Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in


Anmälda Veteran-SM
Antal starter / Total entries: 1980 Printed: 2019-09-23 19:56
Antal individer / Total persons: 689
 
M35 100m 10
Carl Thulin 80 Huddinge AIS
Fredrik Rosenqvist 83 Huddinge AIS
Niklas Lundberg 84 KA 2 IF 11,46 11,92
Marcus Dahlman 81 IFK Lidingö
Robert Blomdahl 80 Lidköpings IS
Pierre Nordqvist 83 Linköpings GIF
Mikael Gerlach 84 Sundsvalls FI 11,15
Patrik Björk 83 Sävedalens AIK 11,38 11,44
Mikael Brodersen 80 Turebergs FK 12,5
Markus Rönnerling 81 FK Athlet
 
M35 200m 10
Carl Thulin 80 Huddinge AIS
Fredrik Rosenqvist 83 Huddinge AIS
Niklas Lundberg 84 KA 2 IF 23,85 24,55
Andreas Daun 80 Katrineholms SK 23,50
Marcus Dahlman 81 IFK Lidingö
Robert Blomdahl 80 Lidköpings IS
Pierre Nordqvist 83 Linköpings GIF
Mikael Gerlach 84 Sundsvalls FI 22,39 22,88
Mikael Brodersen 80 Turebergs FK 25
Markus Rönnerling 81 FK Athlet
 
M35 400m 7
Fredrik Rosenqvist 83 Huddinge AIS
Andreas Daun 80 Katrineholms SK 54,50
Wilhelm Kardemark 80 IF Kville 0.59 0.59.68
Pierre Nordqvist 83 Linköpings GIF
Mikael Gerlach 84 Sundsvalls FI 52,76
Mikael Brodersen 80 Turebergs FK 56
Daniel Eklund 84 Stockholm Snipers IF 00.56.24 1.05.00
 
M35 800m 8
Fredrik Rosenqvist 83 Huddinge AIS
Sven Petersson 83 Huddinge AIS 2.17.23 2.17.23
Christofer Fogel 84 Högby IF 2:05.63 2:08.79
Wilhelm Kardemark 80 IF Kville 2.10.8 2.13
Stefan Johansson 80 IK Sisu
Mattias Lindén 83 Tjalve IF Norrköping
Thomas Kvarnehag 84 Turebergs FK
Daniel Eklund 84 Stockholm Snipers IF 2.05.94 2.20.00
 
M35 1500m 6
Henrik Engström 84 Fredrikshofs FI 4.21 -
Fredrik Rosenqvist 83 Huddinge AIS
Sven Petersson 83 Huddinge AIS 4.32.28 4.40.38
Christofer Fogel 84 Högby IF 4:17.39 4:17.57
Stefan Johansson 80 IK Sisu
Thomas Kvarnehag 84 Turebergs FK 4,57
 
M35 5000m 11
Henrik Engström 84 Fredrikshofs FI 16.08 -
Oskar Lundahl 81 Fredrikshofs FI 18:01.60 -
Jimmy Iby 84 IK Hakarpspojkarna
Alberto Ramos 84 Huddinge AIS 15:59
Fredrik Rosenqvist 83 Huddinge AIS
Håkan Andersson 82 Hällefors LK 17,47 18,44
Christofer Fogel 84 Högby IF 15:35.01 15:40.64
Mikael Bäcklund 84 Högby IF 15.43.39 15.44.17
Ludvig Siggelin 82 Runacademy IF 17.47
Mikael Tisjö 81 Umara Sports Club 17:13
Christofer Salmén 81 Terrible Tuesdays TC 16:01 16:01
 
M35 10000m 6
Oskar Lundahl 81 Fredrikshofs FI 35.22 35.22
Alberto Ramos 84 Huddinge AIS 33:23
Fredrik Rosenqvist 83 Huddinge AIS
Christofer Fogel 84 Högby IF 34:35.09
Mikael Bäcklund 84 Högby IF 32.19.8
Joakim Brunzell 81 Ösmo Nynäs FK
 
M35 3000m hinder 4
Jimmy Iby 84 IK Hakarpspojkarna
Fredrik Rosenqvist 83 Huddinge AIS
Christofer Fogel 84 Högby IF 10:26.24 10:26.24
Robin Pino 82 Uppsala LK 11.10
 
M35 Häck 110m 0
 
M35 Häck 400m 0
 
M35 Höjd 3
Carl Thulin 80 Huddinge AIS
Carl Granath 81 Mälarhöjdens IK
Johan Ndure 81 Stockholm Snipers IF
 
M35 Stav 0
 
M35 Längd 8
Carl Thulin 80 Huddinge AIS
Niklas Lundberg 84 KA 2 IF 6,25 6,11
Andreas Daun 80 Katrineholms SK 6,12
Robert Blomdahl 80 Lidköpings IS
Pierre Nordqvist 83 Linköpings GIF
Tobias Lundqvist 80 IK Sisu
Mikael Brodersen 80 Turebergs FK 5,5
Johan Ström 80 Åhus FIK
 
M35 Tresteg 3
Tobias Lundqvist 80 IK Sisu
Johan Ndure 81 Stockholm Snipers IF
Warren Russell 80 Stockholm Snipers IF
 
M35 Kula 7
Matthew Brown 80 Hammarby IF
Mikael Hernberg 82 IK Sisu
Jeffrey Ige 83 Spårvägens FK
Peter Lindgren 84 Ystads IF
Johan Ström 80 Åhus FIK
Sören Svedberg 81 Ösmo Nynäs FK
Markus Rönnerling 81 FK Athlet
 
M35 Diskus 6
Robert Alneroth 84 Gefle IF
Matthew Brown 80 Hammarby IF
Per Kåberg 84 IK Orient
Mikael Hernberg 82 IK Sisu
Johan Ström 80 Åhus FIK
Sören Svedberg 81 Ösmo Nynäs FK
 
M35 Slägga 3
Robert Alneroth 84 Gefle IF
Per Kåberg 84 IK Orient
Mikael Hernberg 82 IK Sisu
 
M35 Spjut 4
Staffan Lenneby 80 Täby IS 45.95 41.55
Sören Svedberg 81 Ösmo Nynäs FK
Markus Rönnerling 81 FK Athlet
Warren Russell 80 Stockholm Snipers IF
 
M35 Vikt 1
Per Kåberg 84 IK Orient
 
M40 100m 14
Tomas Lovén 79 Eksjö Södra IK
Mårten Holm 75 IFK Göteborg
Nils Antonsson 76 IK Hakarpspojkarna
Andreas Lindström 78 IFK Helsingborg
Anders Logg 76 Hälle IF 11.45 11.78
Mikael Sandin 75 IFK Lidingö
Mikael C Larsson 75 Luleå Friidrott
Erik Henrysson 79 IFK Nora
Benny Lundström 75 Spårvägens FK 12.3 12.4
Erik Westerlund 78 Spårvägens FK
Jonas Bergqvist 75 Spårvägens FK 12,61 12,61
Tobias Forsberg 77 Turebergs FK
Johan Gustafsson 76 Ösmo Nynäs FK
Johan Schön 79 FK Athlet
 
M40 200m 15
Tomas Lovén 79 Eksjö Södra IK
Mårten Holm 75 IFK Göteborg
Nils Antonsson 76 IK Hakarpspojkarna
Andreas Lindström 78 IFK Helsingborg
Anders Logg 76 Hälle IF 22.79 23.38
Mikael C Larsson 75 Luleå Friidrott
Tobias Nielsén 75 Mälarhöjdens IK 26,68
Benny Lundström 75 Spårvägens FK 25.3 25.3
Jonas Bergqvist 75 Spårvägens FK 25,00 25,00
Joel Djerf 78 Turebergs FK
Per Sandell 76 Turebergs FK 25.7
Tobias Forsberg 77 Turebergs FK
Tor Wildenstam 75 Täby IS
Johan Gustafsson 76 Ösmo Nynäs FK
Johan Schön 79 FK Athlet
 
M40 400m 8
Mårten Holm 75 IFK Göteborg
Joakim Pihlstrand - Trulp 77 Hammarby IF 54.50 -
Anders Klockar 75 Huddinge AIS
Anders Logg 76 Hälle IF 50.23 50.23
Jonas Bergqvist 75 Spårvägens FK 55,01 55,01
Magnus Lindblom 77 Turebergs FK 56.25
Per Sandell 76 Turebergs FK 56.5
Tor Wildenstam 75 Täby IS
 
M40 800m 8
Magnus Bosson 79 Bålsta IK 2.15
Mårten Holm 75 IFK Göteborg
Joakim Pihlstrand - Trulp 77 Hammarby IF 2:02.62 -
Anders Klockar 75 Huddinge AIS 2:17.58 2:17.58
Nicklas Tollesson 77 Hälle IF 2:02.19 2:05.59
David Åhman 77 IF Linnéa 2.15.00 2.23.20
Daniel Norberg 78 Spårvägens FK
Magnus Lindblom 77 Turebergs FK 2:08
 
M40 1500m 8
Magnus Bosson 79 Bålsta IK 4.41
Joakim Pihlstrand - Trulp 77 Hammarby IF 4:18.74 -
Anders Klockar 75 Huddinge AIS 4:47.58 4:54.80
Nicklas Tollesson 77 Hälle IF 4:17.12
Kristian Algers 75 Skogspojkarnas OK
Joel Djerf 78 Turebergs FK
Magnus Lindblom 77 Turebergs FK 4:54
Martin Jansson 78 Stockholm Snipers IF
 
M40 5000m 7
Fredrik Westerdahl 79 Fredrikshofs FI 16.12,00
Joakim Pihlstrand - Trulp 77 Hammarby IF 16:10 -
David Åhman 77 IF Linnéa 18.14.03 18.14.03
Kristian Algers 75 Skogspojkarnas OK
Jimmie Espling 75 FK Studenterna 17.29
Martin Gidewall 76 IFK Tumba 16:47.95
Martin Jansson 78 Stockholm Snipers IF
 
M40 10000m 5
Nathan Tanner-Malmén 77 Enhörna IF
Fredrik Westerdahl 79 Fredrikshofs FI 33.44,11 34.13,38
Joakim Pihlstrand - Trulp 77 Hammarby IF 34:50 -
Martin Gidewall 76 IFK Tumba 34:21.70
Tobias Lidving 78 Ösmo Nynäs FK
 
M40 3000m hinder 2
Joakim Pihlstrand - Trulp 77 Hammarby IF 10:21 -
David Åhman 77 IF Linnéa
 
M40 Häck 110m 3
Joakim Pihlstrand - Trulp 77 Hammarby IF - -
Erik Dahlin 76 IF Udd
Johan Schön 79 FK Athlet
 
M40 Häck 400m 3
Joakim Pihlstrand - Trulp 77 Hammarby IF - -
Erik Dahlin 76 IF Udd 65,70
Johan Gustafsson 76 Ösmo Nynäs FK
 
M40 Höjd 3
Stellan Back 75 Turebergs FK
Erik Dahlin 76 IF Udd 1,63 1,55
Daniel Berr 75 Västerås FK 1,73
 
M40 Stav 2
Stellan Back 75 Turebergs FK
Adrian Efremov 76 Åsbro GoIF
 
M40 Längd 11
Andreas Lindström 78 IFK Helsingborg
Fotios Makrostergios 75 Huddinge AIS
Joel Djerf 78 Turebergs FK
Lars-Göran Nylén 75 Turebergs FK 4.56
Stellan Back 75 Turebergs FK
Tobias Forsberg 77 Turebergs FK
Erik Dahlin 76 IF Udd 5,64 5,64
Daniel Berr 75 Västerås FK 5,89
Kristian Petersson 75 Åkersberga SK
Palle Storm 77 Ösmo Nynäs FK
Johan Schön 79 FK Athlet
 
