Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in


Anmälda B-Tex Cup
Antal starter / Total entries: 359 Printed: 2019-08-25 20:45
Antal individer / Total persons: 134
 
M 100m 3
Max Bruel 01 Villstads GIF
Per Andersson 73 Wärnamo SK
Pether Askestam 72 Wärnamo SK
 
M 200m 4
Jan Erlandsson 72 Villstads GIF
Max Bruel 01 Villstads GIF
Per Andersson 73 Wärnamo SK
Pether Askestam 72 Wärnamo SK
 
M 400m 0
 
M 800m 1
Jean Yvan Ntrandekura 97 Villstads GIF 2,04,00
 
M Längd 0
 
M Kula 0
 
M Diskus 0
 
P19 Kula 0
 
P19 Diskus 0
 
P17 100m 0
 
P17 200m 0
 
P17 800m 0
 
P17 Höjd 2
Hugo Schoug 02 Wärnamo SK
Simon Siirtola 05 Wärnamo SK
 
P17 Kula 2
André Bergenhem 03 IFK Halmstad
Patrik Bergstrand 03 IFK Halmstad
 
P17 Diskus 3
Filip Aasa 03 Habo Friidrott 04
André Bergenhem 03 IFK Halmstad
Patrik Bergstrand 03 IFK Halmstad
 
P15 80m 1
Gustav Brasch 04 Wärnamo SK
 
P15 300m 1
Gustav Brasch 04 Wärnamo SK
 
P15 800m 0
 
P15 Längd 0
 
P15 Kula 0
 
P15 Diskus 0
 
P15 Slägga 1
Hampus Wallin 02 Hovslätts IK
 
P15 Spjut 0
 
P14 80m 3
Lukas Björklund 05 Eksjö Södra IK
Oscar Emanuelsson 05 Villstads GIF
Simon Siirtola 05 Wärnamo SK
 
P14 300m 2
Oscar Emanuelsson 05 Villstads GIF
Melker Bernhardsson 05 IFK Växjö
 
P14 800m 0
 
P14 Längd 4
Lukas Björklund 05 Eksjö Södra IK
Jakob Romberg 05 Hässleholms AIS
Simon Siirtola 05 Wärnamo SK
Melker Bernhardsson 05 IFK Växjö
 
P14 Kula 2
Lukas Björklund 05 Eksjö Södra IK
Jakob Romberg 05 Hässleholms AIS
 
P14 Diskus 3
Lukas Björklund 05 Eksjö Södra IK
Jakob Romberg 05 Hässleholms AIS
Ruben Larsson 05 IFK Växjö
 
P14 Slägga 2
Jakob Romberg 05 Hässleholms AIS
Ruben Larsson 05 IFK Växjö
 
P14 Spjut 2
Melker Bernhardsson 05 IFK Växjö
Ruben Larsson 05 IFK Växjö
 
P13 60m 3
Samuel Andersson 06 Rydö ASK
Rasmus Johansson 06 Wärnamo SK
Sebastian Rudmo 06 Wärnamo SK
 
P13 200m 2
Victor Jansson 06 IK Hakarpspojkarna
Samuel Andersson 06 Rydö ASK
 
P13 600m 0
 
P13 Höjd 3
Victor Jansson 06 IK Hakarpspojkarna
Samuel Andersson 06 Rydö ASK
Sebastian Rudmo 06 Wärnamo SK
 
P13 Längd 3
Samuel Andersson 06 Rydö ASK
Rasmus Johansson 06 Wärnamo SK
Sebastian Rudmo 06 Wärnamo SK
 
P13 Kula 4
Victor Jansson 06 IK Hakarpspojkarna
Linus Jarl Ågren 06 Wärnamo SK
Lukas Tallefors 06 IFK Växjö
Peppe Karlsson 06 IFK Växjö
 
P13 Diskus 5
Victor Jansson 06 IK Hakarpspojkarna
Linus Jarl Ågren 06 Wärnamo SK
Lukas Tallefors 06 IFK Växjö
Peppe Karlsson 06 IFK Växjö
Emil Drottman 08 Ruda IF
 
P13 Slägga 1
Peppe Karlsson 06 IFK Växjö
 
P13 Spjut 3
Rasmus Johansson 06 Wärnamo SK
Lukas Tallefors 06 IFK Växjö
Peppe Karlsson 06 IFK Växjö
 
P12 60m 5
Erik Sethsson 07 IK Sisu
John Mikaelsson 07 Villstads GIF
Eddie Ramirez Eriksson 07 Wärnamo SK
Edvin Svensson 07 Wärnamo SK
Timle Rönneke 07 Wärnamo SK
 
