Resultatlista
Lerumsloppet 2014-04-26
Uppdaterad: 14-04-30
 


1. Män 10km
Anders Grahl87Enhörna IF32:55
Björn Hammar92Sävedalens AIK33:30
Andreas Åkesson90Örgryte IS34:35
Erik Karlsson81Sävedalens AIK35:05
Mattias Jonson80Solvikingarna35:26
Carl-Olov Lannemyr80Team Salming36:10
Joakim Engström82Kongahälla AIK36:54
Mattias Kärrbrink73BK Häckenfanatikerna37:11
Patrik Johansson79team patrik37:30
10 Ola Skepp73Sävedalens AIK37:45
11 Patrik Nilsson74Team 2XU38:03
12 Mats Torstensson73Lerum Friidrott38:26
13 Klas Östbye74Solvikingarna38:37
14 Mikael Zachrisson65Lerum Friidrott38:58
15 Markus Lindahl79OK Skogshöjdarna39:13
16 Jesper Hartelius83Kabelgatan 35A39:14
17 Daniel Sols80Solvikingarna39:24
18 Christer Brasta71AB Volvo39:25
19 Marcus Damm71Göteborg39:29
20 Fredrik Lerjestedt72Lonesome Runners39:31
21 David Pettersson91Lerum Friidrott39:35
22 Henrik Salsing77FLODA39:42
23 Jakob Sjöstedt77kvarteret kolumbus39:45
24 Sören Sturesson70Lerums SOK39:51
25 Mattias Lûppert71Triathlon Väst40:02
26 Jonas Pernstrand 78Team Zipp GBG40:05
27 Eskil Mattsson81IK Stern40:19
28 Henrik Cullin82Göteborg40:24
29 Daniel Kanje78Lerum tennisklubb40:25
30 Olof Gustafsson67Betongsvinen40:37
31 Alexander Zachrisson84Hunnebostrand40:44
32 Mattias Heimdahl76Håfreströms IF40:47
33 Hans Andersson65Vårgårda IK40:52
34 Erik von Sivers63Tynnereds Basket40:59
35 Manne Wahlberg79Lerum41:05
36 Fredrik Fast86Lerums Kommun41:12
37 Dan-Olof Johansson68Ok Alehof41:13
38 Peder Gyllenhammar74Öxeryd Runners41:20
39 Emil Lundgren83Göteborg41:20
40 Alexander Sideby78Huttla Kvarn IF41:22
41 Lennart Karlsson81Alingsås41:31
42 Johan Lagergren76Göteborg41:34
43 Martin Ahlén91Göteborg41:37
44 Harri Mäkinen59IF Kville41:39
45 Henrik Hermansson73Hisings Kärra41:51
46 Torbjörn Johnsson75FLODA C41:52
47 Mathias Björndal74Lerum42:01
48 Mattias Gustafsson73Göteborg42:12
49 David Ekblad90Tallrothskamraterna42:14
50 Magnus Lidstedt71Lerumslöparna42:15
51 John Erlandsson75Lsok42:23
52 Niklas Rahm67Sävedalens AIK42:45
53 Marcus Källman79Vedendo Rosso42:54
54 Fredrik Holmqvist72Ale 90 IK42:55
55 Bo Melén57Sävedalens AIK42:56
56 Robert Maretic73Västra Frölunda 42:57
57 Peter Edwardsson61lerum42:59
58 Attila Füleki71Lerum43:00
59 Stefan Bodin78Göteborg43:08
60 Fredrik Forsberg72Ekhamra IF43:12
61 Andreas Carlsson81Amzungo43:15
62 Pontus Albertsson90Göteborg43:21
63 Daniel Paterson81Floda43:22
64 Elias Moberg82LSOK43:31
65 Pontus Larsson90FBC Lerum43:32
66 Per Hedström73Lerum43:37
67 Patrik Ottoson80Lerum43:37
68 Niclas Helgesson73Swedish Skiers43:41
69 Robert Frisk67Lerums Kommun43:57
70 Peter Håknert72Alingsås43:57
71 Marcus Rollfelt73Lerum43:59
72 Ragnar Uppström64FK Herkules44:00
73 Henrik Klövmark75MA Lerum44:06
74 Erik Elgered91Lerums Kommun44:08
75 Rickard Rosén74GIF Manhem44:08
76 Klas Adolfsson72IK Ymer44:22
77 Daniel Edlander77Lerum44:24
78 Niklas Camitz72IF Skattmasarna44:31
79 Peter Karlsson55IK Jogg44:34
80 Tony Norling75IK Stern44:35
81 Niklas Rung72Lerum Friidrott44:40
82 Niclas Wiklander70Lerum44:42
83 Håkan Nilsson71FBC lerum P-0344:44
84 Ola Forsman71Handelsbanken44:48
85 Christopher Day84Lerum44:52
86 Martin Gottfridsson74Lerum44:57
87 Ulf Hellekant71Lerums Kommun44:59
88 Håkan Pettersson63Lerums Kommun45:04
89 Daniel Anderss91Lerum45:13
90 Magnus Kihlberg72IF Skattmasarna45:17
91 Tomas Strömvall60Volvo IT45:19
92 Daniel Olsson82vattenpalatset45:26
93 Joakim Rinman88Göteborg45:29
94 Ivan Smith86alingsås45:32
95 Anders Nyberg65Dalblads 45:35
96 Fredrik Gustafsson72Uby-Tolered45:39
97 Fredrik Hallner69Lerum Friidrott45:41
98 Peter Johnsen72Köbenhavn S45:48
99 Joakim Berg77Floda45:51
100 Oscar Sveide91Glada Matematiker45:52
101 Henrik Svantesson69Lerums BK45:57
102 Henrik Öhrvall71Skogshjortarna45:59
103 Viktor Svenningsson95Lerums is45:59
104 Thomas Rehn67CK U6 Tri46:09
105 Rasmus Andersson89Hellmans drengar46:13
106 Lasse Rolén62Floda46:17
107 Michael Locksén64Lerum46:23
108 Jimmy Engström77Lerums Kommun46:29
109 Conny Hägglund62Sjöviks SK46:37
109 Daniel Bäckman 78Lerum46:37
111 Kari Räisänen69partille46:37
112 Nicklas Sehlin79Lerum46:39
113 Johan Samuelsson58Torpadal46:43
114 Ronnie Ek79Floby46:44
115 Jonas Larsson65Lerums kommun46:44
116 Fredrik Antonsson73Floda46:44
117 Anders Reuterberg71Lerum46:55
118 Steve Williams60Västra Frölunda 46:56
119 Fredrik Hjelm74Lerum46:59
120 Erik Jonasson95Lerum47:00
121 Tobias Martis77Stenkullen GoIK47:00
122 Anders Johansson73Länsförsäkringar47:05
123 Sebastian Kaldrup92Lerum friidrott47:07
124 Jan-Erik Johannessen69Getskär47:08
125 Paul Freeman75Lerum47:10
126 Anders Carlsson77Skanska IF47:13
127 Jan-Olof Wallgren67Gråbo47:17
128 Martin Skintemo77Lerum47:20
129 Odd Löfvendahl78Västra Frölunda47:23
130 Mikael Boke64Lerum 47:24
131 Martin Leman71Öisare i Lerum 47:27
132 Fredrik Swerin70LFI47:29
133 Hans Fagerlin70BK Angus47:30
134 Robert Karlsson70IK Jogg47:31
135 Per Licht73Team Salming47:31
136 Erik Svangård68Lerum47:32
137 Stefan Hajdinjak66Sjövik47:34
138 Henrik Johansson74-47:36
139 Jacob Ryder86Stenkullen GoIK47:40
140 Pär Persson67Stena IT47:49
141 Tomas Littemyr71FBC Lerum47:52
142 Jens Schleret71FBC Lerum47:53
143 Jonny Dahlberg64Lerum47:58
144 Johan Löfvenholm69Lerum47:59
145 Joel Cederholm80Running Cederholm48:00
146 Oscar Bodell89Floda48:03
147 Lars Liøkel75Lerum48:09
148 Jacob Bengtsson95Lerum48:11
149 Kalle Wickström84Team Salming48:16
150 Mikael Rasmusson67Bläckfisken48:21
151 Joakim Hedström89Chabo48:21
152 Arvid Berzelius78Västra Bodarna48:29
153 Simon Cederholm83Running Cederholm48:32
154 Håkan Holgén65Lerum48:33
155 Marcus Käppi60Solvikingarna48:33
156 Ulf Sahlin61Rosengrens Advokatbyrå48:37
157 Harri Laitinen65Floda48:39
158 Martin Gudmundsson76lerum48:40
159 Leif Skyttgård57Vinci Energies48:41
160 Ahmad Gholami62FBC LERUM48:49
161 David Hamilton84Göteborg48:56
162 Henrik Göten77Grästorp49:02
163 Per Zachrisson 73ÖIS49:04