M40 Tresteg 6
Fotios Makrostergios 75 Huddinge AIS
Stellan Back 75 Turebergs FK
Erik Dahlin 76 IF Udd 11,81 11,17
Daniel Berr 75 Västerås FK 12,26
Palle Storm 77 Ösmo Nynäs FK
Martin Jansson 78 Stockholm Snipers IF
 
M40 Kula 10
Andreas Lindström 78 IFK Helsingborg
Tony Karlsson 76 Huddinge AIS
Erik Henrysson 79 IFK Nora
Lars-Göran Nylén 75 Turebergs FK 9.46
Stellan Back 75 Turebergs FK
Fredrik Boson 77 Västerås FK
Kristian Petersson 75 Åkersberga SK
Henrik Friberg 75 Ösmo Nynäs FK 10.32
Hercules Lopes Ramos 79 Ösmo Nynäs FK 29.16
Palle Storm 77 Ösmo Nynäs FK
 
M40 Diskus 10
Andreas Lindström 78 IFK Helsingborg
Tony Karlsson 76 Huddinge AIS
Erik Henrysson 79 IFK Nora
Lars-Göran Nylén 75 Turebergs FK 28.94
Stellan Back 75 Turebergs FK
Daniel Berr 75 Västerås FK 32,23
Kristian Petersson 75 Åkersberga SK
Henrik Friberg 75 Ösmo Nynäs FK 32,42
Hercules Lopes Ramos 79 Ösmo Nynäs FK 10.16
Palle Storm 77 Ösmo Nynäs FK
 
M40 Slägga 5
Tony Karlsson 76 Huddinge AIS
Lars-Göran Nylén 75 Turebergs FK 35.25
Stellan Back 75 Turebergs FK
Kristian Petersson 75 Åkersberga SK
Palle Storm 77 Ösmo Nynäs FK
 
M40 Spjut 8
Andreas Lindström 78 IFK Helsingborg
Fotios Makrostergios 75 Huddinge AIS
Tony Karlsson 76 Huddinge AIS
Lars-Göran Nylén 75 Turebergs FK 47.31
Stellan Back 75 Turebergs FK
Fredrik Boson 77 Västerås FK
Kristian Petersson 75 Åkersberga SK
Erik Lidén 77 Bohus IF
 
M40 Vikt 5
Tony Karlsson 76 Huddinge AIS
Lars-Göran Nylén 75 Turebergs FK 11.16
Stellan Back 75 Turebergs FK
Kristian Petersson 75 Åkersberga SK
Palle Storm 77 Ösmo Nynäs FK
 
M45 100m 26
Karl Eidem 70 Danderyds SK 13:84 13:84
Björn Belfrage 74 Eds SK 12,9
Mattias Sandström 73 Falu IK 12.40
Mikael Örnhammar 74 IFK Göteborg
Linus Malmborg 74 Heleneholms IF 12.01
Sergej Nikolajev 73 Hässelby SK
Tobias Wallin 72 Hässelby SK 13.34
Marcus Abrahamsson 73 Höörs IS
Carl Björkegren 73 IFK Lidingö
Jens Falk 72 IFK Lidingö 12,52 12,52
Magnus Nilsson 72 IFK Lidingö 11.66 12.08
Jonas Asplund 73 IFK Märsta 11.66 12.10
Christian Albing 72 Nyköpings BIS 12.20
Fredrik Hegefors 73 Nyköpings BIS
Per-Joan Lorentzon 74 IK Orient
Henrik Tegnér 70 Spårvägens FK 12.61
Hjalmar Didriksson 74 Spårvägens FK
Mattias Sunneborn 70 Spårvägens FK 11.17
Erik Åhlin 71 Turebergs FK
Magnus Ingvarsson 70 Turebergs FK
Robert Lodwika 70 IFK Umeå 12.47 12.47
Marcus Lehto 73 Upsala IF
Pether Askestam 72 Wärnamo SK
Henrik Falknell 74 FK Athlet
Tomas Jeansson 71 FK Athlet
Niclas Lindholm 72 Mälarö SOK 13.02
 
M45 200m 21
Karl Eidem 70 Danderyds SK 28:1 28:1
Mattias Sandström 73 Falu IK 25.50
Staffan Lindberg 72 Hellas FK
Patrik Hägg 72 Hälle IF 24.36
Sergej Nikolajev 73 Hässelby SK 25,24
Jens Falk 72 IFK Lidingö 25,53 25,53
Magnus Nilsson 72 IFK Lidingö 23.87 24.32
Jonas Boijertz 74 Malmö AI 25.06
Peter Wallin 71 IFK Märsta 23.43
Tobias Rauch 74 IFK Märsta 24,23 25,88
Christian Albing 72 Nyköpings BIS 25.07
Fredrik Hegefors 73 Nyköpings BIS
Henrik Tegnér 70 Spårvägens FK 25.32
Hjalmar Didriksson 74 Spårvägens FK 24,29
Mattias Sunneborn 70 Spårvägens FK 23.00
Fredrik Schöllin 72 Tjalve IF Norrköping
Magnus Ingvarsson 70 Turebergs FK
Robert Lodwika 70 IFK Umeå 25.38
Marcus Lehto 73 Upsala IF
Pether Askestam 72 Wärnamo SK
Niclas Lindholm 72 Mälarö SOK 26.4
 
M45 400m 20
Björn Belfrage 74 Eds SK 58,5
Staffan Lindberg 72 Hellas FK 65,5
Patrik Hägg 72 Hälle IF 54.12
Sergej Nikolajev 73 Hässelby SK 56,40
Jens Falk 72 IFK Lidingö 57,99 58,52
Magnus Nilsson 72 IFK Lidingö 52.86 54.45
Joacim Kämpe 74 Linköpings GIF 56
Mattias Nestor 70 Linköpings GIF 58.1 m 61.06
Tobias Heldt 72 Ludvika FFI 60.49
Jonas Asplund 73 IFK Märsta
Tobias Rauch 74 IFK Märsta 53,90 57,98
Henrik Tegnér 70 Spårvägens FK 56.40
Hjalmar Didriksson 74 Spårvägens FK 53,39 53,41
Mattias Sunneborn 70 Spårvägens FK 51.50
Niklas Södergren 73 Spårvägens FK
Fredrik Jirlow 72 Strands IF 59,37 59,37
Fredrik Schöllin 72 Tjalve IF Norrköping
Magnus Ingvarsson 70 Turebergs FK
Fredric Sundberg 71 Väsby IK
Olov Berg 70 TC Running Stockholm 62,94 62,94
 
M45 800m 11
Stefan Engelbrektsson 72 Alingsås IF 2:10
Daniel Förberg 74 Fredrikshofs FI 2:05
Daniel Ohlin 73 IS Göta
Tobias Heldt 72 Ludvika FFI 2.17.43
Fredrik Eckerström 70 Spårvägens FK
Hjalmar Didriksson 74 Spårvägens FK 2.03,50
Fredrik Jirlow 72 Strands IF
Johan Nordqvist 73 Tjalve IF Norrköping 2,31
Fredric Sundberg 71 Väsby IK
Henrik Nord 73 Ystads IF
Jonas Petersson 73 Stockholm FTF
 
M45 1500m 15
Stefan Engelbrektsson 72 Alingsås IF 4:38
Johan Lindblom 71 Danderyds SK 4:32 5:15
Daniel Förberg 74 Fredrikshofs FI 4:20 5:16
Fredrik Sohlberg 72 Fredrikshofs FI 4:30
Daniel Ohlin 73 IS Göta
Christian Lindström 74 Hammarby IF
Mats Kollbrink 70 Hässelby SK
Fredrik Eckerström 70 Spårvägens FK
Fredrik Nybäck 70 Spårvägens FK 4.56 -
Johan Nordqvist 73 Tjalve IF Norrköping 4,59
Björn Axelsson 73 Turebergs FK
Marcus Grindange 72 Turebergs FK
Magnus Rydin 71 Västerås FK
Henrik Nord 73 Ystads IF
Tomas Jennerstål 74 LK Roslagen 4:22.00
 
M45 5000m 17
Max Lundberg 70 Björnstorps IF
Mario Cortinovis 71 Enhörna IF
Daniel Förberg 74 Fredrikshofs FI 17:23 19:35
Fredrik Sohlberg 72 Fredrikshofs FI 17:00
Staffan Westerdahl 70 Fredrikshofs FI 16,43
Daniel Ohlin 73 IS Göta
Christian Lindström 74 Hammarby IF
Ulf Eriksson 74 Huddinge AIS 18:08
Erik Framme 73 Hälle IF 14.36 16.17
Andreas Carlborg 72 Spårvägens FK
Claes Winterfeldt 71 Spårvägens FK 17:05 17:25
Fredrik Nybäck 70 Spårvägens FK 17.57 18.24
Johan Nordqvist 73 Tjalve IF Norrköping 18,25
Björn Axelsson 73 Turebergs FK 18.39
Marcus Grindange 72 Turebergs FK
Richard Althoff 73 Täby IS
Magnus Rydin 71 Västerås FK
 
M45 10000m 14
Max Lundberg 70 Björnstorps IF
Johan Lindblom 71 Danderyds SK 36:30 38:00
Mario Cortinovis 71 Enhörna IF
Stefan Nilsson 72 Enhörna IF
Daniel Förberg 74 Fredrikshofs FI 35:58
Staffan Westerdahl 70 Fredrikshofs FI 34,36 35,47
Arturs Steinbergs 74 Glanshammars IF 32:00 39:00
Daniel Ohlin 73 IS Göta
Christian Lindström 74 Hammarby IF
Erik Framme 73 Hälle IF 30.26 33.32
Andreas Carlborg 72 Spårvägens FK
Claes Winterfeldt 71 Spårvägens FK 35:29 35:14
Jakob Forssmed 74 Turebergs FK 40.31 40.31
Richard Althoff 73 Täby IS
 
M45 3000m hinder 3
Max Lundberg 70 Björnstorps IF
Dennis Due 73 IS Göta
Tomas Jennerstål 74 LK Roslagen 10:23.47
 
M45 Häck 110m 6
Mattias Sandström 73 Falu IK
Brian Predstrup 74 Huddinge AIS 18
Sergej Nikolajev 73 Hässelby SK
Joacim Kämpe 74 Linköpings GIF 18
Jonas Asplund 73 IFK Märsta 16.80
Christian Albing 72 Nyköpings BIS
 
M45 Häck 400m 6
Dennis Due 73 IS Göta
Patrik Hägg 72 Hälle IF 1.02.50
Sergej Nikolajev 73 Hässelby SK
Jonas Boijertz 74 Malmö AI 63.80
Fredrik Hegefors 73 Nyköpings BIS
Fredrik Schöllin 72 Tjalve IF Norrköping
 
M45 Höjd 12
Mats Berggren 71 Bålsta IK 1.37
Dennis Due 73 IS Göta
Mats Kollbrink 70 Hässelby SK
Tobias Wallin 72 Hässelby SK 159
Marcus Abrahamsson 73 Höörs IS
Markus Holmgren 74 KA 2 IF 1,50
Jonas Boijertz 74 Malmö AI 1.67
Fredrik Hegefors 73 Nyköpings BIS
Hans Eriksson 74 Spårvägens FK
Henrik Marcusson 72 Upsala IF 167
Henrik Falknell 74 FK Athlet
Peter Nilsson 70 Stockholm FTF
 
