Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in


Anmälda Världsungdomsspelen
Antal starter / Total entries: 8466 Printed: 2018-12-17 20:20
Antal individer / Total persons: 3311
 
M 100m 87
Tarley Allison 97 SWE Alingsås IF 10.89 11.03
Hector Falk 93 SWE Eskilstuna FI 11.30
Andreas Gustafsson 97 SWE Falu IK 11.41
Henrik Larsson 99 SWE IF Göta Karlstad 10.28
Victor Pettersson 97 SWE IF Göta Karlstad 11.04
Desmond Rogo 96 SWE Hammarby IF
Markus Ögren 98 SWE Hammarby IF 11.11
Rodi Kay 98 SWE Hammarby IF
Sunday Ojuri 93 SWE Hammarby IF 10.65
Tony Darkwah 86 SWE Hammarby IF 10.44
Felix Ericsson 95 SWE IFK Helsingborg
Anton Nilsson 92 SWE Huddinge AIS
Tom Kling-Baptiste 90 SWE Huddinge AIS 10.27 10.48
Josef Åberg 91 SWE Hälle IF 11.44
Sergej Nikolajev 73 SWE Hässelby SK
Wilhelm Eidenstedt 98 SWE Hässelby SK
Daniel Andersson 91 SWE Istrums SK 11.39
Oscar Hjerm 97 SWE KA 2 IF 10.98
Michael Skalenius 90 SWE IF Kville
Robin Noping 96 SWE IF Kville
Fredrick Ekholm 94 SWE IFK Lidingö 10.95
Anton Östebo 96 SWE Linköpings GIF
Samuel Viveland 94 SWE Linköpings GIF
Filip Nilsson 92 SWE IFK Lund 11.10
Austin Hamilton 97 SWE Malmö AI 10.34
James Gaudiello 98 SWE Malmö AI 11.25
Sebastian Kadestål 96 SWE Malmö AI 10.90
Thobias Nilsson Montler 96 SWE Malmö AI 10.90
Filip Schwartz 98 SWE Mölndals AIK 11.13
Gabriel Tiveskog 95 SWE Mölndals AIK
Per-Joan Lorentzon 74 SWE IK Orient 11.85
Tobias Jonsson 96 SWE IK Orient 11.35
Dennis Leal 94 SWE Spårvägens FK 10.37
Lion Martinez 78 SWE Spårvägens FK 10.45 10.86
Dag Hultberg 95 SWE Tjalve IF Norrköping 11.51
Adam Denguir 94 SWE Ullevi FK 10.63
Andreas Norström 92 SWE Ullevi FK
Carl Narup 98 SWE Ullevi FK
Emil von Barth 96 SWE Ullevi FK 10.47
Isak Barrow 96 SWE Ullevi FK 11.07
Patrik Andersson 91 SWE Ullevi FK 10.63
Simon Sund 98 SWE Ullevi FK
Sulayman Bah 86 SWE Ullevi FK 10.22 10.42
Oskar Motta 98 SWE Upsala IF 10.85
Jonatan Hirsh 98 SWE KFUM Örebro 11.12
Eric Hallquist 96 SWE Östersunds GIF 12,02
Sebastian Valentin 97 DEN Bagsvaerd AC 11.21
Amar Krso 89 DEN Esbjerg Atletik 11.39
Josef Abu-Eesa 75 DEN Frederiksbergs IF 11.30
Asger Østerby 97 DEN Greve Atletik 11.45
Kasper Andersson 97 DEN Greve Atletik 10.91
Kasper Olsen 91 DEN Hvidovre Atletik 11.10
Navid Bazgir 95 DEN Hvidovre Atletik 11.50
Simon Mathiasen 96 DEN Hvidovre Atletik 11.11
Albert Ranning 98 DEN Köbenhavns IF 10.83
Mikkel Ringsted 96 DEN Köbenhavns IF 12.00
Rasmus Jensen 95 DEN Odense Atletik 11.33
Kasper Filsø 90 DEN Vejle IF 11.65
Torur Mortensen 98 FÄR Färöarna 11,57
Johann Björn Sigurbjörnsson 95 ISL UMSS 10.71
Sveinbjörn Oli Svavarsson 97 ISL UMSS 11.35
Daniel Alejandro Johnsen 98 NOR ASK Friidrett 11,05
Vegard Fluge 95 NOR ASK Friidrett 11.18
Isak Aaby 97 NOR Bækkelaget SK 11.30
Lasse Solheim Angelshaug 98 NOR Florö T&IF 11,14
Sondre Faugstad Amundsen 98 NOR IL Fri 11.23
Carl Emil Kåshagen 91 NOR Moelven IL 10.77
Salum Ageze Kashafali 93 NOR Norna Salhus 10.48
Daniel Pedersen 98 NOR IL Skjalg 11.24
Mathias Hove Johansen 98 NOR IL Skjalg 10.54
Owusu Stephen 98 NOR IL Skjalg 11.01
Simen Larsen 94 NOR IL Skjalg 10.90
MartinNikolai Kanestrøm 96 NOR IK Tjalve 11.44
Nickolai Jallow 91 NOR IK Tjalve 10.76
Christian Mensah 96 NOR Trondheim Friidrett 10.78
Even Pettersen 93 NOR Trondheim Friidrett 10.56
Hallgeir Martinsen 89 NOR Tyrving IL 10.67
Jonas Halonen 95 NOR Tyrving IL 10.69
Kenneth Gulbrandsen 97 NOR Tyrving IL 10.81
Patrick Kwizera Bifuko 96 NOR Tyrving IL 10,78
Sebastian Guillen Perez 97 NOR Tyrving IL 10.57
Brede Solberg Stølen 93 NOR Ranheim IL 11.17
Ole Wendland 98 GER SV Blau Weiss Grevesmühlen 11.72
Alexander Andersson 94 SWE Athletics 24Seven SK
Hannes Kvist Wirdmo 94 SWE Athletics 24Seven SK
Johan Glenderød Tovari 93 NOR Kongsvinger IL 12.43
Emanuel Lindberg 93 SWE Thorengruppen TFC 11,38
 
M 200m 117
Henrik Larsson 99 SWE IF Göta Karlstad 20.85
Niklas Bergman Larsson 98 SWE IF Göta Karlstad 21.92
Petter Gustafsson 94 SWE IK Hakarpspojkarna 22.16
Desmond Rogo 96 SWE Hammarby IF 22,32
Douglas Hellbratt 95 SWE Hammarby IF 21.31
Jacob Ewertzh 95 SWE Hammarby IF 21.28
Markus Ögren 98 SWE Hammarby IF 22.39
Rodi Kay 98 SWE Hammarby IF
Sebastian Landström 94 SWE Hammarby IF
Sunday Ojuri 93 SWE Hammarby IF 21.43
Felix Ericsson 95 SWE IFK Helsingborg 22.73
Marcus Tornée 98 SWE IFK Helsingborg 21.19
Dennis Elms Jansson 95 SWE Huddinge AIS 23.49
Tom Kling-Baptiste 90 SWE Huddinge AIS 20.81 21.12
Fredrik Samuelsson 95 SWE Hässelby SK 22.10
Gregorios Kyriakoudis 97 SWE Hässelby SK 22.30
Jakob Samuelsson 98 SWE Hässelby SK 22.81
Daniel Andersson 91 SWE Istrums SK 22.99
Oscar Hjerm 97 SWE KA 2 IF 22.60
Chidozie Abika 97 SWE IF Kville 22.80
Michael Skalenius 90 SWE IF Kville 23.50
Robin Noping 96 SWE IF Kville
Fredrik Lorentzon 97 SWE IFK Lidingö 23.49
Filip Nilsson 92 SWE IFK Lund 22.14
Austin Hamilton 97 SWE Malmö AI 21.39
Kasper Kadestål 99 SWE Malmö AI 21.18
Sebastian Kadestål 96 SWE Malmö AI 22.10
Filip Schwartz 98 SWE Mölndals AIK 22.13
Gabriel Tiveskog 95 SWE Mölndals AIK
Richard Heikkilä 98 SWE Mölndals AIK
Simon Wallenlind 97 SWE Mölndals AIK 23.54
Dennis Leal 94 SWE Spårvägens FK 21.27
Fritz Ekane 90 SWE Spårvägens FK 22.37
Lion Martinez 78 SWE Spårvägens FK 21.32 22.65
Dag Hultberg 95 SWE Tjalve IF Norrköping 23.03
Kevin Duvert 98 SWE Turebergs FK
William Frobe 98 SWE Täby IS 22.07
Adam Denguir 94 SWE Ullevi FK 21.65
Alexander Lesser 93 SWE Ullevi FK 21.58
Alexander Lundskog 96 SWE Ullevi FK 21.80
Andreas Norström 92 SWE Ullevi FK 22.90
Dennis Forsman 95 SWE Ullevi FK 21.48
Emil Lyrberg 93 SWE Ullevi FK 22.25
Sulayman Bah 86 SWE Ullevi FK 21.15
Kormarkur Ari Haflidsson 97 SWE Ullevi FK 22.35
Martin Astner 93 SWE Ullevi FK 22.00
Martin Selin 95 SWE Ullevi FK 21.89
Oskar Greilert 95 SWE Ullevi FK 22.33
Patrik Andersson 91 SWE Ullevi FK 21.11
Simon Sund 98 SWE Ullevi FK 23.55
Emil von Barth 96 SWE Ullevi FK 21.06
Erik Annerfalk 94 SWE Ullevi FK 21.34
Erik Lindahl 90 SWE Ullevi FK
Isak Barrow 96 SWE Ullevi FK
Joakim Karlsson 97 SWE Ullevi FK
Kevin Fankl 95 SWE Ullevi FK
Isak Lindbom 91 SWE Upsala IF 22.50
Julian Gabert 86 SWE Upsala IF 22.80
Oskar Motta 98 SWE Upsala IF 22.30
Filip La Fleur 97 SWE IFK Växjö 23,50
Hampus Widlund 93 SWE IFK Växjö 22.06
Anders Pihlblad 98 SWE KFUM Örebro 22.49
Jonatan Hirsh 98 SWE KFUM Örebro 22.59
Artur Engström 96 SWE Örgryte IS 23.00
Gustav Ölund 94 SWE Örgryte IS 24.53
Samuel Wiik 98 SWE Örgryte IS 22.10
Victor Koch 98 SWE Örgryte IS 22.06
Sebastian Valentin 97 DEN Bagsvaerd AC 22.59
Toke Gotthardsen 94 DEN Bagsvaerd AC 23.90
Amar Krso 89 DEN Esbjerg Atletik 23.08
Asger Østerby 97 DEN Greve Atletik 23.84
Kasper Andersson 97 DEN Greve Atletik 22.15
Navid Bazgir 95 DEN Hvidovre Atletik 23.63
Simon Mathiasen 96 DEN Hvidovre Atletik 23.00
Albert Ranning 98 DEN Köbenhavns IF 21.80
Andreas Trajkovski 93 DEN Sparta Atletik 21.63
Gustav Lundholm Nielsen 98 DEN Sparta Atletik 21.83
Martin H Kristensen 92 DEN Sparta Atletik 22.75
Mikkel Klejnstrup 86 DEN Sparta Atletik 22.55
Nick Ekelund-Arenander 89 DEN Sparta Atletik 20.98 21.41
Nicklas Hyde 86 DEN Sparta Atletik 21.30 21.83
Philip Braun 90 DEN Sparta Atletik 22.75
Sebastian Pedersen 97 DEN Sparta Atletik 21.98
Kasper Filsø 90 DEN Vejle IF 24.05
Ivar Kristinn Jasonarson 92 ISL IR 21.69
Johann Björn Sigurbjörnsson 95 ISL UMSS 21.36
Sveinbjörn Oli Svavarsson 97 ISL UMSS 23.19
Daniel Alejandro Johnsen 98 NOR ASK Friidrett 22,13
Vegard Fluge 95 NOR ASK Friidrett 22.19
Isak Aaby 97 NOR Bækkelaget SK 22.91
Birmeij Wayu 97 NOR BUL 22.26
Lasse Solheim Angelshaug 98 NOR Florö T&IF 22,04
Öivind Strömmen Kjerpeset 91 NOR Florö T&IF 20.98 21,49
Sondre Faugstad Amundsen 98 NOR IL Fri 22.23
Henrik Semb 96 NOR Larvik Turn &IF 22.74
Carl Emil Kåshagen 91 NOR Moelven IL 21.66
Mauritz Kåshagen 89 NOR Moelven IL 21.59
Salum Ageze Kashafali 93 NOR Norna Salhus 21.34
Joachim Sandberg 95 NOR Sandnes IL 21.11
Daniel Pedersen 98 NOR IL Skjalg 22.57
Mathias Hove Johansen 98 NOR IL Skjalg 21.05
Owusu Stephen 98 NOR IL Skjalg 22.27
Simen Larsen 94 NOR IL Skjalg 22.15
Christian Mensah 96 NOR Trondheim Friidrett 22.10
Even Pettersen 93 NOR Trondheim Friidrett 21.22
Hallgeir Martinsen 89 NOR Tyrving IL 21.72
Jonas Halonen 95 NOR Tyrving IL 21.26
Kenneth Gulbrandsen 97 NOR Tyrving IL 22.40
Patrick Kwizera Bifuko 96 NOR Tyrving IL 22,01
Sebastian Guillen Perez 97 NOR Tyrving IL 21.79
Simen Sigurdsen 93 NOR Ranheim IL 21.57
Ole Wendland 98 GER SV Blau Weiss Grevesmühlen 23.98
Emil Söndergaard 96 DEN Aarhus 1900 A/M 22,39
Tobias Stærmose 91 DEN Aarhus 1900 A/M 23,98
Alexander Andersson 94 SWE Athletics 24Seven SK
Johan Glenderød Tovari 93 NOR Kongsvinger IL 25.06
Eric Larsson 93 SWE Thorengruppen TFC 21.94
 
