Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in


Anmälda JSM - USM17
Antal starter / Total entries: 1282 Printed: 2018-08-15 11:34
Antal individer / Total persons: 737
 
M22 100m 16
Tarley Allison 97 Alingsås IF 10.89 11.03
Victor Pettersson 97 IF Göta Karlstad
Rodi Kay 98 Hammarby IF
Gregorios Kyriakoudis 97 Hässelby SK 11,14
Oscar Hjerm 97 KA 2 IF 10.98 11.10
Gustaf Borg 98 Linköpings GIF 11,25 11,25
Sebastian Kadestål 96 Malmö AI 10,92
Felix Svensson 97 Mölndals AIK
Filip Schwartz 98 Mölndals AIK 11.03
Erik Dahlqvist 98 IK Orient
Carl Narup 98 Ullevi FK 11,11
Isak Barrow 96 Ullevi FK 11,04
Oskar Motta 98 Upsala IF 10,85
Anders Pihlblad 98 KFUM Örebro
Jonatan Hirsh 98 KFUM Örebro 10,91 10,91
Eric Hallquist 96 Östersunds GIF Friidrott 11,64 11,64
 
M22 200m 13
Marcus Tornée 98 IFK Helsingborg 22.26
Gregorios Kyriakoudis 97 Hässelby SK 21,77
Chidozie Abika 97 IF Kville 22,89
Gustaf Borg 98 Linköpings GIF 23,07 23,07
Sebastian Kadestål 96 Malmö AI 22,20
Filip Schwartz 98 Mölndals AIK 22.13
William Frobe 98 Täby IS 22.07
Isak Barrow 96 Ullevi FK 22.40
Joakim Karlsson 97 Ullevi FK 22,39
Oskar Motta 98 Upsala IF 22,30
Anders Pihlblad 98 KFUM Örebro 22,29
Samuel Wiik 98 Örgryte IS 22,10
Victor Koch 98 Örgryte IS 22,06 23,08
 
M22 400m 11
Espoir Rushimisha 98 Bollnäs FIK 52,69
Erik Martinsson 96 Gefle IF 46,73 46,80
Gustav Bivstedt 96 Hässelby SK
Andreas Movin 96 IFK Lidingö 48,87 50,60
Anton Sigurdsson 96 Malmö AI 48,02
Viktor Bondesson 98 Malmö AI 49,65 50,30
Kevin Duvert 98 Turebergs FK
Alexander Lundskog 96 Ullevi FK 48,06
Joakim Karlsson 97 Ullevi FK 49,52
Samuel Wiik 98 Örgryte IS 48,97
Erik Rosqvist 98 AIK Friidrott
 
M22 800m 14
Erik Martinsson 96 Gefle IF 1.48,53 1.48,63
Abdullahi Adan 98 Hässelby SK
Anton Persson 96 Hässelby SK
Gustav Bivstedt 96 Hässelby SK
Axel Alness Borg 98 IFK Lidingö 1.55,18 1.55,18
Mohammed Loukili 96 IFK Lidingö 1.56,18 1.56,18
Tim Yngesjö 97 Linköpings GIF 1,57,19 1,57,19
Warsame Doley 98 Malmö AI
Johan Lamm 98 Mölndals AIK 1:54.10
Leo Magnusson 98 Sävedalens AIK
Björn Seifert 96 Upsala IF 1.51,45
William Wickholm 98 KFUM Örebro 1.57.43
Axel Sveed 97 LK Roslagen 2.08.78
Daniel Steinbock 96 LK Roslagen 2.08.84
 
M22 1500m 21
Abdullahi Adan 98 Hässelby SK
Anton Persson 96 Hässelby SK
Erik Karlsson 98 Högby IF 4.09,13
Axel Alness Borg 98 IFK Lidingö 4.01,69 4.01,69
Mohammed Loukili 96 IFK Lidingö 3.59,73 3.59,73
Warsame Doley 98 Malmö AI
Miguel Palm 98 Mölndals AIK 3.56 3.56
Sebastian Nilsson 98 Mölndals AIK 3:53.77
Simon Wallenlind 97 Mölndals AIK 3:48.12 4:05.95
Emil Danielsson 97 Spårvägens FK 3.46,66
Gustaf Nordling 97 Spårvägens FK 4.05,46
Olof Nordling 97 Spårvägens FK
Wille Levay 96 Spårvägens FK 3.41,00
Leo Magnusson 98 Sävedalens AIK
Vidar Johansson 96 Sävedalens AIK
Seare Kibrom 98 Tjalve IF Norrköping
Amanuel Gergis 96 Turebergs FK 3.25,3 3.45
Hussein Ibrahim 98 Ullevi FK 3.58,28
Suldan Hassan 98 Ullevi FK 3.46,41 3.48,16
Oskar Hansson 97 KFUM Örebro
William Wickholm 98 KFUM Örebro 3.58.45
 
M22 5000m 23
Frezghi Tesfamariam 98 IF Göta Karlstad
Filmon Fshatsion 98 Hälle IF 15.14 15.14
Andreas Jansson 96 Hässelby SK
Erik Karlsson 98 Högby IF 15.42,49 15.42,49
Ludvig Johansson 98 IFK Lidingö 15.51,30 15.51,30
Simon Sundström 98 IFK Lidingö
Olle Meijer 98 Malmö AI 16,19
Gabriel Steffensen 96 Mölndals AIK 14:13.46
Miguel Palm 98 Mölndals AIK 15.22
Sebastian Nilsson 98 Mölndals AIK 14:40.76
Archie Casteel 96 Spårvägens FK 15.09,70
Daniel Alemu 97 Spårvägens FK
Dennis Olsson 97 Spårvägens FK
Emil Danielsson 97 Spårvägens FK 14,46,00
Wille Levay 96 Spårvägens FK
Heshlu Andemariam 97 IF Start 15.40
Hafiz Ibrahem 96 Sävedalens AIK 15.06,74
Vidar Johansson 96 Sävedalens AIK
Seare Kibrom 98 Tjalve IF Norrköping
Amanuel Gergis 96 Turebergs FK 14.00,43 13.48
Hussein Ibrahim 98 Ullevi FK 14.57,56
Suldan Hassan 98 Ullevi FK 14.10.10 14.38,00
Oskar Hansson 97 KFUM Örebro 16.37
 
M22 Hinder 2000m 6
Simon Sundström 98 IFK Lidingö
Miguel Palm 98 Mölndals AIK 6.04
Hafiz Ibrahem 96 Sävedalens AIK
Leo Magnusson 98 Sävedalens AIK
Vidar Johansson 96 Sävedalens AIK
Suldan Hassan 98 Ullevi FK
 
M22 Häck 110m 10
Andreas Gustafsson 97 Falu IK 14,89
Jesper Nyman 98 Hanvikens SK 16.85
David Adrian 98 Huddinge AIS 16.10
Fredrik Kihlblom 98 Huddinge AIS
Ludvig Hillenfjärd 97 Huddinge AIS 15.55
Oscar Hjerm 97 KA 2 IF 14.55 14.55
James Gaudiello 98 Malmö AI 15.11 15,11
Max Hrelja 98 Malmö AI 13,98
Elias Martinsson 97 Mölndals AIK 14.55
Filip Björklund 98 Upsala IF
 
M22 Häck 400m 9
Ludvig Hillenfjärd 97 Huddinge AIS 52,95
Fredrik Lorentzon 97 IFK Lidingö 57,01 57,15
Jesper Rilegård 98 IFK Lidingö 57,36 57,36
Simon Sigurd 98 Timrå AIF 59,30
William Frobe 98 Täby IS 50.94
Alexander Lundskog 96 Ullevi FK 52,42
Johan Brasch 98 Wärnamo SK
Viktor Kjellsson 98 IFK Växjö 59.57
Samuel Wiik 98 Örgryte IS 53,36
 
M22 Höjd 10
Arvid Ryberg 98 IF Göta Karlstad 2.08 2.07
Markus Asplund 98 IF Göta Karlstad
Simon Andersson 97 IF Göta Karlstad
Simon Throgen 97 IF Göta Karlstad 1.96
Fredrik Kihlblom 98 Huddinge AIS 1,87
Kevin Duvert 98 Turebergs FK
Herman Olvik 96 Ullevi FK 200
Robin Jacobsson 98 Ullevi FK 201
Filip Björklund 98 Upsala IF 2,10
Oskar Lundqvist 97 Upsala IF 2,14
 
M22 Stav 8
Andreas Gustafsson 97 Falu IK 4,65 4,48
Nicklas Karlsson 96 Finspångs AIK 4.75
Jakob Samuelsson 98 Hässelby SK
Magnus Herstedt 98 Malmö AI
Jonathan Karlsson 98 Täby IS
Robin Jacobsson 98 Ullevi FK 478
Anton Sjöström 97 IFK Umeå 4.30 4.30
Emil Östergren 98 IFK Växjö 4.37
 
M22 Längd 17
Andreas Gustafsson 97 Falu IK 7,19
Victor Pettersson 97 IF Göta Karlstad
David Svensson 98 Hammarby IF 7,11
David Adrian 98 Huddinge AIS 5.87
Wilhelm Eidenstedt 98 Hässelby SK
Albin Boestad 97 IFK Lidingö 6,51
Anton Östebo 96 Linköpings GIF 6,28
Marcus Nyberg 97 Malmö AI 6.76
Elias Martinsson 97 Mölndals AIK
Richard Heikkilä 98 Mölndals AIK
Henning André 97 Nyköpings BIS 7,18 6,78
Erik Dahlqvist 98 IK Orient
Tobias Jonsson 96 IK Orient
Gustav Bålström 98 Ullevi FK 6,91
Daniel Örevik 97 Visby IF Gute FIK
Jonatan Hirsh 98 KFUM Örebro 7,25 7,25
Artur Engström 96 Örgryte IS 7,18
 
