RESULTAT mellan 06 jun och 07 jun
Sävedalsspelen 2015-06-06/06-07
Slottsskogsvallen, Göteborg
Sävedalens AIK
Uppdaterad: 2015-06-09
Resultatlänk lördag  söndag  Samlad lista   


 
M 100m
Finalheat 1-1,46 jun 
Chidozie Abika97SWEIF Kville11.711
Oscar Wahlqvist93SWEÖrgryte IS11.742
Erik Gedda95SWEMölndals AIK11.833
Gustav Magnusson95SWEIK Orient12.184
Linus Ahnbo93SWEMölndals AIK12.225
Erik Hagström73SWEIF Kville12.476
Arian Darveshi95SWEUllevi FK12.827

Finalheat 2-2,86 jun 
Andreas Mack70SWEIF Kville13.018
Jan-Arne Sagdahl50SWEUllevi FK17.649


M 200m
Final1,17 jun 
Chidozie Abika97SWEIF Kville23.28
Oscar Wahlqvist93SWEÖrgryte IS23.41
Benjamin Åberg95SWEHälle IF23.58
Niclas Ragneberg91SWETrollhättan FIK23.97
Hassan Noureddine96SWEIFK Halmstad24.47
Arian Darveshi95SWEUllevi FK25.11
Jan-Arne Sagdahl50SWEUllevi FK37.59


M 400m
Final7 jun 
Nicklas Hyde86DENSparta Atletik47.60
Isak Lindblom91SWEUllevi FK51.41
Isac Larsson97SWESävedalens AIK51.79
Tobias Karlsson95SWESävedalens AIK52.69
Daniel Skatt91SWEÖrgryte IS53.02
Michael Skalenius90SWEIF Kville54.05
Erik Samuelsson89SWEIFK Halmstad57.96


M 800m
Final6 jun 
Vidar Johansson96SWESävedalens AIK 1:58.52
Kevin Hermansson95SWETrollhättan FIK 1:58.87
Filip Wadman97SWEMölndals AIK 2:00.68
Marcus Waerme91SWEUllevi FK 2:01.10
Isac Larsson97SWESävedalens AIK 2:01.42
Daniel Erikssson97SWEMölndals AIK 2:01.84
Tobias Karlsson95SWESävedalens AIK 2:06.00
Alexander Waerme97SWEUllevi FK 2:06.46
Agaba Amis95SWEUllevi FK 2:17.87
Dennis Forsgren93SWEMalmö AIej start


M 3000m
Final7 jun 
Jonatan Fridolfsson92SWESävedalens AIK 8:35.20M 1:a
Alexander Nilsson95SWEMölndals AIK 8:36.61M 2:a
Omar Abdullah99SWESävedalens AIK 9:01.02P17 1:a
Mohammed Mohamoud97SWEUllevi FK 9:03.57M 3:a
Miguel Madureira Palm98SWEMölndals AIK 9:14.12P17 2:a
Sebastian Nilsson98SWEMölndals AIK 9:26.93P17 3:a
Mowlid Dahir Nur98SWEUllevi FK 9:37.57P17 4:a
Anders Soovik76SWEKongahälla AIK 9:43.65M 4:a
Ahmed Roobles99SWESävedalens AIK 9:44.97P17 5:a
10 Martin Jansson91SWESöderhamns IF10:11.89M 5:a
11 Kim Holmgren99SWEIFK Göteborg10:43.87P17 6:a
Gabriel Steffensen96SWESävedalens AIKbröt


M Häck 400m91 cm
Final6 jun 
Daniel Skatt91SWEÖrgryte IS59.62M 91cm
Martin Arvidsson97SWESävedalens AIK63.88M 91cm
Jill Höstman96SWEUllevi FK67.83K 76cm
Frida Hansson97SWEStenungsunds FI68.74K 76cm


M Höjd
6 jun 
Erik Liberg93SWEUllevi FK190


M Stav
6 jun 
David Kappelin95SWEÖrgryte IS505
Simon Gyllensten92SWEIF Kville505
Carl Ivarsson96SWELerum Friidrott475
Esa Hiltunen96SWEUllevi FK465
Jonatan Nordh96SWEÖrgryte IS445
Erik Hagström73SWEIF Kville385


M Längd
7 jun 
Viktor Johansson97SWEUllevi FK5,780,0
Hassan Noureddine96SWEIFK Halmstad5,042,5   4,35 1,9


M Tresteg
7 jun 
Axel Jeske Magnusson99SWESävedalens AIK13,372,4   12,92 0,0
Gustav Bålström98SWEUllevi FK13,232,6   13,19 1,6
Tobias Larsson98SWEFalkenbergs IK13,150,3
Victor Koch 98SWEÖrgryte IS13,062,1   12,67 1,6
Markus Lundborg99SWEUllevi FK12,844,0   12,74 1,6
Daniel Bohlin97SWEUllevi FK12,811,3
Erik Dahlqvist98SWEIK Orient12,553,1   12,39 1,7
Christofer Pool Wiklund97SWEFalköpings FIK11,981,7
Max Hejdenberg98SWEÖrgryte IS11,503,0   0,00
Alexander Andreasson99SWEÖrgryte ISX


M Kula7.26 kg
7 jun 
Daniel Korhonen76SWEIF Kville12,06
Andreas Gustafsson94SWEDals Södra FFI11,08
Jan-Arne Sagdahl50SWEUllevi FK9,082,0 kg


M Diskus2.0 kg
6 jun 
Viktor Gardenkrans95SWEMalmö AI52,05
Gustav Liberg95SWEUllevi FK49,90
Daniel Korhonen76SWEIF Kville38,61


M Spjut800 g
7 jun 
Quincy Andersson95SWEMalmö AI64,58
Jonathan Harley93SWERydö ASK62,41
Erik Liberg93SWEUllevi FK47,44
Martin Krisell87SWEMölndals AIK45,31
Simon Henriksson97SWEEslövs AI45,21


P17 100m
Försök heat 11,66 jun 
Erik Johansson99SWEVarbergs GIF11.25q
Viktor Bondesson98SWEMalmö AI11.57q
Simon Traore98DENSparta Atletik11.62q
Truls Solli-Larsson99SWEUllevi FK11.70
Victor Koch 98SWEÖrgryte IS11.74
Mikael Wallin98SWEUllevi FK12.10
Richard Heikkilä98SWEMölndals AIK12.12
Markus Lundborg99SWEUllevi FK12.60

Försök heat 20,26 jun 
Nicolai Lind Andersen98DENSparta Atletik11.57q
Anton Bengtsson99SWEUllevi FK11.65q
James Gaudiello98SWEMalmö AI11.69q
Alexander Andreasson99SWEÖrgryte IS12.03
Axel Jeske Magnusson99SWESävedalens AIK12.06
Magnus Kringstad98NORBUL12.22
Malcolm Herlenius99SWEUllevi FK12.27
Linus Andersson98SWEAlingsås IFej start

Försök heat 3-3,26 jun 
Alexander Bengtsson98SWEÅhus FIK11.49q
Max Hejdenberg98SWEÖrgryte IS11.64q
Isak Adam98SWEUllevi FK11.71
Daniel Johansson99SWEUllevi FK11.79
Sofus Rasmus Clausen98DENSparta Atletik11.85
Erik Andersson99SWESävedalens AIK12.26
Vardnan Sivirajah99NORBUL12.50
Tobias Larsson98SWEFalkenbergs IK12.77

Final-0,96 jun 
Erik Johansson99SWEVarbergs GIF11.28
Alexander Bengtsson98SWEÅhus FIK11.32
Viktor Bondesson98SWEMalmö AI11.51
Nicolai Lind Andersen98DENSparta Atletik11.55
Max Hejdenberg98SWEÖrgryte IS11.57
Simon Traore98DENSparta Atletik11.62
Anton Bengtsson99SWEUllevi FK11.66
James Gaudiello98SWEMalmö AI11.70


P17 200m
Finalheat 1-0,97 jun 
Viktor Bondesson98SWEMalmö AI23.091
Max Hejdenberg98SWEÖrgryte IS23.242
Anton Bengtsson99SWEUllevi FK23.303
Marcus Lidman99SWEHälle IF23.505
Victor Koch 98SWEÖrgryte IS23.566
Nicolai Lind Andersen98DENSparta Atletik23.837
Sofus Rasmus Clausen98DENSparta Atletik23.848
Alexander Andreasson99SWEÖrgryte IS24.3211

Finalheat 2-0,17 jun 
Alexander Bengtsson98SWEÅhus FIK23.494
Truls Solli-Larsson99SWEUllevi FK23.929
Daniel Johansson99SWEUllevi FK24.0510
Gustav Bålström98SWEUllevi FK24.3412
Magnus Kringstad98NORBUL24.8113
Rickard Kilborn99SWEHälle IF25.1214
Vardnan Sivirajah99NORBULej start-
Viggo Hahnsson99SWEÖrgryte ISej start-


P17 800m
Finalheat 16 jun 
Omar Abdullah99SWESävedalens AIK 1:59.94 1
Johan Lamm98SWEMölndals AIK 2:01.08 2
Karl-Gustav Brockdorff99DENAalborg Atletik 2:01.24 3
Sebastian Nilsson98SWEMölndals AIK 2:02.60 4
Miguel Madureira Palm98SWEMölndals AIK 2:03.11 5
Mathias Söder99SWEKongahälla AIK 2:04.16 6
Ahmed Abdulahii99SWEUllevi FK 2:04.30 7
Noel Mono98DENAalborg Atletik 2:04.97 8
Kriger Ahmed98SWEÖrgryte IS 2:06.48 9
10 Erik Gammeltvedt98NORBUL 2:08.56 10
11 Emil Magnusson98SWEHälle IF 2:09.59 12
12 Marcus Bredberg98SWEMölndals AIK 2:14.69 17

Finalheat 26 jun 
Dennis Forsgren93SWEMalmö AI 2:05.64 -M ut
Mowlid Dahir Nur98SWEUllevi FK 2:09.02 11
Simon Wiklund99SWEIK Wilske 2:12.19 13
Ahmed Roobles99SWESävedalens AIK 2:12.97 14
Lukas Sjökvist99SWEIFK Växjö 2:13.91 15
Birk Hogstad99NORBUL 2:14.65 16
Jakob Lang99SWEKongahälla AIK 2:14.78 18
Linus Bertilsson99SWEÖrgryte IS 2:16.34 19
Tobias Lorentzon99SWEIFK Helsingborg 2:17.23 20
10 Kim Holmgren99SWEIFK Göteborg 2:22.71 21
Svante Wester99SWEÖrgryte ISej start -


P17 Häck 110m91 cm
Försök heat 1-3,76 jun 
Elias Martinsson97SWEBrattås CK14.91P19 100cm
Marcus Moen99NORUll/Kisa IL14.97q
James Gaudiello98SWEMalmö AI14.99q
Sofus Rasmus Clausen98DENSparta Atletik15.15q
Viktor Bondesson98SWEMalmö AI15.39q

Försök heat 2-2,06 jun 
Simon Traore98DENSparta Atletik14.66q
Robin Gustafsson99SWEBrattås CK15.09q
Joel Bengtsson99SWEIFK Helsingborg15.54q
Viggo Hahnsson99SWEÖrgryte IS16.73q
Sondre Guttormsen99NORSki ILbröt

Final-3,16 jun 
Simon Traore98DENSparta Atletik14.36
Robin Gustafsson99SWEBrattås CK14.86
Sofus Rasmus Clausen98DENSparta Atletik14.93
James Gaudiello98SWEMalmö AI14.94
Marcus Moen99NORUll/Kisa IL15.35
Joel Bengtsson99SWEIFK Helsingborg15.46
Viktor Bondesson98SWEMalmö AI15.57
Viggo Hahnsson99SWEÖrgryte IS16.66


P17 Häck 300m84 cm
Final6 jun 
Carl Bengtström00SWEÖrgryte IS40.04P15 76cm
Felix Larsen Nilsson00SWEÖrgryte IS41.90P15 76cm
Albin Månsson99SWEIFK Växjö42.00P17 84cm
Viggo Hahnsson99SWEÖrgryte IS42.38P17 84cm
Albin Hedén01SWESK Bore45.34P14 76cm
Jakob Zäll01SWEÄngelholms IF46.68P14 76cm
Jesper Larsson01SWEUllevi FK48.53P14 76cm


P17 Höjd
6 jun 
Simon Larsson98SWEIK Ymer185
Robin Jacobsson98SWEUllevi FK180
Markus Menander99SWEBohus IF180
Karl-Ludvig Patriksson98SWEHälle IF180
Malcolm Herlenius99SWEUllevi FK175
Richard Heikkilä98SWEMölndals AIK175
Axel Hjelmqvist98SWEIF Kville170


P17 Stav
6 jun 
Sondre Guttormsen99NORSki IL430
Robin Jacobsson98SWEUllevi FK400
Filip Anell99SWEIK Ymer370
Jacob Olvik98SWEUllevi FK330


P17 400m
Final7 jun 
Emanuel Olsson98SWEHälle IF53.08
Mathias Söder99SWEKongahälla AIK53.54
Svante Wester99SWEÖrgryte IS54.37
Erik Gammeltvedt98NORBUL54.59
Magnus Kringstad98NORBUL54.93
Tobias Lorentzon99SWEIFK Helsingborg56.93


P17 Längd
7 jun 
Simon Traore98DENSparta Atletik6,661,7
Simon Larsson98SWEIK Ymer6,522,2   6,33 0,8
Marcus Lidman99SWEHälle IF6,381,1
Axel Jeske Magnusson99SWESävedalens AIK6,131,7
Richard Heikkilä98SWEMölndals AIK6,111,7
Nicolai Lind Andersen98DENSparta Atletik6,020,3
Erik Andersson99SWESävedalens AIK5,971,3
Daniel Johansson99SWEUllevi FK5,892,0
Magnus Pedersén99SWEIFK Göteborg5,792,1   5,71 1,4
10 Malcolm Herlenius99SWEUllevi FK5,561,5
11 André Magnusson99SWEIFK Växjö4,240,0
Erik Dahlqvist98SWEIK OrientX


P17 Kula5.0 kg
7 jun 
August Bergstrand99SWEUllevi FK13,41
Emil Wennberg99SWEMölndals AIK10,64


P17 Diskus1.5 kg
6 jun 
Casper Jørgensen99DENAmager AC41,22
André Magnusson99SWEIFK Växjö35,24
Tobias Larsson98SWEFalkenbergs IK29,26


P17 Slägga5.0 kg
7 jun 
August Bergstrand99SWEUllevi FK57,91
Tim Söderqvist95SWEDals Södra FFI59,177,26kg


P17 Spjut700 g
7 jun 
Gustav Liljeblad99SWEMölndals AIK49,87
Linus Bertilsson99SWEÖrgryte IS44,72
Sondre Guttormsen99NORSki IL41,26
Axel Jeske Magnusson99SWESävedalens AIK39,59
Emil Wennberg99SWEMölndals AIK37,76


P15 80m
Final-0,46 jun 
Isak Kristensen00SWEUllevi FK 9.61
Simon Hultén00SWESävedalens AIK 9.96
Max Persson00SWEIFK Halmstad10.06
Anton Andersson00SWEVarbergs GIF10.20
Simon Sjöstrand00SWEIK Ymer10.40
Tobias Carlryd00SWEÖrgryte IS10.40
Conrad Olsson00SWEMölndals AIK10.61


P15 300m
Final7 jun 
Carl Bengtström00SWEÖrgryte IS36.65
Isak Kristensen00SWEUllevi FK37.36
Malkolm Lundkvist00SWESävedalens AIK40.74
Albin Thunberg00SWESävedalens AIK41.80
Simon Hultén00SWESävedalens AIKej start


P15 800m
Final6 jun 
Erik Jälknäs00SWETrollhättan FIK 2:06.50
Andreas Rebstrup00DENAalborg Atletik 2:07.95
André Mellqvist00SWESävedalens AIK 2:07.97
Oliver Bjørslev00DENAalborg Atletik 2:09.71
Malkolm Lundkvist00SWESävedalens AIK 2:09.94
Albin Thunberg00SWESävedalens AIK 2:12.44
Abdirahman Mohamoud00SWEUllevi FK 2:16.72
Jonathan Skagerberg00SWELerum Friidrott 2:18.62
Theodor Eskeland00NORBUL 2:19.91


P15 2000m
Final7 jun 
Erik Jälknäs00SWETrollhättan FIK 6:01.12P15 1:a
Alexander Bucht01SWESävedalens AIK 6:05.57P14 1:a
Carl Jälknäs00SWETrollhättan FIK 6:16.09P15 2:a
Abdirahman Mohamoud00SWEUllevi FK 6:22.40P15 3:a
Jonathan Skagerberg00SWELerum Friidrott 6:34.48P15 4:a
Linus Nilssen00SWEIF Hagen FIK 6:38.62P15 5:a
Elias Brink01SWEIF Kville 6:39.16P14 2:a
Victor Larsson01SWEKongahälla AIK 6:45.14P14 3:a
William Rydin00SWEUllevi FK 6:54.24P15 6:a


P15 Häck 80m84 cm
Final-3,26 jun 
Daniel Grenegård00SWEIF Göta Karlstad12.03
Carl Bengtström00SWEÖrgryte IS12.12
Felix Larsen Nilsson00SWEÖrgryte IS12.84
Anton Andersson00SWEVarbergs GIF13.07
Samuel Lestander00SWEIFK Göteborg13.82


P15 Höjd
7 jun 
Ludvig Brorsson00SWEFalköpings FIK186
Felix Larsen Nilsson00SWEÖrgryte IS174
Jona Askelund00SWEMölndals AIK168
Samuel Lestander00SWEIFK Göteborg165
Christoffer Wockats00SWEIF Kville155


P15 Stav
6 jun 
William Rydin00SWEUllevi FK330
Jona Askelund00SWEMölndals AIK300
Matilda Ekenberg00SWESävedalens AIKXF15 ut


P15 Längd
6 jun 
Samuel Lestander00SWEIFK Göteborg6,051,4
Simon Sjöstrand00SWEIK Ymer5,715,1   5,52 1,4
Tobias Carlryd00SWEÖrgryte IS5,582,4   5,48 1,1
Daniel Grenegård00SWEIF Göta Karlstad5,521,2
Max Persson00SWEIFK Halmstad5,322,3   5,24 1,7
Conrad Olsson00SWEMölndals AIK4,613,8   4,50 1,6
Nikolaj Volsgaard00DENDybvad IK4,361,4