P12 200m 7
Elliot Karlsson 07 Rydö ASK
Erik Sethsson 07 IK Sisu
John Mikaelsson 07 Villstads GIF
Axel Andersson 07 Wärnamo SK
Eddie Ramirez Eriksson 07 Wärnamo SK
Edvin Svensson 07 Wärnamo SK
Timle Rönneke 07 Wärnamo SK
 
P12 600m 1
Elliot Karlsson 07 Rydö ASK
 
P12 Höjd 0
 
P12 Längd 4
Erik Sethsson 07 IK Sisu
Edvin Svensson 07 Wärnamo SK
Elias Andersson 07 Wärnamo SK
Timle Rönneke 07 Wärnamo SK
 
P12 Kula 2
Eddie Ramirez Eriksson 07 Wärnamo SK
Elias Andersson 07 Wärnamo SK
 
P12 Diskus 3
Linus Wictorsson 09 Hovslätts IK
Axel Andersson 07 Wärnamo SK
Elias Andersson 07 Wärnamo SK
 
P12 Slägga 1
Jakob Emanuelsson 08 Villstads GIF
 
P12 Spjut 3
Elliot Karlsson 07 Rydö ASK
Erik Sethsson 07 IK Sisu
Axel Andersson 07 Wärnamo SK
 
P11 60m 5
Filip Syd 08 Hovslätts IK
Hugo Jansson 08 Lekeryd-Svarttorp SK
Edvin Agardsson 08 Rydö ASK
Luis Nicoletti 08 Wärnamo SK
Emil Drottman 08 Ruda IF
 
P11 200m 4
Theodor Rogö 08 Habo Friidrott 04
Filip Syd 08 Hovslätts IK
Hugo Jansson 08 Lekeryd-Svarttorp SK
Emil Drottman 08 Ruda IF
 
P11 600m 3
Leon Jaakola 08 IK Hakarpspojkarna
Filip Syd 08 Hovslätts IK
Emil Drottman 08 Ruda IF
 
P11 Höjd 5
Theodor Rogö 08 Habo Friidrott 04 1,43
Leon Jaakola 08 IK Hakarpspojkarna
Hugo Jansson 08 Lekeryd-Svarttorp SK
Luis Nicoletti 08 Wärnamo SK
Emil Drottman 08 Ruda IF
 
P11 Längd 7
Theodor Rogö 08 Habo Friidrott 04 4,44
Leon Jaakola 08 IK Hakarpspojkarna
Filip Syd 08 Hovslätts IK
Hugo Jansson 08 Lekeryd-Svarttorp SK
Edvin Agardsson 08 Rydö ASK
Luis Nicoletti 08 Wärnamo SK
Emil Drottman 08 Ruda IF
 
P11 Kula 1
Emil Drottman 08 Ruda IF
 
P11 Spjut 3
Theodor Rogö 08 Habo Friidrott 04 29,08
Edvin Agardsson 08 Rydö ASK
Emil Drottman 08 Ruda IF
 
P10 60m 4
Erik Björklund 09 Eksjö Södra IK
Ivar Gardestrand Bengtsson 09 Falkenbergs IK
Linus Wictorsson 09 Hovslätts IK
Teo Berg 09 Villstads GIF
 
P10 200m 4
Erik Björklund 09 Eksjö Södra IK
Ivar Gardestrand Bengtsson 09 Falkenbergs IK
Isac Erlandsson 09 Villstads GIF
Linus Bernhardsson 09 IFK Växjö
 
P10 600m 1
Ivar Gardestrand Bengtsson 09 Falkenbergs IK
 
P10 Höjd 4
Ivar Gardestrand Bengtsson 09 Falkenbergs IK
Olle Hernberg 11 IK Sisu
Teo Berg 09 Villstads GIF
Linus Bernhardsson 09 IFK Växjö
 
P10 Längd 6
Erik Björklund 09 Eksjö Södra IK
Ivar Gardestrand Bengtsson 09 Falkenbergs IK
Linus Wictorsson 09 Hovslätts IK
Isac Erlandsson 09 Villstads GIF
Teo Berg 09 Villstads GIF
Linus Bernhardsson 09 IFK Växjö
 
P10 Kula 2
Ivar Gardestrand Bengtsson 09 Falkenbergs IK
Linus Wictorsson 09 Hovslätts IK
 
P10 Spjut 2
Ivar Gardestrand Bengtsson 09 Falkenbergs IK
Isac Erlandsson 09 Villstads GIF
 
