RESULTAT
Julklappsjakten 2015-12-05/06
Friidrottens Hus
Göteborgs KIK
Uppdaterad: 2015-12-06 07:55
Resultatlänk lördag  söndag  Samlad lista   


 
M 60m
Försök heat 15 dec Qualisys Photofinish 
Darko Sarovic90SWEIK Ymer 7.13q
Andreas Norström92SWEUllevi FK 7.26q
Jonas Hilmersson88SWEUllevi FK 7.28q
Hassan Noureddine96SWEIFK Halmstad 7.58q
Erik Hagström73SWEIF Kville 7.70q
KlausPræst Jaqué92DENBagsvaerd AC 7.84q

Försök heat 25 dec Qualisys Photofinish 
Martin Andersson95SWEIK Ymer 7.36q
Rune Drongesen96DENViborg AM 7.61q
Mohammad Gholami95SWEIFK Helsingborg 7.87
Erik Samuelsson89SWEIFK Halmstad 8.08
Anders Pihl70SWELerum Friidrott 8.16
Henrik Klingener78SWELerum Friidrott 8.36

Final5 dec Qualisys Photofinish 
Darko Sarovic90SWEIK Ymer 7.18
Andreas Norström92SWEUllevi FK 7.23
Jonas Hilmersson88SWEUllevi FK 7.27
Martin Andersson95SWEIK Ymer 7.37
Rune Drongesen96DENViborg AM 7.57
Hassan Noureddine96SWEIFK Halmstad 7.61
Erik Hagström73SWEIF Kville 7.61
KlausPræst Jaqué92DENBagsvaerd AC 7.76


M 400m
Final5 dec 
Sebastian Johansson93SWEIFK Halmstad52.67
KlausPræst Jaqué92DENBagsvaerd AC53.50
Alexander Nilsson95SWEMölndals AIK53.53
Erik Samuelsson89SWEIFK Halmstad58.98


M Stav
5 dec 
Carl Sténson93SWEHellas FK490
Erik Hagström73SWEIF Kville410
Arvid Björemark95SWEIF Rigor380
Patrik Söderqvist59SWELerum Friidrott260

220240260280340350360370380390400410420470490500
C.Sténson-------------ooxxx
P.Söderqvistxooxxoxxx
E.Hagström--------xxoxoxoxoxxx
A.Björemark----ooxoxoxoxxx


M Längd
5 dec 
Rune Drongesen96DENViborg AM5,98

1 2 3 4 5 6 
R.Drongesen5,755,735,745,715,975,98


M Kula7.26 kg
5 dec 
Ola Roos71SWEMölndals AIK12,12
Erik Olsson89SWEÖrgryte IS11,68
Andreas Carlsson95SWEIK Ymer11,52
Martin Krisell87SWEMölndals AIK11,42
Erik Hagström73SWEIF Kville10,38
Henrik Klingener78SWELerum Friidrott9,71

1 2 3 4 5 6 
O.Roos11,8211,6911,7212,12X11,80
E.Olsson11,0811,68X11,5711,57X
M.Krisell10,2311,41X10,4310,3911,42
A.Carlsson9,9411,1010,7410,4211,0911,52
E.Hagström-10,38X10,17--
H.Klingener9,688,779,719,419,329,26


M 4 x 200m
Finalheat 15 dec 
Ullevi FK, 1 Daniel Johansson-99
Erik Johansson-01
Truls Solli Larsson-99
Anton Bengtsson-99

1:33.811
Silkeborg AK-77 1 Marcus Pallesen-00
Robin Ostenfeldt-99
Wilma Winkler-99
Andreas Stone-98

1:41.963
Sverige 1 M45Tomas Fanta-68
Jesper Skoglund-70
Mattias Sunneborn-70
Christer Ek-68

DQ-linjetramp

Finalheat 25 dec 
IFK Helsingborg Omar Shaoban-
Tobias Lorezon-
Erik Ovesson-
Erik Nilsson-

1:38.242
Lidköpings IS 2Simon Jonsson-00
Vilgot Dahl-00
Philip Robertsson-01
Edvard Appelberg-01

1:45.604
Sävedalens AIK 1 Malcolm Lundkvist-
Alexander Bucht-
Simon Hultén-
Albin Thunberg-

bröt-


P19 60m
Försök heat 15 dec Qualisys Photofinish 
Alexander Bengtsson98SWEÅhus FIK 7.18q
Max Hejdenberg98SWEÖrgryte IS 7.32q
Albin Suljov97SWEFIK Färjestaden 7.62q
Viktor Johansson97SWEUllevi FK 7.66q
Tobias Larsson98SWEÖrgryte IS 7.96

Försök heat 25 dec Qualisys Photofinish 
Isak Adam98SWEUllevi FK 7.27q
Victor Koch 98SWEÖrgryte IS 7.32q
Nils Eickhoff97SWEIK Ymer 7.56q
Gustav Eriksson98SWEIF Kville 7.77q
Andreas Støve98DENSilkeborg AK-77 7.85

Final5 dec Qualisys Photofinish 
Alexander Bengtsson98SWEÅhus FIK 7.16
Isak Adam98SWEUllevi FK 7.33
Nils Eickhoff97SWEIK Ymer 7.57
Albin Suljov97SWEFIK Färjestaden 7.74
Max Hejdenberg98SWEÖrgryte ISej start
Victor Koch 98SWEÖrgryte ISej start
Viktor Johansson97SWEUllevi FKej start
Gustav Eriksson98SWEIF Kvilleej start


P19 1500m
Final5 dec 
Miguel Madureira Palm98SWEMölndals AIK 4:12.59
Hussein Ibrahim98SWEUllevi FK 4:20.80
Merhawi Nagasi97SWEHåfreströms IF 4:28.09
Anders Soovik76SWEKongahälla AIK 4:28.87M 1::a
Marcus Bredberg98SWEMölndals AIK 4:37.81P19 4:a


P19 Stav
5 dec 
Albin Suljov97SWEFIK Färjestaden380
Nils Eickhoff97SWEIK Ymer380
Robin Jacobsson98SWEUllevi FKX

349350360370380390
A.Suljov-ooxoxoxxx
N.Eickhoffoooxoxxoxxx
R.Jacobssonxxx


P19 Längd
5 dec 
Tobias Larsson98SWEÖrgryte IS5,76
Andreas Støve98DENSilkeborg AK-775,12

1 2 3 4 5 6 
T.Larsson5,765,555,38X5,615,74
A.Støve4,814,824,905,12


P19 Kula6.0 kg
5 dec 

1 2 3 4 5 6 


P17 60m
Försök heat 15 dec Qualisys Photofinish 
Andrea Barbato99SWEMölndals AIK 7.74
Samuel Persgården99SWEKongahälla AIK 7.75
Svante Wester99SWEÖrgryte IS 7.79
Magnus Pedersén99SWEIFK Göteborg 7.85
Mahdi Ahmadi99SWEIFK Göteborg 8.22
Eric Fager99SWEHälle IF 8.29

Försök heat 25 dec Qualisys Photofinish 
Chakkrit Chanprakhon99SWEFIK Färjestaden 7.37q
Axel Jeske Magnusson99SWESävedalens AIK 7.52q
Erik Andersson99SWESävedalens AIK 7.66q
Oscar Lindvall99SWEVästerviks IF 7.72q
Viggo Hahnsson99SWEÖrgryte IS 7.72q
Sakhi Husseini99SWEHåfreströms IF 7.93

Försök heat 35 dec Qualisys Photofinish 
Alexander Andreasson99SWEÖrgryte IS 7.44q
Truls Solli-Larsson99SWEUllevi FK 7.54q
Isac Andersson99SWEÖrgryte IS 7.72q
Samuel Andreasson99SWEIFK Göteborg 7.85
Robin Ostenfeldt99DENSilkeborg AK-77 8.05

Final5 dec Qualisys Photofinish 
Chakkrit Chanprakhon99SWEFIK Färjestaden 7.34
Alexander Andreasson99SWEÖrgryte IS 7.43
Truls Solli-Larsson99SWEUllevi FK 7.51
Axel Jeske Magnusson99SWESävedalens AIK 7.53
Erik Andersson99SWESävedalens AIK 7.66
Viggo Hahnsson99SWEÖrgryte IS 7.66
Isac Andersson99SWEÖrgryte IS 7.74
Oscar Lindvall99SWEVästerviks IFej start


P17 1500m
Final5 dec 
Markus Hjält99SWEMölndals AIK 4:26.69P17 1:a
Eric Källman00SWEIK Ymer 4:26.83P16 1:a
Robin Ostenfeldt99DENSilkeborg AK-77 4:26.95P17 2:a
Tobias Lorentzon99SWEIFK Helsingborg 4:38.87P17 3:a
Abdirahman Mohamoud00SWEUllevi FK 4:41.37P16 2:a
Carl Malmström00SWEKongahälla AIK 4:42.90P16 3:a
Kim Holmgren99SWEIFK Göteborg 4:45.09P17 4:a
Aron Ladestam00SWEHönö IS 4:58.64P16 4:a
Simon Strand00SWEHögby IF 5:14.09P16 5:a


P17 Stav
5 dec 
Anton Olsson99SWEFIK Färjestaden410
Chakkrit Chanprakhon99SWEFIK Färjestaden390
Daniel Johansson99SWEUllevi FK260
Anton Bengtsson99SWEUllevi FK240

220240260350360370380390400410420
A.Olsson---oooooxooxxx
D.Johanssonooxo
A.Bengtssonooxxx
C.Chanprakhon----xoxo-xoxxx


P17 Längd
5 dec 
Gustav Mattsson99SWEKisa SK6,05
Anton Olsson99SWEFIK Färjestaden5,93
Erik Andersson99SWESävedalens AIK5,91
Axel Jeske Magnusson99SWESävedalens AIK5,81
Chakkrit Chanprakhon99SWEFIK Färjestaden5,78
Malcolm Herlenius99SWEUllevi FK5,74
Samuel Persgården99SWEKongahälla AIK5,60
Viggo Hahnsson99SWEÖrgryte IS5,56
William Winkler99DENSilkeborg AK-775,42
10 Samuel Andreasson99SWEIFK Göteborg4,72

1 2 3 4 5 6 
C.Chanprakhon-5,785,43-
S.Persgården5,605,495,385,35
A.Olsson5,795,86X5,875,935,90
V.HahnssonX5,565,544,52
A.Jeske Magnusson5,805,815,525,605,765,39
M.Herlenius5,605,745,07X
W.Winkler5,104,875,42
G.Mattsson6,05X5,965,395,565,74
E.AnderssonX5,915,795,625,605,82
S.AndreassonX4,654,72


P17 Kula5.0 kg
5 dec 
August Bergstrand99SWEUllevi FK14,22
Johan Lindqvist99SWEHögby IF13,32
Anton Olsson99SWEFIK Färjestaden12,58
Sigge Danilsson99SWEFIK Färjestaden11,88
Emil Wennberg99SWEMölndals AIK11,82
Daniel Johansson99SWEUllevi FK10,42
Markus Lundborg99SWEUllevi FK9,85
Anton Bengtsson99SWEUllevi FK9,17

1 2 3 4 5 6 
E.Wennberg11,82X10,9311,4811,37X
D.Johansson9,98X10,3610,4210,1110,41
A.Bergstrand14,2211,0313,5013,3413,96X
M.Lundborg9,858,518,818,939,008,43
S.DanilssonX11,7511,88XXX
A.Bengtsson9,17XX8,89X9,15
A.Olsson9,168,0411,0312,58X11,48
J.Lindqvist12,5213,32XXX12,59


P16 60m
Försök heat 15 dec Qualisys Photofinish 
Carl Bengtström00SWEÖrgryte IS 7.47q
Jesper Simonsson00SWEIK Orient 7.79q
Aron Ladestam00SWEHönö IS 7.89q
Ludvig Jönsson00SWEIFK Växjö 7.94q
Ivar Glasberg00SWEHögby IF 8.05
Mathias Thuesen00DENSilkeborg AK-77 8.12

Försök heat 25 dec Qualisys Photofinish 
Andrés Vera00SWEWärnamo SK 7.47q
Isak Kristensen00SWEUllevi FK 7.55q
Conrad Olsson00SWEMölndals AIK 7.86q
Simon Strand00SWEHögby IF 7.89q
Felix Larsen Nilsson00SWEÖrgryte IS 7.97q
Tobias Carlryd00SWEÖrgryte IS 7.99q
Filip Linnér00SWEIFK Göteborg 8.57

Försök heat 35 dec Qualisys Photofinish 
Omar Chaaban00SWEIFK Helsingborg 7.40q
Simon Hultén00SWESävedalens AIK 7.59q
Max Persson00SWEIFK Halmstad 7.71q
Anton Andersson00SWEVarbergs GIF 7.82q
Lucas Richardt00DENSilkeborg AK-77 8.20
Mads Dahl-Jessen00DENSilkeborg AK-77 8.83

Försök heat 45 dec Qualisys Photofinish 
Glody Ngoma00SWEIFK Göteborg 7.63q
Marcus Pallesen00DENSilkeborg AK-77 7.99q
Robin Strömberg00SWEIFK Göteborg 8.00
Melker Torslén00SWEHögby IF 8.17
Melker Bergman00SWEKongahälla AIK 8.42
Rasmus Vejlgård00DENSilkeborg AK-77ej start

Finalheat 15 dec Qualisys Photofinish 
Omar Chaaban00SWEIFK Helsingborg 7.26
Andrés Vera00SWEWärnamo SK 7.32
Carl Bengtström00SWEÖrgryte IS 7.36
Isak Kristensen00SWEUllevi FK 7.36
Glody Ngoma00SWEIFK Göteborg 7.50
Simon Hultén00SWESävedalens AIK 7.57
Jesper Simonsson00SWEIK Orient 7.59
Max Persson00SWEIFK Halmstad 7.66

Finalheat 25 dec Qualisys Photofinish 
Anton Andersson00SWEVarbergs GIF 7.67
Aron Ladestam00SWEHönö IS 7.82
Simon Strand00SWEHögby IF 7.85
Marcus Pallesen00DENSilkeborg AK-77 7.95
Tobias Carlryd00SWEÖrgryte IS 7.95
Felix Larsen Nilsson00SWEÖrgryte IS 7.99
Conrad Olsson00SWEMölndals AIKDQtjuvstart
Ludvig Jönsson00SWEIFK Växjöej start


P16 Stav
5 dec 
Jona Askelund00SWEMölndals AIK300
Felix Larsen Nilsson00SWEÖrgryte IS280

260280300320
J.Askelund-ooxxx
F.Larsen Nilssonooxxx


P16 Längd
5 dec 
Carl Bengtström00SWEÖrgryte IS6,25
Jesper Simonsson00SWEIK Orient6,22
Felix Larsen Nilsson00SWEÖrgryte IS5,79
Ludvig Jönsson00SWEIFK Växjö5,52
Tobias Carlryd00SWEÖrgryte IS5,50
Simon Jonsson00SWELidköpings IS5,42
Max Persson00SWEIFK Halmstad5,40
Melker Torslén00SWEHögby IF5,29
Lucas Richardt00DENSilkeborg AK-775,28
10 Glody Ngoma00SWEIFK Göteborg5,26
11 Mark Drongesen00DENViborg AM5,15
12 Anton Winroth00SWEIFK Växjö5,02
13 Robin Strömberg00SWEIFK Göteborg4,96
14 Liam Alves Powell00SWEIFK Göteborg4,75
15 Marcus Pallesen00DENSilkeborg AK-774,40
16 Mathias Thuesen00DENSilkeborg AK-774,11
17 Mads Dahl-Jessen00DENSilkeborg AK-774,05
18 Sebastian Smusin00SWEIF Kronan2,24

1 2 3 4 5 6 
M.Thuesen4,11
S.Jonsson5,325,40XX5,425,27
M.Pallesen4,404,29X
L.Richardt5,284,975,14
G.Ngoma4,935,264,97
L.Jönsson5,38-5,395,52-5,42
R.Strömberg4,524,514,96
L.Alves Powell4,724,754,61
M.Dahl-Jessen3,403,214,05
F.Larsen NilssonXX5,79X5,385,60
S.SmusinX2,24X
M.Drongesen5,045,15X
A.Winroth4,965,015,02
M.Torslén5,004,905,295,165,035,00
T.Carlryd5,355,345,50X5,325,49
J.Simonsson6,016,086,105,906,196,22
M.PerssonX5,405,17XX5,33
C.Bengtström6,015,986,256,106,036,06


P16 Kula5.0 kg
5 dec 
John Nguyen00SWEWärnamo SK12,34
Simon Lanngren00SWESävedalens AIK12,10
Simon Strand00SWEHögby IF10,68
Ivar Glasberg00SWEHögby IF10,20
Lucas Richardt00DENSilkeborg AK-7710,05
Filip Linnér00SWEIFK Göteborg9,43
Max Persson00SWEIFK Halmstad9,10
Mathias Thuesen00DENSilkeborg AK-777,46

1 2 3 4 5 6 
M.Persson9,108,59X8,578,808,82
F.Linnér8,739,049,429,129,309,43
M.Thuesen7,467,146,426,727,167,16
S.LanngrenX12,10XXXX
J.Nguyen12,3412,16-10,4211,6211,58
I.Glasberg9,688,149,889,9310,209,70
S.Strand10,6010,6410,5910,6810,569,98
L.Richardt9,409,339,269,278,9710,05


