Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in


Anmälda Kvilles Vårtävling
Antal starter / Total entries: 402 Printed: 2019-11-19 13:49
Antal individer / Total persons: 252
 
M 300m 10
Nils Thornberg 94 Bollnäs FIK 34,4
Aaron Ladestam 00 IFK Göteborg
Erik Pålsson 01 IFK Göteborg
Samuel Andreasson 99 IFK Göteborg
Robin Noping 96 IF Kville
Andreas Norström 92 Ullevi FK 37.0
Emanuel Lindberg 94 Ullevi FK
Erik Annerfalk 94 Ullevi FK 34.2
Isak Barrow 96 Ullevi FK 36.0
Benjamin Fischer 91 SV 1899 Langensteinbach
 
M 5000m 8
Thomas Jones 01 Kyrkhults SK
Alexander Nilsson 95 Mölndals AIK 14.46
Jonathan Weichbrodt 94 Mölndals AIK
Sebastian Nilsson 98 Mölndals AIK 14.40
Ahmed Mohmoud 98 Strömstad LK 15,45
Abdinor Aden 00 IFK Växjö
Omar Nuur 01 IFK Växjö
Mohamed Nuur 99 Örgryte IS 15:30
 
M Höjd 1
Melker Manne 01 Ullevi FK
 
M Längd 4
Mohammad Al Masri 01 IF Kville
Kristjan Saag 51 Sävedalens AIK
Favour Chidison 01 Ullevi FK
Hampus Helamb 01 Ullevi FK
 
M Kula 1
Carl Narup 98 Ullevi FK
 
M Spjut 4
Jakob Eriksson 98 IF Göta Karlstad
William Lanndalen 01 IF Kville
Tomas Lundberg 95 IFK Lidingö
Esa Hiltunen 96 Ullevi FK
 
P19 Kula 3
Mohammad Al Masri 01 IF Kville
William Lanndalen 01 IF Kville
Simon Lanngren 00 Sävedalens AIK
 
P17 100m 19
Lucas Lorentzon 03 IFK Göteborg 12.06
Nicholas Thoong 03 IFK Göteborg
Erik Isaksson 02 IF Kville
Filip Wicklund 02 IF Kville
Frank Nissen 03 IF Kville
Gustav Tartu 02 IF Kville
Agustin Hilmersson 03 IK Orient
Peter Svensson 02 IF Rigor
Erik Johansson 01 Ullevi FK utom tävl
Favour Chidison 01 Ullevi FK utom tävl
Hampus Helamb 01 Ullevi FK utom tävl
Herman Forsberg 02 Ullevi FK
Jimmy Hellström 03 Ullevi FK
Lucas Bolin 01 Ullevi FK utom tävl
Oliver Glans 03 Ullevi FK
Oliwer Danielsson 01 Ullevi FK utom tävl
Rafael Tejada De Leon 02 Ullevi FK
Richie Leong 02 Ullevi FK
Victor Hering 03 Ullevi FK
 
P17 800m 16
Gustav Lundqvist 02 Hovslätts IK
Kevin Bodén 02 Motala AIF 2.00
Carl Erixon 03 Mölndals AIK
Fabian Haeffler 03 Mölndals AIK
Johan Lamm 98 Mölndals AIK 1.54.10
Michael Rosenqvist 02 Mölndals AIK 2.00.86
Simon Wallenlind 97 Mölndals AIK 1.52.43
Simon Wikell 03 Mölndals AIK
Victor Wahlgren 02 Mölndals AIK 1.59.81
Andreas Carlsson 02 Stenungsunds FI
Rasmus Haak 03 Stenungsunds FI
Niklas Johansson 99 Sävedalens AIK
Alexander Waerme 97 Ullevi FK 1:59.07
Jens Petrusson 94 Ullevi FK 1:58.10
Mathias Söder 99 Ullevi FK 1:55.20
Milan Frenay 03 Halden IL 2.08
 
P17 Höjd 2
Lucas Lorentzon 03 IFK Göteborg 159
Fabian Steene 03 IF Kville
 
P17 Längd 10
Lucas Lorentzon 03 IFK Göteborg
Nicholas Thoong 03 IFK Göteborg
Fabian Steene 03 IF Kville
Frank Nissen 03 IF Kville
Fredrik Grund 02 IF Kville
Agustin Hilmersson 03 IK Orient
Herman Forsberg 02 Ullevi FK
Jimmy Hellström 03 Ullevi FK
Oliver Glans 03 Ullevi FK
Victor Hering 03 Ullevi FK
 
