RESULTAT mellan 06 feb och 07 feb
Göteborgs Inomhus 16-02-06/07
Göteborg, Friidrottens Hus
IK Vikingen
Uppdaterad: 2016-02-09
Resultatlänk lördag  söndag  Samlad lista   


 
M 60m
Försök heat 16 feb 
David Sennung91Ullevi FK 6.94q
Erik Annerfalk94Mariestads AIF 7.00q
Adrian Appelgren97Mölndals AIK 7.13
Axel Dillner97Ullevi FK 7.37
Philip Reynolds96Sparta Atletik 7.40
Pontus Quick97IFK Lund 7.48
Andreas Mack70IF Kville 7.97

Försök heat 26 feb 
Sulayman Bah86Ullevi FK 6.74q
Adam Denguir94Ullevi FK 6.90q
Emil Kaare Strøm93Sparta Atletik 7.10
Victor Jansson93IF Kville 7.11
Martin Andersson95IK Ymer 7.28
Michael Skalenius90IF Kville 7.40
Steinar Sollien Nicolaisen96Horten Friidrett 8.01

Försök heat 36 feb 
Carl Armfelt84Spårvägens FK 6.95q
Jacob Ewertzh95Hammarby IF 7.01q
Filip Schwartz98Mölndals AIK 7.02q
Steffen Udengaard Knudsen98Aarhus 1900 AM 7.06q
Patrik Björk83Sävedalens AIK 7.20
Jonas Hilmersson88Ullevi FK 7.27
Per-Joan Lorentzon74IK Orient 7.52
Joakim Bäckman96Varbergs GIF 7.61

Försök heat 46 feb 
Austin Hamilton97Malmö AI 6.87q
Frederik Schou-Nielsen96Sparta Atletik 6.92q
Desmond Rogo96Hammarby IF 7.03q
Alexander Lesser93Ullevi FK 7.11
Andreas Norström92Ullevi FK 7.23
Linus Andersson98Alingsås IF 7.29
Nils Eickhoff97IK Ymer 7.34
Robin Noping96IF Kville 8.00

Försök heat 56 feb 
Tom Kling-Baptiste90Huddinge AIS 6.74q
Kasper Olsen91Hvidovre Atletik 7.06q
Benjamin Gabrielsen95Sparta Atletik 7.07
Gabriel Tiveskog95Mölndals AIK 7.36
Linus Ahnbo93Mölndals AIK 7.38
Josef Åberg91Hälle IF 7.52
Gustav Magnusson95IK Orient 7.63

Försök heat 66 feb 
Emil von Barth96Ullevi FK 6.87q
Gustav Kjell96Turebergs FK 6.89q
Jean-Christian Zirignon95Hammarby IF 6.97q
Rodi Kay98Hammarby IF 7.24
Isak Adam98Ullevi FK 7.36
Richard Heikkilä98Mölndals AIK 7.39
Fredrik Lindén96Mölndals AIK 7.52
Alfred Molin98IK Bergaström 7.76

Finalheat 16 feb 
Tom Kling-Baptiste90Huddinge AIS 6.71
Sulayman Bah86Ullevi FK 6.77
Frederik Schou-Nielsen96Sparta Atletik 6.92
David Sennung91Ullevi FK 6.92
Adam Denguir94Ullevi FK 6.93
Gustav Kjell96Turebergs FK 6.93
Emil von Barth96Ullevi FKej start
Austin Hamilton97Malmö AIej start

Finalheat 26 feb 
Carl Armfelt84Spårvägens FK 6.92
Jean-Christian Zirignon95Hammarby IF 6.99
Jacob Ewertzh95Hammarby IF 7.00
Kasper Olsen91Hvidovre Atletik 7.01
Steffen Udengaard Knudsen98Aarhus 1900 AM 7.03
Filip Schwartz98Mölndals AIK 7.06
Erik Annerfalk94Mariestads AIF 7.08
Desmond Rogo96Hammarby IF 7.22


M 200m
Finalheat 16 feb 
Alexander Lesser93Ullevi FK21.881
Austin Hamilton97Malmö AI22.132
Kasper Olsen91Hvidovre Atletik22.323
Frederik Schou-Nielsen96Sparta Atletik22.766

Finalheat 26 feb 
Emil Kaare Strøm93Sparta Atletik22.444
Eric Larsson93IK Hakarpspojkarna22.645
Philip Reynolds96Sparta Atletik22.967
Steffen Udengaard Knudsen98Aarhus 1900 AM23.2610

Finalheat 36 feb 
Sebastian Pedersen97Sparta Atletik23.038
Chidozie Abika97IF Kville23.119
Mikkel Klejnstrup86Sparta Atletik23.4613
Andreas Norström92Ullevi FK23.4914

Finalheat 46 feb 
Filip Wendelin96Mölndals AIK23.3611
Michael Skalenius90IF Kville23.5115
Linus Andersson98Alingsås IF23.6116
Isak Adam98Ullevi FKej start-

Finalheat 56 feb 
Alfred Molin98IK Bergaström25.4618
Håkan Harrysson63IF Kville26.4619
Robin Noping96IF Kville26.5920
Joakim Bäckman96Varbergs GIFDQ-§F4.2.9

Finalheat 66 feb 
Axel Dillner97Ullevi FK23.4212
Truls Solli-Larsson99Ullevi FK23.8617
Daniel Johansson99Ullevi FKDQ-


M 400m
Finalheat 16 feb 
Nicolai Hartling94Sparta Atletik48.231
Felix Francois90Örgryte IS48.322
Adam Danielsson93Ullevi FK48.343
Marquis Caldwell90Sparta Atletik48.574

Finalheat 26 feb 
Martin Astner93Ullevi FK49.195
Alexandre Guidje94Köbenhavns IF50.546
Alexander Lundskog96Ullevi FK50.577
Isac Larsson97Sävedalens AIK52.1914

Finalheat 36 feb 
Erik Lindahl90Ullevi FK50.989
Oskar Greilert95Ullevi FK51.7612
Philip Braun90Sparta Atletik51.7713
Benjamin Åberg95Hälle IFej start-

Finalheat 46 feb 
Viktor Bondesson98Malmö AI50.578
Mikkel Klejnstrup86Sparta Atletik51.5110
Samuel Wiik98Örgryte IS51.6111
Viktor Nylander98Malmö AIej start-

Finalheat 56 feb 
Andreas Führ98KFUM Örebro52.2115
Filip Wadman97Mölndals AIK52.4116
Johan Lamm98Mölndals AIK52.6317
Daniel Skatt91Örgryte IS53.2618


M 800m
Final6 feb 
Jonatan Fridolfsson92Sävedalens AIK 1:59.98
Kriger Ahmed98Örgryte IS 2:01.07
Mowliid Dahir98Ullevi FK 2:07.34
Halvard Myhre Vittersø96Larvik Turn &IF 2:09.98
Erik Holmner80Solvikingarna 2:17.04


M 3000m
Final6 feb 
Abdulwahab Abdulle96IK Ymer 9:05.02
Robert Alexandersson90Hälle IF 9:12.74
Nuray Yassin80Ullevi FK 9:16.18
Mikkel Knif82Larvik Turn &IF 9:23.16
Björn Cederberg95OK Pan-Kristianstad 9:35.79
Linn Nilsson90Hälle IF 9:09.99U.T
Sereje Mangesha90Ullevi FKej start


M Höjd
6 feb 
Janick Klausen93Aarhus 1900 AM215
Emil Svensson89Örgryte IS215
Mehdi Katib87Hammarby IF215
Philip Frifelt-Lundqvist89IF Göta Karlstad213
Muammar Barshim94Qatar210
Andreas Carlsson95IK Ymer210
Hamdi Alamine97Qatar210
Keitaro Fujita97Japan210
Simon Larsson98IK Ymer195
10 Oscar Söderbergh96Ullevi FK190
11 Steinar Sollien Nicolaisen96Horten Friidrett174
12 Axel Hjelmqvist98IF Kville168


M Stav
6 feb 
Rasmus Jörgensen89Sparta Atletik520
Per Magne Florvaag 93Sandnes IL520
Mikkel Nielsen88Sparta Atletik520
Fredrik Weiseth94Ranheim IL460
Michael Christiansen88Aarhus 1900 AM460
Carl Ivarsson96Örgryte IS440
Jonathan Jansson91Örgryte IS440
Audun Bakke Jensen98Koll IL420
Magnus Herstedt98Malmö AI420
10 Nils Eickhoff97IK Ymer380
Eirik Dolve95Fana ILX


M Längd
6 feb 
Jannick Hansen92Sparta Atletik7,12
Sebastian Pedersen97Sparta Atletik7,00
Kevin Fankl95Ullevi FK6,85
Karl Teiffel94Mölndals AIK6,52
Richard Heikkilä98Mölndals AIK6,30
Erik Dahlqvist98IK Orient6,09


M Tresteg
6 feb 
Erik Ehrlin90Hammarby IF15,25
Moteba Mohamed90Hässelby SK14,95
Christofer Pool Wiklund97Falköpings FIK14,88
Artur Engström96Örgryte IS14,29
Massin Ait Bouziad95Sparta Atletik14,25
Erik Olsson89Örgryte IS14,17
Peter Ungvari85Aarhus 1900 AM13,79
Gustav Bålström98Ullevi FK13,67
Max Hejdenberg98Örgryte IS13,21
10 Daniel Bohlin97Ullevi FK13,08
11 Victor Koch 98Örgryte IS13,06
12 Tobias Larsson98Örgryte IS12,95
13 Viktor Johansson97Ullevi FK12,07


M Kula7.26 kg
6 feb 
Gustav Liberg95Ullevi FK14,30
Kevin Fankl95Ullevi FK13,05
Ola Roos71Mölndals AIK12,26
Torbjörn Julin89Ullevi FK11,69


M Vikt15.88 kg
6 feb 
Kristoffer Fagerlund93Ullevi FK18,52
Tim Söderqvist95Hälle IF17,36
Lennie Helander75Örgryte IS14,95
Mattias Grundström93Ängelholms IF14,64
Robert Fabian72Herrljunga SK12,39


P19 Kula6.0 kg
6 feb 
Nils Eickhoff97IK Ymer10,70


P17 60m
Försök heat 16 feb 
Erik Johansson99Varbergs GIF 7.20q
Daniel Johansson99Ullevi FK 7.22q
Håvard Becker99Sandefjord 7.35q
Truls Solli-Larsson99Ullevi FK 7.51q
Otto Hammarström99Örgryte IS 7.71
Samuel Andreasson99IFK Göteborg 7.84
Merwan Bashir99Ullevi FK 8.38

Försök heat 26 feb 
Isak Kristensen00Ullevi FK 7.39q
Anton Bengtsson99Ullevi FK 7.44q
Simon Hultén00Sävedalens AIK 7.53q
Haris Khan00Hvidovre Atletik 7.84
Simon Wennolf00IFK Lund 7.85
Malte Bergggren00IF Kville 8.43

Försök heat 36 feb 
Carl Bengtström00Örgryte IS 7.26q
Glody Ngoma00IFK Göteborg 7.58
Emil Frænde00Sparta Atletik 7.73
Patryk Kuklinski99Larvik Turn &IF 7.91
Robin Strömberg00IFK Göteborg 7.94
Markus Henriksen99Larvik Turn &IF 8.22

Final6 feb 
Erik Johansson99Varbergs GIF 7.17
Carl Bengtström00Örgryte IS 7.22
Isak Kristensen00Ullevi FK 7.26
Daniel Johansson99Ullevi FK 7.27
Håvard Becker99Sandefjord 7.36
Anton Bengtsson99Ullevi FK 7.40
Truls Solli-Larsson99Ullevi FK 7.50
Simon Hultén00Sävedalens AIK 7.50


P17 200m
Finalheat 17 feb 
Carl Bengtström00Örgryte IS22.771
Håvard Becker99Sandefjord23.292
Jacob Hvorup99Sparta Atletik24.335
Emil Frænde00Sparta Atletikej start-

Finalheat 27 feb 
Simon Hultén00Sävedalens AIK24.083
Viggo Hahnsson99Örgryte IS24.234
Glody Ngoma00IFK Göteborg24.966
Patryk Kuklinski99Larvik Turn &IFbröt-

Finalheat 37 feb 
Robin Strömberg00IFK Göteborg25.688
Markus Henriksen99Larvik Turn &IF25.839
Simon Wennolf00IFK Lund26.6410
Samuel Andreasson99IFK Göteborgej start-

Finalheat 47 feb 
 Samuel Wiik98Örgryte IS24.16-U.T
 Daniel Skatt91Örgryte IS24.42-U.T
Max Persson00IFK Halmstad25.037