M 400m 76
Joel Groth 91 SWE Bollnäs FIK 46.57 48.17
Erik Martinsson 96 SWE Gefle IF 46.73
Niklas Bergman Larsson 98 SWE IF Göta Karlstad 47.45
Adrian Mehic 94 SWE Heleneholms IF 50.10
Marcus Tornée 98 SWE IFK Helsingborg 49.44
Anton Nilsson 92 SWE Huddinge AIS 49.48
Anders Logg 76 SWE Hälle IF 51.38
Benjamin Åberg 95 SWE Hälle IF 49.84
Anton Persson 96 SWE Hässelby SK 50.72
Edom Abreham 95 SWE Hässelby SK 48.68
Gustav Bivstedt 96 SWE Hässelby SK 50.18
Axel Alness Borg 98 SWE IFK Lidingö 52,42
Fabian Thun 97 SWE IFK Lund 52.75
Filip Nilsson 92 SWE IFK Lund
Anders Rydell 78 SWE Malmö AI 58.52
Daniel Lundborg 97 SWE Malmö AI 52.00
Kasper Kadestål 99 SWE Malmö AI 47.70
Robin Sterner 91 SWE Malmö AI 51.97
Filip Wadman 97 SWE Mölndals AIK 51.18
Simon Wallenlind 97 SWE Mölndals AIK 50.09
Estifanos Faid 92 SWE Spårvägens FK 51,25
Fritz Ekane 90 SWE Spårvägens FK
Teboho Rengfelt 98 SWE Spårvägens FK
Arvid Berglund 91 SWE Tranås AIF 51.10
Benjamin Mullen 87 SWE Turebergs FK 47,12 48.29
Alexander Lesser 93 SWE Ullevi FK 48.38
Alexander Lundskog 96 SWE Ullevi FK 48.32
Dennis Forsman 95 SWE Ullevi FK 47.97
Emil Lyrberg 93 SWE Ullevi FK
Joakim Karlsson 97 SWE Ullevi FK 49.84
Kormarkur Ari Haflidsson 97 SWE Ullevi FK 48.78
Martin Astner 93 SWE Ullevi FK 48.33 48.33
Martin Selin 95 SWE Ullevi FK 49.34
Oskar Greilert 95 SWE Ullevi FK 48.76
Isak Lindbom 91 SWE Upsala IF 52.50
Johan Brasch 98 SWE Wärnamo SK
Abbas Taheri 97 SWE IFK Växjö
Filip La Fleur 97 SWE IFK Växjö 53,01
Viktor Kjellsson 98 SWE IFK Växjö 53,50
Anders Pihlblad 98 SWE KFUM Örebro 50.01
Daniel Skatt 91 SWE Örgryte IS 51.42
Felix Francois 90 SWE Örgryte IS 47.29
Gustav Ölund 94 SWE Örgryte IS 53.51
Samuel Wiik 98 SWE Örgryte IS 49.28
Victor Koch 98 SWE Örgryte IS 51.70
Jacob Aagaard Jensen 97 DEN Aalborg Atletik 50.69
Amar Krso 89 DEN Esbjerg Atletik 52.97
Kasper Olsen 91 DEN Hvidovre Atletik 48.90
Navid Bazgir 95 DEN Hvidovre Atletik 54.10
Martin Panduro 94 DEN Köbenhavns IF 53.19
Gustav Lundholm Nielsen 98 DEN Sparta Atletik 47.95
Martin H Kristensen 92 DEN Sparta Atletik 51.08
Mikkel Klejnstrup 86 DEN Sparta Atletik 50.41
Nick Ekelund-Arenander 89 DEN Sparta Atletik 45.50 46.88
Nicklas Hyde 86 DEN Sparta Atletik 46.53 47.79
Nikolaj Graves 98 DEN Sparta Atletik 51.76
Philip Braun 90 DEN Sparta Atletik 49.60
Johann Björn Sigurbjörnsson 95 ISL UMSS 48.02
Luca Thompson 00 NOR BUL 48.18
Erik Folkow 97 NOR BUL Tromsø 49.78
Henrik Semb 96 NOR Larvik Turn &IF 49.72
Mauritz Kåshagen 89 NOR Moelven IL 46.90
Emmanuel Quarcoo 98 NOR FIK Orion 49.03
Daniel Pedersen 98 NOR IL Skjalg 50.59
Mike Lubsen 95 NOR IL Skjalg 47.06 47.91
Simen Sigurdsen 93 NOR Ranheim IL 48.17
Niclas Ragneberg 91 SWE Trollhättan FIK
Robert Falkevik 89 NOR IL Varegg 56.48
Emil Söndergaard 96 DEN Aarhus 1900 A/M 49.31
Lasse Alm 91 DEN Aarhus 1900 A/M 49.74
Mathias Mørk 97 DEN Aarhus 1900 A/M 50.01
Tobias Stærmose 91 DEN Aarhus 1900 A/M 54,00
IHAB JAMMAR HASMIN 93 IRQ Irak 47.50
Erik Rosqvist 98 SWE AIK Friidrott 50.64
Magnar Fossbakken Lundberg 97 NOR Hommelvik IL 50.90
Astbor Jón Tryggvason 98 ISL Katla SC 53.51
 
M 800m 64
Oskar Rosenlund 97 SWE Björnstorps IF 1.58.69
Aleksej Pirgholizadeh 94 SWE Eskilstuna FI 1.55.78
Felix Davidsson-Berndtsson 96 SWE Hammarby IF 2.07,85
Iyuel Ayele 98 SWE Hammarby IF 1.53.70
Samiel Berhe 98 SWE Hammarby IF 1.57.30
Abdullahi Adan 98 SWE Hässelby SK 1.58.40
Erik Djurberg 97 SWE Hässelby SK 1.56.78
Rickard Gunnarsson 91 SWE Hässelby SK 1.51.91
Andreas Davidsson 95 SWE Högby IF 1:57.49
Axel Alness Borg 98 SWE IFK Lidingö 1.56,02
Mohammed Loukili 96 SWE IFK Lidingö 1.55.87
Simon Sundström 98 SWE IFK Lidingö 1.54.56
Tim Yngesjö 97 SWE Linköpings GIF 1.57.19
Ali Laaroubi 94 SWE Malmö AI 1.54.40
Anders Rydell 78 SWE Malmö AI 2.08.17
Daniel Lundborg 97 SWE Malmö AI 2.03
Dennis Forsgren 93 SWE Malmö AI 1.59.04
Hassan Jirrabey 93 SWE Malmö AI 2.04
Johan Henningsson 90 SWE Malmö AI 1.55
Mohamed Iza 97 SWE Malmö AI 2.04
Robin Sterner 91 SWE Malmö AI 1.58.67
Alexander Nilsson 95 SWE Mölndals AIK 1.52.94
Filip Wadman 97 SWE Mölndals AIK 1.55.44
Josef Wallenlind 01 SWE Mölndals AIK 1.55.22
Sebastian Nilsson 98 SWE Mölndals AIK 1.58
Daniel Gleimar 92 SWE Spårvägens FK
Estifanos Faid 92 SWE Spårvägens FK 1.53,64
Johan Walldén 87 SWE Spårvägens FK 1.48,59
Jonatan Fridolfsson 92 SWE Sävedalens AIK 1.55.62
Ludvig Danielson 95 SWE Tjalve IF Norrköping 2.01.45
Arvid Berglund 91 SWE Tranås AIF 2,01.71
Alexander Waerme 97 SWE Ullevi FK 1.59.13
Ali Al-Janabi 94 SWE Ullevi FK 1.51.77
Hampus Börjesson 94 SWE Ullevi FK 1.54.40
Mathias Söder 99 SWE Ullevi FK 1.55.42
Eric Källman 00 SWE IK Ymer 1.53.52
Awet Mengsteab 95 SWE Örgryte IS 1.54.14
Daniel Skatt 91 SWE Örgryte IS 1.57.29
Felix Francois 90 SWE Örgryte IS 1.51.90
Joachim Nielsen 97 DEN Frederiksbergs IF 1.56.29
Yousef Bellouch 98 DEN Frederiksbergs IF 2.08.00
Jonathan M Adamsen 95 DEN Köbenhavns IF 1.59.66
William Devantier 00 DEN Sparta Atletik 1.50.63
Ólafur Þorbjörnsson 81 ISL IR 2.03.68
Johannes Alne 75 NOR Haugesund IL 1.59.96
Robin Nedrehagen 99 NOR Haugesund IL 1,55,21
Aleksander Meyer 96 NOR Norna Salhus 2.05.83
Erik Hovlansdal 89 NOR Norna Salhus 1.51.65 1.54.39
Mats Robsen Nordanger 97 NOR Norna Salhus 2.01.13
Martin Berntzen Engevik 00 NOR IK Tjalve 1.57.99
Sebastian Selbekk 93 NOR Tyrving IL 2.00.44
Steinar Gjønnes 94 NOR Tyrving IL 1.59.11
Ola Martin Gåsvaer 98 NOR Ranheim IL 1.59.08
Thomas Olivier Jenssen 98 NOR Ranheim IL 2.01.52
David Cannmo 01 SWE Trollhättan FIK 2.00.23
Kevin Hermansson 95 SWE Trollhättan FIK 1.56.03
Simon Haglund 93 FIN IK Falken 1.51,58 1.52,81
Robert Falkevik 89 NOR IL Varegg 2.10.91
Bendik Schartum Thorbjørnsen 98 NOR Nesodden IF 1.57,70
Stephen Mackay 92 GBR Inverness 1.50.39 1.51.83
IHAB JAMMAR HASMIN 93 IRQ Irak 1.46.84
Sigurd Tveit 00 NOR Kristiansand Löpeklubb 1.51.06
Magnar Fossbakken Lundberg 97 NOR Hommelvik IL 1.55.30
Astbor Jón Tryggvason 98 ISL Katla SC 2.05.26
 
M 1500m 54
Christer Friberg 72 SWE Björnstorps IF 4.28.87
Oskar Rosenlund 97 SWE Björnstorps IF 4.02.06
Viktor Helander 90 SWE Eksjö Södra IK 4.16.00
Abdelfath Yassin 95 SWE Gefle IF 3.46.88
David Kjellén 95 SWE IF Göta Karlstad 4.24.10
Nicklas Tollesson 77 SWE Hälle IF 4.24.00
Abdullahi Adan 98 SWE Hässelby SK 4.05.56
Anton Persson 96 SWE Hässelby SK 3.56.25
Erik Djurberg 97 SWE Hässelby SK 3.57.35
Andreas Davidsson 95 SWE Högby IF 4:01.45
Axel Alness Borg 98 SWE IFK Lidingö
Ludvig Johansson 98 SWE IFK Lidingö
Mohammed Loukili 96 SWE IFK Lidingö 4.01.17
Simon Sundström 98 SWE IFK Lidingö 3.51.20
Tim Yngesjö 97 SWE Linköpings GIF 4.09.90
Ali Laaroubi 94 SWE Malmö AI 3.44.23
Jesper Bokefors 94 SWE Malmö AI 4.04
Mohamed Iza 97 SWE Malmö AI 4.08
Sebastian Nilsson 98 SWE Mölndals AIK 4.00
Daniel Gleimar 92 SWE Spårvägens FK
Gustaf Nordling 97 SWE Spårvägens FK 4.02.33
Olof Nordling 97 SWE Spårvägens FK 4.08.00
Jonatan Fridolfsson 92 SWE Sävedalens AIK 3:51.26
Leo Magnusson 98 SWE Sävedalens AIK 3.50.27
Ludvig Danielson 95 SWE Tjalve IF Norrköping 4.00.50
Seare Kibrom 98 SWE Tjalve IF Norrköping 4.12.20
Alexander Waerme 97 SWE Ullevi FK 4.06.01
Ali Al-Janabi 94 SWE Ullevi FK 3.53
Hampus Börjesson 94 SWE Ullevi FK 3.50.97
Karar Kameal 95 SWE Ullevi FK
Fredrik Johansson 86 SWE IFK Växjö 3:50,09
Awet Mengsteab 95 SWE Örgryte IS 3.50.60
Lukas Melander 90 SWE Örgryte IS 4.20.00
Joachim Nielsen 97 DEN Frederiksbergs IF 3.58.64
Jonathan M Adamsen 95 DEN Köbenhavns IF 3.59.28
Khavaquiah Rasmusen 92 DEN Sparta Atletik 4.02.35
Mads Skaaning 95 DEN Sparta Atletik 4.03.12
William Devantier 00 DEN Sparta Atletik 3.49.45
Ólafur Þorbjörnsson 81 ISL IR 04:17:25 04:17:25
Johannes Alne 75 NOR Haugesund IL 4.18.97
Robin Nedrehagen 99 NOR Haugesund IL 4.01.93
Erik Hovlansdal 89 NOR Norna Salhus 3.45.67 3.50.47
Abdullahi Hassan Ali 94 NOR IK Tjalve 3.57.14
Martin Berntzen Engevik 00 NOR IK Tjalve 3.59.36
Sebastian Selbekk 93 NOR Tyrving IL 4.04.54
Steinar Gjønnes 94 NOR Tyrving IL 4.06.64
Ola Martin Gåsvaer 98 NOR Ranheim IL 4.05.38
Thomas Olivier Jenssen 98 NOR Ranheim IL 4.18,25
Simon Haglund 93 FIN IK Falken 3.58,33 -
Andre P Juvland 94 NOR Herkules FK 4.15
Halfdan-Emil Faerö 91 NOR IL Varegg 3.55.49
Stephen Mackay 92 GBR Inverness 3.48.00
Christoffer Vienberg 94 DEN Blovstrød Løverne 4.15.00
Bjartmur Örnuson 88 ISL KFA-frjálsar 3.56.00
 
