Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in


Anmälda Skarakampen
Antal starter / Total entries: 348 Printed: 2018-08-15 11:35
Antal individer / Total persons: 159
 
M 100m 19
Anssi Lehtevä 66 Huddinge AIS 12.45
Tom Kling-Baptiste 90 Huddinge AIS 10,48
Robin Noping 96 IF Kville
Gabriel Tiveskog 95 Mölndals AIK
Richard Heikkilä 98 Mölndals AIK 11.56
Lion Martinez 78 Spårvägens FK 10.90
Marcus Berggren 96 Spårvägens FK 11.09
Peder Berge 79 Spårvägens FK 12.15
Rikard Sundelin 81 Spårvägens FK 12.15
Patrik Björk 83 Sävedalens AIK 11,44
Erik Ekelund 91 Tjalve IF Norrköping 11,50
Adam Denguir 94 Ullevi FK
Andreas Norström 92 Ullevi FK
David Sennung 91 Ullevi FK 10.96
Isak Barrow 96 Ullevi FK
Simon Sund 98 Ullevi FK
Sulayman Bah 86 Ullevi FK
Gustav Ölund 94 Örgryte IS
Eric Larsson 93 Thorengruppen TFC
 
M 200m 25
Anssi Lehtevä 66 Huddinge AIS 25.22
Patrik Hägg 72 Hälle IF 24.84
Robin Noping 96 IF Kville
Gabriel Tiveskog 95 Mölndals AIK
Lion Martinez 78 Spårvägens FK 22.29
Peder Berge 79 Spårvägens FK 24.5
Erik Ekelund 91 Tjalve IF Norrköping 23,30
Adam Denguir 94 Ullevi FK
Alexander Lesser 93 Ullevi FK
Alexander Lundskog 96 Ullevi FK
Andreas Norström 92 Ullevi FK 22,66
David Sennung 91 Ullevi FK 22.19
Dennis Forsman 95 Ullevi FK
Simon Sund 98 Ullevi FK 23,55
Sulayman Bah 86 Ullevi FK 21,15
Victor Fingal 96 Ullevi FK
Erik Annerfalk 94 Ullevi FK 21,34
Erik Lindahl 90 Ullevi FK
Isak Barrow 96 Ullevi FK 22,60
Joakim Karlsson 97 Ullevi FK
Kevin Fankl 95 Ullevi FK 22.41
Oskar Greilert 95 Ullevi FK
Gustav Ölund 94 Örgryte IS
Niclas Ragneberg 91 Trollhättan FIK
Eric Larsson 93 Thorengruppen TFC
 
M 800m 1
Erik Elvmarker 97 Istrums SK
 
M Häck 110m 2
Kevin Fankl 95 Ullevi FK 15.15
Thobias Thorwid 91 Stockholm Snipers IF
 
M Höjd 2
Simon Wiklund 99 IK Wilske
Thobias Thorwid 91 Stockholm Snipers IF
 
M Längd 3
Victor Pettersson 97 IF Göta Karlstad
Richard Heikkilä 98 Mölndals AIK
Thobias Thorwid 91 Stockholm Snipers IF
 
M Spjut 2
Alexander Ottosson 87 Klippans FK
Thobias Thorwid 91 Stockholm Snipers IF
 
M Kula 2
Kevin Fankl 95 Ullevi FK
Thobias Thorwid 91 Stockholm Snipers IF
 
M Slägga 4
Tim Söderqvist 95 Hälle IF 66,10
Tobias Hagström 96 Hälle IF 60.89
Per-Joan Lorentzon 74 IK Orient
Thobias Thorwid 91 Stockholm Snipers IF
 
P19 100m 0
 
P19 200m 2
Isak Kristensen 00 Ullevi FK 23,29
Kristoffer Kold Erlandsen 99 KFUM Örebro
 
P19 800m 1
Jonathan Borg 99 Trollhättan FIK
 
P19 Häck 110m 0
 
P19 Höjd 0
 
P19 Längd 1
Kristoffer Kold Erlandsen 99 KFUM Örebro
 
P19 Spjut 0
 
P19 Kula 0
 
P19 Slägga 0
 
P17 100m 8
Edvard Appelberg 01 Lidköpings IS
Melker Drackner 01 Lidköpings IS
Ludvig All 02 Täby IS
Lucas Bolin 01 Ullevi FK
Oliwer Danielsson 01 Ullevi FK
Amir Musa 01 KFUM Örebro 11,43
Philip Wilhelmsson 01 KFUM Örebro
Simon Sharapo 01 KFUM Örebro
 
