RESULTAT
Raka Spåret 2013-02-03
Stockholm, Sätrahallen
Spårvägens FK
Uppdaterad: 13-02-09

Mellantider finns längst ner på sidan

 
M 60m
Försök heat 13 feb 
André Drummond90Spårvägens FK 7.01q
Philip Green93Hammarby IF 7.24q
Fredrik Åström93Täby IS 7.24q
Daniel Katuric89Hässelby SK 7.43
Eric Hallkvist96IF Castor 7.69
Matthew Jössing92Spårvägens FK 7.77
Stefan Biberg63Turebergs FK 7.90

Försök heat 23 feb 
Andreas Engwall92Hammarby IF 7.07q
Erik Lindberg87Haparanda SKT 7.14q
Lukas Nilsson86Hässelby SK 7.23q
Patrik Sjöö92Hässelby SK 7.30q
Henrik Malmberg 95Huddinge AIS 7.35
Samy Ahmed94Hammarby IF 7.50
Daniel Persson98Bromma IF 7.55
Jonas Linderholm88Huddinge AIS 7.63

Försök heat 33 feb 
Sunday Ojuri93Hammarby IF 7.10q
Jacob Ewertzh95Hammarby IF 7.13q
André Brännström87Skellefteå AIK 7.21q
David Östling90Rånäs 4H 7.33q
Doug Amiss90Hässelby SK 7.39
Michael Luxemburg94Täby IS 7.47
Sebastian Wesslen95Hammarby IF 7.50

Försök heat 43 feb 
Jonathan Wulff94Hammarby IF 7.10q
Hugo Jansson92Glanshammars IF 7.21q
Carl Dath95Täby IS 7.27q
Andrej Ekholm89Huddinge AIS 7.34
Marcus Berggren96Spårvägens FK 7.60
Filip Almgren84Gefle IF 7.82
Johan Wibäck71Huddinge AIS 7.97

Försök heat 53 feb 
Tom Kling Baptiste90Huddinge AIS 6.85q
Oscar Johansson92Hammarby IF 7.17q
Mattias Qvarfordt94Hammarby IF 7.34
Daniel Lundholm94Huddinge AIS 7.65
Tobias Biberg90Turebergs FK 7.66
Sebastian Svedhammer88Spårvägens FK 7.66
Hunter S Mabon69FK StudenternaDQ tjuvstart

Finalheat 13 feb 
Lukas Nilsson86Hässelby SK 7.21
Philip Green93Hammarby IF 7.22
André Brännström87Skellefteå AIK 7.22
Carl Dath95Täby IS 7.24
Patrik Sjöö92Hässelby SK 7.28
Hugo Jansson92Glanshammars IF 7.29
Andrej Ekholm89Huddinge AIS 7.38
David Östling90Rånäs 4Hej start
Fredrik Åström93Täby ISej start

Finalheat 23 feb 
Tom Kling Baptiste90Huddinge AIS 6.86
André Drummond90Spårvägens FK 7.06
Andreas Engwall92Hammarby IF 7.13
Oscar Johansson92Hammarby IF 7.14
Jacob Ewertzh95Hammarby IF 7.17
Erik Lindberg87Haparanda SKT 7.28
Sunday Ojuri93Hammarby IFDQtjuvstart
Jonathan Wulff94Hammarby IFej start


M 200m
A-final3 feb 
Nick Ekelund Arenader89Malmö AI22.161
Henrik Malmberg 95Huddinge AIS22.764
Fredrik Åström93Täby IS22.876

B-final3 feb 
Sunday Ojuri93Hammarby IF22.482
Jacob Ewertzh95Hammarby IF22.573
Patrik Sjöö92Hässelby SK22.835
André Brännström87Skellefteå AIK23.137

C-final3 feb 
Daniel Katuric89Hässelby SK23.829
Nicklas Holm97Hellas FK23.9310
Michael Luxemburg94Täby IS24.2611
Eric Hallkvist96IF Castor24.6412

D-final3 feb 
Daniel Persson98Bromma IF-ej tid
Sebastian Svedhammer88Spårvägens FK-ej tid
Tobias Rauch74Bromma IF-ej tid
Marcus Berggren96Spårvägens FKej start-

E-final3 feb 
Kevin Duvert98Hellas FK24.9413
Johan Wibäck71Huddinge AIS25.2616
Emil Thedeen 98Bromma IF25.3517
Oskar Adolfson93Danderyds SK26.9718

F-final3 feb 
Joel Glantz96Huddinge AIS23.658
Daniel Lundholm94Huddinge AIS24.9414
Erik Bahri91Hammarby IF25.2515
Edwin Råsberg94Hässelby SKej start-


