Resultatlista
Sävedalsloppet 2014-10-18
Uppdaterad: 14-10-22
 
1. Män 10km
Geert Tuinstra90Sävedalens AIK34:44
Rasmus Elmelid90Skåneslättens OL35:12
Anton BengtssonStenungsunds FI35:34
Markus Sundberg84Lidköpings VSK36:13
Johan Myrberg80Åstols IS36:22
Andreas Nilsson80IK Stern36:50
Johannes Öhlin73Solvikingarna36:50
Ola Skepp73Sävedalens AIK37:00
Philip Käll90IF Kville37:14
10 Markus Wikström74Solvikingarna37:35
11 Christian LarssonKållered37:54
12 Filip Helmroth97Lerums IS38:10
13 Niklas Johansson75Vegan Runners38:15
14 Tomas Bengtsson63Höviksnäs38:23
15 Joel Språng84Göteborg Berserkers38:34
16 Peter Helmroth66Lerum Friidrott38:36
17 Håkan Kristiansen68IF Kville38:39
18 Herman Ruul85Göteborg39:29
19 Martin SkogLandvetter39:31
20 Johan Svensson85Team Captain Morgan39:42
21 Daniel Roth80Sävedalens AIK39:49
22 Stefan Carlen70Ok Landehof39:54
23 Anders Engdahl81Team Festo40:20
24 Grigory Skoblin91Mölndal40:30
24 Dan GustafssonIK Jogg40:30
26 Kristofer Karlsson76Team Festo40:37
27 Patrik Rohback68Lerum Friidrott40:40
28 Cornelius Temmel73Göteborg40:44
29 Johan Åberg72Sävedalen40:49
30 Lars Swanson63Solvikingarna40:52
31 Mikael Lago-Lengquist70Mölnlycke40:53
32 David Cooper61Solvikingarna40:55
33 Jesper Johansson79Vegan Runners IK40:56
34 Jonas Melke71IK STERN40:58
35 Gustav Albertsson83IK Stern41:02
36 Olle Årstrand71gunnilse41:04
37 Antonio Morais63Göteborg41:06
38 Mikael Lundell TeixeiraSödermalm41:09
39 Ulf Johansson77Lindome41:11
40 Magnus Sjöberg71Axa Sports Club41:17
41 Fredrik Ahlfors68Majornas IK41:19
42 Adam Blomberg63Ik Stern41:24
43 Valentin Fhager75Sävedalen41:24
44 Kent Rehnström66Göteborg41:42
45 Patrik Konneus81Göteborg41:48
45 Daniel Edsbagge69Göteborg41:48
47 Niklas Rahm67Sävedalens AIK41:53
48 Roger Lundén71FK Herkules41:58
49 Carl Lundgren73Helsingborg42:03
50 Joakim Steen70Team Festo42:06
51 Andreas Dahlberg84Landvetter42:07
52 Jan Togrå78Sävedalen42:12
53 Patrik Alexandersson74GSIF42:13
54 David Nilsson76Sävedalens CK42:27
55 Eddy Lidström76OK Landehof42:33
56 Richard Zätterman71Lerum Friidrott42:35
57 Claes Carestam69Sävedalens IF42:40
58 Ola Svensson73Sävedalen42:45
59 Pontus Skeppsvik77Romelanda42:59
60 Alfred Elmelid88göteborg43:01
61 Jakob Sellberg68Pantern Running Club43:02
62 Carl-Johan Lundell66Jonsered43:04
63 Robert Berg81Mölndal43:08
64 Oskar Svarfvar75Mölnlycke43:14
65 Philip AndersonEngland43:16
66 Kent Andersson67Partille43:16
67 Andreas Andersson Falk84Mölnlycke43:19
68 Anders Arvidsson65Audi Göteborg43:23
69 Ulf Herge82Sävedalen43:30
70 Tomas Strömvall60Lerum Friidrott43:32
71 Daniel Ringdahl73Mölndal Outdoor43:35
72 Kasper Nielsen71Västra Frölunda43:35
73 Mikael Johansson72Team Festo43:48
73 Rickard Evaldsson82Team Evaldsmtb.se43:48
75 Jan Derks77Göteborg43:51
76 Per Wiklund85Göteborg43:53
77 Okänd 53043:57
78 Harry Svenn59SK Kamraterna, Gbg44:01
79 Ragnar Uppström64FK Herkules44:09
80 David Netsner79Team Festo44:17
80 Eive Hedström 63ÖMK 44:17
82 Lennart Bengtsson61Majornas IK44:21
83 Magnus Ringström73Renova44:23
84 Mikael Ringström71Sävedalen44:24
85 Stefan Hult70Göteborg44:24
86 stefan olsson59Highways Mc44:29
87 Fredrik Malmaeus73Wästerläkarna 44:35
88 Mikael Rasmusson67Bläckfisken44:37
