RESULTAT mellan 31 jan och 01 feb
Göteborgs Inomhus 15-01-31/02-01
Göteborg, Friidrottens Hus
IK Vikingen
Uppdaterad: 2015-02-03
Resultatlänk lördag  söndag  samlad lista   
 
M 60m
Försök heat 131 jan 
Frederik Schou-Nielsen96Sparta Atletik 7.04q
Filip Sjövall95IFK Lund 7.07q
Michael Rosenberg90Lillehammer IF 7.08q
Fredrik Samuelsson95Hässelby SK 7.23
Adrian Appelgren97Mölndals AIK 7.25
Sebastian Johansson93IFK Halmstad 7.43
Hassan Noureddine96IFK Halmstad 7.52
Robin Noping96Ullevi FK 7.85

Försök heat 231 jan 
Suleyman Bah86Ullevi FK 6.74q
Sondre Nystrøm94Lillehammer IF 7.04q
Erik Annerfalk94Mariestads AIF 7.08q
Sebastian Eliasson95Lerum Friidrott 7.38
Martin Arvidsson97Sävedalens AIK 7.42
Erik Söderberg96Mölndals AIK 7.57
Daniel Skatt91Örgryte IS 7.62

Försök heat 331 jan 
Patrik Andersson91Ullevi FK 6.84q
Jonas Hilmersson88Ullevi FK 7.14q
Johan Forsberg92Huddinge AIS 7.23
Nzimiro Adam Obiora94BUL 7.28
Axel Dillner97Ullevi FK 7.56
Henrik Semb96Larvik 7.66
Viktor Henriksen96Larvik 7.83

Försök heat 431 jan 
Jacob Ewertzh95Hammarby IF 6.95q
Håkon Morken93Lillehammer IF 7.16
Victor Jansson93IF Kville 7.21
Sebastian Kadestål96Öresund FK 7.22
Andreas Norström92Ullevi FK 7.31
Carl Sjöstedt94IF Göta Karlstad 7.31
Simon Hvelplund84Sparta Atletik 7.58
Peter Rosén65Hovslätts IK 8.02

Försök heat 531 jan 
Thomas Yemane95Hässelby SK 7.04q
Mathias Ludvigsen82Köbenhavns IF 7.18
Victor Fingal96Ullevi FK 7.23
Mathieu Nilsson96IF Göta Karlstad 7.46
Michael Skalenius90IF Kville 7.49
Arian Darveshi95Ullevi FK 7.92
Tom Kling-Baptiste90Huddinge AISej start

Försök heat 631 jan 
Emil von Barth96Ullevi FK 6.92q
Nasser Sebabi82IF Kville 6.98q
Eddy Meyerdierks95Ullevi FK 7.14
Alexander Lesser93Ullevi FK 7.24
Sivert Eikrem97IK Tjalve 7.54
John Amundsson96Ullevi FK 7.58
Gustav Magnusson95IK Orient 7.60
Steinar Sollien Nicolaisen96Horten Friidrett 7.91

Försök heat 731 jan 
Odain Rose92IFK Umeå 6.79q
Mike Kalisz89Sparta Atletik 7.01q
Maximus Fröjd90Ullevi FK 7.18
MartinNikolai Kanestrøm96IK Tjalve 7.22
Erik Gedda95Mölndals AIK 7.38
Muhammed Jatta98IK Tjalve 7.53
Radyar Mohammad96Ullevi FK 7.63

Försök heat 831 jan 
Even Meinseth96Sørild IL 6.98q
Tormod Hjortnæs Larsen86Lillehammer IF 6.98q
Emil Kaare Strøm93Sparta Atletik 7.20
Chidozie Abika97IF Kville 7.43
Odin Hallquist97IK Tjalve 7.46
Linus Ahnbo93Mölndals AIK 7.50
Erik Samuelsson89IFK Halmstad 8.03
Alexandre Guidje94Köbenhavns IFej start

Finalheat 131 jan Videolänk 
Odain Rose92IFK Umeå 6.68
Suleyman Bah86Ullevi FK 6.71
Patrik Andersson91Ullevi FK 6.78
Emil von Barth96Ullevi FK 6.89
Jacob Ewertzh95Hammarby IF 6.92
Even Meinseth96Sørild IL 6.93
Tormod Hjortnæs Larsen86Lillehammer IF 6.95
Nasser Sebabi82IF Kville 6.97

Finalheat 231 jan Videolänk 
Frederik Schou-Nielsen96Sparta Atletik 7.01
Michael Rosenberg90Lillehammer IF 7.02
Thomas Yemane95Hässelby SK 7.04
Sondre Nystrøm94Lillehammer IF 7.05
Jonas Hilmersson88Ullevi FK 7.10
Erik Annerfalk94Mariestads AIF 7.11
Mike Kalisz89Sparta Atletik 7.13
Filip Sjövall95IFK Lundej start


M 200m
Finalheat 131 jan 
Johan Wissman82Hässelby SK21.281
Tormod Hjortnæs Larsen86Lillehammer IF21.853
Håkon Morken93Lillehammer IF22.125

Finalheat 231 jan 
Håkon Henriksen93Nittedal IL21.934
Even Meinseth96Sørild IL22.146
Mike Kalisz89Sparta Atletik22.357

Finalheat 331 jan 
Thomas Yemane95Hässelby SK21.842
Jacob Ewertzh95Hammarby IF22.398
Emil Kaare Strøm93Sparta Atletik22.409
Frederik Schou-Nielsen96Sparta Atletik23.5620

Finalheat 431 jan 
Victor Fingal96Ullevi FK22.4110
Emil Lyrberg93Ullevi FK22.4912
Carl Sjöstedt94IF Göta Karlstad22.5513

Finalheat 531 jan 
Alexander Lesser93Ullevi FK22.4811
Sebastian Kadestål96Öresund FK22.8214
Maximus Fröjd90Ullevi FK22.8915

Finalheat 631 jan 
Kristian Berg94BUL23.2817
Martin Jönsson96IFK Lund23.3718
Sondre Nystrøm94Lillehammer IFbröt-

Finalheat 731 jan 
Michael Skalenius90IF Kville23.7023
Muhammed Jatta98IK TjalveDQ26§F4.2.9
Melker Karlsson96Ullevi FKej start-

Finalheat 831 jan 
Sivert Eikrem97IK Tjalve23.6721
Mathias Ludvigsen82Köbenhavns IF23.7624
Gustav Magnusson95IK Orient24.3528

Finalheat 931 jan 
MartinNikolai Kanestrøm96IK Tjalve23.1216
Simon Hvelplund84Sparta Atletik23.4919
Daniel Skatt91Örgryte IS23.6922

Finalheat 1031 jan 
Sebastian Johansson93IFK Halmstad23.7625
Hassan Noureddine96IFK Halmstad24.1827
Paul Förnestig01Hammarby IF25.2529

Finalheat 1131 jan 
Håkan Harrysson63IF Kville26.0932
Erik Samuelsson89IFK Halmstad26.4234
Herman Helsing01Hammarby IF28.8739

Finalheat 1231 jan 
Elias Svensson00Hammarby IF25.9131
Sabiti Nahimana00Hammarby IF26.7935
Adam Fogelberg01Hammarby IFDQ36§F4.2.9

Finalheat 1331 jan 
Arian Darveshi95Ullevi FK25.2530
Robin Noping96Ullevi FK26.1033
Leon Frykman01Hammarby IF27.8537
Jacob Palmerstedt00Hammarby IF27.9538

Finalheat 1431 jan 


M 400m
31 jan 
Mauritz Kåshagen89Moelven IL48.381
Felix Francois90Örgryte IS48.492
Dennis Forsman95Ullevi FK48.693
Haavard Herness Lien96Tyrving IL49.027

31 jan 
Jonathan Carbe90Örgryte IS48.694
Adam Danielsson93Ullevi FK48.735
Nicolai Hartling94Sparta Atletik48.786
Jim Christensson89Mölndals AIK51.9314

31 jan 
Martin Astner93Ullevi FK49.888
Erik Lindahl90Ullevi FK50.169
Andreas Vidovic97IFK Lund51.6513
Simon Wallenlind97Mölndals AIK51.9915

31 jan 
Martin Selin95Ullevi FK50.4110
Philip Braun90Sparta Atletik50.6711
Oskar Greilert95Ullevi FK50.7112
Nzimiro Adam Obiora94BULbröt-

31 jan 
Niclas Ragneberg91Trollhättan FIK52.2216
Sivert Eikrem97IK Tjalve52.4217
Tobias Karlsson95Sävedalens AIK53.6021
Eddy Meyerdierks95Ullevi FKbröt-

31 jan 
Markus Ögren98Hammarby IF53.3419
Sebastian Johansson89IF Kville53.3620
Melker Karlsson96Ullevi FK53.7122

31 jan 
Henrik Semb96Larvik52.9118
Steinar Sollien Nicolaisen96Horten Friidrett56.0023
Fabian Thun97IFK Lund58.0524


M 800m
Finalheat 131 jan 
Alexander Nilsson95Mölndals AIK 1:57.571
Hampus Börjesson94Ullevi FK 1:57.932
Albert Mollén85Sävedalens AIK 1:58.133
Jonatan Fridolfsson92Sävedalens AIK 1:58.754
Daniel Bucht96Sävedalens AIK 1:59.635
Kevin Hermansson95Trollhättan FIK 2:00.476
Filip Wadman97Mölndals AIK 2:09.6012

Finalheat 231 jan 
Ola Kroken98SK Vidar 2:02.767
Martin Axelsson96Trollhättan FIK 2:03.938
Khalid Nooh97Ullevi FK 2:07.139
Alexander Waerme97Ullevi FK 2:07.8510
Nuray Yasin81Ullevi FK 2:08.4611
Agaba Amis95Ullevi FK 2:22.3813


M 3000m
Final31 jan 
Andreas Åkesson90Örgryte IS8:48.11
Jonathan Weichbrodt94Mölndals AIK8:55.20
Halvard Myhre Vittersø96Larvik10:04.81
Nuray Yasin81Ullevi FKej start


M Häck 60m107 cm
Försök heat 131 jan Videolänk 
Anton Levin92Malmö AI 8.10
Anders Leifsson92IK Orient 8.12
Filip Lööv92IF Göta Karlstad 8.14
Alexandre Guidje94Köbenhavns IF 8.52
Kevin Fankl95Ullevi FK 8.66


M Höjd
31 jan 
Andreas Carlsson95IK Ymer216
Janick Klausen93Aarhus 1900 AM210
Massin Ait Bouziad95Sparta Atletik206
Jesper Borg93Ullevi FK206
Herman Olvik96Ullevi FK198
Oskar Rybo89IF Kville188
Victor Stensholt97IL Runar183
Oscar Söderbergh96Ullevi FKX


M Stav
31 jan 
Per Magne Florvaag 93Sandnes IL525
Rasmus Wejnold Jørgensen89Sparta Atletik525
Andreas Gjesdal95IK Tjalve465
Audun Bakke Jensen98IK Tjalve450
Sebastien Hargeström98Hammarby IF420
Jonatan Nordh96Örgryte ISX


M Längd
31 jan 
Thobias Nilsson Montler96Malmö AI7,38
Benjamin Gabrielsen95Sparta Atletik7,26
Fredrik Samuelsson95Hässelby SK7,09
Karl Teiffel94Mölndals AIK6,79
Kevin Fankl95Ullevi FK6,75
Elias Martinsson97Brattås CK6,72
Victor Pettersson97IF Göta Karlstad6,48
Erik Grundberg94Hammarby IF6,47
Martin Jönsson96IFK Lund6,29   6,25
10 Manne Persson96Hammarby IF6,29   6,24
11 Simon Averin-Markström95Hammarby IF6,27
12 Odin Hallquist97IK Tjalve6,10   5,83
13 Artur Engström96Örgryte IS6,10   4,56
14 Victor Stensholt97IL Runar5,21


M Tresteg
31 jan 
Peder Pawel Nielsen88Sparta Atletik16,01
Jannick Bagge94Hvidovre Atletik14,57
Massin Ait Bouziad95Sparta Atletik14,46
Erik Olsson89Örgryte IS14,41
Marcus Nyberg97Malmö AI14,39
Artur Engström96Örgryte IS14,11
Erik Grundberg94Hammarby IF13,36
Manne Persson96Hammarby IF12,93
Simon Averin-Markström95Hammarby IF11,71
Daniel Bohlin97Ullevi FKX


M Kula7.26 kg
31 jan 
Gustav Liberg95Ullevi FK14,77
Fredrik Samuelsson95Hässelby SK13,26
Ulf Petersson84Lerum Friidrott12,01
Kevin Fankl95Ullevi FK11,96
Robert Fabian72Herrljunga SK11,29
Marcus Johansson94Tanums IF10,29


M Vikt15.88 kg
31 jan 
Tim Söderqvist95Dals Södra FFI16,86
Torbjörn Julin89Ullevi FK15,02
Lennie Helander75Ullevi FK14,65
Robert Fabian72Herrljunga SK12,24


P19 Häck 60m100 cm
Final31 jan Videolänk 
Elias Martinsson97Brattås CK 8.12
Mathieu Nilsson96IF Göta Karlstad 8.58
Nils Eickhoff97IK Ymer 8.95
Viktor Henriksen96Larvik 9.19
Joakim Bäckman96Varbergs GIF 9.54
Steinar Sollien Nicolaisen96Horten Friidrett 9.68


P19 Kula6.0 kg
31 jan 
Jakob Samuelsson98Hässelby SK12,86
John Amundsson96Ullevi FK12,72
Nils Eickhoff97IK Ymer10,46
Steinar Sollien Nicolaisen96Horten Friidrett10,13


P17 60m
Försök heat 131 jan 
Nicolai Lind Andersen98Sparta Atletik 7.28q
Sofus Rasmus Clausen98Sparta Atletik 7.41q
Frank Förnestig98Hammarby IF 7.51q
Truls Solli-Larsson99Ullevi FK 7.67
Patryk Kuklinski99Larvik 7.95
Kristian Amundrød98Larvik 8.08

Försök heat 231 jan 
Filip Schwartz98Mölndals AIK 7.07q
Rodi Kay98Hammarby IF 7.24q
Anton Bengtsson99Ullevi FK 7.54
Victor Koch 98Örgryte IS 7.55
Axel Jeske Magnusson99Sävedalens AIK 7.66
Albin Rohde99Hammarby IF 8.07
Sondre Guttormsen99Ski IL 8.25

Försök heat 331 jan 
Henrik Larsson99IF Göta Karlstad 7.16q
Ali Hedayat98Hammarby IF 7.33q
Marcus Lidman99Hälle IF 7.41q
Linus Andersson98Alingsås IF 7.52
Richard Heikkilä98Mölndals AIK 7.57
Svante Wester99Örgryte IS 7.94
Carl Krüsell Berg98Hammarby IF 8.21

Försök heat 431 jan 
Jonatan Åsman98Öresund FK 7.35q
Simon Traore98Sparta Atletik 7.36q
Daniel Johansson99Ullevi FK 7.47q
Max Hejdenberg98Örgryte IS 7.50q
Radyar Mohammad96Ullevi FK 7.58
Karl Martin Wisth99Larvik 7.81
Simon Larsson98IK Ymerej start

Försök heat 531 jan 
James Gaudiello98Malmö AI 7.32q
Karl David Nie98Hammarby IF 7.40q
Marcus Magnusson98IK Orient 7.42q
Markus Ögren98Hammarby IF 7.50q
Yan Fredric Moukori Christensen99Sandefjord 7.72
Theodor Ilbäcken98Hammarby IF 7.80

Finalheat 131 jan Videolänk 
Filip Schwartz98Mölndals AIK 7.04
Henrik Larsson99IF Göta Karlstad 7.09
Rodi Kay98Hammarby IF 7.16
Jonatan Åsman98Öresund FK 7.25
Nicolai Lind Andersen98Sparta Atletik 7.28
Ali Hedayat98Hammarby IF 7.31
James Gaudiello98Malmö AI 7.34
Simon Traore98Sparta Atletik 7.39

Finalheat 231 jan Videolänk 
Marcus Magnusson98IK Orient 7.34
Sofus Rasmus Clausen98Sparta Atletik 7.39
Karl David Nie98Hammarby IF 7.39
Daniel Johansson99Ullevi FK 7.42
Marcus Lidman99Hälle IF 7.43
Markus Ögren98Hammarby IF 7.47
Frank Förnestig98Hammarby IF 7.50
Max Hejdenberg98Örgryte IS 7.52


P17 200m
Finalheat 11 feb 
Markus Ögren98Hammarby IF23.725
Karl David Nie98Hammarby IF23.856
Ali Hedayat98Hammarby IF24.6311

Finalheat 21 feb 
Sebastien Hargeström98Hammarby IF23.062
Frank Förnestig98Hammarby IF24.8713
Rodi Kay98Hammarby IFDQ8§F4.2.9

Finalheat 31 feb 
Henrik Larsson99IF Göta Karlstad22.711
Anton Bengtsson99Ullevi FK23.373
Simon Traore98Sparta Atletik23.867

Finalheat 41 feb 
Nicolai Lind Andersen98Sparta Atletik23.484
Sofus Rasmus Clausen98Sparta Atletik24.239
Henrik Semb96Larvikbröt-u.t.

