Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in


Anmälda Kräftspelen
Antal starter / Total entries: 294 Printed: 2018-10-22 05:31
Antal individer / Total persons: 119
 
M 100m 2
Jean Yvan Ntrandekura 97 Villstads GIF
Eric Larsson 93 Thorengruppen TFC 10,94
 
M 200m 2
Olof Ryberg 00 Örgryte IS 25.19
Eric Larsson 93 Thorengruppen TFC 21,89
 
M 400m 0
 
M 1500m 2
Jean Yvan Ntrandekura 97 Villstads GIF
Tomas Karlsson 83 Anderstorps OK 4.12 4.28
 
M Längd 0
 
M Kula 2
Petrus Sundevall 74 Kalmar SK
Tobias Lundqvist 80 IK Sisu
 
M Diskus 4
Simon Bjärnlöf Segerlind 00 Eksjö Södra IK
Petrus Sundevall 74 Kalmar SK
Mikael Hernberg 82 IK Sisu
Tobias Lundqvist 80 IK Sisu
 
M Spjut 3
Petrus Sundevall 74 Kalmar SK
Alexander Ottosson 87 Klippans FK
Theodor Ahlström 98 IFK Växjö
 
P17 100m 1
Max Bruel 01 Villstads GIF
 
P17 200m 1
Max Bruel 01 Villstads GIF
 
P17 800m 0
 
P17 Höjd 0
 
P17 Kula 0
 
P17 Diskus 0
 
P17 Spjut 0
 
P15 80m 0
 
P15 300m 0
 
P15 800m 0
 
P15 Höjd 0
 
P15 Stav 0
 
P15 Längd 0
 
P15 Kula 1
André Bergenhem 03 IFK Halmstad
 
P15 Diskus 1
André Bergenhem 03 IFK Halmstad
 
P15 Slägga 0
 
P14 80m 2
Alexander Karlsson 04 Skruvs IF
Jakob Johansson 04 Varbergs GIF
 
P14 300m 0
 
P14 800m 1
Oskar Davidsson 04 Varbergs GIF
 
P14 Höjd 1
Oskar Davidsson 04 Varbergs GIF
 
P14 Stav 0
 
P14 Längd 0
 
P14 Kula 2
Jonathan Bruksås 04 IK Sisu
Alexander Karlsson 04 Skruvs IF
 
P14 Diskus 3
Jonathan Bruksås 04 IK Sisu
Alexander Karlsson 04 Skruvs IF
Jakob Johansson 04 Varbergs GIF
 
P14 Slägga 3
Jonathan Bruksås 04 IK Sisu
Alexander Karlsson 04 Skruvs IF
Jakob Johansson 04 Varbergs GIF
 
P13 60m 3
Ludvig Palmér 05 IFK Helsingborg
Seth Svensson 05 Varbergs GIF
Oscar Emanuelsson 05 Villstads GIF
 
P13 200m 2
Ludvig Palmér 05 IFK Helsingborg
Oscar Emanuelsson 05 Villstads GIF
 
P13 600m 0
 
P13 Höjd 3
Axel Engblom 05 Eksjö Södra IK
Ludvig Palmér 05 IFK Helsingborg
Gustav Karlström 05 Åhus FIK
 