Finalheat 57 feb 
 Max Hejdenberg98Örgryte IS23.76-U.T
 Victor Koch 98Örgryte IS23.30-U.T
Tobias Larsson98Örgryte ISDQ-


P17 400m
Finalheat 16 feb 
Erik Johansson99Varbergs GIF52.251
Mathias Söder99Kongahälla AIK52.432
Johan Carlsson99Trollhättan FIK53.305
Jacob Hvorup99Sparta Atletik54.597

Finalheat 26 feb 
Anton Bengtsson99Ullevi FK52.653
Svante Wester99Örgryte IS52.874
Rickard Kilborn99Hälle IF54.266
Patryk Kuklinski99Larvik Turn &IF56.1710

Finalheat 36 feb 
Jonathan Borg99Trollhättan FIK56.088
Simon Wiklund99IK Wilske56.139
Markus Henriksen99Larvik Turn &IF59.0711
Frederik Norstedt99IFK Helsingborg63.1512


P17 1500m
7 feb 
Mathias Söder99Kongahälla AIK 4:16.48
Halvard Myhre Vittersø96Larvik Turn &IF 4:21.70
Markus Hjält99Mölndals AIK 4:21.87
Mikkel Knif82Larvik Turn &IF 4:23.39
Ahmed Roobles99Sävedalens AIK 4:29.55
Jonas Flagerup99Mölndals AIK 4:32.66


P17 Höjd
6 feb 
Simon Wiklund99IK Wilske200
Håvard Becker99Sandefjord181
Kasper Berg Jansen99Sandefjord172


P17 Stav
7 feb 
Filip Anell99IK Ymer400
William Rydin00Ullevi FK365
Max Persson00IFK Halmstad330
Jonas Aasland99Sandefjord310
Kevin Fankl95Ullevi FK420
Nils Eickhoff97IK Ymer380
jacob olvik98Ullevi FK350


P17 Längd
7 feb 
Erik Andersson99Sävedalens AIK6,22
Axel Jeske Magnusson99Sävedalens AIK6,15
Kasper Berg Jansen99Sandefjord5,92
Samuel Persgården99Kongahälla AIK5,87
Otto Hammarström99Örgryte IS5,42
Nils Eickhoff97IK Ymer6,45U.T.
Linus Bertilsson99Örgryte ISX


P17 Tresteg
6 feb 
Axel Jeske Magnusson99Sävedalens AIK13,24
Markus Lundborg99Ullevi FK13,15
Linus Bertilsson99Örgryte IS12,79
Tobias Carlryd00Örgryte IS12,71
Erik Andersson99Sävedalens AIK12,53
Simon Jonsson00Lidköpings IS10,74


P17 Kula5.0 kg
7 feb 
August Bergstrand99Ullevi FK14,93
Emil Wennberg99Mölndals AIK11,91
Casper Borgström00Ullevi FK10,69
Felix Larsen Nilsson00Örgryte IS9,99
Filip Linnér00IFK Göteborg9,12
Simon Lanngren00Sävedalens AIKX


P17 Vikt11.34 kg
6 feb 
August Bergstrand99Ullevi FK20,40
Philip Fabian00Ullevi FK17,33
Filip Linnér00IFK Göteborg10,25


P16 400m
Finalheat 16 feb 
Felix Larsen Nilsson00Örgryte IS54.551
Jonatan Skagerberg00Lerum Friidrott54.622
Vilgot Dahl00Lidköpings IS56.624

Finalheat 26 feb 
Malkolm Lundkvist00Sävedalens AIK55.883
Albin Thunberg00Sävedalens AIK59.045


P16 1500m
Final7 feb 
Erik Jälknäs00Trollhättan FIK 4:20.32
Eric Källman00IK Ymer 4:22.41
Carl Jälknäs00Trollhättan FIK 4:26.36
Malkolm Lundkvist00Sävedalens AIK 4:27.45
Jonatan Skagerberg00Lerum Friidrott 4:29.12
Abdirahman Mohamoud00Ullevi FK 4:33.35
Linus Nilssen00IF Hagen FIK 4:34.13
Christoffer Wockats00IF Kville 4:35.00
Jacob Helsing00IK Orient 5:15.09


P16 Höjd
6 feb 
William Rydin00Ullevi FK167


P16 Längd
7 feb 
Emil Frænde00Sparta Atletik6,07
Glody Ngoma00IFK Göteborg5,76
Felix Larsen Nilsson00Örgryte IS5,60
Casper Borgström00Ullevi FK5,36
Robin Strömberg00IFK Göteborg5,09


P15 60m
Försök heat 17 feb 
Bimo Soenarso01Ystads IF 7.35q
Edvard Appelberg01Lidköpings IS 7.67q
Kristian T Steen01Larvik Turn &IF 7.88q
Håkon Sand01Larvik Turn &IF 8.06q
Erik Pålsson01IFK Göteborg 8.34
Alfred Hauane01Larvik Turn &IF 8.40
Haldor Andersen Knive01Larvik Turn &IF 8.53

Försök heat 27 feb 
Imran Lernebo01Spårvägens FK 7.52q
Lucas Bolin01IK Bergaström 7.52q
Oskar Weidenholm01Mölndals AIK 7.96q
Erik Rolfö01Örgryte IS 8.07q
Hampus Helamb01Ullevi FK 8.17
William White01Lerum Friidrott 8.37
Tobias Ryden01IF Kville 8.66
Erik Buiten01IF Kville 8.70

Final7 feb 
Bimo Soenarso01Ystads IF 7.34
Imran Lernebo01Spårvägens FK 7.49
Lucas Bolin01IK Bergaström 7.54
Edvard Appelberg01Lidköpings IS 7.67
Kristian T Steen01Larvik Turn &IF 7.88
Oskar Weidenholm01Mölndals AIK 7.89
Håkon Sand01Larvik Turn &IF 8.12
Erik Rolfö01Örgryte IS 8.14


P15 200m
Finalheat 16 feb 
Bimo Soenarso01Ystads IF24.061
Lucas Bolin01IK Bergaström24.082
Kristian T Steen01Larvik Turn &IF25.166

Finalheat 26 feb 
William Sander01Mölndals AIK24.783
Josef Wallenlind01Mölndals AIK24.904
Kalle Wållgren01Lerum Friidrott25.085

Finalheat 36 feb 
Oskar Weidenholm01Mölndals AIK25.647
Alexander Bucht01Sävedalens AIK26.4010
Martin Gustafsson01IFK Lund27.9217

Finalheat 46 feb 
Håkon Sand01Larvik Turn &IF26.018
Moa Bollerud01Sem IF26.389
Johan Sjöström01Varbergs GIF27.2714

Finalheat 56 feb 
Melvin Johansson01IF Kville27.0112
Alfred Hauane01Larvik Turn &IF27.4115
Haldor Andersen Knive01Larvik Turn &IF27.4916

Finalheat 66 feb 
Tobias Ryden01IF Kville27.0613
Philip Ryding01IF KvilleDQ-§F4.2.9
Mohammad Al Masri01IF Kvilleej start-

Finalheat 76 feb 
Erik Pålsson01IFK Göteborg26.4411
William White01Lerum FriidrottDQ-§F4.2.9


P15 1000m
Final7 feb 
Josef Wallenlind01Mölndals AIK 2:46.01
Alexander Bucht01Sävedalens AIK 2:48.38
David Cannmo01Trollhättan FIK 2:48.57
Moa Bollerud01Sem IF 3:01.32
Tobias Ryden01IF Kville 3:14.21
Love Hansson01Lerum Friidrott 3:15.57
Haldor Andersen Knive01Larvik Turn &IF 3:16.18
Martin Gustafsson01IFK Lundej start


P15 Höjd
6 feb 
Imran Lernebo01Spårvägens FK185
Philip Ryding01IF Kville175
Sören Pauli01Ullevi FK166
Marcus Führ01KFUM Örebro166
Lucas Bolin01IK Bergaström156
Haldor Andersen Knive01Larvik Turn &IF148
Moa Bollerud01Sem IF143
Alfred Hauane01Larvik Turn &IF125


P15 Stav
7 feb 
Oliver Edman-Chrantz01Örgryte IS290
Nils Jensen01Sävedalens AIK290
Malte Rosvall02Sävedalens AIK250
Rasmus Samuelsson02Ullevi FK240
Edvin Wahlström02Mölndals AIK230


P15 Längd
7 feb 
Oskar Weidenholm01Mölndals AIK5,92
Imran Lernebo01Spårvägens FK5,80
Kristian T Steen01Larvik Turn &IF5,63
Erik Rolfö01Örgryte IS5,48
Edvard Appelberg01Lidköpings IS5,26   5,24
Hampus Helamb01Ullevi FK5,26   5,17
Lucas Bolin01IK Bergaström5,16
Nils Jensen01Sävedalens AIK5,10
Sören Pauli01Ullevi FK4,69
10 Erik Buiten01IF Kville3,91


P15 Tresteg
6 feb 
Favour Chidison01Ullevi FK12,52
Oskar Weidenholm01Mölndals AIK12,11
Mohammad Al Masri01IF Kville11,40
Kristian T Steen01Larvik Turn &IF11,34
Joel Åsenlund02IFK Göteborg11,06
Haldor Andersen Knive01Larvik Turn &IF10,37
Gustav Tartu02IF Kville9,99
Jesper Nordström02IF Kville9,84
Lukas Bertilsson02IFK Göteborg9,81
10 Johan Sjöström01Varbergs GIF9,78
11 Samuel Melin02IF Kville8,99


P15 Kula4.0 kg
7 feb 
William Lanndalen01IK Ymer12,38
Johannes Olsson01Hälle IF11,80
Haldor Andersen Knive01Larvik Turn &IF9,96
Lucas Hanson01IF Rigor8,30


P15 Vikt9.08 kg
6 feb 
William Lanndalen01IK Ymer16,23
Andreas Henriksson02IFK Lund14,92
Erik Bengtsson01Malmö AI13,97
Måns Roos02Mölndals AIK11,92


P14 60m
Försök heat 17 feb 
Joel Åsenlund02IFK Göteborg 8.11q
Richie Leong02Ullevi FK 8.14q
Benjamin Zubovic02Trollhättan FIK 8.17q
Marcel Schweikart02Mölndals AIK 8.18q
Gustav Tartu02IF Kville 8.95
Isak Olofsson Dorsch02IFK Göteborg 9.10

Försök heat 27 feb 
Erik Isaksson02IF Kville 7.78q
Mattias Haag02Mölndals AIK 8.22q
Emil Bengtsson02IF Kville 8.37
Daniel Adolfsson02Tingbergs AIS 8.38
Elliot Feltzing02Kongahälla AIK 8.43
Elias Brattberg02Mölndals AIK 8.99

Försök heat 37 feb 
David Wessberg02IFK Göteborg 8.17q
Marcus Blixt02Mölndals AIK 8.22q
Jesper Nordström02IF Kville 8.53
Herman Forsberg02Ullevi FK 8.78
Miran Salih02Ullevi FK 9.08
Albin Löfving02IF Kville 9.52

Final7 feb 
Erik Isaksson02IF Kville 7.81
Benjamin Zubovic02Trollhättan FIK 8.15
Richie Leong02Ullevi FK 8.16
Joel Åsenlund02IFK Göteborg 8.18
Mattias Haag02Mölndals AIK 8.19
David Wessberg02IFK Göteborg 8.20
Marcel Schweikart02Mölndals AIK 8.24
Marcus Blixt02Mölndals AIK 8.33


P14 200m
Finalheat 16 feb 
Vilmer Elovsson02Mölndals AIK25.201
Joel Priore02Lerum Friidrott25.272
Joel Åsenlund02IFK Göteborgej start-

Finalheat 26 feb 
Richie Leong02Ullevi FK26.413
Jesper Hermansson02Mölndals AIK27.105
Emil Bengtsson02IF Kville27.166

Finalheat 36 feb 
Marcus Blixt02Mölndals AIK27.317
Jesper Nordström02IF Kville27.949
Herman Forsberg02Ullevi FK29.3312

Finalheat 46 feb 
Victor Wahlgren02Mölndals AIK28.5310
Hlynur Sigurbergsson02Mölndals AIK29.2811
Noa Escobar Särnbratt02Sävedalens AIK29.6313

Finalheat 56 feb 
Elliot Feltzing02Kongahälla AIK27.878
Elias Brattberg02Mölndals AIK30.6615
Samuel Melin02IF Kvilleej start-

Finalheat 66 feb 
Marcel Schweikart02Mölndals AIK27.084
Miran Salih02Ullevi FK30.0914


