Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in


Anmälda Kvilles Vårtävling
Antal starter / Total entries: 311 Printed: 2018-10-22 05:32
Antal individer / Total persons: 234
 
M 100m 15
Kim Holmgren 99 IFK Göteborg
Daniel Andersson 91 Istrums SK
Chidozie Abika 97 IF Kville
Robin Noping 96 IF Kville
Filip Schwartz 98 Mölndals AIK
Patrik Björk 83 Sävedalens AIK 11,44
Andreas Norström 92 Ullevi FK
Anton Bengtsson 99 Ullevi FK
Carl Narup 98 Ullevi FK
Isak Barrow 96 Ullevi FK
Isak Kristensen 00 Ullevi FK
Joakim Karlsson 97 Ullevi FK
Oskar Greilert 95 Ullevi FK
Simon Sund 98 Ullevi FK
Erik Johansson 99 Varbergs GIF
 
M 400m 14
Benjamin Åberg 95 Hälle IF 49.74
Carl Malmström 00 Kongahälla AIK
Håkan Harrysson 63 IF Kville
Fredrik Lorentzon 97 IFK Lidingö
Johan Lamm 98 Mölndals AIK 51.31
Alexander Lesser 93 Ullevi FK
Anton Bengtsson 99 Ullevi FK
Joakim Karlsson 97 Ullevi FK
Martin Astner 93 Ullevi FK
Martin Selin 95 Ullevi FK
Mathias Söder 99 Ullevi FK 51.50
Oskar Greilert 95 Ullevi FK
Daniel Skatt 91 Örgryte IS 51.50
Felix Larsen Nilsson 00 Örgryte IS 52,00
 
M 1500m 9
Oliver Wykman 94 Högby IF 4.09.00
Michael Rosenqvist 02 Mölndals AIK 4.25.38
Miguel Palm 98 Mölndals AIK 4.00
Victor Wahlgren 02 Mölndals AIK 4.24.94
Markus Engsner 01 Sävedalens AIK
Niklas Johansson 99 Sävedalens AIK
Hampus Börjesson 94 Ullevi FK 3.50
Joel Stål 00 Ullevi FK
Eric Källman 00 IK Ymer 3.58,73
 
M 5000m 3
Omar Mohammed Ismael 00 Högby IF 15.00.00
Sebastian Nilsson 98 Mölndals AIK 15.20
Ahmed Mohmoud 98 Strömstad LK
 
M Höjd 5
Philip Ryding 01 IF Kville
Melker Manne 01 Ullevi FK
Sören Pauli 01 Ullevi FK
Viktor Husmark 92 Ullevi FK
Oskar Lundqvist 97 Upsala IF
 
M Stav 8
Micael Fagö 94 Kalmar SK 4.80
Erik Hagström 73 IF Kville 4.25
Filip Gyllensten 92 IF Kville
Kevin Fankl 95 Ullevi FK 4.62
Robin Jacobsson 98 Ullevi FK
Emil Carlsson 02 IFK Växjö
David Kappelin 95 Örgryte IS
Oliver Edman 01 Örgryte IS
 
M Längd 8
Per Jonsson 88 Bollnäs FIK
Elias Martinsson 97 Mölndals AIK
Filip Schwartz 98 Mölndals AIK
Gustav Bålström 98 Ullevi FK 6,63
Andreas Carlsson 95 IK Ymer
Erik Olsson 89 Örgryte IS
Otto Hammarström 99 Örgryte IS
Tobias Carlryd 00 Örgryte IS
 
M Diskus 6
Daniel Korhonen 76 IF Kville 39.08
Erik Hagström 73 IF Kville
Gustav Liberg 95 Ullevi FK 57.39
Kevin Fankl 95 Ullevi FK 41.97
Theodor Walther 94 Ullevi FK
Albin Lager 96 KFUM Örebro
 
M Spjut 3
Jonathan Bengtsson 00 Mölndals AIK
Esa Hiltunen 96 Ullevi FK
Kevin Fankl 95 Ullevi FK 62.76
 
P17 100m 10
Emil Cederqvist 01 IFK Göteborg
Emil Bengtsson 02 IF Kville
Erik Johansson 01 Ullevi FK
Hampus Helamb 01 Ullevi FK
Johan Wahlgren 02 Ullevi FK
Lucas Bolin 01 Ullevi FK
Ola Bokesjö 02 Ullevi FK
Oliwer Danielsson 01 Ullevi FK
Rafael Tejada De Leon 02 Ullevi FK
Richie Leong 02 Ullevi FK
 
