RESULTAT
Stenungsundsspelen 2018-05-13
Nösnäsvallen
Stenungsunds FI, Brattås CK
Uppdaterad: 2018-05-13 18:30
 
P17 100m
Försök heat 1-0,513 maj 
Erik Pålsson01IFK Göteborg11.75q
Mohammad Al Masri01IF Kville11.96q
Emil Cederqvist01IFK Göteborg12.24
Tom Berensson01IF Kville12.38
Elliot Feltzing02Kongahälla AIK12.56
Alexander Hedar03IFK Göteborg12.99
August Rick02Kongahälla AIK13.01
Victor Kruse02IFK Göteborg13.21

Försök heat 2-1,313 maj 
Philip Ryding01IF Kville11.63q
Erik Isaksson02IF Kville11.80q
Jesper Hermansson02Mölndals AIK12.11q
Fredrik Grund02IF Kville12.19
Gustav Tartu02IF Kville12.47
Nicholas Thoong03IFK Göteborg12.86
Johan Wahlgren02Ullevi FK13.35

Försök heat 30,713 maj 
Lucas Bolin01Ullevi FK11.38UT
Gabriel Wallmark02Örgryte IS11.54q
Arvid Mägi Theorin01IF Kville11.98 UT
Emil Bengtsson02IF Kville12.10q
Melvin Johansson01IF Kville12.15q
Erik Olzon01IF Kville13.01
Jonathan Wockatz02IF Kville13.09

Försök heat 40,613 maj 
Oliwer Danielsson01Ullevi FK10.88UT
Erik Johansson01Ullevi FK11.39UT
Richie Leong02Ullevi FK11.63UT
Samuel Andreasson99IFK Göteborg11.66UT
Samuel Lestander00IFK Göteborg11.77 UT
Hampus Helamb01Ullevi FK11.90 UT
Kim Holmgren99IFK Göteborg12.44 UT

Final0,613 maj 
Gabriel Wallmark02Örgryte IS11.40
Erik Isaksson02IF Kville11.61
Mohammad Al Masri01IF Kville12.06
Emil Bengtsson02IF Kville12.14
Jesper Hermansson02Mölndals AIKej start
Melvin Johansson01IF Kvilleej start
Philip Ryding01IF Kvilleej start
Erik Pålsson01IFK Göteborgej start


P17 800m
Final13 maj 
Elias Brink01IF Kville2.04.71
Melvin Johansson01IF Kville2.05.97
Amrullah Stanikzai02IF Kville2.06.72
Tom Berensson01IF Kville2.07.12
Fredrik Grund02IF Kville2.18.74


P17 Höjd
Final13 maj 
Philip Ryding01IF Kville195
Sören Pauli01Ullevi FK183
Edgaras Cerniauskas01Brattås CK180
Melker Manne01Ullevi FK180
Gustav Tartu02IF Kville165
Erik Olzon01IF Kville160
Yosef Masri02IF Kville150


P17 Längd
13 maj 
Mohammad Al Masri01IF Kville6,021,3
Jonatan HidalgoIK Orient5,250,2   5,17 -1,1
Rohullah Qasemi02Håfreströms IF5,25-1,1   4,57 -1,2
Johan Wahlgren02Ullevi FK4,84-1,1


P17 Kula5.0 kg
Final13 maj 
Arvid Mägi Theorin01IF Kville16,57
Fredrik Grund02IF Kville12,03
Mohammad Al Masri01IF Kville10,61
Jonathan Wockatz02IF Kville8,65


P15 80m
Försök heat 10,213 maj 
Victor Hering03Ullevi FK09.54q
Calle Frank04IF Kville09.77q
Felix Steene04IF Kville10.26q
Agustin Hilmersson03IK Orient10.43q
Gustav Thyrman04IF Rigor10.69
Isak Einarsson04Brattås CK10.94
Jacob Asker04IF Kville10.99
Victor Rothausen03IF Rigor11.00

Försök heat 2-0,413 maj 
Alex Apelgrim04Örgryte IS09.72q
Jimmy Hellström03Ullevi FK09.89q
Casper Bergstrand04Stenungsunds FI10.32q
Johannes Lundqvist04Ullevi FK10.34q
Oliver Glans03Ullevi FK10.53
Simon Ström Lyase04Stenungsunds FI11.12
Axel Boniel04Örgryte IS11.18
Albin Hagstedt04Örgryte IS11.41

Final0,713 maj 
Victor Hering03Ullevi FK09.51
Alex Apelgrim04Örgryte IS09.51
Jimmy Hellström03Ullevi FK09.72
Felix Steene04IF Kville10.23
Johannes Lundqvist04Ullevi FK10.25
Casper Bergstrand04Stenungsunds FI10.27
Agustin Hilmersson03IK Orientej start
Calle Frank04IF Kvilleej start


P15 800m
Final13 maj 
Rasmus Haak03Stenungsunds FI2.12.96
Alexander Hedar03IFK Göteborg2.14.51
Jacob Asker04IF Kville2.26.39
Albin Hagstedt04Örgryte IS2.26.70
Isak Einarsson04Brattås CK2.46.51


P15 Höjd
Final13 maj 
Agustin Hilmersson03IK Orient177
William Asker04IF Kville165
Felix Steene04IF Kville160
Gustav Thyrman04IF Rigor155
William Kindbom04Örgryte IS150
Albin Coster04Örgryte IS150


P15 Längd
13 maj 
Alex Apelgrim04Örgryte IS5,910,0
Felix Steene04IF Kville5,430,0
William Asker04IF Kville5,210,0
Anton Essén03IK Orient4,950,0
Albin Coster04Örgryte IS4,801,0
Elliot Gustavsson04Örgryte IS3,821,0


P15 Kula4.0 kg
Final13 maj 
Victor Rothausen03IF Rigor12,53
Agustin Hilmersson03IK Orient10,51
Felix Steene04IF Kville10,42
Calle Frank04IF Kville10,24
William Kindbom04Örgryte IS10,07
Jacob Asker04IF Kville10,05
Albin Coster04Örgryte IS9,93
Elliot Gustavsson04Örgryte IS9,05
Marcus Peliout04Stenungsunds FI8,57


P13 60m
Försök heat 10,513 maj 
Joel Gustafsson Miller05Ullevi FK08.32q
Hugo Kündig06IFK Göteborg08.55q
Leo Bergman06Brattås CK08.57q
Melker Svanberg05IF Kville08.64q
Hampus Hassel05IK Orient08.72q
Anton Andersson06Bokenäs IF09.40
Erik Carlsson06Stenungsunds FI09.41

Försök heat 22,213 maj 
Marcus Johansson05Ullevi FK08.93q
Tim Karlsson05Stenungsunds FI09.13q
Fredrik Wockatz06IF Kville09.32q
Kristoffer Eneman06IFK Göteborg09.42
Vilmer Tynelius06Hönö IS09.46
Ludvig Bergström06Stenungsunds FI09.69
Aleksander Rybarczyk06Stenungsunds FI10.68

Final-0,113 maj 
Joel Gustafsson Miller05Ullevi FK08.19
Hugo Kündig06IFK Göteborg08.59
Leo Bergman06Brattås CK08.69
Hampus Hassel05IK Orient08.76
Melker Svanberg05IF Kville08.80
Marcus Johansson05Ullevi FK09.05
Tim Karlsson05Stenungsunds FI09.44
Fredrik Wockatz06IF Kville09.65


