RESULTAT
Lilla XL-Galan 2014-02-01
Stockholm, Sätra
Hässelby SK
Uppdaterad: 14-02-10


 
P15 1000m
Final2 feb 
Niclas Wallin99Huddinge AIS 2:49.29
Olof Silvander99Danderyds SK 2:53.05
Jonathan Bergdahl99Huddinge AIS 2:54.37
Isak Lefvert00Mälarhöjdens IK 2:54.60
William Måhl99Vallentuna FK 3:02.71


P15 Höjd
2 feb 
Anton Ledell99Huddinge AIS177
Adam Fogelberg99Spårvägens FK153
Tobias Hammarqvist99Österhaninge IF150

127132137142147150153156159162165168171174177180
T.Hammarqvist---oxoxoxxx
A.Ledell--------ooooxxoooxxx
A.Fogelberg------oxxx


P15 Stav
2 feb 
Gustaf Backman99Spårvägens FK294

174184194204214224234244254264274284294304314324334344354364
G.Backman--------oooxooxxx


P15 Längd
2 feb 
Gustaf Backman99Spårvägens FK5,29
Adam Fogelberg99Spårvägens FK4,80
Tobias Hammarqvist99Österhaninge IF4,74

1 2 3 4 5 6 
T.Hammarqvist4,464,414,744,594,594,56
A.Fogelberg4,724,80X4,684,793,01
G.Backman5,275,215,235,195,295,03


P14 Häck 60m84 cm
Final2 feb 
Felix Prins00Hammarby IF 9.39
Philip Stömne00Valbo AIF 9.66
Albin Andersson00IFK Lidingö 9.98
Edvard Elinder00Hässelby SK11.55
Jacob Persson00Bromma IF11.68
Simon Thor00IFK Märsta23.89
William Henningson99Hammarby IFej startP15

Extralopp2 feb 
Felix Prins00Hammarby IF 9.62
Simon Thor00IFK Märsta29.38


P14 1000m
Final2 feb 
Philip Ludwigs00Danderyds SK 3:11.90
Rasmus Jönsson00IFK Lidingö 3:13.03
Linus Näslund00Ärla IF 3:14.97
Lukas Pettersson00Hammarby IF 3:16.88
Oskar Bergek00Bromma IF 3:32.27
Jacob Tysén Holmberg00Hässelby SK 3:41.36
Filip Söderberg00Bromma IF 3:59.20


P14 Höjd
2 feb 
Leo Bergström00Täby IS165
Philip Stömne00Valbo AIF162
Xander Friberger00Mälarhöjdens IK156
Timmy Karlsson00Huddinge AIS153
Sebastian Löschner00Huddinge AIS137
Filip Söderberg00Bromma IF137

127132137142147150153156159162165168
F.Söderbergoxxoxoxxx
T.Karlsson--oooxooxxx
P.Stömne-oo-o-oxxooxxoxxx
S.Löschnerooxoxxx
L.Bergström---oooxooooxxoxxx
X.Fribergeroooxxoxooxoxxoxxx


P14 Stav
2 feb 
Simon Thor00IFK Märsta314
Albin Andersson00IFK Lidingö284
Philip Stömne00Valbo AIF244
Erik Strömfelt00Hammarby IF234
Jacob Palmerstedt00Hammarby IF214
Carl Levinson00Täby ISX

174184194204214224234244254264274284294304314324334344354364
A.Andersson----xooxooooxooxxx
P.Stömne-oooooxxoxxoxxx
J.Palmerstedtoxooooxxx
E.Strömfelt-ooooxxooxxx
S.Thor---------o-oooxxoxxx
C.Levinsonxxx


P14 Längd
2 feb 
Ernesto Turro Herrera00IFK Lidingö5,83
Philip Ludwigs00Danderyds SK5,46
Felix Prins00Hammarby IF5,36
Leo Kaaling00Huddinge AIS5,11
Xander Friberger00Mälarhöjdens IK4,90
Lukas Björninger00Turebergs FK4,67
Baltsar Bengtsson00Bromma IF4,39
Edvard Elinder00Hässelby SK4,21
Jacob Tysén Holmberg00Hässelby SK4,15
10 Jacob Palmerstedt00Hammarby IF4,13
11 Oskar Lundqvist00Hässelby SK4,09
12 Jacob Persson00Bromma IF4,06
13 Filip Söderberg00Bromma IF4,06
14 Tobias Karlberg00Mälarhöjdens IK4,05
15 Oskar Bergek00Bromma IF3,78
16 William Nylén00Täby IS3,68
17 Kieran O´Reilly01Solna FK3,46
Albin Andersson00IFK LidingöX

1 2 3 4 5 6 
F.Söderberg4,063,753,86
P.LudwigsXX5,25XX5,46
F.PrinsXX5,24X5,365,31
T.KarlbergX4,05X
W.Nylén3,063,683,63
L.Kaaling5,06X4,925,11XX
E.ElinderX3,504,21---
L.Björninger4,674,454,33X4,384,47
B.Bengtsson4,264,333,944,394,09X
J.Tysén Holmberg4,154,104,14
K.O´Reilly3,463,193,41
O.Lundqvist3,934,074,09
J.Palmerstedt4,064,004,13
J.Persson3,844,063,94
A.AnderssonXXX
X.Friberger4,904,704,794,774,034,79
E.Turro Herrera5,50X5,365,325,495,83
O.BergekX3,723,78


P14 Kula4.0 kg
2 feb 
Simon Thor00IFK Märsta12,36
Leo Kaaling00Huddinge AIS11,69
Ernesto Turro Herrera00IFK Lidingö11,53
Elias Svensson00Hammarby IF9,29
Oskar Lundqvist00Hässelby SK9,25
Sebastian Löschner00Huddinge AIS9,00
Lukas Björninger00Turebergs FK8,90
Jacob Persson00Bromma IF7,31
Baltsar Bengtsson00Bromma IF7,16
10 Edvard Elinder00Hässelby SK6,69
11 Jacob Palmerstedt00Hammarby IF6,68
12 Oskar Bergek00Bromma IF5,93

1 2 3 4 5 6 
E.Elinder6,686,696,44---
J.Palmerstedt6,686,646,45---
O.Lundqvist9,109,258,969,088,708,90
E.Turro Herrera11,5311,2610,9611,0310,9711,49
E.Svensson8,698,729,298,667,608,93
O.Bergek5,905,935,91---
B.Bengtsson6,477,166,37---
S.Löschner8,739,008,85X8,65X
J.Persson7,307,217,31---
L.Björninger8,45X8,358,90XX
S.Thor11,4411,3612,0011,8712,3611,62
L.Kaaling11,6910,9111,2711,1110,9111,31


P13 Häck 60m76 cm
Försök heat 12 feb 
Elias Sahlin01IFK Lidingö10.01q
Arvid Askensjö01IFK Lidingö10.57q
Olle Hammarberg01Huddinge AIS11.84
Axel Glavare Karlsson01Täby IS12.14
Enzo Fors01Hanvikens SK12.67
William Petrén01Huddinge AIS13.00
Oliver Riedel02Hellas FK13.81

Försök heat 22 feb 
Oskar Edlund02Täby IS 9.91q
Felix Wallin01IFK Märsta10.84q
Filip Ahlberg 01Bromma IF11.89
Tim Possekel01Huddinge AIS12.01
Arthur Abrahamsson 01Bromma IF12.40
Theo Scharp-Brilly01IFK Lidingö13.80

Försök heat 32 feb 
Carl af Forselles01Hellas FK10.00q
Anton Andreassen01Huddinge AIS10.75q
Theodor Duvert01IFK Märsta10.85q
Jonathan Håkansson01Spårvägens FK10.93q
Max Bechtel01Hässelby SK11.30
Oskar Nummelin01Huddinge AIS12.37
Ludvig Gileborn01Hässelby SK12.94

Final2 feb 
Oskar Edlund02Täby IS 9.87
Carl af Forselles01Hellas FK10.22
Elias Sahlin01IFK Lidingö10.26
Jonathan Håkansson01Spårvägens FK10.45
Arvid Askensjö01IFK Lidingö10.62
Theodor Duvert01IFK Märsta10.73
Felix Wallin01IFK Märsta10.78
Anton Andreassen01Huddinge AIS10.87


P13 600m
Finalheat 12 feb 
Albert Nygren01Upsala IF 1:34.211
Gustav Gahne01Täby IS 1:40.712
Martin Nerell01Turebergs FK 1:43.603
Filip Mazanti Nyberg01AIK Friidrott 1:48.904
Felix Wallin01IFK Märsta 1:51.046
Max Bechtel01Hässelby SK 1:51.237
Aleksi Andreev01Spårvägens FK 2:00.4910
Elias Vlachos01Mälarhöjdens IKej start-
Tim Possekel01Huddinge AISej start-

Finalheat 22 feb 
Filip Lindeberg01IFK Lidingö 1:49.315
Axel Glavare Karlsson01Täby IS 1:51.388
Jacob Klinth01IFK Lidingö 1:53.499
Anton Silier01Hässelby SK 2:04.2611
Ludvig Gileborn01Hässelby SK 2:07.1913
Johannes Josefsson01Åkersberga SK 2:09.6317
Jonathan Håkansson01Spårvägens FKej start-

Finalheat 32 feb 
Anton Holmgren01Värmdö IF 2:06.5312
Enzo Fors01Hanvikens SK 2:07.3314
Aksel Rebas01Åkersberga SK 2:09.5515
Douglas Ahlberle01Spårvägens FK 2:09.5616
Marcus Jormin01AIK Friidrottej start-
Adam Fogelberg01Hammarby IFej start-


P13 Höjd
2 feb 
Imran Lernebo01Mälarhöjdens IK168
Elias Sahlin01IFK Lidingö168
Carl af Forselles01Hellas FK147
Pelle Liljegren01Österhaninge IF142
Theodor Duvert01IFK Märsta142
Olle Hammarberg01Huddinge AIS142
Tim Possekel01Huddinge AIS142
Filip Mazanti Nyberg01AIK Friidrott142
Enzo Fors01Hanvikens SK137
10 Tobias Solberg01Hässelby SK132
11 Ludvig Gileborn01Hässelby SK127
11 Adam Fogelberg01Hammarby IF127
13 William Petrén01Huddinge AIS122
14 Johannes Josefsson01Åkersberga SK112
Hampus Johansson01Bromma IFX

102107112117122127132137142147150153156159162168171171
T.Duvert----ooooxoxxx
L.Gileborn----ooxxx
T.Possekel----ooooxxoxxx
C.af Forselles------oxxooxo---xxx
T.Solberg----xooxoxxx
I.Lernebo----------o-o-ooxxxxxx
E.Sahlin---------o--o-xoxoxxxxxx
H.Johansson----xxx
F.Mazanti Nyberg----oooxoxxoxxx
E.Fors----ooxxooxxx
W.Petrén---oxxoxxx
P.Liljegren----ooooxoxxx
J.Josefssonooxoxxx
A.Fogelberg----oo---
O.Hammarberg-----oooxoxxx


