Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in

Vid efteranmälningar kontakta gus@ifgota.se
Anmälda Götas Ungdomsspel utomhus
Antal starter / Total entries: 814 Printed: 2018-10-22 05:31
Antal individer / Total persons: 324
 
M 100m 19
Albin Enbacker 01 IF Göta Karlstad 12.29
Gabriel Gunnarsson 01 IF Göta Karlstad 10.95
Melker Gustavsson 00 IF Göta Karlstad 11,27
Victor Thunström 00 IF Göta Karlstad 11.71
Daniel Andersson 91 Istrums SK 11.39
Feruz Aslamov 97 Istrums SK
Viktor Palmén 02 Karlskoga FIF 11.75
David Århammar 02 IFK Lidingö
Erik Dahlqvist 98 IK Orient 11.46
Tobias Jonsson 96 IK Orient 11.35
David Sennung 91 Ullevi FK 10.96
Amir Musa 01 KFUM Örebro 11,68
Anders Pihlblad 98 KFUM Örebro 11,32 pb
Bimo Soenarso 01 KFUM Örebro 10.90
Linus Strand 01 KFUM Örebro
Simon Sharapo 01 KFUM Örebro
Imran Lernebo 01 AIK Friidrott
Marcus Hagerud 01 AIK Friidrott 11.39
Milo Wahlgren 02 AIK Friidrott 11.11
 
M 200m 21
Albin Enbacker 01 IF Göta Karlstad 24.82
Gabriel Gunnarsson 01 IF Göta Karlstad
Lisa Piscator 97 IF Göta Karlstad
Minna Svärd 98 IF Göta Karlstad
Victor Thunström 00 IF Göta Karlstad 23.72
Daniel Andersson 91 Istrums SK 22.99
Feruz Aslamov 97 Istrums SK
Emil Bengtsson 02 IF Kville
Lukas Mindelsohn 02 Lerum Friidrott 24,65
David Århammar 02 IFK Lidingö
Melker Drackner 01 Lidköpings IS
David Sennung 91 Ullevi FK 22.19
Anders Pihlblad 98 KFUM Örebro 22,29
Bimo Soenarso 01 KFUM Örebro 22.84
Rasmus Hugosson 01 KFUM Örebro 21,99 pb
Simon Sharapo 01 KFUM Örebro 22,91
Stefan Franzén 03 KFUM Örebro 24,46
Erik Rosqvist 98 AIK Friidrott
Imran Lernebo 01 AIK Friidrott
Marcus Hagerud 01 AIK Friidrott 23.00
Milo Wahlgren 02 AIK Friidrott 22.78
 
M 400m 9
Albin Hedén 01 KFUM Arvika
Nahom Hailu 01 IF Göta Karlstad 52.50
Adam Elhendy Gunnarsson 00 Karlskoga FIF 50.16
Emil Bengtsson 02 IF Kville
Robin Isaksson 02 IFK Lidingö
Linus Strand 01 KFUM Örebro 54,55
Jonathan Borg 99 Trollhättan FIK 51,99
Niclas Ragneberg 91 Trollhättan FIK 52,86
Erik Rosqvist 98 AIK Friidrott 50,64
 
M 800m 0
 
M Häck 110m 1
Nils Eickhoff 97 IK Ymer
 
M Höjd 5
Arvid Ryberg 98 IF Göta Karlstad
Markus Asplund 98 IF Göta Karlstad
Simon Throgen 97 IF Göta Karlstad
Jakob Thorvaldsson 88 IFK Lidingö 203
Joakim Wadstein 00 Tjalve IF Norrköping
 
M Stav 2
Johan Björk 91 Istrums SK
Karl Johansson 01 Stocksäters IF 4,11 m
 
M Längd 10
Albin Enbacker 01 IF Göta Karlstad
Melker Gustavsson 00 IF Göta Karlstad 6,86
Adam Elhendy Gunnarsson 00 Karlskoga FIF 6.88
Viktor Palmén 02 Karlskoga FIF
David Århammar 02 IFK Lidingö
Robin Isaksson 02 IFK Lidingö
Melker Drackner 01 Lidköpings IS
Erik Dahlqvist 98 IK Orient 6.61
Tobias Jonsson 96 IK Orient
Amir Musa 01 KFUM Örebro
 
M Tresteg 8
Markus Asplund 98 IF Göta Karlstad
Oskar Palmén 00 Karlskoga FIF
Melwin Lycke-Holm 04 Kils AIK
David Århammar 02 IFK Lidingö
Oskar Weidenholm 01 Mölndals AIK
Elias Högström 97 Sundsvalls FI 13.35
Philip Wilhelmsson 01 KFUM Örebro 12.20
Christian Thomassen 03 Aremark IF
 
M Kula 1
Michel Oesten 74 IFK Nora
 
M Diskus 1
Michel Oesten 74 IFK Nora
 
M Slägga 1
Michel Oesten 74 IFK Nora
 
M Spjut 5
Michel Oesten 74 IFK Nora
Fredrik Andersson 93 Södertälje IF
Markus Rooth 01 IK Tjalve
Jiannis Smalios 87 Thorengruppen TFC 79.89
Theodor Thor 93 Thorengruppen TFC 70,84
 
P19 Häck 110m 3
Daniel Grenegård 00 IF Göta Karlstad
Melker Gustavsson 00 IF Göta Karlstad
Joakim Wadstein 00 Tjalve IF Norrköping 15,15
 
P19 Kula 0
 
P19 Diskus 2
Simon Bjärnlöf Segerlind 00 Eksjö Södra IK 33,93
Erik Vestlund 99 Kils AIK
 
P19 Slägga 2
Simon Bjärnlöf Segerlind 00 Eksjö Södra IK 51,26
August Bergstrand 99 Ullevi FK
 
P19 Spjut 1
Ozzie Hinshaw 00 Motala AIF 53,98
 
P17 Häck 110m 2
Albin Hedén 01 KFUM Arvika 14,90
Melker Drackner 01 Lidköpings IS
 