M22 Tresteg 9
Timothy Olsson 98 Huddinge AIS 14,24
Albin Boestad 97 IFK Lidingö 14,30 14,00
Marcus Nyberg 97 Malmö AI 15,22 15,07
Henning André 97 Nyköpings BIS 14,67 14,67
Elias Högström 97 Sundsvalls FI 13.62 13.39
Gustav Bålström 98 Ullevi FK 15,15
Jonathan Persgården 96 Ullevi FK 13,40
Artur Engström 96 Örgryte IS
Eric Hallquist 96 Östersunds GIF Friidrott 14,11 14,11
 
M22 Kula 10
Filip Karlsson 97 FIF Gnistan 12,19
Jesper Arbinge 97 Huddinge AIS 16,46
Axel Norén 96 Hässelby SK
Jakob Samuelsson 98 Hässelby SK
Wictor Petersson 98 Malmö AI
William Frobe 98 Täby IS
Carl Narup 98 Ullevi FK 12,56
William Ullberg 96 IFK Umeå
Albin Lager 96 KFUM Örebro
Jakob Gardenkrans 97 Athletics 24Seven SK
 
M22 Diskus 7
Axel Norén 96 Hässelby SK
Jakob Samuelsson 98 Hässelby SK
Wictor Petersson 98 Malmö AI
Fredrik Gerdsdorff 96 Timrå AIF 43,97
William Ullberg 96 IFK Umeå
Albin Lager 96 KFUM Örebro
Jakob Gardenkrans 97 Athletics 24Seven SK 63,63 63,63
 
M22 Slägga 4
Tobias Hagström 96 Hälle IF 60.95 60.95
Fredrik Gerdsdorff 96 Timrå AIF 51,68
Anton Andersson 96 Turebergs FK
Johannes Nilsson 98 Västerås FK 51,00 48,02
 
M22 Spjut 11
Andreè Nilsson 97 SK Bore
Jakob Eriksson 98 IF Göta Karlstad
Jakob Samuelsson 98 Hässelby SK
Kamil Kaminski 96 Hässelby SK 67.01 67.01
Simon Litzell 97 Hässelby SK 78.73 74.46
Rasmus Eriksson 98 Kils AIK 68.67 67.30
Esa Hiltunen 96 Ullevi FK 60.60
John Amundsson 96 Ullevi FK 59.50
Isak Oskarsson 96 IFK Växjö 66.94
Theodor Ahlström 98 IFK Växjö 61.63
William Norderhaug 98 IK Ymer 50,58
 
P19 100m 23
Glody Ngoma 00 IFK Göteborg 11.08 11.08
Ibrahim Abakar 99 Hammarby IF
Joel Bengtsson 99 IFK Helsingborg
Omar Chaaban 00 IFK Helsingborg 10.96
Adam Elhendy Gunnarsson 00 Karlskoga FIF 11.22
Simon Wennolf 00 IFK Lund 11.42
Kasper Kadestål 99 Malmö AI 10,70 10,70
Raymond Mpanga 99 Malmö AI 11,07 11,07
Jacob Helsing 00 IK Orient
Viktor Thor 00 Strands IF 11,13
William Thor 00 Strands IF 11,09
Emil Sandström 00 Söderhamns IF 11,10 11,31
Erik Ahlfont 00 Turebergs FK
Vidar Stenqvist 00 Täby IS 10.59
Erik Johansson 99 Varbergs GIF 10.90 10.90
Jakob Dalenbring 99 Västerås FK 11,27 11,27
Jonathan Kjellèn 00 Västerås FK
Alexander Andreasson 99 Örgryte IS 10,89 11,22
Carl Bengtström 00 Örgryte IS 10,85
Charles Mårelid 99 Örgryte IS 11,29
Sakhi Husseini 99 Håfreströms IF 11,84
Marcus Andersson 00 Öresund FK 11,41
Carl Enhörning 00 AIK Friidrott 11:18 11:30
 
P19 200m 21
Aaron Ladestam 00 IFK Göteborg 22.73 22.73
Glody Ngoma 00 IFK Göteborg 22.62 22.62
Omar Chaaban 00 IFK Helsingborg 22.07
Daniel Sjölin 00 Höörs IS 23,16 23,16
Adam Elhendy Gunnarsson 00 Karlskoga FIF 22.26
Simon Wennolf 00 IFK Lund 23.58
Kasper Kadestål 99 Malmö AI 21,14 21,14
Raymond Mpanga 99 Malmö AI 22,48 22,48
Jacob Helsing 00 IK Orient
Viktor Thor 00 Strands IF 23,03
William Thor 00 Strands IF 23,25
Erik Ahlfont 00 Turebergs FK
Vidar Stenqvist 00 Täby IS 21.35
Anton Bengtsson 99 Ullevi FK 22,18
Erik Johansson 99 Varbergs GIF 21.91 21.91
Jakob Dalenbring 99 Västerås FK 23,19 23,19
Gustav Zetterlund 00 KFUM Örebro 24,09
Alexander Andreasson 99 Örgryte IS 22,10 22,40
Charles Mårelid 99 Örgryte IS 23,10
Johan Alsing 99 Östersunds GIF Friidrott 22.78 22.97
Sakhi Husseini 99 Håfreströms IF 24,56
 
P19 400m 15
Aaron Ladestam 00 IFK Göteborg 49.73 49.73
Ahmed Bahaa 00 Hässelby SK 51,71
Adam Elhendy Gunnarsson 00 Karlskoga FIF 50.16
Viktor Bergkvist 00 Linköpings GIF 50,88 51,53
Edvin Hagberg 99 Turebergs FK
Arvid Friberg 99 Täby IS
Anton Bengtsson 99 Ullevi FK 50,90
Mathias Söder 99 Ullevi FK 50.66
Arvid Gustafsson 99 Upsala IF 50,50
Ludvig Brorsson 00 IK Wilske 50,70
Axel Sandberg 00 KFUM Örebro
Gustav Zetterlund 00 KFUM Örebro 54,74
Olle Tyrsmo 00 KFUM Örebro
Felix Larsen Nilsson 00 Örgryte IS 51,69 52,15
Svante Wester 99 Örgryte IS 51,21 52,80
 
P19 800m 22
Nils Jonsson 00 Danderyds SK 1.57,02 1.57,02
Berhe Kidane 99 Eskilstuna FI 1.50,95 1.50,95
Rasmus Tidestad 00 IF Göta Karlstad 1:56.52
Daniel Tegbrant 00 Hammarby IF 1.57,93
Henry Jacobson 99 Hammarby IF 1.56,98
Iyuel Ayele 99 Hammarby IF 1.53,70
Anton Ledell 99 Huddinge AIS 1.59.10 1.59.10
Simon Carrington 00 Högby IF 1:59:79 1:59:79
Carl Malmström 00 Kongahälla AIK 2.04 2.06
Abubakar Abdullahi 99 Malmö AI
Tobias Eknor 00 Spårvägens FK 1.58,69
Michael Welday 99 Stocksäters IF 1.59,56
Erik Jälknäs 00 Sävedalens AIK
Edvin Hagberg 99 Turebergs FK
Mathias Söder 99 Ullevi FK 1.55,20
Wilhelm Olofsson 00 IFK Umeå 1.59.86 2.00.40
Faustin Mugabo 00 Väsby IK 2.01
Eric Källman 00 IK Ymer 1.53,26
Axel Sandberg 00 KFUM Örebro
Jonatan Gustafsson 99 KFUM Örebro 1.56.77
Olle Tyrsmo 00 KFUM Örebro
Axel Strömsöe 00 LK Roslagen 2.04,56
 
P19 1500m 24
Berhe Kidane 99 Eskilstuna FI 3.54,94 3.54,94
Rasmus Tidestad 00 IF Göta Karlstad 4:07.60
Henry Jacobson 99 Hammarby IF 4:08.88
Iyuel Ayele 99 Hammarby IF
Anton Ledell 99 Huddinge AIS
Merhawi Seyfu 00 Hälle IF 4.03.55 4.03.55
Samuel Fitsumbrhan 99 Hälle IF 4.12 4.12
Kristoffer Tengroth 00 Hässelby SK
Omar Ismail 00 Högby IF 3:58.28
Simon Carrington 00 Högby IF 4:18:40 4:18:40
Abubakar Abdullahi 99 Malmö AI
Erik Åberg 00 Spårvägens FK 4.31,00
Rasmus Ahlgren 99 Spårvägens FK 4.09,13
Samuel Eriksson Lidbrink 99 Spårvägens FK 4.15,27
Michael Welday 99 Stocksäters IF 4.07,82
Erik Jälknäs 00 Sävedalens AIK
Mathias Söder 99 Ullevi FK 4.02,30
Wilhelm Olofsson 00 IFK Umeå 4.09.83 4.09.83
Axel Djurberg 99 Upsala IF 4:00.06
Abdinor Aden 00 IFK Växjö
Eric Källman 00 IK Ymer 3.58,33
Gustaf Norlander 99 Ärla IF
Jack Karlsson 99 KFUM Örebro 4.06.51
Jonatan Gustafsson 99 KFUM Örebro 4.02.69
 
P19 5000m 15
Lukas Segersten 00 Eskilstuna FI
Merhawi Seyfu 00 Hälle IF
Samuel Fitsumbrhan 99 Hälle IF 14.56 14.56
Love Carlsson 00 Högby IF 15:30.00
Ludvig Bjurelid 00 Högby IF
Omar Ismail 00 Högby IF 14:52.37
Abdisamed Khader Ahmed 00 KA 2 IF
Medhane Tumzghi 99 Lerum Friidrott 15:58,78 15:58,78
Olof Silvander 99 IFK Lidingö
Samuel Eriksson Lidbrink 99 Spårvägens FK
August Mollén 99 Tjalve IF Norrköping
Axel Djurberg 99 Upsala IF 15:24.39
Abdinor Aden 00 IFK Växjö
Gustaf Norlander 99 Ärla IF
Jack Karlsson 99 KFUM Örebro
 
