Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in

Nytt tävlingsdatum!
Anmälda Sollefteåspelen
Antal starter / Total entries: 273 Printed: 2020-09-19 08:35
Antal individer / Total persons: 92
 
M 100m 2
Joel Reinholdsson 01 Umedalens IF 11,71
Gustav Ölund 94 Örgryte IS 11.79 11.95
 
M 200m 2
Joel Reinholdsson 01 Umedalens IF 24,08
Gustav Ölund 94 Örgryte IS 24.14 24.14
 
M 800m 2
Aklilu Habton 96 Brännans IF 2,07,05
Tesfaldet Negash 82 Brännans IF 2.04.06
 
M 3000m 7
Tesfaldet Negash 82 Brännans IF 8.46,24
Alex Hatton 05 Sollefteå GIF
Anoar Dabe 05 Sollefteå GIF
Gustav Lindahl 06 Sollefteå GIF
Muhammadi Kindawi 05 Sollefteå GIF
Safieldeen Ali Abdallah 06 Sollefteå GIF
David Palmgren 05 Bergeforsens SK
 
M Höjd 1
Daniel Andersson 02 Brännans IF 158
 
M Längd 0
 
M Tresteg 0
 
M Kula 0
 
M Spjut 0
 
M Diskus 1
Daniel Andersson 02 Brännans IF 31,70 31,70
 
P17 100m 2
Vilmer Vännman 03 IFK Umeå 11.18 11.18
Hugo Wallberg 03 Östersunds GIF 11.49
 
P17 200m 3
Felix Ridderstråle 04 Piteå IF 24,55
Vilmer Vännman 03 IFK Umeå 23.43 23.51
Hugo Wallberg 03 Östersunds GIF 23.56
 
P17 800m 1
Felix Ridderstråle 04 Piteå IF 2.11,89
 
P17 110m häck 1
Hugo Wallberg 03 Östersunds GIF 15.82
 
P17 Höjd 1
Felix Ridderstråle 04 Piteå IF 183
 
P17 Längd 1
Felix Ridderstråle 04 Piteå IF 603
 
P17 Tresteg 1
Felix Ridderstråle 04 Piteå IF 1229
 
P17 Kula 0
 
P17 Spjut 1
Simon Andersson 04 Brännans IF 41,30 41,30
 
P17 Diskus 0
 
P15 80m 12
Anton Hägglund 06 Brännans IF
Abdulrahman Alhamdo 05 Sollefteå GIF
Alfred Heikström 05 Sollefteå GIF
Farhan Ali Mohamed 05 Sollefteå GIF
Muhammadi Kindawi 05 Sollefteå GIF
Oliver Lindman 05 Sollefteå GIF
Safieldeen Ali Abdallah 06 Sollefteå GIF
Simon Abrahamsson 05 Sollefteå GIF
Henning Ehn 05 Sundsvalls FI
Leon Ölmerud Kjellman 06 Sundsvalls FI
Ludwig Persson 06 IF Vingarna 10.11 10.11
Simon Grahn 06 Östersunds GIF 9,97
 
P15 200m 6
Abdulrahman Alhamdo 05 Sollefteå GIF 26.19 26.19
Anoar Dabe 05 Sollefteå GIF
Henning Ehn 05 Sundsvalls FI
Leon Ölmerud Kjellman 06 Sundsvalls FI
Ludwig Persson 06 IF Vingarna 24.86
Simon Grahn 06 Östersunds GIF 25,33
 
P15 800m 2
Leon Ölmerud Kjellman 06 Sundsvalls FI
Ludwig Persson 06 IF Vingarna 2.10.30 2.10.30
 
P15 Häck 80m 2
Henning Ehn 05 Sundsvalls FI
Leon Ölmerud Kjellman 06 Sundsvalls FI
 
P15 Höjd 2
Henning Ehn 05 Sundsvalls FI
Leon Ölmerud Kjellman 06 Sundsvalls FI
 
P15 Längd 13
Anton Hägglund 06 Brännans IF
Alex Hatton 05 Sollefteå GIF
Alfred Heikström 05 Sollefteå GIF
Alfred Olsson 05 Sollefteå GIF
Elias Sjölén 05 Sollefteå GIF
Liam Persson 05 Sollefteå GIF
Linus Oremo 05 Sollefteå GIF
Oliver Lindman 05 Sollefteå GIF
Simon Abrahamsson 05 Sollefteå GIF
Henning Ehn 05 Sundsvalls FI
Leon Ölmerud Kjellman 06 Sundsvalls FI
Ludwig Persson 06 IF Vingarna
Simon Grahn 06 Östersunds GIF 5,34
 