P17 Kula 5
André Bergenhem 03 IFK Halmstad
Fabian Steene 03 IF Kville
Agustin Hilmersson 03 IK Orient
Wille Öhman 03 IF Rigor
Rasmus Samuelsson 02 Ullevi FK
 
P17 Spjut 8
André Bergenhem 03 IFK Halmstad
Fabian Steene 03 IF Kville
Fredrik Grund 02 IF Kville
Agustin Hilmersson 03 IK Orient
Peter Svensson 02 IF Rigor
Wille Öhman 03 IF Rigor
Jakob Rahm 02 Sävedalens AIK
Rasmus Samuelsson 02 Ullevi FK
 
P15 80m 11
Anthon Bokelund Singh 04 IFK Göteborg
Robin Turan 04 IFK Göteborg
Felix Steene 04 IF Kville
Jonathan Grahn 04 Mölndals AIK
Viggo Henriksson 04 Mölndals AIK
Johannes Lundqvist 04 Ullevi FK
Viggo Andersson 04 Ullevi FK
Albin Coster 04 Örgryte IS
Albin Hagstedt 04 Örgryte IS
Alex Apelgrim 04 Örgryte IS
Tim Tompsett 04 Örgryte IS
 
P15 800m 10
Oden Grahm Goles 04 IFK Göteborg 2:14,34
Robin Turan 04 IFK Göteborg
Isak Anderberg 04 Mölndals AIK
Jonathan Grahn 04 Mölndals AIK
Martin Jarlbäck 04 Mölndals AIK
Simon Sahlström 04 IF Rigor
Albin Coster 04 Örgryte IS
Albin Hagstedt 04 Örgryte IS
Alex Apelgrim 04 Örgryte IS
Tim Tompsett 04 Örgryte IS
 
P15 Höjd 2
Viggo Henriksson 04 Mölndals AIK
Johannes Lundqvist 04 Ullevi FK
 
P15 Längd 5
Anthon Bokelund Singh 04 IFK Göteborg
Nils Brakander 04 IFK Göteborg
Robin Turan 04 IFK Göteborg
Felix Steene 04 IF Kville
Viggo Andersson 04 Ullevi FK
 
P15 Kula 8
Filip Sundin 04 IF Göta Karlstad
Felix Steene 04 IF Kville
Albin Coster 04 Örgryte IS
Albin Hagstedt 04 Örgryte IS
Alex Apelgrim 04 Örgryte IS
Elliot Gustavsson 04 Örgryte IS
Tim Tompsett 04 Örgryte IS
William Kindbom 04 Örgryte IS
 
P15 Spjut 9
Filip Sundin 04 IF Göta Karlstad
Oden Grahm Goles 04 IFK Göteborg
Felix Steene 04 IF Kville
Albin Coster 04 Örgryte IS
Albin Hagstedt 04 Örgryte IS
Alex Apelgrim 04 Örgryte IS
Elliot Gustavsson 04 Örgryte IS
Tim Tompsett 04 Örgryte IS
William Kindbom 04 Örgryte IS
 
P14 80m 9
Tobias Hadzikostas 05 IFK Göteborg
Ludvig Iveroth 05 IF Kville
Melker Svanberg 05 IF Kville
Filip Nesser 05 Mölndals AIK
Max Persson 05 Mölndals AIK
Joel Gustafsson Miller 05 Ullevi FK
Jonas Gustén 05 Ullevi FK
Marcus Johansson 05 Ullevi FK
Shakeem Reid 05 Ullevi FK
 
P14 800m 3
Noel Krantz Törnblom 05 Sävedalens AIK
Elias Ramhult 05 IK Ymer
Lion Frenay 05 Halden IL
 
P14 Höjd 2
Olle Jacobsson 05 Istrums SK
Filip Klaassen 05 IF Kville
 
P14 Längd 6
Olle Jacobsson 05 Istrums SK
Gabriel Torgersson 05 IF Kville
Noah Staaf 05 Mölndals AIK
Daniel Widén 06 Ullevi FK
Love Sandén 06 Ullevi FK
Marcus Johansson 05 Ullevi FK
 
P14 Kula 4
David Thilén 05 IF Kville
Gabriel Torgersson 05 IF Kville
Daniel Widén 06 Ullevi FK
Love Sandén 06 Ullevi FK
 
