Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in

startlistorna för huvudprogrammet finns på goteborggp.se
Anmälda Göteborg Grand Prix
Antal starter / Total entries: 225 Printed: 2019-11-19 13:22
Antal individer / Total persons: 206
 
M 100m (inv.) 0
 
M 800m (inv.) 0
 
M 800m 19
Aleksej Pirgholizadeh 94 Eskilstuna FI 1:54.05 1:54.05
Benjamin Åberg 95 Hälle IF 1.51.08 1.51.08
Anton Persson 96 Hässelby SK 1.51.29 1:51.50
Gustav Bivstedt 96 Hässelby SK 1:51.51 1:54.06
Rickard Gunnarsson 91 Hässelby SK 1:47.20 1:50.58
Axel Alness Borg 98 IFK Lidingö 1:55.18 1:55.58
Abubakar Abdullahi 99 Malmö AI 1:51.2m 1:51.2m
Johan Lamm 98 Mölndals AIK 1:53.16 1:53.16
Bienvenue Musore 90 Spårvägens FK 1:53.56 1:54.78
Joakim Andersson 92 IFK Trelleborg 1:48.44 1:49.81
Johan Eriksson 88 Turebergs FK Pace C
Kevin Duvert 98 Turebergs FK Pace B
Björn Seifert 96 Upsala IF 1:50.95 1:50.95
Berhe Kidane 99 Ärla IF 1:49.17 1:49.17
Felix Francois 90 Örgryte IS 1:49.89 1:49.89
Christian Clausen 96 Sparta Atletik 1:49.50 1:49.50
Simen Seeberg-Rommetveit 00 BUL 1:55.09 1:55.09
Didrik Warlo 99 Tyrving IL 1:49.56 1:49.56
Ludwig Sämann 91 SG Schorndorf 1846 1:53.30 1:54.68
 
M 1500m (inv.) 0
 
M 1500m 52
Abdelfath Yassin 95 Gefle IF 3:48.10
Marc Lövgren Karlsson 74 Heleneholms IF 4:09.21 4:11.89
Mattias Ohlsson 94 Heleneholms IF 3:51.22
Gustav Lundqvist 02 Hovslätts IK 4:17.74 4:17.74
Anders Bergman 88 Hälle IF
Merhawi Seifu 00 Hälle IF Pace D
Olle Ahlberg 97 Hälle IF
Sharmarke Ahmed 02 Hälle IF 3:58.72 3:58.72
Erik Djurberg 97 Hässelby SK 3:59.17
Gustav Berlin 95 Hässelby SK 3:51.66
Andreas Davidsson 95 Högby IF 4:00.17
Olof Silvander 99 IFK Lidingö 3:55.68
Abubakar Abdullahi 99 Malmö AI 3:46.91
Ali Laaroubi 94 Malmö AI 3.44
Björn Östenson 93 Malmö AI 4.10
Olle Meijer 98 Malmö AI 4.10
Kevin Bodén 02 Motala AIF
Carl Erixon 03 Mölndals AIK
Fabian Haeffler 03 Mölndals AIK 4:21.12
Jonathan Grahn 04 Mölndals AIK
Michael Rosenqvist 02 Mölndals AIK 4:09.55
Sebastian Nilsson 98 Mölndals AIK 3:54.56
Simon Wallenlind 97 Mölndals AIK 3:51.25
Simon Wikell 03 Mölndals AIK 4:29.02
Victor Wahlgren 02 Mölndals AIK 4:35.66
Alexander Holmblad 94 Spårvägens FK 3:49.81 3:49.81
Johan Walldén 87 Spårvägens FK 3:51.76
Jonathan Cleghorn 90 Spårvägens FK
Arvid Backteman 02 Sävedalens AIK 4:16.41
Erik Guander 02 Sävedalens AIK
Leo Magnusson 98 Sävedalens AIK 3:46.96 3:46.96
August Mollén 99 Tjalve IF Norrköping 4:01
Johan Eriksson 88 Turebergs FK Pace B
Hampus Börjesson 94 Ullevi FK 3:53.63
Albin Wallenius 03 Västerås FK
Alexander Larsson 00 KFUM Örebro 4:08
Jack Karlsson 99 KFUM Örebro 4:06.51
Jonathan Gustafsson 99 KFUM Örebro
Wilhelm Bergentz 02 KFUM Örebro 4:03.65 4:03.65
William Wickholm 98 KFUM Örebro 3.58
Mohamed Nuur 99 Örgryte IS 4.07 4.07
Mikael Johnsen 92 AGF Atletik 3:43.48 3:43.48
Christoffer Boll 92 Sparta Atletik 3:46.74 3:49.44
Roderick Duodu 02 BUL
Simen Seeberg-Rommetveit 00 BUL 3.58.10 3:58.10
Oliver Andersen Vedvik 98 Tönsberg FIK 3:58.60 3:58.60
Henrik Hanssen 97 Ull/Kisa IL 3:52.28 3:55.74
Mats Morgan Langøy 01 Ull/Kisa IL 4:08.77 4:08.77
Theodor Berre Jacobsen 01 SK Vidar
Ådne Andersen 94 Dimna IL 3:48.29 3:48.85
Tomas Skjæråsen 95 IL Varegg 4:01.07 4:01.83
Tom Sussex 94 Nya Zeeland 3:58.00
 
