RESULTAT
Julklappsjakten 2014-12-06/07
Friidrottens Hus
Göteborgs KIK
Uppdaterad: 2015-02-04
Resultatlänk lördag  söndag  Samlad lista   
 
M Höjd
7 dec 
Andreas Carlsson95SWEIK Ymer210
Janne Wanhainen71SWEIFK Göteborg186
Mads Moos Larsen95DENViborg AF191
Olle Willsund94SWEHögby IF186
Benjamin Åberg95SWEHälle IF171
Patrick Malmquist95SWEIFK Helsingborg166
Jan-Arne Sagdahl50SWEUllevi FK100

156161166171176180183186189191195199205210215
A.Carlsson----------oooxxoxxx
B.Åbergoooxoxxx
P.Malmquistooxxoxxx
M.Larsen----oooxoxxx
O.Willsund-----ooxxoxxx
J.Wanhainen-----o-xo-xxx
J.Sagdahl


M Tresteg
7 dec 
Patrik Söderqvist59SWELerum Friidrott9,34

1 2 3 4 5 6 
P.Söderqvist8,778,679,089,349,319,10


P19 400m
Final7 dec 
Simon Wallenlind97SWEMölndals AIK51.86
Filip Wadman97SWEMölndals AIK53.71
Marinel Walfridsson95SWEIFK HelsingborgDQlinjetramp


P19 Häck 60m100 cm
Final7 dec Videolänk 
Elias Martinsson97SWEBrattås CK 8.33P19 1:a
Jonatan Hirsh98SWEHabo Friidrott 04 8.84P17 1:a 91
Samuel Wiik98SWEÖrgryte IS 8.91P17 2:a 91


P19 Höjd
7 dec 
Simon Throgen97SWEKarlskoga FI186
Oscar Söderbergh96SWEUllevi FK180
Rune Drongesen96DENViborg AF161

156161166171176180183186189
S.Throgen---ooxxooxxoxxx
R.Drongesenooxxx
O.Söderbergh---oxooxxx


P19 Tresteg
7 dec 
Jonathan Persgården96SWEKongahälla AIK13,33
Oscar Mattsson97SWEKisa SK12,60
Viktor Johansson97SWEUllevi FK12,50
Oscar Söderbergh96SWEUllevi FK12,29

1 2 3 4 5 6 
O.SöderberghX12,08X12,29--
J.Persgården13,0812,5612,8712,1312,3913,33
O.MattssonX12,3012,6012,2712,2312,41
V.Johansson12,5010,95X---


P17 400m
Finalheat 17 dec 
Leo Magnusson98SWESävedalens AIK53.131
Samuel Wiik98SWEÖrgryte IS53.822
Emanuel Olsson98SWEHälle IF55.233
Gustaf Olsson98SWEIstrums SK56.615

Finalheat 27 dec 
Johan Lamm98SWEMölndals AIK55.404
Miguel Palm Madureira98SWELidköpings IS56.636
Sebastian Nilsson98SWEMölndals AIK56.707


P17 Höjd
7 dec 
Robin Jacobsson98SWEUllevi FK193
Mattias Green98SWESäffle FIK181
Karl-Ludvig Patriksson98SWEHälle IF179
Richard Heikkilä98SWEMölndals AIK172
Axel Hjelmqvist98SWEIF Kville172
Mathias Skov Hansen98DENViborg AF169

156161165169172175177179181183187191193195
A.Hjelmqvist-oxooxoxxx
M.Green---ooxoxxoxxoxxoxxx
M.Skov Hansenxooooxxx
K.Patriksson--oooxxoxoxxoxxx
R.Jacobsson----oooooxoxoxxooxxx
R.Heikkilä--oxoxoxxx


P17 Tresteg
7 dec 
Samuel Wiik98SWEÖrgryte IS12,57
Victor Koch98SWEÖrgryte IS12,31
Tobias Larsson98SWEFalkenbergs IK12,04

1 2 3 4 5 6 
S.Wiik11,8611,8411,9211,8712,4112,57
T.Larsson11,7911,8211,7211,4912,0411,90
V.Koch 11,7412,1411,9211,9612,3111,99


P16 400m
Finalheat 17 dec 
Marcus Lidman99SWEHälle IF52.561
Eric Nilsson99SWEIFK Helsingborg52.772
Albin Månsson99SWEIFK Växjö54.003
Anton Bengtsson99SWEUllevi FK54.484

Finalheat 27 dec 
Gustav Zetterlund00SWEKFUM Örebro55.525
Svante Wester99SWEÖrgryte IS57.199
Jakob Zäll01SWEÄngelholms IF59.6211
Frederik Norstedt99SWEIFK Helsingborg66.0712

Finalheat 37 dec 
Arvid Friberg99SWEDanderyds SK55.926
Simon Wiklund99SWEIK Wilske56.427
Philip Sänneskog99SWEIFK Helsingborg56.718
Tobias Lorentzon99SWEIFK Helsingborg57.6410


P16 Häck 60m91 cm
Final7 dec Videolänk 
Robin Gustafsson99SWEBrattås CK 8.30
Albin Månsson99SWEIFK Växjö 8.99
Johan Lindqvist99SWEHögby IF 9.19
Markus Menander99SWEBohus IF 9.44
Jacob Roström99SWEIFK Växjö 9.48


P16 Höjd
7 dec 
Simon Wiklund99SWEIK Wilske191
William Winkler99DENSilkeborg AK-77179
Markus Menander99SWEBohus IF175
Johan Lindqvist99SWEHögby IF172
Jacob Roström99SWEIFK Växjö165
Michael Nyabako99SWEIFK Helsingborg161
Philip Sänneskog99SWEIFK Helsingborg161

145151156161165169172175177179181183187191196
J.Roström-oooxxoxxx
W.Winkler----ooooooxxx
J.Lindqvist----oxoxoxxx
M.Menander------ooxxx
M.Nyabakoooooxxx
S.Wiklund--------oo-oxoxoxxx
P.Sänneskogoxoxoxoxxx


P16 Tresteg
7 dec 
Erik Andersson99SWESävedalens AIK12,12
Linus Bertilsson99SWEÖrgryte IS12,05
Yordan Soares Fransman99SWEIK Ymer11,88
Magnus Pedersén99SWEIFK Göteborg11,80
Isac Andersson99SWEÖrgryte IS11,08
Erik Ovesson99SWEIFK Helsingborg10,95
Frederik Norstedt99SWEIFK Helsingborg8,43

1 2 3 4 5 6 
E.Ovesson10,0810,7710,68XX10,95
E.Andersson12,07XX12,12X11,70
M.Pedersén11,26X11,5811,4211,8011,70
L.BertilssonX11,6311,44X12,0511,86
Y.Soares Fransman11,2411,1111,10-11,5211,88
I.AnderssonXXX10,59X11,08
F.Norstedt8,43-----


P15 200m
Finalheat 17 dec 
Simon Hultén00SWESävedalens AIK24.851
Alexander Dahlsund00SWEVarbergs GIF25.843
Alex Wisme00SWEIFK Växjö26.315

Finalheat 27 dec 
Rasmus Vejlgård00DENSilkeborg AK-7726.284
Jacob Ståhl00SWEIFK Växjö27.297
Lucas Olsson00SWELidköpings IS28.448

Finalheat 37 dec 
Omar Chaaban00SWEIFK Helsingborg24.972
Vilgot Dahl00SWELidköpings IS27.226
Mads Dahl-Jessen00DENSilkeborg AK-7729.189


