RESULTAT
Julklappsjakten 2014-12-06/07
Friidrottens Hus
Göteborgs KIK
Uppdaterad: 2015-02-04
Resultatlänk lördag  söndag  Samlad lista   
 
M 60m
Försök heat 16 dec Videolänk 
Alexander Bengtsson98SWEÅhus FIK 7.19q
Felix Ericsson95SWEIFK Helsingborg 7.26q
Kevin Fankl95SWEUllevi FK 7.29q
Erik Gedda95SWEMölndals AIK 7.38q
Martin Krisell87SWEMölndals AIK 7.61q
Robert Vulin68SWEIF Kville 7.95
Arvid Björemark95SWEIF Rigor 8.40

Försök heat 26 dec Videolänk 
Patrik Bergström83SWESävedalens AIK 7.29q
Andreas Norström92SWEUllevi FK 7.42q
Joel Fjällborg94SWEMölndals AIK 7.52q
Linus Ahnbo93SWEMölndals AIK 7.63
Jonny Karlsson79SWEIFK Helsingborg 7.76
Erik Samuelsson89SWEIFK Halmstad 8.18

Final6 dec Videolänk 
Alexander Bengtsson98SWEÅhus FIK 7.13
Patrik Bergström83SWESävedalens AIK 7.23
Kevin Fankl95SWEUllevi FK 7.25
Felix Ericsson95SWEIFK Helsingborg 7.28
Erik Gedda95SWEMölndals AIK 7.36
Joel Fjällborg94SWEMölndals AIK 7.50
Andreas Norström92SWEUllevi FK 7.57
Martin Krisell87SWEMölndals AIK 7.57


M 400m
Finalheat 16 dec 
Benjamin Åberg95SWEHälle IF51.511
Arvid Berglund91SWETranås AIF52.472
Sakaria Hussien93SWEFalkenbergs IK52.683

Finalheat 26 dec 
Alexander Nilsson95SWEMölndals AIK53.364
Lasse Bangsgaard98DENHerning GF54.475
Simon Bøhrns Knudsen99DENViborg AF55.356
Lars Pedersén64SWEIFK Göteborg62.307


M 1500m
Final6 dec 
Andreas Kramer97SWESävedalens AIK 4:07.79P19 1:a
Awet Mengsteab95SWEÖrgryte IS 4:09.28M 1:a
Abdulwahab Abdulle96SWEIK Ymer 4:15.54P19 2:a
Erik Nilsson97SWEUllevi FK 4:31.66P19 3:a
Alexander Waerme97SWEUllevi FK 4:32.35P19 4:a
Kristian Thorngård Kristensen96DENHerning Atletik 4:35.91P19 5:a
Marinel Walfridsson95SWEIFK Helsingborg 4:38.06M 2:a
Nicolaus Fager67SWEHälle IF 4:41.00M 3:a


M Stav
6 dec 
Carl Sténson93SWEHellas FK500
Arvid Björemark95SWEIF Rigor360
Patrick Malmquist95SWEIFK Helsingborg280

280300320340360375450460470480490500510
C.Sténson------ooooooxxx
A.Björemark---xxooxxx
P.Malmquistxxoxxx


M Längd
6 dec 
Olle Willsund94SWEHögby IF5,75
Patrick Malmquist95SWEIFK Helsingborg5,25

1 2 3 4 5 6 
P.Malmquist5,25X-4,944,535,15
O.Willsund5,655,754,985,69--


M Kula7.26 kg
6 dec 
Andreas Gustafsson94SWEDals Södra FFI11,00
Erik Hagström73SWEIF Kville10,23
Jan-Arne Sagdahl50SWEUllevi FK9,102 kg

1 2 3 4 5 6 
J.Sagdahl8,869,108,698,868,488,68
A.Gustafsson10,089,3110,7510,7511,0010,45
E.HagströmX8,65XX10,23X


M 4 x 200m
Finalheat 16 dec 
IFK Helsingborg 1 MSMarcus Tornée-98
Eric Nilsson-99
Linus Leveu-97
Michael Nyabako-99

1:34.731
Örgryte IS 1 P17Victor Koch-98
Samuel Wiik-98
Linus Bertilsson-99
Carl Bengtström-00

1:37.832
Viborg AF 1 ViborgRune Drongesen-96
Nads Moos Larsen-95
Mathias Skov Hansen-98
Simon Berhrns Knudsen-99

1:42.014
Silkeborg AK-77 1Rasmus Vejlgaard-
Mikkel Heinrich-
Lucas Richardt-
William Winkhem-

1:50.598

Finalheat 26 dec 
IFK Helsingborg 5 P16Pontus Persson-99
Erik Ovesson-99
Omar Chabaan-00
Patrik Malmqvist-95

1:41.163
Danderyds SK 1Philip Ludwigs-00
Tor Fåhraeus-99
Valentin Strohkirch-99
Arvid Friberg-99

1:42.995
Mölndals AIK 3 P16Richard Heikkilä-98
Johan Lamm-98
Markus Hjält-99
Adam Bengtsson-99

1:43.326
IFK Helsingborg 6 P16Tobias Lorentzon-99
Marinel Walfridsson-95
Fredrik Nordstedt-99
Philip Sänneskog-99

1:47.427


P19 60m
Försök heat 16 dec Videolänk 
Sanya Somsart97SWEIK Ymer 7.27q
Anton Johansson96SWEKFUM Örebro 7.45q
Elias Martinsson97SWEBrattås CK 7.52q
Chidozie Abika97SWEIF Kville 7.58q
Lukas Lilja97SWEKlippans FK 7.79
Rune Drongesen96DENViborg AF 7.82

Försök heat 26 dec Videolänk 
Erik Söderberg96SWEMölndals AIK 7.46q
Axel Dillner97SWEUllevi FK 7.49q
Nils Eickhoff97SWEIK Ymer 7.52q
Adrian Kamlin97SWEKarlskoga FI 7.69q
Anton Östebo96SWEGlanshammars IF 7.83

Final6 dec Videolänk 
Sanya Somsart97SWEIK Ymer 7.30
Erik Söderberg96SWEMölndals AIK 7.45
Axel Dillner97SWEUllevi FK 7.46
Anton Johansson96SWEKFUM Örebro 7.47
Nils Eickhoff97SWEIK Ymer 7.52
Elias Martinsson97SWEBrattås CK 7.54
Chidozie Abika97SWEIF Kville 7.71
Adrian Kamlin97SWEKarlskoga FI 7.78


P19 Längd
6 dec 
Elias Martinsson97SWEBrattås CK6,46
Linus Leveau97SWEIFK Helsingborg6,25
Nils Eickhoff97SWEIK Ymer6,17
Axel Dillner97SWEUllevi FK5,92
Sanya Somsart97SWEIK Ymer5,84
Anton Östebo96SWEGlanshammars IF5,73
Rune Drongesen96DENViborg AF5,70
Viktor Johansson97SWEUllevi FK5,67
Lukas Lilja97SWEKlippans FK5,63
10 Daniel Bohlin97SWEUllevi FK5,62
11 Adrian Kamlin97SWEKarlskoga FI5,46

1 2 3 4 5 6 
L.Lilja5,385,635,48
A.Östebo5,715,625,655,73X5,66
D.Bohlin4,77X5,62
A.Dillner5,285,665,925,425,92X
S.Somsart5,155,655,745,685,845,68
A.Kamlin5,465,39X
V.Johansson5,67X5,405,375,33-
L.LeveauX6,25X6,01-6,15
E.Martinsson6,296,466,18X6,416,40
N.Eickhoff5,90X5,906,12X6,17
R.DrongesenX5,505,705,545,704,05


P19 Kula6.0 kg
6 dec 
Anton Johansson96SWEKFUM Örebro14,30
John Amundsson96SWEUllevi FK12,15

1 2 3 4 5 6 
J.AmundssonX11,3212,1312,1511,41X
A.Johansson14,1013,9814,3014,2514,08X


P17 60m
Försök heat 16 dec Videolänk 
Alexander Bengtsson98SWEÅhus FIK 7.19q
Marcus Tornée98SWEIFK Helsingborg 7.39q
Jonatan Hirsh98SWEHabo Friidrott 04 7.54q
Richard Heikkilä98SWEMölndals AIK 7.66q
Lasse Bangsgaard98DENHerning GF 7.69q
Benjamin Gyllström98SWEIK Ymer 7.71q
Kampol Taeng-Iam98SWEMölndals AIK 8.16

Försök heat 26 dec Videolänk 
Filip Schwartz98SWEMölndals AIK 7.32q
Victor Koch98SWEÖrgryte IS 7.60q
Alfred Molin98SWEIK Bergaström 7.81
Gustav Bålström98SWEUllevi FK 7.83
William Edkvist98SWELerum Friidrott 7.96
Mattias Green98SWESäffle FIK 8.00
Tobias Larsson98SWEFalkenbergs IK 8.01

Final6 dec Videolänk 
Filip Schwartz98SWEMölndals AIK 7.08
Alexander Bengtsson98SWEÅhus FIK 7.14
Marcus Tornée98SWEIFK Helsingborg 7.34
Jonatan Hirsh98SWEHabo Friidrott 04 7.44
Victor Koch98SWEÖrgryte IS 7.57
Richard Heikkilä98SWEMölndals AIK 7.63
Lasse Bangsgaard98DENHerning GF 7.63
Benjamin Gyllström98SWEIK Ymerej start


P17 1500m
Final6 dec 
Leo Magnusson98SWESävedalens AIK 4:10.98P17 1:a
Miguel Palm Madureira98SWELidköpings IS 4:26.59P17 2:a
Johan Lamm98SWEMölndals AIK 4:27.50P17 3:a
Jack Karlsson99SWEKFUM Örebro 4:27.69P16 1:a
Eric Nilsson99SWEIFK Helsingborg 4:33.74P16 2:a
Markus Hjält99SWEMölndals AIK 4:33.81P16 3:a
Jonathan Borg99SWETrollhättan FIK 4:44.91P16 4:a
Markus Kirk Kjeldsen01DENSilkeborg AK-77 4:48.31P15 ut
Tobias Lorentzon99SWEIFK Helsingborg 4:54.68P16 5:a
10 Frederik Norstedt99SWEIFK Helsingborg 5:15.66P16 6:a


P17 Stav
6 dec 
Robin Jacobsson98SWEUllevi FK375
Jacob Olvik98SWEUllevi FK320

280300320340360375390
J.Olvikoooxxx
R.Jacobsson---xoooxxx


P17 Längd
6 dec 
Jonatan Hirsh98SWEHabo Friidrott 046,18
Gustav Bålström98SWEUllevi FK6,01
Victor Koch98SWEÖrgryte IS5,99
Richard Heikkilä98SWEMölndals AIK5,88
Mattias Green98SWESäffle FIK5,69
Mathias Skov Hansen98DENViborg AF5,12
Axel Hjelmqvist98SWEIF Kville4,89

1 2 3 4 5 6 
J.Hirsh5,956,18XXXX
M.Green4,584,925,355,285,425,69
R.Heikkilä5,884,265,625,75-4,05
G.Bålström5,785,955,575,55X6,01
V.Koch 5,995,81XX5,605,42
A.HjelmqvistX4,684,794,894,63X
M.Skov Hansen4,765,125,014,145,014,91


P16 60m
Försök heat 16 dec Videolänk 
Michael Nyabako99SWEIFK Helsingborg 7.25q
Axel Jeske Magnusson99SWESävedalens AIK 7.68q
Simon Bøhrns Knudsen99DENViborg AF 7.75
Erik Andersson99SWESävedalens AIK 7.84
Rickard Kilborn99SWEHälle IF 8.06
William Winkler99DENSilkeborg AK-77 8.39

Försök heat 26 dec Videolänk 
Marcus Lidman99SWEHälle IF 7.51q
Valentin Strohkirch99SWEDanderyds SK 7.87
Simon Engström99SWEAlingsås IF 7.93
Christian Hougaard-Enevoldsen99DENSilkeborg AK-77 8.53
Mikkel Heinrich99DENSilkeborg AK-77 8.81
Frederik Norstedt99SWEIFK Helsingborg 9.06
Alexander Skammelsrud99NORHalden ILej start

Försök heat 36 dec 
Erik Johansson99SWEVarbergs GIF 7.47q
Jonas Renz99SWEIK Norrköping FI 7.72q
Pontus Persson99SWEIFK Helsingborg 7.82
Markus Lundborg99SWEUllevi FK 8.00
Malcolm Herlenius99SWEUllevi FK 8.01
Linus Bertilsson99SWEÖrgryte IS 8.07
Nils Carlund99SWEIFK Göteborg 8.26

Försök heat 46 dec Videolänk 
Anton Bengtsson99SWEUllevi FK 7.47q
Merveil Eyakola99SWEFalkenbergs IK 7.48q
Samuel Persgården99SWEKongahälla AIK 7.62q
Arvid Friberg99SWEDanderyds SK 8.02
William Bogeryd Andersson99SWEIF Kville 8.12
Tor Fåhraeus99SWEDanderyds SK 8.37
Eric Fager99SWEHälle IF 8.65

Final6 dec Videolänk 
Michael Nyabako99SWEIFK Helsingborg 7.17
Erik Johansson99SWEVarbergs GIF 7.36
Anton Bengtsson99SWEUllevi FK 7.46
Marcus Lidman99SWEHälle IF 7.50
Merveil Eyakola99SWEFalkenbergs IK 7.51
Samuel Persgården99SWEKongahälla AIK 7.56
Axel Jeske Magnusson99SWESävedalens AIK 7.63
Jonas Renz99SWEIK Norrköping FI 7.71


P16 Stav
6 dec 
Adam Bengtsson99SWEMölndals AIK340

280300320340360
A.Bengtsson-oooxxx


P16 Längd
6 dec 
Marcus Lidman99SWEHälle IF6,19
Michael Nyabako99SWEIFK Helsingborg5,96
Jonas Renz99SWEIK Norrköping FI5,87
Samuel Persgården99SWEKongahälla AIK5,75
Erik Andersson99SWESävedalens AIK5,63
Linus Bertilsson99SWEÖrgryte IS5,62
Markus Lundborg99SWEUllevi FK5,49
Malcolm Herlenius99SWEUllevi FK5,42
Johan Lindqvist99SWEHögby IF5,26
10 Erik Ovesson99SWEIFK Helsingborg5,24
11 Markus Menander99SWEBohus IF5,16
12 Rickard Kilborn99SWEHälle IF5,11
13 Yordan Soares Fransman99SWEIK Ymer5,09
14 Simon Engström99SWEAlingsås IF4,74
15 William Winkler99DENSilkeborg AK-774,69
16 Eric Fager99SWEHälle IF4,23
17 Folke Wallin99SWEIFK Helsingborg3,93
18 Mikkel Heinrich99DENSilkeborg AK-773,76
Jakob Ellström99SWEIFK HelsingborgX
Axel Jeske Magnusson99SWESävedalens AIKX
Pontus Persson99SWEIFK HelsingborgX

1 2 3 4 5 6 
E.Ovesson5,184,625,24
M.Nyabako5,255,265,43X5,96X
J.EllströmXXX
E.Andersson5,635,345,485,385,615,51
M.Herlenius5,345,425,09X5,31X
S.Engström4,744,31X
M.Menander5,164,42X
L.Bertilsson5,535,245,415,395,62X
M.Heinrich3,763,303,46
W.WinklerX4,694,63
J.Lindqvist5,265,024,86
M.LidmanX5,78XX6,19X
A.Jeske MagnussonX--
M.Lundborg5,214,755,49X5,375,33
E.FagerXX4,23
S.PersgårdenXX5,755,375,655,65
R.Kilborn5,114,875,08
Y.Soares Fransman5,095,004,37
J.Renz5,87-X---
P.PerssonXXX
F.Wallin3,693,933,76


P16 Kula5.0 kg
6 dec 
August Bergstrand99SWEUllevi FK12,63
Axel Jeske Magnusson99SWESävedalens AIK11,44
André Magnusson99SWEIFK Växjö11,39
Johan Lindqvist99SWEHögby IF10,66
Markus Menander99SWEBohus IF10,23
Erik Ovesson99SWEIFK Helsingborg9,06
Jakob Ellström99SWEIFK Helsingborg8,90
Folke Wallin99SWEIFK Helsingborg8,62
Christian Hougaard-Enevoldsen99DENSilkeborg AK-777,50
10 Mikkel Heinrich99DENSilkeborg AK-776,67

1 2 3 4 5 6 
C.Hougaard-Enevol7,506,487,04
J.Ellström8,908,908,518,398,608,59
A.Magnusson11,3911,07XXX10,78
M.Heinrich6,416,676,48
M.Menander10,009,8810,0910,239,849,76
A.Jeske Magnusson10,9910,4811,44XXX
E.Ovesson8,418,48XX9,06X
F.Wallin8,627,77X8,038,23X
A.Bergstrand11,4612,6312,3612,0111,5912,33
J.Lindqvist10,0410,1810,66X10,42X


