Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in


Anmälda Sky Is The Limit
Antal starter / Total entries: 345 Printed: 2019-08-25 20:15
Antal individer / Total persons: 298
 
M 100m 39
Victor Pettersson 97 IF Göta Karlstad
Olle Forslin 93 Hässelby SK 10,90
Daniel Andersson 91 Istrums SK 11.34
Chidozie Abika 97 IF Kville 10,97
Erik Isaksson 02 IF Kville
Fredrik Grund 02 IF Kville
Robin Noping 96 IF Kville
Linus Pihl 03 Lerum Friidrott 13.00
Philip Nilsson 95 IFK Lund 10.78 10.86
Filip Schwartz 98 Mölndals AIK 10.82 10.96
Gabriel Tiveskog 95 Mölndals AIK
Oscar Nilsson 02 Mölndals AIK
Tarley Allison 97 Mölndals AIK 10.81 10.81
Per-Joan Lorentzon 74 IK Orient
Stefan Tärnhuvud 85 Sundsvalls FI 10.35 10.68
Jonathan Johansson 00 Sävedalens AIK
Andreas Norström 92 Ullevi FK
Carl Narup 98 Ullevi FK 10,91
Emanuel Lindberg 94 Ullevi FK
Erik Annerfalk 94 Ullevi FK 10.58 10.59
Erik Johansson 01 Ullevi FK
Gustaf Bålström 98 Ullevi FK
Patrik Andersson 91 Ullevi FK 10.35
Peter Andréas 81 Ullevi FK
Rafael Tejada De Leon 02 Ullevi FK
Victor Hering 03 Ullevi FK
Hampus Helamb 01 Ullevi FK
Herman Forsberg 02 Ullevi FK
Isak Barrow 96 Ullevi FK 10.98
Isak Kristensen 00 Ullevi FK
Jimmy Hellström 03 Ullevi FK
Lucas Bolin 01 Ullevi FK
Edvin Andersson 02 Varbergs GIF
Erik Johansson 99 Varbergs GIF 10:90 10.94
Patrick Alain 00 IK Ymer
Alexander Andreasson 99 Örgryte IS 10,80
Gustav Ölund 94 Örgryte IS 11,78
Tobias Carlryd 00 Örgryte IS 11,15
Tobias Dybos Larsson 02 Herkules FK
 
M 800m 28
Benjamin Åberg 95 Hälle IF 1.51.09 1.51.09
Sharmarke Ahmed 02 Hälle IF 1:56.75 1:56.75
Anton Persson 96 Hässelby SK 1.51.29 1.51.50
Rickard Gunnarsson 91 Hässelby SK 1.47.20 1.50.58
Elias Brink 01 IF Kville 1.59,84
Carl Erixon 03 Mölndals AIK
Daniel Erikssson 97 Mölndals AIK 2.00.14 2.02.26
Erik Roos 77 Mölndals AIK 2.09.11
Fabian Haeffler 03 Mölndals AIK 2.05.20 2.05.20
Johan Lamm 98 Mölndals AIK 1.53.25 1.53.25
Michael Rosenqvist 02 Mölndals AIK 2.00.09 2.00.09
Sebastian Nilsson 98 Mölndals AIK 1.57,27
Simon Wallenlind 97 Mölndals AIK 1.52.41 1.52.41
Simon Wikell 03 Mölndals AIK 2.00.54 2.00.54
Victor Wahlgren 02 Mölndals AIK 1.59.44 1.59.44
Tadesse Johansson 03 Spårvägens FK 1.59,96 1.59,96
Erik Guander 02 Sävedalens AIK
Erik Jälknäs 00 Sävedalens AIK
Leo Magnusson 98 Sävedalens AIK 1.52.04
Niklas Johansson 99 Sävedalens AIK 2.00 2.01
Alexander Waerme 97 Ullevi FK 1.59.32
Erik Lindahl 90 Ullevi FK PACE A/B
Hussein Ibrahim 98 Ullevi FK PACE C
Mathias Söder 99 Ullevi FK 1.55.20 1.57.12
Felix Francois 90 Örgryte IS 1.50,47 1.50,47
Mohamed Nuur 99 Örgryte IS 2.01.29 2.01.29
Sondre Juven 99 Nesbyen 1.50.48 1.51.09
David Cannmo 01 Trollhättan FIK 1.58,23 1.58,23
 