P13 Stav 2
Axel Engblom 05 Eksjö Södra IK
Gustav Karlström 05 Åhus FIK
 
P13 Längd 1
Seth Svensson 05 Varbergs GIF
 
P13 Kula 1
Gustav Karlström 05 Åhus FIK
 
P13 Slägga 1
Gustav Karlström 05 Åhus FIK
 
P13 Spjut 2
Axel Engblom 05 Eksjö Södra IK
Seth Svensson 05 Varbergs GIF
 
P12 60m 2
Samuel Andersson 06 Rydö ASK
Sebastian Rudmo 06 Wärnamo SK
 
P12 200m 0
 
P12 600m 0
 
P12 Höjd 2
Samuel Andersson 06 Rydö ASK
Sebastian Rudmo 06 Wärnamo SK
 
P12 Stav 0
 
P12 Längd 1
Samuel Andersson 06 Rydö ASK
 
P12 Kula 1
Linus Jarl Ågren 06 Wärnamo SK
 
P12 Slägga 1
Linus Jarl Ågren 06 Wärnamo SK
 
P12 Spjut 1
Linus Jarl Ågren 06 Wärnamo SK
 
P11 60m 1
Oscar Mattsson 07 Herrljunga SK
 
P11 200m 2
Oscar Mattsson 07 Herrljunga SK
Hugo Sandstedt 07 IK Sisu
 
P11 600m 1
Oscar Mattsson 07 Herrljunga SK
 
P11 Höjd 2
Oscar Mattsson 07 Herrljunga SK
Caspian Sanderberg 07 Wärnamo SK
 
P11 Längd 2
Oscar Mattsson 07 Herrljunga SK
Hugo Sandstedt 07 IK Sisu
 
P11 Kula 3
Oscar Engblom 07 Eksjö Södra IK
Hugo Sandstedt 07 IK Sisu
Caspian Sanderberg 07 Wärnamo SK
 
P11 Slägga 2
Oscar Engblom 07 Eksjö Södra IK
Hugo Sandstedt 07 IK Sisu
 
P11 Spjut 2
Oscar Engblom 07 Eksjö Södra IK
Caspian Sanderberg 07 Wärnamo SK
 
P10 60m 4
Filip Syd 08 Hovslätts IK
Walter Åqvist 08 Villstads GIF
Enzo Johansson 08 Wärnamo SK
Elias Karlsson 08 IFK Växjö
 
P10 200m 2
Filip Syd 08 Hovslätts IK
Elias Karlsson 08 IFK Växjö
 
P10 600m 1
Walter Åqvist 08 Villstads GIF
 
P10 Höjd 1
Elias Karlsson 08 IFK Växjö
 
P10 Längd 5
Edvin Manderhjelm 08 IK Hakarpspojkarna
Filip Syd 08 Hovslätts IK
Walter Åqvist 08 Villstads GIF
Enzo Johansson 08 Wärnamo SK
Elias Karlsson 08 IFK Växjö
 
P10 Kula 2
Enzo Johansson 08 Wärnamo SK
Alvin Fohlén Gladh 08 Trollhättan FIK
 
P10 Slägga 3
Edvin Manderhjelm 08 IK Hakarpspojkarna
Jakob Emanuelsson 08 Villstads GIF
Alvin Fohlén Gladh 08 Trollhättan FIK
 
P10 Spjut 2
Elias Karlsson 08 IFK Växjö
Alvin Fohlén Gladh 08 Trollhättan FIK
 
P9 4-kamp 8
Mio Gustafsson 10 Hovslätts IK
Carl Hartvigsson 09 Villstads GIF
Emil Holm 10 Villstads GIF
Florian Nkuru 09 Villstads GIF
Isac Erlandsson 09 Villstads GIF
Leon Johansson 10 Wärnamo SK
Wilhelm Mörstam 09 IFK Växjö
Tiger Odéhn 10 Ystads IF
 
P7 4-kamp 6
Anton Manderhjelm 11 IK Hakarpspojkarna
Kid Lundqvist 11 IK Sisu
Olle Hernberg 11 IK Sisu
Ebbot Svenningsson 12 Villstads GIF
Rasmus Åberg 12 Villstads GIF
Sixten Bjurbäck 11 Villstads GIF
 
K 100m 0
 
K 200m 0
 
K 400m 0
 
K 1500m 1
Malin Lundqvist 80 IK Sisu
 
K Längd 0
 
K Kula 0
 
K Diskus 1
Linnéa Helgegren 00 Örgryte IS
 
K Spjut 1
Natalie Claesson 92 Klippans FK
 
F17 100m 1
Tindra Palmér 02 IFK Helsingborg
 
F17 200m 0
 
F17 800m 1
Tindra Palmér 02 IFK Helsingborg
 
F17 Höjd 0
 
F17 Kula 0
 
F17 Diskus 0
 
F17 Spjut 0
 
F15 80m 3
Anna Olsson 03 Varbergs GIF 11.16
Ida Nilsson 03 Varbergs GIF 11.30
Thea Hammarström 03 Villstads GIF
 
