Resultatlista
Lerum Vildmark 2014-06-14
Uppdaterad: 14-06-24
 


1. M 18km
Erik Tengvall841:11:43
Marcus Lindgren Tri Väst1:15:34
Henrik Larsson82Ornunga IF1:16:20
Jesper Brofjärd90Borås SK1:16:31
Joakim Röstlund81Solvikingarna1:17:09
David Pettersson91Lerum Friidrott1:17:21
Philip King74Aktivtus sport club1:17:56
Patrik Nilsson74Lerum Friidrott1:18:19
Mikael Zachrisson65Lerum Friidrott1:19:16
10 Henrik AnderssonHemsjö IF1:19:38
11 Joakim Axelsson78Trollhättan SOK1:19:43
12 Sava Iancovici74Ekmans Löpare i Lund1:19:54
13 Ermias Tekie71Solvikingarna1:19:56
14 Fredrik Uddgren72Lonesome runners1:20:05
15 Peter Reneby80Team Nordic Trail1:20:23
16 Carl-Johan Skogh701:20:53
17 Eskil Mattsson81IK Stern1:21:46
18 Maximilian Lohm Isberg911:21:57
19 Johan Sparrevik91Lerum SOK1:21:59
20 Christer Brasta711:22:27
21 David Vegbom781:23:04
22 Torbjörn Johnsson751:23:40
23 Carl OlssonSolvikingarna1:23:53
24 Johan Skårbratt1:24:18
25 Eric TillyKungälvs OK1:24:25
26 Damir Pejinovic771:24:32
27 Jacob Sjöstedt77Kvarteret Kolumbus1:24:49
28 Carsten Hoever79Team Wicked Boonkprof1:25:51
29 Mattias HeimdahlHåfreströms IF1:26:05
30 Kenneth Ingmarsson63IK Stern1:26:26
31 Klas Östbye74Solvikingarna1:26:44
32 Henrik Stenberg79Team Nordic Trail1:27:09
33 Mikael Svensson71FK Herkules1:27:11
34 Sten Thunberg60Solvikingarna1:27:15
35 Bobby LjungLonesome Runners1:27:53
36 Magnus Glännå70Lerum1:27:59
37 Svante Lundgren711:28:06
38 Pelle Aronsson1:28:09
39 Leo Pettersson91Lerum Friidrott1:28:11
40 Johan Westlund79IK Jogg1:28:13
41 Emanuel Cederqvist83IS Fåken Öland1:28:14
42 David Cooper61Solvikingarna1:28:17
43 Ayolt Helmantel761:28:38
44 Bo Uggla621:28:40
45 Daniel SanchezGK Mustangerna1:28:44
46 Per Jallinder Björkman80Vinden1:29:06
47 Mattias Turbo Johansson81Lonesome runners1:29:11
48 Mikael Lidström901:29:14
49 Janne Aronsson68Aktiv Öjesjö1:29:32
50 David Thomelius851:29:44
51 Daniel Carlsson79Vinden1:29:54
52 Alexander Toll89Spring så fort du kan1:30:28
53 Marcus Källman79Vedendo Rosso1:30:29
54 Rasmus Toll93Spring så fort du kan1:30:40
55 Erik Olofsson75Lonesome runners1:30:44
56 Daniel Olsson821:31:20
57 Magnus Kihlberg72IF Skattmasarna1:31:31
58 Henrik Öhrvall71Hemsjö1:31:49
59 Anders MalmströmURITF1:31:52
60 Ragnar Uppström64FK Herkules1:32:11
61 Anders Holmedahl1:32:18
62 Stefan Axelsson56Göteborgs Stigcyklister1:32:25
63 Frans Hallgren1:33:31
64 Niklas BjörkmanBRC1:33:33
65 Erik Eriksson86Gpif1:33:35
66 Jan Olof Wallgren671:33:41
67 Patrik Ottoson801:34:00
68 Peter Karlsson55IK Jogg1:34:19
69 Mikael Axelsson86OK Skogshjortarna1:34:29
70 Kristoffer KellgranTriatlon väst1:34:35
71 Anders Svensson781:34:40
72 Anders Nyberg65Dahlblads1:34:54
73 Kenth Magnusson63Osteopatkliniken1:35:35
74 Per Olof SjögrenMölndals CK1:35:36
75 Viktor Karlsson86MA Lerum1:35:46
76 Magnus Palmér66Hestra IF1:35:50
77 Johan Åstrand68Marks Hanbollsklubb1:36:04
78 Jonas Ericsson1:36:18
79 Jonas Henrysson1:36:49
80 Daniel Kjellberg74Kamraterna1:37:29
81 Oskar Erlandson84IS Fåken Öland1:37:30
82 Robert Johansson70Floda1:37:43
83 Francesco Regali71Parvata1:37:45
84 Tomas Strömvall60Volvo IT1:37:53
85 Lars Karlsson73FK Herkules1:37:56
86 Martin Jonsson1:38:22
87 Fredrik Hallner69Lerum Friidrott1:38:32
88 Tobias Karlsson751:39:03
89 Magnus Erixon71IFK Göteborg Orientering1:39:16
90 Johan Segolson75Lonesome runners1:39:56
91 Fredrik Mindelsohn71Lerum Friidrott1:40:00
92 Daniel Boman76Ericsson IF1:40:02
93 Jens Arvidsson71IF Rigor1:40:06
94 Albin EngströmFristad brandkår1:40:10
95 Jens Halling891:40:11
96 Christopher Day841:40:20
97 Magnus Larsson65Lonesome runners1:41:14
98 Kristoffer Pipusch771:41:45
99 Martin Gardell1:42:37
100 Martin Svensson741:42:40
101 Daniel Axelsson771:42:47
102 Joakim Strömgren701:42:56
103 Linus Hermansson77Kvarteret Klareborg1:43:18
104 Thomas Balmér70Tollereds IF1:43:43
105 Anders Hjelmström73Lonesome runners1:43:54
106 Mikael BjörkmanBRC1:44:46
107 Jörgen IvarssonFristad brandkår1:45:01
108 Lars Lindquist631:45:43
109 Anders Sköldberg63Fat Slim Boys IF1:45:46
110 Christoffer Helgé1:45:55
111 Martin Versen76Runacademy IF1:46:28
112 Johan Angenete71CPAC systems AB1:46:30
113 Tobe Bergendahl691:46:36
114 Martin Ryd72Team Mjöksyra1:46:49
115 Johan Brämberg65Solvikingarna1:46:51
116 Harri Laitinen651:46:51
117 Bosse Wennergren67Lerum1:47:02
118 Romain Klein761:47:03
119 Richard AndréHästeviksgetterna1:47:29
120 Eric Sjöman751:48:04
121 Robbie Smith84Forced to run Athletes1:48:23
122 Lars Axvi1:48:23
123 Magnus Andrén1:48:30
124 Mikael Andersson64Hindås SK1:48:48
125 Tomas Sjöberg70Alehof1:49:13
126 Peter HallströmVisingsö AIS1:49:34
127 Mikael Forsman581:49:56
128 Brian Fenn61Big runners1:50:28
129 Yhon Joelsson84Eriksbergs IF1:52:30
130 Mikael DuvanderFloda1:55:09
131 Steve Karlsson63Lonesome runners1:58:01
132 Tony Elias541:58:12
133 Henrik Johansson622:03:00
134 Christian Samuelsson842:04:59
135 Thomas Rundqvist2:09:41
136 Per Olof Arnås65DRT2:09:51
137 Reine Söderlund74Team 40 års kris2:11:45
138 Henrik Persson802:12:33
139 Lars Olsson72Skogshjortarna2:16:38
Antal: 139

