RESULTAT mellan 02 dec och 03 dec
Julklappsjakten 2017-12-02/03
Friidrottens Hus
Göteborgs KIK
Uppdaterad: 2017-12-03
Resultatlänk lördag  söndag  Samlad lista  Föreningstävlingen (pdf) 


 
M 60m
Försök heat 12 dec 
Daniel Andersson91SWEIstrums SK 7.37q
Rune Drongesen96DENViborg AM 7.61q
Erik Hagström73SWEIF Kville 7.72q
Christer Nilsson73SWEIK Sisu 7.78q
Jan-Arne Sagdahl50SWEUllevi FK13.35

Försök heat 22 dec 
Carl Narup98SWEUllevi FK 7.26q
Viktor Johansson97SWEUllevi FK 7.53q
Robin Noping96SWEIF Kville 7.77q
Vilgot Engberg Pramling95SWEIFK Halmstad 8.20q
Martin Danerud63SWESävedalens AIK 9.14

Final2 dec Qualisys Photofinish 
Daniel Andersson91SWEIstrums SK 7.37
Carl Narup98SWEUllevi FK 7.38
Rune Drongesen96DENViborg AM 7.62
Robin Noping96SWEIF Kville 7.71
Christer Nilsson73SWEIK Sisu 7.74
Vilgot Engberg Pramling95SWEIFK Halmstad 8.25
Erik Hagström73SWEIF Kvilleej start
Viktor Johansson97SWEUllevi FKej start


M 400m
Final2 dec 
Anders Logg76SWEHälle IF52.22
Simon Strand00SWEHögby IF53.79
Vilgot Engberg Pramling95SWEIFK Halmstad56.92


M 1500m
Final2 dec 
Erik Jälknäs00SWESävedalens AIK 4:08.08P19 1:a
Olle Meijer98SWEMalmö AI 4:12.03M 1:a
Elias Shifris02DENViborg AM 4:16.42M 2:a
Simon Carrington00SWEHögby IF 4:30.15P19 2:a
Casper Ohlin99SWETjalve IF Norrköping 5:12.90P19 3:a


M Stav
2 dec 
Robin Jakobsson98SWEUllevi FK450
Johan Björk91SWEIstrums SK330
Patrik Söderqvist59SWELerum Friidrott270

240250260270280320330350440450460
R.Jakobsson--------oxxoxxx
P.Söderqvistoxoooxxx
J.Björk-----oxoxxx


M Längd
2 dec 
Viktor Johansson97SWEUllevi FK6,20
Oscar Söderbergh96SWEUllevi FK6,11
Rune Drongesen96DENViborg AM6,02
Erik Hagström73SWEIF Kville5,33

1 2 3 4 5 6 
V.Johansson5,846,146,20X4,805,89
O.Söderbergh5,74X5,986,11X5,87
R.Drongesen6,02XXX5,705,72
E.Hagström5,105,225,305,33--


M Tresteg
3 dec 
Patrik Söderqvist59SWELerum Friidrott9,35

1 2 3 4 5 6 
P.SöderqvistX9,239,359,328,65X


M Kula7.26 kg
2 dec 
Carl Narup98SWEUllevi FK11,58
Erik Ardengård92SWEIF Kronan9,28
Jan-Arne Sagdahl50SWEUllevi FK7,662.0kg

1 2 3 4 5 6 
J.Sagdahl7,66XX7,374,137,43
E.Ardengård8,928,299,039,288,788,28
C.Narup9,8410,3210,1910,6411,5411,58


M 4 x 200m
Final2 dec 
IF Kville 1 P16Erik Isaksson-02
Fredrik Grund-02
Gustav Tartu-02
Emil Bengtsson-02

1:37.94
Mölndals AIK 1 Felix Ljung-02
William Sander-01
Marcus Blixt-02
Marcel Schweikart-02

1:38.17
IFK Helsingborg MSamuell Combelles-03
Erik Albin-02
Erik Hasselguen-02
Adam Lunden-02

1:42.42


P19 60m
Final2 dec Qualisys Photofinish 
Ludvig Brorsson00SWEIK Wilske 7.29
Glody Ngoma00SWEIFK Göteborg 7.30
Samuel Lestander00SWEIFK Göteborg 7.55
Anton Andersson00SWEVarbergs GIF 7.68
Sakhi Husseini99SWEHåfreströms IF 7.69
Mark Drongesen00DENViborg AM 7.76
Robin Strömberg00SWEIFK Göteborg 7.77
Filip Linnér00SWEIFK Göteborg 8.54


P19 400m
Final3 dec 
Marcus Lidman99SWEHälle IF53.30
Frederik Norstedt99SWEIFK Helsingborg59.50
Joel Stål00SWEUllevi FK65.20


P19 Höjd
3 dec 
Anton Olsson99SWEFIK Färjestaden189
Edwin Pakiam00SWEHälle IF177
Christoffer Wockats00SWEIF Kville161
Mark Drongesen00DENViborg AM161

145151156161165169172175177179181183185187189191195
M.Drongesen--oxxoxxx
C.Wockatsoooxoxxx
A.Olsson------ooooxxo-xooxo-xxx
E.Pakiam----ooxoxxoxoxxx


P19 Stav
2 dec 
Anton Olsson99SWEFIK Färjestaden390

380390410
A.Olssonooxxx


P19 Längd
2 dec 
Marcus Lidman99SWEHälle IF6,45
Ludvig Brorsson00SWEIK Wilske6,09
Sakhi Husseini99SWEHåfreströms IF5,45
Mark Drongesen00DENViborg AM5,24
Christoffer Wockats00SWEIF Kville5,04

1 2 3 4 5 6 
C.Wockats4,664,504,794,985,04X
M.Drongesen5,245,014,824,634,883,04
L.Brorsson6,096,046,075,905,996,08
M.LidmanX6,365,116,20X6,45
S.Husseini5,335,065,455,275,364,95


P19 Tresteg
3 dec 
Anton Olsson99SWEFIK Färjestaden13,08
Simon Strand00SWEHögby IF12,01
Sakhi Husseini99SWEHåfreströms IF11,12
Christoffer Wockats00SWEIF Kville10,53

1 2 3 4 5 6 
A.Olsson12,3913,0812,98X12,8512,83
S.HusseiniX10,38X10,9810,5411,12
C.Wockats10,1910,5110,53X10,2610,16
S.StrandX11,4711,9712,01XX


P17 60m
Försök heat 12 dec 
Bimo Soenarso01SWEKFUM Örebro 7.21q
Otto Nilsson01SWEIK Sisu 7.51q
Mohammad Al Masri01SWEIF Kville 7.65q
Sam Wingqvist01SWEHälle IF 7.74q
Jesper Rauk01SWEUllevi FK 7.74

Försök heat 22 dec 
Favour Chidison01SWEUllevi FK 7.47q
Erik Pålsson01SWEIFK Göteborg 7.60q
Andreas Ehn01SWEIK Ymer 7.61q
Philip Ryding01SWEIF Kville 7.64q
Vahid Hassani01SWEHåfreströms IF 7.97
Daniel Uhrbom01SWEIFK Helsingborg 8.61

Final2 dec Qualisys Photofinish 
Favour Chidison01SWEUllevi FK 7.45
Otto Nilsson01SWEIK Sisu 7.50
Andreas Ehn01SWEIK Ymer 7.51
Erik Pålsson01SWEIFK Göteborg 7.55
Mohammad Al Masri01SWEIF Kville 7.65
Sam Wingqvist01SWEHälle IF 7.65
Philip Ryding01SWEIF Kville 7.68
Bimo Soenarso01SWEKFUM Örebroej start


P17 400m
Finalheat 13 dec 
Johan Claeson01SWELinköpings GIF51.441
Edvard Appelberg01SWELidköpings IS53.912
Ludvig Ramhult01SWEIK Ymer54.584

Finalheat 23 dec 
Erik Pålsson01SWEIFK Göteborg54.333
Nils Bjerger01SWELaholms IF61.095
Daniel Uhrbom01SWEIFK Helsingborg68.136


P17 1500mOBS! 1700 meter
Final2 dec 
Omar Nuur01SWEIFK Växjö 4:43.571700m
Markus Kirk Kjeldsen01DENSilkeborg AK-77 4:50.281700m
Melvin Johansson01SWEIF Kville 5:18.721700m
Melker Tillenius01SWESävedalens AIK5:01.0m1500m
Daniel Uhrbom01SWEIFK Helsingborgbröt


P17 Häck 60m91 cm
Final3 dec Qualisys Photofinish 
Johan Claeson01SWELinköpings GIF 8.21
Philip Ryding01SWEIF Kville 8.64
Otto Nilsson01SWEIK Sisu 8.82
Melker Drackner01SWELidköpings IS 9.10
Jesper Rauk01SWEUllevi FK 9.15
Anton Andersson00SWEVarbergs GIF 9.28P19 100cm
Nils Bjerger01SWELaholms IF 9.33
Edgaras Cerniauskas01SWEBrattås CK 9.43


P17 Höjd
3 dec 
Philip Ryding01SWEIF Kville198
Sören Pauli01SWEUllevi FK181
Melker Manne01SWEUllevi FK179
Oliwer Danielsson01SWEUllevi FK175
Edgaras Cerniauskas01SWEBrattås CK175
Otto Nilsson01SWEIK Sisu172

138145151156161165169172175177179181183185191195198201
S.Pauli---ooooooxoxxoxoxxx
P.Ryding---------o---oooxxoxxx
E.Cerniauskas---ooxxoooxoxxx
O.Nilsson----oooxxoxxx
O.Danielsson-----xooooxxx
M.Manne----ooooxooxoxxx


P17 Stav
2 dec 
Nils Jensen01SWESävedalens AIK320
Thomas Sabro Larsen01DENAalborg Atletik260

220230240250260270300320330
N.Jensen------xooxxx
T.Larsenxooooxoxxx


P17 Längd
2 dec 
Favour Chidison01SWEUllevi FK6,28
Oskar Weidenholm01SWEMölndals AIK6,19
Andreas Ehn01SWEIK Ymer6,16
Otto Nilsson01SWEIK Sisu6,16
Mohammad Al Masri01SWEIF Kville5,98
Sören Pauli01SWEUllevi FK5,52
Melker Drackner01SWELidköpings IS5,50
Melker Manne01SWEUllevi FK5,43
Vahid Hassani01SWEHåfreströms IF5,39
10 Philip Robertsson01SWELidköpings IS5,30
11 Daniel Uhrbom01SWEIFK Helsingborg4,46

1 2 3 4 5 6 
F.Chidison5,775,946,076,056,146,28
M.Al Masri5,985,835,895,865,735,67
D.UhrbomX4,354,46
M.Manne5,385,435,155,425,081,79
P.Robertsson5,205,295,30
A.Ehn4,836,166,044,626,126,09
M.DracknerXX5,50XXX
S.Pauli5,525,305,375,255,305,35
O.Weidenholm6,026,196,17-6,126,13
O.Nilsson6,016,166,006,01XX
V.Hassani5,395,184,60


P17 Tresteg
3 dec 
Melker Drackner01SWELidköpings IS11,98
Nils Bjerger01SWELaholms IF11,93
Vahid Hassani01SWEHåfreströms IF10,83

1 2 3 4 5 6 
V.Hassani10,2310,8310,6410,5010,6310,37
M.DracknerXXX11,87X11,98
N.Bjerger11,9311,9111,56---


P17 Kula5.0 kg
2 dec 
Arvid Mägi Theorin01SWEIF Kville17,47
Johannes Olsson01SWEHälle IF13,11
Erik Johansson01SWEUllevi FK11,20
Lucas Bolin01SWEUllevi FK10,94
Thomas Sabro Larsen01DENAalborg Atletik10,13
Oliwer Danielsson01SWEUllevi FK9,79
Daniel Uhrbom01SWEIFK Helsingborg9,06

1 2 3 4 5 6 
L.BolinX10,9410,03X10,66X
D.Uhrbom9,068,198,878,088,658,59
E.Johansson11,2010,8310,6810,7710,5310,45
O.Danielsson9,029,459,589,79XX
J.Olsson13,11X12,9213,04XX
A.Mägi Theorin15,1517,0615,9016,1417,0317,47
T.Larsen9,039,4810,139,839,469,59


P16 60m
Försök heat 12 dec 
Adam Landen02SWEIFK Helsingborg 7.50q
Oscar Nilsson02SWEMölndals AIK 7.70q
Felix Ljung02SWEMölndals AIK 7.80
Viktor Krejberg02DENSilkeborg AK-77 8.10
Gabriel Bexvall02SWEIF Kronan 8.12
Patrick Overgaard Blauert02DENSilkeborg AK-77 8.61
Johan Wahlgren02SWEUllevi FK 8.66

Försök heat 22 dec 
Gabriel Wallmark02SWEÖrgryte IS 7.44q
Michael Johansson02SWEIK Ymer 7.68q
Rafael Tejada De Leon02SWEUllevi FK 7.74q
Fredrik Grund02SWEIF Kville 7.83
Emil Bengtsson02SWEIF Kville 8.01
Gustav Tartu02SWEIF Kville 8.12
Herman Forsberg02SWEUllevi FK 8.23
Rasmus Samuelsson02SWEUllevi FK 8.64

Försök heat 32 dec 
Oskar Vejlgård02DENSilkeborg AK-77 7.56q
Erik Isaksson02SWEIF Kville 7.59q
Edvin Månsson02SWEIFK Växjö 7.68q
Theodor Bjørnholt02DENSilkeborg AK-77 8.28
Elmer Evanson02SWEÖrgryte IS 8.39
Jonathan Wockatz02SWEIF Kville 8.65
Oscar Vega02SWEIF Kronan 9.19
Edvin Andersson02SWEVarbergs GIFej start

Final2 dec Qualisys Photofinish 
Adam Landen02SWEIFK Helsingborg 7.30
Gabriel Wallmark02SWEÖrgryte IS 7.33
Erik Isaksson02SWEIF Kville 7.53
Oskar Vejlgård02DENSilkeborg AK-77 7.54
Oscar Nilsson02SWEMölndals AIK 7.55
Edvin Månsson02SWEIFK Växjö 7.64
Rafael Tejada De Leon02SWEUllevi FK 7.69
Michael Johansson02SWEIK Ymer 7.71


P16 400m
Finalheat 13 dec 
Adam Landen02SWEIFK Helsingborg51.841
Amrullah Stanikzai02SWEIF Kville54.773
Emil Bengtsson02SWEIF Kville57.764
Erik Albin02SWEIFK Helsingborg60.077

Finalheat 23 dec 
Omar Ibrahim02SWEBohus IF54.042
Victor Wahlgren02SWEMölndals AIK57.825
Rohullah Qasemi02SWEHåfreströms IF58.606
Jonathan Wockatz02SWEIF Kville63.428


P16 1500m
Finalheat 12 dec 
Victor Wahlgren02SWEMölndals AIK 4:33.301
Anton Hermansson02SWEHögby IF 4:33.312
Michael Rosenqvist02SWEMölndals AIK 4:33.633
Nikolaj Richter02DENAalborg Atletik 4:34.804
Oskar Karlsson02SWESK Graal 4:45.417
Sebastian Mouritzen02DENSilkeborg AK-77 4:49.049
Erik Hasselgren02SWEIFK Helsingborg 5:00.4410

Finalheat 22 dec 
Omar Ibrahim02SWEBohus IF 4:44.605
Hlynur Sigurbergsson02SWEMölndals AIK 4:45.126
Erik Albin02SWEIFK Helsingborg 4:48.048
Gabriel Bexvall02SWEIF Kronan 5:07.1611
Rohullah Qasemi02SWEHåfreströms IF 5:09.6812
Ahmed Al Hayesh02SWEHåfreströms IF 5:30.4113


P16 Häck 60m91 cm
Försök heat 13 dec 
Gabriel Wallmark02SWEÖrgryte IS 8.61q
Oskar Vejlgård02DENSilkeborg AK-77 8.89q
Emil Carlsson02SWEIFK Växjö 9.23q
Felix Ljung02SWEMölndals AIK 9.53q
Fredrik Grund02SWEIF Kville10.08q

Försök heat 23 dec 
Edvin Månsson02SWEIFK Växjö 8.66q
Marcus Blixt02SWEMölndals AIK 8.82q
Anton Hermansson02SWEHögby IF 9.00q
Gabriel Bexvall02SWEIF Kronan10.30

Final3 dec Qualisys Photofinish 
Edvin Månsson02SWEIFK Växjö 8.82
Gabriel Wallmark02SWEÖrgryte IS 8.87
Oskar Vejlgård02DENSilkeborg AK-77 8.90
Anton Hermansson02SWEHögby IF 8.92
Marcus Blixt02SWEMölndals AIK 8.96
Felix Ljung02SWEMölndals AIK 9.07
Fredrik Grund02SWEIF Kville 9.12
Emil Carlsson02SWEIFK Växjö 9.37


P16 Höjd
3 dec 
Johan Lennvik02SWEKongahälla AIK165
Gabriel Bexvall02SWEIF Kronan151
Karl Sten02SWEIF Kronan151

138145151156161165169172175177179181183
G.Bexvalloxooxxx
K.Stenooxxoxxx
J.Lennvik---oooxxx


P16 Stav
2 dec 
Emil Carlsson02SWEIFK Växjö420

410420430
E.Carlssonooxxx


P16 Längd
2 dec 
Oskar Vejlgård02DENSilkeborg AK-776,15
Emil Carlsson02SWEIFK Växjö5,92
Gustav Tartu02SWEIF Kville5,74
Richie Leong02SWEUllevi FK5,73
Felix Ljung02SWEMölndals AIK5,68
Marcel Schweikart02SWEMölndals AIK5,41
Erik Isaksson02SWEIF Kville5,28
Viktor Krejberg02DENSilkeborg AK-775,20
Herman Forsberg02SWEUllevi FK4,96
10 Waldemar Knight02SWESävedalens AIK4,96
11 Gabriel Bexvall02SWEIF Kronan4,96
12 Rohullah Qasemi02SWEHåfreströms IF4,83
13 Karl Sten02SWEIF Kronan4,80
14 Ola Bokesjö02SWEUllevi FK4,79
15 Johan Wahlgren02SWEUllevi FK4,64
16 Emil Bengtsson02SWEIF Kville4,56
17 Sebastian Mouritzen02DENSilkeborg AK-774,25
18 Jonathan Wockatz02SWEIF Kville4,10
19 Oscar Vega02SWEIF Kronan3,11
Rafael Tejada De Leon02SWEUllevi FKX

