RESULTAT
Julklappsjakten 2012-12-08/09
Friidrottens Hus
Göteborgs KIK
Uppdaterad: 12-12-09 19:18
Resultatlänk lördag  söndag     


 
M 400m
Final9 dec 
Karl Teiffel94SWEMölndals AIK55.69
Saki Hussein93SWEFalkenbergs IKDQlinjetramp


M Höjd
9 dec 
Jesper Borg93SWEUllevi FK210
Jan-Arne Sagdahl50SWEUllevi FK110

110115185191195200204207210214
J.Sagdahlxxoxxx
J.Borg--oooooxooxxx


M Tresteg
9 dec 
Klaus Præst Jaqué92DENBagsvaerd AC11,62
Patrik Söderqvist59SWELerum Friidrott9,32

1 2 3 4 5 6 
P.Söderqvist9,20XX9,32XX
K.Præst Jaqué11,2910,4810,9311,6211,4211,27


P19 400m
Finalheat 19 dec 
Joakim Rosenqvist95SWESävedalens AIK52.491
Martin Selin95SWEUllevi FK52.622
Benjamin Åberg95SWEHälle IF53.523
Tobias Karlsson95SWESävedalens AIK53.744

Finalheat 29 dec 
David Nilsson94SWEMölndals AIK54.015
Abadir Hawle94SWEMölndals AIK56.476
Patrick Malmquist95SWEIFK Helsingborg59.017
Tame Woldy94SWEIF KvilleDQlinjetramp

Finalheat 39 dec 
Benjamin Lobo Vedel97DENAalborg Atletik50.33-
Martin Johansen95DENAalborg Atletik51.28-


P19 Häck 60m100 cm
Final9 dec 
Martin Johansen95DENAalborg Atletik 9.01
Patrik Birgersson94SWELaholms IF 9.09


P19 Höjd
9 dec 
Andreas Carlsson95SWEIK Ymer214
Erik Bryngelsson95SWEIK Orient180
Kevin Fankl95SWEUllevi FK176

166171176180166171176180183191200204207210214220
K.Fankloooxxx
E.Bryngelsson---oxxx
A.Carlsson---------ooxoxooxxox-


P19 Tresteg
9 dec 
Martin Johansen95DENAalborg Atletik14,13

1 2 3 4 5 6 
M.Johansen14,05XX14,1313,8613,89


P17 400m
Final9 dec 
Johan Lindgren96SWEMölndals AIK54.30
Robin Noping96SWEUllevi FK60.70


P17 Häck 60m91 cm
Final9 dec 
Elias Martinsson97SWEBrattås CK 8.37P16 1:a
Per Johansson96SWESävedalens AIK 8.95P17 1:a
Filip Augustsson97SWEBrattås CK 9.12P16 2:a
Jacob Aagaard Jensen97DENAalborg Atletik10.55P16 3:a
Sanya Somsart97SWEIK YmerbrötP16


P17 Höjd
9 dec 
Linus Falck96SWEHökensås UR189
Herman Olvik96SWEUllevi FK183
Daniel Gällblad96SWEVarbergs GIF172

161165169172175177179181183185187189191
H.Olvik--xooooxoxooxxx
L.Falck----o-o-oxoxxoxoxxx
D.Gällbladooooxxx


P17 Tresteg
9 dec 
Jonathan Persgården96SWEKongahälla AIK12,62
Per Johansson96SWESävedalens AIK11,45

1 2 3 4 5 6 
P.Johansson11,4511,4211,43X11,0011,30
J.Persgården12,62X12,4012,6012,49X


P16 400m
Final9 dec 
Andreas Kramer97SWESävedalens AIK52.83
Isac Larsson97SWESävedalens AIK54.97
Filip Wadman97SWEMölndals AIK57.50
Sarawhut Niphonram97SWEKongahälla AIK60.97


P16 Höjd
9 dec 
Filip Augustsson97SWEBrattås CK183
Elias Martinsson97SWEBrattås CK181
Sanya Somsart97SWEIK Ymer169
Jakob Holt Jensen97DENAalborg Atletik151
Victor Kalliomäki Berg97SWEIK Bergaström145
Jacob Aagaard Jensen97DENAalborg Atletik138
Christofer Pool Wiklund97SWEFalköpings FIKX

138145151156161165169172175177179181183185187
S.Somsartooooxxooxxoxxx
F.Augustsson----oooxoooxxooxxoxxx
E.Martinsson----oooooxxoooxxx
C.Pool Wiklund-----xxx
J.Jensenoxxx
V.Kalliomäki Bergoxoxxx
J.Jensen-ooxxx


P16 Tresteg
9 dec 
Christofer Pool Wiklund97SWEFalköpings FIK12,80
Robert Bancroft97SWELerum Friidrott10,56

1 2 3 4 5 6 
R.Bancroft10,29XX10,329,8210,56
C.Pool Wiklund12,80X-12,4312,6212,34


P15 200m
Finalheat 19 dec 
Simon Larsson98SWEIK Ymer24.291
Marcus Magnusson98SWEIK Orient24.532
Filip Schwartz98SWEMölndals AIK24.693
Albin Lundin98SWEIK Ymer26.2310

Finalheat 29 dec 
Gustav Eriksson98SWEIF Kville25.737
Martin Dam Larsen98DENAalborg Atletik26.4611
Andreas Støve98DENSilkeborg AK-7726.4812
Anders Haagerup98DENSilkeborg AK-7726.6413

Finalheat 39 dec 
Häzem Elagouz98SWEUllevi FK25.828
Axel Hjelmqvist98SWEIF Kville26.8014
Frederik Wind98DENHerning Atletik27.5316
Leo Magnusson98SWESävedalens AIK27.6617

Finalheat 49 dec 
Troels Hoffmann Toft98DENSilkeborg AK-7727.9019
Johan Lamm98SWEMölndals AIK28.0920
Marcus Bredberg98SWEMölndals AIK28.2721
Sebastian Nilsson98SWEMölndals AIK29.4723

Finalheat 59 dec 
Axel Nykvist98SWETranås AIF25.494
Richard Heikkilä98SWEMölndals AIK27.2015
Gustaf Olsson98SWELidköpings IS27.8418
Anders Yde Bentsen98DENAalborg Atletik30.0124

Finalheat 69 dec 
Filip Andrén98SWEUllevi FK25.675
William Björkman98SWEIK Hakarpspojkarna25.676
Sebastian Sund Frandsen98DENAalborg Atletik25.979
Johan Olsson98SWEMölndals AIK28.3022


P15 Häck 60m84 cm
Finalheat 19 dec 
Gustav Eriksson98SWEIF Kville 9.091
Samuel Wiik98SWEIF Rigor 9.182
Axel Hjelmqvist98SWEIF Kville 9.433
Viktor Kjellsson98SWEIFK Växjö 9.595
Filip Schwartz98SWEMölndals AIK 9.596

Finalheat 29 dec 
Sebastian Sund Frandsen98DENAalborg Atletik 9.514
Anders Yde Bentsen98DENAalborg Atletik10.347
Andreas Støve98DENSilkeborg AK-7710.388
Emil Östergren98SWEIFK Växjö10.609


P15 Höjd
9 dec 
Simon Larsson98SWEIK Ymer179
Robin Jacobsson98SWEUllevi FK171
Sebastian Sund Frandsen98DENAalborg Atletik171
Richard Heikkilä98SWEMölndals AIK163
Örn Östenberg98SWEIFK Växjö163
Axel Hjelmqvist98SWEIF Kville163
Viktor Kjellsson98SWEIFK Växjö160
Arvid Ryberg98SWEÖrgryte IS156
Marcus Bredberg98SWEMölndals AIK151
10 Andreas Støve98DENSilkeborg AK-77151
11 Oscar Nordström98SWEMölndals AIK145
12 Filip Wenander98SWEÖrgryte IS138

130138145151156160163166169171173179182
O.Nordströmoooxxx
S.Larsson---------oooxxx
A.Støve--xooxxx
F.Wenander-oxxx
R.Heikkilä--ooxooxoxxx
V.Kjellsson---ooxoxxx
S.Sund Frandsen----oxooxxooxxoxxx
Ö.Östenberg---oxxooxoxxx
R.Jacobsson---oooooxoxoxxx
A.Ryberg ---oxoxxx
M.Bredberg-oooxxx
A.Hjelmqvist--ooxoxoxoxxx


P15 Tresteg
9 dec 
Max Nero98SWEIF Göta Karlstad11,44
Gustav Eriksson98SWEIF Kville11,23
Samuel Wiik98SWEIF Rigor10,79
Johan Lamm98SWEMölndals AIK9,84
Marcus Bredberg98SWEMölndals AIK9,45
Anders Yde Bentsen98DENAalborg Atletik9,31

1 2 3 4 5 6 
M.Bredberg8,959,119,088,819,369,45
J.Lamm9,509,049,849,439,449,56
A.Bentsen9,317,289,137,778,57X
G.Eriksson11,2310,9010,8511,08XX
S.WiikX10,34X10,28X10,79
M.Nero11,4411,3611,37-11,4311,00


P14 1000m
Finalheat 19 dec 
Karl Gustav Brochdorf99DENAalborg Atletik 2:57.721
Ishak Suleiman Ali99SWEUllevi FK 3:03.513
Rasmus Brendborg99DENAalborg Atletik 3:08.234
Niklas Johansson99SWESävedalens AIK 3:09.585
Herman Stadig99SWEUllevi FK 3:11.596
Robin Ostenfeldt99DENSilkeborg AK-77 3:12.947
Markus Lundborg99SWEUllevi FK 3:14.768

Finalheat 29 dec 
Yahye Abdrahman99SWEIFK Växjö 3:01.232
Gabriel Hansson99SWESävedalens AIK 3:15.069
Benjamin Björksell99SWEIFK Växjö 3:23.5010
Jakob Lang99SWEKongahälla AIK 3:24.7011
William Bogeryd Andersson99SWEIF Kville 3:31.0012


P14 Häck 60m84 cm
Försök heat 19 dec 
Johan Lindqvist99SWEHögby IF 9.81q
Anton Bengtsson99SWEUllevi FK10.34q
Olof Wiberg99SWEUllevi FK10.52q
David Sass Mikkelsen99DENHerning Atletik10.61q
Lukas Sjökvist99SWEIFK Växjö10.98q
Oscar Salfjord99SWEKongahälla AIK11.16q
Robin Ostenfeldt99DENSilkeborg AK-7712.01

Försök heat 29 dec 
Robin Gustafsson99SWEBrattås CK 8.98q
Oscar Lindvall99SWEVästerviks IF10.32q
Adam Bengtsson99SWEMölndals AIK11.87
Jesper Olin99SWEIF Kville12.14
Erik Breitholtz99SWESävedalens AIK12.73
Oscar O'shea99DENSilkeborg AK-7712.98

Final9 dec 
Robin Gustafsson99SWEBrattås CK 8.98
Oscar Lindvall99SWEVästerviks IF10.03
Johan Lindqvist99SWEHögby IF10.12
Lukas Sjökvist99SWEIFK Växjö10.42
Olof Wiberg99SWEUllevi FK10.47
David Sass Mikkelsen99DENHerning Atletik10.51
Anton Bengtsson99SWEUllevi FK10.65
Oscar Salfjord99SWEKongahälla AIK12.03


P14 Höjd
9 dec 
Axel Jeske Magnusson99SWESävedalens AIK155
Eric Bergh99SWEUllevi FK152
Johan Lindqvist99SWEHögby IF152
Jacob Roström99SWEIFK Växjö143
Markus Menander99SWEBohus IF143
André Magnusson99SWEIFK Växjö137
Hugo Rosvall99SWESävedalens AIK137
Jesper Olin99SWEIF Kville137
Johannes Petersson99SWEIFK Växjö130
10 Adam Bengtsson99SWEMölndals AIK130
11 Robin Ostenfeldt99DENSilkeborg AK-77130
12 Anton Wiklund99SWESävedalens AIK122
Markus Ostenfeldt99DENSilkeborg AK-77X
Robert Åkesson99SWELidköpings ISX

122130137143148152155158160162164166168170172176
A.Jeske Magnusson---oxooxo-xxx
R.Ostenfeldtxoxoxxx
R.Åkessonxxx
A.Magnussonoooxxx
M.Ostenfeldtxxx
H.Rosvall-ooxxx
M.Menanderooxxooxxx
J.Olinoooxxx
J.Lindqvist-oooxoxoxxx
A.Wiklundxxoxxx
E.Bergh--ooooxxx
A.Bengtssonoxoxxx
J.Peterssonooxxx
J.Roströmooooxxx


P14 Tresteg
9 dec 
Axel Jeske Magnusson99SWESävedalens AIK11,45
Erik Andersson99SWESävedalens AIK10,71
Magnus Pedersén99SWEIFK Göteborg10,60
Markus Lundborg99SWEUllevi FK10,44
Oscar Lindvall99SWEVästerviks IF9,90
Johannes Petersson99SWEIFK Växjö9,78
Linus Bertilsson99SWEIFK Göteborg9,61
Oscar Salfjord99SWEKongahälla AIK9,50
Hugo Rosvall99SWESävedalens AIK9,26
10 Jesper Olin99SWEIF Kville8,72
11 Niklas Johansson99SWESävedalens AIK8,55
12 Oscar O'shea99DENSilkeborg AK-777,78

1 2 3 4 5 6 
O.Salfjord9,508,90XXXX
L.Bertilsson9,389,419,61X9,269,31
N.JohanssonX8,398,55
H.RosvallX8,909,26
J.Olin7,837,568,72
M.Lundborg10,44X10,279,9410,1910,25
J.Petersson9,569,769,78XX9,75
M.Pedersén9,958,648,739,798,3610,60
E.Andersson10,26X10,7110,32X9,92
O.O'shea7,787,577,70
A.Jeske Magnusson10,9011,0910,9711,1211,4510,90
O.Lindvall9,909,269,359,259,669,78


P13 800m
Finalheat 19 dec 
Gustav Zetterlund00SWEKFUM Örebro 2:21.421
André Mellqvist00SWESävedalens AIK 2:22.422
Albin Thunberg00SWESävedalens AIK 2:25.473
Andreas Repstrup00DENAalborg Atletik 2:29.654
Felix Larsen00SWEIFK Göteborg 2:30.835
Jonathan Hagehed00SWEIFK Växjö 2:31.316
William Rydin00SWELerum Friidrott 2:36.2310
Lucas Olsson00SWELidköpings IS 2:40.0311
Paul Chaufour00SWEUllevi FK 2:41.3312
10 David Strandberg00SWEIFK Göteborg 2:44.6614
11 Johan Grahn00SWEMölndals AIK 2:45.5815

Finalheat 29 dec 
Erik Jälknäs00SWETrollhättan FIK 2:31.967
Alexander Dahlsund00SWEVarbergs GIF 2:33.338
Olof Ryberg00SWEÖrgryte IS 2:35.549
Karl Hallström00SWESävedalens AIK 2:44.2313
Carl Jälknäs00SWETrollhättan FIK 2:46.0216
Axel Lundkvist00SWEMölndals AIK 2:48.5617
Daniel Jönsson00SWEIF Kville 2:49.8618
Erik Boethius00SWEKongahälla AIK 2:52.5519
Marco Birk00DENAalborg Atletik 2:53.3020
10 Leonard Lenhoff00SWEIFK Göteborg 2:55.3821
11 Mathias Høj Jensen00DENSilkeborg AK-77 2:59.8722


P13 Häck 60m76 cm
Försök heat 19 dec 
Todd Hector00SWEIFK Göteborg10.09q
Olof Ryberg00SWEÖrgryte IS10.87q
Victor Petersson00SWEIFK Växjö11.91q
Jona Askelund00SWEMölndals AIK11.94q
Paul Chaufour00SWEUllevi FK11.95q
David Strandberg00SWEIFK Göteborg12.81

Försök heat 29 dec 
Tobias Carlryd00SWEIF Rigor10.54q
Wiggo Jonåker00SWEMölndals AIK10.80q
William Rydin00SWELerum Friidrott11.09q
Oscar Arvidson00SWESävedalens AIK12.32
Melker Snöwall00SWESävedalens AIK13.28
Gabriel Kant01SWEIFK Göteborg13.73 P12
Julius Storåker00SWEMölndals AIK13.98

Final9 dec 
Todd Hector00SWEIFK Göteborg10.10
Tobias Carlryd00SWEIF Rigor10.28
Wiggo Jonåker00SWEMölndals AIK10.59
William Rydin00SWELerum Friidrott11.03
Olof Ryberg00SWEÖrgryte IS11.05
Victor Petersson00SWEIFK Växjö12.12
Paul Chaufour00SWEUllevi FKej start
Jona Askelund00SWEMölndals AIKej start


P13 Höjd
9 dec 
Ludvig Brorsson00SWEFalköpings FIK158
Todd Hector00SWEIFK Göteborg150
Felix Larsen00SWEIFK Göteborg143
Tobias Carlryd00SWEIF Rigor143
Simon Jonsson00SWELidköpings IS143
William Rydin00SWELerum Friidrott138
Melker Snöwall00SWESävedalens AIK132
Albin Wågsäter00SWEIF Kronan132
William Falk00SWEKongahälla AIK132
10 Jona Askelund00SWEMölndals AIK132
11 Andreas Repstrup00DENAalborg Atletik132
12 Oscar Arvidson00SWESävedalens AIK125
12 Sebastian Smusin00SWEIF Kronan125
14 Paul Chaufour00SWEUllevi FK125
15 Simon Lanngren00SWESävedalens AIK125
16 Hannes Skoog00SWEIF Kville117