M 400m
A-final3 feb 
Nick Ekelund Arenader89Malmö AI47.981
Trausti Stefánsson85Spårvägens FK48.632
Axel Bergrahm92Spårvägens FK49.403
Alexander Nordkvist90Huddinge AISej start-

B-final3 feb 
Elias Amado86Falu IK50.034
Erik Martinsson96Gefle IF50.205

C-final3 feb 
Andreas Movin96IFK Lidingö51.146
Dennis Wikström-Roos93Skellefteå AIK51.647
Martin Cameron85Spårvägens FK51.818
Erik Hermelin96IFK Lidingöej start-

D-final3 feb 
Petter Berner Wik94Upsala IF53.309
Nigusu Solomon95Fredrikshofs FI53.4210
Fredrik Lorentzon97IFK Lidingö53.8211
Gustav Bivstedt96Hässelby SK53.9112


M 800m
A-final3 feb 
Johan Svensson89Spårvägens FK 1:50.671
Andreas Almgren95Turebergs FK 1:51.262
Karim Mohammadi89Spårvägens FK 1:54.923
Anton Asplund90Turebergs FK 1:54.934
Klas Persson91Turebergs FK 1:55.805
Henrik Hansson89Strömstad LK 1:56.156
Ahmed Tahir92Malmö AI 1:56.237
Johan Henningsson90Turebergs FKbröt-

B-final3 feb 
Bienvenue Musore 90Tyresö FK 1:58.238
Jonas Linderholm88Huddinge AIS 2:01.049
Fredrik Orrsveden95Sundbybergs IK 2:02.7610
Lucas Grönborg94Hellas FK 2:02.9111
Bill Krohn58Huddinge AIS 2:12.0312
Fabrice Odille76Huddinge AIS 2:12.6113
Felix Davidsson-Berndtsson96Värmdö IF 2:20.1114
Gustav Karnebäck87Turebergs FKbröt-
Nils Nestor52Hässelby SKbröt-


M 1500m
A-final3 feb 
Lotfi Chebli88Hässelby SK 3:44.991
Johan Hydén89Hammarby IF 3:46.602
Albin Sjöblom93Turebergs FK 3:59.473
Viktor Hedlöf86Rånäs 4H 4:01.914
Alex Torgersson94Hammarby IF 4:07.065
Johan Samuelsson89Falu IK 4:07.256
Niklas Könberg93Spårvägens FK 4:08.257
Daniel Gleimar91Turebergs FK 4:08.918
Tim Sundström89KFUM Örebro 4:09.099
10 Samuel Lundell Vakkuri95Enhörna IF 4:09.9810
11 Gunnar Durén63Hässelby SK 4:13.4511
Henrik Hansson89Strömstad LKbröt-
Karim Mohammadi89Spårvägens FKbröt-

B-final3 feb 
Archie Casteel96Hellas FK 4:14.6512
Otto Kingstedt94Huddinge AIS 4:15.0913
Filip Aurtursson96Hässelby SK 4:17.5314
Hans Edvardsson74FK Studenterna 4:18.7315
Abdi Yusuf96Hammarby IF 4:22.5116
Dennis Olsson97Hellas FK 4:25.0117
Mohammed Loukili96IFK Lidingö 4:32.2518
Daniel Eklund84Djurgårdens IF Friidrott 4:41.4119
Nils Jarlöv96Huddinge AISbröt-


M 3000m
A-final3 feb 
Scott Fraser86Enhörna IF 8:15.561
Napoleon Solomon94Fredrikshofs FI 8:32.582
Johnny Purvis88Hässelby SK 8:34.863
Lars Södergård83Vallentuna FK 8:39.084
Meberhatom Yamana92Spårvägens FK 8:43.285
Henrik Jakobsson88Spårvägens FK 8:43.916
Ali Pirgholizadeh94Eskilstuna FI 9:01.877
Jens Nielsen83Spårvägens FK 9:05.808
Daniel Norberg78Spårvägens FKbröt-

B-Final3 feb 
Jesper Nelsén88Falkenbergs IK 9:20.549
Jeri Emeru89Sundbybergs IK 9:33.71-K 1:a
Antonio Lavecchia72Huddinge AIS 9:52.3310
Robert Holmgren72Huddinge AIS 9:53.2511
Linus Gustafsson94Spårvägens FK 9:53.8212
Ulf Eriksson74Huddinge AIS10:00.2413
Dace Landström83Vallentuna FK10:15.51-K 2:a
Daniel Förberg74Fredrikshofs FI10:46.7514
Karolin Ohlsson91Järla Orientering10:55.72-K 3:a