M 5000m 39
Merih Hagos 98 SWE Eskilstuna FI 14.59.66
David Kjellén 95 SWE IF Göta Karlstad 16.08.14
Axel Tööj 00 SWE IF Hagen FIK
Felix Davidsson-Berndtsson 96 SWE Hammarby IF 17.58
Filmon Fshatsion 98 SWE Hälle IF 15.20
Samuel Fitsumbrhan 99 SWE Hälle IF 15.03
Oscar Carlsson 91 SWE Hässelby SK 14:49.19
Erik Karlsson 98 SWE Högby IF 15.58.04
Ken Slättengren 95 SWE Högby IF
Oliver Wykman 94 SWE Högby IF 15.30
Omar Ismail 00 SWE Högby IF 14.30
Ludvig Johansson 98 SWE IFK Lidingö
Adam Månsson 89 SWE Malmö AI 15.45
Jonathan Weichbrodt 94 SWE Mölndals AIK 15.01.00
Hafiz Ibrahem 96 SWE Sävedalens AIK 15.04
August Mollén 99 SWE Tjalve IF Norrköping 15.39
Seare Kibrom 98 SWE Tjalve IF Norrköping 15.31.08
Abdullahi Sid Rooble 99 SWE Ullevi FK
Hussein Ibrahim 98 SWE Ullevi FK 14.56.46
Anders Prytz 85 SWE Varbergs GIF 15.38.00
Awet Mengsteab 95 SWE Örgryte IS 15.13.00
Joachim Weel Rosbo 97 DEN Bagsvaerd AC 14.39.00
Yousef Bellouch 98 DEN Frederiksbergs IF 16.10.00
Kasper Pontoppidan Jensen 99 DEN IK Hellas 16.45
Alexander Siedler Nielsen 99 DEN Sparta Atletik 15.00.82
Khavaquiah Rasmusen 92 DEN Sparta Atletik 15.02.35
Mads Skaaning 95 DEN Sparta Atletik 15,21,83
Marius Sørli 97 NOR ASK Friidrett 14,50
Hallvard Nilsen 78 NOR IL Gular 16.15.00
Aleksander Meyer 96 NOR Norna Salhus
Einar Johan Melsom 99 NOR Tyrving IL 15.07
Einar Johan Melsom 99 NOR Österöy IL 15.07.50
Magnus Gjerstad 00 NOR Österöy IL 15.24.52
Trym Tönnesen 00 NOR Halden IL 15.23.22
Halfdan-Emil Faerö 91 NOR IL Varegg 14.53.58
Magnus Nyman Hall 99 DEN Aarhus 1900 A/M 15.20.29
Magnus Gjerstad 00 ZZZ Osterøy IL 15.24.52
Kristian Nedregård 74 NOR Akershus Friidrettskrets
Bjartmur Örnuson 88 ISL KFA-frjálsar 15.17.00
 
M 3000m hinder 5
Viktor Helander 90 SWE Eksjö Södra IK 9.27.60
Erik Framme 73 SWE Hälle IF
Jens Petrusson 94 SWE Ullevi FK 9.27.29
Awet Mengsteab 95 SWE Örgryte IS 9.07.40
Ola Martin Gåsvaer 98 NOR Ranheim IL 9.28.72
 
M Häck 110m 18
Andreas Gustafsson 97 SWE Falu IK 14.89
Petter Gustafsson 94 SWE IK Hakarpspojkarna 14.03
Jesper Nyman 98 SWE Hanvikens SK 17.17
David Adrian 98 SWE Huddinge AIS 16,69
Fredrik Samuelsson 95 SWE Hässelby SK 14.10
Oscar Hjerm 97 SWE KA 2 IF
Fredrick Ekholm 94 SWE IFK Lidingö 13.92
James Gaudiello 98 SWE Malmö AI 15.17
Elias Martinsson 97 SWE Mölndals AIK 14.55
Marvin Tay 90 SWE Spårvägens FK 14.10
Kevin Fankl 95 SWE Ullevi FK 15.15
Filip Björklund 98 SWE Upsala IF 15.00
Hampus Widlund 93 SWE IFK Växjö 14.34
Sebastian Sund Fraendsen 98 DEN Aalborg Atletik 14,81
Martin Panduro 94 DEN Köbenhavns IF 17.51
Nikolaj Graves 98 DEN Sparta Atletik 15.93
MartinNikolai Kanestrøm 96 NOR IK Tjalve 15.84
Hannes Kvist Wirdmo 94 SWE Athletics 24Seven SK 14.44
 
M Häck 400m 33
Dennis Elms Jansson 95 SWE Huddinge AIS 59.25
Mikael Lundkvist 00 SWE Huddinge AIS 59.25
Martin Burrows 73 SWE Hälle IF 60.00
Fredrik Lorentzon 97 SWE IFK Lidingö 57.75
Jesper Rilegård 98 SWE IFK Lidingö 57.36
Jacob Lenz 99 SWE IFK Lund 61.62
Joakim Wadstein 00 SWE Tjalve IF Norrköping
Arvid Berglund 91 SWE Tranås AIF 55.02
Benjamin Mullen 87 SWE Turebergs FK 51.88 53.85
Alexander Lundskog 96 SWE Ullevi FK 51.25
Erik Lindahl 90 SWE Ullevi FK 53.44
Oskar Greilert 95 SWE Ullevi FK 53.33
Arvid Gustafsson 99 SWE Upsala IF 55.27
Johan Brasch 98 SWE Wärnamo SK 53.14
Hampus Widlund 93 SWE IFK Växjö 52.37
Viktor Kjellsson 98 SWE IFK Växjö 58.55
Carl Bengtström 00 SWE Örgryte IS 50,20
Felix Larsen Nilsson 00 SWE Örgryte IS 58,30
Jonathan Carbe 90 SWE Örgryte IS 51.69
Samuel Wiik 98 SWE Örgryte IS 53.05
Jacob Aagaard Jensen 97 DEN Aalborg Atletik 54,80
KlausPræst Jaqué 92 DEN Bagsvaerd AC 57.24
Martin Panduro 94 DEN Köbenhavns IF 59.43
Martin H Kristensen 92 DEN Sparta Atletik 54.48
Ivar Kristinn Jasonarson 92 ISL IR 52.15
Henrik Semb 96 NOR Larvik Turn &IF 55.34
Joachim Sandberg 95 NOR Sandnes IL 50.96
Syver Røinaas 99 NOR Tyrving IL 56.06
Bassem Hemeida 00 QAT Aspire Qatar 50.55
Jonathan Borg 99 SWE Trollhättan FIK 59.51
Mathias Mørk 97 DEN Aarhus 1900 A/M 54.19
Gustav Karlsson 00 SWE Thorengruppen TFC 55.03
Öystein Steinsvik Evjen 99 NOR Sortland Friidrettsklubb 58.24
 
M Höjd 23
Arvid Ryberg 98 SWE IF Göta Karlstad 2.08
Markus Asplund 98 SWE IF Göta Karlstad 1.90
Simon Andersson 97 SWE IF Göta Karlstad 1.87
Simon Throgen 97 SWE IF Göta Karlstad 1.87
Jesper Nyman 98 SWE Hanvikens SK
Elias Sahlin 01 SWE Hellas FK 1.90
Jakob Samuelsson 98 SWE Hässelby SK 1.93
Fredrick Ekholm 94 SWE IFK Lidingö 2.08
Jakob Thorvaldsson 88 SWE IFK Lidingö 2.20 2.03
Kevin Duvert 98 SWE Turebergs FK 1.96
Herman Olvik 96 SWE Ullevi FK 2.05
Robin Jacobsson 98 SWE Ullevi FK 2.04
Viktor Husmark 92 SWE Ullevi FK 2.00
Filip Björklund 98 SWE Upsala IF 2.12
Oskar Lundqvist 97 SWE Upsala IF 2.14
Andreas Asklund 98 DEN Odense Atletik 1.84
Erlend B Raa 98 NOR Fana IL 2.06
Inge Eide Johnsen 98 NOR Fana IL 1.95
Vetle Raa Ellingsen 00 NOR Fana IL 1.98
Jon Simen Hilstad Mangset 96 NOR Moelven IL 2.00
Fredrik Jahr 91 NOR Tyrving IL 2.00
Hamdi Alamine 97 QAT Qatar 2.26
Vedant Satish Mandre 98 IND Universal SA - Mumbai 1.98
 
M Stav (söndag) 27
Fredrik Samuelsson 95 SWE Hässelby SK 5.00
Jakob Samuelsson 98 SWE Hässelby SK 4.83
Sergej Nikolajev 73 SWE Hässelby SK
Micael Fagö 94 SWE Kalmar SK 5.01 4.80
Filip Gyllensten 92 SWE IF Kville
Björn Andersson 91 SWE IFK Lidingö 4.83 4.31
Simon Thor 00 SWE IFK Märsta
Erik Thorstensson 89 SWE Spårvägens FK 5,31
Sebastian Ruthström 97 SWE Spårvägens FK 4,70
Oscar Janson 75 SWE Ullevi FK 5.87 5.00
Robin Jacobsson 98 SWE Ullevi FK 4.60
Emil Östergren 98 SWE IFK Växjö 4.53
Dennis Fransson-Bergetoft 92 SWE KFUM Örebro 5,03
Rasmus Carlsson 88 SWE KFUM Örebro 5,22
Tom Johansson 99 SWE KFUM Örebro 4.90
David Kappelin 95 SWE Örgryte IS 5.22
Jonathan Jansson 91 SWE Örgryte IS 4.70
Melker Svärd-Jakobsson 94 SWE Örgryte IS 5.78
Jacob Aagaard Jensen 97 DEN Aalborg Atletik 4.34
Jakob Holt Jensen 97 DEN Aalborg Atletik 4,70
Aske Petersen 98 DEN Sparta Atletik 4,14
Virgil Topholm Hartmann 98 DEN Sparta Atletik 4.12
Eirik Dolve 95 NOR Fana IL 5.66
Sondre Guttormsen 99 NOR Ski IL 5.55
Andreas Gjesdal 95 NOR IK Tjalve 4.70
Jan Robert Nijmeijer 98 NOR Uraedd FI 4,50 4,06
Fredrik Weiseth 94 NOR Ranheim IL 4.90
 
M X Stav (fredag) 30
Andreas Gustafsson 97 SWE Falu IK 4.58 4.30
Fredrik Samuelsson 95 SWE Hässelby SK 5.00
Sergej Nikolajev 73 SWE Hässelby SK
Micael Fagö 94 SWE Kalmar SK 5.01 4.80
Filip Gyllensten 92 SWE IF Kville
Björn Andersson 91 SWE IFK Lidingö 4.83 4.31
Sebastian Ruthström 97 SWE Spårvägens FK 4,70
Oscar Janson 75 SWE Ullevi FK 5.87 5.00
Emil Östergren 98 SWE IFK Växjö 4.53
Dennis Fransson-Bergetoft 92 SWE KFUM Örebro 5,03
Rasmus Carlsson 88 SWE KFUM Örebro 5,22
Tom Johansson 99 SWE KFUM Örebro 4.90
David Kappelin 95 SWE Örgryte IS 5.22
Jonathan Jansson 91 SWE Örgryte IS 4.70
Melker Svärd-Jakobsson 94 SWE Örgryte IS 5.78
Jakob Holt Jensen 97 DEN Aalborg Atletik 4.70
Aske Petersen 98 DEN Sparta Atletik 4,14
Nikolaj Graves 98 DEN Sparta Atletik 4.44
Virgil Topholm Hartmann 98 DEN Sparta Atletik 4.12
Christian Vik Pettersen 02 NOR Bergens Turnforening 4.30
Eskil Njerve 02 NOR Bergens Turnforening 3.80
Eirik Dolve 95 NOR Fana IL 5.66
Pål Haugen Lillefosse 01 NOR IL Gneist 5.46
Fabian August Furnes Warpe 03 NOR Laksevåg TI 4.60
Kasper Fjeldstad 03 NOR Norna Salhus 4.20
Sondre Guttormsen 99 NOR Ski IL 5.55
Andreas Gjesdal 95 NOR IK Tjalve 4.70
Jan Robert Nijmeijer 98 NOR Uraedd FI 4.50
Fredrik Weiseth 94 NOR Ranheim IL 4.75
Mathias Clausen 01 DEN Vidar Atletik 4.30
 