Finalheat 51 feb 
Daniel Johansson99Ullevi FK24.4410
Viktor Henriksen96Larvik25.1314
Patryk Kuklinski99Larvik25.1615
Marcus Lidman99Hälle IFej start-

Finalheat 61 feb 
Yan Fredric Moukori Christensen99Sandefjord24.8612
Karl Martin Wisth99Larvik25.4916
Abdifatah Abdirahman99Ullevi FK25.9217
Kristian Amundrød98Larvik26.3518

Finalheat 71 feb 


P17 400m
Finalheat 11 feb 
Samuel Wiik98Örgryte IS52.531
Leo Magnusson98Sävedalens AIK54.125
Emanuel Olsson98Hälle IF55.177

Finalheat 21 feb 
Andreas Kramer97Sävedalens AIK50.11-ut
Ola Kroken98SK Vidar53.803
Linus Andersson98Alingsås IF54.054

Finalheat 31 feb 
Max Hejdenberg98Örgryte IS53.712
Victor Koch 98Örgryte IS54.756
Arvid Ryberg 98Örgryte IS57.838


P17 1500m
Final1 feb 
Sebastian Nilsson98Mölndals AIK 4:20.75
Johan Lamm98Mölndals AIK 4:25.66
Halvard Myhre Vittersø96Larvik 4:40.94


P17 Häck 60m91 cm
Försök heat 131 jan Videolänk 
Simon Traore98Sparta Atletik 8.15q
Robin Gustafsson99Brattås CK 8.33q
James Gaudiello98Malmö AI 8.39q
Sofus Rasmus Clausen98Sparta Atletik 8.52q
Jakob Samuelsson98Hässelby SK 8.67q
Max Hejdenberg98Örgryte IS 9.31

Försök heat 231 jan Videolänk 
Simon Larsson98IK Ymer 8.73q
Samuel Wiik98Örgryte IS 8.79q
Sondre Guttormsen99Ski IL 9.24q
Nicolai Lind Andersen98Sparta Atletik 9.25
Markus Lundborg99Ullevi FK 9.71

Final31 jan Videolänk 
Simon Traore98Sparta Atletik 8.14
Robin Gustafsson99Brattås CK 8.21
James Gaudiello98Malmö AI 8.27
Sofus Rasmus Clausen98Sparta Atletik 8.38
Samuel Wiik98Örgryte IS 8.79
Sondre Guttormsen99Ski IL 9.20
Simon Larsson98IK Ymerej start
Jakob Samuelsson98Hässelby SKej start


P17 Höjd
31 jan 
Robin Jacobsson98Ullevi FK193
Simon Larsson98IK Ymer191
Arvid Ryberg 98Örgryte IS191
Theodor Ilbäcken98Hammarby IF179
Axel Hjelmqvist98IF Kville168
Mindaugas Grigas98Hammarby IF158


P17 Stav
1 feb 
Sondre Guttormsen99Ski IL410
Robin Jacobsson98Ullevi FK400
Henrik Nordlander98IF Göta Karlstad360
Mauro Karlsfred98Ullevi FK360
Kasper Berg Jansen98Sandefjord315
Jonas Aasland99Sandefjord260


P17 Längd
1 feb 
Jonatan Åsman98Öresund FK6,65
Simon Traore98Sparta Atletik6,54
Nicolai Lind Andersen98Sparta Atletik6,35
Sofus Rasmus Clausen98Sparta Atletik6,20
Richard Heikkilä98Mölndals AIK6,09
Simon Larsson98IK Ymer5,92
Erik Dahlqvist98IK Orient5,81
Arvid Ryberg 98Örgryte IS5,52
Tobias Larsson98Falkenbergs IK5,46


P17 Tresteg
31 jan 
Samuel Wiik98Örgryte IS13,28
Axel Jeske Magnusson99Sävedalens AIK13,13
Gustav Bålström98Ullevi FK13,07
Victor Koch 98Örgryte IS12,96
Markus Lundborg99Ullevi FK12,48
Tobias Larsson98Falkenbergs IK12,46
Erik Dahlqvist98IK Orient12,34
Erik Andersson99Sävedalens AIK12,27
Magnus Pedersén99IFK Göteborg11,96
10 Linus Bertilsson99Örgryte IS11,90
11 Yordan Fransman99IK Ymer11,83
12 Mindaugas Grigas98Hammarby IF11,56
13 Isac Andersson99Örgryte IS10,76


P17 Kula5.0 kg
1 feb 
Henrik Larsson99IF Göta Karlstad11,76
Erik Dahlqvist98IK Orient11,52
Emil Wennberg99Mölndals AIK10,50


P17 Vikt11.34 kg
31 jan 
August Bergstrand99Ullevi FK18,23
Carl Krüsell Berg98Hammarby IF13,33
Emil Wennberg99Mölndals AIK10,46
Gustav Amundsson99Ullevi FK9,30


P16 400m
Finalheat 11 feb 
Carl Bengtström00Örgryte IS52.051
Alexander Andreasson99Örgryte IS55.732
Svante Wester99Örgryte IS57.225

Finalheat 21 feb 
Yordan Fransman99IK Ymer56.483
Linus Bertilsson99Örgryte IS56.784
Jonathan Borg99Trollhättan FIK60.376


P16 1500m
Final1 feb 
Omar Abdullah99Sävedalens AIK 4:12.99
Asmed Abdulahii99Ullevi FK 4:13.46
Mathias Söder99Kongahälla AIK 4:20.50
Abdikhalaq Nooh99Ullevi FK 4:25.08


P16 Höjd
31 jan 
Malcolm Herlenius99Ullevi FK179
Markus Menander99Bohus IF177
Mathias Söder99Kongahälla AIK172
Albin Rohde99Hammarby IF153


P16 Längd
1 feb 
Marcus Lidman99Hälle IF6,24
Axel Jeske Magnusson99Sävedalens AIK6,11
Erik Andersson99Sävedalens AIK5,72
Linus Bertilsson99Örgryte IS5,56
Malcolm Herlenius99Ullevi FK5,54
Magnus Pedersén99IFK Göteborg5,53   5,49
Daniel Johansson99Ullevi FK5,53   5,34
Mindaugas Grigas98Hammarby IF5,26ut
Rodi Kay98Hammarby IF4,93ut
Frank Förnestig98Hammarby IF6,22ut
Sebastien Hargeström98Hammarby IF6,27ut


P15 60m
Försök heat 11 feb Videolänk 
Isak Kristensen00Ullevi FK 7.51q1
Simon Hultén00Sävedalens AIK 7.71q4
Samuel Lestander00IFK Göteborg 7.88q5
Elias Svensson00Hammarby IF 8.01q6
Tobias Carlryd00Örgryte IS 8.03q7

Försök heat 21 feb Videolänk 
Carl Bengtström00Örgryte IS 7.62q2
Felix Prins00Hammarby IF 7.64q3
Felix Larsen Nilsson00Örgryte IS 8.11q8
Sabiti Nahimana00Hammarby IF 8.28 9
Olof Ryberg00Örgryte IS 8.41 10

Final1 feb Videolänk 
Isak Kristensen00Ullevi FK 7.46
Carl Bengtström00Örgryte IS 7.58
Felix Prins00Hammarby IF 7.59
Simon Hultén00Sävedalens AIK 7.73
Samuel Lestander00IFK Göteborg 7.98
Elias Svensson00Hammarby IF 8.05
Felix Larsen Nilsson00Örgryte IS 8.07
Tobias Carlryd00Örgryte IS 8.11


P15 200m
Final1 feb 
Isak Kristensen00Ullevi FK23.73
Simon Hultén00Sävedalens AIK24.96
Tobias Carlryd00Örgryte IS26.64


P15 1000m
Final1 feb 
Erik Jälknäs00Trollhättan FIK 2:44.85
Carl Jälknäs00Trollhättan FIK 2:47.40
Eric Källman00IK Ymer 2:51.58
Carl Malmström00Kongahälla AIK 3:01.64
Jona Askelund00Mölndals AIK 3:02.42
Albin Thunberg00Sävedalens AIKbröt
Henrik Möbius00Malmö AIej start


P15 Häck 60m84 cm
Försök heat 131 jan Videolänk 
Felix Prins00Hammarby IF 8.99q
Felix Larsen Nilsson00Örgryte IS 9.13q
Samuel Lestander00IFK Göteborg 9.25q
Anton Välkki01Örgryte IS 9.44q
Paul Förnestig01Hammarby IF 9.50q

Försök heat 231 jan 
Philip Ryding01IF Kville 9.88q
Olof Ryberg00Örgryte IS 9.91q
Harald Gemmel01Hammarby IF10.89q
Haldor Andersen Knive01Larvik11.55

Final31 jan Videolänk 
Felix Prins00Hammarby IF 8.74
Felix Larsen Nilsson00Örgryte IS 9.08
Samuel Lestander00IFK Göteborg 9.18
Anton Välkki01Örgryte IS 9.52
Paul Förnestig01Hammarby IF 9.62
Philip Ryding01IF Kville10.09
Harald Gemmel01Hammarby IF10.88
Olof Ryberg00Örgryte ISej start


P15 Höjd
31 jan 
Felix Larsen Nilsson00Örgryte IS160
Samuel Lestander00IFK Göteborg160
Felix Prins00Hammarby IF160
Olof Ryberg00Örgryte IS156
William Rydin00Ullevi FK152


P15 Stav
1 feb 
Simen Guttormsen01Ski IL315
Jona Askelund00Mölndals AIK290
William Rydin00Ullevi FK290
Felix Prins00Hammarby IF290
Arvid Mägi Theorin01IF Kville275
Jacob Palmerstedt00Hammarby IF275
Olof Ryberg00Örgryte IS240
Erik Rolfö01Örgryte IS240
Felix Larsen Nilsson00Örgryte IS220
10 Harald Gemmel01Hammarby IF220
11 Oliver Edman01Örgryte IS220
11 Joel Käck01Hammarby IF220
Albin Rohde99Hammarby IF325ut
Martin Forsberg99Hammarby IF335ut


P15 Längd
1 feb 
Samuel Lestander00IFK Göteborg6,01
Tobias Carlryd00Örgryte IS5,42
Jacob Palmerstedt00Hammarby IF4,69


P15 Tresteg
31 jan 
Carl Bengtström00Örgryte IS12,18
Tobias Carlryd00Örgryte IS12,10
Favour Abika01Ullevi FK10,98
Anton Välkki01Örgryte IS10,86
Oliver Karlsson01Örgryte IS10,77
Philip Ryding01IF Kville10,72
Oskar Weidenholm01Mölndals AIK10,48
Herman Helsing01Hammarby IF9,83
Harald Gemmel01Hammarby IF9,18
10 Emil Lavett01Hammarby IF9,14
11 Elias Svensson00Hammarby IF9,04
12 Haldor Andersen Knive01Larvik8,82
Lucas Hanson01IF RigorX
Sabiti Nahimana00Hammarby IFX


P15 Kula4.0 kg
1 feb 
Olof Ryberg00Örgryte IS12,03
Simon Lanngren00Sävedalens AIK11,54
Elias Svensson00Hammarby IF11,15
Sabiti Nahimana00Hammarby IF10,38
Jona Askelund00Mölndals AIK9,93
Felix Prins00Hammarby IF8,47
Carl Krüsell Berg98Hammarby IF11,075,0kg
Martin Forsberg99Hammarby IF8,675,0kg


P15 Vikt9.08 kg
31 jan 
Philip Fabian00IK Ymer16,17
William Lanndalen01IK Ymer11,15
Sabiti Nahimana00Hammarby IF8,47
Måns Roos02Mölndals AIK7,82
Jacob Palmerstedt00Hammarby IF6,87


P14 60m
Final1 feb Videolänk 
Kalle Wållgren01Lerum Friidrott 8.25q
Hampus Helamb01IFK Göteborg 8.36q
Tom Berensson01IF Kville 8.41q
Joel Käck01Hammarby IF 8.46q
Leon Frykman01Hammarby IF 8.46
Erik Rolfö01Örgryte IS 8.55
Melker Manne01Ullevi FK 8.72
Harald Gemmel01Hammarby IF 9.07

Final1 feb Videolänk 
Andreas Ehn01IK Ymer 8.10q
Kristian T Steen01Larvik 8.45q
Oskar Weidenholm01Mölndals AIK 8.50
Danial Bensaid01Majornas IK 8.62
Håkon Sand01Larvik 8.73
Moa Bollerud01Sem IF 8.74
Tobias Ryden01IF Kville 8.89
Emil Lavett01Hammarby IF 9.32

Final1 feb Videolänk 
Paul Förnestig01Hammarby IF 8.03q
Philip Ryding01IF Kville 8.46q
Mohammad Al Masri01IF Kville 8.46
Ludwig Blomster01Mölndals AIK 8.48
Haakon Petersen Amble01Tyrving IL 8.53
Erik Pålsson01IFK Göteborg 8.65
Oscar Persson01Mölndals AIK 9.53

Final1 feb Videolänk 
Paul Förnestig01Hammarby IF 7.84
Andreas Ehn01IK Ymer 8.09
Kristian T Steen01Larvik 8.21
Kalle Wållgren01Lerum Friidrott 8.27
Tom Berensson01IF Kville 8.30
Philip Ryding01IF Kville 8.45
Joel Käck01Hammarby IF 8.47
Hampus Helamb01IFK Göteborgej start


P14 200m
Finalheat 11 feb 
Arvid Mägi Theorin01IF Kville26.401
Hampus Helamb01IFK Göteborg27.033
Anton Välkki01Örgryte ISej start-

Finalheat 21 feb 
Andreas Ehn01IK Ymer26.702
Kristian T Steen01Larvik28.346
Tom Berensson01IF Kvilleej start-

Finalheat 31 feb 
Viktor Hellström01IF Rigor28.345
Haldor Andersen Knive01Larvik29.199
Håkon Sand01Larvik29.6310
Jesper Storberg01Mölndals AIK32.3512

Finalheat 41 feb 
Ludwig Blomster01Mölndals AIK27.884
Erik Rolfö01Örgryte IS28.767
Melker Manne01Ullevi FK29.158
Albin Hermenius01Örgryte IS32.2211

1 feb 


P14 1000m
Finalheat 11 feb 
Alexander Bucht01Sävedalens AIK 2:51.151
David Canmo01Trollhättan FIK 2:51.382
Josef Wallenlind01Mölndals AIK 3:02.834
Viktor Hellström01IF Rigor 3:03.425
Tom Berensson01IF Kville 3:03.556
Erik Pålsson01IFK Göteborg 3:07.467

Finalheat 21 feb 
Elias Brink01IF Kville 2:59.063
Albin Lysell01Sävedalens AIK 3:12.198
Moa Bollerud01Sem IF 3:18.379
Kristian T Steen01Larvik 3:18.3810
Haldor Andersen Knive01Larvik 3:24.6911
Oscar Persson01Mölndals AIK 3:35.1512
Tobias Ryden01IF Kvilleej start-


P14 Höjd
31 jan 
Philip Ryding01IF Kville166
Oliver Edman01Örgryte IS156
Adam Fogelberg01Hammarby IF152
Emil Krenauer01Mölndals AIK148
Mohammad Al Masri01IF Kville148
Oliver Karlsson01Örgryte IS143
Joel Käck01Hammarby IF143
Moa Bollerud01Sem IF138
Leon Frykman01Hammarby IF132


