Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in


Anmälda En Midsommarnattsdröm
Antal starter / Total entries: 268 Printed: 2018-08-15 11:33
Antal individer / Total persons: 225
 
M 100m 21
Josef Åberg 91 Hälle IF
Daniel Andersson 91 Istrums SK 11.39
Elliot Feltzing 02 Kongahälla AIK
Gabriel Tiveskog 95 Mölndals AIK
Patrik Björk 83 Sävedalens AIK
Alexander Lesser 93 Ullevi FK
Andreas Norström 92 Ullevi FK
Anton Bengtsson 99 Ullevi FK
Emil von Barth 96 Ullevi FK
Erik Annerfalk 94 Ullevi FK 10.75
Erik Johansson 01 Ullevi FK
Oskar Greilert 95 Ullevi FK
Patrik Andersson 91 Ullevi FK
Simon Sund 98 Ullevi FK
Sulayman Bah 86 Ullevi FK
Gustav Bålström 98 Ullevi FK
Isak Barrow 96 Ullevi FK
Joakim Karlsson 97 Ullevi FK
Martin Astner 93 Ullevi FK
Martin Selin 95 Ullevi FK
Oliwer Danielsson 01 Ullevi FK
 
M 200m 30
Aaron Ladestam 00 IFK Göteborg
Erik Pålsson 01 IFK Göteborg
Glody Ngoma 00 IFK Göteborg
Robin Strömberg 00 IFK Göteborg
Daniel Andersson 91 Istrums SK 22.99
Elliot Feltzing 02 Kongahälla AIK
Erik Hagström 73 IF Kville
Håkan Harrysson 63 IF Kville
Erik Bohman 02 Lerum Friidrott
Filip Nilsson 92 IFK Lund 22.10
Martin Danerud 63 Sävedalens AIK 29,95
Alexander Lesser 93 Ullevi FK
Andreas Norström 92 Ullevi FK
Anton Bengtsson 99 Ullevi FK
Emil von Barth 96 Ullevi FK
Erik Annerfalk 94 Ullevi FK
Erik Lindahl 90 Ullevi FK
Oskar Greilert 95 Ullevi FK
Patrik Andersson 91 Ullevi FK
Simon Sund 98 Ullevi FK
Sulayman Bah 86 Ullevi FK
Victor Fingal 96 Ullevi FK
Hampus Helamb 01 Ullevi FK
Isak Barrow 96 Ullevi FK
Joakim Karlsson 97 Ullevi FK
Lucas Bolin 01 Ullevi FK
Martin Astner 93 Ullevi FK
Martin Selin 95 Ullevi FK
Gustav Ölund 94 Örgryte IS 24.87
Samuel Wiik 98 Örgryte IS 22,10
 
M 400m 4
Kim Holmgren 99 IFK Göteborg
Kalle Wållgren 01 Lerum Friidrott
Oskar Greilert 95 Ullevi FK
Svante Wester 99 Örgryte IS 51,20
 
M 800m 11
Benjamin Åberg 95 Hälle IF 1.54.65
Carl Malmström 00 Kongahälla AIK 2.04
Medhane Tumzghi 99 Lerum Friidrott 2.02
Alexander Nilsson 95 Mölndals AIK Hare
Johan Lamm 98 Mölndals AIK 1:54.10
Michael Rosenqvist 02 Mölndals AIK 2.02
Victor Wahlgren 02 Mölndals AIK 2.01.82
Desmond Amakye 92 Sävedalens AIK
Fabian Berntsson 01 Sävedalens AIK 2:08.79
Niklas Johansson 99 Sävedalens AIK 2.01
Eric Källman 00 IK Ymer
 