M Längd 28
Per Jonsson 88 SWE Bollnäs FIK 7.15
Johan Taléus 94 SWE Eskilstuna FI 7.65 7.25
Andreas Gustafsson 97 SWE Falu IK 6.98
Victor Pettersson 97 SWE IF Göta Karlstad
David Svensson 98 SWE Hammarby IF
Ritchie Moba 90 SWE Hammarby IF
David Adrian 98 SWE Huddinge AIS 6.43
Jesper Hellström 95 SWE Hässelby SK 7.51
Wilhelm Eidenstedt 98 SWE Hässelby SK
Fredrick Ekholm 94 SWE IFK Lidingö 7.20
Anton Östebo 96 SWE Linköpings GIF
Elias Martinsson 97 SWE Mölndals AIK 7.11
Filip Schwartz 98 SWE Mölndals AIK
Richard Heikkilä 98 SWE Mölndals AIK
Henning André 97 SWE Nyköpings BIS 7,18 6,76
Tobias Jonsson 96 SWE IK Orient 6.99
Kevin Fankl 95 SWE Ullevi FK 7.11
Patric Hjort 93 SWE Västerås FK 7.40
Rickard Willman 94 SWE Västerås FK 7.29
Jonatan Hirsh 98 SWE KFUM Örebro 7.25
Artur Engström 96 SWE Örgryte IS 7.47
Erik Olsson 89 SWE Örgryte IS 7.04
Asger Østerby 97 DEN Greve Atletik 6.37
Massin Ait Bouziad 95 DEN Sparta Atletik 7.17
MartinNikolai Kanestrøm 96 NOR IK Tjalve
Brede Solberg Stølen 93 NOR Ranheim IL 7.21
Ole Wendland 98 GER SV Blau Weiss Grevesmühlen 6,17
Anilkumar Bhagirathi Sahoo 98 IND Universal SA - Mumbai 7.21
 
M X Längd 9
Fredrik Samuelsson 95 SWE Hässelby SK 7.81 7.49
Andreas Otterling 86 SWE IFK Lidingö 7.88
Matthias Johansson 90 SWE IFK Umeå 7.54 7.26
Max Andersson 95 SWE Upsala IF 7.49 7.35
Andreas Carlsson 95 SWE IK Ymer 7.73 7.56
Andreas Trajkovski 93 DEN Sparta Atletik 7.82 7.65
Benjamin Gabrielsen 95 DEN Sparta Atletik 7.87
Sebastian Pedersen 97 DEN Sparta Atletik 7.52
Ingar Kiplesund 96 NOR Trondheim Friidrett 7.76 7.53
 
M Tresteg 20
Erik Ehrlin 90 SWE Hammarby IF 16.28
Timothy Olsson 98 SWE Huddinge AIS 15.06
Jesper Hellström 95 SWE Hässelby SK 15.92
Albin Boestad 97 SWE IFK Lidingö 14.30
Marcus Nyberg 97 SWE Malmö AI 15.22
Henning André 97 SWE Nyköpings BIS 14.46
Gustav Bålström 98 SWE Ullevi FK 14.65
Jonathan Persgården 96 SWE Ullevi FK 14.40
Matthias Johansson 90 SWE IFK Umeå 14.94
Daniel Lennartsson 88 SWE Örgryte IS 15.50
Erik Olsson 89 SWE Örgryte IS 14,79
Mathias Ström 87 SWE Örgryte IS 15.50
Eric Hallquist 96 SWE Östersunds GIF 13,79
Jannick Bagge 94 DEN Köbenhavns IF 15.23
Mikkel Ringsted 96 DEN Köbenhavns IF 13.66
Massin Ait Bouziad 95 DEN Sparta Atletik 14.85
Torur Mortensen 98 FÄR Färöarna 15.06
Inge Eide Johnsen 98 NOR Fana IL 13.96
Anilkumar Bhagirathi Sahoo 98 IND Universal SA - Mumbai 15.27
Krishna Mahendra Singh 98 IND Universal SA - Mumbai 15.21
 
M Kula 9
Ali Al-Saadi 95 SWE Eskilstuna FI 14.22
Gabriel Heen 95 SWE Hässelby SK 17.29
Daniel Korhonen 76 SWE IF Kville
Dan Lindahl 60 SWE IFK Lund
Wictor Petersson 98 SWE Malmö AI 19.44
Arwid Koskinen 92 SWE Ullevi FK 17.81
Carl Narup 98 SWE Ullevi FK
Kurt Andreas Sandberg Lund 88 NOR Oppstad IL 12.61
Rafn Hilmar Gudmundsson 69 ISL KR 13.53
 
M Diskus (kval 40.00m) 5
Jakob Samuelsson 98 SWE Hässelby SK 45.01
Theodor Ahlström 98 SWE IFK Växjö 40,98
Albin Lager 96 SWE KFUM Örebro 51.46
Frederik Jensen 97 DEN Odense Atletik 40.59
Guðni Valur Guðnason 95 ISL IR 63.50
 
M Slägga (kval 42.00m) 4
Oscar Vestlund 93 SWE IF Göta Karlstad 71.20
Daniel Korhonen 76 SWE IF Kville 50.50
Johannes Nilsson 98 SWE Västerås FK 47.95
Jonathan Sand Groves 93 DEN Sparta Atletik 57,06
 
M Spjut (kval 50.00m) 16
Jakob Eriksson 98 SWE IF Göta Karlstad 68.08
Jakob Samuelsson 98 SWE Hässelby SK 63.41
Rasmus Eriksson 98 SWE Kils AIK 68.67
Jonathan Amneskog 98 SWE Klippans FK 66.83
Tomas Lundberg 95 SWE IFK Lidingö 60.18
Sebastian Ruthström 97 SWE Spårvägens FK 67.48
Kevin Fankl 95 SWE Ullevi FK 62.76
Tim Holmberg 91 SWE Upsala IF 60.67
Abbas Taheri 97 SWE IFK Växjö 52,10
Sebastian Thörngren 93 SWE IFK Växjö 69.92
Theodor Ahlström 98 SWE IFK Växjö 65.91
William Norderhaug 98 SWE IK Ymer 50.58
Jakob Holt Jensen 97 DEN Aalborg Atletik 51.24
Nikolaj Graves 98 DEN Sparta Atletik 55.83
Simon Lidahl 98 NOR Gloppen FIL 56.98
Mikkel Bach Garbrecht 96 DEN Aarhus 1900 A/M 66,59
 
P19 100m 53
Michell Jovic 00 SWE Falkenbergs IK 12,18
Glody Ngoma 00 SWE IFK Göteborg 11.30
Robin Strömberg 00 SWE IFK Göteborg 12.06
Samuel Andreasson 99 SWE IFK Göteborg
Omar Chaaban 00 SWE IFK Helsingborg 10.94
Daniel Sjölin 00 SWE Höörs IS 11.70
Adam Elhendy Gunnarsson 00 SWE Karlskoga FIF 11.22
Hampus Nordstedt Kjell 00 SWE Klippans FK 12.60
Jacob Lenz 99 SWE IFK Lund
Simon Wennolf 00 SWE IFK Lund 11.76
Raymond Mpanga 99 SWE Malmö AI 11.08
Fabian Engström 00 SWE Spårvägens FK
Lukas Guerrero 00 SWE Spårvägens FK
Viktor Thor 00 SWE Strands IF 11.13
William Thor 00 SWE Strands IF 11.42
Emil Sandström 00 SWE Söderhamns IF 11.10
Emil Winther 99 SWE Turebergs FK
Andreas Cigéhn 00 SWE Täby IS 11.79
Erik Johansson 99 SWE Varbergs GIF 10.92
Jakob Dalenbring 99 SWE Västerås FK 11.27
Jonathan Kjellèn 00 SWE Västerås FK
Alexander Andreasson 99 SWE Örgryte IS 10,89
Charles Mårelid 99 SWE Örgryte IS 10.91
Tobias Rendbaek 00 DEN Odense Atletik 11.50
Emil Mader Kjær 99 DEN Skive AM 10.62
Emil Frænde 00 DEN Sparta Atletik 11,08
Ýmir Atlason 00 ISL Selfoss 12.43
Kristinn Freyr Briem Pálsson 99 ISL UMSS 12.34
Alexander Nyberget 00 NOR Askim IF 12.00
Robert-Andre Moldestad 00 NOR Breimsbygda IL 11.55
Sondre Matias Rudi 00 NOR Fagernes IL 11.29
Filip Böe 00 NOR Fana IL 10.73
Johan Magnus Bjørgan 00 NOR Fana IL 11.51
Kristoffer Persen 00 NOR Fredrikstad IF 11.43
Gjert Höle Sjursen 00 NOR IL Gneist 11.36
Andreas Frich Mæhlum 00 NOR Laksevåg TI 11.29
Lavrants Kongssund 00 NOR Moelven IL 11.64
Elias Sanden Søvik 00 NOR Norna Salhus 11.96
Even Westgård Skogsrud 00 NOR FIK Orion 11,25
Jonatan Bjerkaas 99 NOR Tyrving IL 10.97
Sakhi Husseini 99 SWE Håfreströms IF 12.20
Saoud Al Humaidi 00 QAT Aspire Qatar 10.69
Alexander Skammelsrud 99 NOR Halden IL 11,47
Olav Kvåle Gissinger 00 NOR Ranheim IL 11.36
William Berge Bjelland 00 NOR Aurland IL 12.25
Marcus Andersson 00 SWE Öresund FK 11,91
Paul Lederer 00 GER SV Blau Weiss Grevesmühlen 11,81
Carl Enhörning 00 SWE AIK Friidrott 11.18
Mads Lunö 99 DEN Kolding, KFUM 11.04
Bjarki Óskarsson 99 ISL ÞÓR / Thor 13.11
Róbert Khorchai Angeluson 99 ISL ÞÓR / Thor 12.83
Isak Aleksander Skar Bulling 99 NOR Tingvoll FIK 11.35
Stefán Narfi Bjarnason 00 ISL Thjotandi 11.79
 
P19 200m 71
Victor Thunström 00 SWE IF Göta Karlstad 23.72
Aaron Ladestam 00 SWE IFK Göteborg 22.79
Glody Ngoma 00 SWE IFK Göteborg 22.62
Kim Holmgren 99 SWE IFK Göteborg
Robin Strömberg 00 SWE IFK Göteborg 24.14
Samuel Andreasson 99 SWE IFK Göteborg
Samuel Lestander 00 SWE IFK Göteborg
Omar Chaaban 00 SWE IFK Helsingborg 22.40
Marcus Lidman 99 SWE Hälle IF 22.85
Daniel Sjölin 00 SWE Höörs IS 23.17
Adam Elhendy Gunnarsson 00 SWE Karlskoga FIF 22.26
Hampus Nordstedt Kjell 00 SWE Klippans FK 26.13
Christoffer Wockats 00 SWE IF Kville
Simon Wennolf 00 SWE IFK Lund 24.18
Raymond Mpanga 99 SWE Malmö AI 22.58
Gustav Magnusson 00 SWE Nyköpings BIS 23,16
Jacob Helsing 00 SWE IK Orient
Fabian Engström 00 SWE Spårvägens FK
Lukas Guerrero 00 SWE Spårvägens FK
Viktor Thor 00 SWE Strands IF 23.03
William Thor 00 SWE Strands IF 23.25
Emil Sandström 00 SWE Söderhamns IF 23.15
Andreas Cigéhn 00 SWE Täby IS 23.77
Vidar Stenqvist 00 SWE Täby IS 21.35
Anton Bengtsson 99 SWE Ullevi FK 22.18
Isak Kristensen 00 SWE Ullevi FK 23.30
Arvid Gustafsson 99 SWE Upsala IF 22.29
Erik Johansson 99 SWE Varbergs GIF 21.91
Jakob Dalenbring 99 SWE Västerås FK 23.25
Jonathan Kjellèn 00 SWE Västerås FK
Ludvig Jönsson 00 SWE IFK Växjö 24,00
Gustav Zetterlund 00 SWE KFUM Örebro 24,48
Alexander Andreasson 99 SWE Örgryte IS 22,10
Carl Bengtström 00 SWE Örgryte IS 21,59
Charles Mårelid 99 SWE Örgryte IS 22.50
Felix Larsen Nilsson 00 SWE Örgryte IS 24,03
Otto Hammarström 99 SWE Örgryte IS 23,49
Svante Wester 99 SWE Örgryte IS 23,08
Johan Alsing 99 SWE Östersunds GIF
Mathias Astrup 99 DEN Greve Atletik 22.83
Tobias Rendbaek 00 DEN Odense Atletik 23.48
Emil Mader Kjær 99 DEN Skive AM 21.44
Emil Frænde 00 DEN Sparta Atletik 22,40
Samuel Marcus 99 DEN Sparta Atletik 23.48
Ýmir Atlason 00 ISL Selfoss 26.14
Kristinn Freyr Briem Pálsson 99 ISL UMSS 24.81
Robert-Andre Moldestad 00 NOR Breimsbygda IL 23.91
Sondre Matias Rudi 00 NOR Fagernes IL 23.38
Filip Böe 00 NOR Fana IL 22.36
Kristoffer Persen 00 NOR Fredrikstad IF 22.74
Andreas Frich Mæhlum 00 NOR Laksevåg TI 22.80
Markus Henriksen 99 NOR Larvik Turn &IF
Lavrants Kongssund 00 NOR Moelven IL 24.02
Even Westgård Skogsrud 00 NOR FIK Orion 23,07
Jonatan Bjerkaas 99 NOR Tyrving IL 21.79
Jørgen Mejland Hansen 99 NOR Tyrving IL 23,44
Syver Røinaas 99 NOR Tyrving IL 22.30
Sakhi Husseini 99 SWE Håfreströms IF 25.01
Bassem Hemeida 00 QAT Aspire Qatar 21.90
Alexander Skammelsrud 99 NOR Halden IL 23,60
Amund Solberg 00 NOR Löten 25.60
Olav Kvåle Gissinger 00 NOR Ranheim IL 23.37
Johan Carlsson 99 SWE Trollhättan FIK
William Berge Bjelland 00 NOR Aurland IL 24.49
Marcus Andersson 00 SWE Öresund FK
Paul Lederer 00 GER SV Blau Weiss Grevesmühlen 24.14
Carl Enhörning 00 SWE AIK Friidrott 22.94
Sören Nörgaard 99 DEN Kolding, KFUM 22.90
Bjarki Óskarsson 99 ISL ÞÓR / Thor 26.30
Isak Aleksander Skar Bulling 99 NOR Tingvoll FIK 23.60
Öystein Steinsvik Evjen 99 NOR Sortland Friidrettsklubb 23.46
 