F15 300m 1
Thea Hammarström 03 Villstads GIF
 
F15 800m 0
 
F15 Höjd 1
Amina Fältmars 03 IK Sisu
 
F15 Stav 1
Amina Fältmars 03 IK Sisu
 
F15 Längd 3
Anna Olsson 03 Varbergs GIF
Ida Nilsson 03 Varbergs GIF
Thea Hammarström 03 Villstads GIF
 
F15 Kula 1
Johanna Emanuelsson 03 Villstads GIF
 
F15 Diskus 1
Johanna Emanuelsson 03 Villstads GIF
 
F15 Slägga 2
Tilde Jönsson 02 Linköpings GIF Utom täv.
Johanna Emanuelsson 03 Villstads GIF
 
F14 80m 4
Julia Blom 04 IK Hakarpspojkarna
Emilia Franzén 04 Klippans FK
Jonna Lundgren 04 Skruvs IF
Maja Westhoff 04 IFK Växjö
 
F14 300m 3
Julia Blom 04 IK Hakarpspojkarna
Emilia Franzén 04 Klippans FK 42,99 42,99
Maja Westhoff 04 IFK Växjö
 
F14 800m 0
 
F14 Höjd 2
Jonna Lundgren 04 Skruvs IF
Vendela Mörstam 04 IFK Växjö
 
F14 Stav 1
Linn Johansson 04 Ljungby FIK
 
F14 Längd 3
Emilia Franzén 04 Klippans FK
Jonna Lundgren 04 Skruvs IF
Vendela Mörstam 04 IFK Växjö
 
F14 Kula 3
Linn Johansson 04 Ljungby FIK
Jonna Lundgren 04 Skruvs IF
Vendela Mörstam 04 IFK Växjö
 
F14 Diskus 5
Elin Rydqvist 04 IFK Halmstad
Amanda Jönsson 04 Linköpings GIF
Linn Johansson 04 Ljungby FIK
Jonna Lundgren 04 Skruvs IF
Vendela Mörstam 04 IFK Växjö
 
F14 Slägga 3
Elin Rydqvist 04 IFK Halmstad
Amanda Jönsson 04 Linköpings GIF
Jonna Lundgren 04 Skruvs IF
 
F13 60m 4
Ann-Kathrine Bergenhem 05 IFK Halmstad
Joanna Ek 05 IFK Helsingborg
Amanda Lennartsson 05 IFK Växjö
Ronja Rickardsson 05 IFK Växjö
 
F13 200m 3
Joanna Ek 05 IFK Helsingborg
Ebba Cronholm 05 Ljungby FIK
Amanda Lennartsson 05 IFK Växjö
 
F13 600m 1
Ebba Cronholm 05 Ljungby FIK
 
F13 Höjd 5
Annie Sturesson 05 Falkenbergs IK
Ann-Kathrine Bergenhem 05 IFK Halmstad
Joanna Ek 05 IFK Helsingborg
Ebba Cronholm 05 Ljungby FIK
Amanda Cederlöf 05 IFK Växjö
 
F13 Stav 2
Doris Theander 05 Varbergs GIF
Siri Kaspersson 05 Varbergs GIF
 
F13 Längd 8
Annie Sturesson 05 Falkenbergs IK
Joanna Ek 05 IFK Helsingborg
Nora Larsson 05 Ljungby FIK
Vera Pernu Andersson 05 Ljungby FIK
Jenny Olsson 05 Varbergs GIF
Amanda Cederlöf 05 IFK Växjö
Amanda Lennartsson 05 IFK Växjö
Ronja Rickardsson 05 IFK Växjö
 