P15 Häck 60m84 cm
Försök heat 17 dec Videolänk 
Linus Kapstad00SWEUmedalens IF 8.99q
Samuel Lestander00SWEIFK Göteborg 9.22q
Anton Winroth00SWEIFK Växjö 9.57q
Anton Andersson00SWEVarbergs GIF 9.66q
Tobias Carlryd00SWEÖrgryte IS10.44
Mathias Thuesen00DENSilkeborg AK-7710.68

Försök heat 27 dec Videolänk 
Daniel Grenegård00SWEIF Göta Karlstad 8.86q
Omar Chaaban00SWEIFK Helsingborg 9.25q
Felix Larsen Nilsson00SWEÖrgryte IS 9.42q
Carl Bengtström00SWEÖrgryte IS 9.72q
Vilgot Dahl00SWELidköpings IS10.01

Final7 dec Videolänk 
Daniel Grenegård00SWEIF Göta Karlstad 8.75
Linus Kapstad00SWEUmedalens IF 8.77
Omar Chaaban00SWEIFK Helsingborg 9.08
Samuel Lestander00SWEIFK Göteborg 9.32
Felix Larsen Nilsson00SWEÖrgryte IS 9.32
Carl Bengtström00SWEÖrgryte IS 9.50
Anton Andersson00SWEVarbergs GIF 9.54
Anton Winroth00SWEIFK Växjö 9.55


P15 Höjd
7 dec 
Jona Askelund00SWEMölndals AIK173
Samuel Lestander00SWEIFK Göteborg166
Felix Larsen Nilsson00SWEÖrgryte IS163
Edwin Pakiam00SWEDals Södra FFI163
William Rydin00SWEUllevi FK163
Vilgot Dahl00SWELidköpings IS156
Christoffer Wockats00SWEIF Kville156
Mark Drongesen00DENViborg AF151
Sebastian Smusin00SWEIF Kronan151

130138145151156160163166169171173175177179181183185
F.Larsen Nilsson---oxooxoxxx
E.Pakiam---xoooxxoxxx
C.Wockats--ooxxoxxx
S.Smusinooooxxx
J.Askelund----ooooooxoxxx
M.Drongesenooooxxx
V.Dahloooxoxoxxx
W.Rydin---oxoxxoxxoxxx
S.Lestander---ooooxxoxxx


P15 Tresteg
7 dec 
Carl Bengtström00SWEÖrgryte IS12,25
Tobias Carlryd00SWEÖrgryte IS11,81
Daniel Grenegård00SWEIF Göta Karlstad11,56
Simon Jonsson00SWELidköpings IS10,49
Jonathan Hagehed00SWEIFK Växjö10,31
Sebastian Smusin00SWEIF Kronan9,30

1 2 3 4 5 6 
S.SmusinXXX9,149,30X
J.Hagehed10,0910,1310,0510,2710,1510,31
D.Grenegård11,1511,3711,4111,5611,5011,17
C.BengtströmX11,80X11,85X12,25
T.Carlryd11,2911,6011,8111,759,8511,81
S.JonssonX10,4910,36XXX


P14 1000m
Final7 dec 
Josef Wallenlind01SWEMölndals AIK 2:54.11
David Canmo01SWETrollhättan FIK 2:54.46
Alexander Bucht01SWESävedalens AIK 2:55.89
Elias Brink01SWEIF Kville 2:57.31
Markus Kirk Kjeldsen01DENSilkeborg AK-77 3:02.69
Albin Lysell01SWESävedalens AIK 3:12.21
Erik Pålsson01SWEIFK Göteborg 3:12.29
Ludwig Blomster01SWEMölndals AIK 3:26.12
Tobias Ryden01SWEIF Kville 3:26.12
10 Gustav Graff Espensen01DENSilkeborg AK-77 3:34.67
Danial Bensaid01SWEMajornas IKej start


P14 Häck 60m84 cm
Försök heat 17 dec Videolänk 
Johan Claeson01SWETranås AIF 9.35q
Henrik Renz01SWEIK Norrköping FI 9.67q
Philip Ryding01SWEIF Kville10.21q
Victor Natvig01SWEIFK Växjö10.44q
Casper Petersson01SWEIFK Växjö11.18
Love Lindqvist01SWEUllevi FK11.90

Försök heat 27 dec Videolänk 
Kalle Wållgren01SWELerum Friidrott 9.92q
Rasmus Nygren01SWEIFK Växjö10.17q
Andreas Ehn01SWEIK Ymer10.29q
Filip Lindh01SWEIFK Växjö10.38q
Melker Drackner01SWELidköpings IS11.47
Anton Välkki01SWEÖrgryte ISbröt

Final7 dec Videolänk 
Johan Claeson01SWETranås AIF 9.22
Henrik Renz01SWEIK Norrköping FI 9.37
Kalle Wållgren01SWELerum Friidrott 9.80
Rasmus Nygren01SWEIFK Växjö10.00
Philip Ryding01SWEIF Kville10.04
Andreas Ehn01SWEIK Ymer10.09
Victor Natvig01SWEIFK Växjö10.31
Filip Lindh01SWEIFK Växjö10.52


P14 Höjd
7 dec 
Imran Lernebo01SWEMälarhöjdens IK180
Philip Ryding01SWEIF Kville160
Johan Claeson01SWETranås AIF160
Hampus Barth01SWELaholms IF160
David Canmo01SWETrollhättan FIK155
Oliver Edman-Chrantz01SWEÖrgryte IS155
Markus Kirk Kjeldsen01DENSilkeborg AK-77155
Andreas Ehn01SWEIK Ymer155
Henrik Renz01SWEIK Norrköping FI152
10 Rasmus Nygren01SWEIFK Växjö148
11 Elliot Wallin01SWEMajornas IK148
12 Alfred Steen01SWELjungby FIK148
13 William Sander01SWEMölndals AIK148
13 Mohammad Al Masri01SWEIF Kville148
15 Sören Pauli01SWEUllevi FK143
16 Oliver Karlsson01SWEÖrgryte IS143
17 Isac Roselius01SWEIFK Växjö137
17 Casper Petersson01SWEIFK Växjö137
19 Edvard Appelberg01SWELidköpings IS137

122130137143148152155158160162164169174177180183
I.Lernebo------oo-o-ooxoxoxxx
H.Renz--oxooxxoxxx
O.Karlsson--oxoxxx
S.Pauliooooxxx
C.Peterssonoooxxx
M.Kjeldsen--oxooxxoxxoxxx
O.Edman-Chrantz--oxooxoxxoxxx
A.Steen--oxxoxoxxx
P.Ryding---oo-o-xoxxx
A.Ehn--ooxxoxxoxxoxxx
E.Appelberg-ooxxoxxx
R.Nygren--xoooxxx
E.Wallin-oooxoxxx
I.Roseliusoooxxx
H.Barth-ooooxoxxooxoxxx
D.Canmo---ooxoxxoxxx
J.Claeson---ooxooxoxoxxx
M.Al Masri-ooxoxxoxxx
W.Sander-oooxoxxoxxx


P14 Tresteg
7 dec 
Kalle Wållgren01SWELerum Friidrott11,28
Oliver Karlsson01SWEÖrgryte IS10,45
Jesper Larsson01SWEUllevi FK10,40
Favour Abika01SWEUllevi FK10,39
Anton Välkki01SWEÖrgryte IS10,35
Oskar Weidenholm01SWEMölndals AIK10,12
Melker Drackner01SWELidköpings IS9,72
Edvard Appelberg01SWELidköpings IS9,60
Carl Hedin01SWEEksjö Södra IK9,59
10 Nils Bjerger01SWELaholms IF9,44
11 Robertsson Philip01SWELidköpings IS9,09
12 Isac Roselius01SWEIFK Växjö8,85
13 Gustav Graff Espensen01DENSilkeborg AK-778,73
14 Elliot Wallin01SWEMajornas IK8,49
15 Albin Rådahl01SWELaholms IF8,47
16 Jesper Storberg01SWEMölndals AIK7,59