P14 Längd
1 feb 
Andreas Ehn01IK Ymer5,21
Mohammad Al Masri01IF Kville5,07
Erik Rolfö01Örgryte IS5,00
Anton Välkki01Örgryte IS4,84
Oliver Edman01Örgryte IS4,80
Haakon Petersen Amble01Tyrving IL4,76
Paul Förnestig01Hammarby IF4,73
Oskar Weidenholm01Mölndals AIK4,60
Philip Ryding01IF Kville4,49   4,48
10 Kristian T Steen01Larvik4,49   4,19
11 Håkon Sand01Larvik4,34
12 Moa Bollerud01Sem IF4,24
13 Adam Fogelberg01Hammarby IF4,22
14 Emil Lavett01Hammarby IF4,10
15 Harald Gemmel01Hammarby IF4,05
16 Markus Nordlund01Mölndals AIK4,00
17 Leon Frykman01Hammarby IF3,61
18 Jesper Storberg01Mölndals AIK3,32


P14 Kula4.0 kg
31 jan 
William Lanndalen01IK Ymer9,79
Favour Abika01Ullevi FK9,03
Ludwig Blomster01Mölndals AIK8,71
Paul Förnestig01Hammarby IF7,90
Kristian T Steen01Larvik7,81
Haldor Andersen Knive01Larvik7,77
Herman Helsing01Hammarby IF7,25
Håkon Sand01Larvik6,38
Lucas Hanson01IF Rigor6,02


P13 60m
Försök heat 11 feb Videolänk 
Jakob Rahm02Sävedalens AIK 8.36q
Herman Forsberg02Ullevi FK 8.90q
Emil Bengtsson02IF Kville 9.01q
Aleksander Hansen02Larvik 9.38
Elias Brattberg02Mölndals AIK 9.66
Malte Rosvall02Sävedalens AIK 9.72
Sixten Thurfjell02Sävedalens AIKej start

Försök heat 21 feb 
Oscar Nilsson02IF Rigor 8.37q
Leo Frid Göransson02Sävedalens AIK 8.63q
Mattias Haag02Mölndals AIK 8.72q
Lukas Bertilsson02IFK Göteborg 9.13q
Filip Jonsson02Mölndals AIK 9.41
Theodor Skogh02IF Kville 9.81
Anton Olsson02Ullevi FK10.05

Försök heat 31 feb Videolänk 
Michael Rosenqvist02Mölndals AIK 8.66q
Lukas Mindelsohn02Lerum Friidrott 8.85q
Jesper Hermansson02Mölndals AIK 9.02q
Gustav Tartu02IF Kville 9.34
Simon Hildell02Mölndals AIK 9.56
Didrik Gimdal02Ullevi FK10.07

Försök heat 41 feb Videolänk 
Joel Åsenlund02IFK Göteborg 8.32q
Simon Avramsson02IK Ymer 8.77q
Victor Wahlgren02Mölndals AIK 8.79q
Ola Bokesjö02Ullevi FK 9.08q
Noa Escobar Särnbratt02Sävedalens AIK 9.11q
Marcus Blixt02Mölndals AIK 9.22q
Albin Löfving02IF Kville 9.91

Finalheat 11 feb Videolänk 
Jakob Rahm02Sävedalens AIK 8.28
Joel Åsenlund02IFK Göteborg 8.31
Oscar Nilsson02IF Rigor 8.45
Michael Rosenqvist02Mölndals AIK 8.64
Mattias Haag02Mölndals AIK 8.68
Victor Wahlgren02Mölndals AIK 8.80
Simon Avramsson02IK Ymer 8.82
Leo Frid Göransson02Sävedalens AIKej start

Finalheat 21 feb Videolänk 
Herman Forsberg02Ullevi FK 8.90
Lukas Mindelsohn02Lerum Friidrott 8.97
Emil Bengtsson02IF Kville 8.99
Lukas Bertilsson02IFK Göteborg 9.05
Jesper Hermansson02Mölndals AIK 9.06
Noa Escobar Särnbratt02Sävedalens AIK 9.21
Marcus Blixt02Mölndals AIK 9.24
Ola Bokesjö02Ullevi FK 9.34


P13 200m
Finalheat 11 feb 
Vilmer Elovsson02Mölndals AIK27.021
Joel Åsenlund02IFK Göteborg27.052
Michael Rosenqvist02Mölndals AIK28.883
Jakob Rahm02Sävedalens AIKej start-

Finalheat 21 feb 
Axel Henriksson02IF Kville28.984
Jesper Hermansson02Mölndals AIK29.565
Gustav Tartu02IF Kville30.497
Samuel Melin02IF Kville30.699

Finalheat 31 feb 
Mattias Haag02Mölndals AIK29.626
Albin Löfving02IF Kville34.0115
Didrik Gimdal02Ullevi FK34.3616
Oscar Nilsson02IF Rigorej start-

Finalheat 41 feb 
Ville Larsson02IFK Göteborg30.7610
Elias Brattberg02Mölndals AIK32.9313
Edvin Wahlström02Mölndals AIK33.8914

Finalheat 51 feb 
Ola Bokesjö02Ullevi FK30.508
Aleksander Hansen02Larvik31.1711
Simon Hildell02Mölndals AIK31.5612


P13 800m
1 feb 
Vilmer Elovsson02Mölndals AIK 2:25.98
Victor Wahlgren02Mölndals AIK 2:29.37
Oscar Nordfjell02IFK Göteborg 2:29.82
Ville Larsson02IFK Göteborg 2:35.42
Lukas Mindelsohn02Lerum Friidrott 2:42.68
Filip Jonsson02Mölndals AIK 2:42.71
Simon Avramsson02IK Ymer 2:44.10
Lukas Bertilsson02IFK Göteborg 2:48.85
Gillian Makrof Johansson02Majornas IK 2:57.67
Hlynur Sigurbergsson02Mölndals AIKej start


P13 Häck 60m76 cm
Försök heat 131 jan Videolänk 
Erik Isaksson02IF Kville 9.73q
Vilmer Elovsson02Mölndals AIK10.08q
Axel Henriksson02IF Kville10.16q
Gabriel Wallmark02Sävedalens AIK10.23q
Samuel Melin02IF Kville11.05q
Fredrik Grund02IF Kville11.28q

Försök heat 231 jan Videolänk 
Ola Bokesjö02Ullevi FK10.96q
Herman Forsberg02Ullevi FK11.52q
Simon Hildell02Mölndals AIK12.03
Didrik Gimdal02Ullevi FK12.57
Rasmus Samuelsson02Ullevi FKej start

Final31 jan Videolänk 
Erik Isaksson02IF Kville 9.77
Vilmer Elovsson02Mölndals AIK 9.87
Gabriel Wallmark02Sävedalens AIK10.04
Axel Henriksson02IF Kville10.18
Ola Bokesjö02Ullevi FK11.03
Samuel Melin02IF Kville11.16
Herman Forsberg02Ullevi FK11.47
Fredrik Grund02IF Kvilleej start


P13 Höjd
31 jan 
Vilmer Elovsson02Mölndals AIK160
Gabriel Wallmark02Sävedalens AIK147
Peter Svensson02IF Rigor143
Samuel Karlander02IF Rigor139
Teodor Weichbrodt02Mölndals AIK139
Gustav Tartu02IF Kville134
Joel Åsenlund02IFK Göteborg134
Jesper Hermansson02Mölndals AIK134
Edvin Karlsson02IF Kville134
10 Victor Wahlgren02Mölndals AIK134
10 Daniel Adolfsson02Tingbergs AIS134
12 Adam Alknäs02Mölndals AIK134
13 Fredrik Grund02IF Kville134
14 Noa Escobar Särnbratt02Sävedalens AIK129
15 Simon Hildell02Mölndals AIK129
16 Rasmus Samuelsson02Ullevi FK123
16 Malte Rosvall02Sävedalens AIK123
16 Måns Roos02Mölndals AIK123


P13 Stav
1 feb 
Måns Roos02Mölndals AIK250
Gabriel Wallmark02Sävedalens AIK200
Malte Rosvall02Sävedalens AIK200
Peter Svensson02IF Rigor200
Axel Henriksson02IF Kville190
Edvin Wahlström02Mölndals AIK190
Daniel Hultén04Sävedalens AIK190
Rasmus Samuelsson02Ullevi FK180
Samuel Melin02IF Kville170
Daniel Adolfsson02Tingbergs AIS


P13 Längdzon
1 feb 
Vilmer Elovsson02Mölndals AIK5,00
Joel Åsenlund02IFK Göteborg4,94
Jakob Rahm02Sävedalens AIK4,80
Lukas Mindelsohn02Lerum Friidrott4,61
Gustav Tartu02IF Kville4,51
Samuel Melin02IF Kville4,40
Axel Henriksson02IF Kville4,33   4,31
Måns Roos02Mölndals AIK4,33   0,00
Jesper Hermansson02Mölndals AIK4,29
10 Victor Wahlgren02Mölndals AIK4,28
11 Peter Svensson02IF Rigor4,25
12 Michael Rosenqvist02Mölndals AIK4,19
13 Edvin Andersson02Varbergs GIF4,17
14 Lukas Bertilsson02IFK Göteborg4,09
15 Edvin Karlsson02IF Kville4,06
16 Noa Escobar Särnbratt02Sävedalens AIK4,00
17 Jesper Nordström02IF Kville3,96
18 Filip Jonsson02Mölndals AIK3,94
19 Aleksander Hansen02Larvik3,84   3,81
20 Elias Moses02Mölndals AIK3,84   3,32
21 Marcus Blixt02Mölndals AIK3,80
22 Sixten Thurfjell02Sävedalens AIK3,68
23 Herman Forsberg02Ullevi FK3,62
24 Albin Löfving02IF Kville3,58
25 Theodor Skogh02IF Kville3,53
26 Elias Brattberg02Mölndals AIK2,82
Anton Olsson02Ullevi FKXDNF


P13 Trestegzon
31 jan 
Axel Henriksson02IF Kville9,92
Victor Wahlgren02Mölndals AIK9,57
Gustav Tartu02IF Kville9,38
Samuel Melin02IF Kville9,19
Lukas Bertilsson02IFK Göteborg8,86   8,86
Herman Forsberg02Ullevi FK8,86   8,75
Samuel Karlander02IF Rigor8,68
Peter Svensson02IF Rigor8,43
Rasmus Grinsvall02IF Kville7,30


P13 Kula3.0 kg
31 jan 
Måns Roos02Mölndals AIK12,12
Daniel Adolfsson02Tingbergs AIS10,73
Joel Åsenlund02IFK Göteborg10,68
Mattias Haag02Mölndals AIK9,50
Marcel Schweikart02Mölndals AIK8,37
Adam Alknäs02Mölndals AIK7,85
Rasmus Samuelsson02Ullevi FK7,73   7,49
Malte Rosvall02Sävedalens AIK7,73   7,46
Samuel Melin02IF Kville7,43
10 Edvin Karlsson02IF Kville7,02
11 Aleksander Hansen02Larvik6,84
12 Rasmus Grinsvall02IF Kville6,20


P12 60m
Försök heat 11 feb Videolänk 
David Ulstein03Mölndals AIK 8.82q
Samuel Karlsson03Kongahälla AIK 9.02q
Alexander Carlsson03IK Orient 9.71
Felix Jordebrandt03Kongahälla AIK 9.74
Anton Bokesjö03Ullevi FK 9.79
Valdemar Jansson03Ullevi FK10.34

Försök heat 21 feb Videolänk 
Isak Helgesson03Örgryte IS 9.08q
Isak Stolpe03Sävedalens AIK 9.32q
Linus Pihl03Lerum Friidrott 9.41q
Sten Hagström03Örgryte IS 9.50q
Axel Nätstrand03Örgryte IS 9.59q
Philip Bayer03Mölndals AIK 9.62q
Thomson Brown03Mölndals AIK10.75

Försök heat 31 feb Videolänk 
Victor Hering03Ullevi FK 8.87q
Jacob Helgesson03Örgryte IS 9.07q
Agustin Hillmersson03IK Orient 9.37q
Simon Wikell03Mölndals AIK 9.44q
Oskar Delryd03IFK Göteborg 9.47q
Pontus Lundborg03Ullevi FK10.00

Försök heat 41 feb Videolänk 
Oliver Ellström03IF Göta Karlstad 8.81q
Oscar Persson03Mölndals AIK 9.57q
Gabriel Wennbom03Ullevi FK 9.57q
Oliver Glans03Ullevi FK 9.67
Casper Skepp03Sävedalens AIK 9.67
Sebastian Rekilä03Mölndals AIK10.51

Finalheat 11 feb Videolänk 
Oliver Ellström03IF Göta Karlstad 8.78
Isak Helgesson03Örgryte IS 8.82
Victor Hering03Ullevi FK 8.88
David Ulstein03Mölndals AIK 8.95
Isak Stolpe03Sävedalens AIK 9.01
Samuel Karlsson03Kongahälla AIK 9.02
Jacob Helgesson03Örgryte IS 9.18
Agustin Hillmersson03IK Orient 9.50

Finalheat 21 feb 
Oskar Delryd03IFK Göteborg 9.50
Oscar Persson03Mölndals AIK 9.51
Simon Wikell03Mölndals AIK 9.60
Axel Nätstrand03Örgryte IS 9.61
Philip Bayer03Mölndals AIK 9.63
Gabriel Wennbom03Ullevi FK 9.79
Linus Pihl03Lerum Friidrott 9.84
Sten Hagström03Örgryte ISej start


P12 600m
Finalheat 11 feb 
Fabian Haeffler03Mölndals AIK 1:46.631
Jacob Helgesson03Örgryte IS 1:50.232
Oliver Ellström03IF Göta Karlstad 1:50.623
Casper Skepp03Sävedalens AIK 1:58.506
Simon Wikell03Mölndals AIK 2:00.058
André Bengtsson03Majornas IK 2:01.509
Rasmus Haak03Stenungsunds FI 2:07.8411
Love Söderpalm03Örgryte IS 2:08.2412
Nils Thorin03Örgryte ISej start-

Finalheat 21 feb 
Alexander Carlsson03IK Orient 1:53.394
Oskar Delryd03IFK Göteborg 1:57.745
David Ulstein03Mölndals AIK 1:58.997
Oscar Persson03Mölndals AIK 2:04.8010
Axel Nätstrand03Örgryte IS 2:12.3813
Elliot Makrof Johansson03Majornas IK 2:16.5114
Hugo Falk03Majornas IK 2:29.4715
Anton Bokesjö03Ullevi FKej start-
Elliot Lillskog03Mölndals AIKej start-


P12 Höjd
1 feb 
Philip Bayer03Mölndals AIK140
Felix Petrov03Örgryte IS140
Agustin Hillmersson03IK Orient136
Jonathan Kjellgren03Mölndals AIK136
Isak Helgesson03Örgryte IS132
Jacob Helgesson03Örgryte IS132
Casper Skepp03Sävedalens AIK132
Victor Hering03Ullevi FK127
Oliver Ellström03IF Göta Karlstad127
Oskar Delryd03IFK Göteborg127
11 Pontus Lundborg03Ullevi FK127
12 David Ulstein03Mölndals AIK122
12 Linus Pihl03Lerum Friidrott122
14 Oliver Glans03Ullevi FK117
15 Samuel Karlsson03Kongahälla AIK117
16 Elliot Makrof Johansson03Majornas IK112
16 André Bengtsson03Majornas IK112
18 Alexander Carlsson03IK Orient112
19 Arvid Thor03Mölndals AIK106
19 Hugo Falk03Majornas IK106


P12 Längdzon
1 feb 
Oliver Ellström03IF Göta Karlstad4,60
Jonathan Kjellgren03Mölndals AIK4,54
Victor Hering03Ullevi FK4,47
Fabian Haeffler03Mölndals AIK4,37
David Ulstein03Mölndals AIK4,36
Jacob Helgesson03Örgryte IS4,35
Agustin Hillmersson03IK Orient4,32   4,27
Isak Helgesson03Örgryte IS4,32   4,17
Isak Stolpe03Sävedalens AIK4,16
10 Casper Skepp03Sävedalens AIK4,14
11 Samuel Karlsson03Kongahälla AIK4,01
12 Gabriel Wennbom03Ullevi FK3,97
13 Anton Bokesjö03Ullevi FK3,79
14 Philip Bayer03Mölndals AIK3,75
15 Pontus Lundborg03Ullevi FK3,72
16 Oliver Glans03Ullevi FK3,67
17 Simon Wikell03Mölndals AIK3,58
18 Valdemar Jansson03Ullevi FK3,26
19 André Bengtsson03Majornas IK3,20
20 Hugo Falk03Majornas IK2,94
21 Arvid Thor03Mölndals AIK2,90