117125132138143147150153158163
F.Larsenoooxxoxoxxx
T.Hector-oooxoxxoxoxxx
H.Skoogoxxx
P.Chaufouroxoxxx
A.Wågsäter-ooxxx
S.Smusinooxxx
O.Arvidsonooxxx
A.Repstrupooxxoxxx
W.Falkoooxxx
J.Askelund-oxoxxx
M.Snöwall-ooxxx
W.Rydin-ooxxoxxx
S.Jonssonoooxoxxoxxx
L.Brorsson-oooooooxoxxx
S.Lanngrenoxxoxxx
T.Carlryd-oooxxoxxx


P13 Trestegzon
9 dec 
Tobias Carlryd00SWEIF Rigor10,94
Wiggo Jonåker00SWEMölndals AIK9,90
Carl Bengtström00SWEÖrgryte IS9,75
Felix Larsen00SWEIFK Göteborg9,58
Ludvig Jönsson00SWEIFK Växjö9,30
Alexander Dahlsund00SWEVarbergs GIF9,28
Victor Petersson00SWEIFK Växjö9,18
Simon Jonsson00SWELidköpings IS9,11
Simon Lanngren00SWESävedalens AIK9,04
10 Anton Schmidt00DENSilkeborg AK-778,93
11 Oscar Arvidson00SWESävedalens AIK8,81
12 Alexander Trulsson00SWEIFK Växjö8,79
13 Albin Wågsäter00SWEIF Kronan8,69
14 Sebastian Smusin00SWEIF Kronan7,91

1 2 3 4 5 6 
A.Dahlsund8,619,189,149,049,259,28
S.Lanngren9,048,278,88
A.SchmidtXX8,93
A.Trulsson8,528,79X
W.Jonåker9,909,749,748,939,729,62
T.Carlryd10,4610,3610,4310,2110,6710,94
L.Jönsson9,259,309,199,069,159,04
A.WågsäterX8,628,69
C.Bengtström9,219,539,759,299,609,51
V.Petersson9,129,189,039,169,018,95
S.Smusin7,877,827,91
O.Arvidson8,498,668,81
F.LarsenX9,239,479,489,58
S.Jonsson9,118,938,908,638,568,33


P12 800m
Finalheat 19 dec 
Johan Claeson01SWETranås AIF 2:40.025
Alexander Bucht01SWESävedalens AIK 2:46.017
Tobias Ryden01SWEIF Kville 2:53.739
Svante Göransson01SWEIFK Göteborg 3:00.3912
Hannes Hjert01SWELjungby FIKej start
Jonathan Mattson01SWEIK Orientej start

Finalheat 29 dec 
Elias Brink01SWEIF Kville 2:30.431
Alexander Jonsson01SWEBrattås CK 2:32.622
William Lager01SWEIF Rigor 2:37.014
Viking Nilsson01SWEHönö IS 2:46.798
Gustav Graff Espensen01DENSilkeborg AK-77 2:59.8511
Axel Nilsson01SWELaholms IF 3:02.2513
Olle Bohlen01SWEKongahälla AIK 3:15.1015

Finalheat 39 dec 
Tom Berensson01SWEIF Kville 2:34.773
Love Smedberg01SWEUllevi FK 2:40.586
Carl Josefsson01SWESävedalens AIK 2:53.9610
Erik Pålsson01SWEIFK Göteborg 3:09.6014
Oscar Olson01SWEMölndals AIK 3:16.1116
Jesper Storberg01SWEMölndals AIK 3:17.7417


P12 Häck 60m76 cm
Försök heat 19 dec 
Johan Claeson01SWETranås AIF11.11q
Philip Ryding01SWEIF Kville11.67q
Elliot Wallin01SWEMajornas IK12.00q
Hannes Hjert01SWELjungby FIK12.05q
Love Smedberg01SWEUllevi FK12.37q
Johan Körmark01SWEKongahälla AIK12.75
Carl Hedin01SWEEksjö Södra IK13.46
Nils Jensen01SWESävedalens AIKbröt

Försök heat 29 dec 
Benjamin Nygren01SWESävedalens AIK11.12q
Anton Välkki01SWEIFK Göteborg11.45q
Filip Lindh01SWEIFK Växjö11.51q
Anders Nyby01DENAalborg Atletik12.59
Johannes Jansson01SWELerum Friidrott12.68
Olof Hedin02SWEEksjö Södra IK13.19
Leonard Österholm01SWEIK Ymer14.25
Jesper Storberg01SWEMölndals AIK14.66

Final9 dec 
Johan Claeson01SWETranås AIF10.90
Benjamin Nygren01SWESävedalens AIK11.00
Filip Lindh01SWEIFK Växjö11.25
Philip Ryding01SWEIF Kville11.47
Anton Välkki01SWEIFK Göteborg11.59
Elliot Wallin01SWEMajornas IK11.76
Hannes Hjert01SWELjungby FIK12.35
Love Smedberg01SWEUllevi FKej start


P12 Höjd
9 dec 
Jonathan Mattson01SWEIK Orient143
Erik Johansson01SWEIFK Göteborg140
Philip Ryding01SWEIF Kville140
Benjamin Nygren01SWESävedalens AIK140
Christian Pool Wiklund01SWEFalköpings FIK137
Johan Claeson01SWETranås AIF137
Hannes Hjert01SWELjungby FIK137
Carl Josefsson01SWESävedalens AIK128
Melker Manne01SWEUllevi FK128
10 Alexander Jonsson01SWEBrattås CK128
10 Olle Bohlen01SWEKongahälla AIK128
12 Love Smedberg01SWEUllevi FK123
13 Johan Körmark01SWEKongahälla AIK123
13 Elliot Wallin01SWEMajornas IK123
15 Oliver Karlsson01SWEÖrgryte IS117
16 Nils Jensen01SWESävedalens AIK110
16 Gabriel Kant01SWEIFK Göteborg110
16 Anders Nyby01DENAalborg Atletik110
19 Svante Göransson01SWEIFK Göteborg110

102110117123128133137140143146
A.Jonsson--ooxxoxxx
E.Johansson---ooxoxooxxx
N.Jensenooxxx
J.Claeson--oxooooxxx
C.Pool Wiklund-ooooooxxx
O.Karlssonoooxxx
H.Hjert-oxoooxoxoxxx
M.Manneoxooooxxx
C.Josefssonoooooxxx
A.Nybyooxxx
E.Wallin-ooxoxxx
O.Bohlenooooxxoxxx
G.Kantooxxx
B.Nygren---ooooxoxxx
J.Körmarkoooxoxxx
J.Mattson-ooooxoxoxxoxxx
L.Smedberg-oxxooxxx
S.Göranssonxoxxoxxx
P.Ryding--ooxooxooxxx


P12 Trestegzon
9 dec 
Simon Jonängen01SWEKFUM Arvika10,56
Benjamin Nygren01SWESävedalens AIK10,24
Erik Johansson01SWEIFK Göteborg9,37
Filip Lindh01SWEIFK Växjö8,63
Hannes Hjert01SWELjungby FIK8,51
Philip Ryding01SWEIF Kville8,47
Elliot Wallin01SWEMajornas IK8,46
Carl Hedin01SWEEksjö Södra IK8,40
Oliver Karlsson01SWEÖrgryte IS8,29
10 William Sander01SWEMölndals AIK8,19
11 Johan Körmark01SWEKongahälla AIK8,02
12 Oskar Weidenholm01SWEMölndals AIK7,98
13 Jusuf Suleiman Ali01SWEUllevi FK7,60
14 Tom Berensson01SWEIF Kville7,33
15 Svante Göransson01SWEIFK Göteborg7,30
16 Hampus Helamb01SWEIFK Göteborg7,29
17 Leonard Österholm01SWEIK Ymer7,20
18 Jesper Storberg01SWEMölndals AIK6,49
19 Gabriel Kant01SWEIFK Göteborg6,45

1 2 3 4 5 6 
S.Göransson7,307,04X6,52
G.Kant6,456,316,33X
E.Wallin8,36X8,368,46
P.Ryding8,478,368,238,29
W.SanderX8,198,19X
L.ÖsterholmXX7,20X
C.Hedin8,328,408,358,13
J.Suleiman Ali7,527,407,607,46
H.HelambX6,507,027,29
J.Körmark8,02XX7,91
O.Karlsson8,228,008,138,29
T.Berensson7,337,077,077,02
B.Nygren10,0610,16X10,24
O.Weidenholm7,987,86X7,78
J.Storberg5,986,49X6,16
E.Johansson8,769,379,049,10
H.HjertX8,518,458,30
S.JonängenXX10,5610,28
F.Lindh8,578,618,638,40


P11 600m
Finalheat 19 dec 
Jakob Rahm02SWESävedalens AIK 1:49.861
Axel Henriksson02SWEIF Kville 1:51.152
Nicholaj Richter02DENAalborg Atletik 1:55.343
Fredrik Grund02SWEIF Kville 2:00.294
Samuel Melin02SWEIF Kville 2:02.255
Oskar Vejlgård02DENSilkeborg AK-77 2:02.256
Viktor Krejberg02DENSilkeborg AK-77 2:03.088
Sven Hammarberg02SWEIF Kville 2:04.649
Gustav Tartu02SWEIF Kville 2:05.2910
10 Noa Escobar Särnbratt02SWESävedalens AIK 2:05.4511
11 Albin Pettersson02SWELaholms IF 2:06.4613

Finalheat 29 dec 
Theodor Skogh02SWEIF Kville 2:02.727
Isak Olofsson-Dorsch02SWEUllevi FK 2:06.2912
Viktor Järnekull02SWEIF Kville 2:08.3114
Abdirahman Abdullahi02SWEUllevi FK 2:09.0415
Edvin Månsson02SWEIFK Växjö 2:09.6216
Leo Frid Göransson02SWESävedalens AIK 2:11.1917
Emil Johansson02SWESävedalens AIK 2:12.9218
Anton Laanep02SWESävedalens AIK 2:13.2919
Miran Salih02SWEUllevi FK 2:14.4420
10 Axel Rosencrantz02SWEIFK Göteborg 2:20.6321


P11 Höjd
9 dec 
Gabriel Wallmark02SWESävedalens AIK136
Liam Russo02SWELerum Friidrott121
Jakob Rahm02SWESävedalens AIK121
Joel Åsenlund02SWEIFK Göteborg121
Viktor Krejberg02DENSilkeborg AK-77116
Rasmus Samuelsson02SWEIFK Göteborg116
Gustav Tartu02SWEIF Kville116
Elmer Evanson02SWEÖrgryte IS116
Axel Olofsson-Dorsch02SWEUllevi FK111
10 Fredrik Grund02SWEIF Kville111
11 Vilgot Skoglund02SWELerum Friidrott111
12 Theodor Skogh02SWEIF Kville111
12 Albin Pettersson02SWELaholms IF111
12 Måns Roos02SWEMölndals AIK111
15 Vilhelm Thorsson02SWEVarbergs GIF105
15 Samuel Melin02SWEIF Kville105
15 Edvin Karlsson02SWEIF Kville105
15 Noa Escobar Särnbratt02SWESävedalens AIK105
15 Emil Johansson02SWESävedalens AIK105
15 Lukas Mindelsohn02SWELerum Friidrott105
15 Sven Hammarberg02SWEIF Kville105
22 Malte Rosvall02SWESävedalens AIK105
22 David Ohldin02SWEIF Kville105
22 Daniel Bloom02SWEIFK Göteborg105
25 Viktor Järnekull02SWEIF Kville105
25 Isak Olofsson-Dorsch02SWEUllevi FK105
27 Albin Löfving02SWEIF Kville98
28 Miran Salih02SWEUllevi FK98
Axel Rosencrantz02SWEIFK GöteborgX

9098105111116121125130133136138138140143146
E.Johanssonoooxxx
F.Grund-oxooxxx
S.Melinoooxxx
L.Russoooooooxxx
M.Roos-ooxoxxx
M.salihoxoxxx
L.Mindelsohnoooxxx
J.Rahm-oooxxooxxx
V.Skoglundooxxooxxx
I.Olofsson-Dorschooxxoxxx
D.Bloom-oxoxxx
R.Samuelssonooxoxooxxx
M.Rosvallooxoxxx
V.Järnekullooxxoxxx
A.Olofsson-Dorsch-oooxxx
E.Karlsson-ooxxx
D.Ohldinooxoxxx
V.Thorssonoooxxx
A.Löfvingooxxx
E.Evanson-ooxoxoxxx
S.Hammarbergoooxxx
J.Åsenlund-oooxoxxoxxx
A.Pettersson-ooxoxxx
A.Rosencrantzxxx
V.Krejberg--oooxxx
G.Wallmark--ooooxooooxxx
T.Skoghoooxoxxx
G.Tartuooooxoxxx
N.Escobar Särnbraoooxxx


P11 Trestegzon
9 dec 
Jakob Rahm02SWESävedalens AIK9,09
Gabriel Wallmark02SWESävedalens AIK9,00
Viktor Krejberg02DENSilkeborg AK-778,56
Nicholaj Richter02DENAalborg Atletik8,32
Oskar Vejlgård02DENSilkeborg AK-778,21
Vilhelm Thorsson02SWEVarbergs GIF7,88
Olof Hedin02SWEEksjö Södra IK7,83
Fredrik Grund02SWEIF Kville7,80
Gustav Tartu02SWEIF Kville7,76
10 Karl Sten02SWEIF Kronan7,68
11 Noa Escobar Särnbratt02SWESävedalens AIK7,63
12 Edvin Månsson02SWEIFK Växjö7,63
13 Rasmus Samuelsson02SWEIFK Göteborg7,44
14 Peter Svensson02SWEIF Rigor7,41
15 Sven Hammarberg02SWEIF Kville7,40
16 Elmer Evanson02SWEÖrgryte IS7,04
17 Viktor Järnekull02SWEIF Kville6,88
18 Daniel Bloom02SWEIFK Göteborg6,75
19 Miran Salih02SWEUllevi FK6,70
20 Theodor Skogh02SWEIF Kville6,67
21 David Ohldin02SWEIF Kville6,66
22 Albin Löfving02SWEIF Kville6,35

1 2 3 4 5 6 
E.Evanson7,046,93XX
V.Krejberg8,248,098,158,56
D.Ohldin6,39X6,66X
N.Richter8,328,308,127,83
T.Skogh6,67X6,356,39
F.Grund7,557,807,667,77
S.HammarbergX7,317,40X
A.LöfvingX6,266,356,30
G.Wallmark8,598,659,008,51
E.MånssonX7,63X7,41
R.Samuelsson7,307,447,147,30
K.Sten7,687,437,407,49
O.Vejlgård8,118,217,708,21
G.Tartu7,697,757,647,76
D.Bloom6,73XX6,75
J.Rahm8,318,969,049,09
N.Escobar Särnbra7,637,607,457,52
V.Järnekull6,606,806,886,85
V.Thorsson6,707,886,997,10
M.salih6,706,226,196,56
O.Hedin7,837,277,777,50
P.Svensson7,197,417,36X


P10 600m
Finalheat 19 dec 
David Eriksson03SWESävedalens AIK 1:53.631
Axel Evebring03SWEWärnamo SK 1:55.592
Fabian Haeffler03SWEMölndals AIK 1:58.493
Johan Rahm04SWESävedalens AIK 2:05.274
Kevin Berg03SWEIK Orient 2:05.975
Casper Skepp03SWESävedalens AIK 2:16.3012
Arvid Skepp04SWESävedalens AIK 2:21.6013
Måns Terfors03SWESävedalens AIK 2:24.3916
Oden Grahm Goles04SWEIFK Göteborg 2:24.4017

Finalheat 29 dec 
Linus Pihl03SWELerum Friidrott 2:11.359
Agustin Hillmersson03SWEIK Orient 2:12.0110
Jonathan Kjellgren03SWEMölndals AIK 2:12.4711
Nick Agorastos03SWEAlingsås IF 2:21.8014
Isak Einarsson04SWEBrattås CK 2:27.3018
Jonas Wokil03SWEKongahälla AIK 2:31.3920
Rasmus Frennfelt03SWEIF Kville 2:31.6321
Eric Dahlgren03SWEIF Kville 2:31.8022
Jakob Rahm02SWESävedalens AIKej start
Axel Olausson03SWEIF Kvilleej start

Finalheat 39 dec 
Carl Erixon03SWEMölndals AIK 2:08.356
Andreas Rydén04SWEIFK Göteborg 2:09.647
Allan Andersson03SWEIF Kville 2:10.278
Elton Jonåker03SWEMölndals AIK 2:22.1715
Filip Valton03SWEIF Kville 2:31.2319
Mats Ahlbom04SWEMajornas IK 2:31.8823
Erik Cairns03SWEIF Kville 2:35.7524
Lukas Gyllström03SWEIF Kvilleej start