1 2 3 4 5 6 
O.Bokesjö4,794,684,76
F.Ljung5,384,853,115,015,685,63
G.Tartu5,585,585,475,615,475,74
E.Carlsson5,925,565,605,485,555,51
S.Mouritzen4,254,17
K.Sten4,614,804,77
R.Tejada De LeonXXX
J.Wahlgren4,644,57
R.Leong5,384,765,735,425,575,70
R.Qasemi4,664,83
E.Isaksson5,175,175,055,225,285,14
E.Bengtsson4,484,474,56
M.Schweikart5,415,305,165,092,965,36
G.Bexvall4,96X
H.ForsbergX4,954,96
O.VegaX3,113,06
J.Wockatz4,013,864,10
W.Knight4,664,964,74
O.Vejlgård4,875,665,565,685,726,15
V.Krejberg5,175,205,055,055,02


P16 Tresteg
3 dec 
Gustav Tartu02SWEIF Kville12,05
Fredrik Grund02SWEIF Kville11,72
Karl Sten02SWEIF Kronan11,03
Gabriel Bexvall02SWEIF Kronan10,85

1 2 3 4 5 6 
K.Sten11,03X-X10,92X
G.BexvallX10,6710,4110,8510,7810,58
F.Grund11,7211,4211,4211,52--
G.TartuX12,0511,76X--


P16 Kula5.0 kg
2 dec 
Leo Janén02SWEIFK Växjö13,92
Fredrik Grund02SWEIF Kville12,26
Daniel Adolfsson02SWETingbergs AIS12,24
Leo Frid Göransson02SWESävedalens AIK12,17
Patrick Overgaard Blauert02DENSilkeborg AK-7710,84
Edvin Andersson02SWEVarbergs GIF9,61
Theodor Bjørnholt02DENSilkeborg AK-778,52
Richie Leong02SWEUllevi FK8,50
Ola Bokesjö02SWEUllevi FK7,78
10 Jonathan Sörgren02SWEDals Södra FFI7,73

1 2 3 4 5 6 
L.Frid Göransson10,2311,7711,3911,3112,1712,07
O.Bokesjö7,225,567,78
P.Blauert10,84X10,2910,0310,029,33
R.Leong7,935,728,508,148,037,96
D.AdolfssonX11,98X12,24XX
F.Grund11,4211,0712,2412,2611,7212,04
J.Sörgren5,786,947,73
L.Janén13,92X12,9912,90X12,27
E.Andersson9,009,589,618,91X8,79
T.Bjørnholt8,147,667,887,448,527,57


P15 60m
Försök heat 12 dec 
David Ulstein03SWEMölndals AIK 7.79q
Hannes Egonsson03SWEIFK Växjö 7.80q
Kristian Roed Vestergaard03DENSilkeborg AK-77 7.96q
Samuel Combelles03SWEIFK Helsingborg 8.08q
Vidar Wingqvist03SWEHälle IF 8.09
Isak Liljenberg03SWEMölndals AIK 8.09
Nicklas Non Nielsen03DENHerning GF 8.49
Sebastian Gilley03SWEÖrgryte IS 8.89

Försök heat 22 dec 
Moltas Strömberg03SWEIFK Växjö 7.64q
Fabian Steene03SWEIF Kville 7.65q
Jhon Johansson03SWEAlingsås IF 7.78q
Martin Allansson03SWEMölndals AIK 7.85q
Isak Helgesson03SWEÖrgryte IS 8.09
Elliot Hamrå03SWEIF Rigor 8.36
Mads Jakobsen03DENSilkeborg AK-77 8.72

Final2 dec Qualisys Photofinish 
Moltas Strömberg03SWEIFK Växjö 7.57
Fabian Steene03SWEIF Kville 7.58
Hannes Egonsson03SWEIFK Växjö 7.64
David Ulstein03SWEMölndals AIK 7.69
Jhon Johansson03SWEAlingsås IF 7.70
Martin Allansson03SWEMölndals AIK 7.75
Kristian Roed Vestergaard03DENSilkeborg AK-77 7.91
Samuel Combelles03SWEIFK Helsingborg 8.06


P15 200m
Finalheat 13 dec 
Hannes Egonsson03SWEIFK Växjö24.421
David Ulstein03SWEMölndals AIK24.603
Simon Wikell03SWEMölndals AIK25.407
Carl A. Allerød03DENAalborg Atletik28.1917

Finalheat 23 dec 
Samuel Combelles03SWEIFK Helsingborg25.396
Vidar Wingqvist03SWEHälle IF25.418
Måns Terfors03SWESävedalens AIK26.0913
Agustin Hilmersson03SWEIK Orientej start-

Finalheat 33 dec 
Victor Hering03SWEUllevi FK24.884
Kristian Roed Vestergaard03DENSilkeborg AK-7724.965
Alexander Hedar03SWEIFK Göteborg26.5814
Jimmy Hellström03SWEUllevi FKej start-

Finalheat 43 dec 
Sten Hagström03SWEÖrgryte IS25.9112
Mads Jakobsen03DENSilkeborg AK-7728.7018
Axel Nätstrand03SWEÖrgryte IS31.6119
Martin Allansson03SWEMölndals AIKej start-

Finalheat 53 dec 
Moltas Strömberg03SWEIFK Växjö24.602
Nils Ekström03SWETrollhättan FIK25.6910
Oliver Glans03SWEUllevi FK25.8211

Finalheat 63 dec 
Jhon Johansson03SWEAlingsås IF25.579
Carl Hermansson03SWEUmara Sports Club27.2015
Linus Pihl03SWELerum Friidrott28.1216


P15 1000m
Finalheat 12 dec 
Simon Wikell03SWEMölndals AIK 2:49.671
Fabian Haeffler03SWEMölndals AIK 2:51.782
Jacob Helgesson03SWEÖrgryte IS 2:56.753
Carl Erixon03SWEMölndals AIK 2:56.844
Alexander Hedar03SWEIFK Göteborg 3:02.037
Rasmus Haak03SWEStenungsunds FI 3:02.048
Love Söderpalm03SWEÖrgryte IS 3:08.859

Finalheat 22 dec 
Andrew Rowland03SWEUllevi FK 3:00.395
Carl A. Allerød03DENAalborg Atletik 3:00.886
Love Ramhult03SWEIK Ymer 3:09.2610
Alfred Ramhult03SWEIK Ymer 3:12.2811
Sebastian Gilley03SWEÖrgryte IS 3:16.2812
Jonathan Norrman03SWEBohus IF 3:20.3013
Salim Fatheddine03SWEÖrgryte ISbröt-


P15 Häck 60m84 cm
Försök heat 13 dec 
Hannes Egonsson03SWEIFK Växjö 9.09q
Nils Ekström03SWETrollhättan FIK 9.20q
Mattias Carman03SWEÖrgryte IS 9.48q
Nicklas Non Nielsen03DENHerning GF10.06q
Robin Rickardsson03SWEIFK Växjö10.26

Försök heat 23 dec 
Svante Leijon03SWEIFK Växjö 9.25q
Isak Helgesson03SWEÖrgryte IS 9.49q
Marcus Westh03SWELidköpings IS 9.69q
Lukas Medina Sørensen03DENKöbenhavns IF 9.89q
Axel Nätstrand03SWEÖrgryte IS11.36

Final3 dec Qualisys Photofinish 
Hannes Egonsson03SWEIFK Växjö 9.03
Nils Ekström03SWETrollhättan FIK 9.19
Svante Leijon03SWEIFK Växjö 9.27
Isak Helgesson03SWEÖrgryte IS 9.42
Marcus Westh03SWELidköpings IS 9.53
Mattias Carman03SWEÖrgryte IS 9.65
Lukas Medina Sørensen03DENKöbenhavns IF 9.99
Nicklas Non Nielsen03DENHerning GF10.17


P15 Höjd
3 dec 
Agustin Hilmersson03SWEIK Orient177
Kristian Roed Vestergaard03DENSilkeborg AK-77177
Erik Högberg03SWETibro AIK166
Filip Aasa03SWEHabo Friidrott 04163
Edvin Sandström03SWETibro AIK160
Jonathan Norrman03SWEBohus IF156
Philip Bayer03SWEMölndals AIK156
Nicklas Non Nielsen03DENHerning GF156
Jacob Helgesson03SWEÖrgryte IS156
10 Moltas Strömberg03SWEIFK Växjö151

130138145151156160163166169171173175177179
K.Vestergaard-----oooooooxxoxxx
N.Nielsen-oooxoxxx
J.Norrman-ooxooxxx
A.Hilmersson----o-ooooooxoxxx
E.Högberg-oooxooooxxx
J.Helgesson--oxoxoxxx
F.Aasa--ooooxoxxx
M.Strömberg--ooxxx
P.Bayer--ooxoxxx
E.Sandström-oooxoxxoxxx


P15 Stav
2 dec 
Sten Hagström03SWEÖrgryte IS351
Svante Leijon03SWEIFK Växjö260
Victor Rothausen03SWEIF Rigor230

220230240250260270280290300310320330340351360
V.Rothausenxxooxxx
S.Hagström---------o-oooxxx
S.Leijon----oxxx


P15 Längd
2 dec 
Fabian Steene03SWEIF Kville5,89
Victor Hering03SWEUllevi FK5,81
Lukas Medina Sørensen03DENKöbenhavns IF5,75
Jimmy Hellström03SWEUllevi FK5,57
Isak Helgesson03SWEÖrgryte IS5,37
Hannes Egonsson03SWEIFK Växjö5,26
Kristian Roed Vestergaard03DENSilkeborg AK-775,09
Patrik Bergstrand03SWEIFK Halmstad5,00
Mattias Carman03SWEÖrgryte IS4,97
10 Svante Leijon03SWEIFK Växjö4,91
11 Robin Rickardsson03SWEIFK Växjö4,89
12 Oliver Glans03SWEUllevi FK4,85
13 Oskar Björndal03SWEIF Kville4,81
14 Elliot Hamrå03SWEIF Rigor4,77
15 Nicklas Non Nielsen03DENHerning GF4,61
16 David Johansson03SWEHälle IF4,25
17 Andrew Rowland03SWEUllevi FK2,77

1 2 3 4 5 6 
D.Johansson4,214,254,13
H.Egonsson5,013,765,215,085,265,23
J.HellströmX5,205,205,485,105,57
K.Vestergaard4,584,935,045,094,875,05
R.Rickardsson4,844,814,89
L.Sørensen5,295,645,625,615,705,75
N.Nielsen4,594,614,42
F.Steene5,755,785,894,545,745,86
O.Glans2,874,664,85
I.Helgesson5,035,37X5,235,21X
P.Bergstrand4,844,885,004,772,79X
E.Hamrå4,554,774,60
V.Hering5,62X5,59X4,155,81
S.Leijon4,914,714,72
A.Rowland2,702,772,55
O.BjörndalX4,814,64
M.Carman4,914,764,97


P15 Tresteg
3 dec 
Marcus Westh03SWELidköpings IS11,18
Mattias Carman03SWEÖrgryte IS10,87
Robin Rickardsson03SWEIFK Växjö10,77
Sten Hagström03SWEÖrgryte IS10,73

1 2 3 4 5 6 
S.Hagström10,0010,7310,7310,3210,4910,70
M.Carman10,6110,8710,7710,7910,86X
R.Rickardsson10,1310,2710,5110,689,4510,77
M.Westh10,40X10,5010,8311,0911,18


P15 Kula4.0 kg
2 dec 
Fabian Steene03SWEIF Kville13,44
Henrik Lykke03DENSilkeborg AK-7712,87
Filip Aasa03SWEHabo Friidrott 0411,56
Victor Rothausen03SWEIF Rigor10,88
Patrik Bergstrand03SWEIFK Halmstad10,84
Jacob Isaksen03DENSilkeborg AK-779,83
David Johansson03SWEHälle IF8,98
Mads Jakobsen03DENSilkeborg AK-778,96

1 2 3 4 5 6 
M.Jakobsen8,968,968,608,638,348,93
F.Aasa10,0110,2310,0211,569,8310,19
J.Isaksen7,768,958,639,319,838,12
P.Bergstrand9,2710,0310,4010,0310,3810,84
V.Rothausen10,6410,8410,55X10,7210,88
D.Johansson8,518,898,748,718,568,98
F.Steene12,0912,2411,5913,4412,0312,96
H.Lykke12,8710,9811,4111,8112,5910,64


P15 4 x 200m
Finalheat 12 dec 
Växjö, IFK 1 Svante Leijon-03
Moltas Strömberg-03
Robin Rickardsson-03
Hannes Egonsson-03

1:44.201
Ullevi FK 1 Johannes Lundquist-04
Joel Miller-05
Marcus Johansson-05
Viggo Andersson-04

1:54.764
IFK Halmstad P15Ludvig Palmqvist-05
Alexander Carlsson-05
Edvin Håkansson-05
Isac Svensson-04

2:00.605
Lerum Friidrott P15Vilgot Thyrén-04
Vincent Kihlström-07
Viggo Nilsen-05
Lucas Fren-04

2:12.907

Finalheat 22 dec 
Örgryte IS 1 P15Sten Hagström-
Mattias Carman-
Jakob Helgesson-
Isak Helgesson-

1:44.212
Danderyds SK P15Alexander Ludwigs-04
Viktor Skoglund-04
Alexander Davidsson Eriksson-04
Erik Skoglund-04

1:45.963
IFK Helsingborg P15Liam Andersson Hjälte-04
Viggo Wallin-06
Zac Jellum Ling-06
Casper Johansson-04

2:01.676


P14 60m
Försök heat 12 dec 
Aiden Floyd Vincent04NORRomerike Friidrett 7.81q
Felix Steene04SWEIF Kville 8.15q
Bartosz Cypryanski04DENSilkeborg AK-77 8.48
Alexander Davidsson Eriksson04SWEDanderyds SK 8.76
Sixten Hjalmarsson04SWEIFK Helsingborg 8.77
Elias Lindberg04SWEKlippans FK 9.34
Christian Busk Rasmussen04DENSilkeborg AK-7710.39

Försök heat 22 dec 
Calle Frank04SWEIF Kville 7.60q
Oscar Niklasson04SWEHanvikens SK 8.03q
Casper Johansson04SWEIFK Helsingborg 8.20q
Erik Skoglund04SWEDanderyds SK 8.51
Philip Karlsson04SWEUllevi FK 8.89
Mikkel Stubkjaer04DENHerning GF 9.30
Silas Børsting04DENSilkeborg AK-77ej start

Försök heat 32 dec 
Edvin Assarsson04SWEEslövs AI 7.56q
Casper Bergstrand04SWEStenungsunds FI 8.16q
Jelmer Scholten04DENDybvad IK 8.34q
Jacob Asker04SWEIF Kville 8.43q
Nicolai Kærby Andersen04DENSilkeborg AK-77 8.67
Leonidas Kardassis04SWEUllevi FK 9.34

Försök heat 42 dec 
Johannes Lundqvist04SWEUllevi FK 7.93q
Vincente Nordqvist04SWEIFK Växjö 8.13q
Oliver Sonnerup04SWEBrattås CK 8.25q
Gustav Thyrman04SWEIF Rigor 8.59
John Lundqvist04SWEUllevi FK 8.74
Asbjørn Seindal04DENSilkeborg AK-77 8.80
Daniel Linberg04SWEKongahälla AIK 9.80

Försök heat 52 dec 
Alexander Ludwigs04SWEDanderyds SK 7.99q
Tristan Heno04SWEIFK Göteborg 8.00q
Isac Svensson04SWEIFK Halmstad 8.05q
Liam Andersson Hjälte04SWEIFK Helsingborg 8.67
Viktor Skoglund04SWEDanderyds SK 8.80
Isak Einarsson04SWEBrattås CK 8.86
Lucas Frew04SWELerum Friidrott 8.93

Försök heat 62 dec 
Andreas Rydén04SWEIF Kville 8.24q
Viggo Andersson04SWEUllevi FK 8.74
Hannes Hertzman04SWEIFK Växjö 9.00
Carl Ekberg04SWESävedalens AIK 9.13
Hjalmar Liljenberg04SWEMölndals AIK 9.18
Storm Berg Cronquist04DENSilkeborg AK-77 9.19
Vilgot Thyrén04SWELerum Friidrottej start

Finalheat 12 dec Qualisys Photofinish 
Edvin Assarsson04SWEEslövs AI 7.51
Calle Frank04SWEIF Kville 7.64
Aiden Floyd Vincent04NORRomerike Friidrett 7.68
Alexander Ludwigs04SWEDanderyds SK 7.88
Oscar Niklasson04SWEHanvikens SK 8.01
Tristan Heno04SWEIFK Göteborg 8.05
Johannes Lundqvist04SWEUllevi FK 8.08
Isac Svensson04SWEIFK Halmstad 8.13

Finalheat 22 dec Qualisys Photofinish 
Casper Bergstrand04SWEStenungsunds FI 8.13
Casper Johansson04SWEIFK Helsingborg 8.17
Vincente Nordqvist04SWEIFK Växjö 8.21
Felix Steene04SWEIF Kville 8.22
Andreas Rydén04SWEIF Kville 8.33
Jelmer Scholten04DENDybvad IK 8.36
Jacob Asker04SWEIF Kville 8.39
Oliver Sonnerup04SWEBrattås CK 8.42


P14 200m
Finalheat 12 dec 
Aiden Floyd Vincent04NORRomerike Friidrett24.281
Edvin Assarsson04SWEEslövs AI24.292
Calle Frank04SWEIF Kville24.993
Andreas Rydén04SWEIF Kville26.416

Finalheat 22 dec 
Tristan Heno04SWEIFK Göteborg26.314
Oliver Sonnerup04SWEBrattås CK26.819
Jelmer Scholten04DENDybvad IK26.9511
Erik Skoglund04SWEDanderyds SK27.1112

Finalheat 32 dec 
Vincente Nordqvist04SWEIFK Växjö26.335
Viktor Skoglund04SWEDanderyds SK26.788
Philip Frick04SWEAle FK26.819
Bartosz Cypryanski04DENSilkeborg AK-7728.7617

