RESULTAT
Angereds hösttävling 2020-09-05
Angeredsvallen
Angereds Atletiska Förening
Uppdaterad: 2020-09-16 14:10


 
P15 80m
Final-5,95 sep 
Viggo Büller06Sävedalens AIK12.11       


P13 60m
Final-3,05 sep 
Alfred Danerud07Sävedalens AIK8.56       
Ture Hjortbäck07Sävedalens AIK8.77       
Ivar Fransson Larsson07Lerum Friidrott9.08       
Vincent Kihlström07Lerum Friidrott9.70       
Abdullahi Hussein08Angereds Atletiska Förening12.01        p12
Zuheyb Gelle08Angereds Atletiska Förening12.06       


P13 Längdzon
5 sep 
Ture Hjortbäck07Sävedalens AIK5,19       
Alfred Danerud07Sävedalens AIK5,05       
Vincent Kihlström07Lerum Friidrott4,20       

1 2 3 4 5 6 
A.Danerud5,00XX5,044,775,05
V.Kihlström4,094,164,19X4,204,17
T.Hjortbäck5,174,914,774,794,965,19


P13 Kula3.0 kg
5 sep 
Ivar Fransson Larsson07Lerum Friidrott9,11       

1 2 3 4 5 6 
I.Fransson Larsso9,118,068,988,208,138,62


P12 600m
Final5 sep 
Abdullahi Hussein08Angereds Atletiska Förening2:37.76       


P10 60mResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

P10 400mResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

P10 LängdzonResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

P9 400mResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

P9 LängdResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

P/F7 40mResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

P/F7 LängdResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

K 2000m
Final5 sep 
Carine Bouzas83Ullevi FK8:00.86       


F15 80m
Final-5,95 sep 
Ella Holmberg06Lerum Friidrott12.13       
Julia Enevik06Lerum Friidrott13.40       


F15 2000m
Final5 sep 
Lovisa Emanuelsson06IFK Göteborg7:34.03       
Ingrid Levin07Sävedalens AIK7:58.95       


F15 Längd
5 sep 
Julia Enevik06Lerum Friidrott4,20       
Ella Holmberg06Lerum Friidrott3,88       

1 2 3 4 5 6 
E.HolmbergX1,9X1,9X1,9X3,741,53,881,9
J.Enevik3,451,93,952,03,682,04,202,7X3,891,2


F15 Kula3.0 kg
5 sep 
Ella Holmberg06Lerum Friidrott7,26       
Freja Broberg06Lerum Friidrott7,07       

1 2 3 4 5 6 
F.BrobergXX5,915,927,077,00
E.HolmbergX6,205,925,787,266,92


F13 60m
Final-4,15 sep 
Ingrid Levin07Sävedalens AIK8.87       
Julia Swerin07Lerum Friidrott9.02       
Hilda Rydén07Sävedalens AIK9.39       
Alice Berggren07Sävedalens AIK9.46       
Ebba Bränholm07Sävedalens AIK9.79       
Daniella Kloth07Sävedalens AIK10.35       
Alma Engström07Sävedalens AIKej start       


F13 600m
Final5 sep 
Ingrid Levin07Sävedalens AIK1:56.581       
Hilda Rydén07Sävedalens AIK1:59.822       
Daniella Kloth07Sävedalens AIKej start-       


F13 Höjd
5 sep 
Daniella Kloth07Sävedalens AIK140       
Alice Berggren07Sävedalens AIK133       
Ebba Brännholm07Sävedalens AIK127       
Lovisa Kågebäck08Ullevi FK127       
Ida Nyman08Ullevi FK110       

110115120124127130133136140143
E.Brännholm-ooooxxx
A.Berggren--oooooxxx
D.Kloth-----o-xoxoxxx
I.Nymanoxxx
L.Kågebäckooooxoxxx


F13 Längdzon
5 sep 
Julia Swerin07Lerum Friidrott4,62       
Ingrid Levin07Sävedalens AIK4,50       
Alice Berggren07Sävedalens AIK4,42       
Ebba Bränholm07Sävedalens AIK3,83       

1 2 3 4 5 6 
A.Berggren4,072,24,272,74,223,24,421,5
J.Swerin4,611,94,621,94,611,54,501,4
I.Levin3,921,9X?4,39?4,50?
E.Bränholm3,831,92,17?3,502,03,502,7


F13 Kula2.0 kg
5 sep 
Hilda Rydén07Sävedalens AIK8,96       
Ebba Bränholm07Sävedalens AIK7,12       

1 2 3 4 5 6 
H.Rydén8,177,778,368,968,67X
E.Bränholm6,917,12XXXX


F12 60m
Final5 sep 
Inez Brocker08Stenungsunds FI9.46       
Lovisa Kågebäck08Ullevi FK10.23       
Liv Hammarberg08Lerum Friidrott10.54       
Farha Naasir08Ullevi FK10.62       
Ida Nyman08Ullevi FK11.31       
Sundus Jama08Ullevi FK12.15       
Dina Gherezgiher08Angereds Atletiska Föreningej start       
Andrea Nnaji08Angereds Atletiska Föreningej start       


F12 600m
Final5 sep 
Inez Brocker08Stenungsunds FI2:05.27       
Leonie Alguren08Lerum Friidrott2:11.29       
Liv Hammarberg08Lerum Friidrott2:12.43       
Farha Naasir08Ullevi FK2:14.93       
Ida Nyman08Ullevi FKej start       
Ida Klingener08Lerum Friidrottej start       


F12 Längdzon
5 sep 
Leonie Alguren08Lerum Friidrott4,29       
Inez Brocker08Stenungsunds FI4,17       
Lovisa Kågebäck08Ullevi FK3,82       
Liv Hammarberg08Lerum Friidrott3,76       
Andrea Nnaji08Angereds Atletiska Förening3,07       
Sundus Jama08Ullevi FK2,96       
Dina Gherezgiher08Angereds Atletiska Förening2,72       

1 2 3 4 5 6 
L.Alguren3,953,674,29
L.Kågebäck3,393,823,56
S.Jama2,962,842,72
A.Nnaji2,253,072,93
D.Gherezgiher2,392,282,72
I.Brocker4,054,154,17
L.Hammarberg3,633,383,76


F12 Kula2.0 kg
5 sep 
Farha Naasir08Ullevi FK6,12       
Ida Nyman08Ullevi FK5,63       
Sundus Jama08Ullevi FK5,35       

1 2 3 4 5 6 
F.Naasir5,545,375,425,616,126,05
S.Jama5,145,19X5,305,35
I.Nyman5,635,405,365,015,155,43


F11 60mResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F11 600mResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F11 LängdzonResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F10 60mResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F10 400mResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F10 LängdzonResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F9 40mResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F9 400mResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.

F9 LängdResultat i grenen finns men publiceras inte på Internet.


© Track & Field, Christer Falk