P13 600m
Final13 maj 
Elias Ramhult05IK Ymer1.43.17
Olle Ackebjer05IFK Göteborg1.45.17
Noel Krantz Törnblom05Sävedalens AIK1.51.75
Calle Rydén05Stenungsunds FI1.53.15
Anton Andersson06Bokenäs IF2.03.91
Aleksander Rybarczyk06Stenungsunds FI2.14.30
Julian Bell06Stenungsunds FIej start


P13 Höjd
Final13 maj 
Calle Rydén05Stenungsunds FI150
Kristoffer Eneman06IFK Göteborg135
Anton Andersson06Bokenäs IF125
Vilmer Tynelius06Hönö IS120
Tim Karlsson05Stenungsunds FI120
Elias Johansson05Ullevi FK120
Aleksander Rybarczyk06Stenungsunds FI115


P13 Längdzon
13 maj 
Joel Gustafsson Miller05Ullevi FK4,970,0
Jonas Gustén05Ullevi FK4,880,2
Hugo Kündig06IFK Göteborg4,87-1,5
Melker Svanberg05IF Kville4,650,3
Marcus Johansson05Ullevi FK4,41-0,9
Leo Bergman06Brattås CK4,35-1,6
Tim Karlsson05Stenungsunds FI4,261,9
Anton Andersson06Bokenäs IF4,152,1   4,13 1,1
Noah Staaf05Mölndals AIK4,020,7
10 Kristoffer Eneman06IFK Göteborg3,942,4ej GW
11 Erik Carlsson06Stenungsunds FI3,900,0
12 Fredrik Wockatz06IF Kville3,821,2
13 Hampus Hassel05IK Orient3,79-0,6
14 Vilmer Tynelius06Hönö IS3,550,6
15 Elias Johansson05Ullevi FK3,410,0
16 Julian Bell06Stenungsunds FI3,321,1
17 Ludvig Bergström06Stenungsunds FI3,311,7


P13 Kula3.0 kg
Final13 maj 
Joel Holgersson06Tyft Arena IF8,57
Calle Rydén05Stenungsunds FI8,06
Vincent Asker06IF Kville7,67
Fredrik Wockatz06IF Kville7,40
Arvid Toorell06Lerum Friidrott6,53
Ludvig Bergström06Stenungsunds FI5,89
Erik Carlsson06Stenungsunds FI5,76
Tage Joäng06Tyft Arena IF4,68


P11 60m
Försök heat 1-0,113 maj 
Joel Pettersson07IFK Göteborg09.42q
Rasmus Arnell07IFK Göteborg09.46q
Ailo Zackrisson Ljung07Hälle IF09.47q
Vilgot Smedberg07IFK Göteborg09.61
Johannes Aspman08IF Kville09.65
Viktor Ramber07IFK Göteborg10.31
Hugo Sandström08IFK Göteborg11.11

Försök heat 21,713 maj 
Otto Paulin08IF Kville09.72
Carl Dunör08IFK Göteborg09.75
Elliot Flach08IFK Göteborg09.79
Hjalmar Joäng 08Tyft Arena IF10.17
Noah Tholson07IFK Göteborg10.34
Victor Falk08IFK Göteborg10.88
William Johansson08IFK Göteborg10.89

Försök heat 32,713 maj 
Eskil Fernström08Mölndals AIK08.69q
Noa Ghansah08Mölndals AIK09.11q
Vincent Kihlström07Lerum Friidrott09.23q
Anton Grentzelius07Stenungsunds FI09.50
Edwin Åström07Mölndals AIK10.05
Samuel Grönberg07IK Orient10.56

Försök heat 4-0,113 maj 
Viggo Dahlgren07Hönö IS09.13q
Nils Amundin08Sävedalens AIK09.27q
William Larsson08Stenungsunds FI10.47
Benjamin Hardtke-Moilanen08IF Kville10.63
Axel Karlbäck07Hönö IS11.49
Elis Pauli08Stenungsunds FI12.22

Final-0,213 maj 
Eskil Fernström08Mölndals AIK08.91
Viggo Dahlgren07Hönö IS09.14
Noa Ghansah08Mölndals AIK09.23
Vincent Kihlström07Lerum Friidrott09.39
Joel Pettersson07IFK Göteborg09.52
Nils Amundin08Sävedalens AIK09.53
Ailo Zackrisson Ljung07Hälle IF09.64
Rasmus Arnell07IFK Göteborgej start


P11 600m
Final13 maj 
Ailo Zackrisson Ljung07Hälle IF1.54.18
Jack Krantz07Sävedalens AIK1.54.38
Anton Grentzelius07Stenungsunds FI2.02.86
Nils Johner07Lerum Friidrott2.03.52
Ture Hjortbäck07Sävedalens AIK2.04.02
Hugo Giebat07IK Orient2.04.75
Eskil Fernström08Mölndals AIK2.04.89
Carl Dunör08IFK Göteborg2.05.57
Elmer Klockars07IFK Göteborg2.08.05
10 Elliot Flach08IFK Göteborg2.10.92
11 Joel Pettersson07IFK Göteborg2.10.98
12 Leo Hermansson08Lerum Friidrott2.14.65
13 William Larsson08Stenungsunds FI2.17.98
14 Victor Falk08IFK Göteborg2.20.68
15 Samuel Grönberg07IK Orient2.25.91
16 Hugo Sandström08IFK Göteborg2.32.93

Final13 maj 


P11 Höjd
Final13 maj 
Nils Johner07Lerum Friidrott135
Vilgot Smedberg07IFK Göteborg130
Nils Amundin08Sävedalens AIK124
William Johansson08IFK Göteborg124
Viktor Ramber07IFK Göteborg121
Noah Tholson07IFK Göteborg121
Viggo Dahlgren07Hönö IS121
Carl Dunör08IFK Göteborg118
Elmer Klockars07IFK Göteborg115
10 Rasmus Arnell07IFK Göteborg115
11 Hjalmar Joäng 08Tyft Arena IF115
12 Otto Paulin08IF Kville110
13 Hugo Sandström08IFK Göteborg110
14 Johannes Aspman08IF Kville105
14 Benjamin Hardtke-Moilanen08IF Kville105
16 Leo Hermansson08Lerum Friidrott95


P11 Längdzon
13 maj 
Kalle Thyrman07IF Rigor4,101,6
Vincent Kihlström07Lerum Friidrott3,831,0
Joel Pettersson07IFK Göteborg3,77-2,6
Nils Amundin08Sävedalens AIK3,74-1,5
Hugo Giebat07IK Orient3,620,0   3,61 -0,6
Viggo Dahlgren07Hönö IS3,621,0   3,48 1,4
Vilgot Smedberg07IFK Göteborg3,58-0,2
Carl Dunör08IFK Göteborg3,57-0,1
Elliot Flach08IFK Göteborg3,540,8
10 Elmer Klockars07IFK Göteborg3,490,0
11 Edwin Åström07Mölndals AIK3,46-0,1
11 Noa Ghansah08Mölndals AIK3,460,1
13 William Larsson08Stenungsunds FI3,42-1,3
14 Otto Paulin08IF Kville3,34-0,6
15 William Johansson08IFK Göteborg3,32-0,1
16 Viktor Ramber07IFK Göteborg3,29-0,2
17 Johannes Aspman08IF Kville3,260,0
18 Noah Tholson07IFK Göteborg3,202,2
19 Anton Grentzelius07Stenungsunds FI3,140,0
20 Hjalmar Joäng 08Tyft Arena IF3,100,0
21 Hugo Sandström08IFK Göteborg2,981,5
22 Axel Karlbäck07Hönö IS2,881,1
23 Benjamin Hardtke-Moilanen08IF Kville2,791,3
24 Elis Pauli08Stenungsunds FI2,260,0