Finalheat 42 dec 
Albin Hagstedt04SWEÖrgryte IS28.9918
Asbjørn Seindal04DENSilkeborg AK-7729.6719
Albin Coster04SWEÖrgryte ISej start-
Alexander Davidsson Eriksson04SWEDanderyds SKej start-

Finalheat 52 dec 
Liam Andersson Hjälte04SWEIFK Helsingborg28.3114
Mikkel Stubkjaer04DENHerning GF29.7620
Leonidas Kardassis04SWEUllevi FK30.6121
Nicolai Kærby Andersen04DENSilkeborg AK-77ej start-

Finalheat 62 dec 
Viggo Henriksson04SWEMölndals AIK28.6916
Storm Berg Cronquist04DENSilkeborg AK-7731.9922
Elias Lindberg04SWEKlippans FK33.0323
Rune Erik Rober04DENSilkeborg AK-77ej start-

Finalheat 72 dec 
Casper Johansson04SWEIFK Helsingborg26.737
Jonathan Grahn04SWEMölndals AIK28.1213
Isak Einarsson04SWEBrattås CK28.4815


P14 1000m
Finalheat 13 dec 
Andreas Rydén04SWEIF Kville 2:55.151
Jonathan Grahn04SWEMölndals AIK 2:57.652
Jelmer Scholten04DENDybvad IK 2:57.913
Viktor Skoglund04SWEDanderyds SK 2:58.174
Hjalte Dalskov05DENFremad Holbaek 2:59.676
Erik Skoglund04SWEDanderyds SK 3:03.017
Gustav Thyrman04SWEIF Rigor 3:09.738
Martin Jarlbäck04SWEMölndals AIK 3:16.239
Mikkel Stubkjaer04DENHerning GF 3:18.0811

Finalheat 23 dec 
Philip Frick04SWEAle FK 2:59.175
Nicolai Kærby Andersen04DENSilkeborg AK-77 3:16.6510
Alexander Davidsson Eriksson04SWEDanderyds SK 3:20.7612
Oden Grahm Goles04SWEIFK Göteborg 3:23.9613
Isak Anderberg04SWEMölndals AIK 3:25.6214
Rune Erik Rober04DENSilkeborg AK-77 3:25.7215
Filip Klefsjö04SWETrollhättan FIK 3:32.9816
Storm Berg Cronquist04DENSilkeborg AK-77bröt-


P14 Häck 60m84 cm
Försök heat 13 dec 
William Asker04SWEIF Kville 9.42q
Casper Bergstrand04SWEStenungsunds FI 9.49q
Alex Apelgrim04SWEÖrgryte IS 9.78q
John Lundqvist04SWEUllevi FK 9.92q
Bartosz Cypryanski04DENSilkeborg AK-7711.04
Alexander Davidsson Eriksson04SWEDanderyds SK11.15
Rune Erik Rober04DENSilkeborg AK-7711.53

Försök heat 23 dec 
Edvin Assarsson04SWEEslövs AI 8.92q
Oliver Sonnerup04SWEBrattås CK 9.63q
Aiden Floyd Vincent04NORRomerike Friidrett 9.65q
Jacob Asker04SWEIF Kville 9.96q
Viggo Henriksson04SWEMölndals AIK10.85
Sebastian Braunias04SWEIFK Växjö12.03
Johannes Lundqvist04SWEUllevi FKej start

Final3 dec Qualisys Photofinish 
Edvin Assarsson04SWEEslövs AI 8.72
William Asker04SWEIF Kville 9.33
Aiden Floyd Vincent04NORRomerike Friidrett 9.48
Casper Bergstrand04SWEStenungsunds FI 9.50
Alex Apelgrim04SWEÖrgryte IS 9.74
Oliver Sonnerup04SWEBrattås CK 9.78
Jacob Asker04SWEIF Kville 9.85
John Lundqvist04SWEUllevi FK10.05


P14 Höjd
3 dec 
Alexander Ludwigs04SWEDanderyds SK171
William Asker04SWEIF Kville169
Oscar Niklasson04SWEHanvikens SK169
Casper Bergstrand04SWEStenungsunds FI156
Philip Frick04SWEAle FK156
Ludvig Winberg04SWEMölndals AIK156
Oliver Sonnerup04SWEBrattås CK153
Jacob Asker04SWEIF Kville150
Gustav Thyrman04SWEIF Rigor150
10 Albin Hagstedt04SWEÖrgryte IS150
11 Alexander Davidsson Eriksson04SWEDanderyds SK146
11 Viktor Skoglund04SWEDanderyds SK146
13 Liam Andersson Hjälte04SWEIFK Helsingborg146
14 Oden Grahm Goles04SWEIFK Göteborg141
14 Viggo Henriksson04SWEMölndals AIK141
14 Hannes Hertzman04SWEIFK Växjö141
17 Axel Boniel04SWEÖrgryte IS141

120128135141146150153156159161163165167169171173
G.Thyrman--ooxxooxxx
L.Winberg---ooxooxxoxxx
C.Bergstrand---oooooxxx
A.Hagstedt-o-ooxxoxxx
O.Niklasson-----ooo-ooooxxoxxx
A.Davidsson Eriks--oooxxx
W.Asker-----o-ooxooooxoxxx
O.Grahm Goles--ooxxx
V.Skoglund-ooooxxx
L.Andersson Hjält--xoooxxx
A.Boniel--oxxoxxx
H.Hertzman-oooxxx
J.Asker--ooxooxxx
P.Frick---oooxoxxoxxx
O.Sonnerup--xooooxoxxx
A.Ludwigs-----o-ooooooxoxxoxxx
V.Henriksson--ooxxx


P14 Stav
2 dec 
William Asker04SWEIF Kville320
Sebastian Braunias04SWEIFK Växjö260
Felix Steene04SWEIF Kville250
David Adolfsson04SWETingbergs AIS220
Gustav Thyrman04SWEIF Rigor220
William Kindbom04SWEÖrgryte IS200
Vilgot Thyrén04SWELerum Friidrott157

157170180190200210220230240250260270300310320330
V.Thyrénoxx-
G.Thyrman---oooxoxxx
W.Kindbom-oxoooxxx
S.Braunias--------ooxxoxxx
F.Steene-------ooxoxxx
D.Adolfsson---ooooxxx
W.Asker---------o-oooxxoxxx


P14 Längd
2 dec 
Oscar Niklasson04SWEHanvikens SK5,82
Aiden Floyd Vincent04NORRomerike Friidrett5,62
Calle Frank04SWEIF Kville5,56
Alex Apelgrim04SWEÖrgryte IS5,56
Alexander Ludwigs04SWEDanderyds SK5,25
Johannes Lundqvist04SWEUllevi FK5,06
Philip Frick04SWEAle FK4,81
Albin Coster04SWEÖrgryte IS4,74
Andreas Rydén04SWEIF Kville4,64
10 Hannes Hertzman04SWEIFK Växjö4,63
11 Oliver Sonnerup04SWEBrattås CK4,50
12 Oden Grahm Goles04SWEIFK Göteborg4,46
13 Philip Karlsson04SWEUllevi FK4,45
14 Alexander Davidsson Eriksson04SWEDanderyds SK4,43
15 John Lundqvist04SWEUllevi FK4,39
16 Albin Hagstedt04SWEÖrgryte IS4,32
17 Sixten Hjalmarsson04SWEIFK Helsingborg4,27
18 Asbjørn Seindal04DENSilkeborg AK-774,23
19 Erik Skoglund04SWEDanderyds SK4,20
20 Viggo Andersson04SWEUllevi FK4,19
21 Jonathan Grahn04SWEMölndals AIK4,18
22 Bartosz Cypryanski04DENSilkeborg AK-774,17
23 Lucas Frew04SWELerum Friidrott4,14
24 Nicolai Kærby Andersen04DENSilkeborg AK-774,08
25 Casper Johansson04SWEIFK Helsingborg4,06
26 Viktor Dejke04SWEUllevi FK3,74
27 Malte Siewertsson04SWEIFK Växjö3,69
28 Elias Lindberg04SWEKlippans FK3,59
29 Rune Erik Rober04DENSilkeborg AK-773,50
30 Daniel Linberg04SWEKongahälla AIK3,44
31 Viktor Skoglund04SWEDanderyds SK3,23
32 Christian Busk Rasmussen04DENSilkeborg AK-773,17
33 Einar Sörensen04SWEIFK Växjö2,73

1 2 3 4 5 6 
O.Grahm GolesX4,464,43
J.Lundqvist5,064,855,00X4,63X
C.RasmussenXX3,17
V.DejkeX3,593,74
P.Karlsson4,294,45X
D.Linberg3,443,39
E.Skoglund3,564,202,43
R.Rober3,253,123,50
V.Andersson4,004,054,19
E.LindbergX3,593,43
M.Siewertsson3,693,663,63
C.Frank5,315,175,425,495,505,56
A.Apelgrim5,485,175,285,385,565,47
B.Cypryanski4,173,833,99
H.Hertzman4,484,524,63
A.LudwigsX4,95X4,844,965,25
A.Floyd Vincent5,395,555,625,43X5,11
N.Andersen4,083,85
J.Grahn3,98X4,18
S.HjalmarssonX4,27X
O.Niklasson5,65X5,614,444,035,82
O.Sonnerup4,263,814,50
A.Hagstedt4,324,154,17
E.Sörensen2,522,732,37
P.Frick4,684,634,784,814,654,70
V.Skoglund3,23X
L.Frew4,143,883,82
A.Coster4,614,234,744,284,504,49
A.Seindal4,234,004,12
A.Davidsson Eriks4,434,334,22
J.Lundqvist4,394,32X
A.Rydén4,334,154,64
C.Johansson4,062,33


P14 Tresteg
3 dec 
Oscar Niklasson04SWEHanvikens SK12,20
Aiden Floyd Vincent04NORRomerike Friidrett12,17
William Asker04SWEIF Kville11,36
Alex Apelgrim04SWEÖrgryte IS11,35
Johannes Lundqvist04SWEUllevi FK10,50
John Lundqvist04SWEUllevi FK10,19
Oden Grahm Goles04SWEIFK Göteborg9,96
Hannes Hertzman04SWEIFK Växjö9,87
Philip Karlsson04SWEUllevi FK9,67
10 Viggo Andersson04SWEUllevi FK9,25
11 Rune Erik Rober04DENSilkeborg AK-778,31
Nicolai Kærby Andersen04DENSilkeborg AK-77X
Viktor Dejke04SWEUllevi FKX
Asbjørn Seindal04DENSilkeborg AK-77X

1 2 3 4 5 6 
R.Rober8,058,248,31
A.Seindal---
A.Floyd Vincent10,8911,4911,69X11,7412,17
J.Lundqvist9,9210,199,9510,159,6010,03
O.Grahm Goles9,649,849,859,539,969,76
H.Hertzman9,399,629,879,59X9,28
W.Asker10,9110,4511,0911,3610,9811,06
A.Apelgrim10,6910,6810,9211,3511,1010,90
V.Andersson9,259,00X
O.Niklasson12,07-12,02--12,20
P.KarlssonX9,679,28
J.Lundqvist9,979,9010,488,9410,50-
N.Andersen---
V.Dejke---


P14 Kula4.0 kg
2 dec 
Oscar Niklasson04SWEHanvikens SK12,94
Oliver Sonnerup04SWEBrattås CK11,45
Aiden Floyd Vincent04NORRomerike Friidrett10,25
Felix Steene04SWEIF Kville10,15
Jacob Asker04SWEIF Kville9,83
Bartosz Cypryanski04DENSilkeborg AK-779,63
William Kindbom04SWEÖrgryte IS9,51
Carl Ekberg04SWESävedalens AIK9,07
Vincente Nordqvist04SWEIFK Växjö8,86
10 Albin Coster04SWEÖrgryte IS8,26
11 Alexander Davidsson Eriksson04SWEDanderyds SK8,08
12 Sixten Hjalmarsson04SWEIFK Helsingborg7,83
13 Vilgot Thyrén04SWELerum Friidrott6,13
14 Malte Siewertsson04SWEIFK Växjö5,95
15 Christian Busk Rasmussen04DENSilkeborg AK-775,59
16 Einar Sörensen04SWEIFK Växjö5,29

1 2 3 4 5 6 
M.Siewertsson5,005,135,95
A.Davidsson Eriks8,087,767,24
W.Kindbom8,569,248,549,048,589,51
S.Hjalmarsson7,836,737,54
J.Asker9,369,779,839,53XX
A.Floyd Vincent10,259,53X9,909,289,93
V.Thyrén5,775,596,13
E.Sörensen5,294,354,59
B.Cypryanski8,968,788,459,359,639,18
O.Niklasson11,62X11,3212,94X11,49
A.Coster8,26X7,99
C.Ekberg9,078,448,468,168,638,98
O.Sonnerup9,9311,3511,459,9710,779,57
V.Nordqvist8,328,868,41
F.Steene8,5610,159,619,809,6410,15
C.Rasmussen5,155,575,59


P13 60m
Försök heat 12 dec 
Axel Eenfeldt05SWEBohus IF 8.59q
Lars Hedlund05SWETrollhättan FIK 8.72q
Simon Meiby05SWEIFK Helsingborg 8.92q
André Samrin Ribeiro05SWEÖrgryte IS 9.22q
Noel Krantz Törnblom05SWESävedalens AIK 9.51
Linus Cochran05DENSilkeborg AK-77 9.73
Hjalmar Olsson05SWEIFK Växjö10.22

Försök heat 22 dec 
Victor Törnström05SWEDanderyds SK 8.52q
Filip Nesser05SWEMölndals AIK 8.70q
Alexander Eklund05SWEKlippans FK 8.79q
Melker Bernhardsson05SWEIFK Växjö 9.31
Anton Fyhr05SWEÖrgryte IS 9.41
Alexander Carlsson05SWEIFK Halmstad 9.54
Filip Larsson05SWELidköpings ISej start

Försök heat 32 dec 
Joel Gustafsson Miller05SWEUllevi FK 8.35q
Lucas Törnström05SWEDanderyds SK 8.68q
Hampus Hassel05SWEIK Orient 9.15q
Daniel Shamshirzan05SWESävedalens AIK 9.22q
Milton Ahlin05SWESävedalens AIK 9.29
Gustav Thomsen05DENSilkeborg AK-77 9.40
Elias Bohman05SWEUllevi FK10.15

Försök heat 42 dec 
Leo Karlevo05SWESävedalens AIK 8.12q
Milo Persson05SWELerum Friidrott 8.41q
Algot Hallberg05SWEHässleholms AIS 8.96q
Marco Sjöberg05SWEIK Ymer 9.07q
Filip Klaassen05SWEIF Kville 9.11q
Edvin Håkansson05SWEIFK Halmstad 9.40
David Thilén05SWEIF Kville 9.68

Finalheat 12 dec Qualisys Photofinish 
Leo Karlevo05SWESävedalens AIK 8.09
Milo Persson05SWELerum Friidrott 8.41
Victor Törnström05SWEDanderyds SK 8.44
Joel Gustafsson Miller05SWEUllevi FK 8.44
Lucas Törnström05SWEDanderyds SK 8.55
Lars Hedlund05SWETrollhättan FIK 8.63
Axel Eenfeldt05SWEBohus IF 8.72
Filip Nesser05SWEMölndals AIK 8.92

Finalheat 23 dec Qualisys Photofinish 
Simon Meiby05SWEIFK Helsingborg 8.82
Alexander Eklund05SWEKlippans FK 8.83
Daniel Shamshirzan05SWESävedalens AIK 8.97
Marco Sjöberg05SWEIK Ymer 9.00
Algot Hallberg05SWEHässleholms AIS 9.02
Filip Klaassen05SWEIF Kville 9.08
Hampus Hassel05SWEIK Orient 9.11
André Samrin Ribeiro05SWEÖrgryte ISej start


P13 200m
Finalheat 12 dec 
Leo Karlevo05SWESävedalens AIK26.571
Victor Törnström05SWEDanderyds SK27.332
Theodor Johner05SWELerum Friidrott27.923
Lucas Törnström05SWEDanderyds SK28.034

Finalheat 22 dec 
Filip Klaassen05SWEIF Kville29.556
Noel Krantz Törnblom05SWESävedalens AIK30.489
Anton Fyhr05SWEÖrgryte IS31.3013
Ludvig Palmkvist05SWEIFK Halmstad31.6315

Finalheat 32 dec 
David Thilén05SWEIF Kville30.8710
Viggo Nielsen05SWELerum Friidrott31.2812
Milton Ahlin05SWESävedalens AIK32.4719
Hjalmar Olsson05SWEIFK Växjö36.1021

Finalheat 42 dec 
Axel Logg05SWEHälle IF28.635
Algot Hallberg05SWEHässleholms AIS30.068
Nils Askelund05SWEMölndals AIK32.5020

Finalheat 52 dec 
Daniel Shamshirzan05SWESävedalens AIK29.937
Gustav Thomsen05DENSilkeborg AK-7732.0517
Fabian Alinder05SWEMölndals AIK32.3618

Finalheat 62 dec 
Felix Essman05SWESävedalens AIK31.0011
Linus Cochran05DENSilkeborg AK-7731.5114
Elias Wersten05SWELerum Friidrott31.9316


P13 800m
Finalheat 13 dec 
Olle Ackebjer05SWEIFK Göteborg 2:25.011
Lucas Törnström05SWEDanderyds SK 2:27.852
Victor Törnström05SWEDanderyds SK 2:29.183
Ludvig Holgersson05SWEKongahälla AIK 2:31.414
Fabian Alinder05SWEMölndals AIK 2:34.735
David Thilén05SWEIF Kville 2:35.496
Noel Krantz Törnblom05SWESävedalens AIK 2:36.487
Hugo Tilldal05SWEUllevi FK 2:40.199

Finalheat 23 dec 
Daniel Shamshirzan05SWESävedalens AIK 2:39.688
Melker Bernhardsson05SWEIFK Växjö 2:47.1410
Alexander Carlsson05SWEIFK Halmstad 2:49.9111
Simon Meiby05SWEIFK Helsingborg 2:52.5012
Linus Alinder05SWEMölndals AIK 2:58.4513
Ruben Larsson05SWEIFK Växjö 3:17.1414
Hjalmar Olsson05SWEIFK Växjö 3:30.5415