M45 Stav 6
Michael Bohman 71 IFK Halmstad
Sergej Nikolajev 73 Hässelby SK
Tobias Wallin 72 Hässelby SK 330
Anders Hafsbrandt 74 KA 2 IF
Jonas Asplund 73 IFK Märsta 5.21 4.83
Bo Jacobsson 72 IK Tjelvar 4.62
 
M45 Längd 13
Mats Berggren 71 Bålsta IK 4.34
Håkan Ohlsson 74 Gefle IF
Dennis Due 73 IS Göta
Mikael Örnhammar 74 IFK Göteborg
Jonas Krogsgaard 72 Höörs IS
Marcus Abrahamsson 73 Höörs IS
Christian Albing 72 Nyköpings BIS 6.03
Fredrik Hegefors 73 Nyköpings BIS
Mattias Sunneborn 70 Spårvägens FK 6.80
Magnus Ingvarsson 70 Turebergs FK
Robert Lodwika 70 IFK Umeå 5.01
Henrik Falknell 74 FK Athlet
Tomas Jeansson 71 FK Athlet
 
M45 Tresteg 9
Mats Berggren 71 Bålsta IK
Dennis Due 73 IS Göta
Brian Predstrup 74 Huddinge AIS 11.50
Sergej Nikolajev 73 Hässelby SK
Jonas Boijertz 74 Malmö AI 11.02
Christian Albing 72 Nyköpings BIS 11.66
Fredrik Hegefors 73 Nyköpings BIS
Hans Eriksson 74 Spårvägens FK
Mattias Sunneborn 70 Spårvägens FK 13.80
 
M45 Kula 14
Anders Bäckman 71 Danderyds SK
Fred Stenberg 70 Gefle IF
Dennis Due 73 IS Göta
Fredrik Holm 73 Hellas FK
Jonas Krogsgaard 72 Höörs IS
Markus Holmgren 74 KA 2 IF 9,37
Petrus Sundevall 74 Kalmar SK
David Hegardt 73 IFK Lund
Patrick Lindfors 70 Mälarhöjdens IK
Fredrik Hegefors 73 Nyköpings BIS
Magnus Ingvarsson 70 Turebergs FK
Johan Jergander 70 Ösmo Nynäs FK 10.32 10.19
Roger Malm 72 Ösmo Nynäs FK
Tomas Jeansson 71 FK Athlet
 
M45 Diskus 21
Mats Berggren 71 Bålsta IK
Anders Bäckman 71 Danderyds SK
Fred Stenberg 70 Gefle IF
Michael Bohman 71 IFK Halmstad
Fredrik Holm 73 Hellas FK
Axel Bernhult 71 Huddinge AIS
Mats Kollbrink 70 Hässelby SK
Markus Holmgren 74 KA 2 IF 26,95
Petrus Sundevall 74 Kalmar SK
David Hegardt 73 IFK Lund
Patrick Lindfors 70 Mälarhöjdens IK
Michel Oesten 74 IFK Nora
Fredrik Hegefors 73 Nyköpings BIS
Hans Eriksson 74 Spårvägens FK
Mattias Sunneborn 70 Spårvägens FK 35.00
Magnus Mårtensson 71 IFK Strömsund
Erik Åhlin 71 Turebergs FK
Magnus Ingvarsson 70 Turebergs FK
Johan Jergander 70 Ösmo Nynäs FK 31.24 27.33
Tomas Jeansson 71 FK Athlet
Peter Nilsson 70 Stockholm FTF
 
M45 Slägga 9
Petrus Sundevall 74 Kalmar SK
Patrick Lindfors 70 Mälarhöjdens IK
Per-Joan Lorentzon 74 IK Orient
Anders Mellgård 72 Spårvägens FK 00.0 00.0
Magnus Mårtensson 71 IFK Strömsund
Roger Karlsson 71 IFK Tumba
Johan Jergander 70 Ösmo Nynäs FK 37.76 30.34
Mikael Nyström 71 Ösmo Nynäs FK 45,25
Roger Malm 72 Ösmo Nynäs FK
 
M45 Spjut 14
Anders Bäckman 71 Danderyds SK
Dennis Due 73 IS Göta
Michael Bohman 71 IFK Halmstad
Sebastian Nilsson 71 Hanvikens SK 25,97
Fredrik Holm 73 Hellas FK
Petrus Sundevall 74 Kalmar SK
Joacim Kämpe 74 Linköpings GIF 39
Peter Wallin 71 IFK Märsta
Fredrik Hegefors 73 Nyköpings BIS
Mattias Sunneborn 70 Spårvägens FK 45.00
Mikael Tellstam 74 Täby IS
Pether Askestam 72 Wärnamo SK
Johan Jergander 70 Ösmo Nynäs FK
Tomas Jeansson 71 FK Athlet
 
M45 Vikt 11
Mats Berggren 71 Bålsta IK
Markus Holmgren 74 KA 2 IF 7,51
Petrus Sundevall 74 Kalmar SK
Patrick Lindfors 70 Mälarhöjdens IK
Fredrik Hegefors 73 Nyköpings BIS
Per-Joan Lorentzon 74 IK Orient
Anders Mellgård 72 Spårvägens FK 0,00
Magnus Ingvarsson 70 Turebergs FK
Johan Jergander 70 Ösmo Nynäs FK 11.40
Mikael Nyström 71 Ösmo Nynäs FK 14,05
Roger Malm 72 Ösmo Nynäs FK
 
M50 100m 9
Hunter S Mabon 69 Danderyds SK 12.41
Per-Jonas Trollsås 65 Danderyds SK 14.96
Peter Johansson 69 Hanvikens SK 11,96 11,96
Johan Ramm-Ericson 69 Malmö AI
Dag Dacke 65 IFK Märsta 12.10 12.10
Patrick Neuendorff 66 IFK Märsta 13.50
Anders Lindgren 68 Nyköpings BIS
Tomas Fanta 68 Oskarshamns SK
Mårten Skogman 67 Spårvägens FK
 
M50 200m 10
Leif Grönqvist 69 IS Göta 29:00
Tobias Karlsson 69 Hammarby IF
Peter Johansson 69 Hanvikens SK 25,26
Dag Dacke 65 IFK Märsta 25.00 25.00
Patrick Neuendorff 66 IFK Märsta 26.83
Anders Lindgren 68 Nyköpings BIS
Tomas Fanta 68 Oskarshamns SK
Mårten Skogman 67 Spårvägens FK
Anders Ryttermalm 66 Stockholm FTF
Håkan Marklund 66 Uppsala LK 34,36
 
M50 400m 9
Fredrik von Essen 65 Bromma IF 62,3 62,3
Leif Grönqvist 69 IS Göta
Anders Johansson 66 Karlskoga FIF 58:07
Rodney Hundermark 69 IFK Nora 58,50 58,50
Bengt Rilegård 67 Spårvägens FK
Lars-Ove Wåhlander 66 IF Triangeln 59,5
Zakaria Aatti 68 IF Udd
Mats Olsson 65 Morjärv SK 0.56,78 0.57,53
Anders Ryttermalm 66 Stockholm FTF
 
M50 800m 6
Leif Grönqvist 69 IS Göta
Morten Linnes 67 IFK Märsta 2,11 2,20
Rodney Hundermark 69 IFK Nora 2.10,46 2.10,46
Zakaria Aatti 68 IF Udd
Mats Olsson 65 Morjärv SK 2.05,80 2.06,94
Leo Heemskerk 65 TC Running Stockholm 2:33:51 2:33:51
 
M50 1500m 9
Leif Grönqvist 69 IS Göta
Peter Helmroth 66 Lerum Friidrott 4:48
Morten Linnes 67 IFK Märsta 4,38 5,01
Rodney Hundermark 69 IFK Nora 4.44,42 4.44,42
Javier Cabello 67 Turebergs FK
Zakaria Aatti 68 IF Udd
Mats Olsson 65 Morjärv SK 2.28,20 4.32,49
Börje Holst 66 Borlänge LK
Leo Heemskerk 65 TC Running Stockholm 5:03 5:10
 
M50 5000m 9
Ulf Johansson 67 Enhörna IF
Jerry Nilsen 68 Fredrikshofs FI
Peter Helmroth 66 Lerum Friidrott 17:15
Håkan Wiman 67 IF Linnéa
Javier Cabello 67 Turebergs FK
Börje Holst 66 Borlänge LK
Anders Edvinsson 69 Uppsala LK 16:46.00
Leo Heemskerk 65 TC Running Stockholm 18:33
Jörgen Lindh 69 LK Roslagen 18.40,27
 
M50 10000m 6
Ulf Johansson 67 Enhörna IF
Peter Helmroth 66 Lerum Friidrott 36:43
Javier Cabello 67 Turebergs FK
Börje Holst 66 Borlänge LK
Leo Heemskerk 65 TC Running Stockholm 38:09 38:54
Per Åsberg 68 LK Roslagen 35:11
 
M50 3000m hinder 3
Rodney Hundermark 69 IFK Nora
Gunnar Söderberg 66 Uppsala LK 12,20
Tony Back 66 IF Mantra Sport
 
M50 Häck 100m 8
Hunter S Mabon 69 Danderyds SK 15.37 15.37
Tobias Karlsson 69 Hammarby IF
Panagiotis Avramidis 65 Hanvikens SK
Erik Lii 68 Järvsö IF
Krister Svensson 69 KA 2 IF
Patrik Eriksson 68 Oskarshamns SK
Mikael Anttila 68 Turebergs FK
Lars Diechle 69 Ullevi FK
 
M50 Häck 400m 6
Per Almkvist 69 Flens FS
Krister Svensson 69 KA 2 IF
Dag Dacke 65 IFK Märsta 64.00 64.00
Rodney Hundermark 69 IFK Nora
Patrik Eriksson 68 Oskarshamns SK
Lars Diechle 69 Ullevi FK
 
M50 Höjd 8
Jouni Widberg 69 Bålsta IK
Anders Silén 65 Järvsö IF 1,63
Krister Svensson 69 KA 2 IF
Patrik Eriksson 68 Oskarshamns SK
Tommy Nygren 69 IF Rigor
Bengt Rilegård 67 Spårvägens FK
Anders Ryttermalm 66 Stockholm FTF
Dan Kullman 65 Stockholm FTF
 
M50 Stav 6
Hunter S Mabon 69 Danderyds SK 3.90
Panagiotis Avramidis 65 Hanvikens SK 3.20
Anders Silén 65 Järvsö IF 3,20
Erik Lii 68 Järvsö IF
Tomas Fanta 68 Oskarshamns SK
Lars Diechle 69 Ullevi FK
 
M50 Längd 6
Hunter S Mabon 69 Danderyds SK 5.49
Tobias Karlsson 69 Hammarby IF
Anders Silén 65 Järvsö IF 5,31
Tomas Fanta 68 Oskarshamns SK
LG Wiik 67 Varbergs GIF
Håkan Marklund 66 Uppsala LK 3,49
 
M50 Tresteg 6
Urban Håkansson 69 Falköpings AIK 8.82
Anders Silén 65 Järvsö IF 10,53
Dag Dacke 65 IFK Märsta
Patrik Eriksson 68 Oskarshamns SK
Tomas Fanta 68 Oskarshamns SK
Lars Diechle 69 Ullevi FK
 