P17 Stav 1
Rasmus Samuelsson 02 Ullevi FK
 
P17 Kula 4
Robin Isaksson 02 IFK Lidingö
Erik Lindkvist 02 Wedevågs IF
Markus Rooth 01 IK Tjalve
Oliver Engen 01 Krödsherad IL
 
P17 Diskus 4
William Lanndalen 01 IF Kville
Robin Isaksson 02 IFK Lidingö
Erik Lindkvist 02 Wedevågs IF
Oliver Engen 01 Krödsherad IL
 
P17 Slägga 4
William Lanndalen 01 IF Kville
Robin Isaksson 02 IFK Lidingö
Victor Sahlin 02 Råby-Rekarne FIF 47,40
Erik Lindkvist 02 Wedevågs IF
 
P17 Spjut 5
Evald Håkansson 02 Karlskoga FIF
Robin Isaksson 02 IFK Lidingö
Rasmus Samuelsson 02 Ullevi FK
Erik Lindkvist 02 Wedevågs IF
Oliver Engen 01 Krödsherad IL
 
P15 80m 7
Lukas Ellström 03 IF Göta Karlstad
Oliver Ellström 03 IF Göta Karlstad
Nils Gott 03 Malmö AI
Anton Essén 03 IK Orient
Gabriel Ant Styffe 03 IFK Sunne FK
Stefan Franzén 03 KFUM Örebro
Benjamin Bjørnstad 03 Sturla 9,66
 
P15 800m 5
Noel Edvinsson 04 IF Göta Karlstad
Nils Gott 03 Malmö AI
Vidar Arvidsson 03 Upsala IF 2.08.53
Benjamin Bjørnstad 03 Sturla 2,05,70
Linus Jansson 04 SLK Oxelösund 2.13,45
 
P15 Häck 80m 2
Jakob Friberg 03 IF Göta Karlstad 13.12
Scott Ygård 03 IF Hellas 10.85
 
P15 Höjd 5
Filip Sundin 04 IF Göta Karlstad 1.50
Jakob Friberg 03 IF Göta Karlstad
Melwin Lycke-Holm 04 Kils AIK
Sigge Lindell 03 Mariestads AIF
Christian Thomassen 03 Aremark IF
 
P15 Stav 2
Oliver Ellström 03 IF Göta Karlstad
Vincent Siwek 04 Nyköpings BIS 2,70
 
P15 Längd 6
Filip Sundin 04 IF Göta Karlstad
Oliver Ellström 03 IF Göta Karlstad
Sigge Lindell 03 Mariestads AIF
Anton Essén 03 IK Orient
Gabriel Ant Styffe 03 IFK Sunne FK
Benjamin Bjørnstad 03 Sturla 5,04
 
P15 Kula 5
Filip Sundin 04 IF Göta Karlstad 10.03
Lukas Ellström 03 IF Göta Karlstad
Oliver Ellström 03 IF Göta Karlstad
Jørgen Brenna Loennechen 03 Tyrving IL 14,11
Eirik Halfdansen-Aspen 04 Nesodden IF 11,13
 
P15 Diskus 4
Daniel Forsman 05 IF Göta Karlstad
Filip Sundin 04 IF Göta Karlstad 26.11
Oliver Ellström 03 IF Göta Karlstad
Eirik Halfdansen-Aspen 04 Nesodden IF 39,78
 
P15 Slägga 1
Eirik Halfdansen-Aspen 04 Nesodden IF
 
P15 Spjut 6
Filip Sundin 04 IF Göta Karlstad 37.18
Lukas Ellström 03 IF Göta Karlstad
Oliver Ellström 03 IF Göta Karlstad
Benjamin Bjørnstad 03 Sturla 38,97
Jørgen Brenna Loennechen 03 Tyrving IL 40,92
Eirik Halfdansen-Aspen 04 Nesodden IF 41,68
 
P13 60m 9
Tim Jansson 05 Alingsås IF 8.32
Jonathan Aspetorp 05 KFUM Arvika
Tim Dahlgren Wigh 05 Filipstads IF
Axel Kullander 05 IF Göta Karlstad
Daniel Forsman 05 IF Göta Karlstad 8.62
Jakob Århammar 05 IF Linnéa
Adrian Siwek 05 Nyköpings BIS 8,78
Noel Krantz Törnblom 05 Sävedalens AIK 9,36
William Nilsson 05 Ransäters AIS
 
P13 600m 7
Tim Jansson 05 Alingsås IF
Axel Kullander 05 IF Göta Karlstad
Daniel Forsman 05 IF Göta Karlstad 1.59.67
Jakob Århammar 05 IF Linnéa
Noel Krantz Törnblom 05 Sävedalens AIK 1.47,81
Ludvig Sjöberg 05 Åsbro GoIF 1:48:46
William Nilsson 05 Ransäters AIS
 
P13 Häck 60m 4
David Carlson 05 Bromma IF 9.53
Axel Kullander 05 IF Göta Karlstad
Daniel Forsman 05 IF Göta Karlstad 10.27
Alexander Carlsson 05 IFK Halmstad 11,16
 
P13 Höjd 4
Tim Dahlgren Wigh 05 Filipstads IF
Axel Kullander 05 IF Göta Karlstad
Daniel Forsman 05 IF Göta Karlstad 1,25
Olle Jacobsson 05 Istrums SK
 
P13 Stav 4
Daniel Forsman 05 IF Göta Karlstad
Alexander Carlsson 05 IFK Halmstad 2,15
Olle Jacobsson 05 Istrums SK
Adrian Siwek 05 Nyköpings BIS 2,74
 
P13 Längd 8
Jonathan Aspetorp 05 KFUM Arvika
David Carlson 05 Bromma IF 5.11
Tim Dahlgren Wigh 05 Filipstads IF
Axel Kullander 05 IF Göta Karlstad
Daniel Forsman 05 IF Göta Karlstad 4,71
Noel Krantz Törnblom 05 Sävedalens AIK
Ludvig Sjöberg 05 Åsbro GoIF 4,36
William Nilsson 05 Ransäters AIS
 