P10 Längdzon
9 dec 
Isak Liljenberg03SWEMölndals AIK3,89
Carl Erixon03SWEMölndals AIK3,54
Allan Andersson03SWEIF Kville3,46
Angelo Teng03SWEMajornas IK3,44
Kevin Berg03SWEIK Orient3,39
Filip Aasa03SWEHabo Friidrott 043,32
Axel Evebring03SWEWärnamo SK3,29
Nicodemus Milton03SWEFalköpings FIK3,26
Oden Grahm Goles04SWEIFK Göteborg3,22
10 Casper Skepp03SWESävedalens AIK3,12
11 Tristan Heno04SWEIFK Göteborg3,09
12 Linus Pihl03SWELerum Friidrott3,05
13 Mats Ahlbom04SWEMajornas IK3,04
14 Fabian Haeffler03SWEMölndals AIK3,03
15 Arvid Skrapste03SWEHönö IS3,03
16 Elton Jonåker03SWEMölndals AIK3,00
17 Johan Rahm04SWESävedalens AIK2,98
18 Manfred Lundqvist03SWEMajornas IK2,94
19 Christoffer Bengtsson03SWEMölndals AIK2,92
20 Arvid Skepp04SWESävedalens AIK2,90
21 Melker Skrapste03SWEHönö IS2,86
22 Jonathan Kjellgren03SWEMölndals AIK2,75
23 Erik Cairns03SWEIF Kville2,73
24 Filip Valton03SWEIF Kville2,73
25 William Wallin04SWEMajornas IK2,64
26 Rasmus Frennfelt03SWEIF Kville2,64
27 Gustav Frison03SWEMölndals AIK2,62
28 Alan Salih04SWEUllevi FK2,53
29 Eric Dahlgren03SWEIF Kville2,45
30 Isak Einarsson04SWEBrattås CK2,38

1 2 3 4 5 6 
A.SkeppX2,902,872,90
C.Bengtsson2,902,922,82X
A.Evebring3,203,26X3,29
K.Berg3,393,223,243,28
F.ValtonXX2,452,73
E.Dahlgren2,222,45X2,26
C.Erixon3,543,433,413,52
J.Rahm2,982,802,622,88
A.Salih2,42X2,342,53
R.Frennfelt2,472,642,542,62
M.Ahlbom2,892,433,003,04
J.Kjellgren2,582,522,622,75
O.Grahm Goles3,042,973,223,05
I.Einarsson2,382,202,211,98
A.Skrapste2,903,032,842,79
C.Skepp3,012,913,123,10
E.Cairns2,732,49XX
F.Aasa3,323,13XX
A.Andersson3,463,26X3,32
T.Heno3,01X3,013,09
G.FrisonX2,622,472,53
N.Milton3,183,263,10X
M.Lundqvist2,822,782,862,94
M.Skrapste2,742,86X2,77
E.Jonåker2,662,683,00X
L.Pihl2,662,323,052,75
W.Wallin2,622,572,452,64
F.Haeffler2,782,913,032,76
I.Liljenberg3,53X3,89X
A.Teng2,943,193,293,44


K 60m
Final9 dec 
Gabriella Nykvist92SWETranås AIF 8.16
Tove Lagerlöf90SWEGöteborgs KIK 8.24
Mia Callenberg89SWELerum Friidrott 8.30
Sabina Winqvist91SWEGöteborgs KIK 8.34
Ida Lindskog90SWEGöteborgs KIK 8.50
Linda Åkerman71SWEIFK Halmstad 8.61
Saga Kullenbäck91SWEUllevi FK 8.62
Johanna Boström84SWELaholms IF 8.65


K 1500m
Final9 dec 
Isabell Norstedt95SWEIFK Helsingborg 5:01.02F19
Matilda Andersson96SWESävedalens AIK 5:16.65F17
Anette Lundqvist85SWEFalkenbergs IK 6:03.20K


K Längd
9 dec 
Mari Klaup90SWEUllevi FK5,25
Sofie Lindesten88SWEDjurgårdens IF Friidrott5,19
Sabina Winqvist91SWEGöteborgs KIK5,18
Sofie Hallman92SWEUllevi FK4,87
Johanna Boström84SWELaholms IF4,67

1 2 3 4 5 6 
S.Hallman4,864,49X4,874,694,75
S.Winqvist5,185,00----
S.Lindesten5,105,19X4,935,195,05
J.Boström4,674,56X4,36XX
M.Klaup5,224,095,18X5,125,25


K Kula4.0 kg
9 dec 
Mari Klaup90SWEUllevi FK11,62
Lisa Einarsson96SWESK Bore11,25
Sabina Winqvist91SWEGöteborgs KIK10,20
Linda Åkerman71SWEIFK Halmstad9,55
Ida Lindskog90SWEGöteborgs KIK9,52
Saga Kullenbäck91SWEUllevi FK8,66
Tove Lagerlöf90SWEGöteborgs KIK8,53

1 2 3 4 5 6 
L.Åkerman9,289,55X9,45XX
T.Lagerlöf7,998,278,538,198,048,18
S.Winqvist7,588,7710,2010,139,999,66
I.Lindskog9,528,708,048,828,808,64
L.Einarsson8,6311,25XX10,5810,74
M.Klaup10,7911,12X11,62XX
S.Kullenbäck8,028,66XXXX


F19 60m
Försök heat 19 dec 
Anna Lind95SWEGöteborgs KIK 8.24q
Cassandra Lobo Vedel95DENAalborg Atletik 8.32q
Evelina Rentorp95SWEUllevi FK 8.80q
Alice Gärdhagen95SWESävedalens AIK 8.90

Försök heat 29 dec 
Nina Lundin95SWEGöteborgs KIK 8.14q
Jessica Wallenius94SWEIK Ymer 8.25q
Elin Axberg95SWEKongahälla AIK 8.60q
Liv Vanggaard Kaupang95DENAalborg Atletik 8.64q
Anna Carlsson94SWEUllevi FK 8.85q

Final9 dec 
Nina Lundin95SWEGöteborgs KIK 8.07
Jessica Wallenius94SWEIK Ymer 8.13
Anna Lind95SWEGöteborgs KIK 8.15
Cassandra Lobo Vedel95DENAalborg Atletik 8.27
Elin Axberg95SWEKongahälla AIK 8.54
Liv Vanggaard Kaupang95DENAalborg Atletik 8.59
Anna Carlsson94SWEUllevi FK 8.82
Evelina Rentorp95SWEUllevi FK 8.85


F19 Längd
9 dec 
Kamila Pietruszka94SWEGöteborgs KIK5,18
Moa Karlin Josefsson94SWEUllevi FK5,09
Johanna Konseleus95SWEUllevi FK4,37
Elin Axberg95SWEKongahälla AIKX

1 2 3 4 5 6 
J.Konseleus4,374,324,26X4,344,35
K.PietruszkaX5,09X5,075,18X
E.AxbergXXX---
M.Karlin Josefsso5,09X4,964,654,694,86


F19 Kula4.0 kg
9 dec 
Maria Nilsson95SWEIK Orient11,22
Frida Arnhög94SWEVarbergs GIF9,18
Ragnhild Kilborn95SWEGöteborgs KIK8,39

1 2 3 4 5 6 
F.Arnhög8,328,347,98X9,188,49
M.Nilsson11,2210,519,939,5810,2910,24
R.Kilborn8,397,877,717,327,617,62


F17 60m
Försök heat 19 dec 
Lisa Brorsson96SWEFalköpings FIK 8.07q
Sanna Oscarsson96SWEIK Ymer 8.30q
Hanna Bengtsson96SWESävedalens AIK 8.47q
Gabrielle Wehlander96SWEGöteborgs KIK 8.53q
Emma Jacobsson96SWEIK Ymer 8.92

Försök heat 29 dec 
Amanda Öberg96SWEIK Ymer 8.07q
Madeleine Björlin-Delmar96SWEIFK Göteborg 8.28q
Elvira Richardsson96SWEIFK Kristinehamn 8.32q
Matilda Norström96SWEIK Ymer 8.88q

Final9 dec 
Lisa Brorsson96SWEFalköpings FIK 7.89
Amanda Öberg96SWEIK Ymer 8.04
Elvira Richardsson96SWEIFK Kristinehamn 8.20
Sanna Oscarsson96SWEIK Ymer 8.23
Madeleine Björlin-Delmar96SWEIFK Göteborg 8.25
Hanna Bengtsson96SWESävedalens AIK 8.42
Gabrielle Wehlander96SWEGöteborgs KIK 8.56
Matilda Norström96SWEIK Ymer 8.94


F17 Stav
9 dec 
Amanda Mattsson96SWEIK Orient320
Malin Smetana96SWEUllevi FK280
Sigrid Forsberg96SWEUllevi FK260

230240250260270280290300310320330
M.Smetana-ooooxoxxx
A.Mattsson----o-xxoooxxoxxx
S.Forsbergoxooxxoxxx


F17 Längd
9 dec 
Elvira Richardsson96SWEIFK Kristinehamn5,38
Amanda Öberg96SWEIK Ymer5,31
Hanna Bengtsson96SWESävedalens AIK4,96
Matilda Norström96SWEIK Ymer4,63
Emma Jacobsson96SWEIK Ymer4,59

1 2 3 4 5 6 
M.Norström4,534,42XX4,464,63
E.JacobssonX4,54X4,074,414,59
E.RichardssonX5,38X5,36X5,20
A.Öberg5,195,045,31XX5,20
H.Bengtsson4,884,874,834,96X-


F17 Kula3.0 kg
9 dec 
Linn Bergstrand96SWEHälle IF13,31
Lisa Einarsson96SWESK Bore12,60
Jessika Lowe96SWEIFK Helsingborg12,24

1 2 3 4 5 6 
L.Einarsson12,60XX12,4312,3912,25
J.LoweX12,2412,18XXX
L.BergstrandX12,7513,31XX13,03


F16 60m
Försök heat 19 dec 
Alice Svantesson97SWESävedalens AIK 8.05q
Emma Elkjaer Hjelm97DENAalborg Atletik 8.11q
Dellie Carlson97SWEMölndals AIK 8.45q
Fanny Sandberg97SWEMölndals AIK 8.54
Joanna Turkalj97SWEGöteborgs KIK 8.90
Moa Augustsson97SWEMölndals AIK 8.99

Försök heat 29 dec 
Louise Liljeblad97SWEMölndals AIK 8.02q
Frida Gustafsson97SWESävedalens AIK 8.80
Ingrid de Caprona97SWEGöteborgs KIK 8.80
Louise Høj Jensen97DENSilkeborg AK-77 8.86
Ida Augustsson97SWEMölndals AIK 8.87
Natalie Nilsson97SWEGöteborgs KIK 9.75

Försök heat 39 dec 
Ebba Svantesson97SWESävedalens AIK 8.17q
Filippa Öljemark97SWEMölndals AIK 8.25q
Linnéa Tebelius97SWELerum Friidrott 8.33q
Rebecka Sellberg97SWEMölndals AIK 8.42q
My Bertilsson97SWEIFK Göteborg 9.08

Final9 dec 
Louise Liljeblad97SWEMölndals AIK 8.03
Alice Svantesson97SWESävedalens AIK 8.07
Emma Elkjaer Hjelm97DENAalborg Atletik 8.16
Ebba Svantesson97SWESävedalens AIK 8.29
Filippa Öljemark97SWEMölndals AIK 8.33
Rebecka Sellberg97SWEMölndals AIK 8.34
Dellie Carlson97SWEMölndals AIK 8.44
Linnéa Tebelius97SWELerum Friidrott 8.47


F16 1500m
Final9 dec 
Marika Hvoldal Kristensen00DENAGF Atletik 4:59.55
Alexandra Brackman97SWEIF Rigor 5:14.49
Louise Høj Jensen97DENSilkeborg AK-77 5:17.28
Alma Evebring97SWEWärnamo SK 5:55.63
Natalie Nilsson97SWEGöteborgs KIK 6:02.61
Helena Hagström97SWEFalkenbergs IK 6:07.73


F16 Stav
9 dec 
Klara Mattsson97SWEIK Orient345
Lina Larsson97SWEIK Ymer290
Ellinor Eriksson97SWELerum Friidrott250

220230240250260270280290300310320330345361
E.Erikssonooooxxx
L.Larsson----ooooxxx
K.Mattsson-----o-o-oxoooxxx


F16 Längd
9 dec 
Louise Liljeblad97SWEMölndals AIK5,07
Fanny Sandberg97SWEMölndals AIK5,07
Viktoria Kemborn97SWEStenungsunds FI4,93
Sara Ezzra97SWEKFUM Arvika4,83
Sanna Lundqvist97SWEIK Ymer4,69
Kristin Olofsson-Hoffman97SWELerum Friidrott4,60
Elina Lanndalen97SWEIK Ymer4,42
Ida Augustsson97SWEMölndals AIK4,28
Joanna Turkalj97SWEGöteborgs KIK4,22
10 Lovisa Snygg97SWEUllevi FK4,17
11 Hedvig Ernst97SWEGöteborgs KIK3,62

1 2 3 4 5 6 
E.Lanndalen4,304,244,144,424,32X
I.Augustsson4,284,21X4,244,004,26
F.Sandberg4,944,864,664,754,845,07
S.Ezzra4,574,834,504,714,55X
V.Kemborn4,614,894,834,784,934,86
L.Snygg4,174,063,66
S.Lundqvist4,64X4,564,694,584,55
H.Ernst3,623,493,60
L.Liljeblad5,074,984,914,814,80X
J.Turkalj4,063,644,22
K.Olofsson-Hoffma4,594,60X4,354,404,40


F16 Kula3.0 kg
9 dec 
Ebba Olsson97SWEBrattås CK12,53
Julia Niklasson97SWEIF Rigor10,31
Fanny Leandersson97SWEUllevi FK9,78
Elin Johansson97SWEKongahälla AIK9,66

1 2 3 4 5 6 
F.Leandersson8,969,789,788,699,389,70
E.Olsson12,22X12,0812,45X12,53
E.JohanssonX9,069,029,029,669,21
J.NiklassonX9,91X9,469,9610,31


F15 60m
Försök heat 19 dec 
Lisa Björklund98SWEGöteborgs KIK 8.19q
Larsson Alexandra98SWEIF Göta Karlstad 8.19q
Amanda Holmberg98SWELidköpings IS 8.28q
Isa Andersson98SWEIFK Helsingborg 8.30q
Emilie Skov Pedersen98DENSilkeborg AK-77 8.33q
Elin Johansson98SWELaholms IF 8.86
Laura Lund98DENAalborg Atletik 8.99
Fanny Andersson98SWESävedalens AIK 9.67

Försök heat 29 dec 
Judith Wagersten98SWEFalkenbergs IK 8.40q
Sofia Lindwall98SWEGöteborgs KIK 8.50
Stina Ahlbertz98SWEGöteborgs KIK 8.55
Lisa Åhlström98SWEMölndals AIK 8.68
Helene Gregersen98DENSilkeborg AK-77 8.73
Matilda Blomstrand98SWEWärnamo SK 8.91
Nicole Fankl98SWEUllevi FK 9.55
Ulrikke L Andersen99DENSilkeborg AK-77ej start

Försök heat 39 dec 
Fanny Ernestam98SWEKFUM Örebro 8.08q
Lisa Warfvinge98SWEVarbergs GIF 8.12q
Ida Bengtsson98SWEFalkenbergs IK 8.45q
Sara Leth98SWEMölndals AIK 8.65
Sara Sjögren98SWEStenungsunds FI 8.72
Signe Skov Jensen98DENSilkeborg AK-77 8.85
Cecilia Jönsson98SWEIF Kville 9.20

Försök heat 49 dec 
Vanja Blomberg98SWEKlippans FK 8.24q
Klara Fomsgaard98DENHerning Atletik 8.39q
Emma Söderström98SWEGöteborgs KIK 8.47q
Ellen Stübner98SWEGöteborgs KIK 8.69
Emily Strand98SWEMölndals AIK 9.15
Sofie Langagergaard98DENAalborg Atletik 9.46
Amaile Lyngbak98DENSilkeborg AK-77 9.50

Försök heat 59 dec 
Tess Hertz-Saebbö98SWEGöteborgs KIK 8.18q
Wilma Nordqvist98SWEIFK Helsingborg 8.21q
Emelie Rantzow98SWEIK Ymer 8.39q
Anna Nedergaard98DENAalborg Atletik 8.79
Sandra Vallin98SWEBrattås CK 8.85
Moa Croon98SWELaholms IF 9.02
Alberte Grøn98DENSilkeborg AK-77 9.03

Försök heat 69 dec 
Linnea Johansson98SWEIK Ymer 8.43q
Elin Steene98SWEIK Orient 8.52
Malin Andersson98SWEIFK Växjö 8.53
Prescilia Bakuba98SWEUllevi FK 8.66
Anna Kåreklint98SWEVarbergs GIF 8.66
Kerstin Wadman98SWEGöteborgs KIK 8.77
Emilie Vejlgård98DENSilkeborg AK-77 8.80
Maria Kromann Knudsen98DENSilkeborg AK-77 8.98

Finalheat 19 dec 
Lisa Warfvinge98SWEVarbergs GIF 8.03
Vanja Blomberg98SWEKlippans FK 8.10
Fanny Ernestam98SWEKFUM Örebro 8.14
Tess Hertz-Saebbö98SWEGöteborgs KIK 8.15
Larsson Alexandra98SWEIF Göta Karlstad 8.15
Wilma Nordqvist98SWEIFK Helsingborg 8.22
Lisa Björklund98SWEGöteborgs KIK 8.24
Amanda Holmberg98SWELidköpings IS 8.28

Finalheat 29 dec 
Isa Andersson98SWEIFK Helsingborg 8.16
Emelie Rantzow98SWEIK Ymer 8.35
Klara Fomsgaard98DENHerning Atletik 8.36
Emilie Skov Pedersen98DENSilkeborg AK-77 8.36
Judith Wagersten98SWEFalkenbergs IK 8.38
Ida Bengtsson98SWEFalkenbergs IK 8.42
Linnea Johansson98SWEIK Ymer 8.50
Emma Söderström98SWEGöteborgs KIK 9.02