P14 1000m
Final7 feb 
Victor Wahlgren02Mölndals AIK 3:05.04
Ville Larsson02Sävedalens AIK 3:10.46
Hlynur Sigurbergsson02Mölndals AIK 3:12.36
Noa Escobar Särnbratt02Sävedalens AIK 3:18.55
Sebastian Kinnmark02IF Rigor 3:29.63


P14 Höjd
6 feb 
Vilmer Elovsson02Mölndals AIK175
Lukas Edqvist02Örgryte IS160
Peter Svensson02IF Rigor156
Daniel Adolfsson02Tingbergs AIS148
Joel Priore02Lerum Friidrott148
Erik Bohman02Lerum Friidrott143
Måns Roos02Mölndals AIK143
Jesper Hermansson02Mölndals AIK143
Anton Börås02Mölndals AIK143
10 Elias Brattberg02Mölndals AIK138
11 Noa Escobar Särnbratt02Sävedalens AIK138
11 Gustav Tartu02IF Kville138
13 Rasmus Samuelsson02Ullevi FK132
Axel Olofsson Dorsch02IFK GöteborgX


P14 Längd
7 feb 
Vilmer Elovsson02Mölndals AIK5,71
Erik Isaksson02IF Kville5,02
Benjamin Zubovic02Trollhättan FIK4,96
Mattias Haag02Mölndals AIK4,83
Jesper Nordström02IF Kville4,76
Gustav Tartu02IF Kville4,74
Marcus Blixt02Mölndals AIK4,61
Waldemar Knight02Sävedalens AIK4,50
Lukas Bertilsson02IFK Göteborg4,14
10 Malte Rosvall02Sävedalens AIK4,12
11 Anton Börås02Mölndals AIK3,96
12 Isak Olofsson Dorsch02IFK Göteborg3,94
13 Albin Löfving02IF Kville3,83
14 Edvin Wahlström02Mölndals AIK3,77
15 Rasmus Samuelsson02Ullevi FK3,50
16 Elias Brattberg02Mölndals AIK3,43
Herman Forsberg02Ullevi FKX
Marcel Schweikart02Mölndals AIKX


P14 Kula4.0 kg
Final6 feb 
Måns Roos02Mölndals AIK12,78
Andreas Henriksson02IFK Lund11,96
Daniel Adolfsson02Tingbergs AIS11,15
Mattias Haag02Mölndals AIK10,20
Marcel Schweikart02Mölndals AIK9,52
Miran Salih02Ullevi FK7,84
Erik Bohman02Lerum Friidrott7,64
Rasmus Grinsvall02IF Kville5,51


P13 60m
Försök heat 17 feb 
Måns Terfors03Sävedalens AIK 8.37q
Isak Helgesson03Örgryte IS 8.67q
Isak Stolpe03Sävedalens AIK 8.99q
Nils Thorin03Örgryte IS 9.15q
Linus Pihl03Lerum Friidrott 9.16q
Valdemar Jansson03Ullevi FK10.32

Försök heat 27 feb 
David Ulstein03Mölndals AIK 8.30q
Elliot Hamrå03IF Rigor 8.84q
Joar Lindberg03Lerum Friidrott 9.29q
Jimmy Duankhonburi03Ullevi FK 9.54
Anton Andersson03Örgryte ISej start

Final7 feb 
Måns Terfors03Sävedalens AIK 8.30
David Ulstein03Mölndals AIK 8.31
Isak Helgesson03Örgryte IS 8.69
Elliot Hamrå03IF Rigor 8.87
Isak Stolpe03Sävedalens AIK 8.94
Nils Thorin03Örgryte IS 9.13
Joar Lindberg03Lerum Friidrott 9.42
Linus Pihl03Lerum Friidrott 9.51


P13 200m
Finalheat 16 feb 
David Ulstein03Mölndals AIK26.831
Fabian Haeffler03Mölndals AIK28.682
Jacob Helgesson03Örgryte IS28.823
Isak Stolpe03Sävedalens AIK30.568

Finalheat 26 feb 
Jakob Pettersson03IFK Göteborg29.834
Nils Ekström03Trollhättan FIK30.435
Carl Erixon03Mölndals AIK30.516
Axel Nätstrand03Örgryte IS31.289

Finalheat 36 feb 
David Johansson03Mölndals AIK30.537
Sebastian Gilley03Kongahälla AIK31.5410
Rasmus Haak03Stenungsunds FI33.1311
Alexander Hedar03IFK Göteborgej start-


P13 800m
Final7 feb 
Fabian Haeffler03Mölndals AIK 2:23.13
Simon Wikell03Mölndals AIK 2:30.00
Rasmus Haak03Stenungsunds FI 2:37.76
André Bengtsson03Majornas IK 2:45.64
Carl Erixon03Mölndals AIK 2:56.37
Nils Thorin03Örgryte ISej start


P13 Höjd
6 feb 
Agustin Hillmersson03IK Orient153
Philip Bayer03Mölndals AIK143
Nils Ekström03Trollhättan FIK139
David Ulstein03Mölndals AIK134
Filip Schivone03Ullevi FK129
Jakob Pettersson03IFK Göteborg129
Sebastian Gilley03Kongahälla AIK123
Oliver Forsström03Hälle IFX


P13 Stav
7 feb 
Kalle Eriksson03Lerum Friidrott240
Linus Pihl03Lerum Friidrott210
Peter Svensson02IF Rigor260U.T.


P13 Längdzon
7 feb 
David Ulstein03Mölndals AIK4,88
Jimmy Duankhonburi03Ullevi FK4,57
Elliot Hamrå03IF Rigor4,47
Joar Lindberg03Lerum Friidrott4,34
Marcus Aronsson03Kongahälla AIK4,23
Isak Stolpe03Sävedalens AIK4,22
David Johansson03Mölndals AIK4,05
Kalle Eriksson03Lerum Friidrott3,98
Valdemar Jansson03Ullevi FK3,46


P13 Trestegzon
6 feb 
Elliot Hamrå03IF Rigor10,06
Nils Thorin03Örgryte IS9,73
Isak Helgesson03Örgryte IS9,66
Jakob Pettersson03IFK Göteborg9,37
Nils Ekström03Trollhättan FIK9,22
Jimmy Duankhonburi03Ullevi FK9,02
Agustin Hillmersson03IK Orient8,38
Rasmus Haak03Stenungsunds FI8,07


P13 Kula3.0 kg
6 feb 
Alvin Hedin03Strömstads IF10,85
Felix Jordebrandt03Kongahälla AIK9,52
Måns Terfors03Sävedalens AIK8,81
Elliot Hamrå03IF Rigor8,62
Elton Jonåker03Mölndals AIK8,61
Elias Wennolf03IFK Lund8,33
Agustin Hillmersson03IK Orient7,79


P12 60m
Finalheat 17 feb 
Felix Steene04IF Kville 8.612
Ludvig Winberg04Mölndals AIK 8.724
Nils Brakander04IFK Göteborg 8.805
Isak Einarsson04Brattås CK 9.2110
Cesar Lindén04IF Kville 9.3613
Elliot Gustafsson04Kongahälla AIK 9.4314
Anthon Bokelund Singh04IFK Göteborg 9.8218
Leo Carlsson04Ale Friidrottsklubbej start-

Finalheat 27 feb 
Casper Bergstrand04Stenungsunds FI 8.591
William Asker04IF Kville 8.663
Alfons Råwall04Sävedalens AIK 9.3512
Carl Ekberg04Sävedalens AIK 9.6615
Max Ekdahl04Mölndals AIK 9.6816
Jacob Asker04IF Kville 9.8017
Alan Salih04Ullevi FK10.4821

Finalheat 37 feb 
Adam Erlandsson04Ullevi FK 8.866
Birk Somby04Hälle IF 8.877
Viggo Anderson04Ullevi FK 8.938
Adrihan Alsér Pryce04Mölndals AIK 9.159
Johannes Lundqvist04Ullevi FK 9.2711
David Adolfsson04Tingbergs AIS 9.9419
Jakob Åbjörn04IF Kville10.1620


P12 600m
Final7 feb 
Jonathan Grahn04Mölndals AIK 1:49.95
Arvid Skepp04Sävedalens AIK 1:52.02
Elliot Gustafsson04Kongahälla AIK 1:59.83
Alfons Råwall04Sävedalens AIK 2:00.28
Philip Frick04Ale Friidrottsklubb 2:01.86
Isak Einarsson04Brattås CK 2:01.87
Gustaf Oom04IF Rigor 2:03.76
Sixten Persson04Sävedalens AIK 2:11.19
Alan Salih04Ullevi FK 2:16.16


P12 Höjd
7 feb 
William Asker04IF Kville149
Ludvig Winberg04Mölndals AIK146
Casper Bergstrand04Stenungsunds FI140
Sixten Persson04Sävedalens AIK132
Cesar Lindén04IF Kville127
Jacob Asker04IF Kville127
Adrihan Alsér Pryce04Mölndals AIK127
David Adolfsson04Tingbergs AIS122
Gustaf Oom04IF Rigor122
Felix Steene04IF Kville122
Jonathan Grahn04Mölndals AIKX


P12 Längdzon
7 feb 
William Asker04IF Kville4,65
Casper Bergstrand04Stenungsunds FI4,54
Felix Steene04IF Kville4,51
Nils Brakander04IFK Göteborg4,35
Adam Erlandsson04Ullevi FK4,30
Ludvig Winberg04Mölndals AIK4,28
Alfons Råwall04Sävedalens AIK4,22
Viggo Anderson04Ullevi FK4,15
Arvid Skepp04Sävedalens AIK4,08
10 Johannes Lundqvist04Ullevi FK4,04
11 Carl Ekberg04Sävedalens AIK3,99
12 Cesar Lindén04IF Kville3,94
13 David Adolfsson04Tingbergs AIS3,92
14 Erik Olsson04Stenungsunds FI3,86
15 Max Ekdahl04Mölndals AIK3,73   3,71
16 Jacob Asker04IF Kville3,73   3,59
17 Gustaf Oom04IF Rigor3,56
18 Jakob Åbjörn04IF Kville3,51
19 Anthon Bokelund Singh04IFK Göteborg3,39
20 Elliot Gustavsson04Örgryte IS3,38


P12 Kula3.0 kg
7 feb 
William Asker04IF Kville9,21
Leo Carlsson04Ale Friidrottsklubb8,98
Felix Steene04IF Kville8,10
Carl Ekberg04Sävedalens AIK7,35
Jacob Asker04IF Kville7,27
Sixten Persson04Sävedalens AIK6,67
Elliot Gustavsson04Örgryte IS6,56
Jakob Åbjörn04IF Kville6,17
Alan Salih04Ullevi FK5,89
10 Johannes Lundqvist04Ullevi FK5,38
11 Viggo Anderson04Ullevi FK5,22


P11 60m
Finalheat 17 feb 
Olle Ackebjer05IFK Göteborg 9.233
Melker Svanberg05Majornas IK 9.314
Oskar Kullgren05IFK Göteborg 9.879
Vidar Lindquist05Ale Friidrottsklubb10.0613
Noah Staaf05Mölndals AIK10.2516
Theo Melin05Mölndals AIK10.7219
Maximilian Larsen Nilsson05IFK Göteborg11.0721

Finalheat 27 feb 
Erik Follin05Mölndals AIK 9.182
Nikola Boskovic05Majornas IK 9.676
Teodor Svalstrand05IFK Göteborg 9.9311
Hugo Tilldal05Sävedalens AIK 9.9912
Oscar Björkman Schölin05Mölndals AIK10.1115
Carl Höstner05Mölndals AIK10.3618
Nils Askelund05Mölndals AIK10.9520

Finalheat 37 feb 
Jonas Gustén05Ullevi FK 8.721
Leo Zbirski05Ullevi FK 9.615
Leo Enderberg Andersson05Sävedalens AIK 9.677
Axel Eenfeldt05Bohus IF 9.718
Noel Krantz Törnblom05Sävedalens AIK 9.8910
Mattias Berg05Mölndals AIK10.0814
Rickard Lindqvist05Ullevi FK10.3417


P11 600m
Finalheat 17 feb 
Olle Ackebjer05IFK Göteborg 1:56.151
Emil Lindblad05Sävedalens AIK 1:56.172
Fabian Alinder05Mölndals AIK 2:04.293
Melker Svanberg05Majornas IK 2:08.807
Linus Alinder05Mölndals AIK 2:14.8711
Vidar Lindquist05Ale Friidrottsklubb 2:18.8112

Finalheat 27 feb 
Jonas Gustén05Ullevi FK 2:05.384
Leo Zbirski05Ullevi FK 2:06.125
Nikola Boskovic05Majornas IK 2:07.166
Hugo Tilldal05Sävedalens AIK 2:09.228
Noel Krantz Törnblom05Sävedalens AIK 2:09.559
Carl Höstner05Mölndals AIK 2:11.4510