P15 Tresteg 1
Henning Ehn 05 Sundsvalls FI
 
P15 Kula 9
Alfred Olsson 05 Sollefteå GIF
Elias Sjölén 05 Sollefteå GIF
Farhan Ali Mohamed 05 Sollefteå GIF
Gustav Lindahl 06 Sollefteå GIF
Liam Persson 05 Sollefteå GIF
Linus Oremo 05 Sollefteå GIF
Leon Ölmerud Kjellman 06 Sundsvalls FI
Ludwig Persson 06 IF Vingarna
Simon Grahn 06 Östersunds GIF 8,66
 
P15 Spjut 2
Isaac Lind Olsson 05 Bollnäs FIK 44.20 44.20
Leon Ölmerud Kjellman 06 Sundsvalls FI
 
P15 Diskus 2
Isaac Lind Olsson 05 Bollnäs FIK 31.67 31.67
Anton Hägglund 06 Brännans IF
 
P13 60m 2
Alfons Sjöberg 07 Sollefteå GIF 9.65
Albin Björngard 08 Upsala IF
 
P13 200m 1
Albin Björngard 08 Upsala IF
 
P13 600m 1
Alfred Ene 10 Sundsvalls FI 1:58:00
 
P13 Häck 60m 1
Alfred Ene 10 Sundsvalls FI
 
P13 Höjd 1
Albin Björngard 08 Upsala IF
 
P13 Längd 2
Alfons Sjöberg 07 Sollefteå GIF
Albin Björngard 08 Upsala IF
 
P13 Tresteg 2
Alfred Ene 10 Sundsvalls FI
Albin Björngard 08 Upsala IF
 
P13 Kula 1
Albin Björngard 08 Upsala IF 6,51
 
P13 Spjut 2
Alfons Sjöberg 07 Sollefteå GIF
Albin Björngard 08 Upsala IF 17,23
 
P11 4-kamp 6
William Ribbefors 09 Sollefteå GIF
Alfred Ene 10 Sundsvalls FI 9:12
Lucas Lopez 10 Sundsvalls FI 9,99
Collin Engvik Thomsson 09 IF Vingarna
Lennart Persson 09 IF Vingarna
Pontus Johansson 09 IF Vingarna
 
P9 4-kamp 5
Hugo Ribbefors 11 Sollefteå GIF
Milo Tjärnberg 11 Sollefteå GIF
Theo Brink 11 Sollefteå GIF 11.20
Alfred Gavelin 12 IF Vingarna
Linus Lauri 11 IF Vingarna
 
K 100m 0
 
K 200m 0
 
K 800m 0
 
K 3000m 1
Elsa Palmgren 03 Sundsvalls FI
 
K Höjd 0
 
K Längd 0
 
K Tresteg 0
 
K Kula 0
 
K Spjut 1
Amanda Rask 02 Brännans IF 46,99 40,17
 
K Diskus 0
 
F17 100m 1
Meja Lindberg 03 Östersunds GIF 12.43 12.43
 
F17 200m 0
 
F17 800m 0
 
F17 100m häck 0
 
F17 Höjd 0
 
F17 Längd 0
 
F17 Tresteg 0
 
F17 Kula 0
 
F17 Spjut 1
Ingrid Lundkvist 03 Brännans IF 46,50 46,50
 
F17 Diskus 0
 
F15 80m 12
Ottilia Olsson 06 Brännans IF
Signe Höglund 05 Brännans IF
Alva Karlström 05 Sollefteå GIF 12.14
Irma Jonsson 06 Sundsvalls FI
Sundsvalls FI 1 0 Sundsvalls FI 11,9 11,9
Emma Flinkberg 06 Trångsvikens IF
Tuva Steneberg 06 IFK Umeå 11.00
Tova Björngard 06 Upsala IF
Elin Sander 06 IF Vingarna
Kajsa Johansson 06 IF Vingarna
Klara Fjällström 06 IF Vingarna
Klara Huczkowsky 06 Östersunds GIF
 
F15 200m 11
Lisa Norlander 05 Brännans IF
Ottilia Olsson 06 Brännans IF
Irma Jonsson 06 Sundsvalls FI
Sundsvalls FI 1 0 Sundsvalls FI 29,05
Emma Flinkberg 06 Trångsvikens IF
Tuva Steneberg 06 IFK Umeå 27.48
Tova Björngard 06 Upsala IF 30,58
Elin Sander 06 IF Vingarna
Kajsa Johansson 06 IF Vingarna
Klara Fjällström 06 IF Vingarna
Klara Huczkowsky 06 Östersunds GIF
 