P12 Kula3.0 kg
1 feb 
Elton Jonåker03Mölndals AIK8,28
Agustin Hillmersson03IK Orient7,65
Felix Jordebrandt03Kongahälla AIK7,59
David Ulstein03Mölndals AIK7,23
Arvid Thor03Mölndals AIK6,80
Victor Hering03Ullevi FK6,55
Sebastian Rekilä03Mölndals AIK6,23
Linus Pihl03Lerum Friidrott5,93
Pontus Lundborg03Ullevi FK5,91
10 Max Larsson03Lerum Friidrott5,32
11 Thomson Brown03Mölndals AIK4,92


P11 60m
Försök heat 11 feb Videolänk 
Isak Einarsson04Brattås CK 9.23q
Noah Pettersson04Lerum Friidrott 9.24q
Philip Karlsson04Majornas IK 9.60
Leo Carlsson04Bohus IF 9.81
Johannes Lundqvist04Ullevi FK 9.94
Jakob Johansson04Varbergs GIF10.05
August Holmberg04IF Kville10.83
Daniel Hultén04Sävedalens AIKej start

Försök heat 21 feb Videolänk 
Anderas Rydén04IFK Göteborg 9.01q
Tristan Heno04IFK Göteborg 9.05q
Ludvig Winberg04Mölndals AIK 9.21q
Nils Brakander04IFK Göteborg 9.26q
Elias Bogeryd Andersson04IF Kville10.07
Sebastian Björk04IFK Göteborg10.17
Carl Ekberg04Sävedalens AIK10.23
Jakob Lignercrona04Sävedalens AIK10.44

Försök heat 31 feb Videolänk 
Alex Apelgrim04Örgryte IS 8.94q
Casper Bergstrand04Stenungsunds FI 9.32q
Arvid Skepp04Sävedalens AIK 9.85
Jacob Asker04IF Kville10.14
Elliot Gustavsson04Örgryte IS10.18
Vilgot Thyrén04Lerum Friidrott10.29
Alan Salih04Ullevi FK10.89
Ruben Hollander04IF Kvilleej start

Final1 feb Videolänk 
Alex Apelgrim04Örgryte IS 8.81
Anderas Rydén04IFK Göteborg 8.87
Ludvig Winberg04Mölndals AIK 9.05
Tristan Heno04IFK Göteborg 9.09
Isak Einarsson04Brattås CK 9.26
Nils Brakander04IFK Göteborg 9.34
Noah Pettersson04Lerum Friidrott 9.39
Casper Bergstrand04Stenungsunds FI 9.43


P11 600m
Final1 feb 
Anderas Rydén04IFK Göteborg 1:59.14
Arvid Skepp04Sävedalens AIK 2:00.98
Oskar Davidsson04Varbergs GIF 2:03.08
Sixten Persson04Sävedalens AIK 2:03.70
Tristan Heno04IFK Göteborg2:05.36
Isak Einarsson04Brattås CK 2:08.69
Cesar Lindén04IF Kville 2:10.84
August Holmberg04IF Kville 2:20.93


P11 Höjd
1 feb 
Jakob Lignercrona04Sävedalens AIK127
Mats Ahlbom04Majornas IK127
Ludvig Winberg04Mölndals AIK122
Nils Brakander04IFK Göteborg122
Anderas Rydén04IFK Göteborg122
Leo Carlsson04Bohus IF117
Nils Blomstrand04IF Kville117
Elias Bogeryd Andersson04IF Kville117
Arvid Skepp04Sävedalens AIK117
Sixten Persson04Sävedalens AIK117
11 Holger Knight04Sävedalens AIK112
11 Daniel Hultén04Sävedalens AIK112
11 Noah Pettersson04Lerum Friidrott112
14 Cesar Lindén04IF Kville112
15 Vilgot Thyrén04Lerum Friidrott106
16 Sebastian Björk04IFK Göteborg106
17 Philip Karlsson04Majornas IK106


P11 Längdzon
1 feb 
Alex Apelgrim04Örgryte IS4,39
Nils Brakander04IFK Göteborg4,07
Mats Ahlbom04Majornas IK3,93
Tristan Heno04IFK Göteborg3,92
Jakob Lignercrona04Sävedalens AIK3,91
Alan Salih04Ullevi FK3,87
Arvid Skepp04Sävedalens AIK3,86
Ludvig Winberg04Mölndals AIK3,85
Oskar Davidsson04Varbergs GIF3,75
10 Philip Karlsson04Majornas IK3,67
11 Sixten Persson04Sävedalens AIK3,65
12 Leo Carlsson04Bohus IF3,64
13 Holger Knight04Sävedalens AIK3,63
14 Nils Blomstrand04IF Kville3,52
15 Carl Ekberg04Sävedalens AIK3,51
16 Jacob Asker04IF Kville3,45
17 Sebastian Björk04IFK Göteborg3,44
18 Johannes Lundqvist04Ullevi FK3,41
19 Elliot Gustavsson04Örgryte IS3,20
20 August Holmberg04IF Kville3,11


P11 Kula2.0 kg
1 feb 
Leo Carlsson04Bohus IF10,38
Aria Ben Said04Majornas IK9,69
Noah Pettersson04Lerum Friidrott8,94
Jacob Asker04IF Kville8,42
Jakob Johansson04Varbergs GIF7,39
Oskar Davidsson04Varbergs GIF6,88
Carl Ekberg04Sävedalens AIK6,70
Elliot Gustavsson04Örgryte IS6,61
Alan Salih04Ullevi FK6,40
10 Philip Karlsson04Majornas IK6,35
11 Jakob Lignercrona04Sävedalens AIK6,24
12 Johannes Lundqvist04Ullevi FK5,52


K 60m
Försök heat 131 jan 
Elin Östlund91KFUM Örebro 7.53q
Caroline Sandsjoe92Malmö AI 7.73q
Amanda Öberg96IK Ymer 7.90q
Astrid Glenner-Frandsen93Köbenhavns IF 8.05q
Elin Breig-Lindell95Hammarby IF 8.10
Lovisa Bauer92Tranås AIF 8.28
Anne Sofie Nexø89Sparta Atletik 8.38
Nellie Fransson97Ullevi FK 8.55

Försök heat 231 jan 
Khaddi Sagnia94Ullevi FK 7.51q
Emma Gällstedt96Gefle IF 7.75q
Estelle Montler91Ullevi FK 7.87q
Malin Olsson97Malmö AI 8.07q
Felicia Ascard96IFK Lund 8.21
Emma Vitale93Sparta Atletik 8.46
Eveliina Hiltunen95Ullevi FK 8.63

Försök heat 331 jan 
Caroline Larsson93IK Orient 7.62q
Oda Mohus97IL Runar 7.80q
Lisa Skagersten92Varbergs GIF 7.82q
Alexandra Eriksson96Ullevi FK 8.59
Jennika Larsson91IFK Lund 8.75
Victoria Vermeli97Sem IF 8.83
Hanna Wiss91KFUM ÖrebroDQ
Thea Haahr91Sparta Atletikej start

Försök heat 431 jan 
Ingvild Meinseth99Sørild IL 7.81q
Malin Roth95Kongahälla AIK 8.10
Rebecka Sellberg97Mölndals AIK 8.14
Laura Tølløse97Sparta Atletik 8.19
Vendela Rydbäck97Göteborgs KIK 8.20
Kristin Walkhed97Mölndals AIK 8.71
Elina Lanndalen97IK Ymerej start

Försök heat 531 jan 
Isabelle Pedersen92BUL 7.65q
Louise Liljeblad97Mölndals AIK 7.83q
Elina Palmquist91Ullevi FK 7.84q
Yasmin Jelassi96Hammarby IF 7.99q
Elsa Skagersten94Varbergs GIF 8.07
Astrid Mohus97IL Runar 8.20
Synne Frydenlund97Larvik 8.29

Finalheat 131 jan Videolänk 
Khaddi Sagnia94Ullevi FK 7.44
Elin Östlund91KFUM Örebro 7.48
Caroline Larsson93IK Orient 7.61
Caroline Sandsjoe92Malmö AI 7.67
Ingvild Meinseth99Sørild IL 7.72
Oda Mohus97IL Runar 7.79
Isabelle Pedersen92BUL 9.73
Emma Gällstedt96Gefle IFej start

Finalheat 231 jan Videolänk 
Louise Liljeblad97Mölndals AIK 7.80
Elina Palmquist91Ullevi FK 7.86
Estelle Montler91Ullevi FK 7.88
Lisa Skagersten92Varbergs GIF 7.88
Yasmin Jelassi96Hammarby IF 7.91
Amanda Öberg96IK Ymer 7.95
Astrid Glenner-Frandsen93Köbenhavns IF 8.01
Malin Olsson97Malmö AI 8.19


K 200m
Finalheat 131 jan 
Pernilla Nilsson92Malmö AI24.451
Daniella Busk93Malmö AI24.482
Linnea Killander93Malmö AIDQ-

Finalheat 231 jan 
Matilda Hellqvist93Ullevi FK24.493
Pernilla Tornemark85Malmö AI24.954
Ingvild Meinseth99Sørild IL25.537

Finalheat 331 jan 
Estelle Montler91Ullevi FK25.015
Rebecka Sellberg97Mölndals AIK25.588
Malin Roth95Kongahälla AIK26.7714

Finalheat 431 jan 
Lisa Skagersten92Varbergs GIF25.8011
Astrid Glenner-Frandsen93Köbenhavns IFDQ12
Liv Didi Pedersen97Köbenhavns IFDQ21

Finalheat 531 jan 
Elsa Skagersten94Varbergs GIF25.659
Nina Lundin95Göteborgs KIK25.7310
Synne Frydenlund97Larvik27.1017

Finalheat 631 jan 
Mia Stenvall90Ullevi FK26.7413
Astrid Mohus97IL Runar26.9515
Lisa Piscator97IFK Kristinehamn27.2819

Finalheat 731 jan 
Kristin Olofsson-Hoffman97Lerum Friidrott27.0416
Yasmin Jelassi96Hammarby IF27.2518
Emma Vitale93Sparta Atletik27.3920
Kristin Walkhed97Mölndals AIKej start-

Finalheat 831 jan 
Alexandra Eriksson96Ullevi FK28.2522
Vanessa Duarte90IFK Helsingborg28.9223
Victoria Vermeli97Sem IF29.3724
Linnéa Mossberg99IK Orientej start-

Finalheat 931 jan 


K 400m
31 jan 
Anne Sofie Kirkegaard98Sparta Atletik56.111
Johanna Holmén Svensson95Ullevi FK57.532
Vendela Rydbäck97Göteborgs KIK58.493
Josephine Risberg Thoor95IFK Helsingborg62.0712

31 jan 
Linnea Ivarsson94Lerum Friidrott58.844
Julia Törnblad97Mölndals AIK61.468
Karin Yterberg97IK Ymer61.6610
Amalia Westerlund96Sem IF62.7215

31 jan 
Gabrielle Wehlander96Göteborgs KIK60.646
Felicia Ascard96IFK Lund61.227
Sandra Carlsson92IK Ymer61.8911
Minda Langmoen95Ullevi FK62.4114

31 jan 
Hanne Retsloff98Hammarby IF64.3416
Heidi Huitula95Ullevi FK64.6617
Benedickte Myhre97Sem IF64.7218
Eveliina Hiltunen95Ullevi FK64.7919

31 jan 
Joseffa Keidser95Aarhus 1900 AM59.155
Hanna Bergqvist91Örgryte IS61.629
Alicia Nilsson98Stenungsunds FI62.3213
Vanessa Duarte90IFK Helsingborgej start-


K 800m
Finalheat 131 jan 
Malin Edland99Larvik 2:10.631
Linn Söderholm96Sävedalens AIK 2:15.442
Beatrice Brink99IF Kville 2:19.973
My Sänneskog96IFK Helsingborg 2:22.855
Sara Overgaard98IF Kville 2:23.066

Finalheat 231 jan 
Gaël de Coninck01Sävedalens AIK 2:21.484
Ester Torstenson96IK Orient 2:23.887
Wilma Nielsen01Sävedalens AIK 2:26.568
Judith Westerlund97Sem IF 2:39.669
Julia Nielsen01Sävedalens AIKej start-


K 3000m
Final31 jan 
Lisa Öhberg88Hälle IF10:01.12
Anette Lundqvist85Falkenbergs IK12:01.49


K Häck 60m84 cm
Försök heat 131 jan Videolänk 
Isabelle Pedersen92BUL 8.26q
Caroline Tegel90IF Göta Karlstad 8.65q
Amanda Holmberg98Lidköpings IS 8.65q
Maryann Andréasson92IF Göta Karlstad 8.73q
Mari Klaup90Ullevi FK 8.80q
Marie Caroline Vermund95Sparta Atletik 8.96q

Försök heat 231 jan Videolänk 
Amanda Öberg96IK Ymer 8.88q
Hanna Palmqvist96Mölndals AIK 8.92q
Oda Mohus97IL Runar 8.97
Lovisa Bauer92Tranås AIF 9.34
Lisa Piscator97IFK Kristinehamn 9.35
Anne Sofie Nexø89Sparta Atletik 9.69

Försök heat 331 jan Videolänk 
Frida Johansson95IF Göta Karlstad 9.34
Fanny Sandberg97Mölndals AIK 9.39
Karin Yterberg97IK Ymer 9.50
Dagny Olofsson-Hoffman97Lerum Friidrott 9.70
Frida Hansson97Stenungsunds FI10.00
Felicia Asplund96Hammarby IF10.52

Final31 jan Videolänk 
Isabelle Pedersen92BUL 8.18
Caroline Tegel90IF Göta Karlstad 8.59
Maryann Andréasson92IF Göta Karlstad 8.67
Marie Caroline Vermund95Sparta Atletik 8.74
Mari Klaup90Ullevi FK 8.77
Amanda Holmberg98Lidköpings IS 8.78
Amanda Öberg96IK Ymer 8.83
Hanna Palmqvist96Mölndals AIK 8.87


K Höjd
31 jan 
Barbara Szabo90Ungern184
Louise Ekman97Gefle IF177
Mari Klaup90Ullevi FK177
Ellen Ekholm96Ullevi FK174
Elina Lanndalen97IK Ymer161
Elin Johansson98IFK Kristinehamn161
Frida Johansson95IF Göta Karlstad156
Hanne Karlsson97IFK Kristinehamn156
Amalia Westerlund96Sem IF156
10 Camilla Rønning95Nittedal IL151
11 Frida Hansson97Stenungsunds FI151
12 Benedickte Myhre97Sem IF141


K Stav
31 jan 
Caroline Bonde Holm90Sparta Atletik415
Iben Høgh-Pedersen90Randers Atletik415
Lene Renée Jensen92Sparta Atletik395
Klara Mattsson97IK Orient395
Lene Retzius96BUL395
Josefin Herstedt98Hammarby IF395
Thea Nyberg92Örgryte IS385
Mira Guldbrandsen98Sparta Atletik345
Johanna Greger94Örgryte IS345
10 Lisa Piscator97IFK Kristinehamn330
Fanny Berglund88Göteborgs KIKX


K Längd
31 jan 
Nadia Akpana Assa95BUL6,19
Martha Traoré95Sparta Atletik5,92
Hanna Wiss91KFUM Örebro5,79
Laura Tølløse97Sparta Atletik5,65
Kamila Pietruszka94Göteborgs KIK5,42
Fanny Sandberg97Mölndals AIK5,37
Johanna Carlsson94IFK Helsingborg5,36
Johanna Aalto89IF Kville5,34
Emma Beiter Bomme98Sparta Atletik5,28   5,21
10 Malin Olsson97Malmö AI5,28   3,70
11 Amanda Holmberg98Lidköpings IS5,21
12 Sarah Nordin97Ullevi FK4,97
13 Astrid Mohus97IL Runar4,84
14 Dagny Olofsson-Hoffman97Lerum Friidrott4,71
15 Victoria Vermeli97Sem IF4,19


K Tresteg
31 jan 
Janne Nielsen93Aarhus 1900 AM12,34
Desirée Lindén76Ullevi FK11,40
Kamila Pietruszka94Göteborgs KIK11,37
Maren Høgberget89Sparta Atletik11,26
Johanna Konseleus95Ullevi FK11,12
Sofie Hallman92Ullevi FK11,02
Victoria Jacobsson97Ullevi FK10,78
Martina Appel96IF Göta Karlstad10,66


