RESULTAT mellan 11 jun och 12 jun
Sävedalsspelen 2016-06-11/12
Slottsskogsvallen, Göteborg
Sävedalens AIK
Uppdaterad: 2016-06-13 22:06
Resultatlänk lördag  söndag  samlad lista   


 
M 100m
Försök heat 1-0,311 jun Qualisys Photofinish 
Linus Andersson98SWEAlingsås IF11.43q
Andreas Norström92SWEUllevi FK11.62q
Michael Skalenius90SWEIF Kville11.66q
Joakim Bäckman96SWEVarbergs GIF12.04q
Tobias Larsson98SWEÖrgryte IS12.64
Jan-Arne Sagdahl50SWEUllevi FK17.40

Försök heat 21,411 jun Qualisys Photofinish 
Alexander Lesser93SWEUllevi FK10.87q
Isak Adam98SWEUllevi FK11.10q
Josef Åberg91SWEHälle IF11.51q
Hassan Noureddine96SWEIFK Halmstad11.92q
Viktor Johansson97SWEUllevi FK12.13

Final1,011 jun Qualisys Photofinish 
Alexander Lesser93SWEUllevi FK10.66
Isak Adam98SWEUllevi FK11.06
Linus Andersson98SWEAlingsås IF11.18
Michael Skalenius90SWEIF Kville11.57
Andreas Norström92SWEUllevi FK11.57
Josef Åberg91SWEHälle IF11.70
Hassan Noureddine96SWEIFK Halmstad11.93
Joakim Bäckman96SWEVarbergs GIFej start


M 200m
Finalheat 12,012 jun Qualisys Photofinish 
Alexander Lesser93SWEUllevi FK21.771Rek.
Chidozie Abika97SWEIF Kville22.742
Filip Wendelin96SWEMölndals AIK22.973
Samuel Wiik98SWEÖrgryte IS23.014
Robin Jacobsson98SWEUllevi FK23.086
Elias Martinsson97SWEBrattås CK23.508
Johan Lamm98SWEMölndals AIK23.9410

Finalheat 20,512 jun Qualisys Photofinish 
Isak Adam98SWEUllevi FK23.025
Andreas Norström92SWEUllevi FK23.487
Omar Soran84SWEAngereds IS23.549
Dominik Widmann93SWEUllevi FK23.9911
Robin Noping96SWEIF Kville25.6312
Martin Halvarsson84SWEIK Ymer27.2613


M 400m
Final12 jun Qualisys Photofinish 
Emil Lyrberg93SWEUllevi FK50.39
Victor Kipchirchir Kebenei88KENKenya51.06
Isac Larsson97SWESävedalens AIK51.61
Michael Skalenius90SWEIF Kville52.45
Tobias Karlsson95SWESävedalens AIK53.42
Martin Halvarsson84SWEIK Ymer60.85


M 800m
Final11 jun 
Benjamin Åberg95SWEHälle IF 1:56.45
Johan Lamm98SWEMölndals AIK 1:57.34
Alexander Waerme97SWEUllevi FK 2:00.04
Emil Magnusson98SWEHälle IF 2:01.31
Daniel Bucht96SWESävedalens AIK 2:03.69
Jonatan Skagerberg00SWELerum Friidrott 2:06.44P17 1:a
Mikkel Knif82NORLarvik Turn &IF 2:10.68
Ahmed Roobles99SWESävedalens AIK 2:16.78P17 2:a
Tobias Karlsson95SWESävedalens AIKej start


M 5000m
Final12 jun 
Hampus Börjesson94SWEUllevi FK14:58.138:59.10
Alexander Nilsson95SWEMölndals AIK15:20.119:03.89
Miguel Madureira Palm98SWEMölndals AIK15:25.159:16.16
Robert Alexandersson90SWEHälle IF15:35.909:15.86
Nuray Yassin81SWEUllevi FK15:52.449:24.69
Sebastian Nilsson98SWEMölndals AIK15:59.839:39.16
Mikkel Knif82NORLarvik Turn &IF16:05.469:33.88
Eric Källman00SWEIK Ymer9:29.72P17 3000 2
Markus Hjält99SWEMölndals AIK9:29.25P17 3000 1
Linus Nilssen00SWEIF Hagen FIK9:32.52P17 3000 3
Daniel Bucht96SWESävedalens AIKbrötpace
Martin Halvarsson84SWEIK Ymerbröt10:59.57


M Häck 400m91 cm
Final11 jun 
Samuel Wiik98SWEÖrgryte IS55.47
Daniel Skatt91SWEÖrgryte IS58.40


M Höjd
11 jun 
Simon Larsson98SWEIK Ymer203
Andreas Carlsson95SWEIK Ymer196
Karl-Ludvig Patriksson98SWEHälle IF193
Robin Jacobsson98SWEUllevi FK190
Ingvar Jonsson26SWEGIF ManhemX


M Stav
11 jun 
Andreas Carlsson95SWEIK Ymer480
Emil Östergren98SWEIFK Växjö410
Erik Hagström73SWEIF Kville400
Robin Jacobsson98SWEUllevi FK360


M Längd
12 jun 
Simon Larsson98SWEIK Ymer6,31-1,9
Richard Heikkilä98SWEMölndals AIK6,29-1,4
Dominik Widmann93SWEUllevi FK6,20-1,8
Erik Hagström73SWEIF Kville5,65-1,4


M Tresteg
12 jun 
Artur Engström96SWEÖrgryte IS14,62-0,7
Erik Olsson89SWEÖrgryte IS14,59-1,5
Tobias Larsson98SWEÖrgryte IS14,01-2,5
Carl Bengtström00SWEÖrgryte IS13,400,0
Samuel Wiik98SWEÖrgryte IS13,37-0,5
Markus Lundborg99SWEUllevi FK13,25-0,6
Tobias Carlryd00SWEÖrgryte IS12,87-1,1
Linus Bertilsson99SWEÖrgryte IS12,47-0,4


M Kula7.26 kg
12 jun 
Torbjörn Julin89SWEUllevi FK11,91


M Diskus2.0 kg
11 jun 
Gustav Liberg95SWEUllevi FK49,60
Nils Christensen89DENDybvad IK33,13
Ingvar Jonsson26SWEGIF Manhem12,91


M Spjut800 g
12 jun 
Jonathan Harley93SWERydö ASK66,93
Erik Liberg93SWEUllevi FK47,38
Nils Christensen89DENDybvad IK46,89
Viktor Johansson97SWEUllevi FK42,95
Jonas Rajaniemi98SWEUllevi FK32,20


P19 Diskus1.75 kg
11 jun 
Viktor Johansson97SWEUllevi FK24,84


P17 100m
Försök heat 13,711 jun Qualisys Photofinish 
Alexander Andreasson99SWEÖrgryte IS11.22q
Merveil Eyakola99SWEFalkenbergs IK11.46q
Anton Bengtsson99SWEUllevi FK11.48q
Otto Hammarström99SWEÖrgryte IS11.76
Aron Ladestam00SWEIFK Göteborg11.87
Ludvig Jönsson00SWEIFK Växjö11.95

Försök heat 21,811 jun Qualisys Photofinish 
Isak Kristensen00SWEUllevi FK11.42q
Truls Solli-Larsson99SWEUllevi FK11.47q
Marcus Lidman99SWEHälle IF11.54q
Simon Hultén00SWESävedalens AIK11.65
Anton Andersson00SWEVarbergs GIF12.10
Samuel Andreasson99SWEIFK Göteborg12.15

Försök heat 31,811 jun Qualisys Photofinish 
Daniel Johansson99SWEUllevi FK11.38q
Albin Månsson99SWEIFK Växjö11.62q
Glody Ngoma00SWEIFK Göteborg11.78
Linus Bertilsson99SWEÖrgryte IS11.96
Samuel Lestander00SWEIFK Göteborg12.19
Conrad Olsson00SWEMölndals AIK12.33

Final1,811 jun Qualisys Photofinish 
Alexander Andreasson99SWEÖrgryte IS11.25
Albin Månsson99SWEIFK Växjö11.58
Marcus Lidman99SWEHälle IF11.65
Daniel Johansson99SWEUllevi FKej start
Truls Solli-Larsson99SWEUllevi FKej start
Isak Kristensen00SWEUllevi FKej start
Anton Bengtsson99SWEUllevi FKej start
Merveil Eyakola99SWEFalkenbergs IKej start

Extralopp2,511 jun 
Daniel Johansson99SWEUllevi FK11.30
Isak Kristensen00SWEUllevi FK11.36
Anton Bengtsson99SWEUllevi FK11.46
Truls Solli-Larsson99SWEUllevi FK11.61
Merveil Eyakola99SWEFalkenbergs IK11.64


P17 200m
Finalheat 11,612 jun Qualisys Photofinish 
Carl Bengtström00SWEÖrgryte IS22.201Rek.
Anton Bengtsson99SWEUllevi FK22.992
Daniel Johansson99SWEUllevi FK23.033
Alexander Andreasson99SWEÖrgryte IS23.044
Isak Kristensen00SWEUllevi FK23.105
Truls Solli-Larsson99SWEUllevi FK23.256
Viggo Hahnsson99SWEÖrgryte ISej start-

Finalheat 2-0,312 jun Qualisys Photofinish 
Bimo Soenarso01SWEMalmö AI23.377
Simon Hultén00SWESävedalens AIK23.898
Otto Hammarström99SWEÖrgryte IS23.999
Rickard Kilborn99SWEHälle IF24.1210
Lucas Bolin01SWEIK Bergaström24.2011
Glody Ngoma00SWEIFK Göteborg24.2512
Christoffer Wockats00SWEIF Kvilleej tid13


P17 Häck 110m91 cm
Final4,111 jun Qualisys Photofinish 
Elias Martinsson97SWEBrattås CK14.18P19 100cm
Robin Gustafsson99SWEBrattås CK14.29p17 1:a
Markus Lundborg99SWEUllevi FK15.72p17 2:a
Felix Larsen Nilsson00SWEÖrgryte IS16.21p17 3:a
Olof Ryberg00SWEÖrgryte IS17.17p17 4:a


P17 Häck 300m84 cm
Final11 jun 
Carl Bengtström00SWEÖrgryte IS37.81
Daniel Johansson99SWEUllevi FK39.43
Viggo Hahnsson99SWEÖrgryte IS40.61
Anton Bengtsson99SWEUllevi FK41.00
Felix Larsen Nilsson00SWEÖrgryte IS42.80
Jonathan Borg99SWETrollhättan FIK45.09


P17 Höjd
11 jun 
Simon Wiklund99SWEIK Wilske200
Jona Askelund00SWEMölndals AIK175
Olof Ryberg00SWEÖrgryte IS160


P17 Stav
11 jun 
Filip Anell99SWEIK Ymer400
William Rydin00SWEUllevi FK380


P17 400m
Final12 jun Qualisys Photofinish 
Johan Carlsson99SWETrollhättan FIK52.44Rek.
Eric Källman00SWEIK Ymer53.57
Samuel Wollert99SWEAlingsås IF53.82
Jonatan Skagerberg00SWELerum Friidrott54.81
Albin Hedén01SWEKFUM Arvika55.14
Albin Thunberg00SWESävedalens AIK56.89
Kim Holmgren99SWEIFK Göteborg57.59
Christoffer Wockats00SWEIF Kville59.25


P17 Längd
12 jun 
Ludvig Brorsson00SWEFalköpings FIK6,530,0
Albin Månsson99SWEIFK Växjö6,50-0,9
Marcus Lidman99SWEHälle IF6,47-1,5
Daniel Johansson99SWEUllevi FK6,26-1,2
Erik Andersson99SWESävedalens AIK6,22-1,0   6,22 -1,8
Samuel Lestander00SWEIFK Göteborg6,22-1,8   6,17 -0,3
Otto Hammarström99SWEÖrgryte IS5,98-2,2
Ludvig Jönsson00SWEIFK Växjö5,69-1,5
Felix Larsen Nilsson00SWEÖrgryte IS5,41-0,8


P17 Kula5.0 kg
12 jun 
August Bergstrand99SWEUllevi FK15,31
Simon Lanngren00SWESävedalens AIK13,12
Emil Wennberg99SWEMölndals AIK11,62
Daniel Johansson99SWEUllevi FK11,13
Isak Kristensen00SWEUllevi FK10,48
Hampus Borgemyr00SWETrollhättan FIK10,17
Filip Linnér00SWEIFK Göteborg9,20


P17 Diskus1.5 kg
11 jun 
Simon Lanngren00SWESävedalens AIK38,07
Olof Ryberg00SWEÖrgryte IS29,77
Emil Wennberg99SWEMölndals AIK29,33


P17 Spjut700 g
12 jun 
Gustav Liljeblad99SWEMölndals AIK59,92
Jonathan Bengtsson00SWEMölndals AIK42,62
Hampus Borgemyr00SWETrollhättan FIK41,65
Kim Holmgren99SWEIFK Göteborg40,99
Jona Askelund00SWEMölndals AIK34,14
Simon Lanngren00SWESävedalens AIK33,80
Felix Larsen Nilsson00SWEÖrgryte IS32,08


P15 80m
Försök heat 10,611 jun Qualisys Photofinish 
Bimo Soenarso01SWEMalmö AI 9.12q
Arvid Mägi Theorin01SWEIF Kville 9.79q
Oskar Weidenholm01SWEMölndals AIK10.10q
Dohter Elliot01SWEMölndals AIK10.14q
Mikkel Johst01DENDybvad IK10.35
Tom Berensson01SWEIF Kville10.46
Melker Manne01SWEUllevi FK10.61
Gabriel Hermansson01SWELerum Friidrott12.14
Erik Rolfö01SWEÖrgryte ISej start

Försök heat 22,211 jun Qualisys Photofinish 
Favour Chidison01SWEUllevi FK 9.55q
Lucas Bolin01SWEIK Bergaström 9.66q
William Sander01SWEMölndals AIK10.12q
Melvin Johansson01SWEIF Kville10.23q
Hampus Helamb01SWEUllevi FK10.44
Ahmad Gozlan01SWEFalkenbergs IK10.53
Johan Sjöström01SWEVarbergs GIF10.59
Erik Buiten01SWEIF Kville10.78

Final3,711 jun Qualisys Photofinish 
Bimo Soenarso01SWEMalmö AI 8.96
Lucas Bolin01SWEIK Bergaström 9.41
Favour Chidison01SWEUllevi FK 9.50
Arvid Mägi Theorin01SWEIF Kville 9.87
Dohter Elliot01SWEMölndals AIK10.06
William Sander01SWEMölndals AIK10.07
Oskar Weidenholm01SWEMölndals AIK10.13
Melvin Johansson01SWEIF Kville10.27


P15 300m
Final12 jun Qualisys Photofinish 
Arvid Mägi Theorin01SWEIF Kville38.41
Josef Wallenlind01SWEMölndals AIK38.98
Jesper Larsson01SWEUllevi FK39.46
Tobias Ryden01SWEIF Kville41.94
Erik Pålsson01SWEIFK Göteborg41.98
Erik Buiten01SWEIF Kville43.34


P15 800m
Final11 jun 
Naasir Dayah Ahmed01SWETrollhättan FIK 2:07.34P15 1:a
Tom Berensson01SWEIF Kville 2:10.73P15 2:a
Erik Guander02SWESävedalens AIK 2:13.11P14 1:a
Axel Persson02SWEIF Rigor 2:17.34P14 2:a
Victor Wahlgren02SWEMölndals AIK 2:22.95P14 3:a
Christian Bundgaard02DENDybvad IK 2:31.31P14 4:a
Noa Escobar Särnbratt02SWESävedalens AIK 2:32.01P14 5:a
Melvin Johansson01SWEIF Kvilleej start


P15 2000m
Final12 jun 
Alexander Bucht01SWESävedalens AIK 6:01.31P15 1:a
Erik Albin02SWEIS Göta 6:32.15P14 1:a
Victor Wahlgren02SWEMölndals AIK 6:32.36P14 2:a
Ville Larsson02SWESävedalens AIK 6:32.62P14 3:a
Tobias Ryden01SWEIF Kville 7:22.19P15 2:a
Oscar Wall Jungbjer02SWEMölndals AIK 7:25.55P14 4:a
Noa Escobar Särnbratt02SWESävedalens AIK 7:27.85P14 5:a
Simon Hansson02SWEIF Rigorej startP14


P15 Häck 80m84 cm
Final4,011 jun Qualisys Photofinish 
Albin Hedén01SWEKFUM Arvika12.08
Erik Buiten01SWEIF Kville13.04
Philip Ryding01SWEIF Kvillebröt

Extralopp1,411 jun Qualisys Photofinish 
Albin Hedén01SWEKFUM Arvika11.74
Philip Ryding01SWEIF Kville12.28
Erik Buiten01SWEIF Kville12.71


P15 Häck 300m76 cm
Finalheat 111 jun 
Vilmer Elovsson02SWEMölndals AIK41.221
Albin Hedén01SWEKFUM Arvika41.862
Jesper Larsson01SWEUllevi FK44.344
Melker Manne01SWEUllevi FK46.686
Anton Laanep02SWESävedalens AIK48.788

Finalheat 211 jun 
William Sander01SWEMölndals AIK42.233
Philip Ryding01SWEIF Kville45.425
Jesper Nordström02SWEIF Kville47.027
Markus Nordlund01SWEMölndals AIK49.659
Herman Forsberg02SWEUllevi FKbröt-


P15 Höjd
12 jun 
Sören Pauli01SWEUllevi FK168
Mikkel Johst01DENDybvad IK165
Melker Manne01SWEUllevi FK165
Philip Ryding01SWEIF Kville165
Erik Buiten01SWEIF Kville140


P15 Stav
11 jun 
Arvid Mägi Theorin01SWEIF Kville340
Oliver Edman-Chrantz01SWEÖrgryte IS320
Nils Jensen01SWESävedalens AIK300


P15 Längd
11 jun 
Favour Chidison01SWEUllevi FK6,073,4   6,04 1,4
Erik Rolfö01SWEÖrgryte IS6,050,8
Simon Jonängen01SWEKFUM Arvika5,953,1   5,90 1,6
Oskar Weidenholm01SWEMölndals AIK5,823,5   5,75 2,0
Bimo Soenarso01SWEMalmö AI5,781,0
Isak Hejdenberg01SWEÖrgryte IS5,641,6
Melker Manne01SWEUllevi FK4,742,7   4,73 1,4
Markus Nordlund01SWEMölndals AIK4,731,4
Jesper Storberg01SWEMölndals AIK3,632,0
10 Gabriel Hermansson01SWELerum Friidrott2,962,3   2,67 2,0


