RESULTAT mellan 22 aug och 23 aug
Waplanspelen 2020-08-22/23
Krokoms Sportcenter
Trångsvikens IF
Uppdaterad: 2020-08-27
 
M 100m
Final0,222 aug 
Fredrik Wallin92Sundsvalls FI13.23   


M 800m
Final23 aug 
Erik Hedman78Trångsvikens IF 2:26.49   
Mats-Erik Wiktorsson68Rödöns SK 3:05.14   


M Tresteg
22 aug 
Eric Hallquist96Östersunds GIF13,850,8   


P17 100m
Final0,222 aug 
Ludwig Persson06IF Vingarna12.23   
Mattias Olsson Larsson05Sundsvalls FI14.44   


P15 80m
Final1,422 aug 
Mattias Olsson Larsson05Sundsvalls FI11.01   


P15 200m
Final-1,923 aug 
Ludwig Persson06IF Vingarna25.07   


P15 Hinder 1500m
Final22 aug 
Mattias Olsson Larsson05Sundsvalls FI 5:21.52   


P15 Stav
23 aug 
Viktor Jonsson06Östersunds GIF255   


P15 Längd
23 aug 
Ludwig Persson06IF Vingarna5,031,4   
Viktor Jonsson06Östersunds GIF4,722,4       4,63 0,0


P15 Tresteg
22 aug 
Mattias Olsson Larsson05Sundsvalls FI10,260,2   


P15 Diskus1.0 kg
23 aug 
Ludwig Persson06IF Vingarna28,06   


P15 Slägga4.0 kg
22 aug 
Mattias Olsson Larsson05Sundsvalls FI33,62   


P13 60m
Final0,422 aug 
Sam Rondung07Östersunds GIF 8.89   
Alvar Lindblom08Östersunds GIF 9.17   
Joel Wiksten07Marieby GoIF 9.23   
Tim Karmteg08Hammarby IF 9.44   
Melker Israelsson08Trångsvikens IF10.14   
Alexander Petrini08Trångsvikens IF10.18   


P13 200m
Final-1,623 aug 
Joel Wiksten07Marieby GoIF30.81   
Alexander Petrini08Trångsvikens IF34.42   
Melker Israelsson08Trångsvikens IF34.54   
Alvar Lindblom08Östersunds GIFej start   


P13 Hinder 1500m
Final22 aug 
Alvar Lindblom08Östersunds GIF 5:58.28   
Tim Karmteg08Hammarby IF 5:58.47   
Joel Wiksten07Marieby GoIF 6:28.8m    man tid
Anton Ringdahl07Marieby GoIF 6:29.4m   
Melker Israelsson08Trångsvikens IF 6:53.8m   
Sam Rondung07Östersunds GIF   


P13 Stav
23 aug 
Anton Ringdahl07Marieby GoIF200   
Oskar Nylander08Gefle IF200   
Tim Karmteg08Hammarby IF190   
Melker Israelsson08Trångsvikens IFX   


P13 Längdzon
23 aug 
Oskar Nylander08Gefle IF4,310,0   
Tim Karmteg08Hammarby IF4,15-1,5   
Alexander Petrini08Trångsvikens IF3,830,6   
Melker Israelsson08Trångsvikens IF3,64-0,8   


P13 Trestegzon
22 aug 
Anton Ringdahl07Marieby GoIF9,130,4   
Tim Karmteg08Hammarby IF8,820,0   
Melker Israelsson08Trångsvikens IF7,040,4   


P13 Diskus0.6 kg
23 aug 
Anton Ringdahl07Marieby GoIF29,14   
Oskar Nylander08Gefle IF28,64   
Alvar Lindblom08Östersunds GIF20,26   
Melker Israelsson08Trångsvikens IF20,13   
Joel Wiksten07Marieby GoIF19,54   