P19 Hinder 2000m 6
Ludvig Bjurelid 00 Högby IF 6:10.00
Abdisamed Khader Ahmed 00 KA 2 IF
Olof Silvander 99 IFK Lidingö 6.20,37 6.20,37
Erik Jälknäs 00 Sävedalens AIK
August Mollén 99 Tjalve IF Norrköping
Axel Djurberg 99 Upsala IF
 
P19 Häck 110m 11
Emil Uhlin 00 Falu IK 15,33
Daniel Grenegård 00 IF Göta Karlstad
Melker Gustavsson 00 IF Göta Karlstad
Joel Bengtsson 99 IFK Helsingborg 14.17
Mikael Lundkvist 00 Huddinge AIS 15.76
Jacob Lenz 99 IFK Lund
Joakim Wadstein 00 Tjalve IF Norrköping
Leo Bergström 00 Täby IS
Philip Stömne 00 Valbo AIF 15.12 15.12
Anton Bertilsson 99 IFK Växjö 15.26
Gustav Karlsson 00 Thorengruppen TFC
 
P19 Häck 400m 11
Samuel Lestander 00 IFK Göteborg 58.97 58.97
Mikael Lundkvist 00 Huddinge AIS 58,54
Arvid Friberg 99 Täby IS
Arvid Gustafsson 99 Upsala IF 55.88
Philip Stömne 00 Valbo AIF 57.25 57.25
Anton Andersson 00 Varbergs GIF
Ludvig Brorsson 00 IK Wilske 58,98 58,98
Anton Bertilsson 99 IFK Växjö 52.50
Felix Larsen Nilsson 00 Örgryte IS 57,04 57,04
Jonathan Borg 99 Trollhättan FIK 58,33 58,33
Gustav Karlsson 00 Thorengruppen TFC 54.24 54.24
 
P19 Höjd 12
Emil Uhlin 00 Falu IK 2,00
Anton Olsson 99 FIK Färjestaden 1,93
Hampus Carlens 99 IFK Lidingö 2,03 1,94
Samuel Fransson 00 Malmö AI 1,95
Simon Thor 00 IFK Märsta
Carl Windmar 00 Spårvägens FK 1,89
Joakim Wadstein 00 Tjalve IF Norrköping
Leo Bergström 00 Täby IS
Philip Stömne 00 Valbo AIF 1.98 1.90
Simon Wiklund 99 IK Wilske 2.11 2.02
Tom Johansson 99 KFUM Örebro 1,93
Johan Alsing 99 Östersunds GIF Friidrott 190
 
P19 Stav 9
Johan Nordström 99 Falu IK 4,06
Anton Olsson 99 FIK Färjestaden 4,51
Carl Einar Eskonniemi Söderström 99 Hellas FK 4,30
Albin Andersson 00 IFK Lidingö 3,72 3,72
Simon Thor 00 IFK Märsta
Gustav Magnusson 00 Nyköpings BIS 4,41 4,33
Jack Tranderyd 00 KFUM Örebro 3,77
Tom Johansson 99 KFUM Örebro 4,90
Adam Bengtsson 99 Örgryte IS 4,16
 
P19 Längd 26
Noa Fridell 99 Eskilstuna FI
Emil Uhlin 00 Falu IK 6,73
Melker Gustavsson 00 IF Göta Karlstad 6.86 6.86
Samuel Lestander 00 IFK Göteborg 6.65 6.65
Felix Prins 00 Hammarby IF 6,35
Alexander Nyman 00 Hanvikens SK 6.61
Carl Einar Eskonniemi Söderström 99 Hellas FK 6,94 6,57
Marcus Lidman 99 Hälle IF 6.74 6.48
Robin Gustafsson 99 Hälle IF 6.92 6.64
Jacob Tysén Holmberg 00 Hässelby SK
Adam Elhendy Gunnarsson 00 Karlskoga FIF 6.88
Gustav Magnusson 00 Nyköpings BIS 6,86 6,75
Jesper Simonsson 00 IK Orient
Fabian Engström 00 Spårvägens FK
Viktor Thor 00 Strands IF 6,73
William Thor 00 Strands IF 6,54
Filip Nyström 00 Turebergs FK
Simon Björnstedt 99 Upsala IF 6,68
Oskar Erixon 99 IK Westmannia FI 6,86
Albin Månsson 99 IFK Växjö 6.87
Ludvig Jönsson 00 IFK Växjö
Kristoffer Kold Erlandsen 99 KFUM Örebro 6,66
Alexander Andreasson 99 Örgryte IS 6,95
Otto Hammarström 99 Örgryte IS 6,47
Tobias Carlryd 00 Örgryte IS 6,75
Thomas Rydh-Sternbeck 99 Österhaninge IF 7.16 7.16
 
P19 Tresteg 14
Noa Fridell 99 Eskilstuna FI
Anton Olsson 99 FIK Färjestaden 13,42 13,42
Alexander Nyman 00 Hanvikens SK 13,67
Edwin Pakiam 00 Hälle IF 12.41 12.41
Jacob Tysén Holmberg 00 Hässelby SK
Oskar Palmén 00 Karlskoga FIF 12,35 12,35
Tim Svantesson 00 Nyköpings BIS 14,09 13,74
Jesper Simonsson 00 IK Orient 13,36
Filip Nyström 00 Turebergs FK
Markus Lundborg 99 Ullevi FK 14,39
Linus Tegenborg Sjöström 00 Umedalens IF 12,94
Albin Månsson 99 IFK Växjö
Otto Hammarström 99 Örgryte IS
Tobias Carlryd 00 Örgryte IS 14,80
 
P19 Kula 8
Ragnar Carlsson 00 Falu IK
Sebastian Löschner 00 Huddinge AIS 15.32
Patrik Lindstedt 99 Hässelby SK
Simon Thor 00 IFK Märsta
Simon Lanngren 00 Sävedalens AIK
Lukas Björninger 00 Turebergs FK 16,41 16,28
August Bergstrand 99 Ullevi FK
Alex Wisme 00 IFK Växjö 14.33
 
P19 Diskus 10
Ragnar Carlsson 00 Falu IK
Sebastian Löschner 00 Huddinge AIS 48,15
Patrik Lindstedt 99 Hässelby SK
Alexander Sjögren 99 Kalmar SK 55.57 55.57
Erik Vestlund 99 Kils AIK 47,43 47,25
Markus Menander 99 Kongahälla AIK 44.66 44.66
Simon Thor 00 IFK Märsta
Simon Lanngren 00 Sävedalens AIK
Lukas Hamrin 99 Timrå AIF 51,72 49,15
Lukas Björninger 00 Turebergs FK 51,16 51,16
 
P19 Slägga 9
Simon Bjärnlöf Segerlind 00 Eksjö Södra IK 51,28 51,28
David Sahi 00 Enköpings AI 52,83 52,83
Ragnar Carlsson 00 Falu IK 77,62
Patrik Lindstedt 99 Hässelby SK
Alexander Sjögren 99 Kalmar SK 55.44 55.44
Rasmus Hellberg 01 Piteå IF
William Lindberg 99 Skellefteå AIK 55,50 55,50
Ivar Moisander 99 Spårvägens FK 61,05
August Bergstrand 99 Ullevi FK 60,69
 
P19 Spjut 6
Carl Widenholm 00 Hellas FK 62,08 62,08
Ozzie Hinshaw 00 Motala AIF
Simon Thor 00 IFK Märsta
Gustav Liljeblad 99 Mölndals AIK
Otto Sundell 00 Söderhamns IF 59.09 59.09
Alex Wisme 00 IFK Växjö
 
P17 100m 30
Carl Hedin 01 Eksjö Södra IK 11,32 11,32
Gustaf Heikki 01 Gefle IF 11,97 11,97
Moi Wirunpan 01 Gefle IF 11,27 11,27
Albin Enbacker 01 IF Göta Karlstad 12,29
Gabriel Gunnarsson 01 IF Göta Karlstad 10,95
Erik Pålsson 01 IFK Göteborg 11,43 11,43
Leon Johansson 01 Hammarby IF 11.79
Teodor Sobczyk 01 Hovslätts IK 11.96
Martin Hagberg 01 Hässelby SK 11.78 11.78
Petter Roos 01 KA 2 IF 11,83 11,83
Thomas Jones 01 Kyrkhults SK 10,95 10,95
Caleb Conable 01 Malmö AI 11,06
Max Rosquist-Larsson 01 Malmö AI 11,38
Felix Ekman 01 Sundbybergs IK 11,41 11,41
Ludvig Svanberg 01 Sundsvalls FI 12,18 12,39
Filip Engström 01 Turebergs FK
Erik Johansson 01 Ullevi FK 11,48
Lucas Bolin 01 Ullevi FK 11,33
Oliwer Danielsson 01 Ullevi FK 10,95
Noel Montelin 01 Visby IF Gute FIK 11.63
Mahdi Ahmadi 01 IFK Växjö
Amir Musa 01 KFUM Örebro 11,68
Bimo Soenarso 01 KFUM Örebro 10,90
Rasmus Hugosson 01 KFUM Örebro 11,07
Simon Sharapo 01 KFUM Örebro
Vahid Hassani 01 Håfreströms IF 12,48
Imran Lernebo 01 AIK Friidrott
Marcus Hagerud 01 AIK Friidrott 11.39
Markus Lantto 01 AIK Friidrott 11.39
William Gardell 01 AIK Friidrott 11.16
 