P15 60m
Försök heat 16 dec 
Philip Ludwigs00SWEDanderyds SK 7.72q
Samuel Lestander00SWEIFK Göteborg 7.90q
Simon Strand00SWEHögby IF 8.06q
Gustav Zetterlund00SWEKFUM Örebro 8.23
Nicolas Johansson00SWESävedalens AIK 8.54
Mads Dahl-Jessen00DENSilkeborg AK-77 9.09

Försök heat 26 dec Videolänk 
Linus Kapstad00SWEUmedalens IF 7.57q
Omar Chaaban00SWEIFK Helsingborg 7.70q
Anton Andersson00SWEVarbergs GIF 7.90q
Lucas Richardt00DENSilkeborg AK-77 8.33
Jacob Ståhl00SWEIFK Växjö 8.41
Ludvig Jönsson00SWEIFK Växjö 8.66

Försök heat 36 dec Videolänk 
Simon Hultén00SWESävedalens AIK 7.70q
Hampus Lilja00SWEKlippans FK 7.92q
Rasmus Vejlgård00DENSilkeborg AK-77 8.16
Anton Winroth00SWEIFK Växjö 8.26
Mathias Thuesen00DENSilkeborg AK-77 8.41
Hjalmar Klouman00SWEAlingsås IFDQ tjuvstart

Final6 dec Videolänk 
Omar Chaaban00SWEIFK Helsingborg 7.44
Linus Kapstad00SWEUmedalens IF 7.46
Philip Ludwigs00SWEDanderyds SK 7.65
Simon Hultén00SWESävedalens AIK 7.67
Hampus Lilja00SWEKlippans FK 7.79
Simon Strand00SWEHögby IF 7.86
Anton Andersson00SWEVarbergs GIF 7.87
Samuel Lestander00SWEIFK Göteborg 7.91


P15 1000m
Final6 dec 
Erik Jälknäs00SWETrollhättan FIK 2:44.70
Carl Bengtström00SWEÖrgryte IS 2:46.27
Carl Jälknäs00SWETrollhättan FIK 2:48.60
Felix Larsen Nilsson00SWEÖrgryte IS 2:51.99
Nils Jonsson00SWEDanderyds SK 2:55.70
Malkolm Lundkvist00SWESävedalens AIK 2:59.34
Abdirahman Ali00SWEUllevi FK 2:59.35
William Rydin00SWEUllevi FK 3:09.45
Albin Thunberg00SWESävedalens AIK 3:10.54


P15 Stav
6 dec 
William Rydin00SWEUllevi FK320
Jona Askelund00SWEMölndals AIK280
Felix Larsen Nilsson00SWEÖrgryte IS260
Jonathan Hagehed00SWEIFK Växjö250

200220230240250260270280290300310320330340350355
F.Larsen Nilssonoooooxoxxx
J.Hagehed-ooxxoxxoxxx
J.Askelund----ooooxxx
W.Rydin--------xxooxoo-xxx


P15 Längd
6 dec 
Linus Kapstad00SWEUmedalens IF5,60
Philip Ludwigs00SWEDanderyds SK5,54
Samuel Lestander00SWEIFK Göteborg5,52
Omar Chaaban00SWEIFK Helsingborg5,32
Hampus Lilja00SWEKlippans FK5,27
Tobias Carlryd00SWEÖrgryte IS5,17
Simon Jonsson00SWELidköpings IS5,07
Alex Wisme00SWEIFK Växjö4,95
Anton Winroth00SWEIFK Växjö4,70
10 Rasmus Vejlgård00DENSilkeborg AK-774,65
11 Simon Bjärnlöf Segerlind00SWEEksjö Södra IK4,57
12 Jonathan Hagehed00SWEIFK Växjö4,56
13 Simon Hultén00SWESävedalens AIK4,53
14 Jacob Ståhl00SWEIFK Växjö4,46
15 Ludvig Jönsson00SWEIFK Växjö4,44
16 Hjalmar Klouman00SWEAlingsås IF4,32
17 Mathias Thuesen00DENSilkeborg AK-774,28
18 Mark Drongesen00DENViborg AF4,14
19 Mads Dahl-Jessen00DENSilkeborg AK-773,63
Nicolas Johansson00SWESävedalens AIKX

1 2 3 4 5 6 
S.Jonsson4,545,07XXX4,84
R.Vejlgård4,654,173,61
M.Drongesen4,142,923,05
M.Thuesen3,894,28X
P.Ludwigs5,315,085,424,89X5,54
A.Winroth4,564,694,70
N.JohanssonXXX
S.Hultén4,534,304,26
H.Lilja4,844,985,024,985,27X
M.Dahl-Jessen3,613,633,56
O.Chaaban3,73X4,975,144,885,32
L.Jönsson3,964,444,39
S.Lestander5,505,52X5,04XX
A.Wisme4,744,724,874,77X4,95
H.Klouman4,154,324,20
J.Ståhl4,294,464,42
L.Kapstad5,605,555,60XXX
S.Bjärnlöf Segerl4,404,574,13
T.Carlryd4,834,945,104,755,045,17
J.HagehedX4,434,56


P15 Kula4.0 kg
6 dec 
Alex Wisme00SWEIFK Växjö13,58
Simon Strand00SWEHögby IF11,39
Isak Kristensen00SWEUllevi FK11,04
Simon Bjärnlöf Segerlind00SWEEksjö Södra IK10,90
Lucas Richardt00DENSilkeborg AK-779,98
Rasmus Vejlgård00DENSilkeborg AK-778,43
Mathias Thuesen00DENSilkeborg AK-777,35
Mads Dahl-Jessen00DENSilkeborg AK-776,50

1 2 3 4 5 6 
A.Wisme11,3413,1913,5813,16X12,56
R.Vejlgård6,857,568,437,457,858,01
M.Thuesen6,665,867,357,176,596,44
I.Kristensen9,9511,0410,0110,1910,3210,54
L.Richardt9,389,289,899,429,409,98
S.Bjärnlöf Segerl10,9010,58XXXX
S.Strand10,9210,6111,3910,9310,9410,85
M.Dahl-JessenXXXX5,486,50


P15 4 x 200m
Final6 dec 
Örgryte IS 1 P15Tobias Carlryd-00
Felix Larsen Nilsson-00
Carl Bengtström-00
Anton Välkki-01

1:43.17
Sävedalens AIK 1Simon Hulten-00
Albin Thunberg-00
Malcolm Lundqvist-00
Alexander Bucht-01

1:46.63
Mölndals AIK 1 P15Wilmer Elovsson-02
Oscar Weidenholm-01
Ludwig Blomster-01
William Sander-01

1:50.76
IK Orient 1 P15David Tengblad-
Simon Skoogh-
Simon Häll-
William Brochmann-

1:56.93


P14 60m
Försök heat 16 dec 
Imran Lernebo01SWEMälarhöjdens IK 7.72q
Kalle Wållgren01SWELerum Friidrott 8.16q
Mohammad Al Masri01SWEIF Kville 8.58q
Ludwig Blomster01SWEMölndals AIK 8.67q
David Tengblad01SWEIK Orient 8.96
Arvid Lysell01SWEKongahälla AIK 9.27
Mathias. Sørensen01DENSilkeborg AK-77 9.37

Försök heat 26 dec Videolänk 
Andreas Ehn01SWEIK Ymer 8.28q
Jakob Zäll01SWEÄngelholms IF 8.57q
Danial Bensaid01SWEMajornas IK 8.69q
Melker Drackner01SWELidköpings IS 8.79q
Markus Kirk Kjeldsen01DENSilkeborg AK-77 8.82
Daniel Nilsson01SWEKongahälla AIK 9.06
Casper Petersson01SWEIFK Växjö 9.20
Jesper Larsson01SWEUllevi FKej start

Försök heat 36 dec Videolänk 
Favour Abika01SWEUllevi FK 8.15q
Johan Claeson01SWETranås AIF 8.28q
Philip Ryding01SWEIF Kville 8.53q
Edvard Appelberg01SWELidköpings IS 8.55q
Erik Pålsson01SWEIFK Göteborg 8.70q
Hampus Helamb01SWEIFK Göteborg 8.80q
Albin Rådahl01SWELaholms IF 9.24

Försök heat 46 dec Videolänk 
Erik Johansson01SWEIFK Göteborg 7.72q
Arvid Mägi Theorin01SWEIF Kville 8.31q
Kristian Skov Hansen01DENViborg AF 8.86
Kasper Linnér01SWEIFK Växjö 8.88
Nils Bjerger01SWELaholms IF 8.89
Victor Natvig01SWEIFK Växjö 8.96
Gustav Graff Espensen01DENSilkeborg AK-77 9.82

Finalheat 16 dec Videolänk 
Erik Johansson01SWEIFK Göteborg 7.55
Imran Lernebo01SWEMälarhöjdens IK 7.61
Favour Abika01SWEUllevi FK 8.04
Kalle Wållgren01SWELerum Friidrott 8.24
Johan Claeson01SWETranås AIF 8.26
Andreas Ehn01SWEIK Ymer 8.29
Arvid Mägi Theorin01SWEIF Kville 8.32
Philip Ryding01SWEIF Kville 8.32

Finalheat 26 dec Videolänk 
Edvard Appelberg01SWELidköpings IS 8.39
Jakob Zäll01SWEÄngelholms IF 8.46
Ludwig Blomster01SWEMölndals AIK 8.51
Mohammad Al Masri01SWEIF Kville 8.52
Danial Bensaid01SWEMajornas IK 8.67
Erik Pålsson01SWEIFK Göteborg 8.70
Melker Drackner01SWELidköpings IS 8.79
Hampus Helamb01SWEIFK Göteborgej start


P14 200m
Finalheat 16 dec 
Erik Johansson01SWEIFK Göteborg25.151
Imran Lernebo01SWEMälarhöjdens IK25.232
William Sander01SWEMölndals AIK26.284
Kalle Wållgren01SWELerum Friidrott26.445

Finalheat 26 dec 
Henrik Renz01SWEIK Norrköping FI26.103
Johan Claeson01SWETranås AIF26.466
Josef Wallenlind01SWEMölndals AIK27.048
Markus Kirk Kjeldsen01DENSilkeborg AK-77ej start-

Finalheat 36 dec 
Jesper Larsson01SWEUllevi FK27.079
Hampus Helamb01SWEIFK Göteborg27.1210
Andreas Ehn01SWEIK Ymer27.6812
Oskar Weidenholm01SWEMölndals AIK27.9114

Finalheat 46 dec 
Anton Välkki01SWEÖrgryte IS27.037
Ludwig Blomster01SWEMölndals AIK27.9113
Kasper Linnér01SWEIFK Växjö29.2518
Victor Natvig01SWEIFK Växjöej start-

Finalheat 56 dec 
Elias Brink01SWEIF Kville28.7015
Filip Lindh01SWEIFK Växjö29.0216
Nils Jensen01SWESävedalens AIK29.0417
Alexander Berg01SWEMölndals AIK30.9420

Finalheat 66 dec 
Edvard Appelberg01SWELidköpings IS27.5411
Tobias Ryden01SWEIF Kville29.5619
Mathias. Sørensen01DENSilkeborg AK-7731.4121
Erik Pålsson01SWEIFK Göteborgej start-


P14 Stav
6 dec 
Arvid Mägi Theorin01SWEIF Kville290
Carl Hedin01SWEEksjö Södra IK270
Rasmus Nygren01SWEIFK Växjö250
Kalle Wållgren01SWELerum Friidrott240
Henrik Renz01SWEIK Norrköping FI230
Nils Jensen01SWESävedalens AIK230
Måns Roos02SWEMölndals AIK220
Edvin Wahlström02SWEMölndals AIK190
Elmer Evanson02SWEÖrgryte IS180
10 Alexander Berg01SWEMölndals AIK160

160170180190200210220230240250260270280290300
H.Renz-------oxxx
E.Evansonoooxxx
N.Jensen---ooooxoxxx
A.Bergoxxx
R.Nygren-----oooxxoxxoxxx
M.Roos---oooxoxxx
C.Hedin--------oooxoxxx
K.Wållgren-oooxooxoooxxx
A.Mägi Theorin--------ooo--oxxx
E.Wahlströmooooxxx


P14 Längd
6 dec 
Imran Lernebo01SWEMälarhöjdens IK5,34
Erik Johansson01SWEIFK Göteborg5,15
Andreas Ehn01SWEIK Ymer5,00
Oskar Weidenholm01SWEMölndals AIK4,77
Philip Ryding01SWEIF Kville4,68
Oliver Edman-Chrantz01SWEÖrgryte IS4,68
Mohammad Al Masri01SWEIF Kville4,65
William Brockman01SWEIK Orient4,59
Nils Jensen01SWESävedalens AIK4,58
10 Nils Bjerger01SWELaholms IF4,53
11 Robertsson Philip01SWELidköpings IS4,45
12 Oliver Karlsson01SWEÖrgryte IS4,42
13 Elliot Wallin01SWEMajornas IK4,37
14 Elias Brink01SWEIF Kville4,30
15 Alfred Steen01SWELjungby FIK4,19
16 Jakob Zäll01SWEÄngelholms IF4,19
17 Melker Drackner01SWELidköpings IS4,18
18 Hampus Barth01SWELaholms IF4,15
19 Markus Nordlund01SWEMölndals AIK4,14
20 Filip Lindh01SWEIFK Växjö4,05
21 Daniel Nilsson01SWEKongahälla AIK4,01
22 Andrej Kampe Svanhill01SWEUllevi FK3,93
23 Gustav Graff Espensen01DENSilkeborg AK-773,89
24 Isac Roselius01SWEIFK Växjö3,88
25 Jesper Larsson01SWEUllevi FK3,87
26 Albin Rådahl01SWELaholms IF3,85
27 Kristian Skov Hansen01DENViborg AF3,79
28 Mathias. Sørensen01DENSilkeborg AK-773,40
29 Jesper Storberg01SWEMölndals AIK3,24

1 2 3 4 5 6 
F.Lindh4,052,42X
O.Edman-Chrantz4,434,444,684,324,584,58
J.Zäll4,194,024,07
A.Steen4,164,194,11
J.Storberg2,953,243,20
H.Barth4,014,153,76
A.Ehn4,814,614,804,725,004,91
P.Ryding4,684,664,14X4,554,41
K.Skov Hansen3,703,793,62
M.Sørensen3,293,40X
M.DracknerX4,034,18
N.BjergerX4,534,33
D.Nilsson3,954,013,88
I.Roselius3,883,702,74
J.LarssonXX3,87
A.Kampe Svanhill3,513,933,63
E.Johansson5,044,824,664,995,154,90
M.Al Masri4,654,424,38X4,504,52
R.Philip4,264,454,09
N.Jensen3,944,314,58
I.LerneboX4,944,944,985,345,15
M.Nordlund4,12X4,14
A.Rådahl3,753,85X
G.Espensen3,673,89X
W.Brockman4,344,594,274,174,404,18
O.Karlsson4,30X4,42
E.Wallin3,194,373,99
O.Weidenholm4,584,684,624,604,574,77
E.Brink4,304,233,96


P14 Kula4.0 kg
6 dec 
Arvid Mägi Theorin01SWEIF Kville10,95
William Lanndalen01SWEIK Ymer9,81
Hampus Helamb01SWEIFK Göteborg9,77
Rasmus Nygren01SWEIFK Växjö9,59
Robertsson Philip01SWELidköpings IS9,34
Frederik Skov Hansen01DENViborg AF8,04
Kasper Linnér01SWEIFK Växjö7,20
Markus Kirk Kjeldsen01DENSilkeborg AK-777,00
Elliot Wallin01SWEMajornas IK6,50
10 Gustav Graff Espensen01DENSilkeborg AK-776,28
11 Danial Bensaid01SWEMajornas IK6,22
12 Jonas Halsen Bidar01SWEMölndals AIK4,95
13 Mathias. Sørensen01DENSilkeborg AK-774,45
Ludwig Blomster01SWEMölndals AIKX

1 2 3 4 5 6 
D.Bensaid6,225,586,06
M.Sørensen4,354,194,45
G.Espensen6,286,245,77
A.Mägi Theorin10,9510,689,5810,299,309,74
J.Halsen Bidar4,95XX
E.Wallin5,725,416,50
M.Kjeldsen6,597,006,91---
R.Nygren8,769,459,349,229,119,59
H.Helamb9,009,609,779,74XX
K.Linnér6,766,736,677,203,966,86
L.BlomsterXXX
W.Lanndalen9,339,318,819,049,819,68
F.Skov Hansen8,047,827,367,928,008,04
R.Philip9,348,008,438,028,318,07


P13 60m
Försök heat 16 dec Videolänk 
Oskar Vejlgård02DENSilkeborg AK-77 8.50q
Mattias Haag02SWEMölndals AIK 8.72q
Samuel Melin02SWEIF Kville 9.03
Marcus Blixt02SWEMölndals AIK 9.14
Måns Roos02SWEMölndals AIK 9.46
David Ohldin02SWEIF Kville 9.52