P15 Tresteg
12 jun 
Oskar Weidenholm01SWEMölndals AIK11,990,0
Markus Nordlund01SWEMölndals AIK10,201,6
Jesper Storberg01SWEMölndals AIK8,370,2


P15 Kula4.0 kg
12 jun 
Arvid Mägi Theorin01SWEIF Kville15,78Rek.
William Lanndalen01SWEIK Ymer12,65
Johannes Olsson01SWEHälle IF12,34
Hampus Helamb01SWEUllevi FK11,04
Gabriel Hermansson01SWELerum Friidrott7,94


P15 Diskus1.0 kg
11 jun 
Arvid Mägi Theorin01SWEIF Kville45,22
Mikkel Johst01DENDybvad IK35,25
William Lanndalen01SWEIK Ymer34,01
Favour Chidison01SWEUllevi FK33,79
Lucas Bolin01SWEIK Bergaström25,69
Gabriel Hermansson01SWELerum Friidrott23,47


P15 Spjut600 g
12 jun 
William Lanndalen01SWEIK Ymer44,55
Bimo Soenarso01SWEMalmö AI35,30
Lucas Bolin01SWEIK Bergaström33,02


P14 80m
Försök heat 11,311 jun Qualisys Photofinish 
Vilmer Elovsson02SWEMölndals AIK 9.72q
Joel Priore02SWELerum Friidrott 9.76q
Richie Leong02SWEUllevi FK10.19q
Marcus Blixt02SWEMölndals AIK10.32
Jesper Hermansson02SWEMölndals AIK10.64
Jesper Nordström02SWEIF Kville10.99
Christian Bundgaard02DENDybvad IK11.30
Miran Salih02SWEUllevi FK11.35

Försök heat 23,711 jun Qualisys Photofinish 
Edvin Assarsson04SWEEslövs AI10.00q
Marcel Schweikart02SWEMölndals AIK10.09q
Emil Turunen02SWEUllevi FK10.23q
Felix Ljung02SWEMölndals AIK10.23
William Frisk02SWEÖrgryte IS10.52
Hannes Jerdborg02SWELerum Friidrott10.66
Albin Löfving02SWEIF Kville11.90
Waldemar Knight02SWESävedalens AIKej start

Försök heat 31,311 jun Qualisys Photofinish 
Erik Isaksson02SWEIF Kville 9.94q
Joel Åsenlund02SWEÖrgryte IS10.22q
Edvin Andersson02SWEVarbergs GIF10.93
Malte Rosvall02SWESävedalens AIK11.61
Wahlgren Johan02SWEUllevi FK11.76
Gustav Tartu02SWEIF Kville12.04
Victor Lindgren02SWELerum Friidrott12.43

Final2,611 jun Qualisys Photofinish 
Vilmer Elovsson02SWEMölndals AIK 9.66
Joel Priore02SWELerum Friidrott 9.67
Erik Isaksson02SWEIF Kville 9.86
Marcel Schweikart02SWEMölndals AIK10.17
Richie Leong02SWEUllevi FK10.18
Emil Turunen02SWEUllevi FK10.29
Edvin Assarsson04SWEEslövs AI10.33
Joel Åsenlund02SWEÖrgryte ISej start


P14 300m
Finalheat 112 jun Qualisys Photofinish 
Vilmer Elovsson02SWEMölndals AIK38.461
Marcel Schweikart02SWEMölndals AIK41.023
Marcus Blixt02SWEMölndals AIK42.916
Jesper Nordström02SWEIF Kville43.037
Axel Henriksson02SWEIF Kville45.219
Leo Frid Göransson02SWESävedalens AIK45.7910

Finalheat 212 jun Qualisys Photofinish 
Erik Guander02SWESävedalens AIK39.022
Felix Ljung02SWEMölndals AIK41.814
Jesper Hermansson02SWEMölndals AIK42.475
Emil Turunen02SWEUllevi FK44.338
Christian Bundgaard02DENDybvad IK46.0511


P14 Häck 80m84 cm
Final3,211 jun Qualisys Photofinish 
Felix Ljung02SWEMölndals AIK12.79
Herman Forsberg02SWEUllevi FK14.42


P14 Höjd
12 jun 
Gabriel Wallmark02SWESävedalens AIK165
Anton Laanep02SWESävedalens AIK153
Anton Börås02SWEMölndals AIK153
Elmer Evanson02SWEÖrgryte IS148
Victor Kruse02SWEIFK Göteborg148
Gustav Tartu02SWEIF Kville138


P14 Stav
11 jun 
Peter Svensson02SWEIF Rigor280
Sten Hagström03SWEÖrgryte IS280
Kalle Eriksson03SWELerum Friidrott260
Rasmus Samuelsson02SWEUllevi FK240
Malte Rosvall02SWESävedalens AIK240
Edvin Wahlström02SWEMölndals AIK230


P14 Längd
11 jun 
Vilmer Elovsson02SWEMölndals AIK6,262,0Rek.
Gabriel Wallmark02SWESävedalens AIK5,551,1
Joel Åsenlund02SWEÖrgryte IS5,520,2
Jesper Hermansson02SWEMölndals AIK5,431,4
William Frisk02SWEÖrgryte IS5,350,3
Lukas Mindelsohn02SWELerum Friidrott5,251,4
Felix Ljung02SWEMölndals AIK5,132,0
Marcel Schweikart02SWEMölndals AIK5,031,8
Waldemar Knight02SWESävedalens AIK4,812,2   4,55 0,8
10 Jesper Nordström02SWEIF Kville4,761,6
11 Edvin Andersson02SWEVarbergs GIF4,721,9
12 Gustav Tartu02SWEIF Kville4,592,8   4,58 1,9
13 Wahlgren Johan02SWEUllevi FK4,501,4
14 Hannes Jerdborg02SWELerum Friidrott4,450,4
15 Lukas Bertilsson02SWEÖrgryte IS4,411,0
16 Christian Bundgaard02DENDybvad IK4,382,4   4,29 1,9
17 Herman Forsberg02SWEUllevi FK4,081,5   3,99
18 Joel Priore02SWELerum Friidrott4,082,2   0,00
19 Vilgot Skoglund02SWELerum Friidrott4,072,0
20 Anton Börås02SWEMölndals AIK4,054,0   3,98 1,1
21 Victor Kruse02SWEIFK Göteborg3,972,5   3,93 0,5
22 Albin Löfving02SWEIF Kville3,901,8
23 Rasmus Grinsvall02SWEIF Kville3,531,9
24 Victor Lindgren02SWELerum Friidrott3,501,1


P14 Tresteg
12 jun 
Gabriel Wallmark02SWESävedalens AIK12,100,0Rek.
William Frisk02SWEÖrgryte IS11,071,0
Jesper Hermansson02SWEMölndals AIK10,890,6
Elmer Evanson02SWEÖrgryte IS10,220,0
Gustav Tartu02SWEIF Kville10,171,1
Marcus Blixt02SWEMölndals AIK10,140,0
Axel Henriksson02SWEIF Kville9,961,5
Wahlgren Johan02SWEUllevi FK9,850,0
Victor Kruse02SWEIFK Göteborg9,790,0
10 Lukas Bertilsson02SWEÖrgryte IS9,730,8
11 Jesper Nordström02SWEIF Kville9,681,6


P14 Kula4.0 kg
12 jun 
Måns Roos02SWEMölndals AIK12,19
Mattias Haag02SWEMölndals AIK11,21
Leo Frid Göransson02SWESävedalens AIK9,29
Victor Kruse02SWEIFK Göteborg8,70


P14 Diskus1.0 kg
11 jun 
Måns Roos02SWEMölndals AIK38,95
Mattias Haag02SWEMölndals AIK38,19
Marcus Blixt02SWEMölndals AIK26,54
Lukas Mindelsohn02SWELerum Friidrott24,92
Joel Priore02SWELerum Friidrott24,88
Anton Börås02SWEMölndals AIK24,20
Hannes Jerdborg02SWELerum Friidrott22,53
Vilgot Skoglund02SWELerum Friidrott21,66
Victor Lindgren02SWELerum Friidrott13,68


P14 Spjut600 g
12 jun 
Måns Roos02SWEMölndals AIK33,67
Jakob Rahm02SWESävedalens AIK31,25
Rasmus Samuelsson02SWEUllevi FK27,97
Marcel Schweikart02SWEMölndals AIK27,80
Anton Börås02SWEMölndals AIK25,85
Axel Persson02SWEIF Rigor24,19
Victor Kruse02SWEIFK Göteborg17,41


P13 60m
Försök heat 10,512 jun Qualisys Photofinish 
Victor Hering03SWEUllevi FK 8.32q
Elliot Hamrå03SWEIF Rigor 8.57q
Oliver Glans03SWEUllevi FK 8.70q
Isak Liljenberg03SWEMölndals AIK 8.94q
Isak Stolpe03SWESävedalens AIK 9.00
Bertil Kristensson03SWEÖrgryte IS 9.20
Joar Lindberg03SWELerum Friidrott 9.32
Emil Overbeck03DENSIK8010.01

Försök heat 2-1,112 jun Qualisys Photofinish 
Linus Johansson03SWEIK Wilske 7.73q
Olle Lapidus03SWESävedalens AIK 8.27q
Jimmy Duankhonburi03SWEUllevi FK 8.76q
Linus Pihl03SWELerum Friidrott 8.98q
Anton Essén03SWEIK Orient 9.26
Axel Nätstrand03SWEÖrgryte IS 9.41
Alexander Hedar03SWEIFK Göteborg 9.48

Final0,912 jun Qualisys Photofinish 
Linus Johansson03SWEIK Wilske 7.76
Olle Lapidus03SWESävedalens AIK 8.22
Victor Hering03SWEUllevi FK 8.39
Elliot Hamrå03SWEIF Rigor 8.68
Jimmy Duankhonburi03SWEUllevi FK 8.80
Oliver Glans03SWEUllevi FK 8.81
Isak Liljenberg03SWEMölndals AIK 8.96
Linus Pihl03SWELerum Friidrott 9.10


P13 200m
Finalheat 10,012 jun Qualisys Photofinish 
Linus Johansson03SWEIK Wilske24.901
Simon Wikell03SWEMölndals AIK28.564
Isak Stolpe03SWESävedalens AIK29.637
Fabian Haeffler03SWEMölndals AIK30.108
Axel Nätstrand03SWEÖrgryte IS30.969
Linus Pihl03SWELerum Friidrottej start-

Finalheat 20,512 jun Qualisys Photofinish 
Olle Lapidus03SWESävedalens AIK27.502
Isak Liljenberg03SWEMölndals AIK28.293
Bertil Kristensson03SWEÖrgryte IS29.495
Alexander Hedar03SWEIFK Göteborg29.576
Anton Essén03SWEIK Orientej start-


P13 600m
Final11 jun 
Fabian Haeffler03SWEMölndals AIK 1:40.91
Simon Wikell03SWEMölndals AIK 1:41.20
Jacob Helgesson03SWEÖrgryte IS 1:42.04
Nils Thorin03SWEÖrgryte IS 1:47.08
Rasmus Haak03SWEStenungsunds FI 1:50.88
Alexander Hedar03SWEIFK Göteborg 1:52.63
Jonathan Norrman03SWEBohus IF 1:57.04
David Johansson03SWEBokenäs IF 2:02.86
Emil Overbeck03DENSIK80 2:05.47


P13 1500m
Final12 jun 
Simon Wikell03SWEMölndals AIK 4:58.21P13 1:a
Arvid Skepp04SWESävedalens AIK 5:01.22P12 1:a
Jelmer Scholten04DENDybvad IK 5:04.55P12 2:a
Rasmus Haak03SWEStenungsunds FI 5:07.68P13 2:a
Andreas Rydén04SWEIF Kville 5:08.88P12 3:a
Philip Frick04SWEAle FK 5:18.67P12 4:a
Gustav Thyrman04SWEIF Rigor 5:21.42P12 5:a
Fabian Alinder05SWEMölndals AIK 5:26.48P12 6:a
Gustaf Oom04SWEIF Rigor 5:28.27P12 7:a
10 Felix Farnebo04SWESävedalens AIK 5:31.84P12 8:a
11 Carl Erixon03SWEMölndals AIK 5:40.29P13 3:a
12 Sixten Persson04SWESävedalens AIK 5:58.05P12 9:a
13 Simon Bååth04SWESävedalens AIK 6:34.59P12 10:a
14 Hjalmar Olsson04SWEBokenäs IF 7:08.95P12 11:a


P13 Häck 60m76 cm
Final1,811 jun Qualisys Photofinish 
Victor Hering03SWEUllevi FK 9.90
Isak Helgesson03SWEÖrgryte IS10.03
Sten Hagström03SWEÖrgryte IS10.43
Jacob Helgesson03SWEÖrgryte IS10.61
Oliver Glans03SWEUllevi FK10.61
Jakob Pettersson03SWEIFK Göteborg11.00
Axel Nätstrand03SWEÖrgryte IS12.33
Jimmy Duankhonburi03SWEUllevi FKbröt


P13 Höjd
11 jun 
Olle Lapidus03SWESävedalens AIK150
Oliver Forsström03SWEHälle IF150
Philip Bayer03SWEMölndals AIK145
David Johansson03SWEBokenäs IF140
Kalle Eriksson03SWELerum Friidrott140
Jonathan Norrman03SWEBohus IF135
Agustin Hillmersson03SWEIK Orient135
Jakob Pettersson03SWEIFK Göteborg130
Emil Overbeck03DENSIK80120


P13 Längdzon
11 jun 
Olle Lapidus03SWESävedalens AIK5,26-3,0
Victor Hering03SWEUllevi FK5,06-0,4
Isak Helgesson03SWEÖrgryte IS5,040,0
Jimmy Duankhonburi03SWEUllevi FK4,64-0,4
Isak Stolpe03SWESävedalens AIK4,580,0
Elliot Hamrå03SWEIF Rigor4,540,0
Nils Thorin03SWEÖrgryte IS4,45-0,3   4,45 -0,7
Jakob Pettersson03SWEIFK Göteborg4,450,0   1,89
Anton Essén03SWEIK Orient4,29-1,2
10 Oliver Glans03SWEUllevi FK4,26-1,8
11 Rasmus Haak03SWEStenungsunds FI3,98-1,9
12 Alexander Hedar03SWEIFK Göteborg3,93-0,9
13 Mattias Carnman03SWEÖrgryte IS3,90-1,6
14 Emil Overbeck03DENSIK803,20-1,8


P13 Trestegzon
12 jun 
Victor Hering03SWEUllevi FK11,120,1
Elliot Hamrå03SWEIF Rigor10,570,0
Jimmy Duankhonburi03SWEUllevi FK10,430,0
Nils Thorin03SWEÖrgryte IS10,241,6
Mattias Carnman03SWEÖrgryte IS8,911,5
Rasmus Haak03SWEStenungsunds FI8,270,5


P13 Kula3.0 kg
12 jun 
Alvin Hedin03SWEStrömstads IF11,10
Olle Lapidus03SWESävedalens AIK10,02
Agustin Hillmersson03SWEIK Orient9,34
Elliot Hamrå03SWEIF Rigor8,84
David Johansson03SWEBokenäs IF8,12
Patrik Björnsson03SWELerum Friidrott7,67
Alexander Hedar03SWEIFK Göteborg7,42
Emil Overbeck03DENSIK806,69
Wille Öhman03SWEIF Rigor6,25


P13 Diskus0.6 kg
11 jun 
Alvin Hedin03SWEStrömstads IF30,96
Olle Lapidus03SWESävedalens AIK26,77
André Bergenhem03SWEIFK Halmstad25,50
Kalle Eriksson03SWELerum Friidrott21,92
Simon Wikell03SWEMölndals AIK21,78
Hugo Kajsjö03SWELerum Friidrott20,27
Patrik Björnsson03SWELerum Friidrott19,08


P13 Spjut400 g
12 jun 
Agustin Hillmersson03SWEIK Orient29,72
Olle Lapidus03SWESävedalens AIK26,88
André Bergenhem03SWEIFK Halmstad23,54
Linus Pihl03SWELerum Friidrott23,41
Joar Lindberg03SWELerum Friidrott22,81
David Johansson03SWEBokenäs IF21,06
Simon Wikell03SWEMölndals AIK20,85
Carl Erixon03SWEMölndals AIK20,42
Hugo Kajsjö03SWELerum Friidrott16,00


P12 60m
Försök heat 1-1,112 jun Qualisys Photofinish 
William Asker04SWEIF Kville 8.73q
Alex Apelgrim04SWEÖrgryte IS 8.80q
Philip Karlsson04SWEMajornas IK 9.30q
Max Ekdahl04SWEMölndals AIK 9.36q
Felix Farnebo04SWESävedalens AIK 9.90
Elias Dahlberg04SWESävedalens AIK10.10

Försök heat 2-1,612 jun Qualisys Photofinish 
Edvin Assarsson04SWEEslövs AI 8.16q
Casper Bergstrand04SWEStenungsunds FI 8.70q
Andreas Rydén04SWEIF Kville 8.89q
Jacob Asker04SWEIF Kville 9.84q
Simon Bååth04SWESävedalens AIK 9.96
Elias Bogeryd Andersson04SWEIF Kville10.02
Tristian Pilgaard04DENSIK8011.29

Final-1,812 jun Qualisys Photofinish 
Edvin Assarsson04SWEEslövs AI 8.16
William Asker04SWEIF Kville 8.68
Alex Apelgrim04SWEÖrgryte IS 8.81
Casper Bergstrand04SWEStenungsunds FI 8.82
Andreas Rydén04SWEIF Kville 8.85
Max Ekdahl04SWEMölndals AIK 9.43
Philip Karlsson04SWEMajornas IK 9.48
Jacob Asker04SWEIF Kville 9.78


P12 200m
Finalheat 1-0,312 jun Qualisys Photofinish 
Edvin Assarsson04SWEEslövs AI26.331
William Asker04SWEIF Kville28.292
Andreas Rydén04SWEIF Kville28.893
Casper Bergstrand04SWEStenungsunds FI29.474
Leo Carlsson04SWEAle FK30.326
Jacob Asker04SWEIF Kville31.4510

Finalheat 2-0,512 jun Qualisys Photofinish 
Philip Frick04SWEAle FK30.588
Viggo Henriksson04SWEMölndals AIK31.179
Felix Farnebo04SWESävedalens AIK31.6911
Max Ekdahl04SWEMölndals AIK31.9812
Gustav Thyrman04SWEIF Rigor32.0213
Gustaf Oom04SWEIF Rigor33.0114

