RESULTAT
Intersport Athletic Ind. Games 2014-03-01/02
Göteborg, Friidrottens Hus
Mölndals AIK
Uppdaterad: 14-03-04
Resultatlänk lördag  söndag     
 
M 60m
Försök heat 11 mar 
Andreas Norström92Ullevi FK 7.25q
Oscar Wahlqvist93Örgryte IS 7.38q
Daniel Skatt91Örgryte IS 7.43q
Per-Joan Lorentzon74IK Orient 7.51q
Michael Skalenius90IF Kville 7.53q
Jakob Wendefors90Ullevi FK 7.56q
Erik Söderberg96Mölndals AIK 7.65
Robin Noping96Ullevi FK 8.12

Försök heat 21 mar 
Patrik Andersson91Ullevi FK 6.88q
Tobias Karlsson91Ullevi FK 7.09q
Herman Olvik96Ullevi FK 7.15q
Patrik Bergström83Sävedalens AIK 7.27q
Joel Fjällborg94Mölndals AIK 7.46q
Sebastian Knutsson95Mariestads AIF 7.57
Linus Ahnbo93Mölndals AIK 7.59
Peter Rosén65Hovslätts IK 8.03

Försök heat 31 mar 
Martin Andersson95IK Ymer 7.21q
Alexander Sennerteg91IK Ymer 7.30q
Robin Weetom91Ullevi FK 7.37q
Melker Karlsson96Ullevi FK 7.38q
Erik Gedda95Mölndals AIK 7.50q
Robert Vulin68IF Kville 7.82
Simon Afzelius96Mölndals AIK 8.13
Tomas Eriksson51KFUM Örebro 9.17

Finalheat 11 mar 
Patrik Andersson91Ullevi FK 6.88
Tobias Karlsson91Ullevi FK 7.02
Herman Olvik96Ullevi FK 7.11
Patrik Bergström83Sävedalens AIK 7.20
Martin Andersson95IK Ymer 7.23
Andreas Norström92Ullevi FK 7.24
Robin Weetom91Ullevi FK 7.35
Alexander Sennerteg91IK Ymer 7.35

Finalheat 21 mar 
Melker Karlsson96Ullevi FK 7.34
Joel Fjällborg94Mölndals AIK 7.42
Erik Gedda95Mölndals AIK 7.43
Michael Skalenius90IF Kville 7.46
Daniel Skatt91Örgryte IS 7.49
Per-Joan Lorentzon74IK Orient 7.53
Jakob Wendefors90Ullevi FK 7.55
Oscar Wahlqvist93Örgryte ISej start


M 800m
Finalheat 11 mar 
Felix Francois90Örgryte IS 1:55.371
Robin Lindgren90Örgryte IS 1:56.502
Alexander Lundskog96Ullevi FK 1:56.723
Albert Mollén85Sävedalens AIK 1:56.834
Johan Lindgren96Mölndals AIK 1:56.845
Alexander Nilsson95Mölndals AIK 1:56.896
Kevin Hermansson95Trollhättan FIK 1:57.027
Awet Mengsteab95Örgryte IS 1:59.048
Suldan Hassan98Ullevi FK 2:01.059

Finalheat 21 mar 
Sakaria Hussien93Falkenbergs IK 2:01.4210
Noah Elliot96Ullevi FK 2:02.1911
Filip Wadman97Mölndals AIK 2:03.4812
Hampus Eriksson97Sävedalens AIK 2:04.3113
Daniel Erikssson97Mölndals AIK 2:05.3814
Ola Kroken98SK Vidar 2:06.5515
Martin Selin95Ullevi FK 2:06.6216
Jakob Ranglin Grissler95Örgryte IS 2:07.7617

Finalheat 31 mar 
Johan Lamm98Mölndals AIK 2:09.1818
Mire Farah95Ullevi FK 2:10.0819
Sebastian Nilsson98Mölndals AIK 2:10.1120
Marcus Bredberg98Mölndals AIK 2:10.7521
August Palmqvist96Mölndals AIK 2:11.7822
Adrian Eriksson95Mölndals AIK 2:11.8423
Khalid Nooh97Ullevi FK 2:16.4424
Jakob Fogelklou94Sävedalens AIK 2:16.4525
Anton Stubberud98Mölndals AIK 2:22.0626


M Stav
1 mar 
Magnus Jomyr95Örgryte IS490
David Kappelin95Örgryte IS470
Gustaf Hultgren83Örgryte IS430
Johan Ramberg89Örgryte IS415
Magnus Herstedt98Malmö AI400
Robin Jacobsson98Ullevi FK385
Mauro Karlsfred98Ullevi FK300
Jacob Olvik98Ullevi FK300
Adam Bengtsson99Mölndals AIK280
10 Jona Askelund00Mölndals AIK260
11 Christian Pool Wiklund01Falköpings FIK240
12 Nils Jensen01Sävedalens AIK180


P17 400m
Final1 mar 
Mathias Söder99Kongahälla AIK56.59
Emil Magnusson98Hälle IF56.69
Emanuel Olsson98Hälle IF56.70


P17 Häck 60m91 cm
Final1 mar 
Filip Schwartz98Mölndals AIK 8.45
Viktor Bondesson98Malmö AI 8.55
James Gaudiello98Malmö AI 8.57
Samuel Wiik98IF Rigor 9.16
Gustav Eriksson98IF Kville 9.37

Extralopp1 mar 
James Gaudiello98Malmö AI 8.42
Viktor Bondesson98Malmö AI 8.66


P17 Höjd
1 mar 
Hamdi Alamine97Qatar211
Elias Martinsson97Brattås CK190
Simon Larsson98IK Ymer187
Arvid Ryberg 98Örgryte IS178
Max Hejdenberg98Örgryte IS178
Axel Hjelmqvist98IF Kville169
Filip Wenander98Örgryte IS162
Muamer Barshim94Qatar218UT
Andreas Carlsson95IK Ymer211UT


P17 Tresteg
1 mar 
Max Hejdenberg98Örgryte IS12,88
Daniel Bohlin97Ullevi FK12,86
Samuel Wiik98IF Rigor12,36
Tobias Larsson98Falkenbergs IK11,64
Victor Koch 98Örgryte IS11,20


P15 200m
Finalheat 11 mar 
John Liljegren99IF Hagen FK24.581
Alexander Skammelsrud99Halden IL25.242
Truls Solli-Larsson99Ullevi FK25.463
Axel Jeske Magnusson99Sävedalens AIKej start-

Finalheat 21 mar 
Alexander Metze97Mölndals AIK24.60-P17
Häzem Elagouz98Ullevi FK24.98-P17
Pontus Ericstam98Ullevi FK26.34-P17
Eric Fager99Hälle IF29.244


P15 Häck 60m84 cm
Final1 mar 
Olof Wiberg99Ullevi FK 9.35
Rey Yasui99IF Kville 9.56


P15 Höjd
1 mar 
Markus Menander99Bohus IF175
Malcolm Herlenius99Ullevi FK172
Markus Lundberg99Ullevi FK162
Rey Yasui99IF Kville152


P15 Längd
1 mar 
Christoffer Karlsén99IK Hinden5,83
Malcolm Herlenius99Ullevi FK5,77
Axel Jeske Magnusson99Sävedalens AIK5,73
Max Asensio99Ullevi FK5,55
Erik Andersson99Sävedalens AIK5,49
Jonas Röst99Örgryte IS5,05
Otto Hammarström99Örgryte IS4,95
Magnus Pedersén99IFK Göteborg4,78
Linus Bertilsson99IFK GöteborgX