K Kula4.0 kg
31 jan 
Agnes Larsson97IF Göta Karlstad15,12
Camilla Rønning95Nittedal IL12,87
Frida Johansson95IF Göta Karlstad12,13
Mia Callenberg89Lerum Friidrott10,42
Anette Sollien Nicolaisen97Horten Friidrett9,85
Elin Johansson97Lerum Friidrott8,56
Marianne Selnæs95Larvik7,12
Anne Maren Velo97Larvik7,00


K Vikt9.08 kg
31 jan 
Felicia Hast93IFK Lund16,12
Lina Hallberger97IK Ymer14,90
Stephanie Ericsson93Ullevi FK14,84
Fanny Leandersson97Ullevi FK12,87
Lovisa Snygg97Ullevi FK11,66
Anette Sollien Nicolaisen97Horten Friidrett10,48
Marianne Selnæs95Larvik9,18
Anne Maren Velo97Larvik6,00


F17 60m
Försök heat 131 jan 
Kaja Rolfsen99Larvik 8.14q
Evelina Olsson98IK Orient 8.16q
Felicia Sjöblom99IK Orient 8.22q
Della Månsson99Örgryte IS 8.24q
Linnéa Mossberg99IK Orient 8.67
Isabelle Melin98IF Kville 8.79
Hanna Wingdén99Göteborgs KIK 8.96
Elin Johansson98IFK Kristinehamnej start

Försök heat 231 jan 
Amanda Holmberg98Lidköpings IS 8.00q
Judith Wagersten98Falkenbergs IK 8.14q
Hanne Retsloff98Hammarby IF 8.32
Mathilda Fogelberg99Örgryte IS 8.56
Lotta Laurin99Hammarby IF 8.56
Tonje Mørken98Tønsberg FIKDQ
Tess Hertz-Saebbö98Göteborgs KIKej start

Försök heat 331 jan 
Minna Svärd98IF Göta Karlstad 8.02q
Lisa Dahlström99IK Orient 8.06q
Tonje Nedberg99IL Sandvin 8.29q
Jennifer Karlsson99Hammarby IF 8.36
Lisa Åhlström98Mölndals AIK 8.48
Wilma Olsson99Göteborgs KIK 8.49
Wilma Eriksson99IK Ymer 8.81
Sara Molnar98Mölndals AIK 9.06

Försök heat 431 jan 
Alexandra Larsson98IF Göta Karlstad 7.96q
Hanna Kapell98Hammarby IF 7.98q
Victoria Sandsjoe98IF Göta Karlstad 8.00q
Caroline Nilsson99Göteborgs KIK 8.14q
Alice Dahlemar99Mölndals AIK 8.58
Helene Eirin Stokke99Sem IF 8.59
Lina Toremark99Örgryte IS 9.02

Försök heat 531 jan 
Maria Selck99Sparta Atletik 8.14q
Therese Skyttermoen99Lillehammer IF 8.22q
Amanda Grefstad Frøynes98Sem IF 8.22q
Sandra Ottosson98Falkenbergs IK 8.55
My Samuelsson98Hammarby IF 8.72
Iselin Ween Rustad99IF Hellasej start

Finalheat 131 jan 
Alexandra Larsson98IF Göta Karlstad 7.84
Lisa Dahlström99IK Orient 7.94
Hanna Kapell98Hammarby IF 7.96
Victoria Sandsjoe98IF Göta Karlstad 7.97
Minna Svärd98IF Göta Karlstad 8.02
Maria Selck99Sparta Atletik 8.03
Amanda Holmberg98Lidköpings IS 8.11
Kaja Rolfsen99Larvik 8.16

Finalheat 231 jan 
Judith Wagersten98Falkenbergs IK 8.09
Caroline Nilsson99Göteborgs KIK 8.18
Evelina Olsson98IK Orient 8.19
Felicia Sjöblom99IK Orient 8.22
Therese Skyttermoen99Lillehammer IF 8.23
Della Månsson99Örgryte IS 8.23
Tonje Nedberg99IL Sandvin 8.27
Amanda Grefstad Frøynes98Sem IFej start


F17 200m
Finalheat 11 feb 
Hanna Kapell98Hammarby IF26.145
Hanne Retsloff98Hammarby IF27.5515
Lotta Laurin99Hammarby IF28.5620
Felicia Asplund96Hammarby IF31.0126

Finalheat 21 feb 
Minna Svärd98IF Göta Karlstad25.651
Anne Sofie Kirkegaard98Sparta Atletik25.772
Malin Edland99Larvik26.486
Therese Skyttermoen99Lillehammer IF26.649

Finalheat 31 feb 
Emelie Rantzow98IK Ymer25.853
Amanda Grefstad Frøynes98Sem IF26.134
Madeleine Söderlund99Lerum Friidrott26.567
Victoria Sandsjoe98IF Göta Karlstadej start-

Finalheat 41 feb 
Kaja Rolfsen99Larvik26.578
Tonje Mørken98Tønsberg FIK27.2013
Felicia Sjöblom99IK Orient27.3014
Alva Murtoniemi Gräbel99Örgryte IS27.9418

Finalheat 51 feb 
Vendela Rydbäck97Göteborgs KIK26.17u.t.
Gabrielle Wehlander96Göteborgs KIK26.82u.t.
Johanna Andersson99Lerum Friidrott27.0210
Ida Bengtsson98Falkenbergs IK27.8617

Finalheat 61 feb 
Alicia Nilsson98Stenungsunds FI27.6816
Helene Eirin Stokke99Sem IF28.2719
Isabelle Melin98IF Kville28.8121
Hanna Wingdén99Göteborgs KIK29.0522

Finalheat 71 feb 
Martina Winberg99Mölndals AIK27.1011
Sara Molnar98Mölndals AIK29.5424
Astrid Styrvold98Larvik29.9425

Finalheat 81 feb 
Tonje Nedberg99IL Sandvin27.1312
Judith Westerlund97Sem IF29.3623
Mille Tidemandsen99Sem IF31.9327


F17 400m
Final1 feb 
 Synne Frydenlund97Larvik65.86u.t.
 Madeleine Björlin-Delmar96IFK Göteborg58.83u.t.
Linnea Isaksson98Falkenbergs IK63.45


F17 1500m
Final1 feb Videolänk 
Alice Greberg98Mölndals AIK 5:07.55
Alicia Nilsson98Stenungsunds FI 5:18.38


F17 Häck 60m76 cm
Försök heat 131 jan Videolänk 
Amanda Holmberg98Lidköpings IS 8.57q
Tess Hertz-Saebbö98Göteborgs KIK 8.89q
Maria Selck99Sparta Atletik 9.05q
Emelie Rantzow98IK Ymer 9.06q
Amanda Grefstad Frøynes98Sem IF 9.09q
Minna Svärd98IF Göta Karlstad 9.17q
Emma Söderström98Göteborgs KIK 9.26q

Försök heat 231 jan Videolänk 
Mathilda Fogelberg99Örgryte IS 9.46q
Astrid Lees99Brattås CK 9.56q
Alva Murtoniemi Gräbel99Örgryte IS 9.66q
Iselin Ween Rustad99IF Hellas 9.67q
Tonje Nedberg99IL Sandvin 9.69q
Sandra Ottosson98Falkenbergs IK 9.81
Maja Lundmark99Hammarby IFbröt

Försök heat 331 jan Videolänk 
Hanna Kapell98Hammarby IF 8.95q
Emma Beiter Bomme98Sparta Atletik 9.04q
Anna Påsse99Göteborgs KIK 9.74
Judith Sjöman99Örgryte IS 9.91
Lotta Laurin99Hammarby IF 9.96
Hanna Wingdén99Göteborgs KIK10.07
Sara Molnar98Mölndals AIK10.82

Försök heat 431 jan Videolänk 
Pernilla Hansson98Hammarby IF 9.02q
Alexandra Larsson98IF Göta Karlstad 9.05q
Jennifer Karlsson99Hammarby IF 9.70
My Samuelsson98Hammarby IF 9.87
Ylva Jakobsson98Hammarby IFbröt
Isabella Engström99Hammarby IFbröt

Finalheat 131 jan Videolänk 
Amanda Holmberg98Lidköpings IS 8.64
Tess Hertz-Saebbö98Göteborgs KIK 8.78
Hanna Kapell98Hammarby IF 8.81
Maria Selck99Sparta Atletik 8.95
Pernilla Hansson98Hammarby IF 9.02
Alexandra Larsson98IF Göta Karlstad 9.05
Emma Beiter Bomme98Sparta Atletik 9.09
Emelie Rantzow98IK Ymerej start

Finalheat 231 jan Videolänk 
Amanda Grefstad Frøynes98Sem IF 9.11
Mathilda Fogelberg99Örgryte IS 9.44
Tonje Nedberg99IL Sandvin 9.45
Alva Murtoniemi Gräbel99Örgryte IS 9.58
Iselin Ween Rustad99IF Hellas 9.62
Astrid Lees99Brattås CK10.08
Emma Söderström98Göteborgs KIKej start
Minna Svärd98IF Göta Karlstadej start


F17 Höjd
31 jan 
Emma Söderström98Göteborgs KIK172
Filippa Gunnarsson99Laholms IF170
Elin Johansson98IFK Kristinehamn160
Anna Påsse99Göteborgs KIK160
Saga Sjöberg99Öresund FK160
Louise Wilhelmsson99IFK Halmstad160
Rosanna Cianelli99Hammarby IF156
Karen Høystad98Lillehammer IF156
Emelie Rantzow98IK Ymer156
10 Tonje Nedberg99IL Sandvin156
11 Judith Sjöman99Örgryte IS151
12 Maria Runneberger99Sävedalens AIK151
13 Wilma Eriksson99IK Ymer151
14 Astrid Styrvold98Larvik146
15 Jennifer Karlsson99Hammarby IF141


F17 Stav
1 feb 
Josefin Herstedt98Hammarby IF380
Minna Svärd98IF Göta Karlstad370
Maja Lundmark99Hammarby IF310
Rebecca Pettersson98Ullevi FK300


F17 Längd
1 feb 
Alexandra Larsson98IF Göta Karlstad5,69
Emelie Rantzow98IK Ymer5,47
Ida Bengtsson98Falkenbergs IK5,29
Amanda Grefstad Frøynes98Sem IF5,21
My Samuelsson98Hammarby IF5,18
Elin Johansson98IFK Kristinehamn4,93
Emma Söderström98Göteborgs KIK4,92
Ylva Jakobsson98Hammarby IF4,79
Miranda Sundberg98IK Ymer4,73
10 Miranda Widdgård99Hälle IF4,71
11 Elin Störholt98Mölndals AIK4,54
12 My Lindberg01Hammarby IF4,52
13 Felicia Asplund96Hammarby IF4,49
14 Vilma Hultström00Hammarby IF4,46
15 Lucy Björk Sambo01Hammarby IF4,42   4,38
16 Thelma Ilbäcken01Hammarby IF4,42   4,24
17 Tonje Mørken98Tønsberg FIK4,36
18 Rita Kristola Wiklund00Hammarby IF4,05
19 Isa Hausmann01Hammarby IF3,86


F17 Tresteg
31 jan 
Fatima Kone99Ullevi FK11,94
Lizzie Hager99Lerum Friidrott11,74
Pernilla Hansson98Hammarby IF11,28
Tess Hertz-Saebbö98Göteborgs KIK11,24
Tonje Mørken98Tønsberg FIK10,91
My Samuelsson98Hammarby IF10,79
Ylva Jakobsson98Hammarby IF10,51
Della Månsson99Örgryte IS10,36
Nora Hedin99IFK Halmstad10,32
10 Prescilia Bakuba98Ullevi FK10,18
11 Saga Sjöberg99Öresund FK9,93


F17 Kula3.0 kg
1 feb 
Elise Gravningen98IL Sandvin14,01
Rosanna Cianelli99Hammarby IF13,57
Hanna Borgemyr99Trollhättan FIK12,24
Jennifer Rudberg98IK Ymer12,12
Isabella Engström99Hammarby IF10,92
Emma Söderström98Göteborgs KIK10,57
Emelie Rantzow98IK Ymer10,30
Jennifer Karlsson99Hammarby IF9,27
Mille Tidemandsen99Sem IF8,39
10 Astrid Woxenius99Sävedalens AIK8,11
11 Isabelle Melin98IF Kville7,93


F17 Vikt7.26 kg
31 jan 
Luana Klaric Lundh99Göteborgs KIK12,85
Wilma Eriksson99IK Ymer12,83
Emma Johansson99Göteborgs KIK12,47
Isabella Engström99Hammarby IF11,01


F16 400m
Finalheat 11 feb 
Malin Edland99Larvik56.771
Caroline Nilsson99Göteborgs KIK58.832
Frida Johansson99Mölndals AIK59.763
Olivia Thorsgaard00Sparta Atletik59.824

Finalheat 21 feb 
Rebecca Strand99Örgryte IS61.206
Terese Nätstrand00Örgryte IS61.568
Anna Påsse99Göteborgs KIK62.409
Vilma Snygg99IK Ymer62.4910

Finalheat 31 feb 
Judith Sjöman99Örgryte IS61.015
Gaël de Coninck01Sävedalens AIK61.207
Stina Nyström99Örgryte IS65.4216

Finalheat 41 feb 
Linnea Bouroncle99Örgryte IS64.8613
Wilma Olsson99Göteborgs KIK65.1914
Emma Hamilton99Örgryte IS65.9517

Finalheat 51 feb 
Wilma Nielsen01Sävedalens AIK63.3411
Sara Dahlén00Lerum Friidrott64.4012
Ellinor Kleiven99Sävedalens AIK65.3715


F16 1500m
Final1 feb 
Beatrice Brink99IF Kville 4:56.52
Amanda Wennerström99Falkenbergs IK 5:17.31


F16 Längd
1 feb 
Lizzie Hager99Lerum Friidrott5,47
Judith Sjöman99Örgryte IS5,46
Caroline Nilsson99Göteborgs KIK5,40
Vilma Snygg99IK Ymer5,31
Johanna Andersson99Lerum Friidrott5,24
Rebecca Strand99Örgryte IS5,22
Alice Dahlemar99Mölndals AIK5,10
Sira Gassama01Hammarby IF4,90
Jennifer Karlsson99Hammarby IF4,84
10 Siri Lindvall01Hammarby IF4,79
11 Wilma Olsson99Göteborgs KIK4,72
12 Isabella Engström99Hammarby IF4,68
13 Felicia Sjöblom99IK Orient4,65
14 Lotta Laurin99Hammarby IF4,60
15 Della Månsson99Örgryte IS4,58
16 Hanna Wingdén99Göteborgs KIK4,57
17 Ella Raud01Hammarby IF4,56
18 Helene Eirin Stokke99Sem IF4,22
19 Maja Sjöholm01Hammarby IF4,18
20 Emma Hamilton99Örgryte IS4,15
21 Mille Tidemandsen99Sem IF4,08
22 Hedvig Aspegren01Hammarby IF4,01
23 Mikaela Enblad 01Hammarby IF4,00
24 Bitanya Kassaye01Hammarby IF3,72
25 Tekla Hulten01Hammarby IF3,57


F15 60m
Finalheat 11 feb Videolänk 
Claudia Belgrave00IK Ymer 7.98q
Terese Nätstrand00Örgryte IS 8.23q
Ebba Molinder00Mölndals AIK 8.26q
Elin Eriksson00IF Kville 8.77
Tindra Gramer00Hammarby IF 8.85
Nathalie Nyström00Örgryte IS 9.10
Emma Hiljemark00Mölndals AIK 9.48

Finalheat 21 feb Videolänk 
Greta Deltin00Hammarby IF 8.07q
Clara Augustsson00IK Ymer 8.27q
Sara Dahlén00Lerum Friidrott 8.52q
Maria Kinn Olsen00Larvik 8.65q
Matilda Hallström00Göteborgs KIK 8.71
Sonja Malmbratt00Göteborgs KIK 8.71
Elin Thorsson00IF Kville 8.72
Emilia von Hoffmann00Göteborgs KIK 9.02