Finalheat 30,212 jun Qualisys Photofinish 
Jelmer Scholten04DENDybvad IK29.805
Albin Hagstedt04SWEÖrgryte IS30.427
Simon Bååth04SWESävedalens AIK33.1915
Niclas Mattsson04SWEUllevi FK33.8016
Hjalmar Olsson04SWEBokenäs IF36.2617
Noah Brattgård04SWEBokenäs IFej start-


P12 600m
Final11 jun 
Edvin Behn04SWESävedalens AIK 1:44.91
Jelmer Scholten04DENDybvad IK 1:45.13
Philip Frick04SWEAle FK 1:48.04
Leo Carlsson04SWEAle FK 1:54.19
Gustaf Oom04SWEIF Rigor 1:56.06
Sixten Persson04SWESävedalens AIK 1:57.59
Noah Brattgård04SWEBokenäs IF 2:13.86
Tristian Pilgaard04DENSIK80 2:21.83
Hjalmar Olsson04SWEBokenäs IF 2:23.81


P12 Häck 60m76 cm
Försök heat 11,811 jun 
Ludvig Winberg04SWEMölndals AIK10.63q
William Asker04SWEIF Kville10.65q
Casper Bergstrand04SWEStenungsunds FI11.35q
Anthon Singh04SWEIFK Göteborg12.65q
Philip Karlsson04SWEMajornas IK12.66
Gustaf Oom04SWEIF Rigor13.63

Försök heat 23,711 jun 
Edvin Assarsson04SWEEslövs AI 9.93q
Viggo Henriksson04SWEMölndals AIK11.34q
Jakob Lignercrona04SWESävedalens AIK11.67q
Jacob Asker04SWEIF Kville12.61q
Albin Hagstedt04SWEÖrgryte IS12.81
Gustav Thyrman04SWEIF Rigor13.47

Final2,411 jun Qualisys Photofinish 
Edvin Assarsson04SWEEslövs AI 9.70
William Asker04SWEIF Kville10.40
Ludvig Winberg04SWEMölndals AIK10.70
Casper Bergstrand04SWEStenungsunds FI11.34
Viggo Henriksson04SWEMölndals AIK11.56
Jakob Lignercrona04SWESävedalens AIK11.77
Jacob Asker04SWEIF Kville12.29
Anthon Singh04SWEIFK Göteborg12.45


P12 Höjd
12 jun 
William Asker04SWEIF Kville155
Philip Frick04SWEAle FK135
Viggo Henriksson04SWEMölndals AIK135
Gustaf Oom04SWEIF Rigor130
Jakob Lignercrona04SWESävedalens AIK130
Jacob Asker04SWEIF Kville130
Felix Farnebo04SWESävedalens AIK125
Nils Blomstrand04SWEIF Kville125
Gustav Thyrman04SWEIF Rigor125
10 Albin Hagstedt04SWEÖrgryte IS125
11 Arvid Skepp04SWESävedalens AIK120
11 Philip Karlsson04SWEMajornas IK120
13 Elias Bogeryd Andersson04SWEIF Kville115
14 Elias Dahlberg04SWESävedalens AIK115
15 Tristian Pilgaard04DENSIK80105


P12 Längdzon
11 jun 
William Asker04SWEIF Kville4,731,3
Alex Apelgrim04SWEÖrgryte IS4,550,0
Ludvig Winberg04SWEMölndals AIK4,452,0
Albin Hagstedt04SWEÖrgryte IS4,280,3
Philip Frick04SWEAle FK4,130,9
Viggo Henriksson04SWEMölndals AIK4,111,0
Philip Karlsson04SWEMajornas IK4,040,3
Gustav Thyrman04SWEIF Rigor3,830,7
Noah Brattgård04SWEBokenäs IF3,790,0
10 Jakob Lignercrona04SWESävedalens AIK3,780,0
11 Viktor Dejke04SWEUllevi FK3,701,0
12 Hugo Bundgaard04SWEIFK Göteborg3,640,4
13 Carl Ekberg04SWESävedalens AIK3,550,2   3,54 1,6
14 Hjalmar Olsson04SWEBokenäs IF3,550,0   3,39 0,0
15 Anthon Singh04SWEIFK Göteborg3,510,0
16 Gustaf Oom04SWEIF Rigor3,490,0
17 Elliot Gustavsson04SWEÖrgryte IS3,311,1
18 Isak Malmsten04SWEIFK Göteborg3,210,0
19 Mauritz Christensson04SWEIFK Göteborg3,201,0
20 Tristian Pilgaard04DENSIK802,960,1


P12 Kula3.0 kg
11 jun 
Leo Carlsson04SWEAle FK10,06
William Asker04SWEIF Kville9,49
Jacob Asker04SWEIF Kville8,72
Carl Ekberg04SWESävedalens AIK7,94
Elliot Gustavsson04SWEÖrgryte IS7,30
Jakob Lignercrona04SWESävedalens AIK7,19
William Kindbom04SWEÖrgryte IS6,29
Hjalmar Olsson04SWEBokenäs IF5,94
Gustaf Oom04SWEIF Rigor5,90
10 Philip Karlsson04SWEMajornas IK5,72
11 Noah Brattgård04SWEBokenäs IF5,65
12 Hugo Bundgaard04SWEIFK Göteborg5,16
13 Tristian Pilgaard04DENSIK804,68


P12 Diskus0.6 kg
11 jun 
Leo Carlsson04SWEAle FK24,03
Jelmer Scholten04DENDybvad IK23,87
Niels Skovsgaard05DENDybvad IK22,00
Carl Ekberg04SWESävedalens AIK18,23
Jakob Lignercrona04SWESävedalens AIK17,95


P12 Spjut400 g
12 jun 
Leo Carlsson04SWEAle FK31,33
Jelmer Scholten04DENDybvad IK28,70
Carl Ekberg04SWESävedalens AIK25,08
William Asker04SWEIF Kville22,77
Jacob Asker04SWEIF Kville21,33
Niels Skovsgaard05DENDybvad IK21,04
Adrihan Alsér Pryce04SWEMölndals AIK19,64
Hjalmar Olsson04SWEBokenäs IF18,97
Philip Karlsson04SWEMajornas IK17,06
10 William Kindbom04SWEÖrgryte IS15,39
11 Simon Bååth04SWESävedalens AIK12,61
12 Jakob Lignercrona04SWESävedalens AIK9,88


P11 60m
Försök heat 10,612 jun Qualisys Photofinish 
Jonas Gustén05SWEUllevi FK 8.73q
Milo Persson05SWELerum Friidrott 8.94q
Emil Lindblad05SWESävedalens AIK 9.23q
Melker Svanberg05SWEMajornas IK 9.27q
William Okdahl05SWEMölndals AIK 9.44q
Theo Melin05SWEMölndals AIK10.34
Wilmer Assarsson05SWEEslövs AI10.40

Försök heat 2-0,812 jun Qualisys Photofinish 
Leo Karlevo05SWESävedalens AIK 8.76q
Erik Follin05SWEMölndals AIK 9.56q
Marcus Johansson05SWEUllevi FK 9.83q
Noel Krantz Törnblom05SWESävedalens AIK 9.86
Nikola Boskovic05SWEMajornas IK 9.92
Noah Staaf05SWEMölndals AIK10.24
Johan Pedersen05SWEUllevi FK10.57
Nils Askelund05SWEMölndals AIK10.90

Final-1,812 jun Qualisys Photofinish 
Leo Karlevo05SWESävedalens AIK 8.76
Jonas Gustén05SWEUllevi FK 8.79
Milo Persson05SWELerum Friidrott 9.12
Emil Lindblad05SWESävedalens AIK 9.44
Melker Svanberg05SWEMajornas IK 9.46
William Okdahl05SWEMölndals AIK 9.46
Erik Follin05SWEMölndals AIK 9.75
Marcus Johansson05SWEUllevi FK 9.75


P11 200m
Finalheat 1-0,712 jun Qualisys Photofinish 
Jonas Gustén05SWEUllevi FK29.932
Theodor Johner05SWELerum Friidrott30.333
Elliot Karlsson06SWEBohus IF30.494
Emil Lindblad05SWESävedalens AIK30.515
Tobias Guander05SWESävedalens AIK32.2910
William Okdahl05SWEMölndals AIK32.6511
Theo Melin05SWEMölndals AIK35.5314
Isac Granroth05SWELerum Friidrott38.2916

Finalheat 21,512 jun Qualisys Photofinish 
Leo Karlevo05SWESävedalens AIK28.391
Noel Krantz Törnblom05SWESävedalens AIK31.086
Erik Follin05SWEMölndals AIK31.667
Melker Svanberg05SWEMajornas IK31.768
Nikola Boskovic05SWEMajornas IK31.899
Noah Staaf05SWEMölndals AIK33.9812
Nils Askelund05SWEMölndals AIK34.6013
Linus Alinder05SWEMölndals AIK36.9715


P11 600m
Final11 jun 
Adam Sörqvist05SWELerum Friidrott 1:52.49
Olle Ackebjer05SWEIFK Göteborg 1:56.58
Leo Karlevo05SWESävedalens AIK 2:01.07
Fabian Alinder05SWEMölndals AIK 2:01.61
Valter Hering05SWEMajornas IK 2:02.09
Noel Krantz Törnblom05SWESävedalens AIK 2:02.81
Leo Zbirski05SWEUllevi FK 2:05.19
Tim Olsson05SWEMölndals AIK 2:06.33
Daniel Shamshirzan05SWESävedalens AIK 2:06.35
10 Nikola Boskovic05SWEMajornas IK 2:07.23
11 Carl Tagaeus05SWESävedalens AIK 2:10.51
12 Linus Alinder05SWEMölndals AIK 2:11.69


P11 Höjd
11 jun 
Erik Follin05SWEMölndals AIK125
Melker Svanberg05SWEMajornas IK125
William Okdahl05SWEMölndals AIK120
Gabriel Torgersson05SWEIF Kville120
Leo Karlevo05SWESävedalens AIK120
Daniel Shamshirzan05SWESävedalens AIK115
Leo Zbirski05SWEUllevi FK115
Tim Olsson05SWEMölndals AIK115
Leo Enderberg Andersson05SWESävedalens AIK110
10 Nils Askelund05SWEMölndals AIK110
10 Mattias Berg05SWEMölndals AIK110
12 Johan Pedersen05SWEUllevi FK105
13 Theo Melin05SWEMölndals AIK100


P11 Längdzon
11 jun 
Leo Karlevo05SWESävedalens AIK4,361,0
Adam Sörqvist05SWELerum Friidrott4,240,0
Milo Persson05SWELerum Friidrott4,180,0
Melker Svanberg05SWEMajornas IK4,141,3
Olle Ackebjer05SWEIFK Göteborg4,070,1
William Okdahl05SWEMölndals AIK4,000,6
Carl Tagaeus05SWESävedalens AIK3,961,8
Mattias Berg05SWEMölndals AIK3,650,1
Noel Krantz Törnblom05SWESävedalens AIK3,632,1   3,60 0,0
10 Leo Enderberg Andersson05SWESävedalens AIK3,630,0   3,52 0,1
11 Gabriel Torgersson05SWEIF Kville3,552,7   3,27 0,0
12 Theo Melin05SWEMölndals AIK3,540,0
13 Marcus Johansson05SWEUllevi FK3,430,0
14 Nils Askelund05SWEMölndals AIK3,361,0
15 Johan Pedersen05SWEUllevi FK3,220,8
16 Daniel Shamshirzan05SWESävedalens AIK3,191,5
17 Ville Gustavsson05SWESävedalens AIK3,121,2
18 Hugo Fagerström05SWEBohus IF2,971,5


P11 Kula2.0 kg
11 jun 
Emil Nielsen06DENDybvad IK8,84
Niels Skovsgaard05DENDybvad IK8,34
Leo Karlevo05SWESävedalens AIK8,27
Erik Follin05SWEMölndals AIK7,99
Ville Gustavsson05SWESävedalens AIK6,85
Olle Ackebjer05SWEIFK Göteborg6,66
Leo Enderberg Andersson05SWESävedalens AIK6,49
Hugo Fagerström05SWEBohus IF6,22
Noel Krantz Törnblom05SWESävedalens AIK5,24


P10 60m
Finalheat 1-0,112 jun Qualisys Photofinish 
Kevin Ellison06SWEIF Kville 9.603
Albin Edin06SWEIFK Göteborg 9.736
Oscar Calais06SWEIFK Göteborg 9.809
Noel Terho06SWEFalkenbergs IK 9.8210
James Ekström06SWESävedalens AIK10.0512
Vincent Asker06SWEIF Kville10.5723
Marcus Lamm06SWEMölndals AIK11.0830
Viggo Sönmör06SWESävedalens AIK11.6635

Finalheat 20,112 jun Qualisys Photofinish 
Joel Albinsson06SWEKongahälla AIK 9.735
Linus Löfnertz06SWEMölndals AIK 9.9911
Hugo Åkesson06SWEIFK Göteborg10.1913
Rasmus Krenauer06SWEMölndals AIK10.6624
Felix Hilmersson06SWEMölndals AIK10.8026
Linus Göpel06SWEMölndals AIK10.9528
Arvid Toorell06SWELerum Friidrott11.2131

Finalheat 3-3,612 jun Qualisys Photofinish 
Albin Örnborg06SWEIF Rigor 9.664
Elias Sansone06SWESävedalens AIK 9.736
Lukas Lehto06SWEMölndals AIK10.2614
Malte Brobjer06SWEMölndals AIK10.4419
Linus Olsson06SWEMölndals AIK10.7025
Jonathan Rönnäs06SWEMölndals AIK10.8827
Alexander Baumann06SWESävedalens AIK11.3932
Albin Fakelius.06SWEBokenäs IF11.5734

Finalheat 4-0,412 jun Qualisys Photofinish 
Elliot Karlsson06SWEBohus IF 9.291
Felix Haagen06SWEMölndals AIK10.3015
Hector Gustafsson06SWEIF Rigor10.3316
Anton Andersson06SWEBokenäs IF10.4418
Erik Ekström Schubach06SWEBohus IF10.4620
Simon Thörnqvist06SWESävedalens AIK11.0529
Hjalmar Hamberg06SWESävedalens AIK11.4333

Finalheat 51,112 jun Qualisys Photofinish 
Allan Elgemark06SWEMölndals AIK 9.322
Emil Nielsen06DENDybvad IK 9.798
Ludwig Rosén06SWEMölndals AIK10.3617
Alvin Svensson06SWEBohus IF10.5321
Benjamin Lennquist06SWEMölndals AIK10.5522
Samuel Hallengren06SWESävedalens AIK11.7536
Viggo Büller06SWESävedalens AIK11.8337


P10 600m
Finalheat 111 jun 
Daniel Brevik06SWESävedalens AIK 2:02.932
Filip Ackebjer07SWEIFK Göteborg 2:04.973
Noel Terho06SWEFalkenbergs IK 2:05.174
Arvid Rosgardt06SWEMölndals AIK 2:07.125
Elias Sansone06SWESävedalens AIK 2:08.417
Hector Gustafsson06SWEIF Rigor 2:09.619
Erik Toll06SWEIFK Göteborg 2:13.8610
David Clemmensen06SWEIF Rigor 2:21.3414
Erik Hellsén Levan06SWESävedalens AIK 2:23.7115
10 Isak Sandberg06SWEKongahälla AIK 2:24.7516
11 Alexander Baumann06SWESävedalens AIK 2:34.3018

Finalheat 211 jun 
Lukas Lehto06SWEMölndals AIK 2:00.681
Marcus Lamm06SWEMölndals AIK 2:07.366
Jack Krantz07SWESävedalens AIK 2:08.648
James Ekström06SWESävedalens AIK 2:15.1411
Hugo Åkesson06SWEIFK Göteborg 2:16.6312
Anton Andersson06SWEBokenäs IF 2:21.0413
Arvid Pettersson06SWESävedalens AIK 2:31.6317
Viggo Sönmör06SWESävedalens AIK 2:34.3819
Samuel Hallengren06SWESävedalens AIK 2:34.9520
Viggo Büller06SWESävedalens AIKbröt-


P10 Höjd
11 jun 
Julius Wiklund06SWEIK Wilske131
Allan Elgemark06SWEMölndals AIK125
Emil Nielsen06DENDybvad IK120
Elias Sansone06SWESävedalens AIK115
Erik Toll06SWEIFK Göteborg115
Anton Andersson06SWEBokenäs IF110
Felix Hilmersson06SWEMölndals AIK110
Daniel Brevik06SWESävedalens AIK110
David Clemmensen06SWEIF Rigor105
10 James Ekström06SWESävedalens AIK105
11 Manne Laurin06SWESävedalens AIK105
12 Alexander Baumann06SWESävedalens AIK100
12 Hector Gustafsson06SWEIF Rigor100
14 Rasmus Krenauer06SWEMölndals AIK100
15 Dennis Fransson06SWEAlingsås IF90
16 Arvid Pettersson06SWESävedalens AIK90
Samuel Hallengren06SWESävedalens AIKX


P10 Längdzon
12 jun 
Elliot Karlsson06SWEBohus IF4,210,0
Albin Örnborg06SWEIF Rigor4,000,0
Noel Terho06SWEFalkenbergs IK3,810,0
Elias Sansone06SWESävedalens AIK3,680,0
Arvid Rosgardt06SWEMölndals AIK3,570,0
Oliver Milusic06SWEKongahälla AIK3,560,0
Hugo Åkesson06SWEIFK Göteborg3,540,0   3,42 -0,8
Allan Elgemark06SWEMölndals AIK3,540,0   3,25 0,0
Joel Albinsson06SWEKongahälla AIK3,540,0
10 Kevin Ellison06SWEIF Kville3,520,0
11 Albin Edin06SWEIFK Göteborg3,510,0
12 Oscar Calais06SWEIFK Göteborg3,470,0
13 Emil Nielsen06DENDybvad IK3,460,0
14 Malte Brobjer06SWEMölndals AIK3,430,0   3,39 0,0
15 Linus Löfnertz06SWEMölndals AIK3,430,0
16 Anton Andersson06SWEBokenäs IF3,390,0   3,39 0,0
17 Hector Gustafsson06SWEIF Rigor3,390,0
18 Andreas Kristensson06SWEIFK Göteborg3,360,0
19 Vincent Asker06SWEIF Kville3,350,0
20 James Ekström06SWESävedalens AIK3,320,0
21 Felix Haagen06SWEMölndals AIK3,260,0
22 Lukas Lehto06SWEMölndals AIK3,250,2
23 Felix Hilmersson06SWEMölndals AIK3,120,0   2,92 0,0
24 Alexander Baumann06SWESävedalens AIK3,120,0   2,88 0,0
25 Erik Ekström Schubach06SWEBohus IF3,11-1,1
26 Simon Thörnqvist06SWESävedalens AIK3,080,0
27 Linus Olsson06SWEMölndals AIK3,040,0
28 Arvid Toorell06SWELerum Friidrott2,990,0
29 Ludwig Rosén06SWEMölndals AIK2,950,0
30 Benjamin Lennquist06SWEMölndals AIK2,930,0   2,87 0,0
31 Albin Fakelius.06SWEBokenäs IF2,930,0
32 Alvin Svensson06SWEBohus IF2,920,0
33 Rasmus Krenauer06SWEMölndals AIK2,880,0
34 Marcus Lamm06SWEMölndals AIK2,860,0
35 Samuel Hallengren06SWESävedalens AIK2,810,0
36 Linus Göpel06SWEMölndals AIK2,690,0
37 Viggo Büller06SWESävedalens AIK2,460,0
38 Viggo Sönmör06SWESävedalens AIK2,310,0   2,31 0,0
39 Hjalmar Hamberg06SWESävedalens AIK2,310,0