Försök heat 26 dec Videolänk 
Felix Ljung02SWEMölndals AIK 8.58q
Edvin Månsson02SWEIFK Växjö 8.68q
Axel Henriksson02SWEIF Kville 9.06
Sven Hammarberg02SWEIF Kville 9.22
Daniel Adolfsson02SWETingbergs AIS 9.39
Sixten Thurfjell02SWESävedalens AIK 9.54
Ludvig Svärd02SWEFalkenbergs IK 9.68

Försök heat 36 dec Videolänk 
Leo Frid Göransson02SWESävedalens AIK 8.69q
Michael Rosenqvist02SWEMölndals AIK 8.69q
Simon Avramsson02SWEIK Ymer 8.80q
Theodor Bjørnholt02DENSilkeborg AK-77 9.48
Albin Löfving02SWEIF Kville 9.79

Försök heat 46 dec Videolänk 
Erik Isaksson02SWEIF Kville 8.31q
Oscar Nilsson02SWEIF Rigor 8.49q
Vilmer Elovsson02SWEMölndals AIK 8.59q
Waldemar Knight02SWESävedalens AIK 9.04
Fredrik Grund02SWEIF Kville 9.18
Alexander Borisch02SWEKongahälla AIK 9.69
Abdirahman Hassan02SWEUllevi FKej start

Försök heat 56 dec Videolänk 
Joel Åsenlund02SWEIFK Göteborg 8.64q
Emil Carlsson02SWEIFK Växjö 8.73q
Lukas Mindelsohn02SWELerum Friidrott 8.76q
Albert Wallentheim02SWEÖrgryte IS 8.92q
Ola Bokesjö02SWEUllevi FK 9.13
Elias Brattberg02SWEMölndals AIK 9.67
Didrik Gimdal02SWEUllevi FK 9.89

Försök heat 66 dec Videolänk 
Jakob Rahm02SWESävedalens AIK 8.56q
Jesper Hermansson02SWEMölndals AIK 8.99q
Jesper Nordström02SWEIF Kville 9.21
William Frisk02SWEIFK Göteborg 9.36
Lukas Bertilsson02SWEIFK Göteborg 9.51
Gustav Tartu02SWEIF Kville 9.53
Miran Salih02SWEUllevi FK 9.64

Finalheat 16 dec Videolänk 
Erik Isaksson02SWEIF Kville 8.15
Jakob Rahm02SWESävedalens AIK 8.24
Oskar Vejlgård02DENSilkeborg AK-77 8.43
Oscar Nilsson02SWEIF Rigor 8.44
Joel Åsenlund02SWEIFK Göteborg 8.46
Felix Ljung02SWEMölndals AIK 8.50
Vilmer Elovsson02SWEMölndals AIK 8.54
Edvin Månsson02SWEIFK Växjö 8.66

Finalheat 26 dec Videolänk 
Leo Frid Göransson02SWESävedalens AIK 8.58
Michael Rosenqvist02SWEMölndals AIK 8.62
Lukas Mindelsohn02SWELerum Friidrott 8.76
Emil Carlsson02SWEIFK Växjö 8.80
Simon Avramsson02SWEIK Ymer 8.87
Mattias Haag02SWEMölndals AIK 8.92
Albert Wallentheim02SWEÖrgryte IS 8.95
Jesper Hermansson02SWEMölndals AIK 8.99


P13 200m
Finalheat 16 dec 
Michael Rosenqvist02SWEMölndals AIK28.862
Anton Hermansson02SWEHögby IF29.265
Adam Palm02SWEIFK Halmstad29.708
Aske Key Benediktsson02DENViborg AF30.8215
Joel Åsenlund02SWEIFK Göteborgej start-

Finalheat 26 dec 
Oskar Vejlgård02DENSilkeborg AK-7727.901
Erik Isaksson02SWEIF Kville28.983
Victor Wahlgren02SWEMölndals AIK29.566
Leo Frid Göransson02SWESävedalens AIK30.2811

Finalheat 36 dec 
Axel Henriksson02SWEIF Kville29.124
Jesper Hermansson02SWEMölndals AIK29.657
Simon Avramsson02SWEIK Ymer30.3512
Viktor Krejberg02DENSilkeborg AK-7730.6414

Finalheat 46 dec 
Samuel Melin02SWEIF Kville29.929
Ola Bokesjö02SWEUllevi FK30.0910
Måns Roos02SWEMölndals AIK32.0519
Lukas Bertilsson02SWEIFK GöteborgDQ-linjetramp

Finalheat 56 dec 
Hlynur Sigurbergsson02SWEMölndals AIK30.4413
Oscar Nordfjell02SWEIFK Göteborg30.9416
Gustav Tartu02SWEIF Kville31.3917
Albin Löfving02SWEIF Kville33.6421

Finalheat 66 dec 
David Ohldin02SWEIF Kville31.6718
Karl Sten02SWEIF Kronan32.4620
Rasmus Barth02SWELaholms IF33.6722
Ludvig Svärd02SWEFalkenbergs IK34.4623


P13 Längdzon
6 dec 
Vilmer Elovsson02SWEMölndals AIK4,92
Oskar Vejlgård02DENSilkeborg AK-774,72
Fredrik Grund02SWEIF Kville4,71
Joel Åsenlund02SWEIFK Göteborg4,71
Lukas Edqvist02SWEÖrgryte IS4,71
Waldemar Knight02SWESävedalens AIK4,62
Lukas Mindelsohn02SWELerum Friidrott4,55
Adam Palm02SWEIFK Halmstad4,49
Axel Henriksson02SWEIF Kville4,49
10 Erik Isaksson02SWEIF Kville4,44
11 Felix Ljung02SWEMölndals AIK4,41
12 Gustav Tartu02SWEIF Kville4,41
13 Viktor Krejberg02DENSilkeborg AK-774,39
14 Edvin Månsson02SWEIFK Växjö4,35
15 Peter Svensson02SWEIF Rigor4,35
16 Samuel Melin02SWEIF Kville4,35
17 Jesper Hermansson02SWEMölndals AIK4,23
18 Noa Escobar Särnbratt02SWESävedalens AIK4,18
19 William Frisk02SWEIFK Göteborg4,17
20 Emil Carlsson02SWEIFK Växjö4,13
21 Theodor Bjørnholt02DENSilkeborg AK-774,10
22 Sven Hammarberg02SWEIF Kville4,09
23 Johan Wahlgren02SWEUllevi FK4,06
24 Jesper Nordström02SWEIF Kville4,01
25 Albert Wallentheim02SWEÖrgryte IS3,97
26 Daniel Adolfsson02SWETingbergs AIS3,91
27 Alexander Borisch02SWEKongahälla AIK3,89
28 Karl Sten02SWEIF Kronan3,85
29 Lukas Bertilsson02SWEIFK Göteborg3,79
30 Marcus Blixt02SWEMölndals AIK3,78
31 Simon Avramsson02SWEIK Ymer3,73
32 Sixten Thurfjell02SWESävedalens AIK3,68
33 Albin Löfving02SWEIF Kville3,66
34 Ludvig Svärd02SWEFalkenbergs IK3,62
35 David Ohldin02SWEIF Kville3,62
36 Rasmus Samuelsson02SWEUllevi FK3,54
37 Miran Salih02SWEUllevi FK3,46
38 Edvin Wahlström02SWEMölndals AIK3,32
39 Elias Brattberg02SWEMölndals AIK3,25
40 Marcus Stranne02SWEBohus IF2,90

1 2 3 4 5 6 
J.Åsenlund4,464,514,714,654,584,47
V.Elovsson4,894,854,744,81X4,92
S.Avramsson3,733,653,43
L.Svärd3,603,423,62
J.Wahlgren4,064,023,99
L.Edqvist4,274,564,484,384,534,71
D.Ohldin3,263,323,62
E.Carlsson4,114,024,13
M.Blixt3,783,413,71
E.Brattberg2,863,213,25
D.Adolfsson3,843,913,76
W.Knight4,624,454,604,544,484,57
L.BertilssonX3,793,77
T.Bjørnholt4,104,023,84
S.Melin4,043,914,35
V.Krejberg4,394,314,22
M.Stranne2,902,582,54
O.Vejlgård4,564,494,614,724,704,54
A.Borisch3,80X3,89
A.Palm4,344,424,494,454,254,26
J.Hermansson4,234,233,95
M.Salih3,463,413,41
G.Tartu4,234,414,21
E.Månsson4,144,353,41
J.Nordström3,89X4,01
P.Svensson4,354,114,03
A.Löfving3,663,413,52
A.Wallentheim3,863,973,90
N.Escobar Särnbra4,184,122,80
F.Grund4,36X4,664,364,494,71
A.Henriksson4,364,374,49
E.Isaksson4,444,044,06
E.Wahlström3,323,253,28
L.Mindelsohn4,534,374,124,554,224,47
F.Ljung4,384,414,41
K.StenX3,763,85
R.Samuelsson3,533,543,42
W.Frisk4,17X3,97
S.Thurfjell3,48X3,68
S.Hammarberg3,994,094,01


P13 Kula3.0 kg
6 dec 
Måns Roos02SWEMölndals AIK12,37
Vilmer Elovsson02SWEMölndals AIK9,48
Daniel Adolfsson02SWETingbergs AIS9,39
Emil Hållö02SWEBokenäs IF9,31
Fredrik Grund02SWEIF Kville8,40
Waldemar Knight02SWESävedalens AIK7,89
Miran Salih02SWEUllevi FK7,55
Rasmus Samuelsson02SWEUllevi FK7,48
Leo Frid Göransson02SWESävedalens AIK7,23
10 Edvin Karlsson02SWEIF Kville6,76
11 Sixten Thurfjell02SWESävedalens AIK6,53
12 Marcus Stranne02SWEBohus IF6,50
13 Theodor Bjørnholt02DENSilkeborg AK-776,18
14 Rasmus Barth02SWELaholms IF6,08

1 2 3 4 5 6 
R.Barth6,085,876,04
W.KnightX7,89XX6,93X
T.Bjørnholt6,186,025,83
R.Samuelsson6,606,837,387,387,486,63
E.Karlsson6,326,666,76
E.Hållö8,068,948,878,659,079,31
M.Roos11,0310,5012,3710,9310,6210,79
M.Stranne6,506,305,69
S.Thurfjell5,986,535,93
V.Elovsson8,329,189,018,949,159,48
L.Frid Göransson7,207,237,12
M.Salih6,287,357,557,207,447,52
D.Adolfsson8,088,899,39X8,749,27
F.Grund6,82X7,987,888,078,40


P12 60m
Försök heat 16 dec 
Elliot Wirdelöv03SWEIFK Växjö 8.80q
David Ulstein03SWEMölndals AIK 9.05q
Elton Jonåker03SWEMölndals AIK 9.19q
Samuel Karlsson03SWEKongahälla AIK 9.20q
Isak Stolpe03SWESävedalens AIK 9.44q
Pontus Lundborg03SWEUllevi FK 9.86
Frank Nissen03SWEIF Kville 9.89

Försök heat 26 dec Videolänk 
Svante Leijon03SWEIFK Växjö 8.93q
Jonathan Kjellgren03SWEMölndals AIK 9.16q
Sten Hagström03SWEÖrgryte IS 9.38q
Oskar Delryd03SWEIFK Göteborg 9.54
Gabriel Johansson03SWESävedalens AIK 9.78
Asger Hatting03DENSilkeborg AK-7710.59
Arvid Thor03SWEMölndals AIK10.85

Försök heat 36 dec Videolänk 
Anton Essén03SWEBokenäs IF 8.93q
Isak Helgesson03SWEÖrgryte IS 9.02q
Agustin Hillmersson03SWEIK Orient 9.33q
Carl Hermansson03SWEBohus IF 9.72
Christian Rønne Jensen03DENSilkeborg AK-77 9.80
Axel Nätstrand03SWEÖrgryte IS 9.87
Adam Halsen Bidar03SWEMölndals AIK10.44

Försök heat 46 dec Videolänk 
Kalle Stålhandske03SWEMölndals AIK 9.25q
Jacob Helgesson03SWEÖrgryte IS 9.37q
Philip Bayer03SWEMölndals AIK 9.50
Alexander Carlsson03SWEIK Orient 9.53
Anton Bokesjö03SWEUllevi FK 9.55
Nils Thorin03SWEÖrgryte IS 9.59
Linus Pihl03SWELerum Friidrott 9.59
Felix Jordebrandt03SWEKongahälla AIK 9.74

Försök heat 56 dec Videolänk 
Kristian Roed Vestergaard03DENSilkeborg AK-77 9.05q
Victor Hering03SWEUllevi FK 9.08q
Robin Rickardsson03SWEIFK Växjö 9.17q
Nils Ekström03SWETrollhättan FIK 9.50
Sebastian Bergman03SWEMölndals AIK 9.69
Alvin Bredenfeldt03SWEMölndals AIK 9.74
Valdemar Jansson03SWEUllevi FK10.35

Finalheat 16 dec 
Isak Helgesson03SWEÖrgryte IS 8.73
Svante Leijon03SWEIFK Växjö 8.74
Anton Essén03SWEBokenäs IF 8.81
Elliot Wirdelöv03SWEIFK Växjö 8.81
David Ulstein03SWEMölndals AIK 9.13
Victor Hering03SWEUllevi FK 9.17
Jonathan Kjellgren03SWEMölndals AIK 9.20
Kristian Roed Vestergaard03DENSilkeborg AK-77 9.46

Finalheat 26 dec Videolänk 
Isak Stolpe03SWESävedalens AIK 9.14
Robin Rickardsson03SWEIFK Växjö 9.22
Sten Hagström03SWEÖrgryte IS 9.22
Jacob Helgesson03SWEÖrgryte IS 9.30
Samuel Karlsson03SWEKongahälla AIK 9.31
Agustin Hillmersson03SWEIK Orient 9.44
Kalle Stålhandske03SWEMölndals AIK 9.52
Elton Jonåker03SWEMölndals AIKej start


P12 Längdzon
6 dec 
Jonathan Kjellgren03SWEMölndals AIK4,28
Kristian Roed Vestergaard03DENSilkeborg AK-774,27
Svante Leijon03SWEIFK Växjö4,22
David Ulstein03SWEMölndals AIK4,20
Casper Skepp03SWESävedalens AIK4,15
Victor Hering03SWEUllevi FK4,14
Robin Rickardsson03SWEIFK Växjö4,11
Isak Helgesson03SWEÖrgryte IS4,10
Jacob Helgesson03SWEÖrgryte IS4,03
10 Agustin Hillmersson03SWEIK Orient4,00
11 Sten Hagström03SWEÖrgryte IS3,94
12 Anton Essén03SWEBokenäs IF3,92
13 Nils Ekström03SWETrollhättan FIK3,90
14 Nils Thorin03SWEÖrgryte IS3,89
15 Filip Aasa03SWEHabo Friidrott 043,86
16 Isak Stolpe03SWESävedalens AIK3,84
17 Philip Bayer03SWEMölndals AIK3,83
18 Oskar Delryd03SWEIFK Göteborg3,79
19 Felix Jordebrandt03SWEKongahälla AIK3,71
20 Samuel Karlsson03SWEKongahälla AIK3,70
21 Kalle Stålhandske03SWEMölndals AIK3,69
22 Sebastian Bergman03SWEMölndals AIK3,68
23 Gabriel Wennbom03SWEUllevi FK3,66
24 Willy Fjällborg03SWEStenungsunds FI3,66
25 Alexander Carlsson03SWEIK Orient3,61
26 Pontus Lundborg03SWEUllevi FK3,60
27 Gabriel Johansson03SWESävedalens AIK3,57
28 Christian Rønne Jensen03DENSilkeborg AK-773,50
29 Alvin Bredenfeldt03SWEMölndals AIK3,48
30 Linus Pihl03SWELerum Friidrott3,47
31 Anton Bokesjö03SWEUllevi FK3,45
32 Hannes Schöneberger03SWEIFK Göteborg3,34
33 Frank Nissen03SWEIF Kville3,30
34 Adam Halsen Bidar03SWEMölndals AIK3,22
35 Valdemar Jansson03SWEUllevi FK3,18
36 Asger Hatting03DENSilkeborg AK-773,14