P13 Häck 60m76 cm
Försök heat 13 dec 
Victor Törnström05SWEDanderyds SK10.36q
Filip Larsson05SWELidköpings IS10.59q
Hugo Tilldal05SWEUllevi FK11.75
Viggo Nielsen05SWELerum Friidrott12.26
Gustav Thomsen05DENSilkeborg AK-7712.37
André Samrin Ribeiro05SWEÖrgryte ISej start

Försök heat 23 dec 
Axel Eenfeldt05SWEBohus IF10.08q
Alexander Eklund05SWEKlippans FK10.32q
Algot Hallberg05SWEHässleholms AIS11.33q
Alexander Carlsson05SWEIFK Halmstad11.83
Anton Fyhr05SWEÖrgryte IS12.17

Försök heat 33 dec 
Lucas Törnström05SWEDanderyds SK10.54q
Malte Johansson05SWELaholms IF10.65q
Marcus Johansson05SWEUllevi FK11.12q
Melker Bernhardsson05SWEIFK Växjö12.11
Edvin Håkansson05SWEIFK Halmstad12.41
Noah Staaf05SWEMölndals AIK12.81

Final3 dec Qualisys Photofinish 
Axel Eenfeldt05SWEBohus IF10.01
Alexander Eklund05SWEKlippans FK10.16
Victor Törnström05SWEDanderyds SK10.18
Lucas Törnström05SWEDanderyds SK10.41
Malte Johansson05SWELaholms IF10.47
Filip Larsson05SWELidköpings IS10.50
Algot Hallberg05SWEHässleholms AIS10.93
Marcus Johansson05SWEUllevi FK11.00


P13 Höjd
3 dec 
Lars Hedlund05SWETrollhättan FIK157
Ludvig Holgersson05SWEKongahälla AIK152
Erik Follin05SWEMölndals AIK146
Calle Rydén05SWEStenungsunds FI146
Ludvig Palmér05SWEIFK Helsingborg142
Leo Karlevo05SWESävedalens AIK142
Leo Göransson05SWEKlippans FK142
Victor Törnström05SWEDanderyds SK142
Hugo Tilldal05SWEUllevi FK137
10 Theodor Johner05SWELerum Friidrott137
11 Felix Essman05SWESävedalens AIK137
12 Algot Hallberg05SWEHässleholms AIS131
13 Carl Höstner05SWEMölndals AIK131
14 Viggo Nielsen05SWELerum Friidrott124
14 Gustav Thomsen05DENSilkeborg AK-77124
16 Hjalmar Olsson05SWEIFK Växjö124
17 Nils Askelund05SWEMölndals AIK116
18 Elias Johansson05SWEUllevi FK110

110116124131137142146149152155157158
F.Essman--xooxoxxx
E.Johanssonoxxx
V.Törnström--ooxoxxoxxx
H.Olssonooxxoxxx
C.Rydén--ooxoxoxoxxx
G.Thomsen-oxoxxx
H.Tilldal---ooxxx
A.Hallberg-oooxxx
L.Karlevo-ooooxxoxxx
L.Holgersson---ooooxxoxxoxxx
L.Hedlund----oooooxooxxx
V.Nielsenooxoxxx
N.Askelundoxoxxx
E.Follin--ooooxoxxx
C.Höstneroooxoxxx
L.Göransson---oxoxxoxxx
L.Palmér---ooxoxxx
T.Johner--xoxooxxx


P13 Längdzon
2 dec 
Leo Karlevo05SWESävedalens AIK5,15
Jonas Gustén05SWEUllevi FK5,03
Victor Törnström05SWEDanderyds SK4,89
Axel Eenfeldt05SWEBohus IF4,84
Lars Hedlund05SWETrollhättan FIK4,84
Leo Göransson05SWEKlippans FK4,60
Lucas Törnström05SWEDanderyds SK4,54
Olle Ackebjer05SWEIFK Göteborg4,47
Marcus Johansson05SWEUllevi FK4,44
10 Filip Larsson05SWELidköpings IS4,41
11 Felix Essman05SWESävedalens AIK4,39
12 Malte Johansson05SWELaholms IF4,35
13 Milo Persson05SWELerum Friidrott4,30
14 Marco Sjöberg05SWEIK Ymer4,20
15 Viggo Nielsen05SWELerum Friidrott4,18
16 Algot Hallberg05SWEHässleholms AIS4,15
17 Edvin Håkansson05SWEIFK Halmstad4,11
18 Anton Fyhr05SWEÖrgryte IS4,06
19 Simon Meiby05SWEIFK Helsingborg4,00
20 Noah Staaf05SWEMölndals AIK3,97
21 Elias Wersten05SWELerum Friidrott3,89
22 Ludvig Palmkvist05SWEIFK Halmstad3,87
23 Hampus Hassel05SWEIK Orient3,84
24 Noel Krantz Törnblom05SWESävedalens AIK3,83
25 Milton Ahlin05SWESävedalens AIK3,83
26 Alexander Carlsson05SWEIFK Halmstad3,77
27 Melker Bernhardsson05SWEIFK Växjö3,77
28 Elias Johansson05SWEUllevi FK3,62
29 Linus Cochran05DENSilkeborg AK-773,53
30 Nils Askelund05SWEMölndals AIK3,46
31 Hjalmar Olsson05SWEIFK Växjö3,45
32 Ruben Larsson05SWEIFK Växjö3,38
33 Elias Bohman05SWEUllevi FK3,37
34 Linus Alinder05SWEMölndals AIK3,32
35 Max Dahlström05SWELerum Friidrott2,78

1 2 3 4 5 6 
A.Eenfeldt4,844,724,744,77XX
A.Hallberg4,154,003,89
V.Törnström4,834,894,704,614,724,74
L.Göransson4,484,404,494,604,274,50
M.Sjöberg4,144,104,20
A.Carlsson3,733,763,77
E.Bohman3,12X3,37
R.Larsson3,383,253,37
N.Krantz Törnblom3,833,593,54
L.Alinder3,323,273,10
E.Johansson3,483,573,62
L.Palmkvist3,863,723,87
S.Meiby4,003,863,96
L.Karlevo5,115,084,884,945,154,81
M.Bernhardsson3,773,383,68
V.Nielsen4,184,084,10
M.Ahlin3,453,583,83
N.Staaf3,973,653,86
A.Fyhr4,063,883,47
H.Olsson3,033,293,45
J.Gustén3,725,034,864,874,923,71
N.Askelund3,093,463,32
E.Wersten3,893,483,73
L.Hedlund4,764,744,594,844,414,73
M.Persson4,024,304,26
M.Johansson4,254,444,37
H.HasselXX3,84
F.Essman4,394,29X
F.Larsson4,344,414,40
L.Cochran3,483,533,42
O.Ackebjer4,454,294,314,264,424,47
M.DahlströmX2,782,52
M.Johansson4,354,32X
L.Törnström4,484,464,424,504,384,54
E.Håkansson4,114,064,07


P13 Trestegzon
3 dec 
Marcus Johansson05SWEUllevi FK9,78
Leo Göransson05SWEKlippans FK9,71
Filip Larsson05SWELidköpings IS9,62
Malte Johansson05SWELaholms IF9,35
Felix Essman05SWESävedalens AIK9,15
Algot Hallberg05SWEHässleholms AIS8,85
Carl Jägemalm05SWELerum Friidrott8,84
Filip Nesser05SWEMölndals AIK8,63
Edvin Håkansson05SWEIFK Halmstad8,47
10 Carl Höstner05SWEMölndals AIK8,42
11 Melker Bernhardsson05SWEIFK Växjö8,13
12 Elias Bohman05SWEUllevi FK8,05
13 Hjalmar Olsson05SWEIFK Växjö7,75
14 Ruben Larsson05SWEIFK Växjö7,32

1 2 3 4 5 6 
M.Bernhardsson7,908,068,13
C.Jägemalm8,468,828,848,418,168,29
F.Larsson9,509,569,419,359,62X
L.Göransson9,369,46X9,699,249,71
F.Essman9,158,878,978,678,919,11
M.Johansson9,109,339,249,038,969,35
F.Nesser8,438,57XX8,63X
C.Höstner8,327,238,42
R.Larsson7,326,947,01
A.Hallberg8,818,758,768,77X8,85
H.Olsson7,407,537,75
E.Bohman7,898,057,96
E.Håkansson8,47X8,01
M.Johansson8,89X9,109,139,299,78


P13 Kula3.0 kg
2 dec 
Alexander Eklund05SWEKlippans FK10,19
Leo Göransson05SWEKlippans FK10,13
Theodor Johner05SWELerum Friidrott9,55
Victor Törnström05SWEDanderyds SK8,69
Kevin Pernervik05SWELerum Friidrott8,30
Lucas Törnström05SWEDanderyds SK8,13
Filip Larsson05SWELidköpings IS8,10
Malte Johansson05SWELaholms IF7,67
Algot Hallberg05SWEHässleholms AIS7,65
10 Simon Meiby05SWEIFK Helsingborg7,46
11 David Thilén05SWEIF Kville7,45
12 Hugo Tilldal05SWEUllevi FK7,28
13 Max Dahlström05SWELerum Friidrott6,88
14 Linus Cochran05DENSilkeborg AK-776,12
15 Gustav Thomsen05DENSilkeborg AK-776,01
16 Viggo Nielsen05SWELerum Friidrott5,98
17 Elias Johansson05SWEUllevi FK5,68
18 Elias Wersten05SWELerum Friidrott5,46

1 2 3 4 5 6 
G.Thomsen-X6,01
A.Eklund9,459,5410,199,719,099,44
H.Tilldal6,24X7,28
D.Thilén6,887,367,45
V.Törnström8,458,698,13X8,118,38
S.MeibyX7,46X
L.Göransson10,139,349,079,429,799,67
V.Nielsen5,63X5,98
F.Larsson7,687,056,967,638,107,88
T.Johner9,559,068,678,828,538,99
M.Johansson7,675,926,367,187,097,20
A.Hallberg7,307,656,98
E.Wersten5,165,215,46
M.Dahlström6,606,286,88
L.Cochran5,676,126,01
E.Johansson5,685,685,60
L.Törnström7,938,027,207,658,137,87
K.Pernervik8,307,667,848,137,738,22


P12 60m
Försök heat 12 dec 
Hugo Kündig06SWEIFK Göteborg 8.97q
Isak Bergström06SWEIFK Växjö 9.13q
Linus Rosén06SWEIF Kronan 9.24q
Viggo Büller06SWESävedalens AIK10.03
Filip Mattsson06SWEMölndals AIK10.46
Richard Frisk06SWEIFK Göteborg10.78
Hannes Lukkari06SWELerum Friidrott10.84

Försök heat 22 dec 
Anton Kamperin06SWEKils AIK 9.00q
Leo Bergman06SWEBrattås CK 9.09q
Albin Edin06SWEIFK Göteborg 9.35q
Vincent Asker06SWEIF Kville 9.36q
Erik Carlsson06SWEStenungsunds FI 9.85
Viggo Wallin06SWEIFK Helsingborg10.02
Adam Nero06SWEIK Sisu10.46

Försök heat 32 dec 
Allan Elgemark06SWEMölndals AIK 8.97q
Zac Jellum Ling06SWEIFK Helsingborg 9.08q
Antwone Olsson Prescoud06SWEIF Kronan 9.33q
Fredrik Wockatz06SWEIF Kville 9.44q
Hector Gustafsson06SWEIF Rigor 9.51
Edvin Liske06SWEKongahälla AIK 9.70
Kristoffer Eneman06SWEIFK Göteborg 9.73
Anton Andersson06SWEBokenäs IF 9.84

Försök heat 42 dec 
Dennis Fransson06SWEAlingsås IF 9.25q
Albin Fakelius06SWEBokenäs IF 9.80
Oscar Carlsson06SWEÖrgryte IS 9.90
Sebastian Bexvall06SWEIF Kronan10.10
Alfred Andersson06SWEVarbergs GIF10.13
William Malmström06SWEÖrgryte IS10.80
Viggo Sönmör06SWESävedalens AIK11.21

Försök heat 52 dec 
Albin Örnborg06SWEIF Rigor 8.67q
Daniel Brevik06SWESävedalens AIK 9.09q
Viggo Bergström06SWEIFK Växjö 9.18q
Noel Terho06SWEFalkenbergs IK 9.36q
Felix Haagen06SWEMölndals AIK 9.53
Tristan Keller Kristensen06DENSilkeborg AK-77 9.94
Hjalmar Hamberg06SWESävedalens AIK10.47

Finalheat 12 dec Qualisys Photofinish 
Albin Örnborg06SWEIF Rigor 8.71
Hugo Kündig06SWEIFK Göteborg 8.77
Allan Elgemark06SWEMölndals AIK 8.95
Daniel Brevik06SWESävedalens AIK 8.95
Anton Kamperin06SWEKils AIK 8.99
Leo Bergman06SWEBrattås CK 9.00
Isak Bergström06SWEIFK Växjö 9.00
Zac Jellum Ling06SWEIFK Helsingborg 9.21

Finalheat 22 dec Qualisys Photofinish 
Linus Rosén06SWEIF Kronan 8.93
Viggo Bergström06SWEIFK Växjö 9.08
Vincent Asker06SWEIF Kville 9.23
Dennis Fransson06SWEAlingsås IF 9.25
Antwone Olsson Prescoud06SWEIF Kronan 9.30
Fredrik Wockatz06SWEIF Kville 9.32
Albin Edin06SWEIFK Göteborg 9.35
Noel Terho06SWEFalkenbergs IK 9.44


P12 800m
Finalheat 13 dec 
Filip Jonsson06SWEBohus IF 2:25.111
Daniel Brevik06SWESävedalens AIK 2:29.652
Ludwig Rosén06SWEMölndals AIK 2:40.953
Hugo Kündig06SWEIFK Göteborg 2:42.934
Marcus Lamm06SWEMölndals AIK 2:46.375
Kristoffer Eneman06SWEIFK Göteborgej start-
Linus Olsson06SWEMölndals AIKej start-

Finalheat 23 dec 
Albin Björk06SWEMölndals AIK 2:53.0610
Erik Ottosson06SWEMölndals AIK 2:54.1811
Tristan Keller Kristensen06DENSilkeborg AK-77 2:58.0612
David Jendeby06SWESävedalens AIK 2:58.1513
Viggo Wallin06SWEIFK Helsingborg 3:01.3214
Pelle Cimmerbeck06SWEMölndals AIK 3:17.7816

Finalheat 33 dec 
Isak Bergström06SWEIFK Växjö 2:48.326
Jonas Ellison06SWEÖrgryte IS 2:48.507
Viggo Bergström06SWEIFK Växjö 2:49.168
Sebastian Bexvall06SWEIF Kronan 2:50.429
Albin Edin06SWEIFK Göteborg 3:03.7915
Erik Ekström Schubach06SWEBohus IFej start-


P12 Häck 60m76 cm
Försök heat 13 dec 
Linus Rosén06SWEIF Kronan11.91q
Pelle Cimmerbeck06SWEMölndals AIK11.98q
Daniel Brevik06SWESävedalens AIK12.00q
Kristoffer Eneman06SWEIFK Göteborg12.53
Pontus Martinsson06SWELerum Friidrott12.61
Oscar Carlsson06SWEÖrgryte IS13.61
Ludvig Sjöberg06SWEMölndals AIKej start

Försök heat 23 dec 
Fredrik Wockatz06SWEIF Kville11.34q
Antwone Olsson Prescoud06SWEIF Kronan12.51
David Clemmensen06SWEIF Rigor12.54
Ludwig Rosén06SWEMölndals AIK12.54
David Jendeby06SWESävedalens AIK12.62
Rasmus Krenauer06SWEMölndals AIK13.09

Försök heat 33 dec 
Albin Örnborg06SWEIF Rigor10.58q
Hugo Kündig06SWEIFK Göteborg10.97q
Anton Fäldt06SWEMölndals AIK11.39q
Albin Edin06SWEIFK Göteborg12.11
Jonas Ellison06SWEÖrgryte IS12.70
Anton Andersson06SWEBokenäs IF13.45
Erik Ekström Schubach06SWEBohus IFbröt

Försök heat 43 dec 
Linus Olsson06SWEMölndals AIK12.11q
Hector Gustafsson06SWEIF Rigor12.54
Sebastian Bexvall06SWEIF Kronan13.41
Viggo Höglund06SWEMölndals AIK13.56
Philip Elmén06SWEIF Kville13.74
Arild Moreau06SWEÖrgryte IS14.43

Final3 dec Qualisys Photofinish 
Albin Örnborg06SWEIF Rigor10.22
Hugo Kündig06SWEIFK Göteborg10.52
Fredrik Wockatz06SWEIF Kville11.16
Linus Rosén06SWEIF Kronan11.17
Anton Fäldt06SWEMölndals AIK11.36
Daniel Brevik06SWESävedalens AIK11.71
Pelle Cimmerbeck06SWEMölndals AIK12.15
Linus Olsson06SWEMölndals AIK12.86


P12 Höjd
3 dec 
Albin Örnborg06SWEIF Rigor147
Julius Wiklund06SWEIK Wilske145
Daniel Brevik06SWESävedalens AIK137
Viggo Bergström06SWEIFK Växjö133
Isak Bergström06SWEIFK Växjö133
Fredrik Wockatz06SWEIF Kville133
Allan Elgemark06SWEMölndals AIK128
Kristoffer Eneman06SWEIFK Göteborg128
Zac Jellum Ling06SWEIFK Helsingborg128
10 Hugo Kündig06SWEIFK Göteborg123
10 Lukas Moberger06SWEMölndals AIK123
10 Linus Rosén06SWEIF Kronan123
13 Anton Andersson06SWEBokenäs IF123
13 Arvid Utter06SWELerum Friidrott123
15 Ludwig Rosén06SWEMölndals AIK123
16 Anton Fäldt06SWEMölndals AIK117
17 Pontus Martinsson06SWELerum Friidrott117
18 David Clemmensen06SWEIF Rigor117
18 Rasmus Krenauer06SWEMölndals AIK117
20 Viggo Höglund06SWEMölndals AIK110
21 Sebastian Bexvall06SWEIF Kronan110
22 Albin Edin06SWEIFK Göteborg110
22 William Malmström06SWEÖrgryte IS110
22 Viggo Wallin06SWEIFK Helsingborg110
25 Richard Frisk06SWEIFK Göteborg110
26 Marcus Lamm06SWEMölndals AIK102
26 Ludvig Sjöberg06SWEMölndals AIK102
28 Alexander Baumann06SWESävedalens AIK102
Erik Ekström Schubach06SWEBohus IFX