M 3000m 20
Johan Fagerberg 92 Finspångs AIK 8.29
Anders Grahl 87 Hälle IF 8:17.72
Olle Ahlberg 97 Hälle IF
Axel Djurberg 99 Hässelby SK 8:37.77
Staffan Ek 91 Malmö AI 8.04
Alexander Nilsson 95 Mölndals AIK PACE
Gabriel Steffensen 96 Mölndals AIK
Daniel Gleimar 92 Spårvägens FK 8:35.00 8:38.60
Emil Danielsson 97 Spårvägens FK
Mohammad Reza 92 Spårvägens FK
Mikael Ekvall 89 Strömstad LK 8:07
Hafiz Ibrahem 96 Sävedalens AIK
Jonatan Fridolfsson 92 Sävedalens AIK 8:17.17 8:27.58
Daniel Lundgren 85 Turebergs FK
Fredrik Johansson 86 IFK Växjö 8:10.81
Markus Bohman 94 KFUM Örebro 8:37
Frederick Slemeck 90 Storbritannien 8:25.26 8:37.10
Bjørnar Sandnes Lillefosse 92 IL Gular 8:04 8:15
Vidar Dahle 88 IL Gular 8:13 8.24
Abdullahi Dahir Rabi 03 IL Runar 8:19.19 8:19.19
 
M 3000m hinder 9
Emil Blomberg 92 Hässelby SK 8:32.27 8:35.20
Simon Sundström 98 IFK Lidingö 8.42.43 8.42.43
Vidar Johansson 96 Sävedalens AIK
Mikkel Dahl-Jessen 94 AGF Atletik
Fredrik Sandvik 98 Askim IF 8.58 8.58
Tom Erling Kårbø 89 Stord IL 8:29.41 8:29.70
Justinas Beržanskis 89 Litauen PACE
Jakob Dybdal Abrahamsen 94 Aarhus 1900 A/M 8:34.04 8:38.82
Nikolaos Sakis 99 Grekland 8:59,58
 
M 400m häck (inv.) 0
 
M Höjd 5
Arvid Ryberg 98 IF Göta Karlstad 2,10 2,10
Philip Frifelt Lundqvist 89 Mölndals AIK 2.14 2.03
Herman Olvik 96 Ullevi FK 204
Oskar Lundqvist 97 Upsala IF 2,14 2,09
Filip Björklund 98 Örgryte IS 2.10 2.03
 
M Stav (inv.) 0
 
M Längd (inv.) 0
 
M Tresteg 8
Erik Ehrlin 90 Hammarby IF 16.28 15.49
Gustaf Bålström 98 Ullevi FK 15,80
Markus Lundborg 99 Ullevi FK 14,84
Antonis Dinopoulos 95 Upsala IF
Artur Engström 96 Örgryte IS 15.49 15.28
Daniel Lennartsson 88 Örgryte IS
Jannick Bagge 94 Köbenhavns IF 15,45 15,45
Maurice Mathabela 90 Sydafrika 16.75 16.22
 
M Kula 8
Gabriel Heen 95 Hässelby SK 18.08
Wictor Petersson 98 Malmö AI
Jesper Arbinge 97 Spårvägens FK 18.25 18.25
Niklas Arrhenius 82 Spårvägens FK 19.79 18.20
Arwid Koskinen 92 Ullevi FK 18.44 18.31
Marcus Thomsen 98 IK Tjalve
Mesud Pezer 94 Bosnien och Hercegovina
Viktor Gardenkrans 95 Athletics 24Seven SK 18.50 18.50
 
M Diskus (inv.) 0
 
K 400m 5
Josephine Risberg Thoor 95 IFK Helsingborg 56.16 56.28
Felicia Ascard 96 IFK Lund 59.10
Ebba Svantesson 97 Upsala IF
Rebecca Högberg 84 KFUM Örebro
Anne Skudal Dolvik 88 IL Gneist 54.72 57.37
 