P10 Kula2.0 kg
12 jun 
Emil Nielsen06DENDybvad IK8,70
Elliot Karlsson06SWEBohus IF7,70
Elias Sansone06SWESävedalens AIK7,60
Oliver Milusic06SWEKongahälla AIK6,93
Oscar Calais06SWEIFK Göteborg6,64
Felix Haagen06SWEMölndals AIK6,04
Joel Albinsson06SWEKongahälla AIK5,90
Linus Olsson06SWEMölndals AIK5,62
James Ekström06SWESävedalens AIK5,61
10 Alexander Baumann06SWESävedalens AIK5,31
11 Arvid Toorell06SWELerum Friidrott5,29
12 Alvin Svensson06SWEBohus IF5,03
13 Ludwig Rosén06SWEMölndals AIK5,02
14 Hjalmar Hamberg06SWESävedalens AIK4,87
15 Samuel Hallengren06SWESävedalens AIK4,61
16 Linus Göpel06SWEMölndals AIK4,37
17 Albin Fakelius.06SWEBokenäs IF3,85
18 Viggo Büller06SWESävedalens AIK3,41


P9 60m
Finalheat 12,211 jun Qualisys Photofinish 
Edwin Åström07SWEMölndals AIK10.05
Eric Backman07SWESävedalens AIK10.29
Alvin Edfeldt07SWEBohus IF10.53
William Svensson07SWESävedalens AIK10.72
Albin Påfvelsson08SWEAlingsås IF10.77
Loke Kärrman07SWESävedalens AIK11.03

Finalheat 22,711 jun Qualisys Photofinish 
Filip Ackebjer07SWEIFK Göteborg 9.87
Elliot Montell07SWEBohus IF10.21
Nils Markusson07SWESävedalens AIK10.37
Svante Svensson07SWESävedalens AIK10.46
Malte Svensson07SWESävedalens AIK10.51
Isak Roos07SWEMölndals AIK10.61
Joar Jorlöv07SWEAlingsås IF11.83

Finalheat 31,711 jun Qualisys Photofinish 
Joel Pettersson07SWEIFK Göteborg10.51
Ture Hjortbäck07SWESävedalens AIK10.59
Eric Bomark07SWESävedalens AIK10.69
Isak Thörn07SWESävedalens AIK11.34
Isak Tagaeus07SWESävedalens AIK11.61
Axel Ahlstrand02SWEIF Rigorej start

Finalheat 41,511 jun Qualisys Photofinish 
Axel Rogö07SWEIFK Göteborg 9.43
Lazar Vladisavljevic07SWEKongahälla AIK10.03
Jack Krantz07SWESävedalens AIK10.48
Axel Rask07SWESävedalens AIK10.59
Alfred Danerud07SWESävedalens AIK11.33
Linus Älvero07SWESävedalens AIK11.97


P9 Längdzon
11 jun 
Edwin Åström07SWEMölndals AIK3,610,0
Axel Rogö07SWEIFK Göteborg3,57-1,1
Filip Ackebjer07SWEIFK Göteborg3,45-1,0
Malte Svensson07SWESävedalens AIK3,380,0
Alvin Edfeldt07SWEBohus IF3,33-0,7
Elliot Montell07SWEBohus IF3,300,7
Svante Svensson07SWESävedalens AIK3,26-1,2
Rasmus Arnell07SWEIFK Göteborg3,25-3,3   3,20 -0,5
Eric Bomark07SWESävedalens AIK3,25-0,2   2,97 -2,5
10 Lazar Vladisavljevic07SWEKongahälla AIK3,160,0
11 Eric Backman07SWESävedalens AIK3,09-2,1
12 Joel Pettersson07SWEIFK Göteborg3,070,0
13 William Svensson07SWESävedalens AIK3,05-2,5
14 Alfred Danerud07SWESävedalens AIK3,01-0,3   2,75 -2,2
15 Isak Roos07SWEMölndals AIK3,01-0,6
16 Ture Hjortbäck07SWESävedalens AIK2,990,0
17 Jack Krantz07SWESävedalens AIK2,98-1,8
18 Nils Markusson07SWESävedalens AIK2,95-1,8
19 Axel Rask07SWESävedalens AIK2,86-3,2
20 Isak Thörn07SWESävedalens AIK2,840,3
21 Isak Tagaeus07SWESävedalens AIK2,780,5
22 Loke Kärrman07SWESävedalens AIK2,65-1,8
23 Albin Påfvelsson08SWEAlingsås IF2,59-0,1   2,53 0,4
24 Noah Engel08SWESävedalens AIK2,590,0   2,28 -1,2
25 Linus Älvero07SWESävedalens AIK2,45-2,5
26 Joar Jorlöv07SWEAlingsås IF2,410,0


P9 Kula2.0 kg
11 jun 
Eric Bomark07SWESävedalens AIK6,11
Elliot Montell07SWEBohus IF6,02
Alvin Edfeldt07SWEBohus IF5,74
Rasmus Arnell07SWEIFK Göteborg5,68
Axel Rogö07SWEIFK Göteborg5,63
Lazar Vladisavljevic07SWEKongahälla AIK5,62
Edwin Åström07SWEMölndals AIK5,60
Joar Jorlöv07SWEAlingsås IF5,18
Svante Svensson07SWESävedalens AIK5,11
10 Alfred Danerud07SWESävedalens AIK4,95
11 Malte Svensson07SWESävedalens AIK4,89
12 Nils Markusson07SWESävedalens AIK4,83
13 Isak Roos07SWEMölndals AIK4,69
14 Noah Engel08SWESävedalens AIK4,49
15 Joel Pettersson07SWEIFK Göteborg4,39
16 Albin Påfvelsson08SWEAlingsås IF4,29
17 Loke Kärrman07SWESävedalens AIK4,22
18 Isak Thörn07SWESävedalens AIK4,10
19 William Svensson07SWESävedalens AIK3,95
20 Linus Älvero07SWESävedalens AIK3,91
21 Ture Hjortbäck07SWESävedalens AIK3,85
22 Isak Tagaeus07SWESävedalens AIK2,89
23 Axel Rask07SWESävedalens AIK2,58


K 100m
Final1,711 jun Qualisys Photofinish 
Emelie Rantzow98SWEIK Ymer12.01
Josefin Persson98SWESävedalens AIK12.25
Denise Eriksson98SWEUllevi FK12.53
Lisa Åhlström98SWEMölndals AIK13.08
Alicia Nilsson98SWEStenungsunds FI13.61
Linda Åkerman71SWEIFK Halmstad13.78


K 200m
Finalheat 1-0,512 jun Qualisys Photofinish 
Emelie Rantzow98SWEIK Ymer24.691
Vendela Rydbäck97SWEGöteborgs KIK25.793
Sara Bley91SWETjalve IF Norrköping25.874
Victoria Sandsjoe98SWEIF Göta Karlstad26.335
Hanna Bergqvist91SWEÖrgryte IS26.356
Evelina Olsson98SWEIK Orient26.657
Ellen Tidfors97SWEGöteborgs KIK28.2511

Finalheat 20,612 jun Qualisys Photofinish 
Denise Eriksson98SWEUllevi FK25.652
Judith Wagersten98SWEFalkenbergs IK26.868
Mia Stenvall90SWEUllevi FK26.989
Kristin Olofsson-Hoffman97SWELerum Friidrott27.7010
Alicia Nilsson98SWEStenungsunds FI28.5712
Sara Molnar98SWEMölndals AIK28.9713


K 400m
Final12 jun Qualisys Photofinish 
Hanna Bergqvist91SWEÖrgryte IS58.50
Karin Ytterberg97SWEIK Ymer58.76
Wilma Nielsen01SWESävedalens AIK61.40
Ellen Tidfors97SWEGöteborgs KIK64.36
Alicia Nilsson98SWEStenungsunds FI67.25


K 800m
Final11 jun 
Beatrice Brink99SWEIF Kville 2:15.20F17 1:a
Lovisa Ellström00SWEIF Göta Karlstad 2:22.12F17 2:a
Alexandra Brackmann97SWEIF Rigor 2:25.59K 1:a
Filippa Moum99SWEHälle IF 2:30.22F17 3:a
Malena Ljungqvist Thoen00SWEGöteborgs KIK 2:33.12F17 4:a
Alicia Nilsson98SWEStenungsunds FI 2:35.65K 2:a


K 3000m
Final12 jun 
Malin Strand93SWESävedalens AIK10:03.78Rek.
Kerstin Axelsson96SWEIK Hakarpspojkarna10:20.85
Lisa Bergdahl95SWESävedalens AIK10:21.28
Alice Greberg98SWEMölndals AIK10:35.38
Linnea Smalström99SWESävedalens AIK10:54.91F17 1:a
Alexandra Simonsen98SWEMölndals AIK11:11.40
Aleksandra Gustavsson97SWELidköpings IS11:34.88
Anette Lundqvist85SWEFalkenbergs IK11:39.92


K Häck 100m84 cm
Final2,411 jun Qualisys Photofinish 
Tess Hertz-Saebbö98SWEGöteborgs KIK14.42
Amanda Holmberg98SWELidköpings IS14.76
Dagny Olofsson-Hoffman97SWELerum Friidrott15.76

Extralopp3,011 jun Qualisys Photofinish 
Tess Hertz-Saebbö98SWEGöteborgs KIK14.45
Amanda Holmberg98SWELidköpings IS14.81
Dagny Olofsson-Hoffman97SWELerum Friidrott15.67


K Häck 400m76 cm
Final11 jun 
Marlen Aakre93NORFredrikstad IF61.04
Sara Bley91SWETjalve IF Norrköping61.80
Nora Kollerød Wold97NORFredrikstad IF62.33
Lisa Björklund98SWEGöteborgs KIK63.87
Tina Helem Bergem94NORKristiansand IF64.61
Amanda Holmberg98SWELidköpings IS64.82
Vendela Rydbäck97SWEGöteborgs KIK66.39


K Höjd
12 jun 
Ellen Ekholm96SWEUllevi FK180Rek
Emma Söderström98SWEGöteborgs KIK168
Lina Löfqvist93SWEUpsala IF162
Sofia Lindwall98SWEGöteborgs KIK162
Julia Petersson98SWEUllevi FK150


K Stav
12 jun 
Klara Mattsson97SWEIK Orient390


K Längd
11 jun 
Khaddi Sagnia94SWEUllevi FK6,682,8   6,62 1,4 Rek.
Mari Klaup90SWEUllevi FK5,652,9   5,54 1,3
Lisa Warfvinge98SWEVarbergs GIF5,622,7   5,58 1,3
Sara Sjögren98SWEStenungsunds FI5,481,2
Ida Bengtsson98SWEFalkenbergs IK5,362,9   0,00
Isa Andersson98SWEMalmö AI5,141,8


K Tresteg
12 jun 
Fatima Kone99SWEUllevi FK12,19-0,6
Lizzie Hager99SWEUllevi FK11,88-0,6
Johanna Konseleus95SWEUllevi FK11,62-0,9
Sara Sjögren98SWEStenungsunds FI11,61-1,0
Signe Hedin00SWEIK Ymer11,120,0
Sofie Hallman92SWEUllevi FK10,94-1,5
Judith Wagersten98SWEFalkenbergs IK10,86-0,1
Nosimo Sjögren97SWEUllevi FK10,810,0
Julia Petersson98SWEUllevi FK10,270,0


K Kula4.0 kg
12 jun 
Emma Harrysson97SWEHälle IF13,18
Jennifer Rudberg98SWEIK Ymer11,03


K Diskus1.0 kg
11 jun 
Erica Larsson90SWEFalkenbergs IK43,35
Maria Wennlund93SWEIF Göta Karlstad38,85
Jennifer Rudberg98SWEIK Ymer38,82
Linn Bergstrand96SWEUllevi FK35,39


K Spjut600 g
12 jun 
Mari Klaup90SWEUllevi FK50,18Rek.
Louise Liljeblad97SWEMölndals AIK39,46
Sofie Hammar95SWEIF Rigor39,18
Mathilde Sjöstedt94SWEUllevi FK35,73
Mathilda Rydin97SWESävedalens AIK33,68


F17 100m
Försök heat 13,311 jun Qualisys Photofinish 
Rebecca Strand99SWEÖrgryte IS12.41q
Matilda Hallström00SWEGöteborgs KIK12.78q
Judith Sjöman99SWEÖrgryte IS13.44
Mea Natvig99SWEIFK Växjö13.62
Emilia von Hoffmann00SWEGöteborgs KIK14.22
Linn Bäcklin99SWEIF Göta Karlstadej start

Försök heat 23,311 jun Qualisys Photofinish 
Julia Frisk99SWEIFK Växjö12.35q
Caroline Nilsson99SWEGöteborgs KIK12.44q
Della Månsson99SWEÖrgryte IS12.89
Michelle De Silva99SWEUllevi FK12.98
Siri Hahn00SWEIFK Göteborg13.43
Elin Eriksson00SWEIF Kville13.47

Försök heat 33,211 jun Qualisys Photofinish 
Lisa Dahlström99SWEIK Orient12.24q
Clara Augustsson00SWEIK Ymer12.77q
Alice Kjellander00SWEGöteborgs KIK13.25
Alva Murtoniemi Gräbel99SWEÖrgryte IS13.46
Elin Thorsson00SWEIF Kville13.65
Sonja Malmbratt00SWEGöteborgs KIK13.73
Agnes Nogueras00SWEGöteborgs KIK14.01

Försök heat 41,711 jun Qualisys Photofinish 
Ellinor Kleiven99SWESävedalens AIK12.64q
Tilda Andersson99SWEIK Orient12.74q
Alexandra Pekic00SWEÖrgryte IS12.98
Emma Andreasson00SWEGöteborgs KIK13.45
Madeleine Söderlund99SWELerum Friidrott13.56
Embla Ingelman-Sundberg00SWEGöteborgs KIK14.48

Final3,811 jun Qualisys Photofinish 
Lisa Dahlström99SWEIK Orient12.08
Rebecca Strand99SWEÖrgryte IS12.33
Caroline Nilsson99SWEGöteborgs KIK12.45
Julia Frisk99SWEIFK Växjö12.47
Ellinor Kleiven99SWESävedalens AIK12.63
Clara Augustsson00SWEIK Ymer12.66
Tilda Andersson99SWEIK Orient12.66
Matilda Hallström00SWEGöteborgs KIK12.67


F17 200m
Finalheat 11,112 jun Qualisys Photofinish 
Matilda Gustavsson00SWETanums IF25.101
Lisa Dahlström99SWEIK Orient25.212
Julia Frisk99SWEIFK Växjö25.803
Alexandra Pekic00SWEÖrgryte IS26.377
Therese Nätstrand00SWEÖrgryte IS26.899
Claudia Belgrave00SWEIK Ymerej start-

Finalheat 2-0,812 jun Qualisys Photofinish 
Lizzie Hager99SWEUllevi FK26.508
Linnéa Mossberg99SWEIK Orient26.9210
Hanna Holmberg99SWEIK Orient26.9711
Anna Widerberg99SWEHälle IF27.0612
Miranda Widdgård99SWEHälle IF27.7613
Sara Petersson99SWEHälle IF29.1116

Finalheat 31,712 jun Qualisys Photofinish 
Linnea Wijk00SWELerum Friidrott26.074
Clara Augustsson00SWEIK Ymer26.195
Ellinor Kleiven99SWESävedalens AIK26.286
Linnea Åberg99SWELerum Friidrott28.2614
Sonja Malmbratt00SWEGöteborgs KIK28.7015
Emilia von Hoffmann00SWEGöteborgs KIK29.4717


F17 400m
Final12 jun Qualisys Photofinish 
Beatrice Brink99SWEIF Kville58.63Rek.
Louise Duvling-Andersson00SWEUllevi FK59.07
Caroline Nilsson99SWEGöteborgs KIK59.51
Ida Callenvik99SWEKarlskoga FIF59.84
Lovisa Ellström00SWEIF Göta Karlstad60.73
Malena Ljungqvist Thoen00SWEGöteborgs KIK65.26
Linnea Åberg99SWELerum Friidrott65.88
Stina Nyström99SWEÖrgryte IS66.56


F17 Häck 100m76 cm
Final1,811 jun Qualisys Photofinish 
Astrid Lees99SWEBrattås CK15.38
Madeleine Söderlund99SWELerum Friidrott15.40
Frida Bergvall99SWEIFK Växjö15.45
Hanna Zachrisson99SWEUllevi FK17.38
Sanna Sandström00SWEGöteborgs KIK17.46
Emma Green-Blomroos00SWEGöteborgs KIK18.50


F17 Häck 300m76 cm
Final11 jun 
Martina Winberg99SWEMölndals AIK47.08
Alice Kjellander00SWEGöteborgs KIK47.87
Therese Nätstrand00SWEÖrgryte IS49.42
Anna Påsse99SWEGöteborgs KIK50.71
Beatrice Persson99SWEIFK Lund51.21
Emma Green-Blomroos00SWEGöteborgs KIK53.19


F17 Höjd
12 jun 
Filippa Gunnarsson99SWELaholms IF168
Anna Påsse99SWEGöteborgs KIK156
Alexandra Schill00SWEÖrgryte IS150
Astrid Woxenius99SWESävedalens AIK150
Emma Andreasson00SWEGöteborgs KIK145


F17 Stav
12 jun 
Frida Bergvall99SWEIFK Växjö330
Louise Duvling-Andersson00SWEUllevi FK320
Hanna Zachrisson99SWEUllevi FK280
Anna Rönner00SWEUllevi FK260
Matilda Ekenberg00SWESävedalens AIKX