1 2 3 4 5 6 
K.Wållgren10,8611,1111,169,5411,0911,28
J.StorbergXX7,59
E.Appelberg9,229,199,609,529,20X
R.Philip8,868,919,09
O.Karlsson9,889,8610,1910,3110,3910,45
O.Weidenholm9,609,819,749,969,7610,12
M.Drackner9,449,239,70X9,72X
C.Hedin9,59X-
A.Rådahl8,39X8,47
A.Välkki10,3510,299,7610,34XX
I.Roselius8,558,85X
G.Espensen8,388,738,64
N.Bjerger9,03X9,44
F.Abika10,399,9910,3010,059,5410,06
J.Larsson10,1710,1710,2110,4010,1310,23
E.Wallin8,278,148,49


P13 800m
Finalheat 17 dec 
Victor Wahlgren02SWEMölndals AIK 2:31.222
Michael Rosenqvist02SWEMölndals AIK 2:32.263
Oscar Nordfjell02SWEIFK Göteborg 2:33.094
Hlynur Sigurbergsson02SWEMölndals AIK 2:34.315
Arvid Backteman02SWELerum Friidrott 2:34.846
Noa Escobar Särnbratt02SWESävedalens AIK 2:41.569
Johan Wahlgren02SWEUllevi FK 2:42.1711
Viktor Krejberg02DENSilkeborg AK-77 2:43.5412

Finalheat 27 dec 
Axel Henriksson02SWEIF Kville 2:29.561
Aske Key Benediktsson02DENViborg AF 2:40.157
Samuel Melin02SWEIF Kville 2:40.908
Theodor Bjørnholt02DENSilkeborg AK-77 2:41.7610
Lukas Bertilsson02SWEIFK Göteborg 2:47.1713
Edvin Karlsson02SWEIF Kville 2:47.3514
Abdirahman Hassan02SWEUllevi FK 2:52.8715
Melker Stålnacke02SWEIF Kville 2:53.1916


P13 Häck 60m76 cm
Försök heat 17 dec Videolänk 
Vilmer Elovsson02SWEMölndals AIK10.35q
Felix Ljung02SWEMölndals AIK10.88q
Anton Hermansson02SWEHögby IF10.89q
Fredrik Grund02SWEIF Kville11.21q
Rasmus Samuelsson02SWEUllevi FK12.82
Melker Stålnacke02SWEIF Kville13.42
David Ohldin02SWEIF Kville13.48
Gillian Makrof Johansson02SWEMajornas IK13.76
William Frisk02SWEIFK Göteborgej start

Försök heat 27 dec Videolänk 
Axel Henriksson02SWEIF Kville10.21q
Benjamin Zubovic02SWETrollhättan FIK10.80q
Emil Carlsson02SWEIFK Växjö11.12q
Ola Bokesjö02SWEUllevi FK11.50q
Edvin Månsson02SWEIFK Växjö11.72
Marcus Blixt02SWEMölndals AIK12.00
Jon Odlöw02SWEMölndals AIK13.18

Final7 dec Videolänk 
Axel Henriksson02SWEIF Kville10.01
Vilmer Elovsson02SWEMölndals AIK10.04
Anton Hermansson02SWEHögby IF10.59
Fredrik Grund02SWEIF Kville10.60
Felix Ljung02SWEMölndals AIK11.00
Emil Carlsson02SWEIFK Växjö11.14
Ola Bokesjö02SWEUllevi FK11.39
Benjamin Zubovic02SWETrollhättan FIKbröt


P13 Höjd
7 dec 
Vilmer Elovsson02SWEMölndals AIK167
Lukas Edqvist02SWEÖrgryte IS147
Oskar Vejlgård02DENSilkeborg AK-77147
Peter Svensson02SWEIF Rigor143
Victor Wahlgren02SWEMölndals AIK143
Gustav Tartu02SWEIF Kville138
Daniel Adolfsson02SWETingbergs AIS138
Albert Wallentheim02SWEÖrgryte IS132
Edvin Karlsson02SWEIF Kville132
Noa Escobar Särnbratt02SWESävedalens AIK132
11 Adam Alknäs02SWEMölndals AIK132
12 Jesper Hermansson02SWEMölndals AIK132
13 William Frisk02SWEIFK Göteborg132
14 Rasmus Samuelsson02SWEUllevi FK125
14 Marcel Schweikart02SWEMölndals AIK125
14 Elias Brattberg02SWEMölndals AIK125
14 Fredrik Grund02SWEIF Kville125
18 Rasmus Barth02SWELaholms IF125
19 David Ohldin02SWEIF Kville125
20 Malte Rosvall02SWESävedalens AIK117
20 Jon Odlöw02SWEMölndals AIK117
20 Viktor Krejberg02DENSilkeborg AK-77117
23 Elmer Evanson02SWEÖrgryte IS117

117125132138143147150153156160163165167170
N.Escobar Särnbraoooxxx
P.Svenssonoooooxxx
E.Brattbergooxxx
V.Wahlgrenooxxooxxoxxx
W.Friskxooxxoxxx
V.Krejbergoxxx
M.Schweikartooxxx
J.Hermanssonooxxoxxx
E.Karlssonoooxxx
R.Samuelssonooxxx
R.Barthxxooxxx
E.Evansonxoxxx
A.Wallentheimoooxxx
V.Elovsson--ooooo-oxoxooxxoxxx
D.Adolfssonooxoxxoxxx
D.Ohldinoxxoxxx
M.Rosvalloxxx
J.Odlöwoxxx
G.Tartuoooxoxxx
L.Edqvist-oooxooxxx
O.Vejlgårdooxooxoxxoxxx
A.Alknäsoxoxoxxx
F.Grundooxxx


P13 Trestegzon
7 dec 
Joel Åsenlund02SWEIFK Göteborg10,95
Oskar Vejlgård02DENSilkeborg AK-7710,17
Axel Henriksson02SWEIF Kville10,01
Edvin Månsson02SWEIFK Växjö9,42
Johan Wahlgren02SWEUllevi FK9,36
Emil Carlsson02SWEIFK Växjö9,30
Gustav Tartu02SWEIF Kville9,09
Samuel Melin02SWEIF Kville9,05
Victor Wahlgren02SWEMölndals AIK9,00
10 Felix Ljung02SWEMölndals AIK8,99
11 Peter Svensson02SWEIF Rigor8,82
12 Lukas Bertilsson02SWEIFK Göteborg8,48
13 Karl Sten02SWEIF Kronan8,29
14 Elmer Evanson02SWEÖrgryte IS8,19
15 Marcus Blixt02SWEMölndals AIK8,10
16 David Ohldin02SWEIF Kville7,85
17 Albin Löfving02SWEIF Kville7,78
Michael Rosenqvist02SWEMölndals AIKX

1 2 3 4 5 6 
D.Ohldin7,737,857,81
A.Löfving7,367,637,78
A.Henriksson9,519,039,379,4210,01X
L.Bertilsson8,168,268,48
E.Evanson8,19X8,04
V.Wahlgren8,94X9,00
F.Ljung8,998,538,64
S.Melin8,399,058,898,578,458,62
M.Blixt8,097,588,10
J.Wahlgren8,828,799,029,369,239,32
K.Sten8,298,128,04
G.Tartu9,068,838,939,099,048,92
O.Vejlgård9,9610,1510,0010,0110,1010,17
P.SvenssonX8,028,82
M.RosenqvistXXX
E.Månsson9,199,259,069,37X9,42
E.Carlsson8,769,159,139,30X9,26
J.Åsenlund10,5210,95-10,54--