164 Ulrik Hjalber72Floda49:05
165 Anders Svensson59Kungälv49:11
166 Pierre Lavaine67ALINGSÅS49:11
167 Tobias Hessel77Öjersjö49:13
168 Peter Holmblad76Gatekullen IF49:14
169 conny börjesson46Hindås49:16
170 Hasse Hultgren62Lerums Kommun49:39
171 Jan Sveide59Donator AB49:42
172 Jonas Byström77Pixel Doctrine AB49:47
173 Henrik Hörstadius66SP49:50
174 Jonas Sjöberg73Gråbo49:53
175 Martin Jonsson75Lerum49:56
176 Thomas Lenberg71Lonesome Runners50:05
177 Olof Björkman55StockholmsPostens IK50:17
178 Tommy Tenghede65Tenghede runners50:19
179 Robert Agerskog71Lerum50:26
180 kotte Ohlsson61Medikus50:28
181 Kristian Adolfsson74Borås SK50:30
182 Daniel Engström74FBC Lerum50:33
183 Henrik Stenberg68Lerum50:34
184 Kalle Blomqvist65Ericsson IF50:37
185 Gustav Carlsson98Lerum Landhockeyklubb50:49
186 Tomas Niklasson75lerum50:57
187 Anders Julin74Lerum Friidrott50:57
188 Bruno Susak65Göteborg51:06
189 Magnus Uppström59FK Herkules51:11
190 Lars Kanderhag81Fröken Nöidhs Apostlar51:15
191 Bosse Wennergren67Lerum51:17
192 Dan Helgesson63FBC Lerum51:17
193 Daniel Eriksson77Lerums Kommun51:19
194 Tony Elias 54Lerums kommun51:23
195 Jan Olof Grönlund57Stick och brinn51:27
195 Fredrik Westman75Lonesome Runners51:27
197 Conny Westerlund70Lerum51:33
197 Lars-Inge Berntsson74Club Absolut Innebandy51:33
199 John Bergendahl97FBC lerum51:39
200 Benny Kihl55Hovås51:50
201 Linus Ahlgren93Lerum51:54
202 Eric Sjöman75Lerum52:04
203 Ulf Andersson58LERUM52:05
204 Anders Sköldberg63Fat Slim Boys52:06
205 Joakim Forsmalm73Club National of Football52:13
206 Stefan Jonsson71Mölndal52:21
207 Fredrik Hjelm69Lerum52:23
208 Stig Arvidsson54IK Ymer52:25
209 Johan Angenete71CPAC Systems AB52:25
210 Fredrik Widengren71Göteborg52:25
211 Lennart Hansson53Pantern Running Club52:26
212 Per Lundin57Kullavik52:27
213 Patrik Sahlsten72Lerums Konståkningsklubb52:28
214 Jakob Aldén85Lerums Kommun52:30
215 Pontus Dahlström57MagGregor IF52:35
216 Erik Törnkvist90Equmenia Lerum52:35
217 Simon Fredman95Samlaget52:36
218 Adrian Axelsson76Gråbo52:39
219 Ulf Jonasson63Göteborg52:42
220 Patrik Malmberg81-52:43
221 Lars Bolin73Crossfit Lerum52:51
222 Christian Carlsson91Hellmans Drengar52:53
223 Jonathan Sagré93Alingsås Triathlonklubb53:04
224 Henrik Thyrén71Lerums Kommun53:13
225 Benny Sunebo77Lerum53:21
226 Mendo Veljanovski51Gråbo53:24
227 Mikael Rosén71LSG53:28
228 Jonas Gamborn60GKSS53:36
229 Niklas Herrström72Luger53:38
230 Mattias Jacobsson67Göteborgs universitet53:39
230 Marcus Tillberg77Göteborg53:39
232 Henrik Svensson72Floda53:43
233 Johan Lagerlöf76Göteborg53:46
234 Alexander Ljungkvist74Tollered53:55
235 Erik Schüler75Göteborg53:55
236 Jan Byström61Lekstorps IF54:12
237 Martin Jendman71Gråbo54:14
238 Niclas Karlsson72Lerum54:31
239 Jessica Laos71Lerum54:32
240 Glenn Teodorsson60Renova54:34
241 Stefan Höög61Karlsbo löparklubb54:56
242 Micael Haraldsson77FBC Lerum55:00
243 Henrik Olofsson75Göteborg55:04
244 Niklas Johansson75ICA Kvantum Lerum55:06
245 Tobias Malmström77Team Zipp55:14
246 Jonathan Andersson96Hisings Backa55:34
247 Patrik Petersson74FBC Lerum55:36
248 Jonas Hansson76Lerum55:39
249 Anders Blomgren76Svevia55:40
250 Johannes Isaksson79Ok Gynge55:44
251 Fredrik Boman65Floda55:55
252 Anders Hawerman66Lerum56:04
253 Torbjörn Johansson65OK Älgen56:11
254 Steve Karlsson63Lerums Kommun56:29
255 Johan Broberg74LERUM56:29
256 Patrik Lindgren83Team Anterior Club56:31
257 Christian Lagerstedt73Acando Consulting AB56:41
258 Lennart Rosendahl58Löpargruppen Lerum56:50
259 Ingemar Brylander77BK Häcken56:52
260 Kari Vikman66Stenkullen Harley Riders56:53
261 Mikael Rånevik66Stenkullen56:57
262 Christian Sköld 75Nordåsen57:02
263 Per Carlsson69AXA sportsclub57:03
264 Magnus Holm82Lerums Kommun57:04
265 Mika Blomqvist71Göteborg Energi57:08
266 Reino Bergman52Lerums Kommun57:09
267 Thomas Carlberg 69Safeteam57:22
268 Conny Ohlsson44IFK Göteborg57:32
269 Mats Lomander64FBC Lerum57:33
270 Nicklas Åberg78Ergona AB57:37
271 Michael Voznessenski72Volvo IT57:39
272 Sasha Voznessenski06Volvo IT57:45
273 Patrik Nährström75Floda57:53
274 Rasmus Larsson88Floda58:13
275 Johan Svenningsson65FBC Lerum58:31
276 Per Jendman69EcoPar AB58:36
277 Magnus Sandebert66Stenkullen58:55
278 Joakim Rydh80Lerum59:05
279 janne themelis66Telia IF59:06
280 Jeppe Magnusson52Lerum59:06
281 Per Antonsson68Stenkullen59:11
282 Johan Ulander67Lerum59:23
283 Jonathan Ivarsson79Gråbo1:00:25
284 John Holmberg83Lerum1:00:42
285 Andreas Sjöberg79Göteborg1:00:51
286 Jan Larsson38Lerum Friidrott1:00:52
287 Johan Ahlstedt75Lerum1:00:56
288 Tony Levin70Gråbo1:03:02
289 Martin Ekström 54Lerums Kommun1:03:13
290 Jörgen Lösnitz68Torslanda1:03:19
291 Magnus Andersson73Alvhem1:03:19
292 Rolf Bergstrand41Ödsmål1:04:01
293 Kent Eliasson54SWECO1:04:48
294 Leif Svensson51Tollered1:04:49
295 Almir Kulender75Göteborg1:04:58
296 Richard Holzhausen65SJIK SweMaint1:08:01
297 Karl Gustav Svensson35Älvsåker1:09:03
Antal: 297

2. Kvinnor 10km
Sara Holmgren90Sävedalens AIK39:01
Karin Schön62IF Kville40:56
Carolina Johansson81APIF43:32
Alexandra Axell89Lerum Friidrott44:39
Josefin Nyqvist90Tingbergs Ais44:42
Elin Hamrefors87SOK Knallen44:55
Christina lindahl76kem wa dojo45:40
Johanna Engström79Gryning Vård46:06
Elke Ericson73Lerums basket46:10
10 Malin Larsson75Lerums Kommun46:23
11 Andrea Jareteg87Lerum46:25
12 Karin Westlund80Lerum46:37
13 Anna Hellentin76Friskis & Svettis, Lerum47:19
14 Elin Arvidson78OK Lindéna47:20
15 Ingrid Stjernholm62Lerum47:37
16 Märit Bergendahl69FBC lerum47:41
17 Jenny Finch83Lerum47:52
18 Ulrika Ljungman80Lerums Kommun47:54
19 Pernilla Brasta68Actionpoint Consulting AB48:35
20 Martina Elf82Solvikingarna48:44
21 Annika Olsson68CK U6 Tri48:47
22 Jhonna Svensson75Lonesome Runners49:15
23 Eva T Nilsen62Göteborg49:40
24 Elma Kapidzic78Göteborg49:48
25 Nicola Berntsson78Gråbo49:55
26 Linda Sundberg 72Floda50:06
27 Linda Björk76Floda50:21
