Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in

Efteranmälan via varberggp@perskoog.se
Anmälda Varberg Friidrott Grand Prix
Antal starter / Total entries: 282 Printed: 2019-08-25 20:11
Antal individer / Total persons: 266
 
M 100m 10
Emmanuel Dawlson 92 Hammarby IF 10.59 10.59
Erik Isaksson 02 IF Kville 11.27 11.27
Sebastian Kadestål 96 Malmö AI 11.15
Tarley Allison 97 Mölndals AIK 10.81 10.81
Odain Rose 92 Spårvägens FK 10.30
Erik Annerfalk 94 Ullevi FK 10.59 10.59
Oskar Greilert 95 Ullevi FK 11.21
Erik Johansson 99 Varbergs GIF 10.90 11.20
Everton Clarke 92 Jamaica 10.06 10.38
Dennis Melander 95 Athletics 24Seven SK 11.08 11,08
 
M 800m * 30
Michael Hansson 96 IS Göta 2:01.59 2:01.59
Benjamin Åberg 95 Hälle IF 1:51.85 1:51.85
Sharmarke Ahmed 02 Hälle IF 1:58.54 1:58.54
Rickard Gunnarsson 91 Hässelby SK 1:47.20
Anders Rydell 78 Malmö AI 2:07.62 2:14.50
Hassan Jirrabey 93 Malmö AI 2:00.48 2:01.23
Kevin Bodén 02 Motala AIF 1:59.05 1:59.05
Daniel Erikssson 97 Mölndals AIK 2:00.14 2:05.80
Johan Lamm 98 Mölndals AIK 1:53.25 1:53.25
Michael Rosenqvist 02 Mölndals AIK 2:00.09 2:00.09
Simon Wallenlind 97 Mölndals AIK 1:52.43 1:52.52
Simon Wikell 03 Mölndals AIK 2:01.19 2:01.48
Erik Guander 02 Sävedalens AIK 1:55.85 1:55.85
Niklas Johansson 99 Sävedalens AIK 2:00.08 2:07.31
Vidar Johansson 96 Sävedalens AIK
Joakim Andersson 92 IFK Trelleborg 1:48.44 1:49.81
Adam Danielsson 93 Ullevi FK 2:03.38
Alexander Waerme 97 Ullevi FK 1:59.07 1:59.6m
Erik Lindahl 90 Ullevi FK PACE B
Hampus Börjesson 94 Ullevi FK 1:54.74 1:57.30
Mathias Söder 99 Ullevi FK 1:55.42 1:57.45
Jonathan Edman 01 Umedalens IF 2:04.46
Eric Källman 00 IK Ymer PACE C
Jakob Zäll 01 Ängelholms IF 2:04.75
Berhe Kidane 99 Ärla IF 1:49.94 1:50.91
Felix Francois 90 Örgryte IS PACE A
Mohamed Nuur 99 Örgryte IS 2:00.72
Sondre Juven 99 Nesbyen 1:50.48 1:53.42
David Cannmo 01 Trollhättan FIK 1:59.17 1:59.17
Mohamed Ahmed Hamada 92 Egypten 1:44.92 1:51.02
 
M 1000m (inv.) 11
Erik Martinsson 96 Gefle IF
Elmar Engholm 92 Hässelby SK
Johan Rogestedt 93 Stenungsunds FI 2:17.67
Andreas Almgren 95 Turebergs FK
Robin Rohlén 90 IFK Umeå
Nick R. Jensen 91 Sparta Atletik
Håkon Mushom 93 Norge PACE
Ferdinand Kvan Edman 93 IK Tjalve
Balázs Vindics 94 Ungern
Collins Kipruto 94 Kenya 2:16.92 2:16.92
Salem Mohamed Attiat 93 Egypten
 
M 110m häck * 5
Petter Gustafsson 94 IK Hakarpspojkarna 14.03 14.36
Fredrick Ekholm 94 IFK Lidingö 13.92 14.28
Anton Levin 92 Malmö AI 13.97 14.23
Jonatan Holm 94 Strands IF 14.22
Linus Otto Boyer 95 Upsala IF 14.80 14.78
 
M Längd 6
Gustav Magnusson 00 Nyköpings BIS 7.02 6.91
Andreas Carlsson 95 IK Ymer 7.91 7.91
Artur Engström 96 Örgryte IS 7.47 6.45
Erik Olsson 89 Örgryte IS 7.03 6.81
Sebastian Pedersen 97 Sparta Atletik 7.74 7.56
Ramone Bailey 91 Jamaica 8.16 7.95
 