P11 Kula2.0 kg
13 maj 
Edwin Åström07Mölndals AIK8,71
Elmer Klockars07IFK Göteborg7,66
Nils Johner07Lerum Friidrott7,39
Nils Amundin08Sävedalens AIK7,18
Viggo Dahlgren07Hönö IS6,94
Carl Åhs07Tyft Arena IF6,90
Hugo Sandström08IFK Göteborg6,87
Noah Tholson07IFK Göteborg6,55
Joel Pettersson07IFK Göteborg6,39
10 Carl Dunör08IFK Göteborg5,89
11 Hjalmar Peixoto08IF Kville5,87
12 Oskar Haak07Stenungsunds FI5,74
13 Anton Grentzelius07Stenungsunds FI5,58
14 Victor Falk08IFK Göteborg5,55
15 Viktor Ramber07IFK Göteborg5,10
16 Axel Karlbäck07Hönö IS5,03
17 Elis Pauli08Stenungsunds FI3,96


P9 60m
Försök heat 11,213 maj 
Noel Johansson09Hälle IF08.60mq
César Skoglund09IFK Göteborg09.40mq
Oliver Hedin09IFK Göteborg09.60mq
Andor Zackrisson Ljung09Hälle IF09.80mq
Hannes Holgersson09Tyft Arena IF10.00mq
Ruben Egelström10Stenungsunds FI10.10mq
Arvid Fossum09Stenungsunds FI10.90m
Edvard Wärre10Stenungsunds FI11.40m

Försök heat 2-0,413 maj 
Arvid Melander09Lerum Friidrott09.40mq
Björn Roth09IFK Göteborg10.00mq
Isak Axelsson09IFK Göteborg10.20m
Melker Samor09Lerum Friidrott10.20m
Carl Lindeskär10Hälle IF11.00m
Elias Ohlsson09Brattås CK11.20m
Nils Andersson09Tyft Arena IF11.30m

Final-1,013 maj 
Arvid Melander09Lerum Friidrott09.43
Noel Johansson09Hälle IF09.44
Oliver Hedin09IFK Göteborg09.87
César Skoglund09IFK Göteborg10.04
Björn Roth09IFK Göteborg10.24
Andor Zackrisson Ljung09Hälle IF10.26
Ruben Egelström10Stenungsunds FI10.32
Hannes Holgersson09Tyft Arena IF10.54


P9 400m
Final13 maj 
César Skoglund09IFK Göteborg1.19.41
Andor Zackrisson Ljung09Hälle IF1.22.21
Isac Gabrielsson09Lerum Friidrott1.22.38
Isak Axelsson09IFK Göteborg1.22.67
Oliver Hedin09IFK Göteborg1.24.56
Hannes Holgersson09Tyft Arena IF1.27.24
Knut Askland09Stenungsunds FI1.31.56
Nils Andersson09Tyft Arena IF1.39.68
Alfred Lidmejer09Lerum Friidrott1.41.04
10 Erik Åman09Lerum Friidrott1.46.51


P9 Höjd
Final13 maj 
Björn Roth09IFK Göteborg115
César Skoglund09IFK Göteborg115
Oliver Hedin09IFK Göteborg106
Love Ljungqvist09IK Orient103
Erik Åman09Lerum Friidrott95
Arvid Fossum09Stenungsunds FI95
Isak Axelsson09IFK Göteborg95
Ruben Egelström10Stenungsunds FI90
Alfred Lidmejer09Lerum Friidrott80


P9 Längd
Final13 maj 
Arvid Melander09Lerum Friidrott3,751,0
Oliver Hedin09IFK Göteborg3,650,0
Noel Johansson09Hälle IF3,520,9
Tim Cassel09Stenungsunds FI3,351,2
Love Ljungqvist09IK Orient3,300,1
Andor Zackrisson Ljung09Hälle IF3,150,7
Isak Axelsson09IFK Göteborg3,111,6
Björn Roth09IFK Göteborg3,060,0
Hannes Holgersson09Tyft Arena IF3,020,4
10 César Skoglund09IFK Göteborg3,013,1   2,91 1,1
11 Isac Gabrielsson09Lerum Friidrott2,931,4
12 Arvid Fossum09Stenungsunds FI2,790,0
13 Elias Ohlsson09Brattås CK2,700,0
14 Nils Andersson09Tyft Arena IF2,620,7


P9 Kula2.0 kg
13 maj 
Melker Samor09Lerum Friidrott6,85
Peter Gustavsson09Tyft Arena IF6,36
Isak Axelsson09IFK Göteborg5,67
Ruben Egelström10Stenungsunds FI5,59
Björn Roth09IFK Göteborg5,50
Noel Johansson09Hälle IF5,49
César Skoglund09IFK Göteborg5,44
Love Ljungqvist09IK Orient5,33
Hannes Holgersson09Tyft Arena IF4,85
10 Oliver Hedin09IFK Göteborg4,84
11 Erik Åman09Lerum Friidrott4,31
12 Isac Gabrielsson09Lerum Friidrott4,10


F17 100m
Försök heat 10,113 maj 
Alma Svanberg02IF Kville13.12q
Emilie Mathiesen02Sävedalens AIK13.63q
Anna Lestander01IFK Göteborg13.85q
Klara Kindblom03IFK Göteborg14.11q
Emilia Lönnqvist02IF Kville14.12q
Sofia Björk97IFK Göteborg14.41 UT

Försök heat 2-0,313 maj 
Andrea Jarlhage00IFK Göteborg13.26UT
Ellen Blackenfelt02IF Kville13.71q
Andrea Åberg02Ullevi FK14.09q
Hilda Johnsson02IF Kville14.34q
Sissela Brenne02IF Kville15.47

Försök heat 30,413 maj 
Louise Duvling-Andersson00Ullevi FK12.45UT
Ide Ileso00Ullevi FK12.62UT
Elin Hallbjörner02Ullevi FK13.23UT
Hanna Zachrisson99Ullevi FK13.34UT
Lovisa Johansson Sjödin97Ullevi FK13.63UT
Astrid Berg02Ullevi FK13.94 UT

Final1,113 maj 
Alma Svanberg02IF Kville13.05
Emilie Mathiesen02Sävedalens AIK13.44
Anna Lestander01IFK Göteborg13.72
Ellen Blackenfelt02IF Kville13.82
Andrea Åberg02Ullevi FK13.83
Hilda Johnsson02IF Kville13.99
Emilia Lönnqvist02IF Kville14.06
Klara Kindblom03IFK Göteborgej start


F17 Höjd
Final13 maj 
Ellen Hedin00IK Orient159
Hanna Hedin02IK Orient159
Emilia Lönnqvist02IF Kville156
Tilde Johansson02Bokenäs IF153
Ida Björndal01IF Kville153
Carolin Kobel92Brattås CK170UT


F17 Längd
13 maj 
Ebba Magnusson01IFK Göteborg5,250,1
Hanna Hedin02IK Orient4,630,0
Astrid Berg02Ullevi FK4,581,5
Tilde Johansson02Bokenäs IF4,49-0,1
Elin Dejke02Ullevi FK4,351,6
Martina Olsson02IK Orient4,301,1   4,10 0,7
Sofia Andersson01Ullevi FK4,300,0   2,86 0,0
Emilie Mathiesen02Sävedalens AIK4,151,4
Emilia Lönnqvist02IF Kville1,53-1,5


F15 80m
Försök heat 11,013 maj 
Minna Geerts03Håfreströms IF10.50q
Emilia Åström04Mölndals AIK10.68q
Ella Borg04Mölndals AIK10.74q
Ida Kühnel Pappila04IF Kville10.78q
Siri Pellmé04Stenungsunds FI11.46
Amanda Ehrnborg04Mölndals AIK11.85

