Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in


Anmälda Öresundsspelen
Antal starter / Total entries: 1332 Printed: 2018-06-21 16:32
Antal individer / Total persons: 450
 
M 100m 5
Robin Noping 96 SWE IF Kville
Philip Nilsson 95 SWE IFK Lund 10.78
Artur Engström 96 SWE Örgryte IS 11.32
Gustav Ölund 94 SWE Örgryte IS
Steffen Erdmann 87 GER Stralsund TSV 1860 13,13
 
M 200m 6
Kim Holmgren 99 SWE IFK Göteborg
Peter Lindgren 60 SWE IFK Helsingborg
Adam Elhendy Gunnarsson 00 SWE Karlskoga FIF 22.26
Robin Noping 96 SWE IF Kville
Artur Engström 96 SWE Örgryte IS 23.17
Andreas Schou 98 DEN Korsör AM 22.9
 
M 400m 5
Martin Åkerlöf Exler 80 SWE IS Göta
Michael Hansson 96 SWE IS Göta 55
Daniel Lundborg 97 SWE Malmö AI 52
Gustav Ölund 94 SWE Örgryte IS
Andreas Schou 98 DEN Korsör AM 51.9
 
M 800m 7
Martin Åkerlöf Exler 80 SWE IS Göta 2.10
Michael Hansson 96 SWE IS Göta 2.03
Mike Bakker 74 SWE IS Göta 2.14
Hassan Jirrabey 93 SWE Malmö AI 2.04
Henrik Möbius 00 SWE Malmö AI 2.04
Eric Källman 00 SWE IK Ymer 1.54,85
Oliver Thernøe 96 DEN Korsör AM
 
M 1500m 7
Mike Bakker 74 SWE IS Göta 4.28
Erik Albin 02 SWE IFK Helsingborg
Amrullah Stanikzai 02 SWE IF Kville
Mohamed Iza 97 SWE Malmö AI
Eric Källman 00 SWE IK Ymer 3.58,33
Robert Kahl 00 GER Freiberger PSV 4:58,33
Nils Büthe 00 GER SpVg Laatzen
 
M 5000m 8
Anton Lindberg 00 SWE IS Göta 17:00
BG Nilensjö 63 SWE IS Göta 17.59
Chris Daanen 59 SWE IS Göta 18.30
Jesper Freij 88 SWE IS Göta 18.30
Thomas Novin 80 SWE IS Göta 19.45
Thomas Rödin 81 SWE IS Göta 18.30
Anders Prytz 85 SWE Varbergs GIF 15:38
Stefan Hohenstein 67 GER Stralsund TSV 1860 21:04,00
 
M Häck 110m 0
 
M Häck 400m 1
Joakim Wadstein 00 SWE Tjalve IF Norrköping
 
M Höjd 3
Göta Karlstad, IF 1 0 SWE IF Göta Karlstad
Simon Throgen 97 SWE IF Göta Karlstad
Kenneth Pedersen 97 DEN Sparta Atletik 2,00
 
M Stav 2
Magnus Herstedt 98 SWE Malmö AI
Andreas Kock Pedersen 97 DEN Korsör AM 3,90
 
M Längd 3
Sebastian Holmberg 87 SWE IFK Lund 5.76
Jens Mattisson 85 SWE Vittsjö GIK 6.34
Steffen Erdmann 87 GER Stralsund TSV 1860 5,39
 
M Tresteg 1
Gustav Tartu 02 SWE IF Kville
 
M Kula 2
Wictor Petersson 98 SWE Malmö AI
Viktor Gardenkrans 95 SWE Malmö AI
 
M Diskus 4
Rolf Munke 57 SWE IFK Helsingborg
Viktor Gardenkrans 95 SWE Malmö AI
Andreas Riber Thordahl 91 DEN Köge Atletik 51,18
Frederik Riber 97 DEN Köge Atletik 39,57
 
M Slägga 1
Thobias Thorwid 91 SWE Stockholm Snipers IF
 
M Spjut 2
Steffen Erdmann 87 GER Stralsund TSV 1860 25,60
Theodor Thor 93 SWE Thorengruppen TFC 70,86
 
P19 100m 4
Kim Holmgren 99 SWE IFK Göteborg
Adam Elhendy Gunnarsson 00 SWE Karlskoga FIF 11.22
Simon Wennolf 00 SWE IFK Lund 11.76
Gjert Höle Sjursen 00 NOR IL Gneist
 
P19 400m 3
Kim Holmgren 99 SWE IFK Göteborg
Adam Elhendy Gunnarsson 00 SWE Karlskoga FIF 50.16
Robert Kahl 00 GER Freiberger PSV 59,5
 
P19 Häck 110m 3
Jacob Lenz 99 SWE IFK Lund 15.75
Joakim Wadstein 00 SWE Tjalve IF Norrköping
Gjert Höle Sjursen 00 NOR IL Gneist
 
P19 Höjd 1
Joakim Wadstein 00 SWE Tjalve IF Norrköping
 
P19 Längd 2
Adam Elhendy Gunnarsson 00 SWE Karlskoga FIF 6.88
Gjert Höle Sjursen 00 NOR IL Gneist
 
P19 Kula 0
 
P19 Diskus 2
Erik Vestlund 99 SWE Kils AIK
Gjert Höle Sjursen 00 NOR IL Gneist
 
P19 Spjut 4
Ozzie Hinshaw 00 SWE Motala AIF
Gjert Höle Sjursen 00 NOR IL Gneist
Luca Fröhle 00 GER Bad Doberaner
Nils Büthe 00 GER SpVg Laatzen 37,02
 
P17 100m 13
Albin Enbacker 01 SWE IF Göta Karlstad
Gabriel Gunnarsson 01 SWE IF Göta Karlstad
Adam Landen 02 SWE IFK Helsingborg
Emil Bengtsson 02 SWE IF Kville
Fredrik Grund 02 SWE IF Kville
Oskar Bengtsson 02 SWE IF Udd
Tobias Windjusveen 02 NOR Tyrving IL
Martin Hoffmann 02 GER Stralsund TSV 1860 12,68
Niklas Uth 02 GER SV Lindenau 1848 11,63
Arvid Wolf 01 GER Freiberger PSV 11,96
Bruno Boysen 01 GER Rostock 1 LAV 11.34
Jonathan Reifegerste 02 GER SSV 91 Brand Erbisdorf
Kevin Reusch 01 GER SSV 91 Brand Erbisdorf 11,87
 
P17 200m 11
Albin Enbacker 01 SWE IF Göta Karlstad
Adam Landen 02 SWE IFK Helsingborg
Emil Bengtsson 02 SWE IF Kville
Jesper Nordström 02 SWE IF Kville
Oskar Bengtsson 02 SWE IF Udd
Tobias Windjusveen 02 NOR Tyrving IL
Martin Hoffmann 02 GER Stralsund TSV 1860 25,30
Niklas Uth 02 GER SV Lindenau 1848 23,42
Arvid Wolf 01 GER Freiberger PSV 24,50
Bruno Boysen 01 GER Rostock 1 LAV 23.25
Kevin Reusch 01 GER SSV 91 Brand Erbisdorf
 
P17 400m 8
Karl Lindgren 01 SWE IS Göta
Adam Landen 02 SWE IFK Helsingborg
Amrullah Stanikzai 02 SWE IF Kville
Emil Bengtsson 02 SWE IF Kville
Melvin Johansson 01 SWE IF Kville
Anton Larsson 02 SWE Malmö AI
Niklas Müller 02 GER Vfl Spremberg 55,05
Niklas Uth 02 GER SV Lindenau 1848 52,98
 
P17 800m 7
Karl Lindgren 01 SWE IS Göta 2.15
Erik Albin 02 SWE IFK Helsingborg
Amrullah Stanikzai 02 SWE IF Kville
Melvin Johansson 01 SWE IF Kville
Anton Larsson 02 SWE Malmö AI
Niklas Müller 02 GER Vfl Spremberg 2:04,04
Kevin Reusch 01 GER SSV 91 Brand Erbisdorf 2:09,90
 
P17 3000m 2
Lasse Bernarnd 03 GER Dresden DSC 1898
Marietta Flacke 03 GER Bad Doberaner
 
P17 Häck 110m 5
Anton Hermansson 02 SWE Högby IF 15,77
Fredrik Grund 02 SWE IF Kville
Edvin Andersson 02 SWE Varbergs GIF
Niklas Uth 02 GER SV Lindenau 1848 15,57
Jonathan Reifegerste 02 GER SSV 91 Brand Erbisdorf
 
P17 Häck 300m 5
Anton Hermansson 02 SWE Högby IF 41,57
Amrullah Stanikzai 02 SWE IF Kville
Jesper Nordström 02 SWE IF Kville
Nils Jensen 01 SWE Sävedalens AIK 42,0
Edvin Andersson 02 SWE Varbergs GIF
 
P17 Höjd 3
Julian Pink 02 GER Vfl Spremberg 1,65
Levi Schulz 02 GER SG Gaselan Fürstenwalde 1,60
Kevin Reusch 01 GER SSV 91 Brand Erbisdorf 1,80
 
P17 Stav 2
Oscar Løwenstein 02 DEN Helsingör IF 4.20
Anna Neubert 03 GER Rostock 1 LAV 3.00
 
P17 Längd 12
Albin Enbacker 01 SWE IF Göta Karlstad
Fabian Steene 03 SWE IF Kville
Fredrik Grund 02 SWE IF Kville
Gustav Tartu 02 SWE IF Kville
Julian Pink 02 GER Vfl Spremberg 5,05
Martin Hoffmann 02 GER Stralsund TSV 1860 5,36
Arvid Wolf 01 GER Freiberger PSV 6,58
Bruno Boysen 01 GER Rostock 1 LAV 6.32
Julius Hühnel 03 GER Rostock 1 LAV 6.11
Levi Schulz 02 GER SG Gaselan Fürstenwalde 5,56
Rupert Schenk 01 GER SC Potsdam 5,92
Kevin Reusch 01 GER SSV 91 Brand Erbisdorf 6,46
 
P17 Kula 4
Andreas Henriksson 02 SWE Malmö AI 15.00
Rasmus Post Meyhoff 02 DEN Köge Atletik
Julian Pink 02 GER Vfl Spremberg 10,65
Rupert Schenk 01 GER SC Potsdam 12,00
 
P17 Diskus 6
Fredrik Grund 02 SWE IF Kville
William Lanndalen 01 SWE IF Kville
Andreas Henriksson 02 SWE Malmö AI 43.31
Rasmus Post Meyhoff 02 DEN Köge Atletik 32,70
John Eric Heintke 01 GER Vfl Spremberg 35,88
Rupert Schenk 01 GER SC Potsdam 45,00
 
P17 Slägga 2
William Lanndalen 01 SWE IF Kville
Andreas Henriksson 02 SWE Malmö AI 62.65
 
P17 Spjut 6
Fredrik Grund 02 SWE IF Kville
William Lanndalen 01 SWE IF Kville
John Eric Heintke 01 GER Vfl Spremberg 38,12
Julian Pink 02 GER Vfl Spremberg 43,44
Arvid Wolf 01 GER Freiberger PSV 40,45
Levi Schulz 02 GER SG Gaselan Fürstenwalde 39,50
 