P11 Höjd
7 feb 
Leo Zbirski05Ullevi FK122
Oskar Kullgren05IFK Göteborg122
Leo Enderberg Andersson05Sävedalens AIK117
Hugo Tilldal05Sävedalens AIK117
Nils Askelund05Mölndals AIK112
Mattias Berg05Mölndals AIK112
Fabian Alinder05Mölndals AIK112
Rickard Lindqvist05Ullevi FK112
Carl Höstner05Mölndals AIK112
10 Vidar Lindquist05Ale Friidrottsklubb106
10 Teodor Svalstrand05IFK Göteborg106
12 Theo Melin05Mölndals AIK106
13 Linus Alinder05Mölndals AIK100


P11 Längdzon
7 feb 
Olle Ackebjer05IFK Göteborg4,24
Axel Eenfeldt05Bohus IF4,13
Melker Svanberg05Majornas IK4,06
Hugo Tilldal05Sävedalens AIK3,88
Leo Zbirski05Ullevi FK3,84
Erik Follin05Mölndals AIK3,76
Vidar Lindquist05Ale Friidrottsklubb3,72
Oskar Kullgren05IFK Göteborg3,70   3,68
Leo Enderberg Andersson05Sävedalens AIK3,70   3,44
10 Nikola Boskovic05Majornas IK3,62
11 Noel Krantz Törnblom05Sävedalens AIK3,53   3,52
12 Noah Staaf05Mölndals AIK3,53   3,29
13 Carl Höstner05Mölndals AIK3,41
14 Teodor Svalstrand05IFK Göteborg3,40
15 Oscar Björkman Schölin05Mölndals AIK3,39
16 Nils Askelund05Mölndals AIK3,20
17 Maximilian Larsen Nilsson05IFK Göteborg3,16


K 60m
Försök heat 16 feb 
Maria Gustafsson88Råby-Rekarne FIF 7.73q
Annelouise Villum Jensen96Aarhus 1900 AM 7.78q
Camilla F. R. Nissen90Köbenhavns IF 7.91q
Sophia Hofer98Malmö AI 8.07
Mia Stenvall90Ullevi FK 8.45
Alicia Nilsson98Stenungsunds FI 8.55
Ellen Tidfors97Göteborgs KIK 8.77

Försök heat 26 feb 
Hafdis Sigurdardottir87UFA 7.63q
Emelie Rantzow98IK Ymer 7.68q
Moa Mattisson98IFK Helsingborg 7.95q
Louise Liljeblad97Mölndals AIK 7.96q
Evelina Olsson98IK Orient 8.26
Synneva Sørensen98Sem IF 8.49
Anna-Malin Larsson97Varbergs GIFej start

Försök heat 36 feb 
Caroline Larsson93Hässelby SK 7.50q
Mette Graversgaard95Aarhus 1900 AM 7.68q
Josefin Persson98Sävedalens AIK 7.71q
Lisa Björklund98Göteborgs KIK 7.92q
Lisa Lilja96Malmö AI 8.06
Malin Roth94Ullevi FK 8.10
Judith Wagersten98Falkenbergs IK 8.20

Försök heat 46 feb 
Khaddi Sagnia94Ullevi FK 7.52q
Pernilla Tornemark85Malmö AI 7.99
Denise Eriksson98Ullevi FK 8.12
Laura Tølløse97Sparta Atletik 8.17
Synne Frydenlund97Larvik Turn &IF 8.19
Lisa Åhlström98Mölndals AIK 8.27
Ellen Stübner98Göteborgs KIK 8.65

Försök heat 56 feb 
Mathilde Kramer93Aabenraa IG 7.61q
Lisa Warfvinge98Varbergs GIF 7.63q
Zarah Buchvald95Hvidovre Atletik 7.93q
Felicia Ascard96IFK Lund 7.97q
Johanna Holmén Svensson95Ullevi FK 8.00
Anne Sofie Nexö89Sparta Atletik 8.30
Desirée Lindén76Ullevi FK 8.48

Finalheat 16 feb 
Caroline Larsson93Hässelby SK 7.46
Khaddi Sagnia94Ullevi FK 7.46
Mathilde Kramer93Aabenraa IG 7.64
Emelie Rantzow98IK Ymer 7.67
Josefin Persson98Sävedalens AIK 7.70
Lisa Warfvinge98Varbergs GIF 7.70
Mette Graversgaard95Aarhus 1900 AM 7.72
Hafdis Sigurdardottir87UFAej start

Finalheat 26 feb 
Annelouise Villum Jensen96Aarhus 1900 AM 7.81
Zarah Buchvald95Hvidovre Atletik 7.90
Moa Mattisson98IFK Helsingborg 7.94
Lisa Björklund98Göteborgs KIK 7.95
Louise Liljeblad97Mölndals AIK 7.96
Camilla F. R. Nissen90Köbenhavns IF 7.97
Felicia Ascard96IFK Lund 8.02
Maria Gustafsson88Råby-Rekarne FIFej start


K 200m
Finalheat 16 feb 
Pernilla Nilsson92Malmö AI24.191
Mette Graversgaard95Aarhus 1900 AM24.322
Matilda Hellqvist93Ullevi FK24.464
Anne Sofie Kirkegaard98Sparta Atletik25.307

Finalheat 26 feb 
Linnea Killander93Malmö AI24.453
Maria Gustafsson88Råby-Rekarne FIF24.615
Camilla F. R. Nissen90Köbenhavns IF25.9113
Lynette Morgan91Hammarby IFDQ-

Finalheat 36 feb 
Pernilla Tornemark85Malmö AI25.266
Moa Mattisson98IFK Helsingborg25.469
Zarah Buchvald95Hvidovre Atletik25.8412
Annelouise Villum Jensen96Aarhus 1900 AMej start-

Finalheat 46 feb 
Vendela Rydbäck97Göteborgs KIK25.438
Felicia Ascard96IFK Lund25.5410
Ida Jansson95Upsala IF25.5511
Denise Eriksson98Ullevi FK26.1915

Finalheat 56 feb 
Lisa Björklund98Göteborgs KIK26.1614
Evelina Olsson98IK Orient26.7216
Synneva Sørensen98Sem IF28.6421
Linnéa Mossberg99IK Orientej start-

Finalheat 66 feb 
Hanna Bergqvist91Örgryte IS26.9217
Ida Bengtsson98Falkenbergs IK27.0118
Anne Sofie Nexö89Sparta Atletik28.6020
Wilma Eriksson99IK Ymerbröt-

Finalheat 76 feb 
Ellen Tidfors97Göteborgs KIK28.4619
Sara Molnar98Mölndals AIK28.8022
Ellen Stübner98Göteborgs KIK28.8223
Julia Kanerva98Lerum Friidrott29.0524


K 400m
Finalheat 16 feb 
Anne Sofie Kirkegaard98Sparta Atletik55.501
Ebba Svantesson97Ullevi FK56.382
Josefin Persson98Sävedalens AIKej start-

Finalheat 26 feb 
Vendela Rydbäck97Göteborgs KIK56.793
Johanna Holmén Svensson95Ullevi FK58.664
Åsa Söderlund93Ullevi FK58.745
Joseffa Keidser95Aarhus 1900 AM59.588

Finalheat 36 feb 
Ida Jansson95Upsala IF59.026
Olivia Thorsgaard00Sparta Atletik59.417
Synne Frydenlund97Larvik Turn &IF60.9410
Josephine Risberg Thoor95IFK Helsingborg61.7411

Finalheat 46 feb 
Karin Ytterberg97IK Ymer60.149
Alicia Nilsson98Stenungsunds FI64.0212
Julia Törnblad97Mölndals AIK64.0814
Hanna Bergqvist91Örgryte ISej start-

Finalheat 56 feb 
Julia Kanerva98Lerum Friidrott64.0513
Frida Hansson97Stenungsunds FI64.1215
Sara Molnar98Mölndals AIK67.3516


K 800m
Finalheat 16 feb 
Malin Edland99Larvik Turn &IF 2:12.331
Joseffa Keidser95Aarhus 1900 AM 2:13.102
Gaël de Coninck01Sävedalens AIK 2:13.263
Jill Höstman96Ullevi FK 2:13.494
Dagmar Fæster Olsen94Sparta Atletik 2:15.175
Olivia Weslien97IF Göta Karlstad 2:15.436
Josefine Tomine Eriksen00Larvik Turn &IF 2:16.707
Mathilde Jensen00Larvik Turn &IF 2:32.8614

Finalheat 26 feb 
Sophia Geirup94Ullevi FK 2:21.578
Wilma Nielsen01Sävedalens AIK 2:21.889
Saga Kullenbäck Balafoutis91Ullevi FK 2:25.4310
Emily Fielder00Motala AIF 2:29.5511
Julia Nielsen01Sävedalens AIK 2:30.0012
Heidi Huitula95Ullevi FK 2:31.7713
Alexandra Brackmann97IF Rigor 2:35.3915


K 3000m
Final6 feb 
Sara Holmgren90Sävedalens AIK 9:52.40-
Nora Falaki86Malmö AI10:03.96-
Isabell Norstedt95IFK Helsingborg10:04.53-
Maria Sandström90Malmö AI10:22.26-
Alva Engdahl98Trollhättan FIK10:43.34-


K Höjd
6 feb 
Ellen Ekholm96Ullevi FK181
Maja Nilsson99Motala AIF179
Ellen Björklund90IFK Lund179
Vendela von Corswant93Örgryte IS174
Mari Klaup90Ullevi FK174
Louise Ekman97Gefle IF171
Emma Söderström98Göteborgs KIK168
Lina Löfqvist93Upsala IF164
Sofia Lindwall98Göteborgs KIK160
10 Astrid Styrvold98Larvik Turn &IF155
11 Anna-Malin Larsson97Varbergs GIF150


K Stav
6 feb 
Klara Mattsson97IK Orient415
Lene Renée Jensen92Sparta Atletik405
Iben Høgh-Pedersen90Randers Atletik385
Fanny Berglund88Örgryte IS385
Sara Cannmo96Örgryte IS385
Hanna Jansson95Ullevi FK365
Sara Eriksson91Ullevi FK365
Paula Llano95Laksevåg345
Matilda Blomstrand98Wärnamo SK325
10 Alma Eriksson01IK Ymer305
Karin Fisher88Aarhus 1900 AMX
Cathrine Larsåsen86Sparta AtletikX


K Längd
6 feb 
Khaddi Sagnia94Ullevi FK6,57
Hafdis Sigurdardottir87UFA6,35
Margrethe Renstrøm85IK Tjalve6,11
Martha Traoré95Sparta Atletik5,83
Kamila Pietruszka94Göteborgs KIK5,67
Laura Tølløse97Sparta Atletik5,64
Emelie Rantzow98IK Ymer5,49
Sara Sjögren98Stenungsunds FI5,47
Jessie Ipsen83Köbenhavns IF5,46
10 Tess Hertz-Saebbö98Göteborgs KIK5,31
11 Ida Bengtsson98Falkenbergs IK5,29
12 Kristin Olofsson-Hoffman97Lerum Friidrott5,06
13 Isa Andersson98Malmö AI4,88
14 Dagny Olofsson-Hoffman97Lerum Friidrott4,76
15 Julia Larsson99Motala AIF4,73
16 Vilma Snygg99IK Ymer4,14
17 Sophia Hofer98Malmö AI3,80


K Tresteg
6 feb 
Jessie Ipsen83Köbenhavns IF12,28
Nellie Mårtensson95Malmö AI11,78
Hanna Gille96Sävedalens AIK11,77
Maren Høgberget89Sparta Atletik11,73
Kamila Pietruszka94Göteborgs KIK11,71
Johanna Konseleus95Ullevi FK11,63
Desirée Lindén76Ullevi FK11,44
Sara Sjögren98Stenungsunds FI11,41
Anne Porsholdt95Sparta Atletik11,04
10 Victoria Jacobsson97Ullevi FK10,96
11 Sofie Hallman92Ullevi FK10,81
12 Judith Wagersten98Falkenbergs IK10,69
13 Nosimo Sjögren97Ullevi FK10,58
Agnes Skovgaard96Aarhus 1900 AMX


K Kula4.0 kg
6 feb 
Maria Nilsson95IK Orient13,99
Emma Harrysson97Brattås CK12,93
Linn Bergstrand96Ullevi FK12,48
Mari Klaup90Ullevi FK12,20
Amanda Engbe97Öresund FK11,07
Jennifer Rudberg98IK Ymer10,94
Anette Sollien Nicolaisen97Horten Friidrett10,52
Amanda Fröynes98Sem IF10,04