28 Anna Jönsson90Lerums Kommun50:22
29 Eva Karlsson66Sävedalen50:40
30 Helena Jonasson70Uni Carriers IF50:46
31 Susan Sivertsson76FBC Lerum51:18
32 Jenny C Conradson74Lerums Kommun51:27
33 Liselott Johansen76Friskis & Svettis, Lerum51:52
34 Johanna Björklund86Alingsås51:55
35 malin verho71lerums kommun51:56
36 Maria Nilsson69Lerums Konståkningsklubb52:08
37 Malin Boke 68Lerum 52:10
38 Anneli Skoglund74Lerum Friidrott52:35
39 Pia Gabrielsson70SÄS52:46
40 Carin Börjesson50Hindås52:50
41 Carina Eriksson68Olofstorp52:58
42 Charlotte Nöidh86Fröken Nöidh Själv53:00
43 Johanna Landestorp79Lerum53:04
44 Anna Gabrielsson74Lerum53:07
45 Hanna Simonsson88Stenkullen53:35
46 Helena Uddh70Lerum53:40
47 Monika Sundin56Olofstorp53:44
48 Annica Tibefjäll75Gråbo53:45
49 Nia Kihlström73Lerum Friidrott53:47
50 Ulrika Wiberg73Lerums IS53:50
51 Karen Alvstad68Lerum54:01
52 Sofie Vennersten Zachrisson73ÖIS54:02
53 Guna Priedite70Lerum54:21
54 Karin Jansson69West Coast Pinball54:30
55 Lisa Alfredsson83Amzungo54:36
56 Alexandra Rolén89Göteborg54:41
57 Cilla Axell72Lerum55:04
58 Lisa Bäckman 76Lerum55:10
59 Malin Linansky92Lerum friidrott55:12
60 Caroline Järrebring79Lonesome Runners55:13
61 Cecilia Haglund91Floda55:14
62 Therése Looström70Lerum55:27
63 Marie Werner65Göteborg55:27
64 Frida Toveby82Lerum55:34
65 Helena Lans65Lerum55:57
66 Josefina Galle79Lerums Kommun55:59
67 Annika Weibull67Lerums IS56:10
68 Ann-ki Ramde77Lerum56:35
69 Linda Stridh77Lerums Kommun56:50
70 Josefine Tenghede88Tenghede runners57:04
71 Evelina Sameholm81Olofstorp57:12
72 Gunilla Åkerström69Kungälv57:14
73 Anna Sköld 79Nordåsen57:18
74 Anna Löfberg79Västra Frölunda57:21
75 Annette Gemberg61Lerums Kommun57:38
76 Charlotte möller77lerum57:58
77 Annika Grönlund62Lerums kommun58:03
78 Veronica Östlund82STENKULLEN58:29
79 Hanna Carlsson89Göteborg58:33
79 Lisa Vangfors90Göteborg58:33
81 Jennie Jaconelli70Getskär58:38
82 Amanda Almius92Lerums Kommun58:47
83 Rosita Londre55Lerums Kommun58:56
84 Maria Engman73Hindås58:59
85 Birgitta Norman59Lerums Kommun59:04
85 Anette Armskogh69Floda59:04
87 Kerstin Vikman59Solvikingarna59:11
88 Emina Hadzibajramovic77Göteborg59:19
89 Kristina Hawerman68Lerum59:26
90 Alexa von Wrangel67Lerum59:27
91 Anna Kämäräinen74Sjövik59:41
92 Manuela Engelsen67Lerum59:59
93 Hannele Almén73Floda1:00:08
94 Johanna Pettersson75Lerum1:00:24
95 Monica Johansson79Göteborg1:00:42
96 Marie Ölmesten60Olofstorp1:00:55
97 Caroline Sjöberg74Mölndal1:00:56
98 Anna Hedström66Lerum1:00:56
99 Maria Sundqvist77STENKULLEN1:00:58
100 Maria Wallman67Lerum1:01:11
101 Anna Jonsson73Lerum1:01:23
102 Susanne Looström79Partille1:01:36
103 Liselott Skoglund79Team Anterior Club1:02:01
104 Malin Kockum66Härryda1:02:04
105 Ebba Rundqvist78Göteborgs Roddklubb1:02:40
106 Anja Sandberg77Lerum 1:02:44
107 Erica Österlund85Geowind1:02:58
108 Marlene van Vuuren82Geowind1:02:58
109 Linda Ferngren78FLODA1:03:04
110 Malin Gabrielson81Floda1:03:06
111 Martina Reha89Falköping1:03:49
112 Monika Olsson73Lerums Kommun1:03:52
113 Lotta Löfås59Lerums Kommun1:04:35
114 Lena Hagström68Lerums Kommun1:04:36
115 Caroline Rolén91Floda1:04:41
116 Anna Hajdinjak71Sjövik1:04:44
117 Ellinor Bergenkull71Olofstorp1:05:10
118 Maria Rosendahl59FBCLerum 1:05:58
119 Linnea Ahlgren96Lerum1:06:26
120 Jenny Möllebro75Lerums Kommun1:06:27
121 Rebecca Rellmark66ÖVML1:07:29
122 Ulrika Svensson67Göteborg1:08:06
123 Annakarin Nilsson67Göteborg1:08:06
124 Maja Norström94MA-Lerum1:10:32
125 Teberih Sandberg68lerumskonståkning1:11:02
126 Susanne Fagerström58Lerum1:11:19
127 Josefine Albinsson79Lerum1:12:06
128 Gun-Britt Larsson42Lerum friidrott1:12:33
129 Malin Stockelid70Lerum1:19:34
Antal: 129

3. Män 5,1km
André Mellqvist00Sävedalens AIK17:30
Mohamed Mohamoud97Ullevi FK17:43
Farah Mire95Ullevi FK18:05
Hampus Eriksson97Sävedalens AIK18:35
Per Ottosson95Varbergs Bois18:56
Khalid Nooh97Ullevi FK19:00
Gary Larsson72Alingsås Triathlonklubb19:31
Johan Allgöwer98Sävedalens AIK19:37
Ulf Christiansson66Lerumslöparna19:37
10 Felix Roback98Lerums IS20:11
11 Björn Åsén70Alingsås20:14
12 Björn Elfström72Lerum Friidrott20:51
13 Marcus Collby81DEKRA Industrial AB20:58
14 Peter Martin67FILK21:50
15 Alexander Karlsson90borås21:58
16 Kristoffer Petersson87Lerum Energi AB22:03
17 Hugo Lycke01Floda22:06
18 Markus Karlsson97LERUM22:08
19 Alexander Schälin96Öijared GK Elitjuniorer22:19
20 Martin Bäckdahl97FBC Lerum22:34
21 Morgan Larsson82Stenkullen22:36
22 Anders Clase70Öijared gk22:58
23 Joar Büller97Öijared Gk Elitjunior23:12
24 Alexander Nicoletti00Lerum23:22
25 Vilhelm Melkstam98Lerums SOK23:32
26 Magnus Sjögren72Contica23:36
27 Oscar Sahlqvist01floda23:36
28 Ola Bergström64Bävsjöns IK23:53
29 Tobe Bergendahl69Öijared elitjunior24:01
30 Jesper Frykestig74Lerum24:20
31 Stefan Ericsson71Mölndal24:36
32 André Lundqvist70Mölndal24:37
33 Robert Hopkins76Ma-Lerum24:41
34 Simon Engdahl95Västra Frölunda24:59
35 Christoffer Krig89lerum25:38
36 Johan Sahlqvist03Floda25:45
37 Roger Sahlqvist63floda25:45
38 Filip Karlsson95LERUM26:11
39 Mats Karlsson66LERUM26:29
40 Michael AhlgrenLerum26:31
41 Henrik Tinnberg75Lerum26:48
42 Johan Issazadhe00Lerum27:08
43 Anders Dahlberg71Länsförsäkringar27:15
44 Fredrik Pihl70Lerum27:24
45 Klas Andersson53Lerum28:05
46 Toni Priore62Olstorp28:31
47 Jan Rydin60Gråbo28:31
48 Fredrik Widahl73Lerum28:34
49 Martin Barkestedt81Kapten Barkebåts IF28:39
50 Joakim Fransson69FBC Lerum - P05 Lions28:55
51 Ludvig Sandberg68Fbc Lerum P0329:09
52 Ola Nordqvist70FBC Lerum29:35
53 Håkan Lindblad61Länsförsäkringar29:52
54 Christian Strid78Lerum29:55
55 Christopher Westdahl82Lerums Kommun30:52
56 Lars Lagerstedt39FK Herkules31:10
57 Erik Larsson96Lerums SOK31:21
58 Henrik Ripa68Moderaterna i Lerum31:23
59 Magnus Svedberg72Lerum31:36
60 Mathias Adler 74Kerum31:48
61 Fredrik Stanne77Floda34:47
62 Ulrik Sandberg54lerumskonståkning38:17
63 Reino Olsson65Lerum Friidrott41:49