P15 80m 14
Melvin Mathisson 03 SWE KA 2 IF 10,56
Fabian Steene 03 SWE IF Kville
Elias Wennolf 03 SWE IFK Lund 9.51
David Thid 03 SWE Tyresö FK
Niclas Tom 03 GER Stralsund TSV 1860 10,65
Jan Bach 03 GER SV Lindenau 1848 9,80
Markus Lietzberg 03 GER SV Lindenau 1848 9,93
Eddie Uhlmann 03 GER Freiberger PSV 10,01
Maximilian Eggers 03 GER Bad Doberaner
Julius Hühnel 03 GER Rostock 1 LAV 9.60
Lennart Pfennigschmidt 03 GER SV Medizin Schwerin 1951 e.V.
Jan Maas 03 GER LAZ Regio Herford
Marlon Müller 03 GER SSV 91 Brand Erbisdorf
Valentino Thomas 03 GER SSV 91 Brand Erbisdorf
 
P15 300m 10
Alexander Hedar 03 SWE IFK Göteborg
Melvin Mathisson 03 SWE KA 2 IF 42,32
Eric Hoffmann 03 GER Dresden DSC 1898
Niclas Tom 03 GER Stralsund TSV 1860 41,45
Jan Bach 03 GER SV Lindenau 1848 41,09
Eddie Uhlmann 03 GER Freiberger PSV 39,09
Lennart Pfennigschmidt 03 GER SV Medizin Schwerin 1951 e.V.
Tore Marius Tøfte 03 NOR Kristiansand Löpeklubb
Marlon Müller 03 GER SSV 91 Brand Erbisdorf 39,58
Valentino Thomas 03 GER SSV 91 Brand Erbisdorf
 
P15 800m 8
Alexander Hedar 03 SWE IFK Göteborg
Love Offrell 05 SWE Malmö AI
Carl Erixon 03 SWE Mölndals AIK 2:11,95
Håvard Dale Foyn Skovly 03 NOR Tönsberg FIK
Lasse Bernarnd 03 GER Dresden DSC 1898
Jan Bach 03 GER SV Lindenau 1848 2:15,85
Marietta Flacke 03 GER Bad Doberaner
Lennert Burghardt 04 GER SC Neubrandenburg 2:29,40
 
P15 Hinder 1500m 2
Rasmus Haak 03 SWE Stenungsunds FI
Valentino Thomas 03 GER SSV 91 Brand Erbisdorf
 
P15 Häck 80m 13
Gustav Nylander 04 SWE Malmö AI
David Thid 03 SWE Tyresö FK
Anton Gallas 04 GER Vfl Spremberg 11,80
Hardy Demel 04 GER Vfl Spremberg 12,02
Eric Hoffmann 03 GER Dresden DSC 1898
Markus Lietzberg 03 GER SV Lindenau 1848 11,37
Liam Zippert 04 GER Bad Doberaner
Julius Hühnel 03 GER Rostock 1 LAV 11.63
Karl Fütterer 03 GER Rostock 1 LAV 12.45
Denny Stollhoff 04 GER SC Neubrandenburg 12,45
Franz Puchta 04 GER SC Neubrandenburg 12,10
Jan Maas 03 GER LAZ Regio Herford
Valentino Thomas 03 GER SSV 91 Brand Erbisdorf
 
P15 Häck 300m 1
Markus Lietzberg 03 GER SV Lindenau 1848 42,10
 
P15 Höjd 7
Fabian Steene 03 SWE IF Kville
David Thid 03 SWE Tyresö FK
Eric Hoffmann 03 GER Dresden DSC 1898 1,78
Markus Lietzberg 03 GER SV Lindenau 1848 1,68
Eddie Uhlmann 03 GER Freiberger PSV 1,80
Karl Fütterer 03 GER Rostock 1 LAV 1.80
Valentino Thomas 03 GER SSV 91 Brand Erbisdorf
 
P15 Längd 9
David Thid 03 SWE Tyresö FK
Eric Hoffmann 03 GER Dresden DSC 1898
Maximilian Sippach 03 GER Dresden DSC 1898
Niclas Tom 03 GER Stralsund TSV 1860 4,93
Jan Bach 03 GER SV Lindenau 1848 5,17
Maximilian Eggers 03 GER Bad Doberaner
Julius Hühnel 03 GER Rostock 1 LAV 6.11
Karl Fütterer 03 GER Rostock 1 LAV 5.10
Marlon Müller 03 GER SSV 91 Brand Erbisdorf 6,16
 
P15 Tresteg 2
Eric Hoffmann 03 GER Dresden DSC 1898 11,80
Marlon Müller 03 GER SSV 91 Brand Erbisdorf
 
P15 Kula 7
Filip Aasa 03 SWE Habo Friidrott 04
Axel Olausson 03 SWE IF Kville
Fabian Steene 03 SWE IF Kville
Lukas Medina Sørensen 03 DEN Köbenhavns IF 12.33
Anders Vik 03 NOR FIL AKS-77 12,93
Maximilian Sippach 03 GER Dresden DSC 1898
Marlon Müller 03 GER SSV 91 Brand Erbisdorf 16,52
 
P15 Diskus 9
Filip Aasa 03 SWE Habo Friidrott 04
Axel Olausson 03 SWE IF Kville
Hugo Karsamo 04 SWE Skruvs IF 40,60
Anders Vik 03 NOR FIL AKS-77 50,37
Hardy Demel 04 GER Vfl Spremberg 36,40
Maximilian Sippach 03 GER Dresden DSC 1898
Lennert Burghardt 04 GER SC Neubrandenburg 26,20
Jan Maas 03 GER LAZ Regio Herford
Marlon Müller 03 GER SSV 91 Brand Erbisdorf 40,00
 
P15 Spjut 7
Filip Aasa 03 SWE Habo Friidrott 04
Fabian Steene 03 SWE IF Kville
Maximilian Sippach 03 GER Dresden DSC 1898
Markus Lietzberg 03 GER SV Lindenau 1848 40,58
Jan Maas 03 GER LAZ Regio Herford
Marlon Müller 03 GER SSV 91 Brand Erbisdorf 46,25
Valentino Thomas 03 GER SSV 91 Brand Erbisdorf 31,77
 
P14 80m 11
Casper Johansson 04 SWE IFK Helsingborg
Love Björnson 04 SWE KA 2 IF
Leo Zikovic 04 SWE IF Kville
Villum Nobelius 04 DEN Köge Atletik 10,60
Anton Gallas 04 GER Vfl Spremberg
Liam Zippert 04 GER Bad Doberaner
Janne Mergenthal 04 GER Rostock 1 LAV 10,20
Bjarne Gebhardt 04 GER SC Neubrandenburg 9,89
Denny Stollhoff 04 GER SC Neubrandenburg 10,02
Franz Puchta 04 GER SC Neubrandenburg 9,71
Hardy Frank 04 GER SC Neubrandenburg 9,66
 
P14 300m 9
Casper Johansson 04 SWE IFK Helsingborg
Love Björnson 04 SWE KA 2 IF
Leo Zikovic 04 SWE IF Kville
Gustav Nylander 04 SWE Malmö AI
Janne Mergenthal 04 GER Rostock 1 LAV 42.90
Bjarne Gebhardt 04 GER SC Neubrandenburg
Denny Stollhoff 04 GER SC Neubrandenburg
Franz Puchta 04 GER SC Neubrandenburg
Hardy Frank 04 GER SC Neubrandenburg
 
P14 Höjd 3
Hardy Demel 04 GER Vfl Spremberg 1,63
Liam Zippert 04 GER Bad Doberaner
Janne Mergenthal 04 GER Rostock 1 LAV 1.50
 
P14 Stav 2
Joseph Lindvall 04 SWE Malmö AI
Julius Haansbæk Mortensen 05 DEN Helsingör IF 3.35
 
P14 Längd 11
Gustav Nylander 04 SWE Malmö AI
Villum Nobelius 04 DEN Köge Atletik
Anton Gallas 04 GER Vfl Spremberg 5,24
Hardy Demel 04 GER Vfl Spremberg 5,40
Liam Zippert 04 GER Bad Doberaner
Janne Mergenthal 04 GER Rostock 1 LAV 5.27
Bjarne Gebhardt 04 GER SC Neubrandenburg 5,19
Denny Stollhoff 04 GER SC Neubrandenburg 5,07
Franz Puchta 04 GER SC Neubrandenburg 5,28
Hardy Frank 04 GER SC Neubrandenburg 5,24
Lennert Burghardt 04 GER SC Neubrandenburg 4,80
 
P14 Kula 5
Love Björnson 04 SWE KA 2 IF
Leo Zikovic 04 SWE IF Kville
Hugo Karsamo 04 SWE Skruvs IF 12,35
Keanu Reum 04 GER SG Gaselan Fürstenwalde 11,80
Lennert Burghardt 04 GER SC Neubrandenburg 10,40
 
P14 Spjut 10
Love Björnson 04 SWE KA 2 IF
Leo Zikovic 04 SWE IF Kville
Joseph Lindvall 04 SWE Malmö AI
Hugo Karsamo 04 SWE Skruvs IF 45,87
Villum Nobelius 04 DEN Köge Atletik
Anton Gallas 04 GER Vfl Spremberg 39,40
Marietta Flacke 03 GER Bad Doberaner
Janne Mergenthal 04 GER Rostock 1 LAV 31.17
Bjarne Gebhardt 04 GER SC Neubrandenburg 36,79
Denny Stollhoff 04 GER SC Neubrandenburg 23,88
 
P13 60m 21
Edvin Håkansson 05 SWE IFK Halmstad 9,17
Filip Lindstrup 05 SWE IFK Helsingborg
Ludvig Palmér 05 SWE IFK Helsingborg
Hugo Frisesdal 05 SWE KA 2 IF 9,48
Viktor Hedner 05 SWE Malmö AI
William Brändeborn 05 SWE Råby-Rekarne FIF 8.50
Oliver Fehrlund-Persson 05 SWE Ystads IF 7,91
Max Matschke 05 GER Vfl Spremberg 8,99
Nicolas Unverricht 05 GER Vfl Spremberg 8,95
Luca Falk 05 GER Stralsund TSV 1860 8,41
Malte Piper 05 GER Stralsund TSV 1860 8,58
Johann Schlothofer 05 GER SV Lindenau 1848 8,41
Jonah Richter 05 GER SV Lindenau 1848 8,41
Sebastian Grummt 05 GER Freiberger PSV 8,92
Willibald Fentens 05 GER Rostock 1 LAV 8.31
Finley Alschweig 05 GER SG Gaselan Fürstenwalde 7,79
Colin Tanger 05 GER SC Neubrandenburg 9,01
Edmond Edoh 05 GER SC Neubrandenburg 8,56
Ole Mehlberg 05 GER SC Neubrandenburg 8,28
Bjarne Seemann 05 GER TC FIKO Rostock e.V.
Filip Schwertfeger 05 GER TC FIKO Rostock e.V.
 
