Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in

2020 års tävling inställd pga pandemin Covid-19.
Anmälda Världsungdomsspelen
Antal starter / Total entries: 701 Printed: 2020-08-04 01:30
Antal individer / Total persons: 221
 
M 100m 1
Adam Elhendy Gunnarsson 00 Karlskoga FI 11.22
 
M 200m 1
Adam Elhendy Gunnarsson 00 Karlskoga FI 22.26
 
M 400m 2
Benjamin Åberg 95 Hälle IF 49,61
Tummas Napoleon Arge 95 Frederiksbergs IF 52
 
M 800m 2
Benjamin Åberg 95 Hälle IF 1.51,08
Tummas Napoleon Arge 95 Frederiksbergs IF 2.00
 
M 1500m 0
 
M 5000m 1
Sebastian Stenman 91 IFK Göteborg 16.48
 
M 3000m hinder 0
 
M 110m häck 0
 
M 400m häck 0
 
M Höjd 0
 
M Stav 0
 
M X Stav 0
 
M Längd 1
Adam Elhendy Gunnarsson 00 Karlskoga FI 6.79
 
M Längd A 0
 
M Tresteg 0
 
M Kula 0
 
M Diskus 0
 
M Slägga 0
 
M Spjut 0
 
P19 100m 5
Anton Runemar 02 Turebergs FK
Oliver Papinski 02 Täby IS
Jason Overgaard 01 Fremad Holbaek 12.53
Bruno Boysen 01 Rostock 1 LAV 10.69
Milo Wahlgren 02 AIK Friidrott 10,73
 
P19 200m 3
Anton Runemar 02 Turebergs FK
Jason Overgaard 01 Fremad Holbaek 24.84
Milo Wahlgren 02 AIK Friidrott 21,92
 
P19 400m 0
 
P19 800m 1
Henrik Fjeld 02 BUL 2.00
 
P19 1500m 1
Henrik Fjeld 02 BUL 4.05
 
P19 Hinder 2000m 0
 
P19 110m häck 1
Niklas Tuschling 02 Rostock 1 LAV 15.05
 
P19 Höjd 1
Niklas Tuschling 02 Rostock 1 LAV 1.89
 
P19 Stav 2
Eskil Njerve 02 Bergens Turnforening 4.50
Niklas Tuschling 02 Rostock 1 LAV 4.50
 
P19 Längd 2
Oliver Papinski 02 Täby IS
Niklas Tuschling 02 Rostock 1 LAV 6.76
 
P19 Tresteg 0
 
P19 Kula 0
 
P19 Diskus 2
Alfons Haals 02 Västerås FK
Andrew Bowsher 01 Inverness Harriers 43.94
 
P19 Slägga 1
Alfons Haals 02 Västerås FK 62.35m
 
P19 Spjut 2
Daniel Thrana 02 Kristiansand IF 51,27
Niklas Tuschling 02 Rostock 1 LAV 47.40
 
P17 100m 0
 
P17 200m 1
Torbjørn Andersen 03 Nesbyen 24,46
 
P17 400m 1
Torbjørn Andersen 03 Nesbyen 54,16
 
P17 800m 2
Trym Fjøsne-Hexeberg 03 Nittedal IL
Isaiah Givens 03 Pasadena HS 1.59
 
P17 1500m 3
Albin Gezelius 03 IFK Mora Friidrott
Trym Fjøsne-Hexeberg 03 Nittedal IL
Isaiah Givens 03 Pasadena HS 3.55
 
P17 3000m 5
Albin Gezelius 03 IFK Mora Friidrott
Erlend Gløgård Stensrud 03 Nittedal IL 10,09
Trym Fjøsne-Hexeberg 03 Nittedal IL
Wilhelm G Leikanger 04 SK Vidar 9.10
Isaiah Givens 03 Pasadena HS 8.45
 
P17 Hinder 2000m 2
Albin Gezelius 03 IFK Mora Friidrott
Trym Fjøsne-Hexeberg 03 Nittedal IL
 
P17 110m häck 0
 
P17 Häck 300m 1
Emil Gundersen 04 Fyllingen IL 41,39
 
P17 Höjd 0
 
P17 Stav 0
 
P17 Längd 1
Torbjørn Andersen 03 Nesbyen 5,36
 
P17 Tresteg 0
 
P17 Kula 1
Nikolai R Ulvund 03 Norodd Friidrett 15.17
 
P17 Diskus 5
Fredrik Frunck 03 Turebergs FK 44.99
Sondre Jahren 04 Asker SK 50,02
Jørgen Stuve Dahl 04 Ull/Kisa IL 35m
Ådne Bertin Stuland Olsen 04 IL Trio
Nikolai R Ulvund 03 Norodd Friidrett 37.41
 
P17 Slägga 2
Fredrik Frunck 03 Turebergs FK 64.42
Ådne Bertin Stuland Olsen 04 IL Trio
 
P17 Spjut 2
Fredrik Frunck 03 Turebergs FK 49.33
Ådne Bertin Stuland Olsen 04 IL Trio
 
P16 100m 3
Jonatan Lindh 04 IK Hakarpspojkarna
Sondre Audahl Vik 04 Tyrving IL
Emil Gundersen 04 Fyllingen IL 11,63
 
P16 200m 3
Jonatan Lindh 04 IK Hakarpspojkarna
Sondre Audahl Vik 04 Tyrving IL
Emil Gundersen 04 Fyllingen IL 23,70 i
 
P16 110m häck 1
Emil Gundersen 04 Fyllingen IL
 
P16 Höjd 2
Sebastian Cabanas Andersson 04 Turebergs FK 1.81
Teodor Heldal 04 Fana IL
 