Finalheat 31 feb Videolänk 
Julia Björkman00IF Kville 8.04q
Madeleine Winberg00Mölndals AIK 8.12q
Ide Ileso00Ullevi FK 8.51q
Vilma Hultström00Hammarby IF 8.69q
Kristelle Schepens00IF Kville 8.94
Nicole Mathiasson00IF Kville 9.11
Rita Kristola Wiklund00Hammarby IF 9.18
Matilda Almung00Göteborgs KIK 9.55

Finalheat 41 feb Videolänk 
Matilda Gustavsson00Tanums IF 8.13q
Linnea Wijk00Lerum Friidrott 8.28q
Signe Hedin00IK Ymer 8.54q
Invild Holst00Sandefjord 8.57q
Sofie Karlsson00Hammarby IF 8.63q
Embla Ingelman-Sundberg00Göteborgs KIK 8.94
Emma Green-Blomroos00Göteborgs KIK 8.97
Margrethe Lauritzen00Larvik 8.99

Finalheat 11 feb Videolänk 
Claudia Belgrave00IK Ymer 8.00
Greta Deltin00Hammarby IF 8.03
Julia Björkman00IF Kville 8.04
Matilda Gustavsson00Tanums IF 8.09
Madeleine Winberg00Mölndals AIK 8.14
Clara Augustsson00IK Ymer 8.21
Ebba Molinder00Mölndals AIK 8.26
Terese Nätstrand00Örgryte IS 8.28

Finalheat 21 feb Videolänk 
Linnea Wijk00Lerum Friidrott 8.19
Sofie Karlsson00Hammarby IF 8.55
Signe Hedin00IK Ymer 8.56
Invild Holst00Sandefjord 8.56
Ide Ileso00Ullevi FK 8.60
Sara Dahlén00Lerum Friidrott 8.61
Maria Kinn Olsen00Larvik 8.66
Vilma Hultström00Hammarby IFej start


F15 200m
Finalheat 11 feb 
Claudia Belgrave00IK Ymer25.931
Matilda Gustavsson00Tanums IF26.342
Madeleine Winberg00Mölndals AIK26.473
Josefine Tomine Eriksen00Larvik27.096

Finalheat 21 feb 
Terese Nätstrand00Örgryte IS26.814
Clara Augustsson00IK Ymer27.227
Olivia Thorsgaard00Sparta Atletik59.825
Sara Dahlén00Lerum Friidrott27.928

Finalheat 31 feb 
Invild Holst00Sandefjord28.029
Maria Kinn Olsen00Larvik28.1211
Natascha Jacobsen00Hvidovre Atletik28.3213
Ebba Jernmark-Burrows00Hälle IFej start-

Finalheat 41 feb 
Elin Eriksson00IF Kville28.3214
Naja Vinter00Helsingör IF28.4916
Vilma Hultström00Hammarby IF28.6117
Mathilde Jensen00Larvik30.6025

Finalheat 51 feb 
Ebba Molinder00Mölndals AIK28.4415
Sofie Karlsson00Hammarby IF28.8918
Embla Ingelman-Sundberg00Göteborgs KIK29.1220
Margrethe Lauritzen00Larvik29.3322

Finalheat 61 feb 
Jennifer Quick00IFK Lund29.0219
Rita Kristola Wiklund00Hammarby IF30.8127
Tindra Gramer00Hammarby IFDQ21§F4.2.9
Louise Duvling-Andersson00Ullevi FKej start-

Finalheat 71 feb 
Sonja Malmbratt00Göteborgs KIK28.0810
Matilda Hallström00Göteborgs KIK28.2612
Nathalie Nyström00Örgryte IS29.9424
Matilda Almung00Göteborgs KIK31.2728

Finalheat 81 feb 
Emma Green-Blomroos00Göteborgs KIK29.3823
Emilia von Hoffmann00Göteborgs KIK30.6526
Kajsa Rask00Kongahälla AIKej start-


F15 1000m
Final1 feb 
Josefine Tomine Eriksen00Larvik 3:04.17
Louise Duvling-Andersson00Ullevi FK 3:12.25
Matilda Hallström00Göteborgs KIK 3:15.88
Vilma Hultström00Hammarby IF 3:18.46
Mathilde Jensen00Larvik 3:21.87
Sofie Cedergrund01Göteborgs KIK 3:21.92
Kristin Johnson00IFK Helsingborg 3:25.32
Moa Thorin00Örgryte IS 3:31.42
Malena Ljungqvist Thoen00Göteborgs KIK 3:41.08
10 Linnéa Hovtun00Örgryte IS 3:56.16


F15 Häck 60m76 cm
Försök heat 131 jan 
Stina Gustavsson01Hammarby IF 8.90q
Madeleine Winberg00Mölndals AIK 9.35q
Terese Nätstrand00Örgryte IS 9.44q
Klara Rådbo01Hammarby IF 9.72q
Linn Hertz-Säbbö00Göteborgs KIK 9.92q
Filippa Söderström01Göteborgs KIK10.08q
Elin Thorsson00IF Kville10.10
Alice Kjellander00Göteborgs KIK10.14

Försök heat 231 jan Videolänk 
Julia Wennersten01IK Ymer 8.92q
Greta Deltin00Hammarby IF 9.39q
Elin Eriksson00IF Kville10.55
Ella Darrell01Lerum Friidrott10.58
Ida Elise Onsøien01Larvik10.67
Moa Ekdahl01Mölndals AIK15.05
Emma Andreasson00Göteborgs KIKej start

Final31 jan Videolänk 
Julia Wennersten01IK Ymer 8.71
Stina Gustavsson01Hammarby IF 8.75
Greta Deltin00Hammarby IF 9.17
Terese Nätstrand00Örgryte IS 9.22
Madeleine Winberg00Mölndals AIK 9.37
Linn Hertz-Säbbö00Göteborgs KIK 9.81
Klara Rådbo01Hammarby IF 9.87
Filippa Söderström01Göteborgs KIK 9.90


F15 Höjd
1 feb 
Linn Hertz-Säbbö00Göteborgs KIK165
Alexandra Schill00Mölndals AIK158
Emma Andreasson00Göteborgs KIK147
Malena Ljungqvist Thoen00Göteborgs KIK147
Märta Ekvall00IF Kville147
Alice Kjellander00Göteborgs KIK143


F15 Stav
1 feb 
Louise Duvling-Andersson00Ullevi FK300
Ebba Hager01Lerum Friidrott290
Ronja Bökmark01Lerum Friidrott270
Ella Raud01Hammarby IF255
Ella Darrell01Lerum Friidrott255
Anna Rönner00Ullevi FK240
Ida Elise Onsøien01Larvik200
Elin Hellquist01Sävedalens AIK200
Melissa Mansouri01Ullevi FK180
10 Alma Åberg01Lerum Friidrott160


F15 Längd
1 feb 
Linn Hertz-Säbbö00Göteborgs KIK5,03
Alice Kjellander00Göteborgs KIK4,98
Madeleine Winberg00Mölndals AIK4,93
Alexandra Schill00Mölndals AIK4,92   4,89
Clara Augustsson00IK Ymer4,92   4,73
Emma Andreasson00Göteborgs KIK4,70
Olivia Melby00Varbergs GIF4,68
Nathalie Nyström00Örgryte IS4,37   4,34
Ebba Molinder00Mölndals AIK4,37   4,28
10 Embla Ingelman-Sundberg00Göteborgs KIK4,34
11 Kristelle Schepens00IF Kville4,25
12 Ide Ileso00Ullevi FK4,08
13 Moa Thorin00Örgryte IS4,07
14 Jenny Kellnor00Örgryte IS4,03
15 Märta Ekvall00IF Kville4,00
16 Hedda Jagstedt00Göteborgs KIK3,86
17 Anna Rönner00Ullevi FK3,82
18 Margrethe Lauritzen00Larvik3,59
19 Sandra Sasaroga01IFK Göteborg3,54
20 Signe Hedin00IK Ymer2,89
Matilda Almung00Göteborgs KIKX


F15 Tresteg
31 jan 
Claudia Belgrave00IK Ymer10,73
Klara Rådbo01Hammarby IF10,67
Gaël de Coninck01Sävedalens AIK10,07
Natascha Jacobsen00Hvidovre Atletik10,04
Linn Hertz-Säbbö00Göteborgs KIK9,98
Filippa Söderström01Göteborgs KIK9,91
Moa Lindkvist01Mölndals AIK9,90
Ebba Hager01Lerum Friidrott9,47
Embla Ingelman-Sundberg00Göteborgs KIK9,41
10 Tindra Honnér01Örgryte IS9,40
11 Thelma Ilbäcken01Hammarby IF9,27
12 Alfrida Kilvik01IF Kville9,17
13 Ella Larsen01IFK Göteborg9,08
14 Isabella Willén01Mölndals AIK8,76
15 Lovisa Jansson01Ullevi FK8,47
16 Ellinor Hofgren01Mölndals AIK8,44
17 Sofia Andersson01Ullevi FK8,18
18 Tyra Andersen01Larvik7,83


F15 Kula3.0 kg
31 jan 
Vilma Engbe00Öresund FK10,70
Mia Lindberg00Öresund FK10,05
Claudia Belgrave00IK Ymer10,00
Linn Hertz-Säbbö00Göteborgs KIK9,75
Emma Andreasson00Göteborgs KIK9,22
Alice Kjellander00Göteborgs KIK8,25
Ebba Molinder00Mölndals AIK8,12
Rita Kristola Wiklund00Hammarby IF7,81
Emma Kling00IF Kville7,47
10 Tindra Gramer00Hammarby IF7,26
11 Vilma Hultström00Hammarby IF7,16


F15 Vikt7.26 kg
31 jan 
Vilma Engbe00Öresund FK13,02
Jennifer Quick00IFK Lund12,55
Mia Lindberg00Öresund FK11,10
Ebba Molinder00Mölndals AIK10,86
Elsa Lindén00Mölndals AIK10,81


F14 60m
Finalheat 11 feb Videolänk 
Ebba Magnusson01IFK Göteborg 8.45q
Klara Mattsson01Örgryte IS 8.49q
Anna Edwardsson01Mölndals AIK 8.53q
Line Söderpalm01Örgryte IS 8.61q
Alexandra Gullberg01Sävedalens AIK 8.91
Gaël de Coninck01Sävedalens AIK 8.97
Bitanya Kassaye01Hammarby IF 8.98

Finalheat 21 feb Videolänk 
Sofie Cedergrund01Göteborgs KIK 8.45q
Melissa Mansouri01Ullevi FK 8.54q
Elina Bergman01Brattås CK 8.55q
Wilma Nielsen01Sävedalens AIK 9.08
Sarah Andersson01Mölndals AIK 9.19
Emilie Thorstensen01Larvik 9.24
Hanna Wargklev01Majornas IK 9.68
Tilde Bjuremalm01Hammarby IFbröt

Finalheat 31 feb Videolänk 
Stina Gustavsson01Hammarby IF 7.96q
Thelma Ilbäcken01Hammarby IF 8.53q
Amilia Bolsø Mediaa01Sandefjord 8.73
Olivia Ek01Sävedalens AIK 8.93
Lovisa Jansson01Ullevi FK 8.96
Ellinor Hofgren01Mölndals AIK 9.17
Elise Aske01Larvik 9.60

Finalheat 41 feb Videolänk 
Julia Wennersten01IK Ymer 8.13q
Siri Lindvall01Hammarby IF 8.38q
My Lindberg01Hammarby IF 8.51q
Ellinor Aurell01Ängelholms IF 8.85
Tindra Honnér01Örgryte IS 9.13
Rebecca Wesström01Mölndals AIK 9.78
Elsa Behre01IFK Göteborgej start

Finalheat 51 feb Videolänk 
Sira Gassama01Hammarby IF 8.08q
Ella Raud01Hammarby IF 8.72q
Ronja Bökmark01Lerum Friidrott 8.83
Mikaela Enblad 01Hammarby IF 9.44
Isa Hausmann01Hammarby IF 9.44
Tekla Hulten01Hammarby IF 9.48
Elin Lüppert01Mölndals AIK 9.83

Finalheat 61 feb Videolänk 
Sandra Jonsson-Lorentsson01Örgryte IS 8.25q
Alfrida Kilvik01IF Kville 8.58q
Linn Lindberg01IF Rigor 8.88
Maja Sjöholm01Hammarby IF 8.95
Hedvig Aspegren01Hammarby IF 9.00
Lucy Björk Sambo01Hammarby IF 9.10
Ottilia Andersson01Mölndals AIK 9.55

Finalheat 11 feb Videolänk 
Stina Gustavsson01Hammarby IF 7.87
Julia Wennersten01IK Ymer 7.92
Sandra Jonsson-Lorentsson01Örgryte IS 8.30
Siri Lindvall01Hammarby IF 8.39
Sofie Cedergrund01Göteborgs KIK 8.42
Ebba Magnusson01IFK Göteborg 8.53
Klara Mattsson01Örgryte IS 8.57
Sira Gassama01Hammarby IFej start

Finalheat 21 feb Videolänk 
Melissa Mansouri01Ullevi FK 8.38
Alfrida Kilvik01IF Kville 8.54
Elina Bergman01Brattås CK 8.58
My Lindberg01Hammarby IF 8.59
Anna Edwardsson01Mölndals AIK 8.62
Thelma Ilbäcken01Hammarby IF 8.63
Line Söderpalm01Örgryte IS 8.67
Ella Raud01Hammarby IF 8.73


F14 200m
Finalheat 131 jan 
Stina Gustavsson01Hammarby IF26.431
Sandra Jonsson-Lorentsson01Örgryte IS26.792
Lovisa Nilsson-Edin02Mölndals AIK27.984
Sira Gassama01Hammarby IFej start-

Finalheat 231 jan 
Sofie Cedergrund01Göteborgs KIK27.583
Klara Mattsson01Örgryte IS28.045
Alfrida Kilvik01IF Kville28.046
Amilia Bolsø Mediaa01Sandefjord28.369

Finalheat 331 jan 
Wilma Nielsen01Sävedalens AIK28.277
Line Söderpalm01Örgryte IS28.348
Gaël de Coninck01Sävedalens AIK28.7013
Filippa Söderström01Göteborgs KIK29.2517

Finalheat 431 jan 
Julia Nielsen01Sävedalens AIK29.0014
Olivia Ek01Sävedalens AIK29.0515
Andrea Modin Engesæth01Sandefjord29.6220
Maja Sjöholm01Hammarby IF29.9723

Finalheat 531 jan 
Linnea Pihl01Lerum Friidrott29.5618
Josefine Afzelius01Mölndals AIK30.2724
Isa Hausmann01Hammarby IF30.3426
Kaja Pettersen01Larvikej start-

Finalheat 631 jan 
Corinne Wessman01IK Ymer29.5819
Ida Elise Onsøien01Larvik29.8421
Tindra Honnér01Örgryte IS30.7130
Elise Aske01Larvik33.2533

Finalheat 731 jan 
Ella Raud01Hammarby IF28.6312
Moa Lindkvist01Mölndals AIK29.0716
Alma Eriksson01IK Ymer29.9422
Hanna Afzelius01Mölndals AIK30.6528

Finalheat 831 jan 
Klara Rådbo01Hammarby IF28.7013
Mikaela Enblad 01Hammarby IF30.7731
Tekla Hulten01Hammarby IF31.8732
Bitanya Kassaye01Hammarby IFDQ27§F4.2.9

Finalheat 931 jan 
My Lindberg01Hammarby IF28.5210
Melissa Mansouri01Ullevi FK28.5411
Frida Gäbel01Göteborgs KIK30.3025
Hedvig Aspegren01Hammarby IFDQ29§F4.2.9


F14 1000m
Final1 feb 
Gaël de Coninck01Sävedalens AIK 3:06.77
Alexandra Gullberg01Sävedalens AIK 3:13.68
Ellinor Aurell01Ängelholms IF 3:16.17
Andrea Modin Engesæth01Sandefjord 3:17.75
Julia Nielsen01Sävedalens AIK 3:18.04
Ida Elise Onsøien01Larvik 3:21.54
Mathilda Hammarqvist01IF Kville 3:26.45
Ella Larsen01IFK Göteborgej start


F14 Höjd
1 feb 
Klara Rådbo01Hammarby IF161
Emmie Persson/Schöneberger01IFK Göteborg158
Stina Gustavsson01Hammarby IF158
Elina Bergman01Brattås CK155
Thelma Ilbäcken01Hammarby IF148
My Lindberg01Hammarby IF144
Moa Ekdahl01Mölndals AIK144
Isa Larsson01Bohus IF144
Lucy Björk Sambo01Hammarby IF144
10 Filippa Söderström01Göteborgs KIK144
11 Isa Hausmann01Hammarby IF144
12 Andrea Modin Engesæth01Sandefjord144
13 Ebba Magnusson01IFK Göteborg140
14 Sofia Andersson01Ullevi FK140
15 Josefine Afzelius01Mölndals AIK136
16 Elise Aske01Larvik131
16 Tyra Andersen01Larvik131