P13 Kula3.0 kg
2 feb 
Theodor Duvert01IFK Märsta9,96
Filip Mazanti Nyberg01AIK Friidrott9,85
Mikael Lindman01Bromma IF8,98
Oscar Glas01Bromma IF8,13
Anton Andreassen01Huddinge AIS8,06
Tobias Solberg01Hässelby SK8,03
Elias Vlachos01Mälarhöjdens IK7,81
Arvid Askensjö01IFK Lidingö7,74
Calle Henrysson01Väsby IK7,73
10 Albert Nygren01Upsala IF7,70
11 Arthur Abrahamsson 01Bromma IF7,48
12 Johannes Josefsson01Åkersberga SK7,12
13 Olle Hammarberg01Huddinge AIS7,03
14 Enzo Fors01Hanvikens SK6,97
15 Theo Scharp-Brilly01IFK Lidingö6,86
16 Anton Holmgren01Värmdö IF5,04

1 2 3 4 5 6 
A.Nygren7,707,65--
O.HammarbergX6,486,597,03
E.Fors6,456,486,256,97
A.Abrahamsson 7,087,316,887,48
E.Vlachos7,747,817,717,69
O.Glas8,078,137,458,04
A.Andreassen7,598,067,707,78
J.Josefsson7,126,097,106,96
T.Solberg8,036,68X7,73
A.Askensjö7,727,247,74-
T.Duvert9,548,939,889,96
M.Lindman8,988,557,818,14
A.HolmgrenX4,895,044,93
C.HenryssonX6,527,737,57
T.Scharp-Brilly5,906,866,726,27
F.Mazanti NybergX9,859,779,49


P12 60m
Försök heat 12 feb 
Ludvig All02Täby IS 8.88q
Melker Henriksson02Bromma IF 9.50
Hugo Olsson02Turebergs FK 9.63
Sigge Rystedt02Hässelby SK 9.70
Gustav Engström02Hanvikens SK10.17
Tiger Khan02Solna FKej start
Jonathan Westerberg02IFK Lidingöej start

Försök heat 22 feb 
Johannes Jansson02Östhammar FI 8.86q
Max Malmsten02IFK Lidingö 9.38
Johannes Flodin02Österhaninge IF 9.56
Adam Peets02Hanvikens SK 9.73
Immanuel Gorgis02Gottsunda IF 9.79
Oliver Riedel02Hellas FK 9.88
August Hagdahl02IFK Lidingö10.00

Försök heat 32 feb 
Lucas Mazzanti02Boo IF 9.12q
Elliot Höft02AIK Friidrott 9.42
Linus Andrell02Åkersberga SK 9.93
Marcus Winzenburg02IFK Lidingö10.21
Gustav Wigenfors02Österhaninge IF10.36
Oskar Käll02Turebergs FK10.87
Gustav Andersson02IFK Lidingö11.03

Försök heat 42 feb 
Erik Hägge-Lundberg02IFK Lidingö 9.26
Viktor Byström02Spårvägens FK 9.31
Sebastian Isakson02Täby IS 9.64
Loke Bonow02Kungsängens SK10.13
Måns Rudenstam02IFK Lidingö11.07
Elias Lundqvist02Hellas FK11.25

Försök heat 52 feb 
Robin Isaksson02IFK Lidingö 9.00q
Gabriel Trolin02Väsby IK 9.11q
Victor Larsson02Österhaninge IF 9.40
Edvin Jernhall02Täby IS 9.54
Anton Runemar02Åkersberga SK 9.91
Ludvig Neuberg02IFK Lidingöej start
David Morawski02IFK Lidingöej start

Försök heat 62 feb 
Oskar Edlund02Täby IS 8.49q
Jakob Persson02Bromma IF 9.16q
Erik Dahlberg02Turebergs FK 9.76
David Parmryd02Hammarby IF 9.95
Adam Bergström02Bromma IF10.06
Julius Mördrup02IFK Lidingöej start
John Strandberg02Bromma IFej start

Försök heat 72 feb 
Oscar Taha02IFK Lidingö 8.93q
Leo Raksanyi02Mälarhöjdens IK 9.24
Gustaf Sjögemark02Bromma IF 9.25
Gustav Wallerå02Åkersberga SK 9.66
Liam Hermansson02Huddinge AIS 9.77
Max Öquist02IFK Lidingö 9.79
Didrik Fredriksson02Spårvägens FK 9.89

Final2 feb 
Oskar Edlund02Täby IS 8.44
Ludvig All02Täby IS 8.78
Robin Isaksson02IFK Lidingö 8.93
Oscar Taha02IFK Lidingö 8.98
Johannes Jansson02Östhammar FI 8.99
Jakob Persson02Bromma IF 9.09
Gabriel Trolin02Väsby IK 9.19
Lucas Mazzanti02Boo IF 9.21


P12 600m
Finalheat 12 feb 
Oscar Taha02IFK Lidingö 1:45.741
Max Malmsten02IFK Lidingö 1:53.172
David Tellström Jovicic02Huddinge AIS 1:53.803
Robin Isaksson02IFK Lidingö 1:53.944
Marcus Winzenburg02IFK Lidingö 1:58.695
Adam Peets02Hanvikens SK 1:59.366
Sebastian Christenson02Turebergs FK 1:59.407
Lukas Werner02IFK Lidingö 1:59.848
Ludvig All02Täby IS 2:01.2910
10 Liam Hermansson02Huddinge AIS 2:02.1411
Oskar Edlund02Täby ISej start-
Erik Hägge-Lundberg02IFK Lidingöej start-

Finalheat 22 feb 
David Parmryd02Hammarby IF 2:00.469
John Strandberg02Bromma IF 2:04.0412
Immanuel Gorgis02Gottsunda IF 2:05.7713
Max Öquist02IFK Lidingö 2:08.3814
Hugo Olsson02Turebergs FK 2:11.7415
Filippos Sandberg Karalis02Hammarby IF 2:12.2216
Gustav Engström02Hanvikens SK 2:12.5517
Didrik Fredriksson02Spårvägens FK 2:12.6818
Rasmus Miller02Turebergs FK 2:12.7919
10 Erik Dahlberg02Turebergs FK 2:15.9120
11 Måns Rudenstam02IFK Lidingö 2:18.7421
Sebastian Isakson02Täby ISej start-
August Hagdahl02IFK Lidingöej start-


P12 Höjd
2 feb 
David Tellström Jovicic02Huddinge AIS150
Oskar Edlund02Täby IS141
Love Olind02Åkersberga SK135
Alex Arvidsson02Värmdö IF127
Marcus Winzenburg02IFK Lidingö127
John Strandberg02Bromma IF127
Lucas Mazzanti02Boo IF122
Adam Peets02Hanvikens SK122
Max Malmsten02IFK Lidingö122
Lukas Werner02IFK Lidingö122
11 Jakob Persson02Bromma IF122
12 Adam Bergström02Bromma IF122
12 Ludvig All02Täby IS122
14 Johannes Jansson02Östhammar FI117
15 Sigge Rystedt02Hässelby SK117
16 Gustav Wallerå02Åkersberga SK117
17 Sebastian Isakson02Täby IS117
18 Gustaf Sjögemark02Bromma IF117
19 Gabriel Trolin02Väsby IK112
19 Linus Andrell02Åkersberga SK112
19 Gustav Engström02Hanvikens SK112
22 Hugo Olsson02Turebergs FK112
23 Loke Bonow02Kungsängens SK107
23 William Hjelt02IFK Lidingö107
25 Viktor Byström02Spårvägens FK107
26 Melker Henriksson02Bromma IF107

102107112117122127132135138141144150154
H.Olsson-oxoxxx
J.Jansson---ox--
W.Hjelt-oxxx
G.Sjögemarkoxooxxoxxx
O.Edlund------xooxoxoxxx
L.Werner---oxoxxx
M.Malmsten--ooxoxxx
G.Engströmoooxxx
S.Isakson-ooxxoxxx
L.Andrelloooxxx
G.Trolin-oox--
L.Bonowooxxx
A.Peets----xo-xxx
L.Olind--oxooooxoxxx
L.Mazzanti-oxoxooxxx
M.Henrikssonoxxoxxx
A.Bergströmooooxxoxxx
G.Walleråoooxoxxx
L.All---oxxoxxx
A.Arvidsson-oooooxxx
V.Byström-xoxxx
S.Rystedtxxooooxxx
M.Winzenburg--ooxoxoxxx
J.Strandberg---xoxoxoxxx
D.Tellström Jovic-----oxxooxoxxoxooxxx
J.Perssonooxxooxoxxx


P12 Kula3.0 kg
2 feb 
Robin Isaksson02IFK Lidingö8,07
Johannes Jansson02Östhammar FI7,92
David Tellström Jovicic02Huddinge AIS7,87
Erik Hägge-Lundberg02IFK Lidingö7,47
Lucas Mazzanti02Boo IF7,41
Ludvig All02Täby IS7,31
Elliot Höft02AIK Friidrott6,85
Linus Andrell02Åkersberga SK6,72
Leo Raksanyi02Mälarhöjdens IK6,56
10 Max Malmsten02IFK Lidingö6,52
11 Edvin Jernhall02Täby IS6,19
12 Sebastian Isakson02Täby IS6,10
13 Marcus Winzenburg02IFK Lidingö6,05
14 Alex Arvidsson02Värmdö IF5,96
15 Oscar Taha02IFK Lidingö5,94
16 Samuel Bohman02Mälarhöjdens IK5,89
17 Gustaf Sjögemark02Bromma IF5,86
18 Elias Lundqvist02Hellas FK5,80
19 John Strandberg02Bromma IF5,61
20 August Hagdahl02IFK Lidingö5,44
21 Oskar Käll02Turebergs FK5,42
22 Lukas Werner02IFK Lidingö5,32
23 David Parmryd02Hammarby IF5,29
24 Jakob Persson02Bromma IF5,26
25 Gustav Andersson02IFK Lidingö5,16
26 William Hjelt02IFK Lidingö5,10
27 Ola Eriksson02Kungsängens SK5,09
28 Loke Bonow02Kungsängens SK4,80
29 Måns Rudenstam02IFK Lidingö4,74
30 Adam Bergström02Bromma IF4,56

1 2 3 4 5 6 
G.Sjögemark5,865,02--
O.Käll5,425,355,24-
L.Werner5,215,325,295,25
E.Lundqvist5,805,725,125,15
W.Hjelt4,795,025,104,54
L.All6,816,877,317,10
E.Höft6,856,126,176,45
L.Bonow4,804,524,75-
S.Isakson6,105,816,106,04
D.Parmryd5,015,225,295,13
A.Bergström4,494,56--
O.TahaX5,205,085,94
R.Isaksson8,077,937,517,27
M.Rudenstam4,743,684,07-
J.Strandberg5,245,61--
L.Mazzanti7,087,066,987,41
S.Bohman5,575,465,405,89
E.Hägge-Lundberg7,457,477,107,37
L.Raksanyi5,885,836,276,56
M.Malmsten6,155,695,996,52
O.Eriksson4,585,094,79-
D.Tellström Jovic7,877,467,557,59
J.Jansson7,927,23--
J.Persson5,26---
G.Andersson4,994,634,885,16
E.Jernhall5,645,476,195,60
A.Hagdahl5,284,594,875,44
L.Andrell6,726,466,556,26
A.Arvidsson5,965,14--
M.Winzenburg6,055,98--


P11 60m
Försök heat 12 feb 
David Thid03Huddinge AIS 8.74q
David Blomberg03Täby IS 9.31q
Erik Palmaer03Turebergs FK 9.66
Simon Öberg03Västerås FK 9.84
Assar Svärd03Spårvägens FK 9.84
Casper Elliot03Huddinge AIS 9.92
William Peiro03Åkersberga SK10.57
Erik Östberg03Hässelby SK10.78