P16 Längd 2
Sebastian Cabanas Andersson 04 Turebergs FK 6.03
Emil Gundersen 04 Fyllingen IL 5,95
 
P16 Tresteg 1
Teodor Heldal 04 Fana IL
 
P16 Kula 4
Leo Zikovic 04 Örgryte IS 17.36
Sondre Jahren 04 Asker SK 15,21
Jørgen Stuve Dahl 04 Ull/Kisa IL 10,10m
Ådne Bertin Stuland Olsen 04 IL Trio
 
P15 80m 4
Elias Toth 05 IFK Lund 7,90
William Klacksell 05 Råby-Rekarne FIF
Bastian E. Aurstad 05 Steinkjer FIK
Sigmund Le Fjeld 05 Tyrving IL
 
P15 300m 3
Elias Toth 05 IFK Lund 41,44
Bastian E. Aurstad 05 Steinkjer FIK
Sigmund Le Fjeld 05 Tyrving IL
 
P15 800m 3
Odin Fjøsne-Hexeberg 05 Nittedal IL
Casper Granheim Åkvik 05 Sturla 2.10.87
Yoom Nagaraa Ebbissa 05 Sturla 2.09.80
 
P15 2000m 7
Karl Ottfalk 06 IFK Lidingö
Odin Fjøsne-Hexeberg 05 Nittedal IL
Simen Gløgård Stensrud 05 Nittedal IL 5,52
Casper Granheim Åkvik 05 Sturla
Yoom Nagaraa Ebbissa 05 Sturla
Frederick Emil Høyerholt 06 SK Vidar
Sigurd Andreas Leikanger 06 SK Vidar 6.45
 
P15 Hinder 1500m 2
Odin Fjøsne-Hexeberg 05 Nittedal IL
Simen Gløgård Stensrud 05 Nittedal IL 4,45
 
P15 Häck 80m 1
Sigmund Le Fjeld 05 Tyrving IL
 
P15 Häck 300m 2
John Bäck 06 Turebergs FK 47.87
Bastian E. Aurstad 05 Steinkjer FIK 41,11
 
P15 Höjd 0
 
P15 Stav 0
 
P15 Längd 3
William Klacksell 05 Råby-Rekarne FIF
Bastian E. Aurstad 05 Steinkjer FIK 6,47
Sigmund Le Fjeld 05 Tyrving IL
 
P15 Tresteg 2
William Klacksell 05 Råby-Rekarne FIF
Sigmund Le Fjeld 05 Tyrving IL
 
P15 Kula 2
Elias Toth 05 IFK Lund
Fabian Mix 05 Täby IS 15.18
 
P15 Diskus 5
Ludvig Fredman 06 IFK Märsta
Ben Kamijo 05 Mölndals AIK 39.64
Lukas Svensson 05 Väsby IK
Felix Maximillian Skare 06 Ski IL
Sverre Ranes Olstad 06 Ranheim IL
 
P15 Slägga 6
Ludvig Fredman 06 IFK Märsta
Ben Kamijo 05 Mölndals AIK 35.75
Fabian Mix 05 Täby IS 35.83
Lukas Svensson 05 Väsby IK
Felix Maximillian Skare 06 Ski IL
Sverre Ranes Olstad 06 Ranheim IL
 
P15 Spjut 5
Isaac Lind Olsson 05 Bollnäs FIK 41.55
Ben Kamijo 05 Mölndals AIK 36.74
Fabian Mix 05 Täby IS 42.55
Lukas Svensson 05 Väsby IK
Eric Christopher Becklund 05 BUL 52,09
 
P14 80m 7
Filip Olsson 06 Bromma IF
David Jonhed 06 IF Göta Karlstad
Gabriel Öhrner 06 Hammarby IF
Leo Bergman 06 Hälle IF
Tinh Lundström 06 Leksands FIK
Oskar Bergman 06 IFK Mora Friidrott
Petter Davidsen 06 Steinkjer FIK
 
P14 300m 5
Leo Bergman 06 Hälle IF
Tinh Lundström 06 Leksands FIK
Oskar Bergman 06 IFK Mora Friidrott
John Bäck 06 Turebergs FK
Petter Davidsen 06 Steinkjer FIK
 
P14 800m 2
Karl Ottfalk 06 IFK Lidingö 2.19,0
Frederick Emil Høyerholt 06 SK Vidar
 
P14 Häck 80m 3
Filip Olsson 06 Bromma IF
John Bäck 06 Turebergs FK
Petter Davidsen 06 Steinkjer FIK
 
P14 Höjd 4
Gabriel Öhrner 06 Hammarby IF 1,40
Oskar Bergman 06 IFK Mora Friidrott
John Bäck 06 Turebergs FK
Tobias Heldal 06 Fana IL
 
P14 Stav 2
Gabriel Öhrner 06 Hammarby IF 2,40
Jacob Semb-Josefson 06 Turebergs FK
 
P14 Längd 7
Filip Olsson 06 Bromma IF 6.15
David Jonhed 06 IF Göta Karlstad 3.60
Gabriel Öhrner 06 Hammarby IF
Leo Bergman 06 Hälle IF
Tinh Lundström 06 Leksands FIK
Oskar Bergman 06 IFK Mora Friidrott
Petter Davidsen 06 Steinkjer FIK
 
P14 Kula 4
David Jonhed 06 IF Göta Karlstad 6.40
Ludvig Fredman 06 IFK Märsta
Christopher Hermansson 06 Mölndals AIK
Felix Maximillian Skare 06 Ski IL
 
P14 Spjut 4
Ludvig Fredman 06 IFK Märsta
Daniel Opdahl 06 Turebergs FK 35,23
Jacob Semb-Josefson 06 Turebergs FK
Felix Maximillian Skare 06 Ski IL
 