P17 400m 6
Amrullah Stanikzai 02 IF Kville
Emil Bengtsson 02 IF Kville
Tobias Ryden 01 IF Kville
Tom Berensson 01 IF Kville
Kalle Wållgren 01 Lerum Friidrott
Jesper Hermansson 02 Mölndals AIK
 
P17 800m 6
Gustav Lundqvist 02 Hovslätts IK 2,12,71
Melvin Johansson 01 IF Kville
Emil Renholm 01 Linköpings GIF
Fabian Berntsson 01 Sävedalens AIK
Ivan Magnusson 02 Sävedalens AIK
Melker Tillenius 01 Sävedalens AIK
 
P17 Längd 14
Erik Olzon 01 IF Kville
Gustav Tartu 02 IF Kville
Mohammad Al Masri 01 IF Kville
Marcel Schweikart 02 Mölndals AIK
Erik Johansson 01 Ullevi FK
Hampus Helamb 01 Ullevi FK
Johan Wahlgren 02 Ullevi FK
Melker Manne 01 Ullevi FK
Ola Bokesjö 02 Ullevi FK
Oliwer Danielsson 01 Ullevi FK
Sören Pauli 01 Ullevi FK
Isak Hejdenberg 01 Örgryte IS
Joel Åsenlund 02 Örgryte IS
William Frisk 02 Örgryte IS
 
P17 Kula 7
Gabriel Heen 95 Hässelby SK ut 7,26kg
Arvid Mägi Theorin 01 IF Kville
Leo Frid Göransson 02 Sävedalens AIK
Carl Narup 98 Ullevi FK ut 7,26kg
Kevin Fankl 95 Ullevi FK ut 7,26k
Lucas Bolin 01 Ullevi FK
Mattias Nilsson 96 Umedalens IF ut 7,26k
 
P17 Spjut 3
William Lanndalen 01 IF Kville
Jakob Rahm 02 Sävedalens AIK
Rasmus Samuelsson 02 Ullevi FK
 
P15 80m 4
Frank Nissen 03 IF Kville
Jimmy Hellström 03 Ullevi FK
Oliver Glans 03 Ullevi FK
Victor Hering 03 Ullevi FK
 
P15 400m 0
 
P15 800m 5
Alexander Hedar 03 IFK Göteborg
Carl Erixon 03 Mölndals AIK 2:12.19
Rasmus Haak 03 Stenungsunds FI 2:12:98
Alfred Ramhult 03 IK Ymer
Love Ramhult 03 IK Ymer
 
P15 Höjd 1
Fabian Steene 03 IF Kville
 
P15 Längd 5
Fabian Steene 03 IF Kville
Frank Nissen 03 IF Kville
Jimmy Hellström 03 Ullevi FK
Oliver Glans 03 Ullevi FK
Victor Hering 03 Ullevi FK
 
P15 Kula 3
Felix Jordebrandt 03 Kongahälla AIK
Fabian Steene 03 IF Kville
Wille Öhman 03 IF Rigor
 
P15 Spjut 3
Felix Jordebrandt 03 Kongahälla AIK
Fabian Steene 03 IF Kville 47.66
Wille Öhman 03 IF Rigor
 
P14 80m 5
Calle Frank 04 IF Kville
Felix Steene 04 IF Kville
William Asker 04 IF Kville
Johannes Lundqvist 04 Ullevi FK
Viggo Andersson 04 Ullevi FK
 
P14 400m 1
Andreas Rydén 04 IF Kville
 
P14 800m 2
Gustav Thyrman 04 IF Rigor
Filip Klefsjö 04 Trollhättan FIK
 
P14 Höjd 6
William Asker 04 IF Kville
Adrihan Alsér Pryce 04 Mölndals AIK
Ludvig Winberg 04 Mölndals AIK
Viggo Henriksson 04 Mölndals AIK
Gustav Thyrman 04 IF Rigor 1,58
Casper Bergstrand 04 Stenungsunds FI
 
P14 Längd 4
Felix Steene 04 IF Kville
Viggo Henriksson 04 Mölndals AIK
Johannes Lundqvist 04 Ullevi FK
Viggo Andersson 04 Ullevi FK
 
