Entried Kvilles Vårtävling - Sprintutmaningen II
Antal starter / Total entries: 124 Printed: Kvilles Vårtävling - Sprintutmaningen II
Antal individer / Total persons: 103
 
M 100m15
Marcus Tornée98IFK Helsingborg10.566 jun -1610.7710 jun -21
Omar Chaaban00IFK Helsingborg10.7011 aug -1710.9110 jun -21
Calle Frank04IF Kville11.5829 maj -2111.5829 maj -21
Simon Hellsing03IF Kville12.228 aug -20
SoKo Nyallay02IF Kville
Josef Weiner03Mölndals AIK12.2915 aug -2012.4222 maj -21
Casper Bergstrand04Stenungsunds FI11.8425 jul -2012.3130 maj -21
Viggo Andersson04Ullevi FK11.5622 maj -2111.5622 maj -21
Adam Denguir94Ullevi FK10.486 jun -1510.766 jun -21
Jonas Gustén05Ullevi FK
Rafael Tejada De Leon02Ullevi FK10.8325 jul -2010.8822 maj -21
Shakeem Reid05Ullevi FK11.9322 maj -2111.9322 maj -21
Alexander Andreasson99Örgryte IS10.6411 jul -2010.776 jun -21
Anders Pihlblad98Örgryte IS10.876 jun -2110.876 jun -21
Kevin Fankl95Örgryte IS11.0415 jul -17
 
M 200m14
Marcus Tornée98IFK Helsingborg21.133 jul -1921.782 jun -21
Omar Chaaban00IFK Helsingborg21.9223 aug -2022.192 jun -21
Adam Landén02IFK Helsingborg21.4715 maj -2121.4715 maj -21
Simon Hellsing03IF Kville24.7629 maj -2124.7629 maj -21
Marcus Blixt02Mölndals AIK23.4322 maj -2123.4322 maj -21
Josef Weiner03Mölndals AIK25.5010 jun -2125.5010 jun -21
Vincent Lundstedt04Stenungsunds FI24.216 jun -2124.216 jun -21
Alexander Lesser93Ullevi FK21.4819 jun -1622.8410 jun -21
Viggo Andersson04Ullevi FK23.2429 maj -2123.2429 maj -21
Nils Thornberg94Ullevi FK21.5825 aug -1821.51
Adam Denguir94Ullevi FK21.273 aug -14
Rafael Tejada De Leon02Ullevi FK21.7123 aug -2022.0029 maj -21
Shakeem Reid05Ullevi FK23.9329 maj -2123.9329 maj -21
Anders Pihlblad98Örgryte IS21.171 sep -1921.512 jun -21
 
M 400m13
Adam Landén02IFK Helsingborg49.2229 maj -2149.2229 maj -21
Christoffer Wockats00IF Kville
Wilhelm Kardemark80IF Kville1:00.235 jun -211:00.235 jun -21
Edin Nygren76Majornas IK54.839 sep -2056.0
Jonathan Johansson00Sävedalens AIK53.2710 jun -2153.2710 jun -21
Martin Selin95Ullevi FK48.959 aug -14
Anton Bengtsson99Ullevi FK50.164 aug -1850.7310 jun -21
Erik Lindahl90Ullevi FK49.4629 jun -13
Oskar Greilert95Ullevi FK48.7612 aug -17
Samuel Andréasson99Ullevi FK
Gustav Ölund94Örgryte IS55.1629 jun -19
Fredrik Sangberg90Örgryte IS53.3114 jun -20
Vidar Stenqvist00Örgryte IS48.3113 jun -2148.3113 jun -21
 
M 110m häck5
Mohammad Al Masri01IF Kville16.5929 maj -2116.5929 maj -21
Max Rosquist-Larsson01Malmö AI15.456 jun -2115.456 jun -21
Marcus Blixt02Mölndals AIK15.1615 aug -2016.5129 maj -21
Elias Martinsson97Mölndals AIK14.5428 jul -18
Isak Barrow96Ullevi FK15.2810 jun -2115.2810 jun -21
 
M 400m häck9
Fredrik Kihlblom98Huddinge AIS53.196 sep -2053.6313 jun -21
Fredrik Grund02IF Kville
Erik Lindahl90Ullevi FK52.1413 jun -13
Anton Bertilsson99IFK Växjö52.5010 jun -1852.9313 jun -21
Gustav Karlsson00Örgryte IS52.5919 jul -19
Felix Larsen Nilsson00Örgryte IS56.814 jul -20
Samuel Wiik98Örgryte IS53.0526 aug -1754.6113 jun -21
Jonathan Borg99Trollhättan FIK58.336 jul -18
Nils Ekström03Trollhättan FIK1:00.0130 maj -211:00.0130 maj -21
 