1 2 3 4 5 6 
K.Vestergaard4,144,134,094,27
A.Bredenfeldt3,483,373,20X
D.Ulstein4,174,134,20X
A.Halsen Bidar2,933,162,783,22
C.Skepp4,154,093,973,90
V.Hering3,993,793,934,14
F.Aasa3,863,733,643,82
P.Bayer3,833,713,453,55
R.Rickardsson3,973,913,804,11
H.Schöneberger3,342,983,083,28
S.Karlsson3,603,673,703,59
A.Carlsson3,433,433,613,58
F.JordebrandtX3,553,713,48
A.Essén3,923,733,643,45
W.Fjällborg3,473,583,603,66
L.Pihl3,473,143,19X
A.Hatting3,082,532,983,14
N.Ekström3,903,643,783,78
A.Bokesjö3,453,133,293,43
K.Stålhandske3,503,423,693,41
V.Jansson3,183,183,133,14
S.Bergman3,543,413,263,68
P.Lundborg3,453,333,493,60
J.Kjellgren4,284,134,224,17
O.Delryd3,733,793,733,70
G.Johansson3,30X3,443,57
S.Leijon4,114,03X4,22
N.Thorin3,533,793,803,89
J.Helgesson3,413,493,694,03
S.Hagström3,463,773,943,73
I.HelgessonX3,713,994,10
C.Rønne Jensen3,503,27XX
G.Wennbom3,663,603,593,58
I.StolpeX3,383,673,84
F.Nissen3,123,263,153,30
A.Hillmersson4,003,763,903,97


P12 Kula3.0 kg
6 dec 
Fabian Steene03SWEIF Kville8,61
Elton Jonåker03SWEMölndals AIK8,46
Agustin Hillmersson03SWEIK Orient7,50
Filip Aasa03SWEHabo Friidrott 047,50
Nils Ekström03SWETrollhättan FIK7,08
Felix Jordebrandt03SWEKongahälla AIK6,90
André Bergenhem03SWEIFK Halmstad6,87
Kristian Roed Vestergaard03DENSilkeborg AK-776,74
Elliot Wirdelöv03SWEIFK Växjö6,70
10 Alvin Bredenfeldt03SWEMölndals AIK6,29
11 Arvid Thor03SWEMölndals AIK6,08
12 Christian Rønne Jensen03DENSilkeborg AK-775,99
13 Max Larsson03SWELerum Friidrott5,97
14 Asger Hatting03DENSilkeborg AK-775,21
15 Hannes Schöneberger03SWEIFK Göteborg5,00
16 Adam Halsen Bidar03SWEMölndals AIK4,73
17 Frank Nissen03SWEIF Kville4,53

1 2 3 4 5 6 
M.Larsson5,97X4,804,59
A.ThorXX6,08X
N.Ekström6,537,057,086,88
A.Bergenhem6,606,716,876,54
C.Rønne Jensen5,595,595,755,99
F.Jordebrandt6,906,465,706,12
A.Halsen Bidar3,754,574,734,47
A.Hillmersson7,38X6,737,50
F.Nissen4,534,424,26X
F.Steene8,138,308,618,35
F.Aasa7,506,96X6,57
K.Vestergaard5,815,746,566,74
E.Wirdelöv6,706,46X6,51
A.Bredenfeldt5,875,746,295,52
E.Jonåker7,467,327,078,46
H.SchönebergerX5,004,31-
A.Hatting3,56X5,214,90


P11 60m
Försök heat 16 dec 
Daniel Hultén04SWESävedalens AIK 9.21q
Ludvig Winberg04SWEMölndals AIK 9.28q
Johan Kenneryd04SWELjungby FIK 9.61q
Albin Svensson04SWEIF Kronan 9.95
Jacob Asker04SWEIF Kville 9.97
Alan Salih04SWEUllevi FK10.46
Vilmer Rundéus04SWEIF Rigorej start

Försök heat 26 dec 
Alexander Ludwigs04SWEDanderyds SK 8.89q
Oliver Settergren04SWEIK Orient 9.38q
Johannes Lundqvist04SWEUllevi FK 9.62q
Arvid Skepp04SWESävedalens AIK 9.67
Erik Wallentheim04SWEÖrgryte IS 9.76
Erik Olsson04SWEStenungsunds FI 9.90
David Adolfsson04SWETingbergs AIS10.28
Axel Sten04SWEIF Kronan10.64

Försök heat 36 dec 
Felix Steene04SWEIF Kville 8.74q
Johan Rosenbaum04SWEDanderyds SK 9.07q
William Wallin04SWEMajornas IK 9.66
Holger Knight04SWESävedalens AIK 9.69
Leo Carlsson04SWEBohus IF 9.71
Elliot Gustafsson04SWEKongahälla AIK10.00
Nicola Giuseppe Vanzo04SWEDanderyds SK10.06

Försök heat 46 dec 
William Asker04SWEIF Kville 9.07q
Isak Einarsson04SWEBrattås CK 9.30q
Philip Karlsson04SWEMajornas IK 9.75
Måns Sjöstrand04SWELaholms IF 9.76
Oskar Davidsson04SWEVarbergs GIF 9.77
Asbjørn Seindal04DENSilkeborg AK-77 9.90
Eugenio Abruzzini04SWEDanderyds SK10.49

Försök heat 56 dec 
Alex Apelgrim04SWEÖrgryte IS 8.92q
Andreas Rydén04SWEIFK Göteborg 9.02q
Mats Ahlbom04SWEMajornas IK 9.46q
Fred Genemo04SWEÖrgryte IS 9.46q
Cesar Lindén04SWEIF Kville 9.67
Sebastian Björk04SWEIFK Göteborg 9.95
Sixten Persson04SWESävedalens AIK10.03

Försök heat 66 dec 
Markus Brodin04SWEDanderyds SK 8.98q
Casper Bergstrand04SWEStenungsunds FI 9.24q
Filip Nirvander04SWEIF Rigor10.08
Jakob Lignercrona04SWESävedalens AIK10.36
Elliot Gustavsson04SWEÖrgryte IS10.43
Olle Ekström04SWETrollhättan FIK10.71
Benjamin Friis Hansen04DENSilkeborg AK-7710.79

Finalheat 16 dec Videolänk 
Felix Steene04SWEIF Kville 8.76
Alexander Ludwigs04SWEDanderyds SK 8.77
Alex Apelgrim04SWEÖrgryte IS 8.78
Markus Brodin04SWEDanderyds SK 8.79
Andreas Rydén04SWEIFK Göteborg 9.01
Johan Rosenbaum04SWEDanderyds SK 9.02
William Asker04SWEIF Kville 9.02
Daniel Hultén04SWESävedalens AIK 9.19

Finalheat 26 dec 
Casper Bergstrand04SWEStenungsunds FI 9.18
Isak Einarsson04SWEBrattås CK 9.29
Fred Genemo04SWEÖrgryte IS 9.42
Ludvig Winberg04SWEMölndals AIK 9.45
Oliver Settergren04SWEIK Orient 9.50
Johan Kenneryd04SWELjungby FIK 9.59
Mats Ahlbom04SWEMajornas IK 9.65
Johannes Lundqvist04SWEUllevi FK 9.69


P11 Längdzon
6 dec 
Alex Apelgrim04SWEÖrgryte IS4,51
William Asker04SWEIF Kville4,47
Alexander Ludwigs04SWEDanderyds SK4,46
Andreas Rydén04SWEIFK Göteborg4,00
Johan Kenneryd04SWELjungby FIK3,99
Ludvig Winberg04SWEMölndals AIK3,91
Johan Rosenbaum04SWEDanderyds SK3,83
Arvid Skepp04SWESävedalens AIK3,83
Felix Steene04SWEIF Kville3,76
10 Måns Sjöstrand04SWELaholms IF3,70
11 Mats Ahlbom04SWEMajornas IK3,69
12 William Wallin04SWEMajornas IK3,67
13 Philip Karlsson04SWEMajornas IK3,66
14 Holger Knight04SWESävedalens AIK3,65
15 Elias Bogeryd Andersson04SWEIF Kville3,64
16 David Adolfsson04SWETingbergs AIS3,63
17 Oliver Settergren04SWEIK Orient3,59
18 Jakob Lignercrona04SWESävedalens AIK3,58
19 Johannes Lundqvist04SWEUllevi FK3,58
20 Leo Carlsson04SWEBohus IF3,57
21 Casper Bergstrand04SWEStenungsunds FI3,54
22 Asbjørn Seindal04DENSilkeborg AK-773,52
23 Cesar Lindén04SWEIF Kville3,49
24 Markus Brodin04SWEDanderyds SK3,48
25 Erik Olsson04SWEStenungsunds FI3,45
26 Sixten Persson04SWESävedalens AIK3,44
27 Albin Svensson04SWEIF Kronan3,40
28 Erik Wallentheim04SWEÖrgryte IS3,37
29 Elliot Gustavsson04SWEÖrgryte IS3,27
30 Eugenio Abruzzini04SWEDanderyds SK3,27
31 Elliot Gustafsson04SWEKongahälla AIK3,24
32 Benjamin Friis Hansen04DENSilkeborg AK-773,20
33 Alan Salih04SWEUllevi FK3,06
34 Nicola Giuseppe Vanzo04SWEDanderyds SK3,01

1 2 3 4 5 6 
J.Kenneryd3,933,813,923,99
B.Friis Hansen3,113,202,84X
C.Bergstrand2,943,403,363,54
M.Ahlbom3,693,633,563,52
A.Rydén4,003,843,633,77
A.Skepp3,733,773,633,83
E.Gustafsson3,163,043,242,87
J.LundqvistXX3,313,58
M.Sjöstrand3,613,463,603,70
J.Rosenbaum3,833,433,83
A.Ludwigs4,154,124,464,46
A.Apelgrim4,434,244,454,51
C.Lindén2,393,493,172,54
D.Adolfsson3,463,633,483,62
W.Wallin3,323,483,633,67
L.Winberg3,873,613,913,76
E.Wallentheim3,203,373,323,28
O.Settergren3,573,59X3,48
E.Olsson3,453,363,323,37
S.Persson3,063,393,443,42
E.Abruzzini3,003,093,272,93
E.Bogeryd Anderss3,34X3,433,64
F.SteeneXX3,76X
H.KnightX3,653,623,62
N.Vanzo2,953,012,72X
P.Karlsson3,493,303,563,66
M.Brodin3,443,483,403,35
J.Lignercrona3,543,373,583,56
A.Salih2,992,953,062,99
L.Carlsson3,57
A.Svensson3,113,263,103,40
W.Asker4,334,394,474,44
A.Seindal3,303,523,253,42
E.Gustavsson3,053,273,133,20


P11 Kula2.0 kg
6 dec 
Leo Carlsson04SWEBohus IF10,14
Felix Steene04SWEIF Kville9,54
Aria Ben Said04SWEMajornas IK9,28
Johan Rosenbaum04SWEDanderyds SK9,00
William Asker04SWEIF Kville8,76
Ludvig Winberg04SWEMölndals AIK8,53
Jacob Asker04SWEIF Kville8,20
Albin Svensson04SWEIF Kronan7,80
Johan Kenneryd04SWELjungby FIK7,74
10 Andreas Rydén04SWEIFK Göteborg7,62
11 Måns Sjöstrand04SWELaholms IF7,57
12 Markus Brodin04SWEDanderyds SK7,50
13 Oskar Davidsson04SWEVarbergs GIF7,10
14 Jakob Lignercrona04SWESävedalens AIK6,98
15 Elliot Gustavsson04SWEÖrgryte IS6,96
16 David Adolfsson04SWETingbergs AIS6,82
17 Oliver Settergren04SWEIK Orient6,43
18 Philip Karlsson04SWEMajornas IK6,30
19 Holger Knight04SWESävedalens AIK6,22
20 Sixten Persson04SWESävedalens AIK6,19
21 Eugenio Abruzzini04SWEDanderyds SK6,11
22 Cesar Lindén04SWEIF Kville6,09
23 Alan Salih04SWEUllevi FK6,09
24 Axel Sten04SWEIF Kronan6,02
25 Benjamin Friis Hansen04DENSilkeborg AK-775,60
26 Olle Ekström04SWETrollhättan FIKX
27 Johannes Lundqvist04SWEUllevi FK5,07

1 2 3 4 5 6 
A.Ben Said8,519,288,628,74
A.Salih6,095,635,525,86
M.Sjöstrand7,20XX7,57
F.Steene7,728,90X9,54
L.Carlsson9,1110,1410,009,88
E.Gustavsson6,506,966,196,30
J.Kenneryd7,567,517,746,99
D.Adolfsson6,426,826,686,69
H.Knight3,716,225,606,10
A.Svensson7,806,707,547,10
E.Abruzzini5,245,916,115,50
W.Asker8,058,338,438,76
A.Rydén7,447,35X7,62
A.Sten4,945,335,336,02
L.Winberg8,538,107,427,42
J.Lundqvist5,074,48XX
P.Karlsson5,605,306,305,47
J.Rosenbaum7,907,658,599,00
O.Davidsson6,26X6,587,10
O.Settergren6,156,026,006,43
J.LignercronaXX6,98X
S.Persson6,19X5,466,12
B.Friis Hansen5,604,895,53-
O.EkströmXXX5,39
J.Asker7,797,887,888,20
C.Lindén6,036,095,645,63
M.Brodin7,507,337,167,35


P10 60m
Försök heat 16 dec Videolänk 
Elliot Karlsson06SWEBohus IF 9.59q
Carl Tagaeus05SWESävedalens AIK 9.71q
Isak Andersson06SWEBohus IF 9.91q
Melvin Hallner05SWELerum Friidrott10.52
Theo Melin05SWEMölndals AIK10.82
Anton Forsström05SWEIFK Göteborg10.87
Richard Frisk06SWEIFK Göteborg11.83
Elias Forssten07SWEKongahälla AIK12.39

Försök heat 26 dec Videolänk 
Lucas Törnström05SWEDanderyds SK 9.40q
Anton Svensson05SWELaholms IF 9.52q
Filip Jonsson06SWEBohus IF 9.82q
Malte Johansson05SWELaholms IF 9.89q
Alvar Molin05SWEBohus IF10.72
Trond Forssten05SWEKongahälla AIK10.84
Linus Alinder05SWEMölndals AIK11.45
Olle Kullman05SWEMölndals AIK13.29

Försök heat 36 dec Videolänk 
Jacob Wieslander Örnfeldt05SWEDanderyds SK 9.28q
Erik Follin05SWEMölndals AIK 9.71q
Isac Schweizer05SWEKullaviks IF 9.84q
Oskar Persson05SWEIFK Göteborg10.40
Valter Hering05SWEMajornas IK10.42
Fabian Alinder05SWEMölndals AIK10.89
Mio Grinder07SWEBohus IF11.38

Försök heat 46 dec Videolänk 
Victor Törnström05SWEDanderyds SK 9.41q
Filip Larsson05SWELidköpings IS 9.64q
Gustav Johanneson05SWEBohus IF 9.91q
Albin Örnborg06SWEIF Rigor 9.97q
Philip Jansson05SWEIFK Göteborg10.83
Jack Krantz07SWESävedalens AIK11.11
Ludvig Vall05SWEIFK Göteborg11.11
Rasmus Persson05SWEKongahälla AIK11.36

Försök heat 56 dec Videolänk 
Hugo Sjögren05SWEKullaviks IF 9.27q
Casper Caap05SWEDanderyds SK 9.47q
Erik Larsson05SWEBohus IF10.17
Isak Karlsson06SWEKongahälla AIK10.23
Mattias Berg05SWEMölndals AIK10.47
Malve Lagerblad05SWEFalkenbergs IK10.58
Noel Krantz Törnblom05SWESävedalens AIK10.64

Finalheat 16 dec 
Jacob Wieslander Örnfeldt05SWEDanderyds SK 9.18
Hugo Sjögren05SWEKullaviks IF 9.29
Victor Törnström05SWEDanderyds SK 9.40
Lucas Törnström05SWEDanderyds SK 9.46
Anton Svensson05SWELaholms IF 9.48
Casper Caap05SWEDanderyds SK 9.49
Elliot Karlsson06SWEBohus IF 9.57
Filip Larsson05SWELidköpings IS 9.78

Finalheat 26 dec 
Carl Tagaeus05SWESävedalens AIK 9.58
Filip Jonsson06SWEBohus IF 9.69
Malte Johansson05SWELaholms IF 9.83
Isac Schweizer05SWEKullaviks IF 9.85
Erik Follin05SWEMölndals AIK 9.86
Albin Örnborg06SWEIF Rigor 9.94
Isak Andersson06SWEBohus IF 9.95
Gustav Johanneson05SWEBohus IF10.08


P10 Kula2.0 kg
6 dec 
Casper Caap05SWEDanderyds SK7,64
Filip Larsson05SWELidköpings IS7,19
Erik Follin05SWEMölndals AIK7,03
Victor Törnström05SWEDanderyds SK6,88
Jacob Wieslander Örnfeldt05SWEDanderyds SK6,86
Malte Johansson05SWELaholms IF6,72
Lucas Törnström05SWEDanderyds SK6,67
Anton Svensson05SWELaholms IF6,55
Ludvig Vall05SWEIFK Göteborg6,51
10 Erik Larsson05SWEBohus IF6,29
11 Isak Andersson06SWEBohus IF6,27
12 Elliot Karlsson06SWEBohus IF6,23
13 Hjalmar Almén05SWEStrömstads IF6,15
14 Philip Jansson05SWEIFK Göteborg5,93
15 Gustav Johanneson05SWEBohus IF5,67
16 Oskar Persson05SWEIFK Göteborg5,63
17 Mio Grinder07SWEBohus IF5,57
18 Mattias Berg05SWEMölndals AIK5,53
19 Trond Forssten05SWEKongahälla AIK5,52
20 Isak Karlsson06SWEKongahälla AIK5,19
21 Malve Lagerblad05SWEFalkenbergs IK4,92
22 Anton Forsström05SWEIFK Göteborg4,70
23 Richard Frisk06SWEIFK Göteborg4,55
24 Linus Alinder05SWEMölndals AIK4,49
25 Fabian Alinder05SWEMölndals AIK4,41
26 Alvar Molin05SWEBohus IF4,10
27 Olle Kullman05SWEMölndals AIK3,63
28 Elias Forssten07SWEKongahälla AIK2,97