Försök heat 22,113 maj 
Filippa Palmås04IFK Göteborg10.40q
Alicia Jisbrant04Örgryte IS11.12q
Agnes Frimannsson04Sävedalens AIK11.37q
Shirin Husseini03Håfreströms IF11.65
Ebba Francois04Örgryte IS11.93
Matilda Drakenås04Örgryte IS12.11

Försök heat 30,513 maj 
Liv Backman04Örgryte IS11.13q
Agnes Hallbjörner04Ullevi FK11.68
Clara Weetom04Örgryte IS12.44
Josefine Källvik04Örgryte IS12.49
Andrea Engström04Örgryte IS12.50
Amanda Dencheff04Örgryte ISej start

Final-0,513 maj 
Minna Geerts03Håfreströms IF10.54
Filippa Palmås04IFK Göteborg10.61
Ella Borg04Mölndals AIK10.70
Ida Kühnel Pappila04IF Kville10.86
Liv Backman04Örgryte IS11.20
Alicia Jisbrant04Örgryte IS11.40
Agnes Frimannsson04Sävedalens AIK11.67
Emilia Åström04Mölndals AIKej start


F15 800m
Final13 maj 
Saga Provci04IFK Göteborg2.27.58
Nora Denti04IFK Göteborg2.32.93
Tilda Mjörnell04Ullevi FK2.36.29
Alicia Jisbrant04Örgryte IS2.38.08
Ebba Francois04Örgryte IS2.38.46
Irma Törngård03Hälle IF2.39.55
Agnes Frimannsson04Sävedalens AIK2.45.02
Liv Backman04Örgryte IS2.54.30
Josefine Källvik04Örgryte IS3.00.25
10 Matilda Drakenås04Örgryte IS3.02.66
Klara Kindblom03IFK Göteborgej start

Final13 maj 


F15 Höjd
Final13 maj 
Kim Rodén03Håfreströms IF150
Sofia Olsson04IF Rigor144
Alma Olsson04IF Rigor141
Linn Magnusson04IF Kville135
Linn Wiklander04IF Rigor130


F15 Längd
Final13 maj 
Elin Pettersson03IFK Göteborg5,330,0
Aicha Koné04Ullevi FK5,210,3
Minna Geerts03Håfreströms IF4,870,0
Filippa Palmås04IFK Göteborg4,833,3   4,77 1,2
Alicia Jisbrant04Örgryte IS4,700,7
Agnes Frimannsson04Sävedalens AIK4,562,6   4,28 -1,0
Sofia Olsson04IF Rigor4,201,4
Alma Olsson04IF Rigor4,15-0,9
Linn Magnusson04IF Kville4,051,5
10 Shirin Husseini03Håfreströms IF3,69-3,5
11 Ida Kühnel Pappila04IF Kville3,68-1,0
12 Clara Weetom04Örgryte IS3,651,0
13 Tuva Börås04Mölndals AIK3,560,0
14 Linn Wiklander04IF Rigor3,531,2
15 Andrea Engström04Örgryte IS3,30-0,9
16 Hilda Glembring04IF Kville3,201,2
Josefine Källvik04Örgryte ISX


F15 Kula3.0 kg
13 maj 
Johanna Hallsten03Dals Södra FFI10,37
Emilia Åström04Mölndals AIK8,16
Tuva Börås04Mölndals AIK6,66
Clara Weetom04Örgryte IS6,57


F13 60m
Försök heat 11,813 maj 
Moa Bertilsson05IFK Göteborg08.11q
Ivana Pekic05IFK Göteborg08.16q
Tilde Dahlberg06Hälle IF08.62q
Isabella Petrusic05IFK Göteborg08.66q
Ingrid Öh05IFK Göteborg08.70q
Alva Thunberg06Ullevi FK08.75q
Sabina Kern06Brattås CK08.86q
Klara Hansson05Hälle IF08.90

Försök heat 21,413 maj 
Tindra Ladestam05IFK Göteborg08.78q
Klara Håkansson05IK Orient08.88
Frida Steene06IF Kville09.22
Mella Eriksson06Hälle IF09.38
Molly Hultgreen05Hälle IF09.42
Alice Tartu06IF Kville09.77
Ella Pellme05Stenungsunds FI09.96
Hanna Kruse06IFK Göteborg10.23

Försök heat 3-2,313 maj 
Klara Ternander06IK Orient09.51
Matilda Spjuth06Stenungsunds FI09.55
Maja Cronholm06Hälle IF09.63
Olivia Dahlen06Stenungsunds FI09.73
Hannah Nielsen06IK Orient09.86
Thea Jorild06IF Kville09.88
Ebba Fjordstrand06IF Kville10.00
Nora Höök05IK Orient10.86

Försök heat 4-2,413 maj 
Elin Halldin05Stenungsunds FI09.03
Maja Nilsson Ostovic06IF Kville09.42
Lovisa Hallin05IK Orient09.83
Agnes Rydén06Stenungsunds FI09.87
Anouk Oderkerk06Stenungsunds FI10.19
Huda Alyasary06Brattås CK10.39
Julia Elliot06IF Kville10.95

Försök heat 5-2,813 maj 
Beatrice Amundin06Sävedalens AIK08.95
Julia Wernvik05Ullevi FK09.07
Ida Hult06Varbergs GIF09.37
Corinne Danielsson05Ullevi FK09.39
Elin Lindberg05Ullevi FK09.67
Tilia Olsson06Bokenäs IF09.80
Lova Gunnarsson06Stenungsunds FI10.45

Final0,613 maj 
Moa Bertilsson05IFK Göteborg08.12
Ivana Pekic05IFK Göteborg08.31
Tilde Dahlberg06Hälle IF08.68
Isabella Petrusic05IFK Göteborg08.78
Ingrid Öh05IFK Göteborg08.80
Alva Thunberg06Ullevi FK08.88
Tindra Ladestam05IFK Göteborg08.94
Sabina Kern06Brattås CK09.21


F13 600m
Final13 maj 
Maud de Coninck05Sävedalens AIK1.49.07H1
Willow Lind06IF Kville1.51.50H2
Helmi Hjortbäck05Sävedalens AIK1.52.73H1
Emilia Lundstedt05Mölndals AIK1.52.80H1
Tindra Ladestam05IFK Göteborg1.55.20H2
Alva Thunberg06Ullevi FK1.56.58H1
Malva Arvidsson06Brattås CK1.58.06H1
Klara Ternander06IK Orient2.00.71H3
Sofie Bernhardsson05Hälle IF2.01.47H3
10 Ingrid Öh05IFK Göteborg2.02.39H2
11 Tilia Olsson06Bokenäs IF2.03.00H2
12 Klara Håkansson05IK Orient2.10.90H2
13 Emelia Bengtsson06IF Kville2.11.38H2
14 Agnes Rydén06Stenungsunds FI2.17.32H3
15 Ella Pellme05Stenungsunds FI2.21.03H3
16 Hannah Nielsen06IK Orient2.21.71H3
17 Nora Höök05IK Orient2.22.54H3
18 Lova Gunnarsson06Stenungsunds FI2.25.21H3
Beatrice Amundin06Sävedalens AIKej startH1
Ivana Pekic05IFK Göteborgej startH1
Julia Asker06IF Kvilleej startH2