2. K 18km
Maria Karlsson80Solvikingarna1:29:14
Kerstin Ekblom84Lilla Löparklubben1:29:15
Elin Hamrefors87SOK Knallen1:31:17
Alexandra Axell89Lerum Friidrott1:31:29
Laila B Höglund62FK Herkules1:34:58
Miranda Ericsson Laddat Liv1:38:13
Ulrika Toll69Spring så fort du kan1:38:40
Elisabeth Diamond59Florida track club1:39:44
Jennifer Skoglund84Lilla Löpklubben1:40:08
10 Sara Rosén781:42:18
11 Elin Lindberg781:44:07
12 Elisabeth Björk Brämberg 71Solvikingarna1:46:51
13 Pernilla Brasta681:47:42
14 Camilla Axvi1:48:22
15 Hanna Svebring791:48:38
16 Åsa Jonsson72Lonesome runners1:49:28
17 Linda Sundberg721:50:59
18 Ulla Norlin611:56:14
19 Nia Kihlström73Lerum Friidrott1:56:34
20 Bente Rauch77Lonesome runners1:58:00
21 Kerstin VänerhallBRC2:00:49
22 Malin Gustafsson842:19:07
23 Josefine Persson85Lonesome runners2:29:25
24 Maria Larsson86Forcing people to run Athletes2:34:57
25 Kristina Lundin 2:45:45
Antal: 25

