Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in


Anmälda Göteborgssprinten
Antal starter / Total entries: 105 Printed: 2017-07-26 12:39
Antal individer / Total persons: 76
 
M 100m 21
Benjamin Olsson 91 IFK Helsingborg
Omar Chaaban 00 IFK Helsingborg
Chidozie Abika 97 IF Kville
Robin Noping 96 IF Kville
Elias Martinsson 97 Mölndals AIK 11.33
Erik Gedda 95 Mölndals AIK
Filip Schwartz 98 Mölndals AIK 11.01
Gabriel Tiveskog 95 Mölndals AIK
Richard Heikkilä 98 Mölndals AIK 11.50
Alexander Lesser 93 Ullevi FK
Andreas Norström 92 Ullevi FK
Anton Bengtsson 99 Ullevi FK
Erik Annerfalk 94 Ullevi FK 10.77
Hampus Helamb 01 Ullevi FK
Isak Kristensen 00 Ullevi FK
Martin Astner 93 Ullevi FK
Oskar Greilert 95 Ullevi FK
Patrik Andersson 91 Ullevi FK 10.48
Sulayman Bah 86 Ullevi FK 10.46
Somers Tom 97 Storbritannien 10.64
Eric Larsson 93 Thorengruppen TFC 10,94
 
M 200m 20
Chidozie Abika 97 IF Kville
Robin Noping 96 IF Kville
Felix Mattsson 98 Mölndals AIK 23.95
Alexander Lundskog 96 Ullevi FK
Andreas Norström 92 Ullevi FK
Anton Bengtsson 99 Ullevi FK
Dennis Forsman 95 Ullevi FK
Erik Annerfalk 94 Ullevi FK 21.34
Erik Johansson 01 Ullevi FK
Victor Fingal 96 Ullevi FK
Erik Lindahl 90 Ullevi FK
Isak Kristensen 00 Ullevi FK
Martin Selin 95 Ullevi FK
Oliwer Danielsson 01 Ullevi FK
Richie Leong 02 Ullevi FK
Sulayman Bah 86 Ullevi FK 21.17
Erik Johansson 99 Varbergs GIF 20.45
Artur Engström 96 Örgryte IS
Somers Tom 97 Storbritannien 20.90
Eric Larsson 93 Thorengruppen TFC 22,11
 
M 300m 11
Felix Ericsson 95 IFK Helsingborg
Marcus Tornée 98 IFK Helsingborg
Felix Mattsson 98 Mölndals AIK
Alexander Lesser 93 Ullevi FK
Alexander Lundskog 96 Ullevi FK
Dennis Forsman 95 Ullevi FK
Erik Lindahl 90 Ullevi FK
Martin Astner 93 Ullevi FK
Martin Selin 95 Ullevi FK
Melker Manne 01 Ullevi FK
Oskar Greilert 95 Ullevi FK
 
M 1500m 14
Carl Malmström 00 Kongahälla AIK 4.16.32
Erik Holmner 80 Solvikingarna 4:30
Jonatan Fridolfsson 92 Sävedalens AIK 3:53.87
Abdirahman Ali 00 Ullevi FK 4.25
Abdullahi Sid Rooble 99 Ullevi FK 4.20
Abduwahab Abdule Abdule 96 Ullevi FK 4.06
Hampus Börjesson 94 Ullevi FK 3.50
Hussein Ibrahim 98 Ullevi FK 4.02
Joel Zachrisson 94 Ullevi FK 3.50
Karar Kameal 95 Ullevi FK 4.12
Mathias Söder 99 Ullevi FK 4.05
Mowliid Dahir 98 Ullevi FK 4.12
Nuray Yassin Ahmed 81 Ullevi FK 4.15
Mahamuud Ahmed 98 Örgryte IS 4:11
 
M Häck 110m 5
Petter Gustafsson 94 IK Hakarpspojkarna 14.25
Joel Bengtsson 99 IFK Helsingborg
Elias Martinsson 97 Mölndals AIK 14.64
Filip Schwartz 98 Mölndals AIK 14.44
Philip Ngwe Luckey 95 Mölndals AIK 15.45
 
K 100m 8
Caroline Larsson 93 Hässelby SK
Ebba Molinder 00 Mölndals AIK 13.23
Aichen Camara 91 Ullevi FK 13.50
Alice Svantesson 97 Ullevi FK
Cindy Darrell 02 Ullevi FK
Johanna Holmén Svensson 95 Ullevi FK
Matilda Hellqvist 93 Ullevi FK
Rebecca Strand 99 Örgryte IS 12,32
 
K 200m 9
Caroline Larsson 93 Hässelby SK
Martina Winberg 99 Mölndals AIK 26.15
Rebecka Sellberg 97 Mölndals AIK 24.84
Ebba Svantesson 97 Ullevi FK
Emelie Öberg 97 Ullevi FK
Hanna Zachrisson 99 Ullevi FK
Josefin Svensson 89 Ullevi FK
Wendela Yhlen Graf 02 Ullevi FK
Rebecca Strand 99 Örgryte IS 25,79
 
K 300m 15
Vendela Rydbäck 97 Göteborgs KIK
Josephine Risberg Thoor 95 IFK Helsingborg
Moa Mattisson 98 IFK Helsingborg
Martina Winberg 99 Mölndals AIK
Rebecka Sellberg 97 Mölndals AIK
Alice Svantesson 97 Ullevi FK
Ebba Svantesson 97 Ullevi FK
Emelie Öberg 97 Ullevi FK
Ide Ileso 00 Ullevi FK
Johanna Holmén Svensson 95 Ullevi FK
Josefin Svensson 89 Ullevi FK
Lina Hansson 90 Ullevi FK
Louise Duvling-Andersson 00 Ullevi FK
Matilda Hellqvist 93 Ullevi FK
Åsa Söderlund 93 Ullevi FK
 
K 1500m 1
Elin Brink 97 Mölndals AIK 4.28.99
 
K Häck 100m 1
Johanna Carlsson 94 IFK Helsingborg
 
 

Track & Field Administration - Swedish Timing - Häradsdomarevägen 38, 443 61 Stenkullen - info@swedishtiming.se - 0730-391248