P14 Kula 1
Calle Frank 04 IF Kville
 
P14 Spjut 2
Felix Steene 04 IF Kville
Leo Zikovic 04 IF Kville
 
K 100m 10
Ellen Tidfors 97 Göteborgs KIK
Aicha Camara 92 Ullevi FK
Hanna Zachrisson 99 Ullevi FK
Ide Ileso 00 Ullevi FK
Louise Duvling-Andersson 00 Ullevi FK
Lovisa Johansson Sjödin 97 Ullevi FK
Malin Roth 95 Ullevi FK
Mia Stenvall 90 Ullevi FK
Lisa Warfvinge 98 Varbergs GIF
Emelie Rantzow 98 IK Ymer
 
K 400m 8
Matilda Hallström 00 Göteborgs KIK
Linnéa Åberg 99 Lerum Friidrott
Linda Frödin Glad 93 IFK Lidingö 57
Emelie Öberg 97 Ullevi FK
Ide Ileso 00 Ullevi FK
Louise Duvling-Andersson 00 Ullevi FK
Åsa Söderlund 93 Ullevi FK
Jessica Gibellini 96 Frankrike 63,08
 
K 800m 7
Beatrice Brink 99 IF Kville 2.12,15
Elin Brink 97 Mölndals AIK 2.11.37
Alicia Nilsson 98 Stenungsunds FI
Ingrid Kristiansen 92 BUL 2.10.67
Pia Bålsrud 95 BUL 2.14.32
Veronica Undseth 94 BUL 2.15
Elin Axelsson 94 Trollhättan FIK
 
K 3000m 1
Beatrice Brink 99 IF Kville
 
K Höjd 7
Evelina Erlandsson 94 IF Göta Karlstad 178
Anna Påsse 99 Göteborgs KIK 1,70
Ellen Björklund 90 IFK Lund 175
Sara Johansson 94 IFK Lund
Julia Petersson 98 Ullevi FK
Lina Löfqvist 93 Ullevi FK
Elina Lanndalen 97 IK Ymer
 
K Stav 10
Annika Jönsson 96 IFK Helsingborg
Gabriella Jönsson 01 IFK Helsingborg
Linnea Jönsson 99 IFK Helsingborg
Rebecka Krüeger 03 Malmö AI
Klara Mattsson 97 IK Orient
Hanna Jansson 95 Ullevi FK
Hanna Zachrisson 99 Ullevi FK
Louise Duvling-Andersson 00 Ullevi FK
Matilda Honeth 02 IFK Växjö
Fanny Berglund 88 Örgryte IS
 
K Längd 10
Alice Kjellander 00 Göteborgs KIK
Tess Hertz-Saebbö 98 Göteborgs KIK
Viktoria Karlsson 97 Göteborgs KIK
Sara Sjögren 98 Stenungsunds FI
Moa Karlin Josefsson 94 Ullevi FK
Rebecca Petersson 98 Ullevi FK
Lisa Warfvinge 98 Varbergs GIF
Alexandra Schill 00 Örgryte IS
Judith Sjöman 99 Örgryte IS
Sara Skogman 95 Örgryte IS
 
K Diskus 2
Linn Bergstrand 96 Ullevi FK
Corinne Wessman 01 IK Ymer
 
K Spjut 4
Louise Liljeblad 97 Mölndals AIK 39
Sofie Hammar 95 IF Rigor
Emelie Larsson 91 Ullevi FK
Mari Klaup 90 Ullevi FK
 
F17 100m 14
Kajsa Karila 02 IFK Göteborg
Moa Kilén 01 Göteborgs KIK
Alfrida Kilvik 01 IF Kville
Ebba Sköld 02 IF Kville
Ellen Blackenfelt 02 IF Kville
Sissela Brenne 02 IF Kville
Andrea Åberg 02 Ullevi FK
Astrid Berg 02 Ullevi FK
Elin Dejke 02 Ullevi FK
Elin Hallbjörner 02 Ullevi FK
Sofia Andersson 01 Ullevi FK
Wendela Yhlen Graf 02 Ullevi FK
Julia Wennersten 01 IK Ymer
Sandra Jonsson 01 Örgryte IS
 
F17 400m 5
Alma Svanberg 02 IF Kville
Stina Pettersson 02 Lerum Friidrott
Gaël de Coninck 01 Sävedalens AIK 56.39
Sophie Reid 02 IK Ymer
Sandra Jonsson 01 Örgryte IS 59.49
 
