RESULTAT mellan 11 jun och 12 jun
Sävedalsspelen 2011-06-11/12
Uppdaterad: 11-06-14

Följande grenar avgjordes på Slottsskogsvallens kastplan (lördag)
Män Diskus, slägga.
Kvinnor Diskus, slägga.
P19 Diskus, slägga
P17 Diskus, slägga
F17 Diskus, slägga
P15 Slägga
F15 Slägga
P14 Slägga
F14 Slägga

Följande grenar avgjordes på Slottsskogsvallen (lördag)
Män 200 m
Kvinnor 200 m
P19 200 m
F19 200 m
P17 800 m
F17 800 m
P15 800 m
F15 800 m
P14 800 m
F14 800 m

 
M 100m
Försök heat 11,412 jun
Alexander Sennerteg91SWEUllevi FK11.19q
Andreas Norström92SWEUllevi FK11.41q
John Svensson86SWEIF Kville11.49q
Tobias Karlsson91SWEIF Kville11.59q
Jonatan Malka88SWEIF Kville11.86

Försök heat 23,112 jun
David Sennung91SWEUllevi FK10.67q
Niklas Johansson92SWEStenungsunds FI11.07q
Niclas Ragneberg91SWETrollhättan FIK11.29q
Martin Astner93SWEUllevi FK11.48q
Carl Fredrik Sjöland91SWESävedalens AIK11.94

Försök heat 32,112 jun
Patrik Andersson91SWEIF Kville11.01q
Johan Forsberg92SWEIFK Lidingö11.33q
Pierre Kazeroony90SWEIF Kville11.58q
Hampus Andersson92SWEUllevi FK11.70
Oscar Wahlqvist93SWEÖrgryte IS12.12

Försök heat 43,012 jun
Shahbaz Safdar92SWEIF Kville11.00q
Muwuli Gokah91SWEIF Kville12.05
John Arne Sagdahl50SWEUllevi FK15.84
Lucas Andersson93SWEUllevi FK35.70
Patrik Bergström83SWESävedalens AIKej start

Finalheat 12,912 jun
David Sennung91SWEUllevi FK10.61
Shahbaz Safdar92SWEIF Kville10.89
Patrik Andersson91SWEIF Kville10.93
Niklas Johansson92SWEStenungsunds FI11.14
Alexander Sennerteg91SWEUllevi FK11.16
Niclas Ragneberg91SWETrollhättan FIK11.36

Finalheat 22,912 jun
Johan Forsberg92SWEIFK Lidingö11.36
Andreas Norström92SWEUllevi FK11.39
John Svensson86SWEIF Kville11.41
Pierre Kazeroony90SWEIF Kville11.43
Martin Astner93SWEUllevi FK11.51
Tobias Karlsson91SWEIF Kville12.02


M 200m
Final-1,111 jun
Patrik Andersson91SWEIF Kville22.3m
Niclas Ragneberg91SWETrollhättan FIK22.85
Daniel Norgren90SWEÖrgryte IS23.15
Pierre Kazeroony90SWEIF Kville23.54
Robin Weetom91SWEUllevi FK23.72
Erik Ekelund91SWELidköpings IS24.02
Jonathan Waern86SWEKFUM Örebro24.07
Muwuli Gokah91SWEIF Kville24.79


M 800m
Final12 jun
Abdallah Abdelgader87QATQatar1:52.50
Stuart Ross92GBRSkottland 1:53.52
Andreas Almgren95SWETurebergs FK 1:53.82
Matej Blahut89CZETJ Dukla Praha 1:54.34
Daniel Norberg78SWESpårvägens FK 1:56.03
Othman Al Busaidi86OMAOman 1:56.20
Axel Andersson92SWEMölndals AIK 1:56.59
Obaid Al Quarani92OMAOman 1:57.17
Tim Sundström89SWEKFUM Örebro 1:57.83
10 Richard Emilsson89SWEIK Hakarpspojkarna 2:03.48


M 3000m
Final12 jun
Carl Senorski93SWEÖrgryte IS 9:00.31
Andreas Åkesson90SWEÖrgryte IS 9:03.74
Oliver Lämber94SWEHälle IF 9:12.58P17 1
Björn Hammar92SWESävedalens AIK 9:15.73
Mattias Jonson80SWESolvikingarna 9:21.25
Jonathan Weichbrot94SWEMölndals AIK 9:22.53P17 2
Joakim Johansson88SWEÖrgryte IS 9:26.53
Marcus Waerme91SWEUllevi FK 9:27.06
Anton Bengtsson89SWEStenungsunds FI 9:30.73
10 Joakim Röstlund81SWESolvikingarna 9:35.33
11 Dag Olav Wirstad72SWESävedalens AIK 9:36.65
12 Christoffer Forsberg90SWEHälle IF 9:49.76
13 Kristoffer Sideby72SWEUllevi FK 9:57.07
Joschua Schultheiss93SWETibro AIKbröt


M Häck 110m107 cm
Final1,212 jun
Josua Gustafsson88SWEUllevi FK14.91
Marcus Persson89SWEUllevi FK22.16


M Höjd
12 jun
Emil Svensson89SWEÖrgryte IS215
Ivan Kristoffer Nilsen89NORBUL212
Erik Liberg93SWEUllevi FK197
Fredrik Sangberg90SWEIF Kville191
Magnus Almegius93SWEBrattås CK191


M Längd
12 jun
Simon Karlén94SWEKFUM Arvika7,182,0
Cedric Borglund Janson92SWEUllevi FK6,632,1   5,33 2,0
Erik Olsson89SWEÖrgryte IS6,511,1
Magnus Almegius93SWEBrattås CK6,233,4   5,58 1,6


M Tresteg
12 jun
Mathias Ström87SWEÖrgryte IS15,703,8ej godk.
Daniel Lennartsson88SWEÖrgryte IS15,652,8   15,40 1,6
Anton Andersson81SWEÖrgryte IS15,581,7
Moteba Mohamed90SWEAlingsås IF15,392,0
Erik Ehrlin90SWEÄrla IF15,073,5ej godk.
Sindre Almsengen85NORNorna Salhus15,054,3   14,95 1,7
Sadeeh Mbye92SWEUllevi FK13,902,8ej godk.
Erik Olsson89SWEÖrgryte IS13,685,3   13,42 0,8
Patrik Söderqvist59SWELerum Friidrott9,451,5


M Kula7.26 kg
12 jun
Anders Lundell88SWEUllevi FK15,49
Jonas Meyer90SWEStrömstads IF15,13
Ola Roos71SWEMölndals AIK11,78
John Arne Sagdahl50SWEUllevi FK7,22


M Spjut800 g
12 jun
Sebastian Törngren93SWESK Bore63,11
Jonathan Harley93SWERydö ASK62,60
Theodor Thor93SWEKFUM Örebro57,97
Erik Liberg93SWEUllevi FK49,24
Tim Söderqvist95SWEDals Södra FFI47,06
Hampus Bergman87SWEKFUM Örebro39,30
Lars Diechle69SWESävedalens AIK34,00


P19 200m
Final-1,111 jun
Niklas Pålsson94SWEMölndals AIK22.99
Eddy Meyerdierks95SWEIF Hagen FK23.39
Andreas Norström92SWEUllevi FK23.49


P19 Häck 110m100 cm
Final3,312 jun
Mahyar Noghani92SWEUllevi FK14.97
Martin Astner93SWEUllevi FK16.71


P19 Diskus1.75 kg
11 jun
Erik Liberg93SWEUllevi FK35,42


P19 Slägga6.0 kg
11 jun
Oscar Vestlund93SWEKils AIK66,11


P17 100m
Försök heat 11,711 jun
Kevin Fankl95SWEUllevi FK11.59q
Daniel Börjesson-Rintala95SWETrollhättan FIK11.79q
Marcus Johansson94SWETanums IF12.50
Erik Gedda95SWEMölndals AIKDQ tjuvstart

Försök heat 22,311 jun
Eddy Meyerdierks95SWEIF Hagen FK11.39q
Martin Selin95SWEUllevi FK12.10q
André Andersson95SWEBrattås CK12.28q
Max Oskarsson94SWETanums IF12.41q
Andreas Gustafsson94SWEDals Södra FFI12.86

Final1,711 jun
Eddy Meyerdierks95SWEIF Hagen FK11.33
Kevin Fankl95SWEUllevi FK11.51
Daniel Börjesson-Rintala95SWETrollhättan FIK11.78
Martin Selin95SWEUllevi FK12.13
André Andersson95SWEBrattås CK12.14
Max Oskarsson94SWETanums IF12.28


P17 200m
Finalheat 12,312 jun
Dennis Forsman95SWEUllevi FK22.971
Kevin Fankl95SWEUllevi FK23.862
John Collin94SWEUllevi FK24.423
Adrian Eriksson95SWEMölndals AIK25.627

Finalheat 21,412 jun
Martin Selin95SWEUllevi FK24.644
Karl Teiffel94SWEMölndals AIK25.365
Philip Ingvason95SWEUllevi FK25.426
Kamill Feretti94SWETibro AIK26.648


P17 800m
Final11 jun
Gustaf Stensjö96SWESävedalens AIK 2:01.27
Hampus Börjesson94SWEUllevi FK 2:02.20
Christopher Nilsson94SWEUllevi FK 2:03.54
Gabriel Eriksson94SWEUllevi FK 2:07.36
David Kastö95SWEStenungsunds FI 2:07.79
Tobias Karlsson95SWESävedalens AIK 2:15.36
Adrian Eriksson95SWEMölndals AIK 2:18.46


P17 Höjd
12 jun
Gustav Liberg95SWEUllevi FK185
Marcus Saarela94SWETrollhättan FIK180
Christoffer Johansson94SWEBrattås CK175


P17 Längd
12 jun
Kevin Fankl95SWEUllevi FK6,502,2   6,31 2,0
Karl Teiffel94SWEMölndals AIK6,262,9ej godk.
André Andersson95SWEBrattås CK6,072,6ej godk.
Jakob Flisak95SWEUllevi FK6,053,0ej godk.
Daniel Börjesson-Rintala95SWETrollhättan FIK5,873,7ej godk.


P17 Tresteg
12 jun
Martin Selin95SWEUllevi FK12,413,8   11,83 1,7


P17 Kula5.0 kg
12 jun
Tim Söderqvist95SWEDals Södra FFI13,84
Gustav Liberg95SWEUllevi FK13,06
Felix Jeske Magnusson94SWESävedalens AIK11,93
Andreas Gustafsson94SWEDals Södra FFI10,07
Alexander Sätterman94SWETrollhättan FIK9,48
Marcus Johansson94SWETanums IF9,36
Kamill Feretti94SWETibro AIKX


P17 Diskus1.5 kg
11 jun
Kim Fransson94SWEIFK Halmstad44,71
Gustav Liberg95SWEUllevi FK42,00
Albin Vastersson94SWEVarbergs GIF39,24
Tim Söderqvist95SWEDals Södra FFI28,16
Alexander Sätterman94SWETrollhättan FIK28,13


P17 Slägga5.0 kg
11 jun
Jakob Flisak95SWEUllevi FK47,18
Tim Söderqvist95SWEDals Södra FFI41,61


P17 Spjut700 g
12 jun
Tim Söderqvist95SWEDals Södra FFI45,70
Kevin Fankl95SWEUllevi FK44,28
Christoffer Johansson94SWEBrattås CK41,88
Marcus Johansson94SWETanums IF37,65
Marcus Saarela94SWETrollhättan FIK37,18
Alexander Sätterman94SWETrollhättan FIK36,63


P15 100m
Försök heat 11,911 jun
Hugo Forsberg96SWEUllevi FK11.65q
Markus Holmström96SWEIF Hagen FK11.89q
Florian Plathe96SWEBrattås CKej start

Försök heat 21,711 jun
Felix So96SWEIFK Göteborg11.67q
Tobias Jonsson96SWEDals Södra FFI11.98q
Robert Magnusson Årebro96SWEHälle IF12.86q
Björn Larsson96SWEIFK Göteborg12.89q

Final1,511 jun
Hugo Forsberg96SWEUllevi FK11.64
Felix So96SWEIFK Göteborg11.76
Tobias Jonsson96SWEDals Södra FFI11.92
Markus Holmström96SWEIF Hagen FK12.14
Robert Magnusson Årebro96SWEHälle IF12.83
Björn Larsson96SWEIFK Göteborg12.87


P15 300m
Final12 jun
Victor Fingal96SWEUllevi FK37.35
Noah Elliot96SWEUllevi FK38.44
Rikard Pettersson96SWEAlingsås IF40.26
Björn Larsson96SWEIFK Göteborgbröt
Hugo Forsberg96SWEUllevi FKbröt
Florian Plathe96SWEBrattås CKej start


P15 2000m
Final12 jun
Gustaf Stensjö96SWESävedalens AIK 5:42.41P15 1
Andreas Kramer97SWESävedalens AIK 6:01.18P14 1
Johan Lindgren96SWEMölndals AIK 6:01.41P15 2
Karl Wallén96SWEIstrums SK 6:21.54P15 3
Filip Wadman97SWEMölndals AIK 6:27.48P14 2
Isac Larsson97SWESävedalens AIK 6:38.05P14 3
Jacob Lidman97SWEHälle IF 6:42.24P14 4
Johanne Made95DENAalborg Atletik 7:08.07UT
Emma Andersson97SWESK Graal 7:40.95F14 6


P15 Höjd
12 jun
Johannes Svensson96SWEStenungsunds FI177
Herman Olvik96SWEUllevi FK170


P15 Längd
11 jun
Noah Elliot96SWEUllevi FK6,071,0
Felix So96SWEIFK Göteborg6,052,2   5,91 1,6
Tobias Jonsson96SWEDals Södra FFI5,852,7   5,61 1,4
Florian Plathe96SWEBrattås CK5,241,6
Herman Olvik96SWEUllevi FK5,232,1   4,89 0,6
Simon Melén96SWESävedalens AIK4,792,3   4,61 1,7
Björn Larsson96SWEIFK Göteborg4,542,1   4,47 1,2


P15 Tresteg
12 jun
Per Johansson96SWESävedalens AIK11,042,3ej godk.


P15 Kula4.0 kg
12 jun
Johannes Svensson96SWEStenungsunds FI13,86
Simon Evertsson96SWETrollhättan FIK13,69
Florian Plathe96SWEBrattås CK12,90


P15 Diskus1.0 kg
11 jun
Johannes Svensson96SWEStenungsunds FI38,46
Simon Evertsson96SWETrollhättan FIK37,05
Florian Plathe96SWEBrattås CK32,12


P15 Spjut600 g
12 jun
Simon Evertsson96SWETrollhättan FIK47,21
Johannes Svensson96SWEStenungsunds FI45,62
Florian Plathe96SWEBrattås CK42,94
John Amundsson96SWEUllevi FK38,70
Per Johansson96SWESävedalens AIK31,62


P14 100m
Försök heat 12,811 jun
Kalle Branzell97SWEAlingsås IF12.89q
Filip Augustsson97SWEBrattås CK12.94q
Laurits Nygaard Nielsen97DENAalborg Atletik14.05
Andreas Fredlund97SWESävedalens AIK14.08

Försök heat 21,711 jun
Elias Martinsson97SWEBrattås CK13.23q
Daniel Bobruk97DENSaeby IK13.56q
Martin Arvidsson97SWESävedalens AIK13.77q
Magnus U Rasmussen97DENAalborg Atletik13.77q
Jakob Aagaard Jensen97DENAalborg Atletik13.91

Final1,911 jun
Filip Augustsson97SWEBrattås CK12.86
Kalle Branzell97SWEAlingsås IF13.10
Elias Martinsson97SWEBrattås CK13.42
Daniel Bobruk97DENSaeby IK13.57
Magnus U Rasmussen97DENAalborg Atletik13.74
Martin Arvidsson97SWESävedalens AIKej start


P14 300m
Final12 jun
Gustav Olsson97SWESävedalens AIK40.89
Isac Larsson97SWESävedalens AIK42.37
Daniel Bobruk97DENSaeby IK45.51
Laurits Nygaard Nielsen97DENAalborg Atletik47.46


P14 800m
Final11 jun
Andreas Kramer97SWESävedalens AIK 2:08.34
Daniel Erikssson97SWEMölndals AIK 2:13.60
Isac Larsson97SWESävedalens AIK 2:16.87
Filip Wadman97SWEMölndals AIK 2:17.46
Gustav Olsson97SWESävedalens AIK 2:17.73
Anton Wilsén97SWEUllevi FK 2:18.66
Jacob Lidman97SWEHälle IF 2:20.53


P14 Häck 100m
Finalheat 12,011 jun
Viktor Johansson97SWEUllevi FK15.361
Elias Martinsson97SWEBrattås CK15.722
Jakob Aagaard Jensen97DENAalborg Atletik18.425
Olof Hjorth97SWEMajornas IK20.147

Finalheat 21,811 jun
Filip Augustsson97SWEBrattås CK16.513
Daniel Bobruk97DENSaeby IK17.404
Martin Arvidsson97SWESävedalens AIK19.336


P14 Höjd
12 jun
Elias Martinsson97SWEBrattås CK167
Filip Augustsson97SWEBrattås CK155
Magnus U Rasmussen97DENAalborg Atletik150
Daniel Bobruk97DENSaeby IK135
Jakob Aagaard Jensen97DENAalborg Atletik125


P14 Längd
11 jun
Viktor Johansson97SWEUllevi FK5,801,6
Daniel Erikssson97SWEMölndals AIK5,211,9
Filip Augustsson97SWEBrattås CK5,062,6   4,97 1,7
Magnus U Rasmussen97DENAalborg Atletik5,043,2   4,90 1,3
Daniel Bobruk97DENSaeby IK4,772,0
Kalle Branzell97SWEAlingsås IF4,621,7
Jakob Aagaard Jensen97DENAalborg Atletik4,521,2
Andreas Fredlund97SWESävedalens AIK4,153,2ej godk.
Laurits Nygaard Nielsen97DENAalborg Atletik3,790,9
10 Elias Martinsson97SWEBrattås CK3,471,9


P14 Tresteg
12 jun
Viktor Johansson97SWEUllevi FK12,032,1   11,68 1,6
Daniel Bohlin97SWEUllevi FK11,231,3
Daniel Erikssson97SWEMölndals AIK10,802,8   10,78 0,6
Magnus U Rasmussen97DENAalborg Atletik10,743,0   10,48 1,4
Filip Augustsson97SWEBrattås CK10,413,5ej godk.
Samuel Mellqvist97SWEUllevi FK9,652,2ej godk.
Jakob Aagaard Jensen97DENAalborg Atletik9,222,2ej godk.