M Häck 60m107 cm
Försök heat 13 feb 
Filip Lööv92IF Göta Karlstad 8.04q
Amir Shaker 89Råby-Rekarne FIF 8.05q
Andreas Andersson87Hässelby SK 8.23q
Petter Olson91Hässelby SK 8.32q
Jonathan Eklund88Hammarby IF 8.39q
Urban Evjen73FK Studenterna11.00q

Final3 feb 
Amir Shaker 89Råby-Rekarne FIF 8.10
Jonathan Eklund88Hammarby IF 8.33
Andreas Andersson87Hässelby SK 8.36
Filip Lööv92IF Göta Karlstadej start
Petter Olson91Hässelby SKej start
Urban Evjen73FK Studenternaej start


M Höjd
3 feb 
Jakob Thorvaldsson88IFK Lidingö212
Fredrik Konradsson94IFK Umeå210
Carl Rönnow90SC Athletique203
Adam Lindhe94IFK Lidingö197
Henning Rydström95Hässelby SK186
Kevin Duvert98Hellas FK182
Oskar Greilert95Hanvikens SK178
Fredrik Kihlblom98Huddinge AIS174
Otto Brinkman97Spårvägens FK

166170174178182186190194197200203206208210212216
K.Duvert-oooxoxxx
F.Konradsson--------o-ooooxxx
A.Lindhe------xooxoxxx
O.Greilert--ooxxx
F.Kihlblomoxoxoxxx
O.Brinkman
C.Rönnow-------o-ooxxx
J.Thorvaldsson--------o-o-xoxxoxoxxx
H.Rydström---oxxoxoxxx


M Stav
3 feb 
Erik Thorstensson89Spårvägens FK521
Carl Sténson93Hellas FK506
Petter Olson91Hässelby SK486
Jonathan Eklund88Hammarby IF456
Isak Hampel Klang96Hässelby SK446
Hannes Gidlöf96Gefle IF0
Dennis Bergetoft92KFUM ÖrebroX
Jonas Elgered87Hammarby IFX

406426446456466476486496506516521
D.Bergetoft----xxx
C.Sténson------xooxoxxx
J.Eklund---xoxxx
I.Hampel Klangoxxoxoxxx
P.Olson---oxoxxoxoxxx
E.Thorstensson------o-xoxxoxxo
J.Elgeredxxx
H.Gidlöf-xx-


M Längd
3 feb 
Mattias Sunneborn70Spårvägens FK7,59
Andreas Otterling86KFUM Örebro7,46
Ritchie Moba90IFK Tumba7,05
Björn Bamane93Spårvägens FK6,70
Johan Meckbach95Täby IS6,43
David Östling90Rånäs 4H6,37
Jacob Tersander92Hammarby IF6,37
Henning Rydström95Hässelby SK6,13
Pontus Danforth96Huddinge AIS5,93
10 Hunter S Mabon69FK Studenterna5,83
11 Anton Hördell97Hammarby IF5,65
12 Jesper Rilegård98Täby IS5,32
13 Sture Holmberg51Huddinge AIS5,30
14 Urban Evjen73FK Studenterna4,92

1 2 3 4 5 6 
P.Danforth5,935,705,77
M.Sunneborn7,327,59-7,397,357,34
B.Bamane6,566,70X6,556,58X
J.Tersander6,126,126,37XX6,11
H.Mabon5,585,835,80
S.Holmberg5,055,145,30
A.OtterlingX7,46X---
D.Östling6,376,304,91---
H.Rydström6,05X5,956,135,655,80
J.MeckbachXX6,186,306,436,27
U.Evjen4,714,754,92
R.Moba5,737,055,956,996,89X
A.Hördell5,655,545,64
J.Rilegård5,315,205,32


M Tresteg
3 feb 
Anders Möller77Sparta Atletik15,92
Moteba Mohamed90Hässelby SK15,28
Mattias Karlsson92Västerås FK14,85
Erik Ehrlin90Ärla IF14,28
Axel Abrahamsson98Bromma IF10,73

1 2 3 4 5 6 
M.Karlsson14,35XX14,8512,63-
M.Mohamed14,9615,0315,2815,12XX
E.EhrlinX14,28XXXX
A.Möller14,4515,03X15,4415,4815,92
A.Abrahamsson10,1410,69X-X10,73


M Kula7.26 kg
3 feb 
Kim Christensen84Sparta Atletik19,22
Leif Arrhenius86Spårvägens FK18,82
Kenneth Mertz89Sparta Atletik17,25
Daniel Ståhl92Spårvägens FK16,97
Tim Wunger94Falu IK14,80
Bengt Pettersson61Huddinge AIS14,67
Rasmus Olofsson84Hässelby SK13,68
Fredrik Hallinder88Turebergs FK13,33
Petter Olson91Hässelby SK12,53
10 Fredrik Nyman71Östhammar FI12,37
11 Palle Storm77FK Studenterna8,44