K Vikt9.08 kg
6 feb 
Felicia Hast93IFK Lund15,50
Linn Bergstrand96Ullevi FK14,27
Anette Sollien Nicolaisen97Horten Friidrett10,51
Amanda Engbe97Öresund FK10,38


F17 60m
Försök heat 16 feb 
Linnea Wijk00Lerum Friidrott 8.13q
Olivia Tuokila00Sparta Atletik 8.27q
Linnéa Mossberg99IK Orient 8.27q
Alexandra Pekic00Örgryte IS 8.28q
Linn Helene Hem00Larvik Turn &IF 8.45q
Judith Sjöman99Örgryte IS 8.47q
Sara Dahlén00Lerum Friidrott 8.71
Angelika Hagberg00IF Kville 8.93

Försök heat 26 feb 
Ebba Molinder00Mölndals AIK 8.16q
Della Månsson99Örgryte IS 8.26q
Saga Bratvold99Sem IF 8.36q
Maria Runneberger99Sävedalens AIK 8.42q
Linnea Åberg99Lerum Friidrott 8.61
Helle Smedsrud99Sem IF 8.76
Sonja Malmbratt00Göteborgs KIK 8.82
Ylva Lundblad99IF Kville10.49

Försök heat 36 feb 
Kaja Rolfsen99Larvik Turn &IF 7.93q
Therese Nätstrand00Örgryte IS 8.29q
Mathilda Fogelberg99Örgryte IS 8.44q
Jennifer Quick00IFK Lund 8.47q
Maria Kinn Olsen00Larvik Turn &IF 8.59
Wilma Olsson99Göteborgs KIK 8.78
Hanna Wingdén99Göteborgs KIK 8.90
Matilda Almung00Göteborgs KIK 9.55

Försök heat 46 feb 
Lisa Dahlström99IK Orient 7.84q
Ide Ileso00Ullevi FK 8.43q
Siri Hahn00IFK Göteborg 8.57
Helene Eirin Stokke99Sem IF 8.62
Ida Bäckman02Varbergs GIF 8.78
Agnes Nogueras00Göteborgs KIK 8.82
Margrethe Lauritzen00Larvik Turn &IF 8.84
Emilia von Hoffmann00Göteborgs KIK 8.87

Finalheat 16 feb 
Lisa Dahlström99IK Orient 7.79
Kaja Rolfsen99Larvik Turn &IF 7.91
Linnea Wijk00Lerum Friidrott 8.12
Ebba Molinder00Mölndals AIK 8.17
Della Månsson99Örgryte IS 8.22
Linnéa Mossberg99IK Orient 8.22
Olivia Tuokila00Sparta Atletik 8.34
Alexandra Pekic00Örgryte IS 8.36

Finalheat 26 feb 
Therese Nätstrand00Örgryte IS 8.29
Ide Ileso00Ullevi FK 8.34
Saga Bratvold99Sem IF 8.36
Mathilda Fogelberg99Örgryte IS 8.41
Judith Sjöman99Örgryte IS 8.43
Jennifer Quick00IFK Lund 8.49
Linn Helene Hem00Larvik Turn &IF 8.51
Maria Runneberger99Sävedalens AIKej start


F17 200m
Finalheat 17 feb 
Lisa Dahlström99IK Orient25.271
Kaja Rolfsen99Larvik Turn &IF25.692
Josefine Tomine Eriksen00Larvik Turn &IF25.743
Olivia Tuokila00Sparta Atletik26.808

Finalheat 27 feb 
Louise Duvling-Andersson00Ullevi FK25.854
Olivia Thorsgaard00Sparta Atletik26.455
Alexandra Pekic00Örgryte IS27.1110
Vilma Snygg99IK Ymer27.5814

Finalheat 37 feb 
Klara Magnusson00IF Hagen FIK26.676
Therese Nätstrand00Örgryte IS26.797
Hanna Zachrisson99Ullevi FK27.3113
Helene Eirin Stokke99Sem IF28.3618

Finalheat 47 feb 
Hanna Holmberg99IK Orient27.1811
Judith Sjöman99Örgryte IS27.2212
Saga Bratvold99Sem IF27.7215
Maria Kinn Olsen00Larvik Turn &IF28.4721

Finalheat 57 feb 
Matilda Hallström00Göteborgs KIK27.109
Linn Beer00IFK Lund28.4420
Isabella Obradovic00IFK Lund28.7825
Emilia von Hoffmann00Göteborgs KIK29.7231

Finalheat 67 feb 
Linn Helene Hem00Larvik Turn &IF27.9216
Margrethe Lauritzen00Larvik Turn &IF28.4319
Ebba Molinder00Mölndals AIK28.9927
Sesina Beyed00IFK Lund29.3329

Finalheat 77 feb 
Linnea Åberg99Lerum Friidrott28.5122
Andrea Jarlhage00IFK Göteborg28.7724
Matilda Almung00Göteborgs KIK31.3932

Finalheat 87 feb 
Sonja Malmbratt00Göteborgs KIK28.2617
Wilma Olsson99Göteborgs KIK28.6523
Agnes Nogueras00Göteborgs KIK29.3730

Finalheat 97 feb 
 Synne Frydenlund97Larvik Turn &IF26.36-U.T
 Astrid Styrvold98Larvik Turn &IF29.12-U.T
Hanna Wingdén99Göteborgs KIK28.9826


F17 400m
Finalheat 16 feb 
Sara Gunnarsson99Mölndals AIK60.911
Anna Widerberg99Hälle IF61.432
Ester Björck99Motala AIF61.833
Vilma Snygg99IK Ymer62.665

Finalheat 26 feb 
Isabell Hulthén99Brattås CK62.484
Linnea Åberg99Lerum Friidrott63.236
Miranda Widdgård99Hälle IF63.327
Sara Petersson99Hälle IF64.648


F17 1500m
Final7 feb 
Malin Edland99Larvik Turn &IF 4:35.57
Beatrice Brink99IF Kville 4:36.17
Sara Gunnarsson99Mölndals AIK 4:38.08
Linnea Smalström99Sävedalens AIK 5:05.65
Alexandra Simonsen98Mölndals AIKbröt


F17 Höjd
6 feb 
Alva Lindberg99Trollhättan FIK160
Maria Runneberger99Sävedalens AIK151
Anna Påsse99Göteborgs KIK151
Astrid Woxenius99Sävedalens AIK146
Wilma Eriksson99IK Ymer146
Helle Smedsrud99Sem IF141
Saga Bratvold99Sem IF135


F17 Stav
7 feb 
Matilda Ekenberg00Sävedalens AIK320
Louise Duvling-Andersson00Ullevi FK310
Hanna Zachrisson99Ullevi FK280
Cajsa Lindberg00IF Hagen FIK280
Anna Rönner00Ullevi FK280
Ella Högman99Ullevi FK220


F17 Längd
7 feb 
Judith Sjöman99Örgryte IS5,34
Vilma Snygg99IK Ymer5,17
Helle Smedsrud99Sem IF4,82
Mathilda Fogelberg99Örgryte IS4,78
Saga Bratvold99Sem IF4,70
Della Månsson99Örgryte IS4,65
Wilma Olsson99Göteborgs KIK4,54
Mille Tidemandsen99Sem IF4,36
Embla Ingelman-Sundberg00Göteborgs KIK4,31


F17 Tresteg
6 feb 
Lizzie Hager99Ullevi FK11,87
Fatima Kone99Ullevi FK11,85
Emelina Wirebro99Motala AIF11,06
Della Månsson99Örgryte IS10,99
Alexandra Pekic00Örgryte IS10,82
Embla Ingelman-Sundberg00Göteborgs KIK9,93
Helle Smedsrud99Sem IF9,90
Mille Tidemandsen99Sem IF9,68
Sesina Beyed00IFK Lund9,47


F17 Kula3.0 kg
7 feb 
Ida Olsson99IF Hagen FIK13,64
Hanna Borgemyr99Trollhättan FIK12,28
Daniella Persson00IK Orient11,99
Claudia Belgrave00IK Ymer11,33
Maria Runneberger99Sävedalens AIK10,85
Emma Andreasson00Göteborgs KIK10,32
Helle Smedsrud99Sem IF9,97
Saga Bratvold99Sem IF9,37
Josefin Carlsson00Ale Friidrottsklubb8,77
10 Erica Wik99Ullevi FK8,26
11 Alice Kjellander00Göteborgs KIK8,21
12 Lina Toremark99Örgryte IS8,03
13 Emma Kling00IF Kville7,85


F17 Vikt7.26 kg
6 feb 
Ida Olsson99IF Hagen FIK17,38
Luana Klaric Lundh99Göteborgs KIK16,03
Vilma Engbe00Öresund FK14,98
Jennifer Quick00IFK Lund14,06
Ebba Molinder00Mölndals AIK13,11
Erica Wik99Ullevi FK11,33


F16 400m
Finalheat 16 feb 
Klara Magnusson00IF Hagen FIK58.511
Matilda Gustavsson00Tanums IF59.282
Ebba Jernmark-Burrows00Hälle IF62.095

Finalheat 26 feb 
Matilda Hallström00Göteborgs KIK61.103
Alice Kjellander00Göteborgs KIK61.874
Sara Dahlén00Lerum Friidrott62.556

Finalheat 36 feb 
Sonja Malmbratt00Göteborgs KIK64.997
Linn Helene Hem00Larvik Turn &IF66.198
Agnes Nogueras00Göteborgs KIK66.279


F16 Höjd
6 feb 
Alexandra Schill00Örgryte IS160
Ellen Hedin00IK Orient156
Maja Jernetz00SOK Träff151
Isabella Obradovic00IFK Lund146
Märta Ekvall00IF Kville146
Alice Kjellander00Göteborgs KIK146


F16 Längd
7 feb 
Alexandra Schill00Örgryte IS5,32
Alice Kjellander00Göteborgs KIK5,07
Ebba Molinder00Mölndals AIK5,05
Angelika Hagberg00IF Kville4,83
Agnes Nogueras00Göteborgs KIK4,69
Sanna Sandström00Göteborgs KIK4,63
Matilda Almung00Göteborgs KIK4,18
Maria Kinn Olsen00Larvik Turn &IF3,47


F15 60m
Försök heat 17 feb 
Stina Gustavsson01Hammarby IF 7.81q
Wilma Rosenquist01Malmö AI 8.05q
Julia Wennersten01IK Ymer 8.07q
Maja Maunsbach01IFK Lund 8.13q
Sandra Jonsson01Örgryte IS 8.14q
Felicia Boqvist01Rydö ASK 8.17q
Anna Edwardsson01Mölndals AIK 8.27q
Melissa Mansouri01Ullevi FK 8.49q

Försök heat 27 feb 
Klara Mattsson01Örgryte IS 8.39q
Alfrida Kilvik01IF Kville 8.46q
Emilie Florin01Helsingör IF 8.50q
Corinne Wessman01IK Ymer 8.84q
Mathilda Linné01IFK Lund 9.46
Elise Aske01Larvik Turn &IF 9.52
Moa Kilén01Göteborgs KIK 9.59
Laura Valentin Jensen01Helsingör IFej start

Försök heat 37 feb 
Hilda Gyldén01IF Kville 8.79q
Kerstin Nordangård01IK Ymer 8.87q
Linnea Pihl01Lerum Friidrott 8.88
Molly Broback01Sävedalens AIK 9.00
Elvira Carlén01Lerum Friidrott 9.35
Tuva Nyström01IFK Göteborg 9.46
Sandra Sasaroga01IFK Göteborg 9.55

Försök heat 47 feb 
Ebba Magnusson01IFK Göteborg 8.34q
Grace Ndunzi01Göteborgs KIK 8.80q
Ebba Reinholdt01Göteborgs KIK 9.00
Johanna Längnäs01Mölndals AIK 9.21
Alice Nordin01Mölndals AIK 9.44
Filippa Kindblom01IFK Göteborg 9.65
Matilda Lindstén01Göteborgs KIK 9.66
Julia Lindstén01Göteborgs KIK 9.89

Finalheat 17 feb 
Stina Gustavsson01Hammarby IF 7.81
Julia Wennersten01IK Ymer 8.06
Wilma Rosenquist01Malmö AI 8.09
Maja Maunsbach01IFK Lund 8.11
Felicia Boqvist01Rydö ASK 8.12
Sandra Jonsson01Örgryte IS 8.14
Ebba Magnusson01IFK Göteborg 8.25
Anna Edwardsson01Mölndals AIK 8.28

Finalheat 27 feb 
Klara Mattsson01Örgryte IS 8.35
Melissa Mansouri01Ullevi FK 8.36
Alfrida Kilvik01IF Kville 8.49
Emilie Florin01Helsingör IF 8.53
Corinne Wessman01IK Ymer 8.72
Hilda Gyldén01IF Kville 8.74
Grace Ndunzi01Göteborgs KIK 8.83
Kerstin Nordangård01IK Ymer 8.96