P14 Spjut 10
Olle Jacobsson 05 Istrums SK
David Thilén 05 IF Kville
Gabriel Torgersson 05 IF Kville
Leon Bodén 05 Motala AIF
Ben Kamijo 05 Mölndals AIK
Hugo Tilldal 05 Ullevi FK
André Samrin Ribeiro 05 Örgryte IS
Anton Fyhr 05 Örgryte IS
Anton Matte 05 Örgryte IS
Jonas Ellison 06 Örgryte IS P13
 
K 300m 7
Tindra Ladestam 05 IFK Göteborg
Hilda Johnsson 02 IF Kville
Alicia Nilsson 98 Stenungsunds FI
Helmi Hjortbäck 05 Sävedalens AIK
Denise Eriksson 98 Ullevi FK 38.5
Rebecca Strand 99 Ullevi FK 41
Wendela Yhlen Graf 02 Ullevi FK
 
K 5000m 5
Almida Thörjesson 01 Kyrkhults SK
Lisa Bergdahl 95 Sävedalens AIK
Sara Christiansson 97 Sävedalens AIK
Tilde Axelsson Fröjdenlund 03 IFK Växjö
Tessa Frenay 96 Halden IL
 
K Höjd 3
Stina Jacobson 00 Istrums SK
Hilda Gyldén 01 IF Kville
Ida Björndal 01 IF Kville
 
K Längd 3
Elin Larsson 94 IFK Halmstad
Ida Nilsson 98 Hovslätts IK
Sofia Andersson 01 Ullevi FK
 
K Kula 3
Klara Wallerbert 05 Mölndals AIK
Maria Nilsson 95 IK Orient
Mari Klaup 90 Ullevi FK
 
K Spjut 6
Tilde Johansson 01 Falkenbergs IK
Carolin Näslund 98 IF Göta Karlstad
Stina Jacobson 00 Istrums SK
Alma Kilpeläinen 99 Ljungby FIK
Emelie Larsson 91 Ullevi FK
Mari Klaup 90 Ullevi FK
 
F17 100m 12
Alma Svanberg 02 IF Kville
Ellen Blackenfelt 02 IF Kville
Emilia Lönnqvist 02 IF Kville
Lillan Kilvik 03 IF Kville
Nicole Dinu 03 IF Kville
Tilda Steen Svensson 03 IF Kville
Tyra Lundberg 03 IF Kville
Cindy Darrell 02 Ullevi FK
Elin Hallbjörner 02 Ullevi FK
Lovisa Johansson Sjödin 97 Ullevi FK utom tävl
Wendela Yhlen Graf 02 Ullevi FK
Mimmi Sebestyèn 03 Örgryte IS
 
F17 800m 8
Frida Palmqvist 03 Mölndals AIK
Julia Törnblad 97 Mölndals AIK 2.27
Maja Ottosson 02 Mölndals AIK 2.24.89
Paulina Wikemar 02 Mölndals AIK
Saga Hagelin 03 Mölndals AIK 2.30
Wilma Holmén 03 Mölndals AIK
Som Srikhirin 02 IF Rigor
Julia Svennblad 03 Bohus IF
 
F17 Höjd 0
 
F17 Längd 3
Elin Pettersson 03 IFK Göteborg
Tilda Steen Svensson 03 IF Kville
Mimmi Sebestyèn 03 Örgryte IS
 
F17 Kula 3
Linnea Persson 03 IFK Göteborg
Calista Ezeh 03 IF Kville
Nicole Dinu 03 IF Kville
 
F17 Spjut 2
Linnea Persson 03 IFK Göteborg
Evelina Wikell 03 Mölndals AIK
 
F15 80m 21
Filippa Palmås 04 IFK Göteborg
Ida Kühnel Pappila 04 IFK Göteborg
Amanda Ehrnborg 04 Mölndals AIK
Agnes Hallbjörner 04 Ullevi FK
Aicha Koné 04 Ullevi FK
Celine Lima 04 Ullevi FK
Ester Schenk 04 Ullevi FK
Felicia Lökke 04 Ullevi FK
Noor Rafaa 04 Ullevi FK
Andrea Engström 04 Örgryte IS
Clara Weetom 04 Örgryte IS
Ebba Bremer 04 Örgryte IS
Ebba Francois 04 Örgryte IS
Ellen Fröberg 04 Örgryte IS
Ellen Hansson 04 Örgryte IS
Ida Stenman 04 Örgryte IS
Josefine Källvik 04 Örgryte IS
Judith Bauer 04 Örgryte IS
Liv Backman 04 Örgryte IS
Matilda Drakenås 04 Örgryte IS
Thea Meijner 04 Örgryte IS
 