M 5000m 55
Erik Tholén 72 Alingsås IF Heat 3
Fredrik Andersson 69 Alingsås IF 19:50 Heat 3
Magnus Haggren 72 Alingsås IF 19:10 Heat 2
Oliver Raquet 68 Alingsås IF 22:17 Heat 3
Stefan Engelbrektsson 72 Alingsås IF 18:01 Heat 2
Stefan Gustafsson 76 Alingsås IF 20:03 Heat 3
Victor Dahlgren 90 Brattås CK 17:30 Heat 1
Axel Mendes 93 Lerum Friidrott 18:00 Heat 2
Björn Elfström 72 Lerum Friidrott 18:45 Heat 2
Eskil Mattsson 81 Lerum Friidrott 17:30 Heat 1
Johan Pihl 75 Lerum Friidrott 17:00 Heat 1
Jonas Sjöstedt 70 Lerum Friidrott Heat 3
Medhane Tumzghi 99 Lerum Friidrott 16:30 Heat 1
Niklas Camitz 72 Lerum Friidrott 17:30 Heat 1
Patrik Nilsson 74 Lerum Friidrott 17:55 Heat 2
Peter Helmroth 66 Lerum Friidrott 16:44 Heat 1
Tomas Strömvall 60 Lerum Friidrott 22:00 Heat 3
Tommy Rosenlöf 75 Lerum Friidrott 22:00 Heat 3
Tony Elias 54 Lerum Friidrott 22:00 Heat 3
Alexander Nilsson 95 Mölndals AIK Hare Heat 1
Daniel Johansson Malcic 92 Mölndals AIK 18:30 Heat 2
Håkan Wikell Jönsson 72 Mölndals AIK 20:01 Heat 3
Jonathan Jonsson 90 Mölndals AIK 19:00 Heat 2
Jonathan Weichbrodt 94 Mölndals AIK 15:01 Heat 1
Patrik Castillo 77 Mölndals AIK 18:00 Heat 2
Aarne Pikerpöld 70 Solvikingarna 19:55 Heat 3
Adrian Nilsson 69 Solvikingarna 18:27 Heat 2
Bengt Dahlberg 49 Solvikingarna 22:30 Heat 3
Bengt-Åke Andersson 63 Solvikingarna 22:00 Heat 3
David Cooper 61 Solvikingarna 20:30 Heat 3
Gunnar Olsson 46 Solvikingarna 25:14 Heat 3
Torsten Olsson 51 Solvikingarna 28:00 Heat 3
Ulf Johansson 59 Solvikingarna 22.00 Heat 3
Lars-Åke Johansson 70 Solvikingarna 21:01 Heat 3
Mikael Bergstedt 69 Solvikingarna 20:42 Heat 3
Olle Leibe Bergstedt 01 Solvikingarna 17:15 Heat 1
Sava Iancovici 74 Solvikingarna 16:55 Heat 1
Sten Thunberg 60 Solvikingarna 18:30 Heat 2
Thor Wahlberg 58 Solvikingarna 20:00 Heat 3
Göran Sander 67 Solvikingarna 16:20 Heat 1
Ingemar Svensson 65 Solvikingarna 18:41 Heat 2
Joachim Persson 64 Solvikingarna 19:15 Heat 2
Johannes Öhlin 73 Solvikingarna 17:35 Heat 1
Jon Franzén 79 Solvikingarna 18:00 Heat 2
Jonas Boman 79 Solvikingarna 19:30 Heat 2
Hafiz Ibrahem 96 Sävedalens AIK 15:04 Heat 1
Markus Engsner 01 Sävedalens AIK 16:00 Heat 1
Melker Tillenius 01 Sävedalens AIK 18 ca Heat 2
Nuray Yassin Ahmed 81 Ullevi FK Heat 3
Lukas Melander 90 Örgryte IS 16:20 Heat 1
Jesper Evervall 94 SOK Knallen 16:40 Heat 1
Andreas Schöndell 84 IK Stern 18:30 Heat 2
Viktor Ahlqvist 87 IK Stern 18:27 Heat 2
Karl Wilenius 85 Lidköpings VSK 15:35 Heat 1
Daniel Johansson 74 Umara Sports Club 17:45 Heat 1
 
M Häck 400m 0
 
M Höjd 5
Philip Ryding 01 IF Kville 1,95
Erik Bohman 02 Lerum Friidrott 1,74
Herman Olvik 96 Ullevi FK
Robin Jacobsson 98 Ullevi FK
Filip Björklund 98 Upsala IF
 