102110117123128133137140143145147149151
E.Ekström Schubac-xxx
H.Kündigooooxxx
I.Bergströmoooooxoxxx
P.Martinssonxoxoxoxxx
A.Fäldtoooxxx
S.Bexvallxooxxx
R.Krenauerooxxoxxx
L.Sjöbergoxxx
V.Bergström-ooxoxooxxx
F.Wockatz--oooxoxxx
A.Utteroooxoxxx
A.Edinoxoxxx
Z.Jellum Lingooooxoxxx
W.Malmströmoxoxxx
D.Clemmensenooxxoxxx
V.Wallinoxoxxx
A.Elgemarkoooooxxx
V.Höglundooxxx
A.Örnborg---oooxooxxoooxxx
K.Enemanoooooxxx
J.Wiklund-oooooooxxoxxoxxx
L.Mobergerooooxxx
R.Friskxxoxxoxxx
M.Lammoxxx
L.Rosénooxoxxoxxx
D.Brevik-ooooxxoxxoxxx
L.Rosén-oooxxx
A.Baumannxoxxx
A.Anderssonoooxoxxx


P12 Längdzon
2 dec 
Albin Örnborg06SWEIF Rigor4,70
Zac Jellum Ling06SWEIFK Helsingborg4,47
Hugo Kündig06SWEIFK Göteborg4,26
Viggo Bergström06SWEIFK Växjö4,23
Oliver Manning06SWEMölndals AIK4,21
Noel Terho06SWEFalkenbergs IK4,16
Daniel Brevik06SWESävedalens AIK4,12
Isak Bergström06SWEIFK Växjö4,10
Leo Bergman06SWEBrattås CK4,05
10 Fredrik Wockatz06SWEIF Kville4,04
11 Anton Kamperin06SWEKils AIK4,00
12 Linus Rosén06SWEIF Kronan3,88
13 Edvin Liske06SWEKongahälla AIK3,87
14 Albin Edin06SWEIFK Göteborg3,83
15 Albin Fakelius06SWEBokenäs IF3,81
16 Alfred Andersson06SWEVarbergs GIF3,75
17 Anton Andersson06SWEBokenäs IF3,73
18 Kristoffer Eneman06SWEIFK Göteborg3,72
19 Hector Gustafsson06SWEIF Rigor3,70
20 Felix Haagen06SWEMölndals AIK3,62
21 Antwone Olsson Prescoud06SWEIF Kronan3,61
22 Dennis Fransson06SWEAlingsås IF3,56
23 Tristan Keller Kristensen06DENSilkeborg AK-773,54
24 Filip Mattsson06SWEMölndals AIK3,43
25 Linus Olsson06SWEMölndals AIK3,43
26 Erik Carlsson06SWEStenungsunds FI3,39
27 Simon Thörnqvist06SWESävedalens AIK3,38
28 Arild Moreau06SWEÖrgryte IS3,36
29 Sebastian Bexvall06SWEIF Kronan3,28
30 Viggo Büller06SWESävedalens AIK3,25
31 Hjalmar Hamberg06SWESävedalens AIK3,25
32 Oscar Carlsson06SWEÖrgryte IS3,19
33 William Malmström06SWEÖrgryte IS3,06
34 Adam Nero06SWEIK Sisu3,01

1 2 3 4 5 6 
F.Mattsson3,433,433,303,22
S.Thörnqvist3,383,193,043,21
V.Büller3,153,063,173,25
I.Bergström4,024,004,103,99
L.Olsson3,413,433,403,33
L.Rosén3,833,863,773,88
D.Fransson3,563,393,283,53
Z.Jellum Ling4,354,454,474,40
A.Moreau2,763,013,133,36
N.Terho4,123,973,964,16
A.Olsson Prescoud3,613,533,403,51
H.Hamberg3,252,92X3,01
E.Liske3,873,193,703,61
E.Carlsson3,313,392,95X
S.Bexvall2,452,572,603,28
A.Nero2,963,012,852,69
D.Brevik3,964,124,034,10
H.Kündig4,244,124,263,84
K.Eneman3,523,723,653,70
A.Andersson3,523,693,593,73
O.Carlsson3,193,103,163,02
H.Gustafsson3,523,703,483,56
O.Manning4,084,014,214,18
A.Örnborg4,384,504,524,70
A.Kamperin4,003,513,553,95
F.Wockatz3,963,934,043,98
W.Malmström2,433,062,763,03
L.Bergman3,984,053,993,90
T.Kristensen3,333,133,363,54
V.Bergström4,134,064,074,23
A.Fakelius3,813,773,613,63
A.Edin3,693,833,593,75
F.Haagen3,05X3,353,62
A.Andersson3,513,563,533,75


P12 Trestegzon
3 dec 
Albin Örnborg06SWEIF Rigor10,40
Zac Jellum Ling06SWEIFK Helsingborg9,89
Hugo Kündig06SWEIFK Göteborg9,18
Allan Elgemark06SWEMölndals AIK8,55
Hector Gustafsson06SWEIF Rigor8,46
Anton Andersson06SWEBokenäs IF8,36
Albin Edin06SWEIFK Göteborg8,19
David Clemmensen06SWEIF Rigor7,76
Viggo Höglund06SWEMölndals AIK7,54
10 Erik Ekström Schubach06SWEBohus IF7,24
Kristoffer Eneman06SWEIFK GöteborgX
Milton Enstedt06SWEMölndals AIKX

1 2 3 4 5 6 
D.Clemmensen7,767,746,917,53
A.Andersson8,168,368,177,98
V.Höglund7,547,517,507,45
A.Edin7,768,118,19X
E.Ekström Schubac7,177,246,61X
A.Elgemark8,558,347,827,01
Z.Jellum Ling9,789,899,789,83
H.Kündig9,139,188,917,87
M.Enstedt----
A.ÖrnborgX9,799,7210,40
K.Eneman----
H.Gustafsson8,038,408,468,42


P12 Kula3.0 kg
2 dec 
Isak Andersson06SWEBohus IF8,10
Viggo Bergström06SWEIFK Växjö7,82
Hugo Kündig06SWEIFK Göteborg6,93
Oliver Manning06SWEMölndals AIK6,64
Zac Jellum Ling06SWEIFK Helsingborg6,40
Isak Bergström06SWEIFK Växjö6,37
Daniel Brevik06SWESävedalens AIK6,33
Fredrik Wockatz06SWEIF Kville6,16
Tristan Keller Kristensen06DENSilkeborg AK-776,10
10 Arvid Utter06SWELerum Friidrott5,80
11 Adam Nero06SWEIK Sisu5,80
12 Marcus Lamm06SWEMölndals AIK5,80
13 Arvid Toorell06SWELerum Friidrott5,79
14 Kristoffer Eneman06SWEIFK Göteborg5,75
15 Antwone Olsson Prescoud06SWEIF Kronan5,70
16 Alfred Andersson06SWEVarbergs GIF5,50
17 Erik Carlsson06SWEStenungsunds FI5,48
18 Christopher Hermansson06SWEMölndals AIK5,48
19 Alexander Baumann06SWESävedalens AIK5,34
20 Hjalmar Hamberg06SWESävedalens AIK5,29
21 Anton Kamperin06SWEKils AIK5,00

1 2 3 4 5 6 
M.Lamm5,255,355,605,80
T.Kristensen5,845,665,916,10
A.Olsson PrescoudX4,735,705,02
A.Andersson5,43X5,505,20
H.Kündig6,566,38X6,93
E.CarlssonXX5,335,48
A.Kamperin5,004,994,684,83
A.Baumann5,345,274,814,11
A.Nero5,455,805,795,51
I.Andersson7,827,458,107,54
V.BergströmX7,826,406,82
F.Wockatz5,545,945,736,16
I.Bergström5,406,376,065,81
C.Hermansson4,904,634,785,48
K.Eneman5,093,70X5,75
A.Toorell5,795,455,505,47
O.ManningX6,106,536,64
H.Hamberg5,245,29X5,10
A.Utter5,805,535,805,03
Z.Jellum Ling5,58XX6,40
D.BrevikX6,015,606,33


P11 60m
Försök heat 12 dec 
Axel Rogö07SWEIFK Göteborg 8.77q
Villiam Nesser07SWEMölndals AIK 9.56q
Ailo Zackrisson Ljung07SWEHälle IF 9.61q
Tristan Skivesen07DENSilkeborg AK-77 9.72
Vincent Kihlström07SWELerum Friidrott 9.90
Axel Ohlson07SWEKongahälla AIK10.24
Wilmer Skog07SWELaholms IF10.36
Joel Billberg07SWELerum Friidrott11.09

Försök heat 22 dec 
Nils Johner07SWELerum Friidrott 9.56q
Ragnarsson Ludvig07SWEIK Ymer 9.63q
Henric Almqvist07SWEIF Rigor 9.67q
Oscar Karlberg07SWEIFK Göteborg 9.71
Rasmus Arnell07SWEIFK Göteborg 9.85
Viktor Ramber07SWEIFK Göteborg10.33
Måns Nilsson07SWEIF Rigor10.46
Anton Samuelsson07SWELerum Friidrott10.71

Försök heat 32 dec 
David Blixt07SWEMölndals AIK 9.35q
Kalle Öljemark07SWEMölndals AIK 9.36q
Malte Zettergren07SWEVarbergs GIF 9.63q
Vilgot Smedberg07SWEIFK Göteborg 9.69q
Wilmer Grahn07SWEMölndals AIK 9.79
Widar Walldén07SWELerum Friidrott10.10
Ture Hjortbäck07SWESävedalens AIK10.14

Försök heat 42 dec 
Filip Ackebjer07SWEIFK Göteborg 9.45q
Hugo Sandstedt07SWEIK Sisu 9.75
Emil Wikestam Berggren07SWEÖrgryte IS 9.85
Elmer Klockars07SWEIFK Göteborg10.13
Oliver Di Lorenzo07SWEAlingsås IF10.13
Karl Elfvin07SWEMölndals AIK10.27
Edwin Åström07SWEMölndals AIKej start

Försök heat 52 dec 
Joel Pettersson07SWEIFK Göteborg 9.46q
Jack Krantz07SWESävedalens AIK 9.70
Ivar Fransson Larsson07SWELerum Friidrott 9.96
Levis Jonåker07SWEMölndals AIK10.06
Bastian Carlsson07SWEIFK Halmstad10.10
Albin Landegren07SWEIK Ymer10.17
Wiktor Nordström07SWELerum Friidrott10.61
Rasmus Johnstone07SWEMajornas IK11.11

Försök heat 62 dec 
Felix Nilsson07SWEKlippans FK 9.29q
Ebbe Borg07SWEIFK Göteborg 9.40q
Måns Lindqvist07SWEIFK Göteborg 9.40q
Elliot Montell07SWEBohus IF 9.53q
Daniel Bertelsen07DENSilkeborg AK-77 9.91
Simon Jansson07SWEMölndals AIK10.20
Elvis Åberg07SWEKongahälla AIK10.62

Finalheat 12 dec Qualisys Photofinish 
Axel Rogö07SWEIFK Göteborg 8.62
Ebbe Borg07SWEIFK Göteborg 9.30
Felix Nilsson07SWEKlippans FK 9.31
Filip Ackebjer07SWEIFK Göteborg 9.31
David Blixt07SWEMölndals AIK 9.34
Kalle Öljemark07SWEMölndals AIK 9.44
Måns Lindqvist07SWEIFK Göteborg 9.52
Joel Pettersson07SWEIFK Göteborg 9.55

Finalheat 22 dec Qualisys Photofinish 
Villiam Nesser07SWEMölndals AIK 9.49
Ragnarsson Ludvig07SWEIK Ymer 9.61
Nils Johner07SWELerum Friidrott 9.61
Ailo Zackrisson Ljung07SWEHälle IF 9.64
Malte Zettergren07SWEVarbergs GIF 9.65
Elliot Montell07SWEBohus IF 9.65
Vilgot Smedberg07SWEIFK Göteborg 9.79
Henric Almqvist07SWEIF Rigor 9.93


P11 600m
Finalheat 13 dec 
Filip Ackebjer07SWEIFK Göteborg 1:50.751
Axel Rogö07SWEIFK Göteborg 1:50.982
Wilmer Grahn07SWEMölndals AIK 1:53.023
Ailo Zackrisson Ljung07SWEHälle IF 1:54.934
Jack Krantz07SWESävedalens AIK 1:56.575
Julius Petersson07SWEAlingsås IF 1:57.956
Felix Nilsson07SWEKlippans FK 1:58.428
Nils Johner07SWELerum Friidrott 2:04.5013
Rasmus Arnell07SWEIFK Göteborg 2:04.7214

Finalheat 23 dec 
Ebbe Borg07SWEIFK Göteborg 1:58.037
Oliwer Nyrén07SWEIF Rigor 2:03.459
Daniel Bertelsen07DENSilkeborg AK-77 2:04.2110
Wilmer Skog07SWELaholms IF 2:04.3311
Viggo Flinck07SWEMölndals AIK 2:04.5012
Oskar Lydig07SWEIFK Göteborg 2:15.9315
Olle Östling Partheen07SWEMölndals AIK 2:21.2716
Elmer Klockars07SWEIFK Göteborgej start-


P11 Höjd
3 dec 
Axel Rogö07SWEIFK Göteborg136
Nils Johner07SWELerum Friidrott129
Olof Henriksson07SWEIF Kville129
Elmer Klockars07SWEIFK Göteborg125
Axel Ohlson07SWEKongahälla AIK125
Ivan Fredberg07SWEÖrgryte IS121
Oliwer Wijk07SWEIF Rigor121
Jonathan Bergman07SWEIFK Göteborg121
Vilgot Smedberg07SWEIFK Göteborg121
10 Rasmus Arnell07SWEIFK Göteborg116
10 Albin Theander07SWEIF Kville116
12 Wilmer Skog07SWELaholms IF116
13 Oliwer Nyrén07SWEIF Rigor111
13 Olle Östling Partheen07SWEMölndals AIK111
15 Malte Ovesson07SWEMölndals AIK111
16 Wilmer Grahn07SWEMölndals AIK111
17 Viktor Ramber07SWEIFK Göteborg98
17 Edvin Sonedahl07SWEMölndals AIK98
19 Marcus Blankenfjell07SWEIFK Göteborg90

9098105111116121125129132134136140
R.Arnell-ooooxxx
J.Bergman-xooxoxoxoxxx
A.Ohlson----oxoxoxxx
V.Ramber-oxxx
W.Skog--oxoxxoxxx
M.Blankenfjellxoxxx
M.Ovessonooxoxoxxx
A.Rogö---oooooo-oxxx
E.Klockars-ooooxxooxxx
O.Nyrén-oooxxx
A.Theanderoooooxxx
N.Johner-oooxooooxxx
O.Östling Partheeooooxxx
E.Sonedahl-oxxx
O.Wijk-oooxoxoxxx
W.Grahnoooxxoxxx
V.Smedberg-ooxoxoxxoxxx
I.Fredberg-ooxooxoxxx
O.Henriksson-oooooxoxxoxxx


P11 Längdzon
2 dec 
Axel Rogö07SWEIFK Göteborg4,80
Felix Nilsson07SWEKlippans FK4,21
Filip Ackebjer07SWEIFK Göteborg4,03
Måns Lindqvist07SWEIFK Göteborg3,93
Elliot Montell07SWEBohus IF3,86
Rasmus Arnell07SWEIFK Göteborg3,79
Elmer Klockars07SWEIFK Göteborg3,75
Tristan Skivesen07DENSilkeborg AK-773,73
Joel Pettersson07SWEIFK Göteborg3,73
10 Jack Krantz07SWESävedalens AIK3,70
11 Nils Johner07SWELerum Friidrott3,69
12 Edvin Sonedahl07SWEMölndals AIK3,66
13 Kalle Öljemark07SWEMölndals AIK3,65
14 Henric Almqvist07SWEIF Rigor3,64
15 Hugo Sandstedt07SWEIK Sisu3,60
16 Wilmer Grahn07SWEMölndals AIK3,60
17 Daniel Bertelsen07DENSilkeborg AK-773,59
18 Vincent Kihlström07SWELerum Friidrott3,59
19 Ebbe Borg07SWEIFK Göteborg3,57
20 Ragnarsson Ludvig07SWEIK Ymer3,54
21 Vilgot Smedberg07SWEIFK Göteborg3,53
22 Ailo Zackrisson Ljung07SWEHälle IF3,47
23 Ture Hjortbäck07SWESävedalens AIK3,45
24 Oscar Karlberg07SWEIFK Göteborg3,45
25 Ivar Fransson Larsson07SWELerum Friidrott3,44
26 Albin Landegren07SWEIK Ymer3,35
27 Amandus Lundgren07SWEIF Rigor3,33
28 Jonathan Bergman07SWEIFK Göteborg3,31
29 Viktor Ramber07SWEIFK Göteborg3,29
30 Elvis Åberg07SWEKongahälla AIK3,29
31 Anton Samuelsson07SWELerum Friidrott3,29
32 Oliver Di Lorenzo07SWEAlingsås IF3,26
33 Wilmer Skog07SWELaholms IF3,23
34 Olle Östling Partheen07SWEMölndals AIK3,17
35 Måns Nilsson07SWEIF Rigor3,16
36 Widar Walldén07SWELerum Friidrott3,15
37 Rasmus Ebefors07SWETrollhättan FIK3,03
38 Bastian Carlsson07SWEIFK Halmstad3,03
39 Rasmus Johnstone07SWEMajornas IK2,99
40 Emil Wikestam Berggren07SWEÖrgryte IS2,96
41 Wiktor Nordström07SWELerum Friidrott2,89
42 Joel Billberg07SWELerum Friidrott2,66