P14 200m
Finalheat 11 mar 
Ludvig Brorsson00Falköpings FIK23.991
Isak Kristensen00Ullevi FK24.122
Carl Bengtström00Örgryte IS25.564
Felix Larsen Nilsson00Örgryte IS25.895

Finalheat 21 mar 
Liu Kunmark00Strömstads IF24.853
Emil Fagerlin00Trollhättan FIK25.996
Simon Hultén00Sävedalens AIK26.047
Albin Thunberg00Sävedalens AIK27.588


P14 Häck 60m84 cm
Final1 mar 
Felix Larsen Nilsson00Örgryte IS 9.45
Liu Kunmark00Strömstads IF 9.58
Tobias Carlryd00IF Rigor 9.83
Samuel Lestander00IFK Göteborg 9.86


P14 Höjd
1 mar 
Ludvig Brorsson00Falköpings FIK181
Samuel Lestander00IFK Göteborg161
Jona Askelund00Mölndals AIK155
Felix Larsen Nilsson00Örgryte IS152
Olof Ryberg00Örgryte IS152


P14 Tresteg
1 mar 
Carl Bengtström00Örgryte IS11,06
Tobias Carlryd00IF Rigor10,83
Wiggo Jonåker00Mölndals AIK9,46
Jonathan Bengtsson00Mölndals AIK8,72


P13 200m
Finalheat 11 mar 
Elias Lindahl01Vasa IS26.231
Erik Johansson01IFK Göteborg26.462
William Sander01Mölndals AIK26.913
Jakob Zäll01Ängelholms IF27.444

Finalheat 21 mar 
Anton Välkki01IFK Göteborg27.765
Kalle Wållgren01Lerum Friidrott27.976
Philip Ryding01IF Kville28.107
Viktor Hellström01IF Rigor28.929

Finalheat 31 mar 
Charles Palmborg01Ullevi FK28.668
Andreas Ehn01IK Ymer28.9910
Oliver Edman-Chrantz01Örgryte IS29.0311
Elias Brink01IF Kville29.6014

Finalheat 41 mar 
Melker Manne01Ullevi FK29.5813
Viking Nilsson01Hönö IS30.0116
Simon Häll01IK Orient31.4819
Jesper Storberg01Mölndals AIK33.6622
Casper Bech01IFK Göteborgej start-

Finalheat 51 mar 
Erik Rolfö01Örgryte IS29.0712
Jesper Larsson01Ullevi FK30.5318
Tobias Ryden01IF Kville31.6320
Carl von Wachenfeldt01Majornas IK34.3923

Finalheat 61 mar 
Hampus Helamb01IFK Göteborg29.7415
Kevin Kominek01Hönö IS30.2817
Eric Nilsson01Mölndals AIK33.4821
Olle Leibe Bergstedt01Sätila SK35.3924


P13 Häck 60m76 cm
Försök heat 11 mar 
Philip Ryding01IF Kville10.32q
Emil Krenauer01Mölndals AIK10.35q
Max Rosqvist-Larsson01Lomma FIK10.79q
Oliver Edman-Chrantz01Örgryte IS11.13q
Oliver Karlsson01Örgryte IS11.65
Sören Pauli01Ullevi FK16.51

Försök heat 21 mar 
Anton Välkki01IFK Göteborg 9.97q
Axel Henriksson02IF Kville10.09q
Jesper Larsson01Ullevi FK11.33q
Simon Häll01IK Orient11.39q
Andreas Ehn01IK Ymer11.41
Erik Rolfö01Örgryte IS11.86
Kevin Kominek01Hönö IS12.74
Olle Leibe Bergstedt01Sätila SK14.11

Final1 mar 
Anton Välkki01IFK Göteborg 9.79
Philip Ryding01IF Kville10.10
Axel Henriksson02IF Kville10.18
Emil Krenauer01Mölndals AIK10.29
Max Rosqvist-Larsson01Lomma FIK10.92
Simon Häll01IK Orient11.04
Jesper Larsson01Ullevi FK11.07
Oliver Edman-Chrantz01Örgryte IS11.24


P13 Längdzon
1 mar 
Kalle Wållgren01Lerum Friidrott4,92
Andreas Ehn01IK Ymer4,88
Oliver Edman-Chrantz01Örgryte IS4,76
Jesper Larsson01Ullevi FK4,70
Max Rosqvist-Larsson01Lomma FIK4,55
Erik Rolfö01Örgryte IS4,49
Oskar Weidenholm01Mölndals AIK4,38
Oliver Karlsson01Örgryte IS4,34
Simon Häll01IK Orient4,23
10 Philip Ryding01IF Kville4,11
11 Elias Brink01IF Kville4,10
12 Melker Manne01Ullevi FK4,07
13 Philip Höglund01IFK Göteborg4,03
14 Andrej Kampe Svanhill01Ullevi FK3,98
15 Hampus Helamb01IFK Göteborg3,72
16 Arvid Mägi Theorin01IF Kville3,65
17 Jesper Storberg01Mölndals AIK3,41
18 Olle Leibe Bergstedt01Sätila SK3,31
19 Albin Hermenius01Örgryte IS3,12
20 Jonas Halsen Bidar01Mölndals AIK3,07
21 Benjamin Garis01Mölndals AIK2,92


P13 Kula3.0 kg
1 mar 
Arvid Mägi Theorin01IF Kville11,34
Hampus Helamb01IFK Göteborg9,52
Kevin Kominek01Hönö IS8,36
Philip Höglund01IFK Göteborg6,96
Jonathan Gerstel01Hönö IS6,92
Jonas Halsen Bidar01Mölndals AIK6,66
Benjamin Garis01Mölndals AIK5,40


P12 200m
Finalheat 11 mar 
Jakob Rahm02Sävedalens AIK28.741
Joel Åsenlund02IFK Göteborg29.362
Axel Henriksson02IF Kville30.315
Gustav Tartu02IF Kville31.1410

Finalheat 21 mar 
Erik Isaksson02IF Kville30.264
Sven Hammarberg02IF Kville30.688
Simen Gimnes03Asker SK31.1911
Simon Avramsson02Sätila SK31.9215

Finalheat 31 mar 
Felix Ljung02Mölndals AIK30.396
Fredrik Grund02IF Kville31.3514
Anton Laanep02Sävedalens AIK32.0016
Albin Löfving02IF Kvilleej start-

Finalheat 41 mar 
Victor Wahlgren02Mölndals AIK30.447
Jesper Nordström02IF Kville32.0517
Daniel Adolfsson02Tingbergs AIS33.2521
André Bengtsson03Majornas IK34.5625

Finalheat 51 mar 
Sebastian Olsson02IFK Göteborg31.3012
Jesper Hermansson02Mölndals AIK32.5420
Didrik Gimdal02Ullevi FK34.1923
Edvin Karlsson02IF Kville34.4424

Finalheat 61 mar 
Valdemar Knight02Sävedalens AIK32.1018
Oscar Nordfjell02IFK Göteborg32.1919
Edvin Wahlström02Mölndals AIK35.1126

Finalheat 71 mar 
Gabriel Wallmark02Sävedalens AIK29.743
William Frisk02IFK Göteborg30.979
Michael Rosenqvist02Mölndals AIK31.3413