F13 Kula 6
Ann-Kathrine Bergenhem 05 IFK Halmstad
Joanna Ek 05 IFK Helsingborg
Nora Larsson 05 Ljungby FIK
Jenny Olsson 05 Varbergs GIF
Amanda Lennartsson 05 IFK Växjö
Ronja Rickardsson 05 IFK Växjö
 
F13 Slägga 3
Joanna Ek 05 IFK Helsingborg
Nora Larsson 05 Ljungby FIK
Vera Pernu Andersson 05 Ljungby FIK
 
F13 Spjut 6
Annie Sturesson 05 Falkenbergs IK
Joanna Ek 05 IFK Helsingborg
Nora Larsson 05 Ljungby FIK
Vera Pernu Andersson 05 Ljungby FIK
Doris Theander 05 Varbergs GIF
Siri Kaspersson 05 Varbergs GIF
 
F12 60m 7
Sanna Gustafsson 06 Hovslätts IK
Ella Andersson 06 Rydö ASK
Tindra Törnestam 06 Spårvägens FK
Linnea Johansson 06 Varbergs GIF
Filippa Hartvigsson 06 Villstads GIF
Saga Johansson 06 Wärnamo SK
Linnea Odéhn 06 Ystads IF 9.06
 
F12 200m 5
Ella Andersson 06 Rydö ASK
Ellen Adolfsson 06 IK Sisu
Tindra Törnestam 06 Spårvägens FK
Filippa Hartvigsson 06 Villstads GIF
Linnea Odéhn 06 Ystads IF
 
F12 600m 3
Sanna Gustafsson 06 Hovslätts IK
Saga Johansson 06 Wärnamo SK
Linnea Odéhn 06 Ystads IF 2.02,86
 
F12 Höjd 3
Ella Andersson 06 Rydö ASK
Ellen Adolfsson 06 IK Sisu
Tindra Törnestam 06 Spårvägens FK
 
F12 Stav 2
Tindra Törnestam 06 Spårvägens FK
Leonie Mörstam 06 IFK Växjö
 
F12 Längd 7
Sanna Gustafsson 06 Hovslätts IK
Ella Andersson 06 Rydö ASK
Ellen Adolfsson 06 IK Sisu
Tindra Törnestam 06 Spårvägens FK
Linnea Johansson 06 Varbergs GIF
Filippa Hartvigsson 06 Villstads GIF
Saga Johansson 06 Wärnamo SK
 
F12 Kula 8
Sanna Gustafsson 06 Hovslätts IK
Elvira Hall 06 Ljungby FIK
Ella Andersson 06 Rydö ASK
Anna Askencrantz 06 Skruvs IF
Tindra Törnestam 06 Spårvägens FK
Linnea Johansson 06 Varbergs GIF
Leonie Mörstam 06 IFK Växjö
Linnéa Fohlén Gladh 06 Trollhättan FIK
 
F12 Slägga 6
Elvira Hall 06 Ljungby FIK
Ellen Adolfsson 06 IK Sisu
Anna Askencrantz 06 Skruvs IF
Tindra Törnestam 06 Spårvägens FK
Linnea Johansson 06 Varbergs GIF
Linnéa Fohlén Gladh 06 Trollhättan FIK
 
F12 Spjut 5
Elvira Hall 06 Ljungby FIK
Ellen Adolfsson 06 IK Sisu
Anna Askencrantz 06 Skruvs IF
Tindra Törnestam 06 Spårvägens FK
Linnéa Fohlén Gladh 06 Trollhättan FIK
 
F11 60m 5
Wilma Blom 07 IK Hakarpspojkarna
Ida Ståhlgren 07 Hovslätts IK
Emma Sjödal 07 Ljungby FIK
Alice Hernberg 07 IK Sisu
Stella Svensson 07 Varbergs GIF
 