M Stav 6
Emil Guldbrandsen 80 Lerum Friidrott
Patrik Söderqvist 59 Lerum Friidrott
Peter Svensson 02 IF Rigor
Nils Jensen 01 Sävedalens AIK
Robin Jacobsson 98 Ullevi FK
Sten Hagström 03 Örgryte IS 3.90
 
M Längd 18
Marcus Lidman 99 Hälle IF
Robin Gustafsson 99 Hälle IF 6.62
Mohammad Al Masri 01 IF Kville 6,12
Thobias Nilsson Montler 96 Malmö AI
Richard Heikkilä 98 Mölndals AIK
Erik Johansson 01 Ullevi FK
Gustav Bålström 98 Ullevi FK
Hampus Helamb 01 Ullevi FK
Jonathan Persgården 96 Ullevi FK
Markus Lundborg 99 Ullevi FK
Martin Selin 95 Ullevi FK
Andreas Carlsson 95 IK Ymer
Alexander Andreasson 99 Örgryte IS
Erik Olsson 89 Örgryte IS
Isak Hejdenberg 01 Örgryte IS
Otto Hammarström 99 Örgryte IS
Tobias Carlryd 00 Örgryte IS
Maurice Mathabela 90 Sydafrika 7.62
 
M Tresteg 6
Eric Persson 63 IF Kville 11.15
Erik Olsson 89 Örgryte IS
Joel Åsenlund 02 Örgryte IS
Mathias Ström 87 Örgryte IS
William Frisk 02 Örgryte IS
Maurice Mathabela 90 Sydafrika 16.38
 
M Diskus 4
Daniel Korhonen 76 IF Kville 39,39
Erik Hagström 73 IF Kville
Gustav Liberg 95 Ullevi FK 57.39
Lars Diechle 69 Ullevi FK
 
M Spjut 2
Patrik Söderqvist 59 Lerum Friidrott
Theodor Thor 93 Thorengruppen TFC 70,84
 
K 100m 14
Sissel Eliasson 04 Alingsås IF
Kajsa Kjellergren 01 IFK Halmstad 11,96
Julia Björkman 00 IF Kville
Elvira Erixon 96 Mölndals AIK 12,95
Hanna Palmqvist 96 Mölndals AIK
Aicha Camara 92 Ullevi FK
Claudia Payton 98 Ullevi FK
Lisa Lilja 96 Ullevi FK
Cajsa Augustsson 02 IK Ymer
Clara Augustsson 00 IK Ymer
Julia Wennersten 01 IK Ymer
Julia Viiala 00 IK Ymer
Rebecca Strand 99 Örgryte IS 12,35
Sara Skogman 95 Örgryte IS
 
K 200m 21
Ellen Tidfors 97 Göteborgs KIK 27.67
Moa Kilén 01 Göteborgs KIK
Sofie Cedergrund 01 Göteborgs KIK
Julia Björkman 00 IF Kville
Felicia Ascard 96 IFK Lund 25,04
Elvira Erixon 96 Mölndals AIK 26,50
Aicha Camara 92 Ullevi FK
Claudia Payton 98 Ullevi FK
Ekanem Etim 92 Ullevi FK
Emelie Öberg 97 Ullevi FK
Estelle Montler 91 Ullevi FK
Hanna Zachrisson 99 Ullevi FK
Ide Ileso 00 Ullevi FK
Lina Hansson 90 Ullevi FK
Louise Duvling-Andersson 00 Ullevi FK
Malin Roth 95 Ullevi FK
Mia Stenvall 90 Ullevi FK
Clara Augustsson 00 IK Ymer
Emelie Rantzow 98 IK Ymer
Julia Wennersten 01 IK Ymer
Rebecca Strand 99 Örgryte IS 25,74
 