64 Claes-Åke Magnusson45Moderaterna i Lerum 42:43
65 Peter Johnsson74Lerum1:01:36
66 Crizalyn Manalili80Stenkullen1:16:23
Antal: 66

4. Kvinnor 5,1km
Saga Backteman98Lerum Friidrott21:17
Julia Johansson99Lerums IS21:47
Anna Bengtsson98Sävedalens AIK22:12
Jessica Öhrström69Lerum22:27
Anna Welldén80IK Jogg23:44
marie stenqvist70lerum23:48
Malin Hellberg83Lerum Friidrott / Handelsbanke24:02
Maria Warberg82Borås24:12
Åsa Johansson72Lundsbrunn24:13
10 Ann-Britt Bökmark70Lerum friidrott25:42
11 Maria Thåliden76Lerums kommun25:50
12 Emmelie Alm94Moderaterna i Lerum 26:01
13 Siv Bengtsson63Astra Zeneca IF26:07
14 Lisa Öberg79Göteborg26:10
15 Lizzie Hager99Lerum friidrott26:10
16 Linnea Åberg99Lerum Friidrott26:10
17 Karin Flyckt72Lerum26:14
18 Elin Johansson97Lerum Friidrott26:18
19 Bodil Ahnoff55IK Jogg27:33
20 Christine Frödell78Lerums Kommun27:54
21 Ida Sundberg97Öijared Juniorelit27:56
22 Anna Grönbech Jensen81Lerums Kommun28:02
23 Helena Florin75Västra Frölunda28:06
24 Emelie Clase98Öijared gk28:27
25 Alexandra Hjort97CK U6 Tri28:40
26 Lotta Svärd70Partille28:45
27 Rebecca Edlund90Amiralitetsgatan 11D30:29
28 Jenny Gagner-Geeber70Lerums kommun30:44
29 Linda Anving85Lerum30:51
30 Lina Olsson78Tollered31:07
31 Veronica Rehn88Gråbo31:29
32 Ida Vikman90Stenkullen31:50
33 Sandra Svensson75Floda31:53
34 terese Jörbratt81GÖTEBORG31:58
35 Maria Jörbratt76Lerum32:00
36 Anna Hjalber70Floda32:06
37 Gia Haraldsson77FBC Lerum32:07
38 Janette Rydin71Gråbo32:55
39 Josefine Persson85Lonesome Runners33:35
40 Anna Jönsson77Lerum33:48
41 Åsa Lundblad61Osstell34:29
42 Marianne Rolén61Floda34:29
43 Jenni Füleki71Lerum35:06
44 Emelie Appelgren87Västra Frölunda35:24
45 Charlotte Andersson83alingsås35:46
46 Sus Klaesson60Floda36:17
47 Magdalena Askman83Gråbo36:52
48 Jennie Larsson84Västra Frölunda40:16
49 Lena Hansson54Floda41:26
50 Heidi Sandberg69FILK45:20
Antal: 50

5. Stavgång 5,1km
Teresia Hammar Toscas 70Lerums kommun 42:06
Alexander Thåliden72Manchester United 42:17
Marianne McHardy66Moderaterna i Lerum 43:09
Marita Snällman 55Moderaterna i Lerum 43:09
Bertil Tell56Lerums Kommun44:02
Lars-Erik Snällman50Moderaterna i Lerum 46:09
Siw Bengtsson64Lerum47:41
Johanna Bengtsson93Lerum47:43
Lisa PerssonRapp01Lerum47:43
10 Peter Johnsson74Moderaterna i Lerum 51:36
11 Annelie Eng67Moderaterna i Lerum 51:36
12 Angelica Därnlöf65Moderaterna i Lerum 51:37
13 Inga-Maj Rosenquist31Olofstorp51:55
14 Lillie Nehrfors27Lerum51:59
15 Wenche Tell66Gråbo55:34
16 Anna-Lena Lunden66Gråbo55:34
17 Eva Larsson74Lerum56:16
18 Marie Viklund68Lerum56:54
19 Patrik Nilsson83Grunden Bois1:04:35
20 Lennart Jonasson40Tollered1:08:21
Antal: 20

6. Pojkar 14år 3,3km
Eric Källman00IK Ymer Friidrott11:32
Alexander Bucht01Sävedalens AIK11:38
Filip Grauers01Öjersjö12:10
William Rydin00Ullevi FK12:17
oscar Qvist01Ik Ymer12:17
Henrik Hanning00Floda12:35
Fredrik Martinsson01Alingsås Sportclub12:40
Jakob Engström01FBC Lerum P0112:45
Felix Nordlund01Partille IF12:45
10 Liam Johansson01Alingsås Triathlonklubb13:24
11 Mio Hopkins01Floda Boif13:36
12 Rasmus Hermansson Wahlén01Stenkullens Goik13:39
13 Marcus Gillåker00Mölndal14:41
14 Henrik Andreasson0015:08
15 Felix Brendelökken00FBC Lerum P0015:10
16 Rasmus Klövmark01Tollered15:28
17 William Wedell01IK Baltichov 15:38
18 Malcolm Snäll01Tollered15:43
19 Matteus Bergström01Lerums Ungdomsskytteklubb17:01
20 Jakob Pettersson01Lerum17:06
Antal: 20

7. Flickor 14år 3,3km
Sofie Eriksson00Sävedalens AIK13:13
Elvira Carlén01Lerum Friidrott 13:25
Ella Darrell01Lerum Friidrott13:50
Linnea Pihl01Lerum Friidrott13:56
Julie Lidstedt02Lerums IS13:56
Sara Dahlén00Lerum Friidrott14:25
Ronja Bökmark01Lerum Friidrott14:44
Elin Lûppert01Hindås Skidklubb15:21
Isabella Björnum00FBC Lerum15:22
10 Nora Bankel00Lerum friidrott15:23
11 Matilda Hagstrand01lerum friidrott15:25
12 Cornelia Lindberg01Lerum Friidrott15:30
13 Frida Roback00FBC Lerum15:33
14 Johanna Hassel01Lerums IS15:40
15 Frida Zätterman01FBC Lerum15:46
16 Julia Hallengren01lekstorp If15:47
17 Elin Lagerroth01LERUM15:51
18 Elin Bigseth00FBC Lerum16:00
19 Eleonora Björnum01FBC Lerum16:07
20 Nora Böke01Alingsås Triathlonklubb16:09
21 Anna Bergendahl00FBC lerum16:10
22 Emmy Nilsson01Lerums Konståkning16:15
23 Lovisa Länje00FBC Lerum16:57
24 Alma Åberg01Lerum Friidrott16:59
25 Elsa Boke01Lerum Friidrott17:08
26 Josefine Wollberg 00Fbc Lerum17:13
27 Nora Sulz01Floda Boif F-0117:13
28 Clara Helgesson00FBC Lerum F-0017:15
29 Tova Wilhelmsson01FBC Lerum F0117:19
30 Cajsa Reuterberg01FBC Lerum17:46
30 Fanny Klasson0117:46
32 Tilde Sulz01Floda Boif F-0118:07
33 Johanna Lundgren01Lerum Friidrott18:28
34 Elin Zachrisson00Lerum Friidrott18:29
35 Filippa Öhman00FBC Lerum18:50
36 Martina Lord01Floda20:44
Antal: 36

8. Pojkar 12år 3,3km
Elliot Hartvigsen02SAIK12:05
Alexander Lindahl02kem wa dojo12:11
Lukas Larsson03Alingsås Triathlonklubb12:37
Felix Skagerberg 02Lerums IS12:42
Albin Sivertsson02FBC Lerum12:51
Filip Sandebert02Stenkullen GoIK13:07
Alfred Larsson03Lbk/Lis13:13
Louie Angus02Öjersjö13:16
Noah Ahlgren02Lerum BK13:28
10 Marcus Burman02Partille Hockey-0213:36
11 Joel Priore02fbc Lerum P02 Tigers13:37
12 Ludwig Sandström02Länsförsäkringar Fastighetsför13:55
13 Casper Skepp03Sävedalens AIK13:55
14 Hannes Jerdborg02GOIK14:09
15 Timothy Martis02Stenkullen GoIK14:14
16 Carl Wendel02Lerum IS14:21
17 Simon Karlsson03FBc Lerum14:23
18 Linus Tibblin03FBC Lerum14:23
19 Elias Jonsson03Lerums is14:26
20 Arvid Öhrvall03Skogshjortarna14:28
21 Oskar Johannessen03Getskär14:34
22 William Sturesson03Lerums SOK14:34
23 Linus Pihl03Lerum Friidrott14:43
24 Jesper Holgén02Lerum14:49
25 Erik Norrsell02FBC Lerum14:52
26 Gustav Biveby03FBC Lerum14:53
27 Elias Fredman03FBC Lerum 14:53
28 Max Jansson02Alingsås Triathlonklubb14:59
29 Samuel Böke03Alingsås Triathlonklubb15:01
30 Arian Gholami03FBC LERUM15:02
31 Arvid Ridderstråle02Lerums BK15:09