F11 200m 4
Wilma Blom 07 IK Hakarpspojkarna
Ida Ståhlgren 07 Hovslätts IK
Emma Sjödal 07 Ljungby FIK
Alice Hernberg 07 IK Sisu
 
F11 600m 1
Alice Hernberg 07 IK Sisu
 
F11 Höjd 4
Wilma Blom 07 IK Hakarpspojkarna
Ida Ståhlgren 07 Hovslätts IK
Emma Sjödal 07 Ljungby FIK
Alice Hernberg 07 IK Sisu
 
F11 Längd 4
Wilma Blom 07 IK Hakarpspojkarna
Ida Ståhlgren 07 Hovslätts IK
Emma Sjödal 07 Ljungby FIK
Alice Hernberg 07 IK Sisu
 
F11 Kula 2
Rowan Sundevall 07 Kalmar SK 6.5 6.5
Alice Hernberg 07 IK Sisu
 
F11 Slägga 2
Rowan Sundevall 07 Kalmar SK 20.00 20.00
Emma Jönsson 07 Linköpings GIF
 
F11 Spjut 1
Rowan Sundevall 07 Kalmar SK 19.72 19.72
 
F10 60m 5
Felicia Bjärnlöf 08 Eksjö Södra IK
Ottilia Thorell 08 Eksjö Södra IK
Ida Gustafsson 08 IK Hakarpspojkarna
Mila Slijepcevic 08 IFK Halmstad
Tyra Stening 08 Wärnamo SK
 
F10 200m 5
Nellie Sturesson 08 Falkenbergs IK 32,26
Ida Gustafsson 08 IK Hakarpspojkarna
Mila Slijepcevic 08 IFK Halmstad
Axia Abrahamsson 08 Villstads GIF
Tyra Stening 08 Wärnamo SK
 
F10 600m 1
Mila Slijepcevic 08 IFK Halmstad
 
F10 Höjd 3
Nellie Sturesson 08 Falkenbergs IK
Ida Gustafsson 08 IK Hakarpspojkarna
Clara Gudmundsson 08 Hovslätts IK
 
F10 Längd 5
Nellie Sturesson 08 Falkenbergs IK
Ida Gustafsson 08 IK Hakarpspojkarna
Mila Slijepcevic 08 IFK Halmstad
Clara Gudmundsson 08 Hovslätts IK
Tyra Stening 08 Wärnamo SK
 
F10 Kula 4
Felicia Bjärnlöf 08 Eksjö Södra IK
Ottilia Thorell 08 Eksjö Södra IK
Ida Gustafsson 08 IK Hakarpspojkarna
Ida Hernberg 09 IK Sisu
 
F10 Slägga 3
Felicia Bjärnlöf 08 Eksjö Södra IK
Ottilia Thorell 08 Eksjö Södra IK
Teorella Jönsson 09 Linköpings GIF
 
F10 Spjut 4
Felicia Bjärnlöf 08 Eksjö Södra IK
Ottilia Thorell 08 Eksjö Södra IK
Nellie Sturesson 08 Falkenbergs IK
Ida Gustafsson 08 IK Hakarpspojkarna
 
F9 4-kamp 6
Julia Walltin 09 IK Hakarpspojkarna
Ebba Pantzar 09 Hovslätts IK
Ida Hernberg 09 IK Sisu
Tuva Lundqvist 10 IK Sisu
Frida Lundgren 10 Skruvs IF
Alma Westlund 10 Villstads GIF
 
F7 4-kamp 6
Ellen Thorell 12 Eksjö Södra IK
Felicia Walltin 11 IK Hakarpspojkarna
Penny Lundqvist 12 IK Sisu
Tilde Adolfsson 11 IK Sisu
Edit Westlund 13 Villstads GIF
Lily Åqvist 11 Villstads GIF
 
P15 4 x 80m 0
 
F15 4 x 80m 0
 
 

Track & Field Administration - Swedish Timing - Häradsdomarevägen 38, 443 61 Stenkullen - info@swedishtiming.se - 0730-391248