F15 1000m
Finalheat 19 dec 
Kerstin Wadman98SWEGöteborgs KIK 3:12.881
Moa Carlsson98SWESävedalens AIK 3:13.122
Isabelle Melin98SWEIF Kville 3:16.223
Anna Bengtsson98SWESävedalens AIK 3:17.044
Anna Påsse99SWEGöteborgs KIK 3:18.025
Alice Greberg98SWEMölndals AIK 3:19.836
Maia Nielsen Arad98DENHerning Atletik 3:46.0913

Finalheat 29 dec 
Sara Overgaard98SWEIF Kville 3:22.927
Alexandra Simonsen98SWEMölndals AIK 3:23.888
Sara Molnar98SWEMölndals AIK 3:35.729
Sandra Vallin98SWEBrattås CK 3:37.7010
Anne Sofie Herskin98DENSilkeborg AK-77 3:38.5111
Moa Croon98SWELaholms IF 3:39.6912


F15 Stav
9 dec 
Emma Kuutti98SWETrollhättan FIK260
Alexia Lillhav98SWEIFK Växjö250
Matilda Blomstrand98SWEWärnamo SK240
Linnea Romeling98SWELerum Friidrott220
Signe Skov Jensen98DENSilkeborg AK-77220

180200210220230240250260270
M.Blomstrand-ox-oooxxx
A.Lillhav---ooooxxx
L.Romeling-oooxxx
E.Kuutti-xoooxoxoxooxxx
S.Jensenoxooxoxxx


F15 Längd
9 dec 
Fanny Ernestam98SWEKFUM Örebro5,63
Larsson Alexandra98SWEIF Göta Karlstad5,47
Kajsa Karlén98SWEKFUM Arvika5,46
Tess Hertz-Saebbö98SWEGöteborgs KIK5,38
Ida Bengtsson98SWEFalkenbergs IK5,17
Wilma Nordqvist98SWEIFK Helsingborg5,17
Amanda Holmberg98SWELidköpings IS5,02
Isa Andersson98SWEIFK Helsingborg4,96
Johanna Birgersson98SWEIFK Helsingborg4,71
10 Emelie Rantzow98SWEIK Ymer4,67
11 Sara Sjögren98SWEStenungsunds FI4,65
12 Prescilia Bakuba98SWEUllevi FK4,58
13 Klara Fomsgaard98DENHerning Atletik4,56
14 Judith Wagersten98SWEFalkenbergs IK4,54
15 Elin Steene98SWEIK Orient4,53
16 Stina Ahlbertz98SWEGöteborgs KIK4,48
17 Signe Skov Jensen98DENSilkeborg AK-774,42
18 Emilie Skov Pedersen98DENSilkeborg AK-774,36
19 Olivia Lund98SWEIFK Växjö4,28
20 Sofia Lindwall98SWEGöteborgs KIK4,27
21 Isabelle Melin98SWEIF Kville4,11
22 Cecilia Jönsson98SWEIF Kville4,10
23 Moa Kjellsson98SWEIK Orient4,08
24 Anna Kåreklint98SWEVarbergs GIF4,07
25 Jennifer Rudberg98SWEIK Ymer4,02
26 Lovisa Wallman98SWEVarbergs GIF3,96
27 Anna Nedergaard98DENAalborg Atletik3,96
28 Helene Gregersen98DENSilkeborg AK-773,95
29 Ellen Stübner98SWEGöteborgs KIK3,95
30 Anne Rantzau98DENAalborg Atletik3,90
31 Fanny Andersson98SWESävedalens AIK3,72
32 Natalie Vestergaard98DENAalborg Atletik3,70
33 Sofie Langagergaard98DENAalborg Atletik3,69
34 Emilia Andersson98SWEVarbergs GIF3,61
35 Laura Lund98DENAalborg Atletik3,59
36 Anne Sofie Herskin98DENSilkeborg AK-773,56
Maria Kromann Knudsen98DENSilkeborg AK-77X

1 2 3 4 5 6 
S.Sjögren4,604,65X
S.Langagergaard3,65X3,69
A.Kåreklint3,954,014,07
I.Bengtsson5,085,125,17X5,14X
H.Gregersen3,773,823,95
E.Rantzow4,594,674,35
A.Herskin3,402,813,56
F.Andersson3,163,723,67
T.Hertz-Saebbö4,855,185,005,155,385,29
I.AnderssonX4,594,774,884,794,96
K.Fomsgaard4,194,124,56
J.Rudberg4,023,93X
L.Wallman3,963,85X
J.BirgerssonX4,404,71
J.Wagersten4,39X4,54
P.Bakuba4,584,254,33
L.Alexandra5,144,795,045,195,125,47
M.KnudsenXXX
O.Lund3,914,004,28
C.JönssonX3,854,10
E.Stübner3,95--
A.Rantzau3,893,903,87
A.Holmberg5,005,024,834,954,844,82
S.Ahlbertz4,484,474,44
E.AnderssonX3,61X
K.Karlén4,985,125,22X5,46X
I.Melin4,094,104,11
E.Steene4,534,474,18
L.LundX3,59X
W.Nordqvist4,924,624,604,74X5,17
E.PedersenX4,194,36
S.Jensen4,344,424,26
A.Nedergaard2,103,813,96
F.Ernestam5,095,205,345,425,385,63
M.Kjellsson3,993,974,08
N.Vestergaard3,653,703,10
S.Lindwall4,274,264,07


F15 Kula3.0 kg
9 dec 
Amanda Malmehed98SWELinköpings GIF12,80
Amanda Holmberg98SWELidköpings IS12,63
Jennifer Rudberg98SWEIK Ymer10,13
Emma Söderström98SWEGöteborgs KIK9,88
Annika Svensson98SWEIF Hagen FK9,81
Sara Sjögren98SWEStenungsunds FI9,50
Nicole Fankl98SWEUllevi FK9,37
Lovisa Wallman98SWEVarbergs GIF9,24
Sofia Lindwall98SWEGöteborgs KIK8,13
10 Stepanie Simonsson98SWEIK Bergaström7,93
11 Emilia Andersson98SWEVarbergs GIF7,81
12 Natalie Vestergaard98DENAalborg Atletik6,71
13 Kerstin Wadman98SWEGöteborgs KIK6,68
14 Amaile Lyngbak98DENSilkeborg AK-776,67
15 Stina Ahlbertz98SWEGöteborgs KIK6,67
16 Alberte Grøn98DENSilkeborg AK-776,66
17 Lisa Björklund98SWEGöteborgs KIK6,25

1 2 3 4 5 6 
J.Rudberg10,138,498,269,749,459,24
N.Vestergaard6,516,716,12
S.Sjögren9,178,959,269,109,509,22
S.Simonsson6,307,937,44
K.Wadman6,276,596,68
S.Ahlbertz6,126,676,21
A.Svensson9,749,799,699,819,689,48
S.Lindwall8,017,888,13
A.Malmehed12,0911,85XX12,0912,80
E.Söderström9,439,828,439,768,289,88
L.Wallman7,848,308,828,948,879,24
A.Holmberg11,1312,6312,60X12,38X
A.Grøn6,666,30X
A.Lyngbak6,676,626,39
L.Björklund6,196,216,25
E.Andersson7,817,68X
N.FanklXX9,378,588,488,95


F14 60m
Försök heat 19 dec 
Erika Alkstrand99SWEIK Ymer 8.79
Patricia Wichtel99SWEIFK Halmstad 8.82
Ulrikke L Andersen99DENSilkeborg AK-77 8.83
Sara Petersson99SWEHälle IF 8.86
Louise Andersen99DENAalborg Atletik 8.96
Rebecca Tovstedt99SWEIFK Halmstad 8.99
Julia Samuelsson99SWEHögby IF 9.27
Celina Lund99DENAalborg Atletik 9.66

Försök heat 29 dec 
Moa Seger99SWEGlanshammars IF 8.21q
Wilma Funk99SWEVarbergs GIF 8.52q
Filippa Moum99SWEHälle IF 8.72
Andrea Envall99SWEVarbergs GIF 8.77
Julia Frisk99SWEIFK Växjö 8.77
Alice Johansson99SWEIF Rigor 8.94
Sofia Olsson99SWESävedalens AIK 9.10
Alva Lind99SWEGöteborgs KIKej start

Försök heat 39 dec 
Alma Kilpeläinen99SWELjungby FIK 8.32q
Connie Grefjord99SWEHovslätts IK 8.36q
Emma Hamilton99SWEÖrgryte IS 8.62q
Anna Widerberg99SWEHälle IF 9.02
Nellie Fransson99SWEIFK Växjö 9.02
Amanda Aasa99SWEHabo Friidrott 04 9.13
Alyssa Senor99SWEUllevi FK 9.58
Emma Johansson99SWEGöteborgs KIK 9.65

Försök heat 49 dec 
Miranda Widdgård99SWEHälle IF 8.38q
Lizzie Hager99SWELerum Friidrott 8.55q
Tilda Oldberg99SWESävedalens AIK 8.60q
Sara Stenvall99SWEGöteborgs KIK 8.71
Sif Poulsen99SWEIF Rigor 8.91
Emma Ramne99SWEGöteborgs KIK 9.09
Matilda Nilsson-Edin99SWEMölndals AIK 9.24
Caroline Königson99SWEGöteborgs KIK10.01

Försök heat 59 dec 
Lina Jehander99SWEGöteborgs KIK 8.38q
Madeleine Söderlund99SWELerum Friidrott 8.44q
Della Månsson99SWEÖrgryte IS 8.52q
Alice Dahlemar99SWEMölndals AIK 8.53q
Moa Bjällebo99SWEIFK Växjö 8.82
Ida Carlsson99SWEMölndals AIK 8.90
Astrid Woxenius99SWESävedalens AIK 9.23
Anna Påsse99SWEGöteborgs KIK 9.27

Försök heat 69 dec 
Frida Johansson99SWEMölndals AIK 8.28q
Fatima Kone99SWEUllevi FK 8.55q
Johanna Andersson99SWELerum Friidrott 8.65
Beatrice Johansson99SWEKFUM Arvika 8.72
Caroline Nilsson99SWEGöteborgs KIK 8.72
Cornelia Milton99SWEFalköpings FIK 9.07
Emma Odenstam99SWEGöteborgs KIK 9.22
Stina Nyström99SWEÖrgryte IS 9.23

Försök heat 79 dec 
Linnéa Mossberg99SWEHåfreströms IF 8.56q
Linn Stendahl99SWEIFK Halmstad 8.67
Wilma Eriksson99SWEIK Ymer 8.82
Alma Bellman99SWEGöteborgs KIK 9.46
Linnea Norin99SWETrollhättan FIK 9.50
Alva Andersson99SWETrollhättan FIK 9.71
Linnéa Wehlander99SWEGöteborgs KIK 9.74
Pernille Marquart99DENSilkeborg AK-7710.15

Försök heat 89 dec 
Fanny Runheim99SWEKFUM Örebro 8.16q
Tilda Berensson99SWEIF Kville 8.65
Judith Sjöman99SWEKatrineholms SK 8.73
Martina Winberg99SWEMölndals AIK 8.90
Sandra Lindholm99SWELerum Friidrott 9.02
Klara Jöborn99SWEGöteborgs KIK 9.22
Alma Folke99SWETranås AIF 9.30
Selma Nyberg99SWEIFK Halmstad 9.70

Finalheat 19 dec 
Fanny Runheim99SWEKFUM Örebro 8.05
Moa Seger99SWEGlanshammars IF 8.12
Connie Grefjord99SWEHovslätts IK 8.22
Alma Kilpeläinen99SWELjungby FIK 8.32
Miranda Widdgård99SWEHälle IF 8.32
Madeleine Söderlund99SWELerum Friidrott 8.35
Lina Jehander99SWEGöteborgs KIK 8.53
Frida Johansson99SWEMölndals AIKDQtjuvstart

Finalheat 29 dec 
Fatima Kone99SWEUllevi FK 8.48
Della Månsson99SWEÖrgryte IS 8.53
Lizzie Hager99SWELerum Friidrott 8.59
Alice Dahlemar99SWEMölndals AIK 8.59
Linnéa Mossberg99SWEHåfreströms IF 8.61
Emma Hamilton99SWEÖrgryte IS 8.62
Tilda Oldberg99SWESävedalens AIK 8.63
Wilma Funk99SWEVarbergs GIFej start


F14 200m
Finalheat 19 dec 
Moa Seger99SWEGlanshammars IF26.771
Lina Jehander99SWEGöteborgs KIK26.912
Connie Grefjord99SWEHovslätts IK27.363
Frida Johansson99SWEMölndals AIK27.545

Finalheat 29 dec 
Miranda Widdgård99SWEHälle IF27.444
Alva Murtoniemi Gräbel99SWEÖrgryte IS27.917
Madeleine Söderlund99SWELerum Friidrott28.118
Vilma Snygg99SWEIK Ymer28.5710

Finalheat 39 dec 
Caroline Nilsson99SWEGöteborgs KIK27.736
Emma Hamilton99SWEÖrgryte IS28.6912
Lizzie Hager99SWELerum Friidrott28.8614
Sara Petersson99SWEHälle IF29.2718

Finalheat 49 dec 
Della Månsson99SWEÖrgryte IS28.6311
Tilda Berensson99SWEIF Kville29.1215
Maria Runneberger99SWESävedalens AIK29.4520
Alma Folke99SWETranås AIF31.1626

Finalheat 59 dec 
Lina Toremark99SWEÖrgryte IS28.359
Anna Påsse99SWEGöteborgs KIK29.1717
Julia Frisk99SWEIFK Växjö29.6021
Emma Magnusson99SWEMölndals AIK30.0723

Finalheat 69 dec 
Hanna Westhoff99SWEIFK Växjö28.8513
Beatrice Brink99SWEIF Kville30.3324
Stina Nyström99SWEÖrgryte IS31.3127
Sandra Lindholm99SWELerum Friidrott31.7130

Finalheat 79 dec 
Sara Stenvall99SWEGöteborgs KIK29.1316
Beatrice Johansson99SWEKFUM Arvika30.6025
Wilma Eriksson99SWEIK Ymer31.3128
Elsa Smedberg99SWEGöteborgs KIK32.8132

Finalheat 89 dec 
Matilda Karlsson99SWEIK Orient29.3019
Ida Carlsson99SWEMölndals AIK29.9122
Astrid Woxenius99SWESävedalens AIK31.3329
Emma Johansson99SWEGöteborgs KIK31.8731
Luana Klaric Lundh99SWEGöteborgs KIKej start

Finalheat 99 dec 
Lisa Björklund98SWEGöteborgs KIK26.85-
Kerstin Wadman98SWEGöteborgs KIK28.26-
Sofia Lindwall98SWEGöteborgs KIK29.55-


F14 Stav
9 dec 
Frida Bergvall99SWEIFK Växjö280
Ebba Blomstrand00SWEÅsbro GoIF280
Erika Alkstrand99SWEIK Ymer240
Mea Natvig99SWEIFK Växjö240
Matilda Ekenberg00SWESävedalens AIK240
Thilda Lim99SWEIFK Växjö220
Sara Gunnarsson99SWEMölndals AIK220
Celina Lund99DENAalborg Atletik200
Elin Skarin00SWEUllevi FK200
10 Tilda Nilsson99SWEIFK Växjö180
10 Nathalie Lemark00SWEIF Kville180
10 Frida Johansson99SWEHovslätts IK180
13 Melina Karlsson01SWELerum Friidrott180

120140160180190200210220230240250260270280290
E.Alkstrand-----oooxooxxx
C.Lund---oooxxx
E.Skarin-ooxoxxooxxx
M.Karlsson-ooxxoxxx
S.Gunnarsson--oxooxxooxxoxxx
T.Lim--oooooxoxxx
N.Lemark--ooxxx
T.Nilsson--ooxxx
E.Blomstrand----------ooxoxxoxxx
F.Bergvall----------xooooxxx
M.Ekenberg-----oooxoxoxxx
M.Natvig---oxooxooooxxx
F.Johansson--ooxxx