1 2 3 4 5 6 
A.Svensson6,056,265,346,55
A.Molin4,103,68X3,74
E.Follin6,756,556,877,03
I.Karlsson5,194,594,045,05
P.Jansson5,935,325,035,72
A.Forsström4,704,693,724,39
L.Törnström6,676,235,716,56
M.Berg5,325,535,534,94
F.Larsson5,315,726,537,19
E.Forssten2,972,27X2,61
F.Alinder4,124,244,414,32
E.Karlsson5,385,686,23X
H.Almén6,045,836,155,82
O.Persson5,495,025,634,14
V.Törnström6,586,876,176,88
R.Frisk4,214,224,234,55
M.Lagerblad3,984,923,564,85
M.Grinder4,985,014,785,57
L.VallX6,166,516,40
J.Wieslander Örnf6,106,375,736,86
M.Johansson6,346,616,726,62
E.Larsson4,715,786,296,14
T.Forssten5,014,975,525,45
G.Johanneson5,485,425,67-
C.Caap6,687,146,657,64
O.Kullman2,633,193,633,28
I.Andersson6,156,276,226,16
L.Alinder3,744,154,494,33


K 400m
Final6 dec 
Elsa Skagersten94SWEVarbergs GIF59.93
Hedvig Nykvist95SWETranås AIF63.84


K 4 x 200m
Finalheat 16 dec 
Göteborgs KIK 1Lisa Björklund-98
Tess Hertz-Saebbö-98
Vendela Rydbäck-97
Emma Söderström-98

1:43.051
IFK Helsingborg 2 F16Moa Mattisson-98
Johanna Birgersson-98
Wilma Nordqvist-98
Nikolin Nordqvist-98

1:44.142
Örgryte IS 1 F16Sandra Jonsson Lolentsson-01
Emma Hamilton-99
Linnea Bouroncle-99
Stina Nyström-99

1:55.099
Silkeborg AK-77 1Emilie Pedersen-
Maria Knudsen-
Line D Andersen-
Josefine B.Hansen-

1:56.1110

Finalheat 26 dec 
Mölndals AIK 1 F16Frida Johansson-99
Martina Winberg-99
Agnes Löwenborg-99
Matilda Nilsson Edin-99

1:50.225
Hälle IF 1 F16Ida Tornberg-00
Filippa Moum-99
Miranda Widdgård-99
Ebba Burrows-00

1:52.806
Brattås CK 1 F16Astrid Leer-99
Tova Lindström-99
Sandra Vallin-98
Isabell Hulthén-99

1:54.518
IFK Växjö 1Lisa Wilhelmsson-00
Hanna Bellenby-99
Leonique Svensson-99
Emma Joabsson-00

2:00.6612

Finalheat 36 dec 
Örgryte IS 2 F16Rebecca Strand-99
Della Månsson-99
Mathilda Fogelberg-99
Judith Sjöman-99

1:49.473
Göteborgs KIK 2Caroline Nilsson-99
Hanna Wingdén-99
Wilma Olsson-99
Anna Påsse-99

1:50.014
IFK Helsingborg 3 F16Vera Woelfer-99
Agnes Wijk-99
Sofia Voss-99
Emilia Jönsson-99

1:53.607
Hälle IF 2 F16Sara Pettersson-99
Matilda Pettersson-96
Thea Widdgård-96
Anna Widdgård-99

1:59.6511


F19 400m
Finalheat 16 dec 
Eline Hoftun96NORAsker SK61.431
Frida Hansson97SWEStenungsunds FI62.704
Nikolina Nordqvist97SWEIFK Helsingborg62.825

Finalheat 26 dec 
Karin Ytterberg97SWEIK Ymer61.722
Sara Salomonsson97SWEÄngelholms IF62.433


F19 Häck 60m84 cm
Final6 dec Videolänk 
Amanda Öberg96SWEIK Ymer 8.86F19 1:a
Mari Klaup90SWEUllevi FK 8.86K 1:a
Frida Hansson97SWEStenungsunds FI 9.80F19 2:a
Dagny Olofsson-Hoffman97SWELerum Friidrott 9.83F19 3:a


F19 Höjd
6 dec 
Elina Lanndalen97SWEIK Ymer164
Agnes Bengtsson97SWESävedalens AIK164
Frida Hansson97SWEStenungsunds FI156
Louise Berghem97SWEIstrums SK141

141146151156160164167169
A.Bengtsson---oxxoxoxxx
F.Hansson-ooxxoxxx
E.Lanndalen---oooxxx
L.Berghemoxxx


F19 Tresteg
6 dec 
Dagny Olofsson-Hoffman97SWELerum Friidrott10,62

1 2 3 4 5 6 
D.Olofsson-HoffmaX10,62XX10,2110,46


F17 400m
Finalheat 16 dec 
Josefin Persson98SWESävedalens AIK56.621
Moa Mattisson98SWEIFK Helsingborg59.232
Olivia Kempi98SWEIFK Helsingborg61.753

Finalheat 26 dec 
Sara Overgaard98SWEIF Kville62.064
Alicia Nilsson98SWEStenungsunds FI64.535
Isabelle Melin98SWEIF Kville64.606


F17 Häck 60m76 cm
Final6 dec Videolänk 
Amanda Holmberg98SWELidköpings IS 8.48
Tess Hertz-Saebbö98SWEGöteborgs KIK 8.68
Emma Söderström98SWEGöteborgs KIK 9.23
Sara Sjögren98SWEStenungsunds FI 9.68
Sandra Ottosson98SWEFalkenbergs IK 9.76
Sara Overgaard98SWEIF Kville10.39


F17 Höjd
6 dec 
Emma Söderström98SWEGöteborgs KIK173
Sofia Lindwall98SWEGöteborgs KIK167
Wilma Nordqvist98SWEIFK Helsingborg164
Amanda Holmberg98SWELidköpings IS156
Ida Bengtsson98SWEFalkenbergs IK156
Julia Petersson98SWEUllevi FK151

135141146151156160164167169173176
W.Nordqvist---ooxxoxxoxxx
E.Söderström---oooooxoxoxxx
S.Lindwall---oooooxxx
I.Bengtsson---xoxxoxxx
J.Peterssonoooxxoxxx
A.Holmberg-ooooxx-


F17 Tresteg
6 dec 
Sara Sjögren98SWEStenungsunds FI10,69
Judith Wagersten98SWEFalkenbergs IK10,31

1 2 3 4 5 6 
S.Sjögren10,56X10,5010,4510,6910,65
J.Wagersten9,9510,239,9610,319,8810,08


F16 400m
Finalheat 16 dec 
Saga Berneryd99SWEDanderyds SK60.061
Vilma Jonsson99SWEDanderyds SK60.212
Beatrice Brink99SWEIF Kville61.774
Emilia Jönsson99SWEIFK Helsingborg61.975

Finalheat 26 dec 
Mika Söderström99SWEVallentuna FK61.403
Vilma Snygg99SWEIK Ymer63.357
Hanna Hoftun99NORAsker SK63.398
Anna Widerberg99SWEHälle IF63.8710

Finalheat 36 dec 
Linnea Bouroncle99SWEÖrgryte IS66.9213
Sofia Voss99SWEIFK Helsingborg66.9314
Emilia Palm99SWEIFK Halmstad67.7716
Matilda Nilsson-Edin99SWEMölndals AIKej start-

Finalheat 46 dec 
Emma Magnusson99SWEMölndals AIK62.706
Wilma Nielsen01SWESävedalens AIK64.2711
Stina Nyström99SWEÖrgryte IS68.9017

Finalheat 56 dec 
Hanna Westhoff99SWEIFK Växjö63.609
Ella Högman99SWEUllevi FK66.2512
Agnes Wijk99SWEIFK Helsingborg67.6615


F16 Häck 60m76 cm
Försök heat 16 dec Videolänk 
Madeleine Söderlund99SWELerum Friidrott 9.20q
Linn Bäcklin99SWEIF Göta Karlstad 9.37q
Astrid Lees99SWEBrattås CK 9.56q
Hanna Gadzo99SWEIstrums SK10.42
Ellen Hultemark99SWEIFK Växjö10.50
Selma Nyberg99SWEIFK Halmstad11.54

Försök heat 26 dec Videolänk 
Mea Natvig99SWEIFK Växjö 9.56q
Mathilda Fogelberg99SWEÖrgryte IS 9.74q
Hanna Wingdén99SWEGöteborgs KIK10.03q
Judith Sjöman99SWEÖrgryte IS10.35
Patricia Wichtel99SWEIFK Halmstad10.88
Louise Svensson99SWEEskilstuna FI11.24

Försök heat 36 dec Videolänk 
Ida Thunberg99SWEIK Stål 8.82q
Anna Påsse99SWEGöteborgs KIK 9.95q
Cornelia Storm-Karlén99SWEIF Hagen FK11.10
Lisa Lindskog99SWEAlingsås IF11.86
Agnes Wijk99SWEIFK Helsingborg11.90

Final6 dec Videolänk 
Ida Thunberg99SWEIK Stål 8.74
Madeleine Söderlund99SWELerum Friidrott 9.17
Linn Bäcklin99SWEIF Göta Karlstad 9.27
Astrid Lees99SWEBrattås CK 9.63
Mea Natvig99SWEIFK Växjö 9.70
Mathilda Fogelberg99SWEÖrgryte IS 9.81
Hanna Wingdén99SWEGöteborgs KIK10.07
Anna Påsse99SWEGöteborgs KIKbröt


F16 Höjd
6 dec 
Filippa Gunnarsson99SWELaholms IF167
Frida Bergvall99SWEIFK Växjö160
Louise Wilhelmsson99SWEIFK Halmstad156
Anna Påsse99SWEGöteborgs KIK156
Wilma Eriksson99SWEIK Ymer151
Line Damsgaard Andersen99DENSilkeborg AK-77151
Julia Samuelsson99SWEHögby IF151
Hanna Gadzo99SWEIstrums SK151
Maria Runneberger99SWESävedalens AIK146
10 Louise Svensson99SWEEskilstuna FI146
11 Vera Woelfer99SWEIFK Helsingborg135
Mea Natvig99SWEIFK VäxjöX

135141146151156160164167169171
M.Runnebergerxooxxx
M.Natvig-xxx
A.Påsse-ooxxooxxx
F.Bergvall--ooxxoxoxxx
F.Gunnarsson----ooooxxx
L.Wilhelmsson-oxoooxxx
V.Woelferxoxxx
L.Svenssonooxxoxxx
J.Samuelsson--oxxoxxx
W.Erikssonooooxxx
L.Damsgaard Ander--oxoxxx
H.Gadzo-xooxxoxxx


F16 Tresteg
6 dec 
Fatima Kone99SWEUllevi FK11,22
Alva Murtoniemi Gräbel99SWEÖrgryte IS10,72
Lizzie Hager99SWELerum Friidrott10,69
Nora Hedin99SWEIFK Halmstad10,44
Judith Sjöman99SWEÖrgryte IS10,43
Rebecca Strand99SWEÖrgryte IS10,29
Filippa Moum99SWEHälle IF9,67
Moa Bjällebo99SWEIFK Växjö9,06

1 2 3 4 5 6 
F.Kone11,0911,22X10,0411,0211,13
M.Bjällebo8,658,809,068,348,328,31
R.Strand10,0410,029,8810,1510,2910,11
J.Sjöman10,0610,2910,2610,4310,3810,40
L.Hager10,6110,12XX10,69X
N.HedinX10,4410,4410,1110,3410,30
F.Moum9,209,089,129,559,509,67
A.Murtoniemi Gräb10,72X----


F15 200m
Finalheat 16 dec 
Claudia Belgrave00SWEIK Ymer26.16126.159
Madeleine Winberg00SWEMölndals AIK26.293
Matilda Gustavsson00SWETanums IF26.304
Hedvig Pettersson00SWEKils AIK28.059

Finalheat 26 dec 
Julia Henriksson00SWEIFK Helsingborg26.16226.160
Clara Augustsson00SWEIK Ymer27.295
Ebba Gustavsson00SWEIF Göta Karlstad27.326
Louise Duvling-Andersson00SWEUllevi FK27.337

Finalheat 36 dec 
Sara Dahlén00SWELerum Friidrott27.998
Ebba Jernmark-Burrows00SWEHälle IF28.2410
Sonja Malmbratt00SWEGöteborgs KIK28.5811
Josefine Bundgaard-Hansen00DENSilkeborg AK-7728.6112

Finalheat 46 dec 
Elin Eriksson00SWEIF Kville28.8015
Ebba Molinder00SWEMölndals AIK29.0316
Nathalie Nyström00SWEÖrgryte IS29.9221
Jenny Kellnor00SWEÖrgryte IS31.1827

Finalheat 56 dec 
Lisa Brandt00SWEGöteborgs KIK29.6118
Lärke Krejberg00DENSilkeborg AK-7730.9224
Emilia von Hoffmann00SWEGöteborgs KIK30.9625
Sofie Märcher00DENViborg AF31.5130

Finalheat 66 dec 
Emma Christensen00DENHG Atletik & Motion29.8720
Johanna Fors00SWEKongahälla AIK31.0726
Gabriella Arnholdt Olsson00SWEIK Ymer31.5431
Matilda Fröberg00SWEIFK Växjö35.1134

Finalheat 76 dec 
Frida Selmer00DENSilkeborg AK-7728.7414
Lisa Wilhelmsson00SWEIFK Växjö29.4617
Matilda Almung00SWEGöteborgs KIK31.8232
Elin Svensson00SWEIF Kronan34.3533

Finalheat 86 dec 
Alexandra Schill00SWEMölndals AIK29.8419
Lova Björkdahl00SWEAlingsås IF29.9622
Wilma Hultin00SWELaholms IF31.1928
Wilma Lundberg00SWEIFK Växjöej start-

Finalheat 96 dec 
Lovisa Nilsson00SWEFalkenbergs IK28.7013
Kristin Johnson00SWEIFK Helsingborg30.1923
Sara Johansson00SWEIFK Växjö31.3029


F15 Häck 60m76 cm
Försök heat 16 dec 
Lovisa Karlsson00SWEHögby IF 9.40q
Julia Henriksson00SWEIFK Helsingborg 9.59q
Emma Joabsson00SWEIFK Växjö10.09q
Lova Björkdahl00SWEAlingsås IF10.71
Cecilie Bang00DENViborg AF11.66
Matilda Fröberg00SWEIFK Växjö13.18

Försök heat 26 dec 
Madeleine Winberg00SWEMölndals AIK 9.17q
Alice Kjellander00SWEGöteborgs KIK 9.97q
Lisa Wilhelmsson00SWEIFK Växjö10.16q
Sara Johansson00SWEIFK Växjö10.40q
Elin Thorsson00SWEIF Kville10.48q
Maja Rosenlind00SWEIF Kronan11.57

Final6 dec Videolänk 
Madeleine Winberg00SWEMölndals AIK 9.21
Lovisa Karlsson00SWEHögby IF 9.31
Julia Henriksson00SWEIFK Helsingborg 9.60
Emma Joabsson00SWEIFK Växjö 9.99
Alice Kjellander00SWEGöteborgs KIK10.09
Lisa Wilhelmsson00SWEIFK Växjö10.21
Sara Johansson00SWEIFK Växjö10.37
Elin Thorsson00SWEIF Kville10.37


F15 Höjd
6 dec 
Emma Joabsson00SWEIFK Växjö161
Lovisa Karlsson00SWEHögby IF158
Alexandra Schill00SWEMölndals AIK155
Linn Hertz-Saebbö00SWEGöteborgs KIK151
Emilia Lind00SWEIFK Växjö146
Sanna Sandström00SWEGöteborgs KIK146
Cornelia Rutgersson00SWEBrattås CK146
Erica Honeth00SWEIFK Växjö146
Katja Gudmand-Höyer00SWEMölndals AIK141
10 Elsa Ivarsson00SWEIF Kronan141
11 Malena Ljungqvist Thoen00SWEGöteborgs KIK141
12 Alice Kjellander00SWEGöteborgs KIK141
13 Maja Rosenlind00SWEIF Kronan130
14 Wilma Lundberg00SWEIFK Växjö130
Emma Green-Blomroos00SWEGöteborgs KIKX
Sofie Märcher00DENViborg AFX