P15 60m
Försök heat 15 dec Qualisys Photofinish 
Bimo Soenarso01SWEYstads IF 7.44q
Favour Chidison01SWEUllevi FK 7.61q
Otto Nilsson01SWEIK Sisu 8.13q
Lucas Carli01SWEMölndals AIK 8.14q
Victor Natvig01SWEIFK Växjö 8.24q
Kristian Skov Hansen01DENViborg AM 8.49q
Albin Rådahl01SWELaholms IF 8.70

Försök heat 25 dec Qualisys Photofinish 
Pontus Hagman01SWELinköpings GIF 7.78q
Andreas Ehn01SWEIK Ymer 7.89q
Edvard Appelberg01SWELidköpings IS 7.90q
Josef Wallenlind01SWEMölndals AIK 8.06q
Nils Bjerger01SWELaholms IF 8.70
Tobias Ryden01SWEIF Kville 8.72
Philip Höglund01SWEIFK Göteborgej start

Försök heat 35 dec Qualisys Photofinish 
Lucas Bolin01SWEIK Bergaström 7.84q
Victor Gustafsson01SWELinköpings GIF 7.91q
Oskar Weidenholm01SWEMölndals AIK 8.00q
Philip Ryding01SWEIF Kville 8.17q
Ludwig Blomster01SWEMölndals AIK 8.18q
Rasmus Nygren01SWEIFK Växjö 8.22q
Gustav Graff Espensen01DENSilkeborg AK-77 9.28

Finalheat 15 dec Qualisys Photofinish 
Bimo Soenarso01SWEYstads IF 7.34
Favour Chidison01SWEUllevi FK 7.54
Lucas Bolin01SWEIK Bergaström 7.61
Pontus Hagman01SWELinköpings GIF 7.76
Edvard Appelberg01SWELidköpings IS 7.81
Andreas Ehn01SWEIK Ymer 7.88
Victor Gustafsson01SWELinköpings GIF 7.95
Oskar Weidenholm01SWEMölndals AIK 7.98

Finalheat 25 dec Qualisys Photofinish 
Josef Wallenlind01SWEMölndals AIK 8.04
Otto Nilsson01SWEIK Sisu 8.05
Ludwig Blomster01SWEMölndals AIK 8.08
Lucas Carli01SWEMölndals AIK 8.13
Rasmus Nygren01SWEIFK Växjö 8.14
Philip Ryding01SWEIF Kville 8.22
Victor Natvig01SWEIFK Växjö 8.22
Kristian Skov Hansen01DENViborg AMej start


P15 1000m
Final5 dec 
Markus Kirk Kjeldsen01DENSilkeborg AK-77 2:42.89
Alexander Bucht01SWESävedalens AIK 2:44.89
David Canmo01SWETrollhättan FIK 2:48.97
Elias Brink01SWEIF Kville 2:58.05
Viktor Hellström01SWEIF Rigor 2:59.54
William Brockman01SWEIK Orient 3:03.45
Emil Renholm01SWELinköpings GIF 3:03.46
Erik Pålsson01SWEIFK Göteborg 3:09.62
Johan Sjöström01SWEVarbergs GIF 3:11.89


P15 Stav
5 dec 
Arvid Mägi Theorin01SWEIF Kville350
Otto Nilsson01SWEIK Sisu290
Nils Jensen01SWESävedalens AIK270
Oliver Edman-Chrantz01SWEÖrgryte IS270
Melker Manne01SWEUllevi FK230
Hampus Helamb01SWEUllevi FK220

200210220230240250260270280290300310340350360
A.Mägi Theorin----------ooxoxxoxxx
H.Helambxoooxxx
M.Manneoooxoxxx
O.Nilsson------ooooxxx
O.Edman-Chrantz----ooxoxoxxx
N.Jensen----oooxoxxx


P15 Längd
5 dec 
Pontus Hagman01SWELinköpings GIF5,65
Andreas Ehn01SWEIK Ymer5,47
Bimo Soenarso01SWEYstads IF5,37
Lucas Bolin01SWEIK Bergaström5,18
Oskar Weidenholm01SWEMölndals AIK5,15
Filip Lindh01SWEIFK Växjö4,99
Philip Ryding01SWEIF Kville4,95
Sebastian Nielsen01SWEIF Kronan4,94
Robertsson Philip01SWELidköpings IS4,77
10 Ludwig Blomster01SWEMölndals AIK4,46
11 Sören Pauli01SWEUllevi FK4,37
12 Albin Rådahl01SWELaholms IF4,30
13 Markus Nordlund01SWEMölndals AIK4,14
14 Jesper Storberg01SWEMölndals AIK3,81
Melker Manne01SWEUllevi FKX

1 2 3 4 5 6 
B.Soenarso5,195,145,155,245,375,14
S.Nielsen4,844,744,944,814,774,68
O.Weidenholm4,995,145,154,865,124,88
P.Ryding4,954,774,924,714,714,93
F.Lindh4,874,674,754,684,994,95
J.StorbergXX3,81
P.Hagman5,615,625,415,555,245,65
S.Pauli4,374,254,04
M.Nordlund4,094,104,14
R.PhilipX4,774,48
L.Bolin4,935,184,814,784,754,91
A.RådahlX4,254,30
A.Ehn5,445,475,365,425,245,14
M.Manne---
L.Blomster4,163,954,46


P15 Kula4.0 kg
5 dec 
Arvid Mägi Theorin01SWEIF Kville12,50
Hampus Helamb01SWEUllevi FK12,32
Rasmus Nygren01SWEIFK Växjö11,97
Pontus Hagman01SWELinköpings GIF11,86
William Lanndalen01SWEIK Ymer11,83
Ludwig Blomster01SWEMölndals AIK11,41
Sebastian Nielsen01SWEIF Kronan11,38
Erik Johansson01SWEUllevi FK11,33
Otto Nilsson01SWEIK Sisu10,97
10 Jacob Andersson01SWEIFK Växjö10,93
11 Frederik Skov Hansen01DENViborg AM10,92
12 Robertsson Philip01SWELidköpings IS10,40

1 2 3 4 5 6 
R.Nygren11,9310,7011,9711,3411,5811,18
L.Blomster10,909,9411,4110,9610,8510,01
A.Mägi Theorin11,81X11,9512,2212,50-
F.Skov Hansen10,6710,9210,88
P.Hagman11,3211,8611,1510,9811,2811,46
E.Johansson11,1310,8610,2910,0610,9611,33
O.Nilsson10,2210,97X
S.Nielsen11,3611,1311,3810,6911,2611,16
R.Philip10,40X9,58
H.Helamb11,5712,0311,9311,4812,3211,76
J.Andersson10,4010,9310,02
W.Lanndalen11,83X11,4111,4111,57X


P15 4 x 200m
Finalheat 15 dec 
IF Kville 1Arvid Mägi-Theorin-01
Tom Berensen-01
Philip Ryding-01
Tobias Rydén-01

1:43.891
Växjö, IFK 1 Edvin Månsson-02
Victor Natvig-01
Filip Lindh-01
Emil Carlsson-02

1:48.023
silkeborg AK-77 Gustav Esbensen-01
Viktor Krejberg-02
Oskar Vejlgaard-02
Markus Kirk Kjeldsen-01

1:53.654
Ullevi FK, 5 Ritchie Leonej-02
Ola Bokesjö-02
Jimmy Duonkhoburn-03
Victro Hering-03

1:53.775

Finalheat 25 dec 
Mölndals AIK 1 P15Oscar Weidenholm-
Marcus Nordlund-
Ludvig Blomster-
Josef Wallenlind-

1:45.552
IFK Helsingborg Hampus Stolts-04
Adam Landén-02
Erik Hasselgren-02
Emil Engdahl-02

1:53.846
Växjö, IFK 2 Holme Fernholm-03
Svante Leijon-03
Hannes Egonsson-03
Elliot Wirdelöv-03

1:54.207


P14 60m
Försök heat 15 dec Qualisys Photofinish 
Richie Leong02SWEUllevi FK 8.19q
Adam Landen02SWEIFK Helsingborg 8.24q
Lukas Mindelsohn02SWELerum Friidrott 8.33q
Patrick Overgaard Blauert02DENSilkeborg AK-77 8.70
Emil Engdahl02SWEIFK Helsingborg 8.98
Waldemar Knight02SWESävedalens AIK 9.04
Ludvig Svärd02SWEFalkenbergs IK 9.35

Försök heat 25 dec Qualisys Photofinish 
Erik Isaksson02SWEIF Kville 7.92q
Felix Ljung02SWEMölndals AIK 8.08q
Olof Hedin02SWEEksjö Södra IK 8.62
Viktor Krejberg02DENSilkeborg AK-77 8.84
Måns Alkhagen02SWEMölndals AIK 8.88
Ola Bokesjö02SWEUllevi FK 8.91
Anton Fondelius02SWELidköpings IS 9.86

Försök heat 35 dec Qualisys Photofinish 
Emil Carlsson02SWEIFK Växjö 8.14q
David Wessberg02SWEIFK Göteborg 8.17q
Marcel Schweikart02SWEMölndals AIK 8.22q
Daniel Adolfsson02SWETingbergs AIS 8.49
Michael Rosenqvist02SWEMölndals AIK 9.02
Theodor Bjørnholt02DENSilkeborg AK-77 9.04
Miran Salih02SWEUllevi FK 9.10

Försök heat 45 dec Qualisys Photofinish 
Joel Priore02SWELerum Friidrott 8.00q
Rasmus Vestergaard02DENAarhus 1900 AM 8.11q
Joel Åsenlund02SWEIFK Göteborg 8.12q
Lukas Bertilsson02SWEIFK Göteborg 8.73
Johan Wahlgren02SWEUllevi FK 8.78
Malte Rosvall02SWESävedalens AIK 8.84
Gustav Tartu02SWEIF Kville 9.15

Försök heat 55 dec Qualisys Photofinish 
Edvin Månsson02SWEIFK Växjö 8.07q
Marcus Blixt02SWEMölndals AIK 8.26q
Mattias Haag02SWEMölndals AIK 8.31q
Jakob Seitl02SWEHabo Friidrott 04 8.38q
Emil Bengtsson02SWEIF Kville 8.49q
Jesper Nordström02SWEIF Kville 8.59

Finalheat 15 dec Qualisys Photofinish 
Erik Isaksson02SWEIF Kville 7.75
Joel Priore02SWELerum Friidrott 7.88
Edvin Månsson02SWEIFK Växjö 8.06
Felix Ljung02SWEMölndals AIK 8.08
Rasmus Vestergaard02DENAarhus 1900 AM 8.10
David Wessberg02SWEIFK Göteborg 8.14
Joel Åsenlund02SWEIFK Göteborg 8.17
Emil Carlsson02SWEIFK Växjö 8.20

Finalheat 25 dec Qualisys Photofinish 
Richie Leong02SWEUllevi FK 8.11
Adam Landen02SWEIFK Helsingborg 8.15
Marcel Schweikart02SWEMölndals AIK 8.17
Marcus Blixt02SWEMölndals AIK 8.23
Mattias Haag02SWEMölndals AIK 8.25
Lukas Mindelsohn02SWELerum Friidrott 8.37
Jakob Seitl02SWEHabo Friidrott 04 8.39
Emil Bengtsson02SWEIF Kville 8.42


P14 200m
Finalheat 15 dec 
Joel Åsenlund02SWEIFK Göteborg25.841
Adam Landen02SWEIFK Helsingborg26.072
Edvin Månsson02SWEIFK Växjö26.314
Marcel Schweikart02SWEMölndals AIK27.037

Finalheat 25 dec 
Oskar Vejlgård02DENSilkeborg AK-7726.153
Felix Ljung02SWEMölndals AIK26.985
Jakob Seitl02SWEHabo Friidrott 0427.178
Erik Albin02SWEIS Göta28.6617
Emil Engdahl02SWEIFK Helsingborgej start-

Finalheat 35 dec 
David Wessberg02SWEIFK Göteborg27.036
Richie Leong02SWEUllevi FK27.199
Jesper Hermansson02SWEMölndals AIK27.6611
Emil Bengtsson02SWEIF Kville28.4212

Finalheat 45 dec 
Jesper Nordström02SWEIF Kville28.4613
Victor Wahlgren02SWEMölndals AIK28.5714
Johan Wahlgren02SWEUllevi FK28.6015
Elliot Feltzing02SWEKongahälla AIKej start-

Finalheat 55 dec 
Ola Bokesjö02SWEUllevi FK29.3318
Noa Escobar Särnbratt02SWESävedalens AIK29.5819
Anton Börås02SWEMölndals AIK31.1321
Ludvig Svärd02SWEFalkenbergs IK31.8622

Finalheat 65 dec 
Daniel Adolfsson02SWETingbergs AIS27.5510
Marcus Blixt02SWEMölndals AIK28.6016
Anton Laanep02SWESävedalens AIK29.6020
Anton Fondelius02SWELidköpings IS35.1223


P14 Stav
5 dec 
Emil Carlsson02SWEIFK Växjö300
Malte Rosvall02SWESävedalens AIK270
Sten Hagström03SWEÖrgryte IS270
Peter Svensson02SWEIF Rigor250
Kalle Eriksson03SWELerum Friidrott240
Fredrik Grund02SWEIF Kville230
Jakob Seitl02SWEHabo Friidrott 04230
Vilgot Skoglund02SWELerum Friidrott220
Linus Pihl03SWELerum Friidrott200
10 David Adolfsson04SWETingbergs AIS180
11 Gustaf Oom04SWEIF Rigor160
Filip Schivone03SWEUllevi FKX

120140160180200210220230240250260270280290300310
M.Rosvall------ooxoxxoooxxx
D.Adolfssonooooxxx
F.Grund-----oooxxx
V.Skoglund-xooxoooxoxxx
G.Oomxxooxxoxxx
S.Hagström----ooooooxxoxxoxxx
P.Svensson-----oooxxoxxoxxx
E.Carlsson---------oooooxoxxx
F.Schivone--xxx
J.Seitl---oxxooxxooxxx
K.Eriksson-ooooxoooxoxxx
L.Pihl-ooxooxxx


P14 Längd
5 dec 
Gabriel Wallmark02SWESävedalens AIK5,44
Albert Ivarsson02SWEIF Kronan5,19
Rasmus Vestergaard02DENAarhus 1900 AM5,10
Oskar Vejlgård02DENSilkeborg AK-775,05
Jesper Hermansson02SWEMölndals AIK5,04
Marcel Schweikart02SWEMölndals AIK5,02
Joel Åsenlund02SWEIFK Göteborg4,93
Edvin Månsson02SWEIFK Växjö4,93
Johan Wahlgren02SWEUllevi FK4,79
10 Lukas Edqvist02SWEÖrgryte IS4,72
11 Marcus Blixt02SWEMölndals AIK4,71
12 Viktor Krejberg02DENSilkeborg AK-774,67
13 Fredrik Grund02SWEIF Kville4,65
14 Joel Priore02SWELerum Friidrott4,64
15 Felix Ljung02SWEMölndals AIK4,57
16 Waldemar Knight02SWESävedalens AIK4,55
17 Sebastian Risgaard Suurballe02DENÅrhus 19004,53
18 Daniel Adolfsson02SWETingbergs AIS4,49
19 Anton Hermansson02SWEHögby IF4,47
20 Lukas Bertilsson02SWEIFK Göteborg4,40
21 Lukas Mindelsohn02SWELerum Friidrott4,33
22 Adam Landen02SWEIFK Helsingborg4,32
23 Victor Wahlgren02SWEMölndals AIK4,31
24 Gustav Tartu02SWEIF Kville4,30
25 Jesper Nordström02SWEIF Kville4,21
26 Victor Kruse02SWEIFK Göteborg4,11
27 Erik Albin02SWEIS Göta4,06
28 Måns Alkhagen02SWEMölndals AIK4,05
29 Olof Hedin02SWEEksjö Södra IK4,04
30 Vilgot Skoglund02SWELerum Friidrott4,01
31 Anton Börås02SWEMölndals AIK3,90
32 Miran Salih02SWEUllevi FK3,78
33 Karl Sten02SWEIF Kronan3,75
34 Anton Fondelius02SWELidköpings IS3,72
35 Patrick Overgaard Blauert02DENSilkeborg AK-773,63
36 Rasmus Grinsvall02SWEIF Kville3,48
37 Abdirahman Hassan02SWEUllevi FK3,27
Emil Engdahl02SWEIFK HelsingborgX
Emil Carlsson02SWEIFK VäxjöX

1 2 3 4 5 6 
K.Sten3,683,75X
G.Tartu4,304,224,18
J.Nordström4,214,004,14
F.Ljung4,57X4,56
J.Priore4,594,644,58
A.Hermansson4,463,404,47
S.Suurballe4,534,154,28
L.BertilssonX4,394,40
L.Edqvist4,584,514,72
A.Ivarsson4,984,914,695,065,194,86
A.Börås3,773,773,90
L.Mindelsohn4,114,33X
O.Vejlgård5,054,804,964,805,045,01
M.Alkhagen4,01X4,05
E.Albin4,06XX
M.Blixt4,324,394,71
V.Krejberg4,674,664,61
E.Månsson4,93
R.Grinsvall3,483,453,46
J.Wahlgren4,794,574,22
J.ÅsenlundX4,803,55X4,93X
M.Salih3,583,783,47
V.Skoglund3,704,01
A.Fondelius3,723,723,62
R.Vestergaard3,194,934,783,995,075,10
E.CarlssonXXX
D.Adolfsson4,494,27X
A.HassanXX3,27
P.Blauert3,443,633,55
W.Knight4,424,554,36
V.Kruse3,804,113,92
M.Schweikart5,024,814,624,574,94X
O.HedinX3,914,04
F.Grund4,574,484,65
V.Wahlgren4,314,314,14
G.Wallmark5,005,034,925,054,915,44
E.EngdahlXXX
A.Landen4,303,874,32
J.Hermansson4,98X4,80X5,044,78