M50 Kula 15
Hunter S Mabon 69 Danderyds SK 12.70
Per-Jonas Trollsås 65 Danderyds SK 9.61
Urban Håkansson 69 Falköpings AIK 9.75
Anders Larsson 66 Gefle IF 15.77 00.00
Thomas Eriksson 66 Hässelby SK
Göran Åberg 67 Järvsö IF
Håkan Grahn 66 KA 2 IF
Krister Svensson 69 KA 2 IF
Thomas Granström 68 IFK Märsta
Kolé Lleshi 68 IFK Nora
Bengt Rilegård 67 Spårvägens FK
Jari Ketola 65 Spårvägens FK 11,80
Mikael Magnusson 66 IFK Tumba
LG Wiik 67 Varbergs GIF
Håkan Marklund 66 Uppsala LK
 
M50 Diskus 20
Hunter S Mabon 69 Danderyds SK
Per-Jonas Trollsås 65 Danderyds SK 30.88
Anders Larsson 66 Gefle IF 54.24 52.02
Tobias Karlsson 69 Hammarby IF
Panagiotis Avramidis 65 Hanvikens SK 37.07
Thomas Eriksson 66 Hässelby SK
Anders Silén 65 Järvsö IF
Göran Åberg 67 Järvsö IF
Håkan Grahn 66 KA 2 IF
Håkan Konstenius 66 Luleå Friidrott
Thomas Granström 68 IFK Märsta 35,78
Patrik Eriksson 68 Oskarshamns SK
Bengt Rilegård 67 Spårvägens FK
Jari Ketola 65 Spårvägens FK 32,02
Mikael Magnusson 66 IFK Tumba
Lars Diechle 69 Ullevi FK
Lars Karlsson 65 Östhammar FI
Jörgen Wehmonen 69 Ösmo Nynäs FK 27.71 27.71
Anders Ryttermalm 66 Stockholm FTF
Dan Kullman 65 Stockholm FTF
 
M50 Slägga 6
Thomas Eriksson 66 Hässelby SK
Håkan Grahn 66 KA 2 IF
Patrik Eriksson 68 Oskarshamns SK
Jari Ketola 65 Spårvägens FK 37,78
Mikael Magnusson 66 IFK Tumba
Kent Borgström 66 FK Athlet
 
M50 Spjut 12
Urban Håkansson 69 Falköpings AIK 31.52
Tobias Karlsson 69 Hammarby IF
Thomas Eriksson 66 Hässelby SK
Håkan Konstenius 66 Luleå Friidrott
Hans Nordberg 65 IFK Märsta
Patrik Rostmark 67 IFK Märsta
Tomas Fanta 68 Oskarshamns SK
Bengt Rilegård 67 Spårvägens FK
Mikael Magnusson 66 IFK Tumba
Mikael Anttila 68 Turebergs FK
LG Wiik 67 Varbergs GIF
Anders Ryttermalm 66 Stockholm FTF
 
M50 Vikt 10
Per-Jonas Trollsås 65 Danderyds SK 9.67
Urban Håkansson 69 Falköpings AIK 10.03
Thomas Eriksson 66 Hässelby SK
Anders Silén 65 Järvsö IF
Krister Svensson 69 KA 2 IF
Hans Nordberg 65 IFK Märsta
Patrik Eriksson 68 Oskarshamns SK
Jari Ketola 65 Spårvägens FK 15,21
Mikael Magnusson 66 IFK Tumba
Patrik Pettersson 69 Vittsjö GIK
 
M55 100m 14
Peter Hellgren 64 Bålsta IK
Mikael Runsten 63 IFK Göteborg
Jörgen Åberg 62 IFK Halmstad 12,25
Peter Lindgren 60 IFK Helsingborg
Ingemar Pilgard 60 Lekeryd-Svarttorp SK
Magnus Angenfelt 61 IFK Lidingö
Anders Nilsson 63 Malmö AI
Martin Danerud 63 Sävedalens AIK 14,39 14,66
Gunnar Lieungh 64 Varbergs GIF
Peder Bengtsson 63 Varbergs GIF
Mats Röhr 60 Ystads IF 13,16
Thomas Larm 64 Stockholm FTF 12.60
Morgan Sällström 62 Västerås LK
Anders Toll 61 Uppsala LK 13,72
 
M55 200m 15
Peter Hellgren 64 Bålsta IK
Jörgen Åberg 62 IFK Halmstad 24,76
Peter Lindgren 60 IFK Helsingborg
Eric Persson 63 IF Kville
Håkan Harrysson 63 IF Kville 26.39
Ingemar Pilgard 60 Lekeryd-Svarttorp SK
Magnus Angenfelt 61 IFK Lidingö
Anders Nilsson 63 Malmö AI
Martin Danerud 63 Sävedalens AIK 29,81 29,81
Hans Säll 61 Turebergs FK
Peter Jonsson 64 Upsala IF 27.50
Peder Bengtsson 63 Varbergs GIF
Mats Röhr 60 Ystads IF 27,03
Thomas Larm 64 Stockholm FTF 26.31
Anders Toll 61 Uppsala LK 27,50
 
M55 400m 10
Peter Hellgren 64 Bålsta IK
Peter Lindgren 60 IFK Helsingborg
Ola Slättengren 63 Högby IF 65.00
Håkan Harrysson 63 IF Kville 58.73
Jan Engman 61 IFK Lidingö
Hans Säll 61 Turebergs FK
Joakim Petersson 62 Turebergs FK
Shpend Mulaj 64 Varbergs GIF
Johan Ansén 64 Visby IF Gute FIK
Anders Toll 61 Uppsala LK 57,30
 
M55 800m 8
BG Nilensjö 63 IS Göta
Ola Slättengren 63 Högby IF 2:24
Jan Engman 61 IFK Lidingö
Roger Reinhold 61 Spårvägens FK 2:20,39 2:26,04
Joakim Petersson 62 Turebergs FK
Shpend Mulaj 64 Varbergs GIF
Johan Ansén 64 Visby IF Gute FIK
Anders Toll 61 Uppsala LK 2:10,43
 
M55 1500m 12
Peter Hansson 64 Björnstorps IF 5:03.34
Jonas Hellström 61 Danderyds SK
BG Nilensjö 63 IS Göta
Ola Slättengren 63 Högby IF 5:04
Sten Thunberg 60 Solvikingarna 4.54
Roger Reinhold 61 Spårvägens FK 4:55,34 5:01,73
Perg Gysing 60 FK Studenterna
Joakim Petersson 62 Turebergs FK
Patrik Karlsson 62 Turebergs FK 4.46 4.54
Shpend Mulaj 64 Varbergs GIF
Johan Skäringer 64 Hemlingby LK
Anders Toll 61 Uppsala LK 4:40,59
 
M55 5000m 10
Jonas Hellström 61 Danderyds SK
BG Nilensjö 63 IS Göta
Lars Olsson 60 IF Hagen FIK
Pär Wanby 64 Högby IF
Sten Thunberg 60 Solvikingarna 18.09
Ola Bäckström 63 IK Stål
Joakim Petersson 62 Turebergs FK
Patrik Karlsson 62 Turebergs FK 17.28 17.54
Johan Skäringer 64 Hemlingby LK
Mikael Tennare 61 LK Roslagen 20.23,01
 
M55 10000m 9
Niklas Wikner 64 IK Akele 37.10
Per Anders Ottersten 61 IF Göta Karlstad
BG Nilensjö 63 IS Göta
Sven Lindeberg 63 IS Göta
Pär Wanby 64 Högby IF
Patrik Karlsson 62 Turebergs FK 36.48 36.48
Johan Skäringer 64 Hemlingby LK
Morgan Sällström 62 Västerås LK
Mats Berglund 62 Andrarums IF 38.30
 
M55 3000m hinder 4
Sven Lindeberg 63 IS Göta
Ola Bäckström 63 IK Stål
Anders Toll 61 Uppsala LK 11:03,17
Mats Berglund 62 Andrarums IF 12.19
 
M55 Häck 100m 4
Jan Engman 61 IFK Lidingö
Johan Ansén 64 Visby IF Gute FIK
Morgan Sällström 62 Västerås LK
Anders Toll 61 Uppsala LK 18,87
 
M55 Häck 400m 5
Sven Lindeberg 63 IS Göta
Håkan Harrysson 63 IF Kville 1:05,46
Johan Ansén 64 Visby IF Gute FIK
Anders Toll 61 Uppsala LK 1:03,62
Mats Berglund 62 Andrarums IF 1.18
 
M55 Höjd 7
Mikael Runsten 63 IFK Göteborg
Jan Engman 61 IFK Lidingö
Mats Nagle 60 IFK Märsta 1,67 1,60
Tomas Bengtsson 61 IFK Märsta 1.61 1.54
Lars Frison 62 Mölndals AIK
Tomas Ackeberg 64 IFK Tumba
Anders Toll 61 Uppsala LK 1,50
 
M55 Stav 3
Tomas Bengtsson 61 IFK Märsta 3.00 2.80
Lars Frison 62 Mölndals AIK
Gunnar Lieungh 64 Varbergs GIF
 
M55 Längd 11
Mikael Runsten 63 IFK Göteborg
Eric Persson 63 IF Kville 5,20
Ingemar Pilgard 60 Lekeryd-Svarttorp SK
Jan Engman 61 IFK Lidingö
Mats Nagle 60 IFK Märsta 4,89
Tomas Bengtsson 61 IFK Märsta 5.09 4.89
Lars Frison 62 Mölndals AIK
Tomas Ackeberg 64 IFK Tumba
Hans Säll 61 Turebergs FK
Morgan Sällström 62 Västerås LK
Anders Toll 61 Uppsala LK 4,61
 
M55 Tresteg 7
Mikael Runsten 63 IFK Göteborg
Eric Persson 63 IF Kville 10,69
Ingemar Pilgard 60 Lekeryd-Svarttorp SK
Jan Engman 61 IFK Lidingö
Mats Nagle 60 IFK Märsta 10,70
Lars Frison 62 Mölndals AIK
Anders Toll 61 Uppsala LK 9,60
 
M55 Kula 10
Anders Ek 64 IFK Helsingborg
Tomas Classon 62 Huddinge AIS
Dan Lindahl 60 IFK Lund
Mikael Wallin 63 Spårvägens FK
Lasse Nyqvist 64 Sundbybergs IK
Martin Danerud 63 Sävedalens AIK 7,12 6,58
Rolf Österholm 61 Timrå AIF
Peder Bengtsson 63 Varbergs GIF
Mats Wihlborg 64 Visby IF Gute FIK
Peter Rosenlöf 64 Hörby AIF
 
M55 Diskus 13
Erik Holmgren 61 Boo IF
Anders Ek 64 IFK Helsingborg
Tomas Classon 62 Huddinge AIS
Dan Lindahl 60 IFK Lund
Lars Frison 62 Mölndals AIK
Lennart Winblad Von Walter 60 Strands IF
Lasse Nyqvist 64 Sundbybergs IK
Martin Danerud 63 Sävedalens AIK
Tomas Ackeberg 64 IFK Tumba
Peder Bengtsson 63 Varbergs GIF
Mats Wihlborg 64 Visby IF Gute FIK
Peter Rosenlöf 64 Hörby AIF
Håkan Öberg Fridhäller 61 Trosa IF
 
M55 Slägga 11
Lars Hammargren 60 Bollnäs FIK
Tomas Classon 62 Huddinge AIS 44,20
Dan Lindahl 60 IFK Lund
Lars Frison 62 Mölndals AIK
Mikael Wallin 63 Spårvägens FK
Gunnar Lieungh 64 Varbergs GIF
Peder Bengtsson 63 Varbergs GIF
Mats Wihlborg 64 Visby IF Gute FIK
Tore Olofsson 61 Visby IF Gute FIK
Fred Schumacher 61 Västerås FK 49,76
Håkan Öberg Fridhäller 61 Trosa IF
 
