RESULTAT
IDM Västergötland 2014-02-09
Ryahallen, Borås
IK Ymer
Uppdaterad: 14-02-09 18:40
 
M 60m
Försök heat 19 feb 
Tobias Karlsson91Ullevi FK 7.16q
Andreas Norström92Ullevi FK 7.35q
Oscar Wahlqvist93Örgryte IS 7.36q
Patrik Bergström83Sävedalens AIK 7.37q
Robin Weetom91Ullevi FK 7.40
Mattias Håkansson94IK Orient 7.59
Peter Rosén65Hovslätts IK 8.05

Försök heat 29 feb 
Darko Sarovic90IK Ymer 7.14q
Cedric Ullberg92IK Ymer 7.16q
Martin Andersson95IK Ymer 7.19q
Alexander Sennerteg91IK Ymer 7.34q
Robin Karlsson94IK Ymer 7.57
Rinaldo Moreillon56IK Ymer 9.76

Final9 feb 
Darko Sarovic90IK Ymer 7.09
Martin Andersson95IK Ymer 7.23
Alexander Sennerteg91IK Ymer 7.28
Patrik Bergström83Sävedalens AIK 7.29
Andreas Norström92Ullevi FK 7.34
Oscar Wahlqvist93Örgryte IS 7.39
Tobias Karlsson91Ullevi FK 7.39
Cedric Ullberg92IK Ymerej start


M 400m
Finalheat 19 feb 
Martin Astner93Ullevi FK51.21man
Dennis Wikström Roos93Ullevi FK52.12man
Gabriel Eriksson94Ullevi FK52.33man
Erik Laggren94Alingsås IF53.56man

Finalheat 29 feb 
Niclas Ragneberg91Trollhättan FIK52.924
Soran Omar84Ullevi FK53.575
Michael Skalenius90IF Kville54.657
Rinaldo Moreillon56IK Ymer78.578


M 1500m
Final9 feb 
Kevin Hermansson95Trollhättan FIK 4:07.96P19 1:a
Johan Samuelsson89SOK Knallen4:13.50M 1:a
Martin Axelsson96Trollhättan FIK4:16.50P19 2:a
Andreas Branell86Ryda SK 4:30.97M 2:a
Mohamuud Ahemed98IK Ymer 4:31.74P17 1:a
Johannes Hauen97Istrums SK 5:12.65P17 2:a


M Höjd
9 feb 
Jesper Borg94Ullevi FK212
Andreas Carlsson95IK Ymer212
Darko Sarovic90IK Ymer160


M Stav
9 feb 
Andreas Carlsson95IK Ymer466


M Längd
9 feb 
Karl Teiffel94Mölndals AIK6,43
Robin Weetom91Ullevi FK6,31
Oscar Wahlqvist93Örgryte IS6,10


M Kula7.26 kg
9 feb 
Martin Gren89Ullevi FK14,89
Juha Salmi69Herrljunga SK11,04
Peter Hagström63Istrums SK9,05
Ulf Genitz63Istrums SK8,01


P19 60m
Final9 feb 
Martin Andersson95IK Ymer 7.24
Sebastian Knutsson95Mariestads AIF 7.44
Daniel Börjesson-Rintala95Trollhättan FIK 7.56
Patrik Eliasson Claesson96IK Ymer 7.98
Bobby Ngu96IK Ymer 8.27


P19 400m
Final9 feb 
Abel Fistume95Hovslätts IK54.11
Sebastian Wilhelmsson96IK Ymer57.16
Martin Cronqvist96IK Ymer67.17


P19 Stav
9 feb 
Anton Evertsson95Habo Friidrott 04426


P19 Längd
9 feb 
Sebastian Knutsson95Mariestads AIF5,34
Bobby Ngu96IK Ymer4,74
Martin Cronqvist96IK Ymer4,20