P14 Kula4.0 kg
5 dec 
Måns Roos02SWEMölndals AIK12,29
Andreas Henriksson02SWEIFK Lund11,75
Daniel Adolfsson02SWETingbergs AIS10,36
Rasmus Vestergaard02DENAarhus 1900 AM10,16
Mattias Haag02SWEMölndals AIK10,13
Gabriel Wallmark02SWESävedalens AIK9,90
Fredrik Grund02SWEIF Kville9,66
Patrick Overgaard Blauert02DENSilkeborg AK-778,89
Erik Bohman02SWELerum Friidrott8,04
10 Miran Salih02SWEUllevi FK7,41
11 Theodor Bjørnholt02DENSilkeborg AK-777,38
12 Sebastian Risgaard Suurballe02DENÅrhus 19007,13
13 Vilgot Skoglund02SWELerum Friidrott6,72
14 Rasmus Grinsvall02SWEIF Kville5,44

1 2 3 4 5 6 
E.Bohman8,047,887,45
R.VestergaardX9,039,989,1510,16X
S.Suurballe6,777,13X
R.Grinsvall5,445,164,94
F.Grund8,608,288,158,428,339,66
T.Bjørnholt7,047,387,01
M.Salih7,237,317,41
M.HaagX10,089,85X10,139,04
D.AdolfssonX10,249,72X10,1010,36
A.Henriksson11,2311,3911,2511,3511,7511,21
V.Skoglund5,926,726,49
G.Wallmark9,499,909,16X9,51X
M.Roos11,9811,7311,2911,4712,2911,27
P.Blauert8,808,108,338,818,458,89


P13 60m
Försök heat 15 dec Qualisys Photofinish 
Hannes Egonsson03SWEIFK Växjö 8.59q
Victor Hering03SWEUllevi FK 8.65q
Vidar Wingqvist03SWEHälle IF 9.01q
Fabian Haeffler03SWEMölndals AIK 9.22
Melker Skrapste03SWEHönö IS 9.31
Magnus Bukhave03DENHerning GF 9.47
Widhar Rhodin03SWEFIK Färjestaden 9.85

Försök heat 25 dec Qualisys Photofinish 
David Ulstein03SWEMölndals AIK 8.42q
Holme Fernholm03SWEIFK Växjö 8.82q
Jimmy Duankhonburi03SWEUllevi FK 8.90q
Elliot Wirdelöv03SWEIFK Växjö 8.92q
Anton Essén03SWEBokenäs IF 9.18
Eric Levison03SWEMölndals AIK 9.21
Filip Schivone03SWEUllevi FK 9.32
Jacob Gawlitza03SWEMölndals AIK10.74

Försök heat 35 dec Qualisys Photofinish 
Fabian Steene03SWEIF Kville 8.29q
Elias Strid03SWELerum Friidrott 8.66q
Arvid Skrapste03SWEHönö IS 9.06
Carl Erixon03SWEMölndals AIK 9.18
Joar Lindberg03SWELerum Friidrott 9.29
Axel Nätstrand03SWEÖrgryte IS 9.53
Elon Olsson03SWEHönö IS10.58

Försök heat 45 dec Qualisys Photofinish 
Oliver Ellström03SWEIF Göta Karlstad 8.55q
Kristian Roed Vestergaard03DENSilkeborg AK-77 8.81q
Jonathan Kjellgren03SWEMölndals AIK 8.84q
Elliot Hamrå03SWEIF Rigor 8.89q
Robin Rickardsson03SWEIFK Växjö 8.94q
Linus Andersson03SWEIFK Göteborg 9.26
Linus Pihl03SWELerum Friidrott 9.35

Försök heat 55 dec Qualisys Photofinish 
Svante Leijon03SWEIFK Växjö 8.47q
Samuel Karlsson03SWEKongahälla AIK 8.94q
Oliver Glans03SWEUllevi FK 9.09
Isak Stolpe03SWESävedalens AIK 9.10
Simon Wikell03SWEMölndals AIK 9.11
Jakob Pettersson03SWEIFK Göteborg 9.40
Mattias Hanngren03SWEIFK Göteborg10.49
Arvid Thor03SWEMölndals AIK10.52

Finalheat 15 dec Qualisys Photofinish 
Fabian Steene03SWEIF Kville 8.26
Oliver Ellström03SWEIF Göta Karlstad 8.46
David Ulstein03SWEMölndals AIK 8.51
Svante Leijon03SWEIFK Växjö 8.52
Hannes Egonsson03SWEIFK Växjö 8.53
Elias Strid03SWELerum Friidrott 8.54
Victor Hering03SWEUllevi FK 8.72
Kristian Roed Vestergaard03DENSilkeborg AK-77 8.84

Finalheat 25 dec Qualisys Photofinish 
Holme Fernholm03SWEIFK Växjö 8.76
Jonathan Kjellgren03SWEMölndals AIK 8.77
Elliot Wirdelöv03SWEIFK Växjö 8.89
Jimmy Duankhonburi03SWEUllevi FK 8.91
Robin Rickardsson03SWEIFK Växjö 9.03
Elliot Hamrå03SWEIF Rigor 9.05
Samuel Karlsson03SWEKongahälla AIK 9.06
Vidar Wingqvist03SWEHälle IF 9.09


P13 200m
Finalheat 15 dec 
Oliver Ellström03SWEIF Göta Karlstad28.321
Fabian Haeffler03SWEMölndals AIK29.023
Holme Fernholm03SWEIFK Växjö29.024
Simon Wikell03SWEMölndals AIK29.9710

Finalheat 25 dec 
Hannes Egonsson03SWEIFK Växjö28.942
Isak Stolpe03SWESävedalens AIK29.597
Victor Hering03SWEUllevi FK29.628
Arvid Skrapste03SWEHönö IS30.7911

Finalheat 35 dec 
Oliver Glans03SWEUllevi FK29.456
Carl Erixon03SWEMölndals AIK29.889
Melker Skrapste03SWEHönö IS31.0913
Linus Pihl03SWELerum Friidrott31.4916

Finalheat 45 dec 
Axel Nätstrand03SWEÖrgryte IS31.3015
Marcus Westh03SWELidköpings IS32.4617
Elon Olsson03SWEHönö IS35.6020
Jacob Gawlitza03SWEMölndals AIK38.1521

Finalheat 55 dec 
Vidar Wingqvist03SWEHälle IF29.095
Eric Levison03SWEMölndals AIK30.8112
Magnus Bukhave03DENHerning GF31.1014
Mathias Sörensen03SWEIFK VäxjöDQ-linjetramp

Finalheat 65 dec 
Viktor Rolfsman03SWEHälle IF35.1818
Arvid Thor03SWEMölndals AIK35.4219
David Ulstein03SWEMölndals AIKDQ-linjetramp


P13 Längdzon
5 dec 
Fabian Steene03SWEIF Kville5,00
Victor Hering03SWEUllevi FK4,88
Elias Strid03SWELerum Friidrott4,86
Jonathan Kjellgren03SWEMölndals AIK4,71
Jimmy Duankhonburi03SWEUllevi FK4,68
David Ulstein03SWEMölndals AIK4,63
Hannes Egonsson03SWEIFK Växjö4,47
Robin Rickardsson03SWEIFK Växjö4,47
Svante Leijon03SWEIFK Växjö4,41
10 Kristian Roed Vestergaard03DENSilkeborg AK-774,39
11 Jakob Pettersson03SWEIFK Göteborg4,38
12 Carl Erixon03SWEMölndals AIK4,33
13 Isak Stolpe03SWESävedalens AIK4,32
14 Elliot Wirdelöv03SWEIFK Växjö4,27
15 Holme Fernholm03SWEIFK Växjö4,24
16 Oliver Glans03SWEUllevi FK4,22
17 Oliver Ellström03SWEIF Göta Karlstad4,18
18 Gabriel Wennbom03SWEUllevi FK4,10
19 Joar Lindberg03SWELerum Friidrott4,06
20 Philip Bayer03SWEMölndals AIK3,99
21 Magnus Bukhave03DENHerning GF3,99
22 Marcus Westh03SWELidköpings IS3,98
23 Linus Andersson03SWEIFK Göteborg3,98
24 Linus Pihl03SWELerum Friidrott3,93
25 Elliot Hamrå03SWEIF Rigor3,91
26 Samuel Karlsson03SWEKongahälla AIK3,91
27 Felix Jordebrandt03SWEKongahälla AIK3,89
28 Arvid Skrapste03SWEHönö IS3,87
29 Melker Skrapste03SWEHönö IS3,85
30 Pontus Lundborg03SWEUllevi FK3,84
31 Kalle Eriksson03SWELerum Friidrott3,80
32 Mattias Hanngren03SWEIFK Göteborg3,53
33 Widhar Rhodin03SWEFIK Färjestaden3,37
34 Elon Olsson03SWEHönö IS3,18
35 Patrik Björnsson03SWELerum Friidrott3,13
36 Jacob Gawlitza03SWEMölndals AIK3,05

1 2 3 4 5 6 
L.PihlX3,833,93
W.Rhodin3,373,273,15
P.Bayer3,763,993,96
H.Egonsson4,454,424,164,234,294,47
J.Duankhonburi4,30X4,684,474,514,67
J.Pettersson4,384,004,13
M.Bukhave3,993,433,79
H.Fernholm4,154,244,24
L.Andersson3,983,793,74
C.Erixon4,124,044,33
E.OlssonX3,153,18
S.Leijon4,41X4,28
A.Skrapste3,87XX
R.Rickardsson4,474,374,274,334,304,29
P.Björnsson3,132,733,00
E.Strid4,704,684,594,864,58X
F.Jordebrandt3,833,89-
P.Lundborg3,843,723,72
D.Ulstein4,564,354,554,353,524,63
S.Karlsson3,913,693,55
M.Westh3,763,943,98
K.Vestergaard4,283,774,39
O.Ellström3,874,044,18
J.Kjellgren4,67X4,63XX4,71
F.Steene4,744,854,91X4,905,00
J.Lindberg3,613,934,06
M.Hanngren3,53X3,27
E.Hamrå3,913,723,76
I.Stolpe4,224,324,03
K.ErikssonX3,803,79
V.Hering4,644,884,754,72X4,75
M.Skrapste3,683,85X
J.Gawlitza3,053,01X
O.Glans4,223,813,94
G.Wennbom3,994,104,07
E.Wirdelöv4,27X4,12


P13 Kula3.0 kg
5 dec 
Fabian Steene03SWEIF Kville11,47
Alvin Hedin03SWEStrömstads IF10,51
Felix Jordebrandt03SWEKongahälla AIK10,44
Elliot Hamrå03SWEIF Rigor9,43
Elton Jonåker03SWEMölndals AIK9,09
Kristian Roed Vestergaard03DENSilkeborg AK-778,88
Svante Leijon03SWEIFK Växjö8,56
Holme Fernholm03SWEIFK Växjö8,15
Widhar Rhodin03SWEFIK Färjestaden7,85
10 Marcus Westh03SWELidköpings IS7,60
11 Agustin Hillmersson03SWEIK Orient7,54
12 Viktor Rolfsman03SWEHälle IF7,49
13 Elias Strid03SWELerum Friidrott7,23
14 Linus Andersson03SWEIFK Göteborg7,21
15 Patrik Björnsson03SWELerum Friidrott7,02
16 Magnus Bukhave03DENHerning GF6,94
17 Arvid Thor03SWEMölndals AIK6,69
18 Karl Gunverth03SWEIF Kville6,37
19 Mathias Sörensen03SWEIFK Växjö5,90
20 Mattias Hanngren03SWEIFK Göteborg5,12
21 Jacob Gawlitza03SWEMölndals AIK4,96

1 2 3 4 5 6 
M.Sörensen5,785,905,07
L.Andersson6,837,217,03
K.Gunverth6,376,125,71
M.Bukhave6,786,946,89
M.Westh7,607,126,85
A.Hillmersson7,357,547,40
E.Strid6,357,237,15
P.Björnsson6,367,02X
S.Leijon8,338,568,018,337,517,63
E.Hamrå9,168,308,428,978,769,43
A.Hedin10,2210,149,558,9810,519,57
K.Vestergaard7,768,248,398,888,748,32
E.Jonåker8,247,338,008,738,849,09
V.Rolfsman6,916,917,49
F.Steene10,7111,4310,6711,47X11,04
M.Hanngren5,125,095,10
J.Gawlitza4,914,464,96
H.Fernholm8,007,098,057,658,157,69
A.Thor6,156,696,48
W.Rhodin7,407,857,27
F.Jordebrandt9,39X8,739,659,8410,44


P12 60m
Försök heat 15 dec Qualisys Photofinish 
Albin Öberg04SWEEslövs AI 8.61q
Viggo Anderson04SWEUllevi FK 9.00q
Oliver Settergren04SWEIK Orient 9.04q
Philip Karlsson04SWEMajornas IK 9.14q
Johannes Lundqvist04SWEUllevi FK 9.19q
Cesar Lindén04SWEIF Kville 9.37

Försök heat 25 dec Qualisys Photofinish 
Alex Apelgrim04SWEÖrgryte IS 8.87q
Izak Warma04SWEIK Norrköping FI 9.45
William Wallin04SWEMajornas IK 9.55
Mikkel Stubkjaer04DENHerning GF 9.65
Frederik Brogaard04DENSilkeborg AK-7710.51
Niclas Mattsson04SWEUllevi FKej start

Försök heat 35 dec Qualisys Photofinish 
Ludvig Winberg04SWEMölndals AIK 8.85q
Christian Dam Pedersen04DENHerning GF 9.26q
Hannes Hertzman04SWEIFK Växjö 9.45
Jacob Asker04SWEIF Kville 9.55
Sebastian Braunias04SWEIFK Växjö10.47
Adrihan Alsér Pryce04SWEMölndals AIKej start

Försök heat 45 dec Qualisys Photofinish 
Felix Steene04SWEIF Kville 8.67q
Casper Bergstrand04SWEStenungsunds FI 8.77q
Hampus Stoltz04SWEIFK Helsingborg 9.18q
Måns Sjöstrand04SWELaholms IF 9.43
Sixten Klementsson04SWELerum Friidrott 9.89
Christian Busk Rasmussen04DENSilkeborg AK-7710.32

Försök heat 55 dec Qualisys Photofinish 
Andreas Rydén04SWEIFK Göteborg 8.68q
Adam Erlandsson04SWEUllevi FK 8.89q
Isak Einarsson04SWEBrattås CK 9.02q
Tristan Heno04SWEIFK Göteborg 9.11q
Leo Carlsson04SWEBohus IF 9.30
Albin Hagstedt04SWEÖrgryte IS 9.38

Försök heat 65 dec Qualisys Photofinish 
William Asker04SWEIF Kville 8.69q
John Karlsson04SWETanums IF 9.37
Viggo Henriksson04SWEMölndals AIK 9.39
Asbjørn Seindal04DENSilkeborg AK-77 9.39
Alexander Tviksta04SWEIF Kville 9.56
Holger Knight04SWESävedalens AIKej start

Finalheat 15 dec Qualisys Photofinish 
Albin Öberg04SWEEslövs AI 8.57
Andreas Rydén04SWEIFK Göteborg 8.57
William Asker04SWEIF Kville 8.62
Alex Apelgrim04SWEÖrgryte IS 8.63
Casper Bergstrand04SWEStenungsunds FI 8.68
Felix Steene04SWEIF Kville 8.68
Ludvig Winberg04SWEMölndals AIK 8.70
Adam Erlandsson04SWEUllevi FK 8.77

Finalheat 25 dec Qualisys Photofinish 
Tristan Heno04SWEIFK Göteborg 9.04
Viggo Anderson04SWEUllevi FK 9.09
Isak Einarsson04SWEBrattås CK 9.12
Christian Dam Pedersen04DENHerning GF 9.14
Johannes Lundqvist04SWEUllevi FK 9.19
Philip Karlsson04SWEMajornas IK 9.20
Hampus Stoltz04SWEIFK Helsingborg 9.31
Oliver Settergren04SWEIK Orient 9.33