P13 60m 9
Matteus Edetoft 07 Danderyds SK 8:80
Vilmer Karlsson 07 Hammarby IF 8.01
Theodor Sjölander 07 Linköpings GIF 8,17
Alexander Mickelson 07 Turebergs FK 7,99
Simon Lindström 07 Turebergs FK
Jacob Norsell 07 Täby IS 8,87
Markus Le Fjeld 07 Tyrving IL
David Berglund 07 AIK Friidrott
Julian Førsund 07 Hvam IL 8.13
 
P13 200m 10
Matteus Edetoft 07 Danderyds SK 29:00
Vilmer Karlsson 07 Hammarby IF
Theodor Sjölander 07 Linköpings GIF 27,01
Alexander Mickelson 07 Turebergs FK 26,24
Simon Lindström 07 Turebergs FK
Jacob Norsell 07 Täby IS
Jonas Rosholt 07 Oppegård Friidrett
Markus Le Fjeld 07 Tyrving IL
David Berglund 07 AIK Friidrott 27.37
Julian Førsund 07 Hvam IL 26,14
 
P13 600m 4
Matteus Edetoft 07 Danderyds SK 1:48
Vilmer Karlsson 07 Hammarby IF
Leo Papinski 07 Täby IS
Jonas Rosholt 07 Oppegård Friidrett
 
P13 1500m 7
Matteus Edetoft 07 Danderyds SK
Vilmer Karlsson 07 Hammarby IF
Sebastian Stagh 08 IFK Lidingö 4.45
Noah Svedberg 07 Sävedalens AIK
Leo Papinski 07 Täby IS
Jonas Rosholt 07 Oppegård Friidrett
Baste Høyerholt 08 SK Vidar
 
P13 Häck 60m 5
Simon Lindström 07 Turebergs FK
Jacob Norsell 07 Täby IS 10,80
Markus Le Fjeld 07 Tyrving IL
David Berglund 07 AIK Friidrott 9.54
Julian Førsund 07 Hvam IL 9,71
 
P13 Höjd 5
Simon Lindström 07 Turebergs FK
Jacob Norsell 07 Täby IS 1,48
Samuel Wiklund 07 Västerås FK
Jonas Rosholt 07 Oppegård Friidrett
David Berglund 07 AIK Friidrott
 
P13 Stav 3
Alexander Mickelson 07 Turebergs FK 2,90
Simon Lindström 07 Turebergs FK
Samuel Wiklund 07 Västerås FK
 
P13 Längd 9
Matteus Edetoft 07 Danderyds SK 4:63
Vilmer Karlsson 07 Hammarby IF
Alexander Mickelson 07 Turebergs FK 5.31
Simon Lindström 07 Turebergs FK
Jacob Norsell 07 Täby IS 4,40
Leo Papinski 07 Täby IS
Jonas Rosholt 07 Oppegård Friidrett
Markus Le Fjeld 07 Tyrving IL
David Berglund 07 AIK Friidrott
 
P13 Tresteg 6
Loke Salberg 08 Linköpings GIF -
Alexander Mickelson 07 Turebergs FK 11.07
Simon Lindström 07 Turebergs FK
Leo Papinski 07 Täby IS
Markus Le Fjeld 07 Tyrving IL
David Berglund 07 AIK Friidrott
 
P13 Kula 3
Alexander Mickelson 07 Turebergs FK 11.43
Leo Papinski 07 Täby IS
David Berglund 07 AIK Friidrott
 
P13 Spjut 5
Alexander Mickelson 07 Turebergs FK
Simon Lindström 07 Turebergs FK
Leo Papinski 07 Täby IS
Rasmus Lundahl 07 Väsby IK
Edvin Rooth 07 Lambertseter
 
P12 60m 5
Charlie Amos 08 Danderyds SK
Loke Salberg 08 Linköpings GIF 9.17
Ludvig Axelsson 08 Linköpings GIF 9,13
Nilas Salvesen Marcussen 08 Lörenskog FIL 8,89
Anirud Rajesh Ranshinge 08 Indien
 
P12 200m 7
Charlie Amos 08 Danderyds SK
Lucas Björfelt 08 IF Göta Karlstad 31,43
Loke Salberg 08 Linköpings GIF 34.40
Ludvig Axelsson 08 Linköpings GIF 32,00
Joel Bäck 08 Turebergs FK
Nilas Salvesen Marcussen 08 Lörenskog FIL 29,86
Anirud Rajesh Ranshinge 08 Indien
 
P12 600m 3
Lucas Björfelt 08 IF Göta Karlstad 1,58,99
Linus Framme 08 Hälle IF 1.51
Baste Høyerholt 08 SK Vidar
 
P12 Häck 60m 2
Joel Bäck 08 Turebergs FK
Nilas Salvesen Marcussen 08 Lörenskog FIL 10,38
 
P12 Höjd 3
Lucas Björfelt 08 IF Göta Karlstad 1,45
Axel Öhrner 08 Hammarby IF 1,17
Nilas Salvesen Marcussen 08 Lörenskog FIL 1,40
 
P12 Längd 4
Loke Salberg 08 Linköpings GIF 4,40
Joel Bäck 08 Turebergs FK
Nilas Salvesen Marcussen 08 Lörenskog FIL 4,33
Anirud Rajesh Ranshinge 08 Indien
 
P12 Kula 2
Axel Öhrner 08 Hammarby IF
Noah Karlsson Hjortborg 08 KFUM Örebro 9,02
 