Finalheat 81 mar 
Oscar Wall Jungbjer02Mölndals AIK33.4022
Gillian Makrof Johansson02Majornas IK35.9227
Melker Stålnacke02IF Kville36.3328


P12 Längdzon
1 mar 
Gabriel Wallmark02Sävedalens AIK4,74
Axel Henriksson02IF Kville4,32
Joel Åsenlund02IFK Göteborg4,25
Gustav Tartu02IF Kville4,21
Daniel Adolfsson02Tingbergs AIS4,15
Felix Ljung02Mölndals AIK4,10
Victor Wahlgren02Mölndals AIK4,06
Fredrik Grund02IF Kville4,04   3,98
Valdemar Knight02Sävedalens AIK4,04   3,96
10 Sven Hammarberg02IF Kville4,04   3,81
11 Erik Isaksson02IF Kville3,98
12 Jesper Nordström02IF Kville3,97
13 Sebastian Olsson02IFK Göteborg3,95
14 Samuel Melin02IF Kville3,89
15 Simon Avramsson02Sätila SK3,85
16 Jesper Hermansson02Mölndals AIK3,83
17 Mattias Haag02Mölndals AIK3,82
18 Herman Forsberg02Ullevi FK3,79
19 Michael Rosenqvist02Mölndals AIK3,74
20 William Frisk02IFK Göteborg3,73
21 Oscar Wall Jungbjer02Mölndals AIK3,63
22 Rasmus Samuelsson02IFK Göteborg3,60
23 Lukas Bertilsson02IFK Göteborg3,58
24 Albin Löfving02IF Kville3,49
25 Noa Escobar Särnbratt02Sävedalens AIK3,44
26 Edvin Wahlström02Mölndals AIK3,41
27 Edvin Karlsson02IF Kville3,35
28 Petter Hermansson02IF Kville3,16


P12 Kula3.0 kg
1 mar 
Joel Åsenlund02IFK Göteborg9,06
Daniel Adolfsson02Tingbergs AIS8,16
Fredrik Grund02IF Kville8,09
Mattias Haag02Mölndals AIK7,92
Vilmer Elovsson02Mölndals AIK7,37
Axel Henriksson02IF Kville7,31
Sebastian Olsson02IFK Göteborg6,80
William Frisk02IFK Göteborg6,77
Felix Ljung02Mölndals AIK6,73
10 Edvin Karlsson02IF Kville6,66
11 Sven Hammarberg02IF Kville6,52
12 Samuel Melin02IF Kville6,46
13 Rasmus Samuelsson02IFK Göteborg6,25
14 Gustav Tartu02IF Kville6,11
15 Jesper Nordström02IF Kville5,91
16 Edvin Wahlström02Mölndals AIK5,62
17 Gillian Makrof Johansson02Majornas IK4,75
18 Petter Hermansson02IF Kville4,61
19 Lukas Bertilsson02IFK Göteborg4,23


P11 Längdzon
1 mar 
Isak Helgesson03Örgryte IS4,24
Simen Gimnes03Asker SK4,18
Victor Hering03Majornas IK4,10
Jonathan Kjellgren03Mölndals AIK4,05
Fabian Steene03IF Kville3,94
David Ulstein03Mölndals AIK3,93
Philip Bayer03Mölndals AIK3,92
Carl Erixon03Mölndals AIK3,88   3,86
Felix Petrov03Örgryte IS3,88   3,67
10 Casper Skepp03Sävedalens AIK3,84
11 Jacob Helgesson03Örgryte IS3,79
12 Fabian Haeffler03Mölndals AIK3,68
13 Agustin Hillmersson03IK Orient3,64
14 Isak Stolpe03Sävedalens AIK3,49
15 Oscar Ekvall03Bohus IF3,47
16 Nils Thorin03Örgryte IS3,39
17 Oliwer Juhlin03Bohus IF3,36
18 Elias Persson03Mölndals AIK3,35
19 Anton Andersson03Örgryte IS3,12
20 Marcus Östlund03Majornas IK3,07
21 Valdemar Jansson03Ullevi FK3,00
22 Adam Halsen Bidar03Mölndals AIK2,95
23 Gillis Falk03Örgryte IS2,87
24 Sebastian Alemyr03Bohus IF2,63


P11 Kula2.0 kg
1 mar 
Fabian Steene03IF Kville8,60
Oskar Björndal03Hönö IS7,48
Elton Jonåker03Mölndals AIK7,43
Agustin Hillmersson03IK Orient7,40
Erik Palmgren03Mölndals AIK7,28
Filip Valton03IF Kville6,93
Philip Bayer03Mölndals AIK6,85
Victor Hering03Majornas IK6,84
David Ulstein03Mölndals AIK6,80
10 Carl Erixon03Mölndals AIK6,71
11 Simen Gimnes03Asker SK6,49
12 Arvid Thor03Mölndals AIK6,13
13 Adam Halsen Bidar03Mölndals AIK5,66
14 Gillis Falk03Örgryte IS4,71


P10 600m
Finalheat 11 mar 
Albin Öberg04Eslövs AI 1:55.561
Andreas Rydén04IFK Göteborg 2:02.002
Arvid Skepp04Sävedalens AIK 2:02.813
Felix Steene04IF Kville 2:10.815
Sixten Persson04Sävedalens AIK 2:12.887
Johan Hagström04IF Kville 2:12.968
Theodor Grundevik04Mölndals AIK 2:29.0315
Eric Stalfors04Mölndals AIK 2:36.4418
Adrian Åkeflo04Hönö ISbröt-
Leo Carlsson04Bohus IFej start-
Petter Lorentz Rooth M-H04Baekkelaget SKej start-

Finalheat 21 mar 
Erik Källström05Mölndals AIK 2:06.244
Viggo Henriksson04Mölndals AIK 2:10.916
Arvid Nääs05Kongahälla AIK 2:14.549
Valter Hering05Majornas IK 2:18.2510
Lukas Grinsvall04IF Kville 2:18.3411
Erik Follin05Mölndals AIK 2:23.1012
Nils Blomstrand04IF Kville 2:25.3113
Melvin Gustafsson05Mölndals AIK 2:27.4114
Hugo Häggström05Mölndals AIK 2:35.0116
10 Fabian Alinder05Mölndals AIK 2:35.9017
11 Mattias Berg05Mölndals AIK 2:46.9619


P10 Längdzon
1 mar 
William Asker04IF Kville4,17
Alex Apelgrim04Örgryte IS3,80
Felix Steene04IF Kville3,78
Albin Öberg04Eslövs AI3,77
Daniel Hultén04Sävedalens AIK3,53
Viggo Henriksson04Mölndals AIK3,47
Isak Lundström04Mölndals AIK3,43
Arvid Skepp04Sävedalens AIK3,36
Jacob Asker04IF Kville3,33
10 Ludvig Hedström04Alingsås IF3,25
11 Max Ekdahl04Mölndals AIK3,15
12 Erik Follin05Mölndals AIK3,14
13 Sixten Persson04Sävedalens AIK3,11
14 Alan Salih04Ullevi FK2,99
15 Johan Hagström04IF Kville2,94
16 Elliot Gustavsson04Örgryte IS2,92
17 Valter Hering05Majornas IK2,88
18 Theodor Grundevik04Mölndals AIK2,80   2,76
19 Petter Lorentz Rooth M-H04Baekkelaget SK2,80   2,75
20 Melvin Gustafsson05Mölndals AIK2,76
21 Lukas Grinsvall04IF Kville2,74
22 Mattias Berg05Mölndals AIK2,68
23 Nils Blomstrand04IF Kville2,66
24 Fabian Alinder05Mölndals AIK2,57
25 Eric Stalfors04Mölndals AIK2,47
26 Linus Alinder05Mölndals AIK2,26
27 Hugo Häggström05Mölndals AIK2,22
28 Alexander Johnsson05Mölndals AIK2,02