P9 4-kamp 6
Alfred Rogö 11 Habo Friidrott 04
Olle Hernberg 11 IK Sisu
Ture Adolfsson 10 Stensjöns IF
Elias Andersson 11 Villstads GIF
Emil Holm 10 Villstads GIF
Sixten Bruel 10 Villstads GIF
 
P7 4-kamp 2
Oscar Holm 12 Villstads GIF
Rasmus Åberg 12 Villstads GIF
 
K 100m 1
Maria Jonasson 68 Wärnamo SK
 
K 200m 3
Julia Almén 01 Ljungby FIK
Orsolya Gaal 82 Varbergs GIF
Maria Jonasson 68 Wärnamo SK
 
K 400m 1
Orsolya Gaal 82 Varbergs GIF
 
K 800m 0
 
K Längd 2
Alma Sjöbrink 03 Eksjö Södra IK
Satu Nyberg Schoug 68 Wärnamo SK
 
K Kula 3
Julia Almén 01 Ljungby FIK
Jeanette Jarl Ågren 72 Wärnamo SK
Satu Nyberg Schoug 68 Wärnamo SK
 
K Diskus 3
Linda Åkerman 71 IFK Halmstad
Maria Jonasson 68 Wärnamo SK
Enny Björk 01 IFK Växjö
 
F17 100m 3
Alma Sjöbrink 03 Eksjö Södra IK
Felicia Åberg 03 Villstads GIF
Thea Hammarström 03 Villstads GIF
 
F17 200m 1
Alma Sjöbrink 03 Eksjö Södra IK
 
F17 800m 0
 
F17 Höjd 0
 
F17 Kula 0
 
F17 Diskus 1
Thea Björk 03 IFK Växjö
 
F15 80m 0
 
F15 300m 1
Filippa Ståhl 04 Habo Friidrott 04
 
F15 800m 1
Filippa Ståhl 04 Habo Friidrott 04
 
F15 Höjd 0
 
F15 Längd 0
 
F15 Kula 0
 
F15 Diskus 1
Matilda Åkerman 04 IFK Halmstad
 
F15 Slägga 2
Matilda Åkerman 04 IFK Halmstad
Ebba Wallstenius 04 Wärnamo SK
 
F15 Spjut 1
Filippa Ståhl 04 Habo Friidrott 04
 
F14 80m 5
Thyra Qvänstedt 05 Habo Friidrott 04
Ann-Kathrine Bergenhem 05 IFK Halmstad
Amanda Cederlöf 05 IFK Växjö
Amanda Lennartsson 05 IFK Växjö
Tess Widov 05 IFK Växjö
 
F14 300m 2
Thyra Qvänstedt 05 Habo Friidrott 04
Amanda Lennartsson 05 IFK Växjö
 
F14 800m 0
 
F14 Höjd 3
Emma Kirsten 05 IFK Växjö
Ronja Rickardsson 05 IFK Växjö
Tess Widov 05 IFK Växjö
 
F14 Längd 5
Thyra Qvänstedt 05 Habo Friidrott 04
Amanda Cederlöf 05 IFK Växjö
Amanda Lennartsson 05 IFK Växjö
Emma Kirsten 05 IFK Växjö
Ronja Rickardsson 05 IFK Växjö
 
F14 Kula 4
Thyra Qvänstedt 05 Habo Friidrott 04
Nike Löfdahl 05 Villstads GIF
Ella Ejermark 05 IFK Växjö
Ronja Rickardsson 05 IFK Växjö
 
F14 Diskus 7
Thyra Qvänstedt 05 Habo Friidrott 04
Ann-Kathrine Bergenhem 05 IFK Halmstad
Amanda Cederlöf 05 IFK Växjö
Ella Ejermark 05 IFK Växjö
Emma Kirsten 05 IFK Växjö
Ronja Rickardsson 05 IFK Växjö
Sara Nilsson 05 IFK Växjö
 
F14 Slägga 3
Ella Ejermark 05 IFK Växjö
Emma Kirsten 05 IFK Växjö
Sara Nilsson 05 IFK Växjö
 
F14 Spjut 3
Nike Löfdahl 05 Villstads GIF
Ella Ejermark 05 IFK Växjö
Sara Nilsson 05 IFK Växjö
 
F13 60m 4
Thea Grangéus 06 Falkenbergs IK
Ella Andersson 06 Rydö ASK
Ylva Hesse 06 IK Sisu
Saga Johansson 06 Wärnamo SK
 