P12 Spjut 0
 
K 100m 1
Rebecca Grieve 05 Pitreavie AAC 12.46
 
K 200m 1
Rebecca Grieve 05 Pitreavie AAC 25.34
 
K 400m 0
 
K 800m 0
 
K 1500m 0
 
K 3000m 0
 
K 3000m hinder 0
 
K 100m häck 0
 
K 400m häck 2
Ebba Åhman 02 IK Ymer
Nora Wold 97 Fredrikstad IF 58,58
 
K Höjd 0
 
K Stav 0
 
K X Stav 0
 
K Längd 1
Malin Marmbrandt 85 Västerås FK
 
K Längd A 0
 
K Tresteg 0
 
K Kula 0
 
K Diskus 0
 
K Slägga 0
 
K Spjut 0
 
F19 100m 2
Martine Hjørnevik 01 Norna Salhus
Emma Pedrana 01 Inverness Harriers 12.55
 
F19 200m 3
Ebba Åhman 02 IK Ymer
Chloe Cheyne 02 Inverness Harriers 27.00
Emma Pedrana 01 Inverness Harriers 25.68
 
F19 400m 3
Julia Richards Nilsson 02 Hammarby IF
Ebba Åhman 02 IK Ymer
Chloe Cheyne 02 Inverness Harriers 62.29
 
F19 800m 1
Julia Richards Nilsson 02 Hammarby IF
 
F19 1500m 1
Julia Richards Nilsson 02 Hammarby IF
 
F19 100m häck 2
Ebba Åhman 02 IK Ymer
Martine Hjørnevik 01 Norna Salhus
 
F19 Höjd 0
 
F19 Stav 0
 
F19 Längd 0
 
F19 Tresteg 0
 
F19 Kula 0
 
F19 Diskus 0
 
F19 Slägga 1
Maja Åkerblom 02 Västerås FK 45,86
 
F19 Spjut 0
 
F17 100m 4
Wilma Svensson 03 Oskarshamns SK 12.26
Katharina Gråman 03 Tyresö FK 11,98
Laura Veen 03 Fagernes IL
Frida Halland Simensen 03 Nesbyen
 
F17 200m 3
Wilma Svensson 03 Oskarshamns SK 25.10
Laura Veen 03 Fagernes IL
Frida Halland Simensen 03 Nesbyen
 
F17 400m 3
Wilma Nordgren 03 Hammarby IF 61.18
Ylva Garvén 04 Visby IF Gute FIK
Amalie Boeck 03 Frederiksbergs IF 63.59
 
F17 800m 4
Wilma Nordgren 03 Hammarby IF 2,21.95
Ylva Garvén 04 Visby IF Gute FIK
Amalie Boeck 03 Frederiksbergs IF 2.21.42
Marthe Johanne Hjelmeset 04 Nittedal IL
 
F17 1500m 1
Marthe Johanne Hjelmeset 04 Nittedal IL
 
F17 Hinder 1500m 1
Marthe Johanne Hjelmeset 04 Nittedal IL
 
F17 100m häck 2
Katharina Gråman 03 Tyresö FK 13,86
Anna Neubert 03 Rostock 1 LAV 14.66
 
F17 Häck 300m 1
Ylva Garvén 04 Visby IF Gute FIK
 
F17 Höjd 0
 
F17 Stav 2
Ellen Lundberg Hedman 04 Djurmo Sifferbo IF 2,43
Anna Neubert 03 Rostock 1 LAV 3.50
 
F17 Längd 2
Madeleine Söderqvist 03 Huddinge AIS
Katharina Gråman 03 Tyresö FK 5,95
 
F17 Tresteg 0
 
F17 Kula 1
Anna Neubert 03 Rostock 1 LAV 12.73
 
F17 Diskus 1
Mari Hytten Skyvang 03 Tönsberg FIK 30,75
 
F17 Slägga 5
Linnéa Claesson Fransson 03 Mölndals AIK 41.27
Isabella Wiklund 03 Västerås FK
Ruth-Margrethe Nilsen 03 Modum FIK
Tiril Lappegård 03 Nittedal IL
Mari Hytten Skyvang 03 Tönsberg FIK 48,73
 
F17 Spjut 1
Ellen Lundberg Hedman 04 Djurmo Sifferbo IF 27,57
 
F16 100m 5
Amanda Thyr 04 Bollnäs FIK
Cornelia Norell 04 Bollnäs FIK
Hedvig Kallåk 04 Tyrving IL
Elvira Tanderud 04 Trollhättan FIK 11.90
Lia Flotow 04 Rostock 1 LAV 12.16
 
F16 200m 4
Cornelia Norell 04 Bollnäs FIK
Ylva Garvén 04 Visby IF Gute FIK
Elvira Tanderud 04 Trollhättan FIK 24.72
Lia Flotow 04 Rostock 1 LAV 26.11
 
F16 100m häck 2
Ellen Lundberg Hedman 04 Djurmo Sifferbo IF
Lia Flotow 04 Rostock 1 LAV
 
F16 Höjd 2
Hedvig Kallåk 04 Tyrving IL 1,72
Lia Flotow 04 Rostock 1 LAV 1.70
 
F16 Längd 4
Amanda Thyr 04 Bollnäs FIK 5.07
Ellen Lundberg Hedman 04 Djurmo Sifferbo IF 4,89
Hedvig Kallåk 04 Tyrving IL
Lia Flotow 04 Rostock 1 LAV 5.61
 
F16 Tresteg 2
Amanda Thyr 04 Bollnäs FIK 10.25
Ellen Lundberg Hedman 04 Djurmo Sifferbo IF 9,64
 