P13 200m 19
Ludvig Palmér 05 SWE IFK Helsingborg
Morgan Lindstedt 05 SWE Malmö AI
Viktor Hedner 05 SWE Malmö AI
William Brändeborn 05 SWE Råby-Rekarne FIF 28.08
Noel Krantz Törnblom 05 SWE Sävedalens AIK 29,89
Oliver Fehrlund-Persson 05 SWE Ystads IF 25,87
Max Matschke 05 GER Vfl Spremberg
Nicolas Unverricht 05 GER Vfl Spremberg
Luca Falk 05 GER Stralsund TSV 1860 27,51
Malte Piper 05 GER Stralsund TSV 1860 28,11
Johann Schlothofer 05 GER SV Lindenau 1848 29,89
Louis Walter Kratzsch 05 GER SV Lindenau 1848 31,43
Finley Alschweig 05 GER SG Gaselan Fürstenwalde 27,30
Colin Tanger 05 GER SC Neubrandenburg 28,40
Edmond Edoh 05 GER SC Neubrandenburg 28,30
Ole Mehlberg 05 GER SC Neubrandenburg 27,93
Bjarne Seemann 05 GER TC FIKO Rostock e.V.
Filip Schwertfeger 05 GER TC FIKO Rostock e.V.
Hauke Trost 05 GER TSV Flintbek
 
P13 600m 17
Marcus Asker 05 SWE Malmö AI 1.39,16
Morgan Lindstedt 05 SWE Malmö AI
Noel Krantz Törnblom 05 SWE Sävedalens AIK 1.47,81
Oliver Fehrlund-Persson 05 SWE Ystads IF 1.37,06
Esben Madsen 05 DEN Korsör AM
Max Matschke 05 GER Vfl Spremberg
Luca Falk 05 GER Stralsund TSV 1860 1:52,20
Malte Piper 05 GER Stralsund TSV 1860 1:53,15
Johann Schlothofer 05 GER SV Lindenau 1848 1:50,08
Jonah Richter 05 GER SV Lindenau 1848 1:49,88
Louis Walter Kratzsch 05 GER SV Lindenau 1848 1:54,03
Sebastian Grummt 05 GER Freiberger PSV 1:43,4
Wyneken Dükert 05 GER SG Gaselan Fürstenwalde 1:59,00
Colin Tanger 05 GER SC Neubrandenburg 1:47,90
Bjarne Seemann 05 GER TC FIKO Rostock e.V.
Filip Schwertfeger 05 GER TC FIKO Rostock e.V.
Hauke Trost 05 GER TSV Flintbek
 
P13 Häck 60m 9
Edvin Håkansson 05 SWE IFK Halmstad 11,87
Louis Jäkel 05 GER Vfl Spremberg 10,45
Johann Schlothofer 05 GER SV Lindenau 1848 9,98
Jonah Richter 05 GER SV Lindenau 1848 10,77
Sebastian Grummt 05 GER Freiberger PSV 10,16
Willibald Fentens 05 GER Rostock 1 LAV 9.55
Finley Alschweig 05 GER SG Gaselan Fürstenwalde 9,57
Edmond Edoh 05 GER SC Neubrandenburg 9,64
Hauke Trost 05 GER TSV Flintbek
 
P13 Häck 200m 6
Esben Madsen 05 DEN Korsör AM
Georg Hofbauer-Barty 06 GER SV Lindenau 1848 32,10
Johann Schlothofer 05 GER SV Lindenau 1848 32,23
Jonah Richter 05 GER SV Lindenau 1848 33,11
Lorenz Gühne 06 GER SV Lindenau 1848 33,66
Louis Walter Kratzsch 05 GER SV Lindenau 1848 32,31
 
P13 Höjd 9
Edvin Håkansson 05 SWE IFK Halmstad 1,33
Ludvig Palmér 05 SWE IFK Helsingborg
Hugo Frisesdal 05 SWE KA 2 IF 1,39
Carl Haansbæk Mortensen 05 DEN Helsingör IF 1.41
Julius Haansbæk Mortensen 05 DEN Helsingör IF 1.50
Willibald Fentens 05 GER Rostock 1 LAV 1.61
Finley Alschweig 05 GER SG Gaselan Fürstenwalde 1,57
Wyneken Dükert 05 GER SG Gaselan Fürstenwalde 1,35
Edmond Edoh 05 GER SC Neubrandenburg 1,58
 
P13 Längd 22
Edvin Håkansson 05 SWE IFK Halmstad 4,17
Filip Lindstrup 05 SWE IFK Helsingborg
Hugo Frisesdal 05 SWE KA 2 IF 4,22
Morgan Lindstedt 05 SWE Malmö AI
William Brändeborn 05 SWE Råby-Rekarne FIF 4.84
Carl Haansbæk Mortensen 05 DEN Helsingör IF 4.16
Julius Haansbæk Mortensen 05 DEN Helsingör IF 5.27
Esben Madsen 05 DEN Korsör AM
Louis Jäkel 05 GER Vfl Spremberg 4,42
Max Matschke 05 GER Vfl Spremberg 4,21
Nicolas Unverricht 05 GER Vfl Spremberg 4,78
Luca Falk 05 GER Stralsund TSV 1860 4,23
Malte Piper 05 GER Stralsund TSV 1860 4,18
Johann Schlothofer 05 GER SV Lindenau 1848 4,83
Louis Walter Kratzsch 05 GER SV Lindenau 1848 4,36
Sebastian Grummt 05 GER Freiberger PSV 4,68
Willibald Fentens 05 GER Rostock 1 LAV 5.59
Finley Alschweig 05 GER SG Gaselan Fürstenwalde 5,67
Wyneken Dükert 05 GER SG Gaselan Fürstenwalde 4,20
Colin Tanger 05 GER SC Neubrandenburg 4,40
Edmond Edoh 05 GER SC Neubrandenburg 5,24
Ole Mehlberg 05 GER SC Neubrandenburg 5,19
 
P13 Kula 5
Carl Haansbæk Mortensen 05 DEN Helsingör IF 8.51
Louis Jäkel 05 GER Vfl Spremberg 11,20
Sebastian Grummt 05 GER Freiberger PSV 9,56
Finley Alschweig 05 GER SG Gaselan Fürstenwalde 10,43
Ole Mehlberg 05 GER SC Neubrandenburg 11,20
 
P13 Diskus 7
Edvin Håkansson 05 SWE IFK Halmstad
Hugo Frisesdal 05 SWE KA 2 IF 21,50
William Brändeborn 05 SWE Råby-Rekarne FIF Nm
Carl Haansbæk Mortensen 05 DEN Helsingör IF
Julius Haansbæk Mortensen 05 DEN Helsingör IF 35.32
Louis Jäkel 05 GER Vfl Spremberg 32,32
Ole Mehlberg 05 GER SC Neubrandenburg 23,20
 
P13 Spjut 15
Edvin Håkansson 05 SWE IFK Halmstad
Filip Lindstrup 05 SWE IFK Helsingborg
Hugo Frisesdal 05 SWE KA 2 IF 21,62
William Brändeborn 05 SWE Råby-Rekarne FIF 29.74
Carl Haansbæk Mortensen 05 DEN Helsingör IF 33.70
Julius Haansbæk Mortensen 05 DEN Helsingör IF 34.95
Louis Jäkel 05 GER Vfl Spremberg 32,56
Jonah Richter 05 GER SV Lindenau 1848 29,16
Louis Walter Kratzsch 05 GER SV Lindenau 1848 26,58
Sebastian Grummt 05 GER Freiberger PSV 36,24
Colin Tanger 05 GER SC Neubrandenburg 25,00
Edmond Edoh 05 GER SC Neubrandenburg 30,31
Ole Mehlberg 05 GER SC Neubrandenburg 28,50
Hauke Trost 05 GER TSV Flintbek
Simon Rohwer 06 GER Athletico Büdelsdorf
 
P12 60m 10
Filip Olsson 06 SWE Bromma IF 8,28
Zac Jellum Ling 06 SWE IFK Helsingborg
Malte Björnson 06 SWE KA 2 IF
Melker Jensfelt 06 SWE Malmö AI 7.88
Sven-Hendrik Petersen 06 GER Dresden DSC 1898
Lucan Hansen 06 GER Stralsund TSV 1860 8,71
Lüder Witstruck 06 GER Stralsund TSV 1860 8,81
Maximilian Hoppenrath 06 GER Stralsund TSV 1860 8,41
Lorenz Gühne 06 GER SV Lindenau 1848 9,01
Justus Kumlehn 06 GER TC FIKO Rostock e.V.
 
P12 200m 16
Filip Olsson 06 SWE Bromma IF 27,67
Zac Jellum Ling 06 SWE IFK Helsingborg
Malte Björnson 06 SWE KA 2 IF
Melker Jensfelt 06 SWE Malmö AI 26.72
Malte Zettergren 07 SWE Varbergs GIF
Jasper Tacke 06 GER Dresden DSC 1898 33,12
Louis Bianchin 06 GER Dresden DSC 1898 33,21
Sven-Hendrik Petersen 06 GER Dresden DSC 1898 32,01
Lucan Hansen 06 GER Stralsund TSV 1860 29,01
Lüder Witstruck 06 GER Stralsund TSV 1860 29,44
Maximilian Hoppenrath 06 GER Stralsund TSV 1860 27,01
Georg Hofbauer-Barty 06 GER SV Lindenau 1848 30,31
Lorenz Gühne 06 GER SV Lindenau 1848 31,36
Ben Awolin 06 GER Rostock 1 LAV 28,03
Justus Kumlehn 06 GER TC FIKO Rostock e.V.
Simon Rohwer 06 GER Athletico Büdelsdorf
 
P12 600m 8
Malte Björnson 06 SWE KA 2 IF
Moritz Storp 06 GER Vfl Spremberg
Jasper Tacke 06 GER Dresden DSC 1898 1,55
Louis Bianchin 06 GER Dresden DSC 1898 1,54
Georg Hofbauer-Barty 06 GER SV Lindenau 1848 1:58,34
Ben Awolin 06 GER Rostock 1 LAV 1.50.10
Justus Kumlehn 06 GER TC FIKO Rostock e.V.
Simon Rohwer 06 GER Athletico Büdelsdorf
 
P12 Häck 60m 10
Filip Olsson 06 SWE Bromma IF 10,19
Axel Rogö 07 SWE IFK Göteborg 10.10
Zac Jellum Ling 06 SWE IFK Helsingborg
Lukas Domann 06 GER Vfl Spremberg 11,80
Moritz Storp 06 GER Vfl Spremberg 11,21
Jasper Tacke 06 GER Dresden DSC 1898
Louis Bianchin 06 GER Dresden DSC 1898
Sebastian Schuch 07 GER Dresden DSC 1898
Sven-Hendrik Petersen 06 GER Dresden DSC 1898 11,14
Ben Awolin 06 GER Rostock 1 LAV 10.83
 
P12 Höjd 7
Zac Jellum Ling 06 SWE IFK Helsingborg
Lukas Domann 06 GER Vfl Spremberg 1,30
Jasper Tacke 06 GER Dresden DSC 1898 1,30
Louis Bianchin 06 GER Dresden DSC 1898 1,20
Lucan Hansen 06 GER Stralsund TSV 1860 1,40
Lüder Witstruck 06 GER Stralsund TSV 1860 1,30
Ben Awolin 06 GER Rostock 1 LAV 1.50
 