F14 Längd
9 dec 
Fanny Runheim99SWEKFUM Örebro5,08
Filippa Gunnarsson99SWELaholms IF5,04
Alva Murtoniemi Gräbel99SWEÖrgryte IS4,98
Johanna Andersson99SWELerum Friidrott4,93
Alice Dahlemar99SWEMölndals AIK4,76
Vilma Snygg99SWEIK Ymer4,76
Judith Sjöman99SWEKatrineholms SK4,74
Lina Jehander99SWEGöteborgs KIK4,60
Melina Holse99SWELinköpings GIF4,54
10 Miranda Widdgård99SWEHälle IF4,53
11 Fatima Kone99SWEUllevi FK4,49
12 Emma Hamilton99SWEÖrgryte IS4,44
13 Tilda Oldberg99SWESävedalens AIK4,43
14 Alma Kilpeläinen99SWELjungby FIK4,41
15 Della Månsson99SWEÖrgryte IS4,41
16 Matilda Holterberg99SWETrollhättan FIK4,40
17 Caroline Nilsson99SWEGöteborgs KIK4,38
18 Matilda Karlsson99SWEIK Orient4,37
19 Lina Toremark99SWEÖrgryte IS4,30
20 Astrid Woxenius99SWESävedalens AIK4,23
21 Laura von Schedvin99SWEIK Ymer4,21
22 Nora Hedin99SWEIFK Halmstad4,21
23 Erika Alkstrand99SWEIK Ymer4,15
24 Maria Runneberger99SWESävedalens AIK4,14
25 Sif Poulsen99SWEIF Rigor4,12
26 Klara Jöborn99SWEGöteborgs KIK4,09
27 Ida Carlsson99SWEMölndals AIK4,08
28 Rebecca Tovstedt99SWEIFK Halmstad4,06
29 Anna Påsse99SWEGöteborgs KIK4,04
30 Cornelia Milton99SWEFalköpings FIK4,03
31 Louise Andersen99DENAalborg Atletik4,02
32 Patricia Wichtel99SWEIFK Halmstad3,99
33 Linn Stendahl99SWEIFK Halmstad3,96
34 Anna Widerberg99SWEHälle IF3,94
35 Nicole Lindblom Reitz99SWEGöteborgs KIK3,93
36 Ulrikke L Andersen99DENSilkeborg AK-773,93
37 Louise Wilhelmsson99SWEIFK Halmstad3,92
38 Alva Andersson99SWETrollhättan FIK3,91
39 Luana Klaric Lundh99SWEGöteborgs KIK3,91
40 Filippa Moum99SWEHälle IF3,90
41 Olivia Samuelsson99SWETranås AIF3,89
42 Mea Natvig99SWEIFK Växjö3,87
43 Linnéa Wehlander99SWEGöteborgs KIK3,85
44 Emma Odenstam99SWEGöteborgs KIK3,83
45 Alma Bellman99SWEGöteborgs KIK3,79
46 Julia Samuelsson99SWEHögby IF3,79
47 Emma Ramne99SWEGöteborgs KIK3,77
48 Moa Bjällebo99SWEIFK Växjö3,75
49 Nellie Fransson99SWEIFK Växjö3,64
50 Frida Holmgren99SWEIF Rigor3,63
51 Sara Petersson99SWEHälle IF3,63
52 Ellen Hultemark99SWEIFK Växjö3,62
53 Iris Rodal99SWEGöteborgs KIK3,61
54 Hanna Borgemyr99SWETrollhättan FIK3,60
55 Emma Johansson99SWEGöteborgs KIK3,58
56 Selma Nyberg99SWEIFK Halmstad3,55
57 Pernille Marquart99DENSilkeborg AK-773,49
58 Linnea Norin99SWETrollhättan FIK3,41
59 Ida Nyström99SWEIF Kville3,36
60 Johanna Pettersson99SWELaholms IF3,33
61 Elsa Smedberg99SWEGöteborgs KIK3,27
62 Magdalena Bang99SWEGöteborgs KIK3,27
63 Caroline Königson99SWEGöteborgs KIK3,25
64 Elin Dahlberg99SWETrollhättan FIK3,16
65 Wilma Eriksson99SWEIK Ymer3,02
Lizzie Hager99SWELerum FriidrottX
Mathilda Fogelberg99SWEÖrgryte ISX

1 2 3 4 5 6 
A.Murtoniemi Gräb4,914,834,604,984,674,82
A.WoxeniusX3,824,23
D.Månsson3,984,134,41
K.Jöborn3,293,944,09
F.Runheim4,814,704,184,994,855,08
A.Bellman3,793,733,79
M.Holse4,514,484,54
M.Holterberg 4,404,35X
J.Pettersson3,333,023,33
A.Kilpeläinen4,344,274,41
A.AnderssonX3,373,91
L.Wilhelmsson3,763,693,92
W.Eriksson2,202,263,02
C.Milton3,883,264,03
M.Karlsson3,714,374,09
L.von Schedvin3,774,214,16
A.Påsse3,803,854,04
P.Marquart3,223,133,49
E.Alkstrand4,053,984,15
L.JehanderX4,604,424,364,38X
F.Holmgren3,503,633,61
L.Wehlander3,293,853,37
F.Moum3,903,783,76
L.Klaric LundhX3,91X
S.Nyberg3,43X3,55
L.Stendahl3,793,963,94
N.Lindblom ReitzX3,913,93
S.Petersson3,493,273,63
I.Carlsson4,083,704,01
F.KoneX4,494,42
C.Königson3,133,253,18
M.Bjällebo3,753,613,75
L.Norin3,413,283,28
E.Dahlberg3,163,102,96
M.Runneberger4,144,09X
F.GunnarssonX4,88X4,864,915,04
V.Snygg2,93X4,764,474,664,69
M.Widdgård4,504,53X
A.Dahlemar4,044,764,63X4,734,63
M.FogelbergXXX
L.Toremark4,164,134,30
O.Samuelsson3,893,83X
R.Tovstedt3,753,934,06
U.L Andersen3,893,933,79
E.Ramne3,77X3,66
M.Natvig3,793,873,85
E.HamiltonX3,764,44
N.Fransson3,333,353,64
E.Johansson3,343,583,51
L.Andersen2,524,023,79
H.Borgemyr3,603,162,89
I.Nyström3,363,193,02
T.Oldberg4,284,43X
J.Sjöman4,184,744,654,404,624,63
J.AnderssonX4,784,934,86XX
A.Widerberg3,773,793,94
N.Hedin4,144,213,78
E.Hultemark3,623,353,40
J.Samuelsson3,733,793,62
I.Rodal3,513,613,33
S.PoulsenXX4,12
C.Nilsson3,934,274,38
E.Odenstam3,733,833,78
L.HagerXXX
P.Wichtel3,963,99X
E.Smedberg3,273,232,33
M.Bang3,213,163,27


F14 Kula3.0 kg
9 dec 
Frida Bergvall99SWEIFK Växjö11,97
Ida Olsson99SWEIF Hagen FK11,69
Ida Jansson-Andersson99SWEHåfreströms IF10,29
Alma Folke99SWETranås AIF10,04
Hanna Borgemyr99SWETrollhättan FIK9,80
Wilma Eriksson99SWEIK Ymer9,20
Olivia Samuelsson99SWETranås AIF9,09
Amanda Aasa99SWEHabo Friidrott 048,81
Tilda Oldberg99SWESävedalens AIK8,69
10 Maria Runneberger99SWESävedalens AIK8,57
11 Amanda Nilsson99SWELaholms IF8,50
12 Cornelia Milton99SWEFalköpings FIK8,30
13 Elin Liljeblad99SWEVarbergs GIF8,05
14 Ulrikke L Andersen99DENSilkeborg AK-777,48
15 Luana Klaric Lundh99SWEGöteborgs KIK7,46
16 Anna Påsse99SWEGöteborgs KIK7,45
17 Johanna Andersson99SWELerum Friidrott7,42
18 Vilma Snygg99SWEIK Ymer7,34
19 Celina Lund99DENAalborg Atletik7,12
20 Cornelia Storm-Karlén99SWELidköpings IS7,11
21 Thilda Lim99SWEIFK Växjö6,82
22 Emma Johansson99SWEGöteborgs KIK6,09
23 Astrid Woxenius99SWESävedalens AIK6,09
24 Johanna Pettersson99SWELaholms IF6,00
25 Line Damsgaard Andersen99DENSilkeborg AK-775,76
26 Tilda Nilsson99SWEIFK Växjö5,75
27 Pernille Marquart99DENSilkeborg AK-775,71
28 Elin Dahlberg99SWETrollhättan FIK5,18

1 2 3 4 5 6 
V.Snygg6,666,377,34
E.Dahlberg5,085,125,18
A.Påsse6,677,457,02
H.Borgemyr9,799,198,779,219,80X
U.L Andersen7,427,407,48
M.Runneberger8,458,328,57
T.Lim6,165,926,82
P.Marquart5,715,185,22
L.Damsgaard Ander5,555,765,73
O.Samuelsson8,769,098,678,668,728,82
C.MiltonXX8,30
A.Woxenius6,095,735,19
E.Liljeblad7,837,928,05
T.Nilsson5,595,75X
J.Pettersson5,266,005,70
A.Nilsson7,228,148,50
A.Folke9,158,89X9,559,4510,04
E.Johansson6,095,825,89
F.Bergvall10,7510,9710,8811,5111,9711,92
C.Lund7,007,126,49
I.Olsson10,7411,0211,33XX11,69
L.Klaric Lundh7,467,196,86
A.Aasa8,818,218,548,698,078,65
T.Oldberg8,178,69X
C.Storm-Karlén7,11X6,63
I.Jansson-Anderss10,0110,2410,2910,18X9,99
J.Andersson7,397,427,12
W.Eriksson9,208,528,257,90X8,08


F13 60m
Försök heat 19 dec 
Mathilde Pritzel Nielsen00DENAalborg Atletik 8.47q
Julia Björkman00SWEIF Kville 8.75q
Embla Ingelman Sundberg00SWEMajornas IK 9.01
Wilma Hultin00SWELaholms IF 9.13
Evelina Bengtsson00SWEFalkenbergs IK 9.36
Emilia von Hoffmann00SWEGöteborgs KIK 9.46
Julia Holmkvist00SWEIFK Göteborg10.10

Försök heat 29 dec 
Claudia Belgrave00SWEIK Ymer 8.29q
Linnea Wijk00SWELerum Friidrott 8.76q
Sara Johansson00SWEIFK Växjö 8.92
Ebba Molinder00SWEMölndals AIK 8.94
Ebba Jernmark-Burrows00SWEHälle IF 9.17
Maja Rosenlind00SWEIF Kronan 9.27
Alexandra Schill00SWEMölndals AIK 9.44

Försök heat 39 dec 
Madeleine Winberg00SWEMölndals AIK 8.24q
Terese Nätstrand00SWEÖrgryte IS 8.75q
Cornelia Rutgersson00SWEBrattås CK 9.18
Emma Andreasson00SWESävedalens AIK 9.25
Malena Ljungqvist Thoen00SWEGöteborgs KIK 9.28
Charlotta Olsson00SWEGöteborgs KIK 9.79
Nadja Ivarsson00SWEGöteborgs KIK 9.82
Emilia Lind00SWEIFK Växjö 9.90

Försök heat 49 dec 
Alice Kjellander00SWESävedalens AIK 8.93
Ella Melin00SWEÖrgryte IS 9.12
Emma Green-Blomroos00SWEGöteborgs KIK 9.18
Annica Lundtoft00DENAalborg Atletik 9.20
Saga Norin00SWEKongahälla AIK 9.35
Emelie Sellhed00SWEGöteborgs KIK 9.43
Elina Hanson00SWEGöteborgs KIK 9.89
Linnea Andersson00SWEMölndals AIK 9.99

Försök heat 59 dec 
Matilda Gustavsson00SWETanums IF 8.60q
Lina Eriksson00SWEIFK Halmstad 8.85q
Linnea Helgegren00SWEKongahälla AIK 9.01
Freja Wærness00DENAalborg Atletik 9.03
Alexandra Pekic00SWEIFK Göteborg 9.22
Emmi Ortheden00SWEIFK Halmstad 9.31
Heidi Elung00DENAalborg Atletik 9.47
Anna Rönner00SWEUllevi FK 9.68

Försök heat 69 dec 
Klara Magnusson00SWEIF Hagen FK 8.72q
Jennie Levinsson00SWEIK Ymer 9.16
Elin Eriksson00SWEIF Kville 9.34
Alice Henriksson00SWEIK Ymer 9.35
Tilda Thorsson00SWEIFK Halmstad 9.39
Isabella Grönberg00SWEGöteborgs KIK 9.52
Lärke Krejberg00DENSilkeborg AK-77 9.59

Försök heat 79 dec 
Emma Strömqvist00SWEUllevi FK 8.54q
Hedvig Pettersson00SWEIF Göta Karlstad 8.57q
Katja Gudmand-Höyer00SWEMölndals AIK 9.22
Elin Bengtsson00SWEFalkenbergs IK 9.43
Fannie Alverstedt00SWEBohus IF 9.63
Hedvig Isacson00SWEGöteborgs KIK10.06
Amanda Taghdisi00SWEGöteborgs KIK10.10

Försök heat 89 dec 
Henriette Schnack00DENAalborg Atletik 8.78q
Andrea Jarlhage00SWEIFK Göteborg 8.85q
Alva Vastersson00SWEVarbergs GIF 9.00
Clara Augustsson00SWEIK Ymer 9.01
Linn Hertz-Saebbö00SWEGöteborgs KIK 9.07
Jessica Hedqvist00SWEIF Rigor 9.22
Agnes Nogueras00SWEGöteborgs KIK 9.39
Johanna Rechenberg00SWEKongahälla AIK 9.67

Försök heat 99 dec 
Elin Fredriksson00SWEIF Kville 8.76q
Nathalie Richter00DENAalborg Atletik 8.86q
Julia Johansson00SWEIK Bergaström 8.95
Julie Kalstrup Schultz00DENAalborg Atletik 9.49
Linnea Darin00SWEGöteborgs KIK10.30
Emilie Støve00DENSilkeborg AK-7710.50
Matilda Almung00SWEGöteborgs KIK10.57

Försök heat 109 dec 
Feline Hammarbäck00SWEIFK Växjö 8.24q
Sonja Malmbratt00SWEGöteborgs KIK 9.23
Hanna Andersson00SWEAlingsås IF 9.32
Julia Andersson00SWELaholms IF 9.43
Linnea Bengtsson00SWEFalkenbergs IK 9.91
Wilma Olausson00SWEIFK Göteborg10.06
Eya Padjouri00SWEIK Ymer10.11

Finalheat 19 dec 
Madeleine Winberg00SWEMölndals AIK 8.25
Feline Hammarbäck00SWEIFK Växjö 8.26
Claudia Belgrave00SWEIK Ymer 8.27
Mathilde Pritzel Nielsen00DENAalborg Atletik 8.35
Matilda Gustavsson00SWETanums IF 8.38
Emma Strömqvist00SWEUllevi FK 8.63
Hedvig Pettersson00SWEIF Göta Karlstad 8.71
Klara Magnusson00SWEIF Hagen FK 8.74

Finalheat 29 dec 
Linnea Wijk00SWELerum Friidrott 8.71
Elin Fredriksson00SWEIF Kville 8.75
Andrea Jarlhage00SWEIFK Göteborg 8.82
Julia Björkman00SWEIF Kville 8.83
Lina Eriksson00SWEIFK Halmstad 8.83
Nathalie Richter00DENAalborg Atletik 8.86
Terese Nätstrand00SWEÖrgryte IS 8.86
Henriette Schnack00DENAalborg Atletik 8.89


F13 200m
Finalheat 19 dec 
Madeleine Winberg00SWEMölndals AIK27.321
Klara Magnusson00SWEIF Hagen FK28.302
Terese Nätstrand00SWEÖrgryte IS29.286
Lärke Krejberg00DENSilkeborg AK-7732.3332

Finalheat 29 dec 
Matilda Gustavsson00SWETanums IF28.984
Kajsa Nilsson00SWEUF Contact29.337
Lina Eriksson00SWEIFK Halmstad29.5210
Selena Becanovic00SWEIFK Halmstad30.0214

Finalheat 39 dec 
Elin Fredriksson00SWEIF Kville29.245
Alice Kjellander00SWESävedalens AIK29.398
Linn Hertz-Saebbö00SWEGöteborgs KIK29.9813
Clara Augustsson00SWEIK Ymer30.9321

Finalheat 49 dec 
Elsa Palm00SWESävedalens AIK29.6311
Emma Andreasson00SWESävedalens AIK30.8318
Alexandra Pekic00SWEIFK Göteborg31.2125
Alva Vastersson00SWEVarbergs GIF32.0329

Finalheat 59 dec 
Embla Ingelman Sundberg00SWEMajornas IK29.9612
Sofie Eriksson00SWESävedalens AIK30.3516
Sara Dahlén00SWELerum Friidrott30.5717
Corinne Wessman01SWEIK Ymer31.3726

Finalheat 69 dec 
Elin Thorsson00SWEIF Kville30.1015
Malena Ljungqvist Thoen00SWEGöteborgs KIK30.8620
Ella Melin00SWEÖrgryte IS31.0323
Johanna Sköldborg00SWEIF Kville31.0424

Finalheat 79 dec 
Emma Green-Blomroos00SWEGöteborgs KIK31.0322
Agnes Nogueras00SWEGöteborgs KIK31.9928
Ebba Molinder00SWEMölndals AIK32.4433
Emma Joabsson00SWEIFK Växjöej start

Finalheat 89 dec 
Emilia von Hoffmann00SWEGöteborgs KIK32.0830
Elin Eriksson00SWEIF Kville32.1331
Emelie Sellhed00SWEGöteborgs KIK32.5734
Jenny Kellnor00SWEÖrgryte IS35.1140

Finalheat 99 dec 
Hanna Andersson00SWEAlingsås IF33.0836
Julia Andersson00SWELaholms IF33.9538
Moa Thorin00SWEÖrgryte IS35.4741
Matilda Almung00SWEGöteborgs KIK35.7642

Finalheat 109 dec 
Emma Strömqvist00SWEUllevi FK28.543
Wilma Hultin00SWELaholms IF31.8527
Maja Rosenlind00SWEIF Kronan32.9235
Linnea Andersson00SWEMölndals AIK33.8237

Finalheat 119 dec 
Lovisa Karlsson00SWEHögby IF29.429
Tove Lind01SWEIF Kville30.8319
Wilma Olausson00SWEIFK Göteborg34.7839
Elisa Silverberg Utgaard00SWEStrömstads IF36.4243