P13 Slägga3.0 kg
22 aug 
Melker Israelsson08Trångsvikens IF14,95   


P11 60mResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

P11 600mResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

P11 LängdzonResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

P11 Kula2.0 kgResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

P9 60mResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

P9 LängdzonResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

P9 Kula2.0 kgResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F15 80m
Final1,422 aug 
Lovisa Ulvenstam06Östersunds GIF10.68   
Ida Svedberg06Trångsvikens IF10.83   
Kajsa Myhr05Marieby GoIF10.96   
Klara Huczkowsky06Östersunds GIF11.45   
Elsa Arnesson05Trångsvikens IF11.57   
Elin Sander06IF Vingarna12.05   
Emma Flinkberg06Trångsvikens IF12.36   


F15 200m
Final-1,923 aug 
Lovisa Ulvenstam06Östersunds GIF27.39   
Ida Svedberg06Trångsvikens IF28.44   
Kajsa Myhr05Marieby GoIF28.73   
Astrid Karlstedt05Östersunds GIF32.62   
Moa Blomgren05Östersunds GIF34.91   


F15 800m
Final23 aug 
Elin Sander06IF Vingarna 2:36.21   
Astrid Scott06Sundsvalls FI 2:36.28   
Greta Hedman06Östersunds GIF 2:45.07   
Astrid Karlstedt05Östersunds GIF 3:04.23   


F15 Hinder 1500m
Final22 aug 
Elin Sander06IF Vingarna 6:06.8m    man tid
Emma Flinkberg06Trångsvikens IF 6:31.2m   


F15 Stav
23 aug 
Ida Svedberg06Trångsvikens IF230   


F15 Längd
23 aug 
Lovisa Ulvenstam06Östersunds GIF4,901,4   
Kajsa Myhr05Marieby GoIF4,882,8       4,53 0,9
Ida Svedberg06Trångsvikens IF4,670,9   
Elsa Arnesson05Trångsvikens IF4,632,0   
Emma Flinkberg06Trångsvikens IF4,150,2   
Astrid Karlstedt05Östersunds GIF3,981,8   


F15 Tresteg
22 aug 
Lovisa Ulvenstam06Östersunds GIF10,230,6   
Klara Huczkowsky06Östersunds GIF9,950,6   
Ida Svedberg06Trångsvikens IF9,90-0,2   
Kajsa Myhr05Marieby GoIF9,700,1   
Emma Flinkberg06Trångsvikens IF8,80-0,6   


F15 Diskus0.75 kg
23 aug 
Kajsa Myhr05Marieby GoIF24,94   
Ella Green05Östersunds GIF22,04   
Elin Sander06IF Vingarna21,20   
Elsa Arnesson05Trångsvikens IF20,94   
Moa Blomgren05Östersunds GIF19,14   
Emma Flinkberg06Trångsvikens IF19,05   
Ida Svedberg06Trångsvikens IF17,86   


F15 Slägga3.0 kg
22 aug 
Ella Green05Östersunds GIF28,19   
Ida Svedberg06Trångsvikens IF24,74   
Emma Flinkberg06Trångsvikens IF23,38   
Elsa Arnesson05Trångsvikens IF21,47   
Moa Blomgren05Östersunds GIF21,08   
Elin Sander06IF Vingarna20,92   
Lovisa Ulvenstam06Östersunds GIF12,35   


F13 60m
Finalheat 10,922 aug 
Saga Brink07Sollefteå GIF 8.621   
Freja Sköld07Bollnäs FIK 8.863   
Thea Sörensen07Trångsvikens IF 8.964   
Jennifer Texmo08IFK Strömsund 9.878   
Nellie Annerstedt07IFK Strömsund10.009   

Finalheat 20,722 aug 
Julia Blomgren08Östersunds GIF 9.357   
Carla Ulvenstam08Östersunds GIF10.0410   
Venla Annerstedt07IFK Strömsund10.7411   
Maria Min07IFK Strömsund11.1412   