F13 200m 0
 
F13 600m 1
Saga Johansson 06 Wärnamo SK
 
F13 Höjd 2
Ella Andersson 06 Rydö ASK
Ylva Hesse 06 IK Sisu
 
F13 Längd 4
Thea Grangéus 06 Falkenbergs IK
Ella Andersson 06 Rydö ASK
Ylva Hesse 06 IK Sisu
Saga Johansson 06 Wärnamo SK
 
F13 Kula 4
Elvira Hall 06 Ljungby FIK
Ella Andersson 06 Rydö ASK
Ylva Hesse 06 IK Sisu
Anna Askencrantz 06 Skruvs IF
 
F13 Diskus 4
Thea Grangéus 06 Falkenbergs IK
Tyra Junvik 06 Habo Friidrott 04
Elvira Hall 06 Ljungby FIK
Anna Askencrantz 06 Skruvs IF
 
F13 Slägga 3
Tyra Junvik 06 Habo Friidrott 04
Elvira Hall 06 Ljungby FIK
Anna Askencrantz 06 Skruvs IF
 
F13 Spjut 3
Tyra Junvik 06 Habo Friidrott 04
Elvira Hall 06 Ljungby FIK
Anna Askencrantz 06 Skruvs IF
 
F12 60m 5
Sara Björklund 07 Eksjö Södra IK
Ida Ståhlgren 07 Hovslätts IK
Alice Hernberg 07 IK Sisu
Nora Finckh 07 Wärnamo SK
Saga Pärälä 07 Wärnamo SK
 
F12 200m 4
Sara Björklund 07 Eksjö Södra IK
Ida Ståhlgren 07 Hovslätts IK
Lisa Andersson 07 Rydö ASK
Alice Hernberg 07 IK Sisu
 
F12 600m 1
Lisa Andersson 07 Rydö ASK
 
F12 Höjd 5
Ida Ståhlgren 07 Hovslätts IK
Lisa Andersson 07 Rydö ASK
Alice Hernberg 07 IK Sisu
Julia Pettersson 07 Wärnamo SK
Nora Finckh 07 Wärnamo SK
 
F12 Längd 6
Sara Björklund 07 Eksjö Södra IK
Ida Ståhlgren 07 Hovslätts IK
Lisa Andersson 07 Rydö ASK
Alice Hernberg 07 IK Sisu
Julia Pettersson 07 Wärnamo SK
Nora Finckh 07 Wärnamo SK
 
F12 Kula 4
Novah Laurén 07 Falkenbergs IK
Alice Hernberg 07 IK Sisu
Saga Pärälä 07 Wärnamo SK
Alva Hedin 07 IFK Växjö
 
F12 Diskus 3
Felicia Bjärnlöf 08 Eksjö Södra IK
Ottilia Thorell 08 Eksjö Södra IK
Alva Hedin 07 IFK Växjö
 
F12 Slägga 2
Felicia Bjärnlöf 08 Eksjö Södra IK
Ottilia Thorell 08 Eksjö Södra IK
 
F12 Spjut 3
Sara Björklund 07 Eksjö Södra IK
Novah Laurén 07 Falkenbergs IK
Julia Pettersson 07 Wärnamo SK
 
F11 60m 9
Felicia Bjärnlöf 08 Eksjö Södra IK
Ottilia Thorell 08 Eksjö Södra IK
Mila Slijepcevic 08 IFK Halmstad
Alva Philipsson 08 IK Sisu
Matilda Bergkvist 08 Stensjöns IF
Elvira Edvardsson 08 Villstads GIF
Maja Liljander 08 Villstads GIF
Edit Brandt 08 Wärnamo SK
Tyra Stening 08 Wärnamo SK
 
F11 200m 6
Ottilia Thorell 08 Eksjö Södra IK
Mila Slijepcevic 08 IFK Halmstad
Alva Philipsson 08 IK Sisu
Alice Rylander 08 Stensjöns IF
Matilda Bergkvist 08 Stensjöns IF
Maja Liljander 08 Villstads GIF
 
F11 600m 2
Mila Slijepcevic 08 IFK Halmstad
Axia Abrahamsson 08 Villstads GIF
 
F11 Höjd 4
Isabel Carlsson 08 Falkenbergs IK
Mila Slijepcevic 08 IFK Halmstad
Clara Gudmundsson 08 Hovslätts IK
Alice Rylander 08 Stensjöns IF
 