P19 400m 45
Nils Jonsson 00 SWE Danderyds SK 52,50
Victor Thunström 00 SWE IF Göta Karlstad
Aaron Ladestam 00 SWE IFK Göteborg 50.20
Kim Holmgren 99 SWE IFK Göteborg
Ahmed Bahaa 00 SWE Hässelby SK 51.76
Adam Elhendy Gunnarsson 00 SWE Karlskoga FIF 50.16
Carl Malmström 00 SWE Kongahälla AIK 54.85
Christoffer Wockats 00 SWE IF Kville
Viktor Bergkvist 00 SWE Linköpings GIF 50.88
Henrik Möbius 00 SWE Malmö AI 54.02
Olof Qvant 00 SWE Malmö AI 57.00
Jacob Helsing 00 SWE IK Orient 51.66
Jesper Sjölund 99 SWE Spårvägens FK 52,50
Tobias Eknor 00 SWE Spårvägens FK 52,98
Edvin Hagberg 99 SWE Turebergs FK 48.75
Emil Winther 99 SWE Turebergs FK 50.46
Anton Bengtsson 99 SWE Ullevi FK 50.90
Isak Kristensen 00 SWE Ullevi FK 52.50
Mathias Söder 99 SWE Ullevi FK 51.50
Arvid Gustafsson 99 SWE Upsala IF 50.16
Ludvig Brorsson 00 SWE IK Wilske 50.70
Gustav Zetterlund 00 SWE KFUM Örebro 54.29
Carl Bengtström 00 SWE Örgryte IS 47,32
Charles Mårelid 99 SWE Örgryte IS 50.75
Felix Larsen Nilsson 00 SWE Örgryte IS 51,69
Svante Wester 99 SWE Örgryte IS 51.20
Andreas Rebstrup 00 DEN Aalborg Atletik 53,40
Karl-Gustav Brockdorff 99 DEN Aalborg Atletik 50.08
Mathias Astrup 99 DEN Greve Atletik 49.56
Tobias Rendbaek 00 DEN Odense Atletik 57.99
Rasmus Rose-Hansen 99 DEN Skive AM 50.72
Samuel Marcus 99 DEN Sparta Atletik 51,08
Dánjal Dahl Ljósheim 00 FÄR Färöarna 56,00
Robin Nedrehagen 99 NOR Haugesund IL 52.46
Jonatan Bjerkaas 99 NOR Tyrving IL 49.01
Jørgen Mejland Hansen 99 NOR Tyrving IL 51,73
Syver Røinaas 99 NOR Tyrving IL 49.30
Bassem Hemeida 00 QAT Aspire Qatar 47.91
Amund Solberg 00 NOR Löten 54.56
Leon Douglas 00 NOR Nesodden IF 50,92
Kjetil Brenno Gagnås 00 NOR Börsa IL 51.31
Sören Nörgaard 99 DEN Kolding, KFUM 50.99
Sigurd Tveit 00 NOR Kristiansand Löpeklubb 49.36
Gustav Karlsson 00 SWE Thorengruppen TFC 50.10
Öystein Steinsvik Evjen 99 NOR Sortland Friidrettsklubb 53.20
 
P19 800m 38
Berhe Kidane 99 SWE Eskilstuna FI 1.50,95
Rasmus Tidestad 00 SWE IF Göta Karlstad 1.59,63
Daniel Tegbrant 00 SWE Hammarby IF 1.57,93
Henry Jacobson 99 SWE Hammarby IF 1.59,69
Frederik Norstedt 99 SWE IFK Helsingborg
Simon Carrington 00 SWE Högby IF 2.01.75
Carl Malmström 00 SWE Kongahälla AIK 2.04
Olof Silvander 99 SWE IFK Lidingö 1.59.05
Henrik Möbius 00 SWE Malmö AI 2.08.66
Olof Qvant 00 SWE Malmö AI 2.24.00
Erik Åberg 00 SWE Spårvägens FK 2.12.00
Jesper Sjölund 99 SWE Spårvägens FK 2.03,00
Tobias Eknor 00 SWE Spårvägens FK 1.57,00
Erik Jälknäs 00 SWE Sävedalens AIK 1.58.44
Niklas Johansson 99 SWE Sävedalens AIK 2.00,08
August Mollén 99 SWE Tjalve IF Norrköping 1.59.65
Wilhelm Olofsson 00 SWE IFK Umeå 2.00
Axel Djurberg 99 SWE Upsala IF 1.56,26
Andreas Rebstrup 00 DEN Aalborg Atletik 1.59,24
Fredrik Klostergaard Gottlied 00 DEN Helsingör IF 2.02.20
Kasper Pontoppidan Jensen 99 DEN IK Hellas 2.05
Rasmus Krogh 00 DEN IK Hellas 2.04
Rasmus Rose-Hansen 99 DEN Skive AM 1.55.15
Alexander Siedler Nielsen 99 DEN Sparta Atletik 2.05.00
Malthe Nielsen 99 DEN Sparta Atletik 1.58.73
Morten Bach 00 DEN Sparta Atletik 1.58.46
Dánjal Dahl Ljósheim 00 FÄR Färöarna 2.04,30
Ole Jørgen Knoph 00 NOR BUL
Emil Kullerud 00 NOR Sarpsborg IL 2.13.51
Sondre Rishøi 00 NOR Sarpsborg IL 1.56.95
Asadullah Sarwari 99 SWE Håfreströms IF 2.17.84
Sigurd Landsverk Evjen 99 NOR Ranheim IL 1.58.19
Leon Douglas 00 NOR Nesodden IF 1.58,50
Magnus Nyman Hall 99 DEN Aarhus 1900 A/M 2.01.17
Kjetil Brenno Gagnås 00 NOR Börsa IL 1.54.49
Mathias Sandvik 00 NOR Sola Friidrett 2.03.00
Gaute Nørve 00 NOR Mandal o Halse IL 1.59.78
Artis Rozkalns 00 LAT SC Asais 1.56.78
 
P19 1500m 36
Berhe Kidane 99 SWE Eskilstuna FI 3.54.59
Hannes Hejdebäck 00 SWE Gefle IF
Rasmus Tidestad 00 SWE IF Göta Karlstad 4.08
Henry Jacobson 99 SWE Hammarby IF 4.13,26
Merhawi Seyfu 00 SWE Hälle IF 4.05.00
Kristoffer Tengroth 00 SWE Hässelby SK
Yassin Abdi 99 SWE Hässelby SK
Ludvig Bjurelid 00 SWE Högby IF 4.07
Omar Ismail 00 SWE Högby IF 4.00.48
Simon Carrington 00 SWE Högby IF 4.18.40
Olof Silvander 99 SWE IFK Lidingö 4.00.13
Erik Åberg 00 SWE Spårvägens FK 4.31,00
Rasmus Ahlgren 99 SWE Spårvägens FK 4.09.13
Erik Jälknäs 00 SWE Sävedalens AIK 3.58.51
Niklas Johansson 99 SWE Sävedalens AIK 4.12,73
August Mollén 99 SWE Tjalve IF Norrköping 4.08.41
Joel Stål 00 SWE Ullevi FK
Wilhelm Olofsson 00 SWE IFK Umeå 4.09
Axel Djurberg 99 SWE Upsala IF 4.00,21
Eric Källman 00 SWE IK Ymer 3.58.73
Linus Näslund 00 SWE Ärla IF 4.12,00
Oliver Bjørslev 00 DEN Aalborg Atletik 3.58.58
Kasper Pontoppidan Jensen 99 DEN IK Hellas 4.30
Rasmus Krogh 00 DEN IK Hellas 4.30
Malthe Nielsen 99 DEN Sparta Atletik 3.57.69
Morten Bach 00 DEN Sparta Atletik 3.58.15
Ole Jørgen Knoph 00 NOR BUL
Adrian Lote 00 NOR Gloppen FIL 4.27.30
Sondre Rishøi 00 NOR Sarpsborg IL 3.58.49
Sigurd Landsverk Evjen 99 NOR Ranheim IL 4.09
Halvor Nymoen Winberg 99 NOR Herkules FK 4.07
Jakob Vase 00 DEN Aarhus 1900 A/M 4.16.54
Magnus Nyman Hall 99 DEN Aarhus 1900 A/M 3.54.27
Mathias Sandvik 00 NOR Sola Friidrett 4.24.38
Gaute Nørve 00 NOR Mandal o Halse IL 4.11.63
Rihards Sergis 99 LAT SC Asais 4.15.00
 
P19 Hinder 2000m 7
Hannes Hejdebäck 00 SWE Gefle IF 6.30.37
Frederik Norstedt 99 SWE IFK Helsingborg
Ludvig Bjurelid 00 SWE Högby IF 6.10
Linus Näslund 00 SWE Ärla IF 6.26,00
Adrian Lote 00 NOR Gloppen FIL
Emil Kullerud 00 NOR Sarpsborg IL
Andreas Christiansen 00 NOR Sturla
 
P19 Häck 110m 15
Emil Uhlin 00 SWE Falu IK 15.33
Daniel Grenegård 00 SWE IF Göta Karlstad
Melker Gustavsson 00 SWE IF Göta Karlstad
Joel Bengtsson 99 SWE IFK Helsingborg 14.22
Mikael Lundkvist 00 SWE Huddinge AIS 16.05
Jacob Lenz 99 SWE IFK Lund 15.75
Joakim Wadstein 00 SWE Tjalve IF Norrköping 15.97
Edvin Hagberg 99 SWE Turebergs FK 15.72
Philip Ericsson 00 SWE Varbergs GIF 15.67
Anton Bertilsson 99 SWE IFK Växjö 14,51
Oliver Chabert 99 DEN Sparta Atletik 14.34
Gjert Höle Sjursen 00 NOR IL Gneist 14.34
Sondre Guttormsen 99 NOR Ski IL 14.02
Erik Lønskog 99 NOR Tyrving IL
Saoud Al Humaidi 00 QAT Aspire Qatar 13.85
 
P19 Höjd 12
Emil Uhlin 00 SWE Falu IK 2.00
Samuel Fransson 00 SWE Malmö AI 1.95
Simon Thor 00 SWE IFK Märsta 1.94
Fabian Engström 00 SWE Spårvägens FK
Joakim Wadstein 00 SWE Tjalve IF Norrköping 2.00
Simon Wiklund 99 SWE IK Wilske 2.06
Johan Alsing 99 SWE Östersunds GIF 1.85
Alexander Nyberget 00 NOR Askim IF 1.91
Erlend Bolstad Raa 00 NOR Fana IL 2.06
Vetle Raa Ellingsen 00 NOR Fana IL 1.98
Erik Lønskog 99 NOR Tyrving IL 1.86
Róbert Khorchai Angeluson 99 ISL ÞÓR / Thor 1.70
 
P19 Stav 13
Emil Uhlin 00 SWE Falu IK 4.30
Johan Nordström 99 SWE Falu IK 4.05
Albin Andersson 00 SWE IFK Lidingö 3.72
Simon Thor 00 SWE IFK Märsta 4.70
Gustav Magnusson 00 SWE Nyköpings BIS 4.40
Tim Svantesson 00 SWE Nyköpings BIS 4.27
Jack Tranderyd 00 SWE KFUM Örebro 3.77
Adam Bengtsson 99 SWE Örgryte IS 4.60
Toke Jörgensen 00 DEN Odense Atletik 3.93
Oliver Chabert 99 DEN Sparta Atletik 4.85
Ýmir Atlason 00 ISL Selfoss 2.80
Lavrants Kongssund 00 NOR Moelven IL 4.00
Bjarki Óskarsson 99 ISL ÞÓR / Thor 3.00
 