P15 Tresteg
7 jun 
Tobias Carlryd00SWEÖrgryte IS12,572,6   12,40 1,2
Carl Bengtström00SWEÖrgryte IS11,793,4   11,69 0,7
Felix Larsen Nilsson00SWEÖrgryte IS11,141,4
Theodor Eskeland00NORBUL10,27-0,1


P15 Kula4.0 kg
7 jun 
Filip Linnér00SWEIFK Göteborg9,79
Simon Lanngren00SWESävedalens AIKX


P15 Diskus1.0 kg
6 jun 
Simon Lanngren00SWESävedalens AIK46,39
Nikolaj Volsgaard00DENDybvad IK17,66


P15 Slägga4.0 kg
7 jun 
Philip Fabian00SWEIK Ymer53,91
Filip Linnér00SWEIFK Göteborg30,61
Johan Björnstad90SWEUllevi FK54,047,26


P15 Spjut600 g
7 jun 
Jona Askelund00SWEMölndals AIK37,00
Jonathan Bengtsson00SWEMölndals AIK36,61
Tobias Carlryd00SWEÖrgryte IS35,29
Felix Larsen Nilsson00SWEÖrgryte IS32,64
Simon Lanngren00SWESävedalens AIK30,63
Nikolaj Volsgaard00DENDybvad IK30,39


P14 80m
Försök heat 1-1,76 jun 
Erik Johansson01SWEIFK Göteborg 9.75q
Arvid Mägi Theorin01SWEIF Kville10.28q
Jesper Larsson01SWEUllevi FK10.50q
Oskar Weidenholm01SWEMölndals AIK10.61q
Hampus Helamb01SWEIFK Göteborg10.66q10.657
Mikkel Johst01DENDybvad IK10.66 10.659
Ludwig Blomster01SWEMölndals AIK10.67

Försök heat 2-1,36 jun 
Favour Abika01SWEUllevi FK10.16q
Kalle Wållgren01SWELerum Friidrott10.37q
William Sander01SWEMölndals AIK10.54q
Brage Hogstad01NORBUL10.76
Mohammad Al Masri01SWEIF Kville10.84
Philip Ryding01SWEIF Kville10.90
Erik Rolfö01SWEÖrgryte IS11.27
Lucas Hanson01SWEIF Rigor11.74

Final-2,76 jun 
Erik Johansson01SWEIFK Göteborg 9.77
Favour Abika01SWEUllevi FK10.08
Kalle Wållgren01SWELerum Friidrott10.39
Jesper Larsson01SWEUllevi FK10.57
Hampus Helamb01SWEIFK Göteborg10.59
Arvid Mägi Theorin01SWEIF Kville10.59
Oskar Weidenholm01SWEMölndals AIK10.59
William Sander01SWEMölndals AIK10.71


P14 300m
Finalheat 17 jun 
Arvid Mägi Theorin01SWEIF Kville39.711
Kalle Wållgren01SWELerum Friidrott40.703
Tom Berensson01SWEIF Kville41.465
Ludwig Blomster01SWEMölndals AIK42.808
Tomas S. Larsen01DENAalborg Atletik43.829

Finalheat 27 jun 
Josef Wallenlind01SWEMölndals AIK40.442
Hampus Helamb01SWEIFK Göteborg41.454
Jakob Zäll01SWEÄngelholms IF41.716
Albin Hedén01SWESK Bore41.727
Erik Rolfö01SWEÖrgryte IS44.1810


P14 800m
Final6 jun 
Josef Wallenlind01SWEMölndals AIK 2:09.49
Alexander Bucht01SWESävedalens AIK 2:09.67
David Canmo01SWETrollhättan FIK 2:09.86
Albin Hedén01SWESK Bore 2:13.43
Elias Brink01SWEIF Kville 2:17.53
Brage Hogstad01NORBUL 2:21.22
Andrej Kampe Svanhill01SWEUllevi FK 2:22.14


P14 Häck 80m84 cm
Final-1,06 jun 
Kalle Wållgren01SWELerum Friidrott12.76
Philip Ryding01SWEIF Kville13.14
Simen Guttormsen01NORSki IL15.02
Tomas S. Larsen01DENAalborg Atletikbröt


P14 Höjd
7 jun 
Sebastian Hansson01SWEUllevi FK168
Oliver Karlsson01SWEÖrgryte IS153
Philip Ryding01SWEIF Kville153
Emil Krenauer01SWEMölndals AIK153
Oliver Edman-Chrantz01SWEÖrgryte IS153
Mikkel Johst01DENDybvad IK148
Simen Guttormsen01NORSki IL148
Mohammad Al Masri01SWEIF Kville148
Sören Pauli01SWEUllevi FK148
10 Tomas S. Larsen01DENAalborg Atletik143


P14 Stav
6 jun 
Arvid Mägi Theorin01SWEIF Kville340
Simen Guttormsen01NORSki IL330
Nils Jensen01SWESävedalens AIK240
Oliver Edman-Chrantz01SWEÖrgryte IS240
Malte Rosvall02SWESävedalens AIK210
Daniel Hultén04SWESävedalens AIKX


P14 Längd
6 jun 
Erik Johansson01SWEIFK Göteborg6,082,1   6,06 1,9
Oskar Weidenholm01SWEMölndals AIK5,752,8   5,47 1,4
Mohammad Al Masri01SWEIF Kville5,602,6   5,40 0,0
Jesper Larsson01SWEUllevi FK5,231,9
Erik Rolfö01SWEÖrgryte IS5,201,9
Brage Hogstad01NORBUL4,961,1
Philip Ryding01SWEIF Kville4,912,7   4,83 1,2
Tomas S. Larsen01DENAalborg Atletik4,831,8
Oliver Karlsson01SWEÖrgryte IS4,692,4   4,59 1,0
10 Markus Nordlund01SWEMölndals AIK4,402,0
11 Ludwig Blomster01SWEMölndals AIK4,371,2
12 Lucas Hanson01SWEIF Rigor4,063,2   3,83 2,0


P14 Tresteg
7 jun 
Favour Abika01SWEUllevi FK11,972,0
Mohammad Al Masri01SWEIF Kville11,291,7
Oskar Weidenholm01SWEMölndals AIK11,250,5
Kalle Wållgren01SWELerum Friidrott11,141,4
Oliver Karlsson01SWEÖrgryte IS10,951,7
Brage Hogstad01NORBUL10,801,3
Isak Hejdenberg01SWEÖrgryte IS10,750,0
Philip Ryding01SWEIF Kville10,721,1
Jesper Larsson01SWEUllevi FK10,630,0
10 Mikkel Johst01DENDybvad IK10,441,3
11 Simen Guttormsen01NORSki IL9,411,3


P14 Kula4.0 kg
7 jun 
Arvid Mägi Theorin01SWEIF Kville11,65
Anton Välkki01SWEÖrgryte IS10,32
William Lanndalen01SWEIK Ymer10,07
Ludwig Blomster01SWEMölndals AIK9,45
Mikkel Johst01DENDybvad IK8,82
Brage Hogstad01NORBUL7,43
Lucas Hanson01SWEIF Rigor6,82


P14 Diskus1.0 kg
6 jun 
William Lanndalen01SWEIK Ymer32,44
Arvid Mägi Theorin01SWEIF Kville30,96
Mikkel Johst01DENDybvad IK29,47
Anton Välkki01SWEÖrgryte IS22,12
Anders Nyby01DENAalborg Atletik21,88
Isak Hejdenberg01SWEÖrgryte IS20,44
Tomas S. Larsen01DENAalborg Atletik18,80
Oliver Karlsson01SWEÖrgryte IS18,69
Victor Le Claire01SWEMölndals AIK17,53


P14 Slägga4.0 kg
7 jun 
William Lanndalen01SWEIK Ymer30,72
Mikkel Johst01DENDybvad IK25,10
Arvid Mägi Theorin01SWEIF Kville23,61
Ludwig Blomster01SWEMölndals AIK15,94


P14 Spjut600 g
7 jun 
William Lanndalen01SWEIK Ymer34,27
Simen Guttormsen01NORSki IL33,98
Anton Välkki01SWEÖrgryte IS30,37
Anders Nyby01DENAalborg Atletik25,39
Tom Berensson01SWEIF Kville22,30
Lucas Hanson01SWEIF Rigor17,12


P13 60m
Försök heat 10,07 jun 
Jakob Rahm02SWESävedalens AIK 8.43q
Felix Ljung02SWEMölndals AIK 8.52
Michael Rosenqvist02SWEMölndals AIK 8.84
Jesper Nordström02SWEIF Kville 9.02
Max Corneliusson02SWEUllevi FK 9.46
Malte Rosvall02SWESävedalens AIK 9.81

Försök heat 2-1,17 jun 
Joel Priore02SWELerum Friidrott 8.41q
Joel Åsenlund02SWEIFK Göteborg 8.45q
Leo Frid Göransson02SWESävedalens AIK 8.58
William Frisk02SWEIFK Göteborg 8.77
Emil Bengtsson02SWEIF Kville 8.81
Anton Laanep02SWESävedalens AIK 9.15

Försök heat 3-2,37 jun 
Vilmer Elovsson02SWEMölndals AIK 8.31q
Felix Rosenberg Broberg02SWEUllevi FK 8.37q
Oscar Nilsson02SWEIF Rigor 8.39q
Marcel Schweikart02SWEMölndals AIK 8.44q
Marcus Blixt02SWEMölndals AIK 8.79
Waldemar Knight02SWESävedalens AIK 9.14

Försök heat 40,17 jun 
Erik Isaksson02SWEIF Kville 8.04q
Lukas Bertilsson02SWEIFK Göteborg 9.12
Herman Forsberg02SWEUllevi FK 9.14
Sixten Thurfjell02SWESävedalens AIK 9.25
Nicholaj Richter02DENAalborg Atletik 9.36
Albin Löfving02SWEIF Kvilleej start

Final-1,17 jun 
Erik Isaksson02SWEIF Kville 8.06
Vilmer Elovsson02SWEMölndals AIK 8.30
Felix Rosenberg Broberg02SWEUllevi FK 8.38
Jakob Rahm02SWESävedalens AIK 8.46
Oscar Nilsson02SWEIF Rigor 8.47
Joel Åsenlund02SWEIFK Göteborg 8.49
Joel Priore02SWELerum Friidrott 8.52
Marcel Schweikart02SWEMölndals AIKej start


P13 200m
Finalheat 1-1,17 jun 
Vilmer Elovsson02SWEMölndals AIK26.44omlöpning
Joel Priore02SWELerum Friidrott27.15
Jesper Hermansson02SWEMölndals AIK29.44
Jesper Nordström02SWEIF Kville29.80
Nicholaj Richter02DENAalborg Atletik30.30
Joel Åsenlund02SWEIFK Göteborgej start
Melker Stålnacke02SWEIF Kvilleej start
Gustav Tartu02SWEIF Kvilleej start

Finalheat 21,47 jun 
Oscar Nilsson02SWEIF Rigor27.42
Anton Laanep02SWESävedalens AIK29.88
Herman Forsberg02SWEUllevi FK30.11
Noa Escobar Särnbratt02SWESävedalens AIK30.47
Lukas Bertilsson02SWEIFK Göteborg30.49
Waldemar Knight02SWESävedalens AIKej start
Leo Frid Göransson02SWESävedalens AIKej start


P13 600m
Final6 jun 
Vilmer Elovsson02SWEMölndals AIK 1:37.03
Nicholaj Richter02DENAalborg Atletik 1:42.04
Victor Wahlgren02SWEMölndals AIK 1:42.41
Michael Rosenqvist02SWEMölndals AIK 1:43.18
Ville Larsson02SWEIFK Göteborg 1:48.35
Edvin Olsson02SWEIK Ymer 1:50.59
Adam Greisz02SWEFalu IK 1:54.87
Noa Escobar Särnbratt02SWESävedalens AIK 1:55.28
Melker Stålnacke02SWEIF Kville 1:56.68
10 Lukas Bertilsson02SWEIFK Göteborg 1:58.21
11 Sixten Thurfjell02SWESävedalens AIK 1:58.82


P13 1500m
Final7 jun 
Jakob Nissen Nielsen03DENAarhus 1900 AM 4:53.74P12 1:a
Axel Henriksson02SWEIF Kville 4:55.15P13 1:a
Victor Wahlgren02SWEMölndals AIK 4:55.82P13 2:a
Ville Larsson02SWEIFK Göteborg 5:10.33P13 3:a
Jelmer Scholten04DENDybvad IK 5:10.38P12 2:a
Jack Wingqvist03SWEHorsebay T&F 5:13.54P12 3:a
Simon Wikell03SWEMölndals AIK 5:40.55P12 4:a
Rasmus Haak03SWEStenungsunds FI 5:47.31P12 5:a
Carl Erixon03SWEMölndals AIK 6:03.57P12 6:a


P13 Häck 60m76 cm
Försök heat 1-1,26 jun 
Felix Rosenberg Broberg02SWEUllevi FK10.01q
Gabriel Wallmark02SWESävedalens AIK10.31q
Marcus Blixt02SWEMölndals AIK11.00q
Fredrik Grund02SWEIF Kville11.22q
Victor Wahlgren02SWEMölndals AIK11.95

Försök heat 2-1,56 jun 
Felix Ljung02SWEMölndals AIK10.11q
Herman Forsberg02SWEUllevi FK11.22q
Nicholaj Richter02DENAalborg Atletik11.49q
Anton Laanep02SWESävedalens AIK11.82q
Jesper Nordström02SWEIF Kville11.87

Final-0,46 jun 
Felix Rosenberg Broberg02SWEUllevi FK 9.85
Felix Ljung02SWEMölndals AIK 9.94
Gabriel Wallmark02SWESävedalens AIK10.23
Marcus Blixt02SWEMölndals AIK10.80
Fredrik Grund02SWEIF Kville10.81
Herman Forsberg02SWEUllevi FK10.87
Nicholaj Richter02DENAalborg Atletik10.98
Anton Laanep02SWESävedalens AIK11.82


P13 Höjd
6 jun 
Vilmer Elovsson02SWEMölndals AIK161
Gabriel Wallmark02SWESävedalens AIK156
William Frisk02SWEIFK Göteborg153
Teodor Weichbrodt02SWEMölndals AIK145
Anton Laanep02SWESävedalens AIK140
Marcel Schweikart02SWEMölndals AIK140
Gustav Tartu02SWEIF Kville135
Fredrik Grund02SWEIF Kville130
Noa Escobar Särnbratt02SWESävedalens AIK130
10 Samuel Karlander02SWEIF Rigor130
10 Malte Rosvall02SWESävedalens AIK130
12 Elmer Evanson02SWEÖrgryte IS130
12 Jesper Hermansson02SWEMölndals AIK130
14 Anton Börås02SWEMölndals AIK130
15 Edvin Olsson02SWEIK Ymer125
16 Adam Alknäs02SWEMölndals AIK125
17 Jesper Nordström02SWEIF Kville120


P13 Längdzon
6 jun 
Vilmer Elovsson02SWEMölndals AIK5,54-0,6
Joel Åsenlund02SWEIFK Göteborg5,05-4,4
Gabriel Wallmark02SWESävedalens AIK4,931,9
Waldemar Knight02SWESävedalens AIK4,741,1
Felix Ljung02SWEMölndals AIK4,57-1,5
Jesper Hermansson02SWEMölndals AIK4,56-1,6
Jesper Nordström02SWEIF Kville4,51-3,4
Marcus Blixt02SWEMölndals AIK4,44-1,6
Michael Rosenqvist02SWEMölndals AIK4,34-1,7
10 Samuel Karlander02SWEIF Rigor4,31-3,8
11 Anton Börås02SWEMölndals AIK4,29-1,7
12 William Frisk02SWEIFK Göteborg4,28-0,4
13 Edvin Karlsson02SWEIF Kville4,26-3,1
14 Lukas Bertilsson02SWEIFK Göteborg4,18-3,9
15 Edvin Olsson02SWEIK Ymer4,11-0,2
16 Gustav Tartu02SWEIF Kville4,090,0
17 Noa Escobar Särnbratt02SWESävedalens AIK3,93-1,6
18 Sixten Thurfjell02SWESävedalens AIK3,86-3,3
19 Max Corneliusson02SWEUllevi FK3,41-2,9


P13 Trestegzon
7 jun 
Joel Åsenlund02SWEIFK Göteborg11,102,8   11,00 0,7
Jesper Hermansson02SWEMölndals AIK10,271,7
Axel Henriksson02SWEIF Kville9,972,2   9,80 0,8
Gustav Tartu02SWEIF Kville9,832,4   9,77 2,0
Victor Wahlgren02SWEMölndals AIK9,832,3   9,46 1,7
Fredrik Grund02SWEIF Kville9,820,9
Victor Hering03SWEUllevi FK9,590,1
Lukas Bertilsson02SWEIFK Göteborg9,552,3   9,44 0,1
Marcus Blixt02SWEMölndals AIK9,371,5
10 Nicholaj Richter02DENAalborg Atletik9,351,4


P13 Kula3.0 kg
7 jun 
Måns Roos02SWEMölndals AIK13,25
Andreas Henriksson02SWEIFK Lund12,49
Daniel Adolfsson02SWETingbergs AIS11,37
Mattias Haag02SWEMölndals AIK9,53
Adam Alknäs02SWEMölndals AIK9,24
Waldemar Knight02SWESävedalens AIK8,52
Sixten Thurfjell02SWESävedalens AIK6,66


P13 Diskus0.6 kg
6 jun 
Måns Roos02SWEMölndals AIK42,15
Mattias Haag02SWEMölndals AIK31,62
Gabriel Wallmark02SWESävedalens AIK30,44
Jesper Hermansson02SWEMölndals AIK29,10
Fredrik Grund02SWEIF Kville26,25
Edvin Karlsson02SWEIF Kville24,30
Elias Moses02SWEMölndals AIK22,04
Adam Alknäs02SWEMölndals AIK21,83
Anton Börås02SWEMölndals AIK17,94
10 Frey Kroll02DENSaeby IK13,60
11 Marcel Schweikart02SWEMölndals AIK1,99
Andreas Henriksson02SWEIFK LundX