1 2 3 4 5 6 
D.Bertelsen3,593,223,493,34
E.Montell3,863,833,823,80
T.Skivesen3,643,443,733,72
A.Rogö4,564,704,604,80
N.Johner3,663,453,693,65
M.Nilsson3,163,002,902,97
W.Nordström2,762,892,662,68
V.Kihlström3,393,363,593,46
A.Samuelsson3,29X2,893,03
R.Arnell3,793,773,603,62
H.Sandstedt3,583,513,603,56
E.Klockars3,69X3,753,68
E.Borg3,573,533,423,08
I.Fransson Larsso3,443,203,083,27
V.Ramber3,213,033,263,29
A.Zackrisson Ljun3,433,343,293,47
V.SmedbergX3,38X3,53
B.Carlsson2,923,03X2,98
O.Östling Parthee2,833,012,993,17
E.Åberg3,093,133,113,29
J.Pettersson3,543,493,513,73
F.Ackebjer3,943,764,004,03
W.Walldén3,153,152,952,84
T.Hjortbäck3,453,253,273,37
K.Öljemark3,652,683,393,64
J.Billberg2,632,662,622,66
W.Grahn3,60
E.Wikestam Berggr2,962,932,362,88
J.Bergman3,313,20X3,13
R.Ebefors2,803,002,833,03
H.Almqvist3,463,403,643,35
O.Di Lorenzo3,26XX2,99
J.Krantz3,683,653,703,45
A.Lundgren2,783,103,223,33
O.Karlberg3,28X3,153,45
R.Johnstone2,912,952,992,98
W.Skog3,193,172,963,23
R.Ludvig3,513,423,543,10
M.Lindqvist3,553,93XX
E.Sonedahl3,663,553,342,67
A.Landegren3,143,073,353,18
F.Nilsson4,214,063,954,05


P11 Trestegzon
3 dec 
Måns Lindqvist07SWEIFK Göteborg8,90
Elmer Klockars07SWEIFK Göteborg8,34
Felix Nilsson07SWEKlippans FK8,32
Albin Theander07SWEIF Kville8,24
Ebbe Borg07SWEIFK Göteborg8,22
Ove Hagström07SWEÖrgryte IS7,81
Vilgot Smedberg07SWEIFK Göteborg7,74
Olof Henriksson07SWEIF Kville7,70
Marcus Blankenfjell07SWEIFK Göteborg6,93
10 Jonathan Bergman07SWEIFK Göteborg6,92
Rasmus Johnstone07SWEMajornas IKX
Oskar Lagerkvist07SWELysekil SLX
Oliwer Wijk07SWEIF RigorX

1 2 3 4 5 6 
O.Hagström7,817,607,487,56
J.BergmanXX6,92X
O.LagerkvistX---
O.Henriksson7,697,70X7,66
F.Nilsson8,208,087,918,32
O.Wijk----
V.Smedberg7,437,487,747,66
R.Johnstone----
M.Lindqvist8,908,53XX
E.Klockars8,088,038,348,17
A.Theander8,248,057,987,92
M.Blankenfjell6,93X6,926,85
E.Borg7,80X8,038,22


P11 Kula2.0 kg
2 dec 
Ivar Fransson Larsson07SWELerum Friidrott8,80
Axel Rogö07SWEIFK Göteborg8,72
Måns Lindqvist07SWEIFK Göteborg8,60
Felix Nilsson07SWEKlippans FK8,46
Rasmus Arnell07SWEIFK Göteborg8,28
Simon Jansson07SWEMölndals AIK8,21
Kalle Öljemark07SWEMölndals AIK8,20
Edwin Åström07SWEMölndals AIK7,96
Elliot Montell07SWEBohus IF7,96
10 Albin Elmgren-Warberg07SWEUllevi FK7,90
11 Axel Ohlson07SWEKongahälla AIK7,79
12 Albin Landegren07SWEIK Ymer7,63
13 David Blixt07SWEMölndals AIK7,49
14 Victor Andersson07SWEIK Ymer7,04
15 Ivan Fredberg07SWEÖrgryte IS6,98
16 Oscar Karlberg07SWEIFK Göteborg6,91
17 Hugo Sandstedt07SWEIK Sisu6,91
18 Nils Johner07SWELerum Friidrott6,90
19 Vincent Kihlström07SWELerum Friidrott6,82
20 Elvis Åberg07SWEKongahälla AIK6,75
21 Tristan Skivesen07DENSilkeborg AK-776,69
22 Ebbe Borg07SWEIFK Göteborg6,65
23 Emil Wikestam Berggren07SWEÖrgryte IS6,63
24 Daniel Bertelsen07DENSilkeborg AK-776,52
25 Rasmus Ebefors07SWETrollhättan FIK6,41
26 Widar Walldén07SWELerum Friidrott6,14
27 Elmer Klockars07SWEIFK Göteborg6,07
28 Wiktor Nordström07SWELerum Friidrott6,03
29 Amandus Lundgren07SWEIF Rigor6,00
30 Jonathan Bergman07SWEIFK Göteborg5,86
31 Viktor Ramber07SWEIFK Göteborg5,59
32 Bastian Carlsson07SWEIFK Halmstad4,89
33 Rasmus Johnstone07SWEMajornas IK4,16

1 2 3 4 5 6 
V.Kihlström5,836,346,826,48
W.Nordström6,035,055,495,65
R.Johnstone3,874,104,124,16
A.Ohlson7,047,387,087,79
A.Rogö8,728,228,678,45
E.Åberg6,725,996,076,75
E.Borg5,696,655,915,56
R.Arnell8,188,098,158,28
K.Öljemark8,207,31--
I.Fredberg6,986,816,746,48
E.Wikestam Berggr6,006,635,965,86
E.Montell7,347,457,967,38
S.Jansson8,217,277,517,42
A.Lundgren5,725,216,005,43
J.Bergman5,665,865,705,62
V.AnderssonX6,207,046,95
F.Nilsson7,157,898,467,91
H.Sandstedt5,996,426,706,91
O.Karlberg6,916,805,596,69
N.Johner6,906,235,426,55
A.Elmgren-Warberg7,657,46X7,90
D.Bertelsen6,526,036,226,37
T.Skivesen6,346,696,546,54
D.Blixt7,49X7,297,02
I.Fransson Larsso8,548,808,348,73
W.Walldén5,435,745,926,14
A.Landegren6,987,267,197,63
V.Ramber5,235,195,495,59
R.Ebefors6,41X6,245,98
B.Carlsson4,894,554,844,54
M.Lindqvist7,298,608,327,93
E.Åström7,687,966,697,59
E.Klockars6,075,915,635,83


P10 60m
Försök heat 12 dec 
Theodor Rogö08SWEHabo Friidrott 04 9.27q
Elias Karlsson08SWEIFK Växjö 9.44q
Hubert Amberntsson08SWEMölndals AIK 9.87q
Sulayman Sagnia09SWELaholms IF10.02q
Victor Skoglund08SWEKarlskoga FIF10.24q
Hugo Edin08SWEIFK Göteborg10.35
Arvid Magnusson08SWEIK Ymer10.79

Försök heat 22 dec 
Eskil Fernström08SWEMölndals AIK 9.18q
Edvin Örnborg08SWEIF Rigor 9.22q
Melwin Österberg08SWESävedalens AIK 9.98q
Olle Rasmusson08SWEMölndals AIK10.13q
Ebbe Lundström08SWEMölndals AIK10.31
William Pålsson08SWEIFK Halmstad10.41
Sixten Birch08SWEIFK Göteborg10.86
Carl Nilsson08SWEIF Rigor11.52

Försök heat 32 dec 
Gustav Ramsin08SWEIstrums SK 9.73q
Nicolas Samrin Ribeiro08SWEÖrgryte IS 9.89q
Emil Englund08SWEMölndals AIK10.14q
Oscar Laycock08DENSilkeborg AK-7710.49
Gustav Engdegård08SWEIF Rigor10.50
Vincent Lundquist08SWEMölndals AIK10.61
Hugo Sandström08SWEIFK Göteborg11.00
Elias Najafpour08SWEIFK Göteborg11.27

Försök heat 42 dec 
Nils Amundin08SWESävedalens AIK 9.50q
Svante Krutrök08SWEMölndals AIK10.03q
Oskar Klintbäck08SWEIF Rigor10.08q
Arvid Sebestyen08SWEIF Kville10.12q
Andor Zackrisson Ljung09SWEHälle IF10.63
Sixten Åberg09SWEKongahälla AIK10.91
Ludvig Hallberg08SWEHässleholms AIS11.34

Finalheat 12 dec Qualisys Photofinish 
Eskil Fernström08SWEMölndals AIK 9.11
Theodor Rogö08SWEHabo Friidrott 04 9.17
Edvin Örnborg08SWEIF Rigor 9.35
Gustav Ramsin08SWEIstrums SK 9.40
Elias Karlsson08SWEIFK Växjö 9.43
Nils Amundin08SWESävedalens AIK 9.49
Hubert Amberntsson08SWEMölndals AIK 9.83
Nicolas Samrin Ribeiro08SWEÖrgryte IS 9.90

Finalheat 22 dec Qualisys Photofinish 
Sulayman Sagnia09SWELaholms IF 9.75
Melwin Österberg08SWESävedalens AIK 9.93
Svante Krutrök08SWEMölndals AIK 9.98
Emil Englund08SWEMölndals AIK10.04
Oskar Klintbäck08SWEIF Rigor10.06
Olle Rasmusson08SWEMölndals AIK10.12
Victor Skoglund08SWEKarlskoga FIF10.14
Arvid Sebestyen08SWEIF Kville10.16


P10 600m
Finalheat 13 dec 
Theodor Rogö08SWEHabo Friidrott 04 1:58.691
Olof Tholén08SWEAlingsås IF 1:59.372
Gustav Ramsin08SWEIstrums SK 2:04.773
Carl Dunör08SWEIFK Göteborg 2:10.557
Simon Rydén08SWEIF Kville 2:14.028
Gustav Engdegård08SWEIF Rigor 2:15.1111
Andor Zackrisson Ljung09SWEHälle IF 2:16.1515
Vincent Folkseger Dreikant08SWEIF Rigor 2:29.8223

Finalheat 23 dec 
Melwin Österberg08SWESävedalens AIK 2:09.595
Erik Tichy08SWEMölndals AIK 2:10.146
Oscar Laycock08DENSilkeborg AK-77 2:14.429
Elliot Flach08SWEIFK Göteborg 2:15.3412
Jonathan Larsson08SWESävedalens AIK 2:15.3913
Erik Kiani Jansson08SWEIFK Göteborg 2:22.7719
Sixten Birch08SWEIFK Göteborg 2:24.1421
Ludvig Hallberg08SWEHässleholms AIS 2:24.9522

Finalheat 33 dec 
Nils Amundin08SWESävedalens AIK 2:08.224
Viggo Rudklint08SWEMölndals AIK 2:14.4310
Sulayman Sagnia09SWELaholms IF 2:15.8514
Hugo Edin08SWEIFK Göteborg 2:16.9816
Victor Falk08SWEIFK Göteborg 2:17.2817
Jasper Pettersson08SWEIFK Göteborg 2:19.5418
Theodor Jonsson08SWEMölndals AIK 2:22.9420


P10 Längdzon
3 dec 
Theodor Rogö08SWEHabo Friidrott 044,46
Elias Karlsson08SWEIFK Växjö4,15
Nils Amundin08SWESävedalens AIK4,04
Olof Tholén08SWEAlingsås IF3,96
Noa Ghansah08SWEMölndals AIK3,92
Edvin Örnborg08SWEIF Rigor3,80
Sulayman Sagnia09SWELaholms IF3,75
Nicolas Samrin Ribeiro08SWEÖrgryte IS3,71
Gustav Ramsin08SWEIstrums SK3,57
10 Carl Dunör08SWEIFK Göteborg3,53
11 Melwin Österberg08SWESävedalens AIK3,52
12 Olle Krenauer09SWEMölndals AIK3,52
13 Oscar Laycock08DENSilkeborg AK-773,51
14 Lotus Berglund08SWEIF Kville3,49
15 Victor Skoglund08SWEKarlskoga FIF3,46
16 Simon Rydén08SWEIF Kville3,44
17 Hugo Edin08SWEIFK Göteborg3,42
18 Elliot Flach08SWEIFK Göteborg3,32
19 Gabriel Moberger08SWEMölndals AIK3,29
20 Erik Kiani Jansson08SWEIFK Göteborg3,27
21 William Johansson08SWEIFK Göteborg3,16
22 Sixten Birch08SWEIFK Göteborg3,16
23 Jasper Pettersson08SWEIFK Göteborg3,10
24 Ludvig Hallberg08SWEHässleholms AIS3,10
25 William Pålsson08SWEIFK Halmstad3,09
26 Victor Falk08SWEIFK Göteborg3,02
27 Hjalmar Hjort10SWEIFK Göteborg2,96
28 Gustav Rex08SWEMölndals AIK2,91
29 Gabriel Glos08SWEMölndals AIK2,78

1 2 3 4 5 6 
E.Kiani Jansson3,273,222,693,19
S.Rydén3,193,323,413,44
S.Sagnia3,703,633,183,75
J.Pettersson2,652,853,003,10
G.Glos2,612,782,672,63
T.Rogö4,464,264,264,04
N.Samrin Ribeiro3,703,553,713,40
W.Pålsson2,972,943,092,77
H.Hjort2,962,892,902,94
L.Berglund3,493,333,083,41
N.Amundin4,043,823,763,83
E.FlachX3,293,193,32
V.Falk2,872,542,733,02
C.Dunör3,443,52X3,53
O.Tholén3,913,713,733,96
G.Rex2,912,852,632,85
G.Ramsin3,563,463,483,57
G.Moberger3,292,96X3,17
O.Laycock3,513,283,463,35
M.Österberg3,343,363,523,48
V.Skoglund3,413,463,433,41
O.Krenauer3,523,393,362,67
N.Ghansah3,653,753,923,68
W.JohanssonX3,163,07X
H.Edin3,063,423,183,12
E.Karlsson3,954,154,064,01
L.Hallberg2,962,962,983,10
S.Birch3,162,972,762,80
E.Örnborg3,503,803,423,80


P10 Kula2.0 kg
2 dec 
Theodor Rogö08SWEHabo Friidrott 047,06
Nicolas Samrin Ribeiro08SWEÖrgryte IS6,93
Sulayman Sagnia09SWELaholms IF6,89
Elias Karlsson08SWEIFK Växjö6,62
Oskar Klintbäck08SWEIF Rigor6,56
Arvid Sebestyen08SWEIF Kville6,34
Victor Skoglund08SWEKarlskoga FIF6,26
Nils Amundin08SWESävedalens AIK5,93
Oscar Laycock08DENSilkeborg AK-775,81
10 Sixten Birch08SWEIFK Göteborg5,63
11 Gustav Ramsin08SWEIstrums SK5,58
12 Hugo Sandström08SWEIFK Göteborg5,57
13 Ludvig Hallberg08SWEHässleholms AIS5,30
14 Sixten Åberg09SWEKongahälla AIK5,28
15 Elias Najafpour08SWEIFK Göteborg5,24
16 Carl Nilsson08SWEIF Rigor5,23
17 Hugo Edin08SWEIFK Göteborg5,07
18 Gustav Engdegård08SWEIF Rigor4,88
19 Arvid Magnusson08SWEIK YmerX
20 William Pålsson08SWEIFK Halmstad3,48

1 2 3 4 5 6 
O.Laycock5,815,70X4,45
N.Samrin RibeiroX6,936,856,36
S.Birch5,585,635,254,87
G.Ramsin4,935,585,194,78
L.Hallberg5,30X5,115,19
A.MagnussonXXX4,45
G.Engdegård4,884,85X4,66
O.KlintbäckX6,565,84X
T.Rogö6,547,067,03X
W.PålssonX3,482,712,99
H.Edin4,735,074,944,55
E.Najafpour4,555,244,845,17
E.Karlsson6,566,626,166,62
A.Sebestyen6,186,345,826,05
V.Skoglund5,125,876,266,10
S.Åberg5,285,155,114,94
N.Amundin5,545,035,645,93
C.Nilsson5,235,185,004,50
S.Sagnia6,086,426,896,45
H.Sandström5,395,225,575,36


K 60m
Final3 dec Qualisys Photofinish 
Nikki Berglund94SWEFIK Färjestaden 8.10
Sara Sjögren98SWEStenungsunds FI 8.11
Ebba Wiberg94SWEUllevi FK 8.20
Hanna Gille96SWESävedalens AIK 8.29
Linda Åkerman71SWEIFK Halmstad 8.81


K 400m
Final2 dec 
Majken Lützen03DENBallerup AK61.50
Olivia Kempi98SWEIFK Helsingborg62.42
Linda Åkerman71SWEIFK Halmstad65.06
Nikki Berglund94SWEFIK Färjestaden66.31


K 1500m
Final2 dec 
Madeleine Björlin-Delmar96SWEIFK Göteborg 4:46.98K 1:a
Marie Møller Schmidt01DENViborg AM 4:47.63F17 1:a
Mie Gam01DENViborg AM 4:47.82F17 2:a
Ebba Wahlberg02SWEIK Ymer 5:07.61F16 1:a
Amanda Olsson03SWESäffle FIK 5:09.43K 2:a
Alicia Nilsson98SWEStenungsunds FI 5:10.71K 3:a
Linnea Smalström99SWESävedalens AIK 5:15.32F19 1:a
Karin Schön62SWEIF Kville 5:17.46K 4:a
Lina Karlsson02SWELidköpings IS 5:26.71F16 2:a
10 Elin Dejke02SWEUllevi FK 5:40.20F16 3:a
Kajsa Åkeflo00SWEIFK GöteborgbrötF19
Elin Frisk02SWEIFK Växjöej startF16


K Höjd
2 dec 
Carolin Kobel92SWEBrattås CK156

151156160
C.Kobeloxoxxx


K Längd
3 dec 
Sara Sjögren98SWEStenungsunds FI5,58
Hanna Gille96SWESävedalens AIK5,17

1 2 3 4 5 6 
S.SjögrenX5,585,414,923,70X
H.Gille2,285,085,17XX3,90


K Tresteg
2 dec 
Sara Sjögren98SWEStenungsunds FI11,48

1 2 3 4 5 6 
S.Sjögren11,4511,1611,2911,3311,4811,38


K Kula4.0 kg
3 dec 
Linn Bergstrand96SWEUllevi FK11,45
Linda Åkerman71SWEIFK Halmstad8,94

1 2 3 4 5 6 
L.Åkerman8,618,748,388,94XX
L.BergstrandX11,45XX11,2511,22


K 4 x 200m
Finalheat 12 dec 
Aalborg Atletik 1 F16Mathilde Gregersen-03
Laura G. Andersen-04
Mai R. Warness-02
Johanne Westergaard-02