F11 Längd 9
Isabel Carlsson 08 Falkenbergs IK
Mila Slijepcevic 08 IFK Halmstad
Alva Philipsson 08 IK Sisu
Alice Rylander 08 Stensjöns IF
Matilda Bergkvist 08 Stensjöns IF
Axia Abrahamsson 08 Villstads GIF
Elvira Edvardsson 08 Villstads GIF
Edit Brandt 08 Wärnamo SK
Tyra Stening 08 Wärnamo SK
 
F11 Kula 4
Ottilia Thorell 08 Eksjö Södra IK
Isabel Carlsson 08 Falkenbergs IK
Clara Gudmundsson 08 Hovslätts IK
Alice Rylander 08 Stensjöns IF
 
F11 Spjut 3
Felicia Bjärnlöf 08 Eksjö Södra IK
Isabel Carlsson 08 Falkenbergs IK
Naimi Adolfsson 08 Stensjöns IF
 
F10 60m 13
Meja Grangéus 09 Falkenbergs IK
Sonja Molin 09 Falkenbergs IK
Julia Walltin 09 IK Hakarpspojkarna
Ida Hernberg 09 IK Sisu
Nova Arvidsson 09 Stensjöns IF
Inez Hellsaeus 09 IFK Sävsjö
Elin Lundin 09 Wärnamo SK
Kelsie Rönneke 09 Wärnamo SK
Meja Askestam 09 Wärnamo SK
Meja Franzen 09 Wärnamo SK
Moa Sacer 09 Wärnamo SK
Zuzanna Lupinska 09 Wärnamo SK
Smilla Bernhardsson 09 IFK Växjö
 
F10 200m 4
Elsa Arvidsson 09 Falkenbergs IK
Nova Arvidsson 09 Stensjöns IF
Alice Abrahamssom 09 IFK Sävsjö
Inez Hellsaeus 09 IFK Sävsjö
 
F10 600m 4
Elsa Arvidsson 09 Falkenbergs IK
Julia Walltin 09 IK Hakarpspojkarna
Alice Abrahamssom 09 IFK Sävsjö
Elin Bäckman 09 Wärnamo SK
 
F10 Höjd 5
Julia Walltin 09 IK Hakarpspojkarna
Elin Bäckman 09 Wärnamo SK
Kelsie Rönneke 09 Wärnamo SK
Meja Askestam 09 Wärnamo SK
Smilla Bernhardsson 09 IFK Växjö
 
F10 Längd 15
Meja Grangéus 09 Falkenbergs IK
Sonja Molin 09 Falkenbergs IK
Julia Walltin 09 IK Hakarpspojkarna
Ida Hernberg 09 IK Sisu
Nova Arvidsson 09 Stensjöns IF
Alice Abrahamssom 09 IFK Sävsjö
Inez Hellsaeus 09 IFK Sävsjö
Elin Bäckman 09 Wärnamo SK
Elin Lundin 09 Wärnamo SK
Kelsie Rönneke 09 Wärnamo SK
Meja Askestam 09 Wärnamo SK
Meja Franzen 09 Wärnamo SK
Moa Sacer 09 Wärnamo SK
Zuzanna Lupinska 09 Wärnamo SK
Smilla Bernhardsson 09 IFK Växjö
 
F10 Kula 9
Meja Grangéus 09 Falkenbergs IK
Sonja Molin 09 Falkenbergs IK
Ida Hernberg 09 IK Sisu
Nova Arvidsson 09 Stensjöns IF
Alice Abrahamssom 09 IFK Sävsjö
Elin Lundin 09 Wärnamo SK
Meja Franzen 09 Wärnamo SK
Moa Sacer 09 Wärnamo SK
Zuzanna Lupinska 09 Wärnamo SK
 
F10 Spjut 3
Ida Hernberg 09 IK Sisu
Alice Abrahamssom 09 IFK Sävsjö
Inez Hellsaeus 09 IFK Sävsjö
 
F9 4-kamp 7
Ester Gardestrand Bengtsson 11 Falkenbergs IK
Felicia Walltin 11 IK Hakarpspojkarna
Alica Claesson 11 Hovslätts IK
Lova Beijer 10 Hovslätts IK
Maja Martini 10 Motala AIF
Noomi Hesse 11 IK Sisu
Stina Timmer 10 Wärnamo SK
 
F7 4-kamp 3
Ellen Thorell 12 Eksjö Södra IK
Norah Rogö 13 Habo Friidrott 04
Lovis Andersson 13 Villstads GIF
 
 

Track & Field Administration - Swedish Timing - Häradsdomarevägen 38, 443 61 Stenkullen - info@swedishtiming.se - 0730-391248