P19 Kula6.0 kg
9 feb 
Andreas Carlsson95IK Ymer12,42


P17 60m
Final9 feb 
Sanya Somsart97IK Ymer 7.44
Marcus Magnusson98IK Orient 7.61
Alfred Molin98IK Bergaström 7.84


P17 400m
Final9 feb 
Oskar Jacobson97Istrums SK54.46
Sebastian Henriksson97IK Ymer55.43
Johannes Hauen97Istrums SK59.21


P17 Häck 60m91 cm
Final9 feb 
Gustav Jacobson97Istrums SK 8.31
Vilgot Dahl00Lidköpings IS10.21P15 1:a


P17 Höjd
9 feb 
Gustav Jacobson97Istrums SK190


P17 Längd
9 feb 
Christofer Pool Wiklund97Falköpings FIK6,28
Sanya Somsart97IK Ymer5,78
Richard Heikkilä98Mölndals AIK5,52
William Norderhaug98IK Ymer4,91
Johannes Hauen97Istrums SK4,27


P17 Tresteg
9 feb 
Christofer Pool Wiklund97Falköpings FIK14,09


P17 Kula5.0 kg
9 feb 
Gustav Jacobson97Istrums SK13,51


P15 60m
Final9 feb 
Jesper Mårtensson99IK Wilske 7.78
Johan Carlsson99Trollhättan FIK 7.86
Emil Fagerlin00Trollhättan FIK 8.14
Jesper Fassé00Falköpings FIK 8.54
Simon Jonsson00Lidköpings IS 8.60


P15 200m
Finalheat 19 feb 
Jesper Mårtensson99IK Wilske25.991
Emil Fagerlin00Trollhättan FIK26.482
Simon Jonsson00Lidköpings IS27.895
Niklas Johansson99Sävedalens AIK30.267

Finalheat 29 feb 
Erik Jälknäs00Trollhättan FIK27.053
Carl Jälknäs00Trollhättan FIK27.354
Jesper Fassé00Falköpings FIK28.436


P15 1000m
Final9 feb 
Erik Jälknäs00Trollhättan FIK 2:50.72
Carl Jälknäs00Trollhättan FIK 2:58.03
Simon Wiklund99IK Wilske 3:04.42
Vilgot Dahl00Lidköpings IS 3:11.04
Niklas Johansson99Sävedalens AIKej start


P15 Höjd
9 feb 
Simon Wiklund99IK Wilske187
Vilgot Dahl00Lidköpings IS145


P15 Stav
9 feb 
Filip Anell99IK Ymer336


P15 Längd
9 feb 
Jesper Mårtensson99IK Wilske5,50
Simon Wiklund99IK Wilske5,43
Erik Andersson99Sävedalens AIK5,39
Johan Carlsson99Trollhättan FIK5,20
Simon Jonsson00Lidköpings IS4,87


P15 Tresteg
9 feb 
Simon Jonsson00Lidköpings IS10,13
Erik Andersson99Sävedalens AIKX


P15 Kula4.0 kg
9 feb 
Albin Karlsson99Alingsås IF11,56


P13 60m
Final9 feb 
Edvard Appelqvist01Lidköpings IS 8.68
Christian Pool Wiklund01Falköpings FIK 9.19
Adam Trönnberg01Istrums SK 9.21


P13 800m
Final9 feb 
David Canmo01Trollhättan FIK 2:25.84
Adam Trönnberg01Istrums SK2:51.83
Edvard Appelqvist01Lidköpings IS 2:52.53
Lukas Andersson02Trollhättan FIK 3:00.63P12 1:a
Erik Hedenberg02IF Hagen FK 3:11.38P12 2:a


P13 Häck 60m76 cm
Final9 feb 
Melker Drackner01Lidköpings IS12.02
David Canmo01Trollhättan FIK12.78


P13 Höjd
9 feb 
David Canmo01Trollhättan FIK150
Edvard Appelqvist01Lidköpings IS133
Christian Pool Wiklund01Falköpings FIKX