M Stav9
Markus Eklund07IFK Göteborg2.526 jun -212.526 jun -21B-grupp
Björn Roth09IFK Göteborg2.026 jun -212.026 jun -21B-grupp
Gabriel Torgersson05IF Kville4.305 jun -214.305 jun -21A-grupp
Leon Östling07IF Kville2.0130 jun -20B-grupp
Albin Theander07IF KvilleB-grupp
Klinton Wehlander07IF KvilleB-grupp
Elliot Lindbom05Lerum Friidrott3.6420 aug -203.526 jun -21A-grupp
Sten Hagström03Örgryte IS4.223 aug -19A-grupp
Ove Hagström07Örgryte IS3.0020 sep -20B-grupp
 
M Längd5
Richard Heikkilä98Mölndals AIK6.5918 aug -17
Erik Johansson01Ullevi FK7.522 aug -20
Olof Ryberg00Örgryte IS6.3215 aug -205.9625 maj -21
Artur Engström96Örgryte IS7.4710 jun -17
Jonatan Hirsh98Örgryte IS7.3911 aug -196.9825 maj -21
 
M Tresteg3
Oskar Weidenholm01Mölndals AIK15.118 aug -2014.482 jun -21
Nils Thorin03Örgryte IS13.8629 aug -20
Lukas Edqvist02Örgryte IS14.8514 aug -20
 
K 100m16
Jessica Östlund93Hässelby SK11.6726 aug -1612,30
Julia Björkman00IF Kville12.3530 jun -18
Lillan Kilvik03IF Kville14.1629 jun -19
Ida Thörsman04IF Kville
Moa Erixon05IF Kville
Mimmi Sebestyèn03IF Kville
Linnea Pihl01Lerum Friidrott13.4119 aug -18
Cornelia Lindberg01Lerum Friidrott12.751 jul -17
Fillippa Sivnert01Malmö AI11.8414 aug -2011.8729 maj -21
Kajsa Kjellergren01Malmö AI11.837 jul -1912.366 jun -21
Ane Torine Iversen05Mölndals AIK12.7010 jun -2112.7010 jun -21
Ella Borg04Mölndals AIK12.1429 maj -2112.1429 maj -21
Tilda Wahlén04Mölndals AIK12.7329 maj -2112.7329 maj -21
Elin Hallbjörner02Ullevi FK12.3814 jun -2012.5129 maj -21
Fanny Runheim99Örgryte IS11.6631 aug -18
Linnéa Mossberg99Håfreströms IF12.8310 sep -16
 
K 200m11
Amanda Magnusson04Göteborgs KIK28.20
Ida Thörsman04IF Kville
Moa Erixon05IF Kville
Linnea Pihl01Lerum Friidrott27.092 jul -17
Cornelia Lindberg01Lerum Friidrott27.0921 jun -17
Amanda Ehrnborg04Mölndals AIK28.7322 maj -2128.7322 maj -21
Ella Borg04Mölndals AIK24.7029 maj -2124.7029 maj -21
Tilda Wahlén04Mölndals AIK26.056 jun -2126.056 jun -21
Elin Pettersson03Ullevi FK25.7730 jun -1926.5129 maj -21
Denise Eriksson98Örgryte IS24.177 jul -1724.3111 apr -21
Cajsa Augustsson02Örgryte IS26.8014 sep -19
 
K 400m5
Johanna Sjögren02Göteborgs KIK
Ebba Gustafsson02Mölndals AIK56.7524 aug -1957.1329 maj -21
Alice Svantesson97Ullevi FK55.797 aug -15
Elin Pettersson03Ullevi FK57.409 jun -1926.5129 maj -21
Linnéa Mossberg99Håfreströms IF1:04.035 jun -16
 
K 100m häck8
Tess Hertz-Saebbö98Göteborgs KIK13.8125 aug -1814.0610 jun -21
Amanda Hansson99Hässelby SK13.427 jul -1714.1416 jun -21
Estelle Montler91Ullevi FK14.1315 aug -20
Ebba Magnusson01Ullevi FK14.646 jun -2114.646 jun -21
Kajsa Karila02Ullevi FK
Julia Wennersten01IK Ymer13.634 jul -2013.6613 jun -21
Ebba Åhman02IK Ymer14.0415 aug -20
Fanny Runheim99Örgryte IS14.0129 maj -2114.0129 maj -21
 
K 400m häck3
Lovisa Ellström00IF Göta Karlstad1:03.8115 aug -20
Emelie Öberg97Ullevi FK1:03.6129 aug -20
Judith Wagersten98Örgryte IS1:13.1029 maj -21
 
K Stav4
Linnéa Holmén09IFK Göteborg1.926 jun -211.926 jun -21B-grupp
Klara De Feo07IF KvilleB-grupp
Elin Jansson05Lerum Friidrott3.0722 jul -202.726 jun -21A-grupp
Ester Schenk04Ullevi FKA-grupp
 
K Längd3
Viktoria Karlsson97Göteborgs KIKT13KS
Filippa Rodrigues99Mölndals AIK6.1210 jun -216.1210 jun -21
Sara Sjögren98Mölndals AIK5.931 jul -175.755 jun -21
 
K Tresteg1
Fatima Koné99Mölndals AIK