P14 Kula4.0 kg
12 jun
Simon Henriksson97SWEEslövs AI10,80
Magnus U Rasmussen97DENAalborg Atletik8,38
Jeppe Isaksen97DENSaeby IK7,67


P14 Diskus
11 jun
Jeppe Isaksen97DENSaeby IK17,58
Olof Hjorth97SWEMajornas IK16,76
Laurits Nygaard Nielsen97DENAalborg Atletik16,14


P14 Slägga
11 jun
Linus Baeckström98SWEIK Vikings Friidrott27,78


P14 Spjut
12 jun
Viktor Johansson97SWEUllevi FK44,68
Simon Henriksson97SWEEslövs AI44,18
Jarl Björklund97SWEÖrgryte IS43,00
Jeppe Isaksen97DENSaeby IK32,30


P13 80m
Försök heat 12,112 jun
Jonas Bak Christensen98DENSaeby IK 9.92q
Filip Schwartz98SWEMölndals AIK10.75q
Johan Millberg98SWEHälle IF11.49
Wilhelm Olbin98SWEMölndals AIK11.98
Malte Strunge98DENSaeby IK12.01

Försök heat 22,712 jun
Albin Lundin98SWESvenljunga IK10.40q
Gustav Eriksson98SWEIF Kville10.65q
Fredrik Ilander98SWEUllevi FK11.07
David Magni98SWEMölndals AIK11.96
Sebastian Nilsson98SWEMölndals AIK12.40
Julian Schlegel98DENSaeby IK12.52

Försök heat 32,512 jun
Martin Dam Larsen98DENAalborg Atletik11.03q
Filip Andrén98SWEUllevi FK11.07q
Gustav Bålström98SWEUllevi FK11.62
Axel Nilsson98SWEMölndals AIK11.64
Anders Yde Bendtsen98DENAalborg Atletik12.96

Final2,112 jun
Jonas Bak Christensen98DENSaeby IK10.03
Albin Lundin98SWESvenljunga IK10.48
Gustav Eriksson98SWEIF Kville10.69
Filip Schwartz98SWEMölndals AIK10.81
Martin Dam Larsen98DENAalborg Atletik11.17
Filip Andrén98SWEUllevi FK11.21


P13 200m
Finalheat 14,112 jun
Jonas Bak Christensen98DENSaeby IK25.131
Albin Lundin98SWESvenljunga IK27.142
Gustav Eriksson98SWEIF Kville27.253
Filip Schwartz98SWEMölndals AIK28.044
Sebastian Sund Frandsen98DENAalborg Atletik28.475

Finalheat 22,912 jun
Filip Andrén98SWEUllevi FK28.926
Axel Nilsson98SWEMölndals AIK30.037
David Magni98SWEMölndals AIK30.048
Albin Hansson98SWEMölndals AIK31.129
Fredrik Ilander98SWEUllevi FKej start-


P13 600m
Final11 jun
Jonas Bak Christensen98DENSaeby IK 1:45.95
Filip Schwartz98SWEMölndals AIK 1:47.34
Fredrik Ilander98SWEUllevi FK 1:48.08
Sebastian Sund Frandsen98DENAalborg Atletik 1:49.09
Max Ek98SWEMölndals AIK 1:50.11
Tobias Simell98SWEMölndals AIK 1:50.99
Sebastian Nilsson98SWEMölndals AIK 1:51.77
Marcus Bredberg98SWEMölndals AIKej start


P13 1500m
Final12 jun
Axel Svenningsson98SWEUlricehamns FK 5:05.34P13 1
Max Ek98SWEMölndals AIK 5:05.72P13 2
Ludvig Svenningsson98SWEUlricehamns FK 5:06.05P13 3
Marcus Bredberg98SWEMölndals AIK 5:06.60P13 4
Johan Lamm98SWEMölndals AIK 5:10.19P13 5
Sebastian Nilsson98SWEMölndals AIK 5:13.32P13 6
Gabriel Hansson99SWESävedalens AIK 5:14.52P12 1
Simon Reimers99DENAalborg Atletik 5:27.14P12 2
Alec Delphin-Morton99SWEIF Kville 5:28.17P12 3
10 Jakob Hedlund99SWEMölndals AIK 5:30.13P12 4
11 Christoffer Kaltenbrunner99SWESävedalens AIK 5:44.17P12 5
12 William Bogeryd Andersson99SWEIF Kville 5:57.48P12 6
13 Hugo Rosvall99SWESävedalens AIK 6:22.63P12 7
Tobias Simell98SWEMölndals AIKbröt
Ellery Zebeda99SWESävedalens AIKej start


P13 Häck 60m76 cm
Finalheat 10,611 jun
Jonas Bak Christensen98DENSaeby IK 9.841
Filip Schwartz98SWEMölndals AIK10.443
Gustav Eriksson98SWEIF Kville10.464
Samuel Wiik98SWEIF Rigor10.535
Richard Heikkilä98SWEMölndals AIK11.567

Finalheat 21,811 jun
Sebastian Sund Frandsen98DENAalborg Atletik10.202
Erik Axlid98SWEUllevi FK11.868
Wilhelm Olbin98SWEMölndals AIK11.879
Arvid Ryberg 98SWEÖrgryte IS12.0311

Finalheat 32,211 jun
David Magni98SWEMölndals AIK11.446
Samuel Göransson98SWESävedalens AIK11.9010
Anders Yde Bendtsen98DENAalborg Atletik12.3812
Malte Strunge98DENSaeby IK12.4913


P13 Höjd
11 jun
Gustav Eriksson98SWEIF Kville160
Jonas Bak Christensen98DENSaeby IK157
Sebastian Sund Frandsen98DENAalborg Atletik148
Julian Schlegel98DENSaeby IK145
Filip Wenander98SWEÖrgryte IS145
Marcus Bredberg98SWEMölndals AIK140
Arvid Ryberg 98SWEÖrgryte IS140
Richard Heikkilä98SWEMölndals AIK140
Robin Jacobsson98SWEUllevi FK135
10 Oscar Nordström98SWEMölndals AIK135
10 Mauro Karlsfred98SWEUllevi FK135
12 Samuel Wiik98SWEIF Rigor135
13 Zakarias Lifmark98SWESävedalens AIK130
14 Wilhelm Olbin98SWEMölndals AIK130


P13 Längdzon
11 jun
Jonas Bak Christensen98DENSaeby IK5,39-1,7
Gustav Eriksson98SWEIF Kville5,00-1,8
Alfred Martinsson98SWETrollhättan FIK4,94-1,1
Martin Dam Larsen98DENAalborg Atletik4,50-2,2
Fredrik Ilander98SWEUllevi FK4,47-1,4
Samuel Wiik98SWEIF Rigor4,30-1,8   4,29
Gustav Bålström98SWEUllevi FK4,30-2,0   4,27
Johan Millberg98SWEHälle IF4,23-1,5
Wilhelm Olbin98SWEMölndals AIK4,22-1,5
10 Alexander Käll98SWESävedalens AIK3,99-2,1
11 Julian Schlegel98DENSaeby IK3,96-1,3
12 Samuel Göransson98SWESävedalens AIK3,95-1,0
13 Anders Yde Bendtsen98DENAalborg Atletik3,54-1,1


P13 Trestegzon
12 jun
Jonas Bak Christensen98DENSaeby IK11,17-0,1
Axel Jeske Magnusson99SWESävedalens AIK10,37-2,5
Samuel Wiik98SWEIF Rigor10,10-0,7
Gustav Eriksson98SWEIF Kville10,00-2,9
Gustav Bålström98SWEUllevi FK9,92-1,9
Filip Schwartz98SWEMölndals AIK9,81-2,5
Martin Dam Larsen98DENAalborg Atletik9,59-1,0   9,57
Filip Wenander98SWEÖrgryte IS9,590,0   9,56
Fredrik Ilander98SWEUllevi FK9,35-2,0
10 Richard Heikkilä98SWEMölndals AIK9,180,2
11 Johan Lamm98SWEMölndals AIK9,11-1,9
12 Mauro Karlsfred98SWEUllevi FK9,00-2,9
13 Thor Storgaard99DENSaeby IK8,76-2,1
14 Erik Andersson99SWESävedalens AIK8,21-3,7
15 Kasper Røntved99DENSaeby IK7,62-1,6


P13 Kula3.0 kg
12 jun
Edvin Redzepovic98SWEUllevi FK9,88
Sebastian Sund Frandsen98DENAalborg Atletik8,12
Albin Hansson98SWEMölndals AIK8,09
Gabriel Haglund Backman98SWESävedalens AIK8,00
Filip Andrén98SWEUllevi FK7,71
Malte Strunge98DENSaeby IK7,44
Martin Dam Larsen98DENAalborg Atletik7,20
Mauro Karlsfred98SWEUllevi FK6,97
Erik Axlid98SWEUllevi FK6,40
10 Julian Schlegel98DENSaeby IK6,26


P13 Diskus0.6 kg
11 jun
Filip Andrén98SWEUllevi FK22,29
Erik Axlid98SWEUllevi FK22,24
Jacob Olvik98SWEUllevi FK20,34
Mauro Karlsfred98SWEUllevi FK19,84
Gustav Bålström98SWEUllevi FK18,38
Richard Heikkilä98SWEMölndals AIK17,52
Malte Strunge98DENSaeby IK17,06
Robin Jacobsson98SWEUllevi FK16,73
Fredrik Ilander98SWEUllevi FK16,27
10 Arvid Ryberg 98SWEÖrgryte IS14,69
11 Tobias Simell98SWEMölndals AIK14,56


P13 Spjut400 g
12 jun
Max Ek98SWEMölndals AIK30,89
David Magni98SWEMölndals AIK29,17
Martin Dam Larsen98DENAalborg Atletik28,75
Mauro Karlsfred98SWEUllevi FK28,36
Anders Yde Bendtsen98DENAalborg Atletik21,77
Julian Schlegel98DENSaeby IK18,50
Malte Strunge98DENSaeby IKX


P12 80m
Försök heat 12,712 jun
Gustav Liljeblad 99SWEVarbergs GIF10.85q
Magnus Larsen99DENSaeby IK11.11q
William Bogeryd Andersson99SWEIF Kville11.83q
Gabriel Lindkvist99SWEHälle IF12.90
Victor Gisselblad Seibt99SWESävedalens AIK13.74

Försök heat 22,012 jun
Ellery Zebeda99SWESävedalens AIK11.90q
Jesper Olin99SWEIF Kville12.37
Jacob Gunnarsson99SWESävedalens AIK12.47
Ville Östman99SWEHälle IF13.35

Försök heat 31,812 jun
Erik Andersson99SWESävedalens AIK11.70q
Thor Storgaard99DENSaeby IK11.88q
Gabriel Hansson99SWESävedalens AIK11.90
Kasper Røntved99DENSaeby IK12.04

Final3,212 jun
Gustav Liljeblad 99SWEVarbergs GIF10.79
Magnus Larsen99DENSaeby IK11.14
William Bogeryd Andersson99SWEIF Kville11.55
Erik Andersson99SWESävedalens AIK11.57
Ellery Zebeda99SWESävedalens AIK11.74
Thor Storgaard99DENSaeby IK12.04


P12 200m
Finalheat 13,612 jun
Axel Jeske Magnusson99SWESävedalens AIK27.851
Erik Andersson99SWESävedalens AIK30.494
Magnus Pedersén99SWEIFK Göteborg30.666
Gabriel Hansson99SWESävedalens AIK30.918
Oskar Wahlgren99SWEMölndals AIKej start-

Finalheat 21,612 jun
Magnus Larsen99DENSaeby IK29.032
Alec Delphin-Morton99SWEIF Kville31.4710
Kasper Røntved99DENSaeby IK31.4711
Ellery Zebeda99SWESävedalens AIK32.8813
Christoffer Kaltenbrunner99SWESävedalens AIK33.8514

Finalheat 31,912 jun
Otto Hammarström99SWEÖrgryte IS30.393
Jacob Gunnarsson99SWESävedalens AIK30.665
William Bogeryd Andersson99SWEIF Kville30.757
Jakob Hedlund99SWEMölndals AIK31.139
Simon Reimers99DENAalborg Atletik31.6712


P12 600m
Final11 jun
Axel Jeske Magnusson99SWESävedalens AIK 1:45.68
Alec Delphin-Morton99SWEIF Kville 1:52.55
Oskar Wahlgren99SWEMölndals AIK 1:53.11
Simon Reimers99DENAalborg Atletik 1:55.41
Christoffer Kaltenbrunner99SWESävedalens AIK 1:57.98
Magnus Larsen99DENSaeby IK 2:00.01
Ellery Zebeda99SWESävedalens AIK 2:00.85
Hugo Rosvall99SWESävedalens AIK 2:03.49
Ville Östman99SWEHälle IF 2:08.72
10 Niklas Johasson99SWESävedalens AIK 2:18.42
Gabriel Hansson99SWESävedalens AIKej start


P12 Häck 60m76 cm
Finalheat 12,211 jun
Magnus Pedersén99SWEIFK Göteborg11.041
Kasper Røntved99DENSaeby IK11.632
Jesper Olin99SWEIF Kville12.913
Ellery Zebeda99SWESävedalens AIK13.165
Erik Breitholtz99SWESävedalens AIK13.657

Finalheat 21,611 jun
Felix Skans99SWESävedalens AIK13.144
Benjamin Nørgård00DENSaeby IK13.496
Casper Broen Overgaard00DENSaeby IK13.968
Niklas Johasson99SWESävedalens AIK14.829
Ville Östman99SWEHälle IFej start-


P12 Höjd
12 jun
Axel Jeske Magnusson99SWESävedalens AIK150
Alec Delphin-Morton99SWEIF Kville135
Thor Storgaard99DENSaeby IK130
Jesper Olin99SWEIF Kville130
Kasper Røntved99DENSaeby IK125
Hugo Rosvall99SWESävedalens AIK125
Oskar Wahlgren99SWEMölndals AIK125
Otto Hammarström99SWEÖrgryte IS125
Magnus Pedersén99SWEIFK Göteborg120
10 Gabriel Lindkvist99SWEHälle IF115


P12 Längdzon
11 jun
Axel Jeske Magnusson99SWESävedalens AIK5,321,7Rekord
Magnus Larsen99DENSaeby IK4,520,6
Samuel Persgården99SWEKongahälla AIK4,412,0
Magnus Pedersén99SWEIFK Göteborg4,390,6
Thor Storgaard99DENSaeby IK4,382,1   4,36 1,4
Alec Delphin-Morton99SWEIF Kville4,261,9
Kasper Røntved99DENSaeby IK4,222,1   4,06 1,6
Otto Hammarström99SWEÖrgryte IS4,161,8
Oskar Wahlgren99SWEMölndals AIK4,051,5
10 Erik Andersson99SWESävedalens AIK3,991,4
11 Gabriel Hansson99SWESävedalens AIK3,941,6
12 Jesper Olin99SWEIF Kville3,891,5
13 Simon Reimers99DENAalborg Atletik3,800,6
14 Ville Östman99SWEHälle IF3,791,2
15 Ellery Zebeda99SWESävedalens AIK3,691,8
16 Gabriel Lindkvist99SWEHälle IF3,661,6
17 Felix Skans99SWESävedalens AIK3,640,6
18 Hampus Hallin99SWEUllevi FK3,431,2
19 Niklas Johasson99SWESävedalens AIK3,371,6
20 Erik Hansson99SWEIF Rigor2,971,4


P12 Kula3.0 kg
11 jun
Erik Vestlund99SWEKils AIK11,70
Axel Jeske Magnusson99SWESävedalens AIK9,17
August Hessler99SWEMajornas IK8,55
Gabriel Hansson99SWESävedalens AIK7,01
Hugo Rosvall99SWESävedalens AIK6,90
Victor Gisselblad Seibt99SWESävedalens AIK6,83
Magnus Pedersén99SWEIFK Göteborg6,51
Magnus Larsen99DENSaeby IK6,33
Christoffer Kaltenbrunner99SWESävedalens AIK5,99
10 Felix Skans99SWESävedalens AIK5,59   5,32
11 Erik Andersson99SWESävedalens AIK5,59   5,40
12 Kasper Røntved99DENSaeby IK5,16
13 Niklas Johasson99SWESävedalens AIK3,97


P12 Diskus0.6 kg
11 jun
Axel Jeske Magnusson99SWESävedalens AIK26,70
August Hessler99SWEMajornas IK20,79
Gabriel Hansson99SWESävedalens AIK17,44
Jesper Olin99SWEIF Kville11,55