Final13 maj 

Final13 maj 


F13 Höjd
Final13 maj 
Doris Erixon05Stenungsunds FI142
Klara Ternander06IK Orient142
Helmi Hjortbäck05Sävedalens AIK142
Beatrice Amundin06Sävedalens AIK142
Elin Halldin05Stenungsunds FI142
Agnes Vinghamre06Brattås CK139
Malva Arvidsson06Brattås CK136
Frida Steene06IF Kville130
Ester Mägi Theorin06IF Kville125
10 Matilda Spjuth06Stenungsunds FI125
10 Ella Pellme05Stenungsunds FI125
12 Agnes Rydén06Stenungsunds FI120
13 Huda Alyasary06Brattås CK120
14 Ebba Pauli06Ullevi FK120
15 Tilia Olsson06Bokenäs IF115
16 Anouk Oderkerk06Stenungsunds FI110


F13 Längdzon
Final13 maj 
Tilde Dahlberg06Hälle IF4,741,4
Klara Ternander06IK Orient4,531,6
Beatrice Amundin06Sävedalens AIK4,52-1,3   4,39 2,2
Alva Thunberg06Ullevi FK4,522,0   4,26 0,6
Tilia Olsson06Bokenäs IF4,381,7
Klara Håkansson05IK Orient4,192,6   4,11 0,0
Agnes Vinghamre06Brattås CK4,183,7   4,16 -0,3
Elin Lindberg05Ullevi FK4,181,1   4,06 1,2
Ida Hult06Varbergs GIF4,051,1
10 Sabina Kern06Brattås CK4,02-0,2
11 Frida Steene06IF Kville3,942,8   3,77 1,0
12 Corinne Danielsson05Ullevi FK3,94-0,2
13 Julia Wernvik05Ullevi FK3,930,9
14 Ebba Pauli06Ullevi FK3,910,6   3,84 1,5
15 Ingrid Öh05IFK Göteborg3,912,2   0,00
16 Agnes Rydén06Stenungsunds FI3,891,5
17 Mella Eriksson06Hälle IF3,750,0
18 Alice Tartu06IF Kville3,711,7
19 Molly Hultgreen05Hälle IF3,662,4   3,54 1,0
20 Matilda Spjuth06Stenungsunds FI3,630,7
21 Olivia Dahlen06Stenungsunds FI3,591,1
22 Julia Asker06IF Kville3,541,3   3,54 2,6
23 Tilda Gink06Stenungsunds FI3,54-0,5   0,00
24 Hannah Nielsen06IK Orient3,500,0
25 Anouk Oderkerk06Stenungsunds FI3,421,0
26 Huda Alyasary06Brattås CK3,371,4
27 Klara Hansson05Hälle IF3,291,7
28 Ella Pellme05Stenungsunds FI3,270,0
29 Hanna Kruse06IFK Göteborg3,240,7
30 Esther Nynäs05Stenungsunds FI3,031,5
31 Julia Elliot06IF Kville3,00-0,3
32 Lova Gunnarsson06Stenungsunds FI2,68-0,1


F13 Kula2.0 kg
Final13 maj 
Klara Berntsson06Brattås CK12,30
Isabella Petrusic05IFK Göteborg9,77
Alice Tartu06IF Kville9,61
Lovisa Hallin05IK Orient8,99
Elin Halldin05Stenungsunds FI8,55
Tilia Olsson06Bokenäs IF8,37
Ida Hult06Varbergs GIF8,27
Ebba Fjordstrand06IF Kville8,14
Moa Bertilsson05IFK Göteborg7,77
10 Ivana Pekic05IFK Göteborg7,35
11 Ester Mägi Theorin06IF Kville6,77
12 Olivia Dahlen06Stenungsunds FI6,72
13 Ebba Pauli06Ullevi FK6,71
14 Elin Åbjörn06IF Kville6,67
15 Tilda Gink06Stenungsunds FI6,51
16 Hannah Nielsen06IK Orient6,29


F11 60m
Försök heat 1-0,513 maj 
Ellen Perman07Stenungsunds FI09.06q
Tova Karlsson07Hönö IS09.09q
Nadira Muminovic07Hälle IF09.12q
Majken Söderlund Larsson07Stenungsunds FI09.25q
Lina Sandström07IFK Göteborg09.55
Bella Wennbom07Ullevi FK09.80
Wilda Lamprecht08Mölndals AIK09.80
Filippa Wrennfors08Stenungsunds FI10.61

Försök heat 2-1,513 maj 
Vera Nordwall07IFK Göteborg09.56
Moa Enander07Hälle IF09.57
Elsa Claesson07Mölndals AIK09.71
Nellie Malmgren08IF Kville09.74
Indra Skoogh07Hälle IF09.76
Agnes Knauer07Hälle IF09.82
Inez Brocker08Stenungsunds FI09.93
Sara Biding08Kongahälla AIK10.15

Försök heat 31,213 maj 
Lisa Erkfeldt07IFK Göteborg09.26q
Amanda Ryding08IF Kville09.42
Elsa Skager08Lerum Friidrott09.77
Ebba Holmén08IFK Göteborg09.81
Wilma Asker08IF Kville10.30
Ebba Rundgren08Lerum Friidrott10.59
Sofia Svensson08IF Kville10.66
Saga Holmér08Lerum Friidrott10.69

Försök heat 40,013 maj 
Elin Andersson07Brattås CK09.26
Mary Harwood07Ullevi FK09.32
Minou Johansson Keijzer07Stenungsunds FI09.44
Johanna Gustén07Ullevi FK09.88
Clara Andersson08Stenungsunds FI10.17
Elin Dahlén08Stenungsunds FI10.81
Amelie Luther08Mölndals AIK10.92
Ida Bjerkliden08Kongahälla AIK11.91

Försök heat 51,913 maj 
Astrid Fakelius08Bokenäs IF08.96q
Helmi Rydell08Hönö IS09.61
Daniela Zinnerström08Bokenäs IF09.80
Ella Alvelin08Mölndals AIK10.03
Nelly Nilsson08Mölndals AIK10.25
Sanna Beronius08Stenungsunds FI10.27
Lily Burenius08IFK Göteborg10.34
Alva Öhman Larsson08Bokenäs IF11.76

Försök heat 60,913 maj 
Hanna Amundin07Ullevi FK08.98q
Thelma Gustafsson07Brattås CK09.19q
Caroline Wanhainen07IFK Göteborg09.30
Vilma Ottordahl08Hönö IS09.49
Valentina Broomé08Stenungsunds FI09.71
Ines Olausson07Stenungsunds FI09.92
Saga Ahlbaum07Hönö IS09.92
Maja Liske08Kongahälla AIK10.06

Final-0,713 maj 
Nadira Muminovic07Hälle IF08.93
Astrid Fakelius08Bokenäs IF08.97
Ellen Perman07Stenungsunds FI08.99
Hanna Amundin07Ullevi FK09.05
Tova Karlsson07Hönö IS09.11
Majken Söderlund Larsson07Stenungsunds FI09.23
Lisa Erkfeldt07IFK Göteborg09.53
Thelma Gustafsson07Brattås CK10.65