P17 200m 27
Moi Wirunpan 01 Gefle IF 23,22 23,22
Albin Enbacker 01 IF Göta Karlstad 24,82
Gabriel Gunnarsson 01 IF Göta Karlstad 22,61
Erik Pålsson 01 IFK Göteborg 23,39 23,39
Leon Johansson 01 Hammarby IF 24.01
Paul Förnestig 01 Hammarby IF 22.54 22,59
Johan Claeson 01 Linköpings GIF 22,66
Caleb Conable 01 Malmö AI
Max Rosquist-Larsson 01 Malmö AI
Sidrak Afework 01 Spårvägens FK
Felix Ekman 01 Sundbybergs IK 23,28 23,28
Ludvig Svanberg 01 Sundsvalls FI 24,93 24,93
Pontus Lundqvist 01 Sundsvalls FI
Filip Engström 01 Turebergs FK
Erik Johansson 01 Ullevi FK 23,04
Hampus Helamb 01 Ullevi FK
Lucas Bolin 01 Ullevi FK 23,35
Oliwer Danielsson 01 Ullevi FK 22,40
Albert Nygren 01 Upsala IF 23.22
Noel Montelin 01 Visby IF Gute FIK 24.13
Mahdi Ahmadi 01 IFK Växjö 23.58
Benjamin Tinglöf 01 Ärla IF
Bimo Soenarso 01 KFUM Örebro 22,84
Rasmus Hugosson 01 KFUM Örebro 21,99
Simon Sharapo 01 KFUM Örebro 22,91
Imran Lernebo 01 AIK Friidrott
Marcus Hagerud 01 AIK Friidrott 23.00
 
P17 400m 14
Nahom Hailu 01 IF Göta Karlstad
Erik Pålsson 01 IFK Göteborg 53.46 53.46
Gustav Gahne 01 Hässelby SK
Kalle Wållgren 01 Lerum Friidrott 51,53 51,53
Johan Claeson 01 Linköpings GIF 49,00
Albert Nurmi 01 Malmö AI 53,88
Roble Abdullahi 01 Malmö AI
Anton Sjölund 01 Spårvägens FK 52,02
Sidrak Afework 01 Spårvägens FK 53,61
Elias Engström 01 Sundsvalls FI 53,74 53,74
Albert Nygren 01 Upsala IF 50.09
Ludvig Ramhult 01 IK Ymer 52,05
Linus Strand 01 KFUM Örebro 54,55
Simon Martinsson 01 Österhaninge IF 51.08 51.08
 
P17 800m 20
Emil Millán De La Oliva 01 Eskilstuna FI
Nahom Hailu 01 IF Göta Karlstad
Erik Pålsson 01 IFK Göteborg 53,46 53,46
Anton Axelsson 01 Hässelby SK
Gustav Gahne 01 Hässelby SK
Max Bechtel 01 Hässelby SK
Melvin Johansson 01 IF Kville 2.05,29
Tom Berensson 01 IF Kville 2.05,00
Emil Renholm 01 Linköpings GIF 2,10,84 2,10,84
Roble Abdullahi 01 Malmö AI
Josef Wallenlind 01 Mölndals AIK 1:55.84
Anton Sjölund 01 Spårvägens FK 2.01,10
Elias Engström 01 Sundsvalls FI 2,03,07 2,03,07
Jonathan Edman 01 Umedalens IF 2.04,46
Albert Nygren 01 Upsala IF 1:54.35
Biniam Habtom 01 Åhus FIK 2.04,70 2.04,70
Melker Forsberg 01 KFUM Örebro 2.01.98
David Cannmo 01 Trollhättan FIK 2.00,39 2.00,39
Filip Ahlberg 01 AIK Friidrott
Ludvig Rasmuson 01 LK Roslagen 2.10,50
 
P17 1500m 10
Emil Millán De La Oliva 01 Eskilstuna FI
Anton Axelsson 01 Hässelby SK
Alexander Bucht 01 Sävedalens AIK 4.12,21
Markus Engsner 01 Sävedalens AIK 4.13,71
Jonathan Edman 01 Umedalens IF 4.09,13
Omar Nuur 01 IFK Växjö 4.04.64
Michael Nordahl 01 Ystads IF 4:24,40
Biniam Habtom 01 Åhus FIK 4.23,91 4.23,91
Melker Forsberg 01 KFUM Örebro 4.13.33
David Cannmo 01 Trollhättan FIK 4.22,53 4.22,53
 
P17 3000m 8
Emil Millán De La Oliva 01 Eskilstuna FI 8.29,47
Anton Axelsson 01 Hässelby SK
Erik Bungerfeldt 01 Hässelby SK
Alexander Bucht 01 Sävedalens AIK 8.53,31
Markus Engsner 01 Sävedalens AIK 9.12,01
Jonathan Edman 01 Umedalens IF 8.54,44
Hassan Abdiqadir 01 Västerås FK 9,03
Omar Nuur 01 IFK Växjö 8.36.58
 
P17 Hinder 2000m 9
Erik Bungerfeldt 01 Hässelby SK
Elliot Anderstedt 01 Höörs IS 6.24,35 6.28,05
Melvin Johansson 01 IF Kville
Tom Berensson 01 IF Kville
Jacob Klinth 01 IFK Lidingö 7.03,00 7.03,00
Markus Engsner 01 Sävedalens AIK
Hassan Abdiqadir 01 Västerås FK 6,17
Omar Nuur 01 IFK Växjö 5.53.24
Melker Forsberg 01 KFUM Örebro
 
P17 Häck 110m 13
Albin Hedén 01 KFUM Arvika 14,90 14,90
Carl Hedin 01 Eksjö Södra IK 15,48 15,48
Gabriel Gunnarsson 01 IF Göta Karlstad 14,56
Jonatan Håkansson 01 Hammarby IF
Carl af Forselles 01 Hellas FK 14,21 14,21
Philip Ryding 01 IF Kville
Thomas Jones 01 Kyrkhults SK 13,82 13,82
Melker Drackner 01 Lidköpings IS 15,62 15,62
Max Rosquist-Larsson 01 Malmö AI 15,12
Alfred Berglöf 01 Strands IF 15.57 15.57
Henrik Renz 01 Tjalve IF Norrköping
Oliver Ericsson 01 Upsala IF
Benjamin Tinglöf 01 Ärla IF
 
P17 Häck 300m 9
Albin Hedén 01 KFUM Arvika 38,84 38,84
Carl Hedin 01 Eksjö Södra IK 40,16 40,16
Jonatan Håkansson 01 Hammarby IF
Kalle Wållgren 01 Lerum Friidrott 39,25 39,25
Johan Claeson 01 Linköpings GIF 37,98 37,98
Sidrak Afework 01 Spårvägens FK 41,04
Nils Jensen 01 Sävedalens AIK
Lucas Kristenson 01 Varbergs GIF 42,91 42,91
Linus Strand 01 KFUM Örebro 42,47
 
P17 Höjd 7
Gustaf Heikki 01 Gefle IF 1,78 1,78
Carl af Forselles 01 Hellas FK 2,07 2,00
Elias Sahlin 01 Hellas FK 2,00 1,90
Philip Ryding 01 IF Kville 2.00 1.95
Theodor Duvert 01 Turebergs FK
Sören Pauli 01 Ullevi FK 185
Lucas Kristenson 01 Varbergs GIF 1,75 1,75
 
P17 Stav 15
Harald Gemmel 01 Hammarby IF 3,70 3,70
Jonatan Håkansson 01 Hammarby IF 3,65
Noah Ander 01 Hammarby IF 4,16
Carl af Forselles 01 Hellas FK 4,71 4,50
Teodor Sobczyk 01 Hovslätts IK 3.48
Tobias Solberg 01 Hässelby SK 4.23 4.20
Melvin Wahlström 01 Motala AIF
Calle Henrysson 01 IFK Märsta
Otto Nilsson 01 IK Sisu 446 4,01
Karl Johansson 01 Stocksäters IF 4,11 m 4,11 m
Nils Jensen 01 Sävedalens AIK
Henrik Renz 01 Tjalve IF Norrköping
Theodor Duvert 01 Turebergs FK 3,69 3,51
Benjamin Tinglöf 01 Ärla IF
Oliver Edman 01 Örgryte IS 4,01
 
P17 Längd 24
Moi Wirunpan 01 Gefle IF 6,35 5,89
Albin Enbacker 01 IF Göta Karlstad 5.43
Carl af Forselles 01 Hellas FK 7,13 7,13
Elias Sahlin 01 Hellas FK 6,50
Teodor Sobczyk 01 Hovslätts IK 6.16 6.16
Martin Hagberg 01 Hässelby SK 6.18 6.18
Milton Danielsson 01 Kalmar SK 5.81 5.81
Melker Drackner 01 Lidköpings IS
Caleb Conable 01 Malmö AI 6,79
Max Rosquist-Larsson 01 Malmö AI 6,21
Oskar Weidenholm 01 Mölndals AIK
Otto Nilsson 01 IK Sisu 6,57 6,57
Ludvig Svanberg 01 Sundsvalls FI 5,54
Henrik Renz 01 Tjalve IF Norrköping
Erik Johansson 01 Ullevi FK 7,15
Favour Chidison 01 Ullevi FK
Hampus Helamb 01 Ullevi FK 6,07
Oliwer Danielsson 01 Ullevi FK 6,96
Filip Lindh 01 IFK Växjö
Andreas Ehn 01 IK Ymer 6,47
Amir Musa 01 KFUM Örebro 6,19
Philip Wilhelmsson 01 KFUM Örebro
Isak Hejdenberg 01 Örgryte IS
Vahid Hassani 01 Håfreströms IF 5,42
 
P17 Tresteg 9
Carl af Forselles 01 Hellas FK 15,17 15,17
Caleb Conable 01 Malmö AI 13,96
Max Rosquist-Larsson 01 Malmö AI 11,97
Oskar Weidenholm 01 Mölndals AIK
Ludvig Svanberg 01 Sundsvalls FI 12,12
Favour Chidison 01 Ullevi FK 13.82
Filip Lindh 01 IFK Växjö 12.23
Philip Wilhelmsson 01 KFUM Örebro 12,20
Isak Hejdenberg 01 Örgryte IS 13,28
 
P17 Kula 8
Danijel Milenkovic 01 FIF Gnistan 17,31
Johannes Lilius 01 Huddinge AIS 15,38
Johannes Olsson 01 Hälle IF 14.19 14.19
Milton Danielsson 01 Kalmar SK 12.46 12.46
Arvid Mägi Theorin 01 IF Kville 18.08
Kalle Wållgren 01 Lerum Friidrott 12,91 12,91
Erik Bengtsson 01 Malmö AI
Malek Emghemes 01 Södertälje IF 12,48 12,48
 