P12 Längdzon
5 dec 
William Asker04SWEIF Kville4,74
Albin Öberg04SWEEslövs AI4,74
Alex Apelgrim04SWEÖrgryte IS4,63
Hampus Stoltz04SWEIFK Helsingborg4,59
Andreas Rydén04SWEIFK Göteborg4,41
Casper Bergstrand04SWEStenungsunds FI4,37
Felix Steene04SWEIF Kville4,34
Nils Brakander04SWEIFK Göteborg4,29
John Karlsson04SWETanums IF4,29
10 Asbjørn Seindal04DENSilkeborg AK-774,24
11 Viggo Henriksson04SWEMölndals AIK4,23
12 Ludvig Winberg04SWEMölndals AIK4,15
13 Izak Warma04SWEIK Norrköping FI4,11
14 Mats Ahlbom04SWEMajornas IK4,10
15 Hannes Hertzman04SWEIFK Växjö4,07
16 Albin Hagstedt04SWEÖrgryte IS4,07
17 Måns Sjöstrand04SWELaholms IF4,07
18 Holger Knight04SWESävedalens AIKX
19 Johannes Lundqvist04SWEUllevi FK4,03
20 Isak Einarsson04SWEBrattås CK4,00
21 Alexander Tviksta04SWEIF Kville3,98
22 Jonathan Grahn04SWEMölndals AIK3,96
23 Jacob Asker04SWEIF Kville3,94
24 Oden Grahm Goles04SWEIFK Göteborg3,93
25 Philip Karlsson04SWEMajornas IK3,93
26 Cesar Lindén04SWEIF Kville3,90
27 Oliver Settergren04SWEIK Orient3,85
28 Viggo Anderson04SWEUllevi FK3,84
29 David Adolfsson04SWETingbergs AIS3,83
30 Tristan Heno04SWEIFK Göteborg3,77
31 Christian Dam Pedersen04DENHerning GF3,77
32 Adam Erlandsson04SWEUllevi FK3,77
33 Daniel Linberg04SWEKongahälla AIK3,76
34 William Wallin04SWEMajornas IK3,75
35 Sixten Klementsson04SWELerum Friidrott3,71
36 Mikkel Stubkjaer04DENHerning GF3,58
37 Frederik Brogaard04DENSilkeborg AK-773,56
38 Christian Busk Rasmussen04DENSilkeborg AK-773,26
39 Einar Sörensen04SWEIFK Växjö3,17
40 Axel Sten04SWEIF Kronan3,10
41 Filip Schälin04SWEKongahälla AIKX
42 Rasmus Johansson04SWELerum Friidrott2,75

1 2 3 4 5 6 
A.RydénX4,414,104,36
D.AdolfssonX3,83X3,81
H.KnightXXX4,07
T.Heno3,383,773,563,77
O.Grahm Goles3,933,863,783,80
J.Lundqvist3,89X3,714,03
H.Hertzman4,063,863,764,07
A.Seindal4,18X4,24X
S.Klementsson3,513,58X3,71
W.Wallin3,573,603,753,75
M.Sjöstrand3,673,854,024,07
C.Bergstrand3,664,254,374,04
J.Grahn3,823,963,75
R.JohanssonX2,75XX
J.Asker3,723,21X3,94
A.Öberg4,744,604,57
F.SteeneXXX4,34
C.RasmussenXX3,223,26
F.Brogaard3,443,113,563,35
H.Stoltz4,593,434,334,36
V.Anderson3,843,743,65X
W.Asker4,734,744,474,64
F.SchälinXXX3,10
A.Erlandsson3,463,77
C.Dam Pedersen3,613,773,63
A.Sten3,042,832,763,10
M.Stubkjaer3,513,583,54
P.Karlsson3,763,843,843,93
I.Warma3,83X4,113,93
A.Hagstedt3,963,964,024,07
A.Apelgrim4,264,374,424,63
O.Settergren3,653,673,763,85
J.Karlsson4,294,204,043,88
N.Brakander4,034,294,234,11
M.Ahlbom3,814,024,10X
V.HenrikssonX3,754,124,23
C.Lindén3,853,903,79
I.Einarsson4,003,673,843,84
A.Tviksta3,973,973,943,98
E.Sörensen2,863,112,953,17
L.Winberg4,154,033,562,97
D.LinbergX3,683,513,76


P12 Kula3.0 kg
5 dec 
William Asker04SWEIF Kville8,63
Leo Carlsson04SWEBohus IF8,52
Felix Steene04SWEIF Kville8,32
Jacob Asker04SWEIF Kville7,82
Christian Dam Pedersen04DENHerning GF7,54
Måns Sjöstrand04SWELaholms IF7,10
Rasmus Johansson04SWELerum Friidrott7,00
Elliot Gustavsson04SWEÖrgryte IS6,46
Mikkel Stubkjaer04DENHerning GF6,40
10 Sixten Klementsson04SWELerum Friidrott6,28
11 Philip Karlsson04SWEMajornas IK6,22
12 Gustaf Oom04SWEIF Rigor6,15
13 Axel Sten04SWEIF Kronan5,72
14 Johannes Lundqvist04SWEUllevi FK5,43
15 Christian Busk Rasmussen04DENSilkeborg AK-775,40
16 Einar Sörensen04SWEIFK Växjö5,38
17 Viggo Anderson04SWEUllevi FK5,09
18 Frederik Brogaard04DENSilkeborg AK-775,07
19 Sebastian Braunias04SWEIFK Växjö5,02

1 2 3 4 5 6 
J.Asker7,807,73X7,82
M.Sjöstrand7,10X6,636,76
E.Sörensen4,505,005,275,38
V.Anderson5,094,924,964,90
F.Steene7,41X7,668,32
S.Braunias4,695,024,555,00
A.Sten5,655,465,455,72
M.Stubkjaer6,086,405,966,36
P.Karlsson6,006,226,106,05
L.Carlsson8,52XX8,47
W.AskerX8,638,10X
J.Lundqvist5,405,435,32X
C.Dam Pedersen7,277,367,547,50
G.Oom6,156,155,725,96
F.Brogaard5,074,244,424,58
R.Johansson7,005,896,726,27
C.Rasmussen5,405,385,024,92
S.Klementsson5,986,285,906,10
E.Gustavsson3,59X5,966,46


P11 60m
Försök heat 15 dec Qualisys Photofinish 
Hugo Sjögren05SWEKullaviks IF 9.05q
Theodor Johner05SWELerum Friidrott 9.40q
Erik Follin05SWEMölndals AIK 9.53q
Noel Krantz Törnblom05SWESävedalens AIK 9.94
Felix Löwing05SWEMölndals AIK10.09
Alexander Alm05SWEIF Kville10.32
Anton Forsström05SWEIFK Göteborg10.59

Försök heat 25 dec Qualisys Photofinish 
Jonas Gustén05SWEUllevi FK 8.89q
Malte Johansson05SWELaholms IF 9.66q
Mattias Berg05SWEMölndals AIK 9.80
Axel Uvdal05SWEIF Kville 9.81
Filip Nesser05SWEMölndals AIK10.16
Fabian Alinder05SWEMölndals AIK10.31
Noah Staaf05SWEMölndals AIK10.64

Försök heat 35 dec Qualisys Photofinish 
Olle Ackebjer05SWEIFK Göteborg 9.30q
William Okdahl05SWEMölndals AIK 9.46q
Gustav Johanneson05SWEBohus IF 9.55q
Filip Klaassen05SWEIF Kville 9.67
Elias Ramhult05SWEIK Ymer 9.74
Erik Larsson05SWEBohus IF 9.91
Theo Melin05SWEMölndals AIK10.42

Försök heat 45 dec Qualisys Photofinish 
Gustav Rasmusson05SWEMölndals AIK 9.21q
Vincent Johansson05SWEIFK Göteborg 9.40q
Axel Eenfeldt05SWEBohus IF 9.53q
Knut Andersson05SWETanums IF 9.84
Anton Svensson05SWELaholms IF 9.92
Erik Uvdal05SWEIF Kville10.66
Linus Alinder05SWEMölndals AIK10.87

Försök heat 55 dec Qualisys Photofinish 
Gustav Arvidsson05SWEFIK Färjestaden 9.22q
Melker Svanberg05SWEMajornas IK 9.26q
Hugo Andersson05SWEKongahälla AIK 9.34q
Carl Tagaeus05SWESävedalens AIK 9.50q
Valter Hering05SWEMajornas IK 9.72
Carl Höstner05SWEMölndals AIK10.18
Hugo Dahlborg05SWEIFK Göteborg10.72

Försök heat 65 dec Qualisys Photofinish 
Filip Larsson05SWELidköpings IS 9.62q
Hugo Tilldal05SWESävedalens AIK10.05
Viggo Eriksson05SWEMölndals AIK10.08
Oskar Persson05SWEIFK Göteborg10.34
Jonathan Kolsrud05SWEMölndals AIK10.46
Maximilian Larsen Nilsson05SWEIFK Göteborg10.75
Casper Caap05SWEDanderyds SKej start

Finalheat 15 dec Qualisys Photofinish 
Jonas Gustén05SWEUllevi FK 8.82
Hugo Sjögren05SWEKullaviks IF 9.01
Gustav Rasmusson05SWEMölndals AIK 9.18
Gustav Arvidsson05SWEFIK Färjestaden 9.24
Olle Ackebjer05SWEIFK Göteborg 9.26
Hugo Andersson05SWEKongahälla AIK 9.31
Theodor Johner05SWELerum Friidrott 9.32
Melker Svanberg05SWEMajornas IK 9.51

Finalheat 25 dec Qualisys Photofinish 
Vincent Johansson05SWEIFK Göteborg 9.12
Carl Tagaeus05SWESävedalens AIK 9.38
William Okdahl05SWEMölndals AIK 9.43
Malte Johansson05SWELaholms IF 9.51
Erik Follin05SWEMölndals AIK 9.52
Filip Larsson05SWELidköpings IS 9.55
Gustav Johanneson05SWEBohus IF 9.60
Axel Eenfeldt05SWEBohus IF 9.65


P11 Längdzon
5 dec 
Olle Ackebjer05SWEIFK Göteborg4,23
Axel Eenfeldt05SWEBohus IF4,20
Carl Tagaeus05SWESävedalens AIK4,16
Hugo Andersson05SWEKongahälla AIK4,06
Gustav Johanneson05SWEBohus IF3,97
Melker Svanberg05SWEMajornas IK3,97
Gustav Arvidsson05SWEFIK Färjestaden3,92
Filip Larsson05SWELidköpings IS3,91
Malte Johansson05SWELaholms IF3,91
10 Theodor Johner05SWELerum Friidrott3,88
11 Adam Sörqvist05SWELerum Friidrott3,85
12 Vincent Johansson05SWEIFK Göteborg3,82
13 Valter Hering05SWEMajornas IK3,80
14 Hugo Tilldal05SWESävedalens AIK3,68
15 Noel Krantz Törnblom05SWESävedalens AIK3,62
16 Anton Svensson05SWELaholms IF3,61
17 Gustav Rasmusson05SWEMölndals AIK3,58
18 Erik Follin05SWEMölndals AIK3,57
19 Oskar Persson05SWEIFK Göteborg3,52
20 Axel Uvdal05SWEIF Kville3,50
21 Alexander Alm05SWEIF Kville3,50
22 Erik Larsson05SWEBohus IF3,49
23 William Okdahl05SWEMölndals AIK3,49
24 Knut Andersson05SWETanums IF3,45
25 Noah Staaf05SWEMölndals AIK3,43
26 Carl Höstner05SWEMölndals AIK3,42
27 Fabian Alinder05SWEMölndals AIK3,42
28 Mattias Berg05SWEMölndals AIK3,31
29 Hugo Dahlborg05SWEIFK Göteborg3,22
30 Anton Forsström05SWEIFK Göteborg3,21
31 Jonathan Kolsrud05SWEMölndals AIK3,20
32 Theo Melin05SWEMölndals AIK3,19
33 Pontus Tengberg05SWEBohus IF3,06
34 Maximilian Larsen Nilsson05SWEIFK Göteborg3,05
35 Linus Alinder05SWEMölndals AIK2,95
36 Erik Uvdal05SWEIF Kville2,92
37 Felix Löwing05SWEMölndals AIK2,88

1 2 3 4 5 6 
H.Andersson4,063,753,834,06
F.Larsson3,753,913,873,87
N.Krantz Törnblom3,483,473,623,39
T.Johner3,703,673,883,85
A.Forsström3,093,013,193,21
F.Löwing2,872,882,602,35
T.Melin3,002,963,043,19
O.Persson3,483,523,443,23
M.BergX3,183,143,31
M.Larsen Nilsson2,913,052,923,02
E.Follin3,573,513,553,49
A.Svensson3,613,42X3,50
G.Johanneson3,973,773,923,93
M.Svanberg3,973,913,82-
O.Ackebjer4,003,963,944,23
A.Sörqvist3,843,853,853,81
V.JohanssonX3,823,70X
N.Staaf3,433,073,193,31
A.Uvdal3,413,463,393,50
C.TagaeusX3,934,094,16
L.Alinder2,882,952,792,84
V.Hering3,803,653,733,62
E.Larsson3,32X3,493,43
P.Tengberg3,053,012,963,06
K.Andersson3,453,363,423,40
J.Kolsrud3,203,153,143,07
C.Höstner3,293,353,423,08
E.Uvdal2,832,922,842,89
H.Tilldal3,543,52X3,68
A.Eenfeldt4,083,994,204,11
G.Arvidsson3,873,703,793,92
M.Johansson3,68XX3,91
G.Rasmusson3,483,583,39X
A.Alm3,00X3,502,51
W.Okdahl3,413,183,493,24
H.Dahlborg3,082,773,222,81
F.Alinder3,15X3,183,42


P11 Kula2.0 kg
5 dec 
Anton Svensson05SWELaholms IF7,84
Filip Larsson05SWELidköpings IS7,84
Erik Larsson05SWEBohus IF7,78
Malte Johansson05SWELaholms IF7,59
Gustav Arvidsson05SWEFIK Färjestaden7,39
Erik Follin05SWEMölndals AIK7,37
Arvid Nääs05SWEKongahälla AIK7,32
Alexander Alm05SWEIF Kville7,30
Vincent Johansson05SWEIFK Göteborg7,22
10 Adam Rydén05SWEBohus IF7,15
11 Hugo Dahlborg05SWEIFK Göteborg7,15
12 Hugo Andersson05SWEKongahälla AIK6,96
13 Oskar Persson05SWEIFK Göteborg6,70
14 Mattias Berg05SWEMölndals AIK6,58
15 Knut Andersson05SWETanums IF6,45
16 Maximilian Larsen Nilsson05SWEIFK Göteborg6,30
17 Erik Uvdal05SWEIF Kville6,28
18 Hugo Tilldal05SWESävedalens AIK6,22
19 Axel Uvdal05SWEIF Kville6,14
20 Jonathan Kolsrud05SWEMölndals AIK5,92
21 Olof Gunverth05SWEIF Kville5,89
22 Anton Forsström05SWEIFK Göteborg5,80

1 2 3 4 5 6 
A.Svensson7,847,757,107,40
M.Johansson7,197,257,597,20
H.Dahlborg6,426,007,156,08
M.Berg5,366,146,58X
K.Andersson5,536,456,086,10
G.ArvidssonX7,107,397,01
A.RydénX6,626,667,15
M.Larsen Nilsson6,306,196,176,02
F.Larsson7,047,497,377,84
O.Gunverth5,895,404,575,34
A.Uvdal5,575,235,676,14
H.Tilldal6,146,22X5,92
V.Johansson7,226,247,067,19
A.Forsström5,805,135,555,25
H.AnderssonX6,936,966,39
E.FollinX7,376,846,62
E.Larsson7,467,467,787,67
A.Alm6,326,707,305,88
J.Kolsrud4,444,285,925,88
E.Uvdal6,285,585,806,13
A.Nääs7,257,326,36X
O.Persson6,006,396,705,93


P10 60m
Försök heat 15 dec Qualisys Photofinish 
Edvin Liske06SWEKongahälla AIK 9.44q
Filip Ackebjer07SWEIFK Göteborg 9.96q
Hector Gustafsson06SWEIF Rigor10.47
Joel Pettersson07SWEIFK Göteborg10.49
Kristoffer Sörqvist06SWEBohus IF10.62
Jacob Berkling06SWELerum Friidrott10.74
Isak Sandberg06SWEKongahälla AIK11.02

Försök heat 25 dec Qualisys Photofinish 
Elliot Karlsson06SWEBohus IF 9.08q
Anton Kamperin06SWEKils AIK 9.32q
Fredrik Holmer06SWEAlingsås IF 9.71q
Ville Thuresson06SWEIK Ymer 9.76q
Joel Lundberg06SWEHögby IF10.09q
Anton Viker06SWELerum Friidrott10.20
Tobias Ahlbom06SWEMajornas IK10.38
Andreas Kristensson06SWEIFK Göteborg10.52

Försök heat 35 dec Qualisys Photofinish 
Albin Örnborg06SWEIF Rigor 9.60q
Albin Edin06SWEIFK Göteborg 9.97q
Vincent Asker06SWEIF Kville10.31
Jack Krantz07SWESävedalens AIK10.66
Hugo Sandstedt07SWEIK Sisu10.98
Markus Persson07SWEIFK Göteborg11.01
Filip Bäckborn06SWEAlingsås IF11.47

Försök heat 45 dec Qualisys Photofinish 
Filip Jonsson06SWEBohus IF 9.46q
Linus Löfnertz06SWEMölndals AIK10.10q
Axel Rogö07SWEIFK Göteborg10.15
Elias Söderberg06SWEIFK Göteborg10.23
Axel Ohlson07SWEKongahälla AIK10.30
Olle Eriksson06SWEIFK Göteborg10.69
Hjalmar Hamberg06SWESävedalens AIK10.91
Arvid Toorell06SWELerum Friidrott11.43

Försök heat 55 dec Qualisys Photofinish 
Vieux Enberg Kone06SWEUllevi FK 9.48q
Isak Andersson06SWEBohus IF 9.58q
Colin Sörensson07SWEBrattås CK 9.65q
Oliver Milusic06SWEKongahälla AIK 9.85q
Oscar Calais06SWEIFK Göteborg 9.86q
Edwin Åström07SWEMölndals AIK10.37
Sebastian Swan06SWELerum Friidrott10.42
Erik Ekström Schubach06SWEBohus IF11.06

Finalheat 15 dec Qualisys Photofinish 
Elliot Karlsson06SWEBohus IF 9.03
Edvin Liske06SWEKongahälla AIK 9.25
Anton Kamperin06SWEKils AIK 9.30
Albin Örnborg06SWEIF Rigor 9.41
Isak Andersson06SWEBohus IF 9.43
Filip Jonsson06SWEBohus IF 9.46
Colin Sörensson07SWEBrattås CK 9.48
Vieux Enberg Kone06SWEUllevi FK 9.54