F17 Längd
12 jun 
Rebecca Strand99SWEÖrgryte IS5,400,9
Della Månsson99SWEÖrgryte IS5,30-1,5
Signe Hedin00SWEIK Ymer5,27-0,4
Judith Sjöman99SWEÖrgryte IS5,220,2   5,10 0,0
Alice Kjellander00SWEGöteborgs KIK5,220,0   4,98 0,0
Alice Dahlemar99SWEMölndals AIK5,10-1,0   5,03 -1,8
Clara Augustsson00SWEIK Ymer5,10-1,2   2,80 -1,6
Emma Andreasson00SWEGöteborgs KIK5,060,0
Alexandra Schill00SWEÖrgryte IS4,91-0,4
10 Beatrice Persson99SWEIFK Lund4,730,0
11 Agnes Nogueras00SWEGöteborgs KIK4,690,0   4,61 -1,5
12 Elin Eriksson00SWEIF Kville4,690,0   4,50 0,0
13 Siri Hahn00SWEIFK Göteborg4,520,0
14 Emma Green-Blomroos00SWEGöteborgs KIK4,39-2,0
15 Sanna Sandström00SWEGöteborgs KIK4,120,8
16 Sonja Malmbratt00SWEGöteborgs KIK3,92-0,8
17 Daniela Milojkovic00SWETrollhättan FIK3,70-0,6


F17 Kula3.0 kg
12 jun 
Frida Bergvall99SWEIFK Växjö13,65
Hanna Borgemyr99SWETrollhättan FIK12,69
Emma Andreasson00SWEGöteborgs KIK9,09
Erica Wik99SWEUllevi FK8,74


F17 Diskus1.0 kg
11 jun 
Daniella Persson00SWEIK Orient24,03


F17 Spjut500 g
12 jun 
Martina Börjesson00SWELerum Friidrott38,25
Hanna Borgemyr99SWETrollhättan FIK37,00
Clara Bergström99SWEIFK Sunne FK35,78
Judith Sjöman99SWEÖrgryte IS33,25
Elin Eriksson00SWEIF Kville26,96
Emma Andreasson00SWEGöteborgs KIK26,36
Emma Kling00SWEIF Kville23,25
Linn Hertz-Saebbö00SWEGöteborgs KIK22,54
Alice Kjellander00SWEGöteborgs KIKX


F15 80m
Försök heat 11,811 jun Qualisys Photofinish 
Ebba Magnusson01SWEIFK Göteborg10.65q
Anna Edwardsson01SWEMölndals AIK10.69q
Hilda Gyldén01SWEIF Kville10.70q
Nike Thanner01SWEÖrgryte IS11.03
Linnéa Lind01SWEIK Orient11.38
Sigrid Scholten01DENDybvad IK11.46
Hilda Ahlström01SWEIFK Göteborg11.83

Försök heat 21,711 jun Qualisys Photofinish 
Moa Eklundh01SWEKFUM Örebro10.31q
Klara Mattsson01SWEÖrgryte IS10.69q
Sofie Cedergrund01SWEGöteborgs KIK10.76q
Ebba Hager01SWELerum Friidrott10.94
Agnes De Val01SWEIF Kville10.97
Alexandra Gullberg01SWESävedalens AIK11.35
Johanna Längnäs01SWEMölndals AIK11.37

Försök heat 32,011 jun Qualisys Photofinish 
Julia Wennersten01SWEIK Ymer10.39q
Alfrida Kilvik01SWEIF Kville10.69q
Annie Lundin01SWEÖrgryte IS10.85
Ronja Bökmark01SWELerum Friidrott11.02
Molly Broback01SWESävedalens AIK11.60
Emma Delin01SWEGöteborgs KIK11.71
Alice Nordin01SWEMölndals AIK11.84

Final1,911 jun Qualisys Photofinish 
Moa Eklundh01SWEKFUM Örebro10.33
Klara Mattsson01SWEÖrgryte IS10.57
Sofie Cedergrund01SWEGöteborgs KIK10.64
Alfrida Kilvik01SWEIF Kville10.68
Ebba Magnusson01SWEIFK Göteborg10.70
Anna Edwardsson01SWEMölndals AIK10.82
Hilda Gyldén01SWEIF Kville10.83
Julia Wennersten01SWEIK Ymerej start


F15 300m
Finalheat 112 jun Qualisys Photofinish 
Tilde Johansson01SWEFalkenbergs IK39.411Rek.
Sandra Jonsson01SWEÖrgryte IS42.012
Anja Olsson01SWEMalmö AI42.593
Julia Nielsen01SWESävedalens AIK43.474
Sofie Cedergrund01SWEGöteborgs KIK43.655
Sofia Overgaard01SWEIF Kville46.1512
Ronja Bökmark01SWELerum Friidrott46.5813

Finalheat 212 jun Qualisys Photofinish 
Alexandra Gullberg01SWESävedalens AIK43.906
Ebba Magnusson01SWEIFK Göteborg44.047=
Klara Mattsson01SWEÖrgryte IS44.047=
Linnea Pihl01SWELerum Friidrott44.539
Mathilda Hammarqvist01SWEIF Kville45.8010
Olivia Ek01SWESävedalens AIK46.0011
Cornelia Lindberg01SWELerum Friidrott50.8114


F15 800m
Final11 jun 
Gaël de Coninck01SWESävedalens AIK 2:13.30F15 1:a
Lovisa Skoglund01SWEHöörs IS 2:17.38F15 2:a
Ellinor Aurell01SWEÄngelholms IF 2:18.21F15 3:a
Alva Strandberg02SWEIFK Göteborg 2:26.99F14 1:a
Lova Perman03SWEIF Göta Karlstad 2:27.91F14 2:a
Filippa Zäll03SWEÄngelholms IF 2:28.38F14 3:a
Mathilda Hammarqvist01SWEIF Kville 2:28.56F15 4:a
Julia Nielsen01SWESävedalens AIK 2:30.37F15 5:a
Stina Pettersson02SWELerum Friidrott 2:30.77F14 4:a
10 Ebba Rössberger02SWESävedalens AIK 2:34.01F14 5:a
11 Ebba Åhman02SWEIK Ymer 2:36.17F14 6:a
12 Thea Terho02SWEFalkenbergs IK 2:38.71F14 7:a
13 Johanna Stübner02SWEGöteborgs KIK 2:38.78F14 8:a
14 Johanna Sjögren02SWEGöteborgs KIK 2:40.71F14 9:a


F15 2000m
Final12 jun 
Gaël de Coninck01SWESävedalens AIK 6:25.08F15 1:a
Malin Jonsson02SWEMölndals AIK 6:48.53F14 1:a
Alva Strandberg02SWEIFK Göteborg 6:58.23F14 2:a
Ulrika Bredin02SWESävedalens AIK 7:14.57F14 3:a
Julia Nielsen01SWESävedalens AIK 7:44.12F15 2:a


F15 Häck 80m76 cm
Försök heat 12,111 jun 
Julia Wennersten01SWEIK Ymer11.6mq
Sofia Overgaard01SWEIF Kville11.7mq
Moa Eklundh01SWEKFUM Örebro12.0mq
Anja Olsson01SWEMalmö AI12.2mq
Moa Kilén01SWEGöteborgs KIKej start

Försök heat 22,611 jun 
Emily Capobianco01SWEKFUM Örebro11.98q
Filippa Söderström01SWEGöteborgs KIK12.56q
Alfrida Kilvik01SWEIF Kville12.86q
Ella Darrell01SWELerum Friidrott12.88q

Final1,311 jun Qualisys Photofinish 
Julia Wennersten01SWEIK Ymer11.78
Anja Olsson01SWEMalmö AI12.38
Sofia Overgaard01SWEIF Kville12.45
Alfrida Kilvik01SWEIF Kville12.83
Filippa Söderström01SWEGöteborgs KIK12.89
Moa Eklundh01SWEKFUM Örebro12.99
Ella Darrell01SWELerum Friidrott13.07
Emily Capobianco01SWEKFUM Örebro17.79


F15 Häck 300m76 cm
Final11 jun 
Ellinor Aurell01SWEÄngelholms IF47.531
Felicia Norrby-Rydin01SWEIK Ymer50.463
Sofia Overgaard01SWEIF Kville50.714
Lisa Brann-Widén02SWEUllevi FK51.996
Emma Delin01SWEGöteborgs KIK57.239

11 jun 
Nike Wäljegård02SWEUllevi FK50.202
Johanna Stübner02SWEGöteborgs KIK50.865
Ella Larsen01SWEIFK Göteborg52.087
Moa Dahlsjö02SWEGöteborgs KIK55.148


F15 Höjd
11 jun 
Elina Bergman01SWEBrattås CK156
Ella Darrell01SWELerum Friidrott153
Hilda Gyldén01SWEIF Kville145
Sofia Andersson01SWEUllevi FK145
Signe Lisborg01DENDybvad IK140
Linnéa Lind01SWEIK Orient140


F15 Stav
12 jun 
Ebba Hager01SWELerum Friidrott310
Ella Darrell01SWELerum Friidrott300
Alma Eriksson01SWEIK Ymer290
Linnea Pihl01SWELerum Friidrott280
Elin Hellqvist01SWESävedalens AIK250


F15 Längd
11 jun 
Anja Olsson01SWEMalmö AI5,263,3   5,12 1,9
Ebba Magnusson01SWEIFK Göteborg4,911,7
Anna Edwardsson01SWEMölndals AIK4,86-0,6
Filippa Söderström01SWEGöteborgs KIK4,75-2,9
Molly Broback01SWESävedalens AIK4,580,9
Olivia Ek01SWESävedalens AIK4,51-2,7
Isabella Willén01SWEMölndals AIK4,473,1   4,33 -1,4
Alice Nordin01SWEMölndals AIK4,25-1,1
Agnes De Val01SWEIF Kville4,191,9
10 Sigrid Scholten01DENDybvad IK4,040,0
11 Johanna Längnäs01SWEMölndals AIK4,022,8   3,96 0,0
12 Corinne Wessman01SWEIK Ymer3,231,0


F15 Tresteg
12 jun 
Ebba Hager01SWELerum Friidrott10,650,0
Nike Thanner01SWEÖrgryte IS10,521,0
Olivia Ek01SWESävedalens AIK10,362,2   10,31 0,3
Tindra Honnér01SWEÖrgryte IS10,292,2   10,26 0,1
Anna Edwardsson01SWEMölndals AIK10,180,0
Signe Lisborg01DENDybvad IK9,200,3
Tova Holmberg01SWELidköpings IS8,911,4
Sigrid Scholten01DENDybvad IK8,630,0


F15 Kula3.0 kg
12 jun 
Corinne Wessman01SWEIK Ymer12,15
Molly Broback01SWESävedalens AIK10,55
Isabella Willén01SWEMölndals AIK10,23
Alma Eriksson01SWEIK Ymer10,07
Ronja Bökmark01SWELerum Friidrott9,48
Alfrida Kilvik01SWEIF Kville7,91


F15 Diskus0.75 kg
11 jun 
Corinne Wessman01SWEIK Ymer33,74
Ebba Hager01SWELerum Friidrott31,22
Sigrid Scholten01DENDybvad IK26,87
Molly Broback01SWESävedalens AIK26,68
Isabella Willén01SWEMölndals AIK24,60
Alfrida Kilvik01SWEIF Kville24,40
Signe Lisborg01DENDybvad IK23,97
Marie Bilde01DENDybvad IK15,62


F15 Spjut500 g
12 jun 
Corinne Wessman01SWEIK Ymer33,74
Tilde Johansson01SWEFalkenbergs IK29,18
Tova Holmberg01SWELidköpings IS26,65
Signe Lisborg01DENDybvad IK24,46
Maja Johansson01SWETrollhättan FIK23,02
Ronja Bökmark01SWELerum Friidrott21,38
Marie Bilde01DENDybvad IK20,29   19,30
Cornelia Lindberg01SWELerum Friidrott20,29   0,00


F14 80m
Försök heat 12,011 jun Qualisys Photofinish 
Ebba Gustafsson02SWEMölndals AIK10.76q
Maja Högberg02SWEMölndals AIK10.85q
Hanna Elfström02SWELerum Friidrott11.06
Sophie Reid02SWEIK Ymer11.16
Ida Bäckman02SWEVarbergs GIF11.20
Lina Berg02SWEIK Ymer11.46
Alice Henning02SWEUllevi FK12.03
Maja Leman02SWELerum Friidrott12.08

Försök heat 22,411 jun Qualisys Photofinish 
Hedda Tellow02SWEÖrgryte IS10.58q
Alva Larsson02SWEMölndals AIK10.70q
Ida Persson02SWEIK Ymer10.82q
Cindy Darrell02SWEUllevi FK10.91
Ebba Hjortvall02SWEFalkenbergs IK11.02
Sarah Pettersson02SWELerum Friidrott11.82
Rebecca Runfors Carlsson02SWELerum Friidrott11.87
Eveline Wanhainen02SWEIFK Göteborg12.07

Försök heat 34,411 jun Qualisys Photofinish 
Alma Svanberg02SWEIF Kville10.53q
Emilie Mathiesen02SWESävedalens AIK10.88q
Elin Hallbjörner02SWEUllevi FK11.14
Sonya Mårtensson02SWEMölndals AIK11.21
Johanna Bergström02SWEMölndals AIK11.22
Alicia Nesbeth Carlensberg02SWEUllevi FK11.25
Vilma Rosenlöf02SWELerum Friidrott11.55

Försök heat 41,311 jun Qualisys Photofinish 
Cajsa Augustsson02SWEIK Ymer10.75q
Ellen Törnqvist02SWESävedalens AIK11.28
Stina Pettersson02SWELerum Friidrott11.43
Tilda Adolfsson02SWEMölndals AIK11.51
Tindra Lindbom02SWELerum Friidrott12.06
Hilda Johnsson02SWEIF Kville12.22
Astrid Lees99SWEBrattås CKej start

Final3,011 jun Qualisys Photofinish 
Hedda Tellow02SWEÖrgryte IS10.58
Alva Larsson02SWEMölndals AIK10.60
Cajsa Augustsson02SWEIK Ymer10.61
Alma Svanberg02SWEIF Kville10.63
Ida Persson02SWEIK Ymer10.82
Ebba Gustafsson02SWEMölndals AIK10.87
Maja Högberg02SWEMölndals AIK10.88
Emilie Mathiesen02SWESävedalens AIKej start


F14 300m
Finalheat 112 jun Qualisys Photofinish 
Hedda Tellow02SWEÖrgryte IS43.342
Sonia Fors02SWESävedalens AIK44.934
Ebba Follin02SWEMölndals AIK45.496
Thea Terho02SWEFalkenbergs IK46.909
Lisa Brann-Widén02SWEUllevi FK47.4211
Alicia Nesbeth Carlensberg02SWEUllevi FK48.9712

Finalheat 212 jun Qualisys Photofinish 
Alma Svanberg02SWEIF Kville43.011
Wendela Yhlen Graf02SWEUllevi FK44.233
Sophie Reid02SWEIK Ymer45.275
Ellen Törnqvist02SWESävedalens AIK46.437
Josefin Bistedt02SWELerum Friidrott46.748
Elin Hallbjörner02SWEUllevi FK47.0510


F14 Häck 80m76 cm
Försök heat 10,511 jun 
Ebba Follin02SWEMölndals AIK13.51q
My Hagström02SWEIK Ymer13.71q
Tilda Åkesson02SWEVarbergs GIF14.62q
Sofia Ensberg02SWESävedalens AIK14.64
Lisa Brann-Widén02SWEUllevi FK16.95
Elin Dejke02SWEUllevi FK16.99

Försök heat 23,211 jun 
Wendela Yhlen Graf02SWEUllevi FK12.51q
Cindy Darrell02SWEUllevi FK12.57q
Sonia Fors02SWESävedalens AIK12.97q
Josefin Stridh02SWEMölndals AIK13.04q
Emilia Lönnqvist02SWEIF Kville13.64q

Final2,511 jun Qualisys Photofinish 
Cindy Darrell02SWEUllevi FK12.47
Wendela Yhlen Graf02SWEUllevi FK12.57
Josefin Stridh02SWEMölndals AIK12.82
Sonia Fors02SWESävedalens AIK12.94
My Hagström02SWEIK Ymer13.45
Emilia Lönnqvist02SWEIF Kville13.49
Ebba Follin02SWEMölndals AIK13.50
Tilda Åkesson02SWEVarbergs GIF14.71


F14 Höjd
11 jun 
Ebba Åhman02SWEIK Ymer156
Agnes Dahlberg02SWELerum Friidrott156
Emilia Lönnqvist02SWEIF Kville150
Sophie Reid02SWEIK Ymer147
Tilde Johansson02SWEBokenäs IF142
My Hagström02SWEIK Ymer142
Ebba Engdahl02SWETrollhättan FIK142
Ebba Gustafsson02SWEMölndals AIK142
Nike Wäljegård02SWEUllevi FK142
10 Tilda Åkesson02SWEVarbergs GIF137
11 Maja Högberg02SWEMölndals AIK137
12 Ebba Follin02SWEMölndals AIK137
13 Sophie Ingenuus02DENDybvad IK132
13 Elin Dejke02SWEUllevi FK132


F14 Stav
12 jun 
Sofia Wingård02SWEIK Orient300
Alicia Hallner03SWELerum Friidrott250
Vanna Darrell03SWELerum Friidrott240
Sarah Berkling04SWELerum Friidrott220
Eveline Wanhainen02SWEIFK Göteborg220
Willhelmina Gustafsson02SWESävedalens AIK210
Elin Tegnér03SWELerum Friidrott210


F14 Längd
11 jun 
Alva Larsson02SWEMölndals AIK5,181,5
Ida Persson02SWEIK Ymer5,15-1,4
Cajsa Augustsson02SWEIK Ymer5,11-2,3
Cindy Darrell02SWEUllevi FK5,070,7
Hedda Tellow02SWEÖrgryte IS5,031,6
Hanna Elfström02SWELerum Friidrott4,55-0,8
Amanda Eliesersson02SWEUllevi FK4,41-1,9
Tilda Adolfsson02SWEMölndals AIK4,36-4,5
Josefin Bistedt02SWELerum Friidrott4,28-2,0
10 Emilia Lönnqvist02SWEIF Kville4,251,9
11 Ebba Engdahl02SWETrollhättan FIK4,234,2   4,05 -0,4
12 Ebba Hjortvall02SWEFalkenbergs IK4,071,1
13 Rebecca Runfors Carlsson02SWELerum Friidrott3,851,5
14 Alice Henning02SWEUllevi FK3,842,5   3,60 -1,3
15 Eveline Wanhainen02SWEIFK Göteborg3,722,2   3,32 2,0
16 Hilda Johnsson02SWEIF Kville3,723,0   0,00
17 Johanna Bergström02SWEMölndals AIK3,67-3,0
18 Sarah Pettersson02SWELerum Friidrott3,66-1,6
19 Maja Leman02SWELerum Friidrott3,520,2
20 Tindra Lindbom02SWELerum Friidrott3,421,8
Vilma Rosenlöf02SWELerum FriidrottX
Sonya Mårtensson02SWEMölndals AIKX
Elin Hallbjörner02SWEUllevi FKX
Maja Högberg02SWEMölndals AIKX