P13 Slägga3.0 kg
7 jun 
Andreas Henriksson02SWEIFK Lund40,65
Fredrik Grund02SWEIF Kville21,15
Malte Rosvall02SWESävedalens AIK12,83


P13 Spjut400 g
7 jun 
Gabriel Wallmark02SWESävedalens AIK32,85
Daniel Adolfsson02SWETingbergs AIS32,79
Jakob Rahm02SWESävedalens AIK30,93
Fredrik Grund02SWEIF Kville30,36
Malte Rosvall02SWESävedalens AIK29,71
Mattias Haag02SWEMölndals AIK29,16
Frey Kroll02DENSaeby IK22,23


P12 60m
Försök heat 1-1,17 jun 
Fabian Steene03SWEIF Kville 8.74q
Victor Hering03SWEUllevi FK 9.13q
Gabriel Wennbom03SWEUllevi FK 9.43
Simon Wikell03SWEMölndals AIK 9.50
Kalle Stålhandske03SWEMölndals AIK 9.73
Pontus Lundborg03SWEUllevi FK10.12

Försök heat 2-1,07 jun 
Måns Terfors03SWESävedalens AIK 8.68q
Samuel Karlsson03SWEKongahälla AIK 9.02q
Jacob Helgesson03SWEÖrgryte IS 9.28q
Oliver Glans03SWEUllevi FK 9.30q
Agustin Hillmersson03SWEIK Orient 9.51
Jeppe Westfall Bruun03DENSaeby IK 9.79

Försök heat 3-1,47 jun 
David Ulstein03SWEMölndals AIK 8.78q
Anton Essén03SWEBokenäs IF 9.13q
Vitus Bergenser03DENHjørring Atletik 9.31
Jonathan Kjellgren03SWEMölndals AIK 9.34
Linus Pihl03SWELerum Friidrott 9.71
Valdemar Jansson03SWEUllevi FK10.78

Final0,17 jun 
Måns Terfors03SWESävedalens AIK 8.72
Fabian Steene03SWEIF Kville 8.80
David Ulstein03SWEMölndals AIK 8.83
Anton Essén03SWEBokenäs IF 9.01
Victor Hering03SWEUllevi FK 9.02
Samuel Karlsson03SWEKongahälla AIK 9.10
Jacob Helgesson03SWEÖrgryte IS 9.22
Oliver Glans03SWEUllevi FK 9.50


P12 200m
Finalheat 1-1,27 jun 
Måns Terfors03SWESävedalens AIK29.691
Jacob Helgesson03SWEÖrgryte IS30.102
Vitus Bergenser03DENHjørring Atletik30.143
Oliver Glans03SWEUllevi FK30.906
Simon Wikell03SWEMölndals AIK31.238
Anton Essén03SWEBokenäs IF31.269
Ludvig Jernmark-Burrows03SWEHälle IF31.4710

Finalheat 2-1,37 jun 
Jakob Nissen Nielsen03DENAarhus 1900 AM30.704
Samuel Karlsson03SWEKongahälla AIK30.895
Carl Erixon03SWEMölndals AIK31.117
Agustin Hillmersson03SWEIK Orient31.5211
Philip Bayer03SWEMölndals AIK31.8412
Jeppe Westfall Bruun03DENSaeby IK33.8013


P12 600m
Final6 jun 
Vitus Bergenser03DENHjørring Atletik 1:41.09
Fabian Haeffler03SWEMölndals AIK 1:46.61
Jacob Helgesson03SWEÖrgryte IS 1:49.46
Simon Wikell03SWEMölndals AIK 1:54.67
Anton Essén03SWEBokenäs IFej tid
Love Söderpalm03SWEÖrgryte ISej tid
Frank Nissen03SWEIF Kvilleej tid


P12 Häck 60m76 cm
Försök heat 1-2,16 jun 
Jacob Helgesson03SWEÖrgryte IS11.00q
Agustin Hillmersson03SWEIK Orient11.74q
Philip Bayer03SWEMölndals AIK12.06q
Samuel Karlsson03SWEKongahälla AIK12.22q
Casper Bergstrand04SWEStenungsunds FI12.48q

Försök heat 2-2,16 jun 
Victor Hering03SWEUllevi FK11.04q
Fabian Haeffler03SWEMölndals AIK11.79q
Axel Nätstrand03SWEÖrgryte IS12.41q
Kalle Stålhandske03SWEMölndals AIK12.68
Jeppe Westfall Bruun03DENSaeby IK13.45
Allan Andersson03SWEIF Kvillebröt

Final-0,46 jun 
Jacob Helgesson03SWEÖrgryte IS11.01
Victor Hering03SWEUllevi FK11.05
Fabian Haeffler03SWEMölndals AIK11.95
Agustin Hillmersson03SWEIK Orient12.40
Casper Bergstrand04SWEStenungsunds FI12.44
Axel Nätstrand03SWEÖrgryte IS12.44
Samuel Karlsson03SWEKongahälla AIK12.70
Philip Bayer03SWEMölndals AIK12.98


P12 Höjd
7 jun 
Fabian Steene03SWEIF Kville151
Agustin Hillmersson03SWEIK Orient143
Philip Bayer03SWEMölndals AIK140
Måns Terfors03SWESävedalens AIK135
Linus Pihl03SWELerum Friidrott130
Jonathan Kjellgren03SWEMölndals AIK130
Jeppe Westfall Bruun03DENSaeby IK125
Aleksander Nörgård03DENSaeby IK125
Kalle Stålhandske03SWEMölndals AIK125
10 Pontus Lundborg03SWEUllevi FK120


P12 Längdzon
6 jun 
Victor Hering03SWEUllevi FK4,742,0
Jonathan Kjellgren03SWEMölndals AIK4,583,4   4,58 0,6
David Ulstein03SWEMölndals AIK4,521,2
Vitus Bergenser03DENHjørring Atletik4,461,5
Anton Essén03SWEBokenäs IF4,440,4
Olle Lapidus03SWESävedalens AIK4,393,5   4,19 1,1
Gabriel Wennbom03SWEUllevi FK4,331,3
Agustin Hillmersson03SWEIK Orient4,231,4
Fabian Haeffler03SWEMölndals AIK4,131,7
10 Kalle Stålhandske03SWEMölndals AIK4,060,9
11 Allan Andersson03SWEIF Kville4,041,0
12 Philip Bayer03SWEMölndals AIK4,001,7
13 Ludvig Jernmark-Burrows03SWEHälle IF3,971,9
14 Samuel Karlsson03SWEKongahälla AIK3,941,7
15 Jacob Helgesson03SWEÖrgryte IS3,931,3
16 Felix Jordebrandt03SWEKongahälla AIK3,881,9
17 Frank Nissen03SWEIF Kville3,692,0
18 Jeppe Westfall Bruun03DENSaeby IK3,560,0
19 Valdemar Jansson03SWEUllevi FK3,253,5   3,20 0,0


P12 Kula3.0 kg
6 jun 
Olle Lapidus03SWESävedalens AIK8,74
Alvin Hedin03SWEStrömstads IF8,69
Elton Jonåker03SWEMölndals AIK8,64
Felix Jordebrandt03SWEKongahälla AIK7,81
David Ulstein03SWEMölndals AIK7,73
Agustin Hillmersson03SWEIK Orient7,20
Aleksander Nörgård03DENSaeby IK6,71


P12 Diskus0.6 kg
6 jun 
Olle Lapidus03SWESävedalens AIK26,99
Felix Jordebrandt03SWEKongahälla AIK19,32
Philip Bayer03SWEMölndals AIK18,46
Aleksander Nörgård03DENSaeby IK17,12
Leo Carlsson04SWEBohus IF17,03
Frank Nissen03SWEIF Kville14,39


P12 Slägga3.0 kg
7 jun 
Fabian Steene03SWEIF Kville21,57
Elton Jonåker03SWEMölndals AIK18,99
Leo Carlsson04SWEBohus IFX


P12 Spjut400 g
7 jun 
Fabian Steene03SWEIF Kville33,10
Elton Jonåker03SWEMölndals AIK29,04
Aleksander Nörgård03DENSaeby IK24,37
Leo Carlsson04SWEBohus IF23,26
Linus Pihl03SWELerum Friidrott21,75
Kalle Stålhandske03SWEMölndals AIK21,24
Carl Erixon03SWEMölndals AIK19,57
Agustin Hillmersson03SWEIK Orient18,41


P11 60m
Försök heat 1-1,07 jun 
William Asker04SWEIF Kville 9.01q
Oliver Settergren04SWEIK Orient 9.27q
Daniel Hultén04SWESävedalens AIK 9.29q
Philip Karlsson04SWEMajornas IK 9.54q
Jelmer Scholten04DENDybvad IK 9.66q
Isak Lundström04SWEMölndals AIK 9.77

Försök heat 2-1,57 jun 
Alex Apelgrim04SWEÖrgryte IS 8.96q
Alfons Råwall04SWESävedalens AIK 9.44q
Johannes Lundqvist04SWEUllevi FK 9.61q
Holger Knight04SWESävedalens AIK 9.69
Elliot Gustafsson04SWEKongahälla AIK 9.73
Carl Ekberg04SWESävedalens AIK 9.99
Melker Björkqvist04SWESävedalens AIK10.30

Final-2,67 jun 
Alex Apelgrim04SWEÖrgryte IS 8.93
William Asker04SWEIF Kville 9.04
Daniel Hultén04SWESävedalens AIK 9.23
Alfons Råwall04SWESävedalens AIK 9.36
Oliver Settergren04SWEIK Orient 9.43
Johannes Lundqvist04SWEUllevi FK 9.54
Philip Karlsson04SWEMajornas IK 9.59
Jelmer Scholten04DENDybvad IK 9.86


P11 200m
Finalheat 1-2,07 jun 
William Asker04SWEIF Kville29.921
Jelmer Scholten04DENDybvad IK32.286
Elliot Gustafsson04SWEKongahälla AIK33.7110
Isak Lundström04SWEMölndals AIK34.7211
Carl Ekberg04SWESävedalens AIK35.4812
Melker Björkqvist04SWESävedalens AIKej start-

Finalheat 2-1,37 jun 
Alex Apelgrim04SWEÖrgryte IS30.292
Alfons Råwall04SWESävedalens AIK30.883
Leo Carlsson04SWEBohus IF31.464
Oliver Settergren04SWEIK Orient32.095
Holger Knight04SWESävedalens AIK33.037
Philip Karlsson04SWEMajornas IK33.208
Johannes Lundqvist04SWEUllevi FK33.219


P11 600m
Final6 jun 
Andreas Rydén04SWEIFK Göteborg 1:48.17
Jelmer Scholten04DENDybvad IK 1:50.35
John Karlsson04SWETanums IF 2:03.25
Leo Carlsson04SWEBohus IF 2:08.31


P11 Höjd
6 jun 
William Asker04SWEIF Kville140
Jakob Lignercrona04SWESävedalens AIK125
Andreas Rydén04SWEIFK Göteborg120
Isak Lundström04SWEMölndals AIK120
Nils Blomstrand04SWEIF Kville120
Leo Carlsson04SWEBohus IF115
Holger Knight04SWESävedalens AIK115
Sebastian Björk04SWEIFK Göteborg115
Philip Karlsson04SWEMajornas IK110
10 Carl Ekberg04SWESävedalens AIK110
11 Elias Bogeryd Andersson04SWEIF Kville105
12 Nilo Kontturi04SWESävedalens AIK95


P11 Längdzon
6 jun 
William Asker04SWEIF Kville4,690,0
Alex Apelgrim04SWEÖrgryte IS4,340,0
Casper Bergstrand04SWEStenungsunds FI4,290,0
Oskar Davidsson04SWEVarbergs GIF4,100,2   4,10 0,6
John Karlsson04SWETanums IF4,100,0   3,91 0,6
Erik Olsson04SWEStenungsunds FI3,990,1
Alfons Råwall04SWESävedalens AIK3,891,2
Leo Carlsson04SWEBohus IF3,860,5
Philip Karlsson04SWEMajornas IK3,831,2
10 Oliver Settergren04SWEIK Orient3,821,9
11 Holger Knight04SWESävedalens AIK3,771,2
12 Jelmer Scholten04DENDybvad IK3,733,0   3,61 0,0
13 Jakob Lignercrona04SWESävedalens AIK3,621,5
14 Gustav Patriksson04SWEIK Orient3,582,1   3,26 0,0
15 Carl Ekberg04SWESävedalens AIK3,530,0   3,46 1,4
16 Sebastian Björk04SWEIFK Göteborg3,530,4   3,45 0,7
17 Elliot Gustavsson04SWEÖrgryte IS3,490,6
18 Isak Lundström04SWEMölndals AIK3,150,0
19 Nilo Kontturi04SWESävedalens AIK2,490,0


P11 Kula2.0 kg
6 jun 
Leo Carlsson04SWEBohus IF10,05
Felix Steene04SWEIF Kville9,81
Rasmus Johansson04SWELerum Friidrott9,25
Carl Ekberg04SWESävedalens AIK7,19
Oskar Davidsson04SWEVarbergs GIF7,12
Elliot Gustavsson04SWEÖrgryte IS7,09
Philip Karlsson04SWEMajornas IK6,94
Oliver Settergren04SWEIK Orient6,48
Jakob Lignercrona04SWESävedalens AIK6,43
10 Holger Knight04SWESävedalens AIK5,47
11 Isak Lundström04SWEMölndals AIK5,29
12 Nilo Kontturi04SWESävedalens AIK5,20


P10 60m
Finalheat 1-1,37 jun 
Samuel Oderbrant05SWEStrömstads IF 9.201
Olle Ackebjer05SWEIFK Göteborg 9.946
Noel Krantz Törnblom05SWESävedalens AIK10.178
Mattias Berg05SWEMölndals AIK10.309
Oscar Björkman Schölin05SWEMölndals AIK10.7216
Fabian Alinder05SWEMölndals AIK10.7917
Nils Askelund05SWEMölndals AIK11.1519

Finalheat 2-0,27 jun 
Noah Staaf05SWEMölndals AIK10.3210
Melker Svanberg05SWEMajornas IK10.5412
Knut Bonde05SWEMölndals AIK10.5914
Isak Lemurell05SWEMölndals AIK10.6415
Hugo Tilldal05SWESävedalens AIK10.9618
Linus Alinder05SWEMölndals AIK11.5320
Theo Melin05SWEMölndals AIK11.5621

Finalheat 3-1,07 jun 
Hugo Sjögren05SWEKullaviks IF 9.362
Erik Follin05SWEMölndals AIK 9.653
William Okdahl05SWEMölndals AIK 9.764
Leo Enderberg Andersson05SWESävedalens AIK 9.905
Ludvig Nordlander05SWEMölndals AIK10.017
Valter Hering05SWEMajornas IK10.3611
Ville Gustavsson05SWESävedalens AIK10.5713


P10 600m
Final6 jun 
Arvid Nääs05SWEKongahälla AIK 1:56.07
Filip Jonsson06SWEBohus IF 1:58.36
Olle Ackebjer05SWEIFK Göteborg 2:01.03
Adam Sörqvist05SWELerum Friidrott 2:03.44
Valter Hering05SWEMajornas IK 2:04.27
Nils Askelund05SWEMölndals AIK 2:07.77
Noel Terho06SWEFalkenbergs IK 2:08.54
Noel Krantz Törnblom05SWESävedalens AIK 2:09.17
Viggo Eriksson05SWEMölndals AIK 2:11.69
10 Theodor Johner05SWELerum Friidrott 2:12.55
11 Melker Svanberg05SWEMajornas IK 2:12.77
12 Carl Tagaeus05SWESävedalens AIK 2:14.01
13 William Okdahl05SWEMölndals AIK 2:16.01
14 Arvid Videgren05SWEIFK Göteborg 2:16.34
15 Oscar Björkman Schölin05SWEMölndals AIK 2:21.57
16 Mattias Berg05SWEMölndals AIK 2:23.58


P10 Höjd
6 jun 
Erik Follin05SWEMölndals AIK125
Gabriel Torgersson05SWEIF Kville120
Theodor Johner05SWELerum Friidrott120
Carl Tagaeus05SWESävedalens AIK115
Julius Wiklund06SWEIK Wilske115
Alexander Alm05SWEIF Kville110
William Okdahl05SWEMölndals AIK110
Melker Svanberg05SWEMajornas IK110
Oscar Björkman Schölin05SWEMölndals AIK105
10 Nils Askelund05SWEMölndals AIK100
11 Viggo Eriksson05SWEMölndals AIK95
11 Filip Nesser05SWEMölndals AIK95
13 Theo Melin05SWEMölndals AIK95
14 Arvid Videgren05SWEIFK Göteborg95


P10 Längdzon
7 jun 
Samuel Oderbrant05SWEStrömstads IF3,920,0
Erik Follin05SWEMölndals AIK3,651,5
Ludvig Nordlander05SWEMölndals AIK3,64-0,1
William Okdahl05SWEMölndals AIK3,601,3
Valter Hering05SWEMajornas IK3,563,7   3,40 0,2
Olle Ackebjer05SWEIFK Göteborg3,520,0
Hugo Tilldal05SWESävedalens AIK3,490,0
Leo Enderberg Andersson05SWESävedalens AIK3,373,1   3,18 -1,1
Mattias Berg05SWEMölndals AIK3,353,6   3,31 -0,5
10 Ville Gustavsson05SWESävedalens AIK3,331,0
11 Melker Svanberg05SWEMajornas IK3,311,7
12 Nils Askelund05SWEMölndals AIK3,221,3
13 Knut Bonde05SWEMölndals AIK3,212,5   2,96 1,1
14 Fabian Alinder05SWEMölndals AIK3,110,7   3,10
15 Oscar Björkman Schölin05SWEMölndals AIK3,111,1   3,09
16 Noel Krantz Törnblom05SWESävedalens AIK3,030,3
17 Isak Lemurell05SWEMölndals AIK2,951,9
18 Theo Melin05SWEMölndals AIK2,92-0,2
19 Noah Staaf05SWEMölndals AIK2,901,7
20 Linus Alinder05SWEMölndals AIK2,851,7