P13 Kula 5
David Carlson 05 Bromma IF 9.50
Axel Kullander 05 IF Göta Karlstad
Daniel Forsman 05 IF Göta Karlstad 8,96
Robin Ringström 05 KFUM Örebro
William Nilsson 05 Ransäters AIS
 
P13 Spjut 5
David Carlson 05 Bromma IF 35.00
Daniel Forsman 05 IF Göta Karlstad 26,44
Alexander Carlsson 05 IFK Halmstad 20,76
Olle Jacobsson 05 Istrums SK
Robin Ringström 05 KFUM Örebro
 
P12 60m 7
Elton Holmberg 06 IF Göta Karlstad 8.87
Emil Säfströmer 06 IF Göta Karlstad 09.02
Rasmus Karlsson 06 IF Göta Karlstad
Gottfrid Elofsson 06 Mariestads AIF
Johan Lindkvist 06 Wedevågs IF
Felix Maximillian Skare 06 Ski IL 10,01
Albin Fakelius 06 Bokenäs IF
 
P12 600m 2
Gottfrid Elofsson 06 Mariestads AIF
Karl Westerlind 06 Säffle FIK
 
P12 Häck 60m 2
Xanthos S 07 Karlskoga FIF
Simon Lindström 07 Turebergs FK
 
P12 Höjd 5
Emil Säfströmer 06 IF Göta Karlstad #1.15
Rasmus Karlsson 06 IF Göta Karlstad
Olof Lindell 06 Mariestads AIF
Karl Westerlind 06 Säffle FIK
Johan Lindkvist 06 Wedevågs IF
 
P12 Längd 6
Emil Säfströmer 06 IF Göta Karlstad #3.54
Rasmus Karlsson 06 IF Göta Karlstad
Gottfrid Elofsson 06 Mariestads AIF
Olof Lindell 06 Mariestads AIF
Karl Westerlind 06 Säffle FIK
Albin Fakelius 06 Bokenäs IF
 
P12 Kula 3
Karl Westerlind 06 Säffle FIK
Johan Lindkvist 06 Wedevågs IF
Felix Maximillian Skare 06 Ski IL 8,00
 
P12 Spjut 2
Johan Lindkvist 06 Wedevågs IF
Felix Maximillian Skare 06 Ski IL 30,71
 
P11 60m 14
Fredrik Jansson 07 IF Göta Karlstad
Pelle Rosendahl Helldin 07 IF Göta Karlstad
Bastian Carlsson 07 IFK Halmstad 9,91
Anton Roslund 07 Hammarby IF 8,68
Xanthos S 07 Karlskoga FIF 8.86
Albin Vestlund 07 Kils AIK
Anton Gate 07 Kils AIK
Oscar Thor 07 Kils AIK
Axel Ohlson 07 Kongahälla AIK
Erik Sethsson 07 IK Sisu
Jack Krantz 07 Sävedalens AIK 9,55
Simon Lindström 07 Turebergs FK 9.07
Hannes Johansson 07 Österhaninge IF
Theo Sandelin 07 Örje IL
 
P11 400m 10
Fredrik Jansson 07 IF Göta Karlstad
Pelle Rosendahl Helldin 07 IF Göta Karlstad
Albin Vestlund 07 Kils AIK
Anton Gate 07 Kils AIK
Oliwer Wijk 07 IF Rigor
Erik Sethsson 07 IK Sisu
Jack Krantz 07 Sävedalens AIK
Hannes Johansson 07 Österhaninge IF
Anton Ringdahl 07 Marieby GoIF
Theo Sandelin 07 Örje IL
 
P11 Höjd 9
Anton Roslund 07 Hammarby IF 1,40
Xanthos S 07 Karlskoga FIF
Albin Vestlund 07 Kils AIK
Anton Gate 07 Kils AIK
Axel Ohlson 07 Kongahälla AIK
Oliwer Wijk 07 IF Rigor
Simon Lindström 07 Turebergs FK 1,45
Hannes Johansson 07 Österhaninge IF
Anton Ringdahl 07 Marieby GoIF 1,33
 
P11 Stav 4
Anton Gate 07 Kils AIK
Oscar Thor 07 Kils AIK
Simon Lindström 07 Turebergs FK
Hannes Johansson 07 Österhaninge IF
 
P11 Längd 13
Fredrik Jansson 07 IF Göta Karlstad
Pelle Rosendahl Helldin 07 IF Göta Karlstad
Anton Roslund 07 Hammarby IF
David Aspeli 07 Karlskoga FIF
Xanthos S 07 Karlskoga FIF
Albin Vestlund 07 Kils AIK
Anton Gate 07 Kils AIK
Oscar Thor 07 Kils AIK
Oliwer Wijk 07 IF Rigor
Erik Sethsson 07 IK Sisu
Jack Krantz 07 Sävedalens AIK
Simon Lindström 07 Turebergs FK 4.41
Hannes Johansson 07 Österhaninge IF
 
P11 Kula 11
Fredrik Jansson 07 IF Göta Karlstad
Lumi Wegerif 07 IF Göta Karlstad
David Aspeli 07 Karlskoga FIF
Albin Vestlund 07 Kils AIK
Anton Gate 07 Kils AIK
Oscar Thor 07 Kils AIK
Axel Ohlson 07 Kongahälla AIK
Oliwer Wijk 07 IF Rigor
Simon Lindström 07 Turebergs FK
Hannes Johansson 07 Österhaninge IF
Theo Sandelin 07 Örje IL
 
P11 Spjut 11
Bastian Carlsson 07 IFK Halmstad 14,91
David Aspeli 07 Karlskoga FIF
Xanthos S 07 Karlskoga FIF
Albin Vestlund 07 Kils AIK
Anton Gate 07 Kils AIK
Oscar Thor 07 Kils AIK
Axel Ohlson 07 Kongahälla AIK
Erik Sethsson 07 IK Sisu
Simon Lindström 07 Turebergs FK 22,66
Hannes Johansson 07 Österhaninge IF
Anton Ringdahl 07 Marieby GoIF 22,20
 