P13 Stav
9 feb 
Christian Pool Wiklund01Falköpings FIK216


P13 Längdzon
9 feb 
Edvard Appelqvist01Lidköpings IS4,39
Melker Drackner01Lidköpings IS4,34
Christian Pool Wiklund01Falköpings FIK4,33
Philip Robertsson01Lidköpings IS4,11
Adam Trönnberg01Istrums SK3,78


P13 Trestegzon
9 feb 
Philip Robertsson01Lidköpings IS8,63
Melker Drackner01Lidköpings IS8,62


P13 Kula3.0 kg
9 feb 
William Lanndalen01IK Ymer9,27
Philip Robertsson01Lidköpings IS8,58


P12 60m
Final9 feb 
Tobias Mattsson02Trollhättan FIK 9.10
Albin Engqvist02IF Hagen FK 9.15
Lukas Andersson02Trollhättan FIK 9.53
Rasmus Nordin04IK Ymer10.02
Melvin Johansson03Trollhättan FIK10.19
Leon Lam03IK Ymer10.40
Erik Hedenberg02IF Hagen FK10.45
Hampus Johansson02IK Ymer10.54


P12 200m
Final9 feb 
Melker Drackner01Lidköpings IS31.03P13 1:a
Albin Engqvist02IF Hagen FK31.60P12 1:a
Rasmus Nordin04IK Ymer33.97P12 2:a
Hampus Johansson02IK Ymerej start


P12 Höjd
9 feb 
Daniel Adolfsson02Tingbergs AIS122
Rasmus Nordin04IK Ymer117
Melvin Johansson03Trollhättan FIK117


P12 Längdzon
9 feb 
Tobias Mattsson02Trollhättan FIK4,13
Melvin Johansson03Trollhättan FIK3,75
Daniel Adolfsson02Tingbergs AIS3,74
Erik Hedenberg02IF Hagen FK3,28


P12 Kula3.0 kg
9 feb 
Daniel Adolfsson02Tingbergs AIS7,96
Lukas Andersson02Trollhättan FIK6,50
Leon Lam03IK Ymer5,16


K 60m
Final9 feb 
Hanna Palmqvist96Mölndals AIK 8.06
Estelle Montler91Göteborgs KIK 8.09
Ida Lindskog90Göteborgs KIK 8.16
Tove Lagerlöf90Göteborgs KIK 8.17
Mia Stenvall90Ullevi FK 8.24
Mari Klaup90Ullevi FK 8.39
Gabrielle Wehlander96Göteborgs KIK 8.39
Sofia Gustafsson94Mariestads AIF 8.59

Extralopp9 feb 
Hanna Palmqvist96Mölndals AIK 7.92
Estelle Montler91Göteborgs KIK 8.03
Ida Lindskog90Göteborgs KIK 8.10
Mia Stenvall90Ullevi FK 8.14
Tove Lagerlöf90Göteborgs KIK 8.16
Gabrielle Wehlander96Göteborgs KIK 8.23
Sofia Gustafsson94Mariestads AIF 8.57
Mari Klaup90Ullevi FKej start


K 400m
Finalheat 19 feb 
Alice Svantesson97Sävedalens AIK 58.91man
Stina Kilborn95Göteborgs KIK 59.83man
Elin Axelsson94Trollhättan FIK 60.54man

Finalheat 29 feb 
Linnea Harrysson92Ullevi FK59.132
Sandra Carlsson92IK Ymer61.845
Hanna Bergqvist91Örgryte IS64.506
Emmy Granath96IK Ymer70.75F19


K 1500m
Final9 feb 
Frida Kristiansson92SOK Knallen 4:38.40K
Maja Hultin96IK Orient 5:11.82F19
Moa Ellmarker97IK Orient 5:24.28F17


K Häck 60m84 cm
Final9 feb 
Hanna Palmqvist96Mölndals AIK 8.83
Mari Klaup90Ullevi FK 8.93
Amanda Öberg96IK Ymer 9.19F19 1:a
Sara Cannmo96Hovslätts IK 9.54F19 2:a