F13 Längdzon
9 dec 
Claudia Belgrave00SWEIK Ymer5,04
Lovisa Karlsson00SWEHögby IF5,03
Madeleine Winberg00SWEMölndals AIK5,00
Hedvig Pettersson00SWEIF Göta Karlstad4,96
Kajsa Nilsson00SWEUF Contact4,91
Lina Eriksson00SWEIFK Halmstad4,78
Emma Joabsson00SWEIFK Växjö4,70
Elin Fredriksson00SWEIF Kville4,64
Henriette Schnack00DENAalborg Atletik4,61
10 Nathalie Richter00DENAalborg Atletik4,57
11 Alice Kjellander00SWESävedalens AIK4,52
12 Jennie Levinsson00SWEIK Ymer4,43
13 Julia Johansson00SWEIK Bergaström4,38
14 Olivia Melby00SWEVarbergs GIF4,34
15 Karoline Winther Mortensen00DENAalborg Atletik4,31
16 Selena Becanovic00SWEIFK Halmstad4,30
17 Marika Hvoldal Kristensen00DENAGF Atletik4,26
18 Saga Norin00SWEKongahälla AIK4,22
19 Linn Hertz-Saebbö00SWEGöteborgs KIK4,21
20 Cornelia Rutgersson00SWEBrattås CK4,20
21 Elsa Palm00SWESävedalens AIK4,15
22 Katja Gudmand-Höyer00SWEMölndals AIK4,14
23 Embla Ingelman Sundberg00SWEMajornas IK4,13
24 Sanna Sandström00SWEGöteborgs KIK4,09
25 Clara Augustsson00SWEIK Ymer4,07
26 Jessica Hedqvist00SWEIF Rigor4,07
27 Elin Thorsson00SWEIF Kville4,05
28 Emmy Ekberg00SWEGöteborgs KIK3,99
29 Emmi Ortheden00SWEIFK Halmstad3,98
30 Linnea Helgegren00SWEKongahälla AIK3,98
31 Isabella Grönberg00SWEGöteborgs KIK3,98
32 Johanna Sköldborg00SWEIF Kville3,97
33 Annica Lundtoft00DENAalborg Atletik3,96
34 Elin Eriksson00SWEIF Kville3,96
35 Malena Ljungqvist Thoen00SWEGöteborgs KIK3,93
36 Emma Andreasson00SWESävedalens AIK3,92
37 Ebba Jernmark-Burrows00SWEHälle IF3,89
38 Emma Green-Blomroos00SWEGöteborgs KIK3,88
39 Julie Kalstrup Schultz00DENAalborg Atletik3,87
40 Freja Wærness00DENAalborg Atletik3,86
41 Alexandra Schill00SWEMölndals AIK3,84
42 Emelie Sellhed00SWEGöteborgs KIK3,83
43 Alice Henriksson00SWEIK Ymer3,82
44 Tilda Thorsson00SWEIFK Halmstad3,82
45 Evelina Bengtsson00SWEFalkenbergs IK3,81
46 Elin Bengtsson00SWEFalkenbergs IK3,80
47 Heidi Elung00DENAalborg Atletik3,79
48 Sara Johansson00SWEIFK Växjö3,78
49 Andrea Jarlhage00SWEIFK Göteborg3,77
50 Louise Molin00SWEIFK Halmstad3,76
51 Linnea Andersson00SWEMölndals AIK3,74
52 Charlotta Olsson00SWEGöteborgs KIK3,70
53 Emilia von Hoffmann00SWEGöteborgs KIK3,66
54 Sonja Malmbratt00SWEGöteborgs KIK3,65
55 Anna Rönner00SWEUllevi FK3,60
56 Johanna Rechenberg00SWEKongahälla AIK3,59
57 Nadja Ivarsson00SWEGöteborgs KIK3,59
58 Lova Björkdahl00SWEAlingsås IF3,57
59 Feline Hammarbäck00SWEIFK Växjö3,54
60 Emilia Lind00SWEIFK Växjö3,51
61 Ebba Molinder00SWEMölndals AIK3,50
62 Elina Hanson00SWEGöteborgs KIK3,48
63 Lärke Krejberg00DENSilkeborg AK-773,46
64 Julia Holmkvist00SWEIFK Göteborg3,29
65 Moa Jansson00SWEIFK Göteborg3,27
66 Erika Bäckman00SWELaholms IF3,22
67 Hedvig Isacson00SWEGöteborgs KIK3,21
68 Linnea Bengtsson00SWEFalkenbergs IK3,20
69 Jonna Malmsjö00SWELaholms IF3,20
70 Eya Padjouri00SWEIK Ymer3,17
71 Matilda Almung00SWEGöteborgs KIK3,16
72 Linnea Darin00SWEGöteborgs KIK3,15
73 Jenny Kellnor00SWEÖrgryte IS3,14
74 Emilie Støve00DENSilkeborg AK-772,89
Hedda Jagstedt00SWEGöteborgs KIKX

1 2 3 4 5 6 
N.Ivarsson3,593,283,22
L.Krejberg3,463,403,46
A.Schill3,843,703,84
J.Rechenberg3,593,373,56
E.Padjouri3,163,173,15
E.Fredriksson4,444,364,64
J.Levinsson4,434,194,35
E.Lind3,513,383,50
L.Karlsson4,794,804,844,635,034,88
E.Jernmark-Burrow3,673,713,89
E.Hanson3,423,473,48
E.Palm4,154,054,02
E.Bengtsson3,803,732,43
E.Thorsson3,774,053,96
H.Elung3,593,793,45
L.Björkdahl3,573,453,57
E.Bäckman3,223,213,06
A.Jarlhage3,763,703,77
S.Malmbratt3,653,473,40
L.Eriksson4,684,464,564,784,764,64
E.von Hoffmann3,223,383,66
A.Henriksson3,643,823,09
C.Olsson2,713,583,70
E.Joabsson4,604,624,654,644,704,66
J.HedqvistX3,974,07
E.Bengtsson3,713,463,81
S.Becanovic3,874,254,30
S.Johansson3,723,783,63
C.Belgrave4,684,834,714,88X5,04
J.Kellnor3,142,953,08
S.Sandström4,053,944,09
M.Ljungqvist ThoeX3,353,93
J.Johansson2,864,384,23XXX
A.Rönner3,353,453,60
E.AndreassonX3,923,88
K.Nilsson4,654,594,684,824,914,85
E.Støve2,63X2,89
L.HelgegrenX3,983,90
H.JagstedtX--
A.Lundtoft3,903,633,96
S.Norin4,223,894,14
E.Sellhed3,723,833,81
K.Winther MortensX4,314,18
L.Bengtsson3,203,072,98
C.Augustsson4,053,924,07
E.Molinder3,502,653,43
L.Molin3,763,693,62
O.Melby4,324,343,93
L.Hertz-Saebbö4,214,123,98
A.Kjellander4,484,524,22
M.Hvoldal Kristen4,054,184,26
F.Wærness3,463,863,86
I.Grönberg3,823,793,98
N.Richter4,274,284,57
H.Isacson3,112,993,21
E.Green-Blomroos3,75X3,88
J.Malmsjö2,952,693,20
J.Holmkvist3,273,223,29
L.Darin3,152,862,97
E.Ingelman Sundbe4,134,024,01
H.Pettersson4,774,684,654,754,774,96
E.Ortheden3,983,763,97
L.Andersson3,563,623,74
J.Sköldborg3,903,903,97
M.Winberg4,634,684,734,745,005,00
M.Almung3,14X3,16
F.Hammarbäck3,393,54X
M.Jansson3,183,273,07
T.Thorsson3,593,433,82
C.Rutgersson4,204,203,84
E.Ekberg3,933,853,99
K.Gudmand-Höyer4,094,143,92
J.Schultz3,333,613,87
E.Eriksson3,883,963,65
H.Schnack4,534,554,61


F13 Kula2.0 kg
9 dec 
Kajsa Nilsson00SWEUF Contact11,86
Alva Vastersson00SWEVarbergs GIF10,79
Lovisa Karlsson00SWEHögby IF10,71
Johanna Sköldborg00SWEIF Kville10,60
Hedvig Pettersson00SWEIF Göta Karlstad10,26
Elsa Palm00SWESävedalens AIK10,09
Mathilde Pritzel Nielsen00DENAalborg Atletik9,58
Emma Joabsson00SWEIFK Växjö9,54
Linnea Helgegren00SWEKongahälla AIK8,95
10 Johanna Jansson00SWEMölndals AIK8,53
11 Emma Strömqvist00SWEUllevi FK8,53
12 Embla Ingelman Sundberg00SWEMajornas IK8,24
13 Emma Andreasson00SWESävedalens AIK8,23
14 Louise Molin00SWEIFK Halmstad8,21
15 Tilda Thorsson00SWEIFK Halmstad8,00
16 Freja Wærness00DENAalborg Atletik7,90
17 Lova Björkdahl00SWEAlingsås IF7,52
18 Katja Gudmand-Höyer00SWEMölndals AIK7,25
19 Linnea Petzold00SWEIFK Göteborg7,11
20 Isabella Grönberg00SWEGöteborgs KIK7,08
21 Johanna Rechenberg00SWEKongahälla AIK6,50
22 Elina Hanson00SWEGöteborgs KIK6,48
23 Nathalie Lemark00SWEIF Kville5,82
24 Emilie Støve00DENSilkeborg AK-775,57
25 Rebecca Bernström00SWEIK Bergaström5,50
26 Amanda Taghdisi00SWEGöteborgs KIK5,06
27 Matilda Almung00SWEGöteborgs KIK4,56

1 2 3 4 5 6 
H.Pettersson9,99X10,0710,269,7410,25
M.Pritzel Nielsen9,309,399,468,609,179,58
A.TaghdisiXX5,06
L.Helgegren8,488,958,61
E.Andreasson7,998,238,19
R.Bernström5,50X5,23
A.Vastersson10,069,7610,7910,3110,53X
N.Lemark5,824,545,49
L.Karlsson9,6010,099,3710,719,9110,19
E.Ingelman Sundbe7,877,518,24
J.Rechenberg6,506,416,21
M.Almung4,394,414,56
E.Støve5,355,575,00
E.Joabsson9,54X8,65X8,379,31
E.Palm9,469,259,9010,099,909,94
T.Thorsson7,987,908,00
F.Wærness7,247,537,90
J.Sköldborg9,3710,6010,1910,2810,0410,25
L.Molin8,218,097,68
L.Petzold7,116,826,80
K.Nilsson11,7811,4411,5511,8611,3211,69
E.Hanson6,486,375,98
J.Jansson8,028,538,45
E.Strömqvist7,228,536,91
L.Björkdahl7,527,326,91
K.Gudmand-Höyer7,256,886,25
I.Grönberg6,136,327,08


F12 60m
Försök heat 19 dec 
Molly Broback01SWESävedalens AIK 9.21q
Wilma Nielsen01SWESävedalens AIK 9.64
Signe Wettergren01SWESävedalens AIK 9.67
Ella Darrell01SWELerum Friidrott 9.75
Flora Wingfors01SWEMajornas IK10.13
Matilda Lindstén01SWEGöteborgs KIK10.13

Försök heat 29 dec 
Corinne Wessman01SWEIK Ymer 8.97q
Felicia Leinonen01SWEIK Bergaström 9.22q
Emelia Valton01SWEIF Kville 9.35
Wilma Micheli01SWEFalkenbergs IK 9.42
Ida Holmquist01SWESävedalens AIK 9.50
Josefine Afzelius01SWEMölndals AIK 9.54

Försök heat 39 dec 
Tilde Johansson01SWEFalkenbergs IK 8.60q
Klara-Lina Birgersson01SWEKongahälla AIK 9.11q
Tove Lind01SWEIF Kville 9.41
Alma Eriksson01SWEIK Ymer 9.59
Melina Karlsson01SWELerum Friidrott 9.60
Hannah Olsson01SWEVarbergs GIF10.02
Alva Mårtensson01SWEMölndals AIK10.67

Försök heat 49 dec 
Sandra Jonsson-Lorentsson01SWEÖrgryte IS 8.97q
Alva Olander01SWETanums IF 9.22
Alice Jakobsson01SWEHönö IS 9.66
Line Söderpalm01SWEÖrgryte IS 9.69
Felicia Escobar Särnbratt01SWESävedalens AIK 9.76
Ida Eriksson01SWEHönö IS10.74
Hilda Gyldén01SWEIF Kvilleej start

Försök heat 59 dec 
Moa Eklundh01SWEKFUM Örebro 8.77q
Lovisa Kling01SWEIK Ymer 9.17q
Maria Strid01SWEMölndals AIK 9.64
Matilda Hagstrand01SWELerum Friidrott 9.94
Hedvig Eliasson01SWEGöteborgs KIK10.16
Ellinor Hofgren01SWEMölndals AIK10.46
Lovisa Jansson01SWEUllevi FKej start

Försök heat 69 dec 
Elina Bergman01SWEBrattås CK 8.80q
Moa Lindkvist01SWEMölndals AIK 9.10q
Filippa Söderström01SWEGöteborgs KIK 9.26
Ronja Bökmark01SWELerum Friidrott 9.82
Elsa Folkesson01SWEMölndals AIK10.48
Klara Falkman01SWEMölndals AIKej start

Försök heat 79 dec 
Klara Mattsson01SWEÖrgryte IS 9.10q
Tindra Andblad01SWEÖrgryte IS 9.11q
Emma Delin01SWEGöteborgs KIK10.03
Louise Loggarfve01SWEIFK Halmstad10.03
Ellen Molin01SWEÖrgryte IS10.16
Ellen Björk01SWEGöteborgs KIK10.80

Försök heat 89 dec 
Fanny Jansson01SWEIFK Sunne FK 8.75q
Melissa Mansouri01SWEIFK Göteborg 9.39
Emelie Greby01SWEIF Kville 9.62
Filippa Bergström01SWEIFK Halmstad 9.64
Anna Flakberg01SWEMölndals AIK 9.66
Lovisa Ronge01SWEIF Rigor 9.72
Sana Salih01SWEUllevi FK10.18

Försök heat 99 dec 
Sofie Cedergrund01SWEGöteborgs KIK 9.14q
Alma Åberg01SWELerum Friidrott 9.33
Astrid Pyk01SWEGöteborgs KIK 9.74
Sofia Overgaard01SWEIF Kville 9.80
Nike Thanner01SWEÖrgryte IS 9.87
Linnea Pihl01SWELerum Friidrott10.24

Försök heat 109 dec 
Elvira Carlén01SWELerum Friidrott 9.29
Gaël DeConinck01SWEIFK Göteborg 9.33
Ebba Järnekull01SWEIF Kville 9.97
Ellen Jansson01SWEIFK Sunne FK10.31
Lovisa Fors01SWEGöteborgs KIK10.86
Maja Johansson01SWETrollhättan FIK10.89

Försök heat 119 dec 
Julia Wennersten01SWEIK Ymer 8.44q
Felicia Boqvist01SWERydö ASK 8.70q
Julia Engström01SWEIFK Halmstad 9.41
Moa Ekdahl01SWEMölndals AIK 9.47
Isabella Willén01SWEMölndals AIK 9.79
Jennie Granqvist01SWEIFK Växjö10.38
Julia Lindstén01SWEGöteborgs KIK10.47

Finalheat 19 dec 
Julia Wennersten01SWEIK Ymer 8.35
Tilde Johansson01SWEFalkenbergs IK 8.60
Elina Bergman01SWEBrattås CK 8.71
Moa Eklundh01SWEKFUM Örebro 8.77
Felicia Boqvist01SWERydö ASK 8.77
Fanny Jansson01SWEIFK Sunne FK 8.80
Sandra Jonsson-Lorentsson01SWEÖrgryte IS 8.95
Corinne Wessman01SWEIK Ymer 9.12

Finalheat 29 dec 
Moa Lindkvist01SWEMölndals AIK 8.95
Klara Mattsson01SWEÖrgryte IS 9.13
Sofie Cedergrund01SWEGöteborgs KIK 9.14
Felicia Leinonen01SWEIK Bergaström 9.14
Molly Broback01SWESävedalens AIK 9.16
Lovisa Kling01SWEIK Ymer 9.17
Klara-Lina Birgersson01SWEKongahälla AIK 9.24
Tindra Andblad01SWEÖrgryte ISej start


