RESULTAT
IUDM 2/11 2011-02-13

 
P17 400m
Final13 feb
Joakim Rosenqvist95Sävedalens AIK53.81
Jakob Ranglin Grissler95Majornas IK57.28
Adrian Eriksson95Mölndals AIK57.51
Alexander Nordström95Kongahälla AIK60.75


P17 1500m
Final13 feb
Matz Larsson94Mölndals AIK 4:20.23
Benjamin Akyol95Ullevi FK 4:23.19
Jakob Ranglin Grissler95Majornas IK 4:23.60
Tobias Karlsson95Sävedalens AIK 4:36.11
Alice Andersson94Sävedalens AIK 5:30.34F17


P17 Häck 60m91 cm
Final13 feb
Viktor Johansson97Ullevi FK 9.91P14 84cm
Martin Arvidsson97Sävedalens AIK11.25P14 84cm
Philip Ingvason95Ullevi FKbrötP17


P17 Stav
13 feb
Gauti Asbjörnsson85Örgryte IS450ej iudm
Magnus Jomyr95Örgryte IS400


P17 Längd
13 feb
Karl Teiffel94Mölndals AIK6,09


P15 200m
Final13 feb
Felix So96IFK Göteborg24.99
Per Johansson96Sävedalens AIK26.08


P15 Höjd
13 feb
Teodor Back96Sävedalens AIK150


P15 Stav
13 feb
Carl Thunberg96Örgryte IS320


P15 Tresteg
13 feb
Felix So96IFK Göteborg12,14
Jonathan Persgården96Kongahälla AIK11,14
Per Johansson96Sävedalens AIK10,67
Filip Forsell96Kongahälla AIK9,30


P14 200m
Final13 feb
Gustav Olsson97Sävedalens AIK25.90
Adrian Apelgren97Mölndals AIK26.06
Viktor Johansson97Ullevi FK26.91
Daniel Erikssson97Mölndals AIK28.39


P14 1000m
Final13 feb
Johan Lindgren96Mölndals AIK 2:51.75P15
Karl Wallén96Istrums SK 2:52.35P15 ej udm
Gustav Olsson97Sävedalens AIK 2:59.58
Filip Wadman97Mölndals AIK 3:03.81
Daniel Erikssson97Mölndals AIK 3:13.32
Alexander Waerme97Kongahälla AIK 3:25.07


P14 Längd
13 feb
Daniel Bohlin97Ullevi FK4,37


P14 Tresteg
13 feb
Daniel Bohlin97Ullevi FK10,51
Kalle Branzell97Alingsås IF9,61ej iudm


P14 Kula4.0 kg
13 feb
Martin Arvidsson97Sävedalens AIK7,40


P13 200m
Finalheat 113 feb
Filip Schwartz98Mölndals AIK27.481
Gustav Eriksson98IF Kville27.742
Leo Magnusson98Sävedalens AIK28.473
Robin Jacobsson98Ullevi FK30.344

Finalheat 213 feb
Axel Nilsson98Mölndals AIK30.485
Tobias Simell98Mölndals AIK30.846
Marcus Bredberg98Mölndals AIK31.527


P13 800m
Final13 feb
Leo Magnusson98Sävedalens AIK 2:12.62
Tobias Simell98Mölndals AIK 2:47.11
Marcus Bredberg98Mölndals AIK 2:47.16


P13 Häck 60m76 cm
Final13 feb
Filip Schwartz98Mölndals AIK10.10
Gustav Eriksson98IF Kville10.94
Robin Jacobsson98Ullevi FK11.85
Jacob Helgesson98Lerum Friidrott11.89
Erik Axlid98Ullevi FK12.07
Arvid Ryberg 98Örgryte IS12.37
Filip Andrén98Ullevi FK12.43


P13 Höjd
13 feb
Gustav Eriksson98IF Kville145
Marcus Bredberg98Mölndals AIK143
Robin Jacobsson98Ullevi FK143
Linus Bäckström98Ullevi FK140
Arvid Ryberg 98Örgryte IS140
Filip Wenander98Örgryte IS140
Jacob Helgesson98Lerum Friidrott120