Försök heat 22 feb 
Hilal Chamsine03Hässelby SK 9.42q
Vincent Arousell03Hässelby SK 9.45q
Niklas Wall03Hanvikens SK 9.65
Elias Belfrage03IFK Lidingö 9.80
August Schmidt03Mälarhöjdens IK 9.80
Sebastian Gaude03Väsby IK 9.90
Elliot Duvert03IFK Märsta10.12
Vilde Norström03Hässelby SK10.71

Försök heat 32 feb 
Lucas Ulegård03Västerås FK 8.87q
Viktor Wall03Hanvikens SK 8.91q
Joakim Hellbratt 03Huddinge AIS 9.73
Nils Steen Pages03Mälarhöjdens IK 9.88
Albert Henriksson03Åkersberga SK 9.92
Jesper Ahlin03Väsby IK10.06
Oskar Hellborg03Hässelby SK10.68
Anton Rebas03Åkersberga SK11.41

Försök heat 42 feb 
Julius Geiryd03Huddinge AIS 9.39q
Ludvig Reinsson03Ununge IF 9.61q
Alexander Ebbestad03Gottsunda IF 9.80
Elias Lind03Hässelby SK 9.85
Kalle Claesson03Hässelby SK10.03
Erik Otterstedt03IFK Lidingö10.14
Viggo Nielsen03Österhaninge IFej start

Final2 feb 
David Thid03Huddinge AIS 8.63
Lucas Ulegård03Västerås FK 8.82
Viktor Wall03Hanvikens SK 9.12
David Blomberg03Täby IS 9.39
Julius Geiryd03Huddinge AIS 9.44
Hilal Chamsine03Hässelby SK 9.60
Vincent Arousell03Hässelby SK 9.61
Ludvig Reinsson03Ununge IF 9.74


P11 600m
Finalheat 12 feb 
David Thid03Huddinge AIS1:48.31man
Albin Wallenius03Västerås FK1:49.22
Albert Henriksson03Åkersberga SK1:55.73
Linus Jansson04SLK Oxelösund2:00.35
Julius Geiryd03Huddinge AIS2:00.67
Emil Hagborg03Österhaninge IF2:05.28
Niklas Wall03Hanvikens SK2:09.59
Alexander Ebbestad03Gottsunda IFej tid
Ludvig Reinsson03Ununge IFej tid

Finalheat 22 feb 
Nils Steen Pages03Mälarhöjdens IK 1:58.614
Måns Backman03Solna FK 2:00.586
Erik Otterstedt03IFK Lidingö 2:10.1210
Casper Elliot03Huddinge AIS 2:12.3811
Sebastian Gaude03Väsby IK 2:23.8312
Anton Rebas03Åkersberga SK 2:27.9013
Vilde Norström03Hässelby SK 2:56.2414
William Peiro03Åkersberga SKej start
Alfred Morawski03IFK Lidingöej start


P11 Längdzon
2 feb 
David Thid03Huddinge AIS4,78
Lucas Ulegård03Västerås FK4,50
David Blomberg03Täby IS4,29
Viktor Wall03Hanvikens SK4,10
Julius Geiryd03Huddinge AIS4,06
Hilal Chamsine03Hässelby SK3,87
Elliot Duvert03IFK Märsta3,82
Vincent Arousell03Hässelby SK3,72
Joakim Hellbratt 03Huddinge AIS3,69
10 Niklas Wall03Hanvikens SK3,68
11 Erik Palmaer03Turebergs FK3,61
12 August Schmidt03Mälarhöjdens IK3,59
13 Nils Steen Pages03Mälarhöjdens IK3,56
14 Albert Henriksson03Åkersberga SK3,52
15 Assar Svärd03Spårvägens FK3,49
16 Elias Belfrage03IFK Lidingö3,46
17 Casper Elliot03Huddinge AIS3,44
18 Simon Öberg03Västerås FK3,43
19 Oskar Hellborg03Hässelby SK3,37
20 Erik Otterstedt03IFK Lidingö3,22
21 Simon Ander03Åkersberga SK3,22
22 Anton Rebas03Åkersberga SK3,20
23 William Peiro03Åkersberga SK3,15
24 Vilde Norström03Hässelby SK3,04
25 Erik Östberg03Hässelby SK2,71
26 Sebastian Gaude03Väsby IK2,68

1 2 3 4 5 6 
A.Rebas3,203,062,752,82
A.Schmidt3,163,553,593,43
C.Elliot3,353,233,193,44
E.Belfrage3,463,263,393,24
N.Wall3,68X3,603,46
S.Öberg2,963,433,263,18
S.Ander3,013,223,042,98
A.Svärd3,433,483,493,30
H.Chamsine3,253,793,873,80
O.Hellborg3,373,073,353,25
E.Östberg2,712,712,712,62
V.Wall3,993,894,103,95
D.Thid4,784,784,724,69
L.Ulegård4,294,204,394,50
W.Peiro3,152,912,873,00
E.Palmaer3,613,133,183,24
J.Geiryd4,063,894,003,96
E.Otterstedt3,223,033,003,15
V.Arousell3,503,723,533,54
D.BlombergX3,994,293,96
J.Hellbratt 2,933,693,153,46
V.Norström2,882,972,973,04
E.Duvert3,823,663,613,29
A.Henriksson3,523,423,423,29
N.Steen Pages3,493,453,563,47
S.GaudeX2,68X2,54


P11 Kula2.0 kg
2 feb 
Jesper Ahlin03Väsby IK9,35
Elias Lind03Hässelby SK8,89
Viktor Wall03Hanvikens SK8,84
August Schmidt03Mälarhöjdens IK8,03
Erik Palmaer03Turebergs FK7,76
Viggo Nielsen03Österhaninge IF7,74
Niklas Wall03Hanvikens SK7,38
Kalle Claesson03Hässelby SK7,36
Johan Åkersten03Täby IS7,13
10 Elliot Duvert03IFK Märsta7,12
11 Elliot Widell03Österhaninge IF7,01
12 David Thid03Huddinge AIS6,93
13 Elias Belfrage03IFK Lidingö6,41
14 Casper Elliot03Huddinge AIS6,34
15 Simon Ander03Åkersberga SK6,26
16 David Blomberg03Täby IS6,21
17 Joakim Hellbratt 03Huddinge AIS6,02
18 Simon Öberg03Västerås FK5,97
19 Assar Svärd03Spårvägens FK4,50

1 2 3 4 5 6 
J.Ahlin9,109,359,298,42
C.Elliot6,346,24X6,29
S.Öberg5,975,765,555,44
S.Ander6,265,825,99-
E.Lind8,848,897,25X
D.Thid6,596,726,936,83
N.Wall6,786,637,347,38
E.Belfrage5,895,785,916,41
D.Blomberg6,196,216,205,87
E.Palmaer7,666,566,397,76
A.Svärd4,50
V.Wall8,188,478,358,84
K.Claesson7,367,316,81X
J.Hellbratt 5,935,226,025,72
V.Nielsen7,747,217,437,62
J.Åkersten7,077,136,706,89
E.Widell7,016,746,856,77
E.Duvert7,126,846,766,75
A.Schmidt7,447,52X8,03


P10 60m
Försök heat 12 feb 
Alexander Ludwigs04Danderyds SK 9.48q
Vincent Hill04Hammarby IF 9.74q
Elias Boman04Hässelby SK10.05
John Bäck06Turebergs FK10.70
Björn Ramel Ternhag04Hammarby IF11.02
Tom Todaro05Hässelby SK11.12
Aaron Marijanandarajah04Österhaninge IF11.55
Alexander Garpedal04Österhaninge IF12.67

Försök heat 22 feb 
Johan Rosenbaum04Danderyds SK 9.63q
Tobias Pettersson04Hammarby IF 9.70q
Elvin Öhrström04IF Linnéa 9.77q
Felix Johansson04Österhaninge IF 9.77q
Dexter Gray04Hammarby IF10.47
Noel Malmsten04IF Linnéa10.56
Jonathan Ohlsson04Hammarby IF11.27
Emil Åsberg04Österhaninge IF11.52

Försök heat 32 feb 
Nelton Beckeld04Enköpings AI 9.73q
Winston Marklund04Hammarby IF 9.94
Noa Gustavsson06IFK Stocksund10.76
Adam Kulmiye04Österhaninge IF11.19
Fabian Lindroth04Hammarby IF11.39
Henrik Karlsson04Hammarby IF11.63
Robin Bävits04Österhaninge IF12.11
Edgar Sörstadius04Hässelby SK13.21

Försök heat 42 feb 
Linus Jonsson04Hässelby SK 9.52q
Max Lind04Turebergs FK 9.98
Samuel Nilsson04Hammarby IF10.08
Ludvig Malmsten04Hammarby IF10.08
Isak Säferblad05Hässelby SK10.92
Emil Hemlin Sundell04Österhaninge IF11.28
Robin Nilsson04Hammarby IF12.07
Leon Rami04Österhaninge IF12.20

Final2 feb 
Alexander Ludwigs04Danderyds SK 9.44
Linus Jonsson04Hässelby SK 9.45
Johan Rosenbaum04Danderyds SK 9.48
Vincent Hill04Hammarby IF 9.83
Felix Johansson04Österhaninge IF 9.85
Nelton Beckeld04Enköpings AI 9.85
Elvin Öhrström04IF Linnéa 9.94
Tobias Pettersson04Hammarby IF 9.97


P10 Längdzon
2 feb 
Johan Rosenbaum04Danderyds SK3,92
Alexander Ludwigs04Danderyds SK3,88
Vincent Hill04Hammarby IF3,79
Tobias Pettersson04Hammarby IF3,66
Linus Jonsson04Hässelby SK3,56
Elvin Öhrström04IF Linnéa3,53
Nelton Beckeld04Enköpings AI3,49
Alexander Davidsson Eriksson04Solna FK3,39
Elias Boman04Hässelby SK3,39
10 Max Lind04Turebergs FK3,38
11 Felix Johansson04Österhaninge IF3,30
12 Ludvig Malmsten04Hammarby IF3,27
13 Björn Ramel Ternhag04Hammarby IF3,12
14 Samuel Nilsson04Hammarby IF3,10
15 Emil Hemlin Sundell04Österhaninge IF3,05
16 Fabian Lindroth04Hammarby IF3,03
17 Isak Säferblad05Hässelby SK2,94
18 John Bäck06Turebergs FK2,85
19 Dexter Gray04Hammarby IF2,75
20 Robin Nilsson04Hammarby IF2,75
21 Adam Kulmiye04Österhaninge IF2,70
22 Milton Dahllöf04Turebergs FK2,63
23 Henrik Karlsson04Hammarby IF2,62
24 Jonathan Ohlsson04Hammarby IF2,60
25 Edgar Sörstadius04Hässelby SK2,51
26 Leon Rami04Österhaninge IF2,48
27 Alexander Garpedal04Österhaninge IF2,47
28 Aaron Marijanandarajah04Österhaninge IF2,38
29 Emil Åsberg04Österhaninge IF2,36
30 Robin Bävits04Österhaninge IF1,93