3. M 10,6km
Gustaf StensjöSävedalens AIK40:09
Viktor WeidenmoTeam Nordic Trail41:32
Svante Lundgren69Solvikingarna41:52
Markus Lindahl79OK Skoghjortarna45:11
Jacob Toxen-Worm8546:25
Adam BlombergIK Stern49:45
Emil Rydh8350:55
Tobias MobergIK WILSKE51:07
Magnus Andersson69Lerum SoK51:20
10 Per Sparring77Sellmans Lerum51:28
11 Johan DahlsjöTeam Dahlsjö52:35
12 Philip Gerlee80Solvikingarna53:21
13 Peter Lithner7453:38
14 Johan Segerstig53:40
15 Niklas AnderssonSolvikingarna54:02
16 Martin Arvidsson54:25
17 Mats DufvaLonesome Runners54:35
18 Magnus DahlsjöTeam Dahlsjö54:59
19 Markus LihnellSolvikingarna55:09
20 Sebastian Kaldrup92Lerum Friidrott55:14
21 Patrik Sörqvist70Gråbo55:23
22 Nicklas Sehlin7956:06
23 Johan Wideman7156:24
24 Andreas Fogelberg68Kalla Killars Klubb56:40
25 Alexander Zachrisson84Lerum Friidrott56:55
26 Jörgen LindgrenIK Stern56:57
27 Petter JohanssonTjautjas IK57:02
28 Fredric AskerupLonesome Runners57:30
29 David Basanta7457:54
30 Kristian Löfgren58:06
31 Mats Lundin6758:28
32 Patrik Carlsson84Vinden58:39
33 Daniel Sjöberg59:06
34 Martin Svensson74TIF59:16
35 Dan Lerström56Hestra IF59:25
36 Jonas Fenn1:00:20
37 Martin Ljungberg841:01:07
38 Per Liljeros74Tolereds AIK1:01:10
39 David Molander721:01:48
40 Stefan Jonsson711:02:12
41 Magnus Uppström59FK Herkules1:02:16
42 Martin Högman77Lonesome Runners1:02:18
43 Henrik Fernquist741:02:39
44 Rasmus Andersson1:02:56
45 Daniel Lardell68Snabbare än Fogelberg1:03:56
46 Fredrik Ståhle81Gött Mos IK1:04:27
47 Anders Hultgren74B16 Sport1:04:35
48 Kjell PerssonNavåsens FK1:05:40
49 Martin Axelsson61OK Skoghjortarna1:05:47
50 Olivier Johner70Stenkullen1:05:53
51 Patrik Nährström751:05:55
52 Anders BergströmVolvo1:05:59
53 Trygve OrderudGEA Westfalia Separator1:06:07
54 Ralph KindeUtby IK1:06:21
55 Anders Bäck731:06:33
56 Wayne Rowe671:06:40
57 Jonas WåhlströmLonesome Runners1:07:35
58 Jonas Peterson72Omar Bongo Runners1:08:27
59 Henrik Tinnberg751:08:56
60 Henrik Bergius1:09:13
61 Jesper Bryngelsson1:11:52
62 Lars Nordgren60MA Lerum1:12:25
63 Toni Priore62Olstorp1:12:51
64 Bertil Tallquist52Friskis Svettis Mark1:13:34
65 Frank Brodin43Solvikingarna1:21:01
66 Magnus BergsmanLerum BK1:23:29
Antal: 66