P17 Diskus 12
Danijel Milenkovic 01 FIF Gnistan 53,40
Teodor Sobczyk 01 Hovslätts IK 38.65 38.65
Johannes Lilius 01 Huddinge AIS 50,43
Johannes Olsson 01 Hälle IF 36.23 36.23
Milton Danielsson 01 Kalmar SK 36.24 36.24
Arvid Mägi Theorin 01 IF Kville 49.94
William Lanndalen 01 IF Kville 44.85
Erik Bengtsson 01 Malmö AI
Emil Holm 01 Råby-Rekarne FIF 43,86 43,86
Henrik Renz 01 Tjalve IF Norrköping
Emil Holm 01 Turebergs FK 44,89 44,89
Victor Wisen 01 Upsala IF 49,93
 
P17 Slägga 7
Danijel Milenkovic 01 FIF Gnistan 55,35
William Lanndalen 01 IF Kville 63.32
Rasmus Hellberg 01 Piteå IF 54,41 54,41
Emil Holm 01 Råby-Rekarne FIF 53,95 53,34
Emil Holm 01 Turebergs FK 42,64 42,64
Hugo Sörby 01 Upsala IF 61,35
James Eriksson Nicholls 01 KFUM Örebro 59.28 59.28
 
P17 Spjut 6
Emil Lavett 01 Hammarby IF 41.16
William Lanndalen 01 IF Kville 52.47
Otto Nilsson 01 IK Sisu 48,25 48,25
Jakob Grönlund 01 Sollefteå GIF 54.30 m
Pontus Lundqvist 01 Sundsvalls FI 52,60 48,67
Theodor Duvert 01 Turebergs FK 44.01
 
K22 100m 16
Nikki Sjöberg 98 Bollnäs FIK 11,89 11,90
Linnea Tillman 98 IFK Helsingborg 12.10
Ida Nilsson 98 Hovslätts IK 12.36 12.39
Binai Ahmad 97 KA 2 IF
Linnea Agefjäll 97 Linköpings GIF 12,50 12,50
Therese Bjureby 97 Linköpings GIF 12,57 12,57
Irene Ekelund 97 Spårvägens FK 11,72
Emilia Kjellberg 96 IFK Sunne FK 11,79 12,23
Amanda Jansson 96 Tierps IF 12.64 12.75
Maria Södergren 98 Täby IS
Claudia Payton 98 Ullevi FK 11,67
Lisa Lilja 96 Ullevi FK
Maja Almgren 98 Visby IF Gute FIK 12,27 12,27
Emelie Rantzow 98 IK Ymer 11,98
Emma Jansson 97 KFUM Örebro 11.76 11.89
Moa Ullgren 96 Athletics 24Seven SK 12,28 12,32
 
K22 200m 16
Nikki Sjöberg 98 Bollnäs FIK 24,15 24,32
Vendela Rydbäck 97 Göteborgs KIK 24:92 24:99
Linnea Tillman 98 IFK Helsingborg 25.33
Binai Ahmad 97 KA 2 IF
Linnea Agefjäll 97 Linköpings GIF 25,90 26,01
Felicia Ascard 96 IFK Lund 25,04
Linnea Frobe 98 Täby IS 24.59
Sofia Hultgren 97 Täby IS 25.65
Denise Eriksson 98 Ullevi FK 24,64
Ebba Svantesson 97 Ullevi FK 25,18
Lisa Lilja 96 Ullevi FK 23,90
Maja Almgren 98 Visby IF Gute FIK 25,77 25,77
Emelie Rantzow 98 IK Ymer 24,45
Emma Jansson 97 KFUM Örebro 24.06 24.28
Hanna Aabakken 98 KFUM Örebro 26,16 26,16
Anna Engelin 98 Östersunds GIF Friidrott
 
K22 400m 10
Minna Svärd 98 IF Göta Karlstad
Vendela Rydbäck 97 Göteborgs KIK 55:43 56:52
Amanda Holmberg 98 Lidköpings IS
Alexandra Everett 96 Malmö AI
Elvira Erixon 96 Mölndals AIK 60.74
Linnea Frobe 98 Täby IS 54.66
Lovisa Linde 98 Täby IS 55.59
Sofia Hultgren 97 Täby IS
Ebba Svantesson 97 Ullevi FK 57,17
Anna Engelin 98 Östersunds GIF Friidrott
 
K22 800m 9
Madeleine Björlin-Delmar 96 IFK Göteborg 2.06,88 2.06,88
Filippa Ramberg 97 Hammarby IF 2.21,28
Hanna Bergström 97 Huddinge AIS 2,15,18
Astrid Rosvall 97 Hässelby SK
Aleksandra Gustavsson 97 Lidköpings IS 2.35,75
Sofia Johansson 98 Linköpings GIF 2,11,34 2,11,34
Elin Brink 97 Mölndals AIK 2:12.45
Alicia Nilsson 98 Stenungsunds FI
Ida Ekroth 96 Upsala IF 2.14,60
 
K22 1500m 13
Malin Persson 97 Bollnäs FIK 4.43,97 4.51,16
Filippa Ramberg 97 Hammarby IF 5:01.15
Hanna Bergström 97 Huddinge AIS 4.39, 76
Astrid Rosvall 97 Hässelby SK
Emma Gustafsson 97 Hässelby SK
Sofia Johansson 98 Linköpings GIF 4,31,74 4,31,74
Alice Greberg 98 Mölndals AIK 4:50.64 4:59.37
Elin Brink 97 Mölndals AIK 4:33.98
Amanda Ekblad 98 Oskarshamns SK
Amélie Svensson 96 Sävedalens AIK
Sara Christiansson 97 Sävedalens AIK
Thea Boström 98 Tjalve IF Norrköping
Andrea Claesson 98 Turebergs FK 4.35,27
 
K22 5000m 11
Malin Persson 97 Bollnäs FIK 17.48,15 19.32,87
Jessica Borg 98 Huddinge AIS
Ellen Persson 97 Högby IF
Alice Greberg 98 Mölndals AIK
Sara Christiansson 97 Sävedalens AIK
Thea Boström 98 Tjalve IF Norrköping
Angelica Strandberg 96 IFK Umeå 18.19,66
Moa Rothman 96 Västerås FK
Nadja Strandberg 96 Västerås FK
Julia Arvidsson 98 IFK Växjö
Ester Torstensson 96 Trollhättan FIK
 
K22 Hinder 2000m 6
Emma Gustafsson 97 Hässelby SK
Alice Greberg 98 Mölndals AIK
Elin Brink 97 Mölndals AIK
Amanda Ekblad 98 Oskarshamns SK
Amélie Svensson 96 Sävedalens AIK
Moa Rothman 96 Västerås FK
 
K22 Häck 100m 13
Lisa Piscator 97 IF Göta Karlstad
Tess Hertz-Saebbö 98 Göteborgs KIK 13,95 13,95
Jonna Lindéen 96 Kalmar SK 14.49 14.49
Amanda Holmberg 98 Lidköpings IS
Daniela Karlsson 96 Täby IS
Helena Kolte 98 Täby IS
Maria Södergren 98 Täby IS 14.91
Levina Ahlgren 98 Upsala IF 16,17
Lovisa Östervall 97 Upsala IF 14,18
Emma Stenlöf 96 Västerås FK 14,56
Stina Hedvall 96 IFK Växjö
Amanda Öberg 96 IK Ymer
Emelie Nyman Wänseth 98 Östersunds GIF Friidrott 14,38 14,88
 
K22 Häck 400m 11
Lisa Piscator 97 IF Göta Karlstad
Minna Svärd 98 IF Göta Karlstad
Emma Söderström 98 Göteborgs KIK 62,00
Jonna Lindéen 96 Kalmar SK 62.97
Amanda Holmberg 98 Lidköpings IS
Therese Bjureby 97 Linköpings GIF 63,98 63,98
Felicia Ascard 96 IFK Lund 63,95
Ellen Eklund 98 Piteå IF
Lovisa Linde 98 Täby IS 60.05
Emelie Öberg 97 Ullevi FK 65,55
Ida Ekroth 96 Upsala IF 64,24
 
K22 Höjd 5
Louise Ekman 97 Gefle IF 1,82 1,82
Elin Johansson 98 Linköpings GIF 1,70 1,53
Helena Kolte 98 Täby IS
Lovisa Östervall 97 Upsala IF 1,86
Emma Stenlöf 96 Västerås FK 1,77
 
K22 Stav 8
Minna Svärd 98 IF Göta Karlstad
Vilma Styrman 98 Haparanda SKT 3,15 -
Annika Jönsson 96 IFK Helsingborg 3.90
Klara Mattsson 97 IK Orient
Ellen Olsson 97 Wärnamo SK 4,25 4,25
Louise Kvarforth 98 Västerås FK 3,05 3,05
Fanny Bergetoft 96 KFUM Örebro 334 334
Sara Cannmo 96 Örgryte IS 3,75
 
K22 Längd 19
Anna Lennman 98 Falu IK 5,47
Kaiza Karlén 98 IF Göta Karlstad
Tess Hertz-Saebbö 98 Göteborgs KIK 6,09 6,01
Linnea Tillman 98 IFK Helsingborg
Ida Nilsson 98 Hovslätts IK 6.09w 5.95
Marion Sackey Mensah 98 Huddinge AIS 5.05
Jonna Lindéen 96 Kalmar SK 6.01 6.01
Elin Johansson 98 Linköpings GIF 5,27 5,11
Jenny Lestander 98 Linköpings GIF 5,95 5,95
Sara Sjögren 98 Stenungsunds FI 5,93
Emilia Kjellberg 96 IFK Sunne FK 6,24 5,98
Ellinor Persson 96 Täby IS
Helena Kolte 98 Täby IS
Lisa Warfvinge 98 Varbergs GIF
Emma Stenlöf 96 Västerås FK 5,82
Thilda Särnevång 96 IFK Växjö 6.07
Judith Wagersten 98 Örgryte IS 5,51
Emelie Nyman Wänseth 98 Östersunds GIF Friidrott 5,87
Moa Ullgren 96 Athletics 24Seven SK 6,07 5,86
 