P19 Längd 41
Michell Jovic 00 SWE Falkenbergs IK 5,51
Johan Nordström 99 SWE Falu IK
Melker Gustavsson 00 SWE IF Göta Karlstad 6.63
Samuel Lestander 00 SWE IFK Göteborg 6.64
Alexander Nyman 00 SWE Hanvikens SK 6.61
Marcus Lidman 99 SWE Hälle IF 6.74
Robin Gustafsson 99 SWE Hälle IF 6.92
Jacob Tysén Holmberg 00 SWE Hässelby SK
Adam Elhendy Gunnarsson 00 SWE Karlskoga FIF 6.88
Gustav Magnusson 00 SWE Nyköpings BIS 6.86
Tim Svantesson 00 SWE Nyköpings BIS 6.46
Jesper Simonsson 00 SWE IK Orient 6.26
Fabian Engström 00 SWE Spårvägens FK
Viktor Thor 00 SWE Strands IF 6.50
William Thor 00 SWE Strands IF 6.39
Linus Tegenborg Sjöström 00 SWE Umedalens IF 6.00
Oskar Erixon 99 SWE IK Westmannia FI 6.88
Albin Månsson 99 SWE IFK Växjö 6.87
Ludvig Jönsson 00 SWE IFK Växjö 6,60
Alexander Andreasson 99 SWE Örgryte IS 6,91
Otto Hammarström 99 SWE Örgryte IS 6,63
Tobias Carlryd 00 SWE Örgryte IS 6,88
Thomas Rydh-Sternbeck 99 SWE Österhaninge IF 7,16
Emil Frænde 00 DEN Sparta Atletik 6,99
Emil Ipsen 99 DEN Sparta Atletik 7,29
Ýmir Atlason 00 ISL Selfoss 5.82
Johan Magnus Bjørgan 00 NOR Fana IL 6.17
Lars Jörgen Haugland 00 NOR Fana IL 5.38
Gjert Höle Sjursen 00 NOR IL Gneist 6.74
Andreas Frich Mæhlum 00 NOR Laksevåg TI 5.54
Elias Sanden Søvik 00 NOR Norna Salhus 6.42
Aroran Antony Philip 00 NOR Tyrving IL 6.23
Erik Lønskog 99 NOR Tyrving IL 6,31
Olav Kvåle Gissinger 00 NOR Ranheim IL 5.87
Paul Lederer 00 GER SV Blau Weiss Grevesmühlen 6,10
Mads Lunö 99 DEN Kolding, KFUM 6.89
Bjarki Óskarsson 99 ISL ÞÓR / Thor 5.31
Róbert Khorchai Angeluson 99 ISL ÞÓR / Thor 5.95
Stefán Narfi Bjarnason 00 ISL Thjotandi 6.06
Sail Dattaram Mahagaonkar 00 IND Universal SA - Mumbai 6.30
Shubham Umesh Patekar 00 IND Universal SA - Mumbai 6.66
 
P19 Tresteg 21
Alexander Nyman 00 SWE Hanvikens SK 13.42
Jacob Tysén Holmberg 00 SWE Hässelby SK 12.71
Oskar Palmén 00 SWE Karlskoga FIF 12,35
Tim Svantesson 00 SWE Nyköpings BIS 14.09
Jesper Simonsson 00 SWE IK Orient 13.36
Filip Nyström 00 SWE Turebergs FK
Markus Lundborg 99 SWE Ullevi FK 14.40
Linus Tegenborg Sjöström 00 SWE Umedalens IF 12.69
Albin Månsson 99 SWE IFK Växjö
Otto Hammarström 99 SWE Örgryte IS 13,03
Tobias Carlryd 00 SWE Örgryte IS 14,80
Ýmir Atlason 00 ISL Selfoss
Erlend Bolstad Raa 00 NOR Fana IL 14.98
Lars Jörgen Haugland 00 NOR Fana IL 11.75
Mathias Kollberg 00 NOR IF Hellas
Elias Sanden Søvik 00 NOR Norna Salhus 13.88
Viljar Gjerde 00 NOR Norna Salhus 14.89
Aroran Antony Philip 00 NOR Tyrving IL 12.81
Róbert Khorchai Angeluson 99 ISL ÞÓR / Thor 12.25
Sail Dattaram Mahagaonkar 00 IND Universal SA - Mumbai 13.40
Shubham Umesh Patekar 00 IND Universal SA - Mumbai 13.91
 
P19 Kula 19
Albin Liedholm 00 SWE Nyköpings BIS
Simon Lanngren 00 SWE Sävedalens AIK
Lukas Björninger 00 SWE Turebergs FK 16.41
August Bergstrand 99 SWE Ullevi FK
Alex Wisme 00 SWE IFK Växjö
Mathias Kveiborg 00 DEN Ballerup AK 12.14
Rasmus Jensen 99 DEN Ballerup AK 13.52
Phillip Vegge 00 DEN Greve Atletik 10.71
Stefan Lehnert 99 DEN Hvidovre Atletik 14.51
Mads Lund 00 DEN Sparta Atletik 14,63
Ýmir Atlason 00 ISL Selfoss 11.02
Runar Ingi Stefansson 99 ISL UMSS 12.30
Alexander Nyberget 00 NOR Askim IF 11.28
Erlend Bolstad Raa 00 NOR Fana IL 12.91
Gjert Höle Sjursen 00 NOR IL Gneist 11.96
Mathias Melheim 99 NOR Olden IL 15,11
Bjarki Óskarsson 99 ISL ÞÓR / Thor 9.50
Róbert Khorchai Angeluson 99 ISL ÞÓR / Thor 12.25
Stefán Narfi Bjarnason 00 ISL Thjotandi 12.76
 
P19 Diskus (kval 38.00m) 14
Alexander Sjögren 99 SWE Kalmar SK 54.32
Erik Vestlund 99 SWE Kils AIK 47.43
Markus Menander 99 SWE Kongahälla AIK 44.66
Simon Lanngren 00 SWE Sävedalens AIK 38.92
Lukas Hamrin 99 SWE Timrå AIF 51.72
Lukas Björninger 00 SWE Turebergs FK 51.16
Alex Wisme 00 SWE IFK Växjö 39,57
Mathias Kveiborg 00 DEN Ballerup AK 40.43
Kristen Brosvik 00 NOR ASK Friidrett
Gjert Höle Sjursen 00 NOR IL Gneist 46.75
Mathias Melheim 99 NOR Olden IL 39.27
Bjarki Óskarsson 99 ISL ÞÓR / Thor 38.35
Róbert Khorchai Angeluson 99 ISL ÞÓR / Thor 38.27
Stefán Narfi Bjarnason 00 ISL Thjotandi 38.97
 
P19 Slägga (kval 40.00m) 11
Simon Bjärnlöf Segerlind 00 SWE Eksjö Södra IK 51,28
Filip Linnér 00 SWE IFK Göteborg 40.17
Ivar Moisander 99 SWE Spårvägens FK 59.66
August Bergstrand 99 SWE Ullevi FK
Mathias Kveiborg 00 DEN Ballerup AK 54.73
Rasmus Jensen 99 DEN Ballerup AK 57.88
Phillip Vegge 00 DEN Greve Atletik 46.45
Stefan Lehnert 99 DEN Hvidovre Atletik 61.08
Kristen Brosvik 00 NOR ASK Friidrett 60,39
Håkon Hjelle Roset 00 NOR Sandane Turn 55.31
Victor Hongell 99 FIN IF Åsarna 66.86
 
P19 Spjut (kval 47.00m) 13
Carl Widenholm 00 SWE Hellas FK 62,08
Hampus Nordstedt Kjell 00 SWE Klippans FK 42.90
Malex Åkerblom 00 SWE IFK Lidingö 47.33
Ozzie Hinshaw 00 SWE Motala AIF 51.83
Simon Thor 00 SWE IFK Märsta 52,23
Albin Liedholm 00 SWE Nyköpings BIS (42.45)
Elliot Cigéhn 00 SWE Täby IS 48.07
Ýmir Atlason 00 ISL Selfoss 49.07
Jacob Binou Nielsen 00 DEN Korsör AM 54.47
Iver Saunes Moldskred 00 NOR Dimna IL 54.81
Bjarki Óskarsson 99 ISL ÞÓR / Thor 47.20
Róbert Khorchai Angeluson 99 ISL ÞÓR / Thor 50.93
Stefán Narfi Bjarnason 00 ISL Thjotandi 52.02
 
P17 100m 55
Carl Hedin 01 SWE Eksjö Södra IK 11.32
Albin Enbacker 01 SWE IF Göta Karlstad 12.40
Gabriel Gunnarsson 01 SWE IF Göta Karlstad 11.12
Erik Pålsson 01 SWE IFK Göteborg 11.75
Carl af Forselles 01 SWE Hellas FK 11.05
Martin Hagberg 01 SWE Hässelby SK
Petter Roos 01 SWE KA 2 IF
Erik Olzon 01 SWE IF Kville 12.85
Philip Ryding 01 SWE IF Kville 11.63
Caleb Conable 01 SWE Malmö AI 11.06
Max Rosquist-Larsson 01 SWE Malmö AI 11.38
Felix Ekman 01 SWE Sundbybergs IK 11.60
Henrik Renz 01 SWE Tjalve IF Norrköping 11.59
Erik Johansson 01 SWE Ullevi FK 11.39
Hampus Helamb 01 SWE Ullevi FK
Lucas Bolin 01 SWE Ullevi FK 11.33
Oliwer Danielsson 01 SWE Ullevi FK 10.88
Noel Montelin 01 SWE Visby IF Gute FIK 11.63
Mahdi Ahmadi 01 SWE IFK Växjö 11,73
Amir Musa 01 SWE KFUM Örebro
Bimo Soenarso 01 SWE KFUM Örebro 11.03
Karl Hällgren 01 SWE KFUM Örebro
Philip Wilhelmsson 01 SWE KFUM Örebro
Rasmus Hugosson 01 SWE KFUM Örebro 11.07
Isak Hejdenberg 01 SWE Örgryte IS 11.70
Frederik Andersson 01 DEN Greve Atletik 10.93
Jonas Bruun Gregersen 01 DEN Skive AM 11.67
Anders Madsen 01 DEN Sparta Atletik 11,62
Andreas Christoffersen 01 DEN Sparta Atletik 11,98
Daniel Andersen 01 DEN Vejle IF 11.07
Peter Kjølbye 01 DEN Vejle IF 11.11
Benóný Arnórsson 01 ISL HSÞ 12.38
Halldór Tumi Ólason 01 ISL HSÞ 12.16
Mikael Daniel Gudmarsson 01 ISL IR 13,50
Elvar Örn Einarsson 01 ISL Selfoss 13.22
Bereket Geda Wayu 01 NOR BUL 11.31
Brage Hogstad 01 NOR BUL 11.82
Jonathan Holen 01 NOR BUL 11.37
Thomas Graftås 01 NOR BUL 11.41
Magnus Lande Angelshaug 01 NOR Florö T&IF 11,55
Andreas Haara Bakketun 01 NOR IL Gneist 10.98
Sebastian Bergheim 01 NOR Norna Salhus 12.49
Erik Artelius 01 NOR Raufoss 11.37
Sigve Brandtzaeg Hårberg 01 NOR Steinkjer FIK 11.66
Markus Rooth 01 NOR IK Tjalve 11.36
Kim Kamanzi 01 NOR Herkules FK 11.71
Magnus William Lid Unger 01 NOR Nesodden IF 12,02
Stian Frostad Gulichsen 01 NOR Loddefjord IL 11.58
Imran Lernebo 01 SWE AIK Friidrott 11.62
Marcus Hagerud 01 SWE AIK Friidrott 11.48
Markus Lantto 01 SWE AIK Friidrott
William Gardell 01 SWE AIK Friidrott
Brynjar Jón Brynjarsson 01 ISL Thjotandi 12.51
Hugi Snær Jónsson 01 ISL Thjotandi 13.11
Espen Shields 01 NOR Sortland Friidrettsklubb 12.50
 
