Track & Field Friidrottsdata Track & Field Friidrottsdata Skip Navigation Links Logga in

* För start i huvudtävling kontakta Mario Bassani goteborg_gp@goteborgfriidrott.se
Anmälda Göteborg Friidrott Grand Prix
Antal starter / Total entries: 138 Printed: 2020-09-19 07:07
Antal individer / Total persons: 138
 
M 400m * 4
Kalle Wållgren 01 SWE Lerum Friidrott
Emil Johansson 02 SWE Turebergs FK 47,51 47,51
Carl Bengtström 00 SWE Örgryte IS
Felix Francois 90 SWE Örgryte IS
 
M 800m * 3
Joakim Andersson 92 SWE Spårvägens FK
Johan Rogestedt 93 SWE Stenungsunds FI
Andreas Kramer 97 SWE Sävedalens AIK
 
M 800m (nat) 17
Aleksej Pirgholizadeh 94 SWE Eskilstuna FI 1:53.43 1:53.43
Benjamin Åberg 95 SWE Hälle IF 1.51,08 1.52,41
Sharmarke Ahmed 02 SWE Hälle IF 1:56.14 1:56.23
Anton Persson 96 SWE Hässelby SK 1.50.06 1.50.06
Gustav Bivstedt 96 SWE Hässelby SK 1.51.51 1.52.32
Axel Alness Borg 98 SWE IFK Lidingö 1.55.18
Jacob Klinth 01 SWE IFK Lidingö
Simon Wikell 03 SWE Mölndals AIK 1.56.75 1.56.75
Victor Wahlgren 02 SWE Mölndals AIK 1.56.01 1.56.01
Bienvenue Musore 90 SWE Spårvägens FK 1.53.56 1.55.10
Alexander Lundskog 96 SWE Ullevi FK 1:49.37 1:49.37
Mathias Söder 99 SWE Ullevi FK 1:55:20 1:56:68
Björn Seifert 96 SWE Upsala IF 1.50,95 1.52,15
Jean Yvan Ntrandekura 97 SWE Villstad GIF 2.00,59
Felix Larsen Nilsson 00 SWE Örgryte IS 1:58.98 1:58.98
Kristian Uldbjerg Hansen 96 DEN Aalborg Atletik 1:48.42 1:48.42
Didrik Warlo 99 NOR Tyrving IL 1:48,72 1:48,72
 
M 1500m (nat) 35
Mattias Ohlsson 94 SWE Heleneholms IF 3.51,22
Gustav Lundqvist 02 SWE Hovslätts IK 4,02,05 4,02,05
Anders Grahl 87 SWE Hälle IF 3.50 3.50
Arvid Öhrn 94 SWE Hälle IF 3.46,65
Nils Bredin 02 SWE Hälle IF 4:02.93 4:02.93
Olle Ahlberg 97 SWE Hälle IF
Samuel Fitsumbrhan 99 SWE Hälle IF
Samuel Pihlström 01 SWE Hälle IF
Andreas Jansson 96 SWE Hässelby SK
Axel Djurberg 99 SWE Hässelby SK 3.54,40 3.54,40
Gustav Berlin 95 SWE Hässelby SK 3:49,84 3:50,98
Andreas Davidsson 95 SWE Högby IF 3.58.95 3.58.95
Julius Mördrup 02 SWE IFK Lidingö 4:04.06 4:04.06
Olof Silvander 99 SWE IFK Lidingö 3.52,04 3.52,04
Tim Yngesjö 97 SWE Linköpings GIF 4:05 4:05
Alexander Nilsson 95 SWE Mölndals AIK 3.48.32 3.48.60
Carl Erixon 03 SWE Mölndals AIK 4.17.07 4.17.07
Gabriel Steffensen 96 SWE Mölndals AIK 3.55 3.55
Johan Lamm 98 SWE Mölndals AIK PACE PACE
Jonathan Weichbrodt 94 SWE Mölndals AIK 4.06 4.14
Estifanos Faid 92 SWE Spårvägens FK 3.52.68
Oliver Löfqvist 98 SWE Spårvägens FK
Arvid Backteman 02 SWE Sävedalens AIK
Erik Guander 02 SWE Sävedalens AIK
Erik Jälknäs 00 SWE Sävedalens AIK
Leo Magnusson 98 SWE Sävedalens AIK
Edvin Hagberg 99 SWE Turebergs FK
Hampus Börjesson 94 SWE Ullevi FK 3.49 3.51
Faustin Mugabo 00 SWE Väsby IK 4.05,98 4.05,98
Albin Wallenius 03 SWE Västerås FK 4.01,01 4.01,01
Fredrik Johansson 86 SWE IFK Växjö 3:50,09 3:55,92
Oskar Karlsson 02 SWE Ängelholms IF 4.05.33 4.05.33
Jesper Evervall 94 SWE Örgryte IS
Markus Kirk Kjeldsen 01 DEN Silkeborg AK-77
Erik Widmark 96 SWE IF Mantra Sport 4:27 4:27
 
M 5000m * 12
Emil Magnell-Millan 01 SWE Eskilstuna FI
Samuel Tsegay 88 SWE Hälle IF
David Nilsson 87 SWE Högby IF
Emil Danielsson 97 SWE Spårvägens FK 13:58.33 13:58.33
John Foitzik 91 SWE Spårvägens FK 14.06.39
Mohammad Reza 92 SWE Spårvägens FK 13.59.01
Mikael Ekvall 89 SWE Strömstad LK
Jonatan Fridolfsson 92 SWE Sävedalens AIK 14:03.08 14:03.08
Vidar Johansson 96 SWE Sävedalens AIK
Daniel Lundgren 85 SWE Turebergs FK 13.47 13.47
Suldan Hassan 98 SWE Ullevi FK
Omar Nuur 01 SWE IFK Växjö
 