1 2 3 4 5 6 
A.Ludwigs3,463,883,67
R.Nilsson2,752,582,44
M.Lind3,38X3,12
L.Jonsson3,483,563,11
V.Hill3,363,643,79
T.Pettersson3,493,573,66
I.Säferblad2,792,942,93
E.Hemlin Sundell3,052,832,66
F.Johansson3,053,303,08
R.Bävits1,931,691,75
E.Öhrström2,513,353,53
L.Rami2,482,402,30
M.DahllöfX2,452,63
A.Marijanandaraja2,382,382,29
F.Lindroth2,832,293,03
E.Sörstadius2,192,382,51
S.Nilsson3,102,972,60
D.Gray2,752,75X
J.Bäck2,742,852,78
H.Karlsson2,45X2,62
E.Boman3,393,123,18
J.Ohlsson2,60X2,47
E.Åsberg2,262,312,36
A.Kulmiye2,642,602,70
J.Rosenbaum3,843,753,92
N.Beckeld3,303,493,45
A.Garpedal2,472,252,35
L.Malmsten3,223,27X
B.Ramel Ternhag2,943,122,92
A.Davidsson Eriks3,393,342,73


P10 Kula2.0 kg
2 feb 
Johan Rosenbaum04Danderyds SK7,43
Markus Brodin04Danderyds SK7,07
Alexander Ludwigs04Danderyds SK6,53
Max Lind04Turebergs FK6,53
Ludvig Malmsten04Hammarby IF6,49
Linus Jonsson04Hässelby SK6,44
Tobias Pettersson04Hammarby IF6,39
Elias Boman04Hässelby SK5,95
Björn Ramel Ternhag04Hammarby IF5,76
10 Robin Bävits04Österhaninge IF5,70
11 Felix Johansson04Österhaninge IF5,48
12 Adam Kulmiye04Österhaninge IF5,38
13 Emil Åsberg04Österhaninge IF5,19
14 Leon Rami04Österhaninge IF5,09
15 Henrik Karlsson04Hammarby IF4,94
16 Jonathan Ohlsson04Hammarby IF4,90
17 Aaron Marijanandarajah04Österhaninge IF4,85
18 Emil Hemlin Sundell04Österhaninge IF4,70
19 Samuel Nilsson04Hammarby IF4,23
20 Alexander Garpedal04Österhaninge IF4,19
21 Isak Säferblad05Hässelby SK4,10
22 Robin Nilsson04Hammarby IF3,79
23 Edgar Sörstadius04Hässelby SK3,63

1 2 3 4 5 6 
I.Säferblad3,553,523,634,10
A.Garpedal4,004,124,19X
R.Bävits5,365,595,705,20
J.Ohlsson4,604,734,904,69
M.Brodin6,817,077,026,52
H.Karlsson3,774,524,94X
L.Malmsten5,416,146,495,05
J.Rosenbaum7,04X7,437,30
R.Nilsson3,793,733,593,51
A.Ludwigs5,836,536,405,96
F.Johansson4,924,774,645,48
S.Nilsson4,134,164,054,23
L.Rami4,295,09XX
A.Marijanandaraja4,394,024,814,85
T.Pettersson5,896,236,396,26
L.Jonsson5,535,836,446,27
E.Hemlin Sundell4,704,564,37X
A.KulmiyeX4,97X5,38
M.Lind6,165,666,066,53
E.Sörstadius3,613,333,633,54
E.Åsberg4,474,645,025,19
E.Boman5,685,165,875,95
B.Ramel Ternhag5,015,475,764,92


F15 1000m
Final2 feb 
Mika Söderström99Vallentuna FK 3:07.00
Lovisa Glavare Karlsson99Täby IS 3:26.38
Agnes Wijk99Täby IS 3:28.80


F15 Häck 60m76 cm
Final2 feb 
Amanda Hansson99Hässelby SK 9.09
Lotta Laurin99Hammarby IF 9.74
Matilda Sönnergaard99Spårvägens FK 9.96
Lovisa Glavare Karlsson99Täby IS10.38
Linnea Bertlin99Hanvikens SK10.94

Extralopp2 feb 
Amanda Hansson99Hässelby SK 9.18
Lotta Laurin99Hammarby IF 9.94


F15 Höjd
2 feb 
Klara Hammarström99Hässelby SK153
Fanny Jansson99Hammarby IF150
Karin Boestad99IFK Lidingö142
Linnea Bertlin99Hanvikens SK137

127132137142147150153156
F.Jansson---oooxxx
K.Hammarström--ooxoxoxoxxx
L.Bertlinooxoxxx
K.Boestadoooxoxx-


F15 Stav
2 feb 
Maja Lundmark99Hammarby IF304

164174184194204214224234244254264274284304320
M.Lundmark------------ooxxx


F15 Längd
2 feb 
Lisa Gunnarsson99Hässelby SK5,21
Josefine Lundvall99Täby IS5,17
Amanda Hansson99Hässelby SK4,96
Mea Fritz99Hässelby SK4,63
Lovisa Olsson99Spårvägens FK4,59
Stina Erlandsson99Hammarby IF4,49
Lotta Laurin99Hammarby IF4,49
Lovisa Glavare Karlsson99Täby IS4,46
Matilda Sönnergaard99Spårvägens FK4,42
10 Josefin Ekvall99Tyresö FK4,39
11 Karin Boestad99IFK Lidingö4,38
12 Klara Hammarström99Hässelby SK4,21
13 Maja Torbjörnsdotter99Hanvikens SK4,09
14 Linnea Bertlin99Hanvikens SK4,01

1 2 3 4 5 6 
L.Gunnarsson5,105,21XX5,065,12
M.Torbjörnsdotter4,093,913,99
A.Hansson4,874,96XXX4,86
L.Bertlin3,924,01X
K.Hammarström4,213,91-
S.ErlandssonXX4,444,434,274,49
J.Ekvall4,393,30X
M.Sönnergaard3,853,774,42
J.Lundvall4,944,764,854,895,065,17
L.Olsson4,594,314,384,394,514,30
M.Fritz4,634,38X4,514,634,52
K.Boestad4,184,374,38
L.Laurin4,41X4,49-X4,36
L.Glavare Karlsso4,46X4,31X4,42-


F14 1000m
Finalheat 12 feb 
Lovisa Bivstedt01Hässelby SK 3:02.531
Cornelia Alm00Täby IS 3:16.972
Carolina Larson02Danderyds SK 3:17.343
Julia Rajan00IFK Lidingö 3:19.494
Elsa Wallenius01Västerås FK 3:19.615
Marie Ebbestad00Gottsunda IF 3:26.267

Finalheat 22 feb 
Filippa Hörnberg00Hässelby SK 3:23.116
Wilma Larsson01Eskilstuna FI 3:26.348
Astrid Bobeck00IFK Lidingö 3:34.929
Vilma Hultström00Hammarby IF 3:36.2010
Stella Krywult00Hässelby SK 3:40.4411
Paulina Forsell00IF Linden 4:36.6112


F14 Häck 60m76 cm
Final2 feb 
Charlotte Andersson00Huddinge AIS 9.72
Madeleine Ruyter00Huddinge AIS 9.73
Alva Von Gerber00Huddinge AIS 9.97
Malin Eriksson00IFK Tumba10.17
Filippa Lundberg00Tyresö FK10.22
Jonna Geiryd00Huddinge AIS11.76
Mathilda Pousette00Täby IS12.29

Final2 feb 

Extralopp2 feb 
Alva Von Gerber00Huddinge AIS10.07
Jonna Geiryd00Huddinge AIS11.80


F14 Höjd
2 feb 
Maya Persson00Västerås FK165
Kajsa Lindqvist00Väsby IK162
Klara Rådbo01Hammarby IF142
Malin Eriksson00IFK Tumba142
Ellen Hiljegren 00Huddinge AIS137
Amanda Gustafsson00IF Åland132
Hedda Rystedt00Hässelby SK132
Tilda Tryggvesson00Bålsta IK127
Maja Rudin00Huddinge AIS122

112117122127132137142147150153156159162165168
E.Hiljegren --ooxoxxoxxx
A.Gustafsson---ooxxx
H.Rystedtooooxoxxx
M.Persson---------oooooxx-
K.Lindqvist---------oxooxoxxx
K.Rådbo----oxooxxx
T.Tryggvessonooooxxx
M.Eriksson---oooxoxxx
M.Rudin-ooxxx


F14 Stav
2 feb 
Klara Rådbo01Hammarby IF240
Alva Von Gerber00Huddinge AIS214
Emma Hultén00Täby IS204
Amanda Sandberg00Hässelby SK194

164174184194204214224240254
A.Sandbergoooxoxxx
A.Von Gerber--ooooxxx
E.Hulténoooxoxoxxx
K.Rådbo---oxxoxoxoxxoxxx


F14 Längd
2 feb 
Kajsa Lindqvist00Väsby IK5,40
Lisa Weyhenmeyer00Upsala IF4,89
Anna Ardbo00Täby IS4,85
Amanda Gustafsson00IF Åland4,66
Alva Von Gerber00Huddinge AIS4,49
Emilia Östergren00Huddinge AIS4,42
Amanda Sandberg00Hässelby SK4,06
Tilda Tryggvesson00Bålsta IK3,93
Mathilda Pousette00Täby IS3,91
10 Stella Krywult00Hässelby SK3,91
11 Olivia Jernhall01Täby IS3,80
12 Anna Berglund00Österhaninge IF3,79
13 Maja Rudin00Huddinge AIS3,59
14 Julia Nordfeldt00Täby IS3,50
15 Paulina Forsell00IF Linden3,36
16 Ellen Hiljegren 00Huddinge AIS2,29
Hannah Spennare00Solna FKX

1 2 3 4 5 6 
E.ÖstergrenX4,144,264,42X4,26
J.Nordfeldt3,50X3,35
L.Weyhenmeyer4,664,564,734,744,724,89
M.Pousette3,913,863,85
E.Hiljegren X1,702,29
A.Sandberg4,063,461,77---
A.Gustafsson4,334,644,574,504,664,66
M.Rudin3,493,493,59
A.Berglund3,793,573,79
A.Von Gerber4,234,124,444,034,294,49
T.Tryggvesson3,903,883,93---
A.Ardbo4,85X4,534,65XX
S.Krywult3,913,853,54
K.Lindqvist5,404,975,18---
O.JernhallX3,803,72
H.SpennareXXX
P.Forsell2,823,363,10


F14 Kula3.0 kg
2 feb 
Malin Eriksson00IFK Tumba10,06
Isabella Andersson01Vallentuna FK9,26
Emma Hultén00Täby IS9,01
Jonna Geiryd00Huddinge AIS8,57
Johanna Stenlund00Österhaninge IF8,39
Julia Nordfeldt00Täby IS7,33
Emilia Östergren00Huddinge AIS6,88
Mathilda Pousette00Täby IS6,28

1 2 3 4 5 6 
E.Östergren6,406,056,756,826,806,88
J.Stenlund7,117,406,477,717,828,39
M.Eriksson9,259,559,329,729,6510,06
J.Nordfeldt7,336,846,316,236,656,93
I.Andersson8,578,989,129,009,268,93
E.Hultén8,057,417,318,548,909,01
M.Pousette6,086,036,286,156,175,50
J.Geiryd8,278,167,458,168,577,60