P10 Kula2.0 kg
7 jun 
Emil Nielsen06DENDybvad IK7,06
Erik Follin05SWEMölndals AIK6,96
Leo Enderberg Andersson05SWESävedalens AIK6,43
Ville Gustavsson05SWESävedalens AIK5,90
Mattias Berg05SWEMölndals AIK5,89
Hugo Tilldal05SWESävedalens AIK5,84
Oscar Björkman Schölin05SWEMölndals AIK5,29
Ludvig Nordlander05SWEMölndals AIK5,20
Knut Bonde05SWEMölndals AIK4,71
10 Theo Melin05SWEMölndals AIK4,49


P9 60m
Finalheat 1-0,46 jun 
Filip Jonsson06SWEBohus IF 9.621
Vieux Enberg Kone06SWEUllevi FK 9.943
Emil Nielsen06DENDybvad IK10.295
Noel Terho06SWEFalkenbergs IK10.306
Daniel Brevik06SWESävedalens AIK10.357
Ville Kontturi06SWESävedalens AIK11.7713
Arvid Pettersson06SWESävedalens AIK12.8914

Finalheat 2-0,46 jun 
Joel Albinsson06SWEKongahälla AIK 9.682
Leo Bergman06SWEBrattås CK10.244
Sebastian Berggren06SWESävedalens AIK10.378
Vincent Asker06SWEIF Kville10.659
Filip Lund06SWEUllevi FK10.8910
Jack Krantz07SWESävedalens AIK11.1111
Arvid Toorell06SWELerum Friidrott11.6912


P9 Längdzon
6 jun 
Elliot Karlsson06SWEBohus IF4,020,0
Joel Albinsson06SWEKongahälla AIK3,610,0
Albin Wrane06SWEIK Ymer3,580,0
Daniel Brevik06SWESävedalens AIK3,340,0
Emil Nielsen06DENDybvad IK3,330,0
Vincent Asker06SWEIF Kville3,29-0,5
Vieux Enberg Kone06SWEUllevi FK3,24-0,3
Leo Bergman06SWEBrattås CK3,00-1,4
Filip Lund06SWEUllevi FK2,960,0
10 Sebastian Berggren06SWESävedalens AIK2,920,0
11 Jack Krantz07SWESävedalens AIK2,860,0
12 Arvid Toorell06SWELerum Friidrott2,830,0
13 Hjalmar Hamberg06SWESävedalens AIK2,800,0
14 Arvid Pettersson06SWESävedalens AIK2,560,0
15 Isak Roos07SWEMölndals AIK2,43-1,6


P9 Kula2.0 kg
6 jun 
Emil Nielsen06DENDybvad IK7,26
Daniel Brevik06SWESävedalens AIK6,45
Filip Jonsson06SWEBohus IF6,37
Vieux Enberg Kone06SWEUllevi FK5,92
Hjalmar Hamberg06SWESävedalens AIK5,07
Filip Lund06SWEUllevi FK4,74
Vincent Asker06SWEIF Kville3,74


K 100m
Final-2,06 jun 
Naja Vinter00DENHelsingör IF13.92
Natascha Jacobsen00DENHvidovre Atletik14.05


K 200m
Final-0,57 jun 
Nina Lundin95SWEGöteborgs KIK26.24
Malin Roth95SWEKongahälla AIK26.79
Josephine Risberg Thoor95SWEIFK Helsingborg26.80
Mia Stenvall90SWEUllevi FK27.12
Vanessa Duarte Poveda90SWEIFK Helsingborg27.85


K 400m
Final7 jun 
Matilda Hellqvist93SWEUllevi FK55.64
Josefin la Fleur94SWEYstads IF60.12
Hanna Bergqvist91SWEÖrgryte IS61.25
Sophia Geirup94SWEUllevi FK62.07
Eveliina Hiltunen95SWEUllevi FK65.15


K 800m
Final6 jun 
Frida Kristiansson92SWEÖrgryte IS 2:16.23K 1:a
Emma Magnusson99SWEMölndals AIK 2:17.37F17 1:a
Malin Jonsson96SWESävedalens AIK 2:17.95K 2:a
Ester Torstensson96SWETrollhättan FIK 2:18.99K 3:a
Beatrice Brink99SWEIF Kville 2:19.52F17 2:a
Sara Gunnarsson99SWEMölndals AIK 2:22.93F17 3:a
Sophia Geirup94SWEUllevi FK 2:26.92K 4:a
Hanna Westhoff99SWEIFK Växjö 2:27.57F17 4:a
Julia Kanerva98SWELerum Friidrott 2:30.76F17 5:a
10 Caroline Hjalmarsson93SWEHovslätts IK 2:34.84K 5:a
11 Ella Högman99SWEUllevi FK 2:45.26F17 6:a


K 3000m
Final7 jun 
Alice Greberg98SWEMölndals AIK10:33.99F17 1:a
Beatrice Brink99SWEIF Kville10:38.15F17 2:a
Linnea Smalström99SWESävedalens AIK10:53.34F17 3:a
Karin Schön62SWEIF Kville10:53.81K 1:a
Alexandra Simonsen98SWEMölndals AIK11:03.12F17 4:a
Louise Wanemark88SWEApladalens LK11:06.59K 2:a
Anette Lundqvist85SWEFalkenbergs IK11:28.96K 3:a
Aleksandra Gustavsson97SWELidköpings IS12:05.11K 4:a
Eleonor Öström59SWEIF Kville12:26.85K 5:a


K Höjd
7 jun 
Vendela von Corswant93SWEÖrgryte IS174
Ellen Ekholm96SWEUllevi FK174
Agnes Bengtsson97SWESävedalens AIK150


K Stav
7 jun 
Malin Dahlström89SWEUllevi FK416
Michaela Meijer93SWEÖrgryte IS416
Fanny Berglund88SWEGöteborgs KIK386
Lene Renée Jensen92DENSparta Atletik376
Hanna Jansson95SWEUllevi FK376
Sara Eriksson91SWEUllevi FKX


K Längd
6 jun 
Sara Sjögren98SWEStenungsunds FI5,605,5   5,20 0,7
Sarah Nordin97SWEUllevi FK5,463,5   5,33 0,8
Hanna Gille96SWESävedalens AIK5,251,2
Mia Callenberg89SWELerum Friidrott4,902,3   4,82 0,0


K Tresteg
7 jun 
Fatima Kone99SWEUllevi FK12,334,0   11,40 1,8
Lizzie Hager99SWELerum Friidrott11,782,4   11,27 -1,5
Johanna Konseleus95SWEUllevi FK11,301,0
Desirée Lindén76SWEUllevi FK11,270,0
Judith Sjöman99SWEÖrgryte IS11,052,1   10,75 -0,9
Sara Sjögren98SWEStenungsunds FI11,004,2   10,74 0,4
Judith Wagersten98SWEFalkenbergs IK10,831,5
Prescilia Bakuba98SWEUllevi FK10,453,3   0,00
Della Månsson99SWEÖrgryte IS10,120,2
10 Julia Kristiansson99SWETingbergs AIS9,892,0
11 Nosimo Sjögren97SWEUllevi FK9,80-0,1
Sofie Hallman92SWEUllevi FKX
Malin Citess95SWEAtleticum Växjö SKX


K Kula4.0 kg
7 jun 
Emma Harrysson97SWEBrattås CK13,00
Mia Callenberg89SWELerum Friidrott10,39


K Diskus1.0 kg
6 jun 
Marielle Bengtsson93SWETrollhättan FIK38,61
Emma Harrysson97SWEBrattås CK36,66
Mia Callenberg89SWELerum Friidrott34,69


K Spjut600 g
7 jun 
Sofie Hammar95SWEIF Rigor39,79
Mathilde Sjöstedt94SWEUllevi FK39,40
Linnea Sieker95SWEFalkenbergs IK37,70
Louise Liljeblad97SWEMölndals AIK37,09
Emma Harrysson97SWEBrattås CK35,86
Mathilda Rydin97SWESävedalens AIK33,90
Hanna Hammar97SWEIF Rigor32,06
Olivia Hultman96SWESOK Träff28,86


K 3000m hinder
Final7 jun 
Klara Bodinson90SWESävedalens AIK10:05.08
Tova Eurén94SWEGöteborgs KIK10:33.48


F17 100m
Försök heat 1-0,36 jun 
Emelie Rantzow98SWEIK Ymer12.60q
Rebecca Strand99SWEÖrgryte IS12.61q
Denise Eriksson98SWEUllevi FK12.75q
Cassie Skjaerbaek99DENHvidovre Atletik13.05q
Linnéa Mossberg99SWEIK Orient13.13
Judith Sjöman99SWEÖrgryte IS13.49
Luana Klaric-Lundh99SWEGöteborgs KIK14.10

Försök heat 2-0,96 jun 
Della Månsson99SWEÖrgryte IS13.27
Therese Skyttermoen99NORLillehammer IF13.40
Ellinor Kleiven99SWESävedalens AIK13.42
Sara Sjögren98SWEStenungsunds FI13.50
Alicia Nilsson98SWEStenungsunds FI13.55
Hanna Zachrisson99SWEUllevi FK13.71
Maria Runneberger99SWESävedalens AIK14.04
Hanna Wingdén99SWEGöteborgs KIK14.27

Försök heat 3-0,86 jun 
Josefin Persson98SWESävedalens AIK12.54q
Caroline Nilsson99SWEGöteborgs KIK12.90q
Judith Wagersten98SWEFalkenbergs IK12.97q
Evelina Olsson98SWEIK Orient13.12q
Alma Kilpeläinen99SWELjungby FIK13.19
Wilma Olsson99SWEGöteborgs KIK13.89
Natalie Smilevska99SWEIF Kville14.18

Final-1,76 jun 
Josefin Persson98SWESävedalens AIK12.43
Rebecca Strand99SWEÖrgryte IS12.58
Emelie Rantzow98SWEIK Ymer12.65
Denise Eriksson98SWEUllevi FK12.78
Judith Wagersten98SWEFalkenbergs IK12.89
Cassie Skjaerbaek99DENHvidovre Atletik12.98
Caroline Nilsson99SWEGöteborgs KIK12.99
Evelina Olsson98SWEIK Orient13.00


F17 200m
Finalheat 1-0,97 jun 
Josefin Persson98SWESävedalens AIK25.361
Caroline Nilsson99SWEGöteborgs KIK26.062
Emelie Rantzow98SWEIK Ymer26.193
Emma Söderström98SWEGöteborgs KIK26.454
Rebecca Strand99SWEÖrgryte IS26.927
Della Månsson99SWEÖrgryte IS27.7111
Judith Sjöman99SWEÖrgryte IS28.2715

Finalheat 2-0,77 jun 
Judith Wagersten98SWEFalkenbergs IK26.535
Mathilda Fogelberg99SWEÖrgryte IS27.368
Ellinor Kleiven99SWESävedalens AIK27.419
Alicia Nilsson98SWEStenungsunds FI27.5810
Vilma Snygg99SWEIK Ymer27.7212
Alva Murtoniemi Gräbel99SWEÖrgryte IS28.2214
Matilda Nilsson-Edin99SWEMölndals AIK28.8219
Sara Molnar98SWEMölndals AIK29.4921

Finalheat 3-1,57 jun 
Denise Eriksson98SWEUllevi FK26.736
Hanna Zachrisson99SWEUllevi FK28.2113
Hanna Wingdén99SWEGöteborgs KIK28.4416
Wilma Olsson99SWEGöteborgs KIK28.7417
Ellen Hultemark99SWEIFK Växjö28.8118
Isabelle Melin98SWEIF Kville29.3720
Wilma Eriksson99SWEIK Ymer30.2522


F17 400m
Finalheat 17 jun 
Emma Magnusson99SWEMölndals AIK60.582
Alicia Nilsson98SWEStenungsunds FI61.923
Hanna Westhoff99SWEIFK Växjö62.394
Anna Widerberg99SWEHälle IF63.346
Therese Skyttermoen99NORLillehammer IFej start-

Finalheat 27 jun 
Julia Frisk99SWEIFK Växjö59.011
Filippa Moum99SWEHälle IF63.335
Miranda Widdgård99SWEHälle IF63.517
Matilda Nilsson-Edin99SWEMölndals AIK63.778


F17 Häck 100m76 cm
Försök heat 1-0,96 jun 
Alma Kilpeläinen99SWELjungby FIK15.96q
Filippa Fernström98SWEMalmö AI16.05q
Frida Bergvall99SWEIFK Växjö16.18q
Ellen Hultemark99SWEIFK Växjö16.74q
Mathilda Fogelberg99SWEÖrgryte IS17.07

Försök heat 2-1,06 jun 
Mathilde Heltbech95DENHelsingör IF14.87K 84cm
Isa Andersson98SWEMalmö AI15.14q
Madeleine Söderlund99SWELerum Friidrott15.52q
Alva Murtoniemi Gräbel99SWEÖrgryte IS16.12q
Mea Natvig99SWEIFK Växjö16.19q
Hanna Wingdén99SWEGöteborgs KIK17.80

Final-2,66 jun 
Isa Andersson98SWEMalmö AI15.04
Frida Bergvall99SWEIFK Växjö15.72
Alma Kilpeläinen99SWELjungby FIK15.74
Alva Murtoniemi Gräbel99SWEÖrgryte IS16.16
Mea Natvig99SWEIFK Växjö17.56
Ellen Hultemark99SWEIFK Växjöbröt
Filippa Fernström98SWEMalmö AIej start
Madeleine Söderlund99SWELerum Friidrottej start


F17 Häck 300m76 cm
Final6 jun 
Emma Söderström98SWEGöteborgs KIK44.79
Julia Frisk99SWEIFK Växjö45.69
Alicia Nilsson98SWEStenungsunds FI48.25
Ellen Hultemark99SWEIFK Växjö49.51
Patricia Wichtel99SWEIFK Halmstad50.76
Sara Molnar98SWEMölndals AIK51.82


F17 Höjd
7 jun 
Filippa Gunnarsson99SWELaholms IF171
Frida Bergvall99SWEIFK Växjö171
Sofia Lindwall98SWEGöteborgs KIK162
Alma Kilpeläinen99SWELjungby FIK156
Emma Söderström98SWEGöteborgs KIK153
Anna Påsse99SWEGöteborgs KIK153
Maria Runneberger99SWESävedalens AIK150
Julia Petersson98SWEUllevi FK150
Wilma Eriksson99SWEIK Ymer150
10 Astrid Woxenius99SWESävedalens AIK145


F17 Stav
7 jun 
Frida Bergvall99SWEIFK Växjö365
Matilda Blomstrand98SWEWärnamo SK315
Louise Duvling-Andersson00SWEUllevi FK305
Rebecca Pettersson98SWEUllevi FK285
Amanda Backlund99SWEIK Orient265
Hanna Zachrisson99SWEUllevi FK255
Ella Högman99SWEUllevi FK235


F17 Längd
7 jun 
Emelie Rantzow98SWEIK Ymer5,451,8
Ida Bengtsson98SWEFalkenbergs IK5,431,4
Vilma Snygg99SWEIK Ymer5,340,3   5,27
Rebecca Strand99SWEÖrgryte IS5,341,8   5,21
Alma Kilpeläinen99SWELjungby FIK5,221,7
Prescilia Bakuba98SWEUllevi FK5,08-1,2
Miranda Sundberg98SWEIK Ymer4,901,1
Nora Hedin99SWEIFK Halmstad4,851,0
Patricia Wichtel99SWEIFK Halmstad4,691,2


F17 Kula3.0 kg
7 jun 
Ida Olsson99SWEIF Hagen FIK13,50
Jennifer Rudberg98SWEIK Ymer12,59
Hanna Borgemyr99SWETrollhättan FIK12,20
Amanda Nilsson99SWELaholms IF11,78
Josefin Persson98SWESävedalens AIK11,76
Sara Sjögren98SWEStenungsunds FI10,98
Erica Wik99SWEUllevi FK8,56
Lina Toremark99SWEÖrgryte IS8,47
Astrid Woxenius99SWESävedalens AIK8,00
10 Anna Påsse99SWEGöteborgs KIK7,67
11 Stina Nyström99SWEÖrgryte IS6,99


F17 Diskus1.0 kg
6 jun 
Jennifer Rudberg98SWEIK Ymer35,84
Hanna Borgemyr99SWETrollhättan FIK28,22


F17 Slägga3.0 kg
7 jun 
Luana Klaric-Lundh99SWEGöteborgs KIK52,98
Ida Olsson99SWEIF Hagen FIK51,02
Emma Johansson99SWEGöteborgs KIK39,99
Ebba Olsson97SWEBrattås CK44,744kg


F17 Spjut500 g
7 jun 
Amanda Nilsson99SWELaholms IF40,24
Judith Sjöman99SWEÖrgryte IS36,04
Hanna Borgemyr99SWETrollhättan FIK31,02
Denise Eriksson98SWEUllevi FK27,57
Miranda Sundberg98SWEIK Ymer26,88
Tilda Oldberg99SWESävedalens AIK25,88


F15 80m
Försök heat 1-0,96 jun 
Julia Björkman00SWEIF Kville10.40q
Linn Hertz-Saebbö00SWEGöteborgs KIK10.89q
Ide Ileso00SWEUllevi FK11.17q
Embla Ingelman-Sundberg00SWEGöteborgs KIK11.22
Malena Ljungqvist Thoen00SWEGöteborgs KIK11.61
Märta Ekvall00SWEIF Kville11.87

Försök heat 2-1,76 jun 
Matilda Gustavsson00SWETanums IF10.49q
Ebba Molinder00SWEMölndals AIK10.90q
Hedda Jagstedt00SWEGöteborgs KIK11.36
Sanna Sandström00SWEGöteborgs KIK11.53
Emma Green-Blomroos00SWEGöteborgs KIK11.76
Kristelle Schepens00SWEIF Kville11.78
Nathalie Nyström00SWEÖrgryte IS11.83

Försök heat 30,06 jun 
Clara Augustsson00SWEIK Ymer10.54q
Alexandra Pekic00SWEÖrgryte IS10.94q
Alice Kjellander00SWEGöteborgs KIK11.28
Sonja Malmbratt00SWEGöteborgs KIK11.40
Nicole Mathiasson00SWEIF Kville11.79
Matilda Almung00SWEGöteborgs KIK12.48