F14 Tresteg
12 jun 
Wendela Yhlen Graf02SWEUllevi FK10,531,0
Thea Terho02SWEFalkenbergs IK9,750,0
Martina Olsson02SWEIK Orient9,670,1
Amanda Eliesersson02SWEUllevi FK8,961,0
Emma Andersen02DENDybvad IK8,831,3
Alicia Nesbeth Carlensberg02SWEUllevi FK8,791,1
Elin Dejke02SWEUllevi FK8,360,3


F14 Kula3.0 kg
12 jun 
Sophie Reid02SWEIK Ymer12,45Rek.
Helena Sund02SWEMölndals AIK9,94
Lina Berg02SWEIK Ymer9,42
Josefin Bistedt02SWELerum Friidrott8,60
Ebba Follin02SWEMölndals AIK7,49


F14 Diskus0.75 kg
11 jun 
Cajsa Augustsson02SWEIK Ymer27,16
Helena Sund02SWEMölndals AIK24,92
Sophie Reid02SWEIK Ymer24,18
Agnes Dahlberg02SWELerum Friidrott21,97
Hanna Elfström02SWELerum Friidrott20,24
Kristiane Volsgaard02DENDybvad IK19,10
Josefin Bistedt02SWELerum Friidrott19,01
Tilda Åkesson02SWEVarbergs GIF18,62
Sophie Ingenuus02DENDybvad IK18,44
10 Rebecca Runfors Carlsson02SWELerum Friidrott17,62
11 Sarah Pettersson02SWELerum Friidrott16,69
12 Stina Pettersson02SWELerum Friidrott16,05
13 Emma Andersen02DENDybvad IK15,03
14 Vilma Rosenlöf02SWELerum Friidrott14,42
15 Maja Leman02SWELerum Friidrott14,34
16 Tindra Lindbom02SWELerum Friidrott14,11


F14 Spjut500 g
12 jun 
Tilda Bergström02SWEIFK Sunne FK39,17Rek.
Sophie Reid02SWEIK Ymer31,40
Helena Sund02SWEMölndals AIK31,07
Kristiane Volsgaard02DENDybvad IK24,56
Emma Andersen02DENDybvad IK24,06
Sophie Ingenuus02DENDybvad IK22,20
Agnes Dahlberg02SWELerum Friidrott16,76


F13 60m
Försök heat 11,612 jun Qualisys Photofinish 
Elin Pettersson03SWEIFK Göteborg 8.66q
Saga Sansone03SWESävedalens AIK 8.80q
Ebba Toorell03SWELerum Friidrott 8.87q
Lillan Kilvik03SWEIF Kville 8.95
Maja Nilsson03SWEVarbergs GIF 9.22
Kerstin Öhman03SWESävedalens AIK 9.22
Sofia Weiner03SWEUllevi FK 9.36

Försök heat 20,812 jun Qualisys Photofinish 
Sandra Åberg03SWEGöteborgs KIK 8.66q
Ella Fedthusen03SWETrollhättan FIK 8.74q
Julia Svennblad03SWEAle FK 8.95
Sofie Oskarsson03SWEVarbergs GIF 9.53
Elina Becker03SWEStenungsunds FI 9.56
Liv Nilsander03SWEVarbergs GIFej start

Försök heat 3-1,212 jun Qualisys Photofinish 
Ebba Niklasson03SWESävedalens AIK 8.84q
Elin Åberg03SWEBohus IF 8.89q
Anna Olsson03SWEVarbergs GIF 8.89
Calista Ezeh03SWEIF Kville 8.89
Klara Malmqvist03SWEIF Kville 9.06
Laura Murphy03SWEIFK Göteborg 9.76

Försök heat 40,312 jun Qualisys Photofinish 
Lovisa Pettersson03SWELidköpings IS 8.57q
Tilda Kihlström03SWEVarbergs GIF 9.05
Matilda Thorsson03SWEIF Kville 9.09
Hilda Olsson Brandtvig03SWEIFK Göteborg 9.30
Nicole Dinu03SWEIF Kville 9.41
Felicia Clarelid Magaji03SWEMölndals AIK 9.73

Final-1,312 jun Qualisys Photofinish 
Lovisa Pettersson03SWELidköpings IS 8.67
Sandra Åberg03SWEGöteborgs KIK 8.74
Ella Fedthusen03SWETrollhättan FIK 8.76
Ebba Niklasson03SWESävedalens AIK 8.84
Elin Pettersson03SWEIFK Göteborg 8.84
Elin Åberg03SWEBohus IF 8.98
Saga Sansone03SWESävedalens AIK 9.00
Ebba Toorell03SWELerum Friidrottej start


F13 200m
Finalheat 1-0,112 jun Qualisys Photofinish 
Lovisa Pettersson03SWELidköpings IS27.621
Elin Pettersson03SWEIFK Göteborg28.132
Sandra Åberg03SWEGöteborgs KIK28.484
Anna Svarfvar03SWEMölndals AIK28.695
Julia Svennblad03SWEAle FK28.806
Ebba Niklasson03SWESävedalens AIK28.907
Ella Fedthusen03SWETrollhättan FIK29.519

Finalheat 2-1,712 jun Qualisys Photofinish 
Lovisa Agfors03SWEAle FK29.8210
Inez Åsenlund03SWEÖrgryte IS30.3512
Julie-Ella Berlin03SWESävedalens AIK30.5513
Olivia Bissette03SWEMölndals AIK30.6014
Tilda Kihlström03SWEVarbergs GIF30.7515
Tilly Backman03SWEÖrgryte IS30.9116
Linn Johansson03SWEÖrgryte IS31.0517

Finalheat 3-2,612 jun Qualisys Photofinish 
Karin Tebelius03SWELerum Friidrott28.233
Saga Sansone03SWESävedalens AIK29.348
Klara Malmqvist03SWEIF Kville29.9811
Lillan Kilvik03SWEIF Kville31.4118
Laura Murphy03SWEIFK Göteborg32.0019
Kerstin Öhman03SWESävedalens AIK32.1220
Felicia Clarelid Magaji03SWEMölndals AIKej start-


F13 600m
Final11 jun 
Thea Nilsson03SWEHöörs IS 1:43.09
Julia Svennblad03SWEAle FK 1:44.11
Sandra Åberg03SWEGöteborgs KIK 1:46.98
Tilda Knauer03SWEHälle IF 1:47.20
Eleonora Alinder03SWEMölndals AIK 1:48.07
Anna Svarfvar03SWEMölndals AIK 1:48.97
Klara Kindblom03SWEIFK Göteborg 1:49.34
Julie-Ella Berlin03SWESävedalens AIK 1:50.14
Nellie Nygren03SWEGöteborgs KIK 1:50.93
10 Saga Sansone03SWESävedalens AIK 1:53.02
11 Inez Åsenlund03SWEÖrgryte IS 1:55.14
12 Elina Witrén03SWEMölndals AIK 1:55.94
13 Frida Palmqvist03SWEMölndals AIK 1:57.02
14 Laura Murphy03SWEIFK Göteborg 2:00.42


F13 1500m
Final12 jun 
Lova Perman03SWEIF Göta Karlstad 5:06.13F13 1:a
Tilda Knauer03SWEHälle IF 5:09.56F13 2:a
Sandra Åberg03SWEGöteborgs KIK 5:11.54F13 3:a
Julie-Ella Berlin03SWESävedalens AIK 5:12.68F13 4:a
Eleonora Alinder03SWEMölndals AIK 5:18.57F13 5:a
Sabina Aumo03SWEHälle IF 5:19.88F13 6:a
Anna Svarfvar03SWEMölndals AIK 5:26.21F13 7:a
Irma Törngård03SWEHälle IF 5:32.90F13 8:a
Linnea Folkow04SWEGöteborgs KIK 5:34.06F12 1:a
10 Meja Kjellberg-Larsson04SWELidköpings IS 5:35.55F12 2:a
11 Felicia Storm-Karlen03SWELidköpings IS 5:36.59F13 9:a
12 Hilda Törngård04SWEHälle IF 5:38.66F12 3:a
13 Alicia Jisbrant04SWEÖrgryte IS 5:39.65F12 4:a
14 Frida Palmqvist03SWEMölndals AIK 5:40.15F13 10:a
15 Felicia Brink04SWEIF Kville 5:42.27F12 5:a
16 Alma Svantesson04SWEMölndals AIK 5:45.51F12 6:a
17 Ellen Widengren04SWEGöteborgs KIK 5:47.29F12 7:a
18 Saga Provci04SWEIFK Göteborg 5:51.58F12 8:a
19 Johanna Svensson03SWEIF Rigor 5:57.32F13 11:a
20 Agnes Frimannsson04SWESävedalens AIK 6:07.44F12 9:a
Elina Witrén03SWEMölndals AIKej startF13


F13 Häck 60m68 cm
Försök heat 12,811 jun 
Felicia Nordahl Vieira03SWEGöteborgs KIK 9.69q
Liv Nilsander03SWEVarbergs GIF10.21q
Klara Kindblom03SWEIFK Göteborg10.62
Hilda Olsson Brandtvig03SWEIFK Göteborg10.97
Matilda Thorsson03SWEIF Kville10.98
Linn Johansson03SWEÖrgryte ISej start

Försök heat 22,011 jun 
Annie Berntsson03SWEBrattås CK 9.99q
Tilda Kihlström03SWEVarbergs GIF10.14q
Karin Tebelius03SWELerum Friidrott10.37q
Maja Nilsson03SWEVarbergs GIF11.63
Evelina Wikell03SWEMölndals AIK12.55
Vera Malmbratt03SWEIFK Göteborgbröt

Försök heat 32,111 jun 
Tova Gisslen03SWEIK Wilske 9.57q
Anna Constantinescu03SWEGöteborgs KIK10.32q
Vanna Darrell03SWELerum Friidrott10.43q
Hanna Kogler03SWEVarbergs GIF10.73
Tilly Backman03SWEÖrgryte IS11.68
Frida Palmqvist03SWEMölndals AIK12.33

Final1,811 jun Qualisys Photofinish 
Tova Gisslen03SWEIK Wilske 9.47
Annie Berntsson03SWEBrattås CK10.10
Anna Constantinescu03SWEGöteborgs KIK10.11
Liv Nilsander03SWEVarbergs GIF10.14
Karin Tebelius03SWELerum Friidrott10.16
Tilda Kihlström03SWEVarbergs GIF10.42
Vanna Darrell03SWELerum Friidrott10.50
Felicia Nordahl Vieira03SWEGöteborgs KIKbröt


F13 Höjd
12 jun 
Tova Gisslen03SWEIK Wilske155
Elin Åberg03SWEBohus IF146
Vanna Darrell03SWELerum Friidrott146
Olivia Bissette03SWEMölndals AIK143
Frida Eriksson Jerkhag03SWEIF Rigor140
Lovisa Agfors03SWEAle FK140
Tuva Dahlgren03SWELerum Friidrott135
Hilda Olsson Brandtvig03SWEIFK Göteborg135
Elin Pettersson03SWEIFK Göteborg135
10 Matilda Bergand03SWEBohus IF135
10 Elina Becker03SWEStenungsunds FI135
12 Maja Nilsson03SWEVarbergs GIF130
13 Julia Svennblad03SWEAle FK130
14 Kerstin Öhman03SWESävedalens AIK120


F13 Längdzon
11 jun 
Tuva Dahlgren03SWELerum Friidrott4,91-1,1
Annie Berntsson03SWEBrattås CK4,89-0,5
Ebba Niklasson03SWESävedalens AIK4,83-0,5
Tova Gisslen03SWEIK Wilske4,810,8
Elin Pettersson03SWEIFK Göteborg4,800,0
Elina Fagerström03SWEBohus IF4,660,0
Anna Constantinescu03SWEGöteborgs KIK4,63-1,4
Ebba Toorell03SWELerum Friidrott4,490,0
Anna Svarfvar03SWEMölndals AIK4,45-1,3   4,43 -0,8
10 Vanna Darrell03SWELerum Friidrott4,450,0   4,39 -0,2
11 Julia Svennblad03SWEAle FK4,430,0   4,42 0,0
12 Vera Malmbratt03SWEIFK Göteborg4,43-0,9   4,33 0,0
13 Karin Tebelius03SWELerum Friidrott4,400,0
14 Elin Tegnér03SWELerum Friidrott4,350,0
15 Sandra Åberg03SWEGöteborgs KIK4,340,0
16 Sofia Björkman03SWEIF Kville4,33-0,1
17 Hanna Kogler03SWEVarbergs GIF4,310,0
18 Tilda Kihlström03SWEVarbergs GIF4,30-1,3
19 Maja Nilsson03SWEVarbergs GIF4,27-0,5
20 Hilda Olsson Brandtvig03SWEIFK Göteborg4,260,0
21 Alva Bengtström03SWEÖrgryte IS4,250,0
22 Matilda Bergand03SWEBohus IF4,24-0,1
23 Alicia Hallner03SWELerum Friidrott4,22-0,7
24 Lillan Kilvik03SWEIF Kville4,210,0
25 Alice Lindh03SWEIK Orient4,190,0
26 Sofia Weiner03SWEUllevi FK4,170,0
27 Tilly Backman03SWEÖrgryte IS4,14-1,4   4,11 -1,2
28 Kerstin Öhman03SWESävedalens AIK4,140,7   4,00 0,0
29 Laura Murphy03SWEIFK Göteborg3,98-0,1
30 Svea Millbom Gustavsson03SWEÖrgryte IS3,86-2,2
31 Glory Abika03SWEUllevi FK3,76-0,9
32 Olivia Bissette03SWEMölndals AIK2,010,0


F13 Trestegzon
12 jun 
Annie Berntsson03SWEBrattås CK10,170,0
Tova Gisslen03SWEIK Wilske10,010,0
Emilia Qvicklund03SWEStrömstads IF9,800,0
Eleonora Alinder03SWEMölndals AIK9,69-1,3
Nellie Nygren03SWEGöteborgs KIK9,46-0,6
Alma Olsson04SWEIF Rigor8,61-1,6
Linn Johansson03SWEÖrgryte IS8,51-0,1
Hanna Lundberg04SWEIF Rigor7,891,6
Sofia Heuman04SWEIF Rigor7,811,3


F13 Kula2.0 kg
12 jun 
Emilia Qvicklund03SWEStrömstads IF12,57Rek.
Tova Gisslen03SWEIK Wilske11,86
Calista Ezeh03SWEIF Kville11,54
Olivia Bissette03SWEMölndals AIK10,27
Nicole Dinu03SWEIF Kville10,00
Emilia Hejde03SWELerum Friidrott9,82
Anna Olsson03SWEVarbergs GIF8,86
Karin Tebelius03SWELerum Friidrott8,57
Sofie Oskarsson03SWEVarbergs GIF8,29
10 Alexandra Torgersson03SWEIF Kville8,12
11 Matilda Bergand03SWEBohus IF8,06
12 Alicia Hallner03SWELerum Friidrott7,86   7,84
13 Elin Åberg03SWEBohus IF7,86   7,83
14 Evelina Wikell03SWEMölndals AIK7,61
15 Lillan Kilvik03SWEIF Kville7,33
16 Hilda Olsson Brandtvig03SWEIFK Göteborg6,93
17 Johanna Svensson03SWEIF Rigor6,43


F13 Diskus0.6 kg
11 jun 
Vanna Darrell03SWELerum Friidrott24,50
Liv Nilsander03SWEVarbergs GIF23,41
Hanna Kogler03SWEVarbergs GIF23,23
Emilia Hejde03SWELerum Friidrott19,97
Sofia Björkman03SWEIF Kville18,27
Alexandra Torgersson03SWEIF Kville18,02
Evelina Wikell03SWEMölndals AIK17,89
Lillan Kilvik03SWEIF Kville17,47
Kerstin Öhman03SWESävedalens AIK12,54


F13 Spjut400 g
12 jun 
Tova Gisslen03SWEIK Wilske28,27
Tuva Dahlgren03SWELerum Friidrott27,34
Evelina Wikell03SWEMölndals AIK24,15
Ebba Toorell03SWELerum Friidrott20,76
Emilia Hejde03SWELerum Friidrott19,32
Laura Murphy03SWEIFK Göteborg18,59
Sofie Oskarsson03SWEVarbergs GIF18,31
Anna Svarfvar03SWEMölndals AIK17,51


F12 60m
Försök heat 1-0,912 jun Qualisys Photofinish 
Aicha Koné04SWEUllevi FK 8.85q
Ebba Andersson04SWEMölndals AIK 9.15q
Moa Gustafsson04SWEGöteborgs KIK 9.26
Siri Pellmé04SWEStenungsunds FI 9.59
Saga Provci04SWEIFK Göteborg 9.69
Hanna Lundberg04SWEIF Rigor 9.74
Matilda Drakenås04SWEÖrgryte IS 9.85

Försök heat 20,812 jun Qualisys Photofinish 
Ida Sjöberg04SWEMölndals AIK 8.52q
Emilia Åström04SWEMölndals AIK 9.12q
Nora Denti04SWEIFK Göteborg 9.25
Isabel Lessmark04SWEIFK Göteborg 9.73
Tua Brann-Widén04SWEUllevi FK 9.94
Gudridur Sverrisdottir04SWEGöteborgs KIK 9.99
Tilda Mjörnell04SWEUllevi FK10.08

Försök heat 30,212 jun Qualisys Photofinish 
Isabelle Bringnäs04SWESävedalens AIK 8.82q
Ella Borg04SWEMölndals AIK 8.90q
Agnes Frimannsson04SWESävedalens AIK 9.33
Sofia Johansson04SWEMölndals AIK 9.46
Tyra Wikestam04SWEÖrgryte IS 9.57
Ida Pappila04SWEIF Kville 9.76
Tyra Rydén04SWEIFK Göteborg 9.92
Emma Andblad04SWEMölndals AIK10.31

Försök heat 40,512 jun Qualisys Photofinish 
Elvira Tanderud04SWETrollhättan FIK 8.65q
Elise Löfnertz04SWEMölndals AIK 9.12q
Sarah Berkling04SWELerum Friidrott 9.27
Emelie Brattberg04SWEMölndals AIK 9.51
Amanda Ehrnborg04SWEMölndals AIK 9.70
Sofia Heuman04SWEIF Rigor 9.72
Agnes Hallbjörner04SWEUllevi FK 9.97