P12 Längd 14
Filip Olsson 06 SWE Bromma IF 5,19
Zac Jellum Ling 06 SWE IFK Helsingborg
Melker Jensfelt 06 SWE Malmö AI 4.97
Lukas Domann 06 GER Vfl Spremberg 4,26
Moritz Storp 06 GER Vfl Spremberg 4,15
Jasper Tacke 06 GER Dresden DSC 1898 3,65
Louis Bianchin 06 GER Dresden DSC 1898 3,86
Sven-Hendrik Petersen 06 GER Dresden DSC 1898 3,87
Lucan Hansen 06 GER Stralsund TSV 1860 4,43
Lüder Witstruck 06 GER Stralsund TSV 1860 4,20
Maximilian Hoppenrath 06 GER Stralsund TSV 1860 4,54
Georg Hofbauer-Barty 06 GER SV Lindenau 1848 4,21
Lorenz Gühne 06 GER SV Lindenau 1848 4,11
Ben Awolin 06 GER Rostock 1 LAV 4.82
 
P12 Kula 5
Malte Björnson 06 SWE KA 2 IF
Melker Jensfelt 06 SWE Malmö AI 9.04
Lukas Domann 06 GER Vfl Spremberg
Sven-Hendrik Petersen 06 GER Dresden DSC 1898 6,40
Ben Awolin 06 GER Rostock 1 LAV 9,00
 
P11 60m 12
Axel Rogö 07 SWE IFK Göteborg 8.55
Elton Jellum Ling 07 SWE IFK Helsingborg
Tim Björk Schwabe 07 SWE IFK Helsingborg
Ailo Zackrisson Ljung 07 SWE Hälle IF 9.21
Viggo Altarac 07 SWE Malmö AI
Jack Krantz 07 SWE Sävedalens AIK 9,59
Arthur Felbinger 07 GER Dresden DSC 1898
Sebastian Schuch 07 GER Dresden DSC 1898
Malte Hoffmann 07 GER Stralsund TSV 1860 8,94
Anton Steffen 07 GER Rostock 1 LAV 8,34
Paul Pritzschke 07 GER Rostock 1 LAV 8.85
Kevin Krey 07 GER SG Gaselan Fürstenwalde 9,10
 
P11 600m 10
Ailo Zackrisson Ljung 07 SWE Hälle IF 1.45.60
Jack Krantz 07 SWE Sävedalens AIK 1.54,38
Malte Zettergren 07 SWE Varbergs GIF
Mikel Månsson 07 SWE Åhus FIK 1,52
Arthur Felbinger 07 GER Dresden DSC 1898 2,09
Sebastian Schuch 07 GER Dresden DSC 1898
Malte Hoffmann 07 GER Stralsund TSV 1860 1:59,02
Anton Steffen 07 GER Rostock 1 LAV 1.48.2
Paul Pritzschke 07 GER Rostock 1 LAV 1.55.8
Kevin Krey 07 GER SG Gaselan Fürstenwalde 1:58,00
 
P11 Höjd 8
Axel Rogö 07 SWE IFK Göteborg
Tim Björk Schwabe 07 SWE IFK Helsingborg
Viggo Altarac 07 SWE Malmö AI
Fritz Theander 08 SWE Varbergs GIF
Sebastian Schuch 07 GER Dresden DSC 1898
Anton Steffen 07 GER Rostock 1 LAV 1.47
Paul Pritzschke 07 GER Rostock 1 LAV 1.44
Kevin Krey 07 GER SG Gaselan Fürstenwalde 1,39
 
P11 Längd 11
Axel Rogö 07 SWE IFK Göteborg
Elton Jellum Ling 07 SWE IFK Helsingborg
Tim Björk Schwabe 07 SWE IFK Helsingborg
Viggo Altarac 07 SWE Malmö AI
Jack Krantz 07 SWE Sävedalens AIK
Arthur Felbinger 07 GER Dresden DSC 1898 3,65
Sebastian Schuch 07 GER Dresden DSC 1898 4,70
Malte Hoffmann 07 GER Stralsund TSV 1860 4,01
Anton Steffen 07 GER Rostock 1 LAV 4.93
Paul Pritzschke 07 GER Rostock 1 LAV 4.34
Kevin Krey 07 GER SG Gaselan Fürstenwalde 4,25
 
P11 Kula 2
Tim Björk Schwabe 07 SWE IFK Helsingborg
Anton Steffen 07 GER Rostock 1 LAV 9.10
 
P10 60m 3
Fritz Theander 08 SWE Varbergs GIF
Anton Pott 08 GER Stralsund TSV 1860 8,81
Theo Hielscher 08 GER Stralsund TSV 1860 9,05
 
P10 600m 7
César Skoglund 09 SWE IFK Göteborg
Andor Zackrisson Ljung 09 SWE Hälle IF 2.08
Milo Rugland 08 SWE Kalmar SK
Vincent Åberg 09 SWE Ullevi FK
Fritz Theander 08 SWE Varbergs GIF
Anton Pott 08 GER Stralsund TSV 1860 1:58,25
Theo Hielscher 08 GER Stralsund TSV 1860 1:54,11
 
P10 Längd 3
Fritz Theander 08 SWE Varbergs GIF
Anton Pott 08 GER Stralsund TSV 1860 3,80
Theo Hielscher 08 GER Stralsund TSV 1860 4,11
 
P10 Kula 2
Theo Hedberg 08 SWE IFK Halmstad
Fritz Theander 08 SWE Varbergs GIF
 
P9 60m 9
Ivar Olsson 09 SWE Bromma IF 9,40
César Skoglund 09 SWE IFK Göteborg 9.40
Andor Zackrisson Ljung 09 SWE Hälle IF
Noel Johansson 09 SWE Hälle IF 9,44
Theo Altarac 09 SWE Malmö AI
Alexander Brändeborn 09 SWE Råby-Rekarne FIF 9.79
Edvin Wedin 09 SWE Turebergs FK
Oscar Molin 09 SWE IF Udd 09.76
Albert Redestam 10 DEN Helsingör IF 10.52
 
P9 Längd 10
Ivar Olsson 09 SWE Bromma IF 3,81
César Skoglund 09 SWE IFK Göteborg 3,07
Andor Zackrisson Ljung 09 SWE Hälle IF
Noel Johansson 09 SWE Hälle IF 3,76
Theo Altarac 09 SWE Malmö AI
Alexander Brändeborn 09 SWE Råby-Rekarne FIF 3.62
Edvin Wedin 09 SWE Turebergs FK
Oscar Molin 09 SWE IF Udd 3.81
Vincent Åberg 09 SWE Ullevi FK
Albert Redestam 10 DEN Helsingör IF 3.55
 
P9 Boll 4
César Skoglund 09 SWE IFK Göteborg
Noel Johansson 09 SWE Hälle IF 27,73
Theo Altarac 09 SWE Malmö AI
Alexander Brändeborn 09 SWE Råby-Rekarne FIF 32.65
 
K 100m 3
Felicia Lund Stenquist 98 SWE IFK Halmstad
Binai Ahmad 97 SWE KA 2 IF
Frida Mccabe 92 SWE IFK Lund
 
K 200m 5
Hanna Dahlberg 00 SWE Eslövs AI 28,50
Caroline Andersson 92 SWE IF Göta Karlstad
Frida Wistfors 99 SWE IF Göta Karlstad
Binai Ahmad 97 SWE KA 2 IF
Moa Kjellander 99 SWE Åhus FIK 25,75
 
K 400m 5
Caroline Andersson 92 SWE IF Göta Karlstad
Åsa Wallin 87 SWE IS Göta 66
Elin Björkman 99 SWE Malmö AI 62.0
Marlen Aakre 93 NOR Fredrikstad IF 56.42
Silje Kristiansen 97 DEN Korsör AM
 
K 800m 7
Lova Perman 03 SWE IF Göta Karlstad
Sara Liljegren 81 SWE IS Göta 2.18
Olivia Kempi 98 SWE IFK Helsingborg
Juni Rugland 03 SWE Kalmar SK 2.20,91
Nadja Rugland 01 SWE Kalmar SK 2.15,67
Elin Björkman 99 SWE Malmö AI 2.28
Silje Kristiansen 97 DEN Korsör AM
 
K 1500m 1
Johanna Hofvendahl 04 SWE IS Göta
 
K 3000m 1
Annelie Blomquist 92 SWE IS Göta 10,59
 
K Häck 100m 1
Marlen Aakre 93 NOR Fredrikstad IF 13.91
 
K Häck 400m 3
Frida Wistfors 99 SWE IF Göta Karlstad
Ida Ekroth 96 SWE Upsala IF
Marlen Aakre 93 NOR Fredrikstad IF 59.77
 
K Höjd 3
Evelina Erlandsson 94 SWE IF Göta Karlstad
Ellen Björklund 90 SWE IFK Lund 1.81
Rikke Andersen 98 DEN Sparta Atletik 1,77
 
K Stav 0
 
K Längd 3
Ida Hansen 93 SWE IF Göta Karlstad
Frida Mccabe 92 SWE IFK Lund
Nadine Reschke 97 GER Vfl Spremberg 4,60
 
K Tresteg 5
Sabina Hedhag 92 SWE IF Göta Karlstad
Hanna Johansson 01 SWE KA 2 IF
Emilia Lönnqvist 02 SWE IF Kville
Hanna Gille 96 SWE Sävedalens AIK 12.12
Sofie Froberg 02 DEN Aarhus 1900 A/M 10.80
 
K Kula 0
 
K Diskus 3
Ella Andersson 00 SWE Eslövs AI 44,27
Molly Broback 01 SWE Sävedalens AIK
Tenna Riber Thordahl 95 DEN Köge Atletik 43,38
 
K Slägga 3
Julia Nilsson 00 SWE Varbergs GIF
Elin Jonasson 00 SWE Wärnamo SK 45,98
Vilma Engbe 00 SWE Öresund FK 42,09
 
K Spjut 1
Nadine Reschke 97 GER Vfl Spremberg 32,33
 
F19 100m 3
Julia Björkman 00 SWE IF Kville
Moa Kjellander 99 SWE Åhus FIK 12,49
Luisa Kosch 00 GER SC Neubrandenburg 12,78
 
F19 400m 0
 
F19 Häck 100m 2
Jonna Uttman 99 SWE IF Göta Karlstad
Sarah Schäfer 00 GER Stralsund TSV 1860 15,78
 
F19 Höjd 1
Karolin Rudolf 02 GER SG Gaselan Fürstenwalde 1,70
 
F19 Stav 2
Milla Ekstrand 03 SWE KA 2 IF
Rebecka Krüeger 03 SWE Malmö AI
 
F19 Längd 6
Hanna Dahlberg 00 SWE Eslövs AI 5,10
Ebba Gustavsson 00 SWE IF Göta Karlstad
Jette Hielscher 00 GER Stralsund TSV 1860 4,65
Nele Hohenstein 00 GER Stralsund TSV 1860 4,51
Sarah Schäfer 00 GER Stralsund TSV 1860 5,10
Luisa Kosch 00 GER SC Neubrandenburg 5,98
 
F19 Kula 3
Ella Andersson 00 SWE Eslövs AI 11,36
Nele Hohenstein 00 GER Stralsund TSV 1860 10,67
Sarah Schäfer 00 GER Stralsund TSV 1860 10,47
 
F19 Diskus 3
Ane Riber 99 DEN Köge Atletik 38,12
Vilma Engbe 00 SWE Öresund FK 39,38
Nele Hohenstein 00 GER Stralsund TSV 1860 21,26
 
F19 Spjut 5
Liv Cantby 99 DEN Korsör AM 45.05
Jette Hielscher 00 GER Stralsund TSV 1860 25,78
Nele Hohenstein 00 GER Stralsund TSV 1860 28,32
Sarah Schäfer 00 GER Stralsund TSV 1860 31,45
Luisa Kosch 00 GER SC Neubrandenburg
 