P12 800m
Final7 dec 
Fabian Haeffler03SWEMölndals AIK 2:26.24
Elliot Wirdelöv03SWEIFK Växjö 2:36.31
Jacob Helgesson03SWEÖrgryte IS 2:37.36
Nils Thorin03SWEÖrgryte IS 2:37.98
Alexander Carlsson03SWEIK Orient 2:38.82
Casper Skepp03SWESävedalens AIK 2:47.55
Rasmus Haak03SWEStenungsunds FI 2:49.03
Asger Hatting03DENSilkeborg AK-77 2:53.23
Sebastian Bergman03SWEMölndals AIKbröt
Isak Helgesson03SWEÖrgryte ISej start


P12 Häck 60m76 cm
Försök heat 17 dec Videolänk 
Svante Leijon03SWEIFK Växjö10.57q
Philip Bayer03SWEMölndals AIK12.37q
Agustin Hillmersson03SWEIK Orient12.48
Jakob Pettersson03SWEIFK Göteborg13.16
Pontus Lundborg03SWEUllevi FK13.32
Elliot Makrof Johansson03SWEMajornas IK13.88
Karl Gunverth03SWEIF Kville14.21

Försök heat 27 dec 
Jacob Helgesson03SWEÖrgryte IS12.32q
Samuel Karlsson03SWEKongahälla AIK12.62
Marcus Grahn03SWEMölndals AIK12.66
Filip Aasa03SWEHabo Friidrott 0412.83
Casper Skepp03SWESävedalens AIK12.94
Anton Bokesjö03SWEUllevi FK13.23

Försök heat 37 dec Videolänk 
Isak Helgesson03SWEÖrgryte IS11.30q
Alexander Carlsson03SWEIK Orient12.00q
Victor Hering03SWEUllevi FK12.10q
Elton Jonåker03SWEMölndals AIK12.13q
Markus Brodin04SWEDanderyds SK12.21q
Linus Pihl03SWELerum Friidrott12.89
Frank Nissen03SWEIF Kville14.73

Final7 dec Videolänk 
Svante Leijon03SWEIFK Växjö10.60
Isak Helgesson03SWEÖrgryte IS10.75
Jacob Helgesson03SWEÖrgryte IS11.55
Elton Jonåker03SWEMölndals AIK11.83
Markus Brodin04SWEDanderyds SK11.88
Alexander Carlsson03SWEIK Orient11.89
Victor Hering03SWEUllevi FK12.01
Philip Bayer03SWEMölndals AIK12.74


P12 Höjd
7 dec 
Kristian Roed Vestergaard03DENSilkeborg AK-77146
Oliver Forsström03SWEHälle IF143
Carl Erixon03SWEMölndals AIK140
Felix Petrov03SWEÖrgryte IS137
Agustin Hillmersson03SWEIK Orient133
Philip Bayer03SWEMölndals AIK133
Robin Rickardsson03SWEIFK Växjö128
Anton Forsström03SWEHälle IF128
Casper Skepp03SWESävedalens AIK128
10 Filip Aasa03SWEHabo Friidrott 04123
11 Jonathan Kjellgren03SWEMölndals AIK123
12 Oskar Delryd03SWEIFK Göteborg123
13 Pontus Lundborg03SWEUllevi FK123
13 Victor Hering03SWEUllevi FK123
13 Willy Fjällborg03SWEStenungsunds FI123
16 Sebastian Bergman03SWEMölndals AIK123
17 Fabian Haeffler03SWEMölndals AIK117
17 Alexander Carlsson03SWEIK Orient117
17 Nils Thorin03SWEÖrgryte IS117
20 Karl Gunverth03SWEIF Kville117
20 Sebastian Gilley03SWEKongahälla AIK117
22 Marcus Grahn03SWEMölndals AIK117
23 Jonathan Norrman03SWEBohus IF117
23 Linus Pihl03SWELerum Friidrott117
23 Samuel Karlsson03SWEKongahälla AIK117
26 Jakob Pettersson03SWEIFK Göteborg110
27 Frank Nissen03SWEIF Kville102
27 Asger Hatting03DENSilkeborg AK-77102
29 Christian Rønne Jensen03DENSilkeborg AK-77102
Alvin Bredenfeldt03SWEMölndals AIKX

102110117123128133137140143146148
P.Bayer--ooxoxxoxxx
R.Rickardsson-ooooxxx
C.Rønne Jensenxoxxx
F.Aasa-oooxxx
L.Pihl-oxxoxxx
K.Vestergaard--oooxooxxoxxoxxoxxx
S.Gilleyoxooxxx
F.Haeffler--oxxx
S.Bergmanooxoxxoxxx
J.Kjellgren--xooxxx
J.Norrmanooxxox-
K.Gunverthoxooxx-
A.Carlssonoooxxx
A.Hillmersson--oooxoxxx
S.Karlssonooxxoxxx
F.Nissenoxxx
A.Bredenfeldt-xxx
N.Thorinoooxxx
P.Lundborgoooxxoxxx
A.Hattingoxxx
O.Forsströmoooooxoxxooxoxxx
V.Heringoooxxoxxx
C.Erixon--oooxoooxxx
C.Skepp-oooxoxxx
M.Grahnoxxoxoxxx
J.Pettersson-oxxx
O.Delryd-ooxoxxx
A.Forsströmooooxoxxx
F.Petrovooooxoxoxxoxxx
W.Fjällborgoooxxoxxx


P12 Trestegzon
7 dec 
Kristian Roed Vestergaard03DENSilkeborg AK-779,12
Robin Rickardsson03SWEIFK Växjö8,95
Agustin Hillmersson03SWEIK Orient8,89
Svante Leijon03SWEIFK Växjö8,85
Casper Skepp03SWESävedalens AIK8,70
Filip Aasa03SWEHabo Friidrott 048,70
Victor Hering03SWEUllevi FK8,66
Samuel Karlsson03SWEKongahälla AIK8,16
Gabriel Wennbom03SWEUllevi FK8,03
10 Philip Bayer03SWEMölndals AIK8,03
11 Pontus Lundborg03SWEUllevi FK7,85
12 Carl Erixon03SWEMölndals AIK7,81
13 Jakob Pettersson03SWEIFK Göteborg7,73
14 Christian Rønne Jensen03DENSilkeborg AK-777,50

1 2 3 4 5 6 
C.Rønne Jensen7,50XX7,37
J.Pettersson7,737,357,397,18
R.Rickardsson8,838,828,928,95
G.Wennbom8,038,01XX
P.Lundborg7,85X7,487,73
K.Vestergaard9,129,108,758,88
S.Leijon8,678,858,728,77
P.Bayer8,03X7,79X
C.Erixon7,81---
A.Hillmersson8,568,528,898,47
V.Hering8,158,188,568,66
C.Skepp8,648,648,708,61
S.Karlsson8,167,917,687,75
F.Aasa8,318,628,648,70


P11 600m
Finalheat 17 dec 
Markus Brodin04SWEDanderyds SK 1:47.231
Andreas Rydén04SWEIFK Göteborg 1:47.822
Arvid Skepp04SWESävedalens AIK 1:51.793
Fred Genemo04SWEÖrgryte IS 1:53.174
Mats Ahlbom04SWEMajornas IK 1:59.835
Sixten Persson04SWESävedalens AIK 2:01.646
Johan Hagström04SWEIF Kville 2:10.1813

Finalheat 27 dec 
Cesar Lindén04SWEIF Kville 2:05.578
Isak Einarsson04SWEBrattås CK 2:09.4910
Nicola Giuseppe Vanzo04SWEDanderyds SK 2:10.0512
Philip Karlsson04SWEMajornas IK 2:12.4015
Sebastian Björk04SWEIFK Göteborg 2:12.7516
Eugenio Abruzzini04SWEDanderyds SK 2:15.1918
Albin Svensson04SWEIF Kronan 2:30.5922

