Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in


Anmälda Spåret 100
Antal starter / Total entries: 116 Printed: 2019-01-21 21:24
Antal individer / Total persons: 112
 
M 60m (huvud- och förtävl.) 14
Ibrahim Abakar 99 Hammarby IF
Gregorios Kyriakoudis 97 Hässelby SK 6.97 6.97
Martin Hagberg 01 Hässelby SK 7,06 7,06
Sebastian Landström 94 IFK Lidingö
Daniel Persson 98 Malmö AI 7,22
Jacob Ewertzh 95 Malmö AI 6,92 7,05
KidusYohannes Getahun 98 Malmö AI 07.14
Emil Johansson 02 Turebergs FK 7,04
Michael Luxemburg 94 Täby IS 7.01
Rodi Kay 98 Täby IS 7.16
Zion Eriksson 02 Täby IS 6.96
Oskar Motta 98 Upsala IF 7.05 7.13
Festus Asante 94 Sparta Atletik 6.76
Frederik Schou-Nielsen 96 Sparta Atletik 6.87
 
M 800m (huvud- och förtävl.) 11
Aleksej Pirgholizadeh 94 Eskilstuna FI 1.54,00
Henry Jacobson 99 Hammarby IF 1, 54,49
Viktor Frisk 03 Huddinge AIS 1.55
Gustav Gahne 01 Hässelby SK
Axel Alness Borg 98 IFK Lidingö 1.55 1.55
Bienvenue Musore 90 Spårvägens FK 1.53.56
Joakim Andersson 92 IFK Trelleborg 1.48.44
Alexander Lundskog 96 Ullevi FK 1.55,0
Berhe Kidane 99 Ärla IF 1,49,94
Felix Francois 90 Örgryte IS 1.51.90
Rasmus Kisel 96 SK Audentes 1.49,40 1.49,91
 
M 1500m (förtävl.) 25
Mattias Ohlsson 94 Heleneholms IF 3:52,30
Viktor Frisk 03 Huddinge AIS 4.05
Axel Djurberg 99 Hässelby SK 3:57.91
Erik Djurberg 97 Hässelby SK 3:57.35
Gustav Berlin 95 Hässelby SK
Ludvig Johansson 98 IFK Lidingö 4.10
Mohammed Loukili 96 IFK Lidingö 3:59.00
Olof Silvander 99 IFK Lidingö 4.00,13
Abubakar Abdullahi 99 Malmö AI 3.53.52 3.53.52
Malmö AI 1 0 Malmö AI 3.53.52 3.53.52
Alexander Nilsson 95 Mölndals AIK 3.48,96
Simon Wallenlind 97 Mölndals AIK 3.48.12
Alexander Holmblad 94 Spårvägens FK 3.52,00
Daniel Gleimar 92 Spårvägens FK 3.52,00
Estifanos Faid 92 Spårvägens FK 3.53,00
Johan Walldén 87 Spårvägens FK 3.41,00
Ludvig Danielson 95 Tjalve IF Norrköping 4,00.50
Ali Al-Janabi 94 Ullevi FK 3.50,80
Eric Källman 00 IK Ymer 3.56,07
Gustaf Norlander 99 Ärla IF 4.08
Linus Näslund 00 Ärla IF 4,12,0
Mikael Johnsen 92 AGF Atletik 3:44:37
Andreas Lindgren 98 Sparta Atletik 3.41.56
Nick R. Jensen 91 Sparta Atletik 3.44.80
Olavi Allase 93 Estland 3.48,64 3.48,64
 
M 3000m (huvudtävl.) 8
Emil Millán De La Oliva 01 Eskilstuna FI 8,29,47
Jonas Leandersson 90 IF Göta Karlstad 8.11,00
Elmar Engholm 92 Hässelby SK 8:04,44 8:04,44
Simon Sundström 98 IFK Lidingö 8:09,61
Vidar Johansson 96 Sävedalens AIK 8:06.73
Daniel Lundgren 85 Turebergs FK 8.04
Ali Al-Janabi 94 Ullevi FK 8.16,30
Nikolaos Sakis 99 Grekland 8:33:86
 
M Häck 60m (förtävl.) 4
Fredrick Ekholm 94 IFK Lidingö 7,88 7,92
Marvin Tay 90 Spårvägens FK 7,90
Filip Björklund 98 Upsala IF 8.09
Linus Otto Boyer 95 Upsala IF 8,27 8,27
 