P12 Spjut400 g
12 jun
Axel Jeske Magnusson99SWESävedalens AIK30,95
Gustav Liljeblad 99SWEVarbergs GIF29,55
Thor Storgaard99DENSaeby IK25,73
Kasper Røntved99DENSaeby IK20,29
Magnus Pedersén99SWEIFK Göteborg19,36
Tom Berensson01SWEIF Kville18,58
Christoffer Kaltenbrunner99SWESävedalens AIK18,26
Jakob Augustsson99SWEBrattås CK16,75
Gabriel Hansson99SWESävedalens AIK16,65
10 William Koskinen00SWEMölndals AIK13,85
11 Jesper Olin99SWEIF Kville13,80


P11 60m
Försök heat 112 jun
Samuel Lestander00SWESävedalens AIK 9.11q
Alexander Dahlsund00SWEVarbergs GIF 9.32q
Benjamin Nørgård00DENSaeby IK 9.77
Peter Krogh00DENAalborg Atletik10.03
Malkolm Lundkvist00SWESävedalens AIK10.08

Försök heat 212 jun
Wiggo Jonåker00SWEMölndals AIK 8.85q
Todd Hector00SWEIFK Göteborg 9.23q
Simon Lanngren00SWESävedalens AIK 9.84
Melker Snövall00SWESävedalens AIK10.02
William Koskinen00SWEMölndals AIK10.67

Försök heat 33,912 jun
Elias Taserud00SWESävedalens AIK 9.22q
Thomas Sindal Karlsen00DENAalborg Atletik 9.31q
Simon Hultén00SWESävedalens AIK 9.47q
Oscar Arvidson00SWESävedalens AIK 9.87
Daniel Jönsson00SWEIF Kville10.36
Casper Broen Overgaard00DENSaeby IKej start

Försök heat 42,312 jun
Ludvig Brorsson00SWEFalköpings FIK 8.49q
Conrad Olsson00SWEMölndals AIK 9.55
Anton Stephan00SWESävedalens AIK 9.71
Gordon Eklöf00SWESävedalens AIK 9.75
Nils Holmberg00SWEHälle IF11.33

Försök heat 53,712 jun
Isak Kristensen00SWEUllevi FK 8.70q
Carl Bengtström00SWEÖrgryte IS 9.02q
Patric Dahl Asensio00SWEMajornas IK 9.33q
Albin Thunberg00SWESävedalens AIK 9.40q
Andreas Repstrup00DENAalborg Atletik10.18
Tinni Freyr Ólason00DENSaeby IK10.30

Finalheat 112 jun
Ludvig Brorsson00SWEFalköpings FIK 8.48
Isak Kristensen00SWEUllevi FK 8.58
Wiggo Jonåker00SWEMölndals AIK 8.71
Carl Bengtström00SWEÖrgryte IS 9.03
Samuel Lestander00SWESävedalens AIK 9.21
Elias Taserud00SWESävedalens AIK 9.37

Finalheat 212 jun
Todd Hector00SWEIFK Göteborg 9.20
Patric Dahl Asensio00SWEMajornas IK 9.23
Alexander Dahlsund00SWEVarbergs GIF 9.39
Thomas Sindal Karlsen00DENAalborg Atletik 9.49
Albin Thunberg00SWESävedalens AIK9.63
Simon Hultén00SWESävedalens AIK 9.73


P11 200m
Finalheat 11,312 jun
Isak Kristensen00SWEUllevi FK28.921Rekord
Todd Hector00SWEIFK Göteborg31.133
Gordon Eklöf00SWESävedalens AIK33.828
Albin Dangardt00SWESävedalens AIK33.989
Daniel Jönsson00SWEIF Kville35.9513
William Koskinen00SWEMölndals AIK36.3114

Finalheat 21,112 jun
Alexander Dahlsund00SWEVarbergs GIF31.324
Thomas Sindal Karlsen00DENAalborg Atletik31.825
Albin Thunberg00SWESävedalens AIK32.336
Andreas Repstrup00DENAalborg Atletik34.9411
Malkolm Lundkvist00SWESävedalens AIK35.2812
Anton Stephan00SWESävedalens AIKej start-

Finalheat 31,012 jun
Elias Taserud00SWESävedalens AIK31.002
Samuel Lestander00SWESävedalens AIK32.667
Simon Lanngren00SWESävedalens AIK34.3710
Tinni Freyr Ólason00DENSaeby IK37.4415
Oscar Österberg00SWEÖrgryte ISej start-


P11 600m
Final11 jun
Isak Kristensen00SWEUllevi FK 1:47.73
Carl Bengtström00SWEÖrgryte IS 1:49.30
William Rydin00SWELerum Friidrott 1:51.63
Elias Taserud00SWESävedalens AIK 1:54.65
Peter Krogh00DENAalborg Atletik 1:54.95
Albin Thunberg00SWESävedalens AIK 2:00.25
Anton Stephan00SWESävedalens AIK 2:02.37
Sebastian Julin00SWEIF Kville 2:05.67
Albin Dangardt00SWESävedalens AIK 2:07.15
10 Gordon Eklöf00SWESävedalens AIK 2:14.48
11 Elias Hyvonen00SWEAlingsås IF 2:15.07
12 Arvid Norin00SWEGefle IF 2:16.08


P11 Höjd
11 jun
Melker Snövall00SWESävedalens AIK135
Todd Hector00SWEIFK Göteborg135
Olof Ryberg00SWEÖrgryte IS130
Patric Dahl Asensio00SWEMajornas IK125
Ludvig Brorsson00SWEFalköpings FIK125
Thomas Sindal Karlsen00DENAalborg Atletik125
Benjamin Nørgård00DENSaeby IK125
Samuel Lestander00SWESävedalens AIK120
Oscar Arvidson00SWESävedalens AIK120
10 Jesper Hallberg00SWEIK Orient115
10 Simon Lanngren00SWESävedalens AIK115
10 Elias Hyvonen00SWEAlingsås IF115
13 Samuel Nyqvist00SWEIF Kville115
14 Arvid Norin00SWEGefle IF115
14 Peter Krogh00DENAalborg Atletik115
16 Isak Kristensen00SWEUllevi FK110
16 Hannes Skoog00SWEIF Kville110
18 Tinni Freyr Ólason00DENSaeby IK110
19 Joel Gyldén00SWEIF Kville110
20 Andreas Repstrup00DENAalborg Atletik110
21 Albin Dangardt00SWESävedalens AIK105
21 William Koskinen00SWEMölndals AIK105
23 Daniel Jönsson00SWEIF Kville100
23 Gordon Eklöf00SWESävedalens AIK100
23 Sebastian Julin00SWEIF Kville100
Albin Thunberg00SWESävedalens AIKX


P11 Längdzon
11 jun
Ludvig Brorsson00SWEFalköpings FIK4,242,2   4,09
Olof Ryberg00SWEÖrgryte IS4,070,7
Wiggo Jonåker00SWEMölndals AIK4,061,7
Carl Bengtström00SWEÖrgryte IS3,902,5   3,83 0,8
Todd Hector00SWEIFK Göteborg3,80
Thomas Sindal Karlsen00DENAalborg Atletik3,781,8
Elias Taserud00SWESävedalens AIK3,761,3
Benjamin Nørgård00DENSaeby IK3,74
Oscar Österberg00SWEÖrgryte IS3,60   3,55
10 Oscar Arvidson00SWESävedalens AIK3,60   3,52
11 Simon Lanngren00SWESävedalens AIK3,51
12 Elias Hyvonen00SWEAlingsås IF3,45
13 Peter Krogh00DENAalborg Atletik3,41
14 Samuel Lestander00SWESävedalens AIK3,381,5
15 Melker Snövall00SWESävedalens AIK3,35
16 Albin Dangardt00SWESävedalens AIK3,341,1
17 Jesper Hallberg00SWEIK Orient3,33
18 Samuel Nyqvist00SWEIF Kville3,311,2   3,31
19 Hampus Borgemyr00SWETrollhättan FIK3,31   3,09
20 Arvid Norin00SWEGefle IF3,291,6   3,23
21 Tinni Freyr Ólason00DENSaeby IK3,292,2   3,08
22 Sebastian Julin00SWEIF Kville3,281,7
23 Patric Dahl Asensio00SWEMajornas IK3,242,0
24 William Koskinen00SWEMölndals AIK3,09
25 Casper Broen Overgaard00DENSaeby IK3,07
26 Albin Thunberg00SWESävedalens AIK2,97
27 Daniel Jönsson00SWEIF Kville2,85
28 Gordon Eklöf00SWESävedalens AIK2,80
29 Joel Gyldén00SWEIF Kville2,69
30 Nils Holmberg00SWEHälle IF2,66
31 Andreas Repstrup00DENAalborg Atletik2,511,6


P11 Kula2.0 kg
11 jun
Ludvig Brorsson00SWEFalköpings FIK9,54
Simon Lanngren00SWESävedalens AIK8,80
Thomas Sindal Karlsen00DENAalborg Atletik8,26
Hampus Borgemyr00SWETrollhättan FIK8,23
Melker Snövall00SWESävedalens AIK8,13
Benjamin Nørgård00DENSaeby IK7,83
Jesper Hallberg00SWEIK Orient7,46
Olof Ryberg00SWEÖrgryte IS7,32
Samuel Nyqvist00SWEIF Kville7,27
10 Joel Gyldén00SWEIF Kville7,03
11 William Koskinen00SWEMölndals AIK6,99
12 Anton Andersson00SWEVarbergs GIF6,90
13 Tinni Freyr Ólason00DENSaeby IK6,68
14 Gordon Eklöf00SWESävedalens AIK5,86
15 Hannes Skoog00SWEIF Kville5,76
16 Andreas Repstrup00DENAalborg Atletik5,38


P10 60m
Försök heat 112 jun
Love Hansson01SWELerum Friidrott 9.14q
Philip Ryding01SWEIF Kville 9.19q
William Sander01SWEMajornas IK10.13q
Carl Josefsson01SWESävedalens AIK10.16
Olof Morsing01SWESävedalens AIK10.16
Max Vulin01SWEIF Kville12.18

Försök heat 212 jun
David Bergqvist01SWESävedalens AIK 9.32q
Karl Olsson01SWEÖrgryte IS10.03q
Anders Nyby01DENDybvad IK10.07q
Sam Wingqvist01SWEHälle IF10.20
Nils Jensen01SWESävedalens AIK10.31

Försök heat 312 jun
Tom Altskär01SWESävedalens AIK10.14
Elias Brink01SWEIF Kville10.30
Tom Berensson01SWEIF Kville10.52
Johannes Kron01SWESävedalens AIK10.79
Linus Klevljung01SWEHälle IF11.06

Final2,312 jun
Love Hansson01SWELerum Friidrott 9.20
David Bergqvist01SWESävedalens AIK 9.21
Philip Ryding01SWEIF Kville 9.26
William Sander01SWEMajornas IK10.21
Karl Olsson01SWEÖrgryte IS10.27
Anders Nyby01DENDybvad IKej start


P10 200m
Finalheat 13,512 jun
Philip Ryding01SWEIF Kville31.561
Love Hansson01SWELerum Friidrott31.922
Tom Altskär01SWESävedalens AIK34.196
Sam Wingqvist01SWEHälle IF35.419
Nils Jensen01SWESävedalens AIK35.6210
Anders Nyby01DENDybvad IK36.6811

Finalheat 20,612 jun
David Bergqvist01SWESävedalens AIK32.353
Elias Brink01SWEIF Kville34.024
Tom Berensson01SWEIF Kville34.065
Carl Josefsson01SWESävedalens AIK34.367
Olof Morsing01SWESävedalens AIK34.758


P10 600m
Finalheat 111 jun
Erik Högberg01SWEIF Rigor 1:57.371
Josef Wallenlind01SWEMölndals AIK 1:58.292
Elias Brink01SWEIF Kville 1:58.433
Hugo Hilmersson01SWEIF Rigor 1:58.944
Tom Berensson01SWEIF Kville 1:59.755
Olof Morsing01SWESävedalens AIK 2:03.366
Alexander Roos01SWEMölndals AIK 2:09.6611
Simon Hansson02SWEIF Rigor 2:15.6613
Carl Erixon03SWEMölndals AIK 2:23.2917
Max Vulin01SWEIF Kvillebröt-

Finalheat 211 jun
Karl Olsson01SWEÖrgryte IS 2:03.717
Elliot Hartvigsen02SWESävedalens AIK 2:03.908
Love Hansson01SWELerum Friidrott 2:05.309
Carl Josefsson01SWESävedalens AIK 2:08.2610
Tom Altskär01SWESävedalens AIK 2:15.5912
Nils Jensen01SWESävedalens AIK 2:16.0714
Sam Wingqvist01SWEHälle IF 2:17.7315
Ludvig Pålsson01SWESävedalens AIK 2:21.3816
Johannes Kron01SWESävedalens AIK 2:26.8718
Max Tengberg01SWEIF Rigorej start-


P10 Höjd
11 jun
Sebastian Nørgård02DENSaeby IK120
Philip Ryding01SWEIF Kville120
Carl Josefsson01SWESävedalens AIK115
Erik Högberg01SWEIF Rigor115
Anders Nyby01DENDybvad IK110
Petter Rönning01SWEIF Kville110
Alexander Roos01SWEMölndals AIK105
Johannes Kron01SWESävedalens AIK100
Arvid Mägi Theorin01SWEIF Kville100
10 Markus Linder01SWEKongahälla AIK100
11 Nils Jensen01SWESävedalens AIK95
12 Ludvig Pålsson01SWESävedalens AIK95


P10 Längdzon
11 jun
David Bergqvist01SWESävedalens AIK3,74-1,0
Philip Ryding01SWEIF Kville3,701,6
Love Hansson01SWELerum Friidrott3,652,0
Elias Brink01SWEIF Kville3,570,2
Erik Högberg01SWEIF Rigor3,56-0,1
Max Tengberg01SWEIF Rigor3,350,9   3,29
Olof Morsing01SWESävedalens AIK3,350,5   3,26
Carl Josefsson01SWESävedalens AIK3,320,5
Tom Altskär01SWESävedalens AIK3,190,0
10 Anders Nyby01DENDybvad IK3,14-1,1   3,11
11 Sam Wingqvist01SWEHälle IF3,140,2   3,10
12 Ludvig Pålsson01SWESävedalens AIK2,99-1,0
13 Carl Erixon03SWEMölndals AIK2,92-1,7
14 Petter Rönning01SWEIF Kville2,91-0,6
15 Nils Jensen01SWESävedalens AIK2,861,9
16 Alexander Roos01SWEMölndals AIK2,85-0,4
17 Simon Hansson02SWEIF Rigor2,84-0,2
18 Markus Linder01SWEKongahälla AIK2,670,3
19 Johannes Kron01SWESävedalens AIK2,64-0,1
20 Arvid Mägi Theorin01SWEIF Kville2,55-0,7   2,54
21 Max Vulin01SWEIF Kville2,550,0   2,50
22 Olof Woxenius01SWESävedalens AIK2,45-0,8
23 Joel Norin02SWEGefle IF2,19-0,5


P10 Kula2.0 kg
11 jun
Arvid Mägi Theorin01SWEIF Kville7,37
Olof Morsing01SWESävedalens AIK7,17
Petter Rönning01SWEIF Kville6,21
Markus Linder01SWEKongahälla AIK5,97
William Karlsson03SWEKongahälla AIK5,71
Elias Brink01SWEIF Kville5,61
Ludvig Pålsson01SWESävedalens AIK5,58
Philip Ryding01SWEIF Kville5,30
Olof Woxenius01SWESävedalens AIK3,94
10 Joel Norin02SWEGefle IF3,76


P9 60m
Försök heat 112 jun
Sebastian Nørgård02DENSaeby IK10.14q
Marcus Widerberg02SWEHälle IF10.17q
Carl Hermansson03SWETingbergs AIS10.27q
Elliot Hartvigsen02SWESävedalens AIK10.78
Ville Larsson02SWEIFK Göteborg10.87
Vidar Wingqvist03SWEHälle IF11.41

Försök heat 212 jun
Jakob Rahm02SWESävedalens AIK 9.58q
Daniel Adolfsson02SWETingbergs AIS10.49q
Jesper Dimming02SWEÖrgryte IS10.58q
Alexander Strömberg-Karlsson02SWEHälle IF11.17
noa escobar särnbratt02SWESävedalens AIK11.21
Axel Höglund03SWEIF Kville12.15

Försök heat 312 jun
Fabian Steene03SWEIF Kville10.04q
Melin Samuel02SWEIF Kville10.09q
Filip Jonsson02SWEIFK Göteborg10.34q
Isac Knutson02SWESävedalens AIK11.06
Edwin Körner02SWEHälle IF11.11
Ludvig Nilsson02SWESävedalens AIK11.30

Försök heat 412 jun
Harry Johansson02SWEHälle IF10.35q
Allan Andersson03SWEIF Kville10.68q
Malte Celander02SWESävedalens AIK10.84
Elmer Evanson02SWEÖrgryte IS11.31
Daniel Göranson02SWESävedalens AIK11.34
David Adolfsson04SWETingbergs AIS11.61

Försök heat 512 jun
Nicholaj Richter02DENAalborg Atletik10.53q
Axel Olausson03SWEIF Kville10.59q
Emil Johansson02SWESävedalens AIK10.74
Måns Terfors03SWESävedalens AIK11.27
Sten Hagström03SWEIF Kville11.34
Axel Ovuka Andersson02SWESävedalens AIK11.89