P10 60m 11
Sebastian Aspetorp 08 KFUM Arvika
Edvin Bryngfors 08 IF Göta Karlstad
Gösta Jensen 09 IF Göta Karlstad
Lucas Souza Nilsson 08 IF Göta Karlstad
Malte Bryngfors 08 IF Göta Karlstad
Truls Bryngelsson 08 IF Göta Karlstad
Harald Wikstrand 08 IF Hagen FIK
Gustav Ramsin 08 Istrums SK
Linus Hagström 08 Kils AIK
Rasmus Ängelöga 08 Kils AIK
Filip Håkansson 09 IK Orient
 
P10 400m 8
Edvin Bryngfors 08 IF Göta Karlstad
Gösta Jensen 09 IF Göta Karlstad
Lucas Björfelt 08 IF Göta Karlstad
Lucas Souza Nilsson 08 IF Göta Karlstad
Malte Bryngfors 08 IF Göta Karlstad
Truls Bryngelsson 08 IF Göta Karlstad
Gustav Ramsin 08 Istrums SK
Rasmus Ängelöga 08 Kils AIK
 
P10 Höjd 10
Sebastian Aspetorp 08 KFUM Arvika
David Dahlgren Wigh 08 Filipstads IF
Edvin Bryngfors 08 IF Göta Karlstad
Gösta Jensen 09 IF Göta Karlstad
Lucas Björfelt 08 IF Göta Karlstad
Malte Bryngfors 08 IF Göta Karlstad
Truls Bryngelsson 08 IF Göta Karlstad
Harald Wikstrand 08 IF Hagen FIK
Gustav Ramsin 08 Istrums SK
Linus Hagström 08 Kils AIK
 
P10 Längd 11
Sebastian Aspetorp 08 KFUM Arvika
Edvin Bryngfors 08 IF Göta Karlstad
Gösta Jensen 09 IF Göta Karlstad
Lucas Björfelt 08 IF Göta Karlstad
Malte Bryngfors 08 IF Göta Karlstad
Truls Bryngelsson 08 IF Göta Karlstad
Harald Wikstrand 08 IF Hagen FIK
Gustav Ramsin 08 Istrums SK
Jonatan Stålhandske 08 Kils AIK
Rasmus Ängelöga 08 Kils AIK
Filip Håkansson 09 IK Orient
 
P10 Kula 10
David Dahlgren Wigh 08 Filipstads IF
Gösta Jensen 09 IF Göta Karlstad
Truls Bryngelsson 08 IF Göta Karlstad
Harald Wikstrand 08 IF Hagen FIK
Gustav Ramsin 08 Istrums SK
Elton Järpegård 08 Kils AIK
Jonatan Stålhandske 08 Kils AIK
Linus Hagström 08 Kils AIK
Rasmus Ängelöga 08 Kils AIK
Filip Håkansson 09 IK Orient
 
K 100m 19
Alice Eriksson 99 IF Göta Karlstad
Ebba Gustavsson 00 IF Göta Karlstad
Emmy Nyström-Jansson 02 IF Göta Karlstad
Erika Bergkvist 85 IF Göta Karlstad
Tilde Inelind 02 Kils AIK
Agnes Brunnsgård 02 IFK Kristinehamn
Filippa Dedorsson 02 IFK Kristinehamn
Elisabeth Hvalgren 02 IFK Lidingö
Kristina Hvalgren 02 IFK Lidingö
Alva Larsson 02 Mölndals AIK
Felicia Sjöblom 99 IK Orient
Maja Persson 02 Stocksäters IF 13.91
Emilia Kjellberg 96 IFK Sunne FK
Tyra Morell 02 Upsala IF
Astrid Eggesjö 01 Västerås FK 12,86
Emily Capobianco 01 KFUM Örebro 12,70
Moa Eklundh 01 KFUM Örebro
Elvira Tanderud 04 Trollhättan FIK 12,33
Henriette Jaeger 03 Aremark IF
 
K 400m 15
Caroline Andersson 92 IF Göta Karlstad
Lova Perman 03 IF Göta Karlstad
Ebba Jernmark-Burrows 00 Hälle IF 60,34
Filippa Dedorsson 02 IFK Kristinehamn
Elisabeth Hvalgren 02 IFK Lidingö
Amanda Ivehammar 01 Linköpings GIF
Linnéa Mossberg 99 IK Orient
Wilma Karlsson 03 Säffle FIK
Tyra Morell 02 Upsala IF 63.35
Melina Mancuso 01 Västerås FK 60,34
Cornelia Fernsten 02 KFUM Örebro 61.38
Kristine Alne 02 Haugesund IL 63.00
Vilde Våge Henriksen 00 Haugesund IL 59,13
Marte Nyborg 99 Ranheim IL 60.30
Hanna Enlund 01 AIK Friidrott 58,01
 
K 800m 3
Aleksandra Gustavsson 97 Lidköpings IS 2.35,75
Paulina Wikemar 02 Mölndals AIK 2.23,08
Frida Hansson 97 Stenungsunds FI
 
K Häck 100m 4
Astrid Lees 99 Brattås CK
Jonna Uttman 99 IF Göta Karlstad
Lisa Piscator 97 IF Göta Karlstad
Frida Johansson 95 Tjalve IF Norrköping 14,78
 
K Höjd 5
Emelie Svenske 99 KFUM Arvika
Maja Karlsson 01 IF Göta Karlstad
Tilde Inelind 02 Kils AIK
Lisa Holmberg 02 Lidköpings IS
Hanna Olsson 99 Säffle FIK
 