F15 800m 4
Astrid Scott 06 Sundsvalls FI
Emma Flinkberg 06 Trångsvikens IF
Elin Sander 06 IF Vingarna
Klara Huczkowsky 06 Östersunds GIF
 
F15 Häck 80m 5
Alva Åkesson 06 Sundsvalls FI
Irma Jonsson 06 Sundsvalls FI
Tuva Steneberg 06 IFK Umeå 13.06
Tova Björngard 06 Upsala IF
Klara Huczkowsky 06 Östersunds GIF
 
F15 Höjd 5
Lisa Norlander 05 Brännans IF
Alva Karlström 05 Sollefteå GIF
Alva Åkesson 06 Sundsvalls FI
Irma Jonsson 06 Sundsvalls FI
Therese Silfver 05 Trångsvikens IF 1,46
 
F15 Längd 12
Lisa Norlander 05 Brännans IF
Ottilia Olsson 06 Brännans IF
Signe Höglund 05 Brännans IF
Irma Jonsson 06 Sundsvalls FI
Sundsvalls FI 1 0 Sundsvalls FI 4,30
Emma Flinkberg 06 Trångsvikens IF
Therese Silfver 05 Trångsvikens IF 4,44
Tuva Steneberg 06 IFK Umeå 4.85
Tova Björngard 06 Upsala IF
Elin Sander 06 IF Vingarna
Klara Fjällström 06 IF Vingarna
Klara Huczkowsky 06 Östersunds GIF
 
F15 Tresteg 9
Tindra Olsson 06 Bollnäs FIK 10.09 10.09
Lisa Norlander 05 Brännans IF
Signe Höglund 05 Brännans IF
Irma Jonsson 06 Sundsvalls FI
Emma Flinkberg 06 Trångsvikens IF
Tuva Steneberg 06 IFK Umeå 9.88
Tova Björngard 06 Upsala IF 9,20
Klara Fjällström 06 IF Vingarna
Klara Huczkowsky 06 Östersunds GIF
 
F15 Kula 8
Signe Höglund 05 Brännans IF
Alva Karlström 05 Sollefteå GIF
Emma Flinkberg 06 Trångsvikens IF
Therese Silfver 05 Trångsvikens IF 9,63
Tuva Steneberg 06 IFK Umeå 8.58
Tova Björngard 06 Upsala IF 8,73
Wilma Isaksson 05 IF Vingarna 8.85
Klara Huczkowsky 06 Östersunds GIF
 
F15 Spjut 7
Alva Karlström 05 Sollefteå GIF
Alva Åkesson 06 Sundsvalls FI
Emma Flinkberg 06 Trångsvikens IF
Therese Silfver 05 Trångsvikens IF 34,10
Tuva Steneberg 06 IFK Umeå 26.58
Tova Björngard 06 Upsala IF 18,64
Klara Huczkowsky 06 Östersunds GIF
 
F15 Diskus 5
Signe Höglund 05 Brännans IF 28,50 28,50
Hannah Eriksson 07 Sollefteå GIF
Alva Åkesson 06 Sundsvalls FI
Therese Silfver 05 Trångsvikens IF
Tova Björngard 06 Upsala IF
 
F13 60m 12
Freja Sköld 07 Bollnäs FIK 8.94 8.94
Alice Ridderstråle 07 Piteå IF 8,79
Hannah Karlsson 08 Sollefteå GIF 9.65
Malva Lidén 08 Sollefteå GIF 10.11
Saga Brink 07 Sollefteå GIF 8.70
Selma Karlström 07 Sollefteå GIF 9.10
Thea Sörensen 07 Trångsvikens IF 9.29
Lovisa Vännman 07 IFK Umeå 8.95 8.95
Alma Isaksson 07 IF Vingarna 9:23
Ebba Lindström 07 IF Vingarna
Rojda Demez 07 IF Vingarna
Sophie Grahn 08 Östersunds GIF 8,96
 
F13 200m 11
Freja Sköld 07 Bollnäs FIK 30.01
Alice Ridderstråle 07 Piteå IF 31,75
Hannah Karlsson 08 Sollefteå GIF 34.48
Malva Lidén 08 Sollefteå GIF 35.07
Saga Brink 07 Sollefteå GIF 29.28
Selma Karlström 07 Sollefteå GIF 30.99
Thea Sörensen 07 Trångsvikens IF 30,37
Lovisa Vännman 07 IFK Umeå 29.87 29.87
Alma Isaksson 07 IF Vingarna 32.01
Ebba Lindström 07 IF Vingarna
Sophie Grahn 08 Östersunds GIF 30,68
 
