Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in


Anmälda Ungdoms-SM 15-16 år
Antal starter / Total entries: 325 Printed: 2018-07-21 12:02
Antal individer / Total persons: 151
 
P16 100m 7
André Barroso Johansson 02 Hammarby IF
Viktor Palmén 02 Karlskoga FIF 11,75 11,75
Oskar Bengtsson 02 IF Udd
Michael Johansson 02 IK Ymer 11,92
Simon Avramsson 02 IK Ymer 11,79
Milo Wahlgren 02 AIK Friidrott
Lukas Sällström 02 Umeå Track & Field Club 11.55 11.55
 
P16 200m 5
André Barroso Johansson 02 Hammarby IF
Oskar Bengtsson 02 IF Udd
Michael Johansson 02 IK Ymer 23,91
Milo Wahlgren 02 AIK Friidrott
Lukas Sällström 02 Umeå Track & Field Club 23.35 23.35
 
P16 400m 1
Karl Källman 02 Hässelby SK
 
P16 800m 2
Kevin Bodén 02 Motala AIF
Morgan Åkerblom 02 Ystads IF 2:04,68
 
P16 1500m 7
Sharmarke Ahmed 02 Hälle IF
Samuel Bergman 02 Hässelby SK
Kevin Bodén 02 Motala AIF
Morgan Åkerblom 02 Ystads IF 4:24,11
Noha Olsson 02 Thorengruppen TFC 4.19,96 4.19,96
Wilhelm Bergentz 02 Thorengruppen TFC 4.10,19 4.10,19
Jacob Esak 02 Umeå Track & Field Club 4.26.47 4.26.47
 
P16 3000m 3
Sharmarke Ahmed 02 Hälle IF
Wilhelm Bergentz 02 Thorengruppen TFC
Jacob Esak 02 Umeå Track & Field Club 9.27.48 9.27.48
 
P16 Hinder 2000m 4
Sharmarke Ahmed 02 Hälle IF
Samuel Bergman 02 Hässelby SK
Anton Hermansson 02 Högby IF 6:39.60 6:39.60
Noha Olsson 02 Thorengruppen TFC 6.39,86 6,39,86
 
P16 Häck 110m 0
 
P16 Häck 300m 2
Anton Hermansson 02 Högby IF 41.10 41.10
Simon Avramsson 02 IK Ymer
 
P16 Höjd 3
Daniel Adolfsson 02 Tingbergs AIS 175 175
Hugo Schoug 02 Wärnamo SK 1,66 1,66
Gabriel Wallmark 02 Örgryte IS 192
 
P16 Stav 1
Joel Andersson 02 Kvarnsvedens GoIF 3.65 3.65
 
P16 Längd 7
Jakob Seitl 02 Habo Friidrott 04 6.13 6.13
André Barroso Johansson 02 Hammarby IF 6,34
Viktor Palmén 02 Karlskoga FIF 6,09 6,09
Daniel Adolfsson 02 Tingbergs AIS 5,93
Hugo Schoug 02 Wärnamo SK 5,17 5,17
Michael Johansson 02 IK Ymer 5,82
Anton Perez 02 Umeå Track & Field Club 5.98 5.98
 
P16 Tresteg 3
Ansgar Stephan 02 Habo Friidrott 04 11.67 11.67
Gabriel Wallmark 02 Örgryte IS 13,98 13,98
Anton Perez 02 Umeå Track & Field Club 11.58 11.58
 
P16 Kula 2
Andreas Henriksson 02 Malmö AI 15.00
Daniel Adolfsson 02 Tingbergs AIS 13,72 13,72
 
P16 Diskus 3
Andreas Henriksson 02 Malmö AI 46.89
Daniel Adolfsson 02 Tingbergs AIS 35,82 35,82
Erik Lindkvist 02 Wedevågs IF 30,36 30,36
 
P16 Slägga 2
Andreas Henriksson 02 Malmö AI 66.76
Erik Lindkvist 02 Wedevågs IF 40,49 40,49
 
P16 Spjut 1
Jakob Rahm 02 Sävedalens AIK 46,30
 
P15 80m 11
Edvin Livak 03 Bromma IF 9,78 9,78
Petter Bjerke 03 IF Göta Karlstad 10.90 10.90
Ville Makslahti 03 Luleå Friidrott 9,76 9,76
Arvid Wändesjö 03 Tyresö FK 9.19
Hugo Holmlund 03 Tyresö FK 10,01
Niklas Wall 03 Tyresö FK 9,47
Viktor Wall 03 Tyresö FK 9,28
Ludvig Reinsson 03 Ununge IF 10,03
Pontus Lindell 03 Upsala IF 9:54 9:54
Stefan Franzén 03 KFUM Örebro
Mattias Andersson 03 Öresund FK 9,48
 