M Längd * 3
Andreas Otterling 86 SWE IFK Lidingö 8.06 7.57
Thobias Montler 96 SWE Malmö AI
Andreas Carlsson 95 SWE IK Ymer 791 767
 
M Tresteg (nat) 5
Erik Ehrlin 90 SWE Hammarby IF 16,28 15,88
Gustaf Bålström 98 SWE Ullevi FK 15,80 15,28
Antonis Dinopoulos 95 SWE Upsala IF 15.46 15.46
Artur Engström 96 SWE Örgryte IS 15.59 15.54
Eric Hallquist 96 SWE Östersunds GIF 14.72
 
M Kula (nat) 4
Wictor Petersson 98 SWE Malmö AI
Jesper Arbinge 97 SWE Spårvägens FK 18,86 18,86
Viktor Gardenkrans 95 SWE Upsala IF
Marcus Thomsen 98 NOR IK Tjalve
 
K 100m (nat) 5
Fatou Sowe 93 SWE Malmö AI
Claudia Payton 98 SWE Ullevi FK 11.48 11.48
Lisa Lilja 96 SWE Ullevi FK 11.61 11.74
Matilda Hellqvist 93 SWE Ullevi FK 11.93
Elvira Tanderud 04 SWE Trollhättan FIK 11.52 11.52
 
K 800m (nat) 13
Madeleine Björlin-Delmar 96 SWE IFK Göteborg
Sandra Åberg 03 SWE Göteborgs KIK
Johanna Bülow 02 SWE Hovslätts IK 2,14,64 2,14,64
Julia Svennblad 03 SWE Hälle IF
Tilda Knauer 03 SWE Hälle IF
Juni Rugland 03 SWE Höörs IS 2.17.41
Nadja Rugland 01 SWE Höörs IS 2.16.53
Lisa Wreeby 02 SWE Sävedalens AIK
Stina Pettersson 02 SWE Sävedalens AIK 2:17.02 2:17.02
Ebba Wahlberg 02 SWE IK Ymer
Ellinor Aurell 01 SWE Ängelholms IF 2.10:09 2.13:51
MiaHelene Mørck 99 DEN Bagsvaerd AC 2.04,77 2.05,65
Viola Westling 99 FIN Turun Urheiluliitto 2.09.87 2.09.87
 
K 1500m * 4
Linn Nilsson 90 SWE Hälle IF
Meraf Bahta 89 SWE Hälle IF
Sara Christiansson 97 SWE Sävedalens AIK
Hanna Hermansson 89 SWE Turebergs FK
 
K 3000m/5000m (nat) 6
Kerstin Axelsson 96 SWE Hässelby SK
Linnea Sennström 00 SWE Hässelby SK
Johanna Anvell 89 SWE Mölndals AIK
Lisa Bergdahl 95 SWE Sävedalens AIK
Ida Tryggveson 97 SWE Upsala IF
Johanna Larsson 93 SWE Örgryte IS
 
K 3000m hinder (nat) 3
Julia Samuelsson 99 SWE Högby IF 10.16.77 10.16.77
Linn Söderholm 96 SWE Sävedalens AIK 10.02.41 10.02.41
Emma Dahl 91 SWE Örgryte IS 10:11.16
 
K 400m häck * 4
Hanna Palmqvist 96 SWE Mölndals AIK
Emelie Öberg 97 SWE Ullevi FK 63.75 63.75
Elise Malmberg 95 SWE IFK Växjö
Martha Danneskjold Rasmussen 02 DEN Aarhus 1900 A/M 59 70
 
K Höjd * 3
Sofie Skoog 90 SWE IF Göta Karlstad
Erika Kinsey 88 SWE Trångsvikens IF
Ellen Ekholm 96 SWE Ullevi FK 191i 182
 
K Stav * 2
Angelica Bengtsson 93 SWE Hässelby SK
Michaela Meijer 93 SWE Örgryte IS
 
K Längd * 4
Tilde Johansson 01 SWE Falkenbergs IK
Erica Jarder 86 SWE IF Göta Karlstad
Kaiza Karlén 98 SWE IF Göta Karlstad
Khaddi Sagnia 94 SWE Ullevi FK
 
K Tresteg 5
Madeleine Nilsson 91 SWE Gefle IF 13,10
Nora Jolbäck 04 SWE Lidköpings IS 12.14 12.14
Malin Otterling Marmbrandt 85 SWE Västerås FK 1334
Thilda Särnevång 96 SWE IFK Växjö
Rebecka Abrahamsson 94 SWE Örgryte IS 13.32 13.18
 
K Kula (nat) 6
Axelina Johansson 00 SWE Hässelby SK
Frida Åkerström 90 SWE Hässelby SK 17,12 17,12
Emilia Malmehed 01 SWE Linköpings GIF 13.75 13.75
Maria Nilsson 95 SWE IK Orient
Sara Lennman 96 SWE Spårvägens FK 16.42 16.33
Fanny Roos 95 SWE Athletics 24Seven SK
 
 

Track & Field Administration - Swedish Timing - Bredehall 22, 443 38 Lerum - info@swedishtiming.se - 0730-391248