M55 Spjut 8
Reijo Kuha 63 Djurmo Sifferbo IF
Mikael Runsten 63 IFK Göteborg
Lars Frison 62 Mölndals AIK
Michael Vogtmann 64 Nyköpings BIS
Lennart Winblad Von Walter 60 Strands IF
Lasse Nyqvist 64 Sundbybergs IK
Mats Wihlborg 64 Visby IF Gute FIK
Peter Rosenlöf 64 Hörby AIF
 
M55 Vikt 10
Lars Hammargren 60 Bollnäs FIK
Tomas Classon 62 Huddinge AIS 16.15
Tomas Bengtsson 61 IFK Märsta 11.60 11.60
Lars Frison 62 Mölndals AIK
Mikael Wallin 63 Spårvägens FK
Gunnar Lieungh 64 Varbergs GIF
Peder Bengtsson 63 Varbergs GIF
Mats Wihlborg 64 Visby IF Gute FIK
Tore Olofsson 61 Visby IF Gute FIK
Håkan Öberg Fridhäller 61 Trosa IF
 
M60 100m 7
Lasse Hallberg 57 Höörs IS
Jan Erlandsson 58 IF Kville 12,61
Jan Almqvist 57 Spårvägens FK
Michael Cocke 57 Spårvägens FK
Peter Danneman 55 Stensjöns IF
Bobbie Baars 58 Turebergs FK
Anders Lind 59 AIK Friidrott
 
M60 200m 6
Anders Wifvesson 57 IS Göta
Jan Erlandsson 58 IF Kville
Hans Tove 57 Spårvägens FK
Bobbie Baars 58 Turebergs FK
Örjan Wedin 55 Östhammar FI 43,56
Jens Bylund 55 Jalles TC 0:29
 
M60 400m 7
Chris Daanen 59 IS Göta 66s.
Erik von Essen 56 Hammarby IF 51,48 73,50
Anders Ebenfelt 57 IF Kville 1.08.0
Hans Tove 57 Spårvägens FK
Jan Sjölund 56 Spårvägens FK 63, 98
Bobbie Baars 58 Turebergs FK
Sture Åhs 56 Roma IF
 
M60 800m 10
Chris Daanen 59 IS Göta
Mats Lindqvist 58 Hellas FK 2,28,73
Per Jacobsson 57 Kungshamns IF 2:37.21
Anders Ebenfelt 57 IF Kville 2.38.11
Lars Lundqvist 55 IK Sisu
Hans Tove 57 Spårvägens FK
Bobbie Baars 58 Turebergs FK
Göran Lindqvist 57 Hemlingby LK
Jens Bylund 55 Jalles TC
Gunnar Michold 59 Set Sail IF
 
M60 1500m 8
Chris Daanen 59 IS Göta
Nils Göran Hasselkvist 55 Högbo GIF
Hans Tove 57 Spårvägens FK
Örjan Wedin 55 Östhammar FI 7.48,21
Göran Lindqvist 57 Hemlingby LK
Jens Bylund 55 Jalles TC 5:09
Gunnar Michold 59 Set Sail IF
Tore Axelsson 57 Torsby LK 4:40.50 4:44.66
 
M60 5000m 8
Mikael Karlsson 56 Björnstorps IF
Kjell Kvarfordt 59 Fredrikshofs FI 25.00
Chris Daanen 59 IS Göta
Lars-Göran Berggren 57 Team Skavsåret IF 20,30
Göran Lindqvist 57 Hemlingby LK
Jens Bylund 55 Jalles TC 18:39
Leif Larson 56 Genarps IF 18:17
Tore Axelsson 57 Torsby LK 17:08.46 17:08.46
 
M60 10000m 5
Mikael Karlsson 56 Björnstorps IF
Kenneth Gysing 57 IFK Lidingö
Gunnar Michold 59 Set Sail IF
Leif Larson 56 Genarps IF 38:30
Peter Jaktlund 55 Källbottens IK 44.50
 
M60 Hinder 2000m 2
Nils Göran Hasselkvist 55 Högbo GIF
Anders Ebenfelt 57 IF Kville 9.41.3
 
M60 Häck 100m 1
Peter Danneman 55 Stensjöns IF
 
M60 Häck 300m 1
Peter Danneman 55 Stensjöns IF
 
M60 Höjd 5
P-O Larsson 55 Enköpings AI 146
Jan From 55 IFK Göteborg
Anders Ebenfelt 57 IF Kville 1.42
Håkan Josefsson 57 Stensjöns IF 164 153
Anders Ekwall 56 Stockholm FTF 1,48 1,44
 
M60 Stav 1
Anders Ebenfelt 57 IF Kville 2.40
 
M60 Längd 5
Bengt Aikdahl 56 Alvesta FI 4,74
Lasse Hallberg 57 Höörs IS
Jan Erlandsson 58 IF Kville
Anders Olsson 56 Spårvägens FK 560 500
Morgan Sporre 59 Växjö LK 400
 
M60 Tresteg 3
Bengt Aikdahl 56 Alvesta FI
Anders Ebenfelt 57 IF Kville 8.48
Morgan Sporre 59 Växjö LK 900
 
M60 Kula 13
Peter Lundmark 57 Bålsta IK 10.52
Per-Gunnar Berglund 57 Gefle IF
Mikael Sörensson 55 IFK Lund 10.09
Jan Sjölund 56 Spårvägens FK 9,78
Jörgen Wallin 57 Spårvägens FK 9,90 9,80
Håkan Josefsson 57 Stensjöns IF 11,80 0
Bo Larsson 56 Sävedalens AIK 7,5
Roger Boström 59 IFK Umeå
Östen Eriksson 56 Valö IK 1075
Mats Burvall 56 Visby IF Gute FIK
Johan Löfstedt 59 Ösmo Nynäs FK 10.12 10.12
Anders Lind 59 AIK Friidrott
Sture Åhs 56 Roma IF
 
M60 Diskus 10
Peter Lundmark 57 Bålsta IK 35.29
Per-Gunnar Berglund 57 Gefle IF
Mikael Sörensson 55 IFK Lund 28
Ingvald Almfjärd 59 IK Orient
Jörgen Wallin 57 Spårvägens FK 35,14 35,14
Bo Larsson 56 Sävedalens AIK 27
Roger Boström 59 IFK Umeå
Östen Eriksson 56 Valö IK 3618
Mats Burvall 56 Visby IF Gute FIK
Johan Löfstedt 59 Ösmo Nynäs FK 34.71 34.71
 
M60 Slägga 6
Evert Kvist 56 Alvesta FI 37,83
Ingvald Almfjärd 59 IK Orient
Jörgen Wallin 57 Spårvägens FK 28,34 28,35
Östen Eriksson 56 Valö IK 2946
Mats Burvall 56 Visby IF Gute FIK
Johan Löfstedt 59 Ösmo Nynäs FK 29.08 29.08
 
M60 Spjut 6
Bengt Aikdahl 56 Alvesta FI
Peter Lundmark 57 Bålsta IK 33.90
Håkan Josefsson 57 Stensjöns IF 44,00 37,50
Roger Boström 59 IFK Umeå
Mats Burvall 56 Visby IF Gute FIK
Johan Löfstedt 59 Ösmo Nynäs FK 28.66 28.66
 
M60 Vikt 6
Peter Lundmark 57 Bålsta IK 10.51
Ingvald Almfjärd 59 IK Orient
Jörgen Wallin 57 Spårvägens FK 12,66 13,66
Östen Eriksson 56 Valö IK 1153
Mats Burvall 56 Visby IF Gute FIK
Johan Löfstedt 59 Ösmo Nynäs FK 11.15 11.15
 
M65 100m 8
Kjell Alnervik 52 Hovslätts IK
Ove Larsson 53 Järvsö IF
Lars Smedjebäck 52 KA 2 IF
Lennart Offrell 52 KA 2 IF 15,05
Johan Nordenson 54 IFK Lidingö
Olli Aulio 52 IFK Lidingö
Christer Christophersson 51 Spårvägens FK 13.20 13.50
Tomas Eriksson 51 KFUM Örebro
 
M65 200m 7
Kjell Alnervik 52 Hovslätts IK
Ove Larsson 53 Järvsö IF
Lennart Offrell 52 KA 2 IF 31,29
Hans Erixon 53 Karlskoga FIF
Johan Nordenson 54 IFK Lidingö 32,06
Olli Aulio 52 IFK Lidingö
Christer Christophersson 51 Spårvägens FK 26.78 27.70
 
M65 400m 6
Johan Nordenson 54 IFK Lidingö
Hans Södergren 51 Oskarshamns SK
Christer Christophersson 51 Spårvägens FK 1:04.00 1:07.00
Nils Nestor 52 Turebergs FK
Roland Ekström 53 Ystads IF
Roland Jansson 52 LK Roslagen
 
M65 800m 9
Håkan Åman 50 Brännans FF
Bo Bertilson 53 Fredrikshofs FI
Lars Melander 51 Fredrikshofs FI
Per Wintmo 53 IS Göta
Bo Larsson 51 Järvsö IF
Hans Södergren 51 Oskarshamns SK
Tauno Mertala 53 IF Start
Tommy Karlsson 52 Hässleholm Freeflow AC
Roland Jansson 52 LK Roslagen
 
M65 1500m 8
Per Wintmo 53 IS Göta
Bo Larsson 51 Järvsö IF
Tauno Mertala 53 IF Start
Birger Forsberg 52 Turebergs FK 5:40
Nils Nestor 52 Turebergs FK
Tommy Karlsson 52 Hässleholm Freeflow AC
Christer Vernersson 50 FK Snapphanarna 5:58
Roland Jansson 52 LK Roslagen
 
M65 5000m 8
Bernt Mattsson 53 Hässelby SK
Bo Larsson 51 Järvsö IF
Tauno Mertala 53 IF Start
Nils Nestor 52 Turebergs FK
Steffen Weckner 53 IF Mantra Sport
Tommy Karlsson 52 Hässleholm Freeflow AC
Christer Vernersson 50 FK Snapphanarna 21:49
Bo Andersson 52 Genarps IF 22:00
 
M65 10000m 4
Bernt Mattsson 53 Hässelby SK
Leif Andersson 54 Borlänge LK
Christer Vernersson 50 FK Snapphanarna 46:44
Bo Andersson 52 Genarps IF 45:00
 
M65 Hinder 2000m 2
Jan-Erik Hjelm 51 GIF Manhem
Hans Södergren 51 Oskarshamns SK
 
M65 Häck 100m 3
Lennart Offrell 52 KA 2 IF 21,37
Olli Aulio 52 IFK Lidingö
Jan-Erik Hjelm 51 GIF Manhem
 
M65 Häck 300m 3
Bo Bertilson 53 Fredrikshofs FI
Jan-Erik Hjelm 51 GIF Manhem
Hans Södergren 51 Oskarshamns SK
 
M65 Höjd 4
Radim Lichy 54 Alingsås IF 1.55
Lennart Offrell 52 KA 2 IF 1,38
Olli Aulio 52 IFK Lidingö
Jan de Besche 50 Turebergs FK 1,86 1,32
 
M65 Stav 4
Kjell Alnervik 52 Hovslätts IK
Lars Smedjebäck 52 KA 2 IF 290 270
Olli Aulio 52 IFK Lidingö
Björn Bratt 51 Åkersberga SK 3,40 2,90
 