Försök heat 612 jun
Gabriel Wallmark02SWESävedalens AIK 9.84q
Peter Svensson02SWEIF Rigor 9.90q
Edwin Andersson02SWEVarbergs GIF10.42q
Rasmus Samuelsson02SWEIFK Göteborg10.83
Alexander Wahlsten03SWESävedalens AIK12.38

Försök heat 712 jun
Måns Roos02SWEMölndals AIK10.47q
Emrik Taserud02SWESävedalens AIK10.57q
Johan Andersson03SWESävedalens AIK10.85
Leo Lidbrink03SWESävedalens AIK11.35
Leo Lundberg02SWESävedalens AIK12.28

Finalheat 12,012 jun
Jakob Rahm02SWESävedalens AIK 9.51
Sebastian Nørgård02DENSaeby IK 9.75
Fabian Steene03SWEIF Kville 9.75
Peter Svensson02SWEIF Rigor 9.84
Gabriel Wallmark02SWESävedalens AIK 9.98
Melin Samuel02SWEIF Kville10.19

Finalheat 212 jun
Marcus Widerberg02SWEHälle IF 9.91
Harry Johansson02SWEHälle IF10.20
Carl Hermansson03SWETingbergs AIS10.24
Filip Jonsson02SWEIFK Göteborg10.25
Edwin Andersson02SWEVarbergs GIF10.42
Måns Roos02SWEMölndals AIK10.56

Finalheat 312 jun
Daniel Adolfsson02SWETingbergs AIS10.17
Jesper Dimming02SWEÖrgryte IS10.41
Nicholaj Richter02DENAalborg Atletik10.47
Emrik Taserud02SWESävedalens AIK10.58
Axel Olausson03SWEIF Kville10.68
Allan Andersson03SWEIF Kville10.75


P9 300m
Finalheat 112 jun
Måns Roos02SWEMölndals AIK58.757
Filip Jonsson02SWEIFK Göteborg61.8510
Allan Andersson03SWEIF Kville65.4917
Måns Terfors03SWESävedalens AIK65.6318
Daniel Göranson02SWESävedalens AIKej start-
Fabian Steene03SWEIF Kvilleej start-

Finalheat 212 jun
Sebastian Nørgård02DENSaeby IK54.881Rekord
Axel Söderbaum02SWEVarbergs GIF58.064
Daniel Adolfsson02SWETingbergs AIS62.4212
Malte Celander02SWESävedalens AIK67.1019
Vidar Wingqvist03SWEHälle IF71.1424
Elmer Evanson02SWEÖrgryte IS73.7727

Finalheat 312 jun
Elliot Hartvigsen02SWESävedalens AIK59.098
Gabriel Wallmark02SWESävedalens AIK61.389
Ville Larsson02SWEIFK Göteborg62.4413
Ludvig Jernmark-Burrows03SWEHälle IF62.8014
Johan Andersson03SWESävedalens AIK68.0821

Finalheat 412 jun
Melin Samuel02SWEIF Kville58.706
noa escobar särnbratt02SWESävedalens AIK62.4212
Isac Knutson02SWESävedalens AIK63.3515
Leo Lundberg02SWESävedalens AIK69.1722
Jesper Dimming02SWEÖrgryte ISej start-
Sten Hagström03SWEIF Kvilleej start-

Finalheat 512 jun
Nicholaj Richter02DENAalborg Atletik55.042
Axel Olausson03SWEIF Kville63.6716
Axel Höglund03SWEIF Kville69.2123
Viking Hesse03SWESävedalens AIK72.5925
Alexander Wahlsten03SWESävedalens AIK74.9428
Axel Ovuka Andersson02SWESävedalens AIK78.6429

Finalheat 612 jun
Jakob Rahm02SWESävedalens AIK55.083
Marcus Widerberg02SWEHälle IF58.135
Carl Hermansson03SWETingbergs AIS61.8711
Rasmus Samuelsson02SWEIFK Göteborg67.8920
Alexander Strömberg-Karlsson02SWEHälle IF72.9026
Ludvig Nilsson02SWESävedalens AIKej start-


P9 Längd
12 jun
Sebastian Nørgård02DENSaeby IK3,74-1,5
Marcus Widerberg02SWEHälle IF3,55-1,7
Peter Svensson02SWEIF Rigor3,46-1,0
Jakob Rahm02SWESävedalens AIK3,45-2,8
Gabriel Wallmark02SWESävedalens AIK3,36-1,0
Fabian Steene03SWEIF Kville3,34-1,8
Axel Söderbaum02SWEVarbergs GIF3,28-1,2
Harry Johansson02SWEHälle IF3,25-1,1
Daniel Adolfsson02SWETingbergs AIS3,18-1,1
10 Nicholaj Richter02DENAalborg Atletik3,11-0,7
11 Melin Samuel02SWEIF Kville2,99-1,1
12 Elliot Hartvigsen02SWESävedalens AIK2,94-2,2
13 Filip Jonsson02SWEIFK Göteborg2,91-0,5
14 Elmer Evanson02SWEÖrgryte IS2,83-1,6
15 Anton Alpsten02SWESävedalens AIK2,81-2,2   2,53
16 Jesper Dimming02SWEÖrgryte IS2,81-1,9   2,50
17 Allan Andersson03SWEIF Kville2,80-2,4
18 Emil Johansson02SWESävedalens AIK2,79-1,1
19 Ville Larsson02SWEIFK Göteborg2,78-0,9   2,78
20 Sten Hagström03SWEIF Kville2,78-0,6   2,51
21 Rasmus Samuelsson02SWEIFK Göteborg2,74-0,3
22 Malte Celander02SWESävedalens AIK2,73-0,2
23 Isac Knutson02SWESävedalens AIK2,71-1,5
24 Johan Andersson03SWESävedalens AIK2,65-1,6
25 David Adolfsson04SWETingbergs AIS2,64-0,7   2,51
26 Axel Olausson03SWEIF Kville2,64-2,0   2,43
27 Emrik Taserud02SWESävedalens AIK2,64-1,5
28 noa escobar särnbratt02SWESävedalens AIK2,63-0,9   2,45
29 Axel Höglund03SWEIF Kville2,63-0,9   2,38
30 Ludvig Nilsson02SWESävedalens AIK2,49-1,4
31 Vidar Wingqvist03SWEHälle IF2,48-1,0
32 William Lundström03SWESävedalens AIK2,44-1,6   2,25
33 Edwin Körner02SWEHälle IF2,44-0,1   2,22
34 Viking Hesse03SWESävedalens AIK2,43-0,9
35 Måns Terfors03SWESävedalens AIK2,41-1,1
36 Liam Lemark03SWEIF Kville2,26-1,4
37 Axel Ovuka Andersson02SWESävedalens AIK1,73-2,2
38 Leo Lundberg02SWESävedalens AIK1,72-0,6


P9 Kula
12 jun
Gabriel Wallmark02SWESävedalens AIK7,27
Andreas Henriksson02SWEEslövs AI7,01
Sebastian Nørgård02DENSaeby IK6,93
Elliot Hartvigsen02SWESävedalens AIK6,48
Anton Alpsten02SWESävedalens AIK6,38
Jakob Rahm02SWESävedalens AIK5,94
Edwin Andersson02SWEVarbergs GIF5,68   5,63
Ludvig Nilsson02SWESävedalens AIK5,68   5,60
Fabian Steene03SWEIF Kville5,28
10 Malte Celander02SWESävedalens AIK5,24
11 Måns Roos02SWEMölndals AIK5,20
12 Daniel Adolfsson02SWETingbergs AIS5,14
13 Axel Höglund03SWEIF Kville5,12
14 Peter Svensson02SWEIF Rigor5,04
15 Isac Knutson02SWESävedalens AIK5,01
16 Alexander Strömberg-Karlsson02SWEHälle IF4,96   4,92
17 David Adolfsson04SWETingbergs AIS4,96   3,97
18 Jesper Dimming02SWEÖrgryte IS4,93
19 Sten Hagström03SWEIF Kville4,81
20 Axel Ovuka Andersson02SWESävedalens AIK4,43
21 Nicholaj Richter02DENAalborg Atletik4,42
22 Axel Olausson03SWEIF Kville4,38
23 Rasmus Samuelsson02SWEIFK Göteborg4,35
24 Filip Jonsson02SWEIFK Göteborg4,15
25 Johan Andersson03SWESävedalens AIK4,13
26 Daniel Göranson02SWESävedalens AIK3,96
27 Ville Larsson02SWEIFK Göteborg3,94
28 Alexander Wahlsten03SWESävedalens AIK3,66
29 Liam Lemark03SWEIF Kville3,44
30 noa escobar särnbratt02SWESävedalens AIK3,34
31 Leo Lundberg02SWESävedalens AIK2,84


K 100m
Försök heat 11,712 jun
Erica Pettersson90SWEIF Göta Karlstad11.93q
Tiina Leppäkoski90FINLahden Ahkera12.09q
Johanna Nilsson90SWEMölndals AIK12.55q
Matilda Kjellin93SWEMölndals AIK14.15

Försök heat 20,812 jun
Jenna Jokela90FINNakkilan Vire12.05q
Jasmin Showlah89FINViipurin Urheilijat Helsinki12.22q
Hanna WissSWEKFUM Örebro12.52q

Final1,812 jun
Jenna Jokela90FINNakkilan Vire11.91
Erica Pettersson90SWEIF Göta Karlstad11.93
Tiina Leppäkoski90FINLahden Ahkera12.01
Hanna WissSWEKFUM Örebro12.44
Johanna Nilsson90SWEMölndals AIK12.69
Jasmin Showlah89FINViipurin Urheilijat Helsinkiej start


K 200m
Final0,311 jun
Tiina Leppäkoski90FINLahden Ahkera24.68
Hanna WissSWEKFUM Örebro24.93
Jasmine ViittalaFINViipurin Urheilijat Helsinki25.25
Diana Nilsson91SWEVarbergs GIF26.64
Johanna Aalto89SWEIF Kville26.96


K 800m
Final12 jun
Dagmar Fæster Olsen94DENAlleröd Atletik 2:13.14
Caroline Andersson92SWEIF Göta Karlstad 2:25.94
Anna Rydin93SWEUllevi FK 2:26.76
Hanna Bergqvist91SWEÖrgryte IS 2:40.46
Lovisa Lindh91SWEUllevi FKbröt
Hanna Bergqvist91SWEÖrgryte ISej start
Isabel Carlsson87SWEUllevi FKej start


K 3000m
Final12 jun
Malin Strand93SWEIstrums SK10:35.78
Lina Rissvik94SWEMölndals AIK10:58.40F17 1
Rebecka Andersson93SWEStrömstad LK11:04.53
Shukri Omar94SWEGöteborgs KIK17:40.36F17 2
Johanna Nissén Karlsson93SWELidköpings ISej start


K Häck 100m84 cm
Final2,612 jun
Maja Rogemyr91SWEIF Göta Karlstad14.45
Jennifer Czerapowicz93SWEUllevi FK15.14


K Höjd
12 jun
Jennifer Czerapowicz93SWEUllevi FK155


K Längd
12 jun
Linda Berntsson87SWEMölndals AIK5,962,3ej godk.
Elin Larsson94SWEFalkenbergs IK5,933,8ej godk.
Johanna Froode90SWEÖrgryte IS5,833,7ej godk.
Lynn Johnson94SWEUllevi FK5,703,0ej godk.
Matilda Holm93SWEUllevi FK5,783,6   5,40 2,0
Johanna Nilsson90SWEMölndals AIK5,553,0ej godk.
Amanda Fredlund92SWEUllevi FK5,142,6   5,12 1,8
Martina Hollner93SWEIF Kville4,842,4   4,49 1,2
Natalie Westman93SWEVarbergs GIF4,824,1ej godk.
10 Ellen Darrell93SWEGöteborgs KIK4,813,6ej godk.
11 Melanie Ngwé93SWEIF Kville4,564,1ej godk.


K Tresteg
12 jun
Angelica Ström81SWEGefle IF12,843,3   12,67 1,9
Diana Nilsson91SWEVarbergs GIF11,621,3
Elina Rapp93SWEIK Sisu11,451,8
Sofie Hallman92SWESävedalens AIK10,794,3   10,61 1,5


K Kula4.0 kg
12 jun
Helena Engman76SWERiviera FI17,82
Jenny-Lee Angbah90SWEUllevi FK13,15
Rebecka Holmqvist89SWEMölndals AIK12,68
Camilla Svenstrup93DENDybvad IK7,69


K Diskus1.0 kg
11 jun
Sandra Andersson90SWEUllevi FK44,97
Marielle Bengtsson93SWETrollhättan FIK29,50


K Slägga4.0 kg
11 jun
Stephanie Ericson93SWEUllevi FK43,46
Sandra Sandin92SWEHerrljunga SK26,97


K Spjut600 g
12 jun
Camilla Svenstrup93DENDybvad IK24,09


F19 200m
Final0,611 jun
Madeleine Björlin-Delmar96SWEIFK Göteborg26.07
Caroline Andersson92SWEIF Göta Karlstad26.42
Linnea Harrysson92SWEUllevi FK26.72
Jessica Boo93SWELidköpings IS26.99


F17 100m
Försök heat 11,511 jun
Ellen Widengård95SWETanums IF12.96q
Kamila Pietruszka94SWEGöteborgs KIK13.02q
Felicia Höglund94SWEGöteborgs KIK13.04q
Eva Jensen94DENDybvad IK14.23

Försök heat 20,511 jun
Elin Larsson94SWEFalkenbergs IK12.65q
Nina Lundin95SWEGöteborgs KIK13.22q
Cassandra Lobo Vedel95DENAalborg Atletik13.27q
Stina Kilborn95SWEGöteborgs KIK13.29
Jennie Honkanen95SWEUllevi FK13.61

Final1,511 jun
Elin Larsson94SWEFalkenbergs IK12.66
Ellen Widengård95SWETanums IF12.98
Felicia Höglund94SWEGöteborgs KIK13.01
Kamila Pietruszka94SWEGöteborgs KIK13.05
Nina Lundin95SWEGöteborgs KIK13.19
Cassandra Lobo Vedel95DENAalborg Atletik13.55


F17 200m
Finalheat 12,112 jun
Betty Strandberg95SWEGefle IF26.051
Cassandra Lobo Vedel95DENAalborg Atletik27.304
Liv Vanggaard95DENDybvad IK28.166
Amanda Kalhøj97DENSaeby IK29.078
Linnea Kjellander94SWEUllevi FK29.749
Erica Johansson94SWETanums IFej start-

Finalheat 22,812 jun
Stina Kilborn95SWEGöteborgs KIK26.792
Felicia Höglund94SWEGöteborgs KIK27.033
Ellen Widengård95SWETanums IF27.325
Eveliina Hiltunen95SWEUllevi FK28.987
Jessica Bengtsson95SWESävedalens AIK30.1210


F17 800m
Final11 jun
Emilia Elofsson95SWELidköpings IS 2:20.32
Matilda Lago94SWEGöteborgs KIK 2:22.48
Evelina Beramand94SWEMölndals AIK 2:23.47
Liv Vanggaard95DENDybvad IK 2:24.24
Alice Andersson94SWESävedalens AIK 2:28.04
Alice Kristiansen94SWETanums IF 2:30.43
Eveliina Hiltunen95SWEUllevi FK 2:35.26


F17 Häck 100m76 cm
Final2,512 jun
Johanna Holmén Svensson95SWEAlingsås IF14.51
Frida Thorsås94NORUraedd FI14.91
Agnes Johansson95SWETrollhättan FIK15.29
Fanny Stewenhag95SWEAlingsås IF17.27
Mikaela Frankestål94SWEIF Rigor18.25


F17 Höjd
12 jun
Ellen Steneryd94SWEFalkenbergs IK155
Frida Gustafsson94SWEAlingsås IF150


F17 Längd
12 jun
Sandra Törnros95SWEGefle IF6,044,0   4,36 1,9
Elin Larsson94SWEFalkenbergs IK5,643,8   5,36 1,9
Frida Thorsås94NORUraedd FI5,603,0   3,53 1,1
Kamila Pietruszka94SWEGöteborgs KIK5,263,0   5,24 1,3
Johanna Konseleus95SWEUllevi FK4,911,2
Marielle Stålberg95SWEFalkenbergs IK4,891,1
Moa Karlin Josefsson94SWEUllevi FK4,861,6


F17 Tresteg
12 jun
Kamila Pietruszka94SWEGöteborgs KIK11,284,3   11,01 1,4
Moa Karlin Josefsson94SWEUllevi FK10,373,5ej godk.
Johanna Konseleus95SWEUllevi FK10,301,5


F17 Kula3.0 kg
11 jun
Frida Thorsås94NORUraedd FI12,50
Emma Palm94SWESävedalens AIK11,59
Anne Mortensen94DENDybvad IK9,58
Jenny Holm95SWEMölndals AIK9,38
Eva Jensen94DENDybvad IK8,70


F17 Slägga4.0 kg
11 jun
Sofia Sandin94SWEHerrljunga SK37,17
Anne Mortensen94DENDybvad IK23,80


F17 Spjut600 g
12 jun
Alexandra Johansson94SWEKFUM Örebro39,50
Linnea Sieker95SWEFalkenbergs IK35,93
Sofie Hammar95SWEMölndals AIK35,09
Mikaela Frankestål94SWEIF Rigor30,02
Eva Jensen94DENDybvad IK28,63
Anne Mortensen94DENDybvad IK28,06
Susann Kristiansen95SWETanums IF25,74