F15 200m
Finalheat 16 feb 
Wilma Rosenquist01Malmö AI25.811
Sandra Jonsson01Örgryte IS26.142
Anja Olsson01Malmö AI26.643
Julia Wennersten01IK Ymer26.865

Finalheat 26 feb 
Ebba Magnusson01IFK Göteborg26.754
Malin Persson01IFK Lund27.567
Line Söderpalm01Örgryte IS27.609
Filippa Söderström01Göteborgs KIK28.3215

Finalheat 36 feb 
Klara Mattsson01Örgryte IS27.578
Alfrida Kilvik01IF Kville27.8011
Melissa Mansouri01Ullevi FK28.0112
Emilie Florin01Helsingör IF28.2013

Finalheat 46 feb 
Alexandra Gullberg01Sävedalens AIK28.3316
Laura Valentin Jensen01Helsingör IF29.0118
Corinne Wessman01IK Ymer29.2319
Maya Jonsson01Varbergs GIF29.5621

Finalheat 56 feb 
Olivia Ek01Sävedalens AIK28.3114
Ella Larsen01IFK Göteborg29.4420
Veronica Janning01Helsingör IF30.8824
Cornelia Lindberg01Lerum FriidrottDQ-§F4.2.9

Finalheat 66 feb 
Maja Maunsbach01IFK Lund27.226
Linnea Pihl01Lerum Friidrott28.5017
Tuva Nyström01IFK Göteborg30.8523

Finalheat 76 feb 
Wilma Nielsen01Sävedalens AIK27.8010
Elvira Carlén01Lerum Friidrott30.1022
Grace Ndunzi01Göteborgs KIKDQ-§F4.2.9


F15 1000m
Final7 feb 
Gaël de Coninck01Sävedalens AIK 2:53.42
Lovisa Skoglund01Höörs IS 3:00.70
Alexandra Gullberg01Sävedalens AIK 3:03.99
Wilma Nielsen01Sävedalens AIK 3:05.90
Mathilda Hammarqvist01IF Kville 3:15.23
Julia Nielsen01Sävedalens AIK 3:16.30
Felicia Niklasson01Sävedalens AIK 3:25.58
Filippa Kindblom01IFK Göteborg 3:37.17
Josefin Hansson01IF Kville 3:42.02


F15 Höjd
6 feb 
Jenny Jonsson02Lidköpings IS157
Elvira Carlén01Lerum Friidrott154
Hilda Gyldén01IF Kville151
Sofia Andersson01Ullevi FK144
Linnéa Lind01IK Orient144
Mathilda Linné01IFK Lund144
Johanna Wirebro02Motala AIF139
Elise Aske01Larvik Turn &IF134
Alfrida Kilvik01IF Kville134
10 Elin Hellquist01Sävedalens AIK129


F15 Stav
7 feb 
Ebba Hager01Lerum Friidrott320
Anja Olsson01Malmö AI300
Moa Ljungqvist01IF Hagen FIK280
Elin Hellquist01Sävedalens AIK230
Linnea Pihl01Lerum Friidrott230
Eveline Wanhainen02IFK Göteborg200
Willhelmina Gustafsson02Sävedalens AIK200


F15 Längd
7 feb 
Anja Olsson01Malmö AI5,15
Wilma Rosenquist01Malmö AI5,06
Anna Edwardsson01Mölndals AIK5,04
Ebba Hager01Lerum Friidrott4,98
Sandra Jonsson01Örgryte IS4,97
Ebba Magnusson01IFK Göteborg4,91
Elvira Carlén01Lerum Friidrott4,88
Corinne Wessman01IK Ymer4,72
Olivia Ek01Sävedalens AIK4,71
10 Tindra Honnér01Örgryte IS4,67
11 Hilda Gyldén01IF Kville4,63
12 Molly Broback01Sävedalens AIK4,41
13 Alfrida Kilvik01IF Kville4,36
14 Sofia Andersson01Ullevi FK4,32
15 Isabella Willén01Mölndals AIK4,31
16 Julia Nielsen01Sävedalens AIK4,29
17 Kerstin Nordangård01IK Ymer4,25
18 Alice Nordin01Mölndals AIK4,21
19 Ellinor Hofgren01Mölndals AIK4,16
20 Grace Ndunzi01Göteborgs KIK4,04
21 Filippa Kindblom01IFK Göteborg3,92
22 Elin Hellquist01Sävedalens AIK3,88
23 Tuva Nyström01IFK Göteborg3,79
24 Moa Kilén01Göteborgs KIK3,72
25 Elise Aske01Larvik Turn &IF3,67
26 Elma Öberg01IFK Lund3,63
27 Ebba Reinholdt01Göteborgs KIK3,61
28 Johanna Längnäs01Mölndals AIK3,60
29 Sandra Sasaroga01IFK Göteborg3,29
30 Julia Lindstén01Göteborgs KIK2,98


F15 Tresteg
6 feb 
Ebba Hager01Lerum Friidrott10,46   10,41
Anna Edwardsson01Mölndals AIK10,46   10,39
Filippa Söderström01Göteborgs KIK10,37
Nike Thanner01Örgryte IS10,36
Alexandra Gullberg01Sävedalens AIK10,19
Olivia Ek01Sävedalens AIK10,16
Lisa Holmberg02Lidköpings IS9,89
Johanna Wirebro02Motala AIF9,64
Hedda Tellow02Örgryte IS9,63
10 Jenny Jonsson02Lidköpings IS9,62
11 Johanna Sjöström01IFK Lund9,56
12 Alice Rasmusson02Örgryte IS9,41
13 Sofia Andersson01Ullevi FK9,29
14 Alma Åberg01Lerum Friidrott9,24
15 Martina Olsson02IK Orient9,22
16 Isabella Willén01Mölndals AIK9,14
17 Ellinor Hofgren01Mölndals AIK9,06
18 Tova Holmberg01Lidköpings IS8,91
19 Matilda Lindstén01Göteborgs KIK7,73
Tindra Honnér01Örgryte ISX


F15 Kula3.0 kg
6 feb 
Corinne Wessman01IK Ymer12,29
Stina Gustavsson01Hammarby IF11,61
Isabella Willén01Mölndals AIK10,53
Ebba Hager01Lerum Friidrott10,29
Molly Broback01Sävedalens AIK9,69
Tilda Erixon01Mölndals AIK8,11
Alfrida Kilvik01IF Kville8,00
Linnea Pihl01Lerum Friidrott7,84
Hilda Gyldén01IF Kville7,53
10 Tova Holmberg01Lidköpings IS7,37
11 Elvira Carlén01Lerum Friidrott7,23


F15 Vikt7.26 kg
6 feb 


F14 60m
Försök heat 17 feb 
Halimat Oseni02IF Hagen FIK 8.39q
Hedda Tellow02Örgryte IS 8.43q
Alva Larsson02Mölndals AIK 8.53q
Ida Persson02IK Ymer 8.60q
Saranda Kryeziu02Larvik Turn &IF 8.61q
Elina Lindqvist02Mölndals AIK 8.78q
Ellen Törnqvist02Sävedalens AIK 8.97q
Cornelia Flisberg02Ale Friidrottsklubbej start

Försök heat 27 feb 
Alva Otterhed02Örgryte IS 8.66q
Lina Berg02IK Ymer 9.02
Lisa Hjerpe02IF Kville 9.02
Siri Jönsson02IFK Göteborg 9.18
Alicia Nesbeth Carlensberg02Ullevi FK 9.22
Ebba Sköld02IF Kville 9.32
Tilde, Johansson02Bokenäs IF 9.56
Andrea Åberg02Göteborgs KIK 9.75

Försök heat 37 feb 
Cindy Darrell02Ullevi FK 8.46q
Madelen Lassessen02Larvik Turn &IF 8.81q
Evelina Hasselgren02IF Rigor 8.95q
Josefin Bistedt02Lerum Friidrott 9.02
Astrid Berg02Ullevi FK 9.07
Willhelmina Gustafsson02Sävedalens AIK 9.71
Elin Dejke02Ullevi FK10.23

Försök heat 47 feb 
Johanna Bergström02Mölndals AIK 8.87q
Jennie Marie Hegelstad02Larvik Turn &IF 9.05
Olivia Tomasevic02Ullevi FK 9.06
Live Bund Mathisen02Larvik Turn &IF 9.15
Hanna Hedin02IK Orient 9.19
Hanna Ingemarsson02Sävedalens AIK 9.28
Alice Hennig02Ullevi FK12.34

Försök heat 57 feb 
Tilda Asp02Trollhättan FIK 8.77q
Ebba Gustafsson02Mölndals AIK 8.86q
Ebba Follin02Mölndals AIK 8.93q
Sonya Mårtensson02Mölndals AIK 8.94q
Vera Hulth02Ullevi FK 9.07
Eveline Wanhainen02IFK Göteborg 9.41
Elise Svardal02Larvik Turn &IF 9.62
Susanna Lennartsson02Sävedalens AIK 9.67

Finalheat 17 feb 
Hedda Tellow02Örgryte IS 8.32
Halimat Oseni02IF Hagen FIK 8.40
Cindy Darrell02Ullevi FK 8.42
Ida Persson02IK Ymer 8.51
Alva Larsson02Mölndals AIK 8.56
Saranda Kryeziu02Larvik Turn &IF 8.65
Tilda Asp02Trollhättan FIK 8.72
Alva Otterhed02Örgryte IS 8.75

Finalheat 27 feb 
Madelen Lassessen02Larvik Turn &IF 8.77
Ellen Törnqvist02Sävedalens AIK 8.86
Ebba Follin02Mölndals AIK 8.87
Johanna Bergström02Mölndals AIK 8.91
Evelina Hasselgren02IF Rigor 8.96
Sonya Mårtensson02Mölndals AIK 8.97
Elina Lindqvist02Mölndals AIK 8.98
Ebba Gustafsson02Mölndals AIK 9.03


F14 200m
Finalheat 16 feb 
Lovisa Nilsson-Edin02Mölndals AIK26.871
Sonia Fors02Sävedalens AIK28.106
Molly Johansson02Falkenbergs IK28.107
Alva Strandberg02IFK Göteborg30.3423

Finalheat 26 feb 
Nike Wäljegård02Ullevi FK27.593
Kajsa Karila02IFK Göteborg27.694
Hedda Tellow02Örgryte IS27.705
Alva Larsson02Mölndals AIK28.6211

Finalheat 36 feb 
Saranda Kryeziu02Larvik Turn &IF28.519
Johanna Wirebro02Motala AIF28.5610
Ida Persson02IK Ymer28.7212
Ebba Follin02Mölndals AIK29.0814

Finalheat 46 feb 
Lisa Holmberg02Lidköpings IS28.498
Jennie Marie Hegelstad02Larvik Turn &IF29.9920
Alicia Nesbeth Carlensberg02Ullevi FK30.0322
Sofie Fleron02Helsingör IF30.8126

Finalheat 56 feb 
Ida Bäckman02Varbergs GIF28.9313
Ellen Törnqvist02Sävedalens AIK29.1115
Josefin Bistedt02Lerum Friidrott29.7117
Elina Lindqvist02Mölndals AIK29.8719

Finalheat 66 feb 
Alma Svanberg02IF Kville27.222
Agnes Dahlberg02Lerum Friidrott30.3725
Siri Jönsson02IFK Göteborg30.8527
Andrea Åberg02Göteborgs KIK32.6628

Finalheat 76 feb 
Live Bund Mathisen02Larvik Turn &IF29.2316
Madelen Lassessen02Larvik Turn &IF29.7818
Martina Olsson02IK Orient30.0221
Ellen Blackenfelt02Kongahälla AIK30.3724


F14 1000m
Final7 feb 
Paulina Wikemar02Mölndals AIK 3:16.41
Alva Strandberg02IFK Göteborg 3:17.70
Maja Ottosson02Mölndals AIK 3:24.34
Ulrika Bredin02Sävedalens AIK 3:29.49
Evelina Österman02Trollhättan FIK 3:30.29


F14 Höjd
7 feb 
Lovisa Nilsson-Edin02Mölndals AIK155
Agnes Dahlberg02Lerum Friidrott152
Saranda Kryeziu02Larvik Turn &IF152
Ebba Engdahl02Trollhättan FIK144
Ebba Follin02Mölndals AIK144
Emilia Lönnqvist02IF Kville140
Tilde, Johansson02Bokenäs IF140
Ebba Gustafsson02Mölndals AIK140
Alva Strandberg02IFK Göteborg131
10 Elin Dejke02Ullevi FK131
11 Hanna Hedin02IK Orient126