1 2 3 4 5 6 
R.Olofsson13,33X12,8312,6412,6813,68
P.Storm8,44X8,22
L.ArrheniusX18,82XXXX
K.Mertz16,70X17,25X17,20X
F.HallinderX13,2512,43XX13,33
B.Pettersson14,6714,3014,27X14,61X
T.WungerX13,95X14,3514,1514,80
K.Christensen19,2219,00X---
P.OlsonXX12,53
F.Nyman12,37X12,28
D.StåhlXX16,97X16,94X


M Vikt15.88 kg
3 feb 
Mattias Jons82Hässelby SK21,16
Leif Arrhenius86Spårvägens FK18,16
Alexander Larsson94Upsala IF17,20
David Nyman92Östhammar FI16,10
Rasmus Olofsson84Hässelby SK13,61
Fredrik Nyman71Östhammar FI11,91

1 2 3 4 5 6 
A.LarssonX16,52X17,2017,19X
D.Nyman15,66XXX16,10X
F.Nyman11,91X11,52X--
L.Arrhenius18,16XXXXX
R.Olofsson13,61X13,33XXX
M.Jons21,15XXX21,16X


P19 Häck 60m100 cm
Final3 feb 
Fredrik Samuelsson95Hässelby SK 8.35
Oskar Greilert95Hanvikens SK 9.12
Ayad Shaker94Råby-Rekarne FIF10.56


P19 Kula6.0 kg
3 feb 
Alexander Larsson94Upsala IF15,93
Gabriel Heen95Huddinge AIS15,12
Alexander Persson95Huddinge AIS14,26
Fredrik Samuelsson95Hässelby SK12,92
Martin Löfblom95Hanvikens SK10,80

1 2 3 4 5 6 
F.Samuelsson12,4812,8912,9012,92--
A.Persson14,1814,2613,6013,7314,1914,02
A.LarssonX15,21X15,93X15,49
G.Heen14,8014,44X14,7915,1214,71
M.Löfblom10,5110,39X10,80X10,40


P19 Vikt15.88 kg
3 feb 
Alexander Larsson94Upsala IF17,94
Alexander Persson95Huddinge AIS13,09

1 2 3 4 5 6 
A.Persson12,4512,6413,0912,8712,8812,30
A.Larsson17,0817,9417,2017,29XX


P17 Häck 60m91 cm
Final3 feb 
Nicklas Holm97Hellas FK 8.42
Ludvig Hillenfjärd97Huddinge AIS 8.42
Isak Hampel Klang96Hässelby SK 8.82
Axel Ohlson96Hässelby SK 8.95
Erik Hermelin96IFK Lidingö 9.14
Peter Heen97Huddinge AIS 9.31
Anton Roos 97Huddinge AIS 9.81


P17 Kula5.0 kg
3 feb 
Axel Ohlson96Hässelby SK15,15
Jesper Arbinge97Huddinge AIS13,73
Ludvig Hillenfjärd97Huddinge AIS9,83
Anton Roos 97Huddinge AIS9,61
Peter Heen97Huddinge AIS8,94

1 2 3 4 5 6 
J.Arbinge13,7313,29XX-13,63
A.Roos 9,319,159,308,369,61-
P.Heen7,79X7,408,818,388,94
L.Hillenfjärd9,419,369,019,429,699,83
A.OhlsonX15,13X15,1514,94X


P17 Vikt11.34 kg
3 feb 
Jesper Arbinge97Huddinge AIS13,78
Patrik Lindstedt99Hässelby SK14,55P15 9,08kg

1 2 3 4 5 6 
P.Lindstedt13,4513,88X14,5514,1013,48
J.Arbinge13,78X12,40XXX


K 60m
Försök heat 13 feb 
Linnea Alstermark92Hammarby IF 7.78q
Madeleine Eriksson93IFK Lidingö 7.83q
Emma Gällstedt96Gefle IF 7.87q
Gladys Bamane89Spårvägens FK 7.87q
Martha Traoré95Sparta Atletik 7.89q
Sofia Johnsson94Hässelby SK 8.05
Josefine Sandelius94Hammarby IF 8.54

Försök heat 23 feb 
Erica Jarder86Spårvägens FK 7.66q
Josefin Palm94Gefle IF 7.79q
Hanna Adriansson92IFK Lidingö 7.83q
Jessica Östlund93Hässelby SK 7.97q
Fanny Panboon95Skellefteå AIK 8.00
Fjola Hannesdottir89Falu IK 8.20
Anna Sunneborn70Spårvägens FK 8.26