F15 100m
Försök heat 11,511 jun
Lisa Brorsson96SWEFalköpings FIK12.62q
Gabrielle Wehlander96SWEGöteborgs KIK12.87q
Amanda Löfström96SWEUllevi FK13.34q
Ulrika Pedersén96SWEIFK Göteborg14.10
Matilda Petersson96SWEHälle IF14.37

Försök heat 21,111 jun
Madeleine Björlin-Delmar96SWEIFK Göteborg12.95q
Izabella Salkola96SWEIF Rigor13.53q
Moa Lanngren96SWESävedalens AIK13.81q
Thea Widdgård96SWEHälle IF13.91

Final0,911 jun
Lisa Brorsson96SWEFalköpings FIK12.65
Gabrielle Wehlander96SWEGöteborgs KIK12.69
Madeleine Björlin-Delmar96SWEIFK Göteborg12.86
Amanda Löfström96SWEUllevi FK13.31
Izabella Salkola96SWEIF Rigor13.44
Moa Lanngren96SWESävedalens AIK14.02


F15 300m
Finalheat 112 jun
Gabrielle Wehlander96SWEGöteborgs KIK42.181
Hanna Palmqvist96SWEMölndals AIK42.312
Lisa Brorsson96SWEFalköpings FIK43.763
Elvira Erixon96SWEMölndals AIK44.414

Finalheat 212 jun
Anna Dahlsjö96SWEMölndals AIK45.565
Thea Widdgård96SWEHälle IF47.986
Matilda Petersson96SWEHälle IF48.927
Ellen Jonasson96SWEHälle IF50.068


F15 800m
Final11 jun
Linn Söderholm96SWESävedalens AIK 2:12.86
Matilda Andersson96SWESävedalens AIK 2:25.81
Malin Jonson96SWESävedalens AIK 2:27.45
Anna Dahlsjö96SWEMölndals AIK 2:28.52
Ellen Jonasson96SWEHälle IF 2:53.43
Thea Widdgård96SWEHälle IF 2:55.90


F15 Häck 80m76 cm
Final1,311 jun
Hanna Palmqvist96SWEMölndals AIK12.04Rekord
Hanna Bengtsson96SWESävedalens AIK12.58
Jennifer Karlsson96SWETanums IF12.83
Emma Westerlund96SWEUllevi FK13.04
Ulrika Pedersén96SWEIFK Göteborg14.75


F15 Höjd
11 jun
Frida Wikenstedt96SWEStrömstads IF162
Ellen Sander96SWELerum Friidrott150


F15 Längd
11 jun
Hanna Palmqvist96SWEMölndals AIK5,381,6
Hanna Bengtsson96SWESävedalens AIK5,183,2   5,09 1,3
Lisa Brorsson96SWEFalköpings FIK5,092,1   4,94 1,8
Jennifer Karlsson96SWETanums IF5,061,7
Izabella Salkola96SWEIF Rigor4,851,7
Alva Regnell96SWEGöteborgs KIK4,621,9
Emma Westerlund96SWEUllevi FK4,562,9   4,31 1,4
Felicia Andersson96SWEGöteborgs KIK4,541,9
Erica Dahl96SWEMölndals AIKX


F15 Tresteg
12 jun
Hanna Bengtsson96SWESävedalens AIK11,232,9   11,22 1,8
Alva Regnell96SWEGöteborgs KIK10,121,7
Ulrika Pedersén96SWEIFK Göteborg9,811,9


F15 Kula3.0 kg
12 jun
Lisa Einarsson96SWEEds SK12,07
Linn Hessler96SWEUllevi FK11,72
Emma Wernung96SWESävedalens AIK10,72
Tilda Kihlman96SWEMölndals AIK9,06
Sanna Ceder96SWEIFK HalmstadX


F15 Diskus0.6 kg
11 jun
Linn Hessler96SWEUllevi FK42,73
Emma Wernung96SWESävedalens AIK29,42


F15 Slägga3.0 kg
11 jun
Linn Hessler96SWEUllevi FK38,63
Emma Wernung96SWESävedalens AIK31,37


F15 Spjut400 g
12 jun
Linn Hessler96SWEUllevi FK36,05
Sara Kuutti96SWETingbergs AIS30,64
Emma Wernung96SWESävedalens AIK28,80
Hanna Palmqvist96SWEMölndals AIK18,13
Gabrielle Wehlander96SWEGöteborgs KIK13,77
Erica Dahl96SWEMölndals AIKX


F14 100m
Försök heat 10,111 jun
Louise Liljeblad 97SWEVarbergs GIF13.01q
Sofia Eklund97SWEMölndals AIK13.47q
Amanda Kalhøj97DENSaeby IK14.27
Amanda Lindman97SWEMölndals AIK14.54

Försök heat 22,511 jun
Maria José Valenzuela97SWEUllevi FK12.86q
Alice Svantesson97SWEIstrums SK13.03q
Kristin Walkhed97SWEMölndals AIK14.03
Siri Holmberg97SWEHälle IF14.75
Laura Maria Krogh97DENAalborg Atletik14.86

Försök heat 31,411 jun
Miranda Uttgren98SWETanums IF12.91q
Ebba Svantesson97SWEIstrums SK13.21q
Louise Johansson97SWEGöteborgs KIK13.55
Anna Skarin97SWEUllevi FK13.65
Rebecka Sellberg97SWEMölndals AIK13.95
Elin Jernberg97SWEHälle IF15.60

Final2,211 jun
Maria José Valenzuela97SWEUllevi FK12.84
Miranda Uttgren98SWETanums IF12.88
Louise Liljeblad 97SWEVarbergs GIF12.90
Alice Svantesson97SWEIstrums SK13.04
Ebba Svantesson97SWEIstrums SK13.17
Sofia Eklund97SWEMölndals AIKej start


F14 300m
Finalheat 112 jun
Louise Johansson97SWEGöteborgs KIK45.891
Klara Mellqvist97SWESävedalens AIK46.723
Kristin Olofsson-Hoffman97SWELerum Friidrott47.215
Matilda Andersson97SWEVarbergs GIF47.676
Laura Maria Krogh97DENAalborg Atletik51.519
Sofia Björk97SWEMölndals AIK53.9511

Finalheat 212 jun
Agnes Bengtsson97SWESävedalens AIK46.382
Rebecka Sellberg97SWEMölndals AIK46.914
Josefine Jensen97DENAalborg Atletik48.167
Kristin Walkhed97SWEMölndals AIK48.428
Sofie Larsen97DENAalborg Atletik52.5910


F14 800m
Final11 jun
Sara Christiansson97SWETrollhättan FIK 2:17.41
Mathilda Rydin97SWESävedalens AIK 2:23.15
Elin Svensson97SWEUllevi FK 2:23.32
Klara Mellqvist97SWESävedalens AIK 2:26.51
Josefine Jensen97DENAalborg Atletik 2:34.49
Ebba Svantesson97SWEIstrums SK 2:36.64
Alice Svantesson97SWEIstrums SK 2:37.73
Nosimo Sjögren97SWEIFK Göteborg 2:39.01


F14 2000m
Final12 jun
Linn Söderholm96SWESävedalens AIK 6:25.03F15 1
Sara Christiansson97SWETrollhättan FIK 6:40.52F14 1
Elin Svensson97SWEUllevi FK 6:55.14F14 2
Mathilda Rydin97SWESävedalens AIK 6:55.20F14 3
Matilda Andersson96SWESävedalens AIK 7:06.39F15 2
Josefine Jensen97DENAalborg Atletik 7:07.07F14 4
Klara Mellqvist97SWESävedalens AIK 7:15.00F14 5
Ellen Jonasson96SWEHälle IF 8:12.50F15 3


F14 Häck 80m
Finalheat 11,611 jun
Fanny Sandberg97SWEMölndals AIK12.871
Ebba Olsson97SWEBrattås CK12.892
Emma Harrysson97SWEBrattås CK13.173
Dagny Olofsson-Hoffman97SWELerum Friidrott13.526
Agnes Bengtsson97SWESävedalens AIK13.928
Frida Gustafsson97SWESävedalens AIK15.0210

Finalheat 21,111 jun
Viktoria Kemborn97SWEStenungsunds FI13.214
Sarah Nordin97SWETrollhättan FIK13.245
Amanda Kalhøj97DENSaeby IK13.717
Klara Mellqvist97SWESävedalens AIK14.269
Sofia Björk97SWEMölndals AIK17.6311


F14 Höjd
11 jun
Agnes Bengtsson97SWESävedalens AIK145
Viktoria Kemborn97SWEStenungsunds FI145
Amanda Melby97SWEVarbergs GIF140
Fanny Sandberg97SWEMölndals AIK140
Cajsa Gredenhag97SWESävedalens AIK140
Lisen Kymmer97SWESävedalens AIK130
Sofia Björk97SWEMölndals AIK120


F14 Längd
11 jun
Louise Liljeblad 97SWEVarbergs GIF5,261,7
Louise Johansson97SWEGöteborgs KIK4,921,0
Ebba Svantesson97SWEIstrums SK4,910,7
Alva Gustafsson97SWEMölndals AIK4,901,3
Amanda Melby97SWEVarbergs GIF4,76-0,1
Viktoria Kemborn97SWEStenungsunds FI4,61-0,8
Anna Skarin97SWEUllevi FK4,581,7
Rebecka Sellberg97SWEMölndals AIK4,451,6
Alice Svantesson97SWEIstrums SK4,322,0
10 Agnes Bengtsson97SWESävedalens AIK4,300,1
11 Matilda Andersson97SWEVarbergs GIF4,261,0
12 Lovisa Snygg97SWEUllevi FK4,170,4
13 Amanda Lindman97SWEMölndals AIK4,161,1
14 Klara Mellqvist97SWESävedalens AIK4,022,0
15 Kristin Walkhed97SWEMölndals AIK3,721,1
16 Olivia Krook97SWEHälle IF2,690,7
Alice Håkansson97SWEGöteborgs KIKX


F14 Tresteg
12 jun
Viktoria Kemborn97SWEStenungsunds FI10,513,1   10,48 1,5
Alva Gustafsson97SWEMölndals AIK10,473,3   10,28 1,8
Louise Johansson97SWEGöteborgs KIK10,133,4   9,86 1,9
Matilda Andersson97SWEVarbergs GIF10,063,4   9,50 1,1
Dagny Olofsson-Hoffman97SWELerum Friidrott10,052,0
Victoria Jacobsson97SWEUllevi FK9,904,0   9,53 2,0
Petra Pagil97SWEUllevi FK9,903,0   9,36 1,6
Kristin Olofsson-Hoffman97SWELerum Friidrott9,491,9
Lovisa Snygg97SWEUllevi FK9,212,8   9,17 0,7
10 Sofia Björk97SWEMölndals AIK8,052,5ej godk.


F14 Kula3.0 kg
12 jun
Ebba Olsson97SWEBrattås CK12,30
Amanda Holmberg98SWELidköpings IS10,81
Emma Harrysson97SWEBrattås CK10,22
Elin Svensson97SWEUllevi FK10,08
Elvira Nilsson97SWEVarbergs GIF10,05
Johanna Palm97SWESävedalens AIK9,46
Julia Niklasson97SWEIF Rigor9,00
Fanny Leandersson97SWEUllevi FK8,94
Elin Jernberg97SWEHälle IF7,36
10 Siri Holmberg97SWEHälle IF6,03
11 Laura Maria Krogh97DENAalborg Atletik5,44
12 Emmy Nordlund97SWEHälle IF5,16
Malene Mortensen97DENDybvad IKX


F14 Diskus0.6 kg
11 jun
Emma Harrysson97SWEBrattås CK32,57
Ebba Olsson97SWEBrattås CK31,23
Elvira Nilsson97SWEVarbergs GIF27,24
Klara Mellqvist97SWESävedalens AIK23,85
Fanny Leandersson97SWEUllevi FK22,25
Petra Pagil97SWEUllevi FK21,97
Lisen Kymmer97SWESävedalens AIK21,37
Frida Gustafsson97SWESävedalens AIK17,59
Laura Maria Krogh97DENAalborg Atletik16,77
10 Sofie Larsen97DENAalborg Atletik16,34
Sarah Nordin97SWETrollhättan FIKX


F14 Slägga3.0 kg
11 jun
Amanda Sandin97SWEHerrljunga SK33,30
Lina Hallberger97SWESvenljunga IK32,14
Alina Molokanova97SWEUllevi FK25,70
Malin Wernung98SWESävedalens AIK17,83


F14 Spjut400 g
12 jun
Ebba Olsson97SWEBrattås CK39,58
Emma Harrysson97SWEBrattås CK38,09
Johanna Palm97SWESävedalens AIK32,57
Sarah Nordin97SWETrollhättan FIK32,55
Louise Liljeblad 97SWEVarbergs GIF32,48
Elin Svensson97SWEUllevi FK32,38
Julia Niklasson97SWEIF Rigor28,50
Mathilda Rydin97SWESävedalens AIK25,59
Maria José Valenzuela97SWEUllevi FK24,80
10 Viktoria Kemborn97SWEStenungsunds FI20,97
11 Lisen Kymmer97SWESävedalens AIK20,79
12 Amanda Kalhøj97DENSaeby IK20,63
13 Laura Maria Krogh97DENAalborg Atletik16,23
14 Frida Gustafsson97SWESävedalens AIK15,11
15 Sofie Larsen97DENAalborg Atletik14,26
Alva Gustafsson97SWEMölndals AIKX


F13 80m
Försök heat 112 jun
Laerke Nielsson98DENAalborg Atletik10.90q
Ellinor Söderberg98SWEMölndals AIK11.09q
Stine Langer98DENAalborg Atletik11.42
Malin Wernung98SWESävedalens AIK12.03
Cecilia Jönsson98SWEIF Kville12.74

Försök heat 212 jun
Lisa Warfvinge98SWEVarbergs GIF10.68q
Sarah Besker98SWESävedalens AIK11.38
Isabelle Melin98SWEIF Kville11.82
Annie Fingal98SWESävedalens AIK12.61
Sara Overgaard98SWEIF Kville12.78

Försök heat 312 jun
Miranda Uttgren98SWETanums IF10.72q
Emma Söderström98SWEGöteborgs KIK10.74q
Anne Rantzau98DENAalborg Atletik11.81
Hanna Holmgren98SWESävedalens AIK11.97
Viktoria Ekström98SWEMölndals AIK12.47

Försök heat 412 jun
Josefin Persson98SWESävedalens AIK10.83q
Alicia Rydhem98SWEAlingsås IF11.53
Linn Sander 98SWELerum Friidrott11.63
Sofia Nordberg98SWESävedalens AIK11.74
Serena Dinu98SWEIF Kville12.19
Daniela Ramirez-Ekholm98SWEIF Kvilleej start

Final1,912 jun
Lisa Warfvinge98SWEVarbergs GIF10.53
Miranda Uttgren98SWETanums IF10.60
Laerke Nielsson98DENAalborg Atletik10.88
Josefin Persson98SWESävedalens AIK10.92
Ellinor Söderberg98SWEMölndals AIK11.09
Emma Söderström98SWEGöteborgs KIK11.14


F13 200m
Finalheat 13,012 jun
Laerke Nielsson98DENAalborg Atletik27.341
Miranda Uttgren98SWETanums IF27.392
Emma Söderström98SWEGöteborgs KIK27.833
Josefin Persson98SWESävedalens AIK29.205
Sarah Besker98SWESävedalens AIK29.828
Evelina Olsson98SWEIK Orient29.989

Finalheat 21,712 jun
Stine Langer98DENAalborg Atletik29.346
Sofia Nordberg98SWESävedalens AIK30.7310
Isabelle Melin98SWEIF Kville30.9312
Nicole Frankl98SWEUllevi FK32.2413
Sara Overgaard98SWEIF Kville33.1714

Finalheat 34,312 jun
Ellinor Söderberg98SWEMölndals AIK28.664
Linn Sander 98SWELerum Friidrott29.737
Hanna Holmgren98SWESävedalens AIK30.7811
Anna Bengtsson98SWESävedalens AIKej start-
Sara Sjögren98SWEStenungsunds FIej start-


F13 600m
Final11 jun
Moa Carlsson98SWESävedalens AIK 1:44.32
Ida Hilmersson98SWEIF Rigor 1:45.45
Josefin Persson98SWESävedalens AIK 1:45.47
Emma Kuutti 98SWETingbergs AIS 1:47.35
Alice Greberg98SWEMölndals AIK 1:51.84
Anna Bengtsson98SWESävedalens AIK 1:53.37
Sarah Besker98SWESävedalens AIK 1:55.72
Alexandra Simonsen98SWEMölndals AIK 1:55.84
Sara Molnar98SWEMölndals AIK 1:57.88
10 Laura Nörgaard98DENAalborg Atletik 2:01.61
11 Nora Berglin98SWEMölndals AIK 2:03.30


F13 1500m
Final12 jun
Josefin Persson98SWESävedalens AIK 5:07.38F13 1
Moa Carlsson98SWESävedalens AIK 5:08.15F13 2
Kerstin Wadman98SWEGöteborgs KIK 5:10.66F13 3
Alice Greberg98SWEMölndals AIK 5:16.07F13 4
Felicia Buiten98SWEIF Kville 5:19.13F13 5
Alexandra Simonsen98SWEMölndals AIK 5:19.92F13 6
Anna Bengtsson98SWESävedalens AIK 5:31.00F13 7
Beatrice Brink99SWEIF Kville 5:33.47F12 1
Julia Nielsen01SWESävedalens AIK 5:37.02F12 2
10 Ellen Stübner98SWEGöteborgs KIK 5:37.44F13 8
11 Wilma Nielsen01SWESävedalens AIK 5:38.64F12 3
12 Sara Molnar98SWEMölndals AIK 5:51.63F13 9
13 Emma Johansson99SWEGöteborgs KIK 6:02.67F12 4
14 Luana Klaric-Lundh99SWEGöteborgs KIK 6:16.92F12 5
15 Carolina Andersson99SWEIF Rigor 6:50.13F12 6