K22 Tresteg 10
Jenny Lestander 98 Linköpings GIF 12,48 12,20
Sara Sjögren 98 Stenungsunds FI 12,12
Hanna Gille 96 Sävedalens AIK
Ellinor Persson 96 Täby IS
Nosimo Sjögren 97 Ullevi FK 11,32
Victoria Jacobsson 97 Ullevi FK 11,45
Amanda Hjalmarsson 97 IFK Växjö 11.56
Thilda Särnevång 96 IFK Växjö
Judith Wagersten 98 Örgryte IS 11,57
Emelie Nyman Wänseth 98 Östersunds GIF Friidrott 13,12 12,94
 
K22 Kula 8
Amanda Malmehed 98 IF Göta Karlstad 15.24
Mathilda Eriksson 98 Huddinge AIS 12.70
Sara Lennman 96 Katrineholms SK 15.93 15.93
Helena Kolte 98 Täby IS
Linn Bergstrand 96 Ullevi FK 11,58
Victoria Engström Kindmark 97 Upsala IF 13,45
Nina Björkman 98 Västerås FK 12,08
Jennifer Rudberg 98 IK Ymer 12,30
 
K22 Diskus 9
Grete Ahlberg 98 Hammarby IF 40,04
Mathilda Eriksson 98 Huddinge AIS 49,75
Anna Karlsson 98 Motala AIF
Amanda Nordin 97 Skellefteå AIK 44,61 44,61
Linn Bergstrand 96 Ullevi FK 42,64
Ellen Pettersson 97 Upsala IF 48,33
Vanessa Kamga 98 Upsala IF 57,04
Nina Björkman 98 Västerås FK 41,12 41,12
Jennifer Rudberg 98 IK Ymer 43,14
 
K22 Slägga 13
Michaela Norrbelius 97 Gefle IF 57.78 57.78
Josefine Larsson 98 Glanshammars IF 48,50
Carolin Näslund 98 IF Göta Karlstad 53.59 48.37
Grete Ahlberg 98 Hammarby IF 65,55
Jessica Preiman 98 Haparanda SKT 42,82 42,82
Rebecka Hallerth 96 Hellas FK 58,06 58,06
Jessica Mattsson 98 Spårvägens FK 54,57
Emma Thor 97 Turebergs FK 64,85 64,85
Hanna Mårtensson 96 Turebergs FK 57,72 57,72
Annika Larsson 96 Upsala IF 58,22
Kajsa Wennberg 96 Upsala IF 60,23
Nina Björkman 98 Västerås FK 49,40 49,40
Sabine Steen 97 KFUM Örebro 53,21 52,29
 
K22 Spjut 7
Maria Olsson 96 Gefle IF 40,99 40,99
Carolin Näslund 98 IF Göta Karlstad
Mathilda Eriksson 98 Huddinge AIS 32.23
Louise Liljeblad 97 Mölndals AIK
Linn Peura 97 Södertälje IF 47,98 45,44
Maja Gustavsson 98 Västerås FK 42,73
Emelie Nyman Wänseth 98 Östersunds GIF Friidrott 42,71 41,80
 
F19 100m 22
Ebba Gustavsson 00 IF Göta Karlstad
Linn Bäcklin 99 IF Göta Karlstad 12.21 12.24
Charlotte Andersson 00 Hammarby IF 12,53
Greta Deltin 00 Hammarby IF 12,11
Alva Von Gerber 00 Huddinge AIS 12,80
Izabella Ripsweden 00 Huddinge AIS 13.39
Kajsa Eriksson 00 Huddinge AIS 12.86
Linda Eriksson 00 Huddinge AIS 12,92
Sara Hermansson 99 Huddinge AIS 13,43
Amanda Hansson 99 Hässelby SK
Julia Björkman 00 IF Kville 12,35
Alma Kilpeläinen 99 Ljungby FIK 12.57 12.57
Emmy Smedberg 00 Malmö AI 12,50
Amanda Eriksson 00 Spårvägens FK
Saga Berneryd 99 Spårvägens FK 12,47
Gabriella Holmström 00 Upsala IF 12,21
Marie Ebbestad 00 Upsala IF 12,73
Clara Augustsson 00 IK Ymer 10,57
Moa Kjellander 99 Åhus FIK 12,41 12,65
Ida Thunberg 99 KFUM Örebro 12,04 12,04
Rebecca Strand 99 Örgryte IS 12,35
Olivia Köhler 00 Gällivare SK 13,03
 
F19 200m 22
Hanna Dahlberg 00 Eslövs AI 26.51
Linn Bäcklin 99 IF Göta Karlstad 25.11 25.27
Matilda Hallström 00 Göteborgs KIK 26,10 26,10
Charlotte Andersson 00 Hammarby IF 26,01
Linnéa Volmerdal 99 Hovslätts IK 26,39
Kajsa Eriksson 00 Huddinge AIS 26,34
Linda Eriksson 00 Huddinge AIS 26,87
Sara Hermansson 99 Huddinge AIS 26,84
Amanda Hansson 99 Hässelby SK
Emmy Smedberg 00 Malmö AI
Orchina Ghreibo 00 Motala AIF
Amanda Eriksson 00 Spårvägens FK
Saga Berneryd 99 Spårvägens FK 25,40
Hanna Zachrisson 99 Ullevi FK 27,23
Ide Ileso 00 Ullevi FK 26,67
Louise Duvling-Andersson 00 Ullevi FK 25,30
Gabriella Holmström 00 Upsala IF 25,40
Marie Ebbestad 00 Upsala IF 26,70
Virva Rylander 00 Västerås FK 25,54 26,31
Clara Augustsson 00 IK Ymer 25,92
Rebecca Strand 99 Örgryte IS 25,52
Fanny Runheim 99 Thorengruppen TFC 24.41 24.41
 
F19 400m 10
Matilda Hallström 00 Göteborgs KIK 58,15 58,80
Linnéa Volmerdal 99 Hovslätts IK 61,28 61,28
Ebba Jernmark-Burrows 00 Hälle IF 60.35 60.35
Mimmi Andersson 00 Högby IF 62,57
Celina Reichardt 99 Spårvägens FK 59,89
Saga Berneryd 99 Spårvägens FK 58,93
Ide Ileso 00 Ullevi FK 59,41
Louise Duvling-Andersson 00 Ullevi FK 57,21
Virva Rylander 00 Västerås FK 57,93
Carolina Söderbom 99 Ärla IF
 
F19 800m 11
Vilma Hultström 00 Hammarby IF 2.19,30
Sara Dädeby 99 Hovslätts IK 2,17,36
Filippa Hörnberg 00 Hässelby SK
Mimmi Andersson 00 Högby IF 2:23.05
Beatrice Brink 99 IF Kville 2.14,38
Linn Alness Borg 00 IFK Lidingö 2.20,42 2.20,42
Emily Fielder 00 Motala AIF
Thea Norlund 00 Skellefteå AIK 2.16,10 2.20,38
Elin Marcusson 99 Trångsvikens IF 2.18,06 2.18,06
Wilma Marcusson 99 Trångsvikens IF 2.17,63 2.17,63
Linda Nyblom 00 Turebergs FK 2.20,54
 
F19 1500m 12
Caroline Olsmats 00 Danderyds SK
Linnea Palm 99 Falu IK 4.41,51
Ida Esperi 00 Haparanda SKT 5.02,00 -
Sara Dädeby 99 Hovslätts IK 4,45,00
Linnea Sennström 00 Hässelby SK
Julia Samuelsson 99 Högby IF 4.33.28 4.33.28
Beatrice Brink 99 IF Kville 4.33,73
Linn Alness Borg 00 IFK Lidingö 4.50,31 4.50,31
Thea Norlund 00 Skellefteå AIK 3.39,81 4.45,20
Elin Marcusson 99 Trångsvikens IF 4.46,15 4.46,15
Eleonora Olsmats 99 Turebergs FK
Emilia Lillemo 00 Täby IS 4.39
 
F19 3000m 10
Linnea Palm 99 Falu IK 10.44,42
Linnea Sennström 00 Hässelby SK
Julia Samuelsson 99 Högby IF 10.05.75 10.05.75
Beatrice Brink 99 IF Kville 10.08,85
Mika Söderström 99 IFK Lidingö
Emelie Eriksson 00 Stora Skedvi IK 10:23.56 10:23.56
Eleonora Olsmats 99 Turebergs FK
Filppa Kåhre 00 Turebergs FK
Emilia Lillemo 00 Täby IS 9.56
Kristina Axelsson 99 Sya SK
 
F19 Hinder 2000m 5
Malin Dahlbäck 99 Eskilstuna FI
Sara Gunnarsson 99 Mölndals AIK
Thea Norlund 00 Skellefteå AIK
Eleonora Olsmats 99 Turebergs FK
Emilia Lillemo 00 Täby IS 6.51
 
F19 Häck 100m 9
Astrid Lees 99 Brattås CK 15,61
Jonna Uttman 99 IF Göta Karlstad
Alva Von Gerber 00 Huddinge AIS 15,00
Amanda Hansson 99 Hässelby SK
Lovisa Karlsson 00 Högby IF 14.35
Alma Kilpeläinen 99 Ljungby FIK 14.48 14.48
Moa Kjellander 99 Åhus FIK 14,83 15,17
Ida Thunberg 99 KFUM Örebro 13,58 13,58
Olivia Köhler 00 Gällivare SK
 
F19 Häck 400m 6
Frida Wistfors 99 IF Göta Karlstad
Alice Kjellander 00 Göteborgs KIK 65,60 65,60
Linnéa Volmerdal 99 Hovslätts IK 69,26
Ebba Jernmark-Burrows 00 Hälle IF
Celina Reichardt 99 Spårvägens FK 62,86
Ella Arvidsson 99 Östersunds GIF Friidrott 64.87 67.77
 