Försök heat 33 feb 
Irene Ekelund97Kils AIK 7.43q
Hafdis Sigurdardottir87UFA 7.82q
Maria Ollinen92Glanshammars IF 7.82q
Maj Johansson91Turebergs FK 7.98
Louise Gabrielsson95Huddinge AIS 8.24
Lisa Sernbrandt93Huddinge AIS 8.39
Frida Carlsson96Hanvikens SK 9.01

Försök heat 43 feb 
Julia Skugge88Glanshammars IF 7.67q
Jenny Melin93Strands IF 7.76q
Farydah Inoussa94Hässelby SK 7.90q
Rebecca Larsson94Hässelby SK 7.90q
Elin Lindell95Hammarby IF 8.04
Sofia Mossberg95Falu IK 8.06
Yasmin Jelassi96Hammarby IF 8.15
Stina Rosenberg97Huddinge AIS 8.52

Finalheat 13 feb 
Gladys Bamane89Spårvägens FK 7.82
Emma Gällstedt96Gefle IF 7.84
Madeleine Eriksson93IFK Lidingö 7.87
Hanna Adriansson92IFK Lidingö 7.88
Rebecca Larsson94Hässelby SK 7.89
Jessica Östlund93Hässelby SK 7.90
Martha Traoré95Sparta Atletik 7.98
Farydah Inoussa94Hässelby SKej start

Finalheat 23 feb 
Irene Ekelund97Kils AIK 7.38
Erica Jarder86Spårvägens FK 7.58
Julia Skugge88Glanshammars IF 7.71
Linnea Alstermark92Hammarby IF 7.79
Hafdis Sigurdardottir87UFA 7.80
Jenny Melin93Strands IF 7.80
Maria Ollinen92Glanshammars IF 7.81
Josefin Palm94Gefle IFej start


K 200m
A-final3 feb 
Irene Ekelund97Kils AIK23.521
Moa Hjelmer90Spårvägens FK23.612
Gladys Bamane89Spårvägens FK25.454

B-final3 feb 
Isabelle Eurenius89Spårvägens FK25.263
Evelin Hindrikes91IFK Växjö25.676

C-final3 feb 
Rebecca Larsson94Hässelby SK25.585
Amanda Lindh96Huddinge AIS25.947
Jessica Östlund93Hässelby SK26.259
Isabelle Eriksson86IFK Lidingö26.5711

D-final3 feb 
Malin Trollsås93Danderyds SK26.098
Therese Aspsäter83FK Studenterna26.4110
Frida Hogstrand93Täby IS26.5912
Jenny Wingqvist97Hässelby SK26.7913

E-final3 feb 
Frida Retsloff92Hammarby IF27.5514
Sharon Lopez97Västerås FK28.4015
Jenni Ehn Gårdhage78Västerås FK28.7716
Annika Engwall94Hammarby IF28.7917


K 400m
A-final3 feb 
Hafdis Sigurdardottir87UFA55.891
Pernilla Tornemark85Malmö AI56.662
Sara Rönnby93Enhörna IF61.1515
Mikaela Johannesson96Falu IKej start-

B-final3 feb 
Fjola Hannesdottir89Falu IK57.553
Lisa Duffy93Hässelby SK58.314
Sara Bley91GoIF Tjalve58.605
Isabelle Eriksson86IFK Lidingöbröt-

C-final3 feb 
Malin Trollsås93Danderyds SK58.666
Emelie Gabrielsson88GoIF Tjalve59.559
Hanna Hermansson95Kils AIK60.0012
Rakel Rosshagen95Täby IS60.3814

D-final3 feb 
Felicia Hellberg95Sundbybergs IK58.977
Evelin Hindrikes91IFK Växjö59.008
Stefania Hakonardottir90Huddinge AIS60.2213

E-final3 feb 
Julia Karlsson93Hammarby IF59.5910
Sara Jernfält93KFUM Örebro59.7211
Emma Forss94Hammarby IFej start-

F-final3 feb 
Sharon Lopez97Västerås FK61.8316
Jenni Ehn Gårdhage78Västerås FK63.5917
Paulina Westerberg96Hammarby IF68.9618


K 800m
Final3 feb 
Isabella Andersson97Turebergs FK 2:16.07
Sara Rönnby93Enhörna IF 2:16.98
Lisa Nauclér84Hammarby IF 2:17.52
Hanna Palmgren88Spårvägens FK 2:21.46