1:52.504
IFK Helsingborg K - 1Moa Nilsson-01
Alva Bengtsson-01
Tilda Lilja-03
Hanna Persson-02

1:54.226
IF Kville 1 F16Ellen Blockenfelt-02
Emilia Lönnqvist-02
Hilda Johnsson-02
Sissela Brenne-02

1:58.719
Ullevi FK KHanna Zachrisson-99
Ide Ileso-00
Louise Duvlig A.-00
Lovisa Sjödin J.-97

bröt-

Finalheat 22 dec 
Örgryte IS 1 F17Klara Mattsson-01
Sandra Jonsson-01
Hedda Tellow-02
Nike Thanner-01

1:47.561
Aalborg Atletik 1 F17Anne Andersen-01
Nanna Muurholm-01
Mille B. Olesen-02
Ida Jörgensen-01

1:50.972
Göteborgs KIK 1 Moa Dahlsjö-02
Ebba Rössberger-02
Johanna Sjögren-02
Wilma Nielsen-1

1:53.625
IFK Helsingborg K - 2Titti Ewertz-03
Tindra Palmér-02
Frida Meiby-01
Anna Lukic-02

1:56.047

Finalheat 32 dec 
IFK Växjö 1Matilda Honeth-02
Tilde Bengtsson-02
Kertsin Siwertsson-03
Tove Larsson-02

1:52.333
Sävedalens AIK 1 Emilie Mathisen-02
Ellen Thörnqvist-02
Sofia Ensberg-02
Ebbe Niklasson-03

1:56.748
Viborg AF 1 ViborgCamilla Sass-04
Marie Schmith Möller-01
Mie Gam-01
Nanna E.Andersen-01

2:02.4610
Ullevi FK, 1 F17Cindy Darell-02
Wendela Yhlén Graf-02
Elin Hallbjörner-02
Elin Dejke-02

bröt-


F19 60m
Försök heat 13 dec 
Julia Björkman00SWEIF Kville 7.88q
Hannah Hansson00SWEÅhus FIK 8.35q
Claudia Belgrave00SWEIK Ymer 8.40q
Hanna Zachrisson99SWEUllevi FK 8.70q
Amanda Störner00SWEIF Rigor 8.73q

Försök heat 23 dec 
Louise Duvling-Andersson00SWEUllevi FK 8.11q
Ide Ileso00SWEUllevi FK 8.28q
Maria Runneberger99SWESävedalens AIK 8.31q
Lisa Petrusson99SWEGöteborgs KIK 8.82

Final3 dec Qualisys Photofinish 
Julia Björkman00SWEIF Kville 7.85
Louise Duvling-Andersson00SWEUllevi FK 8.05
Ide Ileso00SWEUllevi FK 8.22
Claudia Belgrave00SWEIK Ymer 8.34
Hanna Zachrisson99SWEUllevi FK 8.61
Amanda Störner00SWEIF Rigor 8.70
Hannah Hansson00SWEÅhus FIKej start
Maria Runneberger99SWESävedalens AIKej start


F19 Höjd
2 dec 
Lovisa Karlsson00SWEHögby IF164
Ellen Hedin00SWEIK Orient160
Cornelia Storm-Karlén99SWEIstrums SK141

128135141146151156160164167169
C.Storm-Karlénoxoxxoxxx
E.Hedin----ooxxoxxx
L.Karlsson----ooxooxxx


F19 Längd
3 dec 
Lovisa Karlsson00SWEHögby IF5,38
Maria Runneberger99SWESävedalens AIK4,78
Amanda Störner00SWEIF Rigor4,43

1 2 3 4 5 6 
A.Störner4,124,174,004,184,184,43
M.Runneberger4,58X4,784,554,604,47
L.Karlsson5,115,325,364,285,385,35


F19 Tresteg
2 dec 
Emelina Wirebro99SWEMotala AIF10,63
Ellen Hedin00SWEIK Orient9,25
Sanna Sandström00SWEGöteborgs KIK0,00

1 2 3 4 5 6 
E.Hedin----X9,25
E.Wirebro10,3110,6310,5010,57X10,45
S.Sandström------


F19 Kula4.0 kg
3 dec 
Nicole Ridegård99SWEIFK Helsingborg11,34
Lovisa Karlsson00SWEHögby IF10,58
Claudia Belgrave00SWEIK Ymer10,20

1 2 3 4 5 6 
L.Karlsson10,2010,4010,589,98X9,89
N.Ridegård10,439,93X10,7710,7311,34
C.Belgrave9,9810,11X10,20XX


F17 60m
Försök heat 13 dec 
Fanny Jansson01SWEIFK Sunne FK 8.09q
Sandra Jonsson01SWEÖrgryte IS 8.25q
Moa Nilsson01SWEIFK Helsingborg 8.45q
Frida Meiby01SWEIFK Helsingborg 8.95
Linn Lindberg01SWEIF Rigor 9.07
Nanna E. Andersen01DENViborg AMej start

Försök heat 23 dec 
Klara Mattsson01SWEÖrgryte IS 8.44q
Alfrida Kilvik01SWEIF Kville 8.55q
Alva Bengtsson01SWEIFK Helsingborg 8.59q
Lovisa Ronge01SWEIF Rigor 8.61q
Grace Ndunzi01SWEGöteborgs KIK 8.86q
Nicole Bexvall01SWEIF Kronan12.78

Final3 dec Qualisys Photofinish 
Fanny Jansson01SWEIFK Sunne FK 8.02
Sandra Jonsson01SWEÖrgryte IS 8.16
Klara Mattsson01SWEÖrgryte IS 8.43
Moa Nilsson01SWEIFK Helsingborg 8.50
Lovisa Ronge01SWEIF Rigor 8.53
Alfrida Kilvik01SWEIF Kville 8.56
Alva Bengtsson01SWEIFK Helsingborg 8.68
Grace Ndunzi01SWEGöteborgs KIK 8.93


F17 400m
Finalheat 12 dec 
Tilde Johansson01SWEFalkenbergs IK56.181
Ida Jørgensen01DENAalborg Atletik59.692
Anne Andersen01DENAalborg Atletik59.953

Finalheat 22 dec 
Wilma Nielsen01SWEGöteborgs KIK60.554
Nanna Muurholm01DENAalborg Atletik60.815
Kajsa Åkeflo00SWEIFK Göteborg67.79F19 1:a


F17 Häck 60m76 cm
Final2 dec 
Lovisa Karlsson00SWEHögby IF 9.15F19 84cm
Sandra Jonsson01SWEÖrgryte IS 9.22F17 1:a
Elvira Carlén01SWELerum Friidrott 9.61F17 2:a
Ellinor Aurell01SWEÄngelholms IF 9.76F17 3:a
Alfrida Kilvik01SWEIF Kville 9.88F17 4:a


F17 Höjd
2 dec 
Elvira Carlén01SWELerum Friidrott167
Lovisa Lindholm01SWELinköpings GIF164
Hilda Gyldén01SWEIF Kville160
Elina Bergman01SWEBrattås CK160
Nellie Malmros01SWEBåstads GIF156
Ida Björndal01SWEIF Kville156
Linnea Borrman01SWEStrömstads IF146
Isa Larsson01SWEBohus IF146
Sofia Andersson01SWEUllevi FK141

128135141146151156160164167169
I.Larsson-ooxoxxx
L.Lindholm-----oooxxx
N.Malmros---ooxoxxx
E.Carlén----xooxoxxooxxx
H.Gyldén----ooxoxxx
S.Andersson-oxxoxxx
L.Borrman-oooxxx
E.Bergman---oooxxoxxx
I.Björndal----xxoxxoxxx


F17 Stav
3 dec 
Maria Lindholm01SWELinköpings GIF345
Linnea Pihl01SWELerum Friidrott305
Elin Hellquist01SWESävedalens AIK275
Alma Eriksson01SWEIK Ymer265

245255265275285295305315325335345355
E.Hellquistoooxoxxx
A.Eriksson--oxxx
M.Lindholm--------oxooxxx
L.Pihl--o-ooxoxxx


F17 Längd
3 dec 
Nellie Malmros01SWEBåstads GIF5,03
Linnéa Lind01SWEIK Orient4,79
Corinne Wessman01SWEIK Ymer4,61
Sofia Andersson01SWEUllevi FK4,60
Linn Lindberg01SWEIF Rigor4,45
Lovisa Ronge01SWEIF Rigor4,40
Lisa Ribbner01SWEIF Rigor3,80

1 2 3 4 5 6 
N.Malmros4,674,694,852,455,025,03
L.Ribbner3,803,733,563,803,803,73
L.Ronge4,254,214,234,064,394,40
S.Andersson4,404,603,074,524,524,49
C.Wessman4,574,544,613,554,434,51
L.Lind4,434,70X4,354,79X
L.Lindberg4,414,234,284,454,32X


F17 Tresteg
2 dec 
Linnéa Lind01SWEIK Orient10,12
Ida Björndal01SWEIF Kville9,81
Linnea Borrman01SWEStrömstads IF9,68
Alfrida Kilvik01SWEIF Kville9,49

1 2 3 4 5 6 
L.Lind9,389,789,7410,12X10,06
I.Björndal-9,659,759,81XX
L.Borrman9,489,339,68X9,499,56
A.KilvikXX9,49XXX


F17 Kula3.0 kg
3 dec 
Corinne Wessman01SWEIK Ymer12,19
Molly Broback01SWESävedalens AIK9,21
Nicole Bexvall01SWEIF Kronan7,26

1 2 3 4 5 6 
C.Wessman11,9212,1911,5511,15XX
M.Broback7,85X9,218,11X8,54
N.Bexvall7,187,267,227,206,485,81


F16 60m
Försök heat 13 dec 
Alva Larsson02SWEMölndals AIK 8.29q
Alma Svanberg02SWEIF Kville 8.36q
Matilda Härström02SWEStenungsunds FI 8.60q
Cecilia Eriksson02SWESäffle FIK 8.65q
Hanna Persson02SWEIFK Helsingborg 8.72q
Lina Lövberg02SWEKongahälla AIK 8.99
Sarah Lundgaard Madsen02DENSilkeborg AK-77 9.17
Trine Bjerg03DENViborg AM 9.18 F15 ut

Försök heat 23 dec 
Elin Hallbjörner02SWEUllevi FK 8.40q
Hanna Hedin02SWEIK Orient 8.40q
Ida Bäckman02SWEVarbergs GIF 8.53q
Tilde Bengtsson02SWEIFK Växjö 8.76
MaiR. Wærness02DENAalborg Atletik 8.84
Lina Berg02SWEIK Ymer 9.19
Ebba Johansson02SWEIK Orient 9.25

Försök heat 33 dec 
Ebba Gustafsson02SWEMölndals AIK 8.07q
Ebba Hjortvall02SWEFalkenbergs IK 8.23q
Ida Persson02SWEIK Ymer 8.24q
Anna Lukic02SWEIFK Helsingborg 8.81
Evelina Sjöstrand02SWEHässleholms AIS 8.90
Signe Lehman02DENAalborg Atletik 9.10
Eveline Wanhainen02SWEIFK Göteborg 9.23
Frederikke Fløjgaard02DENSilkeborg AK-77 9.27

Försök heat 43 dec 
Johanne Westergaard02DENAalborg Atletik 8.29q
Tove Larsson02SWEIFK Växjö 8.49q
Alva Sundström02SWELjungby FIK 8.52q
Emilie Mathiesen02SWESävedalens AIK 8.54q
Tindra Palmér02SWEIFK Helsingborg 8.70q
Ellen Blackenfelt02SWEIF Kville 8.95

Finalheat 13 dec Qualisys Photofinish 
Ebba Gustafsson02SWEMölndals AIK 8.05
Ebba Hjortvall02SWEFalkenbergs IK 8.25
Ida Persson02SWEIK Ymer 8.26
Johanne Westergaard02DENAalborg Atletik 8.26
Alva Larsson02SWEMölndals AIK 8.29
Alma Svanberg02SWEIF Kville 8.36
Elin Hallbjörner02SWEUllevi FK 8.45
Hanna Hedin02SWEIK Orient 8.47

Finalheat 23 dec Qualisys Photofinish 
Tove Larsson02SWEIFK Växjö 8.44
Alva Sundström02SWELjungby FIK 8.50
Ida Bäckman02SWEVarbergs GIF 8.51
Matilda Härström02SWEStenungsunds FI 8.57
Emilie Mathiesen02SWESävedalens AIK 8.59
Cecilia Eriksson02SWESäffle FIK 8.61
Hanna Persson02SWEIFK Helsingborg 8.67
Tindra Palmér02SWEIFK Helsingborg 8.71


F16 400m
Finalheat 12 dec 
Mille B. Olesen02DENAalborg Atletik61.381
Alma Svanberg02SWEIF Kville64.333
Tindra Palmér02SWEIFK Helsingborg64.484
Andrea Åberg02SWEUllevi FK70.8312

Finalheat 22 dec 
Johanna Sjögren02SWEGöteborgs KIK65.335
Ellen Blackenfelt02SWEIF Kville67.389
Evelina Österman02SWETrollhättan FIK68.4310
Lovisa Kjellén02SWEMölndals AIK69.7811

Finalheat 32 dec 
Sonia Fors02SWESävedalens AIK63.292
Paulina Wikemar02SWEMölndals AIK65.606
Ebba Rössberger02SWEGöteborgs KIK66.497
Moa Dahlsjö02SWEGöteborgs KIK67.388


F16 Häck 60m76 cm
Försök heat 12 dec 
Sonia Fors02SWESävedalens AIK 9.67q
Rebecca Runfors Carlzzon02SWEÖrgryte IS10.21q
Hilda Johnsson02SWEIF Kville10.62
Jenny Jonsson02SWELidköpings IS10.74
Sissela Brenne02SWEIF Kville10.84

Försök heat 22 dec 
Tove Larsson02SWEIFK Växjö 9.20q
Kajsa Karila02SWEIFK Göteborg 9.60q
Hanna Hedin02SWEIK Orient 9.64q
Lisa Holmberg02SWELidköpings IS10.08q
Emilia Lönnqvist02SWEIF Kville10.25q
Selma Lundin02SWEHögby IF10.28q

Final2 dec Qualisys Photofinish 
Tove Larsson02SWEIFK Växjö 9.18
Kajsa Karila02SWEIFK Göteborg 9.54
Sonia Fors02SWESävedalens AIK 9.78
Rebecca Runfors Carlzzon02SWEÖrgryte IS10.18
Emilia Lönnqvist02SWEIF Kville10.18
Lisa Holmberg02SWELidköpings IS10.22
Selma Lundin02SWEHögby IF10.39
Hanna Hedin02SWEIK Orient18.64


F16 Höjd
2 dec 
Sophie Reid02SWEIK Ymer160
Lisa Holmberg02SWELidköpings IS151
Agnes Dahlberg02SWELerum Friidrott151
Wendela Yhlen Graf02SWEUllevi FK151
Selma Lundin02SWEHögby IF151
Tilde Johansson02SWEBokenäs IF146
Melanie Simon02SWEIK Ymer146
Jenny Jonsson02SWELidköpings IS146
Astrid Kjeldsteen02DENViborg AM146
10 Emilia Lönnqvist02SWEIF Kville146
11 Sarah Lundgaard Madsen02DENSilkeborg AK-77141
Hanna Hedin02SWEIK OrientX

128135141146151156160164167169
L.Holmberg-oooxo-xxx
M.Simon--xooxxx
S.Madsen-xoxxoxxx
S.Lundin--ooxxoxxx
T.Johansson-oooxxx
W.Yhlen Graf--oxoxoxxx
S.Reid---xoooxoxxx
E.Lönnqvist--oxxoxx-
A.Dahlberg-ooxoxoxxx
A.Kjeldsteen--oxoxxx
H.Hedin--xxx
J.Jonsson-ooxoxxx


F16 Stav
3 dec 
Tilda Fischer02SWEHabo Friidrott 04335
Matilda Honeth02SWEIFK Växjö305
Eveline Wanhainen02SWEIFK Göteborg210
Signe Lehman02DENAalborg Atletik170

170190210225265275285295305315325335345
M.Honeth----xoooxooxxx
S.Lehmanxoxxx
T.Fischer------ooooxxoxxoxxx
E.Wanhainen--oxxx


F16 Längd
3 dec 
Ida Persson02SWEIK Ymer5,60
Matilda Härström02SWEStenungsunds FI5,06
Cindy Darrell02SWEUllevi FK5,06
Tilda Lilja03SWEIFK Helsingborg5,04
Nike Wäljegård02SWEMölndals AIK5,02
Tove Larsson02SWEIFK Växjö5,01
Wendela Yhlen Graf02SWEUllevi FK4,98
Emilia Lönnqvist02SWEIF Kville4,70
Hanna Hedin02SWEIK Orient4,69
10 Sophie Reid02SWEIK Ymer4,66
11 Alva Hilding02SWEMotala AIF4,59
12 Astrid Berg02SWEUllevi FK4,57
13 Hanna Persson02SWEIFK Helsingborg4,55
14 Anna Lukic02SWEIFK Helsingborg4,55
15 Moa Sandstedt02SWEIK Sisu4,49
16 Lina Lövberg02SWEKongahälla AIK4,47
17 Ellen Steinvall02SWEMotala AIF4,44
18 Elin Hallbjörner02SWEUllevi FK4,34
19 Evelina Sjöstrand02SWEHässleholms AIS4,33
20 Viktoria Tranälv02SWEKongahälla AIK4,32
21 Magdalena Hagman02SWEGöteborgs KIK4,28
22 Alva Sundström02SWELjungby FIK4,20
23 Cecilia Eriksson02SWESäffle FIK4,15
24 Elin Dejke02SWEUllevi FK4,08
25 Tea Norell02SWEGöteborgs KIK3,26

