julia Nielsen 01 SWE Sävedalens AIK
Molly Broback 01 SWE Sävedalens AIK
Boel Palm 01 SWE IF Udd
Elli Holst 01 SWE IF Udd
Emilia Darin 01 SWE IF Udd
Marie Paule Dahi 01 DEN Greve Atletik 5,31
Signe Grevy Ejstrup 01 DEN Sparta Atletik 4.14
Andrea Thorsheim 01 NOR FIL AKS-77 5,23
Elin Träff 01 SWE Åkersberga SK pb 4.90
Hanna Johansson 01 SWE Trollhättan FIK
Lina-Marie Krex 01 GER Dresden DSC 1898 4,65
Lena Kühnstedt 01 GER Stralsund TSV 1860 4,36
Lisa Börner 01 GER Freiberger PSV 4,67
Christin Sobotta 01 GER Rostock 1 LAV 4.82
Maja Küßner 01 GER Rostock 1 LAV 5.01
Smilla Bele Hudowenz 01 GER LAC Mühl Rosin 4,98
Joanne Schiffer 01 GER SG Gaselan Fürstenwalde 5,44
Anne Führer 01 GER LAV Ribnitz-Damgarten/Sanitz
Hannah Fritza 01 GER LAV Ribnitz-Damgarten/Sanitz
Lara-Amy Gentzsch 01 GER LAV Ribnitz-Damgarten/Sanitz
 
F15 Tresteg 8
Clara Johansson 02 SWE KA 2 IF
Ellen Blomgren 01 SWE KA 2 IF
Alfrida Kilvik 01 SWE IF Kville
Lisa Holmberg 02 SWE Lidköpings IS
Mea Gedin 01 SWE Malmö AI
Johanna Wirebro 02 SWE Motala AIF
Sofia Andersson 01 SWE Ullevi FK
Andrea Thorsheim 01 NOR FIL AKS-77
 
F15 Kula 14
Ronja Bökmark 01 SWE Lerum Friidrott
Anna Furebring 01 SWE IFK Lund
Victoria Quainoo 02 SWE Malmö AI
Molly Broback 01 SWE Sävedalens AIK
Boel Palm 01 SWE IF Udd
Elli Holst 01 SWE IF Udd
Ida Beiter Bomme 01 DEN Sparta Atletik 11.40
Sabrina Hellum 01 NOR Bækkelaget SK 9.29
Daniela Sandås 02 FIN Turun Urheiluliitto 10,46
Marie Ebenroth 01 GER Dresden DSC 1898 8,96
Maja Küßner 01 GER Rostock 1 LAV 10.24
Joanne Schiffer 01 GER SG Gaselan Fürstenwalde 10,65
Klara Losert 01 AUT DSG Wien
Melanie Orlicka 01 AUT DSG Wien
 
F15 Diskus 17
Liliana Bugay 01 SWE Eslövs AI 33,49
Emilia Münchmeyer 02 SWE IFK Helsingborg
Gabriella Jönsson 01 SWE IFK Helsingborg
Agnes Claesson 03 SWE Hovslätts IK
Alfrida Kilvik 01 SWE IF Kville
Anna Furebring 01 SWE IFK Lund
Johanna Wirebro 02 SWE Motala AIF
Leah Wahlström 02 SWE Motala AIF
Molly Broback 01 SWE Sävedalens AIK
Rebecka Björkman 02 SWE Tingbergs AIS
Sabrina Hellum 01 NOR Bækkelaget SK 24.63
Hedda Hauge Aasgaard 01 NOR FIL AKS-77 40,18
Helena Ring 02 DEN Amager AC 31.56
Daniela Sandås 02 FIN Turun Urheiluliitto 30,92
Maja Johansson 01 SWE Trollhättan FIK
Lucienne Thomas 02 GER SV Lindenau 1848 25,88
Lena Kraatz 02 GER Rostock 1 LAV 23.45
 
F15 Spjut 14
Tova Holmberg 01 SWE Lidköpings IS 29,71
Andrea Thorsheim 01 NOR FIL AKS-77 30,11
Hedda Hauge Aasgaard 01 NOR FIL AKS-77 29,58
Hanna Johansson 01 SWE Trollhättan FIK
Maja Johansson 01 SWE Trollhättan FIK
Marie Ebenroth 01 GER Dresden DSC 1898 23,40
Lisa Börner 01 GER Freiberger PSV 22,13
Lientje Voigt 01 GER Rostock 1 LAV 32.07
Maja Küßner 01 GER Rostock 1 LAV 34.77