K Höjd
9 feb 
Vendela Von Corswant93Örgryte IS176
Frida Gustafsson94Alingsås IF161


K Längd
9 feb 
Ida Lindskog90Göteborgs KIK5,35
Kamila Pietruszka94Göteborgs KIK5,30
Amanda Fredlund92Ullevi FK5,13
Johanna Aalto89IF Kville4,15


K Tresteg
9 feb 
Hanna Tjernell89Mölndals AIK11,96
Kamila Pietruszka94Göteborgs KIK11,14
Nathalie Nagy92Mölndals AIK10,83
Sofie Hallman92Ullevi FK10,75


K Kula4.0 kg
9 feb 
Mari Klaup90Ullevi FK12,82
Ida Lindskog90Göteborgs KIK10,11
Nathalie Magnusson90Tibro AIK9,57
Sandra Sandin92Herrljunga SK8,68
Tove Lagerlöf90Göteborgs KIK8,22
Viktoria Oscarsson87Herrljunga SK7,93


F19 60m
Final9 feb 
Karin Grann95Alingsås IF 8.10
Amanda Öberg96IK Ymer 8.11
Sanna Oscarsson96IK Ymer 8.28
Agnes Johansson95Trollhättan FIK 8.45
Emma Jacobsson96IK Ymer 9.24


F19 Stav
9 feb 
Sara Cannmo96Hovslätts IK356
Malin Smetana96Ullevi FK316


F19 Längd
9 feb 
Amanda Öberg96IK Ymer5,13
Ragnhild Kilborn95Göteborgs KIK5,08
Agnes Johansson95Trollhättan FIK4,88
Matilda Norström96IK Ymer4,62
Emma Jacobsson96IK Ymer4,32
Sara Johansson95Trollhättan FIK3,86


F19 Tresteg
9 feb 
Johanna Konseleus95Ullevi FK11,04
Matilda Norström96IK Ymer9,51
Emma Jacobsson96IK Ymer8,85


F19 Kula4.0 kg
9 feb 
Maria Nilsson95IK Orient12,01


F17 60m
Final9 feb 
Emelie Rantzow98IK Ymer 8.09
Ida Nilsson98Hovslätts IK 8.11
Evelina Olsson98IK Orient 8.31
Amanda Hjalmarsson97Hovslätts IK 8.59
Elina Lanndalen97IK Ymer 8.71
Fredrika Sjölander98IF Hagen FK 8.88
Sara Svensson98IF Hagen FK 9.05
Anduena Shala98IK Ymer 9.60


F17 400m
Finalheat 19 feb 
Karin Yterberg97IK Ymer 63.31man
Alicia Nilsson98Stenungsunds FI 63.43man
Evelina Olsson98IK Orient 64.24man

Finalheat 29 feb 
Vilma Snygg99IK Ymer63.48163.3m
Elvira Larsson97Ryda SK66.655


F17 Häck 60m76 cm
Final9 feb 
Emelie Rantzow98IK Ymer 9.25F17
Fanny Sandberg97Mölndals AIK 9.46F17
Frida Hansson97Stenungsunds FI 9.56F17
Wilma Eriksson99IK Ymer10.78F15 1:a
Filippa Hoppstadius00Trollhättan FIKej startF15
Elin Eriksson00IF Kvilleej startF15


F17 Höjd
9 feb 
Elina Lanndalen97IK Ymer161
Amanda Hjalmarsson97Hovslätts IK158
Emelie Rantzow98IK Ymer155
Frida Hansson97Stenungsunds FI155
Louise Berghem97Istrums SK150


F17 Stav
9 feb 
Nellie Fransson96Ullevi FK316
Ellinore Eriksson96Ullevi FK266
Sara Svensson98IF Hagen FK226