K 60m
Försök heat 11 mar 
Linnea Harrysson92Ullevi FK 8.14q
Mia Stenvall90Ullevi FK 8.16q
Malin Roth95Kongahälla AIK 8.20q
Elina Gunnarsson94Hovslätts IK 8.23q
Sofia Gustafsson94Mariestads AIF 8.47
Mary Angela Kärreberg94Falkenbergs IK 8.55

Försök heat 21 mar 
Hanna Mattisson92Ullevi FK 7.85q
Lisa Brorsson96Falköpings FIK 8.00q
Hanna Bengtsson96Sävedalens AIK 8.39q
Klara Volmerdal96Hovslätts IK 8.45q
Emmie Johansson97Kongahälla AIK 8.51
Anette Persson85IF Kville 8.53
Linn Bergstrand96Ullevi FKDQ tjuvstart

Final1 mar 
Hanna Mattisson92Ullevi FK 7.84
Lisa Brorsson96Falköpings FIK 7.97
Mia Stenvall90Ullevi FK 8.14
Malin Roth95Kongahälla AIK 8.17
Elina Gunnarsson94Hovslätts IK 8.18
Hanna Bengtsson96Sävedalens AIK 8.32
Klara Volmerdal96Hovslätts IK 8.39
Linnea Harrysson92Ullevi FKej start


K 800m
Final1 mar 
Agnes Granberg96Mölndals AIK 2:27.81
Linnea Harrysson92Ullevi FK 2:33.52
Anette Lundqvist85Falkenbergs IK 2:46.78
Anna Bergström97Göteborgs KIK 3:02.84


K Stav
1 mar 
Annika Jönsson96IFK Helsingborg380
Caroline Adams91Örgryte IS380
Sara Eriksson91Ullevi FK370
Anna Borg89Göteborgs KIK360
Johanna Greger94Örgryte IS340
Linnéa Jönsson99IFK Helsingborg340
Gabriella Jönsson01IS Göta310
Emma Kuutti98Örgryte IS300
Ellen Sjöstrand96Lerum Friidrott280
10 Rebecca Pettersson98Ullevi FK280
11 Christina Pool Wiklund99Falköpings FIK280
12 Erika Alkstrand99IK Ymer260
13 Sara Gunnarsson99Mölndals AIK240
14 Elin Skarin00Ullevi FK220
15 Anna Rönner00Ullevi FK220
16 Sana Salih01Ullevi FK200


F17 60m
Försök heat 11 mar 
Louise Liljeblad97Mölndals AIK 7.85q
Johanna Birgersson98IFK Helsingborg 8.16q
Maria José Valenzuela97Ullevi FK 8.16q
Lisa Åhlström98Mölndals AIK 8.47q
Amanda Lindahl98Vasa IS 8.50
Ellen Tidfors97Göteborgs KIK 9.13

Försök heat 21 mar 
Moa Mattisson98IFK Helsingborg 7.99q
Emelie Rantzow98IK Ymer 8.01q
Ida Nilsson98Hovslätts IK 8.08q
Isabelle Melin98IF Kville 8.94
Cecilia Jönsson98IF Kville 9.39
Sara Molnar98Mölndals AIK 9.97
Natalie Nilsson97Göteborgs KIKej start

Försök heat 31 mar 
Fanny Sandberg97Mölndals AIK 8.27q
Anna Kåreklint98Varbergs GIF 8.57
Denise Eriksson98Ullevi FK 8.61
Ida Bengtsson98Falkenbergs IK 8.61
Agnes Fredriksen97Hovslätts IK 8.68
Kristin Walkhed97Mölndals AIK 8.98
Amanda Wiik97Varbergs GIFDQ tjuvstart

Final1 mar 
Louise Liljeblad97Mölndals AIK 7.86
Moa Mattisson98IFK Helsingborg 7.88
Ida Nilsson98Hovslätts IK 8.08
Johanna Birgersson98IFK Helsingborg 8.21
Emelie Rantzow98IK Ymer 8.41
Lisa Åhlström98Mölndals AIK 8.48
Maria José Valenzuela97Ullevi FKej start
Fanny Sandberg97Mölndals AIKej start


F17 1500m
Final1 mar 
Johanna Adolfsson89Mölndals AIK 4:55.67ut
Sara Overgaard98IF Kville 5:07.601:a F17
Alice Greberg98Mölndals AIK 5:12.582:a F17
Helene Støle Melsom96SK Vidar 5:12.96ut
Moa Carlsson98Sävedalens AIK 5:20.083:a F17


F17 Längd
1 mar 
Ida Nilsson98Hovslätts IK5,38
Fanny Sandberg97Mölndals AIK5,34
Emelie Rantzow98IK Ymer5,25
Lizzie Hager99Lerum Friidrott5,13   5,12
Elina Gunnarsson94Hovslätts IK5,13   5,06
Ida Bengtsson98Falkenbergs IK5,07   5,04
Sara Sjögren98Stenungsunds FI5,07   5,02
Prescilia Bakuba98Ullevi FK4,74
Miranda Sundberg98IK Ymer4,52
10 Agnes Fredriksen97Hovslätts IK4,48
11 Jennifer Rudberg98IK Ymer4,31
12 Cecilia Jönsson98IF Kville4,14
13 Ellen Tidfors97Göteborgs KIK3,85


F17 Kula3.0 kg
1 mar 
Emma Harrysson97Brattås CK14,15
Jennifer Rudberg98IK Ymer10,35
Elin Johansson97Lerum Friidrott9,73


F15 60m
Försök heat 11 mar 
Felicia Sjöblom99IK Bergaström 8.50q
Mathilda Fogelberg99Örgryte IS 8.53
Emma Ramne99Göteborgs KIK 8.72
Maria Runneberger99Sävedalens AIK 8.84
Sandra Lindholm99Lerum Friidrott 9.09
Agnes Löwenborg99Mölndals AIK 9.23

Försök heat 21 mar 
Fatima Kone99Ullevi FK 8.33q
Della Månsson99Örgryte IS 8.36q
Frida Johansson99Mölndals AIK 8.42q
Caroline Nilsson99Göteborgs KIK 8.50q
Alice Dahlemar99Mölndals AIK 8.75
Matilda Nilsson-Edin99Mölndals AIK 8.91
Stina Nyström99Örgryte IS 9.38

Försök heat 31 mar 
Lisa Dahlström99IK Orient 8.08q
Madeleine Söderlund99Lerum Friidrott 8.22q
Hanna Zachrisson99Ullevi FK 8.47q
Emma Hamilton99Örgryte IS 8.79
Hanna Wingdén99Göteborgs KIK 8.93
Emma Johansson99Göteborgs KIK 9.13
Michaela Niklasson99Mölndals AIK 9.19

Final1 mar 
Lisa Dahlström99IK Orient 8.06
Della Månsson99Örgryte IS 8.20
Fatima Kone99Ullevi FK 8.21
Madeleine Söderlund99Lerum Friidrott 8.26
Hanna Zachrisson99Ullevi FK 8.39
Felicia Sjöblom99IK Bergaström 8.55
Caroline Nilsson99Göteborgs KIK 8.63
Frida Johansson99Mölndals AIKej start