89 Björn Hanson76Löpargubbar44:41
90 Jim Westerberg67Sävedalen44:46
91 Joachim Persson64Solvikingarna45:03
92 David Rosenfeld80Solvikingarna45:07
93 Jörgen Staf70SIF45:08
94 mikael helm74hällingsjö45:18
95 Pär Persson67Stena IT45:21
96 Magnus Lanz75Team Festo45:29
97 Stanley Wendel56Sävedalen45:41
98 Christian Hatheyer72Jonsered45:47
99 Kjell BäckströmSolvikingarna45:50
100 Kalle Gustafsson71Team Festo46:20
101 Magnus Johanesson70IK Stern46:22
102 Gustav Sollenby79Göteborg46:30
103 Hannes Göbel76Löpargubbar46:45
104 Krzysztof Sitko84Ugglarp46:53
105 Henrik Tönnberg76Västra Frölunda46:57
106 Mats Törn68PS Partner46:59
107 Pontus Eriksson65IK Granit47:06
108 Erik Florin71Lerum47:13
109 Sören Herbertsson64Göteborg47:14
110 Bengt Tedeborg60Guitars&Stuff47:32
111 Petter Pettersson74Öjersjö48:01
112 Mikael Bellander79SÄVEDALEN48:13
113 Kenneth Örtendahl59Göteborgsoperan48:20
114 Hannes Sanden95Jonsered 48:31
115 Anders Julin74Lerum Friidrott48:32
116 Mattias Brobjer81Sävedalen48:36
117 Magnus Uppström59Mölndal48:37
118 Stefan Jonsson71Mölndal48:41
119 Fredrik SvenssonGöteborg49:12
120 Martin Svensson74Alafors49:12
121 Anders Björklund74GÖTEBORG49:16
122 Mikael Alatalo59Göteborgs Gymnasterna49:22
123 Janne Åhlander66Privat49:43
124 stefan ericsson71mölndal49:52
125 Kjell Persson48Navåsens FK49:53
126 Thomas Meldin76Löpargubbar50:11
127 Henrik Rubenson70Partille Kommun50:13
128 Greger Larsson59Sävedalen50:14
129 Daniel Svenberg86Göteborg50:24
130 Andréas Fransson72Örgryte50:25
131 Jonatan Redvik72Göteborg50:43
132 Mats Sällberg67Anonymous Athletes Association50:45
133 Fredrik Ahlborg84Solvikingarna51:18
134 Joakim Nilsson85Partille51:44
135 Magnus Pettersen79Mpiro Consult Racing Team51:56
136 Robert Oldberg68Qbranch Sweden51:59
137 Samuel Verger93Ödsmål52:17
138 Anders Bogren 66Partille52:24
139 Jonas Peterson72Omar Bongo Runners52:29
140 Tobias Jansson79Åsa53:00
141 Mikael Torell53:00
142 andreas larsson76VSGSLOSMT53:12
143 Lars-Olof Månsson54Tavelsjö Trumpetare53:33
144 Jonas Lundh67Prioritet Finans53:57
145 Tom Claesson70Friskis o Svettis54:02
146 Lars Junemo55Team Festo54:04
147 Göran Öst48Partille54:17
148 Håkan Norberg 70Göteborg 54:23
149 Ubaldo Tiberi79Volvo Group54:36
150 Gerard Net56Göteborg55:24
151 Peter Mayer78Sävedalen55:32
152 Joydeep Das82Blidvädersgatan-54, Göteborg55:46
153 Henrik Lewander76Löpningens ovänner55:54
154 Gunnar Asp58ABEA Larmteknik56:15
155 Mathias Björk80Allum56:19
156 David Enström76Göteborg56:26
157 Nicholas Verger85Surte56:27
158 Mikael Rohlén66Office Västra Götaland56:41
159 Jonas Gustafsson71LK Fotsvett57:08
160 Tommy Friberg49Mölndal57:23
161 Magnus Mattsson79Partille Kommun57:39
162 Yngve Gustafsson84Västra frölunda57:48
163 David Bergholtz75Partille Kommun58:05
164 torbjörn edborg71Löparklubben fotsvett58:24
165 Magnus Thörnqvist 70Sävedalen58:30
166 Alan Ryan67Romelanda58:38
167 Per Grytter62Rossö58:40
168 Rolf Bergstrand41Ödsmål59:10
169 Mats Holmberg61Västra Frölunda59:32
170 Martin Sporre70Göteborg1:01:34
171 Göran Johansson43Göteborg1:02:28
172 Ola Ståhlberg67Privat1:02:35
173 Lars Jonason52Acando AB1:11:58
174 Sven Kristoffersson52Göteborg1:22:05
Antal: 174