K 1500m
A-final3 feb 
Nathalie Rohlén90Spårvägens FK 4:33.041
Hanna Lindholm79FK Studenterna 4:34.082
Kajsa Barr92Sundbybergs IK 4:34.173
Ida Holm93Täby IS 4:37.064
Helene Malmkvist83Spårvägens FK 4:41.235
Cecilia Norrbom88Spårvägens FK 4:42.396
Anna Silvander93Danderyds SK 4:46.537
Amanda Trense95Östersunds GIF 4:54.7010
Lisa Forsberg89Spårvägens FKbröt-

B-final3 feb 
Charlotte Karlsson84Hammarby IF4:46.948
Lisa Bergdahl95Glanshammars IF 4:53.749
Moa Rothman96Västerås FK 4:58.3911
Emma Fogelkvist95Spårvägens FK 4:59.7012
Julia Wagenheim92Hammarby IF 5:10.4913
Ellen Westman Persson96Hammarby IF 5:48.0914


K Häck 60m84 cm
Försök heat 13 feb 
Malin Eriksson91KFUM Örebro 8.57q
Madeleine Eriksson93IFK Lidingö 8.82q
Farydah Inoussa94Hässelby SK 8.87q
Johanna Höglund84Upsala IF 9.78q
Sandra Håkansson94Huddinge AIS 9.94q

Försök heat 23 feb 
Ellinor Hallin87IFK Växjö 8.55q
Sofia Johnsson94Hässelby SK 8.91q
Julia Wigren93Gefle IF 9.40q
Sofia Mossberg95Falu IKDQ tjuvstart

Final3 feb 
Malin Eriksson91KFUM Örebro 8.55
Ellinor Hallin87IFK Växjö 8.55
Farydah Inoussa94Hässelby SK 8.97
Julia Wigren93Gefle IF 9.43
Sandra Håkansson94Huddinge AIS 9.97
Madeleine Eriksson93IFK Lidingöbröt
Johanna Höglund84Upsala IFej start
Sofia Johnsson94Hässelby SKej start


K Höjd
3 feb 
My Nordström90IK Norrköping FI187
Sofie Skoog90IF Göta Karlstad185
Victoria Dronsfield91IF Göta Karlstad181
Caroline Gyllenbern93Turebergs FK179
Lisa Engman94Kils AIK176
Evelina Erlandsson94Nyköpings BIS170
Emilia Stenström 97Huddinge AIS156
Jenny Wingqvist97Hässelby SK156
Sofia Jäger-Stenberg94Sundbybergs IK

148152156160164167170173176179181183185187190
L.Engman------oooxxx
S.Skoog-------o-ooxxoxoxxx
E.Stenström oooxxx
J.Wingqvistooxoxxx
C.Gyllenbern---xoooxxoxxooxxoxxx
V.Dronsfield-------ooxoxoxxx
E.Erlandsson----o-xo-xxx
M.Nordström------o-oo-xoooxxx
S.Jäger-Stenberg


K Stav
3 feb 
Elienor Werner98Hässelby SK385skiljehopp
Madeleine Nilsson90Kvarnsvedens GoIF385skiljehopp
Denise Eriksson95Gefle IF355
Kristina Ulitina88Hammarby IF355
Anna Juggas Öberg92Hellas FK345
Emma Kiviniemi Andersson91Spårvägens FK335
Anna Jakobsson92Spårvägens FK320
Malin Gillman94Stocksäters IF305
Louise Gabrielsson95Huddinge AIS305
10 Alexandra Bartee95Gefle IF305
10 Moa Bylund94Huddinge AIS305
Madeleine Rossi95Hammarby IFX

275290305320335345355365375385395395385380375380375
M.Bylund-oxoxxx
E.Werner------o-xooxxxxxxoxo
M.Rossixxx
D.Eriksson-----xooxxx
A.Juggas Öberg---oxooxxx
K.Ulitina---oooxoxxx
M.Nilsson--------xooxxxxxxoxx
L.Gabrielsson-xooxxx
E.Kiviniemi Ander---oxoxxx
A.Bartee--xoxxx
A.Jakobsson--ooxxx
M.Gillmanxoooxxx


K Längd
3 feb 
Hafdis Sigurdardottir87UFA6,11
Nadja Casadei83IFK Lidingö6,05
Sofia Lund86Hässelby SK5,96
Martha Traoré95Sparta Atletik5,94
Malin Olsson90Malmö AI5,88
Sandra Törnros95Gefle IF5,86
Jasmine Andersson88GoIF Tjalve5,66
Elvira Richardsson96IFK Kristinehamn5,61
Linda Bergh89Hässelby SK5,51
10 Aina Griksaite94Spårvägens FK5,49
11 Lisa Sernbrandt93Huddinge AIS5,29
12 Matilda Grundström 97Huddinge AIS5,26
13 Mia Border94Hanvikens SK5,00
14 Stina Rosenberg97Huddinge AIS4,99
15 Johanna Höglund84Upsala IF4,91
16 Emilia Stenström 97Huddinge AIS4,73
17 Karolina Lind93Huddinge AIS4,54
18 Frida Carlsson96Hanvikens SK4,39
19 Farydah Inoussa94Hässelby SK4,06
20 Sofia Johnsson94Hässelby SK1,96
Julia Wigren93Gefle IFX