F15 1000m
Final1 mar 
Emma Magnusson99Mölndals AIK 3:01.12
Beatrice Brink99IF Kville 3:03.98
Anna Påsse99Göteborgs KIK 3:17.22
Jennie Eriksson99IF Hagen FK 3:30.20
Emma Johansson99Göteborgs KIK 3:33.15
Matilda Nilsson-Edin99Mölndals AIK 3:34.93
Cornelia Storm-Karlén99IF Hagen FK 3:36.44
Michaela Niklasson99Mölndals AIK 3:46.12
Agnes Löwenborg99Mölndals AIK 3:48.95
10 Julia Öst99Sätila SK 4:01.54
Sara Gunnarsson99Mölndals AIKej start


F15 Tresteg
1 mar 
Fatima Kone99Ullevi FK11,52
Emma Erlandsson99Malmö AI10,80
Judith Sjöman99Örgryte IS10,52
Rebecca Strand99Örgryte IS10,22
Della Månsson99Örgryte IS9,98
Alice Dahlemar99Mölndals AIK9,83


F15 Kula3.0 kg
1 mar 
Ida Olsson99IF Hagen FK11,80
Hanna Borgemyr99Trollhättan FIK10,80
Tilda Oldberg99Sävedalens AIK10,10
Luana Lund99Göteborgs KIK9,78
Erika Sandström99Tingbergs AIS9,76
Julia Öst99Sätila SK5,91


F14 60m
Försök heat 11 mar 
Clara Augustsson00IK Ymer 8.31q
Matilda Gustavsson00Tanums IF 8.45q
Terese Nätstrand00Örgryte IS 8.46q
Elsa Lindén00Mölndals AIK 9.03
Embla Ingelman-Sundberg00Göteborgs KIK 9.07
Julia Sanden00IF Kville 9.18
Daniela Milojkovic00Trollhättan FIK 9.36
Märta Ekvall00IF Kville 9.38

Försök heat 21 mar 
Julia Björkman00IF Kville 8.37q
Caroline Haugan00Baekkelaget SK 8.82q
Nathalie Nyström00Örgryte IS 8.83q
Alice Kjellander00Sävedalens AIK 9.00
Jenny Kellnor00Örgryte IS 9.07
Emilia von Hoffmann00Göteborgs KIK 9.23
Agnes Nogueras00Göteborgs KIK 9.48
Hedda Jagstedt00Göteborgs KIKej start

Försök heat 31 mar 
Linn Hertz-Saebbö00Göteborgs KIK 8.70q
Alexandra Pekic00IFK Göteborg 8.79q
Elin Eriksson00IF Kville 8.86q
Alice Henriksson00IK Ymer 8.87q
Nicole Mathiasson00IF Kville 9.38
Emma Green-Blomroos00Göteborgs KIK 9.56
Anna Rönner00Ullevi FK 9.88

Försök heat 41 mar 
Claudia Belgrave00IK Ymer 7.92q
Ebba Molinder00Mölndals AIK 8.44q
Violeta Sekiraqa00Ullevi FK 8.74q
Andrea Jarlhage00IFK Göteborg 8.90q
Elin Thorsson00IF Kville 8.91q
Sonja Malmbratt00Göteborgs KIK 8.94q
Linnea Andersson00Mölndals AIK 9.99

Finalheat 11 mar 
Claudia Belgrave00IK Ymer 8.02
Clara Augustsson00IK Ymer 8.32
Matilda Gustavsson00Tanums IF 8.34
Julia Björkman00IF Kville 8.38
Ebba Molinder00Mölndals AIK 8.51
Terese Nätstrand00Örgryte IS 8.52
Linn Hertz-Saebbö00Göteborgs KIK 8.66
Violeta Sekiraqa00Ullevi FK 8.69

Finalheat 21 mar 
Alexandra Pekic00IFK Göteborg 8.76
Andrea Jarlhage00IFK Göteborg 8.95
Nathalie Nyström00Örgryte IS 8.98
Caroline Haugan00Baekkelaget SK 8.98
Alice Henriksson00IK Ymer 9.01
Elin Eriksson00IF Kville 9.01
Elin Thorsson00IF Kville 9.07
Sonja Malmbratt00Göteborgs KIK 9.12


F14 1000m
Final1 mar 
Alexandra Pekic00IFK Göteborg 3:18.46
Matilda Hallström00Göteborgs KIK 3:19.10
Sofie Eriksson00Sävedalens AIK 3:21.35
Lisa Brandt00Göteborgs KIK 3:29.42
Malena Ljungqvist Thoen00Göteborgs KIK 3:34.37
Anna Grundin00Mölndals AIK 3:38.49
Moa Thorin00Örgryte IS 3:45.49


F14 Längd
1 mar 
Claudia Belgrave00IK Ymer5,42
Terese Nätstrand00Örgryte IS4,90
Elin Fredriksson00IF Kville4,84
Linn Hertz-Saebbö00Göteborgs KIK4,82
Caroline Mubiru00Malmö AI4,70
Nathalie Nyström00Örgryte IS4,54
Embla Ingelman-Sundberg00Göteborgs KIK4,53
Alice Kjellander00Sävedalens AIK4,43
Clara Augustsson00IK Ymer4,28
10 Elin Thorsson00IF Kville4,27
11 Ebba Molinder00Mölndals AIK4,20   4,19
12 Kajsa Nilsson00UF Contact4,20   4,09
13 Alice Henriksson00IK Ymer4,20   4,06
14 Johanna Jansson00Mölndals AIK4,19
15 Julia Sanden00IF Kville4,16
16 Elsa Lindén00Mölndals AIK4,12   3,87
17 Emmy Ekberg00Göteborgs KIK4,12   3,83
18 Emma Green-Blomroos00Göteborgs KIK4,08
19 Daniela Milojkovic00Trollhättan FIK3,93
20 Elin Eriksson00IF Kville3,91   3,90
21 Agnes Nogueras00Göteborgs KIK3,91
22 Linnea Helgegren00Kongahälla AIK3,89
23 Matilda Almung00Göteborgs KIK3,79
24 Märta Ekvall00IF Kville3,78
25 Nicole Mathiasson00IF Kville3,59
26 Emma Kling00IF Kville3,57
27 Wilma Johansson00Mölndals AIK3,19


F14 Kula3.0 kg
1 mar 
Kajsa Nilsson00UF Contact11,19
Johanna Jansson00Mölndals AIK8,77
Johanna Sköldborg00IF Kville8,56
Violeta Sekiraqa00Ullevi FK8,43
Emma Kling00IF Kville7,79
Anna Rönner00Ullevi FK7,30
Hedda Jagstedt00Göteborgs KIK7,24
Linnea Petzold00IFK Göteborg6,73
Ebba Molinder00Mölndals AIK6,57
10 Agnes Nogueras00Göteborgs KIK5,62
Linnea Helgegren00Kongahälla AIKX


F13 60m
Försök heat 11 mar 
Hilda Gyldén01IF Kville 8.83q
Tindra Honnér01Örgryte IS 8.88q
Nora Hult01Mölndals AIK 8.91q
Ronja Bökmark01Lerum Friidrott 8.98q
Elise Odsell01Mölndals AIK 9.27
Alice Jakobsson01Hönö IS 9.41
Meja Eklöf01Mölndals AIKej start