32 Emil Gustafson03Lerums Is15:16
33 Jonathan Karlsson03Lekstorps IF15:25
34 Victor Söderborg03Lekstorps IF15:25
35 Erik Bonander03Lekstorps IF15:33
36 Filip Salamurovic Larsson03LERUM15:42
37 Philip Linusson03FBC Lerum15:44
38 Benjamin Perhonen03Fbc Lerum15:47
39 Axel Lindblad03Floda BOIF15:53
40 Kent Fenwick Hakenmyr02FBC Lerum15:59
41 Viktor Stenqvist03lerum16:06
42 Christopher Wennberg02Lerum Friidrott16:11
43 Jannik Peters03FBC Lerum16:12
44 William Andersson Kihlström03Lerums IS16:23
45 Lukas Mindelsohn02Lerum Friidrott16:30
46 Elliot unosson03UnossonCykel16:36
47 Adrian Högå02Lerum17:01
48 Alvin Dyrö03Lerums IS17:02
49 Thor Sandquist03FBC Lerum17:06
50 Casper Kalyun02Lerum IS17:13
51 Daniel Söderborg03Lekstorps IF17:25
52 Aldin Kenjar03FBC Lerum17:33
53 Anton Karlsson03FBC Lerum17:39
54 Arvid Ekerot02FBC Lerum17:52
55 Marcus Lindqvist03FBC Lerum18:15
56 Robin Dahlin03FBC Lerum18:19
57 William Sjölund03Lerums IS18:27
58 Elias Söderberg03Torpadals IK18:46
59 Philip Larsson02Floda18:46
59 Linus Wiklander03Lerum18:46
61 Rasmus Rönn03FBC Lerum 18:55
62 Elliot Ripa02Lerum Friidrott19:06
63 Bastian Zaar03FBC Lerum19:12
64 Oscar Martinsson03FBC Lerum19:13
65 Fabian Börjesson03Lekstorps IF19:26
66 Gustav Fixell03FBC Lerum20:19
67 Lukas Nilsson03FBC Lerum P-0320:19
68 Lucas Rosenqvist03Lekstorps IF20:41
69 Anton Tiderman03Lerum20:48
70 Nathanael Bull02V.Frölunda20:54
71 Erik Almqvist03Lerum21:26
72 Arvid Sandberg03Fbc Lerum P0321:31
73 Samuel Frödell03Floda22:05
74 Isak Dahl03Lerum22:52
75 Hannes Borgström03Lerum22:53
76 Isac Ekeroth03FBC Lerum22:57
77 Albin Wingfors03Lerum25:19
78 Rasmus Cervin03Lekstorps IF25:32
Antal: 78

9. Flickor 12år 3,3km
Cindy Darrell02Lerumsfriidrott 13:18
Emma Shasteen03Lerums Tennisklubb13:25
Emilia Lahode02Ik Ymer13:35
Tilda Ricci02Lerums Is13:51
Wendela Yhlen Graf02Lerum Friidrott14:27
Johanna Lundberg02Lekstorps IF14:30
Emma Gillåker03Mölndal14:33
Ella Haggren03Stenkullen GoiK14:43
Olivia Brunbäck03FBC Lerum F0314:55
10 Maria Rydén02Floda BOIF15:08
11 Victoria Uddegren03Lerums Konståkningsklubb15:13
12 Ellen Follin02FBC Lerum15:19
13 Amanda Larking02Floda BoIF15:37
14 Sandra Airikka Laine02Lerum Friidrott15:43
15 Alicia Eliasson03FBC Lerum15:47
16 Stella Alvstad03Lerums IS15:48
17 Isabelle Frankenberg03Lerum Friidrott15:55
18 Alva Jerkhage02Floda BoIF 16:00
19 Anna Widengren03GF Kennedy16:00
20 Kajsa Lindberg02Acrevi Revision16:24
21 Edith Hohner02Baltichov16:25
22 Emma Brydolf03FBC Lerum16:28
23 Hanna Elfström02Lerum Friidrott16:30
24 Alicia Hallner03Lerum Friidrott16:45
25 Emma Olsson01Gråbo17:00
26 Ines Andersson02Lerums Konståkningsklubb17:05
27 Josefin Bistedt02Lerum Friidrott17:10
28 Cajsa Stenberg Landahl03Lerum17:14
29 Alicia Sandberg03lerumskonståkning17:15
30 Klara Sillerström03Lerum17:23
31 Josefin Karlsson03Baltichov F-0317:24
32 Elin Tegnér03Lerum Friidrott17:25
33 Linnea Dahlberg02FBC Lerum17:30
34 Sanna Kullendal02Fbc Lerum 17:32
35 Tilda Prgomet02FBC Lerum F0217:34
35 Emilie Bräck03Lerum17:34
37 Ida Agerskog03Stenkullen GoIK17:35
38 Lovisa Carlén03Lerums Konståkningsklubb17:36
39 Nelly Larsson03FBC Lerum17:39
40 Felicia Andersson03FBC Lerum17:39
41 Vendela Ericson02Lerums basket17:44
42 Emma Tell02Hisings kärra17:49
43 Sigrid Zornat02Lerum Friidrott17:54
44 Alicia Janemalm02Lerum Friidrott17:55
45 Tilda Männer03Lerum Friidrott18:11
46 Hanna Eliasson02Lekstorps IF18:17
47 Tilde Eliasson02Stenkullen GOIK18:28
48 Felicia Frygner02Floda Boif F0219:09
49 Moa Tinnberg02Lerum Friidrott19:15
50 Julia Toll02Lerums Karateklubb19:20
51 Ida Jordeskog02Lerum Friidrott19:38
52 Linn Gustafsson03FBC Lerum F0319:51
53 Agnes Garphem03FBC Lerum19:52
54 Clara Ottzén03FBC Lerum19:57
55 Alva Näs03Lerums konståkningsklubb20:32
56 Agnes Boke02Lerum 21:31
57 Sanna Schyum03Lerum Friidrott22:05
58 Linnea Qvarnström03Lerum22:19
59 Linnea Laitinen03Floda22:38
60 Thea Rosenqvist03IK Baltichov23:10
61 Hanna Zachrisson02Lerum Friidrott24:21
62 Clara Sandberg02Lerum basket F0225:47
63 Rebecca Eriksson03Stenkullen25:48
64 Emilia Hejde03Lerum Friidrott26:25
64 Aliyah Adekunle03Lerum Friidrott26:25
66 Alexandra Viklund02Lerum1:41:48
Antal: 66

10. Pojkar 10år 1,6km
Viktor Lagerroth04FBC Lerum6:05
Arvid Skepp04Sävedalens AIK6:11
Noah Pettersson04Lerum Friidrott6:23
Hugo Ridderstråle04Lerums BK6:24
Arvid Lycke04Floda6:28
Elliot Ölander04Lerum6:41
Hjalmar Svensson04Floda Boif6:42
Oskar Hedström04Lerum6:43
Arvid Sandeskär06FBC Lerum P066:48
10 Erik Widahl04FBC Lerum6:49
11 Gustav Svantesson04Lerums BK6:52
12 Isak Söderlund05Lerums IS6:53
13 Arvid Svenninghed05Stenkullen GoIK6:53
14 Alfred Svärdström04FBC Lerum6:58
15 Leon Svanöe09Vänersborg Gymn förening6:58
16 Emil Lindblad05SAIK6:58
17 Otto Noaksson04Lerum6:59
18 Simon Jespersen04Stenkullen GOIK7:02
19 Oscar Sandebert04Stenkullen GoIK7:03
20 Kalle Hermansson Wahlen05Stenkullens Goik7:05
21 Emil Kullendal04Fbc Lerum 7:06
22 Anton Ribba04LBK U107:07
23 Erik Samuelsson04fbc lerum p04 panters7:09
24 Hugo Ljungqvist04Lerum BK7:10
25 Olle Hjelm04Lerum7:11
26 Axel Wendel04Baltichov7:12
27 Albert Leman04Öisare i Lerum 7:12
28 Melvin Hallner05Lerum Friidrott7:13
29 Hugo Littemyr05FBC Lerum7:14
30 Rasmus Sköld 05Nordåsen7:15
31 Axel Johannessen04Getskär7:16
32 Victor Ivarsson05Gråbo7:17
33 Melvin Stenberg05Lerum7:17
34 Simon Dellton04Stenkullen goik7:17
35 James Drake05Tolleredsif7:20
36 Jacob Tegner05Lerum Friidrott7:20
37 David Böke05Alingsås Triathlonklubb7:21
38 Theo Rollfelt04FBC Lerum7:21
38 Alex Hedberg04LIS 7:21
40 David Martinsson04Martinssonarna7:24
41 Samuel Tempsch04Lekstorps Bordtennis7:26
42 Ludvig Jahnke05p05 Lions7:26
43 Christian Dejanovic05Lerum7:27
43 Lukas Andersson05STENKULLEN7:27
45 Jonathan Bull05V.Frölunda7:30
46 Elton Winsnes057:31
47 Carl Lindberg05Lerum7:34
48 Axel Frygner04Floda Boif P047:35
49 Albin Hansson04FBC Lerum7:37
50 Jesper Torbjörnsson05Stenkullen GOIK7:40