F14 Längd
1 feb 
Sandra Jonsson-Lorentsson01Örgryte IS4,75
Felicia Sellman01Göteborgs KIK4,70
Anna Edwardsson01Mölndals AIK4,61
Moa Lindkvist01Mölndals AIK4,59
Amilia Bolsø Mediaa01Sandefjord4,49
Cornelia Lindberg01Lerum Friidrott4,41
Linn Lindberg01IF Rigor4,25
Isa Larsson01Bohus IF4,23
Sofia Andersson01Ullevi FK4,09
10 Ebba Magnusson01IFK Göteborg4,06
11 Klara Mattsson01Örgryte IS4,05
12 Tindra Honnér01Örgryte IS4,03   4,00
13 Alexandra Gullberg01Sävedalens AIK4,03   3,21
14 Olivia Ek01Sävedalens AIK4,02
15 Alfrida Kilvik01IF Kville3,95
16 Wilma Nielsen01Sävedalens AIK3,94
17 Hanna Afzelius01Mölndals AIK3,90
18 Sarah Andersson01Mölndals AIK3,88
19 Lovisa Jansson01Ullevi FK3,80
20 Ellinor Hofgren01Mölndals AIK3,78
21 Ottilia Andersson01Mölndals AIK3,60
22 Mathilda Hammarqvist01IF Kville3,59
23 Elise Aske01Larvik3,54
24 Rebecca Wesström01Mölndals AIK3,53
Moa Ekdahl01Mölndals AIKX


F14 Kula3.0 kg
31 jan 
Corinne Wessman01IK Ymer11,62
Stina Gustavsson01Hammarby IF9,29
Isabella Willén01Mölndals AIK9,27
Kaja Pettersen01Larvik9,23
Molly Broback01Sävedalens AIK9,02
Ebba Hager01Lerum Friidrott8,98
Alma Eriksson01IK Ymer8,91
Sira Gassama01Hammarby IF8,44
My Lindberg01Hammarby IF8,05
10 Thelma Ilbäcken01Hammarby IF7,92
11 Filippa Isberg01Mölndals AIK7,86
12 Ella Darrell01Lerum Friidrott7,85
13 Emilie Thorstensen01Larvik7,60
14 Lucy Björk Sambo01Hammarby IF7,57
15 Tilde Bjuremalm01Hammarby IF7,35
16 Siri Lindvall01Hammarby IF7,12
17 Alfrida Kilvik01IF Kville6,86
18 Isa Hausmann01Hammarby IF6,78
19 Linnea Pihl01Lerum Friidrott6,61
20 Tekla Hulten01Hammarby IF6,47
21 Mikaela Enblad 01Hammarby IF6,29
22 Lovisa Jansson01Ullevi FK6,26
23 Bitanya Kassaye01Hammarby IF5,99
24 Hedvig Aspegren01Hammarby IF5,48


F13 60m
Finalheat 11 feb 
Lovisa Nilsson-Edin02Mölndals AIK 8.86q
Saranda Kryeziu02Larvik 8.93q
Sonya Mårtensson02Mölndals AIK 9.08q
Alexandra Milusic02Kongahälla AIK 9.27
Mikaela Svensson02Alingsås IF 9.38
Ebba Sköld02IF Kville 9.61
Andrea Åberg02Göteborgs KIK10.08

Finalheat 21 feb 
Cajsa Augustsson02IK Ymer 8.47q
Ebba Gustafsson02Mölndals AIK 9.00q
Sofia Ensberg02Sävedalens AIK 9.16q
Josefine Berglund02Mölndals AIK 9.40
Elise Svardal02Larvik 9.65
Olivia Zackrisson02IF Kville10.16
Eveline Wanhainen02IFK Göteborg10.20

Finalheat 31 feb 
Nike Wäljegård02Ullevi FK 8.77q
Evelina Hasselgren02IF Rigor 9.02q
Ellen Widmark02IFK Göteborg 9.17
Ebba Follin02Mölndals AIK 9.17
Alicia Nesbeth Carlensberg02Ullevi FK 9.26
Vera Hulth02Ullevi FK 9.28
Alicia Hessling02IF Kville10.46

Finalheat 41 feb 
Sarah Pettersson02Lerum Friidrott 8.92q
Ida Persson02IK Ymer 8.94q
Josefin Stridh02Mölndals AIK 8.97q
Tyra Emardson03IK Ymer 9.22
Astrid Berg02Ullevi FK 9.46
Anna Bengtsson02IF Kville 9.76
Sissela Brenne02IF Kville10.52

Finalheat 51 feb 
Tilda Adolfsson02Mölndals AIK 8.95q
Alva Larsson02Mölndals AIK 8.98q
Emilie Mathiesen02Majornas IK 8.98q
Linnea Ljung02Mölndals AIK 9.01q
My Hagström02IK Ymer 9.12q
Elin Dejke02Ullevi FK10.28
Johanna Normark02IF Kville10.41

Finalheat 11 feb Videolänk 
Cajsa Augustsson02IK Ymer 8.46
Nike Wäljegård02Ullevi FK 8.65
Lovisa Nilsson-Edin02Mölndals AIK 8.69
Saranda Kryeziu02Larvik 8.76
Josefin Stridh02Mölndals AIK 8.86
Sarah Pettersson02Lerum Friidrott 8.92
Tilda Adolfsson02Mölndals AIK 8.95
Ida Persson02IK Ymer 9.02

Finalheat 21 feb Videolänk 
Ebba Gustafsson02Mölndals AIK 8.95
Emilie Mathiesen02Majornas IK 8.98
Alva Larsson02Mölndals AIK 9.05
Evelina Hasselgren02IF Rigor 9.06
Sofia Ensberg02Sävedalens AIK 9.08
Sonya Mårtensson02Mölndals AIK 9.09
Linnea Ljung02Mölndals AIK 9.11
My Hagström02IK Ymerej start


F13 200m
Finalheat 131 jan 
Cajsa Augustsson02IK Ymer28.241
Nike Wäljegård02Ullevi FK28.332
Wendela Yhlen Graf02Lerum Friidrott29.333
Sonia Fors02Sävedalens AIK29.684

Finalheat 231 jan 
Ebba Åhman02IK Ymer29.715
Kajsa Karila02IFK Göteborg29.776
Ida Elvesson02Varbergs GIF30.058
Karin Tebelius03Lerum Friidrott30.2210

Finalheat 331 jan 
Ida Persson02IK Ymer30.4311
Sofia Ensberg02Sävedalens AIK30.6814
Johanna Stübner02Göteborgs KIK30.9117
Ebba Follin02Mölndals AIKej start-

Finalheat 431 jan 
Tilda Adolfsson02Mölndals AIK30.5912
Ebba Rössberger02Sävedalens AIK30.6513
Alma Helander02Sävedalens AIK31.2419
My Hagström02IK Ymerej start-

Finalheat 531 jan 
Saranda Kryeziu02Larvik30.109
Jennie Marie Hegelstad02Larvik30.9718
Andrea Åberg02Göteborgs KIK34.1023
Hilda Johnsson02IF Kville36.0924

Finalheat 631 jan 
Josefine Berglund02Mölndals AIK30.8916
Elise Svardal02Larvik31.6120
Frida Lundqvist02Mölndals AIK33.7022

Finalheat 731 jan 
Alicia Nesbeth Carlensberg02Ullevi FK29.777
Sonya Mårtensson02Mölndals AIK30.7715
Lisa Brann-Widén02Ullevi FK31.9821


F13 800m
Final1 feb 
Alva Strandberg02IFK Göteborg 2:29.75
Ebba Rössberger02Sävedalens AIK 2:40.56
Johanna Stübner02Göteborgs KIK 2:42.97


F13 Häck 60m68 cm
Försök heat 131 jan Videolänk 
Lovisa Nilsson-Edin02Mölndals AIK 9.97q
My Hagström02IK Ymer10.14q
Wendela Yhlen Graf02Lerum Friidrott10.27q
Ebba Follin02Mölndals AIK10.68q
Sonia Fors02Sävedalens AIK10.71q
Martina Olsson02IK Orient10.89
Felicia Nordahl Vieira03Göteborgs KIK11.79

Försök heat 231 jan 
Kajsa Karila02IFK Göteborg10.71q
Karin Tebelius03Lerum Friidrott10.92
Josefin Stridh02Mölndals AIK11.19
Johanna Sjögren02Göteborgs KIK11.61
Alva Strandberg02IFK Göteborg11.83
Hilda Johnsson02IF Kville12.88
Maja Högberg02Mölndals AIKej start

Försök heat 331 jan Videolänk 
Ebba Åhman02IK Ymer 9.91q
Nike Wäljegård02Ullevi FK10.04q
Saranda Kryeziu02Larvik10.98
Alma Helander02Sävedalens AIK11.40
Johanna Stübner02Göteborgs KIK11.48
Astrid Berg02Ullevi FK11.76
Lisa Brann-Widén02Ullevi FK12.53

Final31 jan Videolänk 
Lovisa Nilsson-Edin02Mölndals AIK 9.83
Ebba Åhman02IK Ymer 9.84
My Hagström02IK Ymer 9.95
Nike Wäljegård02Ullevi FK10.11
Wendela Yhlen Graf02Lerum Friidrott10.51
Sonia Fors02Sävedalens AIK10.73
Kajsa Karila02IFK Göteborg10.75
Ebba Follin02Mölndals AIK10.79


F13 Höjd
1 feb 
Lovisa Nilsson-Edin02Mölndals AIK151
My Hagström02IK Ymer148
Saranda Kryeziu02Larvik145
Ebba Gustafsson02Mölndals AIK141
Ebba Åhman02IK Ymer137
Ronja Stephansen02IF Rigor137
Thea Fagerström02Mölndals AIK133
Moa Dahlsjö02Göteborgs KIK133
Elin Bille Köhler02IF Rigor133
Linnea Ljung02Mölndals AIK133
11 Ida Bäckman02Varbergs GIF133
12 Ebba Follin02Mölndals AIK128
13 Emma Lööv02IF Rigor123
14 Emma Andersson02IK Ymer118


F13 Stav
1 feb 
Vanna Darrell03Lerum Friidrott230
Willhelmina Gustafsson02Sävedalens AIK190
Ebba Gustafsson02Mölndals AIK170
Eveline Wanhainen02IFK GöteborgX


F13 Längdzon
1 feb 
Ida Persson02IK Ymer4,82
Lovisa Nilsson-Edin02Mölndals AIK4,67
Cajsa Augustsson02IK Ymer4,57
Nike Wäljegård02Ullevi FK4,55
Ebba Åhman02IK Ymer4,52   4,46
Saranda Kryeziu02Larvik4,52   4,45
Vera Hulth02Ullevi FK4,37
My Hagström02IK Ymer4,34
Ebba Gustafsson02Mölndals AIK4,24
10 Alice Rasmusson02Örgryte IS4,15
11 Josefin Stridh02Mölndals AIK4,14
12 Mikaela Svensson02Alingsås IF4,08
13 Alva Larsson02Mölndals AIK4,06   4,06
14 Moa Dahlsjö02Göteborgs KIK4,06   3,99
15 Sarah Pettersson02Lerum Friidrott4,06   3,97
16 Sonya Mårtensson02Mölndals AIK3,95   3,82
17 Lisa Brann-Widén02Ullevi FK3,95   3,59
18 Alexandra Milusic02Kongahälla AIK3,94
19 Elin Bille Köhler02IF Rigor3,93   3,88
20 Elise Svardal02Larvik3,93   3,74
21 Evelina Hasselgren02IF Rigor3,90
22 Tilda Adolfsson02Mölndals AIK3,87
23 Johanna Sjögren02Göteborgs KIK3,86   3,84
24 Ellen Widmark02IFK Göteborg3,86   3,75
25 Alicia Nesbeth Carlensberg02Ullevi FK3,85
26 Ella Leth02IFK Göteborg3,76
27 Jennie Marie Hegelstad02Larvik3,74
28 Ebba Sköld02IF Kville3,69   3,59
29 Anna Bengtsson02IF Kville3,69   3,56
30 Thea Fagerström02Mölndals AIK3,68   3,60
31 Elin Dejke02Ullevi FK3,68   3,54
32 Wilma Ruf02Mölndals AIK3,67
33 Emma Lööv02IF Rigor3,66
34 Elin Gustafsson02Göteborgs KIK3,62
35 Josefine Berglund02Mölndals AIK3,59
36 Olivia Zackrisson02IF Kville3,42
37 Emma Andersson02IK Ymer3,38
38 Johanna Normark02IF Kville3,29
39 Sissela Brenne02IF Kville3,23
40 Alicia Hessling02IF Kville3,17


F13 Trestegzon
31 jan 
Wendela Yhlen Graf02Lerum Friidrott9,85
Alice Rasmusson02Örgryte IS8,94
Martina Olsson02IK Orient8,88
Ida Elvesson02Varbergs GIF8,69
Elsa Törnvall03Mölndals AIK8,66
Alexandra Milusic02Kongahälla AIK8,54
Lisa Brann-Widén02Ullevi FK8,39
Elin Pettersson03IFK Göteborg8,26
Elin Dejke02Ullevi FK8,02


F13 Kula2.0 kg
31 jan 
Cajsa Augustsson02IK Ymer10,81
Elin Bille Köhler02IF Rigor9,45
Wendela Yhlen Graf02Lerum Friidrott9,26
Ebba Rössberger02Sävedalens AIK8,82
Sonya Mårtensson02Mölndals AIK8,78
My Hagström02IK Ymer8,55
Tilda Adolfsson02Mölndals AIK7,65
Isabel Persson02Angereds IS7,63
Linnea Ljung02Mölndals AIK7,56
10 Elise Svardal02Larvik7,40
11 Josefine Berglund02Mölndals AIK6,93
12 Alexandra Milusic02Kongahälla AIK6,92
13 Emma Lööv02IF Rigor6,89
14 Alva Strandberg02IFK Göteborg6,72


F12 60m
Finalheat 11 feb Videolänk 
Alicia Eliasson03Lerum Friidrott 9.17q
Calista Ezeh03IF Kville 9.23q
Elin Olausson03IK Orient 9.26q
Elin Pettersson03IFK Göteborg 9.36q
Alva Skjeseth03IK Ymer 9.45
Anna Constantinescu03Göteborgs KIK 9.60
Ella Vilhelmsson03Mölndals AIK10.00
Emilia Hejde03Lerum Friidrottej start
Hanna Wingdén99Göteborgs KIKej start

Finalheat 21 feb Videolänk 
Sandra Åberg03Göteborgs KIK 8.90q
Moa Sellman03Mölndals AIK 9.11q
Eleonora Alinder03Mölndals AIK 9.25q
Lovisa Agfors03Bohus IF 9.50
Klara Kindblom03IFK Göteborg 9.57
Frida Eriksson Jerkhag03IF Rigor 9.76
Nadine Mujkic03Ullevi FK10.06
Emma Jelic03IK Ymerej start

Finalheat 31 feb Videolänk 
Ella Oddhammar03Ullevi FK 9.16q
Lillan Kilvik03IF Kville 9.54
Olivia Bissette03Mölndals AIK 9.61
Frida Palmqvist03Mölndals AIK 9.67
Filippa Zäll03Ängelholms IF 9.87
Alva Bengtström03Örgryte IS 9.88
Alva Ström03Ullevi FKej start
Inez Åsenlund03IFK Göteborgej start

Finalheat 41 feb Videolänk 
Felicia Nordahl Vieira03Göteborgs KIK 9.05q
Nicole Dinu03IF Kville 9.66
Elin Tegnér03Lerum Friidrott 9.68
Tilda Holmqvist03Ullevi FK 9.73
Ella Berg03IK Orient 9.89
Linn Johansson03Örgryte IS10.11
Hilma Hyttfors03Majornas IK11.44
Tyra Emardson03IK Ymerej start