Försök heat 21 mar 
Cornelia Lindberg01Lerum Friidrott 8.60q
Klara Mattsson01Örgryte IS 8.67q
Josefine Afzelius01Mölndals AIK 9.23
Kerstin Nordangård01IK Ymer 9.28
Julia Lindstén01Göteborgs KIK10.17
Matilda Lindstén01Göteborgs KIK10.24

Försök heat 31 mar 
Sandra Jonsson-Lorentsson01Örgryte IS 8.36q
Sofie Cedergrund01Göteborgs KIK 8.53q
Isabella Willén01Mölndals AIK 9.30
Frida Gäbel01Göteborgs KIK 9.36
Ellen Appelgren01IF Kville 9.78
Tilda Erixon01Mölndals AIK10.61

Försök heat 41 mar 
Elvira Carlén01Lerum Friidrott 8.74q
Anna Edwardsson01Mölndals AIK 8.81q
Lovisa Jansson01Ullevi FK 9.00q
Olivia Olsson01Mölndals AIK 9.34
Gaël de Coninck01Sävedalens AIK 9.49
Celine Ullström01Örgryte IS 9.88
Mathilda Hammarqvist01IF Kville10.00

Försök heat 51 mar 
Moa Ekdahl01Mölndals AIK 8.66q
Klara-Lina Birgersson01Kongahälla AIK 8.85q
Stina Östklint01Hovslätts IK 8.93q
Emelia Valton01IF Kville 9.08
Hanna Afzelius01Mölndals AIK 9.64
Tindra Andblad01Örgryte IS 9.73
Alice Nordin01Mölndals AIK10.33

Försök heat 61 mar 
Alfrida Kilvik01IF Kville 8.60q
Elina Bergman01Brattås CK 8.89q
Julia Nielsen01Sävedalens AIK 9.19
Annie Lundin01Örgryte IS 9.25
Sana Salih01Ullevi FK 9.54
Sarah Andersson01Mölndals AIK 9.71
Alva Mårtensson01Mölndals AIK 9.80
Maja Johansson01Trollhättan FIK10.94

Finalheat 11 mar 
Sandra Jonsson-Lorentsson01Örgryte IS 8.37
Sofie Cedergrund01Göteborgs KIK 8.41
Cornelia Lindberg01Lerum Friidrott 8.66
Klara Mattsson01Örgryte IS 8.73
Alfrida Kilvik01IF Kville 8.75
Anna Edwardsson01Mölndals AIK 8.75
Moa Ekdahl01Mölndals AIK 8.78
Elvira Carlén01Lerum Friidrott 8.79

Finalheat 21 mar 
Klara-Lina Birgersson01Kongahälla AIK 8.80
Elina Bergman01Brattås CK 8.81
Stina Östklint01Hovslätts IK 8.85
Lovisa Jansson01Ullevi FK 8.88
Tindra Honnér01Örgryte IS 8.94
Ronja Bökmark01Lerum Friidrott 8.99
Nora Hult01Mölndals AIK 9.00
Hilda Gyldén01IF Kville 9.07


F13 800m
Final1 mar 
Julia Nielsen01Sävedalens AIK 2:26.44
Alexandra Gullberg01Sävedalens AIK 2:28.00
Gaël de Coninck01Sävedalens AIK 2:29.28
Ella Larsen01IFK Göteborg 2:34.81
Wilma Olausson01IFK Göteborg 2:41.77
Sofia Overgaard01IF Kville 2:43.98
Kerstin Nordangård01IK Ymer 2:51.00


F13 Höjd
1 mar 
Elvira Carlén01Lerum Friidrott153
Elina Bergman01Brattås CK153
Hilda Gyldén01IF Kville150
Sandra Jonsson-Lorentsson01Örgryte IS150
Sofia Börjesson-Rintala01Trollhättan FIK147
Filippa Söderström01Göteborgs KIK141
Emmie Persson/Schöneberger01IFK Göteborg138
Sofia Overgaard01IF Kville138
Ida Björndal01Hönö IS135
10 Annie Lundin01Örgryte IS135
11 Moa Ekdahl01Mölndals AIK131
11 Josefine Afzelius01Mölndals AIK131
13 Klara Axelsson01Mölndals AIK131
14 Alfrida Kilvik01IF Kville131
15 Kerstin Nordangård01IK Ymer131
16 Gaël de Coninck01Sävedalens AIK126
17 Tilda Erixon01Mölndals AIK121


F13 Trestegzon
1 mar 
Elvira Carlén01Lerum Friidrott10,32
Moa Lindkvist01Mölndals AIK10,19
Hilda Gyldén01IF Kville9,55
Wendela Yhlen Graf02Lerum Friidrott9,53
Tindra Honnér01Örgryte IS9,51
Filippa Söderström01Göteborgs KIK9,45
Ronja Bökmark01Lerum Friidrott9,38
Lovisa Jansson01Ullevi FK9,31
Alfrida Kilvik01IF Kville9,02
10 Stina Östklint01Hovslätts IK8,99
11 Ella Larsen01IFK Göteborg8,92
12 Ellinor Hofgren01Mölndals AIK8,65
13 Karolina Ilic01IF Kville7,90
14 Matilda Lindstén01Göteborgs KIK7,19
15 Julia Lindstén01Göteborgs KIK6,60
Andrea Rooth02Baekkelaget SKX


F12 60m
Försök heat 11 mar 
Lovisa Nilsson-Edin02Mölndals AIK 8.92q
Alva Strandberg02IFK Göteborg 9.62
Linnea Gyllensvaan02IF Kville 9.64
Ebba Åhman02IK Ymer 9.68
Linnea Ljung02Mölndals AIK 9.79
Elin Dejke02Ullevi FK 9.82
Wilma Ruf02Mölndals AIK 9.94
Nellie Dahlström02IK Orient 9.97

Försök heat 21 mar 
Charite Mumbongo02Örgryte IS 8.83q
Wendela Yhlen Graf02Lerum Friidrott 9.40q
Maja Eklund02Mölndals AIK 9.81
Josefin Stridh02Mölndals AIK 9.82
Maria Rönner02Ullevi FK10.19
Linn Frykholm02Göteborgs KIK10.46

Försök heat 31 mar 
Hedda Tellow02Örgryte IS 8.91q
Andrea Rooth02Baekkelaget SK 8.92q
Amanda Larsson02Mölndals AIK 9.37q
Felicia Söderbom Zaffarano02IF Kville 9.47
Molly Petersson02Mölndals AIK 9.74
Ida Elvesson02Varbergs GIFej start
Clara Moksnes02Ullevi FKej start

Försök heat 41 mar 
Nike Wäljegård02Ullevi FK 8.86q
Cindy Darrell02Lerum Friidrott 8.94q
Ebba Follin02Mölndals AIK 9.23q
Alice Rasmusson02Örgryte IS 9.39q
Thea Terho Karlsson02Falkenbergs IK 9.57
Julia Lindblad02Sävedalens AIK 9.77
Lisa Brann-Widén02Ullevi FKej start

Försök heat 51 mar 
Tilda Adolfsson02Mölndals AIK 9.11q
Mikaela Jönsson02Falkenbergs IK 9.22q
Sonia Fors02Sävedalens AIK 9.30q
Ebba Sandros02Ullevi FK 9.54
Cecilie Haugan02Baekkelaget SK 9.58
Isabella Boquist02IF Kvilleej start