F13 Häck 60m76 cm
Finalheat 11,111 jun
Amanda Holmberg98SWELidköpings IS10.191
Sara Sjögren98SWEStenungsunds FI10.542
Felicia Buiten98SWEIF Kville11.705
Sara Overgaard98SWEIF Kville11.916
Annie Fingal98SWESävedalens AIK12.327

Finalheat 20,711 jun
Laura Nörgaard98DENAalborg Atletik10.923
Daniela Ramirez-Ekholm98SWEIF Kville11.644
Nora Berglin98SWEMölndals AIK12.968
Nicole Frankl98SWEUllevi FK13.039


F13 Höjd
12 jun
Sofia Lindwall98SWEGöteborgs KIK150
Anne Rantzau98DENAalborg Atletik145
Emma Söderström98SWEGöteborgs KIK145
Viktoria Ekström98SWEMölndals AIK140
Stina Ahlbertz98SWEGöteborgs KIK140
Kerstin Wadman98SWEGöteborgs KIK140
Linn Sander 98SWELerum Friidrott135
Sofia Nordberg98SWESävedalens AIK135
Evelina Olsson98SWEIK Orient135
10 Laura Nörgaard98DENAalborg Atletik130
11 Elin Störholt98SWEMölndals AIK130
12 Cecilia Jönsson98SWEIF Kville130
13 Annie Fingal98SWESävedalens AIK125
14 Malin Wernung98SWESävedalens AIK125
15 victoria jung98SWESävedalens AIK120


F13 Längdzon
11 jun
Laerke Nielsson98DENAalborg Atletik4,91-1,2
Lisa Warfvinge98SWEVarbergs GIF4,79-1,5
Sara Sjögren98SWEStenungsunds FI4,64-2,4
Daniela Ramirez-Ekholm98SWEIF Kville4,48-2,5
Stina Ahlbertz98SWEGöteborgs KIK4,47-1,7
Elin Störholt98SWEMölndals AIK4,46-1,7   4,44
Josefin Persson98SWESävedalens AIK4,46-1,5   4,37
Anne Rantzau98DENAalborg Atletik4,38-2,0
Sara Leth98SWEMölndals AIK4,08-1,6
10 Felicia Buiten98SWEIF Kville4,05-0,8
11 Stine Langer98DENAalborg Atletik4,04-1,9
12 Anna Bengtsson98SWESävedalens AIK3,99-0,8
13 Sarah Besker98SWESävedalens AIK3,80-1,2
14 Isabelle Melin98SWEIF Kville3,76-0,8
15 Sara Overgaard98SWEIF Kville3,57-3,3
16 Annie Fingal98SWESävedalens AIK3,55-2,7


F13 Trestegzon
12 jun
Laerke Nielsson98DENAalborg Atletik10,65-0,2
Sofia Lindwall98SWEGöteborgs KIK10,29-2,5
Sara Sjögren98SWEStenungsunds FI10,06-1,3
Ida Hilmersson98SWEIF Rigor9,53-2,0
Anne Rantzau98DENAalborg Atletik9,39-0,5
Fatima Kone99SWEUllevi FK9,31-2,7
Felicia Buiten98SWEIF Kville9,04-0,9
Anna Bengtsson98SWESävedalens AIK8,91-2,9
Serena Dinu98SWEIF Kville8,61-1,7
10 Isabelle Melin98SWEIF Kville8,29-2,2
11 Sara Overgaard98SWEIF Kville8,17-0,8


F13 Kula2.0 kg
12 jun
Amanda Holmberg98SWELidköpings IS13,55
Sara Sjögren98SWEStenungsunds FI11,54
Laerke Nielsson98DENAalborg Atletik10,76
Malin Wernung98SWESävedalens AIK10,23
Josefin Persson98SWESävedalens AIK9,30
Nicole Frankl98SWEUllevi FK9,22
Anna Bengtsson98SWESävedalens AIK8,58
Isabelle Melin98SWEIF Kville8,00
Felicia Buiten98SWEIF Kville7,46
10 Stine Langer98DENAalborg Atletik7,11
11 Serena Dinu98SWEIF Kville6,84
12 Rebecka Frankestål99SWEIF Rigor6,04


F13 Diskus0.6 kg
11 jun
Amanda Holmberg98SWELidköpings IS30,88
Josefin Persson98SWESävedalens AIK18,57
Nicole Frankl98SWEUllevi FK17,93
Alva Hilmersson98SWEIF Rigor17,07
Stine Langer98DENAalborg Atletik15,14


F13 Spjut400 g
12 jun
Amanda Holmberg98SWELidköpings IS32,83
Sofia Nordén98SWEStenungsunds FI24,37
Josefin Persson98SWESävedalens AIK20,02
Malin Wernung98SWESävedalens AIK15,28
Annie Fingal98SWESävedalens AIK11,70
Rebecka Frankestål99SWEIF Rigor10,25


F12 80m
Försök heat 14,412 jun
Miranda Widdgård99SWEHälle IF11.00q
Madeleine Söderlund99SWELerum Friidrott11.09q
Sif Poulsen99SWEIF Rigor11.64q
Anne Farum Kristensen99DENSaeby IK11.89q
Signe Glinvad Krogh99DENSaeby IK12.36

Försök heat 22,912 jun
Lina Jehander99SWEGöteborgs KIK11.36q
Ellinor Kleiven99SWESävedalens AIK11.45q
Anna Widerberg99SWEHälle IF11.99
Luana Klaric-Lundh99SWEGöteborgs KIK12.62
Anne Bak Christensen99DENSaeby IK13.65
Emma Østergaard99DENSaeby IKej start

Försök heat 32,212 jun
Frida Johansson99SWEMölndals AIK11.57q
Stephanie Pedersen99DENSaeby IK12.10
Sandra Lindholm99SWELerum Friidrott12.26
Astrid Woxenius99SWESävedalens AIK12.87
Celina Lund99DENAalborg Atletik13.29
Hanna Menonen99SWEGöteborgs KIK13.54

Försök heat 43,112 jun
Lisa Petrusson99SWEMölndals AIK11.15q
Erika Amundsson99SWEIF Rigor11.75q
Tilda Berensson99SWEIF Kville11.87q
Mathilda Fogelberg99SWEÖrgryte IS12.05
Isa Rönneblad99SWEIF Rigor12.08
Linnea Lind99SWESävedalens AIK13.71
Anne Petersen99DENSaeby IKej start

Försök heat 52,812 jun
Rebecca Strand99SWEÖrgryte IS11.83q
Sofia Olsson99SWESävedalens AIK11.87q
Caroline Nilsson99SWEGöteborgs KIK11.91
Sara Petersson99SWEHälle IF12.06
Iouise Østergård99DENSaeby IK12.38
Ida Ingeström99SWEMölndals AIK12.48

Finalheat 13,412 jun
Miranda Widdgård99SWEHälle IF10.97
Madeleine Söderlund99SWELerum Friidrott11.09
Lisa Petrusson99SWEMölndals AIK11.18
Lina Jehander99SWEGöteborgs KIK11.35
Frida Johansson99SWEMölndals AIK11.51
Ellinor Kleiven99SWESävedalens AIK11.54

Finalheat 21,812 jun
Sif Poulsen99SWEIF Rigor11.62
Erika Amundsson99SWEIF Rigor11.82
Anne Farum Kristensen99DENSaeby IK11.84
Rebecca Strand99SWEÖrgryte IS11.86
Sofia Olsson99SWESävedalens AIK12.05
Tilda Berensson99SWEIF Kville12.29


F12 200m
Finalheat 10,912 jun
Miranda Widdgård99SWEHälle IF28.581
Madeleine Söderlund99SWELerum Friidrott29.182
Lisa Petrusson99SWEMölndals AIK30.015
Sofia Olsson99SWESävedalens AIK32.6319
Iouise Østergård99DENSaeby IK33.0522
Anne Bak Christensen99DENSaeby IK36.6030

Finalheat 22,412 jun
Lina Toremark99SWEÖrgryte IS30.286
Caroline Nilsson99SWEGöteborgs KIK30.648
Erika Amundsson99SWEIF Rigor30.659
Signe Glinvad Krogh99DENSaeby IK31.7715
Ida Ingeström99SWEMölndals AIK32.2818
Celina Lund99DENAalborg Atletik35.3127

Finalheat 32,112 jun
Sara Petersson99SWEHälle IF31.0311
Anne Farum Kristensen99DENSaeby IK31.6313
Rebecca Strand99SWEÖrgryte IS31.7714
Beatrice Brink99SWEIF Kville32.8920
Helena Nyby99DENDybvad IK33.1023
Carolina Andersson99SWEIF Rigor34.4926

Finalheat 42,512 jun
Lina Jehander99SWEGöteborgs KIK29.303
Ellinor Kleiven99SWESävedalens AIK29.654
Tilda Berensson99SWEIF Kville30.467
Frida Johansson99SWEMölndals AIK30.8810
Stephanie Pedersen99DENSaeby IK31.3412
Mathilda Fogelberg99SWEÖrgryte IS32.0716

Finalheat 51,612 jun
Signe Jensen99DENDybvad IK32.2417
Luana Klaric-Lundh99SWEGöteborgs KIK33.0421
Sandra Lindholm99SWELerum Friidrott33.3724
Astrid Woxenius99SWESävedalens AIK34.1025
Hanna Menonen99SWEGöteborgs KIK35.5428
Isabella Svensson99SWEIF Rigor36.4329


F12 600m
Finalheat 111 jun
Sara Gunnarsson99SWEMölndals AIK 1:55.091
Signe Jensen99DENDybvad IK 1:56.402
Beatrice Brink99SWEIF Kville 1:56.793
Emma Magnusson99SWEMölndals AIK 1:56.894
Cornelia Storm-Karlén99SWELidköpings IS 2:06.6910
Anna Kuutti 99SWETingbergs AIS 2:08.6714
Evelina Hall99SWEMölndals AIK 2:24.3515
Sofia Olsson99SWESävedalens AIKej start-

Finalheat 211 jun
Kajsa Högberg99SWEIF Rigor 1:56.995
Miranda Widdgård99SWEHälle IF 2:00.416
Sara Petersson99SWEHälle IF 2:00.897
Tilda Berensson99SWEIF Kville 2:01.478
Caroline Nilsson99SWEGöteborgs KIK 2:04.789
Anna Widerberg99SWEHälle IF 2:06.7311
Luana Klaric-Lundh99SWEGöteborgs KIK 2:07.9812
Anne Bak Christensen99DENSaeby IK 2:08.0613
Mathilda Fogelberg99SWEÖrgryte ISbröt-
Alica Warren99SWEIF Rigorej start-


F12 Häck 60m76 cm
Finalheat 10,011 jun
Miranda Widdgård99SWEHälle IF11.825
Tilda Berensson99SWEIF Kville12.066
Emma Østergaard99DENSaeby IK12.5812
Kajsa Högberg99SWEIF Rigor12.7413
Ellinor Kleiven99SWESävedalens AIK13.1817
Evelina Hall99SWEMölndals AIK13.9519

Finalheat 20,011 jun
Isa Rönneblad99SWEIF Rigor11.471
Sara Gunnarsson99SWEMölndals AIK11.523
Lina Jehander99SWEGöteborgs KIK12.067
Iouise Østergård99DENSaeby IK12.3810
Astrid Woxenius99SWESävedalens AIK13.4018

Finalheat 31,011 jun
Sif Poulsen99SWEIF Rigor11.564
Emma Magnusson99SWEMölndals AIK12.208
Lizzie Hager99SWELerum Friidrott12.9215
Elin Fredvi00SWEAlingsås IF14.0720
Sofia Olsson99SWESävedalens AIKej start-

Finalheat 41,011 jun
Janni Kristensen99DENSaeby IK11.492
Moa Rylander99SWEMölndals AIK12.339
Alica Warren99SWEIF Rigor12.3911
Sandra Lindholm99SWELerum Friidrott12.8614
Luana Klaric-Lundh99SWEGöteborgs KIK12.9416
Lisa Lindskog99SWEAlingsås IF17.7121


F12 Höjd
12 jun
Janni Kristensen99DENSaeby IK135
Helena Nyby99DENDybvad IK135
Madeleine Söderlund99SWELerum Friidrott130
Signe Glinvad Krogh99DENSaeby IK130
Lina Toremark99SWEÖrgryte IS130
Katrine Christensen99DENDybvad IK125
Astrid Woxenius99SWESävedalens AIK125
Anne Bak Christensen99DENSaeby IK125
Louise Löfgren99SWEIF Rigor120
10 Stephanie Pedersen99DENSaeby IK120
11 Anne Petersen99DENSaeby IK120
12 Signe Jensen99DENDybvad IK120
13 Cornelia Storm-Karlén99SWELidköpings IS120
14 Emma Østergaard99DENSaeby IK115
15 Iouise Østergård99DENSaeby IK115
16 Sonja Wengström99SWESävedalens AIK105


F12 Längdzon
11 jun
Johanna Andersson99SWELerum Friidrott4,47-1,6
Miranda Widdgård99SWEHälle IF4,43-1,0
Caroline Nilsson99SWEGöteborgs KIK4,36-1,1
Rebecca Strand99SWEÖrgryte IS4,25-1,6
Alica Warren99SWEIF Rigor4,20-1,1
Lisa Petrusson99SWEMölndals AIK4,14-1,9
Isa Rönneblad99SWEIF Rigor4,07-2,1   3,99
Mathilda Fogelberg99SWEÖrgryte IS4,07-1,3   3,60
Sif Poulsen99SWEIF Rigor3,94-2,5
10 Lina Toremark99SWEÖrgryte IS3,91-1,3   3,88
11 Helena Nyby99DENDybvad IK3,91-1,3   3,84
12 Sara Gunnarsson99SWEMölndals AIK3,90-1,8
13 Moa Rylander99SWEMölndals AIK3,89-1,1
14 Kajsa Högberg99SWEIF Rigor3,87-0,9
15 Signe Glinvad Krogh99DENSaeby IK3,85-2,2
16 Astrid Woxenius99SWESävedalens AIK3,79-2,2   3,74
17 Agnes Ingvarsson99SWEVarbergs GIF3,79-1,0   3,68
18 Hanna Borgemyr99SWETrollhättan FIK3,78-1,9
19 Elin Liljeblad99SWEVarbergs GIF3,77-1,8
20 Anna Widerberg99SWEHälle IF3,75-2,7
21 Anne Farum Kristensen99DENSaeby IK3,74-2,8
22 Tilda Berensson99SWEIF Kville3,72-2,3
23 Lizzie Hager99SWELerum Friidrott3,70-2,5
24 Sandra Lindholm99SWELerum Friidrott3,64-2,5
25 Emma Magnusson99SWEMölndals AIK3,62-1,0
26 Iouise Østergård99DENSaeby IK3,59-2,2
27 Stephanie Pedersen99DENSaeby IK3,54-1,8
28 Sara Petersson99SWEHälle IF3,49-1,0
29 Anne Bak Christensen99DENSaeby IK3,46-3,7
30 Cornelia Storm-Karlén99SWELidköpings IS3,44-1,4
31 Luana Klaric-Lundh99SWEGöteborgs KIK3,43-3,2
32 Emma Østergaard99DENSaeby IK3,26-1,7
33 Celina Lund99DENAalborg Atletik3,21-1,3
34 Emma Söderqvist99SWELerum Friidrott3,16-0,7
35 Sonja Wengström99SWESävedalens AIK3,13-1,8
36 Evelina Hall99SWEMölndals AIK3,06-2,5


F12 Kula2.0 kg
11 jun
Ida Olsson99SWEIF Hagen FK10,60
Julia Nilsson00SWEUF Contact9,84
Anne Farum Kristensen99DENSaeby IK9,18
Maria Runneberger99SWESävedalens AIK8,84
Janni Kristensen99DENSaeby IK8,75
Cornelia Storm-Karlén99SWELidköpings IS8,08
Signe Jensen99DENDybvad IK7,92
Moa Rylander99SWEMölndals AIK7,83
Julia Kristiansson99SWETingbergs AIS7,55
10 Hanna Borgemyr99SWETrollhättan FIK7,52
11 Katrine Christensen99DENDybvad IK7,43
12 Signe Glinvad Krogh99DENSaeby IK7,20
13 Luana Klaric-Lundh99SWEGöteborgs KIK7,18
14 Elin Liljeblad99SWEVarbergs GIF7,12
15 Iouise Østergård99DENSaeby IK6,84
16 Stephanie Pedersen99DENSaeby IK6,83
17 Sofia Olsson99SWESävedalens AIK6,65
18 Ellinor Kleiven99SWESävedalens AIK6,53
19 Celina Lund99DENAalborg Atletik6,26
20 Kajsa Högberg99SWEIF Rigor6,22
21 Emma Østergaard99DENSaeby IK6,20
22 Agnes Ingvarsson99SWEVarbergs GIF6,15
23 Sif Poulsen99SWEIF Rigor6,07
24 Anne Bak Christensen99DENSaeby IK5,93
25 Astrid Woxenius99SWESävedalens AIK5,53