P17 200m 5
Edvard Appelberg 01 Lidköpings IS
Philip Robertsson 01 Lidköpings IS
Ludvig All 02 Täby IS
Lucas Bolin 01 Ullevi FK 23,30
Oliwer Danielsson 01 Ullevi FK 22,40
 
P17 800m 1
Melker Drackner 01 Lidköpings IS
 
P17 Häck 110m 3
Edvard Appelberg 01 Lidköpings IS
Melker Drackner 01 Lidköpings IS
Ludvig All 02 Täby IS
 
P17 Höjd 1
Melker Drackner 01 Lidköpings IS
 
P17 Längd 5
Melker Drackner 01 Lidköpings IS
Philip Robertsson 01 Lidköpings IS
Ludvig All 02 Täby IS
Amir Musa 01 KFUM Örebro
Philip Wilhelmsson 01 KFUM Örebro
 
P17 Spjut 5
Melker Drackner 01 Lidköpings IS
Philip Robertsson 01 Lidköpings IS
Amir Musa 01 KFUM Örebro
Rasmus Hugosson 01 KFUM Örebro
Simon Sharapo 01 KFUM Örebro
 
P17 Kula 1
Melker Drackner 01 Lidköpings IS
 
P17 Slägga 0
 
P15 80m 5
Anton Essén 03 IK Orient
Casper Bergstrand 04 Stenungsunds FI
Stefan Franzén 03 KFUM Örebro
Claes Astrabeck 03 Trollhättan FIK
Nils Ekström 03 Trollhättan FIK
 
P15 300m 4
Anton Essén 03 IK Orient
Stefan Franzén 03 KFUM Örebro
Claes Astrabeck 03 Trollhättan FIK
Nils Ekström 03 Trollhättan FIK
 
P15 800m 2
Simon Sahlström 04 IF Rigor
Vilmer Andersson 04 Trollhättan FIK
 
P15 2000m 3
Rasmus Haak 03 Stenungsunds FI
Filip Klefsjö 04 Trollhättan FIK
Vilmer Andersson 04 Trollhättan FIK
 
P15 Häck 80m 1
Nils Ekström 03 Trollhättan FIK
 
P15 Höjd 2
Salim Mutuku 04 IF Hagen FIK
Melwin Lycke-Holm 04 Kils AIK 2,00
 
P15 Längd 3
Salim Mutuku 04 IF Hagen FIK
Simon Sahlström 04 IF Rigor
Casper Bergstrand 04 Stenungsunds FI
 
P15 Spjut 1
Stefan Franzén 03 KFUM Örebro
 
P15 Kula 0
 
P15 Slägga 0
 
P13 60m 10
Leo Bergman 06 Brattås CK
Adam Karlsson 05 IF Hagen FIK 8.33
Olle Jacobsson 05 Istrums SK
Rasmus Ehn 05 Istrums SK
Melker Svanberg 05 IF Kville
Andrei Popa 06 Mariestads AIF
Eddie Edvinsson 05 Mariestads AIF
Gottfrid Elofsson 06 Mariestads AIF
Hampus Hassel 05 IK Orient 8,70
Anton Andersson 06 Bokenäs IF 9,40
 
P13 200m 7
Leo Bergman 06 Brattås CK
Adam Karlsson 05 IF Hagen FIK 28.79
Rasmus Ehn 05 Istrums SK
Melker Svanberg 05 IF Kville
Eddie Edvinsson 05 Mariestads AIF
Hampus Hassel 05 IK Orient
Anton Andersson 06 Bokenäs IF 31,57
 
P13 600m 6
Leo Bergman 06 Brattås CK
Melker Blomberg 06 Hökensås UR
Alfred Andersson 05 Istrums SK
Olle Jacobsson 05 Istrums SK
Gottfrid Elofsson 06 Mariestads AIF
Julius Wiklund 06 IK Wilske
 