F17 100m 13
Alva Bengtsson 01 SWE IFK Helsingborg
Anna Lukic 02 SWE IFK Helsingborg
Ebba Sköld 02 SWE IF Kville
Julia Berns 02 SWE IFK Lund 13.11
Maja Maunsbach 01 SWE IFK Lund 12.55
Ida Ottosson 01 SWE Öresund FK 12,79
Sophia Haase 02 GER Dresden DSC 1898
Ennie Lee Kern 02 GER SV Lindenau 1848 13,44
Linn-Marit Uth 02 GER SV Lindenau 1848 13,38
Lisa Börner 01 GER Freiberger PSV 13,96
Julia Henneken 01 GER Bad Doberaner
Emily Böß 02 GER SpVg Laatzen 13,47
Kira Pauer 02 GER LAZ Regio Herford
 
F17 200m 22
Alva Bengtsson 01 SWE IFK Helsingborg
Anna Lukic 02 SWE IFK Helsingborg
Tindra Palmér 02 SWE IFK Helsingborg
Nadja Rugland 01 SWE Kalmar SK 26,84
Alma Svanberg 02 SWE IF Kville
Ebba Sköld 02 SWE IF Kville
Julia Berns 02 SWE IFK Lund 27.19
Ida Bäckman 02 SWE Varbergs GIF 27,50
Maja Felby 02 DEN Köge Atletik 27,43
Ida Ottosson 01 SWE Öresund FK 26,09
Anna Widiger 02 GER Dresden DSC 1898
Sophia Haase 02 GER Dresden DSC 1898 27,31
Ennie Lee Kern 02 GER SV Lindenau 1848 27,79
Linn-Marit Uth 02 GER SV Lindenau 1848 27,51
Jule Bannach 01 GER Freiberger PSV 28,43
Lisa Börner 01 GER Freiberger PSV 28,53
Julia Henneken 01 GER Bad Doberaner
Karolin Rudolf 02 GER SG Gaselan Fürstenwalde 28,86
Sara Hesselink 03 GER SpVg Laatzen 28,86
Kira Pauer 02 GER LAZ Regio Herford
Josefine Geist 02 GER SSV 91 Brand Erbisdorf
Mary-Ann Thomas 01 GER SSV 91 Brand Erbisdorf
 
F17 400m 11
Alva Bengtsson 01 SWE IFK Helsingborg
Tindra Palmér 02 SWE IFK Helsingborg
Alma Svanberg 02 SWE IF Kville
Ebba Åhman 02 SWE IK Ymer
Maja Felby 02 DEN Köge Atletik
Nina Halkier 02 DEN Köge Atletik
Ennie Lee Kern 02 GER SV Lindenau 1848 62,35
Linn-Marit Uth 02 GER SV Lindenau 1848 61,48
Jule Bannach 01 GER Freiberger PSV 1:04,51
Josefine Geist 02 GER SSV 91 Brand Erbisdorf
Mary-Ann Thomas 01 GER SSV 91 Brand Erbisdorf
 
F17 800m 2
Paulina Wikemar 02 SWE Mölndals AIK 2:23.08
Nina Halkier 02 DEN Köge Atletik
 
F17 3000m 4
Johanna Hofvendahl 04 SWE IS Göta
Laia Vives Fuentes 06 GER Dresden DSC 1898
Luisa Kisan 03 GER SG Gaselan Fürstenwalde 11:52
Mary-Ann Thomas 01 GER SSV 91 Brand Erbisdorf
 
F17 Hinder 1500m 2
Frida Palmqvist 03 SWE Mölndals AIK
Josefine Geist 02 GER SSV 91 Brand Erbisdorf
 
F17 Häck 100m 8
Maja Maunsbach 01 SWE IFK Lund 14.63
Sonia Fors 02 SWE Sävedalens AIK
Ida Bäckman 02 SWE Varbergs GIF
Ebba Åhman 02 SWE IK Ymer
Henriette Niemann 02 GER Bad Doberaner
Joanne Schiffer 01 GER SC Neubrandenburg 14,49
Emily Böß 02 GER SpVg Laatzen 17,29
Kira Pauer 02 GER LAZ Regio Herford
 
F17 Häck 300m 4
Sonia Fors 02 SWE Sävedalens AIK
Ebba Åhman 02 SWE IK Ymer
Sophia Haase 02 GER Dresden DSC 1898 50,71
Lena Spinde 02 GER Freiberger PSV 58,35
 
F17 Höjd 9
Sofia Ovesson 02 SWE IFK Helsingborg
Emilia Lönnqvist 02 SWE IF Kville
Hilda Gyldén 01 SWE IF Kville
Ida Björndal 01 SWE IF Kville
Ebba Åhman 02 SWE IK Ymer
Elin Träff 01 SWE Åkersberga SK 1,50
Emelin Barg 01 GER Vfl Spremberg 1,55
Marit Stein 03 GER Rostock 1 LAV 1.67
Karolin Rudolf 02 GER SG Gaselan Fürstenwalde 1,70
 
F17 Stav 3
Milla Ekstrand 03 SWE KA 2 IF
Rebecka Krüeger 03 SWE Malmö AI
Elsa Kaspersson 03 SWE Varbergs GIF 2,75
 
F17 Längd 18
Anna Lukic 02 SWE IFK Helsingborg
Hanna Johansson 01 SWE KA 2 IF
Emilia Lönnqvist 02 SWE IF Kville
Hilda Gyldén 01 SWE IF Kville
Ida Björndal 01 SWE IF Kville
Julia Berns 02 SWE IFK Lund
Hanna Didricksson 02 SWE Malmö AI
Elin Träff 01 SWE Åkersberga SK 5,12
Emelin Barg 01 GER Vfl Spremberg 4,53
Sophia Haase 02 GER Dresden DSC 1898 4,87
Lena Spinde 02 GER Freiberger PSV 4,75
Lisa Börner 01 GER Freiberger PSV 5,00
Joanne Schiffer 01 GER SC Neubrandenburg 6,07
Emily Böß 02 GER SpVg Laatzen 4,48
Kira Pauer 02 GER LAZ Regio Herford
Maya Siegert 03 GER LAZ Regio Herford
Josefine Geist 02 GER SSV 91 Brand Erbisdorf 4,33
Mary-Ann Thomas 01 GER SSV 91 Brand Erbisdorf
 
F17 Kula 13
Amanda Fridberg 02 SWE IF Göta Karlstad
Sofia Ovesson 02 SWE IFK Helsingborg
Alfrida Kilvik 01 SWE IF Kville
Hanna Didricksson 02 SWE Malmö AI
Molly Broback 01 SWE Sävedalens AIK
Sara Kjær Andersen 02 DEN Vejle IF
Anna Widiger 02 GER Dresden DSC 1898
Henriette Bochmann 01 GER Freiberger PSV 11,76
Jule Bannach 01 GER Freiberger PSV 9,32
Lena Spinde 02 GER Freiberger PSV 11,29
Henriette Niemann 02 GER Bad Doberaner
Karolin Rudolf 02 GER SG Gaselan Fürstenwalde 11,16
Kira Pauer 02 GER LAZ Regio Herford
 
F17 Diskus 9
Amanda Fridberg 02 SWE IF Göta Karlstad
Emilia Münchmeyer 02 SWE IFK Helsingborg
Alfrida Kilvik 01 SWE IF Kville
Ida Bäckman 02 SWE Varbergs GIF
Sara Kjær Andersen 02 DEN Vejle IF
Anna Widiger 02 GER Dresden DSC 1898
Henriette Bochmann 01 GER Freiberger PSV 31,04
Lena Spinde 02 GER Freiberger PSV 24,40
Sofie Froberg 02 DEN Aarhus 1900 A/M 33.78
 
F17 Slägga 6
Amanda Fridberg 02 SWE IF Göta Karlstad
Tindra Palmér 02 SWE IFK Helsingborg
Thea Löfman 03 SWE IFK Lund
Hanna Didricksson 02 SWE Malmö AI
Molly Skugge 03 SWE Turebergs FK 46,46
Sara Kjær Andersen 02 DEN Vejle IF
 
F17 Spjut 11
Amanda Fridberg 02 SWE IF Göta Karlstad
Sofia Ovesson 02 SWE IFK Helsingborg
Anna Widiger 02 GER Dresden DSC 1898
Linn-Marit Uth 02 GER SV Lindenau 1848 31,58
Henriette Bochmann 01 GER Freiberger PSV 30,58
Lisa Börner 01 GER Freiberger PSV 31,93
Henriette Niemann 02 GER Bad Doberaner
Joanne Schiffer 01 GER SC Neubrandenburg
Pauline Steinkuhl 01 GER SpVg Laatzen 28,30
Josefine Geist 02 GER SSV 91 Brand Erbisdorf 28,12
Mary-Ann Thomas 01 GER SSV 91 Brand Erbisdorf 24,50
 
F15 80m 21
Sandra Åberg 03 SWE Göteborgs KIK
Titti Ewertzh 03 SWE IFK Helsingborg
Frida Andersson 03 SWE KA 2 IF
Lillan Kilvik 03 SWE IF Kville
Nicole Dinu 03 SWE IF Kville
Sofia Björkman 03 SWE IF Kville
Tilda Olsson 03 SWE IF Kville
Thea Löfman 03 SWE IFK Lund
Martha Due 03 DEN Köge Atletik
Lilli Schmidt 03 GER Stralsund TSV 1860 10,98
Franka Schieck 03 GER Freiberger PSV 10,95
Kasja Wolf 03 GER Freiberger PSV 10,98
Samira Beyer 03 GER Freiberger PSV 10,41
Anna Neubert 03 GER Rostock 1 LAV 10.42
Clara Tonecker 03 GER Rostock 1 LAV 10.55
Merle Schulze 03 GER Rostock 1 LAV 10.55
Sara Hesselink 03 GER SpVg Laatzen 10,8
Maya Siegert 03 GER LAZ Regio Herford
Ronja Ruch 03 GER TC FIKO Rostock e.V.
Fabienne Lisk 03 GER SSV 91 Brand Erbisdorf
Hanna Starke 03 GER SSV 91 Brand Erbisdorf
 
F15 300m 8
Sandra Åberg 03 SWE Göteborgs KIK
Juni Rugland 03 SWE Kalmar SK 44,0
Tilda Olsson 03 SWE IF Kville
Lilli Schmidt 03 GER Stralsund TSV 1860 43,20
Samira Beyer 03 GER Freiberger PSV 43,2
Merle Schulze 03 GER Rostock 1 LAV 43.50
Ronja Ruch 03 GER TC FIKO Rostock e.V.
Fabienne Lisk 03 GER SSV 91 Brand Erbisdorf 46,59
 
F15 800m 9
Johanna Hofvendahl 04 SWE IS Göta
Sandra Åberg 03 SWE Göteborgs KIK
Una Ademovic 04 SWE Malmö AI 2.33.68
Elsa Kaspersson 03 SWE Varbergs GIF
Luisa Kisan 03 GER SG Gaselan Fürstenwalde 2:33,34
Judy Scheuschner 04 GER SV Medizin Schwerin 1951 e.V.
Anika Schöpke 04 GER SG Motor Gohluis Nord Leipzig 2:39,56
Pauline Büthe 03 GER SpVg Laatzen 2:43
Ronja Ruch 03 GER TC FIKO Rostock e.V.
 