Finalheat 37 dec 
Gustaf Oom04SWEIF Rigor 2:04.347
Benjamin Friis Hansen04DENSilkeborg AK-77 2:08.999
Vilmer Rundéus04SWEIF Rigor 2:09.7211
Elliot Gustafsson04SWEKongahälla AIK 2:10.9514
Asbjørn Seindal04DENSilkeborg AK-77 2:13.8617
Viggo Anderson04SWEUllevi FK 2:16.9119
David Adolfsson04SWETingbergs AIS 2:26.0520
Axel Sten04SWEIF Kronan 2:26.6921


P11 Höjd
7 dec 
William Asker04SWEIF Kville145
Jakob Lignercrona04SWESävedalens AIK137
Johan Kenneryd04SWELjungby FIK135
Ludvig Winberg04SWEMölndals AIK133
Mats Ahlbom04SWEMajornas IK125
Alexander Ludwigs04SWEDanderyds SK125
David Adolfsson04SWETingbergs AIS125
Sixten Persson04SWESävedalens AIK125
Sebastian Björk04SWEIFK Göteborg121
Leo Carlsson04SWEBohus IF121
11 Eugenio Abruzzini04SWEDanderyds SK121
12 Petter Lund04SWEIF Rigor121
13 Elias Bogeryd Andersson04SWEIF Kville116
14 William Wallin04SWEMajornas IK116
15 Cesar Lindén04SWEIF Kville116
16 Arvid Skepp04SWESävedalens AIK116
17 Philip Karlsson04SWEMajornas IK111
18 Viggo Anderson04SWEUllevi FK111
19 Nicola Giuseppe Vanzo04SWEDanderyds SK105
20 Jacob Asker04SWEIF Kville105
21 Johan Hagström04SWEIF Kville105
22 Carl Ekberg04SWESävedalens AIK105
23 Holger Knight04SWESävedalens AIK98
23 Elliot Gustavsson04SWEÖrgryte IS98

9098105111116121125130133135137139145146
L.Winberg--ooooooxxoxxx
P.Lund--oooxxoxxx
P.Karlsson-oooxxx
E.Bogeryd Anderssoooooxxx
S.Björk-oooooxxx
C.Ekbergooxxoxxx
W.Wallin--ooxoxxx
E.Abruzziniooxooooxxx
J.Kenneryd---oooooooxxx
W.Asker---oooooooooxoxxx
J.Lignercronaoooooooxoxoxooxxx
N.Vanzooooxxx
E.Gustavssonoxoxxx
M.Ahlbom-oooxooxoxxx
J.Asker-xooxxx
V.Andersonooxoxoxxx
L.Carlsson-oooooxxx
C.Lindén-oooxxoxxx
D.Adolfsson--ooooxxoxxx
A.Ludwigsooooxoxoxxx
H.Knightoxoxxx
A.Skeppoooxxoxxoxxx
J.Hagströmoxoxoxxx
S.Persson-oxoxoooxxoxxx


P11 Trestegzon
7 dec 
Johan Rosenbaum04SWEDanderyds SK8,69
Johan Kenneryd04SWELjungby FIK8,53
Mats Ahlbom04SWEMajornas IK8,24
Arvid Skepp04SWESävedalens AIK8,12
Asbjørn Seindal04DENSilkeborg AK-778,06
Cesar Lindén04SWEIF Kville7,95
David Adolfsson04SWETingbergs AIS7,95
Elias Bogeryd Andersson04SWEIF Kville7,94
Petter Lund04SWEIF Rigor7,68
10 Albin Svensson04SWEIF Kronan7,55
11 Sixten Persson04SWESävedalens AIK7,25
12 Gustaf Oom04SWEIF Rigor6,95
13 Viggo Anderson04SWEUllevi FK6,81
14 Carl Ekberg04SWESävedalens AIK6,79

1 2 3 4 5 6 
A.Skepp8,128,018,017,97
C.Lindén7,907,957,767,68
D.AdolfssonX7,63X7,95
J.Kenneryd8,278,338,498,53
C.Ekberg6,79XXX
A.Svensson7,507,557,51X
A.Seindal7,527,608,068,04
G.Oom6,956,516,23X
V.Anderson6,81X6,786,47
S.Persson7,256,917,127,15
E.Bogeryd AnderssX7,387,827,94
P.Lund7,687,187,167,40
M.Ahlbom8,138,247,968,09
J.Rosenbaum8,048,328,648,69


P10 600m
Finalheat 17 dec 
Lucas Törnström05SWEDanderyds SK 1:59.031
Victor Törnström05SWEDanderyds SK 2:01.333
Hugo Andersson05SWEKongahälla AIK 2:01.804
Carl Tagaeus05SWESävedalens AIK 2:05.945
Olle Ackebjer05SWEIFK Göteborg 2:06.646
Jacob Wieslander Örnfeldt05SWEDanderyds SK 2:15.6915
Casper Caap05SWEDanderyds SK 2:16.3116
Malve Lagerblad05SWEFalkenbergs IK 2:17.8319
Noel Terho06SWEFalkenbergs IK 2:17.9620
10 Elias Forssten07SWEKongahälla AIK 2:35.3127

Finalheat 27 dec 
Oskar Persson05SWEIFK Göteborg 2:11.6710
Elliot Karlsson06SWEBohus IF 2:12.7012
Nils Askelund05SWEMölndals AIK 2:13.4914
Alvar Molin05SWEBohus IF 2:16.8017
Hugo Berndtson05SWEIFK Göteborg 2:17.8118
Trond Forssten05SWEKongahälla AIK 2:19.3722
Jacob Tegnér05SWELerum Friidrott 2:21.7425
Rasmus Persson05SWEKongahälla AIK 2:29.0226
Edwin Ahre05SWEIFK Göteborgbröt-

Finalheat 37 dec 
Filip Jonsson06SWEBohus IF 2:00.062
Valter Hering05SWEMajornas IK 2:08.267
Adam Sörqvist05SWELerum Friidrott 2:09.198
Emil Lindblad05SWESävedalens AIK 2:09.239
Noel Krantz Törnblom05SWESävedalens AIK 2:12.4411
Anton Svensson05SWELaholms IF 2:12.7513
Fabian Alinder05SWEMölndals AIK 2:18.0721
Jack Krantz07SWESävedalens AIK 2:20.3723
Mattias Berg05SWEMölndals AIK 2:21.2724
Richard Frisk06SWEIFK Göteborgej start-


P10 Längdzon
7 dec 
Victor Törnström05SWEDanderyds SK4,19
Elliot Karlsson06SWEBohus IF3,92
Samuel Oderbrant05SWEStrömstads IF3,81
Anton Svensson05SWELaholms IF3,79
Jacob Wieslander Örnfeldt05SWEDanderyds SK3,78
Lucas Törnström05SWEDanderyds SK3,72
Carl Tagaeus05SWESävedalens AIK3,71
Casper Caap05SWEDanderyds SK3,71
Filip Larsson05SWELidköpings IS3,69
10 Malte Johansson05SWELaholms IF3,67
11 Hugo Andersson05SWEKongahälla AIK3,64
12 Axel Eenfeldt05SWEKongahälla AIK3,57
13 Hugo Berndtson05SWEIFK Göteborg3,44
14 Albin Örnborg06SWEIF Rigor3,37
15 Oskar Persson05SWEIFK Göteborg3,34
16 Felix Nilsson07SWEÄngelholms IF3,26
17 Trond Forssten05SWEKongahälla AIK3,26
18 Mattias Berg05SWEMölndals AIK3,20
19 Valter Hering05SWEMajornas IK3,19
20 Love Nystedt05SWEIF Rigor3,16
21 Oscar Drufva06SWEIF Rigor3,04
22 Rasmus Persson05SWEKongahälla AIK3,00
23 Alvar Molin05SWEBohus IF2,99
24 Nils Askelund05SWEMölndals AIK2,97
25 Fabian Alinder05SWEMölndals AIK2,92
26 Theo Melin05SWEMölndals AIK2,90
27 Malve Lagerblad05SWEFalkenbergs IK2,90
28 Richard Frisk06SWEIFK Göteborg2,90
29 Philip Jansson05SWEIFK Göteborg2,88
30 Ludvig Vall05SWEIFK Göteborg2,85
31 Jack Krantz07SWESävedalens AIK2,80
32 Noel Krantz Törnblom05SWESävedalens AIK2,78
33 Elias Forssten07SWEKongahälla AIK2,38