P13 Trestegzon
13 feb
Gustav Eriksson98IF Kville9,94
Gustav Bålström98Ullevi FK9,79
Filip Schwartz98Mölndals AIK9,61
Filip Wenander98Örgryte IS9,21
Arvid Ryberg 98Örgryte IS8,19
Erik Axlid98Ullevi FKX


P13 Kula3.0 kg
13 feb
Linus Bäckström98Ullevi FK9,67
Filip Andrén98Ullevi FK7,56
Robin Jacobsson98Ullevi FK7,40
Gustav Bålström98Ullevi FK6,88


F17 400m
Finalheat 113 feb
Matilda Lago94Göteborgs KIK61.811
Lovisa Hammarlund94Göteborgs KIK62.122
Michaela Lindegran95Mölndals AIK62.523
Linnea Ivarsson94Lerum Friidrottej start-

Finalheat 213 feb
Felicia Höglund94Göteborgs KIK63.334
Sofie Tornström94Lerum Friidrott64.195
Madeleine Imfeld94Kongahälla AIK64.516

Finalheat 313 feb
Amanda Fransson94Kongahälla AIK65.977
Elin Axberg95Kongahälla AIK66.138
Daniela Sonehag94Ullevi FK66.419


F17 Häck 60m76 cm
Final13 feb
Emelie Larsson95Mölndals AIK 9.47
Elin Axberg95Kongahälla AIK 9.96
Lovisa Hammarlund94Göteborgs KIK10.39
Amanda Fransson94Kongahälla AIK10.71


F17 Höjd
13 feb
Nina Lundell94Mölndals AIK163
Madeleine Imfeld94Kongahälla AIK148
Elin Axberg95Kongahälla AIK140


F17 Stav
13 feb
Lisa Torell91Mölndals AIK315K
Amy Alphonce94Örgryte IS270


F17 Tresteg
13 feb
Kamila Pietruszka94Göteborgs KIK11,30
Emelie Larsson95Mölndals AIK11,19
Amanda Fransson94Kongahälla AIK10,52


F15 200m
Finalheat 113 feb
Madeleine Björlin-Delmar96IFK Göteborg26.33
Amanda Löfström96Ullevi FK27.41
Elvira Erixon96Mölndals AIK28.03

Finalheat 213 feb
Jennie Honkanen95Ullevi FK29.21F16
Johanna Konseleus95Ullevi FK29.82F16
Evelina Rentorp95Ullevi FKej startF16


F15 1000m
Final13 feb
Emelia Jacobs97Sävedalens AIK 3:04.68F14
Madeleine Björlin-Delmar96IFK Göteborg 3:05.56
Mathilda Rydin97Sävedalens AIK 3:08.26F14
Johanna Andersson96Mölndals AIK 3:18.90


F15 Häck 60m76 cm
Final13 feb
Amber Helminski96IF Rigor 8.83ej iudm
Hanna Palmqvist96Mölndals AIK 9.21
Hanna Bengtsson96Sävedalens AIK 9.50
Emma Wernung96Sävedalens AIK10.22
Ulrika Pedersén96IFK Göteborg10.64


F15 Stav
13 feb
Malin Antonsson96Örgryte IS280
Ellen Sjöstrand96Lerum Friidrott250
Sigrid Forsberg96Lerum Friidrott220


F15 Längd
13 feb
Hanna Bengtsson96Sävedalens AIK5,07
Izabella Salkola96IF Rigor4,75ej iudm
Linnea Ahlstedt96Lerum Friidrott4,71
Felicia Andersson96Göteborgs KIK4,61
Petra Pagil97Ullevi FK4,35ej iudm
Sigrid Forsberg96Lerum Friidrott4,15
Emma Hedin96Sävedalens AIK3,87


F15 Tresteg
13 feb
Hanna Bengtsson96Sävedalens AIK11,12
Linnea Ahlstedt96Lerum Friidrott10,39
Ulrika Pedersén96IFK Göteborg9,74
Emma Wernung96Sävedalens AIK9,43
Moa Lanngren96Sävedalens AIK9,03