2. Kvinnor 10km
Lykke Barck74Västra Frölunda40:56
Erika Lindström88Trångsvikens IF41:13
Johanna Andersson85Solvikingarna41:54
Li Lindsjö86Göteborg42:00
Elin Carlsson87IFK Lidingö SOK43:14
Beatrice Hansson89Posten43:15
Hanna Bäverstrand90Lerum 44:30
Johanna Weihard78Molndal44:55
Malin Källqvist91IHM Business School45:39
10 Christina Johansson62GKIK46:10
11 Malin Strömberg96Sävedalen46:27
12 Sara Andersson84Sävedalens AIK46:31
13 Linda Hjelm83Solvikingarna46:38
14 Helene Löwendahl79Mölndals Roddklubb46:57
15 Karin Emanuelsson69Göteborg47:33
16 Ingela Berrum63Solvikingarna47:41
17 Jennie Stenström 76Mölndal 48:02
18 Yvonne Carlgren Hansson70Friskis & Svettis Partille48:39
19 Desirée Nordström 77Skepplanda48:55
20 Malin Östergren82Allum49:28
21 Johanna Nylund93Gävle49:45
22 Anna Rydin93Chalmers49:47
23 Carina Jonasson66Trollhättan49:57
24 Tarja Larsson74Partille 50:11
25 Lena Törn69Lindex50:18
26 Anette Lindahl69Mölndal50:18
27 Sandra Klintberg87Göteborg50:27
28 Anna FjellheimSolvikingarna50:30
29 Katarina Carlen78Landvetter51:05
30 Nina Orback-Schultz67Partille Kommun52:07
31 Louise Sjöström72Partille Kommun52:26
32 Kristina Lindsta76Lerum Friidrott52:27
33 Linda Skog80OK Reftele52:38
34 Anita Tóth80potential1252:44
35 Åsa Lundell70Jonsered52:48
36 Marie Törnquist74Sävedalen53:10
37 Eva Karin Anderberg62Solvikingarna53:12
38 Cecilia Rydin65Sävedalens AIK53:14
39 Lise Persson80Partille Kommun53:20
40 Linda Emanuelsson83Göteborg53:47
41 Kajsa Lannemyr86Solvikingarna53:48
42 Kristina TilleniusSävedalen53:58
43 Frida Ahlfors74Majornas IK54:39
44 Maja Edborg80Purple White AB54:50
45 Rebecka Okdahl77Mölndals Roddklubb55:05
46 Emma Bogren90Göteborg55:11
47 Caroline Sjöberg74Mölndal55:22
48 Anette Murås67Trollhättan55:27
49 Cecilia Mayer79Sävedalen55:32
50 Marie Svensson60Partille56:09
51 Malin Sjöberg72Mölnlycke56:41
52 Martina Hultquist76Sävedalen56:50
53 Johanna Ruul86Göteborg56:56
54 Theresia Höglund78Lonesome Runners57:10
55 Mia Halleröd PalmgrenPartille Kommun57:20
56 Stefania Osk Gardarsdottir87Göteborg58:16
57 Anna Florin70Lerum58:33
58 Christine Tunhall77Jonsered58:39
59 Ida Eriksson81Västra Frölunda58:46
60 Caroline Årstrand71gunnilse59:00
61 Anki Vancas72Göteborg59:07
62 Malin GöthenstenTorslanda59:33
63 Therese Arnesen82Lonesome Runners59:34
64 Cecilia Överdahl82Sävedalen59:42
65 Åsa Lindstedt68Sävedalen59:49
66 Carina Pilt63Friskis & Svettis Partille59:59
67 Iréne Arikan79Partille1:00:01
68 Annika Nislander68V:a Frölunda1:02:02
69 Malin Bergfeldt68Partille1:02:19
70 Marie Kollberg76Floda1:02:30
71 Linda Alexandersson81Hisings Backa1:02:35
72 Erica Törnqvist95Öjersjö1:03:28
73 Susi Burton60Göteborg1:03:43
74 Ros-Marie Bogren 67Partille1:03:52
75 Anna Redvik77Göteborg1:04:22
76 Ingela Andersson63Ödsmål1:06:26
77 Barbro Eckerström Tedeborg59-1:07:28
78 Pernilla Ossner 73Partille1:08:14
79 Paula Costa67Privat1:08:28
80 Marie Gillberg70Exmo AB1:09:45
81 Helen Rehse71Göteborg1:09:47
82 Karin Bergetun61Göteborg1:09:49
83 Hanna-Sara Johansson85Västra frölunda1:11:14
Antal: 83