Försök heat 61 mar 
Cajsa Augustsson02IK Ymer 8.92q
Ebba Hjortvall02Falkenbergs IK 9.01q
Johanna Stübner02Göteborgs KIK 9.41q
My Hagström02IK Ymer 9.43
Hanna Winbo02IF Kville 9.94
Nellie Wohlers02Mölndals AIK10.26
Tyra Backman02Hönö ISej start

Finalheat 11 mar 
Charite Mumbongo02Örgryte IS 8.67
Lovisa Nilsson-Edin02Mölndals AIK 8.80
Nike Wäljegård02Ullevi FK 8.83
Andrea Rooth02Baekkelaget SK 8.90
Hedda Tellow02Örgryte IS 8.94
Cindy Darrell02Lerum Friidrott 8.98
Cajsa Augustsson02IK Ymer 9.02
Ebba Hjortvall02Falkenbergs IK 9.11

Finalheat 21 mar 
Tilda Adolfsson02Mölndals AIK 9.13
Mikaela Jönsson02Falkenbergs IK 9.27
Ebba Follin02Mölndals AIK 9.28
Sonia Fors02Sävedalens AIK 9.30
Amanda Larsson02Mölndals AIK 9.30
Wendela Yhlen Graf02Lerum Friidrott 9.40
Alice Rasmusson02Örgryte IS 9.42
Johanna Stübner02Göteborgs KIK 9.52


F12 600m
Finalheat 11 mar 
Lovisa Nilsson-Edin02Mölndals AIK 1:47.431
Alva Strandberg02IFK Göteborg 1:47.612
Pernille Karlsen Antonsen02SK Vidar 1:47.663
Helena Ring02Amager AC 1:56.544
Johanna Stübner02Göteborgs KIK 1:59.275
Mikaela Jönsson02Falkenbergs IK 2:02.007
Wendela Yhlen Graf02Lerum Friidrott 2:04.528
Viktoria Tranälv02Kongahälla AIK 2:04.839
Thea Terho Karlsson02Falkenbergs IK 2:08.2012

Finalheat 21 mar 
Cindy Darrell02Lerum Friidrott 1:59.996
Ebba Rössberger02Sävedalens AIK 2:05.2310
Ebba Follin02Mölndals AIK 2:06.7311
Ebba Gustafsson02Mölndals AIK 2:09.0013
Maria Rönner02Ullevi FK 2:09.3014
Tea Norell02Göteborgs KIK 2:11.7315
Jennifer Lagerquist02Mölndals AIK 2:16.2816
Nellie Wohlers02Mölndals AIKej start-


F12 Höjd
1 mar 
Sofia Wingård02IK Orient153
Lovisa Nilsson-Edin02Mölndals AIK138
Cajsa Augustsson02IK Ymer135
My Hagström02IK Ymer135
Ebba Hjortvall02Falkenbergs IK135
Andrea Rooth02Baekkelaget SK135
Ebba Åhman02IK Ymer132
Hedda Tellow02Örgryte IS132
Wendela Yhlen Graf02Lerum Friidrott129
10 Alva Strandberg02IFK Göteborg129
10 Alice Rasmusson02Örgryte IS129
12 Thea Terho Karlsson02Falkenbergs IK129
13 Cecilie Haugan02Baekkelaget SK125
14 Josefin Stridh02Mölndals AIK120
14 Ebba Follin02Mölndals AIK120
16 Moa Dahlsjö02Göteborgs KIK115
16 Ebba Gustafsson02Mölndals AIK115
16 Linnea Ljung02Mölndals AIK115
16 Ebba Sandros02Ullevi FK115
16 Thea Fagerström02Mölndals AIK115
16 Jazmine Alser Pryce02Mölndals AIK115
22 Elin Dejke02Ullevi FK115
23 Bianca Nikadon02Göteborgs KIK110
24 Amanda Larsson02Mölndals AIK110
24 Julia Lindblad02Sävedalens AIK110
26 Jennifer Lagerquist02Mölndals AIK110
27 Tea Norell02Göteborgs KIK105
28 Olivia Asp02Mölndals AIK105


F11 60m
Försök heat 11 mar 
Sofia Lofstad03Strömstads IF 9.28q
Matilda Thorsson03IF Kville 9.86q
Tilly Backman03Hönö IS10.04
Elsa Törnvall03Mölndals AIK10.05
Felicia Clarelid Magaji03Mölndals AIK10.08
Stella Simonsen03Mölndals AIK10.22
Irma Bergius03Majornas IK10.90

Försök heat 21 mar 
Anna Svarfar03Mölndals AIK 9.43q
Elenora Alinder03Mölndals AIK 9.45q
Emilia Qvicklund03Strömstads IF 9.75q
Klara Larsson03Majornas IK 9.86q
Inez Åsenlund03IFK Göteborg 9.88
Alva Bengtström03Örgryte IS10.30
Alva Ström03Ullevi FK10.34
Edina Jadesjö03Mölndals AIK10.44

Försök heat 31 mar 
Vera Söderblom03Göteborgs KIK 9.36q
Antonia Bozic03Majornas IK 9.79q
Olivia Bissette03Mölndals AIK 9.97
Jonna Kronander03IK Ymer 9.97
Elisaveta Perfiliev03Örgryte IS10.19
Olivia Lundstedt03Mölndals AIK10.47
Siri Johannessen03Mölndals AIK10.56

Försök heat 41 mar 
Sandra Åberg03Göteborgs KIK 9.19q
Tuva Dahlgren03Lerum Friidrott 9.29q
Sofia Björkman03IF Kville 9.76q
Lillan Kilvik03IF Kville 9.86q
Agnes Rasmussen03Strömstads IF 9.99
Frida Palmqvist03Mölndals AIK10.01
Ella Vilhelmsson03Mölndals AIK10.23

Försök heat 51 mar 
Nova Jonåker03Mölndals AIK 9.46q
Ella Oddhammar03Ullevi FK 9.66q
Felicia Nordahl Vieira03Göteborgs KIK 9.71q
Alva Lundberg03IFK Göteborg 9.84q
Elin Tegnér03Lerum Friidrott10.17
Agnes Tärnbrink 03Strömstads IF10.44
Louise Hedlund03Mölndals AIK10.84
Alva Skjeseth03IK Ymerej start

Finalheat 11 mar 
Sandra Åberg03Göteborgs KIK 9.17
Sofia Lofstad03Strömstads IF 9.21
Vera Söderblom03Göteborgs KIK 9.32
Nova Jonåker03Mölndals AIK 9.32
Anna Svarfar03Mölndals AIK 9.40
Tuva Dahlgren03Lerum Friidrott 9.43
Elenora Alinder03Mölndals AIK 9.52
Ella Oddhammar03Ullevi FK 9.72

Finalheat 21 mar 
Emilia Qvicklund03Strömstads IF 9.56
Sofia Björkman03IF Kville 9.79
Antonia Bozic03Majornas IK 9.87
Matilda Thorsson03IF Kville 9.90
Klara Larsson03Majornas IK 9.97
Alva Lundberg03IFK Göteborg10.01
Lillan Kilvik03IF Kville10.06
Felicia Nordahl Vieira03Göteborgs KIKej start


F11 600m
Finalheat 11 mar 
Filippa Zäll03Ängelholms IF 1:53.121
Nichole Ljungström03Ängelholms IF 1:54.932
Klara Larsson03Majornas IK 2:06.404
Elisaveta Perfiliev03Örgryte IS 2:07.145
Elenora Alinder03Mölndals AIK 2:07.946
Agnes Nord03Göteborgs KIK 2:11.368
Anna Svarfar03Mölndals AIK 2:14.699
Tilly Backman03Hönö IS 2:23.7515
Stella Simonsen03Mölndals AIKej start-