M65 Längd 7
Radim Lichy 54 Alingsås IF
Kalle Zerpe 52 Gefle IF
Kjell Alnervik 52 Hovslätts IK
Alpo Tornikoski 54 Huddinge AIS
Sture Holmberg 51 Huddinge AIS 5.00 4.88
Lennart Offrell 52 KA 2 IF 3,85
Olli Aulio 52 IFK Lidingö
 
M65 Tresteg 5
Kalle Zerpe 52 Gefle IF
Kjell Alnervik 52 Hovslätts IK
Lennart Offrell 52 KA 2 IF 8,29
Hans Erixon 53 Karlskoga FIF
Olli Aulio 52 IFK Lidingö
 
M65 Kula 11
Kalle Zerpe 52 Gefle IF
Pentti Kuusisto 50 Gefle IF
Alpo Tornikoski 54 Huddinge AIS
Stig-Arne Mattsson 51 Järvsö IF
Olli Aulio 52 IFK Lidingö
Åke Ruus 53 Spårvägens FK 11.69
Roger Karlsson 51 Stensjöns IF 9,78
Matti Hast 51 Ununge IF 8.39
Alf Nede 53 IFK Linköping
Lars-Henrik Stålmarck 53 IFK Linköping
Pekka Tähtinen 52 IFK Linköping
 
M65 Diskus 11
Kalle Zerpe 52 Gefle IF
Pentti Kuusisto 50 Gefle IF
Alpo Tornikoski 54 Huddinge AIS
Stig-Arne Mattsson 51 Järvsö IF
Lars Smedjebäck 52 KA 2 IF
Carl Anders Fens 51 Kils AIK
Olli Aulio 52 IFK Lidingö
Åke Ruus 53 Spårvägens FK 47.34
Roger Karlsson 51 Stensjöns IF 37,74
Matti Hast 51 Ununge IF 28.02
Lars-Henrik Stålmarck 53 IFK Linköping
 
M65 Slägga 6
Pentti Kuusisto 50 Gefle IF
Stig-Arne Mattsson 51 Järvsö IF
Åke Ruus 53 Spårvägens FK 40.41
Roger Karlsson 51 Stensjöns IF 32,89
Alf Nede 53 IFK Linköping
Lars-Henrik Stålmarck 53 IFK Linköping
 
M65 Spjut 8
Kalle Zerpe 52 Gefle IF
Pentti Kuusisto 50 Gefle IF
Olli Aulio 52 IFK Lidingö
Åke Ruus 53 Spårvägens FK 33.82
Roger Karlsson 51 Stensjöns IF 27,35
Matti Hast 51 Ununge IF 26.03
Alf Nede 53 IFK Linköping
Lars-Henrik Stålmarck 53 IFK Linköping
 
M65 Vikt 7
Pentti Kuusisto 50 Gefle IF
Alpo Tornikoski 54 Huddinge AIS
Stig-Arne Mattsson 51 Järvsö IF
Åke Ruus 53 Spårvägens FK 16.11
Roger Karlsson 51 Stensjöns IF 12,43
Matti Hast 51 Ununge IF 10.69
Pekka Tähtinen 52 IFK Linköping
 
M70 100m 13
Olle Borg 47 KFUM Arvika 15,3
Rune Persson 47 UF Contact
Martin Norberg 46 Gefle IF
Krzysztof Furmaniuk 48 Hellas FK
Evert Tegle 49 IFK Helsingborg
Antti Lindstedt 49 Huddinge AIS
Inge Hermansson 45 IFK Lidingö
Pekka Kantola 46 IK Orient 16,00
Göte Hinders 46 Säters IF
Gunnar Neovius 49 Åhus FIK
Allan Carlsson 49 KFUM Örebro
Erik O. Sjödin 45 Kramfors-Alliansen 15.9 16.2
Allan Andersson 49 Tjust Bike o RC
 
M70 200m 10
Olle Borg 47 KFUM Arvika
Rune Persson 47 UF Contact
Krzysztof Furmaniuk 48 Hellas FK
Lars Noaksson 45 Hässelby SK
Nils-Olof Niklasson 49 IF Kville
Inge Hermansson 45 IFK Lidingö
Pekka Kantola 46 IK Orient 33,00
Göte Hinders 46 Säters IF
Gunnar Neovius 49 Åhus FIK
Allan Andersson 49 Tjust Bike o RC
 
M70 400m 13
Rune Persson 47 UF Contact
Lars Noaksson 45 Hässelby SK
Klas Paulsson 47 Höörs IS 85,37
Torvald Pääjärvi 48 Järvsö IF
Nils-Olof Niklasson 49 IF Kville
Inge Hermansson 45 IFK Lidingö
Inge Almqvist 48 IF Linnéa
Pekka Kantola 46 IK Orient 76,00
Bertil Ekstedt 45 Skellefteå AIK 74.3
Clas Mossberg 45 Tjalve IF Norrköping
Sune Persson 45 IFK Umeå
Lars Söderberg 48 Vallentuna FK
Gunnar Neovius 49 Åhus FIK
 
M70 800m 7
Klas Paulsson 47 Höörs IS 3,24
Torvald Pääjärvi 48 Järvsö IF
Bertil Ekstedt 45 Skellefteå AIK 2.48
Torgny Karlsson 49 Solvikingarna 2:40.03 -
Kjell Björk 46 Hemlingby LK
Tommy Ericsson 47 LK Nyköpings Runners
Folke Lindqvist 47 OK Njudung
 
M70 1500m 10
Magnus Bergh 49 Heleneholms IF 6.00
Klas Paulsson 47 Höörs IS 6,29
Torvald Pääjärvi 48 Järvsö IF
Nils-Olof Niklasson 49 IF Kville
Bertil Ekstedt 45 Skellefteå AIK 5.59
Torgny Karlsson 49 Solvikingarna 5:41.97 -
Lars Söderberg 48 Vallentuna FK
Kjell Björk 46 Hemlingby LK
Tommy Ericsson 47 LK Nyköpings Runners
Folke Lindqvist 47 OK Njudung
 
M70 5000m 7
Hans Eriksson 48 Eksjö Södra IK 22.06
Magnus Bergh 49 Heleneholms IF 22.37
Lars-Eric Sellberg 49 Stångenäs AIS
Clas Mossberg 45 Tjalve IF Norrköping
Bengt Lindgren 47 Vallentuna FK
Kjell Björk 46 Hemlingby LK
Tommy Ericsson 47 LK Nyköpings Runners
 
M70 10000m 5
Hans Eriksson 48 Eksjö Södra IK 45.10
Magnus Bergh 49 Heleneholms IF 46.00
Lars-Eric Sellberg 49 Stångenäs AIS
Bengt Lindgren 47 Vallentuna FK
Björn Suneson 48 Vallentuna FK
 
M70 Hinder 2000m 1
Lars-Eric Sellberg 49 Stångenäs AIS
 
M70 Häck 80m 5
Antti Lindstedt 49 Huddinge AIS
Bo Hasselmark 48 Huddinge AIS
John Östlund 45 Hässelby SK
Inge Hermansson 45 IFK Lidingö
Erik O. Sjödin 45 Kramfors-Alliansen 18.36 18.36
 
M70 Häck 300m 2
John Östlund 45 Hässelby SK
Inge Hermansson 45 IFK Lidingö
 
M70 Höjd 7
Olle Borg 47 KFUM Arvika
Antti Lindstedt 49 Huddinge AIS
John Östlund 45 Hässelby SK 1.23 1.23
Harald Henriksson 45 Lekeryd-Svarttorp SK 1,24
Sven Alm 47 IK Orient
Gunnar Neovius 49 Åhus FIK 1.36 1.36
Erik O. Sjödin 45 Kramfors-Alliansen 1.36 1.32
 
M70 Stav 8
Antti Lindstedt 49 Huddinge AIS
Bo Hasselmark 48 Huddinge AIS
Inge Hermansson 45 IFK Lidingö
Thomas Lindberg 46 IFK Lidingö
Sven Alm 47 IK Orient
Sune Persson 45 IFK Umeå
Gunnar Neovius 49 Åhus FIK
Erik O. Sjödin 45 Kramfors-Alliansen 2.20 2.20
 
M70 Längd 9
Olle Borg 47 KFUM Arvika 4,63 4,31
Rune Persson 47 UF Contact
Antti Lindstedt 49 Huddinge AIS
Bo Hasselmark 48 Huddinge AIS
Sune Persson 45 IFK Umeå
Sven Nilsson 46 Västerås FK 3,56
Gunnar Neovius 49 Åhus FIK 3.35 3.35
Erik O. Sjödin 45 Kramfors-Alliansen 3.50 3.50
Lars-Rune Myhrén 46 Munsö IF
 
M70 Tresteg 7
Olle Borg 47 KFUM Arvika 9,08
Rune Persson 47 UF Contact
Antti Lindstedt 49 Huddinge AIS
Harald Henriksson 45 Lekeryd-Svarttorp SK 7,02
Sven Alm 47 IK Orient
Sven Nilsson 46 Västerås FK 7,99
Gunnar Neovius 49 Åhus FIK
 
M70 Kula 18
Mike Hazlewood 45 Bålsta IK
Kenneth Jansson 49 IFK Helsingborg
Antti Lindstedt 49 Huddinge AIS
Bo Hasselmark 48 Huddinge AIS
John Östlund 45 Hässelby SK 9.65
Stig Arvidsson 49 Lekeryd-Svarttorp SK 10,83
Jöran Westberg 47 IFK Märsta
Kjell Larnesjö 49 Nyköpings BIS 10.00
Pekka Kantola 46 IK Orient
Sven Alm 47 IK Orient
Lars Bergsten 48 Skellefteå AIK
Ambjörn Martinsson 45 Stensjöns IF 9,11
Aleksander Strykowski 47 Turebergs FK 10,07
Gunnar Neovius 49 Åhus FIK 10.37 10.37
Allan Carlsson 49 KFUM Örebro 10,80
Kenneth Thorstensson 49 KFUM Örebro 10.12
Erik O. Sjödin 45 Kramfors-Alliansen 10.20 9.67
Allan Andersson 49 Tjust Bike o RC
 
M70 Diskus 14
Mike Hazlewood 45 Bålsta IK
Kenneth Jansson 49 IFK Helsingborg
Antti Lindstedt 49 Huddinge AIS
John Östlund 45 Hässelby SK 29.49
Stig Arvidsson 49 Lekeryd-Svarttorp SK 34,61
Thomas Lindberg 46 IFK Lidingö
Jöran Westberg 47 IFK Märsta
Lars Bergsten 48 Skellefteå AIK
Ambjörn Martinsson 45 Stensjöns IF 28,72
Aleksander Strykowski 47 Turebergs FK 26,05
Gunnar Neovius 49 Åhus FIK
Allan Carlsson 49 KFUM Örebro
Kenneth Thorstensson 49 KFUM Örebro 32.00
Erik O. Sjödin 45 Kramfors-Alliansen 30.10 28.95
 
M70 Slägga 13
Mike Hazlewood 45 Bålsta IK
Rune Persson 47 UF Contact
Kenneth Jansson 49 IFK Helsingborg
Antti Lindstedt 49 Huddinge AIS
John Östlund 45 Hässelby SK 29.03
Harald Henriksson 45 Lekeryd-Svarttorp SK 34,12
Stig Arvidsson 49 Lekeryd-Svarttorp SK 44,32
Jöran Westberg 47 IFK Märsta
Lars Bergsten 48 Skellefteå AIK
Ambjörn Martinsson 45 Stensjöns IF 40,70
Aleksander Strykowski 47 Turebergs FK 33,40
Gunnar Neovius 49 Åhus FIK
Kenneth Thorstensson 49 KFUM Örebro 29.30
 