123130136141146151155158161164
E.Green-Blomroos-xxx
A.Schill----oxoxxoxxx
M.Rosenlindooxxx---
E.Lind--oooxxx
L.Karlsson-----oxooxxx
S.Sandström--ooxoxxx
A.Kjellander--xoxxoxxx
C.Rutgersson-oooxoxxx
E.Ivarsson---ooxoxxx
E.Joabsson----xoooooxxx
S.Märcherxxx
M.Ljungqvist Thoe--xoxoxxx
L.Hertz-Saebbö----oxoxxx
E.Honethoooxoxoxxx
W.Lundbergoxoxxx
K.Gudmand-Höyer--ooxxx


F15 Tresteg
6 dec 
Lovisa Karlsson00SWEHögby IF11,07
Hedvig Pettersson00SWEKils AIK10,57
Frida Selmer00DENSilkeborg AK-7710,38
Kajsa Nilsson00SWEUF Contact9,98
Linn Hertz-Saebbö00SWEGöteborgs KIK9,96
Sanna Sandström00SWEGöteborgs KIK9,65
Embla Ingelman-Sundberg00SWEGöteborgs KIK9,63
Alexandra Pekic00SWEÖrgryte IS9,41
Emmi Ortheden00SWEIFK Halmstad9,25
10 Malena Ljungqvist Thoen00SWEGöteborgs KIK8,94
11 Cecilie Bang00DENViborg AF8,85
12 Jonna Malmsjö00SWELaholms IF8,01

1 2 3 4 5 6 
J.Malmsjö8,017,307,56
H.Pettersson9,6710,5710,3310,4710,2510,54
C.BangX8,618,85
K.Nilsson9,439,769,979,93X9,98
M.Ljungqvist Thoe8,94X8,62
E.Ortheden8,449,259,18
L.Karlsson11,07XX10,9310,72X
A.Pekic8,919,109,289,329,419,19
S.Sandström9,039,329,269,32X9,65
L.Hertz-Saebbö9,499,539,969,73XX
E.Ingelman-Sundbe9,639,479,53X9,63X
F.Selmer10,389,9810,1510,189,98X


F15 4 x 200m
Finalheat 16 dec 
Göteborgs KIK 1Sofie Cedergrund-01
Matilda Hallström-00
Emma Andreasson-00
Linn Hertz-Saebbö-00

1:49.971
Örgryte IS 1 F15Sandra Jonsson Lorensson-01
Klara Mattsson-01
Alexandra Pekic-00
Therese Nätstrand-00

1:52.322
Sävedalens AIK 1Wilma Nielsen-01
Gael Deconick-01
Alexandra Gullberg-01
Felicia Niklasson-01

1:54.944
IF Kronan 1Viktoria Johansson-00
Maja Rosenlind-00
Elsa Ivarsson-00
Anna Müller-01

2:01.997

Finalheat 26 dec 
Göteborgs KIK 2Alice Kjellander-00
Sonja Malmbratt-00
Malena Ljungqvist-Thoen-00
Embla Ingelman-Sundberg-00

1:53.883
Örgryte Lag 2Line Söderpalm-01
Tindra Honnér-01
Hedda Tellow-02
Jenny Kellnor-00

1:56.065
Göteborgs KIK 3Filippa Söderström-01
Emilia von Hoffmann-00
Sandra Åberg-03
Sanna Sandström-00

1:58.506
Viborg AF 2 ViborgSofie Märcher-00
Kathrine E.Kristensen-02
Cecilie Bang-00
Nanna E.Andersen-01

2:03.118


F14 1000m
Finalheat 16 dec 
Gaël de Coninck01SWESävedalens AIK 3:05.911
Wilma Nielsen01SWESävedalens AIK 3:06.222
Felicia Niklasson01SWESävedalens AIK 3:06.803
Thelma Carlson01SWEKlippans FK 3:07.324
Ella Larsen01SWEIFK Göteborg 3:23.497
Klara Axelsson01SWEMölndals AIK 3:24.188
Sofia Overgaard01SWEIF Kville 3:25.9410

Finalheat 26 dec 
Ellinor Aurell01SWEÄngelholms IF 3:22.665
Alexandra Gullberg01SWESävedalens AIK 3:22.896
Julia Nielsen01SWESävedalens AIK 3:24.679
Emma Jensen01SWEKlippans FK 3:29.0911
Melinda Prick01SWEIFK Växjö 3:33.1512
Johanna Sjöström01SWEIFK Lundej start-


F14 Häck 60m76 cm
Försök heat 16 dec Videolänk 
Maja Hellqvist01SWELidköpings IS 9.64q
Sandra Jonsson-Lorentsson01SWEÖrgryte IS10.06
Ella Darrell01SWELerum Friidrott10.33
Emmie Persson/Schöneberger01SWEIFK Göteborg10.57
Moa Ekdahl01SWEMölndals AIK10.66
Tilde Larsen01SWEIK Stålbröt

Försök heat 26 dec Videolänk 
Tilde Johansson01SWEFalkenbergs IK 9.07q
Alfrida Kilvik01SWEIF Kville10.27
Kerstin Nordangård01SWEIK Ymer10.92
Tindra Honnér01SWEÖrgryte IS11.02
Linnea Pihl01SWELerum Friidrott11.26
Ellinor Aurell01SWEÄngelholms IF11.41
Elvira Carlén01SWELerum Friidrottej start

Försök heat 36 dec Videolänk 
Lovisa Lindholm01SWELinköpings GIF 9.79q
Filippa Söderström01SWEGöteborgs KIK 9.84q
Kajsa Kjellergren01SWEIFK Halmstad 9.87q
Tanya Rajkovic01SWEKlippans FK10.29
Cornelia Lindberg01SWELerum Friidrott10.38
Felicia Norrby-Rydin01SWEIK Ymer11.24

Försök heat 46 dec Videolänk 
Emily Capobianco01SWEKFUM Örebro 9.43q
Anastasia Schnell01NORTyrving IL 9.67q
Moa Eklundh01SWEKFUM Örebro 9.94q
Sofia Overgaard01SWEIF Kville 9.95
Erika Åkesson01SWEIFK Växjö10.03
Elina Kilpeläinen01SWELjungby FIK11.32

Final6 dec Videolänk 
Tilde Johansson01SWEFalkenbergs IK 9.02
Emily Capobianco01SWEKFUM Örebro 9.38
Lovisa Lindholm01SWELinköpings GIF 9.75
Maja Hellqvist01SWELidköpings IS 9.76
Kajsa Kjellergren01SWEIFK Halmstad 9.79
Anastasia Schnell01NORTyrving IL 9.83
Filippa Söderström01SWEGöteborgs KIK 9.90
Moa Eklundh01SWEKFUM Örebro10.00


F14 Höjd
6 dec 
Lovisa Lindholm01SWELinköpings GIF153
Anastasia Schnell01NORTyrving IL153
Emmie Persson/Schöneberger01SWEIFK Göteborg153
Sandra Jonsson-Lorentsson01SWEÖrgryte IS149
Elina Bergman01SWEBrattås CK149
Jeanne Lindestam01SWEDanderyds SK144
Tilde Larsen01SWEIK Stål139
Josefine Afzelius01SWEMölndals AIK139
Tanya Rajkovic01SWEKlippans FK139
Linnéa Lind01SWEIK Orient139
Nanna E. Andersen01DENViborg AF139
12 Kerstin Nordangård01SWEIK Ymer139
13 Isa Larsson01SWEBohus IF139
14 Jennie Granqvist01SWEIFK Växjö134
15 Sofia Andersson01SWEUllevi FK128
15 Alfrida Kilvik01SWEIF Kville128
17 Elin Hellquist01SWESävedalens AIK128
18 Anna Malmqvist01SWEGöteborgs KIK121
18 Katrine Vad Mortensen01DENSilkeborg AK-77121
18 Hannah Johansson01SWEStenungsunds FI121
Linnea Pihl01SWELerum FriidrottX

121128134139144149153156156154152
S.Anderssonooxxx
N.E. Andersenoooxoxxx
L.Lindholm--oooooxxxxxo
E.Hellquistoxxoxxx-
E.Persson/Schöneb-ooooxoxoxxx
I.Larssonooxoxxoxxx
K.Nordangårdoooxxoxxx
A.Schnell-ooooooxxx
J.Granqvistxoooxxx
S.Jonsson-Lorents---oooxxx
T.Larsen-oooxxx
A.Kilvikooxxx
H.Johanssonoxxx
K.Vad Mortensenoxxx
A.Malmqvistoxxx
T.Rajkovicoooxoxxx
L.Lindoooxoxxx
E.Bergman---oooxxx
L.Pihlxxx
J.Afzeliusooooxxx
J.Lindestam--oooxxx


F14 Tresteg
6 dec 
Tilde Johansson01SWEFalkenbergs IK11,44
Amanda Hansson01SWEFalkenbergs IK9,97
Gaël de Coninck01SWESävedalens AIK9,97
Filippa Söderström01SWEGöteborgs KIK9,92
Kajsa Kjellergren01SWEIFK Halmstad9,77
Alexandra Gullberg01SWESävedalens AIK9,66
Tindra Honnér01SWEÖrgryte IS9,50
Ebba Hager01SWELerum Friidrott9,33
Ella Larsen01SWEIFK Göteborg9,31
10 Anna Müller01SWEIF Kronan9,25
11 Felicia Norrby-Rydin01SWEIK Ymer9,08
12 Linnéa Lind01SWEIK Orient9,01
13 Jennie Granqvist01SWEIFK Växjö8,93
14 Filippa Bergström01SWEIFK Halmstad8,76
15 Johanna Sjöström01SWEIFK Lund8,74
16 Elina Kilpeläinen01SWELjungby FIK8,43
17 Elin Hellquist01SWESävedalens AIK8,40
18 Olivia Lundbäck01SWEUllevi FK8,34
19 Katrine Vad Mortensen01DENSilkeborg AK-778,07
20 Olivia Klang-Ohlin01SWEIFK Växjö7,98
21 Matilda Lindstén01SWEGöteborgs KIK7,61
Julia Lindstén01SWEGöteborgs KIKX
Vera Vikdahl01SWEIFK VäxjöX

1 2 3 4 5 6 
T.Johansson11,1511,4411,1411,23-X
A.Hansson9,819,959,979,869,669,92
E.Larsen9,319,308,83
F.BergströmXX8,76
O.Klang-Ohlin7,987,867,93
A.Gullberg9,529,529,378,929,269,66
O.LundbäckX8,34X
J.Sjöström8,748,64X
A.Müller9,11X9,25
T.Honnér9,509,279,269,259,429,25
E.Hager9,339,269,009,138,929,27
V.VikdahlX--
G.de ConinckX9,769,659,429,429,97
M.Lindstén7,447,557,61
F.Söderström9,909,729,669,929,479,90
K.Kjellergren9,589,399,729,779,669,75
J.LindsténXXX
K.Vad Mortensen8,07X7,69
L.Lind8,648,979,01
E.Hellquist8,308,188,40
F.Norrby-Rydin9,088,899,05
E.Kilpeläinen8,438,438,22
J.Granqvist8,778,498,93


F13 800m
Finalheat 16 dec 
Alva Strandberg02SWEIFK Göteborg 2:29.612
Carolina Larson02SWEDanderyds SK2:29.723
Saga Brodin02SWEDanderyds SK 2:38.714
Maja Ottosson02SWEMölndals AIK 2:39.295
Tilde Bengtsson02SWEIFK Växjö 2:39.306
Johanna Stübner02SWEGöteborgs KIKbröt-

Finalheat 26 dec 
Alma Svanberg02SWEIF Kville 2:28.271
Ebba Rössberger02SWESävedalens AIK 2:44.867
Ebba Gustafsson02SWEMölndals AIK 2:49.738
Thea Terho02SWEFalkenbergs IK 2:51.759
Lina Karlsson02SWELidköpings IS 2:51.7710
Lea Simmelsgaard02DENSilkeborg AK-77 3:17.9911


F13 Häck 60m68 cm
Försök heat 16 dec 
Wendela Yhlen Graf02SWELerum Friidrott10.18q
Jenny Jonsson02SWELidköpings IS10.35q
Josefin Stridh02SWEMölndals AIK11.05
Alva Sundström02SWELjungby FIK11.19
Moa Dahlsjö02SWEGöteborgs KIK11.81
Emina Carlsson02SWEIF Kville11.99
Linnea Ljung02SWEMölndals AIK12.06

Försök heat 26 dec 
Ebba Åhman02SWEIK Ymer10.58q
Selma Lundin02SWEHögby IF10.80
Martina Olsson02SWEIK Orient10.81
Emelina Ring02SWEIFK Växjö11.09
Tilde Gudmundsson02SWEIFK Växjö11.46
Astrid Kjeldsteen02DENViborg AF11.53
Filippa Teberio02SWEMölndals AIK13.05
Willhelmina Gustafsson02SWESävedalens AIK13.48

Försök heat 36 dec 
My Hagström02SWEIK Ymer10.11q
Cindy Darrell02SWELerum Friidrott10.34q
Clara Moksnes02SWEUllevi FK10.36q
Johanna Sjögren02SWEGöteborgs KIK11.14
Tove Larsson02SWEIFK Växjö11.34
Sonia Fors02SWESävedalens AIK11.68
Thea Terho02SWEFalkenbergs IK12.32
Alva Strandberg02SWEIFK Göteborg13.71

Försök heat 46 dec 
Lovisa Nilsson-Edin02SWEMölndals AIK 9.95q
Johanna Stübner02SWEGöteborgs KIK10.72q
Lisa Holmberg02SWELidköpings IS11.03
Tilde Bengtsson02SWEIFK Växjö11.51
Emilia Lönnqvist02SWEIF Kville11.80
Ellen Rittedal02SWEGöteborgs KIK13.01
Amanda Norrby-Rydin02SWEIK Ymer13.87
Maja Högberg02SWEMölndals AIKej start

Final6 dec 
Lovisa Nilsson-Edin02SWEMölndals AIK 9.90
My Hagström02SWEIK Ymer10.00
Cindy Darrell02SWELerum Friidrott10.05
Wendela Yhlen Graf02SWELerum Friidrott10.09
Clara Moksnes02SWEUllevi FK10.40
Johanna Stübner02SWEGöteborgs KIK10.62
Ebba Åhman02SWEIK Ymer10.89
Jenny Jonsson02SWELidköpings IS11.57


F13 Höjd
6 dec 
Molly Johansson02SWEFalkenbergs IK154
Astrid Kjeldsteen02DENViborg AF152
Jenny Jonsson02SWELidköpings IS149
My Hagström02SWEIK Ymer149
Sofia Wingård02SWEIK Orient149
Lovisa Nilsson-Edin02SWEMölndals AIK149
Tilde Gudmundsson02SWEIFK Växjö149
Hedda Tellow02SWEÖrgryte IS145
Felicia Norell02SWEHabo Friidrott 04141
10 Lisa Holmberg02SWELidköpings IS141
10 Wendela Yhlen Graf02SWELerum Friidrott141
12 Selma Lundin02SWEHögby IF141
13 Ebba Åhman02SWEIK Ymer141
14 Tilda Fischer02SWEHabo Friidrott 04135
14 Cajsa Augustsson02SWEIK Ymer135
16 Ellen Widmark02SWEIFK Göteborg135
17 Clara Moksnes02SWEUllevi FK135
17 Emma Smogorzewski02SWEIFK Halmstad135
19 Karoline D. Thuesen02DENSilkeborg AK-77135
19 Sofie Runge02SWEIF Kville135
21 Emina Carlsson02SWEIF Kville129
21 Thea Fagerström02SWEMölndals AIK129
23 Ebba Engdahl02SWETrollhättan FIK129
24 Josefin Möller02SWEIFK Växjö129
24 Moa Dahlsjö02SWEGöteborgs KIK129
26 Ebba Gustafsson02SWEMölndals AIK129
26 Magdalena Hagman02SWEGöteborgs KIK129
28 Maja Ottosson02SWEMölndals AIK123
29 Emilia Lönnqvist02SWEIF Kville123
29 Lisa Norell02SWELidköpings IS123
29 Linnea Ljung02SWEMölndals AIK123
29 Lea Simmelsgaard02DENSilkeborg AK-77123
33 Tilde, Johansson02SWEBokenäs IF123
34 Emma Lööv02SWEIF Rigor116
34 Frederikke Fløjgaard02DENSilkeborg AK-77116
34 Frida Lundqvist02SWEMölndals AIK116
37 Amanda Norrby-Rydin02SWEIK Ymer116
37 Sarah Lundgaard Madsen02DENSilkeborg AK-77116
Eveline Wanhainen02SWEIFK GöteborgX