51 Sebastian Pettersson04Nossebro7:40
52 Simon Lönden04Lerum Friidrott7:40
53 Tobias Gustafsson06Lerum7:40
54 Karl Wilhelmsson04Lerum7:41
55 Loke Bengtsson05FLODA7:42
56 Robbie Martis05Stenkullen GoIK7:42
57 Hilmer Andersson05Vårgårda IK7:43
58 Erik Attemalm04Lerums BK7:44
58 Nils Ekerot04FBC Lerum7:44
60 Joar Hedberg04LBK7:44
61 Oskar Boke04Lerum 7:45
62 Noel Fagerlin05FBC Lerum P05 Lions7:48
62 Elias Rhodin05STENKULLEN GOIK 7:48
64 Rasmus Wiberg05FBC Lerum7:49
65 Isac Hedberg04Nykroppa AIK7:49
66 Adam Skagerberg 05FBC Lerum7:51
67 Arvin Norman Maretic04Västra Frölunda 7:52
68 Nils Antonsson05Stenkullen GOIK7:54
69 Fabian Brouzell04Lerums IS7:55
70 Simon Bondjers05Lerum Friidrott7:56
71 Casper Bergstrand04Stenungsunds Friidrott7:56
72 Adam Sjöling05Lerum IS7:56
73 Jacob Carlén06Lerum7:58
74 Linus Bengtsson Nystedt04Lerums Tennisklubb7:59
75 Alvin Söderberg05FBC Lerum8:00
76 Philip Fahlgren05FBC Lerum8:01
76 Carl Uddegren05Lekstorps IF8:01
78 Oskar Brolin04Lerums IS P048:08
79 August Klemming05Lerum8:09
80 Erik Holmberg06FBC Lerum P068:10
81 Theodor Johner05Lerum Friidrott8:11
82 Boo Brasta04Lerum Basket8:11
83 Jakob Jönsson06Lerum8:12
84 Oliver Pavic05Lerum8:12
85 Liam Andersson04FBC Lerum P04Lions8:12
86 William Molin05Lerum8:12
87 Noel Zachrisson04FBC Lerum8:14
88 Axel Wållgren05Lerum Friidrott8:14
89 Rasmus Hjalber04Floda8:14
90 Viggo Björk04Floda8:14
91 Olle Isaksson07Floda Boif8:14
92 Ludwig Alfvén Rapphed04FBC Lerum8:15
93 Simon Persson04FBC Lerum8:17
94 Leo Tinnberg04Lerum8:18
95 Oskar Flyckt07Lerum8:19
96 Karl Dahlsjö05Länsförsäkringar8:20
97 Erik Almius04Floda8:23
98 Elian Haraldsson06FBC Lerum8:24
99 Gustav Noansson08Lerum8:24
100 Elias Sipilä06Lekstorps if8:25
101 Gustaf Grenabo05Floda8:27
102 Melker Lönden06FBC Lerum8:29
103 Albin Ewers06Gråbo8:30
104 Elias Vogl06Lerum8:30
105 Pontus Forsman06Lerum8:31
106 Viggo Nielsen05Lerum8:33
107 Filip Thåliden05Knappekullaskolan8:33
108 Noel Wåhlin05LTK8:34
109 Vincent Kihlström07Lerum8:35
110 Felix Göransson06FBC Lerum p06 Tigers8:38
111 Gustaf Wendel08Torpadals IK8:41
112 Melvin Edvardsson05FLODA8:44
113 Theo Samuelsson06FBC Panthers8:44
113 Eric Strömberg06Lerum8:44
115 Ludwig Zackrisson06FBC Lerum8:45
116 Alvin Haraldsson04FBC Lerum8:49
117 Elias Haggren07Floda BoiF8:50
118 Viktor Pettersson06FBC Lerum8:52
119 Sebastian Ström058:53
120 Noah Rohbrahn07LIS8:53
120 Marcus Wiberg07FBC Lerum8:53
122 Filip Martinsson07Ljungskile SK8:54
123 Anton Kjell04Baltichov8:56
124 Olle Kullman05OK Alehof8:59
125 Wilmer Zachrisson05ÖIS8:59
126 Simon Lagerqvist06 9:00
127 Adam Priore05fbc Lerum P059:01
128 Noah Bergström06LERUM9:02
129 Philip Ridderstråle08Lerums BK9:04
130 William Unosson06UnossonCykel9:05
131 emanuel stenqvist05lerum9:09
132 Ludwig Jyrmark07Lerum9:10
133 Fabian Jarhäll06Lerum IS9:15
134 Joel Ramberg Themelis04Bergums IF9:16
135 Malte Hjelm06lerum9:16
136 Leo Nicoletti05Lerum9:17
137 Gustav Hedlund06FBC Lerum9:17
138 Linus Fernström04Lerums Basket9:18
139 Hugo Bergius05IK Baltichov9:19
140 Albin Svensson04Floda9:19
140 Jakob Stenqvist05lerum9:19
142 Emil Sjölund05Lerums IS9:20
143 Jacob Berkling06Lerum Friidrott9:20
144 Arvid Herrström06Lerum9:20
145 Viktor Ivarsson05Gråbo9:21
146 Vilhelm Gunnarsson05FBC Lerum9:23
147 Tiger Forsberg05FBC Lerum9:23
148 Max Weber04FBC lerum9:24
149 Jacob Schleret06FBC Lerum9:24
150 Hugo Karlsson06Team Karlsson9:27
151 Alexander Nordfält05Lerum9:28
152 Mio Nygren Madsén08Stenkullen9:28
153 Attila Andersson05Canbra9:30
154 Emil Karlsson08Team Karlsson9:32
155 Jack Malm05FBC Lerum9:33
155 Arne Palmberg06GOIK, FBC9:33
157 Hampus Jägemalm06FBC Lerum P-069:33
158 Gustav Nyrenius06Lerum9:40
159 Noah Bäckman 04Lerum9:40
160 Kevin Pernervik05Lerum friidrott9:41
161 Edvin Jacobsen05Floda9:43
162 Elmer Jacobsen08Floda9:44
163 Max Fredriksson09Lerum9:45
164 Viggo Lemming07Lerums IS9:48
165 Ludvig Nilsson07Floda9:48
166 Valdemar Nordlind05Göteborg9:49
167 Melker Ölander06Lerum9:49
168 Oskar Strömberg04Lerum9:50
169 Frans Svanström06Länsförsäkringar9:51
170 Gustav Tjellström08FK Herkules9:52
170 Hugo Arvidsson05Lerum9:52
172 Hugo Styrén06FBC9:52
173 Olle Tiderman05Lerum9:55
174 Joel Ståhl04Lerum BK9:55
175 Anton Gillåker06Mölndal9:57
176 Måns Eliason06Lerum9:58
177 Melker Löfhede06FBC Lerum9:58
178 Tim Fagerlin08BK Angus9:58
179 Leo Winsnes0810:00
180 Ted Andersson07Vänersborg10:00
181 Emrik Bergman05FBC Lerum - P05 Lions10:04
182 Isak Renfors07Lerums TK10:08
183 Bastian Eriksson06Gråbo10:10
184 Wilmer Ekelund05Tollered10:10
185 Darius Manzoor07Stenkullen GOIK10:12
186 Morris Dahl06FBC Lerum P0610:13
187 Pontus Bodin07FBC Lerum10:14
188 Karl Dahlberg04FBC Lerum10:16
189 Eskil Westdahl06Lerum10:18
190 Leo Lundström06Lerum10:18
191 Leon Andersson05Lerum10:20
192 Albin Samuelsson07Lerums Konståkningsklubb10:26
193 Sebastian Nordfält04Lerum10:30
194 Philip Söderholm0610:34
195 Adam Martinsson06Martinssonarna10:37
196 Ivan Salamurovic Larsson06LERUM10:38
197 Alexander Ivarsson07Gråbo10:42
198 Rasmus Tiderman09Lerum10:45
199 Herman Bråvi08Lerum10:48
200 Wiktor Nordström07FBC Lerum10:48
201 Joel Besserer07Gråbo10:49
202 Albin Alfven Rapphed06FBC Lerum10:50
203 Oscar Karlsson0710:51
204 Filip Boman-Hoffre 08Lerum10:55
205 Sigge Levin04Västra Frölunda10:55
206 Mikkel Nielsen07Lerum10:56
207 Hugo Perby05IK Baltichov10:58
208 Elvin Åberg08Lerum10:59
209 Morris Skogberg06FBC Lerum11:00
210 Hugo Johansen07FBC Lerum11:07
211 Lucas Westerlund09Lerum11:08
212 Hugo Söremo07Lerum11:08
213 Fabian Hedberg08Torpstugan11:26
214 Sebastian Svedberg08Lerum11:28
215 Isak Aspelin08Lerum11:30
216 Liam Blomberg06Floda11:31
217 Nils Antonsson O'Donnell07Floda11:33
218 Eddie Thalen05Örnsköldsvik11:35
219 Joar Öhman09Lerum11:36
220 Svante Löfhede09Lerum11:49
221 Isac Gabrielsson09Lerum11:50
222 Arvid Flyckt09Lerum11:54
223 Melker Lundberg07FBC Lerum11:56
224 Dexter Andersson09Canbra11:58
225 Alvin Stridh06Lerum11:58