F15 Häck 80m 18
Frida Andersson 03 SWE KA 2 IF 13.66
Thea Löfman 03 SWE IFK Lund
Moa Granat 04 SWE Vallentuna FK
Cora Kunze 04 GER Dresden DSC 1898
Kasja Wolf 03 GER Freiberger PSV 14,43
Samira Beyer 03 GER Freiberger PSV 13,90
Anna Neubert 03 GER Rostock 1 LAV 11.82
Clara Tonecker 03 GER Rostock 1 LAV 11.95
Lia Flotow 04 GER Rostock 1 LAV 12.05
Marit Stein 03 GER Rostock 1 LAV 12.97
Libby Buder 04 GER SG Gaselan Fürstenwalde 12,15
Mia Merten 03 GER SG Gaselan Fürstenwalde 12,92
Nele Anders 04 GER SC Neubrandenburg 12,57
Sara Hesselink 03 GER SpVg Laatzen 13,22
Maya Siegert 03 GER LAZ Regio Herford 13,13
Hanna Starke 03 GER SSV 91 Brand Erbisdorf
Lea-Michelle Wendisch 03 GER SSV 91 Brand Erbisdorf 15,10
Emily Pischke 04 GER TKJ Sarstedt 13,00
 
F15 Häck 300m 3
Tyra Cedrenius Tunander 04 SWE IFK Lidingö
Moa Granat 04 SWE Vallentuna FK 48.27
Merle Schulze 03 GER Rostock 1 LAV 49,80
 
F15 Höjd 6
Frida Andersson 03 SWE KA 2 IF 1.50
Milla Ekstrand 03 SWE KA 2 IF
Mareen Bürger 03 GER Bad Doberaner
Anna Neubert 03 GER Rostock 1 LAV 1.65
Marit Stein 03 GER Rostock 1 LAV 1.67
Mia Merten 03 GER SG Gaselan Fürstenwalde 1,69
 
F15 Längd 14
Frida Andersson 03 SWE KA 2 IF 4.80
Lillan Kilvik 03 SWE IF Kville
Tilda Olsson 03 SWE IF Kville
Lilli Schmidt 03 GER Stralsund TSV 1860 4,45
Kasja Wolf 03 GER Freiberger PSV 4,89
Samira Beyer 03 GER Freiberger PSV 5,05
Anna Neubert 03 GER Rostock 1 LAV 5.51
Clara Tonecker 03 GER Rostock 1 LAV 5.00
Marit Stein 03 GER Rostock 1 LAV 5.17
Merle Schulze 03 GER Rostock 1 LAV 5.28
Mia Merten 03 GER SG Gaselan Fürstenwalde 5,41
Sara Hesselink 03 GER SpVg Laatzen 5,04
Maya Siegert 03 GER LAZ Regio Herford 4,59
Fabienne Lisk 03 GER SSV 91 Brand Erbisdorf 4,32
 
F15 Tresteg 2
Frida Andersson 03 SWE KA 2 IF 10.80
Tyra Cedrenius Tunander 04 SWE IFK Lidingö
 
F15 Kula 9
Julia Scharnell 03 SWE Eslövs AI 12,93
Alexandra Torgersson 03 SWE IF Kville
Nicole Dinu 03 SWE IF Kville
Thea Löfman 03 SWE IFK Lund
Molly Skugge 03 SWE Turebergs FK
Franka Schieck 03 GER Freiberger PSV 8,61
Kasja Wolf 03 GER Freiberger PSV 9,06
Anna Neubert 03 GER Rostock 1 LAV 12.43
Lea-Michelle Wendisch 03 GER SSV 91 Brand Erbisdorf 12,01
 
F15 Diskus 7
Alexandra Torgersson 03 SWE IF Kville
Lillan Kilvik 03 SWE IF Kville
Nicole Dinu 03 SWE IF Kville
Martha Due 03 DEN Köge Atletik
Lene Miede 04 GER SC Neubrandenburg 19,90
Lea-Michelle Wendisch 03 GER SSV 91 Brand Erbisdorf
Emily Pischke 04 GER TKJ Sarstedt
 
F15 Spjut 13
Maria Grenegård 03 SWE IF Göta Karlstad 40,06
Frida Andersson 03 SWE KA 2 IF
Thea Löfman 03 SWE IFK Lund
Molly Skugge 03 SWE Turebergs FK
Martha Due 03 DEN Köge Atletik
Franka Schieck 03 GER Freiberger PSV 23,50
Kasja Wolf 03 GER Freiberger PSV 31,68
Mareen Bürger 03 GER Bad Doberaner
Anna Neubert 03 GER Rostock 1 LAV 34.38
Marit Stein 03 GER Rostock 1 LAV 27.55
Pauline Büthe 03 GER SpVg Laatzen 27,58
Fabienne Lisk 03 GER SSV 91 Brand Erbisdorf 27,68
Lea-Michelle Wendisch 03 GER SSV 91 Brand Erbisdorf 22,93
 
F14 80m 17
Ida Andersson 04 SWE Alingsås IF
Astrid Rosenberg 04 SWE IFK Helsingborg
Ella Sandwång 04 SWE IFK Helsingborg
Juni Palm 04 SWE IFK Helsingborg
Lovis Mathisson 04 SWE KA 2 IF 10,75
Saga Plessen 04 SWE KA 2 IF
Ida Thörsman 04 SWE IF Kville
Cora Kunze 04 GER Dresden DSC 1898
Greta Finck 04 GER Rostock 1 LAV 10.60
Lia Flotow 04 GER Rostock 1 LAV 10.00
Libby Buder 04 GER SG Gaselan Fürstenwalde 10,80
Lene Miede 04 GER SC Neubrandenburg 11,05
Nele Anders 04 GER SC Neubrandenburg 10,22
Liv Nachtigall 04 GER SV Medizin Schwerin 1951 e.V.
Anika Schöpke 04 GER SG Motor Gohluis Nord Leipzig 11,39
Emily Pischke 04 GER TKJ Sarstedt
Ina Palm 04 GER ASC Grün-Weiß Finsterwalde 10,8s
 
F14 300m 16
Astrid Rosenberg 04 SWE IFK Helsingborg
Ella Sandwång 04 SWE IFK Helsingborg
Juni Palm 04 SWE IFK Helsingborg
Lovis Mathisson 04 SWE KA 2 IF
Saga Plessen 04 SWE KA 2 IF
Ida Thörsman 04 SWE IF Kville
Tyra Cedrenius Tunander 04 SWE IFK Lidingö
Una Ademovic 04 SWE Malmö AI 44.90
Patricia Hoche 04 GER Dresden DSC 1898
Greta Finck 04 GER Rostock 1 LAV 44.96
Lia Flotow 04 GER Rostock 1 LAV 42.50
Nele Anders 04 GER SC Neubrandenburg
Judy Scheuschner 04 GER SV Medizin Schwerin 1951 e.V.
Liv Nachtigall 04 GER SV Medizin Schwerin 1951 e.V.
Anika Schöpke 04 GER SG Motor Gohluis Nord Leipzig 47,31
Ina Palm 04 GER ASC Grün-Weiß Finsterwalde 45 s
 
F14 Höjd 8
Astrid Rosenberg 04 SWE IFK Helsingborg
Saga Plessen 04 SWE KA 2 IF
Cora Kunze 04 GER Dresden DSC 1898 1,65
Amelie Bönsch 04 GER Stralsund TSV 1860 1,40
Lia Flotow 04 GER Rostock 1 LAV 1.70
Libby Buder 04 GER SG Gaselan Fürstenwalde 1,70
Nele Anders 04 GER SC Neubrandenburg 1,45
Emily Pischke 04 GER TKJ Sarstedt 1,52
 
F14 Stav 3
Ella Uddenäs 05 SWE Malmö AI 2.74
Svea Eklundh 05 SWE Motala AIF
Siri Kaspersson 05 SWE Varbergs GIF
 
F14 Längd 17
Ida Andersson 04 SWE Alingsås IF
Matilda Åkerman 04 SWE IFK Halmstad
Saga Plessen 04 SWE KA 2 IF
Ida Thörsman 04 SWE IF Kville
Tyra Cedrenius Tunander 04 SWE IFK Lidingö
Cora Kunze 04 GER Dresden DSC 1898
Amelie Bönsch 04 GER Stralsund TSV 1860 4,83
Greta Finck 04 GER Rostock 1 LAV 4.97
Lia Flotow 04 GER Rostock 1 LAV 5.58
Libby Buder 04 GER SG Gaselan Fürstenwalde 5,63
Lene Miede 04 GER SC Neubrandenburg 4,70
Nele Anders 04 GER SC Neubrandenburg 4,55
Elise Tiede 05 GER SV Medizin Schwerin 1951 e.V.
Liv Nachtigall 04 GER SV Medizin Schwerin 1951 e.V.
Anika Schöpke 04 GER SG Motor Gohluis Nord Leipzig 4,21
Emily Pischke 04 GER TKJ Sarstedt 5,28
Ina Palm 04 GER ASC Grün-Weiß Finsterwalde 5
 
F14 Kula 5
Patricia Hoche 04 GER Dresden DSC 1898
Libby Buder 04 GER SG Gaselan Fürstenwalde 10,35
Lene Miede 04 GER SC Neubrandenburg 8,65
Emily Pischke 04 GER TKJ Sarstedt 6,51
Ina Palm 04 GER ASC Grün-Weiß Finsterwalde 9
 
F14 Spjut 6
Matilda Åkerman 04 SWE IFK Halmstad
Patricia Hoche 04 GER Dresden DSC 1898
Amelie Bönsch 04 GER Stralsund TSV 1860 34,37
Libby Buder 04 GER SG Gaselan Fürstenwalde 33,98
Clara Rohatzsch 05 GER SV Medizin Schwerin 1951 e.V.
Emily Pischke 04 GER TKJ Sarstedt 18,59
 
F13 60m 27
Irma Jonhed 05 SWE IF Göta Karlstad 8,48
Alma Cederberg 05 SWE IFK Helsingborg
Maja Kropp Lindh 05 SWE IFK Helsingborg
Malou Spjut 05 SWE IFK Helsingborg
Siri Ingvarsson 05 SWE IFK Helsingborg
Ella Engman 05 SWE Malmö AI 7.92
Ella Uddenäs 05 SWE Malmö AI 8.45
Mathilda Brodd Polsten 05 SWE Malmö AI 8.35
Ida Kindbom 05 SWE Motala AIF
Lina Ånstad 05 SWE Motala AIF
Svea Eklundh 05 SWE Motala AIF
Doris Theander 05 SWE Varbergs GIF 8.60
Marielle Günzel 05 GER Vfl Spremberg 8,81
Elena Burk 05 GER Dresden DSC 1898
Fiona Buscher 05 GER Dresden DSC 1898
Mathilda Wiegand 05 GER Dresden DSC 1898
Yasmine-Xenia Kliesch 05 GER Dresden DSC 1898
Klara Müller 05 GER Stralsund TSV 1860 9,06
Alexandra Freimuth 05 GER SV Lindenau 1848 8,95
Frieda Krüger 05 GER SC Neubrandenburg 8,83
Merle Burghardt 05 GER SC Neubrandenburg 8,69
Nele Lieske 05 GER SC Neubrandenburg 9,02
Elise Tiede 05 GER SV Medizin Schwerin 1951 e.V.
Freya Moeller 05 GER SV Medizin Schwerin 1951 e.V.
Maya Joraschkewitz 05 GER SV Medizin Schwerin 1951 e.V.
Emely Höner Zu Siederdissen 05 GER LAZ Regio Herford
Aliena Seemann 05 GER TC FIKO Rostock e.V.
 