1 2 3 4 5 6 
F.Nilsson3,193,092,583,26
P.Jansson2,88X2,74X
H.Andersson3,593,413,563,64
H.Berndtson3,193,443,323,31
E.Karlsson3,773,923,873,88
C.Caap3,713,293,512,20
F.Larsson3,693,543,663,54
E.Forssten2,382,36X1,98
F.Alinder2,602,712,772,92
N.Askelund2,942,972,812,89
M.Lagerblad2,902,562,752,41
C.Tagaeus3,713,71XX
S.OderbrantX3,583,653,81
J.Wieslander Örnf3,373,783,653,68
L.Törnström3,723,653,693,67
V.Hering2,963,193,163,12
M.Berg3,122,963,203,03
V.Törnström3,723,944,004,19
L.VallX2,852,72X
A.Eenfeldt3,443,573,403,40
R.Frisk2,352,90XX
A.Molin2,352,812,912,99
J.Krantz2,632,782,592,80
L.Nystedt3,163,073,043,02
O.Drufva3,003,042,772,80
M.Johansson3,313,543,453,67
T.Melin2,852,842,862,90
O.Persson3,342,283,06X
T.Forssten2,72XX3,26
A.Svensson3,57X3,793,75
N.Krantz Törnblom2,632,722,782,72
A.Örnborg2,803,373,353,24
R.Persson2,822,772,633,00


K 60m
Final7 dec Videolänk 
Malin Roth95SWEKongahälla AIK 8.11
Linda Åkerman71SWEIFK Halmstad 8.36
Johanna Boström84SWELaholms IF 8.75


K 1500m
Final7 dec 
Sara Overgaard98SWEIF Kville 5:01.54F17 1:a
Sofia Johansson98SWETranås AIF 5:10.30F17 2:a
Olivia Kempi98SWEIFK Helsingborg 5:12.01F17 3:a
Louise Wanemark88SWEApladalens LK 5:13.00K 1:a
Anette Lundqvist85SWEFalkenbergs IK 5:17.15K 2:a
Alicia Nilsson98SWEStenungsunds FI 5:21.45F17 4:a
Moa Ellmarker97SWEIK Orient 5:30.95F19 1:a


K Stav
7 dec 
Gabriella Jönsson01SWEIS Göta330

310320330340
G.Jönssonoooxxx


K Längd
7 dec 
Johanna Aalto89SWEIF Kville5,43
Johanna Boström84SWELaholms IF4,73
Linda Åkerman71SWEIFK Halmstad4,71

1 2 3 4 5 6 
L.Åkerman4,614,71X4,664,574,57
J.AaltoX5,435,324,945,375,34
J.BoströmXXX4,444,734,68


K Kula4.0 kg
7 dec 
Mari Klaup90SWEUllevi FK12,49
Maria Nilsson95SWEIK Orient12,48
Khaddi Sagnia94SWEUllevi FK11,00
Ida Lindskog90SWEIF Kville10,38

1 2 3 4 5 6 
I.Lindskog9,8610,2010,389,999,92X
K.Sagnia10,5010,4211,00X10,41X
M.Klaup12,49XX12,13X12,32
M.Nilsson11,1510,8711,3912,4812,47X


F19 60m
Final7 dec Videolänk 
Amanda Öberg96SWEIK Ymer 7.98
Vendela Rydbäck97SWEGöteborgs KIK 8.17
Nikolina Nordqvist97SWEIFK Helsingborg 8.27
Eline Hoftun96NORAsker SK 8.60
Kristin Olofsson-Hoffman97SWELerum Friidrott 8.62
Louise Berghem97SWEIstrums SK 8.92
Lisa Dahlqvist96SWEUllevi FK 9.57


F19 Stav
7 dec 
Klara Mattsson97SWEIK Orient390
Annika Jönsson96SWEIFK HelsingborgX

250260270280290300310320330340350360370380390400
K.Mattsson---------o-oooxxoxxx
A.Jönsson-----------xxx


F19 Längd
7 dec 
Agnes Bengtsson97SWESävedalens AIK5,27
Vendela Rydbäck97SWEGöteborgs KIK5,25
Hanna Gille96SWESävedalens AIK5,07
Sarah Nordin97SWEUllevi FK5,04
Dagny Olofsson-Hoffman97SWELerum Friidrott4,96
Kristin Olofsson-Hoffman97SWELerum Friidrott4,71
Louise Berghem97SWEIstrums SK4,66
Victoria Jacobsson97SWEUllevi FK4,65
Lisa Dahlqvist96SWEUllevi FK4,09

1 2 3 4 5 6 
L.Dahlqvist4,034,093,44
S.NordinX4,915,044,815,01X
L.Berghem4,664,52X4,614,47X
V.Rydbäck4,904,954,925,235,25X
D.Olofsson-Hoffma4,67XX4,834,844,96
V.Jacobsson4,444,354,65X4,37X
A.Bengtsson5,215,075,275,055,275,24
H.Gille4,965,075,024,894,94X
K.Olofsson-Hoffma4,524,594,714,434,654,55


F19 Kula4.0 kg
7 dec 
Linn Bergstrand96SWEUllevi FK12,90
Emma Harrysson97SWEBrattås CK12,50
Louise Berghem97SWEIstrums SK9,38
Fanny Leandersson97SWEUllevi FK8,69

1 2 3 4 5 6 
E.Harrysson11,7212,1212,4511,6111,9012,50
F.Leandersson8,508,578,218,698,668,10
L.Berghem8,43--9,388,237,61
L.Bergstrand11,7912,3212,17X12,1512,90


F17 60m
Försök heat 17 dec Videolänk 
Klara Fomsgaard98DENHerning GF 7.99q
Johanna Birgersson98SWEIFK Helsingborg 8.08q
Vanja Blomberg98SWEKlippans FK 8.13q
Emilie Pedersen98DENSilkeborg AK-77 8.24
Sara Sjögren98SWEStenungsunds FI 8.46
Alicia Efraimsson98SWEGöteborgs KIK 8.53

Försök heat 27 dec 
Josefin Persson98SWESävedalens AIK 7.97q
Emma Söderström98SWEGöteborgs KIK 8.28
Wilma Nordqvist98SWEIFK Helsingborg 8.29
Isabelle Melin98SWEIF Kville 8.84
Alicia Nilsson98SWEStenungsunds FI 8.97
Maria Kromann Knudsen98DENSilkeborg AK-77 9.25

Försök heat 37 dec Videolänk 
Amanda Holmberg98SWELidköpings IS 7.89q
Moa Mattisson98SWEIFK Helsingborg 8.03q
Judith Wagersten98SWEFalkenbergs IK 8.16q
Tess Hertz-Saebbö98SWEGöteborgs KIK 8.19q
Suteni Gunnarsson98SWEUllevi FK 8.88