Finalheat 21 mar 
Sandra Åberg03Göteborgs KIK 2:03.663
Felicia Storm-Karlén03Lidköpings IS 2:10.067
Siri Johannessen03Mölndals AIK 2:18.5610
Ella Vilhelmsson03Mölndals AIK 2:19.1311
Alva Bengtström03Örgryte IS 2:20.1112
Agnes Rasmussen03Strömstads IF 2:20.3513
Olivia Lundstedt03Mölndals AIK 2:20.9514
Agnes Tärnbrink 03Strömstads IF 2:26.6516
Mirjam Nilsson03Majornas IKej start-


F11 Höjd
1 mar 
Elenora Alinder03Mölndals AIK131
Emilia Qvicklund03Strömstads IF128
Olivia Bissette03Mölndals AIK128
Tuva Dahlgren03Lerum Friidrott124
Sofia Björkman03IF Kville120
Ayla Grinder04Bohus IF120
Klara Larsson03Majornas IK120
Jonna Kronander03IK Ymer115
Agnes Frimannsson04Sävedalens AIK115
10 Mirjam Nilsson03Majornas IK115
11 Antonia Bozic03Majornas IK110
11 Felicia Nordahl Vieira03Göteborgs KIK110
13 Inez Åsenlund03IFK Göteborg110
13 Lillan Kilvik03IF Kville110
15 Elin Tegnér03Lerum Friidrott110
16 Felicia Storm-Karlén03Lidköpings IS110
17 Ella Vilhelmsson03Mölndals AIK105
18 Frida Palmqvist03Mölndals AIK105
19 Olivia Lundstedt03Mölndals AIK105
19 Louise Hedlund03Mölndals AIK105
21 Felicia Clarelid Magaji03Mölndals AIK105


F10 60m
Försök heat 11 mar 
Nora Lindahl04Vasa IS 9.98q
Ayla Grinder04Bohus IF10.40
Maja Hansson-Lindberg04Mölndals AIK10.47
Elsa Jäderström04Mölndals AIK11.12
Linn Lindgren04Mölndals AIK11.60
Signe Welinder04Mölndals AIK11.77
Sofia Karmalm05Göteborgs KIK11.86

Försök heat 21 mar 
Elin Molinder04Mölndals AIK 9.77q
Emilia Åström04Mölndals AIK10.21
Isabel Lessmark04IFK Göteborg10.79
Felicia Rosklint Wimmer05Göteborgs KIK11.10
Elin Helamb04IFK Göteborgej start

Försök heat 31 mar 
Ida Andersson04Alingsås IF10.08q
Tyra Rydén04IFK Göteborg10.59
Amanda Ehn04IK Ymer10.89
Astrid Viren04IFK Göteborg11.31
Linn Juréen04Mölndals AIK11.73
Linnea Avramssom05Sätila SK13.04
Ida Sjöberg04Mölndals AIKej start

Försök heat 41 mar 
Sissel Eliasson04Alingsås IF 9.29q
Nina Hertz-Saebbö04Göteborgs KIK 9.55q
Vivianna Namuddu04Örgryte IS 9.88q
Ellen Ahlfors04Majornas IK 9.97q
Ivana Pekic04IFK Göteborg 9.99q
Ellen Abelius04Mölndals AIK10.81
Nellie Nigam04Mölndals AIK11.42

Försök heat 51 mar 
Agnes Frimannsson04Sävedalens AIK 9.47q
Jennifer Willén04Mölndals AIK10.20q
Ella Olsson04Mölndals AIK10.31
Tea Malmström05Alingsås IF10.53
Maud de Coninck05Sävedalens AIK10.94
Josefina Nyström04Mölndals AIK11.75
Julie Bengtsson05Majornas IK12.01

Försök heat 61 mar 
Tyra Zettergren05Göteborgs KIK 9.86q
Moa Bertilsson05IFK Göteborg 9.88q
Filippa Fagerström04Mölndals AIK 9.96q
Emilia Lundstedt05Mölndals AIK10.63
Maja Ek04Mölndals AIK11.35
Sandra Driche Hansson04Göteborgs KIK11.59
Emmie Andersson04Mölndals AIK11.65

Försök heat 71 mar 
Elise Löfnertz04Mölndals AIK 9.79q
Alicia Jisbrant04Hönö IS 9.95q
Cajsa Stina Strand04Örgryte IS 9.97q
Molly Ruf04Mölndals AIK10.57
Sofia Nordfjell04IFK Göteborg10.58
Sofia Johansson04Mölndals AIK10.71
Nina Blomqvist05Göteborgs KIK11.86
Alice Norell05Göteborgs KIK11.95

Finalheat 11 mar 
Sissel Eliasson04Alingsås IF 9.22
Nina Hertz-Saebbö04Göteborgs KIK 9.49
Agnes Frimannsson04Sävedalens AIK 9.50
Elise Löfnertz04Mölndals AIK 9.51
Elin Molinder04Mölndals AIK 9.55
Vivianna Namuddu04Örgryte IS 9.64
Moa Bertilsson05IFK Göteborg 9.75
Tyra Zettergren05Göteborgs KIK10.08

Finalheat 21 mar 
Nora Lindahl04Vasa IS 9.54
Filippa Fagerström04Mölndals AIK 9.65
Ida Andersson04Alingsås IF 9.79
Alicia Jisbrant04Hönö IS 9.81
Ivana Pekic04IFK Göteborg 9.81
Ellen Ahlfors04Majornas IK 9.85
Cajsa Stina Strand04Örgryte IS10.05
Jennifer Willén04Mölndals AIK10.30


F10 Kula2.0 kg
1 mar 
Alicia Jisbrant04Hönö IS5,97
Jennifer Willén04Mölndals AIK5,94
Amanda Ehn04IK Ymer5,76
Elise Löfnertz04Mölndals AIK5,75
Tyra Rydén04IFK Göteborg5,55
Filippa Fagerström04Mölndals AIK5,44
Isabel Lessmark04IFK Göteborg5,41
Ellen Quick04Bohus IF5,35
Emilia Åström04Mölndals AIK5,30
10 Agnes Frimannsson04Sävedalens AIK5,17
11 Ellen Abelius04Mölndals AIK4,93
12 Cajsa Stina Strand04Örgryte IS4,86
13 Nina Hertz-Saebbö04Göteborgs KIK4,84
14 Ivana Pekic04IFK Göteborg4,80
15 Elin Helamb04IFK Göteborg4,56
16 Tyra Zettergren05Göteborgs KIK4,36   4,06
17 Linn Juréen04Mölndals AIK4,36   3,65
18 Sofia Johansson04Mölndals AIK4,33
19 Maja Ek04Mölndals AIK4,29   4,15
20 Emmie Andersson04Mölndals AIK4,29   4,12
21 Linn Lindgren04Mölndals AIK4,25
22 Astrid Viren04IFK Göteborg4,23
23 Emilia Lundstedt05Mölndals AIK4,13
24 Elsa Jäderström04Mölndals AIK4,02
25 Sandra Driche Hansson04Göteborgs KIK3,94
26 Josefina Nyström04Mölndals AIK3,71
27 Maja Hansson-Lindberg04Mölndals AIK3,45
28 Elin Molinder04Mölndals AIK3,35



© Track & Field, Christer Falk