F12 Diskus0.6 kg
11 jun
Ida Olsson99SWEIF Hagen FK23,97
Janni Kristensen99DENSaeby IK21,81
Anne Farum Kristensen99DENSaeby IK20,16
Helena Nyby99DENDybvad IK18,03
Maria Runneberger99SWESävedalens AIK17,86
Signe Jensen99DENDybvad IK16,34
Isa Rönneblad99SWEIF Rigor13,74
Hanna Borgemyr99SWETrollhättan FIK13,09
Julia Nilsson 00SWEVarbergs GIF11,06
10 Katrine Christensen99DENDybvad IK9,67


F12 Spjut400 g
12 jun
Anne Farum Kristensen99DENSaeby IK24,03
Emma Østergaard99DENSaeby IK21,13
Helena Nyby99DENDybvad IK20,49
Isa Rönneblad99SWEIF Rigor19,17
Janni Kristensen99DENSaeby IK18,99
Cornelia Storm-Karlén99SWELidköpings IS18,51
Hanna Borgemyr99SWETrollhättan FIK18,08
Anna Kuutti 99SWETingbergs AIS16,82
Carolina Andersson99SWEIF Rigor16,40
10 Signe Glinvad Krogh99DENSaeby IK16,30
11 Celina Lund99DENAalborg Atletik15,40
12 Katrine Christensen99DENDybvad IK15,15
13 Luana Klaric-Lundh99SWEGöteborgs KIK13,72   10,59
14 Sif Poulsen99SWEIF Rigor12,88
15 Anne Petersen99DENSaeby IK11,97
16 Sofia Olsson99SWESävedalens AIK4,60
Olivia Tengberg99SWEIF RigorX


F11 60m
Försök heat 112 jun
Madeleine Winberg00SWEMölndals AIK 8.93q
Henriette Schnack00DENAalborg Atletik 9.18q
Agnes Nogueras00SWEGöteborgs KIK 9.61
Ella Zackrisson00SWEGöteborgs KIK 9.74
Matilda Ekenberg00SWESävedalens AIK 9.76
Matilda Fröberg00SWEIF Rigor10.76

Försök heat 212 jun
Kajsa Nilsson00SWEUF Contact 8.84q
Ebba Molinder00SWEMölndals AIK 9.34q
Elin Fredvi00SWEAlingsås IF 9.69
Karoline Winther Mortensen00DENAalborg Atletik 9.70
Vilma Hansson00SWEMölndals AIK10.01
Tova Elvesson00SWEVarbergs GIF10.35

Försök heat 312 jun
Hedda Jagstedt00SWEGöteborgs KIK 9.10q
Ebba Jernmark-Burrows00SWEHälle IF 9.31q
Elin Thorsson00SWEIF Kville 9.38
Nathalie Richter00DENAalborg Atletik 9.44
Elsa Strömer00SWESävedalens AIK 9.70
Anna HolménSWEAlingsås IF10.52

Försök heat 412 jun
Elin Fredriksson00SWEIF Kville 9.00q
Emma Andreasson00SWESävedalens AIK 9.22q
Wilma Källquist00SWEÖrgryte IS 9.23q
Alice Kjellander00SWESävedalens AIK 9.24q
Julia Björkman00SWEIF Kville 9.34
Camilla Roed Westergaard00DENAalborg Atletik10.33

Försök heat 512 jun
Mathilde Pritzel Nielsen00DENAalborg Atletik 8.64q
Julia Nilsson00SWEUF Contact 9.10q
Cornelia Rutgersson00SWEBrattås CK 9.55
Ida Björk00SWEMölndals AIK 9.74
Elin Eriksson00SWEIF Kville10.14
Linnéa Hovtun00SWEÖrgryte IS10.42

Finalheat 12,412 jun
Mathilde Pritzel Nielsen00DENAalborg Atletik 8.65
Kajsa Nilsson00SWEUF Contact 8.81
Julia Nilsson00SWEUF Contact 8.95
Elin Fredriksson00SWEIF Kville 9.03
Hedda Jagstedt00SWEGöteborgs KIK 9.06
Madeleine Winberg00SWEMölndals AIK 9.12

Finalheat 23,112 jun
Wilma Källquist00SWEÖrgryte IS 9.08
Henriette Schnack00DENAalborg Atletik 9.14
Emma Andreasson00SWESävedalens AIK 9.14
Ebba Jernmark-Burrows00SWEHälle IF 9.36
Alice Kjellander00SWESävedalens AIK 9.39
Ebba Molinder00SWEMölndals AIK 9.39


F11 200m
Finalheat 12,012 jun
Henriette Schnack00DENAalborg Atletik30.974
Hedda Jagstedt00SWEGöteborgs KIK31.215
Karoline Winther Mortensen00DENAalborg Atletik32.9511
Matilda Ekenberg00SWESävedalens AIK33.2414
Elin Eriksson00SWEIF Kville33.6616

Finalheat 21,912 jun
Kajsa Nilsson00SWEUF Contact29.551
Martina Börjesson00SWELerum Friidrott31.898
Ebba Jernmark-Burrows00SWEHälle IF32.9812
Ebba Molinder00SWEMölndals AIK34.9719
Wilma Söderbaum00SWEVarbergs GIF36.1224

Finalheat 33,312 jun
Julia Nilsson00SWEUF Contact30.192
Alice Kjellander00SWESävedalens AIK31.476
Mathilde Pritzel Nielsen00DENAalborg Atletik33.0113
Elin Fredvi00SWEAlingsås IF34.0717
Camilla Roed Westergaard00DENAalborg Atletik35.7623

Finalheat 42,512 jun
Sara Dahlén00SWELerum Friidrott31.877
Emma Andreasson00SWESävedalens AIK32.8310
Agnes Nogueras00SWEGöteborgs KIK34.2718
Matilda Fröberg00SWEIF Rigor36.9725
Nathalie Lemark00SWEIF Kville39.1226

Finalheat 52,612 jun
Nathalie Richter00DENAalborg Atletik30.773
Madeleine Winberg00SWEMölndals AIK31.929
Ella Zackrisson00SWEGöteborgs KIK33.5815
Sofie Eriksson00SWESävedalens AIK35.0420
Ida Björk00SWEMölndals AIK35.3021
Linnéa Hovtun00SWEÖrgryte IS35.5022


F11 600m
Finalheat 111 jun
Klara Magnusson00SWEIF Hagen FK 1:48.871
Kajsa Nilsson00SWEUF Contact 1:50.482
Nathalie Richter00DENAalborg Atletik 1:52.003
Sara Dahlén00SWELerum Friidrott 2:00.734
Alice Kjellander00SWESävedalens AIK 2:01.415
Sofie Eriksson00SWESävedalens AIK 2:04.087
Astrid Ekström00SWEGöteborgs KIK 2:05.758
Elin Fredriksson00SWEIF Kville 2:10.1511
Elin Eriksson00SWEIF Kville 2:13.4612
10 Elin Fredvi00SWEAlingsås IF 2:16.1314
11 Amanda Mullins00SWEMölndals AIK 2:17.4117
Agnes Nogueras00SWEGöteborgs KIKej start-

Finalheat 211 jun
Ella Zackrisson00SWEGöteborgs KIK 2:02.806
Anna Gundin00SWEMölndals AIK 2:05.849
Ebba Molinder00SWEMölndals AIK 2:06.0410
Linnéa Hovtun00SWEÖrgryte IS 2:15.2313
Chioma Ezeh00SWEIF Kville 2:16.3115
Vilma Mårtensson00SWEVarbergs GIF 2:17.0816
Josefin Ahlgren Vennklev00SWEÖrgryte IS 2:21.8618
Linnea Andersson00SWEMölndals AIK 2:26.3319
Elina Hanson00SWEGöteborgs KIK 2:36.9020
Matilda Ekenberg00SWESävedalens AIKej start-
Malin Liljeroth00SWELerum Friidrottej start-


F11 Höjd
11 jun
Martina Börjesson00SWELerum Friidrott136
Cornelia Rutgersson00SWEBrattås CK130
Elin Fredriksson00SWEIF Kville130
Mathilde Pritzel Nielsen00DENAalborg Atletik125
Johanna Sköldborg00SWEIF Kville125
Olivia Melby00SWEVarbergs GIF120
Ella Zackrisson00SWEGöteborgs KIK120
Alice Kjellander00SWESävedalens AIK120
Henriette Schnack00DENAalborg Atletik120
10 Ebba Molinder00SWEMölndals AIK120
11 Malin Liljeroth00SWELerum Friidrott120
12 Anna Gundin00SWEMölndals AIK115
13 Karoline Winther Mortensen00DENAalborg Atletik115
14 Astrid Ekström00SWEGöteborgs KIK110
14 Matilda Ekenberg00SWESävedalens AIK110
16 Vilma Mårtensson00SWEVarbergs GIF110
17 Madeleine Winberg00SWEMölndals AIK110
18 Linnéa Hovtun00SWEÖrgryte IS110
19 Agnes Nogueras00SWEGöteborgs KIK110
20 Elin Eriksson00SWEIF Kville110
21 Emma Andreasson00SWESävedalens AIK105
21 Nathalie Richter00DENAalborg Atletik105
21 Siri Runge00SWEIF Kville105
21 Tilda Palmsten00SWEMölndals AIK105
21 Ella Blomquist00SWEÖrgryte IS105
26 Vilma Hansson00SWEMölndals AIK105
27 Elsa Wemmert00SWEIF Kville105
28 Nathalie Lemark00SWEIF Kville100
29 Josefin Nordberg00SWESävedalens AIK100
30 Elina Hanson00SWEGöteborgs KIK95
31 Camilla Roed Westergaard00DENAalborg Atletik95


F11 Längdzon
11 jun
Kajsa Nilsson00SWEUF Contact4,280,4
Julia Nilsson00SWEUF Contact4,140,0
Hedda Jagstedt00SWEGöteborgs KIK4,091,2
Klara Magnusson00SWEIF Hagen FK4,070,2
Mathilde Pritzel Nielsen00DENAalborg Atletik3,97-1,2
Matilda Ekenberg00SWESävedalens AIK3,960,2   3,90
Johanna Sköldborg00SWEIF Kville3,961,0   3,89
Nathalie Richter00DENAalborg Atletik3,920,0
Henriette Schnack00DENAalborg Atletik3,881,2
10 Elsa Wemmert00SWEIF Kville3,850,9
11 Olivia Melby00SWEVarbergs GIF3,750,2
12 Julia Björkman00SWEIF Kville3,740,0
13 Karoline Winther Mortensen00DENAalborg Atletik3,721,0
14 Alice Kjellander00SWESävedalens AIK3,711,5   3,70
15 Ebba Jernmark-Burrows00SWEHälle IF3,710,0   3,66
16 Ella Zackrisson00SWEGöteborgs KIK3,701,7
17 Linn Himmelmann00SWEMölndals AIK3,60-1,1
18 Elin Skarin00SWEUllevi FK3,580,0
19 Ebba Molinder00SWEMölndals AIK3,570,0   3,52
20 Astrid Ekström00SWEGöteborgs KIK3,570,0   3,50
21 Madeleine Winberg00SWEMölndals AIK3,530,0   3,38
22 Wilma Källquist00SWEÖrgryte IS3,530,0   3,24
23 Ida Björk00SWEMölndals AIK3,471,3
24 Cornelia Rutgersson00SWEBrattås CK3,380,5
25 Elin Fredvi00SWEAlingsås IF3,370,3
26 Camilla Roed Westergaard00DENAalborg Atletik3,29-0,1
27 Anna Rönner00SWEUllevi FK3,26-0,4
28 Linnéa Hovtun00SWEÖrgryte IS3,230,7
29 Amanda Mullins00SWEMölndals AIK3,200,0
30 Josefin Ahlgren Vennklev00SWEÖrgryte IS3,181,5   3,13
31 Malin Liljeroth00SWELerum Friidrott3,18-0,4   3,02
32 Agnes Nogueras00SWEGöteborgs KIK3,140,0
33 Ellen Andersson00SWESävedalens AIK3,130,0
34 Linnea Andersson00SWEMölndals AIK3,101,2
35 Elin Eriksson00SWEIF Kville3,09-0,6
36 Josefin Nordberg00SWESävedalens AIK3,011,5
37 Sara Dahlén00SWELerum Friidrott3,000,0   2,96
38 Elina Hanson00SWEGöteborgs KIK3,000,0   2,86
39 Åsa Fagergren00SWEKongahälla AIK2,940,4
40 Matilda Fröberg00SWEIF Rigor2,931,3
41 Vilma Mårtensson00SWEVarbergs GIF2,50-1,1


F11 Kula2.0 kg
11 jun
Julia Nilsson00SWEUF Contact10,13Rekord
Kajsa Nilsson00SWEUF Contact8,77
Johanna Sköldborg00SWEIF Kville7,88
Karoline Winther Mortensen00DENAalborg Atletik7,69
Emma Andreasson00SWESävedalens AIK7,26
Elin Fredriksson00SWEIF Kville6,83
Ella Blomquist00SWEÖrgryte IS6,78
Mathilde Pritzel Nielsen00DENAalborg Atletik6,71
Matilda Ekenberg00SWESävedalens AIK6,64
10 Henriette Schnack00DENAalborg Atletik6,55
11 Julia Nilsson 00SWEVarbergs GIF6,42
12 Madeleine Winberg00SWEMölndals AIK6,33
13 Alice Kjellander00SWESävedalens AIK6,15
14 Josefin Nordberg00SWESävedalens AIK6,11
15 Elsa Wemmert00SWEIF Kville6,08
16 Siri Runge00SWEIF Kville5,78
17 Anna Rönner00SWEUllevi FK5,44
18 Ellen Andersson00SWESävedalens AIK5,27
19 Camilla Roed Westergaard00DENAalborg Atletik5,21   4,85
20 Ida Björk00SWEMölndals AIK5,20
21 Elina Hanson00SWEGöteborgs KIK5,09
22 Nathalie Lemark00SWEIF Kville4,65
23 Matilda Fröberg00SWEIF Rigor4,43
24 Vilma Mårtensson00SWEVarbergs GIF4,32


F10 60m
Försök heat 112 jun
Tilde Johansson01SWEFalkenbergs IK 8.86q
Klara Mattsson01SWEÖrgryte IS 9.68q
Sofia Overgaard01SWEIF Kville10.33
Emilia Sjökvist Wiinikka01SWESävedalens AIK11.21
Kajsa Norman01SWESävedalens AIK11.29
Ebba Sundelin01SWESävedalens AIKej start

Försök heat 212 jun
Tindra Andblad01SWEÖrgryte IS 9.88
Alexandra Gullberg01SWESävedalens AIK 9.95
Gloria Christensen01SWEIF Kville 9.99
Melina Karlsson01SWELerum Friidrott10.32
Linnéa Löfqvist01SWESävedalens AIK10.36
Celine Ullström01SWEÖrgryte IS10.69

Försök heat 312 jun
Elina Kasperski01SWEBrattås CK 9.17q
Filippa Söderström01SWEGöteborgs KIK 9.37q
Julia Nielsen01SWESävedalens AIK 9.84q
Ronja Bökmark01SWELerum Friidrott 9.96
Wilma Nielsen01SWESävedalens AIK10.05
Olivia Lundbäck01SWESävedalens AIK10.31

Försök heat 412 jun
Hilda Gyldén01SWEIF Kville 9.62q
Ida Holmquist01SWESävedalens AIK10.12
Sara Lemming-Swerin01SWELerum Friidrott10.35
felicia escobar särnbratt01SWESävedalens AIK10.58
signe wettergren01SWESävedalens AIK10.63

Final2,312 jun
Tilde Johansson01SWEFalkenbergs IK 8.70
Elina Kasperski01SWEBrattås CK 9.03
Filippa Söderström01SWEGöteborgs KIK 9.37
Hilda Gyldén01SWEIF Kville 9.53
Klara Mattsson01SWEÖrgryte IS 9.54
Julia Nielsen01SWESävedalens AIK 9.88


F10 200m
Finalheat 12,212 jun
Hanna Gisselblad Seibt01SWESävedalens AIK33.635
Sofia Overgaard01SWEIF Kville34.5810
Ida Holmquist01SWESävedalens AIK34.8812
signe wettergren01SWESävedalens AIK34.9713
Gloria Christensen01SWEIF Kville36.7717
Emilia Sjökvist Wiinikka01SWESävedalens AIK38.3820

Finalheat 22,212 jun
Wilma Nielsen01SWESävedalens AIK32.653
Klara Mattsson01SWEÖrgryte IS33.947
Celine Ullström01SWEÖrgryte IS37.1818
Kajsa Norman01SWESävedalens AIK41.6622
Karolina Ilic01SWEIF Kville43.1923

Finalheat 31,912 jun
Tilde Johansson01SWEFalkenbergs IK29.531
Julia Nielsen01SWESävedalens AIK32.542
Tilda Ljungblom01SWESävedalens AIK33.254
Filippa Söderström01SWEGöteborgs KIK33.726
Alexandra Gullberg01SWESävedalens AIK34.189
Melina Karlsson01SWELerum Friidrott35.4115

Finalheat 42,112 jun
Ronja Bökmark01SWELerum Friidrott34.008
Hilda Gyldén01SWEIF Kville34.7411
Ebba Sundelin01SWESävedalens AIK35.3014
felicia escobar särnbratt01SWESävedalens AIK35.9516
Linnéa Löfqvist01SWESävedalens AIK38.0419
Flora Wingfors01SWEMajornas IK41.0521