M Höjd (huvudtävl.) 1
Hampus Carlens 99 IFK Lidingö 2,04
 
M Stav (förtävl.) 3
Carl Sténson 93 Hellas FK 531 520
Jonas Asplund 73 IFK Märsta 5.21 4.70
Erik Thorstensson 89 Spårvägens FK 5,31
 
M Längd (huvudtävl.) 7
Jesper Hellström 95 Hässelby SK 7.52
Max Andersson 95 Upsala IF 7.39 7.38
Upsala IF 1 0 Upsala IF 7.39 7.38
Andreas Carlsson 95 IK Ymer 7,73
Angelos Roussos 92 Örgryte IS 7.65m
Artur Engström 96 Örgryte IS 7.47m
Sebastian Pedersen 97 Sparta Atletik 7.74
 
M Kula (huvudtävl.) 0
 
K 60m (förtävl.) 6
Gladys Bamane 89 Spårvägens FK 7,42
Irene Ekelund 97 Spårvägens FK 7,44
Isabelle Eurenius 89 Spårvägens FK 7,44
Katharina Gråman 03 Tyresö FK 7,68 7,78
Gabriella Holmström 00 Upsala IF 7.78
Maja Almgren 98 Visby IF Gute FIK 7.58 7.58
 
K 400m (huvud- och förtävl.) 4
Caroline Kihlblom 94 Täby IS 55.69
Lovisa Linde 98 Täby IS 55.58
Sofia Hultgren 97 Täby IS 56,78
Elli Euthycia Deligianni 02 Grekland 56:27
 
K 800m (huvud- och förtävl.) 11
Malin Dahlbäck 99 Eskilstuna FI 2.18,21
Filippa Ramberg 97 Hammarby IF 2.20,43
Gaël de Coninck 01 Sävedalens AIK 2:05.43
Alice Magnell-Millán 05 Tjalve IF Norrköping 2.18,38
Greta Graziani 94 Täby IS 2.10.52
Ida Holm 93 Täby IS 2,11
Ida Ekroth 96 Upsala IF 2,14,60
Klara Frih 02 Åsbro GoIF 2.13,66 2.22,00
Dagmar Fæster Olsen 94 Sparta Atletik 2.07.01
Ioanna Panopoulou 01 Grekland 2:09:95 2:09:95
Vera Sjöberg 01 AIK Friidrott 2:14.84
 
K 1500m (huvudtävl.) 4
Olivia Weslien 97 IF Göta Karlstad 4.33
Sanna Mustonen 91 Hässelby SK
Elin Brink 97 Mölndals AIK 4.28,99
Linn Söderholm 96 Sävedalens AIK 4.15.33
 
K Häck 60m (huvud- & förtävl.) 8
Tess Hertz-Saebbö 98 Göteborgs KIK 8,51
Amanda Hansson 99 Hässelby SK 8,34
Malin Skogström 95 Hässelby SK 8.39
Sofia Johnsson 94 Hässelby SK 8,52
Emma Tuvesson 91 Spårvägens FK 8,29
Spårvägens FK 1 0 Spårvägens FK 8,29
Daniela Karlsson 96 Täby IS 9.11
Alva Wolwan 01 Upsala IF 9,10
 
K Höjd (förtävl.) 2
Louise Ekman 97 Gefle IF 1.86
Linda Skantze 95 IFK Lidingö
 
K Stav (huvudtävl.) 0
 
K Längd (huvud- och förtävl.) 5
Kaiza Karlén 98 IF Göta Karlstad 6.37
Amanda Hansson 99 Hässelby SK
Emilia Kjellberg 96 IFK Sunne FK 6,24 5,93
Katharina Gråman 03 Tyresö FK 5,71 5,71
Thilda Särnevång 96 IFK Växjö 6.10
 
K Kula (förtävl.) 3
Felicia Lindberg 97 Hammarby IF 12.29 12.29
Amanda Lejros 99 Hässelby SK 13.33
Frida Åkerström 90 Hässelby SK 16,61 16,61
 
 

Track & Field Administration - Swedish Timing - Häradsdomarevägen 38, 443 61 Stenkullen - info@swedishtiming.se - 0730-391248