Finalheat 25 dec Qualisys Photofinish 
Fredrik Holmer06SWEAlingsås IF 9.50
Ville Thuresson06SWEIK Ymer 9.60
Oscar Calais06SWEIFK Göteborg 9.69
Albin Edin06SWEIFK Göteborg 9.82
Oliver Milusic06SWEKongahälla AIK 9.94
Joel Lundberg06SWEHögby IF 9.98
Filip Ackebjer07SWEIFK Göteborg10.02
Linus Löfnertz06SWEMölndals AIK10.04


P10 Kula2.0 kg
5 dec 
Joel Lundberg06SWEHögby IF9,09
Oliver Milusic06SWEKongahälla AIK7,83
Erik Höglund06SWEIF Kville7,03
Isak Andersson06SWEBohus IF6,89
Oscar Calais06SWEIFK Göteborg6,78
Elliot Karlsson06SWEBohus IF6,75
Felix Nilsson07SWEÄngelholms IF6,55
Filip Jonsson06SWEBohus IF6,27
Edvin Liske06SWEKongahälla AIK6,24
10 Ville Thuresson06SWEIK Ymer6,20
11 Axel Ohlson07SWEKongahälla AIK6,17
12 Sebastian Swan06SWELerum Friidrott6,17
13 Anton Viker06SWELerum Friidrott5,90
14 Tobias Ahlbom06SWEMajornas IK5,89
15 Fredrik Holmer06SWEAlingsås IF5,72
16 Isak Sandberg06SWEKongahälla AIK5,70
17 Linus Löfnertz06SWEMölndals AIK5,49
18 Andreas Kristensson06SWEIFK Göteborg5,47
19 Filip Bäckborn06SWEAlingsås IF5,46
20 Arvid Toorell06SWELerum Friidrott5,37
21 Vincent Asker06SWEIF Kville5,36
22 Axel Rogö07SWEIFK Göteborg5,28
23 Vieux Enberg Kone06SWEUllevi FK5,27
24 Hjalmar Hamberg06SWESävedalens AIK5,25
25 Olle Eriksson06SWEIFK Göteborg5,25
26 Hugo Sandstedt07SWEIK Sisu5,10
27 Edwin Åström07SWEMölndals AIK4,93
28 Oskar Pettersson06SWEIFK Göteborg4,92
29 Casper Eriksson Pettersson07SWEIFK Göteborg4,90
30 Jack Krantz07SWESävedalens AIK4,83
31 Markus Persson07SWEIFK Göteborg4,60
32 Erik Ekström Schubach06SWEBohus IF4,39
33 Kristoffer Sörqvist06SWEBohus IF4,23
34 Jacob Berkling06SWELerum Friidrott4,22

1 2 3 4 5 6 
A.ToorellX5,004,765,37
H.Hamberg5,254,704,415,13
K.Sörqvist4,10X4,23X
S.Swan5,405,466,175,15
C.Eriksson Petter4,903,734,654,42
J.Berkling4,113,664,224,00
J.Krantz4,524,834,374,30
E.Åström4,86XX4,93
I.Andersson6,466,896,546,64
A.Viker5,325,595,155,90
A.Rogö5,015,245,284,48
I.Sandberg4,765,195,095,70
A.Ohlson5,895,635,546,17
E.Ekström SchubacX3,854,39X
F.Nilsson6,396,526,536,55
E.Liske5,594,805,876,24
V.Asker4,46X5,36X
L.Löfnertz4,925,495,125,23
F.Jonsson5,906,065,956,27
H.Sandstedt4,874,865,104,98
V.Thuresson5,564,625,936,20
A.Kristensson4,294,945,465,47
E.Karlsson6,386,666,756,24
E.Höglund7,036,206,736,75
M.Persson3,83X4,604,00
O.Calais6,785,90X6,64
O.Pettersson3,804,924,63X
T.AhlbomX5,895,585,73
V.Enberg Kone5,274,454,98-
O.ErikssonX4,604,395,25
F.Bäckborn4,925,004,685,46
J.Lundberg8,548,848,069,09
F.HolmerX5,725,515,60
O.Milusic6,706,877,617,83


K 400m
Final5 dec 
Wilma Nielsen01SWESävedalens AIK62.18
Julia Nielsen01SWESävedalens AIK63.64


K Häck 60m84 cm
Final5 dec Qualisys Photofinish 
Tess Hertz-Saebbö98SWEGöteborgs KIK 8.69
Amanda Holmberg98SWELidköpings IS 8.69
Mari Klaup90SWEUllevi FK 8.81
Dagny Olofsson-Hoffman97SWELerum Friidrott 9.57F19 1:a
Frida Hansson97SWEStenungsunds FI10.37F19 2:a


K Tresteg
5 dec 
Kamila Pietruszka94SWEGöteborgs KIK11,91

1 2 3 4 5 6 
K.PietruszkaXX11,4611,91-X


K 4 x 200m
Finalheat 15 dec 
Göteborgs KIK 1 Lisa Björklund-98
Tess Hertz-Saebbö-98
Alicia Efraimsson-98
Vendela Rydbäck-97

1:43.981
Ullevi FK, 2 Hanna Zachrisson-99
Ide Ileso-00
Lizzie Hager-99
Denise Eriksson-98

1:47.142
Lidköpings IS 1Jenny Jonsson-02
Lisa Holmberg-02
Tova Holmberg-01
Amanda Holmberg-99

1:54.546
Göteborgs KIK 2 Ellen Stübner-98
Wilma Olsson-99
Sofia Lindwall-98
Lisa Petrusson-99

1:54.697

Finalheat 25 dec 
Göteborgs KIK 4Sofie Cedergrund-
Linn Hertz Saebbö-
Alice Kellander-
Matilda Hallström-

1:49.503
Göteborgs KIK 5Filippa Söderström-
Malena Ljungqvist Thoen-
Emma Green Blomroos-
Sanna Sandström-

1:53.894
Göteborgs KIK 3 Hanna Wingdén-99
Embla Ingelman-00
Ellen Tidfors-97
Anna Påsse-99

1:54.335


F19 400m
Finalheat 15 dec 
Josefin Persson98SWESävedalens AIK56.831
Amanda Holmberg98SWELidköpings IS61.362
Olivia Kempi98SWEIFK Helsingborg63.093

Finalheat 25 dec 
Alicia Nilsson98SWEStenungsunds FI63.364
Julia Törnblad97SWEMölndals AIK64.155
Alexandra Simonsen98SWEMölndals AIK65.786


F19 Höjd
5 dec 
Julia Petersson98SWEUllevi FK151
Frida Hansson97SWEStenungsunds FI146

141146151156160164167169
J.Peterssonxooxxoxxx
F.Hanssonooxxx


F19 Tresteg
5 dec 
Sara Sjögren98SWEStenungsunds FI11,46
Julia Petersson98SWEUllevi FK9,71

1 2 3 4 5 6 
J.Petersson9,179,719,359,369,359,58
S.Sjögren11,2311,4311,3111,44X11,46


F17 400m
Finalheat 15 dec 
Beatrice Brink99SWEIF Kville59.501
Anna Widerberg99SWEHälle IF61.132
Emma Magnusson99SWEMölndals AIK61.873

Finalheat 25 dec 
Isabell Hulthén99SWEBrattås CK65.174
Ellinor Kleiven99SWESävedalens AIK66.165


F17 Häck 60m76 cm
Final5 dec Qualisys Photofinish 
Moa Kjellander99SWEÅhus FIK 9.07
Astrid Lees99SWEBrattås CK 9.26
Madeleine Söderlund99SWELerum Friidrott 9.54
Hanna Zachrisson99SWEUllevi FK10.04
Linnea Åberg99SWELerum Friidrott10.66


F17 Höjd
5 dec 
Astrid Woxenius99SWESävedalens AIK156
Maria Runneberger99SWESävedalens AIK151

135141146151156156
A.Woxeniusooooxxxo
M.Runneberger--ooxxxx


F17 Tresteg
5 dec 
Nora Hedin99SWEIFK Halmstad10,69

1 2 3 4 5 6 
N.HedinX10,6910,5810,4410,5110,23


F16 400m
Finalheat 15 dec 
Freja Wærness00DENAalborg Atletik57.601JK-rek
Ebba Jernmark-Burrows00SWEHälle IF63.083
Josefine Bundgaard-Hansen00DENSilkeborg AK-7763.994

Finalheat 25 dec 
Matilda Gustavsson00SWETanums IF62.182
Sara Dahlén00SWELerum Friidrott64.065
Malena Ljungqvist Thoen00SWEGöteborgs KIK64.556


F16 Häck 60m76 cm
Final5 dec Qualisys Photofinish 
Lovisa Karlsson00SWEHögby IF 9.48
Alice Kjellander00SWEGöteborgs KIK 9.70
Selena Becanovic00SWEIFK Halmstad 9.84
Sanna Sandström00SWEGöteborgs KIK11.07
Emma Green-Blomroos00SWEGöteborgs KIK11.61
Emma Andreasson00SWEGöteborgs KIKbröt


F16 Höjd
5 dec 
Lovisa Karlsson00SWEHögby IF164
Linn Hertz-Saebbö00SWEGöteborgs KIK156
Alexandra Schill00SWEÖrgryte IS151
Emilia Lind00SWEIFK Växjö151
Emma Andreasson00SWEGöteborgs KIK151
Saga Norin00SWEKongahälla AIK146
Erica Opperdoes00SWEKongahälla AIK141
Malena Ljungqvist Thoen00SWEGöteborgs KIK141
Ebba Molinder00SWEMölndals AIK141
Elsa Ivarsson00SWEIF Kronan141
Alice Kjellander00SWEGöteborgs KIK141
12 Wilma Lundberg00SWEIFK Växjö141
13 Lärke Krejberg00DENSilkeborg AK-77135
Sanna Sandström00SWEGöteborgs KIKX

135141146151156160164167169171
E.Molinderoxoxxx
L.Krejbergoxxx
L.Karlsson----oxoxxoxxx
A.Kjellanderoxoxxx
E.Andreasson--oxoxxx
M.Ljungqvist Thoe-oxxx
S.Norin-oxoxxx
A.Schill--ooxxx
E.Opperdoesooxxx
L.Hertz-Saebbö--oooxxx
E.Ivarssonoxoxxx
E.Lind-ooxoxxx
S.Sandströmx--
W.Lundbergxoxxoxxx


F16 Tresteg
5 dec 
Lovisa Karlsson00SWEHögby IF11,32
Selena Becanovic00SWEIFK Halmstad10,62
Embla Ingelman-Sundberg00SWEGöteborgs KIK10,10
Emilia Lind00SWEIFK Växjö8,97
Matilda Fröberg00SWEIFK Växjö8,15

1 2 3 4 5 6 
L.Karlsson11,06X11,1910,9311,2011,32
E.Ingelman-Sundbe10,10X10,08X9,799,95
E.Lind8,978,938,978,62X8,95
S.Becanovic10,6210,3410,3910,3510,4310,49
M.Fröberg8,157,727,90---


F15 200m
Finalheat 15 dec 
Sandra Jonsson01SWEÖrgryte IS26.061
Felicia Boqvist01SWERydö ASK26.402
Moa Eklundh01SWEKFUM Örebro26.874
Emily Capobianco01SWEKFUM Örebro27.305

Finalheat 25 dec 
Sofie Cedergrund01SWEGöteborgs KIK26.853
Maria Aaberg01NORTyrving IL27.346
Ebba Magnusson01SWEIFK Göteborg27.699
Anastasia Schnell01NORTyrving IL29.3121

Finalheat 35 dec 
Linnea Gateman01NORTyrving IL27.578
Lovisa Lindholm01SWELinköpings GIF28.5015
Filippa Söderström01SWEGöteborgs KIK28.6316
Klara Mattsson01SWEÖrgryte IS29.1520

Finalheat 45 dec 
Gaël de Coninck01SWESävedalens AIK27.6910
Nanna E. Andersen01DENViborg AM27.9511
Amanda Ivehammar01SWELinköpings GIF28.0412
Cornelia Lindberg01SWELerum Friidrottej start-

Finalheat 55 dec 
Line Söderpalm01SWEÖrgryte IS27.477
Anna Edwardsson01SWEMölndals AIK28.2913
Alexandra Gullberg01SWESävedalens AIK28.4414
Linnea Pihl01SWELerum Friidrott28.6817

Finalheat 65 dec 
Ellinor Aurell01SWEÄngelholms IF28.7218
Olivia Ek01SWESävedalens AIK28.8019
Ebba Reinholdt01SWEGöteborgs KIK30.3123
Katrine Vad Mortensen01DENSilkeborg AK-77ej start-

Finalheat 75 dec 
Lovisa Ronge01SWEIF Rigor29.4122
Tuva Nyström01SWEIFK Göteborg30.9524
Grace Ndunzi01SWEGöteborgs KIK31.2725
Amanda Walderstedt01SWEAlingsås IF35.1326


F15 Häck 60m76 cm
Försök heat 15 dec Qualisys Photofinish 
Emily Capobianco01SWEKFUM Örebro 9.32q
Erika Åkesson01SWEIFK Växjö 9.81q
Ella Darrell01SWELerum Friidrott 9.97
Katharina Sadolin Klausen01DENViborg AM10.15
Sofia Overgaard01SWEIF Kvillebröt
Moa Kilén01SWEGöteborgs KIKej start

Försök heat 25 dec Qualisys Photofinish 
Lovisa Lindholm01SWELinköpings GIF 9.66q
Moa Eklundh01SWEKFUM Örebro 9.76q
Alfrida Kilvik01SWEIF Kville 9.88q
Anastasia Schnell01NORTyrving IL 9.89
Ebba Hager01SWELerum Friidrott10.42
Kerstin Nordangård01SWEIK Ymer10.60

Försök heat 35 dec Qualisys Photofinish 
Julia Wennersten01SWEIK Ymer 8.93q
Filippa Söderström01SWEGöteborgs KIK 9.47q
Ellinor Aurell01SWEÄngelholms IF 9.81q
Cornelia Lindberg01SWELerum Friidrott 9.95
Vera Vikdahl01SWEIFK Växjö10.15
Amanda Walderstedt01SWEAlingsås IF13.69

Final5 dec Qualisys Photofinish 
Emily Capobianco01SWEKFUM Örebro 9.13
Moa Eklundh01SWEKFUM Örebro 9.48
Filippa Söderström01SWEGöteborgs KIK 9.52
Lovisa Lindholm01SWELinköpings GIF 9.56
Erika Åkesson01SWEIFK Växjö 9.84
Alfrida Kilvik01SWEIF Kville 9.84
Ellinor Aurell01SWEÄngelholms IF 9.90
Julia Wennersten01SWEIK YmerDQtjuvstart


F15 Höjd
5 dec 
Katharina Sadolin Klausen01DENViborg AM164
Amanda Hansson01SWEFalkenbergs IK161
Lovisa Lindholm01SWELinköpings GIF161
Anastasia Schnell01NORTyrving IL158
Isa Larsson01SWEBohus IF146
Linnéa Lind01SWEIK Orient146
Ebba Magnusson01SWEIFK Göteborg141
Tove Kanerot01SWEAlingsås IF141
Sofia Andersson01SWEUllevi FK141
10 Elin Hellquist01SWESävedalens AIK136
11 Kerstin Nordangård01SWEIK Ymer130

123130136141146151155158161164166
E.Magnusson--ooxxx
E.Hellquistoooxxx
A.Schnell----oxoxxoxxoxxx
L.Lind--oxoxxoxxx
K.Nordangård-oxxx
L.Lindholm---oooooxxoxxx
A.Hansson---ooooooxxx
S.Anderssonoxoooxxx
T.Kanerot-oooxxx
K.Sadolin Klausen----oooxoxxoxxoxxx
I.Larsson--ooxoxxx


F15 Tresteg
5 dec 
Fanny Jansson01SWEIFK Sunne FK11,23
Vera Vikdahl01SWEIFK Växjö10,75
Ebba Hager01SWELerum Friidrott10,73
Gaël de Coninck01SWESävedalens AIK10,53
Alexandra Gullberg01SWESävedalens AIK10,18
Tindra Honnér01SWEÖrgryte IS9,99
Sofia Andersson01SWEUllevi FK9,51
Ellinor Hofgren01SWEMölndals AIK9,29
Tova Holmberg01SWELidköpings IS9,11
10 Filippa Bergström01SWEIFK Halmstad8,83
11 Katrine Vad Mortensen01DENSilkeborg AK-778,56
12 Matilda Lindstén01SWEGöteborgs KIK8,19
Anna Müller01SWEIF KronanX
Amanda Walderstedt01SWEAlingsås IFX

1 2 3 4 5 6 
S.Andersson8,819,28X8,679,189,51
F.Jansson11,18X11,1211,23X11,07
T.Holmberg8,539,118,74
G.de Coninck10,25X10,3510,539,8410,08
M.Lindstén8,008,197,87
F.Bergström8,538,83X
E.Hofgren9,299,119,009,117,219,06
E.Hager10,6510,1210,3610,4010,7310,47
V.Vikdahl10,75XX10,4910,7010,23
A.WalderstedtXXX
K.Vad MortensenX8,56X
T.Honnér8,519,999,789,709,759,72
A.MüllerXX-
A.Gullberg10,0810,0810,1810,1310,039,90