M Kula (inv.) 9
Gabriel Heen 95 Hässelby SK 18.17 18.17
Wictor Petersson 98 Malmö AI 20.70 20.70
Jesper Arbinge 97 Spårvägens FK 18.25 18.25
Arwid Koskinen 92 Ullevi FK 18.44 18.31
Marcus Thomsen 98 IK Tjalve 19.82 20.58i
John Kelly 96 Irland 18.11 18.11
Hamza Mohamed 96 Egypten 20.39 20.39
Mostafa Amer Hassan 95 Egypten 21.31 20.60
Viktor Gardenkrans 95 Athletics 24Seven SK 18.43 18.43
 
M Kula* 0
 
M Diskus (inv.) 7
Simon Pettersson 94 Hässelby SK 65.84 63.23
Axel Härstedt 87 Malmö AI 66.03 62.01
Daniel Ståhl 92 Spårvägens FK 71.86 71.86
Martin Kupper 89 Estland 66.67 65.30
Ola Stunes Isene 95 Norge 67.78 67.78
Fedrick Dacres 94 Jamaica 70.78 70.78
Jakob Gardenkrans 97 Athletics 24Seven SK 62.58 59.50
 
K 100m 10
Nikki Berglund 94 FIK Färjestaden 12.35 12.35
Jessica Östlund 93 Hässelby SK 11.67 11.77
Malin Skogström 95 Hässelby SK 12.41
Hanna Adriansson Nordberg 92 IFK Lidingö 11.73 11.75
Daniella Busk 93 Malmö AI 11.58 11.93
Fatou Sowe 93 Malmö AI 11.64 11.64
Elise Malmberg 95 IFK Växjö 11.90
Astrid Glenner-Frandsen 93 Köbenhavns IF 11.39 11.39
Elvira Tanderud 04 Trollhättan FIK 12.32
Basant Mohamed Awad 96 Egypten 11.27 11.27
 
K 200m 11
Lisa Duffy 93 Hässelby SK 24.47
Sofia Johnsson 94 Hässelby SK 24.88
Daniella Busk 93 Malmö AI 23.50 23.92
Jenny Åkervall 72 Spårvägens FK 26.75 27.54
Maia Eppelin 96 Spårvägens FK 26.01 26.01
Moa Hjelmer 90 Spårvägens FK 23.19 23.85
Lisa Lilja 96 Ullevi FK 23.58 23.58
Matilda Hellqvist 93 Ullevi FK 23.82 24.25
Elise Malmberg 95 IFK Växjö 24.13 24.39
Astrid Glenner-Frandsen 93 Köbenhavns IF 23.93 23.93
Hanna Enlund 01 AIK Friidrott 25.49
 
K 800m 26
Malin Dahlbäck 99 Eskilstuna FI 2:18.37
Fanny Andersson 03 Falkenbergs IK 2:19.99 2:21.19
Julia Nielsen 01 Göteborgs KIK 2:15.03 2:15.03
Sandra Åberg 03 Göteborgs KIK 2:16.54 2:16.54
Wilma Nielsen 01 Göteborgs KIK 2:11.91 2:11.91
Filippa Ramberg 97 Hammarby IF 2:19.20 2:19.20
Johanna Bülow 02 Hovslätts IK 2:19.43 2:19.43
Tilda Knauer 03 Hälle IF 2:17.28 2:20.08
Juni Rugland 03 Höörs IS 2:17.02 2:18.39
Maja Jönsson 02 Höörs IS 2:19.46 2:21.75
Nadja Rugland 01 Höörs IS 2:13.99 2:17.30
Sofia Johansson 98 Linköpings GIF 2:11.34 2:13.35
Saga Hagelin 03 Mölndals AIK 2:21.15 2:21.15
Alicia Nilsson 98 Stenungsunds FI 2:14.66 2:14.76
Elin Marcusson 99 Trångsvikens IF 2:18.06 2:26.13
Wilma Marcusson 99 Trångsvikens IF 2:13.78 2:14.88
Lovisa Lindh 91 Ullevi FK 1:58.77 2:01.67
Maja Björnsson 03 Upsala IF 2:21.31 2:23.23
Ellinor Aurell 01 Ängelholms IF 2:14.13
Filippa Zäll 03 Ängelholms IF 2:21.03 2:21.03
Ingrid Kristiansen 92 BUL 2:10.67 2:11.56
Elin Axelsson 94 Trollhättan FIK PACE B
Catriona Bissett 94 Australien 1:59.78 1:59.78
Anna Dobek 96 Polen PACE A
Mathilde Diekema Jensen 94 Aarhus 1900 A/M 2:06.11 2:06.11
Axumawit Embaye 94 Etiopien
 