F17 Längd
9 feb 
Ida Nilsson98Hovslätts IK5,28
Fanny Sandberg97Mölndals AIK5,20
Emelie Rantzow98IK Ymer4,98
Louise Berghem97Istrums SK4,95


F17 Tresteg
9 feb 
Amanda Hjalmarsson97Hovslätts IK11,13
Victoria Jacobsson97Ullevi FK10,02
Moa Kjellsson98IK Orient9,55
Amelia Berglund98IK Orient9,38


F17 Kula3.0 kg
9 feb 
Louise Berghem97Istrums SK10,42


F15 60m
Försök heat 19 feb 
Clara Augustsson00IK Ymer 8.43q
Wilma Eriksson99IK Ymer 8.55q
Felicia Sjöblom99IK Bergaström 8.70q
Filippa Hoppstadius00Trollhättan FIK 9.18q
Daniela Milojkovic00Trollhättan FIK 9.29
Stina Jacobson00Istrums SK 9.29

Försök heat 29 feb 
Claudia Belgrave00IK Ymer 8.06q
Erika Alkstrand99IK Ymer 8.83q
Isabella Höglund Persson00Trollhättan FIK 8.86q
Jennie Levinsson00IK Ymer 8.86q
Felicia Wallette00Istrums SK 9.20

Final9 feb 
Claudia Belgrave00IK Ymer 8.00
Clara Augustsson00IK Ymer 8.45
Felicia Sjöblom99IK Bergaström 8.58
Wilma Eriksson99IK Ymer 8.80
Erika Alkstrand99IK Ymer 8.81
Isabella Höglund Persson00Trollhättan FIK 8.93
Jennie Levinsson00IK Ymer 8.95
Filippa Hoppstadius00Trollhättan FIK 9.12


F15 200m
Finalheat 19 feb 
Gabrielle Wehlander96Göteborgs KIK26.601
Clara Augustsson00IK Ymer29.303
Elin Forsgård00Habo Friidrott 0430.384
Wilma Eriksson99IK Ymer30.726

Finalheat 29 feb 
Erika Alkstrand99IK Ymer29.082
Cajsa Lindberg00IF Hagen FK30.715
Isabella Höglund Persson00Trollhättan FIK31.337
Felicia Wallette00Istrums SK31.828


F15 1000m
Final9 feb 
Jennie Eriksson99IF Hagen FK 3:28.03
Cornelia Storm-Karlén99IF Hagen FK 3:37.82
Saga Hjertén00Istrums SK 3:40.70


F15 Höjd
9 feb 
Hanna Bergquist99IK Ymer151
Ida Gustafsson00IK Ymer151
Ida Gustavsson99Istrums SK148
Jennie Levinsson00IK Ymer148
Wilma Eriksson99IK Ymer145
Stina Jacobson00Istrums SK140
Isabella Höglund Persson00Trollhättan FIK140
Daniela Milojkovic00Trollhättan FIK130
Filippa Hoppstadius00Trollhättan FIK130


F15 Stav
9 feb 
Christina Pool Wiklund99Falköpings FIK286
Erika Alkstrand99IK Ymer266


F15 Längd
9 feb 
Claudia Belgrave00IK Ymer5,19
Vilma Snygg99IK Ymer4,74
Felicia Sjöblom99IK Bergaström4,62
Erika Alkstrand99IK Ymer4,58
Isabella Höglund Persson00Trollhättan FIK4,56
Clara Augustsson00IK Ymer4,54
Wilma Eriksson99IK Ymer4,53
Christina Pool Wiklund99Falköpings FIK4,28
Jennie Levinsson00IK Ymer4,19
10 Stina Jacobson00Istrums SK4,10
11 Elin Eriksson00IF Kville4,03
12 Daniela Milojkovic00Trollhättan FIK3,98


F15 Tresteg
9 feb 
Elin Forsgård00Habo Friidrott 0410,04
Saga Hjertén00Istrums SK8,16