Final-2,312 jun Qualisys Photofinish 
Elvira Tanderud04SWETrollhättan FIK 8.59
Ida Sjöberg04SWEMölndals AIK 8.62
Aicha Koné04SWEUllevi FK 8.94
Isabelle Bringnäs04SWESävedalens AIK 8.99
Ella Borg04SWEMölndals AIK 9.16
Emilia Åström04SWEMölndals AIK 9.23
Ebba Andersson04SWEMölndals AIK 9.24
Elise Löfnertz04SWEMölndals AIK 9.34


F12 200m
Finalheat 1-0,112 jun Qualisys Photofinish 
Ida Sjöberg04SWEMölndals AIK27.591
Elvira Tanderud04SWETrollhättan FIK28.532
Aicha Koné04SWEUllevi FK29.444
Nora Denti04SWEIFK Göteborg31.4010
Agnes Frimannsson04SWESävedalens AIK31.6811
Siri Pellmé04SWEStenungsunds FI32.1913
Ellen Widengren04SWEGöteborgs KIK32.2114

Finalheat 20,212 jun Qualisys Photofinish 
Elise Löfnertz04SWEMölndals AIK30.196
Moa Gustafsson04SWEGöteborgs KIK30.597
Elsa Wållgren04SWELerum Friidrott31.7012
Saga Provci04SWEIFK Göteborg32.3515
Agnes Hallbjörner04SWEUllevi FK32.6617
Isabel Lessmark04SWEIFK Göteborg32.9519

Finalheat 3-1,912 jun Qualisys Photofinish 
Ella Borg04SWEMölndals AIK29.765
Hanna Lundberg04SWEIF Rigor32.8718
Tilda Mjörnell04SWEUllevi FK33.2320
Amanda Ehrnborg04SWEMölndals AIK34.0222
Ida Pappila04SWEIF Kville34.0923
Gudridur Sverrisdottir04SWEGöteborgs KIK34.3725

Finalheat 4-1,012 jun Qualisys Photofinish 
Nina Hertz-Saebbö04SWEGöteborgs KIK28.953
Sarah Berkling04SWELerum Friidrott30.698
Ebba Andersson04SWEMölndals AIK30.699
Ebba Francois04SWEÖrgryte IS32.5716
Matilda Drakenås04SWEÖrgryte IS33.8121
Tua Brann-Widén04SWEUllevi FK34.3224


F12 600m
Final11 jun 
Nina Hertz-Saebbö04SWEGöteborgs KIK 1:46.90
Isabelle Bringnäs04SWESävedalens AIK 1:48.22
Agnes Frimannsson04SWESävedalens AIK 1:55.20
Linnea Folkow04SWEGöteborgs KIK 1:56.42
Moa Gustafsson04SWEGöteborgs KIK 1:57.44
Tilda Mjörnell04SWEUllevi FK 1:58.46
Meja Kjellberg-Larsson04SWELidköpings IS 2:00.80
Felicia Brink04SWEIF Kville 2:01.68
Ellen Widengren04SWEGöteborgs KIK 2:02.83
10 Saga Provci04SWEIFK Göteborg 2:03.30
11 Alice Karlsson04SWEIFK Göteborg 2:03.55
12 Sofia Heuman04SWEIF Rigor 2:06.09
13 Klara Hillman04SWEIF Rigor 2:15.77
Sofia Johansson04SWEMölndals AIKej start
Ida Sjöberg04SWEMölndals AIKej start


F12 Häck 60m68 cm
Försök heat 11,711 jun 
Meja Kjellberg-Larsson04SWELidköpings IS10.82q
Elise Löfnertz04SWEMölndals AIK11.37q
Wilma Folkeson05SWEFalkenbergs IK11.51q
Ellen Widengren04SWEGöteborgs KIK13.15
Klara Hillman04SWEIF Rigor13.47
Agnes Frimannsson04SWESävedalens AIK14.33

Försök heat 22,811 jun 
Ebba Andersson04SWEMölndals AIK11.68q
Alice Karlsson04SWEIFK Göteborg11.70
Maja Hansson-Lindberg04SWEMölndals AIK12.60
Isabel Lessmark04SWEIFK Göteborg12.78
Sofia Heuman04SWEIF Rigor12.95
Fanny Vulin04SWEIF Kville13.39

Försök heat 32,511 jun 
Ellen Ahlfors04SWEGöteborgs KIK11.48q
Ella Borg04SWEMölndals AIK11.73
Alma Olsson04SWEIF Rigor11.91
Ebba Francois04SWEÖrgryte IS12.33
Elin Helamb04SWEIFK Göteborg12.68
Ida Berg04SWEIF Kvilleej start

Försök heat 42,011 jun 
Nina Hertz-Saebbö04SWEGöteborgs KIK10.60q
Sofia Johansson04SWEMölndals AIK11.29q
Elsa Wållgren04SWELerum Friidrott11.42q
Emelie Brattberg04SWEMölndals AIK11.95
Ida Magnusson04SWEIFK Göteborg12.59
Linn Magnusson04SWEIF Kville13.28
Matilda Drakenås04SWEÖrgryte IS15.36

Final2,011 jun Qualisys Photofinish 
Nina Hertz-Saebbö04SWEGöteborgs KIK10.50
Meja Kjellberg-Larsson04SWELidköpings IS10.93
Elise Löfnertz04SWEMölndals AIK11.11
Elsa Wållgren04SWELerum Friidrott11.13
Sofia Johansson04SWEMölndals AIK11.29
Ebba Andersson04SWEMölndals AIK11.57
Wilma Folkeson05SWEFalkenbergs IK11.61
Ellen Ahlfors04SWEGöteborgs KIK11.69


F12 Höjd
12 jun 
Nina Hertz-Saebbö04SWEGöteborgs KIK153Rek.
Elsa Wållgren04SWELerum Friidrott135
Ida Engelbrektsson04SWEAlingsås IF135
Alicia Jisbrant04SWEÖrgryte IS135
Alma Olsson04SWEIF Rigor130
Fanny Nordberg04SWEMölndals AIK130
Ebba Andersson04SWEMölndals AIK130
Tyra Rydén04SWEIFK Göteborg125
Emma Andblad04SWEMölndals AIK125
Emilia Åström04SWEMölndals AIK125
11 Linn Magnusson04SWEIF Kville125
12 Nora Denti04SWEIFK Göteborg120
13 Linnea Folkow04SWEGöteborgs KIK120
14 Moa Gustafsson04SWEGöteborgs KIK120
15 Tyra Wikestam04SWEÖrgryte IS115
16 Ellen Ahlfors04SWEGöteborgs KIK110
17 Isabel Lessmark04SWEIFK Göteborg110


F12 Längdzon
11 jun 
Aicha Koné04SWEUllevi FK4,990,9
Matilda Åkerman04SWEIFK Halmstad4,800,0
Elise Löfnertz04SWEMölndals AIK4,561,7   4,54 0,0 4,53
Nina Hertz-Saebbö04SWEGöteborgs KIK4,560,2   4,54 0,0 4,31
Ella Högberg04SWEMölndals AIK4,480,0
Sarah Berkling04SWELerum Friidrott4,360,6
Tilde Ovesson04SWEIF Rigor4,331,0
Ellen Ahlfors04SWEGöteborgs KIK4,320,0
Elsa Wållgren04SWELerum Friidrott4,24-0,3
10 Ebba Andersson04SWEMölndals AIK4,090,6
11 Emilia Åström04SWEMölndals AIK4,070,0
12 Moa Gustafsson04SWEGöteborgs KIK3,990,1
13 Siri Pellmé04SWEStenungsunds FI3,950,1   3,94 0,0
14 Agnes Frimannsson04SWESävedalens AIK3,950,7   3,92 0,1
15 Linnea Folkow04SWEGöteborgs KIK3,920,6
16 Alice Karlsson04SWEIFK Göteborg3,890,4
17 Ida Magnusson04SWEIFK Göteborg3,880,2
18 Jennifer Willén04SWEMölndals AIK3,790,0
19 Nora Denti04SWEIFK Göteborg3,750,8
20 Alma Svantesson04SWEMölndals AIK3,740,0
21 Ellen Widengren04SWEGöteborgs KIK3,731,3
22 Isabel Lessmark04SWEIFK Göteborg3,691,0
23 Sofia Johansson04SWEMölndals AIK3,650,2
24 Tilda Mjörnell04SWEUllevi FK3,620,0   3,53 0,8
25 Maja Hansson-Lindberg04SWEMölndals AIK3,620,0   3,52 1,0
26 Linn Magnusson04SWEIF Kville3,610,2
27 Gudridur Sverrisdottir04SWEGöteborgs KIK3,601,3
28 Hanna Lundberg04SWEIF Rigor3,580,0
29 Fanny Nordberg04SWEMölndals AIK3,561,3
30 Saga Provci04SWEIFK Göteborg3,51-0,3   3,43 0,5
31 Sofia Heuman04SWEIF Rigor3,510,1   3,36 0,2
32 Amanda Ehrnborg04SWEMölndals AIK3,510,8   3,34 1,6
33 Klara Hillman04SWEIF Rigor3,460,0
34 Elin Helamb04SWEIFK Göteborg3,410,6
35 Fanny Vulin04SWEIF Kville3,291,2
36 Ebba Francois04SWEÖrgryte IS3,240,1
37 Agnes Hallbjörner04SWEUllevi FK3,150,0
38 Ida Berg04SWEIF Kville3,131,6
39 Tuva Börås04SWEMölndals AIK3,091,3
40 Hilda Glembring04SWEIF Kville2,980,9


F12 Kula2.0 kg
11 jun 
Emilia Wernerliv04SWETingbergs AIS11,06
Matilda Åkerman04SWEIFK Halmstad10,00
Sarah Berkling04SWELerum Friidrott9,35
Sofia Olsson04SWEIF Rigor9,26
Emilia Åström04SWEMölndals AIK9,00
Jennifer Willén04SWEMölndals AIK8,68
Nina Hertz-Saebbö04SWEGöteborgs KIK8,63
Ida Sjöberg04SWEMölndals AIK8,26
Elsa Wållgren04SWELerum Friidrott8,18
10 Alma Olsson04SWEIF Rigor7,96
11 Moa Gustafsson04SWEGöteborgs KIK7,87
12 Sofia Johansson04SWEMölndals AIK7,70
13 Signe Ågren04SWEAlingsås IF7,24
14 Isabel Lessmark04SWEIFK Göteborg7,11
15 Nora Denti04SWEIFK Göteborg6,85
16 Ida Berg04SWEIF Kville6,27
17 Klara Hillman04SWEIF Rigor5,59
18 Hilda Glembring04SWEIF Kville4,87


F12 Diskus0.6 kg
11 jun 
Sofia Olsson04SWEIF Rigor17,82
Sarah Berkling04SWELerum Friidrott17,64
Klara Hillman04SWEIF RigorX


F12 Spjut400 g
12 jun 
Emilia Wernerliv04SWETingbergs AIS24,26
Ida Engelbrektsson04SWEAlingsås IF21,12
Julia Pappila06SWEIF Kville18,93
Isabel Lessmark04SWEIFK Göteborg17,70   0,00
Elsa Wållgren04SWELerum Friidrott17,67
Emilia Åström04SWEMölndals AIK14,44
Emma Andblad04SWEMölndals AIK14,23
Alma Olsson04SWEIF Rigor9,55


F11 60m
Försök heat 11,312 jun Qualisys Photofinish 
Helmi Hjortbäck05SWESävedalens AIK 9.10q
Tyra Zettergren05SWEGöteborgs KIK 9.20q
Majken Sommar05SWEMölndals AIK 9.50q
Nellie Skantze05SWEIFK Göteborg 9.61
Ellen Stenqvist05SWEIFK Göteborg 9.79
Vega Skoglund05SWELerum Friidrott10.11

Försök heat 2-3,612 jun Qualisys Photofinish 
Isabella Petrusic05SWEIFK Göteborg 9.27q
Alexandra Ribba05SWELerum Friidrott10.18
Matlida Lundberg05SWEMölndals AIK10.30
Tindra Ladestam05SWEIFK Göteborg10.32
Alicia Stolpe05SWESävedalens AIK10.33
Lisa Lapidus05SWESävedalens AIK10.56
Leah Månsson Bauhn05SWESävedalens AIK10.89

Försök heat 30,512 jun Qualisys Photofinish 
Ivana Pekic05SWEIFK Göteborg 9.16q
Noortje Thien Berglin05SWESävedalens AIK 9.38q
Liv Holmberg05SWELerum Friidrott 9.53q
Linn Ask05SWEBokenäs IF 9.55
Maud de Coninck05SWESävedalens AIK 9.71
Meja Gullberg05SWESävedalens AIK10.17
Matilda Bloom05SWEÖrgryte IS11.75

Försök heat 4-0,512 jun Qualisys Photofinish 
Moa Bertilsson05SWEIFK Göteborg 9.08q
Ingrid Neselius05SWESävedalens AIK 9.90
Tilde Svensson05SWEIF Rigor10.10
Nicole Tiourine05SWESävedalens AIK10.11
Agnes Karlsson05SWESävedalens AIK10.25
Alice Adekunle05SWELerum Friidrott10.51
Moa Bengtsson05SWELerum Friidrott11.46

Final0,512 jun Qualisys Photofinish 
Moa Bertilsson05SWEIFK Göteborg 9.01
Helmi Hjortbäck05SWESävedalens AIK 9.07
Tyra Zettergren05SWEGöteborgs KIK 9.10
Isabella Petrusic05SWEIFK Göteborg 9.12
Ivana Pekic05SWEIFK Göteborg 9.15
Majken Sommar05SWEMölndals AIK 9.50
Noortje Thien Berglin05SWESävedalens AIK 9.55
Liv Holmberg05SWELerum Friidrott 9.57


F11 200m
Finalheat 1-1,212 jun Qualisys Photofinish 
Tyra Zettergren05SWEGöteborgs KIK30.773
Isabella Petrusic05SWEIFK Göteborg31.306
Emilia Lundstedt05SWEMölndals AIK31.498
Nellie Skantze05SWEIFK Göteborg32.4313
Majken Sommar05SWEMölndals AIK32.5114
Ingrid Neselius05SWESävedalens AIK32.7415
Meja Gullberg05SWESävedalens AIK34.2121
Agnes Karlsson05SWESävedalens AIK34.4823

Finalheat 2-0,512 jun Qualisys Photofinish 
Ivana Pekic05SWEIFK Göteborg29.601
Moa Bertilsson05SWEIFK Göteborg30.894
Noortje Thien Berglin05SWESävedalens AIK32.0410
Nicole Tiourine05SWESävedalens AIK32.1811
Ellen Stenqvist05SWEIFK Göteborg33.6618
Tindra Ladestam05SWEIFK Göteborg33.9219
Tilde Svensson05SWEIF Rigor34.1120
Tilia Olsson06SWEBokenäs IF34.3922

Finalheat 31,212 jun Qualisys Photofinish 
Helmi Hjortbäck05SWESävedalens AIK30.002
Alice Bengtsson05SWELerum Friidrott30.925
Maud de Coninck05SWESävedalens AIK31.427
Linn Ask05SWEBokenäs IF31.899
Josefine Holmesson05SWELerum Friidrott32.3712
Alicia Stolpe05SWESävedalens AIK33.2016
Matlida Lundberg05SWEMölndals AIK33.5017
Klara Timan05SWEMölndals AIK36.4524


F11 600m
Final11 jun 
Maud de Coninck05SWESävedalens AIK 1:49.19
Ivana Pekic05SWEIFK Göteborg 1:55.96
Nicole Tiourine05SWESävedalens AIK 1:57.65
Nellie Skantze05SWEIFK Göteborg 1:58.23
Ingrid Neselius05SWESävedalens AIK 1:58.25
Matlida Lundberg05SWEMölndals AIK 2:00.23
Tyra Zettergren05SWEGöteborgs KIK 2:02.28
Helmi Hjortbäck05SWESävedalens AIK 2:04.02
Alicia Stolpe05SWESävedalens AIK 2:04.78
10 Moa Bertilsson05SWEIFK Göteborg 2:10.17
11 Rebecka Durell05SWEMölndals AIK 2:10.72
12 Majken Sommar05SWEMölndals AIK 2:11.53
13 Jonna Säwström05SWEIFK Göteborg 2:12.33
14 Penny Olinder05SWEIF Rigor 2:39.62
15 Emma Norrman05SWEBohus IF 2:44.71


F11 Höjd
11 jun 
Wilma Folkeson05SWEFalkenbergs IK136
Isabella Petrusic05SWEIFK Göteborg133
Josefine Holmesson05SWELerum Friidrott125
Ebba Elfström05SWELidköpings IS125
Noortje Thien Berglin05SWESävedalens AIK120
Maud de Coninck05SWESävedalens AIK120
Linn Ask05SWEBokenäs IF120
Matlida Lundberg05SWEMölndals AIK115
Emilia Lundstedt05SWEMölndals AIK115
10 Ellie Karlsson05SWELerum Friidrott115
10 Ivana Pekic05SWEIFK Göteborg115
12 Jonna Säwström05SWEIFK Göteborg115
13 Nellie Eriksson05SWEÖrgryte IS110
14 Vega Skoglund05SWELerum Friidrott110
15 Leah Månsson Bauhn05SWESävedalens AIK110
15 Majken Sommar05SWEMölndals AIK110
17 Sara Johansson05SWEMölndals AIK110
18 Penny Olinder05SWEIF Rigor110
19 Alicia Stolpe05SWESävedalens AIK100
19 Lisa Lapidus05SWESävedalens AIK100