P15 300m 9
Petter Bjerke 03 IF Göta Karlstad 47.06 47.06
Ville Makslahti 03 Luleå Friidrott 39,91 39,91
Hugo Holmlund 03 Tyresö FK 40,29
Niklas Wall 03 Tyresö FK 36,60
Viktor Wall 03 Tyresö FK 35,89
Emil Tegenborg Sjöström 03 Umedalens IF 39.17 39.17
Ludvig Reinsson 03 Ununge IF 41,36
Stefan Franzén 03 KFUM Örebro
Mattias Andersson 03 Öresund FK 37,70
 
P15 800m 3
Alexander Carlsson 03 Hälle IF 2.07.00 2.07.00
Emil Tegenborg Sjöström 03 Umedalens IF 2.10.51 2.10.51
Henrik Franzén 03 Thorengruppen TFC
 
P15 2000m 3
Alexander Carlsson 03 Hälle IF 6.39 6.39
Albin Gezelius 03 IFK Mora Friidrott
Filip Björkman 03 IFK Mora Friidrott
 
P15 Hinder 1500m 2
Mikael Alm 03 IFK Tumba 5.15,06 5.15,06
Henrik Franzén 03 Thorengruppen TFC
 
P15 Häck 80m 4
Rikard Throgen-Hedin 03 SK Bore 13,06
Edvin Livak 03 Bromma IF 12,25 12,25
Karl Östholm 03 Linköpings GIF 11,66
Arvid Wändesjö 03 Tyresö FK 10,50
 
P15 Häck 300m 2
David Thid 03 Tyresö FK
Niklas Wall 03 Tyresö FK 41,41
 
P15 Höjd 6
Rikard Throgen-Hedin 03 SK Bore 1,75 1,68
Edvin Livak 03 Bromma IF 1,80 1,80
Malte Fuchs Edberg 03 Bromma IF 1,85 1,85
Oliver Nilsson 03 Linköpings GIF 1.74 1.74
William Nestor 03 Linköpings GIF 174 174
Jacob Thelander 03 Ljungby FIK 1,71
 
P15 Stav 9
Felix Nyberg 03 Bromma IF 3,74 3,74
Malte Fuchs Edberg 03 Bromma IF 3,66 3,66
Noa Skomorowski 03 Kvarnsvedens GoIF 3.51 3.51
Karl Östholm 03 Linköpings GIF 3,80
Oliver Nilsson 03 Linköpings GIF 3.10 3.10
William Nestor 03 Linköpings GIF 390 390
Johan Jurander 03 Motala AIF
David Thid 03 Tyresö FK
Oliver Lundström 03 KFUM Örebro
 
P15 Längd 9
Edvin Livak 03 Bromma IF 5,94 5,88
Noa Skomorowski 03 Kvarnsvedens GoIF 5.82 5.67
Ville Makslahti 03 Luleå Friidrott 5,82 5,82
Arvid Wändesjö 03 Tyresö FK 6,68
David Thid 03 Tyresö FK
Hugo Holmlund 03 Tyresö FK 5,68
Niklas Wall 03 Tyresö FK 6,31
Viktor Wall 03 Tyresö FK 6,46
Ludvig Molinder 03 KFUM Örebro
 
P15 Tresteg 6
Noa Skomorowski 03 Kvarnsvedens GoIF 12.36 12.36
Ville Makslahti 03 Luleå Friidrott 11,65 11,65
Arvid Wändesjö 03 Tyresö FK 13,34
David Thid 03 Tyresö FK
Niklas Wall 03 Tyresö FK 12,37
Ludvig Molinder 03 KFUM Örebro
 
P15 Kula 4
Filip Aasa 03 Habo Friidrott 04 12.19 11.73
Martin Sundberg 03 Hammarby IF
Felix Jordebrandt 03 Kongahälla AIK 13.36 13.36
Viktor Wall 03 Tyresö FK 13,67
 
P15 Diskus 6
Rikard Throgen-Hedin 03 SK Bore 39,96 38,64
Max Andersson 03 Eslövs AI 49.10
Filip Aasa 03 Habo Friidrott 04 39.81 39.81
Martin Sundberg 03 Hammarby IF
Albin Silen 03 Strands IF 45,02
Pontus Lindell 03 Upsala IF 43:16 43:16
 