Finalheat 30,722 aug 
Stella Lundström07Östersunds GIF 8.621   
Sophie Grahn08Östersunds GIF 9.205   
Moa Svedberg08Trångsvikens IF 9.296   
Moa Fridland07IFK Strömsundej start-   


F13 200m
Finalheat 11,323 aug 
Stella Lundström07Östersunds GIF28.151   
Saga Brink07Sollefteå GIF28.792   
Freja Sköld07Bollnäs FIK29.373   
Sophie Grahn08Östersunds GIF30.634   
Moa Svedberg08Trångsvikens IF31.625   

Finalheat 21,323 aug 
Julia Blomgren08Östersunds GIF32.996   
Carla Ulvenstam08Östersunds GIF33.227   
Jennifer Texmo08IFK Strömsund33.958   
Venla Annerstedt07IFK Strömsund36.169   


F13 600m
Final23 aug 
Moa Svedberg08Trångsvikens IF 2:06.43   
Carla Ulvenstam08Östersunds GIF 2:06.53   


F13 Hinder 1500m
22 aug 
Thea Sörensen07Trångsvikens IF 6:07.2m    man tid
Moa Svedberg08Trångsvikens IF 6:53.86   


F13 Stav
23 aug 
Julia Blomgren08Östersunds GIF190   
Moa Svedberg08Trångsvikens IF170   


F13 Längdzon
23 aug 
Saga Brink07Sollefteå GIF4,930,5       4,92
Stella Lundström07Östersunds GIF4,931,9       4,89
Freja Sköld07Bollnäs FIK4,791,0   
Felicia Wikström07Marieby GoIF4,420,1   
Ida Edling07Bollnäs FIK4,181,5   
Sophie Grahn08Östersunds GIF4,120,0       4,08
Moa Svedberg08Trångsvikens IF4,124,6       3,97 3,78 0,2
Jennifer Texmo08IFK Strömsund4,041,0   
Carla Ulvenstam08Östersunds GIF3,971,6   
10 Nellie Annerstedt07IFK Strömsund3,761,7   


F13 Trestegzon
22 aug 
Saga Brink07Sollefteå GIF10,430,0   
Alma Grundström07Östersunds GIF10,200,0   
Stella Lundström07Östersunds GIF10,090,1   
Freja Sköld07Bollnäs FIK9,930,9   
Moa Svedberg08Trångsvikens IF8,770,0   
Jennifer Texmo08IFK Strömsund8,720,0   
Carla Ulvenstam08Östersunds GIF8,370,9   
Nellie Annerstedt07IFK Strömsund7,600,6   


F13 Diskus0.6 kg
23 aug 
Ida Edling07Bollnäs FIK27,16   
Stella Lundström07Östersunds GIF23,15   
Felicia Wikström07Marieby GoIF20,97   
Moa Svedberg08Trångsvikens IF19,59   
Jennifer Texmo08IFK Strömsund19,28   
Julia Blomgren08Östersunds GIF16,83   
Maria Min07IFK Strömsund16,57   
Carla Ulvenstam08Östersunds GIF15,17   
Nellie Annerstedt07IFK Strömsund10,34   


F13 Slägga2.0 kg
22 aug 
Ida Edling07Bollnäs FIK37,82   
Felicia Wikström07Marieby GoIF29,07   
Moa Fridland07IFK Strömsund26,23   
Nellie Annerstedt07IFK Strömsund21,11   
Julia Blomgren08Östersunds GIF21,09   
Jennifer Texmo08IFK Strömsund20,84   
Thea Sörensen07Trångsvikens IF20,55   
Moa Svedberg08Trångsvikens IF20,02   
Carla Ulvenstam08Östersunds GIF15,43   


F11 60mResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F11 600mResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F11 LängdzonResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F11 Kula2.0 kgResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F9 60mResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F9 LängdzonResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F9 Kula2.0 kgResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.


© Track & Field, Christer Falk