F16 Kula 0
 
F15 80m 14
Alma Hansson 05 Bollnäs FIK 10.99
Ophelia Viirman 05 Bromma IF
Suzanne Lesage 05 Bromma IF
Tuva Grop 05 Djurmo Sifferbo IF 11,40
Irma Jonhed 05 IF Göta Karlstad 10.39
Izabella Olofsson 05 KA 2 IF
Amelia Lundgren 05 IFK Kristinehamn 11,83
Gabriella Pranjic 05 IFK Kristinehamn 11,55
Selma Ardefelt 05 IFK Kristinehamn 12,97
Vendela Stridsberg 05 IFK Kristinehamn 11,39
Kellie Tran 05 IK Ymer 11,01
Tuva Salvesen Marcussen 05 BUL
Kajsa Myhr 05 Marieby GoIF 10,78
Vilja West Evensen 05 Romerike Friidrett 10.95
 
F15 300m 4
Ophelia Viirman 05 Bromma IF
Irma Jonhed 05 IF Göta Karlstad 42.45
Tuva Salvesen Marcussen 05 BUL
Rebecca Grieve 05 Pitreavie AAC 39.85
 
F15 800m 1
Suzanne Lesage 05 Bromma IF
 
F15 2000m 3
Suzanne Lesage 05 Bromma IF
Elin Gezelius 06 IFK Mora Friidrott
Ingrid Solheim 06 SK Vidar 7:00.00
 
F15 Häck 80m 6
Suzanne Lesage 05 Bromma IF
Irma Jonhed 05 IF Göta Karlstad 12.57
Agnes Jansson 05 Hammarby IF
Izabella Olofsson 05 KA 2 IF
Tuva Salvesen Marcussen 05 BUL
Kajsa Myhr 05 Marieby GoIF 12,68
 
F15 Häck 300m 7
Hannah Hedström 06 IF Göta Karlstad
Irma Jonhed 05 IF Göta Karlstad 47.65
Cassandra Ødegård Nilsen 06 Nittedal IL
Sophie Ulla-Zahl 06 Norna Salhus
Nora Sofie Figved Kvanvig 06 IL Skjalg
Sofya Yakushina 06 Ryssland 46,51
Tyra Holst 06 AIK Friidrott
 
F15 Höjd 9
Matilda Halfwordson 05 Bromma IF
Ophelia Viirman 05 Bromma IF
Suzanne Lesage 05 Bromma IF
Emma Sandin 05 IK Hakarpspojkarna 1.68m
Iris Kihl 05 Hellas FK
Gabriella Pranjic 05 IFK Kristinehamn 1,50
Doris Erixon 05 Stenungsunds FI
Kajsa Myhr 05 Marieby GoIF 156
Vilja West Evensen 05 Romerike Friidrett 1.51
 
F15 Stav 3
Matilda Halfwordson 05 Bromma IF
Suzanne Lesage 05 Bromma IF
Izabella Olofsson 05 KA 2 IF
 
F15 Längd 13
Alma Hansson 05 Bollnäs FIK 4.93
Matilda Halfwordson 05 Bromma IF
Ophelia Viirman 05 Bromma IF
Suzanne Lesage 05 Bromma IF
Tuva Grop 05 Djurmo Sifferbo IF 4,40
Irma Jonhed 05 IF Göta Karlstad
Agnes Jansson 05 Hammarby IF
Izabella Olofsson 05 KA 2 IF
Gabriella Pranjic 05 IFK Kristinehamn 4,59
Vendela Stridsberg 05 IFK Kristinehamn 4,93
Doris Erixon 05 Stenungsunds FI
Kellie Tran 05 IK Ymer 5,22
Kajsa Myhr 05 Marieby GoIF 4,83
 
F15 Tresteg 11
Alma Hansson 05 Bollnäs FIK
Nellie Tällberg 06 Bollnäs FIK
Tindra Olsson 06 Bollnäs FIK
Matilda Halfwordson 05 Bromma IF
Suzanne Lesage 05 Bromma IF
Agnes Jansson 05 Hammarby IF
Iris Kihl 05 Hellas FK
Gabriella Pranjic 05 IFK Kristinehamn 9,70
Ellen Adolfsson 06 IK Sisu
Doris Erixon 05 Stenungsunds FI
Cassandra Ødegård Nilsen 06 Nittedal IL
 
F15 Kula 6
Suzanne Lesage 05 Bromma IF
Irma Jonhed 05 IF Göta Karlstad 10.32
Beatrice Pettersson 05 Mölndals AIK
Dellie Kamijo 05 Mölndals AIK
Sofie Lappegård 05 Nittedal IL
Ellevine Kathleen Skare 05 Ski IL
 
F15 Diskus 5
Amelia Lundgren 05 IFK Kristinehamn 29,36
Beatrice Pettersson 05 Mölndals AIK 35.10
Anna Askencrantz 06 Skruvs IF
Rut Grufman 06 Täby IS
Ellevine Kathleen Skare 05 Ski IL 38.77
 
F15 Slägga 9
Amelia Lundgren 05 IFK Kristinehamn 28,54
Beatrice Pettersson 05 Mölndals AIK 40.97
Dellie Kamijo 05 Mölndals AIK 34.00
Ellen Adolfsson 06 IK Sisu
Anna Askencrantz 06 Skruvs IF
Linnea-Kristine Nilsen 05 Modum FIK
Sofie Lappegård 05 Nittedal IL
Ellevine Kathleen Skare 05 Ski IL 34.55
Emma Krantz 05 Bohus IF 50,78
 
F15 Spjut 3
Gabriella Pranjic 05 IFK Kristinehamn 24,03
Dellie Kamijo 05 Mölndals AIK
Ellevine Kathleen Skare 05 Ski IL 43.88
 