K 400m 10
Alice Kjellander 00 Göteborgs KIK
Julia Nielsen 01 Göteborgs KIK
Matilda Hallström 00 Göteborgs KIK
Sandra Åberg 03 Göteborgs KIK 59.78
Vendela Rydbäck 97 Göteborgs KIK 55:43
Felicia Ascard 96 IFK Lund 59,10
Emelie Öberg 97 Ullevi FK
Lisa Lilja 96 Ullevi FK
Linn Skoog 02 IK Ymer
Marlen Aakre 93 Fredrikstad IF 56.42
 
K 800m 7
Wilma Nielsen 01 Göteborgs KIK
Tilda Knauer 03 Hälle IF 2.19.04
Stina Pettersson 02 Lerum Friidrott 2.26.18
Alicia Nilsson 98 Stenungsunds FI
Frida Hansson 97 Stenungsunds FI
Lisa Wreeby 02 Sävedalens AIK
Ebba Wahlberg 02 IK Ymer 2.23.74
 
K 5000m 19
Anneli Tholén 77 Alingsås IF
Elsa Andersson 02 Alingsås IF 20:20
Eleonor Öström 59 IF Kville 24.00
Karin Schön 62 IF Kville
Linnea Ivarsson 94 Lerum Friidrott
Lina Karlsson 02 Lidköpings IS
Alma Svantesson 04 Mölndals AIK 19:58
Christina Olsson 79 Solvikingarna 22:18
Hanan Ali 90 Solvikingarna 24:11
Heleen Frings 68 Solvikingarna 25:00
Katja Leibe Bergstedt 60 Solvikingarna 22:44
Linnea Sjöström 93 Solvikingarna 22:26
Sonja Roxner 62 Solvikingarna 21:46
Malin Strand 93 Sävedalens AIK
Karin Nilsson 82 Ullevi FK
Clara Hildt 93 Örgryte IS 17:53
Hanna Dickér 92 Örgryte IS
Hanna Michaëlsson 89 Örgryte IS
Jennifer Acklund 95 Örgryte IS
 
K Häck 400m 2
Ella Darrell 01 Lerum Friidrott
Sara Dahlén 00 Lerum Friidrott
 
K Höjd 3
Anna Påsse 99 Göteborgs KIK 1,70
Emma Söderström 98 Göteborgs KIK 1,78
Agnes Dahlberg 02 Lerum Friidrott 1,50
 
K Stav 5
Ella Darrell 01 Lerum Friidrott
Elin Hellquist 01 Sävedalens AIK
Hanna Zachrisson 99 Ullevi FK
Louise Duvling-Andersson 00 Ullevi FK
Alma Eriksson 01 IK Ymer
 
K Längd 10
Tilde Johansson 01 Falkenbergs IK
Elin Pettersson 03 IFK Göteborg
Emma Andreasson 00 Göteborgs KIK
Emma Green-Blomroos 00 Göteborgs KIK
Tess Hertz-Saebbö 98 Göteborgs KIK
Isabel Sjöberg 03 Lerum Friidrott
Sara Sjögren 98 Stenungsunds FI
Rebecca Petersson 98 Ullevi FK
Rebecka Abrahamsson 94 Örgryte IS
Sandra Jonsson 01 Örgryte IS 5.39
 
K Tresteg 9
Filippa Söderström 01 Göteborgs KIK
Lizzie Hager 99 Ullevi FK
Nosimo Sjögren 97 Ullevi FK
Sofie Hallman 92 Ullevi FK
Victoria Jacobsson 97 Ullevi FK
Alexandra Schill 00 Örgryte IS
Judith Sjöman 99 Örgryte IS
Judith Wagersten 98 Örgryte IS
Nike Thanner 01 Örgryte IS
 
K Diskus 2
Erica Larsson 90 IF Göta Karlstad 50.07
Linn Bergstrand 96 Ullevi FK
 
K Spjut 4
Emma Andreasson 00 Göteborgs KIK
Isabel Sjöberg 03 Lerum Friidrott
Louise Liljeblad 97 Mölndals AIK
Sofie Hammar 95 IF Rigor
 
 

Track & Field Administration - Swedish Timing - Häradsdomarevägen 38, 443 61 Stenkullen - info@swedishtiming.se - 0730-391248