F11 Längdzon
11 jun 
Ivana Pekic05SWEIFK Göteborg4,591,6
Alice Bengtsson05SWELerum Friidrott4,241,1
Isabella Petrusic05SWEIFK Göteborg4,230,0
Moa Bertilsson05SWEIFK Göteborg4,210,0
Emilia Lundstedt05SWEMölndals AIK4,150,0
Helmi Hjortbäck05SWESävedalens AIK4,091,4
Josefine Jonason05SWEKongahälla AIK4,021,2
Noortje Thien Berglin05SWESävedalens AIK3,970,8
Tyra Zettergren05SWEGöteborgs KIK3,920,0
10 Wilma Folkeson05SWEFalkenbergs IK3,830,9
11 Linn Ask05SWEBokenäs IF3,800,0
12 Nellie Skantze05SWEIFK Göteborg3,731,7
13 Nellie Eriksson05SWEÖrgryte IS3,700,0
14 Liv Holmberg05SWELerum Friidrott3,680,5
15 Majken Sommar05SWEMölndals AIK3,660,9
16 Maud de Coninck05SWESävedalens AIK3,580,1
17 Jonna Säwström05SWEIFK Göteborg3,561,3
18 Alexandra Ribba05SWELerum Friidrott3,530,7
19 Penny Olinder05SWEIF Rigor3,511,2   3,45 0,0
20 Ann-Kathrine Bergenhem05SWEIFK Halmstad3,510,0   3,43 0,0
21 Alicia Stolpe05SWESävedalens AIK3,421,2
22 Matlida Lundberg05SWEMölndals AIK3,410,0
23 Ebba Elfström05SWELidköpings IS3,401,4
24 Meja Gullberg05SWESävedalens AIK3,260,0   3,26 0,0
25 Emma Hansson05SWEBohus IF3,260,2   3,20 0,0
26 Agnes Karlsson05SWESävedalens AIK3,230,0
27 Tindra Ladestam05SWEIFK Göteborg3,201,7
28 Alice Adekunle05SWELerum Friidrott3,180,0
29 Lisa Lapidus05SWESävedalens AIK3,140,1
30 Klara Timan05SWEMölndals AIK3,120,3   3,06 0,8
31 Rebecka Durell05SWEMölndals AIK3,121,1   3,04 0,9
32 Ebba Essén05SWEBokenäs IF3,090,0
33 Moa Bengtsson05SWELerum Friidrott2,76-0,1
34 Emma Norrman05SWEBohus IF2,701,3
35 Matilda Bloom05SWEÖrgryte IS2,601,4


F11 Kula2.0 kg
11 jun 
Klara Berntsson06SWEBrattås CK7,89
Josefine Holmesson05SWELerum Friidrott7,69
Isabella Petrusic05SWEIFK Göteborg6,94
Sara Johansson05SWEMölndals AIK6,72
Emma Hansson05SWEBohus IF6,58
Alice Bengtsson05SWELerum Friidrott6,40
Matilda Bloom05SWEÖrgryte IS6,23
Ann-Kathrine Bergenhem05SWEIFK Halmstad6,18
Noortje Thien Berglin05SWESävedalens AIK6,01
10 Alice Adekunle05SWELerum Friidrott5,94
11 Alexandra Ribba05SWELerum Friidrott5,59
12 Matlida Lundberg05SWEMölndals AIK5,56
13 Agnes Karlsson05SWESävedalens AIK5,55
14 Lisa Lapidus05SWESävedalens AIK5,40
15 Moa Bengtsson05SWELerum Friidrott5,37
16 Alicia Stolpe05SWESävedalens AIK5,20
17 Ellie Karlsson05SWELerum Friidrott5,07
18 Rebecka Durell05SWEMölndals AIK4,80
19 Leah Månsson Bauhn05SWESävedalens AIK4,52
20 Emma Norrman05SWEBohus IF3,89


F10 60m
Finalheat 10,712 jun Qualisys Photofinish 
Julia Pappila06SWEIF Kville 9.441
Fia Koné06SWEUllevi FK 9.592
Elin Björn06SWEBohus IF 9.743
Therese Pettersson07SWELidköpings IS 9.764
Alva Nordlinder06SWEGöteborgs KIK 9.905
Sofie Delryd06SWEIFK Göteborg 9.916
Alva Sjöström06SWESävedalens AIK 9.989

Finalheat 2-1,812 jun Qualisys Photofinish 
Moa Stagemyr06SWEMölndals AIK10.3213
Elvira Wertsén06SWEMölndals AIK10.4215
Miranda Wallström06SWEMölndals AIK10.6220
Filippa Haeffler06SWEMölndals AIK10.6921
Signe Kullander06SWESävedalens AIK10.8723
Elin Karlsson06SWESävedalens AIK10.9625
Olivia Lökholm06SWEBohus IF10.9726
Filippa Dahl06SWEBohus IF10.9727

Finalheat 30,712 jun Qualisys Photofinish 
Meja Ahlfors06SWEMajornas IK 9.978
Clara Johansson06SWEMölndals AIK10.4416
Elsa Hansson06SWEMölndals AIK10.5819
Emilia Bergh06SWEIK Orient11.1828
Hanna Kruse06SWEIFK Göteborg11.3329
Julia Bayer06SWEMölndals AIK11.3830
Stella Enander06SWESävedalens AIK11.4031

Finalheat 40,412 jun Qualisys Photofinish 
Ella Hallin06SWESävedalens AIK10.2811
Viola Engdegård06SWEIF Rigor10.4214
Alice Tartu06SWEIF Kville10.5117
Wilma Ehrnborg06SWEMölndals AIK10.7222
Tyra Asteberg06SWESävedalens AIK10.8824
Amelia Lindén06SWESävedalens AIK11.4132
Tuva Farnebo06SWEMajornas IK11.4333

Finalheat 5-1,612 jun Qualisys Photofinish 
Tilda Lindqvist06SWEBohus IF 9.927
Tilia Olsson06SWEBokenäs IF10.2810
Annie Sjösten06SWESävedalens AIK10.3112
Anissa Romell06SWEUllevi FK10.5718
Isabelle Colliander06SWEMölndals AIK11.4634
Moa Persson06SWEAle FK11.5935
Ida-Karin Johansson06SWEBokenäs IF11.6136


F10 600m
Finalheat 111 jun 
Sofie Delryd06SWEIFK Göteborg 2:05.013
Annie Sjösten06SWESävedalens AIK 2:09.164
Moa Påhlman06SWEMölndals AIK 2:12.365
Hanna Witrén06SWEMölndals AIK 2:13.926
Beatrice Amundin06SWESävedalens AIK 2:15.218
Alva Sjöström06SWESävedalens AIK 2:18.1111
Fia Koné06SWEUllevi FK 2:21.8115
Anissa Romell06SWEUllevi FK 2:22.4316
Nova Bissette06SWEMölndals AIK 2:24.0417
10 Tilia Olsson06SWEBokenäs IF 2:24.1618
11 Bella Wennbom07SWEUllevi FK 2:25.6719
12 Amelia Lindén06SWESävedalens AIK 2:28.6121
Stella Enander06SWESävedalens AIKbröt-

Finalheat 211 jun 
Isabelle Rydén06SWEIFK Göteborg 1:57.571
Thea Berlin06SWESävedalens AIK 2:00.492
Tilda Jildefjord06SWESävedalens AIK 2:14.337
Ella Hallin06SWESävedalens AIK 2:15.859
Ella Gianneschi06SWESävedalens AIK 2:16.5010
Melina Edeflod06SWEMölndals AIK 2:19.8712
Alva Nordlinder06SWEGöteborgs KIK 2:21.0313
Selma Oldenby06SWESävedalens AIK 2:21.6414
Svea Palm06SWESävedalens AIK 2:26.0320
10 Ida-Karin Johansson06SWEBokenäs IF 2:30.7822
11 Amina Kadic06SWEMölndals AIK 2:37.7323
Nico Egefur06SWESävedalens AIKej start-


F10 Höjd
11 jun 
Beatrice Amundin06SWESävedalens AIK125
Isabelle Rydén06SWEIFK Göteborg125
Meja Ahlfors06SWEMajornas IK120
Klara Berntsson06SWEBrattås CK120
Alva Nordlinder06SWEGöteborgs KIK110
Selma Oldenby06SWESävedalens AIK110
Nova Bissette06SWEMölndals AIK105
Thea Berlin06SWESävedalens AIK105
Ester Theorin06SWEIF Kville105
10 Lee Hagström07SWEIK Ymer105
11 Ella Hallin06SWESävedalens AIK105
12 Amelia Lindén06SWESävedalens AIK105
13 Ella Gianneschi06SWESävedalens AIK100
14 Melina Edeflod06SWEMölndals AIK100
15 Isabelle Colliander06SWEMölndals AIK100
15 Alva Sjöström06SWESävedalens AIK100
17 Tilia Olsson06SWEBokenäs IF100
18 Tilda Jildefjord06SWESävedalens AIK95
19 Nico Egefur06SWESävedalens AIK95
20 Irma Becic06SWEMölndals AIK90


F10 Längdzon
12 jun 
Elin Björn06SWEBohus IF3,960,0
Isabelle Rydén06SWEIFK Göteborg3,770,0
Julia Pappila06SWEIF Kville3,750,0
Therese Pettersson07SWELidköpings IS3,591,1
Sofie Delryd06SWEIFK Göteborg3,560,8
Alva Nordlinder06SWEGöteborgs KIK3,550,0
Tilda Lindqvist06SWEBohus IF3,540,0
Fia Koné06SWEUllevi FK3,510,0   3,49
Meja Ahlfors06SWEMajornas IK3,510,0   3,43
10 Ester Theorin06SWEIF Kville3,500,0
11 Tilia Olsson06SWEBokenäs IF3,490,0
12 Anissa Romell06SWEUllevi FK3,460,0
13 Alva Sjöström06SWESävedalens AIK3,380,0
14 Filippa Dahl06SWEBohus IF3,360,0
15 Alice Tartu06SWEIF Kville3,300,2
16 Julia Asker06SWEIF Kville3,220,9
17 Viola Engdegård06SWEIF Rigor3,180,0
18 Olivia Lökholm06SWEBohus IF3,131,4
19 Moa Påhlman06SWEMölndals AIK3,120,0
20 Julia Svarfvar06SWEMölndals AIK3,060,0
21 Moa Stagemyr06SWEMölndals AIK3,040,3
22 Julia Åkesson06SWEIFK Göteborg3,020,7
23 Ella Hallin06SWESävedalens AIK3,000,6
24 Signe Kullander06SWESävedalens AIK2,990,0
25 Miranda Wallström06SWEMölndals AIK2,950,0
26 Tyra Asteberg06SWESävedalens AIK2,940,0
27 Wilma Ehrnborg06SWEMölndals AIK2,920,0
28 Amelia Lindén06SWESävedalens AIK2,850,0
29 Tuva Farnebo06SWEMajornas IK2,810,0
30 Elin Karlsson06SWESävedalens AIK2,720,0
31 Sanna Magnusson06SWEIF Kville2,680,0
32 Julia Bayer06SWEMölndals AIK2,660,1
33 Moa Persson06SWEAle FK2,630,0
34 Isabelle Colliander06SWEMölndals AIK2,590,0
35 Ida-Karin Johansson06SWEBokenäs IF2,560,0
36 Hanna Kruse06SWEIFK Göteborg2,500,1


F10 Kula2.0 kg
12 jun 
Klara Berntsson06SWEBrattås CK6,75
Julia Pappila06SWEIF Kville6,69
Elin Björn06SWEBohus IF6,61
Alice Tartu06SWEIF Kville6,47
Tilia Olsson06SWEBokenäs IF6,11
Tilda Lindqvist06SWEBohus IF5,81
Nova Bissette06SWEMölndals AIK5,35
Signe Kullander06SWESävedalens AIK5,33
Filippa Dahl06SWEBohus IF5,31
10 Alva Nordlinder06SWEGöteborgs KIK5,26
11 Alva Sjöström06SWESävedalens AIK5,08
12 Meja Ahlfors06SWEMajornas IK5,07
13 Julia Asker06SWEIF Kville4,94
14 Moa Persson06SWEAle FK4,88
15 Olivia Lökholm06SWEBohus IF4,81
16 Freja Nielsen07DENDybvad IK4,77   4,76
17 Sanna Magnusson06SWEIF Kville4,77   4,25
18 Ida-Karin Johansson06SWEBokenäs IF4,66
19 Miranda Wallström06SWEMölndals AIK4,54
20 Therese Pettersson07SWELidköpings IS4,53
21 Hanna Kruse06SWEIFK Göteborg4,36
22 Moa Stagemyr06SWEMölndals AIK4,29
23 Elin Karlsson06SWESävedalens AIK4,09   3,97
24 Tuva Farnebo06SWEMajornas IK4,09   3,92
25 Julia Svarfvar06SWEMölndals AIK4,05


F9 60m
Försök heat 13,311 jun Qualisys Photofinish 
Astrid Fakelius08SWEBokenäs IF 9.611
Tuva Råwall07SWESävedalens AIK10.199
Alice Boström Holmberg07SWESävedalens AIK10.4013
Bella Wennbom07SWEUllevi FK10.4014
Tilda Heed07SWEAlingsås IF10.5915
Daniela Borg07SWEAlingsås IF11.0719
Stina Helgeson07SWEKongahälla AIK11.2021
Lisa Karlsson07SWESävedalens AIK12.0135

Försök heat 21,611 jun Qualisys Photofinish 
Caroline Wanhainen07SWEIFK Göteborg 9.702
Alice Berggren07SWESävedalens AIK10.4012
Daniella Kloth07SWESävedalens AIK11.3824
Amanda Osbeck08SWEIFK Göteborg11.5229
Felicia Andersson08SWEBokenäs IF11.6631
Ida Nyman08SWEUllevi FK12.7138
Elin Wrange Linder07SWESävedalens AIKej start-

Försök heat 32,511 jun Qualisys Photofinish 
Emma Nordahl Vieira07SWEKongahälla AIK 9.763
Lee Hagström07SWEIK Ymer10.117
Nellie Sturesson08SWEFalkenbergs IK10.2510
Ella Pettersson07SWESävedalens AIK11.0720
Freja Nielsen07DENDybvad IK11.4828
Annie Säwström08SWEIFK Göteborg11.7932
Hilda Björkman07SWESävedalens AIK11.8033
Jönsson Emilia07SWEMajornas IK12.0637

Försök heat 41,011 jun Qualisys Photofinish 
Daniela Zinnerström08SWEBokenäs IF10.085
Tilde Karlsson07SWEAlingsås IF10.116
Anna Sverrisdottir07SWEMajornas IK10.3811
Agnes Knauer07SWEHälle IF10.7517
Hanna Granath07SWESävedalens AIK10.9618
Meja Ljunggren08SWEAlingsås IF11.2022
Elvira Eliason07SWEIF Rigor11.4727
Elin Wrange Linder07SWESävedalens AIK11.6030

Försök heat 50,111 jun Qualisys Photofinish 
Molly Portillo07SWEKongahälla AIK 9.844
Freja Sjögren07SWEGöteborgs KIK10.178
Ebba Bränholm07SWESävedalens AIK10.7216
Freja Bäckström07SWESävedalens AIK11.2223
Elsa Dehre07SWESävedalens AIK11.4325
Siri Provci07SWEIFK Göteborg11.4626
Julia Welin07SWEIF Rigor11.8834
Ebba Kopka07SWESävedalens AIK12.0536


F9 Längdzon
11 jun 
Astrid Fakelius08SWEBokenäs IF3,810,0
Daniela Zinnerström08SWEBokenäs IF3,550,0
Emma Nordahl Vieira07SWEKongahälla AIK3,530,0
Alice Berggren07SWESävedalens AIK3,510,3
Freja Sjögren07SWEGöteborgs KIK3,500,0
Molly Portillo07SWEKongahälla AIK3,48-0,5
Lee Hagström07SWEIK Ymer3,330,0
Tilde Karlsson07SWEAlingsås IF3,300,0
Ebba Bränholm07SWESävedalens AIK3,27-0,2
10 Nellie Sturesson08SWEFalkenbergs IK3,100,0
11 Caroline Wanhainen07SWEIFK Göteborg3,07-0,1
12 Alice Boström Holmberg07SWESävedalens AIK3,030,0
13 Hanna Granath07SWESävedalens AIK3,02-0,7
14 Tilda Heed07SWEAlingsås IF3,000,0
15 Anna Sverrisdottir07SWEMajornas IK2,980,0
16 Freja Bäckström07SWESävedalens AIK2,94-1,0
17 Bella Wennbom07SWEUllevi FK2,93-0,8
18 Meja Ljunggren08SWEAlingsås IF2,900,0
19 Agnes Knauer07SWEHälle IF2,85-0,1   2,84 0,0
20 Daniela Borg07SWEAlingsås IF2,85-0,1   2,71 0,0
21 Elvira Eliason07SWEIF Rigor2,77-0,1
22 Daniella Kloth07SWESävedalens AIK2,650,0
23 Ella Pettersson07SWESävedalens AIK2,59-0,1   2,59 0,0
24 Annie Säwström08SWEIFK Göteborg2,590,0   2,55 0,0
25 Julia Welin07SWEIF Rigor2,540,0
26 Elin Wrange Linder07SWESävedalens AIK2,520,9
27 Ebba Kopka07SWESävedalens AIK2,500,0
28 Elsa Dehre07SWESävedalens AIK2,470,0   2,45 -0,1
29 Siri Provci07SWEIFK Göteborg2,470,2   2,36 0,0
29 Felicia Andersson08SWEBokenäs IF2,470,0   2,36 0,0
31 Jönsson Emilia07SWEMajornas IK2,440,0
32 Ida Nyman08SWEUllevi FK2,420,0
33 Freja Nielsen07DENDybvad IK2,390,0   2,37 0,3
34 Stina Helgeson07SWEKongahälla AIK2,390,0   2,04 0,0
35 Amanda Osbeck08SWEIFK Göteborg2,340,0
36 Lisa Karlsson07SWESävedalens AIK2,280,1
37 Hilda Björkman07SWESävedalens AIK2,15-0,3


F9 Kula2.0 kg
11 jun 
Alice Boström Holmberg07SWESävedalens AIK5,72
Stina Helgeson07SWEKongahälla AIK5,10
Freja Nielsen07DENDybvad IK4,97
Tilde Karlsson07SWEAlingsås IF4,73
Alice Berggren07SWESävedalens AIK4,52
Hanna Granath07SWESävedalens AIK4,47
Anna Sverrisdottir07SWEMajornas IK4,38
Caroline Wanhainen07SWEIFK Göteborg4,19
Freja Bäckström07SWESävedalens AIK4,13
10 Elsa Dehre07SWESävedalens AIK4,10
11 Ebba Bränholm07SWESävedalens AIK3,95
12 Elvira Eliason07SWEIF Rigor3,91
13 Alva Bilen Wantling07SWESävedalens AIK3,90
14 Daniella Kloth07SWESävedalens AIK3,73
14 Tilda Heed07SWEAlingsås IF3,73
16 Ebba Kopka07SWESävedalens AIK3,34
17 Amanda Osbeck08SWEIFK Göteborg3,25
18 Daniela Zinnerström08SWEBokenäs IF3,21
19 Hilda Björkman07SWESävedalens AIK3,20
20 Felicia Andersson08SWEBokenäs IF3,00
21 Ida Nyman08SWEUllevi FK2,98
21 Lisa Karlsson07SWESävedalens AIK2,98
23 Julia Welin07SWEIF Rigor2,94
24 Meja Ljunggren08SWEAlingsås IF2,70



© Track & Field, Christer Falk