M70 Spjut 13
Mike Hazlewood 45 Bålsta IK
Reijo Liimatainen 45 Eds SK 44,42 34,98
Antti Lindstedt 49 Huddinge AIS
John Östlund 45 Hässelby SK 28.26
Stig Arvidsson 49 Lekeryd-Svarttorp SK 34,17
Jöran Westberg 47 IFK Märsta
Lars Bergsten 48 Skellefteå AIK
Aleksander Strykowski 47 Turebergs FK 23,07
Sune Persson 45 IFK Umeå
Hans Andersson 47 Upsala IF 34,00
Gunnar Neovius 49 Åhus FIK
Allan Carlsson 49 KFUM Örebro
Kenneth Thorstensson 49 KFUM Örebro 29.10
 
M70 Vikt 12
Rune Persson 47 UF Contact
Kenneth Jansson 49 IFK Helsingborg
Antti Lindstedt 49 Huddinge AIS
John Östlund 45 Hässelby SK 12.27
Harald Henriksson 45 Lekeryd-Svarttorp SK 13,29
Stig Arvidsson 49 Lekeryd-Svarttorp SK 16,23
Jöran Westberg 47 IFK Märsta
Lars Bergsten 48 Skellefteå AIK
Ambjörn Martinsson 45 Stensjöns IF 16,72
Aleksander Strykowski 47 Turebergs FK 12,16
Gunnar Neovius 49 Åhus FIK
Kenneth Thorstensson 49 KFUM Örebro 12.05
 
M75 100m 8
Jan Söderström 42 Bromma IF
Nils Olsson 44 Huddinge AIS
Per Öhrland 42 Huddinge AIS
Sven Öhlen 43 IFK Lidingö 11,1 17
Nils Bäck 43 IFK Lund
Bengt Isaksson 42 Mariestads AIF
Tage Isaksson 44 IK Ymer
Jan Myrtorp 41 Östansjö SK
 
M75 200m 8
Leif Karlsson 43 Alvesta FI
Åke Jonson 42 Heleneholms IF 40
Nils Olsson 44 Huddinge AIS
Per Öhrland 42 Huddinge AIS
Sven Öhlen 43 IFK Lidingö
Tage Isaksson 44 IK Ymer
Erik-Åke Tranberg 41 Sälens IF 45
Jan Myrtorp 41 Östansjö SK
 
M75 400m 11
Sven-Åke Persson 44 IK Akele
Gunnar Nilsson 44 Alvesta FI
Leif Karlsson 43 Alvesta FI
Sture Bodare 44 Glanshammars IF
Jan Förberg 42 Hammarby IF 77
Lars-Göran Carlsson 43 Hovslätts IK
Nils Olsson 44 Huddinge AIS
Nils Bäck 43 IFK Lund
Tage Isaksson 44 IK Ymer
Erik-Åke Tranberg 41 Sälens IF 100
Jan Myrtorp 41 Östansjö SK
 
M75 800m 6
Sven-Åke Persson 44 IK Akele
Sture Bodare 44 Glanshammars IF
Åke Jonson 42 Heleneholms IF 3.34
Lars-Göran Carlsson 43 Hovslätts IK
Erik-Åke Tranberg 41 Sälens IF 5
Jan Myrtorp 41 Östansjö SK
 
M75 1500m 5
Sven-Åke Persson 44 IK Akele
Sture Bodare 44 Glanshammars IF
Jan Förberg 42 Hammarby IF 6
Nils Sunna 44 Nedre Soppero IK
Anders Hansson 44 Vilsta IK 5.50
 
M75 5000m 4
Sven-Åke Persson 44 IK Akele
Jan Förberg 42 Hammarby IF 23
Nils Sunna 44 Nedre Soppero IK
Anders Hansson 44 Vilsta IK 20.33
 
M75 10000m 3
Sven-Åke Persson 44 IK Akele
Åke Jonson 42 Heleneholms IF 49
Anders Hansson 44 Vilsta IK 42.21
 
M75 Hinder 2000m 2
Åke Jonson 42 Heleneholms IF 10.36
Lars Söderlund 43 GIF Manhem
 
M75 Häck 80m 4
Åke Jonson 42 Heleneholms IF
Nils Bäck 43 IFK Lund
Lars Söderlund 43 GIF Manhem
Björn Oback 44 IFK Tumba
 
M75 Häck 300m 5
Leif Karlsson 43 Alvesta FI
Åke Jonson 42 Heleneholms IF 1.11
Nils Bäck 43 IFK Lund
Lars Söderlund 43 GIF Manhem
Bengt Isaksson 42 Mariestads AIF
 
M75 Höjd 6
Åke Jonson 42 Heleneholms IF 116
Gunnar Ekstedt 43 Hässelby SK
Bengt Adolfsson 40 Malmö AI
Lars-Erik Granberg 42 Malmö AI
Karl-Erik Andersson 43 IF Rigor
Lars Kronlund 42 Munsö IF 1,28
 
M75 Stav 2
Åke Jonson 42 Heleneholms IF 2.00
Nils Bäck 43 IFK Lund
 
M75 Längd 4
Gunnar Ekstedt 43 Hässelby SK
Erling Johnsson 42 IFK Lund
Nils Bäck 43 IFK Lund
Bengt Isaksson 42 Mariestads AIF
 
M75 Tresteg 5
Bengt O. Hallberg 43 IFK Lidingö
Erling Johnsson 42 IFK Lund
Nils Bäck 43 IFK Lund
Karl-Erik Andersson 43 IF Rigor
Erik-Åke Tranberg 41 Sälens IF 5
 
M75 Kula 5
Inge Melin 42 Bottnaryds IF 10,33
Peter Hackenschmidt 43 IK Hakarpspojkarna
Rolf Larsson 42 Hofors AIF 9,86
Nils Bäck 43 IFK Lund
Lars Kronlund 42 Munsö IF 10,30
 
M75 Diskus 6
Inge Melin 42 Bottnaryds IF 19,02
Peter Hackenschmidt 43 IK Hakarpspojkarna
Rolf Larsson 42 Hofors AIF 31,90
Bengt O. Hallberg 43 IFK Lidingö
Bo Sundström 44 Turebergs FK
Håkan Jakobsson 44 IK Tjelvar
 
M75 Slägga 5
Inge Melin 42 Bottnaryds IF 21,73
Peter Hackenschmidt 43 IK Hakarpspojkarna
Åke Jonson 42 Heleneholms IF 20
Tage Isaksson 44 IK Ymer
Erik-Åke Tranberg 41 Sälens IF 18
 
M75 Spjut 5
Inge Melin 42 Bottnaryds IF 24,39
Bengt O. Hallberg 43 IFK Lidingö
Nils Bäck 43 IFK Lund
Bo Sundström 44 Turebergs FK
Håkan Jakobsson 44 IK Tjelvar
 
M75 Vikt 5
Inge Melin 42 Bottnaryds IF 9,41
Peter Hackenschmidt 43 IK Hakarpspojkarna
Åke Jonson 42 Heleneholms IF
Tage Isaksson 44 IK Ymer
Erik-Åke Tranberg 41 Sälens IF 8
 
M80 100m 5
Anthony Treacher 39 IFK Lidingö 15,48
Ingvar Lindqvist 38 IFK Lidingö
Lennart Asplund 39 IFK Märsta
Bertil Belfrage 35 IK Sisu
Stig Hagehed 39 Växjö LK
 
M80 200m 5
Anthony Treacher 39 IFK Lidingö 32,46
Ingvar Lindqvist 38 IFK Lidingö
Lennart Asplund 39 IFK Märsta
Bertil Belfrage 35 IK Sisu
Stig Hagehed 39 Växjö LK
 
M80 400m 2
Anthony Treacher 39 IFK Lidingö 81,86
Stig Hagehed 39 Växjö LK
 
M80 800m 3
Åke Leverin 39 Väsby IK
Bengt Olov Andersson 38 LK Nyköpings Runners
Stig Hagehed 39 Växjö LK
 
M80 1500m 1
Bengt Olov Andersson 38 LK Nyköpings Runners
 
M80 5000m 2
Alec Hoatson 35 Tjalve IF Norrköping
Bengt Olov Andersson 38 LK Nyköpings Runners
 
M80 10000m 0
 
M80 Hinder 2000m 0
 
M80 Häck 80m 0
 
M80 Häck 200m 1
Gösta Blank 39 Järvsö IF
 
M80 Höjd 3
Gösta Blank 39 Järvsö IF
Lennart Asplund 39 IFK Märsta
Carl-Erik Särndal 37 Ystads IF
 
M80 Stav 0
 
M80 Längd 3
Anthony Treacher 39 IFK Lidingö 3,80
Lennart Asplund 39 IFK Märsta
Åke Leverin 39 Väsby IK
 
M80 Tresteg 1
Anthony Treacher 39 IFK Lidingö
 
M80 Kula 2
Ingvar Lindqvist 38 IFK Lidingö
Tor Trondset 35 Ösmo Nynäs FK
 
M80 Diskus 3
Gösta Blank 39 Järvsö IF
Ingvar Lindqvist 38 IFK Lidingö
Tor Trondset 35 Ösmo Nynäs FK
 
M80 Slägga 2
Ingvar Lindqvist 38 IFK Lidingö
Tor Trondset 35 Ösmo Nynäs FK
 
M80 Spjut 2
Ingvar Lindqvist 38 IFK Lidingö
Tor Trondset 35 Ösmo Nynäs FK
 
M80 Vikt 2
Ingvar Lindqvist 38 IFK Lidingö
Tor Trondset 35 Ösmo Nynäs FK
 
M85 100m 1
Rune Birgersson 34 IK Orient
 
M85 200m 0
 
M85 400m 0
 
M85 800m 0
 
M85 1500m 0
 
M85 5000m 0
 
M85 10000m 0
 
M85 Hinder 2000m 0
 
M85 Häck 80m 0
 
M85 Häck 200m 0
 
M85 Höjd 1
Rune Birgersson 34 IK Orient
 
M85 Stav 0
 
M85 Längd 0
 
M85 Tresteg 1
Werner Magnusson 34 Båstads GIF Saknas Saknas
 
M85 Kula 4
Werner Magnusson 34 Båstads GIF Saknas Saknas
Rune Birgersson 34 IK Orient
Östen Edlund 34 Ragunda IF 12,15 12,15
Bernhard Karlsson 33 Valö IK 1113
 
M85 Diskus 3
Rune Birgersson 34 IK Orient
Östen Edlund 34 Ragunda IF 37,44 37,44
Bernhard Karlsson 33 Valö IK 2206
 
M85 Slägga 2
Östen Edlund 34 Ragunda IF 40,12 40,12
Bernhard Karlsson 33 Valö IK 2359
 
M85 Spjut 3
Rune Birgersson 34 IK Orient
Östen Edlund 34 Ragunda IF 26,58 26,58
Bernhard Karlsson 33 Valö IK 2217
 
M85 Vikt 3
Rune Birgersson 34 IK Orient
Östen Edlund 34 Ragunda IF 15,81 15,81
Bernhard Karlsson 33 Valö IK 1045
 