F15 4 x 200m
Finalheat 15 dec 
Sävedalens AIK 1 Gael de Connick-01
Wilma Nielsen-01
Julia Nielsen-01
Alexandra Gullberg-01

1:50.901
Göteborgs KIK 1 GMJohanna Stübner-02
Anna Constaninesch-03
Ebba Reinholdt-01
Felicia Nordahl Vieira-03

1:57.947
Ullevi FK, 3 Lisa Widén-02
Alicia Nesbeth Cortensberg-02
Elin Dejke-02
Melissa Memsori-01

2:10.3914
Växjö, IFK 3 Frida Backgård-03
Gabriella Smedberg-03
Amanda Pettersson-03
Siri Elofsson-03

DQ-linjetramp

Finalheat 25 dec 
Lerum Friidrott 1Cornelia Lindberg-01
Linnéa Pihl-01
Ebba Hager-01
Ella Darrrell-01

1:53.512
IF Kville 2 F15Alfrida Kilvik-01
Sofia Ovregaard-01
Klara Malmqvist-03
Matilda Hammarqvist-01

1:56.485
F15 IFK HelsingborgAnna Likic-02
Hanna Persson-02
Sofia Ovesson-02
Emilia Münchmeyer-02

2:00.968
Växjö, IFK 4 Lova Nilsson-03
Matilda Nivard-03
Indra Elg-03
Ellen Pettersson-03

2:07.2011

Finalheat 35 dec 
Växjö, IFK 5 Tilde Bengtsson-02
Erika Åkesson-01
Agnes Lönn-02
Tove Larsson-02

1:54.083
Sävedalens AIK 2 -2Emelie Mathiesen-02
Sofia Ensberg-02
Ebba Rossberger-02
Sonia Fors-02

1:56.234
Växjö, IFK 6 Elin Joabsson-04
Hanna Joabsson-04
Wendela Marstam-04
Maja Westhof-04

2:08.6213

Finalheat 45 dec 
Ullevi FK, 4 Wendela Yhlén Graf-02
Vera Hulth-02
Astrid Berg-02
Nike Wäljegård-02

1:56.596
Göteborgs KIK 2 GMNellie Nygren-03
Minna Rung-02
Antonia Bosic-03
Sandra Åberg-03

2:04.549
silkeborg AK-77 Katrine Vad Mortensen-01
Oline Overgaar-02
Christine Jörgensen-03
Freja Jensen-03

2:07.6112

Finalheat 55 dec 
Lerum Friidrott 2Agnes Dahlberg-02
Stina Pettersson-02
Maja Lehman-02
Ebba Torell-03

2:04.8610
Växjö, IFK 7 Wilma Elovsson-04
Tuva Persson-04
Smilla Bengtsson-04
Stella Rönnmark-04

2:20.8215
Växjö, IFK 8 Irma Vikdal-04
Hanna Lövkvist-04
Embla Nilsson-04
Kajsa Lindh-04

2:23.8616


F14 1000m
Final5 dec 
Paulina Wikemar02SWEMölndals AIK 3:22.01
Maja Ottosson02SWEMölndals AIK 3:22.86
Johanna Stübner02SWEGöteborgs KIK 3:25.38
Moa Dahlsjö02SWEGöteborgs KIK 3:28.62
Ellen Blackenfelt02SWEKongahälla AIK 3:28.73


F14 Häck 60m76 cm
Försök heat 15 dec Qualisys Photofinish 
Tove Larsson02SWEIFK Växjö 9.85q
Lisa Holmberg02SWELidköpings IS 9.86q
Johanna Stübner02SWEGöteborgs KIK10.07q
Kajsa Karila02SWEIFK Göteborg10.25
Maja Högberg02SWEMölndals AIK10.58
Linn Frykholm02SWEGöteborgs KIK11.82
Lea Simmelsgaard02DENSilkeborg AK-77ej start

Försök heat 25 dec Qualisys Photofinish 
Lovisa Nilsson-Edin02SWEMölndals AIK 9.59q
Selma Lundin02SWEHögby IF 9.77q
Ebba Åhman02SWEIK Ymer10.29
Tilde Bengtsson02SWEIFK Växjö10.61
Sofia Ensberg02SWESävedalens AIK11.19
Lisa Brann-Widén02SWEUllevi FK11.38
Frederikke Fløjgaard02DENSilkeborg AK-7712.12
Molly Johansson02SWEFalkenbergs IKDQ tjuvstart

Försök heat 35 dec Qualisys Photofinish 
Nike Wäljegård02SWEUllevi FK 9.91q
Sonia Fors02SWESävedalens AIK10.12q
Jenny Jonsson02SWELidköpings IS10.35
Emilia Lönnqvist02SWEIF Kville10.63
Matilda Honeth02SWEIFK Växjö11.14
Sarah Lundgaard Madsen02DENSilkeborg AK-7711.31

Försök heat 45 dec Qualisys Photofinish 
Wendela Yhlen Graf02SWEUllevi FK 9.58q
Ebba Follin02SWEMölndals AIK10.30
Emelina Ring02SWEIFK Växjö10.75
Josefin Bistedt02SWELerum Friidrott10.85
Alva Otterhed02SWEÖrgryte IS10.85
Astrid Kjeldsteen02DENViborg AM10.97
Oline Overgaard02DENSilkeborg AK-7712.26

Final5 dec Qualisys Photofinish 
Wendela Yhlen Graf02SWEUllevi FK 9.36
Lovisa Nilsson-Edin02SWEMölndals AIK 9.61
Selma Lundin02SWEHögby IF 9.71
Tove Larsson02SWEIFK Växjö 9.84
Nike Wäljegård02SWEUllevi FK 9.87
Lisa Holmberg02SWELidköpings IS 9.90
Johanna Stübner02SWEGöteborgs KIK10.19
Sonia Fors02SWESävedalens AIK10.30


F14 Höjd
5 dec 
Lovisa Nilsson-Edin02SWEMölndals AIK165
Felicia Norell02SWEHabo Friidrott 04153
Selma Lundin02SWEHögby IF149
Astrid Kjeldsteen02DENViborg AM149
Jenny Jonsson02SWELidköpings IS149
Ebba Gustafsson02SWEMölndals AIK144
Matilda Honeth02SWEIFK Växjö144
Kajsa Andersson02SWEÅhus FIK139
Thea Fagerström02SWEMölndals AIK139
10 Emilia Lönnqvist02SWEIF Kville139
11 Ebba Follin02SWEMölndals AIK139
12 Alice Rasmusson02SWEÖrgryte IS139
13 Tilde, Johansson02SWEBokenäs IF134
13 Ellen Widmark02SWEIFK Göteborg134
13 Sofia Ovesson02SWEIFK Helsingborg134
16 Lea Simmelsgaard02DENSilkeborg AK-77134
17 Emma Smogorzewski02SWEIFK Halmstad134
17 Emilia Münchmeyer02SWEIFK Helsingborg134
19 Tove Larsson02SWEIFK Växjö134
20 Elin Dejke02SWEUllevi FK128
21 Julie Mortensen02DENSilkeborg AK-77128
22 Maja Leman02SWELerum Friidrott128
22 Sara Kjær Andersen02DENVejle IF128
24 Anna Lukic02SWEIFK Helsingborg128
25 Lisa Norell02SWELidköpings IS121
26 Frederikke Fløjgaard02DENSilkeborg AK-77121
26 Elisa Von Hoffman02SWEGöteborgs KIK121

121128134139144149153156163165167
S.Ovessonoooxxx
M.Lemanoxoxxx
K.Andersson-oxxooxxx
T.Johanssonoooxxx
F.Fløjgaardxoxxx
L.Norelloxxx
T.Fagerströmooxoxoxxx
E.Lönnqvistoooxxoxxx
L.Simmelsgaardoxooxxx
J.Jonsson--oxooxxoxxx
E.Von Hoffmanxoxxx
E.Münchmeyerooxoxxx
E.Gustafsson-oooxxoxxx
T.Larssonooxxoxxx
J.Mortensenxooxxx
E.Follinooxoxxoxxx
E.Smogorzewskiooxoxxx
A.Lukicoxxoxxx
F.Norelloooooxooxxx
S.Lundin---ooxoxxx
L.Nilsson-Edin---oooxooxoxxoxxx
S.Andersenoxoxxx
E.Widmarkoooxxx
A.Kjeldsteen----xoxoxxx
E.Dejkeooxxx
A.Rasmussonooxxoxxoxxx
M.Honeth-oooxxoxxx


F14 Tresteg
5 dec 
Felicia Norell02SWEHabo Friidrott 0410,51
Selma Lundin02SWEHögby IF10,41
Wendela Yhlen Graf02SWEUllevi FK10,38
Thea Terho02SWEFalkenbergs IK10,36
Lisa Holmberg02SWELidköpings IS9,98
Alice Rasmusson02SWEÖrgryte IS9,78
Agnes Dahlberg02SWELerum Friidrott9,42
Maja Högberg02SWEMölndals AIK9,40
Alva Otterhed02SWEÖrgryte IS9,22
10 Sara Kjær Andersen02DENVejle IF8,95
11 Oline Overgaard02DENSilkeborg AK-778,85
12 Moa Sandstedt02SWEIK Sisu8,75
13 Kajsa Andersson02SWEÅhus FIK8,74
14 Lisa Brann-Widén02SWEUllevi FK8,74
15 Alicia Nesbeth Carlensberg02SWEUllevi FK8,58
16 Linn Frykholm02SWEGöteborgs KIK8,53
17 Beate Wagersten02SWEFalkenbergs IK8,20
18 Elin Dejke02SWEUllevi FK8,11
19 Lydia Daniel02SWEIFK Växjö7,90
20 Emilia Münchmeyer02SWEIFK Helsingborg7,62

1 2 3 4 5 6 
L.Daniel7,90XX
E.Dejke7,848,117,94
T.Terho9,849,81X9,2410,3610,14
A.Dahlberg9,278,869,298,969,429,27
W.Yhlen Graf9,9110,1210,0310,1710,3810,35
M.Högberg9,299,179,129,199,409,33
K.Andersson8,748,428,35
A.Otterhed8,458,379,22
E.MünchmeyerXX7,62
O.Overgaard8,688,628,85
A.Rasmusson9,259,379,129,159,579,78
F.Norell9,8110,1610,0810,4610,2810,51
A.Nesbeth Carlens8,58X8,18
L.Frykholm8,538,348,34
L.Holmberg9,589,859,709,639,98X
L.Brann-Widén7,268,418,74
S.Andersen8,678,818,95
M.Sandstedt7,498,758,49
B.WagerstenX8,207,77
S.Lundin9,9410,0110,1810,2710,41X


F13 800m
Finalheat 15 dec 
Filippa Zäll03SWEÄngelholms IF 2:32.361
Sandra Åberg03SWEGöteborgs KIK 2:33.742
Amalie S. Kanstrup03DENViborg AM 2:34.053
Nellie Nygren03SWEGöteborgs KIK 2:36.716
Sabina Aumo03SWEHälle IF 2:39.799
Tilda Knauer03SWEHälle IF 2:40.0610
Linnea Svensson03SWEIK Norrköping FI 2:41.6311
Klara Larsson03SWEÖrgryte ISej start-

Finalheat 25 dec 
Eleonora Alinder03SWEMölndals AIK 2:35.614
Nelly Össmar03SWEHögby IF 2:35.855
Klara Kindblom03SWEIFK Göteborg 2:37.927
Ida Genitz03SWEIstrums SK 2:42.5313
Hanna Lundberg03SWEHögby IF 2:43.7215
Elina Witrén03SWEMölndals AIK 2:45.6518
Irma Törngård03SWEHälle IF 2:54.9625
Karin Tebelius03SWELerum Friidrottej start-

Finalheat 35 dec 
Alisa Rothstein03SWEIFK Halmstad 2:41.8512
Klara Malmqvist03SWEIF Kville 2:45.6117
Frida Palmqvist03SWEMölndals AIK 2:46.1519
Freja Jensen03DENSilkeborg AK-77 2:47.6321
Alva Jidhage03SWEMölndals AIK 2:49.0322
Alva Skjeseth03SWEIK Ymer 2:49.9923
Indra Elg03SWEIFK Växjö 3:04.5527
Martha Qvortrup03DENSilkeborg AK-77 3:15.1529

Finalheat 45 dec 
Siri Elofsson03SWEIFK Växjö 2:38.968
Alice Näslund03SWELidköpings IS 2:43.6314
Felicia Storm-Karlén03SWELidköpings IS 2:44.9816
Saga Hagelin03SWEMölndals AIK 2:47.3720
Maja Geschwindner03SWEIFK Göteborg 2:53.5624
Ellen Pettersson03SWEIFK Växjö 2:56.1826
Lova Axelsson03SWEIFK Växjö 3:12.4528
Kerstin Siwertsson03SWEIFK Växjö 3:21.3630


F13 Häck 60m68 cm
Försök heat 15 dec Qualisys Photofinish 
Karin Tebelius03SWELerum Friidrott10.51q
Matilda Thorsson03SWEIF Kville11.03
Klara Kindblom03SWEIFK Göteborg11.07
Tindra Redenfors03SWEIFK Halmstad11.35
Frida Palmqvist03SWEMölndals AIK11.42
Ida Genitz03SWEIstrums SK11.84
Amanda Thunholm03SWEIFK Växjö13.09

Försök heat 25 dec Qualisys Photofinish 
Annie Berntsson03SWEBrattås CK10.36q
Sandra Åberg03SWEGöteborgs KIK11.56
Matilda Nivard03SWEIFK Växjö11.70
Alva Bengtström03SWEÖrgryte IS11.94
Lisa Runge03SWEBohus IF12.01
Antonia Bozic03SWEGöteborgs KIK12.03

Försök heat 35 dec Qualisys Photofinish 
Vanna Darrell03SWELerum Friidrott10.36q
Moa Feldt03SWEÅhus FIK10.73q
Linn Johansson03SWEÖrgryte IS11.30
Felicia Storm-Karlén03SWELidköpings IS12.04
Amanda Pettersson03SWEIFK Växjö12.93
Filippa Walderstedt03SWEAlingsås IF13.53
Tove Andersson03SWEIFK Växjö14.77

Försök heat 45 dec Qualisys Photofinish 
Tova Gisslen03SWEIK Wilske10.31q
Anna Constantinescu03SWEGöteborgs KIK10.50q
Tilda Kihlström03SWEVarbergs GIF11.68
Lova Nilsson03SWEIFK Växjö11.80
Frida Eriksson Jerkhag03SWEIF Rigor11.96
Lova Axelsson03SWEIFK Växjö12.41
Frida Backgård03SWEIFK Växjö13.15

Försök heat 55 dec Qualisys Photofinish 
Felicia Nordahl Vieira03SWEGöteborgs KIK10.19q
Tilda Ganbrant03SWEKisa SK10.69q
Eleonora Alinder03SWEMölndals AIK10.75
Kerstin Siwertsson03SWEIFK Växjö11.59
Ellen Pettersson03SWEIFK Växjö12.00
Signe Lundin03SWEHögby IF12.84

Final5 dec Qualisys Photofinish 
Felicia Nordahl Vieira03SWEGöteborgs KIK10.03
Tova Gisslen03SWEIK Wilske10.03
Annie Berntsson03SWEBrattås CK10.23
Vanna Darrell03SWELerum Friidrott10.39
Anna Constantinescu03SWEGöteborgs KIK10.54
Karin Tebelius03SWELerum Friidrott10.57
Tilda Ganbrant03SWEKisa SK10.59
Moa Feldt03SWEÅhus FIK10.78


F13 Höjd
5 dec 
Tova Gisslen03SWEIK Wilske150
Maja Nilsson03SWEVarbergs GIF141
Tilda Ganbrant03SWEKisa SK141
Elin Pettersson03SWEIFK Göteborg141
Ebba Toorell03SWELerum Friidrott141
Lova Nilsson03SWEIFK Växjö141
Matilda Bergand03SWEBohus IF135
Antonia Bozic03SWEGöteborgs KIK135
Vanna Darrell03SWELerum Friidrott135
Olivia Bissette03SWEMölndals AIK135
Gabriella Smedberg03SWEIFK Växjö135
12 Frida Eriksson Jerkhag03SWEIF Rigor135
12 Anna Svarfvar03SWEMölndals AIK135
14 Eleonora Alinder03SWEMölndals AIK135
15 Lovisa Agfors03SWEBohus IF135
16 Moa Feldt03SWEÅhus FIK135
16 Elin Åberg03SWEBohus IF135
18 Felicia Nordahl Vieira03SWEGöteborgs KIK135
18 Klara Larsson03SWEÖrgryte IS135
20 Tindra Redenfors03SWEIFK Halmstad129
20 Siri Elofsson03SWEIFK Växjö129
20 Ninni Lundberg03SWEIFK Växjö129
23 Tuva Dahlgren03SWELerum Friidrott129
24 Alicia Hallner03SWELerum Friidrott129
24 Anna Mai Skaarup Jørgensen03DENSilkeborg AK-77129
26 Indra Elg03SWEIFK Växjö129
27 Freja Lærke Kier Egmose03DENSilkeborg AK-77129
28 Alva Skjeseth03SWEIK Ymer123
28 Jonna Kronander03SWEIK Ymer123
28 Josefine Bromerholm03DENViborg AM123
28 Tilda Kihlström03SWEVarbergs GIF123
32 Alisa Rothstein03SWEIFK Halmstad123
32 Lillan Kilvik03SWEIF Kville123
34 Frida Backgård03SWEIFK Växjö116
34 Tove Andersson03SWEIFK Växjö116
34 Lisa Runge03SWEBohus IF116
37 Anna Duvemar03SWEGöteborgs KIK116
37 Signe Lundin03SWEHögby IF116
39 Martha Qvortrup03DENSilkeborg AK-77116
39 Christine K. Jørgensen03DENSilkeborg AK-77116
Lova Axelsson03SWEIFK VäxjöX