F14 200m
Finalheat 113 feb
Sofia Eklund97Mölndals AIK27.701
Mathilda Rydin97Sävedalens AIK28.432
Emelia Jacobs97Sävedalens AIK29.213

Finalheat 213 feb
Filippa Öljemark97Mölndals AIK29.554
Kristin Walkhed97Mölndals AIK30.315
Sofia Björk97Mölndals AIK33.756


F14 Häck 60m76 cm
Final13 feb
Fanny Sandberg97Mölndals AIK 9.76
Dagny Olofsson-Hoffman97Lerum Friidrott10.18
Dellie Carlson97Mölndals AIK10.53
Amanda Nordlander97Ullevi FK11.81
Sofia Björk97Mölndals AIK13.26


F14 Höjd
13 feb
Dellie Carlson97Mölndals AIK148
Alva Gustafsson97Mölndals AIK134
Sofia Björk97Mölndals AIK120


F14 Tresteg
13 feb
Dagny Olofsson-Hoffman97Lerum Friidrott9,80
Petra Pagil97Ullevi FK9,64
Dellie Carlson97Mölndals AIK9,53
Alva Gustafsson97Mölndals AIK8,97
Fanny Leandersson97Ullevi FK8,93
Sofia Björk97Mölndals AIK7,90


F14 Kula3.0 kg
13 feb
Johanna Palm97Sävedalens AIK9,73
Elin Johansson97Kongahälla AIK8,66
Fanny Leandersson97Ullevi FK8,59
Fanny Sandberg97Mölndals AIK6,57
Dellie Carlson97Mölndals AIK5,80
Sofia Björk97Mölndals AIK4,65


F13 200m
Finalheat 113 feb
Tess Hertz-Saebbö98Göteborgs KIK29.171
Sarah Besker98Sävedalens AIK29.682
Sarah Einanlo98Ullevi FK30.214

Finalheat 213 feb
Prescilia Bakuba98Ullevi FK29.953
Johanna Säf98IFK Göteborg35.995


F13 800m
Final13 feb
Ellen Stübner98Göteborgs KIK 2:39.66
Noelle Gustafsson98Göteborgs KIK 2:40.64
Anna Bengtsson98Sävedalens AIK 2:49.80
Sarah Besker98Sävedalens AIK 2:50.41
Julia Kanerva98Lerum Friidrott 2:53.76
Sarah Einanlo98Ullevi FK 2:57.98
Vilja Ågren98Göteborgs KIK 3:00.13


F13 Häck 60m76 cm
Final13 feb
Tess Hertz-Saebbö98Göteborgs KIK10.40
Prescilia Bakuba98Ullevi FK11.26
Annie Fingal98Sävedalens AIK12.63
Viktoria Ekström98Mölndals AIK12.76


F13 Längdzon
13 feb
Tess Hertz-Saebbö98Göteborgs KIK4,77
Noelle Gustafsson98Göteborgs KIK4,21
Sarah Besker98Sävedalens AIK4,19
Prescilia Bakuba98Ullevi FK4,12
Anna Bengtsson98Sävedalens AIK3,96
Viktoria Ekström98Mölndals AIK3,86   3,85
Vilja Ågren98Göteborgs KIK3,86   3,68
Malin Wernung98Sävedalens AIK3,71


F13 Trestegzon
13 feb
Prescilia Bakuba98Ullevi FK9,64
Anna Bengtsson98Sävedalens AIK8,78
Julia Kanerva98Lerum Friidrott8,65
Malin Wernung98Sävedalens AIK8,40
Annie Fingal98Sävedalens AIK7,80


F13 Kula2.0 kg
13 feb
Nicole Fankl98Ullevi FK9,82
Malin Wernung98Sävedalens AIK9,43
Julia Kanerva98Lerum Friidrott8,97
Birta Einarsdottir98Sävedalens AIK8,58
Tess Hertz-Saebbö98Göteborgs KIK8,31
Sarah Einanlo98Ullevi FK7,80
Anna Bengtsson98Sävedalens AIK7,61
Ellen Stübner98Göteborgs KIK7,01
Elvina Bång98Sävedalens AIK6,40
10 Annie Fingal98Sävedalens AIK5,60



© Track & Field, Christer Falk 2010