P17 200m 52
Carl Hedin 01 SWE Eksjö Södra IK 23.33
Albin Enbacker 01 SWE IF Göta Karlstad 25.43
Nahom Hailu 01 SWE IF Göta Karlstad
Erik Pålsson 01 SWE IFK Göteborg 23.33
Petter Roos 01 SWE KA 2 IF
Philip Ryding 01 SWE IF Kville 23.35
Melker Drackner 01 SWE Lidköpings IS
Arvid Brikell 01 SWE Spårvägens FK
Sidrak Afework 01 SWE Spårvägens FK 23.81
Alfred Berglöf 01 SWE Strands IF
Felix Ekman 01 SWE Sundbybergs IK 23.57
Erik Johansson 01 SWE Ullevi FK
Hampus Helamb 01 SWE Ullevi FK
Lucas Bolin 01 SWE Ullevi FK 23.51
Oliwer Danielsson 01 SWE Ullevi FK 22.41
Albert Nygren 01 SWE Upsala IF 23.02
Noel Montelin 01 SWE Visby IF Gute FIK 24.13
Mahdi Ahmadi 01 SWE IFK Växjö
Bimo Soenarso 01 SWE KFUM Örebro 22.84
Linus Strand 01 SWE KFUM Örebro
Rasmus Hugosson 01 SWE KFUM Örebro 21.99
Magnus Elsted 01 DEN Ballerup AK 24.27
Patrick Wolf 01 DEN Esbjerg Atletik 23.75
Frederik Andersson 01 DEN Greve Atletik 22.22
Jonas Bruun Gregersen 01 DEN Skive AM 23.50
Daniel Andersen 01 DEN Vejle IF 23.01
Peter Kjølbye 01 DEN Vejle IF 23.67
Benóný Arnórsson 01 ISL HSÞ 25.58
Halldór Tumi Ólason 01 ISL HSÞ 24.39
Mikael Daniel Gudmarsson 01 ISL IR 26,10
Elvar Örn Einarsson 01 ISL Selfoss
Jesper Jensen 01 NOR ASK Friidrett 24,05
Bereket Geda Wayu 01 NOR BUL 22.81
Jonathan Holen 01 NOR BUL 22.88
Thomas Graftås 01 NOR BUL 23.14
Andreas Dixon 01 NOR Fana IL 23.35
Magnus Lande Angelshaug 01 NOR Florö T&IF 23,45
Eirik Fredriksen 01 NOR Moss IL
Sebastian Plows 01 NOR Nittedal IL 22.97
Sebastian Bergheim 01 NOR Norna Salhus 26.25
Erik Artelius 01 NOR Raufoss 23.52
Sigve Brandtzaeg Hårberg 01 NOR Steinkjer FIK 23.15
Kim Kamanzi 01 NOR Herkules FK 22.65
Magnus William Lid Unger 01 NOR Nesodden IF 23,71
Mads Mörch 01 DEN Holte Atletik 24,50
Stian Frostad Gulichsen 01 NOR Loddefjord IL 23.58
Imran Lernebo 01 SWE AIK Friidrott
Marcus Hagerud 01 SWE AIK Friidrott 23.00
Markus Lantto 01 SWE AIK Friidrott
William Gardell 01 SWE AIK Friidrott
Brynjar Jón Brynjarsson 01 ISL Thjotandi 26.10
Hugi Snær Jónsson 01 ISL Thjotandi 27.22
 
P17 400m 59
Erik Pålsson 01 SWE IFK Göteborg 53.63
Adam Landen 02 SWE IFK Helsingborg 51.48
Linus Simmerlein 02 SWE Huddinge AIS
Anton Axelsson 01 SWE Hässelby SK
Gustav Gahne 01 SWE Hässelby SK 50.14
Karl Källman 02 SWE Hässelby SK
Max Bechtel 01 SWE Hässelby SK 54,50
Viktor Möller 02 SWE Hässelby SK
Amrullah Stanikzai 02 SWE IF Kville
Tobias Ryden 01 SWE IF Kville 57.57
Tom Berensson 01 SWE IF Kville 53.74
Kalle Wållgren 01 SWE Lerum Friidrott 51.60
Robin Isaksson 02 SWE IFK Lidingö
Edvard Appelberg 01 SWE Lidköpings IS 51.56
Johan Claeson 01 SWE Linköpings GIF 49.96
Albert Nurmi 01 SWE Malmö AI 53.94
Andreas Jönsson 02 SWE Malmö AI 52.80
Anton Larsson 02 SWE Malmö AI
Roble Abdullahi 01 SWE Malmö AI 51.25
Anton Sjölund 01 SWE Spårvägens FK 51,50
Arvid Brikell 01 SWE Spårvägens FK 56,00
Sidrak Afework 01 SWE Spårvägens FK 52,00
Tor Ekström 02 SWE Spårvägens FK
Emil Johansson 02 SWE Turebergs FK 49.17
Fred Österblom 02 SWE Täby IS 53.31
Ludvig All 02 SWE Täby IS
Sebastian Isakson 02 SWE Täby IS 54.06
Gustav Harning 02 SWE Upsala IF
Karl-William Einarson 02 SWE Wedevågs IF
Dennis Holmstedt 02 SWE IK Westmannia FI
David Mörck 02 SWE Västerås FK 55.87
Ludvig Ramhult 01 SWE IK Ymer 52,10
Truls Månsson 02 SWE Åhus FIK 56.93
Linus Strand 01 SWE KFUM Örebro
Nikolaj Richter 02 DEN Aalborg Atletik 56.42
Anders Tarbensen 01 DEN Esbjerg Atletik 53.65
Adam Smitt Vanges 02 DEN Frederiksbergs IF 58.43
Jakob Rose-Hansen 02 DEN Skive AM 54.39
Viktor Logi Petursson 02 ISL Ármann AC 55.52
Dagur Fannar Einarsson 02 ISL Selfoss 52.17
Jesper Jensen 01 NOR ASK Friidrett 54.44
Jon Henning Hilleren 02 NOR ASK Friidrett 55,41
Adrian Westlie 01 NOR Askim IF 55,00
Nils Christensen 02 NOR Fredrikstad IF 55.15
Christian Frich Mæhlum 02 NOR Laksevåg TI 52.26
David Tesfaye Handeland Vågbø, 02 NOR Moelven IL 60.16
Eirik Fredriksen 01 NOR Moss IL 57.33
Sebastian Plows 01 NOR Nittedal IL 49.84
Sigve Brandtzaeg Hårberg 01 NOR Steinkjer FIK 51.92
Peter Svoren 01 NOR Tyrving IL 51.39
Kim Kamanzi 01 NOR Herkules FK 51.92
Magnus William Lid Unger 01 NOR Nesodden IF
Mads Mörch 01 DEN Holte Atletik 52,53
Stian Frostad Gulichsen 01 NOR Loddefjord IL 54.05
Markus Lantto 01 SWE AIK Friidrott
Gustaf Otterhed 01 SWE Thorengruppen TFC 52.70
Harald Lund Johansen 01 NOR Sunndal IL Friidrett 50.30
Julius Aurel Hack 02 GER Team Brandenburg 53,78
Max Löschke 02 GER Team Brandenburg 50,59
 
P17 800m 57
Nahom Hailu 01 SWE IF Göta Karlstad
Erik Albin 02 SWE IFK Helsingborg 2.13.00
Gustav Lundqvist 02 SWE Hovslätts IK 2.06.70
Olof Blomgren 01 SWE Hälle IF 2.05.16
Sharmarke Ahmed 02 SWE Hälle IF 2.01.65
Anton Axelsson 01 SWE Hässelby SK 1.52.38
Karl Källman 02 SWE Hässelby SK
Max Bechtel 01 SWE Hässelby SK 2,02.09
Viktor Möller 02 SWE Hässelby SK
Melvin Johansson 01 SWE IF Kville 2.05.97
Emil Bergkvist 02 SWE Linköpings GIF 2.16.00
Andreas Jönsson 02 SWE Malmö AI 2.12.42
Anton Larsson 02 SWE Malmö AI
Roble Abdullahi 01 SWE Malmö AI 2.04.15
Kevin Bodén 02 SWE Motala AIF 2.04.66
Victor Wahlgren 02 SWE Mölndals AIK 1.59.86
Oskar Karlsson 02 SWE SK Graal 2.12.80
Anton Sjölund 01 SWE Spårvägens FK 2.01.10
Arvid Brikell 01 SWE Spårvägens FK
Tor Ekström 02 SWE Spårvägens FK 2.03.54
Fabian Berntsson 01 SWE Sävedalens AIK
Goytom Mengstu 01 SWE Sävedalens AIK
Ivan Magnusson 02 SWE Sävedalens AIK
Albert Nygren 01 SWE Upsala IF 1.54.35
Gustav Harning 02 SWE Upsala IF
Morgan Åkerblom 02 SWE Ystads IF 2.05.41
Biniam Habtom 01 SWE Åhus FIK 2.08.81
Truls Månsson 02 SWE Åhus FIK 2.04.61
Jakob Zäll 01 SWE Ängelholms IF
Nikolaj Richter 02 DEN Aalborg Atletik 2.04.68
Rasmus Baltzersen 02 DEN Ballerup AK 1.57.70
Anders Tarbensen 01 DEN Esbjerg Atletik 1.57.70
Anders Bang 02 DEN Sparta Atletik 1,59,16
Linus Lindquist 02 DEN Sparta Atletik 1.57.64
Gunnlaugur Eiður Björgvinsson 02 ISL IR 2.13.69
Ole Lyngbø 01 NOR ASK Friidrett 1,57,99
Tobias Grønstad 02 NOR BUL
Nils Christensen 02 NOR Fredrikstad IF 2.02.07
Eirik Fredriksen 01 NOR Moss IL 2.07.88
Lars Agnar Hjelmeset 01 NOR Nittedal IL 1.56.89
Johannes Tørlen 02 NOR IL Skjalg 2.01.82
Marius Ingebrigtsen 02 NOR IL Skjalg 2.05.26
Nikolai Eltervaag Enes 01 NOR IL Skjalg 2.15.27
David Cannmo 01 SWE Trollhättan FIK 2.00,23
Marius Liljeberg Wang 01 NOR Herkules FK 2.01.26
Tarjei Olsen 01 NOR Herkules FK
Henrik Anker-Nilssen 02 NOR Nesodden IF 2.04.68
Mads Mörch 01 DEN Holte Atletik 2.04,30
Filip Ahlberg 01 SWE AIK Friidrott
Victor Kiplagat Kondrup 02 DEN Kolding, KFUM 2.12.62
Wilhelm Bergentz 02 SWE Thorengruppen TFC
Isak Olofsson 02 SWE Umeå TFC 2.12
Hugi Snær Jónsson 01 ISL Thjotandi 2.32.28
Jakob Rettschlag 01 GER Team Brandenburg 1.57.03
Kristoffer Sagli 02 NOR Aure IL 2.01.27
Mathias Lillehagen 02 NOR Aure IL 2.03.71
Elias Kongsted Misander 01 DEN Gentofte IK 2.20.38
 
P17 1500m 55
Kasper Friberg 01 SWE Björnstorps IF 4.19.96
Olof Hedin 02 SWE Eksjö Södra IK 4.38.00
Emil Millán De La Oliva 01 SWE Eskilstuna FI 3.59.76
Erik Albin 02 SWE IFK Helsingborg
Anton Axelsson 01 SWE Hässelby SK 3.55.91
Anton Hermansson 02 SWE Högby IF 4.32.67
Elliot Anderstedt 01 SWE Höörs IS 4.15.38
Amrullah Stanikzai 02 SWE IF Kville
Elias Brink 01 SWE IF Kville
Julius Mördrup 02 SWE IFK Lidingö 4.20.36
Michael Rosenqvist 02 SWE Mölndals AIK 4.21.51
Victor Wahlgren 02 SWE Mölndals AIK 4.26.61
Oskar Karlsson 02 SWE SK Graal 4.36.00
Alexander Bucht 01 SWE Sävedalens AIK 4.15
Fabian Berntsson 01 SWE Sävedalens AIK
Goytom Mengstu 01 SWE Sävedalens AIK
Markus Engsner 01 SWE Sävedalens AIK 4.15.36
Albin Carlerud 02 SWE Täby IS 4.49
Jonathan Edman 01 SWE Umedalens IF 4.09.13
Omar Nuur 01 SWE IFK Växjö 3,58,33
Michael Nordahl 01 SWE Ystads IF 4.29.70
Morgan Åkerblom 02 SWE Ystads IF 4.28.10
Rasmus Baltzersen 02 DEN Ballerup AK 4.01.89
Jeppe Risvig 01 DEN Skive AM 4.03.05
Anders Bang 02 DEN Sparta Atletik 4,06,51
Christian Holst Lindgreen 02 DEN Sparta Atletik 4,13,86
Conrad Lind 01 DEN Sparta Atletik 4,09,79
Linus Lindquist 02 DEN Sparta Atletik 4,03,33
Noah Grunnet Nouri 02 DEN Sparta Atletik 4,18.72
Gunnlaugur Eiður Björgvinsson 02 ISL IR 4.59.79
Ole Lyngbø 01 NOR ASK Friidrett 3,52,84
Kaya Van Hulst 02 NOR Breimsbygda IL 4.33.46
Roderick Duodu 02 NOR BUL
Tobias Grønstad 02 NOR BUL
David Tesfaye Handeland Vågbø, 02 NOR Moelven IL
Lars Agnar Hjelmeset 01 NOR Nittedal IL 3.57.84
Erik Tangen Gundersen 01 NOR IL Skjalg 4.11.42
Johannes Tørlen 02 NOR IL Skjalg 4.17.64
Nikolai Eltervaag Enes 01 NOR IL Skjalg 4.49.28
Stian Birkeland 01 NOR IL Skjalg 4.14.10
Henrik Fjeld 02 NOR SK Vidar 4.30.00
Theodor Berre Jacobsen 01 NOR SK Vidar 4,01,00
David Cannmo 01 SWE Trollhättan FIK 4.22
Marius Liljeberg Wang 01 NOR Herkules FK 4.13.99
Tarjei Olsen 01 NOR Herkules FK
Victor Kiplagat Kondrup 02 DEN Kolding, KFUM 4.26.13
Njaal Aase 01 SUI LC Rafzerfeld 4.29.00
Noha Olsson 02 SWE Thorengruppen TFC 4.25,23
Wilhelm Bergentz 02 SWE Thorengruppen TFC 4.10,19
Isak Olofsson 02 SWE Umeå TFC 4.40
Jakob Rettschlag 01 GER Team Brandenburg 4.08.46
Kristoffer Sagli 02 NOR Aure IL 4.14.24
Mathias Lillehagen 02 NOR Aure IL 4.21.88
Andreas Holst Lange 01 DEN Gentofte IK 4.18.49
Elias Kongsted Misander 01 DEN Gentofte IK 5.16.30
 