P13 1500m 0
 
P13 Häck 60m 3
Melker Blomberg 06 Hökensås UR
Filip Larsson 05 Lidköpings IS
Marcus Johansson 05 Ullevi FK
 
P13 Höjd 7
Jonathan Frändberg 05 IF Hagen FIK
Melker Blomberg 06 Hökensås UR
Alfred Andersson 05 Istrums SK
Rasmus Ehn 05 Istrums SK
Andrei Popa 06 Mariestads AIF
Julius Wiklund 06 IK Wilske
Anton Andersson 06 Bokenäs IF 1,29
 
P13 Längd 11
Leo Bergman 06 Brattås CK
Jonathan Frändberg 05 IF Hagen FIK
Alfred Andersson 05 Istrums SK
Olle Jacobsson 05 Istrums SK
Rasmus Ehn 05 Istrums SK
Melker Svanberg 05 IF Kville
Filip Larsson 05 Lidköpings IS
Andrei Popa 06 Mariestads AIF
Hampus Hassel 05 IK Orient 4,45
Marcus Johansson 05 Ullevi FK
Anton Andersson 06 Bokenäs IF 4,15
 
P13 Spjut 7
Melker Blomberg 06 Hökensås UR
Alfred Andersson 05 Istrums SK
Olle Jacobsson 05 Istrums SK
David Thilén 05 IF Kville
Filip Larsson 05 Lidköpings IS
Eddie Edvinsson 05 Mariestads AIF
Julius Wiklund 06 IK Wilske
 
P13 Kula 6
Adam Karlsson 05 IF Hagen FIK
Jonathan Frändberg 05 IF Hagen FIK
Melker Blomberg 06 Hökensås UR
Alfred Andersson 05 Istrums SK
David Thilén 05 IF Kville
Filip Larsson 05 Lidköpings IS
 
P13 Slägga 3
Alfred Andersson 05 Istrums SK
Olle Jacobsson 05 Istrums SK
David Thilén 05 IF Kville
 
K 100m 10
Greta Deltin 00 Hammarby IF 12,07
Jessica Östlund 93 Hässelby SK 11.90
Sofia Johnsson 94 Hässelby SK
Ifk Lidingö -03 1 03 IFK Lidingö 12,22
Sara Wiss 87 IFK Lidingö
Fatou Sowe 93 Malmö AI 11,67
Jenny Åkervall 72 Spårvägens FK 13.27
Maia Eppelin 96 Spårvägens FK 12.55
Aicha Camara 92 Ullevi FK
Maja Almgren 98 Visby IF Gute FIK 12,24
 
K 200m 13
Linda Åkerman 71 IFK Halmstad 28,51
Emilia Stenström 97 Huddinge AIS 26.10
Jessica Östlund 93 Hässelby SK 25,00
Sofia Johnsson 94 Hässelby SK
Ifk Lidingö -03 1 03 IFK Lidingö
Sara Wiss 87 IFK Lidingö
Jenny Åkervall 72 Spårvägens FK 26.75
Maia Eppelin 96 Spårvägens FK 26.16
Aicha Camara 92 Ullevi FK
Denise Eriksson 98 Ullevi FK 24,64
Ebba Svantesson 97 Ullevi FK
Mia Stenvall 90 Ullevi FK 27,0
Maja Almgren 98 Visby IF Gute FIK 25,01
 
K 800m 0
 
K Häck 100m 2
Emilia Stenström 97 Huddinge AIS 15.12
Estelle Montler 91 Ullevi FK
 
K Höjd 0
 
K Längd 1
Linda Åkerman 71 IFK Halmstad
 
K Spjut 1
Natalie Claesson 92 Klippans FK
 
K Kula 0
 
K Slägga 0
 
F19 100m 1
Ebba Jernmark-Burrows 00 Hälle IF 13,08
 
F19 200m 1
Ebba Jernmark-Burrows 00 Hälle IF 26,86
 
F19 800m 0
 
F19 Häck 100m 0
 
F19 Höjd 0
 
F19 Längd 2
Emelie Svenske 99 KFUM Arvika
Stina Jacobson 00 Istrums SK
 
F19 Spjut 1
Stina Jacobson 00 Istrums SK
 
F19 Kula 0
 
F19 Slägga 0
 
F17 100m 4
Cecilia Eriksson 02 Säffle FIK
Petra Bäckström 02 Säffle FIK
Emily Capobianco 01 KFUM Örebro
Ida Pettersson 02 KFUM Örebro
 