F13 200m 32
Irma Jonhed 05 SWE IF Göta Karlstad 28,54
Tova Feuk 05 SWE IFK Halmstad 28.98
Alma Cederberg 05 SWE IFK Helsingborg
Maja Kropp Lindh 05 SWE IFK Helsingborg
Malou Spjut 05 SWE IFK Helsingborg
Siri Ingvarsson 05 SWE IFK Helsingborg
Ella Engman 05 SWE Malmö AI 26.74
Ella Uddenäs 05 SWE Malmö AI 28.10
Mathilda Brodd Polsten 05 SWE Malmö AI 27.59
Lina Ånstad 05 SWE Motala AIF
Svea Eklundh 05 SWE Motala AIF
Doris Theander 05 SWE Varbergs GIF 28.52
Saga Zettergren 05 SWE Varbergs GIF
Marielle Günzel 05 GER Vfl Spremberg 29,54
Alexandra Kupfer 05 GER Dresden DSC 1898
Anne Schuch 05 GER Dresden DSC 1898
Elena Burk 05 GER Dresden DSC 1898
Fiona Buscher 05 GER Dresden DSC 1898 29,31
Lisa Engler 05 GER Dresden DSC 1898 31,43
Luisa Schmidt 05 GER Dresden DSC 1898
Mathilda Wiegand 05 GER Dresden DSC 1898
Nele Sodan 05 GER Dresden DSC 1898
Wanda Lange 05 GER Dresden DSC 1898
Yasmine-Xenia Kliesch 05 GER Dresden DSC 1898
Alexandra Freimuth 05 GER SV Lindenau 1848 32,75
Frieda Krüger 05 GER SC Neubrandenburg 27,43
Merle Burghardt 05 GER SC Neubrandenburg 28,10
Nele Lieske 05 GER SC Neubrandenburg 28,77
Elise Tiede 05 GER SV Medizin Schwerin 1951 e.V.
Freya Moeller 05 GER SV Medizin Schwerin 1951 e.V.
Emely Höner Zu Siederdissen 05 GER LAZ Regio Herford
Aliena Seemann 05 GER TC FIKO Rostock e.V.
 
F13 600m 12
Maja Kropp Lindh 05 SWE IFK Helsingborg
Liv Altarac 05 SWE Malmö AI 1.52.00
Ida Kindbom 05 SWE Motala AIF
Lina Ånstad 05 SWE Motala AIF
Svea Eklundh 05 SWE Motala AIF
Alexandra Kupfer 05 GER Dresden DSC 1898 1,53
Lisa Engler 05 GER Dresden DSC 1898 1:51
Mathilda Wiegand 05 GER Dresden DSC 1898
Wanda Lange 05 GER Dresden DSC 1898
Alexandra Freimuth 05 GER SV Lindenau 1848 2:00,13
Frieda Krüger 05 GER SC Neubrandenburg 1:43,70
Aliena Seemann 05 GER TC FIKO Rostock e.V.
 
F13 Häck 60m 21
Irma Jonhed 05 SWE IF Göta Karlstad 10,23
Linnéa Hermansson 05 SWE Högby IF 9,88
Mathilda Brodd Polsten 05 SWE Malmö AI 9.99
Svea Eklundh 05 SWE Motala AIF
Doris Theander 05 SWE Varbergs GIF 10.13
Saga Zettergren 05 SWE Varbergs GIF
Alexandra Kupfer 05 GER Dresden DSC 1898
Anne Schuch 05 GER Dresden DSC 1898 10,09
Elena Burk 05 GER Dresden DSC 1898
Fiona Buscher 05 GER Dresden DSC 1898
Lisa Engler 05 GER Dresden DSC 1898
Luisa Schmidt 05 GER Dresden DSC 1898 10,27
Mathilda Wiegand 05 GER Dresden DSC 1898
Nele Sodan 05 GER Dresden DSC 1898 10,06
Wanda Lange 05 GER Dresden DSC 1898
Yasmine-Xenia Kliesch 05 GER Dresden DSC 1898
Merle Burghardt 05 GER SC Neubrandenburg 10,45
Freya Moeller 05 GER SV Medizin Schwerin 1951 e.V.
Maya Joraschkewitz 05 GER SV Medizin Schwerin 1951 e.V.
Emely Höner Zu Siederdissen 05 GER LAZ Regio Herford
Jana Wilmsmann 05 GER LAZ Regio Herford
 
F13 Häck 200m 14
Irma Jonhed 05 SWE IF Göta Karlstad
Linnéa Hermansson 05 SWE Högby IF 31,89
Amanda Rönn 05 SWE Malmö AI 32.96
Lina Ånstad 05 SWE Motala AIF
Svea Eklundh 05 SWE Motala AIF
Saga Zettergren 05 SWE Varbergs GIF
Siri Kaspersson 05 SWE Varbergs GIF
Anne Schuch 05 GER Dresden DSC 1898
Hannah Wagner 06 GER Dresden DSC 1898
Nele Sodan 05 GER Dresden DSC 1898
Yasmine-Xenia Kliesch 05 GER Dresden DSC 1898
Alexandra Freimuth 05 GER SV Lindenau 1848 34,11
Nathalia Hennig 06 GER SV Lindenau 1848 34,13
Emely Höner Zu Siederdissen 05 GER LAZ Regio Herford
 
F13 Höjd 10
Irma Jonhed 05 SWE IF Göta Karlstad
Tova Feuk 05 SWE IFK Halmstad 1.34
Ella Engman 05 SWE Malmö AI
Ida Kindbom 05 SWE Motala AIF
Svea Eklundh 05 SWE Motala AIF
Anne Schuch 05 GER Dresden DSC 1898
Luisa Schmidt 05 GER Dresden DSC 1898 1,40
Merle Burghardt 05 GER SC Neubrandenburg 1,55
Nele Lieske 05 GER SC Neubrandenburg 1,48
Maya Joraschkewitz 05 GER SV Medizin Schwerin 1951 e.V.
 
F13 Längd 27
Irma Jonhed 05 SWE IF Göta Karlstad
Tova Feuk 05 SWE IFK Halmstad 4.55
Alma Cederberg 05 SWE IFK Helsingborg
Maja Kropp Lindh 05 SWE IFK Helsingborg
Malou Spjut 05 SWE IFK Helsingborg
Siri Ingvarsson 05 SWE IFK Helsingborg
Ella Engman 05 SWE Malmö AI 4.89
Liv Altarac 05 SWE Malmö AI
Mathilda Brodd Polsten 05 SWE Malmö AI 5.16
Ida Kindbom 05 SWE Motala AIF
Lina Ånstad 05 SWE Motala AIF
Svea Eklundh 05 SWE Motala AIF
Marielle Günzel 05 GER Vfl Spremberg 4,35
Alexandra Kupfer 05 GER Dresden DSC 1898
Anne Schuch 05 GER Dresden DSC 1898 4,65
Elena Burk 05 GER Dresden DSC 1898 4,46
Fiona Buscher 05 GER Dresden DSC 1898 4,29
Lisa Engler 05 GER Dresden DSC 1898 3,72
Luisa Schmidt 05 GER Dresden DSC 1898 4,45
Mathilda Wiegand 05 GER Dresden DSC 1898 4,29
Nele Sodan 05 GER Dresden DSC 1898
Wanda Lange 05 GER Dresden DSC 1898
Yasmine-Xenia Kliesch 05 GER Dresden DSC 1898
Klara Müller 05 GER Stralsund TSV 1860 3,95
Frieda Krüger 05 GER SC Neubrandenburg 4,76
Merle Burghardt 05 GER SC Neubrandenburg 5,03
Jana Wilmsmann 05 GER LAZ Regio Herford
 
F13 Kula 5
Irma Jonhed 05 SWE IF Göta Karlstad
Tova Feuk 05 SWE IFK Halmstad 10.76
Svea Eklundh 05 SWE Motala AIF
Klara Müller 05 GER Stralsund TSV 1860 6,12
Jana Wilmsmann 05 GER LAZ Regio Herford
 
F13 Diskus 5
Ida Kindbom 05 SWE Motala AIF
Lina Ånstad 05 SWE Motala AIF
Svea Eklundh 05 SWE Motala AIF
Nele Lieske 05 GER SC Neubrandenburg 28,43
Emely Höner Zu Siederdissen 05 GER LAZ Regio Herford
 
F13 Spjut 13
Maja Scharnell 06 SWE Eslövs AI 38,70
Nellie Sjögren Eliasson 05 SWE IFK Halmstad 33,32
Ella Engman 05 SWE Malmö AI
Ida Kindbom 05 SWE Motala AIF
Lina Ånstad 05 SWE Motala AIF
Svea Eklundh 05 SWE Motala AIF
Doris Theander 05 SWE Varbergs GIF
Siri Kaspersson 05 SWE Varbergs GIF
Hannah Wagner 06 GER Dresden DSC 1898 20,30
Frieda Krüger 05 GER SC Neubrandenburg 24,73
Nele Lieske 05 GER SC Neubrandenburg 23,97
Clara Rohatzsch 05 GER SV Medizin Schwerin 1951 e.V.
Jana Wilmsmann 05 GER LAZ Regio Herford
 
F12 60m 21
Annie Thorkéll 06 SWE IFK Helsingborg
Elin Thor 06 SWE IFK Helsingborg
Frida Anersson 06 SWE IFK Helsingborg
Elise Parander 06 SWE Malmö AI 8.87
Julia Englund 06 SWE Malmö AI 8.39
Linnea Englund 06 SWE Malmö AI 8.25
Lisa Engdahl 06 SWE Malmö AI 8.39
Sara Blomkvist 06 SWE Malmö AI 8.48
Matilda Martini 06 SWE Motala AIF
Mikaela Medina Sørensen 06 DEN Köbenhavns IF 8.98
Hanna Brunsch 06 GER Dresden DSC 1898
Laia Vives Fuentes 06 GER Dresden DSC 1898
Smilla Bernarnd 06 GER Dresden DSC 1898
Nathalia Hennig 06 GER SV Lindenau 1848 9,05
Anna Selcuktekin 06 GER Freiberger PSV 9,05
Jessica Lehmann 06 GER Freiberger PSV 8,60
Lena Schröher 06 GER Freiberger PSV 9,11
Seraphine Plaeßmann 06 GER Rostock 1 LAV 8,90
Romy Rösler 06 GER SG Gaselan Fürstenwalde 9,01
Chiara De Cahsan 06 GER TC FIKO Rostock e.V.
Nelly Herold 06 GER SSV 91 Brand Erbisdorf 8,56
 