F14 Längd
7 feb 
Ida Persson02IK Ymer5,13
Lovisa Nilsson-Edin02Mölndals AIK5,01
Nike Wäljegård02Ullevi FK4,93
Cindy Darrell02Ullevi FK4,86
Alva Larsson02Mölndals AIK4,74
Ebba Engdahl02Trollhättan FIK4,55
Cornelia Flisberg02Ale Friidrottsklubb4,54
Ebba Gustafsson02Mölndals AIK4,48
Tilda Asp02Trollhättan FIK4,31
10 Vera Hulth02Ullevi FK4,28
11 Saranda Kryeziu02Larvik Turn &IF4,20
12 Elin Hallbjörner02Ullevi FK4,16
13 Moa Nilsson02Sävedalens AIK4,12
14 Viktoria Tranälv02Kongahälla AIK4,10   3,89
15 Lisa Hjerpe02IF Kville4,10   3,84
16 Sonya Mårtensson02Mölndals AIK4,05
17 Emilia Lönnqvist02IF Kville3,96
18 Josefin Bistedt02Lerum Friidrott3,94
19 Tilde, Johansson02Bokenäs IF3,92   3,77
20 Johanna Bergström02Mölndals AIK3,92   0,00
21 Astrid Berg02Ullevi FK3,85
22 Elise Svardal02Larvik Turn &IF3,83
23 Ebba Sköld02IF Kville3,78
24 Alice Hennig02Ullevi FK3,72
25 Amanda Eliesersson02Ullevi FK3,46


F14 Kula3.0 kg
6 feb 
Jenny Jonsson02Lidköpings IS11,34
Johanna Wirebro02Motala AIF9,74
Lina Berg02IK Ymer8,93
Agnes Dahlberg02Lerum Friidrott8,33
Josefin Bistedt02Lerum Friidrott8,10
Ebba Follin02Mölndals AIK7,77
Isabel Persson02Angereds IS7,76
Lovisa Nilsson-Edin02Mölndals AIK7,26
Kajsa Karila02IFK Göteborg7,20
10 Alexandra Milusic02Kongahälla AIK7,15
11 Elise Svardal02Larvik Turn &IF6,94
12 Rebecka Björkman02Tingbergs AIS6,58
13 Alicia Nesbeth Carlensberg02Ullevi FK5,34


F13 60m
Försök heat 17 feb 
Elin Stenhammar03Alingsås IF 8.46q
Lovisa Agfors03Ale Friidrottsklubb 9.04q
Alicia Eliasson03Lerum Friidrott 9.07q
Antonia Bozic03Göteborgs KIK 9.17q
Ane Bergsholm03Sem IF 9.64
Wilma Holmén03Mölndals AIK 9.84
Isabelle Frankenberg03Lerum Friidrott 9.97

Försök heat 27 feb 
Felicia Nordahl Vieira03Göteborgs KIK 8.75q
Sandra Åberg03Göteborgs KIK 8.95q
Anna Constantinescu03Göteborgs KIK 9.01q
Anna Olsson03Varbergs GIF 9.12q
Tilda Holmqvist03Ullevi FK 9.49q
Ida Gustafsson03Istrums SK 9.70
Maja Geschwindner03IFK Göteborg 9.79
Anna Goksöyr03Strömstads IF10.38

Försök heat 37 feb 
Ella Fedthusen03Trollhättan FIK 8.71q
Ebba Niklasson03Sävedalens AIK 8.72q
Tova Gisslen03IK Wilske 8.97q
Matilda Thorsson03IF Kville 9.20q
Sara Meland03Sem IF 9.40q
Nicole Dinu03IF Kville 9.50
Kerstin Öhman03Sävedalens AIK 9.61
Felicia Clarelid Magaji03Mölndals AIK10.04

Försök heat 47 feb 
Elin Åberg03Bohus IF 8.91q
Lillan Kilvik03IF Kville 9.02q
Stella Rangmar03Majornas IK 9.86
Embla Lindquist03Ale Friidrottsklubb 9.94
Zoe Odell03IFK Göteborg10.08
Glory Abika03Ullevi FK10.31
Nadine Mujkic03Ullevi FKej start

Finalheat 17 feb 
Elin Stenhammar03Alingsås IF 8.52
Felicia Nordahl Vieira03Göteborgs KIK 8.61
Ella Fedthusen03Trollhättan FIK 8.65
Ebba Niklasson03Sävedalens AIK 8.76
Tova Gisslen03IK Wilske 8.92
Sandra Åberg03Göteborgs KIK 8.95
Elin Åberg03Bohus IF 8.99
Anna Constantinescu03Göteborgs KIK 9.04

Finalheat 27 feb 
Alicia Eliasson03Lerum Friidrott 9.04
Lillan Kilvik03IF Kville 9.09
Lovisa Agfors03Ale Friidrottsklubb 9.14
Matilda Thorsson03IF Kville 9.21
Antonia Bozic03Göteborgs KIK 9.27
Anna Olsson03Varbergs GIF 9.27
Tilda Holmqvist03Ullevi FK 9.46
Sara Meland03Sem IF 9.51


F13 200m
Finalheat 16 feb 
Ida Sjöberg04Mölndals AIK28.581
Felicia Nordahl Vieira03Göteborgs KIK28.772
Annie Berntsson03Brattås CK28.973
Sandra Åberg03Göteborgs KIK29.185

Finalheat 26 feb 
Ebba Niklasson03Sävedalens AIK29.034
Anna Svarfvar03Mölndals AIK29.729
Aicha Koné04Ullevi FK30.1510
Nellie Nygren03Göteborgs KIK30.2511

Finalheat 36 feb 
Ida Genitz03Istrums SK29.577
Lillan Kilvik03IF Kville30.8716
Inez Åsenlund03IFK Göteborg31.4718
Sara Meland03Sem IF31.6619

Finalheat 46 feb 
Alicia Eliasson03Lerum Friidrott29.496
Ida Gustafsson03Istrums SK32.7521
Isabelle Frankenberg03Lerum Friidrott33.4123
Stina Ryding03Stenungsunds FI34.4524

Finalheat 56 feb 
Ella Oddhammar03Ullevi FK30.4912
Anna Olsson03Varbergs GIF30.8715
Tilda Holmqvist03Ullevi FK31.2017
Ane Bergsholm03Sem IF32.8622

Finalheat 66 feb 
Julia Svennblad03Ale Friidrottsklubb29.618
Frida Palmqvist03Mölndals AIK30.5313
Antonia Bozic03Göteborgs KIK30.5314
Ester Berntsson03Stenungsunds FI32.4120


F13 800m
Finalheat 17 feb 
Thea Nilsson03Höörs IS 2:33.911
Sandra Åberg03Göteborgs KIK 2:35.842
Tilda Knauer03Hälle IF 2:37.033
Klara Larsson03Örgryte IS 2:37.914
Sabina Aumo03Hälle IF 2:38.605
Ida Genitz03Istrums SK 2:42.046

Finalheat 27 feb 
Frida Palmqvist03Mölndals AIK 2:45.397
Saga Hagelin03Mölndals AIK 2:45.918
Johanna Svensson03IF Rigor 2:54.459
Ane Bergsholm03Sem IF 3:01.9010
Victoria Dalum03IFK Göteborg 3:06.4511
Sara Meland03Sem IF 3:06.8412


F13 Höjd
7 feb 
Tova Gisslen03IK Wilske145
Frida Eriksson Jerkhag03IF Rigor141
Elin Åberg03Bohus IF133
Maja Nilsson03Varbergs GIF133
Lovisa Agfors03Ale Friidrottsklubb133
Olivia Bissette03Mölndals AIK128
Elin Pettersson03IFK Göteborg128
Antonia Bozic03Göteborgs KIK128
Felicia Nordahl Vieira03Göteborgs KIK128
10 Linnea Persson03Ale Friidrottsklubb128
10 Irma Törngård03Hälle IF128
12 Ida Gustafsson03Istrums SK123
13 Anna Olsson03Varbergs GIF118
14 Sara Meland03Sem IF118
15 Ane Bergsholm03Sem IF112


F13 Stav
7 feb 
Alicia Hallner03Lerum Friidrott210
Sarah Berkling04Lerum Friidrott210


F13 Längdzon
7 feb 
Moa Sellman03Mölndals AIK4,86
Anna Constantinescu03Göteborgs KIK4,77
Emilia Qvicklund03Strömstads IF4,74
Tova Gisslen03IK Wilske4,68
Elin Stenhammar03Alingsås IF4,58
Ebba Niklasson03Sävedalens AIK4,48
Elin Pettersson03IFK Göteborg4,47
Ida Genitz03Istrums SK4,42
Sandra Åberg03Göteborgs KIK4,32
10 Lillan Kilvik03IF Kville4,31
11 Ella Fedthusen03Trollhättan FIK4,30
12 Alicia Eliasson03Lerum Friidrott4,25
13 Felicia Nordahl Vieira03Göteborgs KIK4,23
14 Anna Olsson03Varbergs GIF4,17
15 Alva Bengtström03Örgryte IS4,15
16 Lovisa Agfors03Ale Friidrottsklubb4,09
17 Stella Rangmar03Majornas IK4,02
18 Frida Eriksson Jerkhag03IF Rigor4,01
19 Elin Åberg03Bohus IF4,00
20 Matilda Thorsson03IF Kville3,98
21 Anna Duvemar03Göteborgs KIK3,89
22 Maja Geschwindner03IFK Göteborg3,86
23 Ane Bergsholm03Sem IF3,76
24 Nicole Dinu03IF Kville3,74
25 Embla Lindquist03Ale Friidrottsklubb3,71
26 Ida Gustafsson03Istrums SK3,68
27 Victoria Dalum03IFK Göteborg3,67
28 Sara Meland03Sem IF3,52
29 Johanna Svensson03IF Rigor3,51
30 Felicia Clarelid Magaji03Mölndals AIK3,36   3,29
31 Nadine Mujkic03Ullevi FK3,36   3,24
32 Zoe Odell03IFK Göteborg3,28
33 Isabelle Frankenberg03Lerum Friidrott3,20
34 Anna Goksöyr03Strömstads IF2,27


F13 Trestegzon
6 feb 
Annie Berntsson03Brattås CK10,30
Eleonora Alinder03Mölndals AIK9,56
Alicia Eliasson03Lerum Friidrott9,38
Nellie Nygren03Göteborgs KIK9,29
Elsa Törnvall03Mölndals AIK9,27
Aicha Koné04Ullevi FK9,18
Sandra Åberg03Göteborgs KIK9,12
Ida Genitz03Istrums SK8,82
Lillan Kilvik03IF Kville8,80
10 Anna Svarfvar03Mölndals AIK8,78
11 Antonia Bozic03Göteborgs KIK8,45
12 Tilly Backman03Örgryte IS8,03
13 Linn Johansson03Örgryte IS8,00
Sofia Olsson04IF RigorX
Elin Pettersson03IFK GöteborgX


F13 Kula2.0 kg
6 feb 
Emilia Qvicklund03Strömstads IF11,81
Linnea Persson03Ale Friidrottsklubb11,22
Olivia Bissette03Mölndals AIK10,40
Jonna Kronander03IK Ymer9,61
Anna Olsson03Varbergs GIF9,46
Emilia Hejde03Lerum Friidrott9,41
Nicole Dinu03IF Kville8,62
Sara Meland03Sem IF8,08
Elsa Törnvall03Mölndals AIK8,03
10 Stella Rangmar03Majornas IK7,44
11 Elin Pettersson03IFK Göteborg7,43
12 Lillan Kilvik03IF Kville7,28
13 Ester Berntsson03Stenungsunds FI7,15
14 Ane Bergsholm03Sem IF7,01
15 Stina Ryding03Stenungsunds FI6,87


F12 60m
Finalheat 17 feb 
Sissel Eliasson04Alingsås IF 8.721
Ida Sjöberg04Mölndals AIK 8.732
Wilma Garplid04Mölndals AIK 8.876
Gabriella Milusic04Kongahälla AIK 9.098
Saga Provci04IFK Göteborg 9.4916
Alice Karlsson04IFK Göteborg 9.5919
Siri Pellmé04Stenungsunds FI 9.7422

Finalheat 27 feb 
Ebba Andersson04Mölndals AIK 9.3310
Emilia Åström04Mölndals AIK 9.3712
Isabel Lessmark04IFK Göteborg 9.9528
Ida Magnusson04IFK Göteborg 9.9629
Ida Pappila04IF Kville 9.9830
Siri Rahm04IF Kville10.1733
Linn Magnusson04IF Kville10.7039