4. K 10,6km
Nicole PelinVarbergs GIF51:36
Gabriella Wågström83Solvikingarna53:45
Jennie ForsbergMajornas IK55:12
Carita Henricsson55Mölnlycke FK57:15
Emma ÅbergSolvikingarna58:12
Anette Haglund58:37
Camilla Ekström58:38
Sanna Svensson89Främmestad IK58:42
Ann-Britt Bökmark70Lerum Friidrott1:00:09
10 Erika Amandusson741:01:09
11 Camilla Södergren80madebyCami1:01:11
12 Elin Hermansson80Lonesome Runners1:01:13
13 Therse Sjöblom891:01:15
14 Hanna Simonsson88Lerum SOK1:01:42
15 Eva Öhrvall74Skoghjortarna1:02:22
16 Carolie Johansson831:03:28
17 Sara Emilsson851:04:02
18 Åsa Lindbom73Solvikingarna1:04:19
19 Annika Ivarsson61Lerum Friidrott1:04:23
20 Cecilia Wall69Lonesome Runners1:04:48
21 Disa Astridardottir-ÅhmanURITF1:04:55
22 Karin Flyckt721:05:10
23 Eva Fernquist741:05:45
24 Anette LernerydGråbo1:06:01
25 Cecilia Haglund1:06:23
26 Ulrika Löfgren821:06:26
27 Hanneli Heise831:07:14
28 Louise WandelLaddat Liv1:07:22
29 Malin Linansky92Lerum Friidrott1:08:03
30 Lena Nordvinter711:08:38
31 Camilla Holgersson841:08:51
32 Pernilla KindeUtby IK1:09:18
33 Ann-Charlotte Aghamn58Lonesome Runners1:09:35
34 Maria Stople851:10:03
35 Ingela Sköldberg65Fat Slim Boys IF1:11:32
36 Rosita Londre551:11:48
37 Kajsa Nordgren99Lerum Basket1:12:23
38 Tina Johansson65Lonesome Runners1:13:12
39 Eva Liljeros75Tolereds AIK1:14:12
40 Nada MarkovLonesome Runners1:14:15
41 Karin Barjac63Öjersjö1:18:32
42 Lena Johansson641:18:56
43 Catarina Brodin671:21:01
44 Birthe Kjaersman60Lonesome Runners1:33:28
Antal: 44

5. M 5km
Peter Corell68Lerum Friidrott21:16
David Jenkins70Lerum / England21:58
Samir TouamIK Jogg22:17
Peter Hyllstrand7723:47
Martin Ånestrand26:17
Martin Gudmundsson30:06
Kari Vikman66Vikman IF30:53
Antal: 7

6. K 5km
Britt-Marie Wiman5828:58
Malin Gustavsson7029:09
Cecilia Gustafsson7931:39
Charlotte Möller33:13
Christina Nordell8233:41
Ida Maria Vikman90Vikman IF34:24
Gunnel Axelsson56OK Skoghjortarna35:19
Ellinor Fehrm7835:35
Cecilia Takala8537:22
10 Pia Dahlberg7338:20
11 Susan Takala5839:10
12 Annika Hendtman6939:29
13 Maria Olofsson68Lone some Runners1:01:05
Antal: 13

7. P16 5km
Antal: 0

8. F16 5km
Linnéa Smalström99Rävlanda23:57
Antal: 1

9. P14 5km
Gabriel Sturesson00Lerum SOK22:03
Rasmus Hermansson Wahlen10Stenkullen GOIK22:34
Jacob Engström01FBC Lerum22:40
Alvin ÅnestrandSävedalens AIK23:22
Kalle Wållgren01Lerum Friidrott23:45
Sebastian Palmér00Länghem IF24:54
Albin Åseskog10Nordea26:24
Leo ÅnestrandIFK Göteborg27:56
Antal: 8