Försök heat 4-0,66 jun 
Linnea Wijk00SWELerum Friidrott10.81q
Sara Dahlén00SWELerum Friidrott11.20
Karolina Rimpi-Heinonen00SWEIK Ymer11.22
Matilda Hallström00SWEGöteborgs KIK11.23
Emilia von Hoffmann00SWEGöteborgs KIK11.86
Jenny Kellnor00SWEÖrgryte IS12.13

Final0,46 jun 
Julia Björkman00SWEIF Kville10.29
Matilda Gustavsson00SWETanums IF10.29
Clara Augustsson00SWEIK Ymer10.38
Linnea Wijk00SWELerum Friidrott10.70
Linn Hertz-Saebbö00SWEGöteborgs KIK10.78
Alexandra Pekic00SWEÖrgryte IS10.78
Ebba Molinder00SWEMölndals AIK10.84
Ide Ileso00SWEUllevi FK11.12


F15 300m
Finalheat 17 jun 
Freja Wærness00DENAalborg Atletik40.651
Matilda Gustavsson00SWETanums IF41.512
Linnea Wijk00SWELerum Friidrott42.574
Alexandra Pekic00SWEÖrgryte IS42.835
Sara Dahlén00SWELerum Friidrott42.896
Linn Hertz-Saebbö00SWEGöteborgs KIK43.477
Clara Augustsson00SWEIK Ymer43.578
Matilda Hallström00SWEGöteborgs KIK44.299

Finalheat 27 jun 
Alice Kjellander00SWEGöteborgs KIK44.4610
Ide Ileso00SWEUllevi FK45.4712
Sonja Malmbratt00SWEGöteborgs KIK45.8114
Embla Ingelman-Sundberg00SWEGöteborgs KIK46.5715
Emma Green-Blomroos00SWEGöteborgs KIK47.3717
Ebba Molinder00SWEMölndals AIK50.1219
Emilia von Hoffmann00SWEGöteborgs KIK51.0821

Finalheat 37 jun 
Louise Duvling-Andersson00SWEUllevi FK42.403
Selena Becanovic00SWEIFK Halmstad45.0611
Malena Ljungqvist Thoen00SWEGöteborgs KIK45.7113
Sanna Sandström00SWEGöteborgs KIK46.8116
Ida Tornberg00SWEHälle IF47.7018
Matilda Almung00SWEGöteborgs KIK50.8120
Hedda Jagstedt00SWEGöteborgs KIKej start-


F15 800m
Final6 jun 
Louise Duvling-Andersson00SWEUllevi FK 2:26.56
Matilda Hallström00SWEGöteborgs KIK 2:31.65
Linn Andersson-Pitkänen00SWEIK Ymer 2:33.06
Malena Ljungqvist Thoen00SWEGöteborgs KIK 2:35.36
Sofie Eriksson00SWESävedalens AIK 2:39.28
Moa Thorin00SWEÖrgryte IS 2:40.88
Elsa Lindén00SWEMölndals AIK 2:41.12


F15 Häck 80m76 cm
Final-0,46 jun 
Therese Nätstrand00SWEÖrgryte IS12.26
Elin Thorsson00SWEIF Kville13.74
Sanna Sandström00SWEGöteborgs KIK14.11
Elin Eriksson00SWEIF Kville15.10


F15 Häck 300m76 cm
Final6 jun 
Sara Dahlén00SWELerum Friidrott48.37
Gaël de Coninck01SWESävedalens AIK49.71
Alice Kjellander00SWEGöteborgs KIK49.86
Emma Green-Blomroos00SWEGöteborgs KIK52.71
Olivia Greisz00SWEFalu IK56.13


F15 Höjd
6 jun 
Ellen Hedin00SWEIK Orient159
Linn Hertz-Saebbö00SWEGöteborgs KIK159
Alexandra Schill00SWEMölndals AIK150
Malena Ljungqvist Thoen00SWEGöteborgs KIK145
Olivia Greisz00SWEFalu IK140
Märta Ekvall00SWEIF Kville140


F15 Längd
6 jun 
Claudia Belgrave00SWEIK Ymer5,67-1,9
Hedda Jagstedt00SWEGöteborgs KIK5,160,6
Clara Augustsson00SWEIK Ymer5,150,9
Alexandra Pekic00SWEÖrgryte IS5,123,8   5,00 1,2
Alexandra Schill00SWEMölndals AIK5,092,0
Ebba Molinder00SWEMölndals AIK5,082,1   5,00 0,7
Linn Hertz-Saebbö00SWEGöteborgs KIK5,010,6
Karolina Rimpi-Heinonen00SWEIK Ymer4,601,0
Kristelle Schepens00SWEIF Kville4,480,2
10 Angelika Hagberg00SWEIF Kville4,340,0
11 Nathalie Nyström00SWEÖrgryte IS4,292,1   0,00
12 Moa Thorin00SWEÖrgryte IS4,060,8
13 Ide Ileso00SWEUllevi FK4,04-0,1


F15 Tresteg
7 jun 
Alexandra Pekic00SWEÖrgryte IS10,711,4
Selena Becanovic00SWEIFK Halmstad10,500,7
Embla Ingelman-Sundberg00SWEGöteborgs KIK10,331,4
Jenny Kellnor00SWEÖrgryte IS9,240,5


F15 Kula3.0 kg
7 jun 
Emma Andreasson00SWEGöteborgs KIK9,96
Sanna Sandström00SWEGöteborgs KIK9,15
Emma Kling00SWEIF Kville7,92


F15 Diskus0.75 kg
6 jun 
Claudia Belgrave00SWEIK Ymer30,90
Linnea Petzold00SWEIFK Göteborg17,18
Josefin Engdahl00SWESävedalens AIK16,26


F15 Slägga3.0 kg
7 jun 
Jennifer Quick00SWEIFK Lund44,36
Ebba Molinder00SWEMölndals AIK40,58
Julia Nilsson 00SWEVarbergs GIF39,19
Elsa Lindén00SWEMölndals AIK33,90
Linnea Petzold00SWEIFK Göteborg22,01


F15 Spjut500 g
7 jun 
Emma Andreasson00SWEGöteborgs KIK26,87
Elin Eriksson00SWEIF Kville26,62
Emma Kling00SWEIF Kville23,96
Josefin Engdahl00SWESävedalens AIK18,48


F14 80m
Försök heat 1-1,46 jun 
Ebba Magnusson01SWEIFK Göteborg10.96q
Julie Bols01DENAalborg Atletik11.10q
Ronja Bökmark01SWELerum Friidrott11.29q
Alexandra Gullberg01SWESävedalens AIK11.55
Tindra Honnér01SWEÖrgryte IS11.64
Sarah Andersson01SWEMölndals AIK11.71
Kerstin Nordangård01SWEIK Ymer11.81

Försök heat 2-0,56 jun 
Emily Capobianco01SWEKFUM Örebro11.03q
Kajsa Johansson01SWEFalköpings FIK11.11q
Annie Lundin01SWEÖrgryte IS11.76
Lovisa Jansson01SWEUllevi FK11.89
Elina Kilpeläinen01SWELjungby FIK12.17
Hilda Ahlström01SWEIFK Göteborg12.31
Liv L. Nielsen01DENAalborg Atletik12.85

Försök heat 3-0,76 jun 
Julia Wennersten01SWEIK Ymer10.54q
Sandra Jonsson-Lorentsson01SWEÖrgryte IS10.76q
Anna Edwardsson01SWEMölndals AIK10.91q
Nike Thanner01SWEÖrgryte IS11.27q
Freja Krog01DENAalborg Atletik11.89
Emma Delin01SWEGöteborgs KIK11.90
Isabella Willén01SWEMölndals AIK12.33

Försök heat 4-1,26 jun 
Moa Eklundh01SWEKFUM Örebro10.46q
Cornelia Lindberg01SWELerum Friidrott10.86q
Filippa Söderström01SWEGöteborgs KIK11.32q
Mathilda Hammarqvist01SWEIF Kville11.87
Mathilde Dausel Nielsen01DENAalborg Atletik11.89
Molly Broback01SWESävedalens AIK11.97
Louise Fransson01SWEIFK Göteborg12.35

Försök heat 5-1,26 jun 
Sofie Cedergrund01SWEGöteborgs KIK10.83q
Klara Mattsson01SWEÖrgryte IS10.98q
Alfrida Kilvik01SWEIF Kville11.05q
Emelie Jälmeneng01SWEIK Wilske11.18q
Olivia Ek01SWESävedalens AIK11.49
Sandra R. Jensen01DENAalborg Atletik11.53
Alice Nordin01SWEMölndals AIKej start

Finalheat 1-3,16 jun 
Moa Eklundh01SWEKFUM Örebro10.43
Julia Wennersten01SWEIK Ymer10.50
Sofie Cedergrund01SWEGöteborgs KIK10.89
Sandra Jonsson-Lorentsson01SWEÖrgryte IS10.92
Ebba Magnusson01SWEIFK Göteborg11.06
Cornelia Lindberg01SWELerum Friidrott11.07
Anna Edwardsson01SWEMölndals AIK11.17
Klara Mattsson01SWEÖrgryte IS11.40

Finalheat 2-2,16 jun 
Emily Capobianco01SWEKFUM Örebro10.94
Alfrida Kilvik01SWEIF Kville11.14
Julie Bols01DENAalborg Atletik11.28
Kajsa Johansson01SWEFalköpings FIK11.30
Filippa Söderström01SWEGöteborgs KIK11.39
Nike Thanner01SWEÖrgryte IS11.40
Ronja Bökmark01SWELerum Friidrott11.44
Emelie Jälmeneng01SWEIK Wilskeej start


F14 300m
Finalheat 17 jun 
Sandra Jonsson-Lorentsson01SWEÖrgryte IS42.102
Sofie Cedergrund01SWEGöteborgs KIK43.093
Felicia Norrby-Rydin01SWEIK Ymer44.386
Wilma Nielsen01SWESävedalens AIK44.688
Julia Farnham01SWEHälle IF45.4212
Sandra R. Jensen01DENAalborg Atletik45.4713
Anne Andersen01DENAalborg Atletik46.0114
Thora Diekhøner01DENAalborg Atletik47.7520

Finalheat 27 jun 
Tilde Johansson01SWEFalkenbergs IK39.851
Gaël de Coninck01SWESävedalens AIK43.244
Ellinor Aurell01SWEÄngelholms IF44.365
Klara Mattsson01SWEÖrgryte IS45.2111
Olivia Ek01SWESävedalens AIK46.5417
Nike Thanner01SWEÖrgryte IS46.8618
Linnéa Lind01SWEIK Orient47.0519
Nanna Muurholm01DENAalborg Atletik48.3121

Finalheat 37 jun 
Filippa Söderström01SWEGöteborgs KIK44.407
Alexandra Gullberg01SWESävedalens AIK44.779
Alfrida Kilvik01SWEIF Kville45.1210
Linnea Pihl01SWELerum Friidrott46.0215
Emma Delin01SWEGöteborgs KIK46.3616
Katrine Hoelgaard Christensen01DENAalborg Atletik48.5222
Ottilia Andersson01SWEMölndals AIK49.5123
Molly Broback01SWESävedalens AIK51.2524


F14 800m
Final6 jun 
Gaël de Coninck01SWESävedalens AIK 2:15.84
Wilma Nielsen01SWESävedalens AIK 2:19.83
Ida Jørgensen01DENAalborg Atletik 2:23.34
Alexandra Gullberg01SWESävedalens AIK 2:24.78
Ellinor Aurell01SWEÄngelholms IF 2:26.28
Mathilda Hammarqvist01SWEIF Kville 2:26.59
Anna Mosby Nielsen01DENAarhus 1900 AM 2:27.84
Anne Andersen01DENAalborg Atletik 2:28.51
Liv L. Nielsen01DENAalborg Atletik 2:35.99
10 Linnea Pihl01SWELerum Friidrott 2:41.03
Nanna Muurholm01DENAalborg Atletikej start


F14 2000m
Final7 jun 
Gaël de Coninck01SWESävedalens AIK 6:37.73
Ida Jørgensen01DENAalborg Atletik 6:52.12
Felicia Niklasson01SWESävedalens AIK 6:54.77
Wilma Nielsen01SWESävedalens AIK 6:57.52
Mathilda Hammarqvist01SWEIF Kville 7:05.17
Liv L. Nielsen01DENAalborg Atletik 7:08.26
Anna Mosby Nielsen01DENAarhus 1900 AM 7:18.53
Alexandra Gullberg01SWESävedalens AIK 7:48.25
Klara Leijon00SWEIK Ymer 8:35.73F15 1:a


F14 Häck 80m76 cm
Försök heat 1-1,26 jun 
Filippa Söderström01SWEGöteborgs KIK12.74q
Sofia Overgaard01SWEIF Kville13.29q
Kerstin Nordangård01SWEIK Ymer14.35q
Kajsa Johansson01SWEFalköpings FIK14.98
Thora Diekhøner01DENAalborg Atletik15.44
Molly Broback01SWESävedalens AIK15.70
Nanna Muurholm01DENAalborg Atletik16.21

Försök heat 2-3,26 jun 
Julia Wennersten01SWEIK Ymer11.89q
Tilde Johansson01SWEFalkenbergs IK11.93q
Emily Capobianco01SWEKFUM Örebro13.18q
Alfrida Kilvik01SWEIF Kville13.85q
Moa Eklundh01SWEKFUM Örebro13.97q
Ella Darrell01SWELerum Friidrott14.38
Signe Lisborg01DENDybvad IK16.10

Final-2,96 jun 
Julia Wennersten01SWEIK Ymer11.74
Filippa Söderström01SWEGöteborgs KIK12.78
Tilde Johansson01SWEFalkenbergs IK12.78
Emily Capobianco01SWEKFUM Örebro12.92
Sofia Overgaard01SWEIF Kville13.38
Alfrida Kilvik01SWEIF Kville13.47
Moa Eklundh01SWEKFUM Örebro13.84
Kerstin Nordangård01SWEIK Ymer14.34


F14 Höjd
6 jun 
Sandra Jonsson-Lorentsson01SWEÖrgryte IS158
Hilda Gyldén01SWEIF Kville153
Ebba Magnusson01SWEIFK Göteborg147
Ella Darrell01SWELerum Friidrott142
Ebba Hager01SWELerum Friidrott142
Josefine Afzelius01SWEMölndals AIK137
Freja Krog01DENAalborg Atletik137
Kerstin Nordangård01SWEIK Ymer137
Linnéa Lind01SWEIK Orient137
10 Elin Hellquist01SWESävedalens AIK137
11 Katrine Hoelgaard Christensen01DENAalborg Atletik137
Liv L. Nielsen01DENAalborg AtletikX


F14 Stav
7 jun 
Alma Eriksson01SWEIK Ymer300
Ebba Hager01SWELerum Friidrott300
Ronja Bökmark01SWELerum Friidrott260
Linnea Pihl01SWELerum Friidrott230
Elin Hellquist01SWESävedalens AIK220
Alicia Hallner03SWELerum Friidrott210
Linda Aiff03SWELerum Friidrott200
Sigrid Scholten01DENDybvad IK190
Freja Krog01DENAalborg AtletikX
Sofia Overgaard01SWEIF KvilleX


F14 Längd
6 jun 
Tilde Johansson01SWEFalkenbergs IK5,662,3   5,56 1,5
Emily Capobianco01SWEKFUM Örebro5,080,0
Sandra Jonsson-Lorentsson01SWEÖrgryte IS4,881,3
Anna Edwardsson01SWEMölndals AIK4,870,9
Cornelia Lindberg01SWELerum Friidrott4,820,0
Alexandra Gullberg01SWESävedalens AIK4,690,9   4,68 0,9
Tindra Honnér01SWEÖrgryte IS4,691,3   4,64 0,4
Kajsa Johansson01SWEFalköpings FIK4,670,0
Ebba Magnusson01SWEIFK Göteborg4,570,4
10 Freja Krog01DENAalborg Atletik4,551,0
11 Nike Thanner01SWEÖrgryte IS4,480,3
12 Gaël de Coninck01SWESävedalens AIK4,410,2
13 Emelie Jälmeneng01SWEIK Wilske4,390,5   4,28 1,0
14 Sandra R. Jensen01DENAalborg Atletik4,392,4   4,18 0,5
15 Linnéa Lind01SWEIK Orient4,362,1   3,86 1,6
16 Ronja Bökmark01SWELerum Friidrott4,310,4
17 Wilma Nielsen01SWESävedalens AIK4,241,4
18 Sarah Andersson01SWEMölndals AIK4,230,8
19 Olivia Ek01SWESävedalens AIK4,220,8
20 Molly Broback01SWESävedalens AIK4,162,0
21 Isabella Willén01SWEMölndals AIK4,052,1   3,92 1,9
22 Katrine Hoelgaard Christensen01DENAalborg Atletik3,881,8
23 Ellinor Hofgren01SWEMölndals AIK3,870,6
24 Alice Nordin01SWEMölndals AIK3,791,6
25 Thora Diekhøner01DENAalborg Atletik3,632,1   3,38 1,8
26 Julie Bols01DENAalborg Atletik3,530,5
Klara Mattsson01SWEÖrgryte ISX
Annie Lundin01SWEÖrgryte ISX


F14 Tresteg
7 jun 
Tindra Honnér01SWEÖrgryte IS10,482,0
Gaël de Coninck01SWESävedalens AIK10,441,9
Alexandra Gullberg01SWESävedalens AIK10,232,0
Filippa Söderström01SWEGöteborgs KIK10,170,6
Alfrida Kilvik01SWEIF Kville9,430,1
Sigrid Scholten01DENDybvad IK9,361,5
Lovisa Jansson01SWEUllevi FK9,271,8
Ellinor Hofgren01SWEMölndals AIK9,190,3   9,07
Felicia Norrby-Rydin01SWEIK Ymer9,191,6   8,55
10 Anne Andersen01DENAalborg Atletik9,131,1
11 Signe Lisborg01DENDybvad IK8,661,7
12 Olivia Lundbäck01SWEUllevi FK8,621,4
13 Thora Diekhøner01DENAalborg Atletik8,562,8   7,80 1,9