108116123129135141145149152154157158
S.Lundin---ooxxoxxx
F.Lundqvistooxxx
E.Wanhainenxxx
E.Widmarkoxooxxooxxx
W.Yhlen Graf----oxoxxx
E.Engdahl-ooxoxxx
L.Norellooxoxxx
F.Norell---oooxxx
J.Jonsson--oooooox-
J.Möller-xooxoxxx
E.Carlssonooooxx-
T.Johanssonooxxoxxx
K.Thuesen--ooxxoxx
A.Norrby-Rydinoxoxxx
L.Nilsson-Edin----oooxxoxxx
S.Madsenoxoxxx
F.Fløjgaardoox-
L.Holmberg-ooooxo-
M.Ottosson-ooxxx
C.Augustsson--oxooxxx
M.Johansson---ooooooxxoxxx
M.Dahlsjöooxoxoxxx
C.Moksnes--ooxoxxx
S.Wingård---xoxoxoooxxx
E.Gustafsson-ooxxoxxx
T.Fischero-oxooxxx
E.Åhman---xooxxoxxx
T.Fagerströmooooxxx
E.Lönnqvistooxoxxx
S.Runge--ooxxoxxx
A.Kjeldsteen---ooooxooxxx
T.Gudmundsson--ooxooxoxxoxxx
H.Tellow---oxooxxx
L.Ljungooxoxxx
E.Löövooxxx
M.Hagström---ooxxoooxxx
M.Hagmanoooxxoxxx
L.Simmelsgaard-oxoxxx
E.Smogorzewski-oooxoxxx


F13 Trestegzon
6 dec 
Jenny Jonsson02SWELidköpings IS10,28
Wendela Yhlen Graf02SWELerum Friidrott10,21
Selma Lundin02SWEHögby IF9,70
Felicia Norell02SWEHabo Friidrott 049,51
Lisa Holmberg02SWELidköpings IS9,38
Karoline D. Thuesen02DENSilkeborg AK-779,33
Tilda Fischer02SWEHabo Friidrott 049,23
Emelina Ring02SWEIFK Växjö9,08
Alma Svanberg02SWEIF Kville8,99
10 Agnes Lönn02SWEIFK Växjö8,90
11 Maja Högberg02SWEMölndals AIK8,89
12 Moa Johansson02SWELaholms IF8,76
13 Martina Olsson02SWEIK Orient8,74
14 Viktoria Tranälv02SWEKongahälla AIK8,60
15 Sofie Runge02SWEIF Kville8,50
16 Elin Frisk02SWEIFK Växjö8,46
17 Josefin Stridh02SWEMölndals AIK8,43
18 Josefin Möller02SWEIFK Växjö8,22
19 Thea Fagerström02SWEMölndals AIK8,15
20 Tove Larsson02SWEIFK Växjö8,07
21 Lydia Daniel02SWEIFK Växjö8,06
22 Lisa Brann-Widén02SWEUllevi FK7,73
23 Tea Norell02SWEGöteborgs KIK7,47
24 Bianca Nikadon02SWEGöteborgs KIK7,45
Alexandra Milusic02SWEKongahälla AIKX

1 2 3 4 5 6 
L.Daniel8,067,357,49
A.Svanberg8,768,998,73
J.Stridh8,388,268,43
K.Thuesen9,269,218,839,109,189,33
E.Frisk8,468,388,44
F.Norell9,519,289,429,279,369,25
W.Yhlen Graf9,94-9,469,47X10,21
S.Runge8,368,508,28
A.Lönn8,908,578,77
M.Högberg8,898,568,11
T.Fagerström8,157,727,96
M.Johansson8,628,767,80
M.Olsson8,718,748,59
T.Larsson8,07X8,02
E.Ring9,089,068,828,718,628,72
J.Jonsson9,609,909,759,9710,0610,28
L.Brann-Widén7,737,657,59
L.Holmberg9,208,938,979,389,229,37
J.MöllerX8,22X
V.Tranälv8,138,338,60
B.Nikadon7,22X7,45
A.MilusicXXX
S.LundinX9,379,639,199,389,70
T.Fischer9,23X8,608,999,129,13
T.Norell7,47X7,23


F12 800m
Finalheat 16 dec 
Sandra Åberg03SWEGöteborgs KIK 2:42.271
Tilda Knauer03SWEHälle IF 2:44.612
Ida Genitz03SWEIstrums SK 2:45.384
Nicole Ljungström03SWEÄngelholms IF 2:45.395
Lovisa Ewerblad03SWEDanderyds SK 2:48.227
Eleonora Alinder03SWEMölndals AIK 2:51.9113
Siri Elofsson03SWEIFK Växjö 2:54.8315
Linn Hasselberg03SWEIF Kville 3:05.6721
Sara Fajerson03SWEDanderyds SKej start-

Finalheat 26 dec 
Nelly Össmar03SWEHögby IF 2:44.963
Norna Lagerblad03SWEFalkenbergs IK 2:51.8211
Freja Jensen03DENSilkeborg AK-77 2:51.8512
Frida Palmqvist03SWEMölndals AIK 2:54.2414
Irma Törngård03SWEHälle IF 2:58.0416
Felicia Storm-Karlén03SWELidköpings IS 2:59.2917
Klara Malmqvist03SWEIF Kville 3:00.1218
Tindra Jonsson03SWEAlingsås IF 3:02.4919
Isabel Frankenberg03SWELerum Friidrottbröt-

Finalheat 36 dec 
Nellie Nygren03SWESävedalens AIK 2:47.406
Alva Skjeseth03SWEIK Ymer 2:49.448
Wilma Karlsson03SWESäffle FIK 2:50.349
Klara Lindblom03SWEIFK Göteborg 2:51.2910
Tilda Holmqvist03SWEUllevi FK 3:04.5320
Olivia Lundstedt03SWEMölndals AIK 3:13.3622
Amanda Thunholm03SWEIFK Växjö 3:22.5423
Ella Berg03SWEIK Orientej start-


F12 Häck 60m68 cm
Försök heat 16 dec Videolänk 
Nova Ohlin04SWEIK Norrköping FI11.19q
Nellie Nygren03SWESävedalens AIK12.08
Thea Bogren03SWEStenungsunds FI12.34
Elin Pettersson03SWEIFK Göteborg12.60
Vera Malmbratt03SWEMölndals AIK12.90
Juliana de Carvalho03SWEUllevi FK13.35
Lova Axelsson03SWEIFK Växjö13.86
Mirjam Nilsson03SWEMajornas IKej start
Alva Lundberg03SWEIFK Göteborgej start

Försök heat 26 dec Videolänk 
Sara Fajerson03SWEDanderyds SK10.72q
Annie Berntsson03SWEBrattås CK11.67
Antonia Bozic03SWEMajornas IK12.12
Stella Gudmundsson04SWEIFK Växjö12.49
Alice Lindh03SWEIK Orient12.99
Isabel Frankenberg03SWELerum Friidrott13.05
Tilda Ganbrant03SWEKisa SK13.29
Tove Andersson03SWEIFK Växjö14.29

Försök heat 36 dec Videolänk 
Klara Lindblom03SWEIFK Göteborg11.31q
Eleonora Alinder03SWEMölndals AIK11.34q
Ella Oddhammar03SWEUllevi FK11.38q
Norna Lagerblad03SWEFalkenbergs IK12.10
Moa Olsén03SWEIF Rigor12.64
Felicia Storm-Karlén03SWELidköpings IS12.99
Anna Mai SkaarupJørgensen03DENSilkeborg AK-7713.47
Matilda Nivard03SWEIFK Växjö14.18

Försök heat 46 dec 
Emma Sälgfors03SWEIFK Växjö11.28q
Ida Genitz03SWEIstrums SK11.77
Lovisa Ewerblad03SWEDanderyds SK12.41
Frida Backgård03SWEIFK Växjö12.43
Elin Molinder04SWEMölndals AIK12.64
Tilda Kihlström03SWEVarbergs GIF13.08
Lillan Kilvik03SWEIF Kville13.09
Amanda Pettersson03SWEIFK Växjö13.15

Försök heat 56 dec 
Vanna Darrell03SWELerum Friidrott11.64q
Klara Persson03SWEIF Rigor12.52
Sandra Åberg03SWEGöteborgs KIK12.56
Tilda Holmqvist03SWEUllevi FK12.68
Linn Hasselberg03SWEIF Kville13.16
Indra Elg03SWEIFK Växjö13.20
Matilda Bergand03SWEBohus IF14.88
Elsa Törnvall03SWEMölndals AIK15.03

Försök heat 66 dec 
Felicia Nordahl Vieira03SWEGöteborgs KIK11.63q
Wilma Utterström03SWEIFK Växjö11.88
Olivia Bissette03SWEMölndals AIK12.07
Lisa Runge03SWEBohus IF12.48
Judith Vainu03SWEUllevi FK13.11
Irma Törngård03SWEHälle IF13.11
Anna Duvemar03SWEGöteborgs KIK13.32
Ella Berg03SWEIK Orientej start
Matilda Thorsson03SWEIF Kvilleej start

Final6 dec Videolänk 
Nova Ohlin04SWEIK Norrköping FI10.61
Felicia Nordahl Vieira03SWEGöteborgs KIK11.06
Emma Sälgfors03SWEIFK Växjö11.11
Eleonora Alinder03SWEMölndals AIK11.28
Ella Oddhammar03SWEUllevi FK11.37
Klara Lindblom03SWEIFK Göteborg11.52
Vanna Darrell03SWELerum Friidrott11.80
Sara Fajerson03SWEDanderyds SKej start


F12 Höjd
6 dec 
Lovisa Ewerblad03SWEDanderyds SK144
Olivia Bissette03SWEMölndals AIK137
Annie Berntsson03SWEBrattås CK137
Ella Oddhammar03SWEUllevi FK133
Tuva Dahlgren03SWELerum Friidrott133
Elin Åberg03SWEBohus IF133
Inez Åsenlund03SWEIFK Göteborg133
Ninni Lundberg03SWEIFK Växjö133
Maja Nilsson03SWEVarbergs GIF133
10 Alicia Hallner03SWELerum Friidrott133
11 Ebba Toorell03SWELerum Friidrott133
12 Alva Skjeseth03SWEIK Ymer128
13 Alicia Eliasson03SWELerum Friidrott128
13 Sofia Björkman03SWEIF Kville128
15 Matilda Bergand03SWEBohus IF128
16 Ebba Wulcan03SWESäffle FIK128
16 Irma Törngård03SWEHälle IF128
18 Frida Backgård03SWEIFK Växjö128
19 Wilma Karlsson03SWESäffle FIK123
19 Tilda Ganbrant03SWEKisa SK123
19 Ida Genitz03SWEIstrums SK123
19 Elin Pettersson03SWEIFK Göteborg123
19 Indra Elg03SWEIFK Växjö123
24 Antonia Bozic03SWEMajornas IK123
25 Siri Elofsson03SWEIFK Växjö123
26 Mirjam Nilsson03SWEMajornas IK117
27 Tilda Kihlström03SWEVarbergs GIF117
28 Lisa Runge03SWEBohus IF117
28 Thea Bogren03SWEStenungsunds FI117
28 Amanda Pettersson03SWEIFK Växjö117
31 Anna Mai SkaarupJørgensen03DENSilkeborg AK-77110
31 Elin Tegnér03SWELerum Friidrott110
33 Felicia Nordahl Vieira03SWEGöteborgs KIK110
34 Ella Berg03SWEIK Orient110
34 Sandra Åberg03SWEGöteborgs KIK110
36 Ellen Haile03SWEUllevi FK110
36 Isabel Frankenberg03SWELerum Friidrott110
38 Tilda Holmqvist03SWEUllevi FK102
38 Anna Duvemar03SWEGöteborgs KIK102
38 Tove Andersson03SWEIFK Växjö102
41 Eva Josef03SWEUllevi FK102
41 Nadine Mujkic03SWEUllevi FK102
Lova Axelsson03SWEIFK VäxjöX
Karoline Ravn Andersen03DENSilkeborg AK-77X

102110117123128133137140144148
M.Bergandoooxoxoxxx
E.Åbergoooooxoxxx
S.Åbergoxoxxx
A.Skaarup Jørgensooxxx
E.Tegnérooxxx
T.Ganbrantooooxxx
I.Elgooooxxx
A.Hallnerooooxoxxoxxx
T.Anderssonoxxx
T.Kihlströmooxoxxx
T.Holmqvistoxxx
N.Mujkicxxoxxx
F.Nordahl Vieiraxooxxx
E.Oddhammarooooooxxx
T.Dahlgrenooooooxxx
L.Rungeooxxoxxx
E.Wulcanooooxxox
E.Bergoxoxxx
A.Eliassonooooxoxxx
I.Törngårdooooxxoxxx
S.Elofssonooxxoxxoxxx
E.Josefxxoxxx
A.Duvemaroxxx
M.Nilssonoooooxxoxxx
A.Berntssonoxxoooxoxooxxx
T.Bogrenooxxoxxx
A.Skjesethoooxooxxx
O.Bissetteoooooxxooxxx
A.Petterssonooxxoxxx
I.Genitz-oooxxx
E.Hailexoxoxxx
N.Lundbergoooooxxoxxx
L.Ewerblad-ooooooooxxx
E.Toorellooxoxooxxoxxx
A.Bozicoooxxoxxx
L.Axelssonxxx
K.Ravn Andersenxxx
M.Nilssonoooxxx
W.Karlssonooooxxx
S.Björkmanooooxoxxx
I.Frankenbergxoxoxxx
E.Petterssonooooxxx
I.Åsenlundooooxoxoxxx
F.Backgårdoooxoxxoxxx


F12 Trestegzon
6 dec 
Moa Sellman03SWEMölndals AIK9,12
Ebba Wulcan03SWESäffle FIK8,92
Eleonora Alinder03SWEMölndals AIK8,61
Nellie Nygren03SWESävedalens AIK8,52
Elin Pettersson03SWEIFK Göteborg8,52
Nova Jonåker03SWEMölndals AIK8,51
Matilda Bergand03SWEBohus IF8,49
Elsa Törnvall03SWEMölndals AIK8,42
Tilda Ganbrant03SWEKisa SK8,33
10 Vanna Darrell03SWELerum Friidrott8,15
11 Irma Törngård03SWEHälle IF8,13
12 Nelly Össmar03SWEHögby IF8,04
13 Ellen Haile03SWEUllevi FK7,90
14 Alice Lindh03SWEIK Orient7,88
15 Wilma Karlsson03SWESäffle FIK7,80
16 Klara Lindblom03SWEIFK Göteborg7,79
17 Lillan Kilvik03SWEIF Kville7,66
18 Antonia Bozic03SWEMajornas IK7,64
19 Svea Millbom Gustavsson03SWEÖrgryte IS7,49
20 Isabel Frankenberg03SWELerum Friidrott7,49
21 Olivia Lundstedt03SWEMölndals AIK7,42
22 Felicia Storm-Karlén03SWELidköpings IS7,37
23 Tindra Jonsson03SWEAlingsås IF7,34
24 Anna Duvemar03SWEGöteborgs KIK7,30
25 Tilda Holmqvist03SWEUllevi FK7,29
26 Lisa Runge03SWEBohus IF7,27

1 2 3 4 5 6 
T.HolmqvistX7,257,29X
I.Törngård7,718,138,137,92
I.FrankenbergX7,417,49-
E.Törnvall8,258,228,428,35
W.Karlsson7,807,597,657,32
A.LindhX7,737,88X
K.LindblomX7,797,70X
N.Jonåker8,058,407,908,51
V.Darrell8,158,06X8,01
T.GanbrantX7,928,338,28
E.Haile7,907,477,587,74
N.Össmar8,047,867,918,00
E.Alinder8,248,348,618,50
O.Lundstedt7,407,427,267,35
N.Nygren8,507,108,527,77
E.Wulcan8,428,498,458,92
A.Bozic7,507,647,487,49
M.Sellman9,128,928,838,80
S.Millbom GustavsX7,42X7,49
F.Storm-Karlén7,377,327,34X
L.Runge7,27X6,896,95
A.Duvemar7,307,207,116,99
E.Pettersson8,528,368,398,18
L.Kilvik7,547,507,617,66
M.Bergand8,498,158,278,06
T.Jonsson7,347,087,127,30


F11 600m
Finalheat 16 dec 
Nicoline Bundgaard-Hansen04DENSilkeborg AK-77 2:03.381
Linnea Folkow04SWEGöteborgs KIK 2:03.602
Filippa Fagerström04SWEMölndals AIK 2:03.743
Hilda Törngård04SWEHälle IF 2:06.776
Agnes Frimannsson04SWESävedalens AIK 2:09.0811
Amanda Magnusson04SWEMajornas IK 2:09.3413
Felicia Brink04SWEIF Kville 2:10.4614
Maja Westhoff04SWEIFK Växjö 2:15.2217
Nina Hertz-Saebbö04SWEGöteborgs KIKej start-
Tyra Rydén04SWEIFK Göteborgej start-