F13 600m
Finalheat 12 feb 
Emilia Larson01Danderyds SK 1:46.731
Amanda Göth01Täby IS 1:47.542
Julia Arnhult01IFK Lidingö 1:48.353
Linn Aboreslan01Hässelby SK 1:59.015
Siri Magnusson01Värmdö IF 2:02.168
Sofia Hasselgren01Åkersberga SK 2:02.499
Hilda Lindberg01Västerås FKej start-

Finalheat 22 feb 
Melina Gustafsson01Spårvägens FK 2:01.306
Jenny Österback01IFK Lidingö 2:05.1010
Oliva Taha01IFK Lidingö 2:05.7011
Hanna Wallmark01Bromma IF 2:09.7214
Fanny Walldén01IFK Lidingö 2:10.0115
Emma Eriksson01Gottsunda IF 2:10.7216
Matilda Netz01Hässelby SK 2:14.4018

Finalheat 32 feb 
Hedda Mejer01Bromma IF 1:57.604
Liva Gustavsson01Spårvägens FK 2:01.787
Linnea Samuelsson01IK Norrköping FI 2:06.3812
Elsa Gullberg01IFK Lidingö 2:08.8913
Maja Sund01Turebergs FK 2:11.4117
Mikaela Jungenlin01IF Linden 2:14.4919
Cornelia Böhnke01Huddinge AISej start-


F13 Häck 60m68 cm
Försök heat 12 feb 
Lovisa Ulegård01Västerås FK10.45q
Sofia Eriksson01Hässelby SK10.54q
Olivia Jernhall01Täby IS10.88q
Cornelia Böhnke01Huddinge AIS11.44
Vendela Wahlberg 02IFK Lidingö11.53
Linda Loftås01Huddinge AIS11.76
Madeleine Aulio02IFK Lidingö12.48

Försök heat 22 feb 
Amanda Göth01Täby IS10.42q
Tyra Landin02Västerås FK10.43q
Melina Gustafsson01Spårvägens FK11.92
Matilda Netz01Hässelby SK11.94
Pauline Barneaud01Värmdö IF13.19
Lucy Björk Sambo01Hammarby IFej start

Försök heat 32 feb 
Hanna Wallmark01Bromma IF 9.96q
Isabel Lindgren01Hässelby SK10.59q
Alva Wolwan01Upsala IF11.21q
Wilja Wickert02Hässelby SK12.49
Elisabetgh Hvalgren02IFK Lidingö13.23
Sofie Kagerstedt01Huddinge AIS14.06
Sara Mannai01IF Triangeln14.55

Final2 feb 
Hanna Wallmark01Bromma IF 9.94
Tyra Landin02Västerås FK10.46
Sofia Eriksson01Hässelby SK10.57
Amanda Göth01Täby IS10.62
Lovisa Ulegård01Västerås FK10.68
Isabel Lindgren01Hässelby SK10.72
Olivia Jernhall01Täby IS11.19
Alva Wolwan01Upsala IF11.24


F13 Höjd
2 feb 
Sofia Eriksson01Hässelby SK145
Lucy Björk Sambo01Hammarby IF142
Kajsa Engblom01Huddinge AIS137
Jeanne Lindestam01Danderyds SK137
Cornelia Böhnke01Huddinge AIS137
Hanna Stenbeck01Åkersberga SK137
Maja Sund01Turebergs FK132
Linnea Samuelsson01IK Norrköping FI132
Matilda Netz01Hässelby SK132
10 Elsa Sild Löhman01Upsala IF127
11 Thelma Ilbäcken01Hammarby IF127
12 Amanda Göth01Täby IS127
13 Isabel Lindgren01Hässelby SK127
13 Emma Olsson01Hanvikens SK127
15 Melina Gustafsson01Spårvägens FK127
16 Elin Träff01Åkersberga SK117
17 Linda Loftås01Huddinge AIS117
18 Sofie Kagerstedt01Huddinge AIS117

107112117122127132137142145147
H.Stenbeck---oooxxoxxx
L.Samuelsson---oooxxx
K.Engblom-----ooxxx
I.Lindgren---oxxoxxx
A.Göthooooxoxxx
M.Sund---oooxxx
C.Böhnke--ooooxoxxx
E.Träffooxoxxx
S.Kagerstedtooxxoxxx
S.Eriksson---oooooxoxxx
J.Lindestam---ooxooxxx
L.Björk Sambo---oooxxoxxoxxx
M.Gustafsson-ooxoxxoxxx
T.Ilbäcken---xooxxx
E.Sild Löhman---ooxxx
E.Olsson--ooxxoxxx
M.Netz--oxooxxoxxx
L.Loftåsxooxoxxx


F13 Kula2.0 kg
2 feb 
Isabella Andersson01Vallentuna FK11,14
Emma Olsson01Hanvikens SK10,37
Sofia Eriksson01Hässelby SK9,51
Elsa Sild Löhman01Upsala IF9,47
Kajsa Engblom01Huddinge AIS9,23
Thelma Ilbäcken01Hammarby IF9,16
Lovisa Ulegård01Västerås FK8,49
Alva Wolwan01Upsala IF8,32
Jasmin Blomberg01Hässelby SK7,70
10 Rafaela Engberg01Bromma IF7,35
11 Olivia Jernhall01Täby IS7,09
12 Melina Gustafsson01Spårvägens FK7,02
13 Linda Loftås01Huddinge AIS7,00
14 Matilda Netz01Hässelby SK6,75
15 Sofie Kagerstedt01Huddinge AIS6,28
16 Filippa Svalstedt01Hässelby SK6,27

1 2 3 4 5 6 
O.JernhallX7,09X4,22
A.Wolwan7,977,887,808,32
S.Eriksson9,498,889,099,51
K.Engblom9,238,607,688,51
L.Loftås5,046,666,337,00
S.Kagerstedt6,076,286,205,87
M.Netz6,696,226,246,75
M.Gustafsson6,687,026,005,60
L.Ulegård8,147,888,497,90
T.Ilbäcken9,168,578,588,57
F.Svalstedt5,896,176,176,27
E.Olsson9,8610,379,589,58
R.Engberg7,35---
J.Blomberg7,427,247,707,64
E.Sild Löhman9,477,618,45X
I.Andersson9,9510,4511,14X


F12 60m
Försök heat 12 feb 
Leticia Büchli02Täby IS 8.82q
Sonia Gauffin02Högbo GIF 8.89q
Hanna Bäckman02Danderyds SK 8.96q
Isabelle Berglund02Turebergs FK 9.05
Tora Eidmann02IFK Lidingö 9.55
Hannah Hilding02Hanvikens SK 9.79
Thilda Slightam02Kungsängens SK10.49

Försök heat 22 feb 
Anni Nylund02IF Åland 8.99
Johanna Ståhl02Turebergs FK 9.06
Linda Norman02Täby IS 9.51
Sandra Sönnergaard02IF Linnéa 9.62
Fredrika Pettersson02Hammarby IF 9.64
Hedda Tangfelt02Hässelby SK10.05
Hanna Elfström02Strands IF10.09

Försök heat 32 feb 
Junianna Larsen Brolin02Täby IS 8.90q
Elsa Lindberg02Turebergs FK 9.71
Tilda Eklund02Österhaninge IF 9.86
Emilia Merkell02Högbo GIF 9.91
Eleonora von Wetter-Rosenthal02IF Åland10.04
Tilde Tredal02Hässelby SK10.20
Ida Larsson02Huddinge AIS10.23
Linda Berghäll02Hammarby IF10.70

Försök heat 42 feb 
Disa Chin Nygårds02IF Linnéa 8.94q
Ella Enander02Täby IS 9.08
Anna Salomonsson02Bromma IF 9.33
Wilja Wickert02Hässelby SK 9.87
Filippa Granåsen02Täby IS 9.99
Hannah Luxemburg02Täby IS10.04
Isabelle Ribbing02Spårvägens FK10.16

Försök heat 52 feb 
Alice Bertrandt02Värmdö IF 8.64q
Madeleine Aulio02IFK Lidingö 8.94q
Matilda Nordén02Åkersberga SK 9.21
Emilia Stare02Åkersberga SK 9.60
Mikaela Berhane02Solna FK 9.79
Evelina Lundborg02Spårvägens FK 9.89
Sara Svalberg02IF Linnéaej start

Försök heat 62 feb 
Kajsa Ekblom02Hässelby SK 9.24
Clara Billing02Turebergs FK 9.45
Elwira Ripsweden02IFK Tumba 9.57
Selma Sterner02Värmdö IF 9.66
Ellen Hansson02Österhaninge IF 9.67
Anna Solomina02Solna FK 9.70
Ella Broquist02IFK Lidingö10.29
Troja Tredal02Hässelby SK10.49

Försök heat 72 feb 
Ella Sjöblom02Hanvikens SK 8.73q
Vendela Wahlberg 02IFK Lidingö 9.15
Elisabetgh Hvalgren02IFK Lidingö 9.17
Sofia Boman02Hässelby SK 9.29
Caroline Lindstedt02Hässelby SK 9.38
Hanna Askling02Bromma IF 9.59
Embla Wihk02Hammarby IF 9.67

Final2 feb 
Alice Bertrandt02Värmdö IF 8.64
Leticia Büchli02Täby IS 8.75
Junianna Larsen Brolin02Täby IS 8.76
Madeleine Aulio02IFK Lidingö 8.80
Ella Sjöblom02Hanvikens SK 8.83
Hanna Bäckman02Danderyds SK 8.88
Sonia Gauffin02Högbo GIF 8.98
Disa Chin Nygårds02IF Linnéa 8.99


F12 600m
Finalheat 12 feb 
Lisa Fröberg02IFK Lidingö 1:43.051
Alice Berg02Turebergs FK 1:43.552
Tyra Landin02Västerås FK 1:51.223
Elisabetgh Hvalgren02IFK Lidingö 1:54.204
Elin Ekengren02Flens FS 1:55.365
Anni Nylund02IF Åland 1:55.446
Nora Lundmark02Turebergs FK 1:58.628
Caroline Cedergren02AIK Friidrott 1:59.909
Jennifer Ohrzen02Mälarhöjdens IK 2:02.4510
10 Fanny Måhl02Vallentuna FK 2:08.5514
Vendela Wahlberg 02IFK Lidingöej start-

Finalheat 22 feb 
Emeli Lestaric02Huddinge AIS 1:58.167
Linn Öberg02Turebergs FK 2:03.9911
Julia Oussi02Turebergs FK 2:04.4012
Ella Broquist02IFK Lidingö 2:08.4713
Julia Jansson02Hammarby IF 2:09.6515
Eleonora von Wetter-Rosenthal02IF Åland 2:10.9016
Hedda Tangfelt02Hässelby SK 2:18.1517
Isabelle Ribbing02Spårvägens FK 2:18.8618
Iris Lundström02Mälarhöjdens IK 2:19.2219
10 Thilda Slightam02Kungsängens SK 2:19.7020
Sarah Olsson02Turebergs FKej start-
Madeleine Aulio02IFK Lidingöej start-