K Stav 0
 
K Längd 12
Emelie Svenske 99 KFUM Arvika
Alice Eriksson 99 IF Göta Karlstad
Ebba Gustavsson 00 IF Göta Karlstad
Emmy Nyström-Jansson 02 IF Göta Karlstad
Jonna Uttman 99 IF Göta Karlstad
Maja Karlsson 01 IF Göta Karlstad
Filippa Dedorsson 02 IFK Kristinehamn
Lisa Holmberg 02 Lidköpings IS
Elin Johansson 98 Linköpings GIF
Emilia Kjellberg 96 IFK Sunne FK
Amira Musa 01 KFUM Örebro
Emily Capobianco 01 KFUM Örebro
 
K Tresteg 6
Agnes Friberg 05 IF Göta Karlstad
Maja Jernetz 00 IF Göta Karlstad
Sabina Hedhag 92 IF Göta Karlstad
Sandra Höglund 98 Högbo GIF
Agnes Brunnsgård 02 IFK Kristinehamn 1014
Frida Johansson 95 Tjalve IF Norrköping 12,21
 
K Kula 2
Amanda Malmehed 98 IF Göta Karlstad 15.24
Ulrika Lindgren 76 IFK Nora
 
K Diskus 4
Lena Björk 76 IFK Lidingö
Anna-Carin Jonsson 71 Lidköpings IS
Ulrika Lindgren 76 IFK Nora
Linn Bergstrand 96 Ullevi FK
 
K Slägga 5
Josefine Larsson 98 Glanshammars IF
Ulrika Lindgren 76 IFK Nora
Kristina Andersson 91 Råby-Rekarne FIF 55,94
Sabine Steen 97 KFUM Örebro
Sarah Mikkelsen 02 Brevik IL
 
K Spjut 5
Carolin Näslund 98 IF Göta Karlstad
Martina Borgler 94 IF Göta Karlstad
Ulrika Lindgren 76 IFK Nora
Linn Peura 97 Södertälje IF
Elisabeth Lithell 90 KFUM Örebro 53,60
 
F19 Kula 1
Amanda Lejros 99 Hässelby SK 13.33
 
F19 Diskus 4
Daniella Persson 00 Hälle IF 45.00
Amanda Lejros 99 Hässelby SK 40.63
Sara Forssell 00 Motala AIF
Alice Nilsson 00 Thorengruppen TFC
 
F19 Slägga 3
Lina Jernberg 99 IFK Kristinehamn
Sara Forssell 00 Motala AIF
Alice Nilsson 00 Thorengruppen TFC
 
F19 Spjut 1
Stina Jacobson 00 Istrums SK
 
F17 Häck 100m 3
Lisa Holmberg 02 Lidköpings IS
Amanda Ivehammar 01 Linköpings GIF
Josefin Stridh 02 Mölndals AIK
 
F17 Stav 1
Kristina Hvalgren 02 IFK Lidingö
 
F17 Kula 8
Amanda Fridberg 02 IF Göta Karlstad
Embla Wihk 02 Hammarby IF 11,43
Agnes Brunnsgård 02 IFK Kristinehamn
Filippa Dedorsson 02 IFK Kristinehamn
Jenny Jonsson 02 Lidköpings IS
Emilia Malmehed 01 Linköpings GIF 13,30
Emelie Lindgren 02 IFK Nora
Petra Bäckström 02 Säffle FIK
 
F17 Diskus 10
Maja Persson 01 SK Bore
Amanda Fridberg 02 IF Göta Karlstad
Embla Wihk 02 Hammarby IF 30,18
Emmy Lindström 02 Hälle IF
Filippa Dedorsson 02 IFK Kristinehamn
Josefine Andersson 01 IFK Kristinehamn
Jenny Jonsson 02 Lidköpings IS
Tova Holmberg 01 Lidköpings IS
Emelie Lindgren 02 IFK Nora
Mathilda Kyrk 02 Säffle FIK
 
F17 Slägga 9
Jessica Billa 01 SK Bore
Maja Persson 01 SK Bore
Amanda Fridberg 02 IF Göta Karlstad
Embla Wihk 02 Hammarby IF 42,06
Emmy Lindström 02 Hälle IF
Josefine Andersson 01 IFK Kristinehamn
Emelie Lindgren 02 IFK Nora
Mathilda Kyrk 02 Säffle FIK
Petra Bäckström 02 Säffle FIK
 
F17 Spjut 9
Embla Wihk 02 Hammarby IF 27,90
Emmy Lindström 02 Hälle IF
Agnes Brunnsgård 02 IFK Kristinehamn
Filippa Dedorsson 02 IFK Kristinehamn
Jenny Jonsson 02 Lidköpings IS
Tova Holmberg 01 Lidköpings IS
Johanna Wirebro 02 Motala AIF
Emelie Lindgren 02 IFK Nora
Tilda Bergström 02 IFK Sunne FK
 
F15 80m 12
Elin Stenhammar 03 Alingsås IF
Elina Andersson 03 IF Göta Karlstad
Hanna Karlsson 03 IF Göta Karlstad
Klara Lindholm 04 IF Göta Karlstad
Elsa Stålhandske 04 Hälle IF 11.30
Tyra Cedrenius Tunander 04 IFK Lidingö 10.80
Lovisa Pettersson 03 Lidköpings IS
Bea Vold Johannesson 04 IFK Sunne FK
Kajsa Rooth 03 IK Tjalve
Ida Leir 03 Tyrving IL
Ella Fedthusen 03 Trollhättan FIK 10,87
Elvira Tanderud 04 Trollhättan FIK 9,99
 
F15 800m 5
Linnea Carlsson 04 IF Göta Karlstad
Ida Genitz 03 Istrums SK
Amanda Olsson 03 Säffle FIK
Wilma Karlsson 03 Säffle FIK
Levina Ringdahl 04 Marieby GoIF 2,42,96
 
F15 Häck 80m 8
Elin Stenhammar 03 Alingsås IF
Hanna Karlsson 03 IF Göta Karlstad
Emma Carlsson 04 Istrums SK
Lisa Bäckström 03 Istrums SK
Tyra Cedrenius Tunander 04 IFK Lidingö
Rebecka Essman 03 Råby-Rekarne FIF 16,24
Kristine Moland Leiknes 03 Sörild IL
Kajsa Rooth 03 IK Tjalve
 