10. F14 5km
Linnea Pihl01Lerum Friidrott23:48
Matilda Hagstrand01Lerum Friidrott28:50
Antal: 2

11. P12 2,5km
Emil Axelsson02Lerum SOK11:15
Lukas LarssonOK Skogshjortarna11:18
Casper Skepp03Sävedalens AIK11:23
Felix Drejmo02OK Landehof11:50
Jakob Gunnarsson02Lerum SOK12:08
Dan Schürer von Waldheim03LBK12:10
Joel Priore02Lerum Friidrott12:35
Williiam Sturesson03Lerum SOK13:03
Arvid ÖhrvallOK Skogshjortarna13:10
10 Carl Erixon03IFK Göteborg Orientering13:37
11 Linus Pihl03Lerum Friidrott13:38
12 Lukas Mindelsohn02Lerum Friidrott13:54
13 Anton Amandusson0215:17
14 Jonas Olanders03Lerum SOK16:58
15 Simon Alfredsson03Lerum SOK19:53
16 Elliot Ripa02Lerum Friidrott20:30
17 Max LarssonLerum Friidrott26:11
Antal: 17

12. F12 2,5km
Cindy DarrellLerum Friidrott12:34
Victoria Uddegren03Lerums Konståkningsklubb13:49
Gabriela Axelsson02Majornas OK14:11
Hanna Elfström02Lerum Friidrott15:07
Isabella Ranta03Lerum SOK15:09
Linda Aiff03Lerum Friidrott16:58
Moa Tinnberg02Lerum Friidrott16:59
Sanna SchyumLerum Friidrott17:45
Tilda Svedås03Lerum Friidrott20:24
10 Emilia HejdcLerum Friidrott20:32
11 Paula Helleteg02Lerum Friidrott20:40
12 Melina Hansson0221:54
Antal: 12

13. P10 2,5km
Arvid SkeppSävedalens AIK11:41
Emil Lindblad05Sävedalens AIK12:52
Jacob Svanborg05GOIK12:58
Lukas Andersson05Lerum Friidrott13:06
Kalle Hermansson Wahlen04Stenkullen GOIK13:10
Adam Sörqvist05Lerum Friidrott13:34
Lucas Schürer von Waldheim0513:40
Elias AronssonMalmö FF13:57
Carl Tagaeus05Sävedalens AIK14:07
10 Theodor Johner05Lerum FK14:08
11 Jacob Tegnér05Lerum Friidrott14:22
12 Viggo Svedås05Lerum Friidrott14:29
13 Robbie Martis05Stenkullen Goik14:48
14 Calle Jägemalm05Lerum Friidrott15:30
15 Leo Gunnarsson KonradQviding15:32
16 Sixten Klementsson04Lerum Friidrott15:34
17 Axel Wållgren05Lerum Friidrott16:12
18 Edvin Gunnarsson HolmgrenLerum Friidrott16:38
19 Elliott Lindholm05Lerum Friidrott16:50
20 Jesper Torbjörnsson05GOIK16:56
21 Kevin Pernevik05Lerum Friidrott16:59
22 Leo Khattab05Rävlanda17:18
23 Elliot AronssonStenkullen GOIK17:57
24 Elias Rhodin04Stenkullens GOIK18:21
25 Nils Antonsson05Stenkullen Goik18:26
26 Oskar PerssonLerum Friidrott20:51
27 Måns WeslienStenkullen GOIK20:58
28 Hugo Bergius21:10
29 Karl Dahlberg21:30
30 Linus Midahl0426:11
Antal: 30

14. F10 2,5km
Emilia Tranberg04Lerum IS14:24
Alice Bengtsson05Lerum Friidrott14:51
Sara BerklingLerum Friidrott14:55
Emma Elfström05Lerum Friidrott15:49
Maja Axelsson05Lerum Friidrott15:52
Matilda Bergqvist04Lerum Friidrott16:18
My anderssonHindås SK17:23
Lina Engström04FBC Lerum17:26
Michelle Pernervik04Lerum Friidrott18:38
10 Elin Amandusson04Lerum Friidrott19:39
11 Rebekha Temme04Lerum Friidrott19:59
12 Malin Bolander05Lerum Friidrott20:17
13 Agnes Aiff05Lerum Friidrott20:37
14 Emma ZachrissonLerum Friidrott20:54
15 Kajsa Eikedahl05LORF21:14
16 Maja Svensson05Lerum Friidrott21:16
17 Elin JanssonLerum Friidrott21:18
18 Moa Bengtsson05Lerum Friidrott21:25
19 Josefine Holmersson05Lerum Friidrott23:04
20 Tove Mellberg05Lerum Friidrott26:51
Antal: 20