F19 Höjd 13
Filippa Backman 00 Gefle IF 1,62 1,57
Anna Påsse 99 Göteborgs KIK 1,70 1,70
Linn Hertz-Saebbö 00 Göteborgs KIK 1,67
Linnea Jönsson 99 IFK Helsingborg
Tora Rickelvik 00 Huddinge AIS 1,51
Lovisa Karlsson 00 Högby IF
Karin Boestad 99 IFK Lidingö 1,61 1,58
Erika Wärff 00 Malmö AI 1,83
Maja Nilsson 99 Motala AIF
Ellen Hedin 00 IK Orient 167 159
Jennifer Dalberg 99 Piteå IF 170 165
Frida Bergvall 99 IFK Växjö 1,62
Sanna Pettersson 99 Östersunds GIF Friidrott 1.72 1.68
 
F19 Stav 9
Cecilia Kenttälä 00 Haparanda SKT 2,85 2,80
Linnea Jönsson 99 IFK Helsingborg 4.05
Filippa Miller 99 Hovslätts IK 3.90 3.90
Johanna Hellman 99 IFK Lidingö 3,20 3,20
Hanna Zachrisson 99 Ullevi FK 313
Louise Duvling-Andersson 00 Ullevi FK 345
Hanna Viklund 99 Umedalens IF 3,75 3,65
Sophie Olsson 99 IFK Växjö 3.72
Ebba Blomstrand 00 KFUM Örebro 347
 
F19 Längd 23
Hanna Dahlberg 00 Eslövs AI 5,29 5,23
Linn Egerfält 00 Gefle IF 5,55 5,55
Ebba Gustavsson 00 IF Göta Karlstad
Alice Kjellander 00 Göteborgs KIK 5,38 5,38
Victoria Almerén Hansson 99 Hammarby IF 5,94
Cecilia Kenttälä 00 Haparanda SKT 4,74 4,62
Izabella Ripsweden 00 Huddinge AIS 5.39
Amanda Hansson 99 Hässelby SK
Lovisa Karlsson 00 Högby IF
Julia Olander 99 KA 2 IF 5.38 5.14w
Alma Kilpeläinen 99 Ljungby FIK
Fatima Koné 99 Mölndals AIK
Filippa Gunnarsson 99 Mölndals AIK
Amanda Eriksson 00 Spårvägens FK
Lovisa Olsson 99 Spårvägens FK
Emelie Eklund 00 Täby IS
Clara Augustsson 00 IK Ymer 5,27
Carolina Söderbom 99 Ärla IF
Ida Thunberg 99 KFUM Örebro 5,92 5,92
Alexandra Schill 00 Örgryte IS 5,61
Judith Sjöman 99 Örgryte IS 5,52
Karolina Svensson 99 Marieby GoIF 5.88 5.79
Fanny Runheim 99 Thorengruppen TFC
 
F19 Tresteg 16
Linn Egerfält 00 Gefle IF 11,96 11,96
Maja Jernetz 00 IF Göta Karlstad
Linn Hertz-Saebbö 00 Göteborgs KIK 11,48 11,18
Lovisa Karlsson 00 Högby IF
Hilma Hofström 00 KA 2 IF 11,47 11,41
Julia Olander 99 KA 2 IF 12.16 11.77
Klara Ekelund 99 KA 2 IF
Sara Grahn 00 KA 2 IF 11,09 11,08
Fatima Koné 99 Mölndals AIK
Ellen Hedin 00 IK Orient
Emelie Eklund 00 Täby IS
Lizzie Hager 99 Ullevi FK 11,28
Lisa Weyhenmeyer 00 Upsala IF 12,35
Alexandra Schill 00 Örgryte IS 11,31
Judith Sjöman 99 Örgryte IS 11,58
Saga Sjöberg 99 Öresund FK 10,87
 
F19 Kula 9
Therese Hedlund 00 Boden FI 10:35 10:16
Julia Axtelius 00 Enköpings AI
Ella Andersson 00 Eslövs AI 11,71
Axelina Johansson 00 Hovslätts IK 14.55
Amanda Lejros 99 Hässelby SK
Erika Wärff 00 Malmö AI 21,86
Caisa-Marie Lindfors 00 Upsala IF 13,28
Frida Bergvall 99 IFK Växjö 12.53
Hanna Borgemyr 99 Trollhättan FIK 10,82 11,28
 
F19 Diskus 16
Ida Stenbäck 99 SK Bore 42,71
Isabelle Näslund 00 Brännans FF
Ella Andersson 00 Eslövs AI 45,51
Linnea Jönsson 99 IFK Helsingborg
Axelina Johansson 00 Hovslätts IK 40.03
Jonna Geiryd 00 Huddinge AIS 31,88
Malin Eriksson 00 Huddinge AIS 30,52
Daniella Persson 00 Hälle IF 45.00 45-00
Amanda Lejros 99 Hässelby SK
Jennifer Quick 00 IFK Lund
Emma Yngve 99 Motala AIF
Sara Forssell 00 Motala AIF
Caisa-Marie Lindfors 00 Upsala IF 51,29
Ida Wåhlstrand 00 IFK Växjö 44.73
Hanna Grönwall 99 Öresund FK 37,23
Vilma Engbe 00 Öresund FK 39,38
 
F19 Slägga 17
Ida Stenbäck 99 SK Bore 49,25
Ellen Mårtensson 99 IF Göta Karlstad 43.96 43.96
Luana Klaric Lundh 99 Göteborgs KIK 51,97 51,97
Jonna Geiryd 00 Huddinge AIS 47,21
Louise Olsson 00 Huddinge AIS 35,53
Jennifer Quick 00 IFK Lund
Sara Forssell 00 Motala AIF
Ebba Molinder 00 Mölndals AIK
Matilda Ekenberg 00 Sävedalens AIK 44.00
Caisa-Marie Lindfors 00 Upsala IF
Elin Jonasson 00 Wärnamo SK 45,95
Cecilia Larsson 99 IFK Växjö 57.58
Freja Richardsson 00 IFK Växjö 47.24
Hanna Grönwall 99 Öresund FK 45,03
Vilma Engbe 00 Öresund FK 44,20
Ida Forss 99 Marieby GoIF 43,63 43,63
Alice Nilsson 00 Thorengruppen TFC
 
F19 Spjut 11
Emilia Hannerfors 99 Haparanda SKT
Stina Jacobson 00 Istrums SK
Erika Wärff 00 Malmö AI 45,46
Sara Forssell 00 Motala AIF
Alba Lindfors 00 Mälarhöjdens IK 30,05 30,05
Anna Nogolova 99 Umedalens IF 43,38
Madelaine Ahlström 00 Umedalens IF 38,65
Daniella Ekström 99 Upsala IF 37,34
Frida Bergvall 99 IFK Växjö 33.51
Ida Thunberg 99 KFUM Örebro 48,57 48,57
Hanna Borgemyr 99 Trollhättan FIK 37,40
 
F17 100m 14
Linnea Andersson 01 Båstads GIF 12,92
Olivia Österling Strömstedt 01 IF Göta Karlstad 12,93
Kajsa Kjellergren 01 IFK Halmstad 11.85 11.90
Stina Östklint 01 Hovslätts IK 12.97 12.97
Sarah Karlsson 01 Huddinge AIS 12.35
Maja Maunsbach 01 IFK Lund 12.46
Freja Andersdotter 01 Malmö AI
Samantha Oware 01 Malmö AI 12,25 12,25
Wilma Rosenquist 01 Malmö AI 12,09
Ida Winther 01 Turebergs FK
Astrid Eggesjö 01 Västerås FK 12,86 12,86
Julia Wennersten 01 IK Ymer 12,23
Emily Capobianco 01 KFUM Örebro 12,52
Moa Eklundh 01 KFUM Örebro
 
F17 200m 18
Amanda Isaksson 01 Boden FI 27,09 27,09
Linnea Andersson 01 Båstads GIF 26,60
Jeanne Lindestam 01 Danderyds SK
Olivia Österling Strömstedt 01 IF Göta Karlstad 26,54
Ebba Magnusson 01 IFK Göteborg 26.51 26.51
Kajsa Kjellergren 01 IFK Halmstad 24.13 24.13
Sarah Karlsson 01 Huddinge AIS 25.50
Alice Heldt Cassel 01 Ludvika FFI 27.19
Freja Andersdotter 01 Malmö AI
Samantha Oware 01 Malmö AI 25,18 25,18
Wilma Rosenquist 01 Malmö AI 24,29
Linnea Gateman 01 Strömstads IF 25,67
Ida Winther 01 Turebergs FK
Astrid Eggesjö 01 Västerås FK
Melina Mancuso 01 Västerås FK 27,22 27,22
Alva Kojic 01 KFUM Örebro 27,13
Moa Eklundh 01 KFUM Örebro
Hanna Enlund 01 AIK Friidrott 25.67
 
F17 400m 12
Freja Nygren 01 Gefle IF 59,21 59.21
Julia Nielsen 01 Göteborgs KIK 59.63 61.83
Wilma Nielsen 01 Göteborgs KIK 59.37 59.37
Ida Harila 01 Haparanda SKT 62.51
Lovisa Bivstedt 01 Hässelby SK
Lovisa Skoglund 01 Höörs IS 56,21 57.04
Alice Heldt Cassel 01 Ludvika FFI 60.64
Linnea Gateman 01 Strömstads IF 59,42
Maja Sund 01 Turebergs FK
Melina Mancuso 01 Västerås FK 60,34 60.34
Alva Kojic 01 KFUM Örebro
Hanna Enlund 01 AIK Friidrott 58.50
 
F17 800m 12
Wilma Nielsen 01 Göteborgs KIK 2:17:22 2:17.22
Lovisa Bivstedt 01 Hässelby SK
Lovisa Skoglund 01 Höörs IS 2,12,01 2,12,01
Nadja Rugland 01 Höörs IS 2,13,99 2,13,99
Klara Westberg 01 Istrums SK 2.22.68 2.22.68
Ebba Berglin 01 KA 2 IF
Amanda Ivehammar 01 Linköpings GIF 2,15,07 2,20,45
Maja Sund 01 Turebergs FK
Louise Fällström 01 IFK Umeå 2.26
Elsa Wallenius 01 Västerås FK 2,15.63 2,17.75
Emma Danarp 01 Västerås FK 2,30
Amanda Bladh 01 AIK Friidrott 2.39
 