F15 800m 17
Alma Svantesson 04 Mölndals AIK 2:21.39
Amanda Ehrnborg 04 Mölndals AIK
Ella Borg 04 Mölndals AIK
Tilda Wahlén 04 Mölndals AIK
Tilda Mjörnell 04 Ullevi FK
Andrea Engström 04 Örgryte IS
Clara Weetom 04 Örgryte IS
Ebba Bremer 04 Örgryte IS
Ebba Francois 04 Örgryte IS
Ellen Fröberg 04 Örgryte IS
Ellen Hansson 04 Örgryte IS
Ida Stenman 04 Örgryte IS
Josefine Källvik 04 Örgryte IS
Judith Bauer 04 Örgryte IS
Liv Backman 04 Örgryte IS
Matilda Drakenås 04 Örgryte IS
Thea Meijner 04 Örgryte IS
 
F15 Höjd 0
 
F15 Längd 8
Ida Kühnel Pappila 04 IFK Göteborg
Emilia Åström 04 Mölndals AIK
Agnes Hallbjörner 04 Ullevi FK
Aicha Koné 04 Ullevi FK
Celine Lima 04 Ullevi FK
Ester Schenk 04 Ullevi FK
Felicia Lökke 04 Ullevi FK
Noor Rafaa 04 Ullevi FK
 
F15 Kula 18
Emilia Wernerliv 04 Tingbergs AIS 13,35
Agnes Hallbjörner 04 Ullevi FK
Celine Lima 04 Ullevi FK
Ester Schenk 04 Ullevi FK
Felicia Lökke 04 Ullevi FK
Noor Rafaa 04 Ullevi FK
Andrea Engström 04 Örgryte IS
Clara Weetom 04 Örgryte IS
Ebba Bremer 04 Örgryte IS
Ebba Francois 04 Örgryte IS
Ellen Fröberg 04 Örgryte IS
Ellen Hansson 04 Örgryte IS
Ida Stenman 04 Örgryte IS
Josefine Källvik 04 Örgryte IS
Judith Bauer 04 Örgryte IS
Liv Backman 04 Örgryte IS
Matilda Drakenås 04 Örgryte IS
Thea Meijner 04 Örgryte IS
 
F15 Spjut 15
Elsa Svensson 04 Mölndals AIK
Emilia Åström 04 Mölndals AIK
Emilia Wernerliv 04 Tingbergs AIS
Andrea Engström 04 Örgryte IS
Clara Weetom 04 Örgryte IS
Ebba Bremer 04 Örgryte IS
Ebba Francois 04 Örgryte IS
Ellen Fröberg 04 Örgryte IS
Ellen Hansson 04 Örgryte IS
Ida Stenman 04 Örgryte IS
Josefine Källvik 04 Örgryte IS
Judith Bauer 04 Örgryte IS
Liv Backman 04 Örgryte IS
Matilda Drakenås 04 Örgryte IS
Thea Meijner 04 Örgryte IS
 
F14 80m 15
Eleonora Piga 05 IFK Göteborg
Ivana Pekic 05 IFK Göteborg
Tindra Ladestam 05 IFK Göteborg
Ann-Kathrine Bergenhem 05 IFK Halmstad
Julia Kühnel Pappila 06 IF Kville
Moa Erixon 05 IF Kville
Ane Torine Iversen 05 Mölndals AIK
Cornelia Andersson 05 Mölndals AIK
Olivia Amberntsson 05 Mölndals AIK
Ellen Schoug 05 IK Orient
Klara Håkansson 05 IK Orient
Helmi Hjortbäck 05 Sävedalens AIK
Alva Thunberg 06 Ullevi FK
Julia Wernvik 05 Ullevi FK
Elna Wester 05 Örgryte IS
 
F14 800m 9
Agnes Thundal 05 IFK Göteborg
Jonna Säwström 05 IFK Göteborg
Sofia Hulthén 05 IF Kville
Majken Söderlund Larsson 07 Stenungsunds FI 2,25,10
Maud de Coninck 05 Sävedalens AIK
Alva Thunberg 06 Ullevi FK
Elna Wester 05 Örgryte IS
Elsa Friberg 05 Örgryte IS
Inez Yngve 05 Örgryte IS
 