F15 Kula3.0 kg
9 feb 
Ida Olsson99IF Hagen FK11,86
Hanna Borgemyr99Trollhättan FIK10,93
Daniella Persson00IK Orient10,45
Wilma Eriksson99IK Ymer9,61
Tilda Oldberg99Sävedalens AIK9,54
Isabella Höglund Persson00Trollhättan FIK8,24


F13 60m
Försök heat 19 feb 
Maja Hellqvist01Lidköpings IS 8.66q
Klara-Lina Birgersson01Kongahälla AIK 8.90q
Corinne Wessman01IK Ymer 8.95q
Lovisa Kling01IK Ymer 9.02q
Kerstin Nordangård01IK Ymer 9.48q
Maja Johansson01Trollhättan FIK10.82

Försök heat 29 feb 
Julia Wennersten01IK Ymer 8.24q
Emelie Jälmeneng01IK Wilske 8.83q
Alma Eriksson01IK Ymer 9.41q
Ida Engberg01IK Ymer 9.88
Sofia Börjesson-Rintala01Trollhättan FIKej start

Final9 feb 
Julia Wennersten01IK Ymer 8.28
Maja Hellqvist01Lidköpings IS 8.77
Emelie Jälmeneng01IK Wilske 8.87
Corinne Wessman01IK Ymer 8.96
Lovisa Kling01IK Ymer 9.03
Klara-Lina Birgersson01Kongahälla AIK 9.04
Alma Eriksson01IK Ymer 9.57
Kerstin Nordangård01IK Ymer 9.73


F13 200m
Finalheat 19 feb 
Maja Hellqvist01Lidköpings IS29.712
Alma Eriksson01IK Ymer32.554
Julia Wennersten01IK Ymerej start-

Finalheat 29 feb 
Emelie Jälmeneng01IK Wilske29.341
Corinne Wessman01IK Ymer29.883
Ida Engberg01IK Ymerej start-


F13 800m
Final9 feb 
Emilia Lahode02IK Ymer 2:48.44F12 1:a
Sofie Bengtsson02IF Hagen FK 2:55.15F12 2:a
Kerstin Nordangård01IK Ymer 2:59.23F13 1:a
Lisa Holmberg02Lidköpings IS 3:03.41F12 3:a
Ida Engberg01IK Ymer 3:08.72F13 2:a
Ida Genitz03Istrums SK 3:16.89F12 4:a
Tova Holmberg01Lidköpings IS 3:23.33F13 3:a


F13 Häck 60m68 cm
Final9 feb 
Julia Wennersten01IK Ymer 9.17F13 1:a
My Hagström02IK Ymer10.98F12 1:a
Kerstin Nordangård01IK Ymer11.28F13 2:a
Lisa Holmberg02Lidköpings IS11.54F12 2:a
Alma Eriksson01IK Ymer11.82F13 3:a
Melanie Simon02IK Ymer12.21F12 4:a
Rebecka Björkman02Tingbergs AIS12.79F12 3:a


F13 Höjd
9 feb 
Kerstin Nordangård01IK Ymer122


F13 Stav
9 feb 
Alma Eriksson01IK Ymer246


F13 Längdzon
9 feb 
Corinne Wessman01IK Ymer4,70
Lovisa Kling01IK Ymer4,50
Klara-Lina Birgersson01Kongahälla AIK4,39
Karin Hamilton-Lantz01IF Hagen FK4,25
Emelie Jälmeneng01IK Wilske4,21
Ida Engberg01IK Ymer3,83
Kerstin Nordangård01IK Ymer3,70
Tova Holmberg01Lidköpings IS3,57
Maja Johansson01Trollhättan FIK3,19