3. Män 5km
Thomas Asp66Trafikverket18:00
Mikael Zakrisson65Lerum Friidrott18:50
Anders Pihl70Lerum Friidrott19:36
Björn ElfströmLerum Friidrott19:52
Martin Johansson62Löp o Sko20:30
Fredric Hallström81Mölndal20:42
Örjan Ahnoff85The Sloths20:52
Filip JanssonAlingsås Triathlonklubb23:49
Gunnar Olsson46Solvikingarna24:04
10 Okänd 53125:57
11 Lasse Viren60Göteborg26:05
12 Johan Lessmark65Västra Frölunda26:17
13 Klas Larsson55ICA26:32
14 Sebastian Ek84Kungsbacka26:35
15 Per Montini69Mölndal26:37
16 Mats Kruskopf Andersson86The Sloths26:43
17 Robert Ekberg84The Sloths27:09
18 Jan Edvardsson80Partille31:18
19 Lennart Nilsson30Anderstorp32:24
20 Lars Lagerstedt39FK Herkules33:57
21 David Karlsson77Jörlanda36:58
22 Peter Erlandsson68Lonesome Runners39:36
23 Jan Arne Sagdahl50Utby IK49:58
Antal: 23

4. Kvinnor 5km
Pernilla Sävestrand86Göteborg 20:00
Heleen Frings68Solvikingarna24:33
Ulrica Lindgren74SolusBC26:17
Madeleine Johansson70Alingsås Triathlonklubb26:55
Nova Eriksson86The Sloths27:10
Andrea Horvei63Oslo27:25
Helena Darle77Mölnlycke27:57
Therese Gustafsson77Göteborg27:58
Therese Ek84Kungsbacka28:37
10 Ingela Thörnqvist 67Sävedalen28:44
11 Annika KarlssonSK Granan28:46
12 Annika Hedström71Partille29:09
13 Louise Gyllensvärd84Landvetter29:10
14 Jennifer Lindgren84Västra Frölunda29:31
15 Helen Bergander65Sävedalen30:24
16 marie björklund70göteborg31:17
17 Lisa Browallius77Sävedalen31:36
18 Linda Persson92Göteborg32:50
19 Ann-louise Svensson64Sävsjö32:57
20 Lina Geleff93Team Snigel33:31
21 Malin Blomqvist71Chalmers33:37
22 Ida Rosengren79Mölnlycke33:39
23 Elvira Karlsson06Jörlanda34:00
24 Raija Pirttilampi59Göteborg34:11
25 Sofia Bellander82SÄVEDALEN34:42
26 charlotte andersson83alingsås36:06
27 Linnea Karlsson02Jörlanda36:57
28 Pia Dahlberg73lerum39:25
29 Anna Thyren74Lerum39:27
30 Petra Öhrberg73Lonesome Runners39:36
31 Carina Geleff65Team Snigel40:07
Antal: 31