Final7 dec Videolänk 
Josefin Persson98SWESävedalens AIK 7.78
Amanda Holmberg98SWELidköpings IS 7.94
Moa Mattisson98SWEIFK Helsingborg 7.98
Klara Fomsgaard98DENHerning GF 7.99
Vanja Blomberg98SWEKlippans FK 8.10
Tess Hertz-Saebbö98SWEGöteborgs KIK 8.12
Johanna Birgersson98SWEIFK Helsingborg 8.13
Judith Wagersten98SWEFalkenbergs IK 8.18


F17 Stav
7 dec 
Rebecca Pettersson98SWEUllevi FK300
Matilda Blomstrand98SWEWärnamo SK290

230240250260270280290300310
R.Pettersson--ooooxxoxoxxx
M.Blomstrand---oooxxoxxx


F17 Längd
7 dec 
Tess Hertz-Saebbö98SWEGöteborgs KIK5,32
Klara Fomsgaard98DENHerning GF5,31
Ida Bengtsson98SWEFalkenbergs IK5,30
Sara Sjögren98SWEStenungsunds FI5,15
Emma Söderström98SWEGöteborgs KIK5,14
Sofia Lindwall98SWEGöteborgs KIK4,79
Isabelle Melin98SWEIF Kville4,36
Suteni Gunnarsson98SWEUllevi FK4,33

1 2 3 4 5 6 
S.Sjögren4,964,985,055,155,06X
S.LindwallX4,52X4,464,79X
I.Melin4,204,284,364,044,354,20
T.Hertz-SaebböXX5,28XX5,32
K.Fomsgaard4,855,124,86X5,315,26
I.Bengtsson5,035,135,285,255,305,30
S.Gunnarsson4,334,244,284,334,014,30
E.Söderström4,794,834,89X5,14X


F17 Kula3.0 kg
7 dec 
Amanda Holmberg98SWELidköpings IS13,79
Jennifer Rudberg98SWEIK Ymer12,34
Emma Söderström98SWEGöteborgs KIK11,76
Sara Sjögren98SWEStenungsunds FI11,64
Josefin Persson98SWESävedalens AIK11,41
Ida Bengtsson98SWEFalkenbergs IK10,27

1 2 3 4 5 6 
E.SöderströmX11,7611,0211,5510,5610,44
S.SjögrenX9,8410,2311,6411,40X
A.Holmberg13,79XX13,3413,35X
J.Rudberg12,34X11,4211,7912,1611,81
I.Bengtsson8,6310,2310,27X9,64X
J.Persson10,8011,0310,8811,4110,8611,16


F16 60m
Försök heat 17 dec Videolänk 
Frida Johansson99SWEMölndals AIK 7.94q
Julia Frisk99SWEIFK Växjö 8.08q
Louise Svensson99SWEEskilstuna FI 8.17q
Hanna Zachrisson99SWEUllevi FK 8.38
Maria Runneberger99SWESävedalens AIK 8.51
Wilma Olsson99SWEGöteborgs KIK 8.66
Wilma Eriksson99SWEIK Ymer 8.72

Försök heat 27 dec Videolänk 
Madeleine Söderlund99SWELerum Friidrott 8.07q
Caroline Nilsson99SWEGöteborgs KIK 8.17q
Saga Berneryd99SWEDanderyds SK 8.22
Ellinor Kleiven99SWESävedalens AIK 8.36
Mathilda Fogelberg99SWEÖrgryte IS 8.58
Amanda Aasa99SWEHabo Friidrott 04 9.08
Leonique Svensson99SWEIFK Växjö10.68

Försök heat 37 dec Videolänk 
Linn Bäcklin99SWEIF Göta Karlstad 7.83q
Lizzie Hager99SWELerum Friidrott 8.22
Madelen Bergman99SWEFalkenbergs IK 8.34
Emma Hamilton99SWEÖrgryte IS 8.67
Vera Woelfer99SWEIFK Helsingborg 8.67
Moa Bjällebo99SWEIFK Växjö 8.67
Sara Petersson99SWEHälle IF 9.15

Försök heat 47 dec Videolänk 
Ida Thunberg99SWEIK Stål 8.07q
Lisa Dahlström99SWEIK Orient 8.08q
Johanna Andersson99SWELerum Friidrott 8.23
Vilma Snygg99SWEIK Ymer 8.43
Amanda Strand99SWEIF Rigor 8.51
Alice Dahlemar99SWEMölndals AIK 8.56
Hanna Bellenby99SWEIFK Växjö 8.58
Hanna Wingdén99SWEGöteborgs KIK 8.96

Försök heat 57 dec Videolänk 
Della Månsson99SWEÖrgryte IS 8.26
Emilia Jönsson99SWEIFK Helsingborg 8.40
Anna Widerberg99SWEHälle IF 8.50
Matilda Nilsson-Edin99SWEMölndals AIK 8.78
Tilda Oldberg99SWESävedalens AIK 8.80
Ellen Hultemark99SWEIFK Växjö 8.81
Agnes Löwenborg99SWEMölndals AIK 9.36

Final7 dec Videolänk 
Linn Bäcklin99SWEIF Göta Karlstad 7.82
Frida Johansson99SWEMölndals AIK 7.93
Ida Thunberg99SWEIK Stål 8.01
Lisa Dahlström99SWEIK Orient 8.08
Julia Frisk99SWEIFK Växjö 8.15
Madeleine Söderlund99SWELerum Friidrott 8.15
Caroline Nilsson99SWEGöteborgs KIK 8.17
Louise Svensson99SWEEskilstuna FI 8.24


F16 1500m
Final7 dec 
Emma Magnusson99SWEMölndals AIK 4:49.45
Beatrice Brink99SWEIF Kville 4:52.59
Julia Samuelsson99SWEHögby IF 5:02.99
Hanna Westhoff99SWEIFK Växjö 5:05.40
Sara Gunnarsson99SWEMölndals AIK 5:13.82
Sofia Voss99SWEIFK Helsingborg 5:30.79
Linnea Smalström99SWESävedalens AIK 5:33.27
Jennie Eriksson99SWEIF Hagen FK 5:34.59
Stina Nyström99SWEÖrgryte IS 5:42.06
10 Linnea Bouroncle99SWEÖrgryte IS 5:42.90
11 Cornelia Storm-Karlén99SWEIF Hagen FK 5:49.81


F16 Stav
7 dec 
Frida Bergvall99SWEIFK Växjö350
Linnea Jönsson99SWEIFK Helsingborg350
Mea Natvig99SWEIFK Växjö290
Ella Högman99SWEUllevi FK230
Hanna Zachrisson99SWEUllevi FK220

180200220230240250260270280290300310320330340350360370
E.Högmanxoooxxoxxx
F.Bergvall---------xoooooxxooxxx
L.Jönsson-------------xoxxooxxx
M.Natvig------oxoooxxx
H.Zachrissonxoxoxoxxx


F16 Längd
7 dec 
Judith Sjöman99SWEÖrgryte IS5,29
Ida Thunberg99SWEIK Stål5,24
Johanna Andersson99SWELerum Friidrott5,20
Linn Bäcklin99SWEIF Göta Karlstad5,13
Rebecca Strand99SWEÖrgryte IS5,03
Caroline Nilsson99SWEGöteborgs KIK4,98
Vilma Snygg99SWEIK Ymer4,93
Madelen Bergman99SWEFalkenbergs IK4,92
Anna Widerberg99SWEHälle IF4,57
10 Rebecca Tovstedt99SWEIFK Halmstad4,57
11 Amanda Strand99SWEIF Rigor4,57
12 Miranda Widdgård99SWEHälle IF4,54
13 Wilma Eriksson99SWEIK Ymer4,47
14 Tilda Oldberg99SWESävedalens AIK4,45
15 Hanna Wingdén99SWEGöteborgs KIK4,45
16 Wilma Olsson99SWEGöteborgs KIK4,43
17 Anna Påsse99SWEGöteborgs KIK4,42
18 Hanna Hoftun99NORAsker SK4,40
19 Emma Hamilton99SWEÖrgryte IS4,34
20 Sara Petersson99SWEHälle IF3,88
21 Leonique Svensson99SWEIFK Växjö3,38