P15 Slägga 4
Filip Aasa 03 Habo Friidrott 04 43.40 43.40
Martin Sundberg 03 Hammarby IF
Albin Silen 03 Strands IF 49,07
Pontus Lindell 03 Upsala IF 45:23 45:23
 
P15 Spjut 7
Max Andersson 03 Eslövs AI 59.46
Filip Aasa 03 Habo Friidrott 04 40.64 40.64
Martin Sundberg 03 Hammarby IF
Karl Östholm 03 Linköpings GIF 47,55
Jacob Thelander 03 Ljungby FIK 40,45
Albin Silen 03 Strands IF 42,32
Pontus Lindell 03 Upsala IF 46:16 46:16
 
F16 100m 7
Elin Ekelund 02 Eslövs AI 13.00 13.00
Emmy Nyström-Jansson 02 IF Göta Karlstad 13,78
Draina Kintu 02 Hellas FK 12,86
Alva Sundström 02 Ljungby FIK 13,24
Victoria Davidsson 02 Tyresö FK 13,24
Cajsa Augustsson 02 IK Ymer 12,54
Ida Persson 02 IK Ymer 12,87
 
F16 200m 4
Bilge Kaya 02 Hellas FK 25,87
Draina Kintu 02 Hellas FK
Alva Sundström 02 Ljungby FIK 27,72
Cornelia Fernsten 02 KFUM Örebro 26,72
 
F16 400m 3
Linn Skoog 02 IK Ymer 61,36
Melanie Simon 02 IK Ymer 62,80
Cornelia Fernsten 02 KFUM Örebro 61,38
 
F16 800m 3
Ebba Wahlberg 02 IK Ymer 2.16,98
Linn Skoog 02 IK Ymer 2,32
Klara Frih 02 Åsbro GoIF 2.13,66 2.20
 
F16 1500m 6
Ida Blom 02 Hässelby SK
Lina Karlsson 02 Lidköpings IS
Alma Freij 02 IK Sisu 4,55.20
Ebba Wahlberg 02 IK Ymer 4.51,47
Astou Buren 02 Tullinge FF 5.05
Alina Vuokila 02 Haparanda Tornio FC 5.15 5.15
 
F16 3000m 4
Josefin Jonsson 02 Eskilstuna FI
Ida Blom 02 Hässelby SK
Lina Karlsson 02 Lidköpings IS 11.17,65
Astou Buren 02 Tullinge FF 11.19
 
F16 Hinder 1500m 2
Ida Blom 02 Hässelby SK
Alina Vuokila 02 Haparanda Tornio FC 5.47
 
F16 Häck 100m 3
Ebba Åhman 02 IK Ymer 14,48
Sophie Reid 02 IK Ymer 15,33
Clara Bernhult 02 Thorengruppen TFC 15,60 15,60
 
F16 Häck 300m 2
Ebba Åhman 02 IK Ymer 44,60
Clara Bernhult 02 Thorengruppen TFC 45,36 48,00
 
F16 Höjd 3
Melanie Simon 02 IK Ymer 1,54
Sophie Reid 02 IK Ymer 1,63
Emma Stenman 02 Thorengruppen TFC 1,58 1,58
 
F16 Stav 2
Tilda Fischer 02 Habo Friidrott 04 3.35 3.23
Hilma Hindsberg 02 Kvarnsvedens GoIF 3,42
 
F16 Längd 10
Emmy Nyström-Jansson 02 IF Göta Karlstad 4.81
Felicia Norell 02 Habo Friidrott 04 5.19 5.19
Bilge Kaya 02 Hellas FK 5,49 5,49
Moa Sandstedt 02 IK Sisu 4,82 4,82
Victoria Davidsson 02 Tyresö FK 5,10
Cajsa Augustsson 02 IK Ymer 5,36
Ida Persson 02 IK Ymer 5,58
Ida Pettersson 02 KFUM Örebro 5,05
Emilia Sjöstrand 02 AIK Friidrott
Clara Bernhult 02 Thorengruppen TFC 5,31 5,31
 
F16 Tresteg 4
Felicia Norell 02 Habo Friidrott 04 11.07 10.43
Bilge Kaya 02 Hellas FK 11,25
Ida Pettersson 02 KFUM Örebro 10,59
Emilia Sjöstrand 02 AIK Friidrott
 