F14 Höjd 8
Jonna Säwström 05 IFK Göteborg
Moa Cornéer 05 IFK Göteborg
Filippa Couture 05 IF Kville
Frida Steene 06 IF Kville
Julia Kühnel Pappila 06 IF Kville
Thea Johansson 05 IF Kville
Nicole Hoffman 05 IK Orient
Ebba Pauli 06 Ullevi FK
 
F14 Längd 17
Ellen Stenqvist 05 IFK Göteborg
Ivana Pekic 05 IFK Göteborg
Moa Cornéer 05 IFK Göteborg
Tindra Ladestam 05 IFK Göteborg
Elsa Sandsten 05 IF Kville
Filippa Couture 05 IF Kville
Julia Kühnel Pappila 06 IF Kville
Moa Erixon 05 IF Kville
Thea Johansson 05 IF Kville
Klara Wallerbert 05 Mölndals AIK
Ellen Schoug 05 IK Orient
Klara Håkansson 05 IK Orient
Nicole Hoffman 05 IK Orient
Corinne Danielsson 05 Ullevi FK
Ebba Pauli 06 Ullevi FK
Jeriel Kabongo Tshiabu 05 Ullevi FK
Julia Wernvik 05 Ullevi FK
 
F14 Kula 11
Alice Tartu 06 IF Kville
Ane Torine Iversen 05 Mölndals AIK
Beatrice Pettersson 05 Mölndals AIK
Klara Wallerbert 05 Mölndals AIK
Corinne Danielsson 05 Ullevi FK
Jeriel Kabongo Tshiabu 05 Ullevi FK
Linnea Düring 05 Ullevi FK
Stella Babovic 06 Ullevi FK
Elna Wester 05 Örgryte IS
Elsa Friberg 05 Örgryte IS
Matilda Bloom 05 Örgryte IS
 
F14 Spjut 15
Moa Cornéer 05 IFK Göteborg
Tindra Ladestam 05 IFK Göteborg
Frida Steene 06 IF Kville
Julia Kühnel Pappila 06 IF Kville
Beatrice Pettersson 05 Mölndals AIK
Cornelia Andersson 05 Mölndals AIK
Märtha Sjöholm 05 Mölndals AIK
Ebba Halling 05 Örgryte IS
Ella Papoz Wåhlin 05 Örgryte IS
Elna Wester 05 Örgryte IS
Elsa Friberg 05 Örgryte IS
Felicia Asmar 05 Örgryte IS
Inez Yngve 05 Örgryte IS
Jennifer Larsson 05 Örgryte IS
Matilda Bloom 05 Örgryte IS
 
M 4 x 80m 0
 
M 4 x 100m 2
IFK Göteborg 5 Män IFK Göteborg
Ullevi FK 2 Ullevi FK
 
M 3 x 800m 0
 
P17 4 x 80m 0
 
P17 4 x 100m 2
IF Kville 1 P17 IF Kville
Ullevi FK, 1 P17 Ullevi FK
 
P17 3 x 800m 0
 
P15 4 x 80m 3
IFK Göteborg 1 P15 IFK Göteborg
Mölndals AIK 1 P15 Mölndals AIK
Ullevi FK 1 P15 Ullevi FK
 
P15 3 x 800m 0
 
P14 4 x 80m 4
IFK Göteborg 2 IFK Göteborg
IF Kville 1 P14 IF Kville
Mölndals AIK 1 Mölndals AIK
Mölndals AIK 2 P14 Mölndals AIK
 
P14 3 x 800m 0
 
K 4 x 80m 0
 
K 4 x 100m 1
IFK Göteborg 1 IFK Göteborg
 
K 3 x 800m 0
 
F17 4 x 80m 0
 
F17 4 x 100m 4
IF Kville 1 F17 IF Kville
Sävedalens AIK 1 Sävedalens AIK
Ullevi FK, 1 F17 Ullevi FK
IK Ymer 1 -02 IK Ymer
 
F17 3 x 800m 0
 
F15 4 x 80m 6
IFK Göteborg 1 F15 IFK Göteborg
IFK Göteborg 2 F15 IFK Göteborg
Mölndals AIK 3 F15 Mölndals AIK
MölndalsAIK 4 F15 Mölndals AIK
Sävedalens AIK 2 Sävedalens AIK
Ullevi FK 1 F15 Ullevi FK
 
F15 3 x 800m 0
 
F14 4 x 80m 1
Mölndals AIK 1 F14 Mölndals AIK
 
F14 3 x 800m 0
 
 

Track & Field Administration - Swedish Timing - Häradsdomarevägen 38, 443 61 Stenkullen - info@swedishtiming.se - 0730-391248