1 2 3 4 5 6 
J.Andersson5,665,505,615,575,65X
S.Rosenberg4,734,99X
F.Inoussa4,06XX
S.LundX5,565,745,755,875,96
J.WigrenXXX
E.Richardsson5,555,295,61XXX
J.HöglundXX4,91
L.SernbrandtX5,175,29
M.Grundström X5,195,26
L.BerghXX5,51
M.OlssonX5,865,85X5,88X
M.Border5,00XX
N.Casadei6,056,036,02---
S.TörnrosXX5,67X5,86X
S.JohnssonX1,96X
K.Lind4,344,304,54
F.Carlsson4,364,324,39
M.TraoréX5,565,945,71XX
E.Stenström 4,134,734,71
H.Sigurdardottir5,695,886,036,046,036,11
A.Griksaite5,355,295,49


K Tresteg
3 feb 
Angelica Ström81Gefle IF13,13
Jasmin Sabir92Hammarby IF12,75
Sofie Lindesten88Djurgårdens IF Friidrott12,49
Rebecka Abrahamsson94FIF Gnistan12,37
Madeleine Nilsson91Gefle IF12,33
Fanny Anonsen95Gefle IF11,95
Angelica Engberg89Hässelby SK11,34
Ellinor Bill95Hammarby IF11,18
Hannah Svensson95Huddinge AIS10,71

1 2 3 4 5 6 
A.Engberg11,3211,3411,26XX-
E.Bill11,1110,49X11,18XX
A.Ström12,74XX11,65X13,13
S.Lindesten11,7712,3512,4912,01X12,09
F.AnonsenXX11,95XXX
R.AbrahamssonX12,3212,3512,37XX
H.Svensson9,5810,7110,62---
J.Sabir12,3112,5112,7512,6412,5912,74
M.NilssonXX12,19X12,33X


K Kula4.0 kg
3 feb 
Anna Wikström87IFK Tumba14,15
Heidi Schmidt93Täby IS13,72
Johanna Höglund84Upsala IF10,59
Sofia Jäger-Stenberg94Sundbybergs IK0,00

1 2 3 4 5 6 
S.Jäger-Stenberg
J.Höglund10,1810,1610,5910,1610,46X
A.Wikström13,21XX13,6713,7714,15
H.SchmidtXX13,7213,4913,4513,03


K Vikt9.08 kg
3 feb 
Eleni Larsson93Huddinge AIS18,93
Amanda Karlsson96Huddinge AIS14,45

1 2 3 4 5 6 
E.LarssonX18,8417,47X18,7318,93
A.Karlsson13,80X14,45XX


F19 Häck 60m84 cm
Final3 feb 
Fanny Anonsen95Gefle IF 9.36
Josefine Sandelius94Hammarby IF 9.37
Rakel Rosshagen95Täby IS 9.39
Hannah Rossland95IFK Tumba 9.49


F19 Kula4.0 kg
3 feb 
Linnea Jönsson95Upsala IF10,55

1 2 3 4 5 6 
L.Jönsson9,91X10,3710,55XX


F19 Vikt9.08 kg
3 feb 
Linnea Jönsson95Upsala IF15,27

1 2 3 4 5 6 
L.Jönsson14,63X14,2014,4714,3715,27


F17 Häck 60m76 cm
Final3 feb 
Lovisa Östervall97IFK Tumba 8.85
Johanna Dyremark97IFK Tumba 9.19
Sandra Östby97IFK Tumba 9.62
Beata Tersander97Hammarby IF 9.74
Jenny Wingqvist97Hässelby SK 9.92
Emilia Stenström 97Huddinge AIS10.01
Charlott Danko97Hanvikens SK11.41


F17 Kula3.0 kg
3 feb 
Hanna Mårtensson96Hässelby SK13,01
Amanda Karlsson96Huddinge AIS12,15
Elin Helgesson96Huddinge AIS11,74
Mathilda Eriksson98IFK Tumba11,62
Olivia Jurcola96Hässelby SK11,16
Rebecka Hallerth96Hellas FK11,07
Lovisa Östervall97IFK Tumba11,00
Emilia Stenström 97Huddinge AIS10,95
Johanna Dyremark97IFK Tumba10,70
10 Charlott Danko97Hanvikens SK10,09