M 5000m 14
Victor Dahlgren 90 Brattås CK 17.01 väg
Christoffer Hiding 85 Fredrikshofs FI 10k32.46
Daniel Cullin 97 Hälle IF 15.30.00
Alexander Nilsson 95 Mölndals AIK 14.43.59 14.43.59
Jonathan Weichbrodt 94 Mölndals AIK 15.01 15.16
Miguel Palm 98 Mölndals AIK 15:22.22
Arvid Backteman 02 Sävedalens AIK
Jonatan Fridolfsson 92 Sävedalens AIK 14.38.27
Vidar Johansson 96 Sävedalens AIK PACE
August Mollén 99 Tjalve IF Norrköping 15.02
Ali Al-Janabi 94 Ullevi FK
Hampus Börjesson 94 Ullevi FK 14.49.18 14.49.18
Jesper Evervall 94 Örgryte IS 16:09
Karl Wilenius 85 Lidköpings VSK 15,35 16,08
 
M 110m häck 6
Marcus Nilsson 91 Högby IF 14,73
Elias Martinsson 97 Mölndals AIK 14.54
Filip Björklund 98 Örgryte IS 14,57
Alexander Andersson 94 Athletics 24Seven SK 14,77
Hannes Kvist Wirdmo 94 Athletics 24Seven SK 14,60
Rasmus Elfgaard 94 Athletics 24Seven SK 15,33
 
M Höjd 10
Philip Frifelt Lundqvist 89 Mölndals AIK 2,14/2,15i 2,03
Joakim Wadstein 00 Tjalve IF Norrköping 2,00 2,00
Herman Olvik 96 Ullevi FK 2,04
Melker Manne 01 Ullevi FK 1,88
Robin Jacobsson 98 Ullevi FK 2,06 1,98
Sören Pauli 01 Ullevi FK 1,87
Lucas Kristenson 01 Varbergs GIF
Simon Wiklund 99 IK Wilske 2,16 2,16
Ola Carlsson 75 Örgryte IS 2,22 1,98
Mohammed Nouh 03 Qatar 2,03 2,03
 
M Stav 17
Carl Sténson 93 Hellas FK 531 526
Carl Einar Söderström Eskonniemi 99 Hellas FK 451 443
Marcus Nilsson 91 Högby IF 460
Filip Gyllensten 92 IF Kville 530
Erik Thorstensson 89 Spårvägens FK 531 476
Oscar Janson 75 Ullevi FK 587 515
Robin Jacobsson 98 Ullevi FK 492 478
Emil Carlsson 02 IFK Växjö 480
Emil Östergren 98 IFK Växjö
Micael Fagö 94 IFK Växjö 454
Rasmus Carlsson 88 KFUM Örebro 475
Tom Johansson 99 KFUM Örebro 5.00 468
Jonathan Ruffieux 91 Örgryte IS 480 450
Melker Svärd-Jakobsson 94 Örgryte IS 582 550
Oliver Edman 01 Örgryte IS 440 436
Martin Paakspuu 96 Estland 500
Rasmus Elfgaard 94 Athletics 24Seven SK 470
 
M Längd 18
Oskar Erixon 99 IF Göta Karlstad 7.07
Victor Pettersson 97 IF Göta Karlstad 7.40 7.40
Carl Einar Söderström Eskonniemi 99 Hellas FK 6.43w
Fredrik Grund 02 IF Kville 6.31
Jesper Hermansson 02 Mölndals AIK 5.97w
Marcel Schweikart 02 Mölndals AIK
Erik Johansson 01 Ullevi FK 7.03
Gustaf Bålström 98 Ullevi FK 6.28
Hampus Helamb 01 Ullevi FK 6.60
Herman Forsberg 02 Ullevi FK
Jimmy Hellström 03 Ullevi FK 6.42
Johan Wahlgren 02 Ullevi FK
Philip Karlsson 04 Ullevi FK
Artur Engström 96 Örgryte IS 6.61
Erik Olsson 89 Örgryte IS 6,81
Isak Helgesson 03 Örgryte IS 5,59
Lukas Edqvist 02 Örgryte IS 6.01
Otto Hammarström 99 Örgryte IS 6.45
 
M Tresteg 13
Jesper Nordström 02 IF Kville 13.26
Oskar Weidenholm 01 Mölndals AIK 14,41 14,41
Johan Wahlgren 02 Ullevi FK 12.45
Johannes Lundqvist 04 Ullevi FK
Markus Lundborg 99 Ullevi FK 14.51 14.84i
Melker Manne 01 Ullevi FK 13.07w
Oliver Glans 03 Ullevi FK 11.35
Philip Karlsson 04 Ullevi FK 12.01
Victor Hering 03 Ullevi FK 13.05
Viggo Andersson 04 Ullevi FK 11.15
Mattias Carman 03 Örgryte IS 12,18 12.03
Nils Thorin 03 Örgryte IS 12.80
William Frisk 02 Örgryte IS 13,49 13,49
 