5. Rosa / Blå vandringen 5km
Anna Lundh66Sahlgrenska universitets sjukh51:51
Nils Wiberg48Prioritet Finans51:51
Barbro Carlsdotter55Göteborg55:09
Ulla Pettersson50Olofstorp55:11
Lena Lindgren54Göteborg55:12
Anette Zachrisson71Sävedalen55:44
Jan Nylin66Sävedalen55:46
Annika Johansson66IF Rigor57:18
Unni Rehn58Mölndals Stad57:18
10 Birgitta schulze40privat57:21
11 Lisbeth Schäfer43Privat58:30
12 Okänd 34358:32
13 Anna Höglund Engström54Partille58:52
14 Annika Wallquist70Mölndals stad58:54
15 Carina Nilsson72Mölndal1:02:09
16 Lilian Nilsson47Mölndal1:02:09
17 Anna Breitholtz67Sävedalens AIK1:02:44
18 Camilla Nilsson69Hönö1:02:49
18 Therese Rosenberg74Hönö1:02:49
20 Åse Persson67Askim 1:02:51
21 Peter Andersson72Göteborg1:02:57
22 Malin Kristensson83Mölndals stad1:03:16
23 Natasja Löfvendahl74Mölndals stad1:03:16
24 Elin ÅKERVIK 88Ekskogens förskola1:03:19
25 Anita Klasson52Socialdemokraterna1:03:55
26 Lars Thorelli50Socialdemokraterna1:03:57
27 Mia Durys80Socialdemokraterna1:04:20
27 Jan Norberg57Socialdemokraterna Partille1:04:20
29 Thomas Jägebratt52Socialdemokraterna1:04:22
30 Bengt Svensson31Trädgårdspojkarna1:04:23
31 Eva Erixon63Hovås1:04:24
32 Kristina Magnusson82Socialdemokraterna1:05:12
33 Eva Magnusson56Socialdemokraterna1:05:14
34 Laura JärvinenGöteborg1:05:16
35 Sanna Yuen73Västra Frölunda1:05:16
36 Peter Andersson69Västra Frölunda1:05:17
37 Anna Magnusson80Socialdemokraterna1:05:17
38 Annika Glad54-1:06:20
39 Agneta Forsman56Ellos AB1:06:20
40 Mia Tennberg65Varberg1:06:22
41 Agneta Antonsson67Varberg1:06:23
42 Eva Hermansson61BCF Johanna1:06:45
43 Berit Karlsson59Torslanda1:06:46
44 Jeanette Sirefelt80Askim1:06:47
45 Ingela Andersson-Lundberg47Göteborg1:07:00
46 Marianne Johansson47Floda1:07:04
47 Annie Mannerö72Sävedalen1:07:39
48 Anna Tedbrant60Partille1:07:40
49 Susanna Markstedt73Sävedalen1:07:45
50 Josefin Kokkinakis00Partille1:08:15
51 Airi Rovio-Johansson39Partille1:08:16
52 Emelie Kokkinakis96Partille1:08:19
53 Birgitta Pihlqvist53Partille1:08:21
54 Ingela Pilquist56Hällingsjö1:08:21
55 Inga-Lill Ström47Privat1:09:31
56 Monica Larsson48Skövde1:09:32
57 Ingrid Sjöberg55Moholm1:09:33
58 Birgitta Sten46Skövde1:09:35
59 Marianne Svensson35Fässbergs EL 1:11:21
60 Peter Erixzon61Krokslätt1:11:22
61 Laura Järvinen72Göteborg1:14:19
62 Harriet Johnsson35Göteborg1:14:22
63 Birgitta Borg58Göteborg1:18:03
64 Barbara Klaening56Sävedalen1:22:07
65 Birgit Lidwall57Sävedalen1:22:09
66 Ingegärd Noren33SÄVEDALEN1:22:17
67 Barbro Johansson45JONSERED1:22:19
68 Kajsa Grönvoll54sävedalen1:40:52
Antal: 68