F15 Höjd 5
Klara Lindholm 04 IF Göta Karlstad
Emma Carlsson 04 Istrums SK
Lisa Bäckström 03 Istrums SK
Sophie Säwe 04 Kils AIK
Henriette Jaeger 03 Aremark IF
 
F15 Stav 1
Hanna Karlsson 03 IF Göta Karlstad
 
F15 Längd 9
Tuva Wikman 03 KFUM Arvika 5.20
Elina Andersson 03 IF Göta Karlstad
Emma Carlsson 04 Istrums SK
Lisa Bäckström 03 Istrums SK
Siobhan Cronin 03 Istrums SK
Tyra Cedrenius Tunander 04 IFK Lidingö
Lovisa Pettersson 03 Lidköpings IS
Kristine Moland Leiknes 03 Sörild IL
Henriette Jaeger 03 Aremark IF
 
F15 Kula 12
Johanna Hallsten 03 Dals Södra FFI 10,83
Hanna Karlsson 03 IF Göta Karlstad
Linnea Persson 03 IFK Göteborg
Lisa Bäckström 03 Istrums SK
Lovisa Pettersson 03 Lidköpings IS
Emilia Wamsler 03 IFK Lund 11.70
Linn Gabrielli Gustafsson 03 Råby-Rekarne FIF
Bea Vold Johannesson 04 IFK Sunne FK
Amanda Olsson 03 Säffle FIK
Ebba Wulcan 03 Säffle FIK
Jonna Kronander 03 IK Ymer
Kajsa Rooth 03 IK Tjalve
 
F15 Diskus 12
Linnea Persson 03 IFK Göteborg
Lisa Bäckström 03 Istrums SK
Cornelia Kennerstad 03 Kils AIK
Elvira Högman 04 Kils AIK
Sandra Larsson 03 Kils AIK
Johanna Eklöf 05 Kongahälla AIK
Emilia Wamsler 03 IFK Lund 33.47
Alexandra Karlsson 03 Mälarhöjdens IK 27
Linn Gabrielli Gustafsson 03 Råby-Rekarne FIF
Amanda Olsson 03 Säffle FIK
Lovisa Hörnström 03 Trollhättan FIK
Levina Ringdahl 04 Marieby GoIF 32,27
 
F15 Slägga 13
Johanna Hallsten 03 Dals Södra FFI 35,85
Felicia Bjärnlöf 08 Eksjö Södra IK
Linnea Persson 03 IFK Göteborg
Emma Carlsson 04 Istrums SK
Elvira Högman 04 Kils AIK
Sandra Larsson 03 Kils AIK
Sophie Säwe 04 Kils AIK
Alexandra Karlsson 03 Mälarhöjdens IK 38
Rebecka Essman 03 Råby-Rekarne FIF 32,44
Amanda Olsson 03 Säffle FIK
Ebba Wulcan 03 Säffle FIK
Jonna Kronander 03 IK Ymer
Lovisa Hörnström 03 Trollhättan FIK
 
F15 Spjut 14
Hanna Karlsson 03 IF Göta Karlstad
Linnea Persson 03 IFK Göteborg
Emma Carlsson 04 Istrums SK
Cornelia Kennerstad 03 Kils AIK
Elvira Högman 04 Kils AIK
Sandra Larsson 03 Kils AIK
Sophie Säwe 04 Kils AIK
Lovisa Pettersson 03 Lidköpings IS
Emilia Wamsler 03 IFK Lund 34.61
Tamina Lindgren 03 IFK Nora
Bea Vold Johannesson 04 IFK Sunne FK
Amanda Olsson 03 Säffle FIK
Kristine Moland Leiknes 03 Sörild IL
Levina Ringdahl 04 Marieby GoIF 28,98
 
F13 60m 13
Moa Bertilsson 05 IFK Göteborg 8:17
Svea Wikstrand 05 IF Hagen FIK
Tova Gustafsson 05 Istrums SK
Emma Larsson 05 Kils AIK
Amelia Lundgren 05 IFK Kristinehamn
Vendela Stridsberg 05 IFK Kristinehamn
Helena Hvalgren 05 IFK Lidingö
Klara Håkansson 05 IK Orient
Signe Westerlind 05 Säffle FIK
Helmi Hjortbäck 05 Sävedalens AIK 8.32
Irma Andersson Jäger 05 IK Vikings Friidrott
Ellevine Kathleen Skare 05 Ski IL 9,30
Engla Sandelin 05 Örje IL
 
F13 600m 6
Ella Holmqvist 05 IF Göta Karlstad
Sara Larsson 05 Kils AIK
Emelie Olsson 05 Säffle FIK
Meija Peterson 05 Säffle FIK
Irma Andersson Jäger 05 IK Vikings Friidrott
Engla Sandelin 05 Örje IL
 
F13 Häck 60m 8
Agnes Friberg 05 IF Göta Karlstad 10.80
Moa Bertilsson 05 IFK Göteborg 9:67
Ella Ohlson 05 Kongahälla AIK
Vendela Stridsberg 05 IFK Kristinehamn
Greta Erlandsson 05 Rånäs 4H
Meija Peterson 05 Säffle FIK
Helmi Hjortbäck 05 Sävedalens AIK 9.69
Ellevine Kathleen Skare 05 Ski IL 10,92
 
F13 Höjd 13
Svea Wikstrand 05 IF Hagen FIK
Tova Gustafsson 05 Istrums SK
Emma Larsson 05 Kils AIK
Sara Larsson 05 Kils AIK
Ella Ohlson 05 Kongahälla AIK
Amelia Lundgren 05 IFK Kristinehamn
Malin Johansson 05 IFK Kristinehamn
Vendela Stridsberg 05 IFK Kristinehamn
Klara Håkansson 05 IK Orient
Greta Erlandsson 05 Rånäs 4H
Emelie Olsson 05 Säffle FIK
Meija Peterson 05 Säffle FIK
Engla Sandelin 05 Örje IL
 