226 Sander Brenden07Gråbo11:59
227 Gustav Höjer08Lerum12:05
228 Isak Ström08Lerum12:11
229 Leo Perby09IK Baltichov12:23
230 Linus Dalman09Lerum12:32
231 Malte Björk08Floda12:35
232 Ludvig Svensson07Idrottsrehab Ullevi12:41
233 Alvin Warberg07Floda IBK12:45
234 Wilmer Taserud09Stenkullen GoIK12:46
235 Lukas Söderblom09Ylleförskolan12:50
236 Wilmer Tyyskä08LERUM12:59
237 Viggo Bäckman 08Lerum12:59
238 Emil Almqvist08FBC Lerum F0513:05
239 Anton Eriksson07Stenkulan13:23
240 Valdemar Heimdahl09Håfreströms IF13:43
241 Arvid Frykestig08Lerum13:46
242 Erik Nyrenius09Lerum13:49
243 William Bull09V.Frölunda14:04
244 Oscar Berntsson08Gråbo14:12
245 Oscar Hansson10FBC Lerum14:22
246 Felix Olsson05Tollered14:37
247 Lisa Svanström05Länsförsäkringar14:48
248 Casper Svensson09Floda15:05
249 Axel Berg08Stenkullen GOIK15:24
250 Anton Barkestedt06Kapten Barkebåts IF15:38
251 Liston Salas Berg10Lerum15:46
252 Frans Albertsson10Torpstugans Förskolan15:56
253 Milton Ramde10Torpstugans Förskola16:18
254 Jakob Axelsson06Lerum16:39
255 Felix Axelsson08Lerum16:42
256 Gustav Alad10Lerum16:44
257 Loke Lundgren0716:53
258 Robin Jacobson09Friluftsfrämjandet Lerum16:57
259 Jonathan Hellberg09Team Ultratriathlonklubb17:59
260 John Lagergren09Göteborg18:10
261 Noel Martinsson08Lerum18:58
262 Bianca Salas Berg07Stenkullen GOIK19:32
263 Olle Danielsson08GOIK F 05/0619:36
264 Luc Temme0720:30
Antal: 264

11. Flickor 10år 1,6km
Emilia Klasson046:45
Alicia Eriksson-Ekholm04stenkullen GOIK6:47
Katrin Sol Gudmundsdottir04Lerums konståkningsklubb7:00
Sofie Isaksson04Lerums Konståkning Klubb7:07
Disa Brorsson04Floda Boif7:07
Sara Berkling04Lerum Friidrott7:09
Carolina Lindahl04kem wa dojo7:19
Vilma Larking04Floda BoIF7:19
Linnea Herkel04Lerum Friidrott7:21
10 Ingrid Linden Nilsson06Lerums kk7:22
11 Ellen Widengren04GKIK7:23
12 Elsa Norrsell05FBC Lerum7:24
13 Tilde Blomdahl04Lerum7:26
14 Nathalie Ahlgren04LIS7:30
15 Emmelie Vogl04Lerum7:38
16 Johanna Edgren04Stenkullen GOIK7:39
17 Julia Aarthun04FBC Lerum F047:43
18 Alma Sivertsson05FBC Lerum7:43
19 Klara Sandin04FBC Lerum7:45
20 Emilia Tranberg04LIS7:45
21 Elin Örjas04Floda IBK7:46
22 Therese Wennergren04Lerum friidrott7:47
23 Josefine Öhrvall05Skogshjortarna7:47
24 Rebecca Dahlgren04Lerum7:50
25 Ida Isgren04Stenkullen GOIK7:52
26 Ellen Bake05LERUM7:54
27 Elsa Wållgren04Lerum friidrott7:55
28 Frida Wikström04Lerums IS7:58
29 Cecilia Magnusson04Stenungsunds Friidrottsklubb7:59
30 Wilma Bomberg04Lerum Friidrott8:00
31 Tyra Bake05FBC Lerum8:08
32 Linn Löberg04FBC Lerum F048:08
33 Stefhanie Andersson04Stenkullen Goik8:08
34 Thea Brunbäck05FBC Lerum F058:10
35 Tea Taserud04Stenkullen Goik F048:13
36 Nathalie Andersson04Stenkullen Goik8:13
37 Molly Johansson05Floda Boif8:20
38 Linnéa Dimitrievska06Sandared8:20
39 Hanna Dawit05Floda BOIF F-058:21
40 Moa Sannestål05Lerum Friidrott8:23
41 Klara Svantesson05Björboholms TK8:23
42 Klara Lindevall04Ik Baltichov8:25
43 Tilda Carlsson06LIS F068:26
44 Ella Frisk04Floda8:26
45 Elsa Berg04FBC Lerum8:27
46 Elin Ribba06Stenkullen Goik F068:28
47 Kajsa Eikedahl05LORF8:28
48 Elin Klövmark04IK Baltichov8:28
49 Frida Weijerman04lerum8:32
50 Alice Jarl05Floda Boif F058:45
51 Filippa Forsling05Floda BOIF8:46
52 Nelly Edvardsson05Floda Boif F058:46
53 Lina Engström04FBC Lerum F048:49
54 Natalie Wollberg04Fbc Lerum8:50
55 Lova Nilsson06Lerum8:55
56 Agnes Wiklander06Lerum8:57
57 Linnea Wedell05IK Baltichov 8:58
58 Amanda Weimarck04Lerums IS8:59
59 Johanna Biveby05FBC Lerum9:00
60 Elin Osbeck05IFK Göteborg Friidrott9:04
61 Ella Swärdh04Stenkullen Goik F-049:05
62 Elsa Dåverhög04Lerum friidrott9:06
63 Elvira Eriksson05Floda BOIF9:07
64 Ebba Hedlund05FBC Lerum9:09
65 Alicia Lopez049:11
66 Lova Perhonen04Gråbo9:11
67 Alva Karlsson06Lekstorps IF9:12
68 Elsa Pettersson04Lerum9:13
69 Saga Fogelberg03Lerum9:14
70 Andréa Janemalm05Lerum Friidrott9:14
71 Izabelle Shally06Lerums IS9:15
72 Kajsa Hagstrand04Lerum Friidrott9:15
73 Märta Rhodin07STENKULLEN GOIK 9:16
74 Lisen Rönn06FBC Lerum9:16
75 Kajsa Frykestig05Lerum9:16
76 Emma Elfström05Lerum Friidrott9:17
77 Sofia Bergström04FBC Lerum9:17
78 Hanna Rauch06Lonesome Runners9:17
79 Angelina Holmqvist-Olsson06Ale 90 IK9:20
80 Andrea Carlsson05FBC Lerum9:22
80 Ebba Samuelsson06fbc lerum f069:22
82 Erica Lord04Floda9:22
83 Astrid Palmberg04LIS9:22
84 Elin Brendelökken06FBC Lerum F069:23
85 Alva Almqvist05FBC Lerum F059:23
86 Josefine Hallengren06Floda9:24
87 Amanda Janemalm06Lerum9:24
88 Leah Rohbrahn05Burhult / Jutagården9:25
88 Julia Boman04Floda9:25
90 Alva Valo05Hästtjejen9:26
91 Ebba Näsman04Lerum friidrott9:26
92 Nora Mellberg06LIS9:27
93 Ellinor Sandström04Lerum Friidrott9:27
94 Ida Meiton05Lerum Friidrott9:31
95 Ellen Jerkhage04Floda BoIF 9:33
96 Vega Skoglund05Lerum friidrott/FBC Lerum9:34
97 Filippa Frödell05Floda BoIF F059:34
98 Anna Fixell05FBC Lerum9:35
99 Ellen Hansson04Lerums friidrot9:36
100 Nathalie Ahlgren04IK Lerum Friidrott9:37
101 Alexander Ribba05GOIK F 05/069:37
102 Ebba Almgren05Lerum9:41
103 Frida Gustafsson04Stenkullen GOIK9:42
104 Saga Manzoor04Stenkullen GOIK9:42
105 Tove Mellberg05Lerum Friidrott9:43
106 Emma Engstrand06Lerum Skid Orientering9:47
107 Lisa Gunnarsson06Lerums SOK9:47
108 Tuva Bolin06Lerum9:49
109 Sofie Molander05FBC Lerum F-059:50
110 Felicia Göransson04FBC Lerum F049:52
111 Elina Toll04FBC Lerum9:53
112 Ellie Sipilä05Lerumskonståkningsklubb9:53
113 Filippa Klingenberg04GOIK (F04)9:54
114 Hilda Brouzell06Lerums IS10:00
115 Linnea Pölder06-10:01
116 Ida Hansson07FBC Lerum10:03
117 Moa Bengtsson05Lerum Friidrott10:05
118 Isabel Kihlström05Lerum10:05
119 Michelle Pernervik04Lerum friidrott10:05
120 Elina Russo05GOIK F 05/0610:08
121 Emelie Näs06Floda Boif10:09
122 Ida Bergström06FLODA10:09
123 Elin Amandusson04Lerum friidrott10:09
124 Ellen Lindemark04FBC Lerum F-0410:10
125 Alva Hansson06Floda10:10
126 Jennifer Wennergren06Lerums IS10:11