F12 Höjd
2 feb 
Sonia Gauffin02Högbo GIF143
Leah Malmgren Pommer02Väsby IK137
Ella Enander02Täby IS132
Sara Svalberg02IF Linnéa132
Nora Bertheau02Täby IS132
Sofia Boman02Hässelby SK132
Tilda Eklund02Österhaninge IF132
Linda Norman02Täby IS127
Vendela Wahlberg 02IFK Lidingö127
10 Ellen Hansson02Österhaninge IF127
11 Alice Bertrandt02Värmdö IF122
11 Elisabetgh Hvalgren02IFK Lidingö122
11 Matilda Nordén02Åkersberga SK122
14 Tyra Landin02Västerås FK122
14 Madeleine Aulio02IFK Lidingö122
16 Hannah Hilding02Hanvikens SK122
16 Clara Fallenius03Hässelby SK122
16 Emilia Stare02Åkersberga SK122
19 Hanna Askling02Bromma IF122
20 Vendela Einberg02Huddinge AIS122
20 Evelina Lundborg02Spårvägens FK122
22 Embla Wihk02Hammarby IF117
23 Fredrika Pettersson02Hammarby IF117
24 Leticia Büchli02Täby IS117
25 Junianna Larsen Brolin02Täby IS117
26 Julia Oussi02Turebergs FK117
27 Tora Eidmann02IFK Lidingö112
28 Elsa Lindberg02Turebergs FK107
28 Clara Billing02Turebergs FK107
30 Thilda Slightam02Kungsängens SK107
31 Selma Sterner02Värmdö IF107
31 Ella Broquist02IFK Lidingö107
33 Emilia Merkell02Högbo GIF102
34 Isabelle Ribbing02Spårvägens FK102
35 Ida Larsson02Huddinge AIS102
Hanna Elfström02Strands IFX

9297102107112117122127132137140143
E.Hvalgren---ooooxxx
C.Fallenius---oooxoxxx
V.Wahlberg ---oooooxxx
C.Billing--ooxxx
S.Gauffin------oooooxxo---
I.Ribbing--xoxxx
J.Oussi--oxxooxxoxxx
E.Lundborg--ooxooxxoxxx
T.Eidmann---ooxxx
E.Enander------oooxxx
S.Sterner--oxoxxx
F.Pettersson---oxooxxx
L.Malmgren Pommer---ooooxooxxox--xx
I.Larsson--xxoxxx
E.Stare--ooooxoxxx
E.Broquistoooxoxxx
M.Nordén--oooooxxx
H.Elfström---xxx
T.Eklund----oooxoxxoxxx
E.Wihk---oooxxx
E.Merkell--oxxx
N.Bertheau------xoxooxx-x
J.Larsen Brolin----xoxoxxx
M.Aulio---oxoxooxxx
H.Hilding-----oxoxxx
S.Svalberg-----ooxooxxx
H.Askling---xooxxoxoxxx
E.Hansson---ooooxoxxx
E.Lindberg--ooxxx
S.Boman----ooooxoxxx
A.Bertrandt---ooooxxx
L.Büchli----oxoxxx
L.Norman----ooooxxx
T.Slightam--xooxxx
V.Einberg---ooxoxxoxxx
T.Landin----oxxooxx-


F12 Kula2.0 kg
2 feb 
Ella Enander02Täby IS9,97
Julia Jansson02Hammarby IF9,26
Junianna Larsen Brolin02Täby IS9,26
Emelie Schlyter02Huddinge AIS8,39
Anna Salomonsson02Bromma IF8,17
Hannah Hilding02Hanvikens SK8,13
Evelina Sjöström02IFK Tumba7,56
Embla Wihk02Hammarby IF7,48
Matilda Nordén02Åkersberga SK7,32
10 Ella Sjöblom02Hanvikens SK7,19
11 Vendela Einberg02Huddinge AIS7,17
12 Hannah Luxemburg02Täby IS7,08
13 Julia Oussi02Turebergs FK6,87
14 Emilia Merkell02Högbo GIF6,83
15 Emilia Stare02Åkersberga SK6,78
16 Linnea Petrén02Österhaninge IF6,61
17 Johanna Ståhl02Turebergs FK6,59
18 Hanna Elfström02Strands IF6,35
19 Selma Sterner02Värmdö IF6,27
20 Clara Billing02Turebergs FK5,90
21 Filippa Granåsen02Täby IS5,35
22 Ella Broquist02IFK Lidingö5,23
23 Isabelle Ribbing02Spårvägens FK5,12
24 Thilda Slightam02Kungsängens SK5,10
25 Ida Larsson02Huddinge AIS4,92

1 2 3 4 5 6 
C.Billing5,905,055,415,48
M.Nordén7,156,587,027,32
E.Stare6,786,486,186,18
T.SlightamXXX5,10
E.Sjöström7,097,477,477,56
F.Granåsen5,354,924,61X
J.Oussi6,756,876,616,67
V.Einberg6,836,887,176,31
J.Larsen Brolin9,267,988,628,64
E.Wihk7,487,036,927,18
H.Hilding7,987,748,008,13
A.Salomonsson8,177,778,12-
E.Enander9,319,93X9,97
L.Petrén6,616,266,535,97
H.Elfström5,315,985,826,35
J.Jansson9,26X8,928,70
J.Ståhl6,595,966,135,96
S.Sterner6,275,556,125,87
E.Merkell6,396,836,226,11
E.Broquist5,115,235,025,13
E.Schlyter8,188,368,198,39
E.Sjöblom7,196,666,586,12
H.Luxemburg6,777,086,766,62
I.Ribbing4,895,12--
I.Larsson4,513,944,924,31


F11 60m
Försök heat 12 feb 
Sofia Mazanti Nyberg03AIK Friidrott 9.41q
Sara Fajerson03Danderyds SK 9.45q
Lisa Tovatt-Larsson03Hässelby SK 9.92
Wilma Rotinen03Österhaninge IF10.15
Tilde Adner Brenden03Värmdö IF10.21
Lisa Östlund03Värmdö IF10.31
Tuva Kjellström03IF Triangeln10.42
Ellen Åberg 03Värmdö IFej start

Försök heat 22 feb 
Moa Nyström03Turebergs FK 9.64q
Moa Erenbrand03Strands IF10.01
Julia Håkansson03Spårvägens FK10.03
Clara Flatow03Åkersberga SK10.16
Hilda Lindgren03Åkersberga SK10.21
Vera Vlachos03Mälarhöjdens IK10.81
Linn Hägg03Spårvägens FK12.25
Jessica Boström03Mälarhöjdens IKej start

Försök heat 32 feb 
Anna Persson03Hanvikens SK 9.37q
Victoria Psilander03IFK Lidingö 9.74
Thyra Arnhult03IFK Lidingö 9.80
Tilda Marinilli03Kungsängens SK10.21
Amanda Johansson03Tullinge-Tumba FF10.30
Emma Josefsson03Åkersberga SK10.39
Jessica Holmberg03Hässelby SK10.65
Alice Lundborg03Spårvägens FK10.77

Försök heat 42 feb 
Katharina Gråman03Hanvikens SK 8.81q
Elenor Thunell03Hässelby SK 9.61q
Clara Fallenius03Hässelby SK 9.72
Nicole Zamboni03Spårvägens FK 9.89
Johanna Carlbom03Åkersberga SK 9.94
Rakel Wahlberg03IFK Lidingö 9.97
Maja Thodenius03Mälarhöjdens IK10.04
Parya Darvishi03AIK Friidrott10.45

Försök heat 52 feb 
Rebecca Östergren 03Huddinge AIS 8.88q
Beata Edelholm03Hammarby IF 9.56q
Filippa Almkvist03IFK Lidingö 9.87
Karin Olsson03Hässelby SK 9.98
Stephanie Castroiella03AIK Friidrott10.13
Lina Mazzanti03Boo IF10.51
Mimmi Thuresson03Hammarby IF10.72
Nora Dahle03IFK Lidingöej start

Final2 feb 
Katharina Gråman03Hanvikens SK 8.76
Rebecca Östergren 03Huddinge AIS 8.80
Beata Edelholm03Hammarby IF 9.36
Sofia Mazanti Nyberg03AIK Friidrott 9.40
Anna Persson03Hanvikens SK 9.42
Sara Fajerson03Danderyds SK 9.51
Moa Nyström03Turebergs FK 9.61
Elenor Thunell03Hässelby SK 9.73


F11 600m
Finalheat 12 feb 
Sara Fajerson03Danderyds SK 1:58.951
Victoria Psilander03IFK Lidingö 2:02.892
Elsa Eriksson03Gottsunda IF 2:07.473
Josefina Bivstedt04Hässelby SK 2:09.564
Clara Flatow03Åkersberga SK 2:15.808
Tuva Kjellström03IF Triangeln 2:17.1911
Maja Thodenius03Mälarhöjdens IK 2:18.8313
Laura Fodor03Hässelby SK 2:22.8115
Elina Lindholm03Österhaninge IF 2:31.1119
Julia Håkansson03Spårvägens FKej start-
Anna Persson03Hanvikens SKej start-

Finalheat 22 feb 
Johanna Carlbom03Åkersberga SK 2:10.715
Tilda Månsson04Väsby IK 2:12.836
Linn Hägg03Spårvägens FK 2:13.417
Moa Nyström03Turebergs FK 2:15.839
Amanda Johansson03Tullinge-Tumba FF 2:15.9310
Anna Robertsson03Hässelby SK 2:17.8812
Stephanie Castroiella03AIK Friidrott 2:21.9514
Tilda Marinilli03Kungsängens SK 2:23.4816
Mimmi Thuresson03Hammarby IF 2:27.0517
10 Lina Mazzaif03Boo IF 2:30.4618
11 Karin Olsson03Hässelby SK 2:37.6820
12 Elenor Thunell03Hässelby SK 2:37.7421


F11 Längdzon
2 feb 
Sara Fajerson03Danderyds SK4,34
Anna Persson03Hanvikens SK3,98
Rebecca Östergren 03Huddinge AIS3,93
Victoria Psilander03IFK Lidingö3,82
Lisa Tovatt-Larsson03Hässelby SK3,67
Sofia Mazanti Nyberg03AIK Friidrott3,64
Nora Dahle03IFK Lidingö3,62
Wilma Rotinen03Österhaninge IF3,61
Moa Nyström03Turebergs FK3,56
10 Beata Edelholm03Hammarby IF3,55
11 Johanna Carlbom03Åkersberga SK3,52
12 Hilda Lindgren03Åkersberga SK3,51
13 Moa Erenbrand03Strands IF3,49
14 Filippa Almkvist03IFK Lidingö3,48
15 Laura Fodor03Hässelby SK3,46
16 Thyra Arnhult03IFK Lidingö3,38
17 Rakel Wahlberg03IFK Lidingö3,36
18 Tuva Kjellström03IF Triangeln3,35
19 Miranda Risel03Solna FK3,35
20 Clara Flatow03Åkersberga SK3,30
21 Karin Olsson03Hässelby SK3,24
22 Agnes Kroné03Spårvägens FK3,23
23 Tilda Marinilli03Kungsängens SK3,22
24 Julia Håkansson03Spårvägens FK3,18
25 Maja Thodenius03Mälarhöjdens IK3,17
26 Elenor Thunell03Hässelby SK3,16
27 Jessica Holmberg03Hässelby SK3,13
28 Amanda Johansson03Tullinge-Tumba FF3,12
29 Parya Darvishi03AIK Friidrott3,12
30 Emma Josefsson03Åkersberga SK3,11
31 Nicole Zamboni03Spårvägens FK3,09
32 Mimmi Thuresson03Hammarby IF3,00
33 Linn Hägg03Spårvägens FK2,99
34 Tilde Adner Brenden03Värmdö IF2,95
35 Elina Lindholm03Österhaninge IF2,93
36 Lina Mazzanti03Boo IF2,89