1 2 3 4 5 6 
M.SandstedtX4,494,49
T.Lilja4,644,774,404,565,045,00
C.Eriksson3,974,154,11
E.Hallbjörner4,344,02-
T.Larsson4,224,745,014,604,854,60
A.Hilding4,594,244,52
A.BergX4,504,57
W.Yhlen GrafX4,774,93X4,984,92
A.Lukic4,55XX
E.Lönnqvist4,474,454,70X4,674,69
T.Norell3,263,14X
A.Sundström4,204,114,08
H.Persson4,48X4,55
I.Persson5,295,065,205,295,265,60
E.DejkeX3,814,08
V.Tranälv4,324,244,27
C.Darrell4,77X4,935,06X4,90
L.Lövberg4,474,444,34
H.Hedin4,514,694,59
E.Steinvall4,274,444,20
N.Wäljegård5,02XX4,99X4,90
M.Hagman4,164,284,13
S.Reid4,664,594,43
E.Sjöstrand4,334,174,16
M.Härström4,914,894,804,934,855,06


F16 Tresteg
2 dec 
Tilde Johansson02SWEBokenäs IF10,52
Thea Terho02SWEFalkenbergs IK10,39
Nike Wäljegård02SWEMölndals AIK10,28
Johanna Wirebro02SWEMotala AIF9,93
Emilie Mathiesen02SWESävedalens AIK9,46
Signe Lehman02DENAalborg Atletik9,44
Jenny Jonsson02SWELidköpings IS9,25

1 2 3 4 5 6 
J.Jonsson9,099,01X8,939,259,15
N.WäljegårdXX9,958,6110,2810,23
S.Lehman9,449,26----
E.Mathiesen9,40X8,769,089,199,46
T.Terho10,3210,22X10,0910,3910,22
J.Wirebro9,65X9,91X9,559,93
T.Johansson10,37X10,11X10,0210,52


F16 Kula3.0 kg
3 dec 
Sophie Reid02SWEIK Ymer12,57
Jenny Jonsson02SWELidköpings IS11,74
Sara Kjær Andersen02DENVejle IF11,68
Alva Sundström02SWELjungby FIK11,46
Cindy Darrell02SWEUllevi FK11,44
Lina Berg02SWEIK Ymer10,51
Frederikke Fløjgaard02DENSilkeborg AK-7710,11
Astrid Kjeldsteen02DENViborg AM9,20
Agnes Dahlberg02SWELerum Friidrott8,27
10 Sarah Lundgaard Madsen02DENSilkeborg AK-776,32

1 2 3 4 5 6 
C.Darrell10,6910,069,0910,0610,2311,44
A.Kjeldsteen8,657,959,208,738,909,06
F.Fløjgaard9,009,759,549,6610,119,66
A.Sundström10,89X10,2311,4610,4610,96
A.Dahlberg7,887,988,27
S.Reid10,4611,7712,5712,4112,3812,32
L.Berg9,679,679,849,639,8210,51
S.Madsen6,056,325,92
S.Andersen11,0711,6811,0911,5411,2611,36
J.Jonsson11,62X10,8510,7311,1111,74


F15 60m
Försök heat 13 dec 
Katharina Gråman03SWETyresö FK 8.09q
Tilda Kihlström03SWEVarbergs GIF 8.56q
Vera Miari03SWEGöteborgs KIK 8.87
Lillan Kilvik03SWEIF Kville 8.88
Kristine Kildehøj03DENHerning GF 8.94
Isabella Balleby03DENSilkeborg AK-77 9.15
Zoe Odell03SWEIFK Göteborg 9.45
Louise Mulder Somhorst03SWEGöteborgs KIK 9.49

Försök heat 23 dec 
Mathilde Gregersen03DENAalborg Atletik 8.23q
Lovisa Pettersson03SWELidköpings IS 8.52q
Freja Jensen03DENSilkeborg AK-77 8.54q
Ebba Henningsson03SWEGöteborgs KIK 8.74
Amalie S. Kanstrup03DENViborg AM 8.85
Tilly Backman03SWEÖrgryte IS 8.89
Shirin Husseini03SWEHåfreströms IF 9.63
Trine Bjerg03DENViborg AMej start

Försök heat 33 dec 
Felicia Nordahl Vieira03SWEGöteborgs KIK 8.28q
Minna Geerts03SWEHåfreströms IF 8.28q
Nicole Dinu03SWEIF Kville 8.61q
Ebba Toorell03SWELerum Friidrott 8.75
Erika Sjögren03SWEMölndals AIK 8.87
Anna Mai Skaarup Jørgensen03DENSilkeborg AK-77 9.11
Lucia Dahl03SWEGöteborgs KIK 9.25
Amalie Brix03DENSilkeborg AK-77 9.52

Försök heat 43 dec 
Elin Stenhammar03SWEAlingsås IF 8.35q
Elin Pettersson03SWEIFK Göteborg 8.49q
Titti Ewertzh03SWEIFK Helsingborg 8.65
Alice Vallesjö03SWEVillstads GIF 8.73
Ida Elmén03SWEIF Kville 9.18
Ingrid Schröder03SWEGöteborgs KIK 9.35
Emma Sköld03SWEMölndals AIK 9.45
Julie Cramer Nielsen03DENSilkeborg AK-77 9.95

Försök heat 53 dec 
Felicia Åberg03SWEVillstads GIF 8.30q
Liv Nilsander03SWEVarbergs GIF 8.48q
Mette Klausen03DENSilkeborg AK-77 8.54q
Antonia Bozic03SWEGöteborgs KIK 8.78
Emma Borovac03SWEIK Ymer 8.95
Felicia Clarelid Magaji03SWEMölndals AIK 9.26
Tilda Olsson03SWEIF Kville 9.37
Victoria Dalum03SWEIFK Göteborg 9.41

Försök heat 63 dec 
Ebba Wulcan03SWESäffle FIK 8.37q
Sandra Åberg03SWEGöteborgs KIK 8.50q
Sofia Björkman03SWEIF Kville 8.58q
Maria Markedahl03DENSilkeborg AK-77 8.63
Amalie Rudrasingam03DENHerning GF 8.90
Christine K. Jørgensen03DENSilkeborg AK-77 9.03
Agnes Westre03SWEIF Kville 9.09
Gabriella Smedberg03SWEIFK Växjö10.88

Finalheat 13 dec Qualisys Photofinish 
Katharina Gråman03SWETyresö FK 8.00
Mathilde Gregersen03DENAalborg Atletik 8.16
Ebba Wulcan03SWESäffle FIK 8.19
Elin Stenhammar03SWEAlingsås IF 8.21
Felicia Nordahl Vieira03SWEGöteborgs KIK 8.26
Felicia Åberg03SWEVillstads GIF 8.30
Minna Geerts03SWEHåfreströms IF 8.34
Liv Nilsander03SWEVarbergs GIF 8.49

Finalheat 23 dec Qualisys Photofinish 
Mette Klausen03DENSilkeborg AK-77 8.45=
Elin Pettersson03SWEIFK Göteborg 8.45=
Tilda Kihlström03SWEVarbergs GIF 8.58
Lovisa Pettersson03SWELidköpings IS 8.59
Nicole Dinu03SWEIF Kville 8.59
Sofia Björkman03SWEIF Kville 8.61
Freja Jensen03DENSilkeborg AK-77 8.69
Sandra Åberg03SWEGöteborgs KIKej start


F15 200m
Finalheat 12 dec 
Felicia Nordahl Vieira03SWEGöteborgs KIK26.842
Elin Stenhammar03SWEAlingsås IF26.983
Sandra Åberg03SWEGöteborgs KIK27.034
Alva Bengtström03SWEÖrgryte ISej start-

Finalheat 22 dec 
Katharina Gråman03SWETyresö FK26.691
Elin Pettersson03SWEIFK Göteborg27.135
Minna Geerts03SWEHåfreströms IF27.327
Mathilde Gregersen03DENAalborg Atletik27.459

Finalheat 32 dec 
Thea Hammarström03SWEVillstads GIF27.256
Felicia Åberg03SWEVillstads GIF27.408
Nelly Össmar03SWEHögby IF28.5011
Emma Borovac03SWEIK Ymer29.1613

Finalheat 42 dec 
Alice Vallesjö03SWEVillstads GIF28.9712
Ida Genitz03SWEIstrums SK29.6315
Amalie S. Kanstrup03DENViborg AM29.7716
Gabriella Smedberg03SWEIFK Växjö29.9417

Finalheat 52 dec 
Frida Palmqvist03SWEMölndals AIK30.0319
Amalie Rudrasingam03DENHerning GF30.1721
Lisa Bäckström03SWEIstrums SK30.6823
Freja Jensen03DENSilkeborg AK-77ej start-

Finalheat 62 dec 
Erika Sjögren03SWEMölndals AIK29.4414
Victoria Hedegaard03DENAalborg Atletik29.9618
Shirin Husseini03SWEHåfreströms IF31.3025
Lærke Bay Smidt04DENHerning GF32.0427

Finalheat 72 dec 
Felicia Clarelid Magaji03SWEMölndals AIK30.1120
Elena Mack03SWEUllevi FK31.4726
Zoe Odell03SWEIFK Göteborg33.2328

Finalheat 82 dec 
Christine Klitgaard04DENAalborg Atletik28.2210
Laura Sigsgaard Clausen04DENAalborg Atletik30.4122
Camilla Sass04DENViborg AM31.0924
Eva S. Larsen04DENAalborg Atletik33.2429


F15 1000m
Finalheat 13 dec 
Olivia Brunbäck03SWESävedalens AIK 3:02.941
Sjöbeck Lykke03SWEYstads IF 3:05.812
Sandra Åberg03SWEGöteborgs KIK 3:05.903
Eleonora Alinder03SWEMölndals AIK 3:07.344
Tilda Knauer03SWEHälle IF 3:10.065
Anna Svarfvar03SWEMölndals AIK 3:10.136
Amanda Olsson03SWESäffle FIK 3:13.047
Sabina Aumo03SWEHälle IF 3:15.338
Nelly Össmar03SWEHögby IF 3:16.909
10 Ida Genitz03SWEIstrums SK 3:24.3412
Majken Lützen03DENBallerup AKej start-

Finalheat 23 dec 
Frida Palmqvist03SWEMölndals AIK 3:19.0110
Klara Kindblom03SWEIFK Göteborg 3:19.3411
Lisa Andersson03SWEMölndals AIK 3:38.1513
Ella Vilhelmsson03SWEMölndals AIK 3:42.8214
Julie Hesselvig03DENHerning GF 3:43.6015
Selma Kilsmark03DENSilkeborg AK-77 3:44.4516
Isabella Balleby03DENSilkeborg AK-77 3:52.3217
Kristine Kildehøj03DENHerning GF 4:10.3018
Amalie Brix03DENSilkeborg AK-77 4:33.8119
Elina Witrén03SWEMölndals AIKej start-

Finalheat 33 dec 


F15 Häck 60m76 cm
Försök heat 12 dec 
Tilda Lilja03SWEIFK Helsingborg 9.64q
Karin Tebelius03SWELerum Friidrott 9.94q
Irma Törngård03SWEHälle IF10.49
Tove Andersson03SWEIFK Växjö11.78
Felicia Storm-Karlén03SWELidköpings IS12.02
Victoria Hedegaard03DENAalborg Atletik12.27

Försök heat 22 dec 
Katharina Gråman03SWETyresö FK 9.08q
Elin Stenhammar03SWEAlingsås IF 9.58q
Lovisa Ewerblad03SWEDanderyds SK 9.96q
Lova Nilsson03SWEIFK Växjö10.71
Kerstin Siwertsson03SWEIFK Växjö11.00
Ida Genitz03SWEIstrums SK11.41

Försök heat 32 dec 
Tilda Kihlström03SWEVarbergs GIF 9.51q
Siri Elofsson03SWEIFK Växjö 9.61q
Tilly Backman03SWEÖrgryte IS10.12q
Freddie Mosten-Jacob03SWEDanderyds SK10.76
Filippa Walderstedt03SWEAlingsås IF12.19
Felicia Nordahl Vieira03SWEGöteborgs KIKej start

Final2 dec Qualisys Photofinish 
Katharina Gråman03SWETyresö FK 8.89
Elin Stenhammar03SWEAlingsås IF 9.41
Siri Elofsson03SWEIFK Växjö 9.60
Tilda Lilja03SWEIFK Helsingborg 9.64
Tilda Kihlström03SWEVarbergs GIF 9.65
Karin Tebelius03SWELerum Friidrott10.00
Lovisa Ewerblad03SWEDanderyds SK10.07
Tilly Backman03SWEÖrgryte IS10.28


F15 Höjd
2 dec 
Lovisa Ewerblad03SWEDanderyds SK158
Tindra Redenfors03SWEIFK Halmstad155
Siobhan Cronin03SWEIstrums SK151
Alice Vallesjö03SWEVillstads GIF151
Kerstin Siwertsson03SWEIFK Växjö151
Siri Elofsson03SWEIFK Växjö146
Matilda Bergand03SWEBohus IF146
Lisa Bäckström03SWEIstrums SK141
Kim Rodén03SWEHåfreströms IF141
Gabriella Smedberg03SWEIFK Växjö141
11 Christine K. Jørgensen03DENSilkeborg AK-77136
11 Elin Åberg03SWEBohus IF136
13 Felicia Storm-Karlén03SWELidköpings IS123

123130136141146151155158161168
G.Smedberg-oooxxx
L.Bäckström--ooxxx
S.Elofsson--ooxoxxx
K.Rodén---oxxx
F.Storm-Karlénxxoxxx
M.Bergand--oxxoxxoxxx
L.Ewerblad----ooxooxxx
C.Jørgensenoooxxx
T.Redenfors---ooxooxxx
K.Siwertsson-oxoooxxoxxx
A.Vallesjö--oooxxoxxx
S.Cronin--oooxxoxxx
E.Åberg-ooxxx


F15 Stav
3 dec 
Rebecka Krüeger03SWEMalmö AI345
Lova Nilsson03SWEIFK Växjö265
Felicia Åberg03SWEVillstads GIF235
Tove Andersson03SWEIFK Växjö210
Siobhan Cronin03SWEIstrums SK210
Lisa Bäckström03SWEIstrums SK190
Martha Qvortrup03DENSilkeborg AK-77X

170190210225235245255265275285295305315325335345355
M.Qvortrupxxx
S.Croninooxoxxx
R.Krüeger----------ooooxooxxx
L.Bäckströmooxxx
F.Åberg---xxooxxx
T.Anderssonooxoxxx
L.Nilsson----xooooxxx


F15 Längd
3 dec 
Elin Pettersson03SWEIFK Göteborg5,16
Ebba Wulcan03SWESäffle FIK4,95
Lovisa Pettersson03SWELidköpings IS4,81 A
Ellen Pettersson03SWEIFK Växjö4,78
Katharina Gråman03SWETyresö FK4,69
Vera Miari03SWEGöteborgs KIK4,68
Liv Nilsander03SWEVarbergs GIF4,68
Tilda Kihlström03SWEVarbergs GIF4,62
Lova Nilsson03SWEIFK Växjö4,57
10 Tilda Lilja03SWEIFK Helsingborg4,55
11 Felicia Åberg03SWEVillstads GIF4,50
12 Lovisa Ewerblad03SWEDanderyds SK4,48
13 Mette Klausen03DENSilkeborg AK-774,48
14 Minna Geerts03SWEHåfreströms IF4,42
15 Sofie Oskarsson03SWEVarbergs GIF4,34
16 Alice Vallesjö03SWEVillstads GIF4,33
17 Ebba Henningsson03SWEGöteborgs KIK4,23
18 Maria Markedahl03DENSilkeborg AK-774,23
19 Freddie Mosten-Jacob03SWEDanderyds SK4,17
20 Christine K. Jørgensen03DENSilkeborg AK-774,15
21 Anna Mai Skaarup Jørgensen03DENSilkeborg AK-774,13
22 Nicole Dinu03SWEIF Kville4,12
23 Josephine Idriss Kise03DENSilkeborg AK-774,12
24 Kristine Kildehøj03DENHerning GF4,09
25 Amalie Rudrasingam03DENHerning GF4,07
26 Tilly Backman03SWEÖrgryte IS4,05
27 Elin Åberg03SWEBohus IF4,04
28 Victoria Hedegaard03DENAalborg Atletik4,01
29 Lisa Bäckström03SWEIstrums SK3,99
30 Trine Bjerg03DENViborg AM3,97
31 Louise Mulder Somhorst03SWEGöteborgs KIK3,89
32 Ida Genitz03SWEIstrums SK3,83
33 Julie Hesselvig03DENHerning GF3,83
34 Selma Kilsmark03DENSilkeborg AK-773,81
35 Lillan Kilvik03SWEIF Kville3,78
36 Tilda Olsson03SWEIF Kville3,75
37 Gabriella Smedberg03SWEIFK Växjö3,73
38 Julia Akradloo03SWEIF Kville3,72
39 Emma Borovac03SWEIK Ymer3,71
40 Titti Ewertzh03SWEIFK Helsingborg3,69
41 Shirin Husseini03SWEHåfreströms IF3,53
42 Lea Jentoft Hansen-Damm03DENSilkeborg AK-773,28
43 Julie Cramer Nielsen03DENSilkeborg AK-773,15
Zoe Odell03SWEIFK GöteborgX

1 2 3 4 5 6 
L.Mulder SomhorstX3,89X
J.Hesselvig3,833,653,33
T.Olsson3,753,383,46
E.Åberg4,043,91X
G.Smedberg3,683,733,58
E.Wulcan4,894,694,924,804,854,95
L.Ewerblad4,484,164,41
V.Hedegaard3,923,534,01
N.Dinu4,123,363,97
L.KilvikXX3,78
E.Borovac3,233,712,89
A.Vallesjö4,244,334,27
C.Jørgensen3,953,974,15
J.Akradloo3,713,683,72
Z.OdellXXX
T.BackmanXX4,05
T.Ewertzh3,613,583,69
T.Lilja4,55X4,53
A.Rudrasingam4,004,074,07
V.MiariX4,63XX4,554,68
A.Skaarup Jørgens4,134,124,04
J.Nielsen3,152,98X
E.Pettersson4,174,294,584,404,784,74
T.Kihlström4,62XX4,58XX
K.Gråman4,694,05X--
J.Kise3,683,954,12
F.Åberg4,504,324,40
S.Oskarsson4,34
M.Klausen4,254,484,36
E.Henningsson4,214,224,23
E.Pettersson4,615,034,994,954,935,16
I.Genitz2,173,833,72
L.Nilsson4,35X4,57
M.Geerts4,394,314,42
S.Husseini3,393,283,53
S.Kilsmark3,563,593,81
L.Nilsander3,384,684,514,61XX
F.Mosten-Jacob4,164,174,02
L.Bäckström