127 Alice Adekunle05Lerum Friidrott10:12
128 Jilla Folin Blom05Donkeys triathlon10:12
129 Ida Ulvdell04Lerums IS10:13
130 Angelin Sundberg 05Floda10:16
131 Tilda Friberg07Lerums IS10:17
132 Amanda Wall-Flarup06GOIK F 05/0610:18
133 Alice Karlsson05Lerum10:19
134 Hedda Wall Flarup08Lerum10:22
135 Vendela Stocks Martinsson04Goiken10:25
136 Anna Fasth-Nilsson06Lerums IS F 0610:27
137 Elina Wåhlin03AIF10:28
138 Moa Söderpalm04Kring Alles väg 210:28
139 Melanie Kariuki Ferngren08FLODA10:29
140 Klara Pettersson06Lerum IS10:30
141 Hanna Sjöman06Lerum10:30
142 Nanna Brorsson06Floda Boif10:32
143 Malva Taserud07Stenkullen Goik F0710:35
144 Lova Löberg07Stenkullen GOIK F0710:35
145 Sara Särnholm06LIS F06 10:36
146 Frida Jansson05Floda BoIF F0510:36
147 Tilda Carlmark05Floda boif10:36
148 Sara Carlmark02Floda boif10:36
149 Siri Liljedahl05Floda BoIF F0510:38
150 Ida Dubow05Floda Boif F0510:38
151 Alice Hyllstrand09Lerum10:41
152 Liv Augustsson05Floda BoIF F05 10:41
153 Sara Nordqvist05GOIK F 05/0610:42
154 Maja Svensson05Idrottsrehab Ullevi10:43
155 Nelly Öhman04Lerum10:43
156 Ellen Svanberg06Lerum10:46
157 Svea Thidell06Lerums IS10:46
158 Anne Willsund06Lerums Innebandy10:47
159 Agnes Klintberg08Lerum10:47
160 Wilma Torstensson06GOIK F 05/0610:47
161 Elin Jansson05Lerum Friidrott10:47
162 Vera Bolin08Lerum10:48
163 Amanda Melander08Lerum10:52
164 Alice Berntsson05Gråbo10:53
165 Elsa Önnhed07Lerum10:54
166 Nora Berg11Stenkullen GOIK10:55
167 Julia Ottzén08LERUM10:55
168 Tyra Swärdh08Lerum10:56
168 Agnes Lundkvist06GOIK F 05/0610:56
170 Kayla Dellmer06GOIK F 05/0610:56
171 Emma Zachrisson05Lerum Friidrott10:57
172 Engla Nygren Madsén05Stenkullen11:00
173 Mira Lindgren05Gråbo Ridklubb11:01
174 Wilma Hallmén09FBC Lerum11:04
175 Ellie Karlsson05Lerum Friidrott11:04
176 Filippa Wibergh07LERUM11:05
177 Selma Olsson04Stenkullen GOIK11:06
178 Ebba Widahl07FBC Lerum11:07
178 Lovisa Björck04Stenkullen GOIK11:07
180 Vendela Ripa05Lerums Konståkningsklubb11:09
181 Emmy Forsman06Sävedalens AIK11:10
182 Mirjam Peters06FBC Lerum11:11
183 Agnes Dahl06GOIK F 05/0611:12
184 Ida Jerkhage07Floda BoIF 11:12
185 Elsa Lycke06Floda11:13
186 Leia Lotto06GOIK F 05/0611:15
187 Stina Wermelin Johannesen06GOIK F 05/0611:17
188 Sanna Remper07Stenkullen GOIK11:17
189 Signe Kullman07OK Alehof11:18
190 Alva Högå04Lerum11:18
191 Vera Liøkel09Lerum11:20
192 Noelle Norlén05Lerum11:24
193 Hanna Johansson05GOIK F 05/0611:26
193 Olivia Viklund06Lerum11:26
195 Ida Bäck06FBC Lerum F0611:26
196 Ella Järrebring06Tollereds IF11:27
197 Tilde Holmblad08Gatekullen IF11:30
198 Tilda Bäck09Lerum11:31
199 Anna Svanberg08Lerum11:31
200 Julia Tjellström06Lerums IS11:34
201 Ebba Blomberg06Lerums IS F0611:34
202 Isabelle Ekblad04Alvhem11:39
203 Vilma Dahlin06Stenkullen GOIK11:39
204 Alice Sjögren05Knipared Olofstorp11:39
205 Ella Westerberg07FBC Lerum 0611:41
206 Ella Wingfors06Lerum11:41
207 Elsa Borgström06Lerum11:41
208 Hanna Cederbom05Lerum friidrott11:43
209 Thyra Josefsson04FBC Lerum / Stenkullen GoIK 11:44
210 Josefine Holmesson05Lerum Friidrott11:45
211 Agnes Unger06Lerum11:45
212 Emma Tureson08Lerum11:49
213 Mikaela Viklund04Lerum11:52
214 Amanda Tureson08Lerum11:54
215 Sofia Arff05Floda BoIF 11:55
216 Alva Forsman08Sävedalens AIK11:58
217 Camilia Waldholm08Lerum12:04
218 Tuva Folin Blom09Donkeys Triathlon12:14
219 Sofie Höjer07Lerum12:17
220 Tove Remper04Stenkullen GOIK12:19
221 Ilon Burman08Lerum12:21
222 Agnes Sjögren05Knipared Olofstorp12:23
223 Klara Svensson07Floda12:24
224 Julia Swerin07Lerumsis12:25
224 Leah Sundell08FBC Lerum12:25
226 Miranda Ivarsson08Floda12:25
227 Lovisa Persson08Olofstorp12:26
228 Maja Carlsson06GOIK F 05/0612:28
229 Nellie Antonsson O'Donnell05FlodaBoIF F0512:29
230 Tova Storm08Floda12:30
231 Stina Svensson08Floda12:32
232 Saga Svensson08Floda12:33
233 Lisa Zettersten06Lerum12:34
234 Tyra Wranker08Fbc lerum12:34
235 Cornelia Camitz08Lerum12:34
235 Leah Tildefelt06LIS 0612:34
237 Nora Antonsson O'Donnell09Floda12:36
238 Lisa Weijerman08Lerum12:41
239 Lisa Weber06LIS12:42
239 Frida Torstensson07FBC Lerum12:42
241 Ellen Persson07FBC Lerum12:43
242 Lovisa Perhamn08Lerum12:44
243 Hilda Carlsson06GOIK F 05/0612:45
244 Linnea Nilsson05GOIK F 05/0612:45
245 Katarina Holmberg08Lerum12:55
246 Alice Engström06FBC Lerum12:56
246 Emma Bengtsson Nystedt08Lerums Tennisförening12:56
248 Ester Holm07LTK12:56
249 Sara Siewertz07Lerums IS12:59
250 Sigrid Björndal07FBC Lerum13:01
251 Maja Lomander-Schlyter08FBC Lerum13:03
252 Ellen Aarsrud07FBC Lerum13:09
253 Linn Söderblom07FBC Lerum13:10
254 Leah Molin08Lerum13:13
255 Nicole Kariuki Ferngren04FLODA13:15
256 Alice Fjellstedt04FBC Lerum13:18
257 Nora Bergman08FBC Lerum - P05 Lions13:20
258 Ester Olofsson08Lerum13:21
259 Ronja Petersson Bergkvist08Floda13:23
260 Ellen Björnefors09Torpadals IK13:26
261 Emma Berg07FBC Lerum13:41
262 Vega Norman Maretic07Västra Frölunda 13:51
263 Lea Holmberg10Lerum14:01
264 Lava Warberg10Floda IBK14:06
265 Ebba Hagstrand08Lerum SOK14:08
266 Anni Almgren02Göteborg14:16
267 Jenna Rydin09Gråbo14:20
268 Emma Alad07Lerum14:31
269 Hilma Perby07Stenkullen GOIK14:31
270 Tova Johansen05Baltichov14:37
271 Alva Sunebo09Lerum14:46
272 Tilda Bodin10Lerum15:14
273 Ellen Sulz09Floda Boif15:18
274 Moa Fogelberg04Lerum15:19
275 evelina lundberg04Stenkullen Goik15:20
276 Tuva Björnefors07Torpadals IK15:24
277 Hedda Jahnke07LBC16:01
278 Lisa Olsson09Tollered16:03
279 Natalie Dahlberg06Lerum16:13
280 Miléa Svedberg10Lerum16:14
281 Rebekah Temme04Lerum Friidrott16:25
282 Elin Olsson04Gråbo16:27
283 Silje Dalman10Lerum17:13
284 Lilly Sundin09Lerum17:32
285 Amanda Sjöman1017:36
286 Mirja Bengtsson10FLODA18:37
287 Hedda Björndal09Lerum19:16
288 Thelma Jägemalm09Lerum IS19:19
289 Alva Kullman10OK Alehof21:42
290 Ida Johansen07FBC Lerum34:15
Antal: 290

Antal fullföljande totalt: 1316

© Track & Field, Christer Falk