P17 3000m 29
Olof Blomgren 01 SWE Hälle IF 9.40
Sharmarke Ahmed 02 SWE Hälle IF 9.15
Anton Axelsson 01 SWE Hässelby SK
Julius Mördrup 02 SWE IFK Lidingö 9.22.91
Oskar Karlsson 02 SWE SK Graal
Alexander Bucht 01 SWE Sävedalens AIK 9.17.41
Fabian Berntsson 01 SWE Sävedalens AIK
Markus Engsner 01 SWE Sävedalens AIK 9.12.01
Albin Carlerud 02 SWE Täby IS 10.10
Jonathan Edman 01 SWE Umedalens IF 8.59.73
Anton Østdal 01 DEN Bagsvaerd AC 8.35.85
Jeppe Risvig 01 DEN Skive AM 8.58.71
Christian Holst Lindgreen 02 DEN Sparta Atletik 9.25.92
Conrad Lind 01 DEN Sparta Atletik 8,52,13
Louis Cantby 01 DEN Sparta Atletik 9.13.68
Noah Grunnet Nouri 02 DEN Sparta Atletik 9.21.97
Gunnlaugur Eiður Björgvinsson 02 ISL IR
Kaya Van Hulst 02 NOR Breimsbygda IL 10.18.70
Roderick Duodu 02 NOR BUL 9.37.38
Tobias Grønstad 02 NOR BUL
Martin Kirkeberg Mørk 01 NOR IF Hellas 8.56.23
Lars Agnar Hjelmeset 01 NOR Nittedal IL 8.34.30
Erik Tangen Gundersen 01 NOR IL Skjalg 8.49.62
Henrik Fjeld 02 NOR SK Vidar 9.41.34
Mats Fredriksen 02 NOR Dimna IL 9.46.06
Erlend Sørheim 01 NOR IL Varegg 9.45.81
Henrik Anker-Nilssen 02 NOR Nesodden IF 9.31,95
Njaal Aase 01 SUI LC Rafzerfeld 9.32.09
Jakob Rettschlag 01 GER Team Brandenburg 9:38.53
 
P17 Hinder 2000m 17
Anton Hermansson 02 SWE Högby IF
Elliot Anderstedt 01 SWE Höörs IS 6.24.35
Amrullah Stanikzai 02 SWE IF Kville
Julius Mördrup 02 SWE IFK Lidingö 6.41.03
Victor Wahlgren 02 SWE Mölndals AIK
Omar Nuur 01 SWE IFK Växjö 5.55.05
Anton Østdal 01 DEN Bagsvaerd AC 7.00.75
Jeppe Risvig 01 DEN Skive AM 6.07.55
Louis Cantby 01 DEN Sparta Atletik 6.43.40
Gunnlaugur Eiður Björgvinsson 02 ISL IR
Kaya Van Hulst 02 NOR Breimsbygda IL
Lars Agnar Hjelmeset 01 NOR Nittedal IL 6.05.91
Stian Birkeland 01 NOR IL Skjalg 6.37.25
Henrik Fjeld 02 NOR SK Vidar 6.56.20
Mats Fredriksen 02 NOR Dimna IL
Erlend Sørheim 01 NOR IL Varegg
Noha Olsson 02 SWE Thorengruppen TFC
 
P17 Häck 110m 21
Albin Hedén 01 SWE KFUM Arvika
Carl Hedin 01 SWE Eksjö Södra IK 15.48
Gabriel Gunnarsson 01 SWE IF Göta Karlstad 14.78
Jonatan Håkansson 01 SWE Hammarby IF
Thomas Jones 01 SWE Kyrkhults SK 13.84
Melker Drackner 01 SWE Lidköpings IS 16.39
Max Rosquist-Larsson 01 SWE Malmö AI 16.01
Alfred Berglöf 01 SWE Strands IF 16.41
Henrik Renz 01 SWE Tjalve IF Norrköping 15.76
Benjamin Tinglöf 01 SWE Ärla IF 14.66
Andreas Christoffersen 01 DEN Sparta Atletik 15,39
Mikael Daniel Gudmarsson 01 ISL IR 17.00
Elvar Örn Einarsson 01 ISL Selfoss
Andreas Dixon 01 NOR Fana IL 15.49
Sebastian Bergheim 01 NOR Norna Salhus
Simen Guttormsen 01 NOR Ski IL 16.38
Markus Rooth 01 NOR IK Tjalve 14.42
William Gardell 01 SWE AIK Friidrott 17.63
Oliver Engen 01 NOR Krödsherad IL 15.41
Hugi Snær Jónsson 01 ISL Thjotandi
Espen Shields 01 NOR Sortland Friidrettsklubb 17.10
 
P17 Häck 300m 26
Albin Hedén 01 SWE KFUM Arvika
Carl Hedin 01 SWE Eksjö Södra IK 40.16
Olof Hedin 02 SWE Eksjö Södra IK 43.21
Jonatan Håkansson 01 SWE Hammarby IF
Carl af Forselles 01 SWE Hellas FK 38.50
Melker Tingberg 02 SWE Hässelby SK
Amrullah Stanikzai 02 SWE IF Kville
Jesper Nordström 02 SWE IF Kville
Kalle Wållgren 01 SWE Lerum Friidrott 39.25
Johan Claeson 01 SWE Linköpings GIF 37.81
Felix Ljung 02 SWE Mölndals AIK 42.10
Marcus Blixt 02 SWE Mölndals AIK 44.00
Sidrak Afework 01 SWE Spårvägens FK
Alfred Berglöf 01 SWE Strands IF
Fred Österblom 02 SWE Täby IS 40.57
Ludvig All 02 SWE Täby IS 38.82
Edvin Andersson 02 SWE Varbergs GIF 43.62
Edvin Månsson 02 SWE IFK Växjö 41,19
Benjamin Tinglöf 01 SWE Ärla IF
Linus Strand 01 SWE KFUM Örebro
Egill Smári Tryggvason 02 ISL IR 45.00
Dagur Fannar Einarsson 02 ISL Selfoss 43.91
Jesper Jensen 01 NOR ASK Friidrett 41.55
Andreas Dixon 01 NOR Fana IL 38.20
Andreas Haara Bakketun 01 NOR IL Gneist 37.86
Christian Frich Mæhlum 02 NOR Laksevåg TI 42.06
 
P17 Höjd 11
Edgaras Cerniauskas 01 SWE Brattås CK 1.80
Erik Olzon 01 SWE IF Kville 1.75
Philip Ryding 01 SWE IF Kville 2.00
Theodor Duvert 01 SWE Turebergs FK 1.88
Melker Manne 01 SWE Ullevi FK 1.80
Sören Pauli 01 SWE Ullevi FK 1.83
Magnus Elsted 01 DEN Ballerup AK 1.83
Mikael Daniel Gudmarsson 01 ISL IR 1.77
Markus Rooth 01 NOR IK Tjalve 1.80
Marius Hytholm 01 DEN Holte Atletik 1,94
Marcus Hakanpää 01 FIN Dragsfjärds IK 1.80
 
P17 Stav 26
Jonatan Håkansson 01 SWE Hammarby IF
Noah Ander 01 SWE Hammarby IF 4.16
Tobias Solberg 01 SWE Hässelby SK 4.23
Melvin Wahlström 01 SWE Motala AIF 3.65
Otto Nilsson 01 SWE IK Sisu 4.46
Malte Rosvall 02 SWE Sävedalens AIK 3.35
Henrik Renz 01 SWE Tjalve IF Norrköping 3.91
Theodor Duvert 01 SWE Turebergs FK 3.46
Emil Carlsson 02 SWE IFK Växjö 4.66
Benjamin Tinglöf 01 SWE Ärla IF 4.40
Oliver Edman 01 SWE Örgryte IS 4.07
Thomas Sabro Larsen 01 DEN Aalborg Atletik 3,00
Bertram Bing Costa 02 DEN Sparta Atletik 3,80
Nikolaj Grønbech 02 DEN Sparta Atletik 4.00
Oswald Carstensen 02 DEN Sparta Atletik
Christian Vik Pettersen 02 NOR Bergens Turnforening 4.30
Eskil Njerve 02 NOR Bergens Turnforening 3.80
Pål Haugen Lillefosse 01 NOR IL Gneist 5.46
Simen Guttormsen 01 NOR Ski IL 4.80
Markus Rooth 01 NOR IK Tjalve 4.30
Thor Wiskum 02 DEN Holte Atletik 3,55
Niklas Tuschling 02 GER Rostock 1 LAV 3.70
Rasmus Vestergård Johansen 02 DEN Aarhus 1900 A/M 3,65
Sebastian R. Suurballe 02 DEN Aarhus 1900 A/M 3.54
Oliver Engen 01 NOR Krödsherad IL 4.00
Mathias Clausen 01 DEN Vidar Atletik 4.30
 
P17 Längd 41
Albin Enbacker 01 SWE IF Göta Karlstad 5.40 1
Elias Sahlin 01 SWE Hellas FK 6.08 2
Martin Hagberg 01 SWE Hässelby SK 2
Tobias Solberg 01 SWE Hässelby SK 1
Milton Danielsson 01 SWE Kalmar SK 5.81 2
Mohammad Al Masri 01 SWE IF Kville 6.02 1
Melker Drackner 01 SWE Lidköpings IS 6.02 2
Philip Robertsson 01 SWE Lidköpings IS 5.79 1
Caleb Conable 01 SWE Malmö AI 6.90 2
Max Rosquist-Larsson 01 SWE Malmö AI 6.38 1
Oskar Weidenholm 01 SWE Mölndals AIK 6.59 2
Otto Nilsson 01 SWE IK Sisu 6.57 1
Alfred Berglöf 01 SWE Strands IF 2
Henrik Renz 01 SWE Tjalve IF Norrköping 6.97 1
Erik Johansson 01 SWE Ullevi FK 6.80 2
Favour Chidison 01 SWE Ullevi FK 6.20 1
Hampus Helamb 01 SWE Ullevi FK 5.99 2
Lucas Bolin 01 SWE Ullevi FK 1
Melker Manne 01 SWE Ullevi FK 2
Oliwer Danielsson 01 SWE Ullevi FK 7.30 1
Sören Pauli 01 SWE Ullevi FK 5.95 2
Filip Lindh 01 SWE IFK Växjö 5,97 1
Andreas Ehn 01 SWE IK Ymer 2
Amir Musa 01 SWE KFUM Örebro 1
Philip Wilhelmsson 01 SWE KFUM Örebro 2
Isak Hejdenberg 01 SWE Örgryte IS 6.25 1
Patrick Wolf 01 DEN Esbjerg Atletik 6.94 2
Frederik Andersson 01 DEN Greve Atletik 6.35 1
Jonas Bruun Gregersen 01 DEN Skive AM 5.73 2
Anders Madsen 01 DEN Sparta Atletik 6,53 1
Benóný Arnórsson 01 ISL HSÞ 5.17 2
Halldór Tumi Ólason 01 ISL HSÞ 6.09 1
Mikael Daniel Gudmarsson 01 ISL IR 5.46 2
Elvar Örn Einarsson 01 ISL Selfoss 4.83 1
Bereket Geda Wayu 01 NOR BUL 6.42 2
Brage Hogstad 01 NOR BUL 5.99 1
Sondre Vie Ytre Arne 01 NOR Fana IL 6.21 2
Markus Rooth 01 NOR IK Tjalve 6.75 1
Oliver Engen 01 NOR Krödsherad IL 6.40 2
Brynjar Jón Brynjarsson 01 ISL Thjotandi 5.36 1
Hugi Snær Jónsson 01 ISL Thjotandi 4.54 2
 
P17 Tresteg 16
Caleb Conable 01 SWE Malmö AI 13.85
Max Rosquist-Larsson 01 SWE Malmö AI 12.15
Oskar Weidenholm 01 SWE Mölndals AIK 13.55
Alfred Berglöf 01 SWE Strands IF
Favour Chidison 01 SWE Ullevi FK 13.43
Melker Manne 01 SWE Ullevi FK 13.15
Filip Lindh 01 SWE IFK Växjö 12.23
Philip Wilhelmsson 01 SWE KFUM Örebro 11.43
Isak Hejdenberg 01 SWE Örgryte IS 13.00
Magnus Elsted 01 DEN Ballerup AK 11.44
Patrick Wolf 01 DEN Esbjerg Atletik 13.50
Mikael Daniel Gudmarsson 01 ISL IR 11,73
Brage Hogstad 01 NOR BUL 13.26
Sondre Vie Ytre Arne 01 NOR Fana IL 13.74
Oliver Kärki 01 FIN Vasa IS 14.50
Albin Wägmark 01 SWE