P17 110m häck 4
Marcus Blixt 02 Mölndals AIK 14,83
Edvin Andersson 02 Varbergs GIF 15.48
Edvin Månsson 02 IFK Växjö 14,63 14,63
Sten Hagström 03 Örgryte IS 16.55
 
P17 Höjd 5
Johan Lennvik 02 Kongahälla AIK
Fabian Steene 03 IF Kville 1,92
Agustin Hilmersson 03 IK Orient 1.94 1.94
William Peiro 03 Täby IS 1,75
Elmer Evanson 02 Örgryte IS 1.72
 
P17 Stav 3
Peter Svensson 02 IF Rigor 390
Emil Carlsson 02 IFK Växjö 480
Sten Hagström 03 Örgryte IS 401
 
P15 80m 3
Daniel Hultén 04 Sävedalens AIK 9,70 9,70
Johannes Lundqvist 04 Ullevi FK
Viggo Andersson 04 Ullevi FK
 
P15 800m 5
Jonas Magnusson 04 Hälle IF 2.06.60 2.06.60
Lucas Frew 04 Lerum Friidrott 2.16.15
Martin Jarlbäck 04 Mölndals AIK
Adam Sörqvist 05 Sävedalens AIK
Elias Ramhult 05 IK Ymer
 
P15 Häck 80m 1
Leo Göransson 05 Klippans FK
 
P15 Höjd 0
 
P15 Stav 2
Felix Steene 04 IF Kville 390
William Asker 04 Örgryte IS 408 408
 
P14 Höjd 0
 
P14 Stav 1
Viktor Rahm 05 Västerås FK 3,54 3,54
 
P13 600m 2
Elias Eliasson 07 Mölndals AIK 1:41,22 1:41,22
Julius Wiklund 06 IK Wilske
 
P13 Höjd 1
Julius Wiklund 06 IK Wilske 1.63
 
P13 Stav 1
Leo Göransson 05 Klippans FK U.T. 303
 
P12 Höjd 2
Caleb Tessema 07 Mölndals AIK
David Blixt 07 Mölndals AIK
 
P12 Stav 1
Ove Hagström 07 Örgryte IS 266
 
P11 Höjd 2
Alvar Ederönn 08 Mölndals AIK
Fritz Theander 08 Varbergs GIF 1,35
 
P11 Stav 0
 
P10 Höjd 2
César Skoglund 09 IFK Göteborg
Vincent Åberg 09 Ullevi FK
 
P10 Stav 0
 
K 100m 22
Josephine Risberg Thoor 95 IFK Helsingborg
Elina Gunnarsson 94 Hovslätts IK
Ida Nilsson 98 Hovslätts IK 12.23
Caroline Larsson 93 Hässelby SK 12.45
Jessica Östlund 93 Hässelby SK 11.67 11.77
Alma Svanberg 02 IF Kville
Alva Larsson 02 Mölndals AIK 12.87
Ebba Gustafsson 02 Mölndals AIK 12.58
Filippa Gunnarsson 99 Mölndals AIK
Madeleine Winberg 00 Mölndals AIK 12.31 12.31
Jenny Åkervall 72 Spårvägens FK 13.24 13.45
Emilie Mathiesen 02 Sävedalens AIK 13,10
Sonia Fors 02 Sävedalens AIK
Mathilda Gustafsson 00 Tanums IF
Aicha Camara 92 Ullevi FK
Lisa Lilja 96 Ullevi FK 11.92
Rebecca Strand 99 Ullevi FK
Lisa Warfvinge 98 Varbergs GIF
Ellen Olsson 97 Wärnamo SK
Emelie Rantzow 98 IK Ymer 11.95
Mimmi Sebestyèn 03 Örgryte IS
Rebecka Abrahamsson 94 Örgryte IS 12.92
 