F13 600m 8
Alice Ridderstråle 07 Piteå IF
Emilia Tjärnberg 09 Sollefteå GIF 2.08.5
Hannah Karlsson 08 Sollefteå GIF 2.00.77
Saga Brink 07 Sollefteå GIF 2.02.8
Selma Karlström 07 Sollefteå GIF 2.04.27
Thea Sörensen 07 Trångsvikens IF 1:53,16 1:53,9
Ebba Lindström 07 IF Vingarna
Frida Lauri 09 IF Vingarna
 
F13 Häck 60m 6
Alice Ridderstråle 07 Piteå IF 11,30
Hannah Karlsson 08 Sollefteå GIF
Malva Lidén 08 Sollefteå GIF 12.80
Saga Brink 07 Sollefteå GIF 10.00
Ebba Lindström 07 IF Vingarna
Frida Lauri 09 IF Vingarna
 
F13 Höjd 8
Hannah Karlsson 08 Sollefteå GIF 1.20 1.20
Malva Lidén 08 Sollefteå GIF
Saga Brink 07 Sollefteå GIF 1.50
Selma Karlström 07 Sollefteå GIF
Thea Sörensen 07 Trångsvikens IF 133
Ebba Lindström 07 IF Vingarna
Frida Lauri 09 IF Vingarna 130
Rojda Demez 07 IF Vingarna
 
F13 Längd 10
Freja Sköld 07 Bollnäs FIK 4.70 4.70
Hannah Karlsson 08 Sollefteå GIF 3.79
Malva Lidén 08 Sollefteå GIF
Saga Brink 07 Sollefteå GIF 5.10
Selma Karlström 07 Sollefteå GIF
Thea Sörensen 07 Trångsvikens IF 4,34
Alma Isaksson 07 IF Vingarna 4.35
Ebba Lindström 07 IF Vingarna
Rojda Demez 07 IF Vingarna
Sophie Grahn 08 Östersunds GIF 4,10
 
F13 Tresteg 5
Freja Sköld 07 Bollnäs FIK 9.32 9.32
Hannah Karlsson 08 Sollefteå GIF 8.06 8.06
Saga Brink 07 Sollefteå GIF 10.90
Ebba Lindström 07 IF Vingarna
Frida Lauri 09 IF Vingarna
 
F13 Kula 7
Hannah Karlsson 08 Sollefteå GIF 7.20 7.20
Malva Lidén 08 Sollefteå GIF
Saga Brink 07 Sollefteå GIF 10.06
Selma Karlström 07 Sollefteå GIF
Alma Isaksson 07 IF Vingarna 6.29
Ebba Lindström 07 IF Vingarna
Sophie Grahn 08 Östersunds GIF 7,08
 
F13 Spjut 9
Isolde Lönnefors 09 Brännans IF
Hannah Eriksson 07 Sollefteå GIF
Hannah Karlsson 08 Sollefteå GIF 15.30 15.30
Malva Lidén 08 Sollefteå GIF
Saga Brink 07 Sollefteå GIF 25.68
Selma Karlström 07 Sollefteå GIF
Thea Sörensen 07 Trångsvikens IF 22,22
Ebba Lindström 07 IF Vingarna
Frida Lauri 09 IF Vingarna
 
F11 4-kamp 12
Alexandra Mattsson 09 Brännans IF
Isolde Lönnefors 09 Brännans IF
Ebba Eriksson 10 Sollefteå GIF
Emilia Tjärnberg 09 Sollefteå GIF
Estrid Ödlund 10 Sollefteå GIF 10.06 10.06
Felicia Johansson 09 Sollefteå GIF
Saga Sjöberg 09 Sollefteå GIF
Maja Ene 10 Sundsvalls FI 10:21
Lisa Flinkberg 09 Trångsvikens IF
Frida Lauri 09 IF Vingarna
Tova-Lisa Gavelin 09 IF Vingarna
Wilma Huczkowsky 09 Östersunds GIF
 
F9 4-kamp 2
Ellen Lindahl 11 Sollefteå GIF
Ella Lopez 12 Sundsvalls FI
 
 

Track & Field Administration - Swedish Timing - Bredehall 22, 443 38 Lerum - info@swedishtiming.se - 0730-391248