F13 Stav 2
Helena Hvalgren 05 IFK Lidingö
Greta Erlandsson 05 Rånäs 4H
 
F13 Längd 16
Annie Engelbrektsson Jonsson 05 IF Göta Karlstad
Moa Bertilsson 05 IFK Göteborg
Svea Wikstrand 05 IF Hagen FIK
Tova Gustafsson 05 Istrums SK
Sara Larsson 05 Kils AIK
Amelia Lundgren 05 IFK Kristinehamn
Malin Johansson 05 IFK Kristinehamn
Vendela Stridsberg 05 IFK Kristinehamn
Helena Hvalgren 05 IFK Lidingö
Klara Håkansson 05 IK Orient
Greta Erlandsson 05 Rånäs 4H
Meija Peterson 05 Säffle FIK
Signe Westerlind 05 Säffle FIK
Helmi Hjortbäck 05 Sävedalens AIK
Ellevine Kathleen Skare 05 Ski IL 4,58
Engla Sandelin 05 Örje IL
 
F13 Kula 9
Emma Larsson 05 Kils AIK
Amelia Lundgren 05 IFK Kristinehamn
Malin Johansson 05 IFK Kristinehamn
Sofia Elleborn 05 IF Linnéa
Emelie Olsson 05 Säffle FIK
Maja Kyrk 05 Säffle FIK
Signe Westerlind 05 Säffle FIK
Ellevine Kathleen Skare 05 Ski IL 13,78
Engla Sandelin 05 Örje IL
 
F13 Spjut 8
Emma Larsson 05 Kils AIK
Amelia Lundgren 05 IFK Kristinehamn
Malin Johansson 05 IFK Kristinehamn
Vendela Stridsberg 05 IFK Kristinehamn
Sofia Elleborn 05 IF Linnéa
Emelie Olsson 05 Säffle FIK
Irma Andersson Jäger 05 IK Vikings Friidrott
Ellevine Kathleen Skare 05 Ski IL 42,87
 
F12 60m 11
Tilda Eriksson 06 Filipstads IF
Emma Gladh 06 IF Göta Karlstad
Hannah Hedström 06 IF Göta Karlstad
Linnea Palmqvist 06 IF Göta Karlstad
Thyra Lundström 06 Kils AIK
Thilda Lipkin 06 IFK Kristinehamn
Jenny Lundin 06 IF Rigor
Ebba Johannesson 06 IFK Sunne FK
Elin Persson 06 IFK Sunne FK
Fanny Bergqvist 06 IFK Sunne FK
Ayla Hallberg Hossain 06 Turebergs FK 8,36
 
F12 600m 3
Hannah Hedström 06 IF Göta Karlstad
Signe Ellström 06 Kils AIK
Tilde Andersson 06 IFK Kristinehamn
 
F12 Häck 60m 6
Emma Gladh 06 IF Göta Karlstad
Hannah Hedström 06 IF Göta Karlstad
Signe Ellström 06 Kils AIK
Thilda Lipkin 06 IFK Kristinehamn
Tilde Andersson 06 IFK Kristinehamn 10.14
Ayla Hallberg Hossain 06 Turebergs FK 9,86
 
F12 Höjd 7
Signe Ellström 06 Kils AIK
Thyra Lundström 06 Kils AIK
Tilde Andersson 06 IFK Kristinehamn
Jenny Lundin 06 IF Rigor
Elin Persson 06 IFK Sunne FK
Fanny Bergqvist 06 IFK Sunne FK
Ayla Hallberg Hossain 06 Turebergs FK 1,54
 
F12 Längd 12
Tilda Eriksson 06 Filipstads IF
Hannah Hedström 06 IF Göta Karlstad
Linnea Palmqvist 06 IF Göta Karlstad
Filippa Nilsson 06 Götlunda IF
Signe Ellström 06 Kils AIK
Thyra Lundström 06 Kils AIK
Thilda Lipkin 06 IFK Kristinehamn
Tilde Andersson 06 IFK Kristinehamn
Ebba Johannesson 06 IFK Sunne FK
Elin Persson 06 IFK Sunne FK
Fanny Bergqvist 06 IFK Sunne FK
Ayla Hallberg Hossain 06 Turebergs FK 4,89
 
F12 Kula 9
Tilda Eriksson 06 Filipstads IF
Hannah Hedström 06 IF Göta Karlstad
Filippa Nilsson 06 Götlunda IF
Julia Suneson 06 Kils AIK
Thyra Lundström 06 Kils AIK
Jenny Lundin 06 IF Rigor
Desiree Essman 06 Råby-Rekarne FIF
Fanny Bergqvist 06 IFK Sunne FK
Ayla Hallberg Hossain 06 Turebergs FK
 
F12 Spjut 9
Ellen Mähler 06 SK Bore
Tilda Eriksson 06 Filipstads IF
Filippa Nilsson 06 Götlunda IF
Thyra Lundström 06 Kils AIK
Jenny Lundin 06 IF Rigor
Desiree Essman 06 Råby-Rekarne FIF
Ebba Johannesson 06 IFK Sunne FK
Fanny Bergqvist 06 IFK Sunne FK
Ayla Hallberg Hossain 06 Turebergs FK
 
F11 60m 11
Leah Söder 07 IF Göta Karlstad
Lilly Ståhl 07 Hammarby IF
Ellen Bäckström 07 Istrums SK
Amanda Minstedt 07 Karlskoga FIF 9.01
Moa Cassersten 07 Karlskoga FIF 9.71
Alice Bäckryd 07 Kils AIK
Agnes Kjellgren 07 IFK Kristinehamn
Elin Rubertsson 07 IFK Kristinehamn
Klara Thelin 07 IFK Kristinehamn
Therese Pettersson 07 Lidköpings IS
Kayla Collin 07 Åsbro GoIF 8,69
 