108116123129135141145150155
M.Qvortrupoxxoxxx
L.Nilsson--ooxoxoxxx
L.Kilvikxooxoxxx
O.Bissette--oooxxx
T.Dahlgren-xoooxxx
M.Feldt-oooxxoxxx
A.Hallner-ooxoxxx
I.Elg--oxxoxxx
M.Nilsson--ooooxxx
A.Rothsteinoxoxoxxx
K.Larsson-ooxoxxoxxx
T.Gisslen----ooxooxxx
J.Bromerholm-ooxxx
E.Åberg-oooxxoxxx
A.Svarfvar-oooxoxxx
F.Egmoseooxoxxoxxx
G.Smedberg--oooxxx
T.Redenforsooooxxx
J.Kronander-ooxxx
E.Pettersson-oooxooxxx
F.Backgårdooxxx
V.Darrell-ooooxxx
L.Axelssonxxx
E.Toorell-ooxoooxxx
T.Anderssonooxxx
F.Nordahl Vieira--oxoxxoxxx
T.Kihlströmoooxxx
E.Alinder-ooxoxoxxx
A.Skjesethoooxxx
C.Jørgensenoxxoxxx
F.Eriksson Jerkhaooooxoxxx
L.Agfors--oxxoxoxxx
M.Bergandoooooxxx
T.Ganbrant--ooooxxx
S.Lundinoxoxxx
L.Rungeooxxx
A.Skaarup Jørgensoooxoxxx
N.Lundberg-oooxxx
A.Bozicoooooxxx
S.Elofsson-oooxxx
A.Duvemaroxoxxx


F13 Trestegzon
5 dec 
Annie Berntsson03SWEBrattås CK10,59
Tova Gisslen03SWEIK Wilske10,09
Tilda Ganbrant03SWEKisa SK9,36
Freja Jensen03DENSilkeborg AK-779,35
Elsa Törnvall03SWEMölndals AIK9,20
Nellie Nygren03SWEGöteborgs KIK9,16
Anna Svarfvar03SWEMölndals AIK9,14
Frida Backgård03SWEIFK Växjö8,96
Elina Witrén03SWEMölndals AIK8,83
10 Linnea Svensson03SWEIK Norrköping FI8,80
11 Irma Törngård03SWEHälle IF8,76
12 Lova Nilsson03SWEIFK Växjö8,71
13 Frida Eriksson Jerkhag03SWEIF Rigor8,70
14 Amanda Pettersson03SWEIFK Växjö8,48
15 Alice Lindh03SWEIK Orient8,45
16 Gabriella Smedberg03SWEIFK Växjö8,44
17 Linn Johansson03SWEÖrgryte IS8,40
18 Lillan Kilvik03SWEIF Kville8,35
19 Antonia Bozic03SWEGöteborgs KIK8,35
20 Filippa Walderstedt03SWEAlingsås IF8,10
21 Lisa Runge03SWEBohus IF8,10
22 Indra Elg03SWEIFK Växjö8,10
23 Matilda Bergand03SWEBohus IF7,72
24 Lova Axelsson03SWEIFK Växjö7,54
25 Tove Andersson03SWEIFK Växjö7,16

1 2 3 4 5 6 
I.Elg8,107,707,52
L.Runge7,948,107,20
E.Witrén7,958,83
L.Svensson8,808,728,52
F.Backgård8,828,968,828,318,368,78
F.Jensen9,108,499,129,169,358,50
T.Ganbrant9,369,368,558,529,209,14
E.Törnvall9,109,149,098,909,209,10
F.Walderstedt8,108,008,09
A.Svarfvar8,989,148,788,819,049,07
L.Kilvik8,358,128,30
I.Törngård8,768,538,32
L.Nilsson8,668,718,67
A.Pettersson8,488,367,93
L.Axelsson7,477,547,52
L.Johansson8,408,208,20
T.Gisslen9,9710,0910,0810,058,93
T.Andersson7,146,637,16
A.Lindh7,248,458,31
F.Eriksson Jerkha8,708,678,56
A.Bozic8,357,827,95
N.Nygren9,109,168,538,949,089,10
M.Bergand7,487,72
G.Smedberg8,448,43
A.Berntsson9,909,9510,089,799,3810,59


F12 800m
Finalheat 15 dec 
Sofia Wallin04SWEVarbergs GIF 2:46.062
Elin Joabsson04SWEIFK Växjö 2:46.153
Saga Provci04SWEIFK Göteborg 2:49.119
Hilda Törngård04SWEHälle IF 2:49.5810
Alma Svantesson04SWEMölndals AIK 2:51.0612
Siri Rahm04SWEIF Kville 3:03.8424
Lovisa Lein04SWEIFK Göteborg 3:04.2925
Agnes Hallbjörner04SWEUllevi FK 3:04.5326
Felicia Fredriksson04SWEMajornas IK 3:04.8127
Matilda Drakenås04SWEÖrgryte ISej start-

Finalheat 25 dec 
Ida Sjöberg04SWEMölndals AIK 2:44.591
Meja Kjellberg-Larsson04SWELidköpings IS 2:48.337
Linnea Folkow04SWEGöteborgs KIK 2:50.6011
Tyra Rydén04SWEIFK Göteborg 2:51.4113
Vendela Mörstam04SWEIFK Växjö 2:51.8214
Sofia Johansson04SWEMölndals AIK 2:52.0615
Ellen Widengren04SWEGöteborgs KIK 2:56.3418
Astrid Viren04SWEIFK Göteborg 2:58.5921
Nicoline Bundgaard-Hansen04DENSilkeborg AK-77 2:58.8222
10 Embla Nilsson04SWEIFK Växjö 2:59.5923

Finalheat 35 dec 
Nina Hertz-Saebbö04SWEGöteborgs KIK 2:47.394
Hanna Joabsson04SWEIFK Växjö 2:47.935
Filippa Fagerström04SWEMölndals AIK 2:48.106
Agnes Frimannsson04SWESävedalens AIK 2:48.698
Felicia Brink04SWEIF Kville 2:53.2916
Amanda Magnusson04SWEMajornas IK 2:55.9417
Moa Gustafsson04SWEGöteborgs KIK 2:57.1219
Alice Karlsson04SWEIFK Göteborg 2:57.4120
Norma Olofsson04SWEIFK Växjö 3:23.6228
10 Kajsa Lindh04SWEIFK Växjö 3:29.7429


F12 Häck 60m68 cm
Försök heat 15 dec Qualisys Photofinish 
Matilda Åkerman04SWEIFK Halmstad10.61q
Ella Högberg04SWEMölndals AIK11.67
Olivia Overgaard04DENSilkeborg AK-7712.41
Smilla Bengtsson04SWEIFK Växjö12.80
Emma Rosgardt04SWEMölndals AIK13.19
Amanda Ehn04SWEIK Ymer13.54
Tekla Thorgerzon04SWEDanderyds SKej start

Försök heat 25 dec Qualisys Photofinish 
Elin Molinder04SWEMölndals AIK11.44
Stella Rönnmark04SWEIFK Växjö11.70
Ida Engelbrektsson04SWEAlingsås IF12.00
Tuva Persson04SWEIFK Växjö13.32
Ebba Sjöberg04SWEIK Ymer13.32
Ingrid Ryman04SWEGöteborgs KIKbröt
Hanna Löfqvist04SWEIFK Växjöej start

Försök heat 35 dec Qualisys Photofinish 
Nina Hertz-Saebbö04SWEGöteborgs KIK10.90q
Sissel Eliasson04SWEAlingsås IF11.25q
Elise Löfnertz04SWEMölndals AIK11.27q11.264
Sofia Johansson04SWEMölndals AIK11.56
Wilma Elovsson04SWEIFK Växjö12.24
Isabell Lahti04SWEGöteborgs KIK12.74
Emilia Åström04SWEMölndals AIK12.86

Försök heat 45 dec Qualisys Photofinish 
Linnea Svanhall04SWEFIK Färjestaden10.58q
Wilma Garplid04SWEMölndals AIK11.19q
Elin Joabsson04SWEIFK Växjö11.27 11.265
Meja Kjellberg-Larsson04SWELidköpings IS11.50
Gabriella Milusic04SWEKongahälla AIK11.60
Linnea Folkow04SWEGöteborgs KIK11.83
Maja Westhoff04SWEIFK Växjöej start

Försök heat 55 dec Qualisys Photofinish 
Nora Jolbäck04SWELidköpings IS11.08q
Ellen Fröberg04SWEGöteborgs KIK11.86
Stina Larsson04SWEIK Wilske11.91
Alice Karlsson04SWEIFK Göteborg12.12
Elsa Wållgren04SWELerum Friidrott12.86
Lovisa Lein04SWEIFK Göteborg13.55

Försök heat 65 dec Qualisys Photofinish 
Nova Ohlin04SWEIK Norrköping FI10.98q
Alice Smart04SWETanums IF11.40
Alma Flemsjö04SWEMajornas IK12.42
Moa Gustafsson04SWEGöteborgs KIK12.43
Siri Rahm04SWEIF Kville12.52
Ellen Widengren04SWEGöteborgs KIK12.93
Astrid Viren04SWEIFK Göteborg13.15

Final5 dec Qualisys Photofinish 
Linnea Svanhall04SWEFIK Färjestaden10.12
Wilma Garplid04SWEMölndals AIK10.49
Matilda Åkerman04SWEIFK Halmstad10.55
Nina Hertz-Saebbö04SWEGöteborgs KIK10.69
Elise Löfnertz04SWEMölndals AIK10.87
Nora Jolbäck04SWELidköpings IS11.13
Sissel Eliasson04SWEAlingsås IF11.38
Nova Ohlin04SWEIK Norrköping FI15.41


F12 Höjd
5 dec 
Sofia Wallin04SWEVarbergs GIF148
Linnea Svanhall04SWEFIK Färjestaden148
Nina Hertz-Saebbö04SWEGöteborgs KIK148
Stina Larsson04SWEIK Wilske144
Nova Ohlin04SWEIK Norrköping FI140
Ebba Andersson04SWEMölndals AIK137
Wilma Garplid04SWEMölndals AIK133
Ayla Grinder04SWEBohus IF128
Tuva Persson04SWEIFK Växjö128
10 Ellen Ahlfors04SWEGöteborgs KIK128
11 Elsa Wållgren04SWELerum Friidrott123
11 Sofia Johansson04SWEMölndals AIK123
13 Kajsa Wennebäck04SWEBrattås CK123
13 Elin Molinder04SWEMölndals AIK123
15 Tyra Rydén04SWEIFK Göteborg123
16 Fanny Nordberg04SWEMölndals AIK123
17 Ellen Fröberg04SWEGöteborgs KIK117
17 Emilia Åström04SWEMölndals AIK117
17 Alma Flemsjö04SWEMajornas IK117
20 Linn Ejnarsson04SWELaholms IF117
21 Elin Joabsson04SWEIFK Växjö117
21 Emma Rosgardt04SWEMölndals AIK117
21 Saga Provci04SWEIFK Göteborg117
21 Frida Pettersson04SWEMölndals AIK117
25 Isabell Lahti04SWEGöteborgs KIK117
26 Lovisa Lein04SWEIFK Göteborg110
26 Elise Anderlund04SWEMajornas IK110
26 Agnes Frimannsson04SWESävedalens AIK110
26 Ida Berg04SWEIF Kville110
26 Ellen Widengren04SWEGöteborgs KIK110
31 Nora Denti04SWEIFK Göteborg110
31 Tyra Erlandsson04SWEIFK Växjö110
33 Hilda Glembring04SWEIF Kville102
Anna Nilsson04SWEIFK VäxjöX

102110117123128133137140144148150
L.Ejnarssonoxooxxx
S.Wallin---ooxooxoooxxx
T.Erlandssonoxxoxxx
A.Flemsjöoooxxx
A.Grinder-ooooxxx
N.Ohlin---ooxoxoxoxxx
E.Ahlforsooooxxoxxx
E.Molinderoxoxooxxx
A.Nilssonxxx
W.Garplidoooxoooxxx
H.Glembringoxxx
E.Fröbergoooxxx
S.Provciooxoxxx
T.Perssonoooxoxoxxx
N.Dentioxxoxxx
E.Joabsson--xoxxx
T.Rydénoooxoxxx
E.Åströmoooxxx
N.Hertz-Saebbö----oooooxxoxxx
E.Anderssonoooooxxoxoxxx
L.Leinooxxx
E.Anderlundooxxx
L.Svanhall---ooooooxoxxx
E.Widengrenooxxx
A.Frimannsson-oxxx
E.Rosgardtooxoxxx
K.Wennebäckooxxooxxx
I.Bergooxxx
S.Johanssonooooxxx
F.Petterssonooxoxxx
I.Lahtiooxxoxxx
S.Larssonoooooxxooxoxoxxx
E.Wållgrenooooxxx
F.Nordbergoooxxoxxx


F12 Trestegzon
5 dec 
Nina Hertz-Saebbö04SWEGöteborgs KIK9,81
Sissel Eliasson04SWEAlingsås IF9,23
Ella Högberg04SWEMölndals AIK9,19
Matilda Åkerman04SWEIFK Halmstad9,02
Gabriella Milusic04SWEKongahälla AIK8,93
Moa Gustafsson04SWEGöteborgs KIK8,82
Ida Sjöberg04SWEMölndals AIK8,82
Nora Jolbäck04SWELidköpings IS8,81
Aicha Koné04SWEUllevi FK8,81
10 Ebba Andersson04SWEMölndals AIK8,79
11 Amanda Magnusson04SWEMajornas IK8,54
12 Nicoline Bundgaard-Hansen04DENSilkeborg AK-778,47
13 Stina Larsson04SWEIK Wilske8,47
14 Alice Smart04SWETanums IF8,47
15 Maja Westhoff04SWEIFK Växjö8,43
16 Vendela Mörstam04SWEIFK Växjö8,43
17 Elise Löfnertz04SWEMölndals AIK8,41
18 Linnea Folkow04SWEGöteborgs KIK8,39
19 Irma Vikdahl04SWEIFK Växjö8,38
20 Meja Kjellberg-Larsson04SWELidköpings IS8,27
21 Ida Engelbrektsson04SWEAlingsås IF8,25
22 Ellen Ahlfors04SWEGöteborgs KIK8,25
23 Wilma Elovsson04SWEIFK Växjö8,16
24 Elin Molinder04SWEMölndals AIK8,13
25 Tuva Persson04SWEIFK Växjö8,11
26 Alma Flemsjö04SWEMajornas IK8,07
27 Frida Pettersson04SWEMölndals AIK8,06
28 Ellen Widengren04SWEGöteborgs KIK8,00
29 Siri Rahm04SWEIF Kville7,97
30 Elise Anderlund04SWEMajornas IK7,88
31 Emilia Åström04SWEMölndals AIK7,75
32 Hanna Löfqvist04SWEIFK Växjö7,66
33 Tua Brann-Widén04SWEUllevi FK7,54
34 Matilda Drakenås04SWEÖrgryte IS7,47
35 Kajsa Lindh04SWEIFK Växjö7,32
36 Lovisa Lein04SWEIFK Göteborg7,30

1 2 3 4 5 6 
E.Anderlund7,88X7,427,39
I.Sjöberg8,828,698,658,76
E.Molinder7,897,828,028,13
W.Elovsson7,847,358,168,00
A.Flemsjö8,007,888,077,96
E.Löfnertz8,128,088,268,41
I.Vikdahl8,178,388,318,34
K.Lindh7,297,32X7,06
E.Widengren7,417,698,007,80
N.Bundgaard-Hanse8,258,388,478,41
A.Magnusson8,208,548,228,33
S.Eliasson8,96X8,979,23
G.Milusic8,938,678,648,86
I.EngelbrektssonX8,228,25X
F.Pettersson7,887,358,067,81
L.LeinX7,297,30X
N.Hertz-SaebböX9,819,219,37
A.Koné8,818,648,72X
E.Andersson8,348,428,798,48
S.Larsson8,478,318,368,37
E.Ahlfors8,068,167,618,25
N.Jolbäck8,818,758,818,75
V.MörstamX8,318,298,43
T.Brann-Widén7,49X7,417,54
A.Smart8,268,028,208,47
T.Persson8,028,117,88X
M.Kjellberg-LarssX8,218,278,22
S.Rahm7,977,717,627,16
M.Gustafsson8,697,738,808,82
E.Högberg9,158,598,849,19
M.Åkerman8,748,658,699,02
M.Drakenås7,297,207,457,47
L.Folkow8,397,98XX
E.Åström7,75X7,68X
H.Löfqvist7,277,66X7,04
M.WesthoffX8,318,328,43


F11 600m
Finalheat 15 dec 
Maud de Coninck05SWESävedalens AIK 1:54.351
Tyra Zettergren05SWEGöteborgs KIK 1:58.702
Wilma Nilsson05SWEÄngelholms IF 1:59.273
Tova Gustafsson05SWEIstrums SK 1:59.894
Helmi Hjortbäck05SWESävedalens AIK 2:00.345
Paulina Hultberg05SWEAlingsås IF 2:02.096
Ivana Pekic05SWEIFK Göteborg 2:02.357
Emilia Johansson05SWEÄngelholms IF 2:03.268
Vendela Gutke05SWEIK Orient 2:03.469