F11 600m
Final13 maj 
Majken Söderlund Larsson07Stenungsunds FI1.50.06H1
Tova Karlsson07Hönö IS1.55.29H1
Elsa Claesson07Mölndals AIK1.56.79H1
Lina Sandström07IFK Göteborg2.01.22H1
Maja Liske08Kongahälla AIK2.04.41H1
Ines Olausson07Stenungsunds FI2.04.85H4
Indra Skoogh07Hälle IF2.05.33H2
Ebba Holmén08IFK Göteborg2.07.07H2
Agnes Knauer07Hälle IF2.07.80H2
10 Moa Enander07Hälle IF2.07.83H3
11 Johanna Gustén07Ullevi FK2.08.64H4
12 Vilma Ottordahl08Hönö IS2.14.35H3
13 Lily Burenius08IFK Göteborg2.15.20H4
14 Klara Petersson08Lerum Friidrott2.15.23H3
15 Siri Provci07IFK Göteborg2.15.80H1
16 Moa Hakefjärden07Stenungsunds FI2.19.18H4
17 Vera Nordwall07IFK Göteborg2.19.85H2
18 Leonie Alguren08Lerum Friidrott2.20.68H2
19 Nellie Malmgren08IF Kville2.21.28H3
20 Stella Bengtsson08IF Kville2.23.16H2
21 Lea Osbjer08Lerum Friidrott2.25.13H3
22 Elin Dahlén08Stenungsunds FI2.25.26H4
23 Jennifer Hamila08Lerum Friidrott2.27.60H4
24 Sara Biding08Kongahälla AIK2.32.63H2
25 Amanda Melander08Lerum Friidrott2.35.31H3
Alice Elliot08IF Kvilleej startH1

Final13 maj 

Final13 maj 

Final13 maj 


F11 Höjd
13 maj 
Elin Giebat07IK Orient136
Thelma Gustafsson07Brattås CK133
Amanda Melander08Lerum Friidrott130
Lina Sandström07IFK Göteborg127
Nadira Muminovic07Hälle IF127
Elin Andersson07Brattås CK124
Caroline Wanhainen07IFK Göteborg124
Vilma Ottordahl08Hönö IS124
Vera Nordwall07IFK Göteborg124
Majken Söderlund Larsson07Stenungsunds FI124
11 Amanda Ryding08IF Kville124
12 Daniela Zinnerström08Bokenäs IF121
13 Maja Liske08Kongahälla AIK115
13 Helmi Rydell08Hönö IS115
15 Moa Enander07Hälle IF115
16 Nellie Malmgren08IF Kville110
17 Ebba Holmén08IFK Göteborg110
17 Stella Bengtsson08IF Kville110
19 Emma Sparredal08Mölndals AIK105
19 Saga Ahlbaum07Hönö IS105
21 Lea Osbjer08Lerum Friidrott105
22 Sanna Beronius08Stenungsunds FI105
23 Alice Elliot08IF Kville105
23 Filippa Wrennfors08Stenungsunds FI105
25 Elin Dahlén08Stenungsunds FI105
26 Saga Holmér08Lerum Friidrott95
27 Alva Öhman Larsson08Bokenäs IF95

13 maj 


F11 Längdzon
Final13 maj 
Lina Sandström07IFK Göteborg4,291,0
Hanna Amundin07Ullevi FK4,24-1,6
Nadira Muminovic07Hälle IF4,210,0
Elin Andersson07Brattås CK4,160,0
Tova Karlsson07Hönö IS4,151,1   4,13 0,6
Majken Söderlund Larsson07Stenungsunds FI4,15-0,9   4,09 -1,1
Ellen Perman07Stenungsunds FI4,00-1,7
Vera Nordwall07IFK Göteborg3,850,1
Astrid Fakelius08Bokenäs IF3,85-0,7
Lisa Erkfeldt07IFK Göteborg3,85-1,6
11 Caroline Wanhainen07IFK Göteborg3,82-1,1
12 Ella Alvelin08Mölndals AIK3,730,0
13 Johanna Gustén07Ullevi FK3,670,0
14 Vilma Ottordahl08Hönö IS3,66-1,2
15 Inez Brocker08Stenungsunds FI3,56-2,0
16 Mary Harwood07Ullevi FK3,530,0
16 Helmi Rydell08Hönö IS3,53-1,0
18 Agnes Knauer07Hälle IF3,50-2,2
19 Elsa Claesson07Mölndals AIK3,490,0
20 Elsa Skager08Lerum Friidrott3,47-0,3
21 Saga Ahlbaum07Hönö IS3,461,4
22 Klara Petersson08Lerum Friidrott3,38-1,3
23 Ebba Holmén08IFK Göteborg3,37-0,5
24 Indra Skoogh07Hälle IF3,36-0,3
25 Clara Andersson08Stenungsunds FI3,35-1,8
26 Bella Wennbom07Ullevi FK3,231,2
27 Leonie Alguren08Lerum Friidrott3,20-0,7
28 Sanna Beronius08Stenungsunds FI3,170,8
29 Siri Provci07IFK Göteborg3,08-0,1
30 Jennifer Hamila08Lerum Friidrott3,07-1,1
31 Filippa Wrennfors08Stenungsunds FI3,06-0,1
32 Maja Liske08Kongahälla AIK3,041,3
33 Emma Sparredal08Mölndals AIK2,981,2
34 Amanda Henriksson Winberg08Mölndals AIK2,92-0,5
35 Alice Elliot08IF Kville2,860,0
35 Sofia Svensson08IF Kville2,860,7
37 Elin Dahlén08Stenungsunds FI2,850,0
37 Alva Wennbom08Ullevi FK2,85-0,4
39 Sara Biding08Kongahälla AIK2,81-1,2
40 Alva Öhman Larsson08Bokenäs IF2,80-1,4
41 Amelie Luther08Mölndals AIK2,76-0,2
42 Ebba Rundgren08Lerum Friidrott2,721,1
43 Ida Bjerkliden08Kongahälla AIK2,69-2,2
44 Lily Burenius08IFK Göteborg2,681,0


F11 Kula2.0 kg
13 maj 
Lina Sandström07IFK Göteborg7,65
Elin Giebat07IK Orient7,20
Amanda Melander08Lerum Friidrott6,54
Vera Nordwall07IFK Göteborg6,51
Klara Petersson08Lerum Friidrott5,90
Lisa Erkfeldt07IFK Göteborg5,76
Tova Karlsson07Hönö IS5,40
Daniela Zinnerström08Bokenäs IF5,30
Ebba Holmén08IFK Göteborg5,20
10 Emma Theander08Stenungsunds FI4,98
11 Saga Ahlbaum07Hönö IS4,80
11 Stella Bengtsson08IF Kville4,80
13 Helmi Rydell08Hönö IS4,70
14 Lily Burenius08IFK Göteborg4,64
15 Lea Osbjer08Lerum Friidrott4,59
16 Filippa Wrennfors08Stenungsunds FI4,45
17 Alva Wennbom08Ullevi FK3,61


F9 60m
Försök heat 10,613 maj 
Nike Emanuelsson09IFK Göteborg09.50mq
Marika Söderlund Larsson10Stenungsunds FI09.80mq
Saga Karlsson10Hönö IS09.80mq
Thalea S09Karlskoga FIF10.20m
Astrid Claesson10Mölndals AIK10.60m
Svea Clarholm09Hälle IF10.70m
Linnéa Holmén09IFK Göteborg10.90m
Novali Gustafsson10Brattås CK11.60m

Försök heat 21,813 maj 
Molly Sörling09Hälle IF10.10mq
Emma Falk10IFK Göteborg10.40m
Vendela Eriksson09Hälle IF10.50m
Ellen Peterson09IFK Göteborg10.60m
Julia Arnell10IFK Göteborg10.70m
Ellen Bernhardsson10Hälle IF11.00m
Astrid Ericson09IFK Göteborg11.20m
Stella Hagberg10IK Orient11.70m

Försök heat 31,613 maj 
Liv Ternestedt09Lerum Friidrott09.46q
Ida Ryttberg09Lerum Friidrott10.02q
Maja Andersson09Stenungsunds FI10.49
Elvira Berg09IK Orient10.56
Olivia Johansson09Bohus IF10.85
Lucia Perneman09Hälle IF11.08
Esther Edhav09Lerum Friidrott11.67