F14 Kula3.0 kg
7 jun 
Corinne Wessman01SWEIK Ymer11,19
Ebba Hager01SWELerum Friidrott10,19
Isabella Willén01SWEMölndals AIK10,18
Molly Broback01SWESävedalens AIK9,76
Elina Kilpeläinen01SWELjungby FIK9,48
Alma Eriksson01SWEIK Ymer8,84
Ronja Bökmark01SWELerum Friidrott8,69
Filippa Isberg01SWEMölndals AIK8,14
Tilda Erixon01SWEMölndals AIK7,86
10 Linnea Pihl01SWELerum Friidrott7,49
11 Freja Krog01DENAalborg Atletik7,10
12 Mathilde Dausel Nielsen01DENAalborg Atletik6,87
13 Sandra R. Jensen01DENAalborg Atletik6,46
14 Olivia Ek01SWESävedalens AIK6,27
15 Julie Bols01DENAalborg Atletik6,24


F14 Diskus0.75 kg
6 jun 
Elina Kilpeläinen01SWELjungby FIK32,06
Sigrid Scholten01DENDybvad IK25,27
Molly Broback01SWESävedalens AIK24,50
Ebba Hager01SWELerum Friidrott24,44
Alfrida Kilvik01SWEIF Kville21,57
Ronja Bökmark01SWELerum Friidrott21,41
Ella Darrell01SWELerum Friidrott20,52
Linnea Pihl01SWELerum Friidrott19,82
Lovisa Jansson01SWEUllevi FK17,11
10 Isabella Willén01SWEMölndals AIK17,06
11 Elin Hellquist01SWESävedalens AIK13,09


F14 Slägga3.0 kg
7 jun 
Filippa Isberg01SWEMölndals AIK32,32
Ronja Bökmark01SWELerum Friidrott23,81
Sigrid Scholten01DENDybvad IK23,22
Rebecka Petersson01SWEMölndals AIK20,62
Olivia Lundbäck01SWEUllevi FK17,19
Mathilde Dausel Nielsen01DENAalborg Atletik15,15
Signe Lisborg01DENDybvad IK13,51


F14 Spjut500 g
7 jun 
Corinne Wessman01SWEIK Ymer39,10
Tilde Johansson01SWEFalkenbergs IK36,79
Elina Kilpeläinen01SWELjungby FIK31,72
Signe Lisborg01DENDybvad IK21,69
Cornelia Lindberg01SWELerum Friidrott20,20
Tilda Erixon01SWEMölndals AIK13,83
Olivia Ek01SWESävedalens AIK12,25


F13 60m
Försök heat 1-0,47 jun 
Cajsa Augustsson02SWEIK Ymer 8.48q
Clara Moksnes02SWEUllevi FK 8.48q
Tilda Adolfsson02SWEMölndals AIK 8.97
Emilie Mathiesen02SWEGöteborgs KIK 8.99
Stina Pettersson02SWELerum Friidrott 9.01
MaiR. Wærness02DENAalborg Atletik 9.17
Lina Berg02SWEIK Ymer 9.30

Försök heat 2-0,47 jun 
Alma Svanberg02SWEIF Kville 8.60q
Ebba Gustafsson02SWEMölndals AIK 8.92q
Alva Otterhed02SWEÖrgryte IS 8.95
Josefin Bistedt02SWELerum Friidrott 9.11
Sonya Mårtensson02SWEMölndals AIK 9.15
Alexandra Milusic02SWEKongahälla AIK 9.33
Amanda Norrby-Rydin02SWEIK Ymer 9.98

Försök heat 3-0,97 jun 
Emma Smogorzewski02SWEIFK Halmstad 8.75q
Ida Persson02SWEIK Ymer 8.96
Linnea Ljung02SWEMölndals AIK 9.14
Vera Hulth02SWEUllevi FK 9.16
Lisa Brann-Widén02SWEUllevi FK 9.38
Andrea Åberg02SWEGöteborgs KIK 9.53
Alicia Nesbeth Carlensberg02SWEUllevi FK 9.55
Eva Nyby02DENAalborg Atletik 9.62

Försök heat 40,27 jun 
Sonia Fors02SWESävedalens AIK 8.74q
Alva Larsson02SWEMölndals AIK 8.77q
Josefin Stridh02SWEMölndals AIK 8.92q
Ebba Follin02SWEMölndals AIK 9.21
Sofia Ensberg02SWESävedalens AIK 9.28
Ebba Åhman02SWEIK Ymer 9.35
Elin Hallbjörner02SWEUllevi FK 9.38
Hedda Tellow02SWEÖrgryte ISej start

Final-0,77 jun 
Cajsa Augustsson02SWEIK Ymer 8.52
Alma Svanberg02SWEIF Kville 8.57
Clara Moksnes02SWEUllevi FK 8.58
Sonia Fors02SWESävedalens AIK 8.85
Ebba Gustafsson02SWEMölndals AIK 8.90
Emma Smogorzewski02SWEIFK Halmstad 8.96
Josefin Stridh02SWEMölndals AIK 8.98
Alva Larsson02SWEMölndals AIK 9.01


F13 200m
Finalheat 1-1,67 jun 
Lovisa Nilsson-Edin02SWEMölndals AIK27.431
Alma Svanberg02SWEIF Kville28.122
Cajsa Augustsson02SWEIK Ymer28.413
Sonia Fors02SWESävedalens AIK28.885
Wendela Yhlen Graf02SWELerum Friidrott29.137
Ebba Gustafsson02SWEMölndals AIK29.398
Ebba Åhman02SWEIK Ymer32.0819

Finalheat 2-0,77 jun 
Clara Moksnes02SWEUllevi FK28.916
Ida Persson02SWEIK Ymer30.099
Alma Helander02SWESävedalens AIK30.5914
Alva Larsson02SWEMölndals AIK30.6515
Lina Berg02SWEIK Ymer30.9517
Sofia Ensberg02SWESävedalens AIK31.5818
Elin Hallbjörner02SWEUllevi FK32.2620

Finalheat 3-1,67 jun 
Ebba Follin02SWEMölndals AIK30.3312
Stina Pettersson02SWELerum Friidrott30.7116
Frida Lundqvist02SWEMölndals AIK32.3221
Tilde, Johansson02SWEBokenäs IF32.4822
Andrea Åberg02SWEGöteborgs KIK33.5423
Elin Dejke02SWEUllevi FK35.8026

Finalheat 4-1,57 jun 
Nike Wäljegård02SWEUllevi FK28.814
Tilda Adolfsson02SWEMölndals AIK30.1610
Josefin Bistedt02SWELerum Friidrott30.2111
Sonya Mårtensson02SWEMölndals AIK30.5313
Tea Norell02SWEGöteborgs KIK33.6124
Amanda Norrby-Rydin02SWEIK Ymer33.6425


F13 600m
Final6 jun 
Alva Strandberg02SWEIFK Göteborg 1:43.08
Alma Svanberg02SWEIF Kville 1:43.09
Mille B. Olesen02DENAalborg Atletik 1:43.91
Ebba Rössberger02SWESävedalens AIK 1:47.27
Johanna Stübner02SWEGöteborgs KIK 1:47.88
Moa Dahlsjö02SWEGöteborgs KIK 1:53.50
Thea Terho02SWEFalkenbergs IK 1:54.49


F13 1500m
Final7 jun 
Malin Jonsson02SWEMölndals AIK 5:04.76F13 1:a
Mille B. Olesen02DENAalborg Atletik 5:18.31F13 2:a
Sandra Åberg03SWEGöteborgs KIK 5:28.79F12 1:a
Eleonora Alinder03SWEMölndals AIK 5:34.30F12 2:a
Nellie Nygren03SWEGöteborgs KIK 5:37.15F12 3:a
Moa Dahlsjö02SWEGöteborgs KIK 5:39.31F13 3:a
Tilda Knauer03SWEHälle IF 5:39.84F12 4:a
Klara Malmqvist03SWEIF Kville 5:51.93F12 5:a
Frida Palmqvist03SWEMölndals AIK 5:55.75F12 6:a
10 Ida Borg03SWELerum Friidrott 6:26.45F12 7:a
Johanna Stübner02SWEGöteborgs KIKej start


F13 Häck 60m68 cm
Försök heat 1-0,36 jun 
Wendela Yhlen Graf02SWELerum Friidrott10.22q
Filippa Oderbrant02SWEStrömstads IF10.57q
Maja Högberg02SWEMölndals AIK10.71q
Agnes Dahlberg02SWELerum Friidrott10.73
Ebba Follin02SWEMölndals AIK10.97
Hilda Johnsson02SWEIF Kville12.26
Tova Mattisson02SWEIF Kville12.41

Försök heat 2-2,16 jun 
Sonia Fors02SWESävedalens AIK10.32q
Cindy Darell02SWEUllevi FK10.67q
Josefin Stridh02SWEMölndals AIK10.94
Emilia Lönnqvist02SWEIF Kville11.15
Hanna Hedin02SWEIK Orient11.40
Alva Strandberg02SWEIFK Göteborg11.58
Melanie Simon02SWEIK Ymer12.06

Försök heat 3-1,36 jun 
Lovisa Nilsson-Edin02SWEMölndals AIK10.13q
Nike Wäljegård02SWEUllevi FK10.34q
Martina Olsson02SWEIK Orient10.65q
Alma Helander02SWESävedalens AIK10.87
Ebba Åhman02SWEIK Ymer10.89
Sofia Ensberg02SWESävedalens AIK12.31

Final-1,56 jun 
Lovisa Nilsson-Edin02SWEMölndals AIK 9.87
Wendela Yhlen Graf02SWELerum Friidrott 9.98
Sonia Fors02SWESävedalens AIK10.16
Nike Wäljegård02SWEUllevi FK10.38
Martina Olsson02SWEIK Orient10.69
Filippa Oderbrant02SWEStrömstads IF10.70
Maja Högberg02SWEMölndals AIK10.90
Cindy Darell02SWEUllevi FKej start


F13 Höjd
7 jun 
Lovisa Nilsson-Edin02SWEMölndals AIK150
Hedda Tellow02SWEÖrgryte IS140
Ebba Åhman02SWEIK Ymer140
Ida Bäckman02SWEVarbergs GIF135
Ronja Stephansen02SWEIF Rigor135
Emma Smogorzewski02SWEIFK Halmstad135
Ebba Gustafsson02SWEMölndals AIK135
Tilde, Johansson02SWEBokenäs IF130
Emilia Lönnqvist02SWEIF Kville130
10 MaiR. Wærness02DENAalborg Atletik125
10 Moa Dahlsjö02SWEGöteborgs KIK125
10 Linnea Ljung02SWEMölndals AIK125
13 Elin Dejke02SWEUllevi FK125
14 Amanda Norrby-Rydin02SWEIK Ymer115
14 Frida Lundqvist02SWEMölndals AIK115


F13 Längdzon
6 jun 
Molly Johansson02SWEFalkenbergs IK5,09-1,5
Lovisa Nilsson-Edin02SWEMölndals AIK5,04-2,0
Cajsa Augustsson02SWEIK Ymer4,81-1,1
Alva Larsson02SWEMölndals AIK4,75-4,2
Nike Wäljegård02SWEUllevi FK4,74-1,4   4,70 -1,3
Ida Persson02SWEIK Ymer4,74-1,1   4,66 0,1
Wendela Yhlen Graf02SWELerum Friidrott4,70-0,2
Hedda Tellow02SWEÖrgryte IS4,580,0
MaiR. Wærness02DENAalborg Atletik4,48-0,1
10 Maja Högberg02SWEMölndals AIK4,47-0,7
11 Tilda Adolfsson02SWEMölndals AIK4,300,0
12 Martina Olsson02SWEIK Orient4,260,2
13 Ebba Åhman02SWEIK Ymer4,24-0,2   4,18 -0,4
14 Linnea Ljung02SWEMölndals AIK4,24-2,3   3,99 0,0
15 Saga Henriksson02SWEIK Ymer4,230,0
16 Thea Terho02SWEFalkenbergs IK4,21-0,3
17 Vera Hulth02SWEUllevi FK4,190,0
18 Alva Otterhed02SWEÖrgryte IS4,17-1,3
19 Melanie Simon02SWEIK Ymer4,160,0
20 Sonya Mårtensson02SWEMölndals AIK4,10-1,0   4,01 -1,1
21 Hanna Hedin02SWEIK Orient4,10-0,6   3,99 0,0
22 Viktoria Tranälv02SWEKongahälla AIK4,090,0
23 Eva Nyby02DENAalborg Atletik4,00-0,1
24 Emilia Lönnqvist02SWEIF Kville3,98-0,3
25 Sophie Ingenuus02DENDybvad IK3,970,0
26 Anna Bengtsson02SWEIF Kville3,91-0,6
27 Alexandra Milusic02SWEKongahälla AIK3,84-0,8
28 Elin Gustafsson02SWEGöteborgs KIK3,790,0
29 Ebba Sköld02SWEIF Kville3,780,0
30 Tova Mattisson02SWEIF Kville3,73-0,2
31 Johanna Normark02SWEIF Kville3,700,0
32 Olivia Zackrisson02SWEIF Kville3,390,0
33 Hilda Johnsson02SWEIF Kville3,38-0,4
34 Alicia Hessling02SWEIF Kville3,060,0


F13 Trestegzon
7 jun 
Molly Johansson02SWEFalkenbergs IK10,771,1
Wendela Yhlen Graf02SWELerum Friidrott10,593,2   10,49 1,9
Moa Sellman03SWEMölndals AIK10,221,3
Maja Högberg02SWEMölndals AIK9,645,6   9,35 0,8
Agnes Dahlberg02SWELerum Friidrott9,612,7   9,38 0,5
Alva Otterhed02SWEÖrgryte IS9,522,5   9,51 2,0
Linn Frykholm02SWEGöteborgs KIK8,750,4   8,72
Eva Nyby02DENAalborg Atletik8,751,6   8,68
Elsa Törnvall03SWEMölndals AIK8,721,3
10 Johanna Sjögren02SWEGöteborgs KIK8,673,8   0,00
11 Emma Andersen02DENDybvad IK8,611,5
12 Alexandra Milusic02SWEKongahälla AIK8,330,0
13 Lisa Brann-Widén02SWEUllevi FK8,262,2   0,00
14 Mia Martinsen02DENDybvad IK8,180,9


F13 Kula2.0 kg
7 jun 
Molly Johansson02SWEFalkenbergs IK11,75
Filippa Oderbrant02SWEStrömstads IF11,15
Helena Sund02SWEMölndals AIK10,63
Wendela Yhlen Graf02SWELerum Friidrott9,36
Sofie Runge02SWEIF Kville8,94
Tilda Adolfsson02SWEMölndals AIK8,70
Lina Berg02SWEIK Ymer8,66
Sonya Mårtensson02SWEMölndals AIK8,56
Josefin Bistedt02SWELerum Friidrott8,41
10 Frida Malmström02SWEKongahälla AIK8,18
11 Alexandra Milusic02SWEKongahälla AIK7,96
12 Sophie Ingenuus02DENDybvad IK7,89
13 Ebba Follin02SWEMölndals AIK7,85
14 Eva Nyby02DENAalborg Atletik7,45
15 Mia Martinsen02DENDybvad IK7,30
16 Elin Hagström02SWEIF Kville7,03
17 Stina Pettersson02SWELerum Friidrott6,90
18 Paninnguaq Pedersen02DENDybvad IK6,48


F13 Diskus0.6 kg
6 jun 
Molly Johansson02SWEFalkenbergs IK31,44
Cajsa Augustsson02SWEIK Ymer31,09
Olivia Asp02SWEMölndals AIK23,55
Agnes Dahlberg02SWELerum Friidrott21,15
Josefin Stridh02SWEMölndals AIK20,74
Helena Sund02SWEMölndals AIK19,94
Linnea Ljung02SWEMölndals AIK19,42
Kristiane Volsgaard02DENDybvad IK17,88
Emma Andersen02DENDybvad IK16,82
10 Wilma Ruf02SWEMölndals AIK14,59
11 Paninnguaq Pedersen02DENDybvad IK14,24


F13 Slägga2.0 kg
7 jun 
Cajsa Augustsson02SWEIK Ymer32,20
Olivia Asp02SWEMölndals AIK32,15
Helena Sund02SWEMölndals AIK30,36
Josefin Stridh02SWEMölndals AIK25,17
Ebba Gustafsson02SWEMölndals AIK23,72U. tävl.
Sophie Ingenuus02DENDybvad IK21,54
Mia Martinsen02DENDybvad IK18,41
Emma Andersen02DENDybvad IK18,37
Paninnguaq Pedersen02DENDybvad IK17,31
10 Kristiane Volsgaard02DENDybvad IK14,36


F13 Spjut400 g
7 jun 
Filippa Oderbrant02SWEStrömstads IF30,90
Kristiane Volsgaard02DENDybvad IK23,79
Emma Andersen02DENDybvad IK22,49
Sophie Ingenuus02DENDybvad IK21,79
Lina Berg02SWEIK Ymer20,47
Eva Nyby02DENAalborg Atletik18,63
Mia Martinsen02DENDybvad IK18,20
Maja Högberg02SWEMölndals AIK17,90
Agnes Dahlberg02SWELerum Friidrott15,41
10 Tina C Rouzveh02SWESävedalens AIK13,38


F12 60m
Försök heat 1-2,17 jun 
Mathilde Gregersen03DENAalborg Atletik 8.76q
Hanna Holmberg03SWEKongahälla AIK 9.03q
Klara Malmqvist03SWEIF Kville 9.04q
Eleonora Alinder03SWEMölndals AIK 9.20q
Anna Constantinescu03SWEGöteborgs KIK 9.64
Tilda Kihlström03SWEVarbergs GIF 9.84
Frida Christoffersson03SWEBohus IF10.24

Försök heat 2-0,67 jun 
Tova Gisslen03SWEIK Wilske 9.00q
Alicia Eliasson03SWELerum Friidrott 9.03q
Liv Nilsander03SWEVarbergs GIF 9.19q
Anna Olsson03SWEVarbergs GIF 9.72
Alva Bengtström03SWEÖrgryte IS 9.79
Matilda Bergand03SWEBohus IF 9.85

Försök heat 30,27 jun 
Sandra Åberg03SWEGöteborgs KIK 8.95q
Anna Svarfvar03SWEMölndals AIK 8.99q
Calista Ezeh03SWEIF Kville 9.09q
Elin Åberg03SWEBohus IF 9.21q
Felicia Nordahl Vieira03SWEGöteborgs KIK 9.26q
Sofia Björkman03SWEIF Kville 9.41q
Emilia Hejde03SWELerum Friidrott10.01
Aliyah Adekunle03SWELerum Friidrott10.26