F17 200m 5
Ebba Magnusson 01 IFK Göteborg
Kajsa Karila 02 IFK Göteborg
Klara Westberg 01 Istrums SK
Cecilia Eriksson 02 Säffle FIK
Cornelia Fernsten 02 KFUM Örebro
 
F17 800m 2
Klara Westberg 01 Istrums SK
Lisa Holmberg 02 Lidköpings IS
 
F17 Häck 100m 3
Ebba Magnusson 01 IFK Göteborg
Kajsa Karila 02 IFK Göteborg 15.55
Lisa Holmberg 02 Lidköpings IS
 
F17 Höjd 1
Lisa Holmberg 02 Lidköpings IS
 
F17 Längd 6
Ebba Magnusson 01 IFK Göteborg
Julia Strömberg 02 Istrums SK
Tova Holmberg 01 Lidköpings IS
Amira Musa 01 KFUM Örebro
Ida Pettersson 02 KFUM Örebro
Sofie Franzén 02 KFUM Örebro
 
F17 Spjut 3
Lisa Holmberg 02 Lidköpings IS
Tova Holmberg 01 Lidköpings IS
Emily Capobianco 01 KFUM Örebro
 
F17 Kula 0
 
F17 Slägga 4
Monia Kristiansson 02 Hälle IF 47.58
Petra Bäckström 02 Säffle FIK
Amira Musa 01 KFUM Örebro
Sofie Franzén 02 KFUM Örebro
 
F15 80m 6
Mi Kallio Bergman 04 IF Hagen FIK 10.86
Matilda Åkerman 04 IFK Halmstad 10,51
Agnes Andersen 04 Istrums SK
Rahwa George 03 Istrums SK
Bea Vold Johannesson 04 IFK Sunne FK 10,95
Ella Fedthusen 03 Trollhättan FIK
 
F15 300m 2
Mi Kallio Bergman 04 IF Hagen FIK 45.45
Elvira Tanderud 04 Trollhättan FIK
 
F15 800m 2
Agnes Andersen 04 Istrums SK
Wilma Karlsson 03 Säffle FIK
 
F15 2000m 0
 
F15 Häck 80m 5
Ida Engelbrektsson 04 Alingsås IF 13.18
Emma Carlsson 04 Istrums SK
Ida Svensson 03 Istrums SK
Meja Kjellberg-Larsson 04 Lidköpings IS
Nora Jolbäck 04 Lidköpings IS 13.01
 
F15 Höjd 7
Ida Engelbrektsson 04 Alingsås IF 152
Matilda Åkerman 04 IFK Halmstad
Emma Carlsson 04 Istrums SK
Ida Svensson 03 Istrums SK
Lisa Bäckström 03 Istrums SK
Nora Jolbäck 04 Lidköpings IS 1.64
Stina Larsson 04 IK Wilske
 
F15 Längd 7
Agnes Andersen 04 Istrums SK
Emma Carlsson 04 Istrums SK
Ida Svensson 03 Istrums SK
Lisa Bäckström 03 Istrums SK
Rahwa George 03 Istrums SK
Siobhan Cronin 03 Istrums SK
Nora Jolbäck 04 Lidköpings IS 5.25
 
F15 Spjut 5
Ida Svensson 03 Istrums SK
Rahwa George 03 Istrums SK
Elin Olsson 04 Lidköpings IS
Lovisa Pettersson 03 Lidköpings IS
Emilia Wernerliv 04 Tingbergs AIS 34,57
 
F15 Kula 7
Johanna Hallsten 03 Dals Södra FFI 10,85
Lisa Bäckström 03 Istrums SK
Lovisa Pettersson 03 Lidköpings IS
Nora Jolbäck 04 Lidköpings IS 9.73
Bea Vold Johannesson 04 IFK Sunne FK
Ebba Wulcan 03 Säffle FIK
Emilia Wernerliv 04 Tingbergs AIS 12,62
 
F15 Slägga 3
Johanna Hallsten 03 Dals Södra FFI 40,83
Matilda Åkerman 04 IFK Halmstad
Ebba Wulcan 03 Säffle FIK
 