Finalheat 37 feb 
Ella Högberg04Mölndals AIK 8.844
Frida Pettersson04Mölndals AIK 9.5418
Alma Flemsjö04Majornas IK 9.7924
Tyra Rydén04IFK Göteborg 9.8325
Tua Brann-Widén04Ullevi FK10.1632
Rebecka Vindare04Majornas IK10.4736
Ann Höglund04Mölndals AIK11.0540

Finalheat 47 feb 
Ella Borg04Mölndals AIK 8.937
Tilda Wahlén04Mölndals AIK 9.239
Ingrid Ronge04IF Rigor 9.3511
Amanda Magnusson04Majornas IK 9.4615
Felicia Fredriksson04Majornas IK 9.7823
Amanda Ehrnborg04Mölndals AIK10.4335
Emma Andblad04Mölndals AIK10.4937

Finalheat 57 feb 
Elin Molinder04Mölndals AIK 8.763
Jessica Okpaleke04Ullevi FK 9.4213
Emelie Brattberg04Mölndals AIK 9.7421
Ellen Widengren04Göteborgs KIK 9.8826
Ebba Francois04Örgryte IS 9.9831
Elin Helamb04IFK Göteborg10.4034
Olivia Reis04Örgryte IS10.6638

Finalheat 67 feb 
Aicha Koné04Ullevi FK 8.875
Tyra Wikestam04Örgryte IS 9.4514
Alice Hell04Tingbergs AIS 9.5217
Sarah Berkling04Lerum Friidrott 9.6020
Agnes Hallbjörner04Ullevi FK 9.8827
Matilda Drakenås04Örgryte ISej start-
Mamona Haile04Ullevi FKej start-


F12 600m
Finalheat 17 feb 
Ida Sjöberg04Mölndals AIK 1:54.011
Tilda Mjörnell04Ullevi FK 2:00.393
Amanda Magnusson04Majornas IK 2:02.894
Agnes Hallbjörner04Ullevi FK 2:06.216
Hilda Törngård04Hälle IF 2:07.077
Saga Provci04IFK Göteborg 2:07.478
Alice Karlsson04IFK Göteborg 2:07.749
Felicia Fredriksson04Majornas IK 2:08.0710

Finalheat 27 feb 
Alice Hell04Tingbergs AIS 2:00.252
Tilda Wahlén04Mölndals AIK 2:05.285
Siri Rahm04IF Kville 2:14.3012
Ida Pappila04IF Kville 2:15.5113
Maja Ek04Mölndals AIK 2:15.8214
Alicia Jisbrant04Örgryte ISej start-
Matilda Drakenås04Örgryte ISej start-
Sofia Wallin04Varbergs GIFej start-
Ingrid Ronge04IF Rigorej start-


F12 Höjd
7 feb 
Sofia Wallin04Varbergs GIF140
Ida Engelbrektsson04Alingsås IF140
Ingrid Ronge04IF Rigor136
Stina Larsson04IK Wilske136
Tyra Rydén04IFK Göteborg132
Alice Hell04Tingbergs AIS127
Wilma Garplid04Mölndals AIK127
Ebba Andersson04Mölndals AIK127
Elin Molinder04Mölndals AIK127
Ida Härsjö04Stenungsunds FI127
11 Alma Flemsjö04Majornas IK122
12 Frida Pettersson04Mölndals AIK122
13 Felicia Fredriksson04Majornas IK122
14 Emma Andblad04Mölndals AIK122
15 Linn Magnusson04IF Kville117
16 Rebecka Vindare04Majornas IK117
17 Isabel Lessmark04IFK Göteborg112
Alice Karlsson04IFK Göteborg


F12 Längdzon
7 feb 
Sofia Wallin04Varbergs GIF4,75
Gabriella Milusic04Kongahälla AIK4,66
Wilma Garplid04Mölndals AIK4,57
Aicha Koné04Ullevi FK4,49
Ella Högberg04Mölndals AIK4,47
Ella Borg04Mölndals AIK4,37
Ebba Andersson04Mölndals AIK4,28
Sarah Berkling04Lerum Friidrott4,20
Alma Flemsjö04Majornas IK4,16   4,12
10 Ingrid Ronge04IF Rigor4,16   4,00
11 Sofia Johansson04Mölndals AIK4,14   4,08
12 Elin Molinder04Mölndals AIK4,14   4,05
13 Stina Larsson04IK Wilske4,02
14 Alice Karlsson04IFK Göteborg3,98
15 Siri Pellmé04Stenungsunds FI3,97
16 Amanda Magnusson04Majornas IK3,89
17 Ida Pappila04IF Kville3,88
18 Felicia Fredriksson04Majornas IK3,84   3,76 3,73
19 Emilia Åström04Mölndals AIK3,84   3,76 -
20 Ida Engelbrektsson04Alingsås IF3,84   3,60
21 Ida Magnusson04IFK Göteborg3,82
22 Saga Provci04IFK Göteborg3,81   3,77 3,76
23 Vera Gunnarsson04Mölndals AIK3,81   3,77 3,66
24 Ellen Widengren04Göteborgs KIK3,76   3,75
25 Tilda Mjörnell04Ullevi FK3,76   3,70
26 Jennifer Willén04Mölndals AIK3,75
27 Ida Härsjö04Stenungsunds FI3,70
28 Siri Rahm04IF Kville3,68
29 Tilda Wahlén04Mölndals AIK3,65
30 Isabel Lessmark04IFK Göteborg3,60
31 Tyra Wikestam04Örgryte IS3,58
32 Emelie Brattberg04Mölndals AIK3,56   3,56
33 Tyra Rydén04IFK Göteborg3,56   3,50
34 Tua Brann-Widén04Ullevi FK3,50
35 Linn Magnusson04IF Kville3,46
36 Amanda Ehrnborg04Mölndals AIK3,35
37 Rebecka Vindare04Majornas IK3,34
38 Maja Ek04Mölndals AIK3,20
39 Ebba Francois04Örgryte IS3,16
40 Olivia Reis04Örgryte IS2,78


F12 Kula2.0 kg
7 feb 
Emilia Wernerliv04Tingbergs AIS10,64
Gabriella Milusic04Kongahälla AIK10,44
Frida Pettersson04Mölndals AIK8,34
Sarah Berkling04Lerum Friidrott8,25
Emilia Åström04Mölndals AIK8,05
Sofia Johansson04Mölndals AIK7,97
Alma Flemsjö04Majornas IK7,16
Jennifer Willén04Mölndals AIK7,15   6,90
Tyra Rydén04IFK Göteborg7,15   6,88
10 Isabel Lessmark04IFK Göteborg6,60
11 Josefine Voeler05IF Rigor6,16   5,37
12 Vera Gunnarsson04Mölndals AIK6,16   6,00
13 Elin Helamb04IFK Göteborg5,85
14 Maja Ek04Mölndals AIK5,68
15 Ida Härsjö04Stenungsunds FI5,54


F11 60m
Finalheat 17 feb 
Isabella Petrusic05IFK Göteborg 9.405
Filippa Olander05IF Rigor 9.577
Tova Gustafsson05Istrums SK 9.598
Paulina Hultberg05Alingsås IF 9.7012
Elna Wester05Örgryte IS 9.9218
Meja Gullberg05Sävedalens AIK10.0019
Nellie Skantze05IFK Göteborgej start-

Finalheat 27 feb 
Moa Bertilsson05IFK Göteborg 9.171
Cornelia Andersson05Mölndals AIK 9.6710
Linnéa Rutgersson05Kongahälla AIK 9.8315
Josefine Jonason05Kongahälla AIK 9.8717
Vera Kindmark05IFK Göteborg10.2425
Ella Olsson05Kongahälla AIK10.3126
Andina Klouman05Alingsås IF10.3627

Finalheat 37 feb 
Ivana Pekic05IFK Göteborg 9.172
Tyra Zettergren05Göteborgs KIK 9.203
Linn Ask05Bokenäs IF 9.6911
Majken Sommar05Mölndals AIK 9.8416
Tilda Lundin05IF Rigor10.1122
Rebecka Durell05Mölndals AIK11.3730

Finalheat 47 feb 
Elin Halldin05Stenungsunds FI 9.649
Mariam Abouzarad05Majornas IK 9.7813
Alicia Stolpe05Sävedalens AIK10.2224
Lisa Lapidus05Sävedalens AIK10.6428
Josefine Voeler05IF Rigor10.9929
Alice Brandt05Sävedalens AIK13.3831

Finalheat 57 feb 
Helmi Hjortbäck05Sävedalens AIK 9.324
Noortje Thien Berglin05Sävedalens AIK 9.466
Jolina Nyfeldt05IK Ymer 9.8114
Nellie Eriksson05Örgryte IS10.0120
Maud de Coninck05Sävedalens AIK10.0721
Matlida Lundberg05Mölndals AIK10.1323


F11 600m
Finalheat 17 feb 
Maud de Coninck05Sävedalens AIK 1:53.181
Tyra Zettergren05Göteborgs KIK 2:00.022
Paulina Hultberg05Alingsås IF 2:00.843
Elna Wester05Örgryte IS 2:06.537
Agnes Thundal05IFK Göteborg 2:08.818
Cornelia Andersson05Mölndals AIK 2:10.8511
Jonna Säwström05IFK Göteborg 2:16.9913
Mariam Abouzarad05Majornas IKbröt-
Vanessa Jannesson05Göteborgs KIKej start-

Finalheat 27 feb 
Tova Gustafsson05Istrums SK 2:01.554
Nicole Tiourine05Sävedalens AIK 2:04.435
Matlida Lundberg05Mölndals AIK 2:05.656
Noortje Thien Berglin05Sävedalens AIK 2:09.119
Alicia Stolpe05Sävedalens AIK 2:09.6310
Tilde Svensson05IF Rigor 2:14.7612
Elin Andersson Almén05Strömstads IF 2:19.2114
Helmi Hjortbäck05Sävedalens AIKej start-


F11 Höjd
7 feb 
Tova Gustafsson05Istrums SK122
Elin Halldin05Stenungsunds FI122
Isabella Petrusic05IFK Göteborg122
Majken Sommar05Mölndals AIK122
Cornelia Andersson05Mölndals AIK122
Ivana Pekic05IFK Göteborg117
Tilda Lundin05IF Rigor117
Helmi Hjortbäck05Sävedalens AIK117
Nellie Eriksson05Örgryte IS112
10 Agnes Thundal05IFK Göteborg112
11 Noortje Thien Berglin05Sävedalens AIK112
12 Tilde Svensson05IF Rigor112
13 Matlida Lundberg05Mölndals AIK106
13 Sara Johansson05Mölndals AIK106
15 Ella Olsson05Kongahälla AIK100
15 Lisa Lapidus05Sävedalens AIK100
17 Filippa Olander05IF Rigor100
18 Rebecka Durell05Mölndals AIK100
19 Alicia Stolpe05Sävedalens AIK100
20 Jonna Säwström05IFK Göteborg94
21 Josefine Voeler05IF Rigor94
22 Nicole Tiourine05Sävedalens AIK86
23 Alice Brandt05Sävedalens AIK86


F11 Längdzon
7 feb 
Ivana Pekic05IFK Göteborg4,21
Paulina Hultberg05Alingsås IF3,92
Noortje Thien Berglin05Sävedalens AIK3,88
Isabella Petrusic05IFK Göteborg3,83
Linn Ask05Bokenäs IF3,77
Maud de Coninck05Sävedalens AIK3,72   3,71
Helmi Hjortbäck05Sävedalens AIK3,72   3,67
Elin Halldin05Stenungsunds FI3,70
Tyra Zettergren05Göteborgs KIK3,69
10 Jolina Nyfeldt05IK Ymer3,68
10 Josefine Jonason05Kongahälla AIK3,68
12 Matlida Lundberg05Mölndals AIK3,63
13 Majken Sommar05Mölndals AIK3,62
14 Cornelia Andersson05Mölndals AIK3,61
15 Elna Wester05Örgryte IS3,59
16 Filippa Olander05IF Rigor3,57
17 Jonna Säwström05IFK Göteborg3,55
18 Meja Gullberg05Sävedalens AIK3,52
19 Tilda Lundin05IF Rigor3,49
20 Linnéa Rutgersson05Kongahälla AIK3,41
21 Alicia Stolpe05Sävedalens AIK3,39
22 Andina Klouman05Alingsås IF3,36
23 Vera Kindmark05IFK Göteborg3,28
24 Ella Olsson05Kongahälla AIK3,19
25 Sara Johansson05Mölndals AIK3,15
26 Lisa Lapidus05Sävedalens AIK3,11
27 Elin Andersson Almén05Strömstads IF2,92
28 Rebecka Durell05Mölndals AIK2,70
29 Alice Brandt05Sävedalens AIK2,28



© Track & Field, Christer Falk