Försök heat 4-1,17 jun 
Ebba Niklasson03SWESävedalens AIK 8.78q
Elin Pettersson03SWEIFK Göteborg 9.21q
Lillan Kilvik03SWEIF Kville 9.42q
Alicia Hallner03SWELerum Friidrott 9.62
Alice Lindh03SWEIK Orient 9.73
Alice Storhaug03SWEBohus IF 9.81
Frida Samuelsson03SWEKongahälla AIK 9.87
Felicia Clarelid Magaji03SWEMölndals AIK10.09
Ella Oddhammar03SWEUllevi FKej start

Finalheat 1-0,77 jun 
Mathilde Gregersen03DENAalborg Atletik 8.71
Ebba Niklasson03SWESävedalens AIK 8.72
Sandra Åberg03SWEGöteborgs KIK 8.84
Hanna Holmberg03SWEKongahälla AIK 8.99
Klara Malmqvist03SWEIF Kville 8.99
Anna Svarfvar03SWEMölndals AIK 8.99
Alicia Eliasson03SWELerum Friidrott 9.03
Tova Gisslen03SWEIK Wilske 9.11

Finalheat 2-0,97 jun 
Calista Ezeh03SWEIF Kville 9.08
Elin Pettersson03SWEIFK Göteborg 9.17
Elin Åberg03SWEBohus IF 9.26
Felicia Nordahl Vieira03SWEGöteborgs KIK 9.27
Liv Nilsander03SWEVarbergs GIF 9.30
Eleonora Alinder03SWEMölndals AIK 9.38
Sofia Björkman03SWEIF Kville 9.39
Lillan Kilvik03SWEIF Kville 9.41


F12 200m
Finalheat 1-1,97 jun 
Emma S. Hansen03DENAalborg Atletik29.201
Mathilde Gregersen03DENAalborg Atletik29.212
Tova Gisslen03SWEIK Wilske29.663
Ebba Niklasson03SWESävedalens AIK30.216
Elin Pettersson03SWEIFK Göteborg30.408
Tilda Knauer03SWEHälle IF31.6711
Filippa Zäll03SWEÄngelholms IF32.0513
Lillan Kilvik03SWEIF Kville32.1115

Finalheat 2-1,37 jun 
Anna Svarfvar03SWEMölndals AIK29.814
Felicia Nordahl Vieira03SWEGöteborgs KIK29.895
Liv Nilsander03SWEVarbergs GIF30.899
Alice Lindh03SWEIK Orient32.0212
Alva Bengtström03SWEÖrgryte IS32.2016
Tilda Kihlström03SWEVarbergs GIF33.4520
Felicia Clarelid Magaji03SWEMölndals AIK33.6321

Finalheat 3-1,47 jun 
Sandra Åberg03SWEGöteborgs KIK30.277
Klara Larsson03SWEÖrgryte IS31.2410
Hanna Holmberg03SWEKongahälla AIK32.0914
Ebba Toorell03SWELerum Friidrott32.4117
Nellie Nygren03SWEGöteborgs KIK32.5918
Alice Storhaug03SWEBohus IF33.2419
Frida Samuelsson03SWEKongahälla AIK34.0622
Frida Christoffersson03SWEBohus IF36.2923


F12 600m
Final6 jun 
Emma S. Hansen03DENAalborg Atletik 1:47.06
Filippa Zäll03SWEÄngelholms IF 1:49.31
Sandra Åberg03SWEGöteborgs KIK 1:53.95
Nellie Nygren03SWEGöteborgs KIK 1:56.13
Lovisa Pettersson03SWELidköpings IS 1:56.99
Tilda Knauer03SWEHälle IF 1:57.26
Anna Svarfvar03SWEMölndals AIK 1:57.61
Elina Witrén03SWEMölndals AIK 1:57.88
Klara Malmqvist03SWEIF Kville 1:59.08
10 Frida Palmqvist03SWEMölndals AIK 2:00.63
11 Ella Vilhelmsson03SWEMölndals AIK 2:05.50
12 Olivia Bissette03SWEMölndals AIK 2:06.65
13 Irma Törngård03SWEHälle IF 2:07.96
14 Ida Borg03SWELerum Friidrott 2:18.53


F12 Häck 60m68 cm
Försök heat 1-2,46 jun 
Tova Gisslen03SWEIK Wilske10.48q
Ebba Toorell03SWELerum Friidrott11.98
Ebba Sjöberg04SWEIK Ymer12.78
Matilda Bergand03SWEBohus IF12.90
Alice Lindh03SWEIK Orient12.95

Försök heat 2-2,86 jun 
Felicia Nordahl Vieira03SWEGöteborgs KIK11.32q
Anna Constantinescu03SWEGöteborgs KIK11.60q
Liv Nilsander03SWEVarbergs GIF12.08
Tilda Kihlström03SWEVarbergs GIF12.31
Evelina Wikell03SWEMölndals AIK13.67
Alicia Eliasson03SWELerum Friidrottej start

Försök heat 3-2,26 jun 
Vanna Darrell03SWELerum Friidrott11.77q
Emma Sjöqvist03SWEIF Kville12.02
Elina Witrén03SWEMölndals AIK12.42
Lillan Kilvik03SWEIF Kville13.18
Maria Grenegård03SWEIF Göta Karlstad13.29
Emilia Hejde03SWELerum Friidrottej start

Försök heat 40,26 jun 
Mathilde Gregersen03DENAalborg Atletik10.71q
Nellie Nygren03SWEGöteborgs KIK11.77q
Matilda Thorsson03SWEIF Kville11.81q
Frida Palmqvist03SWEMölndals AIK11.90q
My Emilsson03SWEVarbergs GIF13.32
Irma Törngård03SWEHälle IF14.97

Final-2,06 jun 
Tova Gisslen03SWEIK Wilske10.14
Mathilde Gregersen03DENAalborg Atletik10.39
Felicia Nordahl Vieira03SWEGöteborgs KIK11.06
Anna Constantinescu03SWEGöteborgs KIK11.35
Vanna Darrell03SWELerum Friidrott11.46
Matilda Thorsson03SWEIF Kville11.48
Nellie Nygren03SWEGöteborgs KIK11.75
Frida Palmqvist03SWEMölndals AIKej start


F12 Höjd
7 jun 
Tova Gisslen03SWEIK Wilske141
Olivia Bissette03SWEMölndals AIK138
Maja Nilsson03SWEVarbergs GIF138
Matilda Bergand03SWEBohus IF130
Elin Åberg03SWEBohus IF130
Anna Svarfvar03SWEMölndals AIK130
Frida Eriksson Jerkhag03SWEIF Rigor125
Hanna Holmberg03SWEKongahälla AIK125
Vanna Darrell03SWELerum Friidrott125
10 Klara Larsson03SWEÖrgryte IS125
10 Elin Pettersson03SWEIFK Göteborg125
12 Linnea Persson03SWEBohus IF120
12 Felicia Nordahl Vieira03SWEGöteborgs KIK120
12 Alice Storhaug03SWEBohus IF120
15 Ebba Toorell03SWELerum Friidrott120
16 Ella Vilhelmsson03SWEMölndals AIK120
17 Tilda Kihlström03SWEVarbergs GIF115
18 Linn Johansson03SWEÖrgryte IS105
19 Amanda Nilsson03SWEIF Rigor89


F12 Längdzon
6 jun 
Ebba Niklasson03SWESävedalens AIK4,790,0
Elin Pettersson03SWEIFK Göteborg4,772,1   4,50 0,0
Moa Sellman03SWEMölndals AIK4,720,8
Ebba Toorell03SWELerum Friidrott4,561,8
Lovisa Pettersson03SWELidköpings IS4,390,0
Sofie Hammarström03SWEÖrgryte IS4,371,6
Felicia Nordahl Vieira03SWEGöteborgs KIK4,350,0
Liv Nilsander03SWEVarbergs GIF4,340,4
Tova Gisslen03SWEIK Wilske4,331,3
10 Emma S. Hansen03DENAalborg Atletik4,320,5
11 Anna Constantinescu03SWEGöteborgs KIK4,250,7
12 Klara Malmqvist03SWEIF Kville4,200,8   4,18 1,2
13 Sofia Björkman03SWEIF Kville4,200,0   4,07 1,9
14 Sandra Åberg03SWEGöteborgs KIK4,191,3
15 Olivia Bissette03SWEMölndals AIK4,181,2   4,15 0,5
16 Mathilde Gregersen03DENAalborg Atletik4,181,1
17 Alicia Eliasson03SWELerum Friidrott4,170,7
18 Emilia Qvicklund03SWEStrömstads IF4,160,6
19 Anna Svarfvar03SWEMölndals AIK4,140,6
20 Elin Tegnér03SWELerum Friidrott4,120,6
21 Tilda Kihlström03SWEVarbergs GIF4,082,5   3,94 0,3
22 Matilda Bergand03SWEBohus IF4,081,3   3,93 0,8
23 Klara Larsson03SWEÖrgryte IS4,041,4
24 My Emilsson03SWEVarbergs GIF4,020,1
25 Alice Lindh03SWEIK Orient3,950,3
26 Mira Landgren03SWEIF Rigor3,891,2
27 Alicia Hallner03SWELerum Friidrott3,881,9   3,72 1,3
28 Nellie Nygren03SWEGöteborgs KIK3,880,0   3,47 0,0
29 Anna Olsson03SWEVarbergs GIF3,871,6
30 Emma Sjöqvist03SWEIF Kville3,851,1
31 Irma Törngård03SWEHälle IF3,842,1   3,76 0,8
32 Nicole Dinu03SWEIF Kville3,840,3   3,65 0,5
33 Felicia Clarelid Magaji03SWEMölndals AIK3,801,6
34 Alva Bengtström03SWEÖrgryte IS3,630,8
35 Linn Johansson03SWEÖrgryte IS3,600,9   3,60 1,3
36 Alexandra Torgersson03SWEIF Kville3,601,1   3,56 1,4
37 Maja Nilsson03SWEVarbergs GIF3,570,7
38 Lovisa Agfors03SWEBohus IF3,470,9
39 Emilia Hejde03SWELerum Friidrott3,291,7
40 Elina Gustavsson03SWESävedalens AIK3,130,0
41 Ida Borg03SWELerum Friidrott3,051,3


F12 Kula2.0 kg
6 jun 
Emilia Qvicklund03SWEStrömstads IF11,24
Linnea Persson03SWEBohus IF10,55
Ebba Toorell03SWELerum Friidrott10,26
Olivia Bissette03SWEMölndals AIK10,04
Aliyah Adekunle03SWELerum Friidrott9,46
Lovisa Pettersson03SWELidköpings IS9,39
Mira Landgren03SWEIF Rigor8,99
Tova Gisslen03SWEIK Wilske8,92
Vanna Darrell03SWELerum Friidrott8,66
10 Maria Grenegård03SWEIF Göta Karlstad8,39
11 Emilia Hejde03SWELerum Friidrott8,38
12 Anna Olsson03SWEVarbergs GIF8,03
13 Nicole Dinu03SWEIF Kville7,62
14 Jonna Kronander03SWEIK Ymer7,58
15 Thea Bogren03SWEStenungsunds FI7,39
16 Liv Nilsander03SWEVarbergs GIF7,21
17 Lovisa Agfors03SWEBohus IF7,20
18 Lillan Kilvik03SWEIF Kville7,18
19 Elin Pettersson03SWEIFK Göteborg7,00
20 Matilda Bergand03SWEBohus IF6,98
21 Alexandra Torgersson03SWEIF Kville6,86
22 Alicia Hallner03SWELerum Friidrott6,50
23 My Emilsson03SWEVarbergs GIF6,47
24 Linn Johansson03SWEÖrgryte IS5,80
25 Tilda Kihlström03SWEVarbergs GIF5,56
26 Maja Nilsson03SWEVarbergs GIF5,17


F12 Diskus0.6 kg
6 jun 
Mira Landgren03SWEIF Rigor21,00
Maria Grenegård03SWEIF Göta Karlstad20,40
Linnea Persson03SWEBohus IF20,15
Vanna Darrell03SWELerum Friidrott18,71
Jonna Kronander03SWEIK Ymer16,99
Thea Bogren03SWEStenungsunds FI14,70
Elin Pettersson03SWEIFK Göteborg13,13


F12 Slägga2.0 kg
7 jun 
Mira Landgren03SWEIF Rigor23,77
Vanna Darrell03SWELerum Friidrott17,98
Linnea Persson03SWEBohus IF17,64


F12 Spjut400 g
7 jun 
Tova Gisslen03SWEIK Wilske24,44
Linnea Persson03SWEBohus IF24,28
Ebba Toorell03SWELerum Friidrott23,26
Vanna Darrell03SWELerum Friidrott22,50
Elsa Törnvall03SWEMölndals AIK22,46
Emilia Qvicklund03SWEStrömstads IF19,83
Emilia Hejde03SWELerum Friidrott18,09
Mira Landgren03SWEIF Rigor17,40
Aliyah Adekunle03SWELerum Friidrott15,25
10 Linda Aiff03SWELerum Friidrott15,17
11 Anna Olsson03SWEVarbergs GIF15,15
12 Evelina Wikell03SWEMölndals AIK12,76
13 Felicia Clarelid Magaji03SWEMölndals AIK10,40
14 Maja Nilsson03SWEVarbergs GIF9,31


F11 60m
Försök heat 1-0,17 jun 
Ida Sjöberg04SWEMölndals AIK 8.99q
Gabriella Milusic04SWEKongahälla AIK 9.13q
Elin Molinder04SWEMölndals AIK 9.18q
Emilia Åström04SWEMölndals AIK 9.81
Anna Gadensgård04DENSaeby IK10.16
Emma Berntsen04DENAalborg Atletik10.46

Försök heat 2-0,27 jun 
Sissel Eliasson04SWEAlingsås IF 9.18q
Ella Högberg04SWEMölndals AIK 9.34q
Sofia Johansson04SWEMölndals AIK 9.56q
Eva S. Larsen04DENAalborg Atletik10.16
Matilda Drakenås04SWEÖrgryte IS10.25

Försök heat 3-0,37 jun 
Jenjira Hagman (Phayakhruea)04SWEMalmö AI 8.79q
Agnes Frimannsson04SWESävedalens AIK 9.36q
Laura G. Andersen04DENAalborg Atletik 9.64
Saga Provci04SWEIFK Göteborg 9.65
CajsaStina Strand04SWEÖrgryte IS 9.71
Agnes Hallbjörner04SWEUllevi FK 9.84
Emelie Brattberg04SWEMölndals AIK10.12

Final-1,67 jun 
Jenjira Hagman (Phayakhruea)04SWEMalmö AI 8.82
Sissel Eliasson04SWEAlingsås IF 8.97
Elin Molinder04SWEMölndals AIK 9.13
Ida Sjöberg04SWEMölndals AIK 9.13
Gabriella Milusic04SWEKongahälla AIK 9.20
Ella Högberg04SWEMölndals AIK 9.27
Agnes Frimannsson04SWESävedalens AIK 9.48
Sofia Johansson04SWEMölndals AIK 9.58


F11 200m
Finalheat 1-1,17 jun 
Elin Molinder04SWEMölndals AIK31.495
Agnes Frimannsson04SWESävedalens AIK31.596
Sofia Johansson04SWEMölndals AIK32.538
Eva S. Larsen04DENAalborg Atletik33.9012
Emilia Åström04SWEMölndals AIK34.0513
Karoline Olesen04DENSaeby IK35.2116

Finalheat 21,07 jun 
Ida Sjöberg04SWEMölndals AIK29.901
Ella Högberg04SWEMölndals AIK31.444
Laura G. Andersen04DENAalborg Atletik32.057
Tyra Rydén04SWEIFK Göteborg33.3111
Felicia Brink04SWEIF Kville34.4814
Majken Brunø04DENSaeby IK35.6417
Emma Berntsen04DENAalborg Atletik36.6518

Finalheat 3-0,77 jun 
Gabriella Milusic04SWEKongahälla AIK30.372
Jenjira Hagman (Phayakhruea)04SWEMalmö AI30.923
Elsa Wållgren04SWELerum Friidrott32.579
Saga Provci04SWEIFK Göteborg32.7110
Emelie Brattberg04SWEMölndals AIK35.0115
Matilda Drakenås04SWEÖrgryte ISej start-


F11 600m
Final6 jun 
Alice Smart04SWETanums IF 1:59.46
Ella Borg04SWEMölndals AIK 1:59.51
Tyra Rydén04SWEIFK Göteborg 2:00.87
Laura G. Andersen04DENAalborg Atletik 2:01.47
Malin Prytz04SWEBohus IF 2:03.08
Felicia Brink04SWEIF Kville 2:03.11
Hilda Törngård04SWEHälle IF 2:04.58
Agnes Hallbjörner04SWEUllevi FK 2:05.01
Saga Provci04SWEIFK Göteborg 2:07.41
10 Moa Gustafsson04SWEGöteborgs KIK 2:07.48
11 Karoline Olesen04DENSaeby IK 2:14.67
12 Sofia Heuman04SWEIF Rigor 2:17.05
13 Majken Brunø04DENSaeby IK 2:18.01
14 Alma Olsson04SWEIF Rigor 2:21.75
15 Nellie Morstedt04SWESävedalens AIK 2:23.19
Liv Kroll04DENSaeby IKej start
Agnes Frimannsson04SWESävedalens AIKej start


F11 Höjd
6 jun 
Ingrid Ronge04SWEIF Rigor138
Gabriella Milusic04SWEKongahälla AIK133
Agnes Frimannsson04SWESävedalens AIK125
Ida Engelbrektsson04SWEAlingsås IF125
Malin Prytz04SWEBohus IF125
Tyra Rydén04SWEIFK Göteborg125
Sofia Olsson04SWEIF Rigor120
Elin Molinder04SWEMölndals AIK120
Katrine Frahm04DENSaeby IK120
Anna Gadensgård04DENSaeby IK120
Eva S. Larsen04DENAalborg Atletik120
12 Sofia Johansson04SWEMölndals AIK120
13 Alma Olsson04SWEIF Rigor115
13 Laura G. Andersen04DENAalborg Atletik115
15 Sarah Berkling04SWELerum Friidrott115
15 Moa Gustafsson04SWEGöteborgs KIK115
17 Linn Wiklander04SWEIF Rigor115
18 Emilia Åström04SWEMölndals AIK115
19 Nellie Morstedt04SWESävedalens AIK115
20 Emma Berntsen04DENAalborg Atletik110
21 Ida Wiklander04SWEIF Rigor110
22 Karoline Olesen04DENSaeby IK110
23 Ida Berg04SWEIF Kville105
24 Majken Brunø04DENSaeby IK105
25 Hilda Glembring04SWEIF Kville105