Finalheat 25 dec 
Agnes Thundal05SWEIFK Göteborg 2:05.0610
Lina Ånstad05SWELinköpings GIF 2:05.4511
Felicia Rosklint Wimmer05SWEGöteborgs KIK 2:10.3914
Emilia Lundstedt05SWEMölndals AIK 2:11.7316
Moa Bertilsson05SWEIFK Göteborg 2:13.2017
Ella Olsson05SWEKongahälla AIK 2:13.7318
Alice Milefors05SWEBohus IF 2:24.6726
Jonna Säwström05SWEIFK Göteborgej start-

Finalheat 35 dec 
Christine Bjerre Jensen05DENSilkeborg AK-77 2:10.1413
Cornelia Andersson05SWEMölndals AIK 2:14.0219
Elin Jansson05SWELerum Friidrott 2:19.3622
Vanessa Jannesson05SWEGöteborgs KIK 2:21.2923
Elsa Erlandsson05SWEBohus IF 2:23.9325
Rebecka Durell05SWEMölndals AIK 2:24.8627
Saga Löwing05SWEMölndals AIK 2:25.1429
Emma Norrman05SWEBohus IF 2:26.1830
Meja Gullberg05SWESävedalens AIK 2:34.2533

Finalheat 45 dec 
Olivia Amberntsson05SWEMölndals AIK 2:09.9912
Klara Håkansson05SWEIK Orient 2:11.6215
Mathilde Herskind05DENSilkeborg AK-77 2:16.1520
Alice Löfgren05SWELidköpings IS 2:17.4121
Erica Larsson05SWELaholms IF 2:23.8324
Filippa Couture05SWEIF Kville 2:25.1228
Märta Nordell05SWEIF Kville 2:29.8031
Engla Nilsson05SWEKongahälla AIK 2:32.1332
Erica Johansson05SWEIK Orient 2:39.0334


F11 Höjd
5 dec 
Wilma Nilsson05SWEÄngelholms IF134
Josefine Holmesson05SWELerum Friidrott129
Emilia Johansson05SWEÄngelholms IF125
Tova Gustafsson05SWEIstrums SK125
Ketsis Mumbongo05SWEBohus IF125
Mathilde Herskind05DENSilkeborg AK-77121
Ebba Elfström05SWELidköpings IS121
Ivana Pekic05SWEIFK Göteborg116
Moa Cornéer05SWEIFK Göteborg116
Lina Ånstad05SWELinköpings GIF116
Helmi Hjortbäck05SWESävedalens AIK116
12 Ronja Rickardsson05SWEIFK Växjö116
12 Engla Nilsson05SWEKongahälla AIK116
12 Ellie Karlsson05SWELerum Friidrott116
15 Emilia Lundstedt05SWEMölndals AIK116
15 Maud de Coninck05SWESävedalens AIK116
17 Isabella Petrusic05SWEIFK Göteborg116
17 Alice Milefors05SWEBohus IF116
19 Agnes Thundal05SWEIFK Göteborg111
19 Elin Malmqvist05SWEIF Kville111
21 Nellie Eriksson05SWEÖrgryte IS111
22 Filippa Couture05SWEIF Kville111
23 Sara Johansson05SWEMölndals AIK105
23 Märta Nordell05SWEIF Kville105
23 Moa Bertilsson05SWEIFK Göteborg105
26 Elin Jansson05SWELerum Friidrott105
26 Vega Skoglund05SWELerum Friidrott105
28 Matilda Lundberg05SWEMölndals AIK105
29 Vendela Gutke05SWEIK Orient98
29 Majken Sommar05SWEMölndals AIK98
31 Jonna Säwström05SWEIFK Göteborg90

9098105111116121125129132134136
L.Ånstad--oooxxx
J.Holmesson-oooooooxxx
M.Herskind--oooxoxxx
N.Eriksson--oxxoxxx
V.Skoglundooxoxxx
E.Johansson---ooooxxx
I.Petrusicooooxxoxxx
S.Johanssonoooxxx
E.Malmqvistooxoxoxxx
M.Sommarooxxx
A.Mileforsooooxxoxxx
M.de Coninckooxoxoxoxxx
E.Jansson-oxoxxx
M.Bertilsson-ooxxx
E.Karlsson-ooxooxxx
V.Gutkeooxxx
R.Rickardsson-ooxooxxx
K.Mumbongoooooooxoxxx
W.Nilsson----oooxoxooxxx
A.Thundalooxoxoxxx
M.Nordelloooxxx
F.Couturexoooxxoxxx
E.Elfström-ooooxxoxxx
H.Hjortbäckoooooxxx
E.Nilsson--oxooxxx
M.Lundbergooxxoxxx
E.Lundstedtooxxooxoxxx
M.Cornéeroooooxxx
T.Gustafssonooooxoxooxxx
J.Säwströmoxxx
I.Pekicoooooxxx


F11 Trestegzon
5 dec 
Ivana Pekic05SWEIFK Göteborg9,06
Emilia Johansson05SWEÄngelholms IF9,02
Moa Bertilsson05SWEIFK Göteborg8,80
Lina Ånstad05SWELinköpings GIF8,80
Wilma Nilsson05SWEÄngelholms IF8,40
Paulina Hultberg05SWEAlingsås IF8,31
Linnéa Hermansson05SWEHögby IF8,17
Moa Cornéer05SWEIFK Göteborg8,16
Alice Bengtsson05SWELerum Friidrott8,06
10 Tyra Zettergren05SWEGöteborgs KIK8,04
11 Maud de Coninck05SWESävedalens AIK7,88
12 Isabella Petrusic05SWEIFK Göteborg7,85
13 Alice Milefors05SWEBohus IF7,71
14 Elsa Erlandsson05SWEBohus IF7,71
15 Olivia Amberntsson05SWEMölndals AIK7,66
16 Tova Gustafsson05SWEIstrums SK7,56
17 Majken Sommar05SWEMölndals AIK7,45
18 Stella Rasmusson05SWEGöteborgs KIK7,44
19 Ronja Rickardsson05SWEIFK Växjö7,39
20 Vendela Gutke05SWEIK Orient7,32
21 Filippa Couture05SWEIF Kville7,29
22 Agnes Thundal05SWEIFK Göteborg7,17
23 Felicia Rosklint Wimmer05SWEGöteborgs KIK7,15
24 Erica Johansson05SWEIK Orient7,15
25 Matilda Lundberg05SWEMölndals AIK7,12
26 Saga Löwing05SWEMölndals AIK7,09
27 Klara Håkansson05SWEIK Orient7,05
28 Märta Nordell05SWEIF Kville6,78
29 Mathilde Herskind05DENSilkeborg AK-776,64
30 Rebecka Durell05SWEMölndals AIK6,56
31 Emma Norrman05SWEBohus IF6,25

1 2 3 4 5 6 
V.Gutke7,326,167,027,04
T.Gustafsson6,917,56XX
T.Zettergren6,647,628,047,67
S.Löwing7,067,096,967,03
E.Erlandsson6,177,716,876,78
L.Hermansson8,177,818,158,10
S.Rasmusson6,976,787,197,44
A.Bengtsson7,288,06X7,71
M.de Coninck7,887,617,447,66
I.Petrusic7,857,44X7,36
E.Norrman6,256,126,116,10
L.Ånstad8,808,678,508,65
E.Johansson8,638,678,869,02
W.Nilsson8,32X8,408,38
M.Herskind6,186,646,64X
M.Sommar6,777,457,257,30
A.ThundalX6,937,097,17
K.HåkanssonX6,647,007,05
F.Rosklint Wimmer6,817,066,637,15
M.Bertilsson8,658,598,808,71
M.NordellX6,166,706,78
P.Hultberg8,148,317,868,14
R.Durell6,116,566,53X
M.Cornéer7,708,167,986,71
F.Couture6,86X7,297,29
E.Johansson6,386,966,787,15
O.Amberntsson6,837,007,666,78
A.Milefors7,037,34X7,71
M.Lundberg7,127,096,797,00
I.Pekic9,069,018,759,05
R.Rickardsson7,187,397,077,33


F10 600m
Finalheat 15 dec 
Isabelle Rydén06SWEIFK Göteborg 1:55.101JK-rek
Ella Axelson06SWEDanderyds SK 1:56.252
Sofie Delryd06SWEIFK Göteborg 2:13.124
Olivia Lökholm06SWEBohus IF 2:19.5012
Ebba Lundström06SWESävedalens AIK 2:19.5113
Beatrice Amundin06SWESävedalens AIK 2:23.5816
Lina Sandström07SWEIFK Göteborg 2:28.0420
Emilia Carlberg07SWEIFK Göteborg 2:30.5522

Finalheat 25 dec 
Leonie Mörstam06SWEIFK Växjö 2:11.973
Alva Nordlinder06SWEGöteborgs KIK 2:13.796
Anna Lein06SWEIFK Göteborg 2:16.0010
Ella Hallin06SWESävedalens AIK 2:24.2917
Svea Palm06SWESävedalens AIK2:27.8719
Elin Karlsson06SWESävedalens AIK 2:31.8724
Tilda Heed07SWEAlingsås IF 2:34.0125
Julia Kolettas06SWEGöteborgs KIKej start-
Stella Tretter06SWEGöteborgs KIKej start-

Finalheat 35 dec 
Agnes Holmblad06SWEAlingsås IF 2:13.215
Elina Norell06SWEHabo Friidrott 04 2:15.858
Greta Zacharoff06SWEMajornas IK 2:15.989
Clara Nilsson06SWELaholms IF 2:19.7614
Linnea Johansson07SWEBohus IF 2:26.1018
Amelia Lindén06SWESävedalens AIK 2:34.5027
Moa Larsson07SWEBohus IF 2:36.3529
Lisa Sagre Sinclair07SWEAlingsås IF 2:40.0230

Finalheat 45 dec 
Lisa Holmer06SWEAlingsås IF 2:14.517
Thea Berlin06SWESävedalens AIK 2:17.6211
Tilda Jildefjord06SWESävedalens AIK 2:22.1215
Emma Wendel06SWEBohus IF 2:28.4221
Sabina Kern06SWEBrattås CK 2:31.5623
Eira Broman06SWEGöteborgs KIK 2:34.1926
Fotini Theodosiou06SWEGöteborgs KIK 2:34.9428
Wilda Mccoy06SWEIFK Göteborgej start-


F10 Längdzon
5 dec 
Hollie Darrell06SWELerum Friidrott3,90
Julia Pappila06SWEIF Kville3,87
Ella Axelson06SWEDanderyds SK3,85
Hanna Härsjö07SWEIF Kville3,80
Isabelle Rydén06SWEIFK Göteborg3,78
Elina Norell06SWEHabo Friidrott 043,68
Meja Ahlfors06SWEMajornas IK3,67
Elin Björn06SWEBohus IF3,65
Sabina Kern06SWEBrattås CK3,58
10 Stella Johansson07SWEIFK Göteborg3,56
11 Ida Hult06SWEIF Rigor3,56
12 Frida Steene06SWEIF Kville3,54
13 Alva Nordlinder06SWEGöteborgs KIK3,48
14 Hanna Andreasson06SWEBohus IF3,45
15 Agnes Holmblad06SWEAlingsås IF3,44
16 Beatrice Amundin06SWESävedalens AIK3,42
17 Emilia Carlberg07SWEIFK Göteborg3,42
18 Sofie Delryd06SWEIFK Göteborg3,40
19 Emma Wendel06SWEBohus IF3,38
20 Emma Nordahl Vieira07SWEKongahälla AIK3,38
21 Olivia Lökholm06SWEBohus IF3,38
22 Leonie Mörstam06SWEIFK Växjö3,33
23 Elsa Rehnström06SWEIFK Göteborg3,33
24 Klara Berntsson06SWEBrattås CK3,32
25 Fia Koné06SWEUllevi FK3,30
26 Anna Lein06SWEIFK Göteborg3,25
27 Thea Berlin06SWESävedalens AIK3,24
28 Anissa Romell06SWEUllevi FK3,18
29 Alva Viksten06SWEAlingsås IF3,18
30 Greta Zacharoff06SWEMajornas IK3,17
31 Olivia Johansson07SWEUllevi FK3,14
32 Clara Nilsson06SWELaholms IF3,14
33 Lina Sandström07SWEIFK Göteborg3,13
34 Freja Ågren06SWEAlingsås IF3,12
35 Stina Ängehagen06SWEAlingsås IF3,10
36 Ebba Lundström06SWESävedalens AIK3,08
37 Julia Asker06SWEIF Kville3,00
38 Hanna Schälin06SWEKongahälla AIK3,00
39 Tilda Heed07SWEAlingsås IF2,95
40 Ella Hallin06SWESävedalens AIK2,94
41 Bella Wennbom07SWEUllevi FK2,94
42 Lisa Holmer06SWEAlingsås IF2,93
43 Linnea Johansson07SWEBohus IF2,93
44 Julia Svarfvar06SWEMölndals AIK2,93
45 Tilda Jildefjord06SWESävedalens AIK2,90
46 Hedda Ohlén06SWEGöteborgs KIK2,89
47 Viola Engdegård06SWEIF Rigor2,88
48 Hanna Kruse06SWEIFK Göteborg2,85
49 Emilia Ölund07SWEIFK Göteborg2,84
50 Caroline Wanhainen07SWEIFK Göteborg2,82
51 Lisa Sagre Sinclair07SWEAlingsås IF2,82
52 Ella Kronander06SWEIK Ymer2,82
53 Svea Palm06SWESävedalens AIK2,81
54 Lisa Wennskär06SWEIF Kville2,80
55 Wilda Mccoy06SWEIFK Göteborg2,79
56 Stella Tretter06SWEGöteborgs KIK2,75
57 Amelia Lindén06SWESävedalens AIK2,74
58 Julia Kolettas06SWEGöteborgs KIK2,73
59 Moa Larsson07SWEBohus IF2,72
60 Molly Klingener06SWELerum Friidrott2,68
61 Alice Boström06SWEAlingsås IF2,63
62 Fotini Theodosiou06SWEGöteborgs KIK2,61
63 Nellie Boyagi06SWEGöteborgs KIK2,60
64 Elin Karlsson06SWESävedalens AIK2,57
65 Amalia Skjelseth07SWEIK Ymer2,50
66 Alice Lindahl06SWEGöteborgs KIK2,44
67 Wilma Versén06SWEAlingsås IF2,40
68 Lily Josefsson06SWEGöteborgs KIK2,20
69 Lova Freiholtz06SWEGöteborgs KIK2,18
70 Frida Alfredsson06SWEAlingsås IF1,88

1 2 3 4 5 6 
I.Rydén3,373,733,683,78
T.Jildefjord2,732,902,782,79
L.Sagre SinclairX2,74X2,82
G.Zacharoff3,173,142,553,02
S.Palm2,212,472,492,81
E.Carlberg2,953,423,273,08
L.Holmer2,902,932,80X
T.Berlin3,093,133,193,24
W.Versén1,982,402,40X
M.Ahlfors3,403,633,513,67
J.Asker2,772,973,002,99
A.Nordlinder3,373,333,483,40
E.Kronander2,602,462,522,82
B.Amundin3,343,423,373,38
H.Ohlén2,832,612,792,89
J.Kolettas2,652,722,732,73
L.Mörstam3,253,333,283,30
T.Heed2,732,752,602,95
J.Svarfvar2,642,872,872,93
H.Darrell3,513,743,683,90
O.Lökholm3,293,213,103,38
E.Axelson3,793,853,633,83
M.Larsson2,722,522,632,72
S.Johansson3,493,363,523,56
A.Lein2,963,253,133,18
O.Johansson2,933,143,083,10
H.KruseX2,852,68X
F.Theodosiou2,422,612,592,57
E.Nordahl Vieira2,833,293,313,38
A.Lindahl2,362,172,442,29
E.Karlsson2,532,572,532,40
B.Wennbom2,432,762,842,94
E.Lundström3,013,082,862,97
H.Härsjö3,463,303,553,80
V.Engdegård2,882,872,842,73
H.Andreasson3,243,453,313,27
K.Berntsson3,253,323,273,31
A.LindénXX2,442,74
S.Delryd3,373,183,403,34
L.Sandström2,963,103,043,13
E.Ölund2,772,842,832,65
E.Rehnström3,33X2,983,29
F.Alfredsson1,581,881,80X
A.Romell3,073,183,083,12
L.Freiholtz2,182,052,101,97
J.Pappila3,563,643,683,87
L.Johansson2,682,932,712,88
F.Ågren3,112,973,123,05
A.Skjelseth2,50X2,412,40
A.Viksten3,183,092,953,07
E.Hallin2,942,832,812,87
E.Norell3,573,683,633,39
A.Boström2,632,512,492,60
W.Mccoy2,532,292,652,79
A.Holmblad3,443,423,403,06
I.Hult3,503,563,263,40
E.Wendel3,273,383,343,36
M.Klingener2,572,682,562,59
E.Björn3,523,423,523,65
C.Wanhainen2,822,702,812,76
C.Nilsson3,033,023,083,14
L.Wennskär2,792,782,632,80
H.Schälin2,472,302,413,00
F.SteeneX3,373,363,54
S.Kern3,163,243,563,58
F.Koné3,303,062,99X
S.Ängehagen3,102,853,052,95
L.Josefsson1,852,202,202,02
S.TretterX2,502,592,75
N.Boyagi2,552,472,602,18



© Track & Field, Christer Falk