F14 80m 14
Saga Thyr 06 Bollnäs FIK
Hannah Hedström 06 IF Göta Karlstad
Kajsa Andersson 06 Turebergs FK
Rut Grufman 06 Täby IS
Elin Sander 06 IF Vingarna
Anastasia Nilsson 06 Ängelholms IF
Cassandra Ødegård Nilsen 06 Nittedal IL
Sophie Ulla-Zahl 06 Norna Salhus
Nora Sofie Figved Kvanvig 06 IL Skjalg
Hannah Falvey 06 Irland 10.28
Sonya Pribil 06 Ryssland 10,45
Chantelle Peter 06 Helsingin Kisaveikot
Tyra Holst 06 AIK Friidrott
Lea Alise Gundersen 06 Fyllingen IL
 
F14 300m 11
Hannah Hedström 06 IF Göta Karlstad 45
Ellen Adolfsson 06 IK Sisu
Elin Sander 06 IF Vingarna
Anastasia Nilsson 06 Ängelholms IF
Cassandra Ødegård Nilsen 06 Nittedal IL
Sophie Ulla-Zahl 06 Norna Salhus
Nora Sofie Figved Kvanvig 06 IL Skjalg
Hannah Falvey 06 Irland
Sofya Yakushina 06 Ryssland 41,02
Sonya Pribil 06 Ryssland 40.8
Tyra Holst 06 AIK Friidrott
 
F14 800m 10
Hannah Hedström 06 IF Göta Karlstad 2,24
Hannah Kinane 06 Hässelby SK 2.16,40
Elin Gezelius 06 IFK Mora Friidrott
Ellen Adolfsson 06 IK Sisu
Elin Sander 06 IF Vingarna
Anastasia Nilsson 06 Ängelholms IF
Selma Boesen Skisaker 06 Larvik Turn &IF 2.22.23
Nora Sofie Figved Kvanvig 06 IL Skjalg
Ingrid Solheim 06 SK Vidar 2:28.00
Chantelle Peter 06 Helsingin Kisaveikot 2.23,18
 
F14 Häck 80m 10
Nellie Tällberg 06 Bollnäs FIK
Hannah Hedström 06 IF Göta Karlstad
Kajsa Andersson 06 Turebergs FK
Rut Grufman 06 Täby IS
Cassandra Ødegård Nilsen 06 Nittedal IL
Sophie Ulla-Zahl 06 Norna Salhus
Nora Sofie Figved Kvanvig 06 IL Skjalg
Sonya Pribil 06 Ryssland 11.8
Tyra Holst 06 AIK Friidrott
Lea Alise Gundersen 06 Fyllingen IL
 
F14 Höjd 5
Kajsa Andersson 06 Turebergs FK 1,50
Rut Grufman 06 Täby IS
Anastasia Nilsson 06 Ängelholms IF
Tyra Holst 06 AIK Friidrott
Lea Alise Gundersen 06 Fyllingen IL 1,54 i
 
F14 Stav 1
Rut Grufman 06 Täby IS
 
F14 Längd 14
Nellie Tällberg 06 Bollnäs FIK
Saga Thyr 06 Bollnäs FIK 4.60
Tindra Olsson 06 Bollnäs FIK
Elin Gezelius 06 IFK Mora Friidrott
Ellen Adolfsson 06 IK Sisu
Kajsa Andersson 06 Turebergs FK 4,97
Rut Grufman 06 Täby IS
Elin Sander 06 IF Vingarna
Anastasia Nilsson 06 Ängelholms IF
Cassandra Ødegård Nilsen 06 Nittedal IL
Sophie Ulla-Zahl 06 Norna Salhus
Sonya Pribil 06 Ryssland 5.7
Tyra Holst 06 AIK Friidrott
Lea Alise Gundersen 06 Fyllingen IL 5,13 i
 
F14 Kula 6
Tindra Olsson 06 Bollnäs FIK
Ellen Adolfsson 06 IK Sisu
Anna Askencrantz 06 Skruvs IF
Kajsa Andersson 06 Turebergs FK 12,76
Rut Grufman 06 Täby IS
Cassandra Ødegård Nilsen 06 Nittedal IL
 
F14 Spjut 6
Ellen Adolfsson 06 IK Sisu
Anna Askencrantz 06 Skruvs IF
Kajsa Andersson 06 Turebergs FK
Rut Grufman 06 Täby IS
Anastasia Nilsson 06 Ängelholms IF
Sofya Yakushina 06 Ryssland 32,15
 
F13 60m 22
Engla Hansson 07 Bollnäs FIK 9.49
Freja Sköld 07 Bollnäs FIK 9.10
Ida Edling 07 Bollnäs FIK
Moa Linell 07 Bålsta IK 9.96
Malin Persson 07 IF Göta Karlstad
Emilia Emilsson 07 IFK Göteborg 8,56
Ella Thompson 07 Göteborgs KIK
Lovisa Ludwigsson 07 Göteborgs KIK
Svea Götestam 07 Göteborgs KIK
Lilly Ståhl 07 Hammarby IF
Agnes Kjellgren 07 IFK Kristinehamn 9,38
Judith Nielsén 07 Mälarhöjdens IK
Saga Brink 07 Sollefteå GIF 8.79
Beate Pott 07 Turebergs FK 8,33
Emmie Wedin 07 Turebergs FK 8,84
Evelina Larsson 07 Turebergs FK 8,72
Frida Heljestrand 07 Täby IS
Ida Borglund 07 Täby IS 9.08
Amanda Tran 07 IK Ymer 8,21
Linnea Bratteng 07 Nittedal IL 8,60
Maren Haave Harstad 07 Nittedal IL
Oda Asdal Hansen 07 IL Skjalg 8,65
 