F12 Längdzon
9 dec 
Tilde Johansson01SWEFalkenbergs IK4,91
Julia Wennersten01SWEIK Ymer4,80
Fanny Jansson01SWEIFK Sunne FK4,73
Moa Lindkvist01SWEMölndals AIK4,54
Felicia Boqvist01SWERydö ASK4,46
Amanda Hansson01SWEFalkenbergs IK4,36
Corinne Wessman01SWEIK Ymer4,27
Elvira Carlén01SWELerum Friidrott4,20
Lovisa Jansson01SWEUllevi FK4,19
10 Alva Olander01SWETanums IF4,18
11 Tove Lind01SWEIF Kville4,16
12 Alma Eriksson01SWEIK Ymer4,09
13 Molly Broback01SWESävedalens AIK4,08
14 Gaël DeConinck01SWEIFK Göteborg4,07
15 Klara-Lina Birgersson01SWEKongahälla AIK4,07
16 Julia Engström01SWEIFK Halmstad4,05
17 Hanna Afzelius01SWEMölndals AIK4,04
18 Moa Ekdahl01SWEMölndals AIK4,03
19 Lovisa Ronge01SWEIF Rigor4,02
20 Lovisa Kling01SWEIK Ymer4,01
21 Sofia Börjesson-Rintala01SWETrollhättan FIK4,01
22 Filippa Söderström01SWEGöteborgs KIK3,95
23 Melina Karlsson01SWELerum Friidrott3,94
24 Alexandra Gullberg01SWESävedalens AIK3,93
25 Sofia Overgaard01SWEIF Kville3,90
26 Ella Darrell01SWELerum Friidrott3,86
27 Line Söderpalm01SWEÖrgryte IS3,86
28 Anna Flakberg01SWEMölndals AIK3,84
29 Emelia Valton01SWEIF Kville3,84
30 Filippa Bergström01SWEIFK Halmstad3,84
31 Sofie Cedergrund01SWEGöteborgs KIK3,80
32 Elina Kilpeläinen01SWELjungby FIK3,79
33 Alma Åberg01SWELerum Friidrott3,78
34 Signe Wettergren01SWESävedalens AIK3,76
35 Emilia Malmehed01SWELinköpings GIF3,75
36 Ebba Hager01SWELerum Friidrott3,73
37 Moa Eklundh01SWEKFUM Örebro3,72
38 Isabella Willén01SWEMölndals AIK3,71
39 Wilma Micheli01SWEFalkenbergs IK3,70
40 Wilma Nielsen01SWESävedalens AIK3,66
41 Ida Holmquist01SWESävedalens AIK3,64
42 Felicia Escobar Särnbratt01SWESävedalens AIK3,63
43 Ebba Järnekull01SWEIF Kville3,60
44 Flora Wingfors01SWEMajornas IK3,58
45 Ida Björndal01SWEHönö IS3,58
46 Klara Axelsson01SWEMölndals AIK3,55
47 Louise Loggarfve01SWEIFK Halmstad3,54
48 Emelie Greby01SWEIF Kville3,50
49 Felicia Leinonen01SWEIK Bergaström3,50
50 Ellinor Hofgren01SWEMölndals AIK3,50
51 Amanda Ludvigsson01SWEHönö IS3,48
52 Linnea Pihl01SWELerum Friidrott3,47
53 Astrid Pyk01SWEGöteborgs KIK3,46
54 Nike Thanner01SWEÖrgryte IS3,43
55 Ellen Jansson01SWEIFK Sunne FK3,42
56 Sana Salih01SWEUllevi FK3,42
57 Isa Larsson01SWEBohus IF3,41
58 Matilda Hagstrand01SWELerum Friidrott3,37
59 Jennie Granqvist01SWEIFK Växjö3,34
60 Hedvig Eliasson01SWEGöteborgs KIK3,33
61 Towa Holmberg01SWELidköpings IS3,31
62 Tilda Erixon01SWEMölndals AIK3,30
63 Klara Falkman01SWEMölndals AIK3,28
64 Albina Olausson01SWEIF Kville3,28
65 Maja Johansson01SWETrollhättan FIK3,26
66 Estella Garay01SWEIFK Göteborg3,25
67 Alice Jakobsson01SWEHönö IS3,24
68 Hannah Olsson01SWEVarbergs GIF3,22
69 Alva Gustavsson01SWEMölndals AIK3,13
70 Ida Eriksson01SWEHönö IS3,12
71 Julia Lindstén01SWEGöteborgs KIK3,09
72 Karolina Ilic01SWEIF Kville3,08
73 Alva Mårtensson01SWEMölndals AIK2,99
74 Matilda Lindstén01SWEGöteborgs KIK2,89
75 Lovisa Fors01SWEGöteborgs KIK2,86

1 2 3 4 5 6 
E.Hofgren3,503,183,283,42
E.Valton3,843,803,723,82
F.Wingfors3,583,373,413,46
F.Leinonen3,403,503,473,45
K.Birgersson3,884,073,933,94
A.Mårtensson2,732,992,592,50
I.Willén3,713,453,35-
J.Granqvist3,343,283,253,24
M.Broback4,024,083,853,81
E.Järnekull3,473,553,573,60
S.Salih3,353,423,243,30
K.Falkman3,143,283,173,13
A.Gustavsson3,033,103,133,09
I.Eriksson3,123,083,12X
E.Darrell3,863,773,503,78
M.Lindkvist4,324,194,424,54
E.Malmehed3,753,62--
A.Jakobsson3,243,102,933,07
A.Åberg3,573,233,783,50
L.Söderpalm3,863,773,773,62
W.Micheli3,173,703,573,23
F.Escobar Särnbra3,633,593,573,58
M.Johansson3,033,163,263,26
E.Jansson2,983,393,203,42
A.Ludvigsson3,483,243,253,35
S.Cedergrund3,803,653,793,68
E.Kilpeläinen3,793,743,693,77
T.Holmberg3,253,313,123,27
E.Greby3,403,503,503,43
G.DeConinck4,074,043,983,97
L.Loggarfve3,543,313,413,43
M.Eklundh3,723,54--
H.Eliasson3,133,313,303,33
N.Thanner3,383,343,373,43
L.Jansson4,194,154,023,96
F.Bergström3,74X3,843,80
H.Olsson3,183,223,132,96
J.Wennersten4,554,684,644,80
S.Börjesson-Rinta3,983,974,013,81
E.Garay3,253,013,033,19
E.CarlénX4,204,034,14
M.Karlsson3,943,813,943,79
A.Olander4,183,723,613,61
A.Gullberg3,053,803,853,93
A.Flakberg3,773,843,843,80
A.Pyk3,463,453,273,36
I.Björndal3,263,453,583,32
K.Axelsson3,423,473,553,43
T.Erixon3,302,952,97-
A.Hansson4,244,314,364,16
T.Johansson4,914,844,784,90
A.Olausson3,283,083,073,15
J.Engström4,014,053,783,90
K.Ilic2,873,082,952,98
M.Lindstén2,702,812,892,87
I.Larsson3,412,933,063,38
S.Wettergren3,763,673,443,65
W.Nielsen3,443,623,643,66
F.Söderström3,753,703,543,95
F.Jansson4,584,644,73X
F.Boqvist4,464,214,324,33
E.Hager3,663,733,603,70
C.Wessman3,394,234,174,27
I.Holmquist3,593,503,593,64
L.Ronge3,933,944,023,84
L.Pihl3,293,47XX
H.Afzelius3,784,043,953,96
J.Lindstén2,992,882,543,09
A.Eriksson3,823,714,093,90
L.Kling4,013,673,994,01
M.Hagstrand3,373,363,313,12
M.Ekdahl3,684,033,853,84
T.Lind3,704,164,053,48
S.Overgaard3,733,903,703,79
L.Fors2,502,652,832,86


F12 Kula2.0 kg
9 dec 
Corinne Wessman01SWEIK Ymer11,11
Molly Broback01SWESävedalens AIK10,14
Emilia Malmehed01SWELinköpings GIF9,76
Tilde Johansson01SWEFalkenbergs IK9,69
Elina Kilpeläinen01SWELjungby FIK8,24
Ronja Bökmark01SWELerum Friidrott8,01
Tove Lind01SWEIF Kville7,98
Sofia Börjesson-Rintala01SWETrollhättan FIK7,68
Klara-Lina Birgersson01SWEKongahälla AIK7,57
10 Filippa Bergström01SWEIFK Halmstad7,18
11 Isabella Willén01SWEMölndals AIK7,11
12 Ebba Hager01SWELerum Friidrott7,08
13 Ida Holmquist01SWESävedalens AIK7,02
14 Signe Wettergren01SWESävedalens AIK6,91
15 Matilda Andersson01SWEIFK Växjö6,80
16 Alma Eriksson01SWEIK Ymer6,79
17 Alice Jakobsson01SWEHönö IS6,70
18 Ella Darrell01SWELerum Friidrott6,68
19 Karolina Ilic01SWEIF Kville6,63
20 Albina Olausson01SWEIF Kville6,54
21 Tilda Erixon01SWEMölndals AIK6,50
22 Louise Loggarfve01SWEIFK Halmstad6,47
23 Emma Delin01SWEGöteborgs KIK6,39
24 Ida Björndal01SWEHönö IS6,32
25 Sofie Cedergrund01SWEGöteborgs KIK6,28
26 Towa Holmberg01SWELidköpings IS6,22
27 Klara Axelsson01SWEMölndals AIK6,01
28 Flora Wingfors01SWEMajornas IK5,99
29 Sana Salih01SWEUllevi FK5,99
30 Amanda Ludvigsson01SWEHönö IS5,90
31 Gaël DeConinck01SWEIFK Göteborg5,87
32 Alva Gustavsson01SWEMölndals AIK5,86
33 Elsa Folkesson01SWEMölndals AIK5,39
34 Linnea Pihl01SWELerum Friidrott5,39
35 Felicia Leinonen01SWEIK Bergaström5,23
36 Isa Larsson01SWEBohus IF5,18
37 Maja Johansson01SWETrollhättan FIK5,17
38 Lovisa Jansson01SWEUllevi FK5,03
39 Ida Eriksson01SWEHönö IS4,81
40 Ellinor Hofgren01SWEMölndals AIK4,69

1 2 3 4 5 6 
E.Malmehed9,32X9,649,76
L.Pihl5,11X5,394,94
I.Willén6,606,397,117,06
M.Broback9,079,4410,1410,08
M.Andersson6,626,294,966,80
I.Eriksson4,474,514,813,92
F.Leinonen5,234,894,955,14
E.Hofgren3,763,524,364,69
E.Hager6,557,077,087,01
K.Ilic6,306,016,226,63
K.Axelsson6,006,015,81X
A.Olausson6,545,756,106,40
S.Wettergren6,066,915,926,05
G.DeConinck5,555,87X5,77
E.Kilpeläinen7,818,247,687,97
A.Jakobsson6,226,706,436,14
A.Gustavsson5,785,864,925,82
T.Erixon6,126,166,506,27
K.Birgersson6,657,576,457,01
E.Darrell6,406,076,426,68
I.Holmquist7,026,626,066,74
I.Larsson5,075,185,164,95
L.Jansson4,995,03XX
I.BjörndalX6,326,266,20
C.Wessman10,49X10,9211,11
T.Holmberg5,366,225,135,22
E.Folkesson5,39X4,825,18
E.Delin5,085,485,386,39
S.Cedergrund6,176,285,855,26
F.Bergström6,836,686,667,18
M.Johansson4,194,374,955,17
S.Salih5,995,48XX
F.Wingfors5,725,995,92X
R.Bökmark8,017,067,696,88
T.Lind7,987,797,827,40
T.Johansson9,698,989,229,22
A.Eriksson6,316,795,585,33
S.Börjesson-Rinta7,31X7,687,57
L.Loggarfve5,866,046,096,47
A.Ludvigsson5,495,905,565,78


F11 60m
Försök heat 19 dec 
Cecilia Eriksson02SWEEds SK 9.27q
Ebba Åhman02SWEAlingsås IF 9.68q
Wendela Yhlen Graf02SWESävedalens AIK 9.68q
Tilda Hassel02SWEIK Orient 9.83
Matilda Härström02SWEStenungsunds FI10.13
Ellen Rittedal02SWEGöteborgs KIK10.62
Ebba Nilsson02SWEIF Kville11.91

Försök heat 29 dec 
My Hagström02SWEIK Ymer 9.71q
Frida Rosengren02SWEGöteborgs KIK 9.93
Magdalena Petersson02SWEMölndals AIK10.04
Nike Wäljegård02SWEUllevi FK10.16
Ebba Follin02SWEMölndals AIK10.40
Alva Olsson02SWEBrattås CK11.30
Linn Frykholm02SWEGöteborgs KIK11.33

Försök heat 39 dec 
Molly Johansson02SWEFalkenbergs IK 9.42q
Moa Johansson02SWELaholms IF 9.61q
Felicia Helgegren02SWEKongahälla AIK 9.92
Alva Strandberg02SWEIFK Göteborg10.13
Lisa Holmberg02SWELidköpings IS10.29
Emilia Bustus02SWEUllevi FK10.48
Amanda Bergström02SWEMölndals AIK10.77

Försök heat 49 dec 
Cindy Darrell02SWELerum Friidrott 9.09q
Sonia Fors02SWESävedalens AIK 9.84
Josefine Börjesson02SWEGöteborgs KIK10.20
Lisa Hjerpe02SWEIF Kville10.22
Agnes Dahlberg02SWELerum Friidrott10.42
Bianca Nikadon02SWEGöteborgs KIK11.17
Linnea Ludwigsson02SWEGöteborgs KIK11.51

Försök heat 59 dec 
Halldis Svensson02SWEAlingsås IF 9.21q
Cajsa Augustsson02SWEIK Ymer 9.39q
Ella Snygg02SWEIK Ymer10.02
Johanna Sjögren02SWEGöteborgs KIK10.22
Alice Sjögren02SWEIF Kville10.25
Daniella Rahm Lundgren02SWEGöteborgs KIK10.27
Hanna Senig02SWEIF Rigor10.61
Alva Larsson02SWEGöteborgs KIK11.42

Försök heat 69 dec 
Jenny Jonsson02SWELidköpings IS 9.81
Tyra Backman02SWEHönö IS 9.97
Emelie Forsberg02SWEIF Kville 9.97
Johanna Stübner02SWEGöteborgs KIK 9.97
Maria Rönner02SWEUllevi FK10.68
Viktoria Tranälv02SWEKongahälla AIK10.68
Elin Gustafsson02SWEMajornas IK10.69
Cassandra Bohm02SWEUllevi FK13.11

Försök heat 79 dec 
Sandra Mannerstråle02SWEIF Kville 9.28q
Lovisa Nilsson-Edin02SWEMölndals AIK 9.43q
Emma Evaldsson02SWEFalköpings FIK 9.46q
Hanna Elfström02SWELerum Friidrott 9.47q
Nora Karlsson02SWEMölndals AIK 9.76
Hannah Lauritsen02DENSilkeborg AK-77 9.83
Frida Malmström02SWEKongahälla AIK 9.85
Saga Henriksson02SWEIK Ymer10.75

Försök heat 89 dec 
Alma Svanberg02SWEIF Kville 9.31q
Selma Sejdelin02DENSilkeborg AK-77 9.48q
Alva Pettersson02SWEIF Göta Karlstad 9.57q
Smilla Carlberg02SWEGöteborgs KIK 9.83
Maria Hernqvist02SWEMölndals AIK10.25
Ellika Zebeda02SWEIK Ymer10.31
Maja Olsson02SWEKongahälla AIK10.62
Anna Rådbo02SWEMölndals AIK10.76

Försök heat 99 dec 
Elsa Björk02SWEGöteborgs KIK 9.80
Emina Carlsson02SWEIF Kville10.16
Amanda Fridberg02SWEIF Göta Karlstad10.23
Lisa Brann-Widén02SWEUllevi FK10.31
Hanna Gustavsson02SWEBohus IF10.62
Felicia Skoog02SWEIF Kville11.14
Emilia Lönnqvist02SWEIF Kvilleej start

Finalheat 19 dec 
Cindy Darrell02SWELerum Friidrott 8.99
Cecilia Eriksson02SWEEds SK 9.15
Halldis Svensson02SWEAlingsås IF 9.22
Molly Johansson02SWEFalkenbergs IK 9.23
Sandra Mannerstråle02SWEIF Kville 9.23
Alma Svanberg02SWEIF Kville 9.34
Lovisa Nilsson-Edin02SWEMölndals AIK 9.39
Cajsa Augustsson02SWEIK Ymer 9.45

Finalheat 29 dec 
Selma Sejdelin02DENSilkeborg AK-77 9.49
Emma Evaldsson02SWEFalköpings FIK 9.52
Alva Pettersson02SWEIF Göta Karlstad 9.56
Wendela Yhlen Graf02SWESävedalens AIK 9.57
Moa Johansson02SWELaholms IF 9.57
My Hagström02SWEIK Ymer 9.59
Ebba Åhman02SWEAlingsås IF 9.65
Hanna Elfström02SWELerum Friidrott 9.66


F11 Längdzon
9 dec 
Cindy Darrell02SWELerum Friidrott4,17
Molly Johansson02SWEFalkenbergs IK4,10
Jenny Jonsson02SWELidköpings IS4,03
Cajsa Augustsson02SWEIK Ymer4,01
Ebba Åhman02SWEAlingsås IF4,00
My Hagström02SWEIK Ymer3,95
Alva Pettersson02SWEIF Göta Karlstad3,91
Hanna Elfström02SWELerum Friidrott3,84
Selma Sejdelin02DENSilkeborg AK-773,83
10 Lovisa Nilsson-Edin02SWEMölndals AIK3,79
11 Alma Svanberg02SWEIF Kville3,77
12 Nora Karlsson02SWEMölndals AIK3,77
13 Wendela Yhlen Graf02SWESävedalens AIK3,74
14 Emelie Forsberg02SWEIF Kville3,72
15 Cecilia Eriksson02SWEEds SK3,71
16 Moa Johansson02SWELaholms IF3,68
17 Sandra Mannerstråle02SWEIF Kville3,67
18 Lisa Holmberg02SWELidköpings IS3,63
19 Emma Evaldsson02SWEFalköpings FIK3,61
20 Smilla Carlberg02SWEGöteborgs KIK3,61
21 Tilda Hassel02SWEIK Orient3,59
22 Johanna Sjögren02SWEGöteborgs KIK3,56
23 Johanna Stübner02SWEGöteborgs KIK3,56
24 Alva Strandberg02SWEIFK Göteborg3,54
25 Emilia Bustus02SWEUllevi FK3,53
26 Felicia Helgegren02SWEKongahälla AIK3,53
27 Amanda Fridberg02SWEIF Göta Karlstad3,51
28 Ella Snygg02SWEIK Ymer3,50
29 Ellika Zebeda02SWEIK Ymer3,46
30 Lisa Hjerpe02SWEIF Kville3,45
31 Elsa Björk02SWEGöteborgs KIK3,44
32 Sonia Fors02SWESävedalens AIK3,42
33 Agnes Dahlberg02SWELerum Friidrott3,41
34 Lisa Brann-Widén02SWEUllevi FK3,40
35 Matilda Härström02SWEStenungsunds FI3,38
36 Maria Hernqvist02SWEMölndals AIK3,32
37 Viktoria Tranälv02SWEKongahälla AIK3,31
38 Frida Malmström02SWEKongahälla AIK3,29
39 Tyra Backman02SWEHönö IS3,28
40 Hannah Lauritsen02DENSilkeborg AK-773,28
41 Alexandra Milusic02SWEKongahälla AIK3,26
42 Daniella Rahm Lundgren02SWEGöteborgs KIK3,22
43 Emina Carlsson02SWEIF Kville3,21
44 Ellen Rittedal02SWEGöteborgs KIK3,19
45 Anna Rådbo02SWEMölndals AIK3,14
46 Magdalena Petersson02SWEMölndals AIK3,12
47 Bianca Nikadon02SWEGöteborgs KIK3,10
48 Hanna Gustavsson02SWEBohus IF3,06
49 Elin Gustafsson02SWEMajornas IK3,03
50 Maria Rönner02SWEUllevi FK3,03
51 Saga Henriksson02SWEIK Ymer2,97
52 Amanda Bergström02SWEMölndals AIK2,87
53 Alva Olsson02SWEBrattås CK2,87
54 Ebba Nilsson02SWEIF Kville2,86
55 Linnea Ludwigsson02SWEGöteborgs KIK2,49
56 Agnes Silfver02SWEGöteborgs KIK2,39
57 Cassandra Bohm02SWEUllevi FK1,80