F11 Längdzon
6 jun 
Ella Högberg04SWEMölndals AIK4,332,1   4,17 0,5
Ida Sjöberg04SWEMölndals AIK4,283,2   4,20 1,1
Gabriella Milusic04SWEKongahälla AIK4,253,7   4,24 1,8
Agnes Frimannsson04SWESävedalens AIK4,040,3   4,00 0,3
CajsaStina Strand04SWEÖrgryte IS4,044,0   3,90 0,0
Elin Molinder04SWEMölndals AIK4,032,0
Sofia Johansson04SWEMölndals AIK3,981,8
Moa Gustafsson04SWEGöteborgs KIK3,901,0
Sarah Berkling04SWELerum Friidrott3,831,7
10 Alice Smart04SWETanums IF3,820,3
11 Ida Engelbrektsson04SWEAlingsås IF3,782,5   3,75 1,3
12 Sofia Olsson04SWEIF Rigor3,760,9
13 Ella Borg04SWEMölndals AIK3,754,5   3,44 1,9
14 Laura G. Andersen04DENAalborg Atletik3,734,3
15 Ingrid Ronge04SWEIF Rigor3,711,5
16 Saga Provci04SWEIFK Göteborg3,701,5
17 Katrine Frahm04DENSaeby IK3,623,8   3,29 0,0
18 Alma Olsson04SWEIF Rigor3,564,9   3,56 0,8
19 Jennifer Willén04SWEMölndals AIK3,560,4   0,00
20 Tyra Rydén04SWEIFK Göteborg3,550,1
21 Alma Holmberg04SWEIK Ymer3,542,1   3,14 0,0
22 Emilia Åström04SWEMölndals AIK3,521,1
23 Olivia Gårdhagen04SWEÖrgryte IS3,510,2
24 Emma Berntsen04DENAalborg Atletik3,472,4
25 Ida Pappila04SWEIF Kville3,381,2
26 Hanna Lundberg04SWEIF Rigor3,371,3   3,27
27 Liv Kroll04DENSaeby IK3,372,5   2,80 0,0
28 Ebba Sjöberg04SWEIK Ymer3,321,2
29 Sofia Heuman04SWEIF Rigor3,310,2   3,29 0,0
30 Anna Gadensgård04DENSaeby IK3,313,4   3,18 1,2
31 Matilda Drakenås04SWEÖrgryte IS3,220,7
32 Siri Rahm04SWEIF Kville3,151,4
33 Majken Brunø04DENSaeby IK3,130,3
34 Nellie Morstedt04SWESävedalens AIK3,090,9
35 Karoline Olesen04DENSaeby IK3,081,4
36 Linn Magnusson04SWEIF Kville3,024,0   2,98 1,9
37 Hilda Törngård04SWEHälle IF3,011,4   3,01 0,2
38 Karin Borglin04SWESävedalens AIK3,010,0   3,00 1,7
39 Ida Berg04SWEIF Kville3,000,3
40 Tilda Sjöberg04SWEIK Ymer2,994,3   2,93 0,4
41 Hilda Glembring04SWEIF Kville2,833,2   2,79 0,3


F11 Kula2.0 kg
6 jun 
Gabriella Milusic04SWEKongahälla AIK9,07
Ida Sjöberg04SWEMölndals AIK8,08
Sarah Berkling04SWELerum Friidrott7,34
Malin Prytz04SWEBohus IF7,19
Sofia Olsson04SWEIF Rigor7,03
Elsa Wållgren04SWELerum Friidrott7,01
Tyra Rydén04SWEIFK Göteborg6,98
Olivia Gårdhagen04SWEÖrgryte IS6,66
Jennifer Willén04SWEMölndals AIK6,65
10 Sofia Johansson04SWEMölndals AIK6,58
11 Ella Högberg04SWEMölndals AIK6,26
12 Agnes Frimannsson04SWESävedalens AIK6,19
13 Katrine Frahm04DENSaeby IK5,99
14 Ida Engelbrektsson04SWEAlingsås IF5,91
15 Karoline Olesen04DENSaeby IK5,87
16 Emilia Åström04SWEMölndals AIK5,83
17 Alma Holmberg04SWEIK Ymer5,72
18 Linn Magnusson04SWEIF Kville5,59
19 Majken Brunø04DENSaeby IK5,56
20 Nellie Morstedt04SWESävedalens AIK5,51
21 Anna Gadensgård04DENSaeby IK5,42
22 Ebba Sjöberg04SWEIK Ymer5,34
23 Linn Roos04SWEMölndals AIK5,18
24 Emma Berntsen04DENAalborg Atletik5,10
25 Tilda Sjöberg04SWEIK Ymer4,86
26 Eva S. Larsen04DENAalborg Atletik4,81
27 Liv Kroll04DENSaeby IK4,63
28 Siri Rahm04SWEIF Kville3,99


F10 60m
Finalheat 1-1,17 jun 
Isabella Petrusic05SWEIFK Göteborg 9.562
Noortje Thien Berglin05SWESävedalens AIK 9.936
Elna Wester05SWEÖrgryte IS10.5816
Meja Gullberg05SWESävedalens AIK10.6821
Angelin Sundberg05SWELerum Friidrott11.1029
Elvira Bäckström05SWEMölndals AIK11.3833
Matilda Bloom05SWEÖrgryte IS12.9935

Finalheat 2-1,87 jun 
Josefine Jonason05SWEKongahälla AIK 9.865
Majken Sommar05SWEMölndals AIK10.098
Josefine Holmesson05SWELerum Friidrott10.5215
Maud de Coninck05SWESävedalens AIK10.5917
Agnes Karlsson05SWESävedalens AIK11.0226
Leah Månsson Bauhn05SWESävedalens AIK11.1930

Finalheat 3-1,17 jun 
Ivana Pekic05SWEIFK Göteborg 9.531
Moa Bertilsson05SWEIFK Göteborg 9.684
Elin Jansson05SWELerum Friidrott10.2412
My Lien05SWEGöteborgs KIK10.4814
Agnes Aiff05SWELerum Friidrott10.6418
Isabelle Andersson05SWEVarbergs GIF10.8524
Eygló Gudjónsdottir05SWEKongahälla AIK10.9225
Nika Milicevic05SWESävedalens AIKej start-

Finalheat 4-0,97 jun 
Helmi Hjortbäck05SWESävedalens AIK 9.573
Emilia Lundstedt05SWEMölndals AIK10.129
Matlida Lundberg05SWEMölndals AIK10.3113
Alice Adekunle05SWELerum Friidrott10.7623
Jonna Säwström05SWEIFK Göteborg11.0527
Klara Timan05SWEMölndals AIK11.2131
Alice Brandt05SWESävedalens AIK11.9534

Finalheat 5-0,47 jun 
Moa Cornéer05SWEIFK Göteborg 9.997
Alice Bengtsson05SWELerum Friidrott10.1510
Linnéa Rutgersson05SWEKongahälla AIK10.2411
Cornelia Andersson05SWEMölndals AIK10.6519
Ingrid Neselius05SWEGöteborgs KIK10.6820
Alicia Stolpe05SWESävedalens AIK10.7422
Rebecka Durell05SWEMölndals AIK11.0928
Chloé Hårdmark05SWEIFK Göteborg11.3232


F10 600m
Final6 jun 
Maud de Coninck05SWESävedalens AIK 1:58.16
Ivana Pekic05SWEIFK Göteborg 2:01.76
Ingrid Neselius05SWEGöteborgs KIK 2:05.98
Isabelle Rydén06SWEIFK Göteborg 2:06.96
Nellie Skantze05SWEIFK Göteborg 2:07.12
Paulina Hultberg05SWEAlingsås IF 2:07.53
Elna Wester05SWEÖrgryte IS 2:12.41
Moa Bertilsson05SWEIFK Göteborg 2:12.53
Ane Torine Iversen05SWEMölndals AIK 2:13.87
10 Sofie Delryd06SWEIFK Göteborg 2:14.14
11 Isabella Petrusic05SWEIFK Göteborg 2:15.36
12 Jonna Säwström05SWEIFK Göteborg 2:23.80
13 Rebecka Durell05SWEMölndals AIK 2:24.33
14 Angelin Sundberg05SWELerum Friidrott 2:28.24
15 Leah Månsson Bauhn05SWESävedalens AIK 2:35.18
Lisa Lapidus05SWESävedalens AIKej start


F10 Höjd
6 jun 
Helmi Hjortbäck05SWESävedalens AIK115
Moa Cornéer05SWEIFK Göteborg115
Isabella Petrusic05SWEIFK Göteborg115
Ane Torine Iversen05SWEMölndals AIK115
Leah Månsson Bauhn05SWESävedalens AIK110
Ivana Pekic05SWEIFK Göteborg110
Alicia Stolpe05SWESävedalens AIK110
Moa Bertilsson05SWEIFK Göteborg105
Alice Bengtsson05SWELerum Friidrott105
10 Nellie Skantze05SWEIFK Göteborg105
11 Matlida Lundberg05SWEMölndals AIK105
12 Noortje Thien Berglin05SWESävedalens AIK100
12 Lisa Lapidus05SWESävedalens AIK100
14 Majken Sommar05SWEMölndals AIK100
15 Rebecka Durell05SWEMölndals AIK100
16 Moa Bengtsson05SWELerum Friidrott95
17 Jonna Säwström05SWEIFK Göteborg95
18 Maud de Coninck05SWESävedalens AIK95
19 Paulina Hultberg05SWEAlingsås IF90
20 Daniella Eshagi05SWESävedalens AIK85


F10 Längdzon
7 jun 
Ivana Pekic05SWEIFK Göteborg3,931,8
Isabella Petrusic05SWEIFK Göteborg3,791,3   3,79
Moa Bertilsson05SWEIFK Göteborg3,791,7   0,00
Josefine Jonason05SWEKongahälla AIK3,650,0
Emilia Lundstedt05SWEMölndals AIK3,631,6   3,34
Ane Torine Iversen05SWEMölndals AIK3,630,6   3,22
Helmi Hjortbäck05SWESävedalens AIK3,53-0,1
Noortje Thien Berglin05SWESävedalens AIK3,520,6   3,36
Alice Bengtsson05SWELerum Friidrott3,521,6   1,77
10 Linn Ask05SWEBokenäs IF3,420,0
11 Meja Gullberg05SWESävedalens AIK3,371,2
12 Ingrid Neselius05SWEGöteborgs KIK3,362,3   3,29 1,3
13 Moa Cornéer05SWEIFK Göteborg3,320,0
14 Elin Jansson05SWELerum Friidrott3,310,7
15 Agnes Aiff05SWELerum Friidrott3,230,0
16 Majken Sommar05SWEMölndals AIK3,120,4
17 Angelin Sundberg05SWELerum Friidrott3,111,7
18 Alicia Stolpe05SWESävedalens AIK3,102,3   2,86 1,3
19 Leah Månsson Bauhn05SWESävedalens AIK3,08-1,0
20 Maud de Coninck05SWESävedalens AIK3,061,6   3,05
21 Josefine Holmesson05SWELerum Friidrott3,060,8   3,02
22 Linnéa Rutgersson05SWEKongahälla AIK3,050,9
23 Jonna Säwström05SWEIFK Göteborg3,040,0
24 Alice Adekunle05SWELerum Friidrott3,032,3   2,65 0,6
25 Agnes Karlsson05SWESävedalens AIK2,992,1   2,94 0,1
26 Eygló Gudjónsdottir05SWEKongahälla AIK2,941,4
27 Tilde Svensson05SWEIF Rigor2,921,1
28 Cornelia Andersson05SWEMölndals AIK2,831,1   2,81
29 Rebecka Durell05SWEMölndals AIK2,830,6   2,71
30 Ebba Essén05SWEBokenäs IF2,700,4
31 My Lien05SWEGöteborgs KIK2,670,5
32 Chloé Hårdmark05SWEIFK Göteborg2,601,6
33 Klara Timan05SWEMölndals AIK2,561,1
34 Moa Bengtsson05SWELerum Friidrott2,520,0
35 Matilda Bloom05SWEÖrgryte IS2,231,4
36 Alice Brandt05SWESävedalens AIK2,151,4
Elna Wester05SWEÖrgryte ISX


F10 Kula2.0 kg
7 jun 
Ane Torine Iversen05SWEMölndals AIK6,37
Isabella Petrusic05SWEIFK Göteborg5,61
Johanna Eklöf05SWEKongahälla AIK5,50
Alice Adekunle05SWELerum Friidrott5,48
Josefine Holmesson05SWELerum Friidrott5,43
Matilda Bloom05SWEÖrgryte IS5,31
Ivana Pekic05SWEIFK Göteborg5,23
Daniella Eshagi05SWESävedalens AIK5,14
Leah Månsson Bauhn05SWESävedalens AIK4,96
10 Alice Brandt05SWESävedalens AIK4,67
11 Alicia Stolpe05SWESävedalens AIK4,61
12 Tilde Svensson05SWEIF Rigor4,59
13 Ingrid Neselius05SWEGöteborgs KIK4,54
14 Agnes Karlsson05SWESävedalens AIK4,52
15 Moa Bengtsson05SWELerum Friidrott4,51
16 My Lien05SWEGöteborgs KIK4,50
17 Agnes Aiff05SWELerum Friidrott4,44
18 Helmi Hjortbäck05SWESävedalens AIK4,37
19 Jonna Säwström05SWEIFK Göteborg4,21
20 Rebecka Durell05SWEMölndals AIK4,03
21 Moa Bertilsson05SWEIFK Göteborg3,82
22 Chloé Hårdmark05SWEIFK Göteborg3,43
23 Majken Sommar05SWEMölndals AIK3,39


F9 60m
Finalheat 1-0,56 jun 
Frida Steene06SWEIF Kville10.383
Lina Landgren06SWEIF Rigor10.816
Ebba Lundström06SWESävedalens AIK10.917
Ester Nyström06SWESävedalens AIK11.079
Nathalie Carlsson-Nilsson06SWEIFK Göteborg11.7216
Stella Enander06SWESävedalens AIK11.8818

Finalheat 2-0,76 jun 
Isabelle Rydén06SWEIFK Göteborg 9.841
Hanna Härsjö07SWEIF Kville10.312
Sonja Palm06SWEGöteborgs KIK10.755
Elin Karlsson06SWESävedalens AIK10.938
Tyra Asteberg06SWESävedalens AIK11.4112
Stella Tretter06SWEGöteborgs KIK11.9319
Amelia Lindén06SWESävedalens AIK11.9920

Finalheat 3-0,86 jun 
Nathalie Forsberg06SWEIF Kville10.714
Freja Sjögren07SWEGöteborgs KIK11.1310
Vilma Johansson06SWESävedalens AIK11.3211
Alice Tartu06SWEIF Kville11.4913
Signe Kullander06SWESävedalens AIK11.5314
Svea Palm06SWESävedalens AIK11.5915
Emma Alm06SWEIF Kville11.7417


F9 Längdzon
6 jun 
Hanna Härsjö07SWEIF Kville3,340,0   3,23 -0,9
Frida Steene06SWEIF Kville3,340,0   3,05 -1,6
Sofie Delryd06SWEIFK Göteborg3,260,0
Isabelle Rydén06SWEIFK Göteborg3,17-0,5
Sonja Palm06SWEGöteborgs KIK3,090,0
Nathalie Forsberg06SWEIF Kville3,06-0,2
Ebba Lundström06SWESävedalens AIK2,90-0,1
Vilma Johansson06SWESävedalens AIK2,88-0,2   2,88 -0,2
Freja Sjögren07SWEGöteborgs KIK2,88-0,3   2,75 -1,2
10 Alice Tartu06SWEIF Kville2,850,0   2,57 -2,4
11 Tyra Asteberg06SWESävedalens AIK2,85-0,8   2,43 -0,9
12 Lina Landgren06SWEIF Rigor2,79-0,1   2,78 -0,7
13 Nathalie Carlsson-Nilsson06SWEIFK Göteborg2,79-0,1   2,61 0,0
14 Ester Nyström06SWESävedalens AIK2,67-0,1
15 Stella Enander06SWESävedalens AIK2,65-0,1
16 Signe Kullander06SWESävedalens AIK2,620,0
17 Elin Karlsson06SWESävedalens AIK2,60-0,8
18 Amelia Lindén06SWESävedalens AIK2,450,0
19 Emma Alm06SWEIF Kville2,37-1,2
20 Stella Tretter06SWEGöteborgs KIK2,36-1,7
21 Sanna Magnusson06SWEIF Kville2,35-2,5
22 Svea Palm06SWESävedalens AIK2,20-1,5


F9 Kula2.0 kg
6 jun 
Isabelle Rydén06SWEIFK Göteborg5,60
Frida Steene06SWEIF Kville5,02
Alice Tartu06SWEIF Kville4,58
Sanna Magnusson06SWEIF Kville4,50
Amelia Lindén06SWESävedalens AIK4,44
Nathalie Carlsson-Nilsson06SWEIFK Göteborg4,28
Nathalie Forsberg06SWEIF Kville4,27
Emma Alm06SWEIF Kville4,25
Sofie Delryd06SWEIFK Göteborg4,19
10 Moa Persson06SWEBohus IF4,10
11 Lina Landgren06SWEIF Rigor4,08
12 Signe Kullander06SWESävedalens AIK3,99
13 Ebba Lundström06SWESävedalens AIK3,92
14 Elin Karlsson06SWESävedalens AIK3,73
15 Stella Enander06SWESävedalens AIK3,56
16 Freja Sjögren07SWEGöteborgs KIK3,37
17 Svea Palm06SWESävedalens AIK2,92



© Track & Field, Christer Falk