K 800m 20
Saga Provci 04 IFK Göteborg 2.17.15 2.17.15
Julia Nielsen 01 Göteborgs KIK 2.14.50 2.14.50
Sandra Åberg 03 Göteborgs KIK 2:16.54 2:16.54
Nelly Elned 06 Hälle IF 2.23
Tilda Knauer 03 Hälle IF 2.17.28 2:18.82
Sofia Johansson 98 Linköpings GIF 2:11:34 2:12
Alma Svantesson 04 Mölndals AIK 2.17.21 2.17.21
Elvira Erixon 96 Mölndals AIK PACE A
Lovisa Nilsson-Edin 02 Mölndals AIK PACE B
Saga Hagelin 03 Mölndals AIK 2.20.71 2.20.71
Frida Hansson 97 Stenungsunds FI 2,21,69
Lisa Bergdahl 95 Sävedalens AIK 2:15.97
Lisa Wreeby 02 Sävedalens AIK 2:19.81
Stina Pettersson 02 Sävedalens AIK 2:18.80
Wilma Marcusson 99 Trångsvikens IF 2.13,25 2.13,25
Emelie Öberg 97 Ullevi FK 2:24.98
Judi Abdelkareem 04 IK Ymer
Ellinor Aurell 01 Ängelholms IF 2.10.09 2.10.09
Filippa Zäll 03 Ängelholms IF 2.21,03 2.21,03
Julia Svennblad 03 Bohus IF 2:12.96 2:12.96
 
K 5000m 9
Tova Eurén 94 Göteborgs KIK
Samrawit Mengsteab 90 Hälle IF 16:01.40
Elin Brink 97 Mölndals AIK 17.50,13
Malin Jonson 02 Mölndals AIK
Anastasia Denisova 93 Sävedalens AIK 16.34.92 16:55.8m
Hanna Michaëlsson 89 Örgryte IS 17.45 17.45
Jennifer Acklund 95 Örgryte IS 17:53.17
Johanna Larsson 93 Örgryte IS 18:00.12
Nina Persson 91 Örgryte IS
 
K 100m häck 7
Moa Kilén 01 Göteborgs KIK 16.92
Johanna Carlsson 94 IFK Helsingborg
Maja Maunsbach 01 IFK Lund 14.50
Astrid Lees 99 Mölndals AIK 15.20
Filippa Gunnarsson 99 Mölndals AIK 15.29
Estelle Montler 91 Ullevi FK 14.22 14.47
Sara Skogman 95 Örgryte IS 14,51
 
K Höjd 8
Evelina Erlandsson 94 IF Göta Karlstad 1.85 1,85
Ellen Huldén 90 IFK Lund 182 1,74
Ellen White 01 IFK Lund 1.72 1,66
Ebba Jungmark 87 Mölndals AIK 1,94/1,96i 1,80
Ellen Ekholm 96 Ullevi FK 1,83 1,82
Lina Löfqvist 93 Ullevi FK 1,70
Maja Nilsson 99 Örgryte IS 1,90 1,85
Vendela von Corswant 93 Örgryte IS 1,83 1,74
 
K Stav 12
Annika Jönsson 96 IFK Helsingborg 375
Gabriella Jönsson 01 IFK Helsingborg 4,05 405
Linnea Jönsson 99 IFK Helsingborg 4,15 405
Filippa Miller 99 Hovslätts IK 380
Linnea Pihl 01 Lerum Friidrott 3,59 359
Klara Mattsson 97 IK Orient 415 383
Hanna Jansson 95 Ullevi FK 425 413
Sophie Ohlsson 99 IFK Växjö 332
Alma Eriksson 01 IK Ymer 3,26 320
Fanny Berglund 88 Örgryte IS 420
Malin Dahlström 89 Örgryte IS 455 395
Marleen Mülla 01 Estland 400
 
K Längd 17
Linn Egerfält 00 Gefle IF
Viktoria Karlsson 97 Göteborgs KIK
Elin Larsson 94 IFK Halmstad 6.18
Tindra Redenfors 03 IFK Halmstad 5.17
Ida Nilsson 98 Hovslätts IK 5.88
Lisa Bäckström 03 Istrums SK
Emilia Åström 04 Mölndals AIK
Emma Rosgardt 04 Mölndals AIK 4,49 4,49
Filippa Gunnarsson 99 Mölndals AIK 5,91 5.66
Olivia Amberntsson 05 Mölndals AIK
Lisa Warfvinge 98 Varbergs GIF 5.76
Ellen Olsson 97 Wärnamo SK 5.61
Inez Yngve 05 Örgryte IS
Judith Sjöman 99 Örgryte IS 5,44
Judith Wagersten 98 Örgryte IS 5,65
Mimmi Sebestyèn 03 Örgryte IS
Rebecka Abrahamsson 94 Örgryte IS 6,14 5,84
 