1 2 3 4 5 6 
B.Nikadon2,903,093,103,07
E.Nilsson2,86X2,682,72
L.Holmberg3,493,503,633,62
C.Darrell4,094,173,863,97
H.Gustavsson2,983,053,053,06
L.Nilsson-EdinX3,783,783,79
A.Rådbo2,973,143,053,08
V.Tranälv3,193,183,313,14
E.BustusX3,533,493,51
A.Milusic3,233,063,083,26
A.Strandberg3,523,543,463,06
S.Fors3,233,01X3,42
S.Carlberg3,363,533,613,52
H.Elfström3,473,443,443,84
M.Hagström3,603,683,823,95
C.Eriksson3,713,683,373,37
E.Björk3,443,373,333,13
J.Stübner3,353,273,383,56
S.Mannerstråle3,523,433,553,67
T.Hassel3,593,563,383,47
A.Olsson2,61X2,762,87
L.Ludwigsson2,492,412,292,36
C.Augustsson3,693,713,804,01
M.Johansson3,954,034,044,10
E.Åhman3,713,923,874,00
D.Rahm Lundgren2,822,943,183,22
M.Petersson3,022,933,003,12
J.Sjögren3,533,393,453,56
E.Forsberg3,443,503,563,72
C.Bohm1,801,80X1,78
F.Malmström3,293,293,163,14
S.Henriksson2,872,972,952,67
A.Dahlberg3,253,413,273,40
L.Hjerpe3,343,423,403,45
M.Johansson3,683,563,383,61
A.Bergström2,682,87X2,87
S.Sejdelin3,473,40X3,83
E.Zebeda3,243,153,463,38
A.Silfver2,332,232,392,32
E.Snygg3,423,453,503,42
M.Hernqvist3,083,32X3,32
A.Pettersson3,913,873,883,82
F.Helgegren3,293,073,143,53
E.Gustafsson3,033,022,913,02
N.Karlsson3,553,533,553,77
T.Backman3,283,143,13X
E.Rittedal3,192,992,922,68
M.Rönner3,022,983,032,89
A.Fridberg3,513,463,403,40
M.Härström3,183,183,323,38
H.Lauritsen3,28X2,613,14
E.Evaldsson3,563,543,453,61
E.Carlsson3,213,203,153,16
A.Svanberg3,523,493,773,68
J.Jonsson3,873,964,033,99
W.Yhlen Graf3,723,663,553,74
L.Brann-Widén3,303,383,093,40


F11 Kula2.0 kg
9 dec 
Amanda Fridberg02SWEIF Göta Karlstad9,26
Molly Johansson02SWEFalkenbergs IK9,07
Cajsa Augustsson02SWEIK Ymer7,69
Cindy Darrell02SWELerum Friidrott7,01
Jenny Jonsson02SWELidköpings IS6,90
My Hagström02SWEIK Ymer6,29
Bianca Nikadon02SWEGöteborgs KIK6,17
Smilla Carlberg02SWEGöteborgs KIK5,95
Felicia Skoog02SWEIF Kville5,89
10 Selma Sejdelin02DENSilkeborg AK-775,82
11 Johanna Stübner02SWEGöteborgs KIK5,79
12 Matilda Härström02SWEStenungsunds FI5,74
13 Frida Malmström02SWEKongahälla AIK5,70
14 Elin Gustafsson02SWEMajornas IK5,70
15 Ellika Zebeda02SWEIK Ymer5,66
16 Lisa Holmberg02SWELidköpings IS5,55
17 Anna Rådbo02SWEMölndals AIK5,40
18 Tyra Backman02SWEHönö IS5,32
19 Wendela Yhlen Graf02SWESävedalens AIK5,29
20 Felicia Helgegren02SWEKongahälla AIK5,25
21 Nora Karlsson02SWEMölndals AIK5,15
22 Emelie Forsberg02SWEIF Kville5,10
23 Alexandra Milusic02SWEKongahälla AIK5,07
24 Alva Olsson02SWEBrattås CK4,87
25 Maria Hernqvist02SWEMölndals AIK4,87
26 Linn Frykholm02SWEGöteborgs KIK4,79
27 Emina Carlsson02SWEIF Kville4,68
28 Hannah Lauritsen02DENSilkeborg AK-774,55
29 Amanda Bergström02SWEMölndals AIK4,55
30 Lisa Hjerpe02SWEIF Kville4,45
31 Alicia Dahlsund02SWEVarbergs GIF4,30
32 Hanna Gustavsson02SWEBohus IF4,23
33 Viktoria Tranälv02SWEKongahälla AIK4,05
34 Ebba Nilsson02SWEIF Kville3,91

1 2 3 4 5 6 
E.Gustafsson5,704,854,734,03
A.Rådbo5,405,165,045,34
M.Hernqvist4,873,854,194,08
A.Milusic5,024,965,074,92
C.Darrell5,786,376,667,01
A.Olsson4,824,874,744,57
M.Hagström6,295,554,725,80
N.Karlsson4,734,994,755,15
S.CarlbergX4,365,95X
M.Johansson8,808,328,529,07
S.Sejdelin5,545,515,125,82
W.Yhlen Graf4,594,595,225,29
F.Skoog5,285,705,625,89
L.Frykholm4,794,604,454,58
H.Gustavsson4,194,093,974,23
J.Jonsson6,705,356,696,90
J.StübnerX5,625,795,30
E.Nilsson3,473,293,913,77
A.Fridberg8,909,039,268,72
L.Holmberg5,554,795,415,45
H.Lauritsen4,55X3,904,48
M.Härström5,744,895,17X
E.Carlsson4,674,684,144,38
L.Hjerpe4,454,404,324,11
F.Helgegren4,74X5,255,18
V.Tranälv4,053,483,924,03
E.Forsberg4,575,104,894,92
C.Augustsson7,517,377,287,69
A.Dahlsund4,234,303,924,06
B.Nikadon6,045,506,016,17
E.ZebedaX5,595,665,56
T.Backman4,955,325,114,71
F.Malmström5,395,705,255,22
A.BergströmX4,013,694,55


F10 60m
Försök heat 19 dec 
Matilda Åkerman04SWEIFK Halmstad10.20q
Frida Palmqvist03SWEMölndals AIK10.54
Klara Persson03SWEIF Rigor10.66
Moa Olsén03SWEIF Rigor10.88
Ellen Widengren04SWEGöteborgs KIK11.05
Agnes Nord03SWEGöteborgs KIK11.42
Hilda Tundahl03SWEIFK Göteborg12.05

Försök heat 29 dec 
Gabriella Milusic04SWEKongahälla AIK10.15q
Maja Josefsson03SWEFalköpings FIK10.31
Moa Gustafsson04SWEGöteborgs KIK10.50
Inez Åsenlund03SWEIFK Göteborg10.72
Felicia Clarelid Magaji03SWEMölndals AIK10.78
Maja Nilsson03SWEVarbergs GIF10.87

Försök heat 39 dec 
Calista Ezeh03SWEIF Kville 9.75q
Stella Rangmar03SWEGöteborgs KIK 9.98q
Tilly Backman03SWEHönö IS10.39
Felica Elfstigen03SWEBohus IF10.67
Victoria Sandwall03SWEAlingsås IF10.93
Anna Maria Jökulsdottir03SWEIFK Göteborg10.96
Siri Lindhardt03SWEIF Kville11.04
Malvina Lindgren03SWEGöteborgs KIK11.14
Vanna Darrell03SWELerum Friidrottej start

Försök heat 49 dec 
Malin Redin03SWEGöteborgs KIK10.04q
Alicia Jisbrant04SWEGöteborgs KIK10.24q
Emma Rhodén03SWEBohus IF10.50
Aicha Koné04SWEUllevi FK10.58
Tyra Rydén04SWEIFK Göteborg10.85
Linnea Persson03SWEBohus IF11.35
Mllijana Buzadzic04SWEIFK Göteborg13.44

Försök heat 59 dec 
Sofie Hammarström03SWEÖrgryte IS 9.44q
Sissel Eliasson04SWEAlingsås IF 9.89q
Olivia Hjort03SWEGöteborgs KIK 9.96q
Frida Eriksson03SWEIF Rigor10.25
Louise Hedlund03SWEMölndals AIK11.55
Moa Bergman05SWEGöteborgs KIK12.53

Försök heat 69 dec 
Vera Söderblom03SWEGöteborgs KIK 9.56q
Nellie Nygren03SWESävedalens AIK 9.95q
Felicia Nordahl Vieira03SWESävedalens AIK10.03q
Nina Hertz-Saebbö04SWEGöteborgs KIK10.22q
Elenora Alinder03SWEMölndals AIK10.52
Isabel Lessmark04SWEIFK Göteborg11.00
Klara Folkesson03SWEMölndals AIK12.35

Försök heat 79 dec 
Alicia Delgado-Östergaard03SWEVarbergs GIF10.39
Karin Nyström03SWEÖrgryte IS10.52
Nova Jonåker03SWEMölndals AIK10.75
Anna Duvemar03SWEGöteborgs KIK11.01
Rakel Hanson03SWEGöteborgs KIK11.31
Louise Somhurst03SWEMajornas IK11.69
Alice Gulin04SWEMajornas IK11.90
Amanda van Meer Widlund04SWEGöteborgs KIK12.05

Försök heat 89 dec 
Matilda Bergand03SWEBohus IF10.32
Elin Pettersson03SWEIFK Göteborg10.36
Antonia Bozic03SWEMajornas IK10.46
Lisa Thorsson05SWEGöteborgs KIK10.97
Elsa Bäck03SWEIF Kville11.13
Linnea Folkow04SWEGöteborgs KIK11.20
Astrid Viren04SWEIFK Göteborg12.13

Försök heat 99 dec 
Liv Nilsander03SWEVarbergs GIF 9.78q
Klara Malmqvist03SWEIF Kville10.05q
Sofia Björkman03SWEIF Kville10.10q
Emma Kallas03SWEMölndals AIK10.33
Ellen Ahlfors04SWEMajornas IK10.71
Alva Bengtström03SWEÖrgryte IS10.85
Ida Andersson04SWEAlingsås IF11.01
Hanna Lindmark03SWEIF Rigor11.57

Finalheat 19 dec 
Sofie Hammarström03SWEÖrgryte IS 9.31
Vera Söderblom03SWEGöteborgs KIK 9.35
Calista Ezeh03SWEIF Kville 9.73
Stella Rangmar03SWEGöteborgs KIK 9.73
Sissel Eliasson04SWEAlingsås IF 9.76
Liv Nilsander03SWEVarbergs GIF 9.78
Olivia Hjort03SWEGöteborgs KIK 9.99
Nellie Nygren03SWESävedalens AIK10.10

Finalheat 29 dec 
Malin Redin03SWEGöteborgs KIK 9.83
Felicia Nordahl Vieira03SWESävedalens AIK 9.90
Gabriella Milusic04SWEKongahälla AIK 9.97
Klara Malmqvist03SWEIF Kville10.02
Sofia Björkman03SWEIF Kville10.10
Nina Hertz-Saebbö04SWEGöteborgs KIK10.12
Matilda Åkerman04SWEIFK Halmstad10.19
Alicia Jisbrant04SWEGöteborgs KIK10.28


F10 Kula2.0 kg
9 dec 
Vanna Darrell03SWELerum Friidrott5,91
Matilda Åkerman04SWEIFK Halmstad5,73
Linnea Persson03SWEBohus IF5,66
Calista Ezeh03SWEIF Kville5,60
Emma Rhodén03SWEBohus IF5,58
Felica Elfstigen03SWEBohus IF5,54
Felicia Nordahl Vieira03SWESävedalens AIK5,34
Vera Söderblom03SWEGöteborgs KIK4,89
Alexandra Torgersson03SWEIF Kville4,76
10 Hilda Tundahl03SWEIFK Göteborg4,70
11 Anna Maria Jökulsdottir03SWEIFK Göteborg4,66
12 Elenora Alinder03SWEMölndals AIK4,65
13 Emma Kallas03SWEMölndals AIK4,59
14 Klara Larsson03SWEMajornas IK4,59
15 Klara Malmqvist03SWEIF Kville4,59
16 Hanna Lindmark03SWEIF Rigor4,46
17 Moa Olsén03SWEIF Rigor4,45
18 Elina Fagerström03SWEBohus IF4,44
19 Tyra Rydén04SWEIFK Göteborg4,44
20 Gabriella Milusic04SWEKongahälla AIK4,32
21 Frida Palmqvist03SWEMölndals AIK4,26
22 Felicia Storm-Karlén03SWELidköpings IS4,21
23 Mirjam Nilsson03SWEMajornas IK4,18
24 Tilly Backman03SWEHönö IS4,13
25 Victoria Sandwall03SWEAlingsås IF4,13
26 Olivia Hjort03SWEGöteborgs KIK4,12
28 Astrid Viren04SWEIFK Göteborg4,04
29 Amanda van Meer Widlund04SWEGöteborgs KIK3,96
30 Julia Svahn03SWEIF Kville3,94
31 Nellie Nygren03SWESävedalens AIK3,91
32 Isabel Lessmark04SWEIFK Göteborg3,87
33 Matilda Bergand03SWEBohus IF3,81
34 Agnes Nord03SWEGöteborgs KIK3,78
35 Antonia Bozic03SWEMajornas IK3,77
36 Ida Andersson04SWEAlingsås IF3,74
37 Moa Gustafsson04SWEGöteborgs KIK3,73
38 Klara Folkesson03SWEMölndals AIK3,71
39 Rakel Hanson03SWEGöteborgs KIK3,68
40 Louise Somhurst03SWEMajornas IK3,54
41 Inez Åsenlund03SWEIFK Göteborg3,39
42 Elin Pettersson03SWEIFK Göteborg3,36
43 Felicia Clarelid Magaji03SWEMölndals AIK3,18
44 Louise Hedlund03SWEMölndals AIK3,02
45 Mllijana Buzadzic04SWEIFK Göteborg2,67

1 2 3 4 5 6 
F.Nordahl Vieira4,704,785,344,74
I.AnderssonX3,152,823,74
F.Palmqvist3,814,203,814,26
A.Bozic3,773,643,563,60
C.Ezeh5,455,605,504,82
T.Backman4,133,603,823,75
G.Milusic4,323,504,033,46
V.Sandwall3,733,113,464,13
M.Bergand3,813,113,673,47
A.Viren3,882,553,194,04
A.Jökulsdottir4,624,284,234,66
M.Olsén4,453,154,363,69
L.Somhurst3,193,533,343,54
I.Åsenlund3,343,313,392,67
V.Söderblom3,604,124,894,20
L.Hedlund2,662,512,683,02
L.Persson5,125,495,665,12
E.Rhodén3,805,105,58X
A.van Meer Widlun3,253,673,573,96
H.Lindmark3,404,464,294,14
T.RydénX3,673,894,44
O.Hjort 4,122,313,823,67
M.Buzadzic2,332,672,622,54
J.Svahn3,503,943,323,92
V.Darrell5,505,765,915,80
F.Clarelid Magaji3,183,132,712,82
I.Lessmark3,873,263,793,46
K.Folkesson3,423,513,712,71
K.Malmqvist4,594,364,033,98
F.Elfstigen5,545,205,075,30
E.Alinder4,503,683,874,65
K.Larsson4,593,474,234,41
E.Fagerström3,623,864,444,32
F.Storm-Karlén4,213,87X4,08
M.Gustafsson3,672,763,513,73
A.Torgersson4,404,214,204,76
N.Nygren3,913,693,663,77
A.Nord3,78X3,723,26
H.Tundahl3,494,034,544,70
R.Hanson3,683,182,282,62
E.Pettersson2,922,933,36X
E.Kallas4,594,364,224,41
M.Nilsson3,153,974,014,18
M.Åkerman5,725,355,395,73



© Track & Field, Christer Falk