F13 60m 9
IFK Göteborg 2 F13 0 IFK Göteborg
Ingrid Öh 05 IFK Göteborg 8,58
Ebba Eklund 05 IF Hagen FIK 8.59
Svea Wikstrand 05 IF Hagen FIK 8.36
Ebba Vold Johannesson 06 IFK Sunne FK 8,22
Signe Westerlind 05 Säffle FIK
Tindra Lööf 05 Säffle FIK
Elsa Olausson 06 IK Wilske
Mari Steen Myrvang 06 Ull/Kisa IL 9.18
 
F13 200m 11
Paulina Hultberg 05 Alingsås IF
Anna Tiger 05 IFK Göteborg
IFK Göteborg 2 F13 0 IFK Göteborg
Ingrid Öh 05 IFK Göteborg 29,03
Nellie Skantze 05 IFK Göteborg 29:95
Chanel Moulare 05 IF Hagen FIK 27.40
Svea Wikstrand 05 IF Hagen FIK 28.63
Alice Löfgren 05 Lidköpings IS
Signe Westerlind 05 Säffle FIK
Tindra Lööf 05 Säffle FIK
Elsa Olausson 06 IK Wilske
 
F13 600m 3
Paulina Hultberg 05 Alingsås IF
Anna Tiger 05 IFK Göteborg
Sara Persson 06 Lidköpings IS
 
F13 1500m 3
Paulina Hultberg 05 Alingsås IF
Ellen Mähler 06 SK Bore
Nellie Skantze 05 IFK Göteborg
 
F13 Häck 60m 3
Ebba Eklund 05 IF Hagen FIK
Alice Löfgren 05 Lidköpings IS
Meja Törn 05 Lidköpings IS
 
F13 Höjd 6
Linnea Hallsten 06 Dals Södra FFI 1,46
Ebba Eklund 05 IF Hagen FIK
Alice Löfgren 05 Lidköpings IS
Ebba Zachrisson 05 Lidköpings IS
Meja Törn 05 Lidköpings IS
Mari Steen Myrvang 06 Ull/Kisa IL 159
 
F13 Längd 12
Anna Tiger 05 IFK Göteborg
IFK Göteborg 2 F13 0 IFK Göteborg
Ingrid Öh 05 IFK Göteborg
Chanel Moulare 05 IF Hagen FIK
Svea Wikstrand 05 IF Hagen FIK
Clara Andersen 06 Istrums SK
Alice Löfgren 05 Lidköpings IS
Sara Persson 06 Lidköpings IS
Ebba Vold Johannesson 06 IFK Sunne FK
Signe Westerlind 05 Säffle FIK
Tindra Lööf 05 Säffle FIK
Elsa Olausson 06 IK Wilske
 
F13 Spjut 5
Ellen Mähler 06 SK Bore
Ebba Zachrisson 05 Lidköpings IS
Ebba Vold Johannesson 06 IFK Sunne FK
Clara Gillberg 05 Trollhättan FIK
Linnéa Fohlén Gladh 06 Trollhättan FIK
 
F13 Kula 10
Klara Berntsson 06 Brattås CK
Linnea Hallsten 06 Dals Södra FFI 8,58
Tove Berg 05 Dals Södra FFI
Ebba Zachrisson 05 Lidköpings IS
Hilda Rapp 05 Lidköpings IS
Meja Törn 05 Lidköpings IS
Sara Persson 06 Lidköpings IS
Signe Westerlind 05 Säffle FIK
Clara Gillberg 05 Trollhättan FIK
Linnéa Fohlén Gladh 06 Trollhättan FIK
 
F13 Slägga 8
Ellen Mähler 06 SK Bore
Klara Berntsson 06 Brattås CK
Tove Berg 05 Dals Södra FFI
Clara Andersen 06 Istrums SK
Meja Törn 05 Lidköpings IS
Tindra Lööf 05 Säffle FIK
Clara Gillberg 05 Trollhättan FIK
Linnéa Fohlén Gladh 06 Trollhättan FIK
 
 

Track & Field Administration - Swedish Timing - Häradsdomarevägen 38, 443 61 Stenkullen - info@swedishtiming.se - 0730-391248