F16 Kula 10
Elin Ekelund 02 Eslövs AI 11,03 11,03
Amanda Fridberg 02 IF Göta Karlstad 12.30
Nova Brideau 02 Kalmar SK 12,18 12,18
Alva Sundström 02 Ljungby FIK 12,67
Jennifer Nilsson 02 Luleå Friidrott 11,29m 10,66m
Vilma Makslahti 02 Luleå Friidrott 10,07 10,07
Hannah Hilding 02 Tyresö FK 13.45
Sophie Reid 02 IK Ymer 13,60
Kajsa Andersson 02 Åhus FIK 10,68 10,68
Lina Arousell 02 Iggesunds SK 11,82
 
F16 Diskus 7
Freja Olofsson 02 UF Contact 31.50 31.50
Amanda Fridberg 02 IF Göta Karlstad 42.14
Nova Brideau 02 Kalmar SK 32,61 32,61
Jennifer Nilsson 02 Luleå Friidrott 27,68m 27,68m
Felicia Wiberg Eriksson 02 IFK Strömsund
Hannah Hilding 02 Tyresö FK 35.98
Lina Arousell 02 Iggesunds SK 31,51
 
F16 Slägga 10
Amanda Fridberg 02 IF Göta Karlstad 58.74
Alexandra Nilsson 02 Götlunda IF
Monia Kristiansson 02 Hälle IF 46.00
Tilde Jönsson 02 Linköpings GIF 47,56
Jennifer Nilsson 02 Luleå Friidrott 36,42m 36,42m
Vilma Makslahti 02 Luleå Friidrott 39,85 39,85
Leah Wahlström 02 Motala AIF
Hannah Hilding 02 Tyresö FK 48.56
Cajsa Augustsson 02 IK Ymer 48,21
Lina Arousell 02 Iggesunds SK 48,72
 
F16 Spjut 5
Tilda Bergström 02 IFK Sunne FK 41.80 41.47
Hannah Hilding 02 Tyresö FK 39.17
Amanda Rask 02 IF Vingarna 44,75 44,75
Sophie Reid 02 IK Ymer 41,98
Kajsa Andersson 02 Åhus FIK 37,59 37,59
 
F15 80m 9
Lisen Rignell 03 Bromma IF 10,62 10,62
Anna Fagerström 03 Finspångs AIK 11,37 11,37
Anna Krysén 03 Ludvika FFI 11.84
Thea Ädling Ring 03 IFK Mora Friidrott 10.81 10.81
Wilma Svensson 03 Oskarshamns SK 10.11 10.11
Katharina Gråman 03 Tyresö FK 10,19
Felicia Åberg 03 Villstads GIF 10,47 10,47
Alva Königsson 03 Tullinge FF
Isabelle Pettersson 03 Tullinge FF
 
F15 300m 8
Lisen Rignell 03 Bromma IF
Tova Möllerström 03 Eslövs AI 44.63 44.63
Laura Fodor 03 Hässelby SK 42.62
Tova Olausson 03 Ludvika FFI 44.24
Thea Ädling Ring 03 IFK Mora Friidrott 43.93 44.14
Wilma Svensson 03 Oskarshamns SK nm nm
Alva Königsson 03 Tullinge FF
Isabelle Pettersson 03 Tullinge FF
 
F15 800m 10
Ellinore Dahlberg 03 Bromma IF 2.21,98 2.24,85
Lova Perman 03 IF Göta Karlstad 2.20,99 2.20,99
Tilda Knauer 03 Hälle IF 2.17.20 2.17.20
Frida Hafström 03 Hässelby SK
Ingrid Jonsson 03 Hässelby SK
Juni Rugland 03 Höörs IS 2,20,91 2,20,91
Alice Abrahamsson 03 Ludvika FFI 2.34.37
My Rundgren 03 Luleå Friidrott 2:23:71 2:23:71
Filippa Zäll 03 Ängelholms IF 2.21,27 2.21,80
Julia Svennblad 03 Bohus IF 2:14.28 2:14.28
 
F15 2000m 9
Ellinore Dahlberg 03 Bromma IF
Clara Lidén 03 Hammarby IF 7.16.59
Sabina Aumo 03 Hälle IF 7.07.50 7.12.00
Tilda Knauer 03 Hälle IF 6.44.50 6.44.50
Frida Hafström 03 Hässelby SK
Ingrid Jonsson 03 Hässelby SK
Josefine Höjer 03 Hässelby SK
Alice Abrahamsson 03 Ludvika FFI
My Rundgren 03 Luleå Friidrott 6:48:49 6:48:49
 