F10 600m
Finalheat 111 jun
Tilde Johansson01SWEFalkenbergs IK 1:48.411
Julia Nielsen01SWESävedalens AIK 1:57.462
Wilma Nielsen01SWESävedalens AIK 1:58.503
Elvira Carlén01SWELerum Friidrott 2:10.897
signe wettergren01SWESävedalens AIK 2:12.969
Klara Mattsson01SWEÖrgryte IS 2:14.2111
Ronja Bökmark01SWELerum Friidrott 2:14.7712
Line Söderpalm01SWEÖrgryte IS 2:18.1715
Celine Ullström01SWEÖrgryte IS 2:18.7316
10 Emilia Sjökvist Wiinikka01SWESävedalens AIK 2:19.5417
11 Tilda Erixon01SWEMölndals AIK 2:36.4221

Finalheat 211 jun
Ella Wallfur Skiljic01SWESävedalens AIK 2:04.164
Hanna Gisselblad Seibt01SWESävedalens AIK 2:05.925
Sofia Overgaard01SWEIF Kville 2:09.076
Tilda Ljungblom01SWESävedalens AIK 2:12.388
Alexandra Gullberg01SWESävedalens AIK 2:13.7910
Ida Bengtsson02SWEIF Rigor 2:16.9513
Ida Holmquist01SWESävedalens AIK 2:17.3214
felicia escobar särnbratt01SWESävedalens AIK 2:20.8818
Felicia Storm-Karlén03SWELidköpings IS 2:29.9619
10 Anna Jansson Nilsson01SWESävedalens AIK 2:33.8020
Linnea Trygg02SWESävedalens AIKbröt-


F10 Höjd
11 jun
Elina Kasperski01SWEBrattås CK128
Hilda Gyldén01SWEIF Kville125
Molly Johansson02SWEFalkenbergs IK120
Elvira Carlén01SWELerum Friidrott115
Ebba Hager01SWELerum Friidrott110
Sofia Overgaard01SWEIF Kville110
Ronja Bökmark01SWELerum Friidrott105
Julia Nielsen01SWESävedalens AIK105
Elin Hellquist01SWESävedalens AIK105
felicia escobar särnbratt01SWESävedalens AIK105
Hanna Gisselblad Seibt01SWESävedalens AIK105
12 Sara Lemming-Swerin01SWELerum Friidrott105
12 Alexandra Gullberg01SWESävedalens AIK105
12 Ella Darrell01SWELerum Friidrott105
15 Tilda Erixon01SWEMölndals AIK100
16 Klara-Lina Birgersson01SWEKongahälla AIK100
17 Melina Karlsson01SWELerum Friidrott100
18 Tindra Andblad01SWEÖrgryte IS100
19 signe wettergren01SWESävedalens AIK95
19 Karolina Ilic01SWEIF Kville95
19 Louise Widell01SWESävedalens AIK95
22 Ebba Sundelin01SWESävedalens AIK95
23 Anna Jansson Nilsson01SWESävedalens AIK95
24 Linnéa Löfqvist01SWESävedalens AIK90
Emilia Sjökvist Wiinikka01SWESävedalens AIKX


F10 Längdzon
11 jun
Tilde Johansson01SWEFalkenbergs IK4,170,1
Klara-Lina Birgersson01SWEKongahälla AIK3,80-0,5
Elina Kasperski01SWEBrattås CK3,62-0,3
Alexandra Gullberg01SWESävedalens AIK3,60-0,4
Sofia Overgaard01SWEIF Kville3,580,0
Julia Nielsen01SWESävedalens AIK3,490,9
Tilda Ljungblom01SWESävedalens AIK3,44-0,1
Ella Darrell01SWELerum Friidrott3,280,4
Ida Holmquist01SWESävedalens AIK3,26-0,1
10 Molly Broback01SWESävedalens AIK3,251,4
11 Hilda Gyldén01SWEIF Kville3,230,1
12 Melina Karlsson01SWELerum Friidrott3,211,2
13 felicia escobar särnbratt01SWESävedalens AIK3,200,5
14 Elin Hellquist01SWESävedalens AIK3,190,0
15 Tindra Andblad01SWEÖrgryte IS3,14-0,1
16 Sara Lemming-Swerin01SWELerum Friidrott3,130,0   3,08
17 Ebba Hager01SWELerum Friidrott3,130,0   2,92
18 signe wettergren01SWESävedalens AIK3,070,0
19 Elvira Carlén01SWELerum Friidrott3,02-1,1
20 Wilma Nielsen01SWESävedalens AIK2,99-0,5
21 Anna Jansson Nilsson01SWESävedalens AIK2,98-1,6
22 Line Söderpalm01SWEÖrgryte IS2,930,0
23 Ida Bengtsson02SWEIF Rigor2,90-0,5
24 Ellinor Björklund01SWESävedalens AIK2,840,0
25 Ebba Sundelin01SWESävedalens AIK2,83-0,4
26 Matilda Karlsson01SWEKongahälla AIK2,670,0
27 Linnéa Löfqvist01SWESävedalens AIK2,62-0,9
28 Albina Olausson01SWEIF Kville2,59-1,1
29 Emilia Sjökvist Wiinikka01SWESävedalens AIK2,580,0
30 Louise Widell01SWESävedalens AIK2,39-0,4


F10 Kula2.0 kg
11 jun
Tilde Johansson01SWEFalkenbergs IK7,10
Molly Broback01SWESävedalens AIK6,60
Ida Holmquist01SWESävedalens AIK6,35
Klara-Lina Birgersson01SWEKongahälla AIK6,26
Sara Lemming-Swerin01SWELerum Friidrott6,25
Hilda Gyldén01SWEIF Kville6,03
Tilda Ljungblom01SWESävedalens AIK5,76
felicia escobar särnbratt01SWESävedalens AIK5,52
Flora Wingfors01SWEMajornas IK5,39
10 Emilia Sjökvist Wiinikka01SWESävedalens AIK5,17
11 Albina Olausson01SWEIF Kville5,10
12 Ronja Bökmark01SWELerum Friidrott4,92
13 Matilda Karlsson01SWEKongahälla AIK4,82
14 signe wettergren01SWESävedalens AIK4,79
15 Olivia Lundbäck01SWESävedalens AIK4,70
16 Ellinor Björklund01SWESävedalens AIK4,64
17 Karolina Ilic01SWEIF Kville4,51   4,14
18 Linnéa Löfqvist01SWESävedalens AIK4,51   4,11
19 Ella Breitholz01SWESävedalens AIK4,14
20 Louise Widell01SWESävedalens AIK3,94


F9 60m
Försök heat 112 jun
Monia Kristiansson02SWETingbergs AIS10.76q
Johanna Stübner02SWEGöteborgs KIK10.98
Emma Dreifeldt02SWETingbergs AIS11.07
Linnéa Ritzén02SWESävedalens AIK11.17
Elin Ernelind03SWESävedalens AIK11.35
Thea Stjernberg02NORNorge12.82

Försök heat 212 jun
Sonia Fors02SWESävedalens AIK10.02q
Ida Bengtsson02SWEIF Rigor10.40q
Calisa Ezeh03SWEIF Kville10.46q
Sofie Petersen02DENSaeby IK11.50
Tindra Säfström03SWESävedalens AIK11.59
Alva Olsson02SWEBrattås CK12.46

Försök heat 312 jun
Molly Johansson02SWEFalkenbergs IK10.06q
Emma Borgemyr02SWETrollhättan FIK10.91q
Sofia Björkman03SWEIF Kville11.18
Eva Nyby02DENDybvad IK11.47
Ellen Hubert03SWESävedalens AIK11.71
Sofie Hammarström03SWEÖrgryte IS11.87
Lovisa Kjellén02SWESävedalens AIKej start

Försök heat 412 jun
Matilda Härström02SWEStenungsunds FI10.54q
Klara Malmqvist03SWEIF Kville10.92
Felicia Nordahl Vieira03SWESävedalens AIK10.97
Matilda Thorsson03SWEIF Kville11.31
Tilda Knauer03SWEStenungsunds FI11.42
Madeleine Kaltenbrunner02SWESävedalens AIK11.63
Sophie Carlsson03SWESävedalens AIKej start

Försök heat 512 jun
Cindy Darrell02SWELerum Friidrott 9.78q
Ebba Follin02SWEMölndals AIK10.22q
Ida Elvesson02SWEVarbergs GIF10.24q
Wendela Yhlen Graf02SWESävedalens AIK10.29q
Emma Wahlsten03SWESävedalens AIK11.60
Irma Törngård03SWEStenungsunds FI11.82

Försök heat 612 jun
Julie Ella Berlin03SWESävedalens AIK10.30q
Vanna Darrell03SWELerum Friidrott10.59q
Elsa Garcia Klaric02SWEGöteborgs KIK10.73q
Viktoria Tranälv02SWEKongahälla AIK10.88q
Alexandra Torgensson03SWEIF Kville12.21
Carina Schlegel02DENSaeby IKej start

Försök heat 712 jun
Nathalie Stridsberg02SWESolna FK 9.97q
Edda Petrik02SWESävedalens AIK10.37q
Linnea Trygg02SWESävedalens AIK10.63q
Ebba Rössberger02SWESävedalens AIK11.35
Stina Elwe03SWESävedalens AIK11.99
Hanna Avanzi02SWESävedalens AIK12.21

Finalheat 12,612 jun
Molly Johansson02SWEFalkenbergs IK 9.56
Cindy Darrell02SWELerum Friidrott 9.62
Sonia Fors02SWESävedalens AIK 9.92
Nathalie Stridsberg02SWESolna FK 9.93
Ebba Follin02SWEMölndals AIK 9.94
Ida Elvesson02SWEVarbergs GIF10.21

Finalheat 22,612 jun
Wendela Yhlen Graf02SWESävedalens AIK10.15
Edda Petrik02SWESävedalens AIK10.18
Ida Bengtsson02SWEIF Rigor10.27
Calisa Ezeh03SWEIF Kville10.31
Julie Ella Berlin03SWESävedalens AIK10.35
Matilda Härström02SWEStenungsunds FI10.38

Finalheat 33,612 jun
Elsa Garcia Klaric02SWEGöteborgs KIK10.29
Linnea Trygg02SWESävedalens AIK10.53
Emma Borgemyr02SWETrollhättan FIK10.83
Vanna Darrell03SWELerum Friidrott10.85
Monia Kristiansson02SWETingbergs AIS10.90
Viktoria Tranälv02SWEKongahälla AIK11.14


F9 300m
Finalheat 112 jun
Wendela Yhlen Graf02SWESävedalens AIK58.363
Ida Bengtsson02SWEIF Rigor59.838
Vanna Darrell03SWELerum Friidrott62.6314
Viktoria Tranälv02SWEKongahälla AIK67.1318
Hanna Avanzi02SWESävedalens AIK78.1928

Finalheat 212 jun
Cindy Darrell02SWELerum Friidrott55.381
Johanna Stübner02SWEGöteborgs KIK59.425
Elin Ernelind03SWESävedalens AIK61.9412
Tilda Knauer03SWEStenungsunds FI62.6113
Madeleine Kaltenbrunner02SWESävedalens AIK66.7017
Alexandra Torgensson03SWEIF Kville73.0426

Finalheat 312 jun
Emma Dreifeldt02SWETingbergs AIS58.864
Linnea Trygg02SWESävedalens AIK60.7611
Klara Malmqvist03SWEIF Kville67.4719
Tindra Säfström03SWESävedalens AIK68.5121
Emma Wahlsten03SWESävedalens AIK70.5322
Irma Törngård03SWEStenungsunds FI71.4323
Sophie Carlsson03SWESävedalens AIKej start-

Finalheat 412 jun
Ebba Follin02SWEMölndals AIK59.527
Carina Schlegel02DENSaeby IK60.119
Julie Ella Berlin03SWESävedalens AIK60.2010
Sonia Fors02SWESävedalens AIK-
Linnéa Ritzén02SWESävedalens AIK72.5024
Ellen Hubert03SWESävedalens AIK72.5825

Finalheat 512 jun
Molly Johansson02SWEFalkenbergs IK56.032
Maja Högberg02SWEMölndals AIK59.496
Ida Elvesson02SWEVarbergs GIF64.4115
Ebba Rössberger02SWESävedalens AIK64.6216
Felicia Storm-Karlén03SWELidköpings IS67.9220
Stina Elwe03SWESävedalens AIK73.1527


F9 Längd
12 jun
Molly Johansson02SWEFalkenbergs IK3,710,7
Cindy Darrell02SWELerum Friidrott3,53-2,0
Wendela Yhlen Graf02SWESävedalens AIK3,40-2,2
Vanna Darrell03SWELerum Friidrott3,250,0
Sofie Hammarström03SWEÖrgryte IS3,170,0
Calisa Ezeh03SWEIF Kville3,16-3,5
Carina Schlegel02DENSaeby IK3,12-1,1
Matilda Härström02SWEStenungsunds FI3,050,0
Ida Bengtsson02SWEIF Rigor2,970,0
10 Nathalie Stridsberg02SWESolna FK2,94-4,2   2,92
11 Julie Ella Berlin03SWESävedalens AIK2,940,0
12 Emma Borgemyr02SWETrollhättan FIK2,84-1,5
13 Linnea Trygg02SWESävedalens AIK2,79-3,8   2,76
13 Maja Högberg02SWEMölndals AIK2,79-2,1   2,76
15 Monia Kristiansson02SWETingbergs AIS2,77-2,4
16 Ida Elvesson02SWEVarbergs GIF2,69-2,1
17 Johanna Stübner02SWEGöteborgs KIK2,68-1,6   2,67
17 Sofia Björkman03SWEIF Kville2,680,0   2,67
19 Elin Ernelind03SWESävedalens AIK2,680,0   2,64
20 Edda Petrik02SWESävedalens AIK2,660,0
21 Ida Johansson02SWEIF Kville2,640,0
22 Viktoria Tranälv02SWEKongahälla AIK2,600,0   2,48
23 Ebba Follin02SWEMölndals AIK2,60-1,6
24 Emma Dreifeldt02SWETingbergs AIS2,59-1,4
25 Irma Törngård03SWEStenungsunds FI2,56-2,6
26 Tilda Knauer03SWEStenungsunds FI2,520,0   2,42
26 Matilda Thorsson03SWEIF Kville2,52-1,8   2,42
28 Lovisa Kjellén02SWESävedalens AIK2,47-1,5
29 Eva Nyby02DENDybvad IK2,45-2,0
30 Emma Wahlsten03SWESävedalens AIK2,410,0
31 Felicia Storm-Karlén03SWELidköpings IS2,39-3,2   2,30
32 Madeleine Kaltenbrunner02SWESävedalens AIK2,390,9   2,23
33 Ebba Rössberger02SWESävedalens AIK2,340,0
34 Sophie Carlsson03SWESävedalens AIK2,330,0
35 Ellen Hubert03SWESävedalens AIK2,320,0
36 Sofie Petersen02DENSaeby IK2,30-1,6
37 Cajsa Stina Strand04SWEÖrgryte IS2,290,0   1,75
38 Tindra Säfström03SWESävedalens AIK2,290,0
39 Linnéa Ritzén02SWESävedalens AIK2,250,0
40 Alexandra Torgensson03SWEIF Kville2,170,0   2,16
41 Stina Elwe03SWESävedalens AIK2,17-3,1
42 Alva Olsson02SWEBrattås CK2,16-2,5   2,01
43 Sonia Fors02SWESävedalens AIK2,16-3,7
44 Sara Hedlund02SWESävedalens AIK2,150,0
45 Thea Stjernberg02NORNorge2,090,0
46 Hanna Avanzi02SWESävedalens AIK1,940,0
Felicia Nordahl Vieira03SWESävedalens AIKX


F9 Kula
12 jun
Molly Johansson02SWEFalkenbergs IK6,09
Monia Kristiansson02SWETingbergs AIS5,57
Emma Borgemyr02SWETrollhättan FIK5,51   5,35
Edda Petrik02SWESävedalens AIK5,51   4,82
Cindy Darrell02SWELerum Friidrott5,20
Johanna Stübner02SWEGöteborgs KIK4,80
Carina Schlegel02DENSaeby IK4,71
Linnéa Ritzén02SWESävedalens AIK4,38
Wendela Yhlen Graf02SWESävedalens AIK4,22
10 Sofie Petersen02DENSaeby IK4,11
11 Julie Ella Berlin03SWESävedalens AIK4,09   4,03
12 Vanna Darrell03SWELerum Friidrott4,09   4,01
13 Hanna Avanzi02SWESävedalens AIK3,96
14 Ida Elvesson02SWEVarbergs GIF3,79
15 Lisa Holmén03SWEAlingsås IF3,68
16 Eva Nyby02DENDybvad IK3,55
17 Irma Törngård03SWEStenungsunds FI3,50
18 Emma Wahlsten03SWESävedalens AIK3,49
19 Sophie Carlsson03SWESävedalens AIK3,48
20 Sara Hedlund02SWESävedalens AIK3,46
21 Alva Olsson02SWEBrattås CK3,44
22 Lovisa Kjellén02SWESävedalens AIK3,31
23 Stina Elwe03SWESävedalens AIK3,26
24 Tindra Säfström03SWESävedalens AIK3,08
25 Ellen Hubert03SWESävedalens AIK2,84
26 Elin Ernelind03SWESävedalens AIK2,74
27 Thea Stjernberg02NORNorge2,73
28 Felicia Storm-Karlén03SWELidköpings IS2,57
Ebba Rössberger02SWESävedalens AIKX



© Track & Field, Christer Falk 2010