6. P17 5km
Antal: 0

7. F17 5km
Antal: 0

8. P15 5km
Andree Mellqvist00Sävedalens AIK17:22
Erik Jälknäs00Trollhättans FIK18:13
Carl Jälknäs00Trollhättans FIK18:45
Alvin Ånestrand00Sävedalens AIK20:57
Simon Hulten00Sävedalens AIK22:12
Antal: 5

9. F15 5km
Beatrice Brink99IF Kville20:20
Sofie Eriksson00Sävedalens Aik20:46
Alma Johansson00Alingsås Triathlonklubb23:51
Antal: 3

10. P13 2km
Alexander Bucht01Sävedalens AIK7:03
Elias Brink01IF Kville7:19
Victor Wahlgren02Mölndals AIK7:43
liam johansson01alingsås triathlonklubb 8:04
Fabian Berntsson01Ormögat Trail8:15
Noa Escobar Särnbratt02Sävedalens AIK8:44
Max Jansson02Alingsås Triathlonklubb9:06
Gabriel Johansson02SK Granan9:17
David Sellberg01Lindome BTK10:08
Antal: 9

11. F13 2km
Gaël De Coninck 01Sävedalen7:21
Felicia Niklasson01Sävedalens AIK7:30
Alexandra Gullberg01Sävedalens AIK7:43
Wilma Nielsen01Sävedalens AIK7:55
Linnea Pihl02Lerum Friidrott8:18
Ajla Mujkanovic01AIK8:21
Ulrika BredinSävedalens IF8:22
Rebecca Lekberg01Sävedalens AIK8:38
Wendela Yhlén-Graf02Lerum Friidrott8:43
10 Julia Lindblad02Sävedalens AIK9:08
11 Ida Florin01Lerum10:48
Antal: 11

12. P11 1km
Edvin Behn04Lundby if4:16
Lukas Larsson03Alingsås Triathlonklubb4:17
Casper Skepp03Sävedalens AIK4:22
Arvid Skepp04Sävedalens AIK4:23
Vilmer Ejeskär04Sävedalens AIK4:28
Sixten Persson04Sävedalens AIK4:37
Gunnar Fovaeus04Sävedalens AIK4:42
Olle Näslund04Sävedalens AIK4:45
Linus Pihl03Lerum Friidrott4:49
10 Leo Wärff03Partille Taekwon-Do4:51
11 Linus Tolf Öberg03Sävedalens AIK4:54
12 Olle Lapidus03Sävedalens AIK5:00
13 Måns Terfors03Sävedalens AIK5:04
14 John Wikström03Sävedalens AIK5:05
15 Emil Roos04Sävedalens AIK5:06
16 Alexander Wahlsten03Sävedalen5:08
17 Leo Ludwigsen 03SAIK5:11
18 Daniel Hultén04Sävedalens AIK5:18
19 Jakob Stenqvist04Sävedalens AIK5:21
20 Johan Wall JungbjerMölndals AIK5:27
21 Axel Lindblad03Floda Boif5:44
22 Carl Ekberg04Sävedalens AIK5:49
23 Anton Rydenstam03SAIK5:55
Antal: 23

13. F11 1km
Eleonora Alinder03MAIK4:46
Anna Svarfvar03MAIK4:51
Klara Kindblom03IFK Göteborg4:52
Nellie Nygren03Sävedalens AIK4:53
Olivia Lundstedt03MAIK4:58
Tyra Rydén04IFK Göteborg Friidrott5:00
Felicia Brink04IF Kville5:01
Wilma Bohm04Sävedalens AIK5:15
Astrid Virén04IFK Göteborg Friidrott5:16
10 Liv McGowan03Molndal5:31
11 Matilda Asp04Sävedalens AIK5:31
12 Isabel Lessmark04IFK Göteborg Friidrott5:35
13 Stella Palm03Qviding FIF5:37
14 Cornelia Hinnerson03Sävedalen5:48
15 Elina Gustavsson03Sävedalens AIK5:54
15 Emma Braaf04Sävedalens AIK5:54
17 Alma Haglund Wessman04Sävedalens AIK6:00
18 Filippa Hemberg04Sävedalens AIK6:02
Antal: 18