15. P8 1,2km
Arvid Sandeskär06FBC Lerum6:19
Liam Wallin066:32
Emil SkeppSävedalens AIK7:11
Jakob Jönsson067:17
Oskar Flyckt077:17
Albin Ewers067:29
Noel Wallin077:29
Robin Kjellgren Nordell06FBC Lerum7:57
Gustaf Axelsson07Majornas OK8:06
10 Elliott Montell07Bohus IF Friidrott8:10
11 Alvar Frölander068:16
12 Isak BrodinHägersta GF8:19
13 William KingGöteborgs CK8:25
14 Elias Åseskog06Nordea8:36
15 Valter BlombergIK Stern8:37
16 Ted Andersson078:37
17 Herman Bråvi08Lerum Friidrott8:41
18 Max Fredsiksson098:45
19 Alvin Tollinsson078:46
20 Calle WärnOK Skogshjortarna8:48
21 Filip Söderholm078:50
22 Elvin Åberg068:56
23 Albin Svensson07FK Herkules9:09
23 Filip Boman9:09
25 Anton Söderholm9:16
26 Jacob BerklingLerum Friidrott9:16
27 Viktor LemmingLerum Friidrott9:17
28 Oscar BrodinHägersta GF9:22
29 Noam JenkinsEngland9:30
30 Oliver KingGöteborgs CK9:33
31 Love Gustavsson069:35
32 Albin Bergius9:51
33 Linus Dalman0910:10
34 Sebastian SvedbergYlle10:14
35 Ludvig Svensson07Idrotts rehab Ullevi10:19
36 Anton StenbergTeam Nordic Trail10:44
37 Isak Aspelin0810:48
38 Gustav Liljeros08Tolereds AIK11:07
39 Vilmer Gustavsson0911:15
40 oscar Axvi11:23
41 Kim Hellentin0611:24
42 Axel Berg0811:25
43 Arvid Flyckt0911:26
44 Anton Bäck0911:32
45 Olof Karlsson10FK Herkules12:07
46 Luc Temme0712:38
47 Oscar WärnOK Skogshjortarna12:46
48 Wilmer StenbergTeam Nordahl Trail13:20
49 Robin Jacobson09Lerum frilufsfrämjandet14:31
50 Leo Häyrinen0815:36
51 Kalle WingårdLerum Friidrott16:58
52 Liam Häyrinen1024:46
Antal: 52

16. F8 1,2km
Elsa Moqvist06Lerums SOK7:22
Hollie DarrellLerum Friidrott7:37
Sara Alfredsson06Lerum SOK7:50
Emma Engstrand06Lerum SOK7:56
Elin Axelsson07Lerum SOK8:00
Hanna Rauch06Lonesome Runners8:05
Alice Hyllstrand098:05
Jennifer Wennergren06CrossFit Lerum8:13
Märta Rhodin06Stenkullen GOIK8:23
10 Elina Karlsson08FK Herkules8:32
11 Cornelia Ullsten06Mölnlycke8:57
12 Amanda Ranta08Lerum SOK8:57
13 Nora Mellberg06Lerum IS9:33
14 Elvira Gustafsson089:33
15 Nadja Schürer von Waldheim089:34
16 Cornelia Camitz10:29
17 Wilma Hallmén09Lerum Friidrott10:38
18 Elsa Liljeros06Tolereds AIK10:53
19 Amanda Midhal0710:59
20 Unna Hellentin0611:23
21 Viola Beiring0611:25
22 Miléa SvedbergYlle13:15
23 Silje Dalman1015:23
24 Elvina Camitz16:43
25 Emelie Häyrinen1225:10
Antal: 25

Antal fullföljande totalt: 461

© Track & Field, Christer Falk