K 3000m 10
Tova Eurén 94 Göteborgs KIK
Linn Nilsson 90 Hälle IF 8:57.89
Samrawit Mengsteab 90 Hälle IF 9:19.29
Sanna Mustonen 91 Hässelby SK 9:54.23
Elin Brink 97 Mölndals AIK PACE
Amélie Svensson 96 Sävedalens AIK 10:20.04
Anastasia Denisova 93 Sävedalens AIK 9:27.34
Hanna Michaëlsson 89 Örgryte IS 10:07.72 10:07.72
Johanna Larsson 93 Örgryte IS 9:54 10:03.53
Marie Bouchard 93 Frankrike 9:27.83 9:12.02i
 
K 3000m hinder 0
 
K 100m häck * 5
Josefine Sandelius 94 Hammarby IF 14.10 14.10
Malin Skogström 95 Hässelby SK 13.57 13.57
Jonna Lindéen 96 Kalmar SK 14.13 14.13
Emma Tuvesson 91 Spårvägens FK 13.69 13.69
Thea Haahr 91 Sparta Atletik 13.51 13.51
 
K Höjd 8
Ellen Huldén 90 IFK Lund 1.82 1.73
Ebba Jungmark 87 Mölndals AIK 1.94 1.80
Ellen Ekholm 96 Ullevi FK 1.83 1.82
Vendela von Corswant 93 Örgryte IS 1.83 1.70
Linda Sandblom 89 Finland 1.93 1.84
Katarina Mögenburg 91 Tyrving IL 1.90
Hoda Hagras 95 Egypten 1.80 1.73
Marija Vukovic 92 Montenegro 1.95 1.86
 
K Stav (inv.) 7
Angelica Bengtsson 93 Hässelby SK 4.76 4.76
Hanna Jansson 95 Ullevi FK 4.25 4.12
Malin Dahlström 89 Örgryte IS 4.55
Lene Retzius 96 BUL 4.50 4.36
Alysha Newman 94 Kanada 4.76 4.76
Zsófia Siskó 94 Ungern 4.20 4.10
Iryna Zhuk 93 Vitryssland 4.67 4.56
 
K Längd (inv.) 7
Tilde Johansson 01 Falkenbergs IK 6.73 6.73
Elin Larsson 94 IFK Halmstad 6.18 6.18
Erika Kinsey 88 Trångsvikens IF 6.51 6.51
Malin Otterling Marmbrandt 85 Västerås FK 6.52 6.45
Abigail Irozuru 90 Storbritannien 6.80 6.57
Tissanna Hickling 98 Jamaica 6.82 6.82
Brooke Stratton 93 Australien 7.05 6.74
 
K Längd * 4
Jonna Lindéen 96 Kalmar SK 6.01 5.96
Malin Olsson 90 IFK Lidingö 6.27 5.94
Emilia Kjellberg 96 IFK Sunne FK 6.27 6.16
Moa Ullgren 96 Athletics 24Seven SK 6.08 5.92
 
K Kula (inv.) 6
Frida Åkerström 90 Hässelby SK 17.11 17.00
Maria Nilsson 95 IK Orient 14.86
Sara Lennman 96 Spårvägens FK 16.42 16.42
Amelia Strickler 94 Storbritannien 17.83 17.83
Elin Backlund 99 Marieby GoIF
Fanny Roos 95 Athletics 24Seven SK 18.88 18.88
 
K Kula * 0
 
K Diskus (inv.) 8
Mathilda Eriksson 98 Malmö AI 50.88 50.88
Emma Ljungberg 94 Spårvägens FK 55.15 55.15
Caisa-Marie Lindfors 00 Upsala IF 53.86 53.86
Ellen Pettersson 97 Upsala IF 51.29 51.29
Vanessa Kamga 98 Upsala IF 59.06 59.06
Kathrine Bebe 91 Sparta Atletik 56.21 56.21
Kirsty Law 86 Storbritannien 57.79 57.76
Anna Rüh 93 Tyskland 66.14 61.50
 
P19 110m häck * 0
 
P17 110m häck * 2
Jesper Nordström 02 IF Kville 16.27 16.27
Edvin Andersson 02 Varbergs GIF 15.48
 