Försök heat 40,313 maj 
Noomi Bergman09Brattås CK09.88q
Vera Liøkel09Lerum Friidrott10.50
Ellen Berntsson09Brattås CK10.93
Malin Eriksson09Lerum Friidrott10.97
Klara Norling09Stenungsunds FI11.17
Miranda Hult09IK Orient11.46
Viola Brorsson09Lerum Friidrott11.53

Försök heat 51,713 maj 
Saga Drottz09IK Orient10.02q
Tilda Otterström09IFK Göteborg10.66
Ester Frimannsson10Sävedalens AIK11.37
Alice Åkesson09Stenungsunds FI11.55
Freja Thor-Hörmarker09Stenungsunds FI11.58
Leia Ståhle09Stenungsunds FI11.60
Molly Hansson10Stenungsunds FI11.71
Linn Jönegren10Stenungsunds FI11.82

Final1,213 maj 
Liv Ternestedt09Lerum Friidrott09.43
Marika Söderlund Larsson10Stenungsunds FI09.71
Nike Emanuelsson09IFK Göteborg09.83
Saga Drottz09IK Orient09.92
Noomi Bergman09Brattås CK09.94
Ida Ryttberg09Lerum Friidrott09.95
Saga Karlsson10Hönö IS10.26
Molly Sörling09Hälle IF10.30


F9 400m
Final13 maj 
Marika Söderlund Larsson10Stenungsunds FI1.15.87H1
Nike Emanuelsson09IFK Göteborg1.21.20H1
Saga Karlsson10Hönö IS1.25.54H1
Astrid Claesson10Mölndals AIK1.29.63H1
Thalea S09Karlskoga FIF1.30.06H2
Olivia Johansson09Bohus IF1.32.00H2
Ellen Bernhardsson10Hälle IF1.32.63H2
Emma Falk10IFK Göteborg1.33.35H1
Signe Provci10IFK Göteborg1.33.63H1
10 Vendela Hallset Green09Lerum Friidrott1.35.39H2
11 Nora Bergsten09Lerum Friidrott1.36.12H1
12 Ellen Peterson09IFK Göteborg1.38.84H1
13 Ester Frimannsson10Sävedalens AIK1.40.68H2
14 Astrid Ericson09IFK Göteborg1.43.65H2
15 Linnéa Holmén09IFK Göteborg1.43.80H2
Saga Drottz09IK Orientej startH2

Final13 maj 


F9 Höjd
Final13 maj 
Saga Drottz09IK Orient118
Liv Ternestedt09Lerum Friidrott118
Ida Ryttberg09Lerum Friidrott112
Linnea Ving Holmqvist09Brattås CK109
Nova Ehrencrona09Stenungsunds FI109
Marika Söderlund Larsson10Stenungsunds FI106
Ellen Berntsson09Brattås CK106
Nike Emanuelsson09IFK Göteborg103
Linnéa Holmén09IFK Göteborg103
Vera Liøkel09Lerum Friidrott103
Bianca Graneklev09IK Orient103
12 Klara Norling09Stenungsunds FI103
13 Thalea S09Karlskoga FIF100
14 Emma Reuterberg09IK Orient100
15 Julia Arnell10IFK Göteborg100
15 Nora Bergsten09Lerum Friidrott100
17 Vendela Eriksson09Hälle IF95
18 Linn Jönegren10Stenungsunds FI95
19 Alice Åkesson09Stenungsunds FI95
20 Ellen Peterson09IFK Göteborg95
21 Molly Hansson10Stenungsunds FI90
22 Viola Brorsson09Lerum Friidrott90
23 Novali Gustafsson10Brattås CK85
24 Emma Falk10IFK Göteborg85
Gabriella Foltin09IK OrientX


F9 Längd
13 maj 
Nike Emanuelsson09IFK Göteborg3,68-0,3
Marika Söderlund Larsson10Stenungsunds FI3,600,3
Saga Drottz09IK Orient3,450,0
Noomi Bergman09Brattås CK3,360,0
Bianca Graneklev09IK Orient3,270,7
Thalea S09Karlskoga FIF3,131,0
Molly Sörling09Hälle IF3,061,1
Maja Andersson09Stenungsunds FI3,010,0
Saga Karlsson10Hönö IS3,000,8
10 Elvira Berg09IK Orient2,99-0,1
11 Emma Reuterberg09IK Orient2,97-0,2
12 Gabriella Foltin09IK Orient2,940,6
13 Olivia Johansson09Bohus IF2,921,2
14 Alice Åkesson09Stenungsunds FI2,870,6
15 Nova Ehrencrona09Stenungsunds FI2,86-0,5   2,82 0,0
16 Astrid Claesson10Mölndals AIK2,860,2   2,74 0,0
17 Vendela Eriksson09Hälle IF2,84-0,7
18 Vendela Hallset Green09Lerum Friidrott2,821,2
19 Ellen Peterson09IFK Göteborg2,810,8
20 Linnéa Holmén09IFK Göteborg2,770,0
21 Molly Hansson10Stenungsunds FI2,711,9
22 Svea Clarholm09Hälle IF2,691,7
23 Miranda Hult09IK Orient2,650,0
24 Leia Ståhle09Stenungsunds FI2,630,7
25 Freja Thor-Hörmarker09Stenungsunds FI2,600,0   2,52 0,0
26 Lucia Perneman09Hälle IF2,600,0   2,42 -0,8
27 Novali Gustafsson10Brattås CK2,57-0,8
28 Esther Edhav09Lerum Friidrott2,560,0
29 Klara Norling09Stenungsunds FI2,551,1
30 Emma Falk10IFK Göteborg2,461,0
31 Julia Arnell10IFK Göteborg2,450,0
32 Malin Eriksson09Lerum Friidrott2,430,0
33 Astrid Ericson09IFK Göteborg2,41-1,6
34 Ellen Bernhardsson10Hälle IF2,380,0
35 Nellie Niklasson09IK Orient2,360,0
36 Linn Jönegren10Stenungsunds FI2,27-0,2
37 Stella Hagberg10IK Orient2,120,0


F9 Kula
Final13 maj 
Nike Emanuelsson09IFK Göteborg5,95
Thalea S09Karlskoga FIF5,45
Emma Reuterberg09IK Orient5,30
Ida Ryttberg09Lerum Friidrott5,14
Olivia Johansson09Bohus IF4,91
Saga Drottz09IK Orient4,52
Elvira Berg09IK Orient4,39
Saga Karlsson10Hönö IS4,16
Malin Eriksson09Lerum Friidrott4,12
10 Ellen Peterson09IFK Göteborg4,00
11 Freja Thor-Hörmarker09Stenungsunds FI3,82
12 Viola Brorsson09Lerum Friidrott3,79
13 Nora Bergsten09Lerum Friidrott3,74
13 Emma Falk10IFK Göteborg3,74
15 Linnéa Holmén09IFK Göteborg3,70
16 Julia Arnell10IFK Göteborg3,54
17 Leena Mainardis10Stenungsunds FI3,49
18 Astrid Ericson09IFK Göteborg3,35
19 Tilda Otterström09IFK Göteborg3,33
20 Linn Jönegren10Stenungsunds FI3,16


M 4 x 100m
Final13 maj 
IFK Göteborg M 1Erik Pålsson -01
Aaron Ladestam -00
Samuel Lestander -00
Glody Ngoma -00

43.69
IK Orient M - 1Jesper Simonsson -00
Jakob Helsing -00
Erik Dahlqvist -98
Michael Simonsson -70

DQ


M Stafett 1000m
Final13 maj 
IFK Göteborg M 1Erik Pålsson -01
Samuel Lestander -00
Glody Ngoma -00
Aaron Ladestam -00