F11 400m 5
Amanda Minstedt 07 Karlskoga FIF 1:20.93
Moa Cassersten 07 Karlskoga FIF 1:25.18
Klara Thelin 07 IFK Kristinehamn
Kayla Collin 07 Åsbro GoIF 1.08,65
Olivia Sjöholm 07 KFUM Örebro
 
F11 Höjd 7
Ellen Bäckström 07 Istrums SK
Agnes Kjellgren 07 IFK Kristinehamn
Elin Rubertsson 07 IFK Kristinehamn
Klara Thelin 07 IFK Kristinehamn
Vasiliki Karlsson 07 IF Linnéa 115
Kayla Collin 07 Åsbro GoIF 1,43
Olivia Sjöholm 07 KFUM Örebro
 
F11 Stav 2
My Olsson 09 IF Göta Karlstad
Siri Frisk 09 IF Göta Karlstad
 
F11 Längd 8
Lilly Ståhl 07 Hammarby IF
Ellen Bäckström 07 Istrums SK
Alice Bäckryd 07 Kils AIK
Agnes Kjellgren 07 IFK Kristinehamn
Elin Rubertsson 07 IFK Kristinehamn
Klara Thelin 07 IFK Kristinehamn
Therese Pettersson 07 Lidköpings IS
Kayla Collin 07 Åsbro GoIF
 
F11 Kula 1
Olivia Sjöholm 07 KFUM Örebro
 
F11 Spjut 6
Moa Karlsson 08 IF Göta Karlstad
Amanda Minstedt 07 Karlskoga FIF
Moa Cassersten 07 Karlskoga FIF
Agnes Kjellgren 07 IFK Kristinehamn
Elin Rubertsson 07 IFK Kristinehamn
Vasiliki Karlsson 07 IF Linnéa
 
F10 60m 17
Ellen Rinnemo 09 IF Göta Karlstad
Josefin Jensen 09 IF Göta Karlstad
Moa Karlsson 08 IF Göta Karlstad
My Olsson 09 IF Göta Karlstad
Nathalie Wiman Ahlstedt 08 IF Göta Karlstad 9,35
Nora Karlsson 09 IF Göta Karlstad
Saga Lindqvist 08 IF Göta Karlstad
Siri Frisk 09 IF Göta Karlstad
My Lindberg 08 Hellas FK 9,34
Rebecka Albinsson 09 Karlskoga FIF 9,99
Thalea S 09 Karlskoga FIF 10.00
Evelina Bönström 08 Kils AIK
Linnea Olofsson 09 Kils AIK
Mi Westlund 08 Kils AIK
Saga Berg Ojeda 08 Turebergs FK 9,95
Martine Rooth 09 IK Tjalve
Astrid Fakelius 08 Bokenäs IF
 
F10 400m 13
Ellen Rinnemo 09 IF Göta Karlstad
Josefin Jensen 09 IF Göta Karlstad
My Olsson 09 IF Göta Karlstad
Nathalie Wiman Ahlstedt 08 IF Göta Karlstad
Nora Karlsson 09 IF Göta Karlstad
Saga Lindqvist 08 IF Göta Karlstad
Siri Frisk 09 IF Göta Karlstad
Tilda Granevald 08 IF Göta Karlstad
Agnes Roslund 09 Hammarby IF
My Lindberg 08 Hellas FK 1.22
Rebecka Albinsson 09 Karlskoga FIF 81,55
Linnea Olofsson 09 Kils AIK
Astrid Fakelius 08 Bokenäs IF
 
F10 Höjd 14
Felicia Bjärnlöf 08 Eksjö Södra IK 1,01m
Ellen Rinnemo 09 IF Göta Karlstad
Josefin Jensen 09 IF Göta Karlstad
My Olsson 09 IF Göta Karlstad
Nathalie Wiman Ahlstedt 08 IF Göta Karlstad 1.41
Nora Karlsson 09 IF Göta Karlstad
Siri Frisk 09 IF Göta Karlstad
Agnes Roslund 09 Hammarby IF
My Lindberg 08 Hellas FK
Thalea S 09 Karlskoga FIF
Evelina Bönström 08 Kils AIK
Linnea Olofsson 09 Kils AIK
Martine Rooth 09 IK Tjalve
Astrid Fakelius 08 Bokenäs IF
 
F10 Längd 17
Felicia Bjärnlöf 08 Eksjö Södra IK 3,17m
Ellen Rinnemo 09 IF Göta Karlstad
Josefin Jensen 09 IF Göta Karlstad
Moa Karlsson 08 IF Göta Karlstad
My Olsson 09 IF Göta Karlstad
Nathalie Wiman Ahlstedt 08 IF Göta Karlstad 3.84
Nora Karlsson 09 IF Göta Karlstad
Siri Frisk 09 IF Göta Karlstad
Tilda Granevald 08 IF Göta Karlstad
My Lindberg 08 Hellas FK
Rebecka Albinsson 09 Karlskoga FIF
Evelina Bönström 08 Kils AIK
Linnea Olofsson 09 Kils AIK
Mi Westlund 08 Kils AIK
Saga Berg Ojeda 08 Turebergs FK 3,98
Martine Rooth 09 IK Tjalve
Astrid Fakelius 08 Bokenäs IF
 
F10 Kula 12
Felicia Bjärnlöf 08 Eksjö Södra IK 5,05m
Ellen Rinnemo 09 IF Göta Karlstad
Josefin Jensen 09 IF Göta Karlstad
Moa Karlsson 08 IF Göta Karlstad
Nathalie Wiman Ahlstedt 08 IF Göta Karlstad 7.95
Nora Karlsson 09 IF Göta Karlstad
Siri Frisk 09 IF Göta Karlstad
Agnes Roslund 09 Hammarby IF
Thalea S 09 Karlskoga FIF
Evelina Bönström 08 Kils AIK
Mi Westlund 08 Kils AIK
Martine Rooth 09 IK Tjalve
 
 

Track & Field Administration - Swedish Timing - Häradsdomarevägen 38, 443 61 Stenkullen - info@swedishtiming.se - 0730-391248