F13 Trestegzon
9 feb 
Maja Hellqvist01Lidköpings IS9,56


F13 Kula2.0 kg
9 feb 
Corinne Wessman01IK Ymer13,23
Karin Hamilton-Lantz01IF Hagen FK11,87
Klara-Lina Birgersson01Kongahälla AIK9,22
Emelie Jälmeneng01IK Wilske8,49
Alma Eriksson01IK Ymer8,13
Lovisa Kling01IK Ymer8,05
Tova Holmberg01Lidköpings IS8,03
Maja Johansson01Trollhättan FIK5,99


F12 60m
Försök heat 19 feb 
Halimat Oseni02IF Hagen FK 8.86q
Cajsa Augustsson02IK Ymer 9.03q
Tilda Asp02Trollhättan FIK 9.08q
Ida Persson02IK Ymer 9.19q
Lina Berg02IK Ymer 9.71q
Melanie Simon02IK Ymer 9.74q
Ida Genitz03Istrums SK 9.86

Försök heat 29 feb 
My Hagström02IK Ymer 9.31q
Sissel Eliasson04Alingsås IF 9.43q
Emma Jelic03IK Ymer 9.86
Alva Skjeseth03IK Ymer 9.92
Saga Henriksson02IK Ymer10.05
Ebba Engdahl02Trollhättan FIK10.13

Final9 feb 
Halimat Oseni02IF Hagen FK 8.95
Cajsa Augustsson02IK Ymer 8.99
Tilda Asp02Trollhättan FIK 9.11
Ida Persson02IK Ymer 9.22
My Hagström02IK Ymer 9.34
Sissel Eliasson04Alingsås IF 9.38
Lina Berg02IK Ymer 9.73
Melanie Simon02IK Ymerej start


F12 200m
Finalheat 19 feb 
Alva Skjeseth03IK Ymer33.356
Saga Henriksson02IK Ymer33.718
Rebecka Björkman02Tingbergs AIS35.959
Tilda Wiklund02IK Wilskeej start-

Finalheat 29 feb 
Halimat Oseni02IF Hagen FK30.381
Melanie Simon02IK Ymer31.903
Ida Persson02IK Ymer32.184
Lina Berg02IK Ymer33.517

Finalheat 39 feb 
Jenny Jonsson02Lidköpings IS31.422
My Hagström02IK Ymer32.455
Cajsa Augustsson02IK Ymerej start-


F12 Höjd
9 feb 
Jenny Jonsson02Lidköpings IS146
Lisa Holmberg02Lidköpings IS136
Sofie Bengtsson02IF Hagen FK130
My Hagström02IK Ymer130
Ida Genitz03Istrums SK122
Ebba Engdahl02Trollhättan FIK122
Melanie Simon02IK Ymer122
Saga Henriksson02IK Ymer117
Emma Jelic03IK Ymer117
10 Emma Andersson02IK Ymer112


F12 Stav
9 feb 
Cajsa Augustsson02IK Ymer226


F12 Längdzon
9 feb 
Jenny Jonsson02Lidköpings IS4,46
Halimat Oseni02IF Hagen FK4,38
Ida Persson02IK Ymer4,22
My Hagström02IK Ymer4,21
Cajsa Augustsson02IK Ymer4,12
Tilda Asp02Trollhättan FIK3,96
Lisa Holmberg02Lidköpings IS3,84
Melanie Simon02IK Ymer3,81
Sissel Eliasson04Alingsås IF3,65
10 Ebba Engdahl02Trollhättan FIK3,59
11 Emma Jelic03IK Ymer3,56
12 Tilda Wiklund02IK Wilske3,49
13 Lina Berg02IK Ymer3,48
14 Ida Genitz03Istrums SK3,44
15 Saga Henriksson02IK Ymer3,42
16 Alva Skjeseth03IK Ymer3,29


F12 Kula2.0 kg
9 feb 
Jenny Jonsson02Lidköpings IS10,55
Sofie Bengtsson02IF Hagen FK8,01
Cajsa Augustsson02IK Ymer7,31
Lina Berg02IK Ymer6,11
Ida Persson02IK Ymer5,96



© Track & Field, Christer Falk