K Tresteg 18
Linn Egerfält 00 Gefle IF 12.10
Jasmin Sabir 92 Hammarby IF 13.28 12.58
Fatima Koné 99 Mölndals AIK 12,98i 12,84
Nike Wäljegård 02 Mölndals AIK
Siri Malcus Pellmé 04 Stenungsunds FI 10.82
Ebba Niklasson 03 Sävedalens AIK 11.18
Hanna Gille 96 Sävedalens AIK 11.93
Aicha Koné 04 Ullevi FK 1.40
Johanna Konseleus 95 Ullevi FK 12.12
Moa Karlin Josefsson 94 Ullevi FK
Sofia Andersson 01 Ullevi FK 10.63w
Sofie Hallman 92 Ullevi FK
Wendela Yhlen Graf 02 Ullevi FK 10.23
Victoria Jacobsson 97 Ullevi FK 11.62
Sofia Wallin 04 Varbergs GIF
Hilma Hofström 00 Örgryte IS 11,41
May Zerzut 94 Hvidovre Atletik 12,28m 12,28m
Tilde Johansson 02 Bokenäs IF 10.38
 
F17 100m häck 6
Kajsa Karila 02 IFK Göteborg 15.24 15.24
Cindy Darrell 02 Ullevi FK 15.72
Wendela Yhlen Graf 02 Ullevi FK
Tilda Kihlström 03 Varbergs GIF 15.75
Sophie Reid 02 IK Ymer 14.59
Sofie Hammarström 03 Örgryte IS
 
F17 Höjd 4
Tindra Redenfors 03 IFK Halmstad 162
Lisa Bäckström 03 Istrums SK 151
Sophie Reid 02 IK Ymer 166
Tilde Johansson 02 Bokenäs IF 156
 
F17 Stav 3
Myra Eriksson 03 Stocksäters IF 3,40 331
Lova Nilsson 03 IFK Växjö 320
Matilda Honeth 02 IFK Växjö 368
 
F15 80m 7
Amanda Ehrnborg 04 Mölndals AIK 11.14
Ella Borg 04 Mölndals AIK 10.52 10.78
Tilda Wahlén 04 Mölndals AIK 10,48 10,48
Ingrid Ronge 04 IF Rigor
Aicha Koné 04 Ullevi FK
Ester Schenk 04 Ullevi FK
Inez Yngve 05 Örgryte IS
 
F15 800m 5
Agnes Andersen 04 Istrums SK
Felicia Brink 04 IF Kville 2.24,49 2:24.49
Amanda Ehrnborg 04 Mölndals AIK 2.34
Wilma Ehrnborg 06 Mölndals AIK
Tilda Mjörnell 04 Ullevi FK 2:26.67
 
F15 Häck 80m 5
Ida Engelbrektsson 04 Alingsås IF
Elin Molinder 04 Mölndals AIK 12.45 12.68
Emilia Åström 04 Mölndals AIK
Doris Theander 05 Varbergs GIF
Sofia Wallin 04 Varbergs GIF 12.46
 
F15 Höjd 4
Ida Engelbrektsson 04 Alingsås IF 157
Emilia Åström 04 Mölndals AIK
Emma Rosgardt 04 Mölndals AIK 1,45 1,45
Ingrid Ronge 04 IF Rigor 165
 
F15 Stav 3
Alma Olsson 04 IF Rigor 2,81
Sofia Olsson 04 IF Rigor 2,81
Ester Schenk 04 Ullevi FK 280
 
F14 Höjd 4
Olivia Amberntsson 05 Mölndals AIK
Doris Erixon 05 Stenungsunds FI 157
Doris Theander 05 Varbergs GIF
Ebba Halling 05 Örgryte IS
 
F14 Stav 0
 
F13 600m 2
Agnes Knauer 07 Hälle IF 1.55,84
Elsa Svantesson 07 Mölndals AIK 2.06.94 2.06.94
 
F13 Höjd 2
Moa Stagemyr 06 Mölndals AIK
Sigrid Carlsson 06 Mölndals AIK
 
F13 Stav 1
Leonie Mörstam 06 IFK Växjö
 
F12 Höjd 0
 
F12 Stav 0
 
F11 Höjd 1
Jamilia Bernhardsson 08 Kalmar SK 1.33 1.33
 
F11 Stav 2
Ebba Holmén 08 IFK Göteborg
Elsa Skager 08 Lerum Friidrott 215 215
 
F10 Höjd 3
Elin Stagemyr 09 Mölndals AIK
Ella Gross 09 Mölndals AIK
Evelina Sundström 09 Mölndals AIK
 
F10 Stav 0
 
 

Track & Field Administration - Swedish Timing - Häradsdomarevägen 38, 443 61 Stenkullen - info@swedishtiming.se - 0730-391248