P17 Diskus * 4
André Bergenhem 03 IFK Halmstad
Måns Roos 02 Mölndals AIK 46.48 46.48
Wille Öhman 03 IF Rigor
Daniel Adolfsson 02 Tingbergs AIS 42.25 42.25
 
P15 800m (inv.) 9
Olle Ackebjer 05 IFK Göteborg 2:07.32 2:07.32
Marcus Asker 05 Malmö AI 2:11.81 2:11.81
Modou Lamin Bah 04 Malmö AI 2:06.63 2:06.63
Jonathan Grahn 04 Mölndals AIK 2:03.98 2:03.98
Noel Krantz Törnblom 05 Sävedalens AIK 2:19.51 2:19.51
Oskar Davidsson 04 Varbergs GIF 2:08.76 2:08.76
Philip Frick 04 Örgryte IS 2:10.22 2:10.22
Jelmer Scholten 04 Dybvad IK 2:05.75 2:05.75
Vilmer Andersson 04 Trollhättan FIK 2:08.47 2:08.47
 
P15 Häck 80m * 3
Edvin Assarsson 04 Eslövs AI 10.92
Isac Svensson 04 IFK Halmstad 11.17 11.17
Gustav Brasch 04 Wärnamo SK 11.31 11.31
 
P15 Kula * 0
 
F19 100m häck * 0
 
F19 Stav * 12
Ida Jexe Ek 04 IFK Halmstad
Tilda Kapell 01 Hammarby IF 3.64 3.62
Rebecka Krüeger 03 Malmö AI 3.92 3.92
Alma Olsson 04 IF Rigor 2.81 2.81
Klara Hillman 04 IF Rigor 2.61 2.61
Sofia Olsson 04 IF Rigor 2.81 2.81
Greta Erlandsson 05 Rånäs 4H 3.86 3.86
Alva Sundin 01 Täby IS 4.01
Sara Winberg 04 Täby IS 3.72 3.72
Elsa Kaspersson 03 Varbergs GIF
Matilda Honeth 02 IFK Växjö 3.68
Klara Loessl 02 Sparta Atletik 3.85 3.80
 
F17 100m häck * 4
Kajsa Karila 02 IFK Göteborg
Lisa Holmberg 02 Lidköpings IS 15.45 15.95
Milla Svanberg 03 Malmö AI
Ebba Åhman 02 IK Ymer 14.04
 
F17 Höjd * 6
Emma Sandin 05 IK Hakarpspojkarna 1.67 1.67
Tindra Redenfors 03 IFK Halmstad 1.62 1.63
Lisa Holmberg 02 Lidköpings IS 1.65 1.51
Ingrid Ronge 04 IF Rigor
Maja Nilsson 03 Varbergs GIF
Engla Nilsson 05 Bohus IF 1.65 1.65
 
F15 800m (inv.) 10
Paulina Hultberg 05 Alingsås IF 2:18.79 2:18.79
Lathifa Afrah 05 IF Göta Karlstad 2:22.10 2:22.10
Agnes Thundal 05 IFK Göteborg 2:24.72 2:24.72
Saga Provci 04 IFK Göteborg 2:18.39 2:18.39
Hilda Lindell 04 KA 2 IF 2:19.65 2:19.65
Estelle Strand 04 IFK Lidingö 2:22.79 2:22.79
Julia Meijer 04 IFK Mora Friidrott 2:20.30 2:20.30
Alma Svantesson 04 Mölndals AIK 2:18.23 2:18.23
Alice Magnell-Millán 05 Tjalve IF Norrköping 2:15.67 2:15.67
Leona Andersen Vedvik 04 Tönsberg FIK 2:17.76 2:17.76
 
F15 Häck 80m * 5
Moa Bertilsson 05 IFK Göteborg 12.66 12.66
Cornelia Andersson 05 Mölndals AIK 13.63 13.63
Sara Winberg 04 Täby IS 11.56
Sofia Wallin 04 Varbergs GIF
Lovisa Blomqvist 04 Marieby GoIF
 
F15 Längd * 5
Matilda Åkerman 04 IFK Halmstad 5.19 5.08
Tilda Erikson 05 IK Sisu
Doris Theander 05 Varbergs GIF 5.06 5.06
Sofia Wallin 04 Varbergs GIF
Elvira Tanderud 04 Trollhättan FIK
 
 

Track & Field Administration - Swedish Timing - Häradsdomarevägen 38, 443 61 Stenkullen - info@swedishtiming.se - 0730-391248