F17 800m 1
Wilma Nielsen 01 Göteborgs KIK
 
F17 Höjd 3
Emilia Lönnqvist 02 IF Kville
Hilda Gyldén 01 IF Kville
Ida Björndal 01 IF Kville
 
F17 Längd 10
Ida Björndal 01 IF Kville
Astrid Berg 02 Ullevi FK
Elin Dejke 02 Ullevi FK
Sofia Andersson 01 Ullevi FK
Wendela Yhlen Graf 02 Ullevi FK
Corinne Wessman 01 IK Ymer
Sophie Reid 02 IK Ymer
Nike Thanner 01 Örgryte IS
Rebecca Runfors Carlzzon 02 Örgryte IS
Sandra Jonsson 01 Örgryte IS
 
F17 Kula 3
Alfrida Kilvik 01 IF Kville
Cindy Darrell 02 Ullevi FK
Rebecca Runfors Carlzzon 02 Örgryte IS
 
F17 Spjut 3
Sissela Brenne 02 IF Kville
Corinne Wessman 01 IK Ymer
Sophie Reid 02 IK Ymer
 
F15 80m 10
Felicia Nordahl Vieira 03 Göteborgs KIK
Lillan Kilvik 03 IF Kville
Matilda Thorsson 03 IF Kville
Nicole Dinu 03 IF Kville
Sofia Björkman 03 IF Kville
Tilda Olsson 03 IF Kville
Tyra Lundberg 03 IF Kville
Ida Nilsson 03 Varbergs GIF
Liv Nilsander 03 Varbergs GIF
Mimmi Sebestyèn 03 Örgryte IS
 
F15 400m 2
Klara Kindblom 03 IFK Göteborg 62.18
Julia Svennblad 03 Ale FK
 
F15 800m 4
Klara Kindblom 03 IFK Göteborg
Sandra Åberg 03 Göteborgs KIK
Tilda Knauer 03 Hälle IF 2.21.86
Tove Karlsson 03 Turebergs FK 2,25:08
 
F15 Höjd 1
Lisa Bäckström 03 Istrums SK
 
F15 Längd 9
Elin Pettersson 03 IFK Göteborg
Felicia Nordahl Vieira 03 Göteborgs KIK
Lisa Bäckström 03 Istrums SK
Tilda Olsson 03 IF Kville
Ida Nilsson 03 Varbergs GIF
Liv Nilsander 03 Varbergs GIF
Mimmi Sebestyèn 03 Örgryte IS
Sofie Hammarström 03 Örgryte IS
Julia Svennblad 03 Ale FK
 
F15 Kula 4
Linnea Persson 03 IFK Göteborg
Lisa Bäckström 03 Istrums SK
Calista Ezeh 03 IF Kville
Nicole Dinu 03 IF Kville
 
F15 Spjut 4
Linnea Persson 03 IFK Göteborg
Calista Ezeh 03 IF Kville
Nicole Dinu 03 IF Kville
Evelina Wikell 03 Mölndals AIK
 
F14 80m 4
Ida Kühnel Pappila 04 IF Kville
Ida Thörsman 04 IF Kville
Elsa Wållgren 04 Lerum Friidrott
Agnes Hallbjörner 04 Ullevi FK
 
F14 400m 3
Ida Kühnel Pappila 04 IF Kville
Ida Thörsman 04 IF Kville
Tilda Mjörnell 04 Ullevi FK
 
F14 800m 2
Felicia Brink 04 IF Kville
Indra Johansson 04 Trollhättan FIK
 
F14 Höjd 3
Emma Carlsson 04 Istrums SK
Linn Magnusson 04 IF Kville
Elsa Wållgren 04 Lerum Friidrott
 
F14 Längd 4
Emma Carlsson 04 Istrums SK
Ida Kühnel Pappila 04 IF Kville
Ida Thörsman 04 IF Kville
Linn Magnusson 04 IF Kville
 
F14 Kula 2
Elsa Wållgren 04 Lerum Friidrott
Emilia Åström 04 Mölndals AIK
 
F14 Spjut 2
Elsa Svensson 04 Mölndals AIK
Emilia Åström 04 Mölndals AIK
 
 

Track & Field Administration - Swedish Timing - Häradsdomarevägen 38, 443 61 Stenkullen - info@swedishtiming.se - 0730-391248