1 2 3 4 5 6 
M.Risel3,213,353,233,06
N.Dahle3,623,57X3,46
M.Erenbrand3,433,393,393,49
K.Olsson3,242,953,032,92
R.Östergren 3,93X3,82X
W.Rotinen3,613,533,493,56
M.Nyström3,503,373,473,56
T.Arnhult3,203,023,083,38
S.FajersonX3,194,344,17
T.Marinilli3,173,103,223,05
P.Darvishi3,123,032,483,00
B.Edelholm3,523,533,443,55
N.Zamboni3,092,972,872,87
T.Kjellström3,313,353,263,19
F.Almkvist3,48X3,353,42
J.Carlbom3,523,333,193,29
C.Flatow3,303,203,043,19
M.Thuresson3,002,842,81X
L.Mazzanti2,872,792,892,81
M.Thodenius3,172,983,172,97
A.Johansson3,083,123,123,04
A.Kroné3,233,172,803,19
L.Tovatt-Larsson3,103,483,473,67
R.Wahlberg3,193,363,142,99
E.Lindholm2,932,732,682,66
E.Thunell3,153,162,902,93
T.Adner Brenden2,952,892,742,87
J.Holmberg3,132,893,082,91
E.Josefsson2,873,11X2,80
V.Psilander3,823,653,813,61
L.Hägg2,942,922,992,66
S.Mazanti Nyberg3,403,623,473,64
H.Lindgren3,333,443,303,51
A.Persson3,913,863,983,98
J.Håkansson3,182,903,043,11
L.Fodor3,36X3,46X

2 feb 

1 2 3 4 5 6 


F11 Kula2.0 kg
2 feb 
Moa Erenbrand03Strands IF7,36
Rebecca Östergren 03Huddinge AIS7,16
Sofia Mazanti Nyberg03AIK Friidrott6,86
Clara Fallenius03Hässelby SK6,81
Johanna Carlbom03Åkersberga SK6,19
Stephanie Castroiella03AIK Friidrott6,14
Beata Edelholm03Hammarby IF6,08
Anna Persson03Hanvikens SK6,06
Lina Mazzanti03Boo IF6,00
10 Hilda Lindgren03Åkersberga SK5,97
11 Filippa Almkvist03IFK Lidingö5,93
12 Jessica Holmberg03Hässelby SK5,80
13 Victoria Psilander03IFK Lidingö5,61
14 Lisa Tovatt-Larsson03Hässelby SK5,58
15 Parya Darvishi03AIK Friidrott5,57
16 Laura Fodor03Hässelby SK5,56
17 Maja Thodenius03Mälarhöjdens IK5,05
18 Linn Hägg03Spårvägens FK4,84
19 Emma Josefsson03Åkersberga SK4,78
20 Mimmi Thuresson03Hammarby IF4,54

1 2 3 4 5 6 
P.Darvishi5,215,575,415,31
L.Tovatt-Larsson5,325,045,585,43
E.Josefsson4,784,314,334,54
L.Fodor4,745,515,56X
M.Thodenius4,804,434,075,05
M.Thuresson3,684,544,454,00
S.Mazanti Nyberg6,626,576,866,40
L.Mazzanti6,005,865,995,48
H.Lindgren4,525,545,565,97
J.Holmberg5,145,185,305,80
R.Östergren 6,976,866,517,16
V.Psilander5,615,605,445,61
A.PerssonXX6,06-
M.Erenbrand7,257,367,176,84
J.Carlbom5,576,105,596,19
S.Castroiella5,456,145,68X
F.Almkvist5,933,774,245,38
B.Edelholm6,084,954,595,76
L.Hägg4,844,64X3,73
C.Fallenius5,556,346,586,81


F10 60m
Försök heat 12 feb 
Nike Isaksson04IFK Lidingö 9.25q
Lykke Iacobaeus04Värmdö IF 9.61q
Frida Bäckman04Danderyds SK10.00
Tilda Månsson04Väsby IK10.11
Rebecka Forsling04Huddinge AIS10.14
Josephine Lindestam04Danderyds SK10.21

Försök heat 22 feb 
Casandra Johnson04Strands IF 9.48q
Sigrid Wikfeldt04Mälarhöjdens IK10.38
Agnes Åhbeck04Åkersberga SK10.56
Jasmine Gavelin04IF Linden10.83
Isabella Andersson04Hammarby IF10.89
Andrea Mannheimer04Hässelby SK10.95
Emma Holmqvist05Hässelby SK11.35

Försök heat 32 feb 
Isabelle Gustafsson04Spårvägens FK 9.82q
Hannah Ribbing04Spårvägens FK10.10
Edvarda Lindén04Boo IF10.17
Julia Samuelsson05Hässelby SK10.22
Tilda Bergsten05Hässelby SK10.45
Emilia Andersson04Turebergs FK10.84
Katja Sjögren04Österhaninge IF11.88

Försök heat 42 feb 
Edda Chin Nygårds04IF Linnéa 9.54q
Jasmine Gyllenhammar04Åkersberga SK 9.93q
Lana Lackanovic04Hammarby IF 9.95q
Maja Hammarberg04Huddinge AIS10.04
Matilda Green04Turebergs FK10.89
Tara Larsson04Hässelby SK11.06
Elise Drum04Österhaninge IF11.88

Försök heat 52 feb 
Signe Blom04Trosa IF 9.54q
Siri Söderström04Hässelby SK10.43
Engla Hänsel04Åkersberga SK10.47
Tindra Dahlgren04Österhaninge IF11.03
Matilda Söderström04Hässelby SK11.26
Clara Zielfelt04IF Triangeln11.32
Gabriella Westling04Strands IF11.39

Final2 feb 
Nike Isaksson04IFK Lidingö 9.24
Edda Chin Nygårds04IF Linnéa 9.48
Casandra Johnson04Strands IF 9.52
Lykke Iacobaeus04Värmdö IF 9.54
Signe Blom04Trosa IF 9.68
Isabelle Gustafsson04Spårvägens FK 9.92
Lana Lackanovic04Hammarby IF10.04
Jasmine Gyllenhammar04Åkersberga SK10.07


F10 Längdzon
2 feb 
Nike Isaksson04IFK Lidingö4,10
Casandra Johnson04Strands IF3,99
Rebecka Forsling04Huddinge AIS3,59
Jasmine Gyllenhammar04Åkersberga SK3,54
Isabelle Gustafsson04Spårvägens FK3,53
Lana Lackanovic04Hammarby IF3,44
Desiree Willis04Hellas FK3,42
Lykke Iacobaeus04Värmdö IF3,41
Agnes Åhbeck04Åkersberga SK3,39
10 Tilda Månsson04Väsby IK3,35
11 Hannah Ribbing04Spårvägens FK3,33
12 Frida Bäckman04Danderyds SK3,30
13 Edvarda Lindén04Boo IF3,20
14 Maja Hammarberg04Huddinge AIS3,19
15 Sigrid Wikfeldt04Mälarhöjdens IK3,16
16 Matilda Söderström04Hässelby SK3,09
17 Linnéa Hilding04Hanvikens SK3,08
18 Siri Söderström04Hässelby SK3,00
19 Matilda Green04Turebergs FK2,97
20 Tindra Dahlgren04Österhaninge IF2,96
21 Julia Samuelsson05Hässelby SK2,93
22 Engla Hänsel04Åkersberga SK2,87
23 Tilda Bergsten05Hässelby SK2,84
24 Gabriella Westling04Strands IF2,81
25 Sandra Palmgren04Turebergs FK2,79
26 Clara Zielfelt04IF Triangeln2,76
27 Ella Loewy04Turebergs FK2,76
28 Josephine Lindestam04Danderyds SK2,75
29 Tara Larsson04Hässelby SK2,72
30 Jasmine Gavelin04IF Linden2,71
31 Elsa Kjellström06IF Triangeln2,70
32 Katja Sjögren04Österhaninge IF2,67
33 Andrea Mannheimer04Hässelby SK2,65
34 Emma Holmqvist05Hässelby SK2,47
35 Emilia Andersson04Turebergs FK2,46
36 Elise Drum04Österhaninge IF2,26

1 2 3 4 5 6 
E.Holmqvist2,452,472,46
E.Drum2,26XX
H.Ribbing3,292,673,33
K.Sjögren2,612,472,67
M.Hammarberg3,193,052,99
A.Åhbeck3,113,253,39
G.Westling2,792,812,71
S.Palmgren2,792,732,70
L.Hilding3,082,932,88
R.Forsling3,593,483,55
E.Hänsel2,872,822,87
M.Söderström3,092,892,55
C.Johnson3,963,993,79
J.Gavelin2,512,712,56
J.Lindestam2,71X2,75
J.Samuelsson2,932,892,89
L.Iacobaeus3,373,41X
S.Wikfeldt2,842,973,16
A.Mannheimer2,652,422,48
L.Lackanovic3,273,313,44
C.Zielfelt2,762,632,69
I.GustafssonX3,303,53
T.Dahlgren2,672,962,45
T.Bergsten2,842,692,78
E.Andersson2,432,402,46
T.Larsson2,572,562,72
T.Månsson3,053,353,09
N.Isaksson3,704,103,83
E.KjellströmX2,702,48
E.Loewy2,212,762,51
D.Willis3,423,363,41
E.Lindén3,092,753,20
M.Green2,972,792,76
S.Söderström3,002,842,07
J.GyllenhammarX3,543,45
F.Bäckman3,303,213,30


F10 Kula2.0 kg
2 feb 
Linnéa Hilding04Hanvikens SK7,06
Rebecka Forsling04Huddinge AIS6,26
Nike Isaksson04IFK Lidingö5,97
Maja Hammarberg04Huddinge AIS5,83
Jasmine Gavelin04IF Linden5,61
Jasmine Gyllenhammar04Åkersberga SK5,44
Edvarda Lindén04Boo IF5,34
Gabriella Westling04Strands IF5,32
Desiree Willis04Hellas FK5,17
10 Isabelle Gustafsson04Spårvägens FK5,12
11 Tindra Dahlgren04Österhaninge IF5,05
12 Elise Drum04Österhaninge IF4,81
13 Matilda Söderström04Hässelby SK4,67
14 Andrea Mannheimer04Hässelby SK4,50
15 Isabella Petäjistö05IF Triangeln4,49
16 Agnes Åhbeck04Åkersberga SK4,48
17 Emma Holmqvist05Hässelby SK4,36
18 Sigrid Wikfeldt04Mälarhöjdens IK4,21
19 Matilda Green04Turebergs FK4,20
20 Tara Larsson04Hässelby SK4,05
21 Emilia Andersson04Turebergs FK3,95
22 Katja Sjögren04Österhaninge IF3,93
23 Hannah Ribbing04Spårvägens FK3,66
24 Siri Söderström04Hässelby SK3,61
25 Tilda Bergsten05Hässelby SK2,83