Finalheat 51 feb Videolänk 
Karin Tebelius03Lerum Friidrott 8.94q
Vera Malmbratt03Mölndals AIK 9.03q
Klara Malmqvist03IF Kville 9.33q
Antonia Bozic03Majornas IK 9.39q
Sofia Björkman03IF Kville 9.45
Tilda Kihlström03Varbergs GIF 9.64
Anna Duvemar03Göteborgs KIK 9.94
Ellen Haile03Ullevi FKej start

Finalheat 61 feb Videolänk 
Sofie Hammarström03Örgryte IS 8.99q
Liv Nilsander03Varbergs GIF 9.24q
Tuva Dahlgren03Lerum Friidrott 9.34q
Matilda Thorsson03IF Kville 9.41
Maja Nilsson03Varbergs GIF 9.90
Klara Sander03Mölndals AIK10.14
Juliana de Carvalho03Ullevi FK10.22
Eva Yousef03Ullevi FK10.58

Finalheat 11 feb Videolänk 
Sandra Åberg03Göteborgs KIK 8.83
Karin Tebelius03Lerum Friidrott 8.94
Sofie Hammarström03Örgryte IS 8.97
Moa Sellman03Mölndals AIK 9.02
Vera Malmbratt03Mölndals AIK 9.06
Felicia Nordahl Vieira03Göteborgs KIK 9.11
Ella Oddhammar03Ullevi FK 9.20
Alicia Eliasson03Lerum Friidrott 9.25

Finalheat 21 feb Videolänk 
Klara Malmqvist03IF Kville 9.00
Elin Olausson03IK Orient 9.15
Calista Ezeh03IF Kville 9.26
Eleonora Alinder03Mölndals AIK 9.33
Elin Pettersson03IFK Göteborg 9.38
Tuva Dahlgren03Lerum Friidrott 9.41
Antonia Bozic03Majornas IK 9.48
Liv Nilsander03Varbergs GIFej start


F12 600m
Finalheat 11 feb 
Nellie Nygren03Sävedalens AIK 2:02.993
Klara Kindblom03IFK Göteborg 2:03.514
Felicia Storm-Karlén03Lidköpings IS 2:04.435
Eleonora Alinder03Mölndals AIK 2:06.368
Irma Törngård03Hälle IF 2:06.999
Frida Palmqvist03Mölndals AIK 2:09.1511
Emilia Hultgren03Örgryte IS 2:21.0813
Juliana de Carvalho03Ullevi FK 2:21.7414

Finalheat 21 feb 
Karin Tebelius03Lerum Friidrott 1:57.331
Sandra Åberg03Göteborgs KIK 1:58.282
Klara Malmqvist03IF Kville 2:04.586
Alva Skjeseth03IK Ymer 2:04.807
Tilda Holmqvist03Ullevi FK 2:07.0410
Ella Vilhelmsson03Mölndals AIK 2:18.0112


F12 Höjd
1 feb 
Alicia Eliasson03Lerum Friidrott132
Tuva Dahlgren03Lerum Friidrott127
Olivia Bissette03Mölndals AIK127
Maja Nilsson03Varbergs GIF127
Alicia Delgado-Östergaard03Varbergs GIF127
Frida Eriksson Jerkhag03IF Rigor122
Ella Oddhammar03Ullevi FK122
Lovisa Agfors03Bohus IF122
Irma Törngård03Hälle IF122
10 Nellie Nygren03Sävedalens AIK122
11 Antonia Bozic03Majornas IK117
12 Tilda Kihlström03Varbergs GIF117
13 Vanna Darrell03Lerum Friidrott117
14 Anna Duvemar03Göteborgs KIK117
15 Ella Berg03IK Orient112
16 Felicia Nordahl Vieira03Göteborgs KIK106
17 Klara Larsson03Majornas IK106
18 Eva Yousef03Ullevi FK106
Tilda Holmqvist03Ullevi FKX


F12 Längdzon
1 feb 
Moa Sellman03Mölndals AIK4,54
Liv Nilsander03Varbergs GIF4,26
Alicia Eliasson03Lerum Friidrott4,21
Elin Pettersson03IFK Göteborg4,20
Sandra Åberg03Göteborgs KIK4,16
Anna Svarfvar03Mölndals AIK4,14
Tyra Emardson03IK Ymer4,13
Klara Malmqvist03IF Kville4,12
Tuva Dahlgren03Lerum Friidrott4,11
10 Anna Constantinescu03Göteborgs KIK4,10
11 Frida Eriksson Jerkhag03IF Rigor4,05
12 Ella Oddhammar03Ullevi FK4,04
13 Sofia Björkman03IF Kville4,02   4,00
14 Filippa Zäll03Ängelholms IF4,02   3,98
15 Tilda Kihlström03Varbergs GIF4,00
16 Irma Törngård03Hälle IF3,99
17 Klara Larsson03Majornas IK3,95
18 Eleonora Alinder03Mölndals AIK3,92
19 Alicia Delgado-Östergaard03Varbergs GIF3,91
20 Nellie Nygren03Sävedalens AIK3,88
21 Lillan Kilvik03IF Kville3,87   3,71
22 Maja Nilsson03Varbergs GIF3,87   3,32
23 Nicole Dinu03IF Kville3,85   3,82
24 Matilda Thorsson03IF Kville3,85   3,78
25 Klara Kindblom03IFK Göteborg3,83
26 Olivia Bissette03Mölndals AIK3,81
27 Elin Tegnér03Lerum Friidrott3,80   3,77
28 Alva Lundberg03IFK Göteborg3,80   3,58
29 Felicia Nordahl Vieira03Göteborgs KIK3,78
30 Elin Olausson03IK Orient3,73
31 Tilda Holmqvist03Ullevi FK3,68
32 Antonia Bozic03Majornas IK3,67
33 Nadine Mujkic03Ullevi FK3,66
34 Anna Duvemar03Göteborgs KIK3,65
35 Eva Yousef03Ullevi FK3,58
36 Felicia Storm-Karlén03Lidköpings IS3,57
37 Alexandra Torgersson03IF Kville3,56
38 Ella Berg03IK Orient3,39
39 Linn Johansson03Örgryte IS3,17
40 Emilia Hejde03Lerum Friidrott3,16
41 Hilma Hyttfors03Majornas IK2,89
42 Clara Nenow03Mölndals AIK2,27


F12 Kula2.0 kg
1 feb 
Linnea Persson03Bohus IF8,91
Vanna Darrell03Lerum Friidrott8,22
Nova Jonåker03Mölndals AIK7,77
Olivia Bissette03Mölndals AIK7,76
Tyra Emardson03IK Ymer7,72
Emilia Hejde03Lerum Friidrott7,68
Liv Nilsander03Varbergs GIF7,61
Nicole Dinu03IF Kville7,46
Alicia Delgado-Östergaard03Varbergs GIF7,34
10 Filippa Zäll03Ängelholms IF7,33
11 Alexandra Torgersson03IF Kville7,28
12 Lillan Kilvik03IF Kville7,27
13 Klara Sander03Mölndals AIK6,68
14 Tuva Dahlgren03Lerum Friidrott6,66
15 Klara Larsson03Majornas IK6,18
16 Alicia Eliasson03Lerum Friidrott5,74
17 Alva Bengtström03Örgryte IS5,44
18 Clara Nenow03Mölndals AIK5,12


F11 60m
Finalheat 11 feb Videolänk 
Ida Sjöberg04Mölndals AIK 9.29q
Moa Gustafsson04Göteborgs KIK 9.47q
Emelie Brattberg04Mölndals AIK 9.94q
Malva Larsson04IFK Göteborg10.13
Tyra Wikestam04Örgryte IS10.23
Linnea Folkow04Göteborgs KIK10.35
Amanda Ehn04IK Ymer10.42
Therese Wennergren04Lerum Friidrott10.63

Finalheat 21 feb Videolänk 
Elin Molinder04Mölndals AIK 9.31q
Ella Högberg04Mölndals AIK 9.60q
Sofia Nordfjell04IFK Göteborg 9.95q
Alma Holmberg04IK Ymer10.18
Ida Pappila04IF Kville10.34
Rebecca Nissmark04Lerum Friidrott10.62
Matilda Bergqvist04Lerum Friidrott10.83

Finalheat 31 feb Videolänk 
Saga Provci04IFK Göteborg 9.47q
Ellen Fröberg04Göteborgs KIK 9.69q
Elsa Wållgren04Lerum Friidrott 9.96q
Ebba Sjöberg04IK Ymer10.33
Karin Borglin04Sävedalens AIK10.52
Elise Anderlund04Majornas IK10.82
Vilma Eliasson04IF Kville11.44

Finalheat 41 feb Videolänk 
Gabriella Milusic04Kongahälla AIK 9.16q
Abigail Bläsberg04Majornas IK 9.47q
Ellen Hansson04Lerum Friidrott 9.72q
Malin Prytz04Bohus IF10.07
Tyra Rydén04IFK Göteborg10.33
Tilda Mjörnell04Ullevi FK10.47
Maryam Moradianpoor04Ullevi FK12.04

Finalheat 51 feb Videolänk 
Emilia Åström04Mölndals AIK 9.69q
Jennifer Willén04Mölndals AIK10.09
Agnes Hallbjörner04Ullevi FK10.15
Isabel Lessmark04IFK Göteborg10.18
Ellen Widengren04Göteborgs KIK10.18
Matilda Drakenås04Örgryte IS10.55
Fanny Vulin04IF Kville11.08
Nathalie Ahlgren04Lerum Friidrott13.65

Finalheat 61 feb Videolänk 
Agnes Frimannsson04Sävedalens AIK 9.31q
Sofia Wallin04Varbergs GIF 9.35q
Aicha Koné04Ullevi FK 9.37q
Amanda Magnusson04Majornas IK10.23
Isabell Lahti04Göteborgs KIK10.26
Ella Rohdin04Mölndals AIK10.67
Linn Magnusson04IF Kville11.27

Finalheat 11 feb Videolänk 
Gabriella Milusic04Kongahälla AIK 9.18
Ida Sjöberg04Mölndals AIK 9.25
Agnes Frimannsson04Sävedalens AIK 9.31
Elin Molinder04Mölndals AIK 9.33
Aicha Koné04Ullevi FK 9.39
Moa Gustafsson04Göteborgs KIK 9.41
Sofia Wallin04Varbergs GIF 9.47
Saga Provci04IFK Göteborg 9.49

Finalheat 21 feb Videolänk 
Abigail Bläsberg04Majornas IK 9.24
Ella Högberg04Mölndals AIK 9.49
Ellen Hansson04Lerum Friidrott 9.58
Ellen Fröberg04Göteborgs KIK 9.81
Emilia Åström04Mölndals AIK 9.86
Sofia Nordfjell04IFK Göteborg 9.93
Emelie Brattberg04Mölndals AIK 9.97
Elsa Wållgren04Lerum Friidrottej start


F11 600m
Finalheat 11 feb 
Agnes Hallbjörner04Ullevi FK 2:03.201
Hilda Törngård04Hälle IF 2:03.672
Malin Prytz04Bohus IF 2:04.214
Malva Larsson04IFK Göteborg 2:08.636
Felicia Brink04IF Kville 2:08.817
Sofia Nordfjell04IFK Göteborg 2:12.2510
Amanda Magnusson04Majornas IK 2:12.3211
Tyra Wikestam04Örgryte IS 2:21.5914
Ebba Francois04Örgryte IS 2:22.9216
10 Matilda Drakenås04Örgryte IS 2:25.3718

Finalheat 21 feb 
Saga Provci04IFK Göteborg 2:03.903
Linnea Folkow04Göteborgs KIK 2:07.965
Tilda Mjörnell04Ullevi FK 2:10.588
Moa Gustafsson04Göteborgs KIK 2:11.879
Ellen Widengren04Göteborgs KIK 2:12.8012
Elsa Wållgren04Lerum Friidrott 2:17.6813
Matilda Bergqvist04Lerum Friidrott 2:22.3515
Rebecca Nissmark04Lerum Friidrott 2:24.7117
Elise Anderlund04Majornas IK 2:26.2419
Therese Wennergren04Lerum Friidrottbröt-


F11 Höjd
1 feb 
Nina Hertz-Saebbö04Göteborgs KIK143
Sofia Wallin04Varbergs GIF143
Gabriella Milusic04Kongahälla AIK132
Ayla Grinder04Bohus IF132
Abigail Bläsberg04Majornas IK127
Ida Engelbrektsson04Alingsås IF127
Moa Gustafsson04Göteborgs KIK122
Malin Prytz04Bohus IF122
Ella Högberg04Mölndals AIK117
10 Linn Magnusson04IF Kville112
11 Ellen Fröberg04Göteborgs KIK112
12 Isabell Lahti04Göteborgs KIK106
12 Saga Provci04IFK Göteborg106
14 Elin Molinder04Mölndals AIK106
14 Isabel Lessmark04IFK Göteborg106
16 Siri Rahm04IF Kville100
17 Fanny Vulin04IF Kville100


F11 Längdzon
1 feb 
Gabriella Milusic04Kongahälla AIK4,36
Nina Hertz-Saebbö04Göteborgs KIK4,26
Abigail Bläsberg04Majornas IK4,21
Sofia Wallin04Varbergs GIF4,16
Ellen Ahlfors04Majornas IK4,11
Agnes Frimannsson04Sävedalens AIK3,98
Ida Sjöberg04Mölndals AIK3,93
Moa Gustafsson04Göteborgs KIK3,91
Ingrid Ronge04IF Rigor3,86
10 Aicha Koné04Ullevi FK3,84
11 Emilia Åström04Mölndals AIK3,76
12 Elin Molinder04Mölndals AIK3,75
13 Jennifer Willén04Mölndals AIK3,74
14 Saga Provci04IFK Göteborg3,69
15 Ida Engelbrektsson04Alingsås IF3,64
16 Malin Prytz04Bohus IF3,62
17 Sofia Nordfjell04IFK Göteborg3,60
18 Isabel Lessmark04IFK Göteborg3,59
19 Linnea Folkow04Göteborgs KIK3,56
20 Tilda Mjörnell04Ullevi FK3,50
21 Alma Holmberg04IK Ymer3,47   3,46
22 Amanda Magnusson04Majornas IK3,47   3,44
23 Linn Magnusson04IF Kville3,43   3,39
24 Tyra Wikestam04Örgryte IS3,43   3,27
25 Amanda Ehn04IK Ymer3,42
26 Ellen Widengren04Göteborgs KIK3,38
27 Ellen Fröberg04Göteborgs KIK3,36
28 Emelie Brattberg04Mölndals AIK3,35   3,23
29 Matilda Drakenås04Örgryte IS3,35   3,12
30 Isabell Lahti04Göteborgs KIK3,25
31 Agnes Hallbjörner04Ullevi FK3,24
32 Ebba Sjöberg04IK Ymer3,19
33 Vilma Eliasson04IF Kville3,10
34 Fanny Vulin04IF Kville3,05
35 Karin Borglin04Sävedalens AIK2,99
36 Elise Anderlund04Majornas IK2,93   2,93
37 Elin Helamb04IFK Göteborg2,93   2,80
38 Tilda Sjöberg04IK Ymer2,74
39 Ella Rohdin04Mölndals AIK2,53


F11 Kula2.0 kg
1 feb 
Gabriella Milusic04Kongahälla AIK8,56
Amanda Ehn04IK Ymer7,38
Ida Sjöberg04Mölndals AIK7,37
Jennifer Willén04Mölndals AIK7,20
Emilia Åström04Mölndals AIK6,64
Tyra Rydén04IFK Göteborg6,62
Malin Prytz04Bohus IF6,24
Elsa Wållgren04Lerum Friidrott6,07
Isabel Lessmark04IFK Göteborg6,06
10 Ida Engelbrektsson04Alingsås IF5,90
11 Alma Holmberg04IK Ymer5,70
12 Tilda Mjörnell04Ullevi FK5,65   5,41
12 Saga Provci04IFK Göteborg5,65   5,25
14 Matilda Bergqvist04Lerum Friidrott5,36
15 Amanda Magnusson04Majornas IK5,24
16 Ebba Sjöberg04IK Ymer5,22
17 Therese Wennergren04Lerum Friidrott4,94
18 Elise Anderlund04Majornas IK4,85
19 Ellen Widengren04Göteborgs KIK4,70
20 Tilda Sjöberg04IK Ymer4,69
21 Linnea Folkow04Göteborgs KIK4,56
22 Tilda Nilsson04Lerum Friidrott4,47
23 Nathalie Ahlgren04Lerum Friidrott4,05



© Track & Field, Christer Falk