2.03.90
Håfreströms IF MYassir Musavi -02
Sakhi Husseini -99
Asadullah Sarwari -99
Rohullah Qasemi -02

DQ


P17 4 x 100m
Final13 maj 
Ullevi FK, P17Richie Leony -02
Erik Johansson -01
Oliwer Davidsson -01
Lucas Bolin -01

43.71
IF Kville P17 - 1Mohommad Al Masri -01
Arvid Mägi Theorin-01
Fredrik Grund -02
Erik Isaksson -02

46.92
IF Kville P17 - 2Gustav Tarth -02
Emil Bengtsson -02
Tom Berensson -01
Amrullah Stamikzai -02

47.44
Orient, IK P17Anton Essén
Hampus Hassol
Agustin Hilmersson
Jonatan Hidalgo

50.74


P15 4 x 80m
Final13 maj 
Ullevi FK P15Johannes Lundqvist -04
Victor Henry -03
Jimmy Hellström -03
Oliver Glans -03

37.97
Brattås CK P15Leo Bergman -06
Isak Einarsson-04
Casper Bergstrand -04 SFI
Albin Olausson -04

43.38+ 1 SFI


P13 5 x 60m
Final13 maj 
Stenungsunds FI P13Ludvig Bergström -06
Julian Bell -06
Tim Karlsson -05
Calle Rydén -05
Erik Carlsson -06
55.61
Tyft Arena P13Hannes Holgersson -09
Joel Holgersson -06
Anton Erentzelius -07
Carl Åhs -07
Hjalmar Joäng -08
46.83+ 1 SFI


P11 5 x 60m
Final13 maj 
IFK Göteborg P11Vilgot Smedberg -07
Hugo Sandström -08
Joel Pettersson -07
Viktor Ramberg -07
Karl Dunör -08
54.92
Tyft Arena IF P11Hannes Holgersson -09
Nils Andersson -09
Anton Erentzelius -07
Carl Åhs -07
Hjalmar Joäng -08
49.45+ 1 SFI


P9 5 x 60m
Final13 maj 
Lerum Friidrott P9Alfred Lidmejer -09
Arvid Melander -09
Isac Gabrielsson -09
Erik Åman -09
Melker Samor -09
53.63
IFK Göteborg P9César Skoglund -09
Astrid Ericsson -09
Isak Axelsson -09
Björn Roth -09
Oliver Hedin -09
51.99+ 1 F9


K 4 x 100m
Final13 maj 
Ullevi FK, K - 1Lizzie Hager -99
Louise Davling -00
Ida Ilseo -00
Hanna Zachrisson -99

49.39
Håfreströms IF, KShirin Husseini -03
Masoume Karimi -00
Kim Rodén -03
Minna Geerts -03

56.25


K Stafett 1000m
Final13 maj 
IFK Göteborg K - 2Kajsa Karila -02
Ebba Magnusson -01
Elin Pettersson -02
Klara Kindblom -02

2.29.40
IFK Göteborg F13 - 3Isabella Petrusic -05
Moa Bertilsson -05
Ingrid Öh -05
Ivana Pekic -05

2.34.00


F17 4 x 100m
Final13 maj 
IFK Göteborg K 2Kajsa Karila -02
Ebba Magnusson -01
Klara Kindblom -02
Elin Pettersson -02

50.36
IF Kville F17 - 2Hilda Johnsson -02
Sissela Brenne -02
Ida Björndahl -01
Ida Pappida -04

51.83
Sävedalens AIK F17Emilie Mathiesen -02
Moa Carlberg -02
Alma Helander -02
Sofia Ensberg -02

54.97
IF Kville F17 - 1Alma Svanberg -02
Emilia Lönnqvist -02
Alfrida Kilvik -01
Ellen Blackenfelt -02

55.69
Ullevi FK, F17Astrid Berg -02
Elin Hallbjörner -02
Lovisa Johansson Sjödin -97
vakant

brötutom tävl.


F15 4 x 80m
Final13 maj 
IF Kville F15Lilian Kilvik -03
Nicole Dinu -03
Calista Ezeh -03
Sofia Björkman -03

41,55
Ullevi FK, F15Corinne Danielsson -05
Agnes Hallbjörner -04
Tilda Mjörnell -04
Aicha Kone-04

43.71


F13 5 x 60m
Final13 maj 
IFK Göteborg F13Moa Bertilsson -05
Ingrid Öh -05
Tindra Ladestam -05
Isabella Petrusic -05
Ivana Pekic -05
42.04
Brattås CK F13Elin Andersson -07
Agnes Vinghamre -06
Sabina Kern -06
Malva Arvidsson -06
Huda Alyasary -06
45.52
IK Orient F13Klara Håkansson
Nora Höök
Hanna Nielsen
Elin Giebat
Lovisa Hallin
45.61
Hälle IF F13 2Agnes Knauer -07
Moa Enander -07
Nadira Mumunovic -07
Tilde Dahlberg -06
Molly Sörling -09
45.76m.P13
Hälle IF F13 1Sofie Bernhardsson -05
Maja Cronholm -06
Mella Eriksson -06
Molly Hultgreen -05
Klara Hansson -05
47.42m.P13
Stenungsunds FI F13 2Siri Pellmé
Hilda Törngård
Klara Pernander
Doris Erixon
Elin Halldin
43.68HJ UT
IF Kville F13Emelia Bengtsson
Ebba Fjordstrand
Ester Mägi Theorin
Julia Asker
Alice Tartoo
DQm.P13
Stenungsunds FI F13Anouk Ockerkerk -06
Ella Pellmé -06
Tilda Gink -06
Lova Gunnarsson -06
Agnes Ryden -06
DQ

Final13 maj 


F11 5 x 60m
Final13 maj 
Ullevi FK, F11Hanna Amundin -07
Bella Wennbom -07
Mary Harwood -07
Johanna Gustén -07
Felicia Mattson -07
45.26
IFK Göteborg F11Caroline Wahainen
Ebba Holmer
Lisa Ehrfeldt
Lina Sandström
Vera Nordwall
45.46
Stenungsunds FI F11 - 1Moa Hakefjärden
Valentina Bromé
Minou Johansson
Majken Söderlund Larsson
Ellen Perman
46.97med p11
Brattås CK F11Ellen Berntsson - 09
Noomi Bergman - 09
Elin Andersson - 07
Thelma Gustavsson - 07
Lovis Ilmestrand - 07
48.88
IF Kville F11Amanda Ryding -08
Sofia Svensson -08
Stella Bengtsson -08
Nellie Malmgren -08
Alice Elliot -08
49.93med p11
Lerum Friidrott F11Amanda Melander -08
Leonie Alguren -08
Ebba Lundgren -08
Klara Pettersson -08
Elsa Skager -08
50.28
Stenungsunds FI F11 - 2Sanna Beronius
Inez Brocker
Ines Olausson
Filippa Wrennfors
Clara Andersson
50.59

Final13 maj 


F9 5 x 60m
Final13 maj 
Hälle IF, F9Vendela Eriksson -09
Svea Clarholm -09
Lucia Perneman -09
Molly Sörling -09
Ellen Bernhardsson -09
55.20
IFK Göteborg F9Julia Arnell -10
Emma Falk -10
Ellen Pettersson -09
Linnea Holmén -09
Nike Emanuelson -09
55.68
IK Orient F9Bianca Graneklev -09
Gabriella Foltin -09
Stella Hagberg -09
Elvira Berg -09
Miranda Hult -09
56.52
Lerum Friidrott F9Malin Eriksson -09
Ida Rytterberg -09
Vera Liökel -09
Vendela Hallset Green -09
Esther Edhav -09
1.05.93



© Track & Field, Christer Falk