1 2 3 4 5 6 
E.HelgessonX10,1510,8611,0711,74X
R.Hallerth10,6510,8310,97X11,0710,80
M.Eriksson11,6210,98X11,3011,3611,57
O.Jurcola11,1610,06X10,0010,5510,31
H.Mårtensson11,1612,36X12,4813,0112,85
E.Stenström 10,5510,95----
A.Karlsson11,8911,92XXX12,15
C.Danko10,09XX
J.Dyremark10,4010,1610,70
L.Östervall10,6910,4311,0010,5010,5910,73


F17 Vikt9.08 kg
3 feb 
Amanda Karlsson96Huddinge AIS14,38
Hanna Mårtensson96Hässelby SK11,47
Mathilda Eriksson98IFK Tumba10,26

1 2 3 4 5 6 
H.Mårtensson10,2911,4711,1610,1011,4511,13
A.Karlsson13,8814,1914,38X13,16X
M.Eriksson9,91XXX10,269,48



© Track & Field, Christer Falk  

RAKA SPÅRET
Sätra 3 februari  2013

 

MELLANTIDER

Två decimaler: Från målkameran
En decimal: Manuellt

 

M 400m A
200m: Ekelund Arenander 22.73, Stefansson 23.71, Bergrahm 23.93

M 400m B
200m: Amado 23.67, Martinsson 23.93.

M 400m C
200m: Movin 23.74. Wikström Roos 24.23, Cameron 24.24.

M 400m D
200m: Berner Wik 24.87, Solomon 25.02. Loretzon 25.07, Bivstedt 25.14

 

K 400m A
200m: Sigurdardottir 26.10, Tornemark 26.74, Rönnby 29.15.

K 400m B
200m: Hannesdottir 27.45, Duffy 27.55. Bley 27.76, Eriksson 28.39.

K 400m C
200m: Hermansson 27.49, Trollsås 27.86, Rosshagen 28.06, Gabrielsson 28.48.

K 400m D
200m: Hindrikes 27.34, Helleberg 28.04, Hakonardottir 28.11.

K 400m E
200m: Jernfält 27.69, Karlsson 27.83.

K 400m F
200m: Lopez 29.94, Ehn Gårdhage 30.18, Westerberg 31.79.

 

 

M 800m A
200m: Henningsson 25.37, Mohammadi 25.69, Svensson 25.92, Asplund 26.19, Almgren 26.42, Tahir 26.70, Persson 26.88, Hansson 26.98.
400m: Mohammadi 52.55, Henningsson 53.10, Svensson 53.35, Asplund 53.55, Almgren 53.79, tahir 54.71, Persson 54.82, Hansson 55.02.
600m: Svenssom 1:21.4m, Mohammadi 1:21.6m, Almgren 1:22.0m.

M 800m B
400m: Orrsveden 58.65, Musore 58.86, Grönborg 59.14.

 

K 800m
200m: Rönnby 31.93, Palmgren 32.13, Andersson 32.29, Nauclér 32.38.
400m: Rönnby 67.26, Andersson 67.45, Palmgren 67.54, Nauclér 67.73.

 

K 1500m
400m: Forsberg 68.8m, Rohlén 69.1m..
800m: Forsberg 2:23.2m.
1000m: Forsberg 3:01.5m, Rohlén 3:02.1m.
1200m: Rohlén 3:39.3m.

 

M 3000m A
1000m: Norberg 2:42.44, Fraser 2:42.65, Solomon 2:44.89, Södergård 2:47.24, Purvis 2:47.64, Yamana 2:47.87, Jakobsson 2:48.08.
1500m: Fraser 4:04.9m, Södergård 4:11.5m, Solomon 4:11.8m
2000m: Fraser 5:28.75, Södergård 5:38.83, Solomon 5:39.10, Purvis 5:40.98, Jakobsson 5:44.36, Yamana 5:44.62

M 3000m B / K 3000m
1000m: Nelsén 3:05.27, Emeru 3:05.63, ... Landström 3:18.46, Gustafsson 3:18.61, Ohlsson 3:18.74, Lavecchia 3:19.03.
1500m: Nelsén 4:37.4m, Emeru 4:41.6m, Gustafsson 5:00.6m, Landström 5:02.2m, Ohlsson 5:03.3m
2000m: Nelsén 6:11.0m, Emeru 6:20.3m, Gustafsson 6:42.4m, Landström 6:47.6m, ... Ohlsson 6:57.9m.

 

alj130204