14. P9 1km
Tim Jansson05Alingsås Triathlonklubb4:41
Julian Öhlin05Skadekompassen4:47
Oskar Bjurströmer07Sävedalens AIK4:50
Carl Tagaeus05Sävedalens AIK 4:58
Axel Breitholtz05Sävedalens AIK5:02
William Okdahl05Mölndals Roddklubb5:02
Fabian Alinder05MAIK5:04
Oscar Ernelind06Sävedalens if5:07
Isak Bjurströmer05Sävedalens AIK5:11
10 Thengill Orruson05Sävedalen5:15
11 Jack Krantz07Öjersjö 5:16
12 Noah Svedberg07Göteborg5:19
13 Isak Lindqvist05Bohus If Friidrott5:23
14 Hugo Tilldal05Sävedalens AIK5:26
15 Linus Alinder05MAIK5:29
16 Gustav Asp07IFK Göteborg5:30
17 Noel Krantz05Sävedalens AIK5:34
18 Arvid Lundberg06Göteborgs Skidklubb5:43
19 Emil SkeppSävedalens AIK5:46
20 Oscar Johansson06SK Granan5:47
21 Bruno Gianneschi08Göteborg5:59
22 Nils Amundin08Göteborg6:02
23 Simon Thörnqvist06Sävedalen6:02
24 William Svensson07Sävedalen6:09
25 William Ringdahl07Mölnlycke IF6:13
26 Dennis Halakil59Dals Långeds IK6:13
27 Elis Fransson07Örgryte6:23
28 Albin Lago-Lengquist07Mölnlycke6:28
29 André Laanep06SAIK6:31
30 Isak Wärff07Partille Taekwon-Do6:33
31 Sebastian Staf05SIF6:34
32 Gustaf Lansenfeldt05Sävedalens if6:36
33 Viktor Orruson07Sävedalen6:39
34 Eric Nordmark07Mölndals Sprint6:51
35 Måns Bartilson06Sävedalen7:09
36 Oscar NordmarkMölndals Sprint7:10
37 Walter Blomberg08IK Stern7:17
Antal: 37

15. F9 1km
Emilia Lundstedt05MAIK4:50
Maud de Coninck05Sävedalens AIK4:52
Lisa Hildingsson05If Rigor5:01
Majken Söderlund Larsson07Kållekärr5:05
Isabelle Rydén06IFK Göteborg Friidrott5:17
Ebba Lundström06Sävedalens AIK5:37
Beatrice Amundin06Sävedalens AIK5:42
Elvira Karlsson_06Jörlanda5:51
Julia Svarfvar06Mölnlycke5:55
10 Tilda Lindqvist06Bohus If Friidrott5:57
11 Meja Gullberg05Sävedalens AIK5:59
12 Svea Palm06Sävedalens AIK6:04
13 Hedda Falk05Sävedalens AIK6:09
14 Agnes Fredriksson06Sävedalens AIK6:13
15 Ella Gianneschi06Sävedalens AIK6:13
16 Karolina Lindeberg06Sävedalens AIK6:14
17 Alma Lago-Lengquist05Mölnlycke6:17
18 Elin Osbeck05IFK Göteborg Friidrott6:21
19 Rawaan Mohammed Mohsen05Partille6:27
20 Ella Holmqvist05Qviding FIF6:27
21 Emma Terfors06SAIK6:32
22 Lisa Lapidus05Sävedalens AIK6:33
23 Agnes Karlsson05Sävedalens AIK6:34
24 Lovisa Tunhall ForsbergJonsered6:45
25 Hanna Amundin07Västra Frölunda6:45
26 Moa Schöneck05Sävedalens AIK6:52
27 Stella Enander06Sävedalens AIK6:52
28 Isabella Johansson05Yi Yi Musik HB7:33
29 Ella Elmgren08Mölndal7:45
30 Lisa Karlsson07Sävedalens AIK10:07
Antal: 30

Antal fullföljande totalt: 515

© Track & Field, Christer Falk