M90 100m 0
 
M90 200m 0
 
M90 400m 0
 
M90 800m 0
 
M90 1500m 0
 
M90 5000m 0
 
M90 10000m 0
 
M90 Hinder 2000m 0
 
M90 Häck 80m 0
 
M90 Häck 200m 0
 
M90 Höjd 0
 
M90 Stav 0
 
M90 Längd 0
 
M90 Tresteg 0
 
M90 Kula 0
 
M90 Diskus 0
 
M90 Slägga 0
 
M90 Spjut 0
 
M90 Vikt 0
 
M95 100m 0
 
M95 200m 0
 
M95 400m 0
 
M95 800m 0
 
M95 1500m 0
 
M95 5000m 0
 
M95 10000m 0
 
M95 Hinder 2000m 0
 
M95 Häck 80m 0
 
M95 Häck 200m 0
 
M95 Höjd 0
 
M95 Stav 0
 
M95 Längd 0
 
M95 Tresteg 0
 
M95 Kula 0
 
M95 Diskus 0
 
M95 Slägga 0
 
M95 Spjut 0
 
M95 Vikt 0
 
K35 100m 10
Lina Sollven 83 Björnstorps IF
Lina Nyman 83 Hässelby SK
Eva Sandvall 81 Linköpings GIF
Helena Pettersson 82 Nyköpings BIS
Malin Lundqvist 80 IK Sisu
Karolina Busznyak 84 IFK Tumba
Pernilla Thunholm 81 Turebergs FK 14,64 14,64
Helene Bourdin 80 Täby IS
Johanna Alvarsson 84 IK Ymer 13.92 13.92
Jonna Tilgner 84 IK NocOut.se
 
K35 200m 8
Lina Sollven 83 Björnstorps IF
Lina Nyman 83 Hässelby SK
Eva Sandvall 81 Linköpings GIF
Helena Pettersson 82 Nyköpings BIS
Emelie Ovenholm 81 Turebergs FK
Helene Bourdin 80 Täby IS
Orsolya Gaal 82 Varbergs GIF
Johanna Alvarsson 84 IK Ymer 28.99 28.99
 
K35 400m 3
Lina Nyman 83 Hässelby SK
Orsolya Gaal 82 Varbergs GIF
Rebecca Högberg 84 KFUM Örebro 53.01 56.72
 
K35 800m 4
Malin Lundqvist 80 IK Sisu
Emelie Ovenholm 81 Turebergs FK
Sofie Högberg 81 Hemlingby LK 2:24.09
Jonna Tilgner 84 IK NocOut.se
 
K35 1500m 4
Terese Friman 84 Glasrikets RC
Malin Lundqvist 80 IK Sisu
Dace Landström 83 Vallentuna FK 4.47
Sofie Högberg 81 Hemlingby LK 4:51.84
 
K35 5000m 4
Terese Friman 84 Glasrikets RC
Malin Lundqvist 80 IK Sisu
Dace Landström 83 Vallentuna FK 17.29
Veronika Nordal 80 Uppsala LK 17.47
 
K35 10000m 2
Terese Friman 84 Glasrikets RC
Malin Gibrand 81 FK Studenterna
 
K35 Hinder 2000m 0
 
K35 Häck 100m 1
Helena Pettersson 82 Nyköpings BIS
 
K35 Häck 400m 2
Karolina Busznyak 84 IFK Tumba
Jonna Tilgner 84 IK NocOut.se
 
K35 Höjd 2
Lina Sollven 83 Björnstorps IF
Helena Pettersson 82 Nyköpings BIS
 
K35 Stav 1
Malin Forséll 80 Enköpings AI 3,22
 
K35 Längd 6
Lina Sollven 83 Björnstorps IF
Camilla Sevelin 82 Katrineholms SK
Eva Sandvall 81 Linköpings GIF
Helena Pettersson 82 Nyköpings BIS
Emelie Ovenholm 81 Turebergs FK
Pernilla Thunholm 81 Turebergs FK
 
K35 Tresteg 1
Helena Pettersson 82 Nyköpings BIS
 
K35 Kula 1
Veronica Karlsson 80 IFK Strömsund
 
K35 Diskus 1
Veronica Karlsson 80 IFK Strömsund
 
K35 Slägga 3
Rebecka Kvist 83 Alvesta FI 50,28
Madelen Fahlstedt 83 IFK Lidingö
Veronica Karlsson 80 IFK Strömsund
 
K35 Spjut 2
Veronica Karlsson 80 IFK Strömsund
Emelie Ovenholm 81 Turebergs FK
 
K35 Vikt 1
Veronica Karlsson 80 IFK Strömsund
 
K40 100m 7
Anna Widell 76 Bålsta IK 15,63
Jenny Zettergren 75 Danderyds SK 14:01
Anna Logg 78 Hälle IF 14.68 14.68
Karoline Grönholm 76 Järvsö IF
Anna Björkstedt 78 Spårvägens FK 13.00 13.30
Charlotte Törnqvist 79 Spårvägens FK 12.26 13.29
Hanna Palmestål 77 Sävedalens AIK
 
K40 200m 10
Annika Faager 76 Björnstorps IF 27:73
Anna Widell 76 Bålsta IK 33,22
Jenny Zettergren 75 Danderyds SK 29:60
Anna Logg 78 Hälle IF 30.34 30.34
Karoline Grönholm 76 Järvsö IF
Malin Westerberg 78 IFK Märsta 39
Linda Holmström 79 Nyköpings BIS 28,46
Anna Björkstedt 78 Spårvägens FK 27.30 27.15
Hanna Palmestål 77 Sävedalens AIK
AnnaLena Falknell 78 FK Athlet
 
K40 400m 3
Annika Faager 76 Björnstorps IF 1:00.05
Anna Logg 78 Hälle IF 69.45 69.45
Anna Björkstedt 78 Spårvägens FK 64.50
 
K40 800m 5
Annika Faager 76 Björnstorps IF 2:18.06
Ulrika Åfeldt 76 Hammarby IF
Rebecca Ringström 77 Spårvägens FK
Sofia Gåvsten 79 Uppsala LK
Maria Sundberg 79 LK Roslagen
 
K40 1500m 4
Annika Faager 76 Björnstorps IF 4:34.50
Ulrika Åfeldt 76 Hammarby IF
Hanna Lundqvist 78 IK Sisu
Johanna Salminen 78 FK Studenterna
 
K40 5000m 5
Annika Faager 76 Björnstorps IF 17:07.35
Hanna Lundqvist 78 IK Sisu
Maria Eriksson 76 IF Start
Jenny Karlsson 75 LK Roslagen 22:26
Maria Sundberg 79 LK Roslagen 22:36
 
K40 10000m 2
Hanna Lundqvist 78 IK Sisu
Maria Eriksson 76 IF Start
 
K40 Hinder 2000m 1
AnnaLena Falknell 78 FK Athlet
 
K40 Häck 80m 2
Petra Thulin 79 IFK Göteborg - -
Hanna Palmestål 77 Sävedalens AIK
 
K40 Häck 400m 3
Linda Holmström 79 Nyköpings BIS 69,44
AnnaLena Falknell 78 FK Athlet
Sofia Gåvsten 79 Uppsala LK
 
K40 Höjd 2
Linda Holmström 79 Nyköpings BIS 1,48
Anna Björkstedt 78 Spårvägens FK 1.45
 
K40 Stav 0
 
K40 Längd 4
Hanna Lundqvist 78 IK Sisu
Anna Björkstedt 78 Spårvägens FK 5.11
Anna Werner 79 Turebergs FK
Maria Rosengren 77 Varbergs GIF
 
K40 Tresteg 2
Linda Holmström 79 Nyköpings BIS 10,88
Anna Björkstedt 78 Spårvägens FK 11.00
 
K40 Kula 8
Anna-Karin Wikström 79 Huddinge AIS
Elin Post 78 Mälarhöjdens IK
Linda Storm 78 Mälarhöjdens IK 6.52
Ulrika Lindgren 76 IFK Nora
Anna Björkstedt 78 Spårvägens FK 8.52
Petra Sahlgren 76 Spårvägens FK
Anna Werner 79 Turebergs FK
Maria Rosengren 77 Varbergs GIF
 
K40 Diskus 10
Kristina Glantz Nilsson 75 Bålsta IK 19.29 19.29
Anna-Karin Wikström 79 Huddinge AIS
Angela Åkeson 79 Kils AIK 50,58
Lena Björk 76 IFK Lidingö 48.72 41.58
Elin Post 78 Mälarhöjdens IK
Linda Storm 78 Mälarhöjdens IK 16.49
Ulrika Lindgren 76 IFK Nora
Anna Werner 79 Turebergs FK
Maria Rosengren 77 Varbergs GIF
Kristina Jacobsson 76 IK Tjelvar 44.05 30.89
 
K40 Slägga 7
Anna Widell 76 Bålsta IK 21,01
Kristina Glantz Nilsson 75 Bålsta IK 20.60
Anna-Karin Wikström 79 Huddinge AIS
Ulrika Lindgren 76 IFK Nora
Petra Sahlgren 76 Spårvägens FK 29.98 29.98
Anna Werner 79 Turebergs FK
Maria Rosengren 77 Varbergs GIF
 
K40 Spjut 5
Kristina Glantz Nilsson 75 Bålsta IK 17.87
Ulrika Lindgren 76 IFK Nora
Petra Sahlgren 76 Spårvägens FK
Anna Werner 79 Turebergs FK
Maria Rosengren 77 Varbergs GIF
 
K40 Vikt 6
Kristina Glantz Nilsson 75 Bålsta IK 9.36 9.36
Anna-Karin Wikström 79 Huddinge AIS
Ulrika Lindgren 76 IFK Nora
Petra Sahlgren 76 Spårvägens FK
Anna Werner 79 Turebergs FK
Maria Rosengren 77 Varbergs GIF
 
K45 100m 9
Christina Ridderstråle 72 Bålsta IK
Maria Nilsson 72 Höörs IS
Anna Eronn 74 Linköpings GIF
Eva Olesjö 71 IFK Märsta
Jenny Rosén 72 Nyköpings BIS 13.70
Helen Hermundstad 73 Spårvägens FK 12:89 12:89
Jenny Åkervall 72 Spårvägens FK 13.24 13.44
Ulrika Evjen 74 Spårvägens FK
Susanne Sandström 73 Söderhamns IF 13,55 13,68
 
K45 200m 10
Annika Lestander 71 IFK Göteborg
Linda Åkerman 71 IFK Halmstad 28,87
Susanna Neill 74 Hammarby IF
Martina Gidlöf 74 IFK Lidingö 29.75
Anna Eronn 74 Linköpings GIF
Jenny Rosén 72 Nyköpings BIS 28.05 28.77
Malin Weiland 74 Piteå IF 29.15
Helen Hermundstad 73 Spårvägens FK 26:61 26:61
Jenny Åkervall 72 Spårvägens FK 26.75 27.54
Ulrika Evjen 74 Spårvägens FK
 
K45 400m 8
Linda Take 73 IF Göta Karlstad
Susanna Neill 74 Hammarby IF
Florentina Stojakovic 74 IFK Helsingborg
Martina Gidlöf 74 IFK Lidingö 67.72
Helen Hermundstad 73 Spårvägens FK 62:46 62:46
Jenny Åkervall 72 Spårvägens FK 1.00:79 1.03:00
Samzelius Annette 70 Tanums IF 73.84
Marie Karlsson 72 Turebergs FK 78.78
 
K45 800m 6
Susanna Neill 74 Hammarby IF
Florentina Stojakovic 74 IFK Helsingborg
Eva Olausson 70 Ludvika FFI
Sofia Hegardt 72 IFK Lund
Marie Karlsson 72 Turebergs FK
Ulrika Laurin 70 Turebergs FK