F13 200m 22
Freja Sköld 07 Bollnäs FIK 30.01
Moa Linell 07 Bålsta IK 33.26
Malin Persson 07 IF Göta Karlstad
Emilia Emilsson 07 IFK Göteborg 28,82
Ella Thompson 07 Göteborgs KIK
Lovisa Ludwigsson 07 Göteborgs KIK
Olivia Fåglefelt Johansson 07 Göteborgs KIK
Svea Götestam 07 Göteborgs KIK
Lilly Ståhl 07 Hammarby IF
Judith Nielsén 07 Mälarhöjdens IK
Saga Brink 07 Sollefteå GIF 29.38
Beate Pott 07 Turebergs FK 28,21
Emmie Wedin 07 Turebergs FK 29,92
Evelina Larsson 07 Turebergs FK 30,99
Ida Borglund 07 Täby IS 29.70
Amanda Tran 07 IK Ymer 26,80
Marie B. Olesen 07 Aalborg Atletik 30.04
Linnea Bratteng 07 Nittedal IL 28,27
Maren Haave Harstad 07 Nittedal IL
Emilie Kongshaug 07 Norna Salhus
Oda Asdal Hansen 07 IL Skjalg
Frida Rimstad 07 Raumnes & Årnes IL
 
F13 600m 10
Vendela Eriksson 07 Gefle IF 1,54,00
Malin Persson 07 IF Göta Karlstad
Olivia Fåglefelt Johansson 07 Göteborgs KIK
Judith Nielsén 07 Mälarhöjdens IK
Thea Sörensen 07 Trångsvikens IF
Marie B. Olesen 07 Aalborg Atletik 1.43.68
Aurora Langbakk 07 BUL 1.44
Linnea Bratteng 07 Nittedal IL 1,52
Maren Haave Harstad 07 Nittedal IL
Anna Theodora Helgesen 07 IL Skjalg 1.48.07
 
F13 1500m 2
Thea Sörensen 07 Trångsvikens IF 5:49,51
Aurora Langbakk 07 BUL 5.06
 
F13 Häck 60m 13
Engla Hansson 07 Bollnäs FIK
Vendela Eriksson 07 Gefle IF 10,70
Lovisa Ludwigsson 07 Göteborgs KIK
Svea Götestam 07 Göteborgs KIK
Agnes Kjellgren 07 IFK Kristinehamn 11,69
Judith Nielsén 07 Mälarhöjdens IK
Saga Brink 07 Sollefteå GIF 10.00
Beate Pott 07 Turebergs FK 9,43
Emmie Wedin 07 Turebergs FK 10,28
Ida Borglund 07 Täby IS 10.52
Embla Njerve 07 Bergens Turnforening 10.92
Linnea Bratteng 07 Nittedal IL 10,43
Oda Asdal Hansen 07 IL Skjalg 9,98
 
F13 Höjd 15
Engla Hansson 07 Bollnäs FIK
Vilma Blomberg 07 Bollnäs FIK 1.20
Vendela Eriksson 07 Gefle IF 1,37
Ella Thompson 07 Göteborgs KIK
Agnes Kjellgren 07 IFK Kristinehamn 1,30
Saga Brink 07 Sollefteå GIF 1.43
Thea Sörensen 07 Trångsvikens IF 140
Evelina Larsson 07 Turebergs FK 1,30
Frida Heljestrand 07 Täby IS
Ida Borglund 07 Täby IS 1.42
Linnea Bratteng 07 Nittedal IL 1,50
Emilie Kongshaug 07 Norna Salhus
Anna Theodora Helgesen 07 IL Skjalg 1.40
Oda Asdal Hansen 07 IL Skjalg
Frida Rimstad 07 Raumnes & Årnes IL
 
F13 Stav 6
Vendela Eriksson 07 Gefle IF 2,05
Beate Pott 07 Turebergs FK 2,95
Emmie Wedin 07 Turebergs FK 2,13
Johanna Gummérus 08 Täby IS
Klara Dahlin 07 IF Udd 2,22
Embla Njerve 07 Bergens Turnforening 3.25
 
F13 Längd 25
Engla Hansson 07 Bollnäs FIK 3.97
Freja Sköld 07 Bollnäs FIK 4.50
Ida Edling 07 Bollnäs FIK
Vilma Blomberg 07 Bollnäs FIK 3.60
Moa Linell 07 Bålsta IK 3.26
Vendela Eriksson 07 Gefle IF 4,68
Emilia Emilsson 07 IFK Göteborg 4,7
Ella Thompson 07 Göteborgs KIK
Lovisa Ludwigsson 07 Göteborgs KIK
Olivia Fåglefelt Johansson 07 Göteborgs KIK
Svea Götestam 07 Göteborgs KIK
Agnes Kjellgren 07 IFK Kristinehamn 4,17
Elin Rubertsson 07 IFK Kristinehamn 4,34
Judith Nielsén 07 Mälarhöjdens IK
Saga Brink 07 Sollefteå GIF 5.00
Thea Sörensen 07 Trångsvikens IF
Beate Pott 07 Turebergs FK 5,10
Emmie Wedin 07 Turebergs FK 4,56
Evelina Larsson 07 Turebergs FK 4,45
Amanda Tran 07 IK Ymer 5,26
Embla Njerve 07 Bergens Turnforening 4.90
Linnea Bratteng 07 Nittedal IL 4.78
Maren Haave Harstad 07 Nittedal IL
Emilie Kongshaug 07 Norna Salhus
Frida Rimstad 07 Raumnes & Årnes IL
 