F15 Hinder 1500m 7
Lova Perman 03 IF Göta Karlstad 5.42,76
Clara Lidén 03 Hammarby IF 5.44.33
Sabina Aumo 03 Hälle IF 5.54.00 5.54.00
Josefine Höjer 03 Hässelby SK
Juni Rugland 03 Höörs IS 5,37,1 5,37,1
Filippa Zäll 03 Ängelholms IF 5.35,11
Julia Svennblad 03 Bohus IF 5:26.08
 
F15 Häck 80m 4
Lisen Rignell 03 Bromma IF 13,48 13,48
Hanna Löfgren 03 Nyköpings BIS 13,44 13,44
Myra Eriksson 03 Stocksäters IF 13,51
Katharina Gråman 03 Tyresö FK 11,64
 
F15 Häck 300m 4
Lisen Rignell 03 Bromma IF 50,69 50,69
Linnéa Haara 03 Eslövs AI 49.85 49.85
Laura Fodor 03 Hässelby SK 47.40
Tova Olausson 03 Ludvika FFI 48.71
 
F15 Höjd 11
Lisen Rignell 03 Bromma IF 1,54 1,54
Anna Fagerström 03 Finspångs AIK 1,52 1,48
Clara Fallenius 03 Hässelby SK 1,66
Frida Andersson 03 KA 2 IF 1.51
Milla Ekstrand 03 KA 2 IF 1,51
Ebba Hedberg 03 Kvarnsvedens GoIF 1,64 1,64
Moa Skagerlund 03 Mälarhöjdens IK 1.54 1.54
Hanna Löfgren 03 Nyköpings BIS 1,58 1,56
Amina Fältmars 03 IK Sisu 159 159
Myra Eriksson 03 Stocksäters IF 1,50
Elvira Magnusson 03 IFK Tumba 165 163
 
F15 Stav 7
Frida Andersson 03 KA 2 IF 2.78
Milla Ekstrand 03 KA 2 IF 3,02
Rebecka Krüeger 03 Malmö AI
Maja Thodenius 03 Mälarhöjdens IK 2.84
Moa Skagerlund 03 Mälarhöjdens IK 2.74 2.64
Amina Fältmars 03 IK Sisu 280 280
Myra Eriksson 03 Stocksäters IF 2,78
 
F15 Längd 7
Lisen Rignell 03 Bromma IF 5,04 5,04
Klara Avebäck 03 Hellas FK 5,21 5,09
Clara Fallenius 03 Hässelby SK 5,45
Frida Andersson 03 KA 2 IF 4.80
Thea Ädling Ring 03 IFK Mora Friidrott 4.95 4.95
Katharina Gråman 03 Tyresö FK 5,66
Felicia Åberg 03 Villstads GIF 5,08 4,80
 
F15 Tresteg 8
Victoria Wickman 03 Alunda SK
Klara Avebäck 03 Hellas FK 11,02 11,02
Emma Karlsson 03 KA 2 IF 9,59 9,59
Frida Andersson 03 KA 2 IF 4.83
Ebba Hedberg 03 Kvarnsvedens GoIF 10,29
Myra Eriksson 03 Stocksäters IF 10,25
Katharina Gråman 03 Tyresö FK 11,93
Julia Svennblad 03 Bohus IF 11.32 11.32
 
F15 Kula 6
Victoria Wickman 03 Alunda SK 10.85
Lovisa Ewerblad 03 Danderyds SK
Julia Scharnell 03 Eslövs AI 12,93 12,93
Tova Möllerström 03 Eslövs AI 10,75 10,75
Anna Krysén 03 Ludvika FFI 8.96
Jonna Kronander 03 IK Ymer 10,88
 
F15 Diskus 4
Victoria Wickman 03 Alunda SK 31.02
Lovisa Ewerblad 03 Danderyds SK
Maria Grenegård 03 IF Göta Karlstad
Johanna Emanuelsson 03 Villstads GIF 41.50 41.50
 
F15 Slägga 4
Victoria Wickman 03 Alunda SK 38.11
Johanna Emanuelsson 03 Villstads GIF 41.00 41.00
Jonna Kronander 03 IK Ymer 33,18
Julia Runesson 03 Thorengruppen TFC 41,30 41,30
 
F15 Spjut 4
Lovisa Ewerblad 03 Danderyds SK
Maria Grenegård 03 IF Göta Karlstad
Emma Svensson 03 KA 2 IF 33,46 33,42
Ebba Hedberg 03 Kvarnsvedens GoIF 32 32
 
 

Track & Field Administration - Swedish Timing - Häradsdomarevägen 38, 443 61 Stenkullen - info@swedishtiming.se - 0730-391248