K 400m (inv.) 0
 
K 800m (inv.) 0
 
K 800m 16
Madeleine Björlin-Delmar 96 IFK Göteborg 2:06.88 2:09.61 B + pace C
Sandra Åberg 03 Göteborgs KIK 2:16.54 2:16.54
Filippa Ramberg 97 Hammarby IF 2:17.28 2:17.28
Johanna Bülow 02 Hovslätts IK 2:18.10 2:18.10
Ebba Berglin 01 KA 2 IF 2.14.68 2:18.14
Sofia Johansson 98 Linköpings GIF 2:11.34 2:12.40
Alicia Nilsson 98 Stenungsunds FI 2:12.98 2:12.98
Alice Magnell-Millán 05 Tjalve IF Norrköping 2:15,38 2:15.38
Wilma Marcusson 99 Trångsvikens IF 2:13.25 2:13.25
Greta Graziani 94 Täby IS 2:11.16
Jessica Edlund 95 Umedalens IF 2.11 2:12.24
Ebba Wahlberg 02 IK Ymer 2:12.40 2:12.40
Mille B. Olesen 02 Aalborg Atletik 2:13.68 2:15.85
Josefine Rytter 94 Bagsvaerd AC 2:10.12 2:10.89
Dagmar Fæster Olsen 94 Sparta Atletik 2:07.03 2:08.75
Tori Tsolis 93 Grekland 2:04.42 2:07.97
 
K 1500m 22
Fanny Andersson 03 Falkenbergs IK 4:50.31
Olivia Weslien 97 IF Göta Karlstad 4:35.09
Saga Provci 04 IFK Göteborg
Julia Nielsen 01 Göteborgs KIK 4:46.64
Sara Dädeby 99 Hovslätts IK 4:36.69 4:36.69
Tilda Knauer 03 Hälle IF 4:57.96
Emma Jansson 91 Hässelby SK 4:34.71
Julia Samuelsson 99 Högby IF 4:38.12
Alma Svantesson 04 Mölndals AIK
Saga Hagelin 03 Mölndals AIK 4:54.54
Angelica Strandberg 96 Spårvägens FK 4:41.36 4:43.65
Lisa Bergdahl 95 Sävedalens AIK 4:33.45 4:33.45
Stina Pettersson 02 Sävedalens AIK 5:01.73
Elin Marcusson 99 Trångsvikens IF 4:41.16 4:41.16
Dagmar Fæster Olsen 94 Sparta Atletik PACE A
Kristin Svendby Otervik 01 Lörenskog FIL 4.35
Maren Halle Haugen 03 IL Runar
Malin Edland 99 IK Tjalve 4:24.34 4:24.34
Maria Sagnes Wågan 92 IK Tjalve 4:25.03 4:25.36
Amalie Sæten 97 Ull/Kisa IL 4:18.62 4:24.33
Emilie Mo 01 SK Vidar 4.43
Julia Svennblad 03 Bohus IF 4:34.76 4:34.76
 
K 3000m (inv.) 0
 
K 100m häck 0
 
K 400m häck (inv.) 0
 
K Höjd 9
Louise Ekman 97 Gefle IF
Evelina Erlandsson 94 IF Göta Karlstad
Sofie Skoog 90 IF Göta Karlstad
Emma Söderström 98 Göteborgs KIK
Ellen Huldén 90 IFK Lund 182 174
Sara Johansson 94 IFK Lund 1.65 1.65
Lina Löfqvist 93 Ullevi FK 170
Maja Nilsson 99 Örgryte IS 1.90 1.85
Vendela von Corswant 93 Örgryte IS 1.83 1.74
 
K Längd (inv.) 0
 
K Kula (inv.) 0
 
K Diskus 11
Erica Larsson 90 IF Göta Karlstad 50.07
Axel Härstedt 87 Malmö AI 66.03 62.01
Jakob Gardenkrans 97 Malmö AI 63.63 59.50
Mathilda Eriksson 98 Malmö AI
Emma Ljungberg 94 Spårvägens FK 55.15 55.15
Niklas Arrhenius 82 Spårvägens FK 66.22 61.65
Gustav Liberg 95 Ullevi FK 58.30 58.30
Caisa-Marie Lindfors 00 Upsala IF 53,86 53,86
Vanessa Kamga 98 Upsala IF 59,06 59,06
Lisa Brix 96 Sparta Atletik 57.11 57.11
Fanny Roos 95 Athletics 24Seven SK
 
K Slägga (inv.) 0
 
 

Track & Field Administration - Swedish Timing - Häradsdomarevägen 38, 443 61 Stenkullen - info@swedishtiming.se - 0730-391248