F13 Tresteg 16
Moa Linell 07 Bålsta IK 6.88
Vendela Eriksson 07 Gefle IF 9,52
Olivia Fåglefelt Johansson 07 Göteborgs KIK
Elin Larsson 08 IF Rigor
Saga Brink 07 Sollefteå GIF 10.52
Beate Pott 07 Turebergs FK 10,48
Emmie Wedin 07 Turebergs FK 9,98
Evelina Larsson 07 Turebergs FK 8,92
Frida Heljestrand 07 Täby IS
Ida Borglund 07 Täby IS 9.60
Embla Njerve 07 Bergens Turnforening 10.27
Linnea Bratteng 07 Nittedal IL 9,98
Emilie Kongshaug 07 Norna Salhus
Anna Theodora Helgesen 07 IL Skjalg 10.07
Oda Asdal Hansen 07 IL Skjalg
Frida Rimstad 07 Raumnes & Årnes IL
 
F13 Kula 13
Cornelia Solin 07 Bollnäs FIK 8.21
Engla Hansson 07 Bollnäs FIK
Ida Edling 07 Bollnäs FIK
Vilma Blomberg 07 Bollnäs FIK 7.70
Moa Linell 07 Bålsta IK 6.04
Vendela Eriksson 07 Gefle IF 9,50
Ella Thompson 07 Göteborgs KIK
Saga Brink 07 Sollefteå GIF 10.06
Elin Runemar 07 Turebergs FK
Evelina Larsson 07 Turebergs FK 8,07
Frida Heljestrand 07 Täby IS
Maren Haave Harstad 07 Nittedal IL
Frida Rimstad 07 Raumnes & Årnes IL
 
F13 Spjut 7
Vilma Blomberg 07 Bollnäs FIK 25.01
Elin Rubertsson 07 IFK Kristinehamn 21,27
Saga Brink 07 Sollefteå GIF 25.68
Elin Runemar 07 Turebergs FK
Evelina Larsson 07 Turebergs FK 21,31
Frida Heljestrand 07 Täby IS
Klara Dahlin 07 IF Udd
 
F12 60m 8
Ella Östblom 08 Gefle IF 9,06
Jamilia Bernhardsson 08 Kalmar SK
Tove Arwidson 08 Linköpings GIF
Svea Pellme 08 Stenungsunds FI 9,96
Ebba Borglund 08 Täby IS 8,59
Johanna Gummérus 08 Täby IS 9,59
Oda Hytten Skyvang 08 Tönsberg FIK
Isabelle Kyson 08 Woodford Green AC 8.63
 
F12 200m 10
Noomi Karboub 08 Bromma IF 31.13
Ella Östblom 08 Gefle IF 30,06
Jamilia Bernhardsson 08 Kalmar SK
Tove Arwidson 08 Linköpings GIF
Elin Larsson 08 IF Rigor
Svea Pellme 08 Stenungsunds FI 34,90
Ebba Borglund 08 Täby IS 29,63
Johanna Gummérus 08 Täby IS 34,76
Oda Hytten Skyvang 08 Tönsberg FIK
Isabelle Kyson 08 Woodford Green AC 27.90
 
F12 600m 6
Noomi Karboub 08 Bromma IF 1.47.93
Ella Östblom 08 Gefle IF 1,53,28
Jamilia Bernhardsson 08 Kalmar SK
Tove Arwidson 08 Linköpings GIF
Alva Boesen Skisaker 08 Larvik Turn &IF 1,52.34
Isabelle Kyson 08 Woodford Green AC 1.43.80
 
F12 Häck 60m 9
Noomi Karboub 08 Bromma IF
Ella Östblom 08 Gefle IF 10,20
Jamilia Bernhardsson 08 Kalmar SK
Tove Arwidson 08 Linköpings GIF
Svea Pellme 08 Stenungsunds FI 12,24
Elsa Sjögren 08 Säffle FIK
Ebba Borglund 08 Täby IS 10,34
Johanna Gummérus 08 Täby IS 11,63
Alva Boesen Skisaker 08 Larvik Turn &IF 11.09
 
F12 Höjd 10
Moa Hill 08 Hässelby SK 1.21
Jamilia Bernhardsson 08 Kalmar SK
Tove Arwidson 08 Linköpings GIF
Emilia Wåhlberg 08 IF Rigor 1.35
Svea Pellme 08 Stenungsunds FI 125
Elsa Sjögren 08 Säffle FIK
Ebba Borglund 08 Täby IS 1,42
Johanna Gummérus 08 Täby IS 135
Midea Allard 08 Västerås FK 1.43
Abelone Heldal 08 Fana IL
 
F12 Längd 8
Ella Östblom 08 Gefle IF 4,60
Jamilia Bernhardsson 08 Kalmar SK
Tove Arwidson 08 Linköpings GIF
Elin Larsson 08 IF Rigor
Emilia Wåhlberg 08 IF Rigor
Svea Pellme 08 Stenungsunds FI 3,48
Ebba Borglund 08 Täby IS 4,66
Johanna Gummérus 08 Täby IS 3,91
 
F12 Kula 8
Matilda Skoglund 08 IFK Göteborg
Tove Arwidson 08 Linköpings GIF
Elin Larsson 08 IF Rigor
Emilia Wåhlberg 08 IF Rigor
Elsa Sjögren 08 Säffle FIK
Ebba Borglund 08 Täby IS 10,05
Johanna Gummérus 08 Täby IS 8,88
Midea Allard 08 Västerås FK 9.78
 
F12 Spjut 6
Matilda Skoglund 08 IFK Göteborg
Tove Arwidson 08 Linköpings GIF
Elin Larsson 08 IF Rigor
Emilia Wåhlberg 08 IF Rigor
Johanna Gummérus 08 Täby IS
Midea Allard 08 Västerås FK 25.95
 
 

Track & Field Administration - Swedish Timing - Bredehall 22, 443 38 Lerum - info@swedishtiming.se - 0730-391248