F12 200m 20
Annie Thorkéll 06 SWE IFK Helsingborg
Nelly Elned 06 SWE Hälle IF 28.67
Elise Parander 06 SWE Malmö AI
Julia Englund 06 SWE Malmö AI 27.75
Linnea Englund 06 SWE Malmö AI 28.20
Lisa Engdahl 06 SWE Malmö AI 28.82
Sara Blomkvist 06 SWE Malmö AI 28.64
Matilda Martini 06 SWE Motala AIF
Hanna Brunsch 06 GER Dresden DSC 1898
Hannah Wagner 06 GER Dresden DSC 1898
Smilla Bernarnd 06 GER Dresden DSC 1898
Viktoria Brandes 06 GER Dresden DSC 1898
Julia Kiwall 06 GER Stralsund TSV 1860 30,01
Lilly Matill 06 GER Stralsund TSV 1860 29,12
Nathalia Hennig 06 GER SV Lindenau 1848 33,01
Anna Selcuktekin 06 GER Freiberger PSV 30,85
Jessica Lehmann 06 GER Freiberger PSV 29,84
Lena Schröher 06 GER Freiberger PSV 31,15
Chiara De Cahsan 06 GER TC FIKO Rostock e.V.
Nelly Herold 06 GER SSV 91 Brand Erbisdorf
 
F12 600m 10
Annie Thorkéll 06 SWE IFK Helsingborg
Nelly Elned 06 SWE Hälle IF 1.44.50
Matilda Martini 06 SWE Motala AIF
Laia Vives Fuentes 06 GER Dresden DSC 1898
Lilly Matill 06 GER Stralsund TSV 1860 1:58,32
Nathalia Hennig 06 GER SV Lindenau 1848 2:02,02
Anna Selcuktekin 06 GER Freiberger PSV 2:04,30
Jessica Lehmann 06 GER Freiberger PSV 2:03,84
Chiara De Cahsan 06 GER TC FIKO Rostock e.V.
Nelly Herold 06 GER SSV 91 Brand Erbisdorf
 
F12 Häck 60m 12
Annie Thorkéll 06 SWE IFK Helsingborg
Frida Anersson 06 SWE IFK Helsingborg
Linnea Englund 06 SWE Malmö AI
Matilda Martini 06 SWE Motala AIF
Hanna Brunsch 06 GER Dresden DSC 1898
Hannah Wagner 06 GER Dresden DSC 1898
Smilla Bernarnd 06 GER Dresden DSC 1898
Viktoria Brandes 06 GER Dresden DSC 1898
Anna Selcuktekin 06 GER Freiberger PSV 11,72
Jessica Lehmann 06 GER Freiberger PSV 10,35
Seraphine Plaeßmann 06 GER Rostock 1 LAV 10,48
Romy Rösler 06 GER SG Gaselan Fürstenwalde 10,51
 
F12 Höjd 5
Mikaela Medina Sørensen 06 DEN Köbenhavns IF 1.40
Julia Kiwall 06 GER Stralsund TSV 1860 1,20
Lena Schröher 06 GER Freiberger PSV 1,20
Seraphine Plaeßmann 06 GER Rostock 1 LAV 1,30
Romy Rösler 06 GER SG Gaselan Fürstenwalde 1,37
 
F12 Längd 23
Annie Thorkéll 06 SWE IFK Helsingborg
Elin Thor 06 SWE IFK Helsingborg
Frida Anersson 06 SWE IFK Helsingborg
Elise Parander 06 SWE Malmö AI
Julia Englund 06 SWE Malmö AI 5.15
Lisa Engdahl 06 SWE Malmö AI 4.62
Sara Blomkvist 06 SWE Malmö AI 4.42
Matilda Martini 06 SWE Motala AIF
Mikaela Medina Sørensen 06 DEN Köbenhavns IF 4.87
Hanna Brunsch 06 GER Dresden DSC 1898
Hannah Wagner 06 GER Dresden DSC 1898
Laia Vives Fuentes 06 GER Dresden DSC 1898
Smilla Bernarnd 06 GER Dresden DSC 1898 4,12
Viktoria Brandes 06 GER Dresden DSC 1898
Julia Kiwall 06 GER Stralsund TSV 1860 3,91
Lilly Matill 06 GER Stralsund TSV 1860 3,91
Nathalia Hennig 06 GER SV Lindenau 1848 4,24
Anna Selcuktekin 06 GER Freiberger PSV 4,07
Jessica Lehmann 06 GER Freiberger PSV 4,41
Lena Schröher 06 GER Freiberger PSV 4,09
Seraphine Plaeßmann 06 GER Rostock 1 LAV 4,46
Romy Rösler 06 GER SG Gaselan Fürstenwalde 4,55
Nelly Herold 06 GER SSV 91 Brand Erbisdorf 3,99
 
F12 Kula 9
Maja Scharnell 06 SWE Eslövs AI 12,80
Annie Thorkéll 06 SWE IFK Helsingborg
Elin Thor 06 SWE IFK Helsingborg
Frida Anersson 06 SWE IFK Helsingborg
Matilda Martini 06 SWE Motala AIF
Mikaela Medina Sørensen 06 DEN Köbenhavns IF 7.58
Smilla Bernarnd 06 GER Dresden DSC 1898
Viktoria Brandes 06 GER Dresden DSC 1898
Julia Kiwall 06 GER Stralsund TSV 1860 7,22
 
F11 60m 13
Lova Nilsson 07 SWE IS Göta
Alva Lundquist 07 SWE IFK Helsingborg
Emilia Edvinsson 07 SWE IFK Helsingborg
Moa Wirstedt 07 SWE Malmö AI 9.16
Saga Falck 07 SWE Malmö AI 8.61
Moa Kindbom 07 SWE Motala AIF
Emmie Wedin 07 SWE Turebergs FK 9,31
Sara Sjöstedt 07 SWE Turebergs FK 8.66
Linda Sicker 07 GER Stralsund TSV 1860 8,71
Frieda Schmitz 07 GER Freiberger PSV 9,35
Maria Schnemilich 07 GER Rostock 1 LAV 8,83
Pauline Richter 07 GER Rostock 1 LAV 8.50
Lilith Müller 07 GER LAZ Regio Herford
 
F11 600m 6
Lova Nilsson 07 SWE IS Göta
Moa Kindbom 07 SWE Motala AIF
Tia Häusler 07 GER Stralsund TSV 1860 1:57,02
Maria Schnemilich 07 GER Rostock 1 LAV 1:50,4
Pauline Richter 07 GER Rostock 1 LAV 1.52.60
Suki Pfeiffer 07 GER SSV 91 Brand Erbisdorf
 
F11 Höjd 10
Lova Nilsson 07 SWE IS Göta
Meja Wallering 07 SWE IFK Lund 1.30
Moa Kindbom 07 SWE Motala AIF
Frida Haansbæk Mortensen 07 DEN Helsingör IF 1.16
Linda Sicker 07 GER Stralsund TSV 1860 1,20
Tia Häusler 07 GER Stralsund TSV 1860 1,32
Frieda Schmitz 07 GER Freiberger PSV 1,20
Maria Schnemilich 07 GER Rostock 1 LAV 1,51
Lilith Müller 07 GER LAZ Regio Herford
Suki Pfeiffer 07 GER SSV 91 Brand Erbisdorf 1,28
 
F11 Längd 14
Lova Nilsson 07 SWE IS Göta
Alva Lundquist 07 SWE IFK Helsingborg
Emilia Edvinsson 07 SWE IFK Helsingborg
Saga Falck 07 SWE Malmö AI 4.35
Moa Kindbom 07 SWE Motala AIF
Emmie Wedin 07 SWE Turebergs FK 4,00
Sara Sjöstedt 07 SWE Turebergs FK 4.43
Linda Sicker 07 GER Stralsund TSV 1860 4,18
Tia Häusler 07 GER Stralsund TSV 1860 4,10
Frieda Schmitz 07 GER Freiberger PSV 3,76
Maria Schnemilich 07 GER Rostock 1 LAV 4,47
Pauline Richter 07 GER Rostock 1 LAV 4.80
Lilith Müller 07 GER LAZ Regio Herford
Suki Pfeiffer 07 GER SSV 91 Brand Erbisdorf 3,68
 
F11 Kula 9
Lova Nilsson 07 SWE IS Göta
Alva Lundquist 07 SWE IFK Helsingborg
Emilia Edvinsson 07 SWE IFK Helsingborg
Meja Wallering 07 SWE IFK Lund 7.17
Moa Kindbom 07 SWE Motala AIF
Frida Haansbæk Mortensen 07 DEN Helsingör IF 6.66
Frieda Schmitz 07 GER Freiberger PSV 6,21
Lilith Müller 07 GER LAZ Regio Herford
Suki Pfeiffer 07 GER SSV 91 Brand Erbisdorf
 
F10 60m 3
Isabell Hermansson 08 SWE FIK Färjestaden
Izabella Movinger 08 SWE IFK Halmstad
Filippa Redestam 08 DEN Helsingör IF 10.04
 
F10 600m 4
Vintra Sävgren 09 SWE IS Göta
Emma Rogö 09 SWE IFK Göteborg
Alicia Lindström 09 SWE IFK Helsingborg
Filippa Redestam 08 DEN Helsingör IF
 
F10 Längd 1
Filippa Redestam 08 DEN Helsingör IF 3.69
 
F10 Kula 2
Isabell Hermansson 08 SWE FIK Färjestaden
Izabella Movinger 08 SWE IFK Halmstad
 
F9 60m 13
Vilma Hermansson 10 SWE FIK Färjestaden
Emma Areskoug 09 SWE IS Göta
Hedvig Turesson 09 SWE IS Göta
Maiken Woodworth 10 SWE IS Göta
Vintra Sävgren 09 SWE IS Göta
Astrid Ericson 09 SWE IFK Göteborg
Emma Rogö 09 SWE IFK Göteborg
Alicia Lindström 09 SWE IFK Helsingborg
Savannah Karström 09 SWE KFUM Kristianstad
Sienna Karström 09 SWE KFUM Kristianstad
Maja Martini 10 SWE Skeninge IK
Ella Kjellberg 09 SWE IF Udd 9.90
Alma Stenberg 09 SWE IFK Växjö
 
F9 Längd 13
Vilma Hermansson 10 SWE FIK Färjestaden
Emma Areskoug 09 SWE IS Göta
Hedvig Turesson 09 SWE IS Göta
Maiken Woodworth 10 SWE IS Göta
Vintra Sävgren 09 SWE IS Göta
Astrid Ericson 09 SWE IFK Göteborg
Emma Rogö 09 SWE IFK Göteborg
Alicia Lindström 09 SWE IFK Helsingborg
Savannah Karström 09 SWE KFUM Kristianstad
Sienna Karström 09 SWE KFUM Kristianstad
Maja Martini 10 SWE Skeninge IK
Ella Kjellberg 09 SWE IF Udd
Alma Stenberg 09 SWE IFK Växjö
 
F9 Boll 9
Vilma Hermansson 10 SWE FIK Färjestaden
Hedvig Turesson 09 SWE IS Göta
Astrid Ericson 09 SWE IFK Göteborg
Emma Rogö 09 SWE IFK Göteborg
Alicia Lindström 09 SWE IFK Helsingborg
Savannah Karström 09 SWE KFUM Kristianstad
Sienna Karström 09 SWE KFUM Kristianstad
Maja Martini 10 SWE Skeninge IK
Alma Stenberg 09 SWE IFK Växjö
 
 

Track & Field Administration - Swedish Timing - Häradsdomarevägen 38, 443 61 Stenkullen - info@swedishtiming.se - 0730-391248