1 2 3 4 5 6 
H.Ribbing3,663,35--
J.Gavelin4,604,885,615,29
E.Andersson3,953,89X3,14
A.Åhbeck4,484,133,904,30
E.Holmqvist4,174,363,404,26
L.Hilding6,056,517,066,52
T.Bergsten2,832,78X-
J.Gyllenhammar5,445,175,295,09
T.Larsson3,883,863,774,05
S.Söderström3,113,613,563,44
E.Lindén5,305,34XX
M.Green4,203,943,883,63
G.Westling5,085,225,205,32
D.Willis5,174,83X5,05
R.ForslingX6,236,226,26
A.Mannheimer4,504,303,903,55
E.Drum4,654,814,354,45
N.Isaksson5,315,265,805,97
I.Gustafsson4,805,124,594,96
M.Hammarberg5,755,834,985,54
K.Sjögren3,843,483,463,93
M.Söderström4,444,674,084,67
T.Dahlgren4,934,494,775,05
I.Petäjistö4,333,184,493,76
S.Wikfeldt4,214,203,734,18


P/F13 4 x 200m
Försök heat 12 feb 
IFK Lidingö Team 01 – A-lagetEmma Kjeborn-01
Elias Salin-01
Julia Arnhult-01
Arvid Askensjö-01

1:55.48
Lag 2 Västerås FKTyra Landin-02
Lucas Ulegård-03
Lovisa Ulegård-01
August Kalin-02

2:01.48
Lag 1 Hellas FKElisabeth Getahul-01
Carl af Forselles-01
Dilara Kulbay Ahlsten-02
Pelle Larsson-01

2:02.54
Lag 1 Bromma IFMaja Bergared-02
John Strandberg-02
Hanna Askling-02
Gustaf Sjögemark-02

2:05.46
Lag 5 Spårvägens FKIrma Neumüller-01
Liva Gustavsson-01
Vendela Nilsson-01
Fanny Ekskog-01

2:07.71
Lag 1 Flens FSElin Ekengren-02
Lukas Karlsson-01
Alicia Kareinen-02
Jakob Johansson-01

2:08.24

Försök heat 22 feb 
Lag 1 Västerås FKHilda Lindberg-01
Sebastian Andersson-01
Elin Antonsson-01
Viktor Laurent-01

1:50.54q
Upsala IF 01Elsa Sild-Löhman-01
Albert Nygren-01
Alva Wolwan-01
Lukas Olsson-01

1:55.54
Lag 1 2001 Åkersberga SKHanna Stenbäck-01
Love Olind-02
Sofie Hassegren-01
Tim Slutbäck-01

2:04.13
Lag 01 B Turebergs FKMaja Sund-01
Sebastian Christenson-02
Alice Berg-02
Max Arkad-01

2:06.89
Österhaninge IF lag 2Emelie Martinsson-03
Patrik Hellberg-01
Oskar Karlberg-01
Pelle Liljegren-01

2:14.98 ut
Lag 1-2 Bromma IFAlice Bevegård-01
Oscar Glas-01
Hanna Wallmark-01
Jack Lahne-01

DQ övervxl

Försök heat 32 feb 
Lag 2-2 Bromma IFNelly Milde-01
Arthur Abrahamsson-01
Maja Åkerström-01
Markus Lantto-01

1:59.52
IFK Lidingö Team 01 – GuldlagetJenny Österback-01
Filip Linderberg-01
Tindra Gullberg-01
Jacob Klinth-01

2:03.39
Lag Svart Hässelby SKIsabel Lindgren-01
Max Bechtel-01
Linn Aboreslan-01
August Söderlund-01

2:04.08
Lag 3 Täby ISNora Bertheau-02
Simon Ritzén-02
Junianna Larsen Brolin-02
Oskar Nordvall-01

2:10.04
Spårvägens FK Lag 2Elsa Concow-02
Viktor Byström-02
Signe Wellfelt-02
Fred Österblom-02

2:10.87
Lag 3 IFK LidingöNike Isaksson-04
Gustav Andersson-02
Rakel Wahlberg-03
Måns Rudenstam-02

2:20.28

Försök heat 42 feb 
Mälarhöjden IK Lag 2Sabina Söderberg-01
Mehrab Sahdegi-01
Sanya Harnung-01
Imran Lernebo-01

1:53.79q
Lag 2 Täby ISOlivia Jernhall-01
Axel Glavare Karlsson-01
Ella Enander-02
Ludvig All-02

1:56.37
Lag 1 Väsby IKLeha Malmgren Pommer-02
Calle Henrysson-01
Ebba Roempke-01
Gabriel Troluie-02

2:07.21
Lag 2 Bromma IFAnna Salomonsson-02
Melker Henriksson-02
Cecilia Nybleus-02
Jakob Persson-02

2:07.37
Lag 1 IFK LidingöVictoria Psilander-03
August Hagdahl-02
Filippa Almquist-03
Lukas Werner-02

2:14.79
Lag 1 Kungsängens SKTilda Marinilli-03
Ola Eriksson-02
Thilda Slightam-02
Loke Bonow-02

2:23.13

Försök heat 52 feb 
Mälarhöjden IK lag 1Nocoline Lundin-01
Marcus Hagerud-01
Agnes Ekman-01
Albin Wägmark-01

1:50.89q
Hammarby -01 Siri Lindvall-01
Paul Törnestig-01
Sira Gassama-01
Iyayi Ehirhieme-01

1:51.02q
Lag 1 AIK FriidrottSofia-03
Elliot-02
Caroline-02
Filip-01

2:02.92
Lag 1 Österhaninge IFEllen Hansson-02
Edvin Habermann-01
Tilda Eklund-02
Simon Martionsson-01

2:04.74
Värmdö IF Lag 1 Alice Bertvandt-02
Anton Holmgun-01
Siri Magnusson-01
Alex Arvindsson-02

2:12.34
Lag Vit Hässelby SKKajsa Ekblom-02
Anton Silier-01
Jasmine Blomberg-01
Ludvig Gileborn-01

DQ

Försök heat 62 feb 
Lag Blå IFK LidingöVendela Wahlberg-02
Eric Hägge Lundberg-02
Elisabeth Hvalgren-02
Max Malmsten-02

2:00.22
Lag Blå Bromma IFTova Sabel-01
Filip Ahlberg-01
Hedda Meijer-01
Mikael Lindman-01

2:02.23
Mälarhöjden IK Lag 3Ella Oliviera-01
Elias Johansson-01
Frida Erlandsson-01
Elias Vlachos-01

2:02.50
Lag 2 Huddinge AISLinda Loftås-01
Anton Andreasson-01
Sofie Kagerstedt-01
Alex Emahazion-01

2:05.33
IFK Lidingö Team 01 – FörstalagetFanny Walden-01
Svenn Dahlman-01
Olivia Taha-01
Teo Scharpe-01

2:09.92
Lag 2 Kungsängens SKTilda Marinilli-02
Erik Bergrahm-01
Thilda Slightman-02
Ola Eriksson-02

2:25.44

Försök heat 72 feb 
Lag 1 IF LinnéaAnna Lundmark-01
Elvin Öhrström-04
Sara Svalberg-02
David Århammar-02

1:58.05
Lag 1 -01 Huddinge AISCornelia Böhnke-01
Olle Hammarberg-01
Kajsa Engblom-01
Oskar Nummelin-01

1:58.96
Lag 2 Hanvikens SKKatharina Gråman-03
Adam Peets-02
Emma Olsson-01
Wilmer Ribba-01

2:00.97
Lag Blixten IFK LidingöTora Eidman-02
Marcus Winzenburg-02
Ella Broquist-02
Max Öqvist-02

2:16.11
Lag Blå Hässelby SKHanna Björklund-01
Matilda Netz-01
Hedda Tangfelt-02
Sigge Rystedt-02

2:16.84
Lag 1 Tullinge-Tumba FFMilla Hiltunen-02
Viktor Högberg-02
Maija Kovanen-02
Josh Trouth-02

2:16.96

Försök heat 82 feb 
Lag 1 Hanvikens SKStina Gustavsson-01
Emanuel Lindqvist-02
Ella Sjöblom-02
Viktor Wall-03

1:54.72q
Lag 2 -01 Hammarby IFThelma Ilbäcken-01
Joel Käck-01
Klara Rådbo-01
Vilma Hultström-00

1:55.73 ut
Lag 1 -02 Turebergs FKClara Billing-02
Erik Dahlberg-02
Johanna Ståhl-02
Hugo Olsson-02

2:08.62
IFK Tumba Lag 2Jennie Eliasson-01
Anton Yderberg-02
Tyra Fredell-01
Maria Sjöberg-01

2:15.28
Spårvägens FK Lag 3Isabelle Ribbing-02
Didrik Fredriksson-02
Alice Tande-02
Kasper White-01

2:21.28

Försök heat 92 feb 
Lag 1 Blå Täby ISLeticia büchli-02
Gustaf Gahne-01
Amanda Göth-01
Oskar Edlund-02

1:54.24q
Lag 01 A Turebergs FKVanessa Selander-01
Martin Norell-01
Ida Winther-01
Filip Engström-01

1:56.04
Spårvägens FK Lag 1Alicin Karell-01
Jonathan Håkansson-01
Smilla Öhrling-01
Samuel Nurrowe-01

2:00.76
Lag 6 Spårvägens FKJulia Håkansson-03
Nicole Zamboi-03
Evelina Lundborg-02
Douglas Ahlberg-01

2:16.54
Lag 2 -02 Turebergs FKElsa Lindberg-02
Oscar Käll-02
Isabelle Berglund-02
Rasmus Miller-02

2:16.93

Försök heat 102 feb 
Lag Röd Hässelby SKSofia Eriksson-01
Tobias Solberg-01
Lovisa Bivstedt-01
Edvard Hansson-01

1:56.00
Lag Blåvit IFK LidingöMadeleine Aulio-02
Oscar Taha-02
Lisa Fröberg-02
Robin Isaksson-02

1:57.26
IFK Tumba Lag 1Linnéa Molander-01
Leonard Malm-01
Terese Ackeberg-01
Andreas Nilsson-01

2:04.51
Lag 1 Danderyds SKEmilia Larsson-01
Markus Bodin-04
Hanna Bäckman-02
Karl Nilsson-02

2:04.94
Spårvägens FK Lag 4Melia Gustafson-01
Arvid Brikell-01
Indra Sävje-01
Aleksi Andreev-01

2:08.27
Lag Vit Bromma IFCamilla Gyllenberg-01
Daniel Alin-01
Filippa Wachtmeister-01
Fredrik Söderström-01

2:12.67

Final2 feb 
Mälarhöjden IK lag 1Nocoline Lundin-01
Marcus Hagerud-01
Agnes Ekman-01
Albin Wägmark-01

1:50.75
Hammarby -01 Siri Lindvall-01
Paul Törnestig-01
Sira Gassama-01
Iyayi Ehirhieme-01

1:50.76
Mälarhöjden IK Lag 2Sabina Söderberg-01
Mehrab Sahdegi-01
Sanya Harnung-01
Imran Lernebo-01

1:53.98
Lag 1 Hanvikens SKStina Gustavsson-01
Emanuel Lindqvist-02
Ella Sjöblom-02
Viktor Wall-03

1:54.65
Lag 1 Blå Täby ISLeticia büchli-02
Gustaf Gahne-01
Amanda Göth-01
Oskar Edlund-02

1:56.71
Lag 1 Västerås FKHilda Lindberg-01
Sebastian Andersson-01
Elin Antonsson-01
August Kallin-02(ut/lag 2)

1:53.58ut



© Track & Field, Christer Falk