Finalheat 26 dec 
Agnes Hallbjörner04SWEUllevi FK 2:07.247
Meja Kjellberg-Larsson04SWELidköpings IS 2:07.288
Alexandra Frumerie04SWEDanderyds SK 2:08.469
Saga Provci04SWEIFK Göteborg 2:08.8710
Moa Gustafsson04SWEGöteborgs KIK 2:11.7915
Sofia Nordfjell04SWEIFK Göteborg 2:11.8816
Ida Engelbrektsson04SWEAlingsås IF 2:18.7919
Ellen Widengren04SWEGöteborgs KIK 2:19.0520
Ebba Francois04SWEÖrgryte IS 2:20.2821
10 Ellen Fröberg04SWEGöteborgs KIK 2:21.4522

Finalheat 36 dec 
Abigail Bläsberg04SWEMajornas IK 2:05.894
Malva Larsson04SWEIFK Göteborg 2:06.075
Nova Ohlin04SWEIK Norrköping FI 2:09.1012
Astrid Viren04SWEIFK Göteborg 2:16.4318
Elin Osberg04SWEBohus IF 2:25.3923
Isabell Lahti04SWEGöteborgs KIK 2:29.6124
Kajsa Lindh04SWEIFK Växjöbröt-
Elin Andersen04SWEKongahälla AIKbröt-
Nora Jolbäck04SWELidköpings ISej start-


F11 Höjd
6 dec 
Nina Hertz-Saebbö04SWEGöteborgs KIK147
Sofia Wallin04SWEVarbergs GIF142
Linn Johansson04SWELjungby FIK136
Emma Sandin05SWEIK Hakarpspojkarna134
Gabriella Milusic04SWEKongahälla AIK129
Agnes Frimannsson04SWESävedalens AIK129
Sarah Berkling04SWELerum Friidrott125
Wilma Nilsson05SWEÄngelholms IF125
Tekla Thorgerzon04SWEDanderyds SK125
10 Abigail Bläsberg04SWEMajornas IK121
10 Alma Olsson04SWEIF Rigor121
12 Ingrid Ronge04SWEIF Rigor121
13 Stina Larsson04SWEIK Wilske121
13 Ella Högberg04SWEMölndals AIK121
15 Wilma Bomberg04SWELerum Friidrott121
15 Ida Engelbrektsson04SWEAlingsås IF121
17 Ayla Grinder04SWEBohus IF121
17 Stella Gudmundsson04SWEIFK Växjö121
19 Josephine Lindestam04SWEDanderyds SK121
20 Linn Wiklander04SWEIF Rigor116
20 Cajsa Stina Strand04SWEÖrgryte IS116
20 Ellen Fröberg04SWEGöteborgs KIK116
20 Nova Ohlin04SWEIK Norrköping FI116
24 Ida Sjöberg04SWEMölndals AIK116
25 Malva Larsson04SWEIFK Göteborg116
25 Linnea Folkow04SWEGöteborgs KIK116
25 Tyra Rydén04SWEIFK Göteborg116
28 Chantelle Jakob04SWEUllevi FK116
29 Moa Gustafsson04SWEGöteborgs KIK116
30 Sofia Nordfjell04SWEIFK Göteborg111
31 Elin Molinder04SWEMölndals AIK111
31 Alexandra Frumerie04SWEDanderyds SK111
33 Signe Ågren04SWEAlingsås IF111
34 Linn Joelsson04SWEIFK Göteborg111
35 Saga Provci04SWEIFK Göteborg111
36 Ellen Ahlfors04SWEMajornas IK105
36 Alva Isaksson04SWEStenungsunds FI105
38 Ida Wiklander04SWEIF Rigor105
39 Isabell Lahti04SWEGöteborgs KIK105
40 Hilda Törngård04SWEHälle IF105
41 Rebecka Vindare04SWEMajornas IK105
41 Liv Tilsted Selmer04DENSilkeborg AK-77105
43 Emilia Åström04SWEMölndals AIK98
43 Sofia Johansson04SWEMölndals AIK98
43 Astrid Viren04SWEIFK Göteborg98
46 Filippa Fagerström04SWEMölndals AIK98
46 Nellie Nigam04SWEMölndals AIK98
48 Ellen Widengren04SWEGöteborgs KIK98
48 Febe Åkesson04SWEMölndals AIK98
50 Amanda Magnusson04SWEMajornas IK90

9098105111116121125129132134136138140142144147150
T.Rydénooxooxoxxx
F.Åkessonoxxoxxx
A.Bläsbergooooooxxx
E.Widengren-xxoxxx
S.Johanssonooxxx
A.Frumerieooxooxxx
C.Jakobooooxxoxxx
S.Nordfjelloooox-
I.Lahtioxoxoxxx
E.Molinderoxoooxxx
E.Sandinooooooooooxxx
I.Engelbrektsson-oooxoxoxxx
E.Ahlforsoooxxx
J.Lindestamxoooxoxoxxoxxx
W.Nilsson---ooxoxoxxx
N.Ohlin---o-oxxx
S.Larsson-ooooxoxxx
A.Virenooxxx
M.Gustafsson-ooxxoxxoxxx
N.Hertz-Saebbö-----ooooooxoxoxoxxoxxoxxx
S.Berkling--oooooxxx
E.Åströmoox-
F.Fagerströmoxo
L.Folkowoooxoxoxxx
A.Magnussonoxxx-
T.Thorgerzonoooxoxoxoxxoxxx
S.Gudmundsson-ooooxxoxxx
I.Sjöberg-oxoooxxx
R.Vindareoxoxxoxxx------
S.Wallin-ooooooooxoooxxoxxoxxx
I.Wiklanderooxoxxx
E.Högberg-ooooxoxxx
N.Nigamoxoxxx
E.Fröberg-ooooxxx
S.Ågrenoooxoxxx
A.Isakssonoooxxx
L.Tilsted Selmerxooxxoxxx
A.Grinder--oooxxoxxx
I.Ronge--oxoooxxx
M.Larssonoooxoxoxxx
L.Johansson--oooooxoxooxxoxxx
A.Frimannsson-oooxoooxxoxxx
H.Törngårdooxxoxxx
W.Bombergooooxoxoxxx
L.Joelssonxooxoxoxxx
A.Olssonooooooxxx
S.Provcioooxxoxxx
G.Milusic--oooooxoxxx
C.Strand--oooxx-
L.Wiklanderoooooxxx


F11 Trestegzon
6 dec 
Nina Hertz-Saebbö04SWEGöteborgs KIK9,22
Moa Gustafsson04SWEGöteborgs KIK8,81
Linnea Folkow04SWEGöteborgs KIK8,39
Gabriella Milusic04SWEKongahälla AIK8,38
Filippa Fagerström04SWEMölndals AIK8,35
Nova Ohlin04SWEIK Norrköping FI8,22
Nora Jolbäck04SWELidköpings IS8,18
Tekla Thorgerzon04SWEDanderyds SK8,14
Emilia Johansson05SWEÄngelholms IF8,08
10 Emilia Åström04SWEMölndals AIK8,07
11 Linn Johansson04SWELjungby FIK8,06
12 Ida Engelbrektsson04SWEAlingsås IF8,00
13 Alma Olsson04SWEIF Rigor7,98
14 Ida Sjöberg04SWEMölndals AIK7,98
15 Elsa Wållgren04SWELerum Friidrott7,96
16 Maja Westhoff04SWEIFK Växjö7,95
17 Ella Högberg04SWEMölndals AIK7,93
18 Meja Kjellberg-Larsson04SWELidköpings IS7,84
19 Agnes Frimannsson04SWESävedalens AIK7,77
20 Malva Larsson04SWEIFK Göteborg7,47
21 Ellen Widengren04SWEGöteborgs KIK7,36
22 Elin Molinder04SWEMölndals AIK7,09
23 Isabell Lahti04SWEGöteborgs KIK7,04
24 Linn Joelsson04SWEIFK Göteborg6,90
25 Emelie Brattberg04SWEMölndals AIK6,88
26 Felicia Brink04SWEIF Kville6,83
27 Ida Wiklander04SWEIF Rigor6,81
28 Elin Olsson04SWELidköpings IS6,80
29 Linn Wiklander04SWEIF Rigor6,72

1 2 3 4 5 6 
E.Åström8,077,667,607,81
M.Larsson7,146,957,476,99
L.Wiklander6,426,726,44X
F.Brink6,756,676,696,83
M.Westhoff7,767,87X7,95
E.Molinder7,096,896,916,93
L.Johansson7,757,668,067,82
F.Fagerström8,098,118,358,29
L.Joelsson6,906,836,776,73
L.Folkow7,778,398,068,29
E.Widengren7,307,277,367,21
I.Lahti7,046,89X6,88
T.ThorgerzonX7,197,778,14
I.Wiklander6,40X6,656,81
M.Gustafsson8,488,748,818,67
E.HögbergX7,937,867,52
A.Frimannsson7,667,777,657,58
N.Hertz-Saebbö8,758,819,089,22
I.Engelbrektsson7,757,797,758,00
E.Brattberg6,696,806,856,88
M.Kjellberg-Larss7,597,717,847,61
I.Sjöberg7,307,587,987,30
G.Milusic8,148,38X6,96
N.Ohlin7,958,008,118,22
N.Jolbäck8,068,158,058,18
E.Wållgren7,967,937,407,88
E.Johansson7,877,347,618,08
A.Olsson7,597,807,737,98
E.Olsson6,806,79X6,72


F10 600m
Finalheat 16 dec 
Ivana Pekic05SWEIFK Göteborg 2:03.331
Wilma Nilsson05SWEÄngelholms IF 2:04.032
Maud de Coninck05SWESävedalens AIK 2:04.633
Emilia Johansson05SWEÄngelholms IF 2:06.074
Tyra Zettergren05SWEGöteborgs KIK 2:07.965
Emma Sandin05SWEIK Hakarpspojkarna 2:10.266
Emilia Lundstedt05SWEMölndals AIK 2:10.457
Paulina Hultberg05SWEAlingsås IF 2:12.318
Elna Wester05SWEÖrgryte IS 2:13.769
10 Nellie Skantze05SWEIFK Göteborg 2:13.7710
11 Isabella Petrusic05SWEIFK Göteborg 2:21.3615

Finalheat 26 dec 
Alice Milefors05SWEBohus IF 2:16.5612
Felicia Rosklint Wimmer05SWEGöteborgs KIK 2:24.0216
Helmi Hjortbäck05SWESävedalens AIK 2:24.8517
Elin Jansson05SWELerum Friidrott 2:28.2018
Erica Larsson05SWELaholms IF 2:28.4719
Libe Åsbogård Etxeberria05SWEMölndals AIK 2:28.6520
Freja Ågren06SWEAlingsås IF 2:32.5223
Emma Norrman05SWEBohus IF 2:35.2726
Emma Krantz05SWEBohus IF 2:35.6127
Alicia Stolpe05SWESävedalens AIKej start-

Finalheat 36 dec 
Isabelle Rydén06SWEIFK Göteborg 2:14.3911
Moa Bertilsson05SWEIFK Göteborg 2:18.5913
Sofie Delryd06SWEIFK Göteborg 2:19.5814
Ella Olsson05SWEKongahälla AIK 2:29.1821
Jonna Säwström05SWEIFK Göteborg 2:30.1622
Elsa Erlandsson05SWEBohus IF 2:32.8924
Alva Viksten06SWEAlingsås IF 2:34.1225
Frida Rångeby05SWEStenungsunds FI 2:37.7828
My Lien05SWEGöteborgs KIK 2:38.2129
10 Ammi Ågren08SWEAlingsås IF 2:46.5830
11 Elin Osbeck05SWEIFK Göteborg 2:50.4331
12 Lisa Sagre Sinclair07SWEAlingsås IF 2:53.0632


F10 Längdzon
6 dec 
Wilma Nilsson05SWEÄngelholms IF4,09
Emilia Johansson05SWEÄngelholms IF4,06
Emma Sandin05SWEIK Hakarpspojkarna4,03
Isabella Petrusic05SWEIFK Göteborg3,88
Tyra Zettergren05SWEGöteborgs KIK3,68
Ivana Pekic05SWEIFK Göteborg3,56
Lisen Nordlöw05SWEÅkersberga SK3,54
Alice Milefors05SWEBohus IF3,51
Emilia Lundstedt05SWEMölndals AIK3,46
10 Isabelle Rydén06SWEIFK Göteborg3,46
11 Julia Lövberg05SWEKongahälla AIK3,45
12 Moa Bertilsson05SWEIFK Göteborg3,44
13 Nellie Eriksson05SWEÖrgryte ISX
14 Elna Wester05SWEÖrgryte IS3,37
15 Maud de Coninck05SWESävedalens AIK3,37
16 Elin Jansson05SWELerum Friidrott3,31
17 Paulina Hultberg05SWEAlingsås IF3,29
18 Ronja Rickardsson05SWEIFK Växjö3,25
19 Helmi Hjortbäck05SWESävedalens AIK3,24
20 Andina Klouman05SWEAlingsås IF3,22
21 Nellie Skantze05SWEIFK Göteborg3,21
22 Molly Salsjö05SWEIFK Göteborg3,21
23 Freja Ågren06SWEAlingsås IF3,21
24 Ann-Kathrine Bergenhem05SWEIFK Halmstad3,20
25 Hollie Darrell06SWELerum Friidrott3,20
26 Doris Erixon05SWEStenungsunds FI3,19
27 Elina Norell06SWEHabo Friidrott 043,19
28 Klara Håkansson05SWEIK Orient3,15
29 Sara Björkdahl05SWEAlingsås IF3,15
30 Felicia Rosklint Wimmer05SWEGöteborgs KIK3,11
31 Meja Ahlfors06SWEMajornas IK3,10
32 Ella Olsson05SWEKongahälla AIK3,07
33 Frida Steene06SWEIF Kville3,07
34 Sofie Delryd06SWEIFK Göteborg3,02
35 Meja Gullberg05SWESävedalens AIK3,01
36 Sofia Stranne05SWEBohus IF3,00
37 Alice Norell05SWEGöteborgs KIK3,00
38 Frida Rångeby05SWEStenungsunds FI2,94
39 Jonna Säwström05SWEIFK Göteborg2,94
40 Olivia Svensson05SWEIFK Göteborg2,90
41 Erica Larsson05SWELaholms IF2,88
42 Meja Pettersson05SWEMajornas IK2,88
43 Emma Krantz05SWEBohus IF2,86
44 Alva Viksten06SWEAlingsås IF2,80
45 Elsa Erlandsson05SWEBohus IF2,79
46 Freja Laag05SWEGöteborgs KIK2,74
47 Emma Norrman05SWEBohus IF2,71
48 Vega Eriksson05SWEGöteborgs KIK2,66
49 Elin Osbeck05SWEIFK Göteborg2,48
50 Alice Boström06SWEAlingsås IF2,46
51 Yasmin Masoumi05SWEMajornas IK2,43
52 Lisa Sagre Sinclair07SWEAlingsås IF2,37

1 2 3 4 5 6 
E.Olsson3,072,672,992,81
R.Rickardsson3,253,173,053,12
E.Wester3,372,643,273,30
E.Sandin4,033,913,963,81
E.Krantz2,44X2,712,86
E.Jansson3,312,882,813,13
A.Norell2,692,753,002,89
A.Milefors3,513,413,123,06
A.Boström2,462,262,182,46
L.Nordlöw3,193,473,543,32
E.Osbeck2,482,302,352,37
E.Norell3,19X2,692,96
H.HjortbäckX3,243,22X
K.Håkansson3,153,112,933,06
E.LarssonX2,802,792,88
E.Norrman2,622,432,712,69
I.Petrusic3,733,703,733,88
A.Bergenhem3,093,053,203,20
F.Rångeby2,882,942,922,92
T.Zettergren3,463,143,683,39
S.Björkdahl3,153,012,893,04
Y.Masoumi2,431,822,212,19
M.Pettersson2,782,802,882,76
E.Johansson4,064,044,044,00
A.Klouman3,213,133,083,22
J.Säwström2,802,852,942,59
E.Erlandsson2,792,592,612,63
M.Ahlfors3,003,032,933,10
V.Eriksson2,622,66
N.ErikssonXXX3,38
M.Gullberg2,962,922,793,01
I.Rydén3,133,103,313,46
F.Rosklint Wimmer2,682,802,903,11
F.Ågren3,102,883,213,06
N.Skantze3,213,13X3,21
F.Laag2,502,742,692,63
H.Darrell3,173,203,072,80
O.Svensson2,882,832,832,90
J.Lövberg3,403,453,293,43
M.de Coninck3,373,243,233,28
L.Sagre Sinclair2,242,372,252,26
E.Lundstedt3,463,293,402,74
S.Delryd2,962,932,793,02
M.Bertilsson3,433,363,443,16
I.Pekic3,563,483,323,40
W.Nilsson3,853,904,093,84
D.Erixon3,143,193,113,18
M.Salsjö2,973,213,193,18
F.Steene2,883,072,912,73
A.Viksten2,672,802,502,60
P.Hultberg3,253,243,29
S.Stranne3,002,762,833,00



© Track & Field, Christer Falk