F17 1500m 7
Wilma Nielsen 01 Göteborgs KIK 4:50.87 4.50.87
Lovisa Bivstedt 01 Hässelby SK
Ebba Berglin 01 KA 2 IF
Felicia Niklasson 01 Sävedalens AIK 5.18,69
Louise Fällström 01 IFK Umeå 5.10
Elsa Wallenius 01 Västerås FK 4,38.99 4,45.04
Ellinor Aurell 01 Ängelholms IF 4.36:75 4.39:12
 
F17 3000m 5
Wilma Nielsen 01 Göteborgs KIK
Ebba Berglin 01 KA 2 IF
Felicia Niklasson 01 Sävedalens AIK 11.38,02
Elsa Wallenius 01 Västerås FK 10,40.86
Tilda Östberg 01 Borlänge LK
 
F17 Hinder 1500m 6
Wilma Nielsen 01 Göteborgs KIK
Nadja Rugland 01 Höörs IS 5,26,91 5,26,91
Ebba Berglin 01 KA 2 IF
Julia Arnhult 01 IFK Lidingö 5.27,61 5.27,61
Elsa Wallenius 01 Västerås FK 4,49.06
Ellinor Aurell 01 Ängelholms IF 5.01:47
 
F17 Häck 100m 14
Cornelia Westling 01 Bollnäs FIK 15,60 15,84
Tilde Johansson 01 Falkenbergs IK 13,49
Ebba Magnusson 01 IFK Göteborg 15.50 15.50
Klara Rådbo 01 Hammarby IF 14,29
Stina Östklint 01 Hovslätts IK 15.75 15.75
Elvira Carlén 01 Lerum Friidrott 15,15 15,15
Amanda Ivehammar 01 Linköpings GIF 15,39 15,39
Maja Maunsbach 01 IFK Lund 14.47
Thea Möllerstedt 01 IFK Lund 15,22
Anja Olsson 01 Malmö AI 14,85
Freja Andersdotter 01 Malmö AI
Helena Cronstedt 01 Malmö AI 15,29
Alva Wolwan 01 Upsala IF 14,78
Julia Wennersten 01 IK Ymer 14,25
 
F17 Häck 300m 11
Freja Nygren 01 Gefle IF 44,93 44,93
Wilma Nielsen 01 Göteborgs KIK
Lovisa Skoglund 01 Höörs IS 44,86 44,86
Ella Darrell 01 Lerum Friidrott 46,17 46,17
Amanda Ivehammar 01 Linköpings GIF 46,99 46,99
Thea Möllerstedt 01 IFK Lund 46,10
Linnea Borrman 01 Strömstads IF
Maja Sund 01 Turebergs FK
Elsa Wallenius 01 Västerås FK
Julia Wennersten 01 IK Ymer
Sandra Jonsson 01 Örgryte IS 46.62 46.62
 
F17 Höjd 10
Klara Rådbo 01 Hammarby IF 1,72
Kajsa Engblom 01 Huddinge AIS 1,60
Hilda Gyldén 01 IF Kville 1.64
Ida Björndal 01 IF Kville 1.55
Elvira Carlén 01 Lerum Friidrott 1,68 1,68
Lovisa Lindholm 01 Linköpings GIF 1,76 1,73
Ellen White 01 IFK Lund 172
Angel Richmore 01 Malmö AI 1,60
Helena Cronstedt 01 Malmö AI 162
Mea Gedin 01 Malmö AI 1,61
 
F17 Stav 10
Sandra Alvero 01 Habo Friidrott 04 4.06 4.06
Tilda Kapell 01 Hammarby IF 3,64
Ida Harila 01 Haparanda SKT 2.81
Gabriella Jönsson 01 IFK Helsingborg 3.85
Lea Jogic 01 Huddinge AIS 2,81
Freja Andersdotter 01 Malmö AI
Sanna Häggström 01 Skellefteå AIK 310 310
Sofie Wiklund 01 Skellefteå AIK 310 310
Alva Sundin 01 Täby IS
Alma Eriksson 01 IK Ymer 3,18
 
F17 Längd 24
Linnea Andersson 01 Båstads GIF 5,39
Tilde Johansson 01 Falkenbergs IK 6,29
Olivia Österling Strömstedt 01 IF Göta Karlstad 5.62
Ebba Magnusson 01 IFK Göteborg 5.27 5.27
Klara Rådbo 01 Hammarby IF 5,93
Stina Östklint 01 Hovslätts IK 4.92
Isabel Lindgren 01 Hässelby SK
Feben Tewelde 01 Järvsö IF
Hanna Falck 01 KA 2 IF 5.46 5.46
Hanna Johansson 01 KA 2 IF 5.28 5,28
Hilda Gyldén 01 IF Kville 4.54
Elvira Carlén 01 Lerum Friidrott 5,32 5,32
Angel Richmore 01 Malmö AI 5,48
Anja Olsson 01 Malmö AI 5,63
Freja Andersdotter 01 Malmö AI
Helena Cronstedt 01 Malmö AI 527
Samantha Oware 01 Malmö AI 5,68 5,68
Wilma Rosenquist 01 Malmö AI 5,74
Hannah Stenbeck 01 Täby IS
Alva Wolwan 01 Upsala IF 5,32
Corinne Wessman 01 IK Ymer 5,05
Emily Capobianco 01 KFUM Örebro 5,71
Sandra Jonsson 01 Örgryte IS 5.39 5.39
Agnes Ekman 01 AIK Friidrott 5,57
 
F17 Tresteg 10
Stina Östklint 01 Hovslätts IK 10.78
Isabel Lindgren 01 Hässelby SK
Feben Tewelde 01 Järvsö IF
Hanna Johansson 01 KA 2 IF 11,71 11,71
Ida Björndal 01 IF Kville 10.64
Elvira Carlén 01 Lerum Friidrott 11,45 11,45
Cornelia Nilsson 01 Skellefteå AIK 11,71 11,71
Linnea Borrman 01 Strömstads IF 10,80
Nike Thanner 01 Örgryte IS
Nora Swartz 01 Östersunds GIF Friidrott 10.64
 
F17 Kula 12
Tilde Johansson 01 Falkenbergs IK 11,14
Tilda Petersson 01 FIF Gnistan 11,22
Klara Rådbo 01 Hammarby IF 13,89
Feben Tewelde 01 Järvsö IF
Emilia Malmehed 01 Linköpings GIF 13,32 13,30
Angel Richmore 01 Malmö AI 12,08
Lisa Ericsson 01 Trångsvikens IF 10,99 10,99
Sandra Berglund 01 Trångsvikens IF 12,24 11,91
Lina Hagberg 01 Turebergs FK 11,97
Amanda Finney Nilsson 01 Täby IS
Anna Götberg 01 Västerås FK 13,08 13,08
Corinne Wessman 01 IK Ymer 12,22
 
F17 Diskus 11
Maja Persson 01 SK Bore 35.73 35.73
Daniel Andersson 02 Brännans FF
Nadja Lennartsson 01 Kalmar SK 31.21 31.21
Josefine Andersson 01 IFK Kristinehamn 23,12
Emma Palmgren 01 Nyköpings BIS 36,44 36,37
Molly Broback 01 Sävedalens AIK
Jennifer Ahlstedt 01 Tjalve IF Norrköping
Emma Olsson 01 Tyresö FK
Anna Götberg 01 Västerås FK 34,74
Enny Björk 01 IFK Växjö 37.59
Corinne Wessman 01 IK Ymer 33,98
 
F17 Slägga 13
Linnea Hammargren 01 Bollnäs FIK 47,39 43,17
Maja Persson 01 SK Bore 49.37 49.37
Linnea Westerberg 01 Bålsta IK 48,86 48,86
Amanda Myhrman 01 IK Hakarpspojkarna 50,92 50,92
Josefine Andersson 01 IFK Kristinehamn 41,98
Emma Palmgren 01 Nyköpings BIS 58,51 58,51
Isabelle Wiberg Eriksson 01 IFK Strömsund
Molly Broback 01 Sävedalens AIK
Emma Vikström 01 Timrå AIF 44,94
Linnéa Molander 01 IFK Tumba 48,11 48,11
Anna Götberg 01 Västerås FK 66,20 62,26
Jennifer Andersson 01 Västerås FK 60,82 60,82
Fanny Lundberg 01 Åhus FIK
 
F17 Spjut 19
Amanda Isaksson 01 Boden FI 34,28 33,27
Linnea Westerberg 01 Bålsta IK 39,04 39,04
Felicia Lejros 01 Djurmo Sifferbo IF 38,91
Tilde Johansson 01 Falkenbergs IK
Tilda Petersson 01 FIF Gnistan 33,05
Klara Rådbo 01 Hammarby IF 41,19
Feben Tewelde 01 Järvsö IF
Nadja Lennartsson 01 Kalmar SK 35.18 35.18
Filippa Norberg 01 Linköpings GIF 43,38 35,16
Angel Richmore 01 Malmö AI 36,00
Helena Cronstedt 01 Malmö AI 36,53
Emelie Eklund 01 Nyköpings BIS 39,15 39,15
Lisa Ericsson 01 Trångsvikens IF 35,08 34,43
Sandra Berglund 01 Trångsvikens IF 30,61 30,61
Lina Hagberg 01 Turebergs FK 41,04 40,73
Amanda Finney Nilsson 01 Täby IS
Enny Björk 01 IFK Växjö 36.12
Corinne Wessman 01 IK Ymer 34,85
Fanny Lundberg 01 Åhus FIK
 
 

Track & Field Administration - Swedish Timing - Häradsdomarevägen 38, 443 61 Stenkullen - info@swedishtiming.se - 0730-391248