1 2 3 4 5 6 
R.Strand4,864,944,964,925,035,03
R.Tovstedt4,57X4,27
H.Wingdén4,134,454,37
V.Snygg4,274,124,734,88X4,93
L.Svensson3,293,213,38
S.Petersson3,623,663,88
T.Oldberg4,394,454,29
A.Widerberg4,354,571,75
M.Widdgård3,934,224,54
L.Bäcklin5,135,10X5,11X4,94
C.Nilsson4,594,564,984,714,914,93
I.Thunberg4,994,995,024,945,244,95
H.HoftunX4,234,40
A.StrandX4,57X
M.BergmanX4,924,924,904,88X
E.Hamilton4,144,194,34
W.Olsson4,434,294,20
A.Påsse4,384,42X
J.Sjöman4,954,955,064,855,045,29
J.Andersson5,175,144,955,205,15X
W.Eriksson4,21X4,47


F16 Kula3.0 kg
7 dec 
Frida Bergvall99SWEIFK Växjö13,04
Louise Svensson99SWEEskilstuna FI12,51
Amanda Nilsson99SWELaholms IF11,66
Hanna Borgemyr99SWETrollhättan FIK11,50
Alma Kilpeläinen99SWELjungby FIK10,99
Amanda Aasa99SWEHabo Friidrott 0410,61
Wilma Eriksson99SWEIK Ymer10,06
Tilda Oldberg99SWESävedalens AIK10,01
Thilda Lim99SWEIFK Växjö9,87
10 Julia Kristiansson99SWETingbergs AIS9,72
11 Astrid Woxenius99SWESävedalens AIK8,01
12 Erica Wik99SWEUllevi FK7,71
13 Anna Påsse99SWEGöteborgs KIK7,42

1 2 3 4 5 6 
A.Nilsson11,6610,6210,93X11,03X
T.Oldberg10,01XXXXX
J.Kristiansson9,218,849,72
W.Eriksson8,849,4710,06X9,31X
F.Bergvall10,5211,7211,5912,6513,0412,44
L.Svensson12,0211,9811,95X12,2612,51
A.Påsse7,427,016,46
A.AasaX10,1310,4610,0910,6110,23
A.Kilpeläinen10,7810,609,9810,2210,999,98
H.Borgemyr10,6911,50XX11,28X
A.Woxenius7,067,868,01
T.Lim9,15X9,87
E.Wik7,716,277,68


F15 60m
Försök heat 17 dec Videolänk 
Madeleine Winberg00SWEMölndals AIK 8.15q
Embla Ingelman-Sundberg00SWEGöteborgs KIK 8.85
Elin Eriksson00SWEIF Kville 8.97
Lärke Krejberg00DENSilkeborg AK-77 8.99
Emilia von Hoffmann00SWEGöteborgs KIK 9.02
Wilma Lundberg00SWEIFK Växjö 9.40
Hedvig Pettersson00SWEKils AIKej start

Försök heat 27 dec Videolänk 
Julia Henriksson00SWEIFK Helsingborg 8.04q
Clara Augustsson00SWEIK Ymer 8.24q
Nathalie Nyström00SWEÖrgryte IS 8.87
Evelina Bengtsson00SWEFalkenbergs IK 8.92
Frida Selmer00DENSilkeborg AK-77 8.99
Isabella Höglund Persson00SWETrollhättan FIK 9.01
Sofie Märcher00DENViborg AF 9.16
Matilda Almung00SWEGöteborgs KIK 9.55

Försök heat 37 dec Videolänk 
Ebba Gustavsson00SWEIF Göta Karlstad 8.16q
Ida Tornberg00SWEHälle IF 8.51q
Emma Andreasson00SWEGöteborgs KIK 8.55q
Josefine Bundgaard-Hansen00DENSilkeborg AK-77 8.61q
Linn Hertz-Saebbö00SWEGöteborgs KIK 8.63q
Alexandra Schill00SWEMölndals AIK 8.79q
Viktoria Johansson00SWEIF Kronan 8.92

Försök heat 47 dec Videolänk 
Matilda Gustavsson00SWETanums IF 8.19q
Alexandra Pekic00SWEÖrgryte IS 8.47q
Cornelia Rutgersson00SWEBrattås CK 8.50q
Ide Ileso00SWEUllevi FK 8.69q
Sanna Sandström00SWEGöteborgs KIK 9.03
Elin Svensson00SWEIF Kronan 9.72
Matilda Fröberg00SWEIFK Växjö10.43

Försök heat 57 dec Videolänk 
Claudia Belgrave00SWEIK Ymer 8.08q
Ebba Jernmark-Burrows00SWEHälle IF 8.63q
Sara Dahlén00SWELerum Friidrott 8.64q
Elin Thorsson00SWEIF Kville 8.82
Sonja Malmbratt00SWEGöteborgs KIK 8.86
Lisa Wilhelmsson00SWEIFK Växjö 9.02
Sara Johansson00SWEIFK Växjö 9.07

Finalheat 17 dec Videolänk 
Claudia Belgrave00SWEIK Ymer 8.02
Julia Henriksson00SWEIFK Helsingborg 8.06
Madeleine Winberg00SWEMölndals AIK 8.07
Matilda Gustavsson00SWETanums IF 8.11
Ebba Gustavsson00SWEIF Göta Karlstad 8.24
Clara Augustsson00SWEIK Ymer 8.30
Alexandra Pekic00SWEÖrgryte IS 8.49
Cornelia Rutgersson00SWEBrattås CK 8.54

Finalheat 27 dec Videolänk 
Ida Tornberg00SWEHälle IF 8.49
Linn Hertz-Saebbö00SWEGöteborgs KIK 8.49
Emma Andreasson00SWEGöteborgs KIK 8.56
Sara Dahlén00SWELerum Friidrott 8.59
Ebba Jernmark-Burrows00SWEHälle IF 8.61
Josefine Bundgaard-Hansen00DENSilkeborg AK-77 8.85
Alexandra Schill00SWEMölndals AIK 8.93
Ide Ileso00SWEUllevi FKej start


F15 1000m
Final7 dec 
Terese Nätstrand00SWEÖrgryte IS 3:14.59
Carolina Larson02SWEDanderyds SK 3:14.74
Alexandra Pekic00SWEÖrgryte IS 3:19.20
Sofie Eriksson00SWESävedalens AIK 3:27.00
Moa Thorin00SWEÖrgryte IS 3:28.76
Lisa Brandt00SWEGöteborgs KIK 3:28.89
Emma Christensen00DENHG Atletik & Motion 3:30.22
Kristin Johnson00SWEIFK Helsingborg 3:30.39
Lisa Wilhelmsson00SWEIFK Växjö 3:34.20
10 Elsa Ivarsson00SWEIF Kronan 3:36.16
Gabriella Arnholdt Olsson00SWEIK Ymerej start


F15 Stav
7 dec 
Anna Rönner00SWEUllevi FK240
Emilia Lind00SWEIFK Växjö230

180200210220230240250
A.Rönner-ooooxxoxxx
E.Lind--xooxoxxx


F15 Längd
7 dec 
Claudia Belgrave00SWEIK Ymer5,21
Lovisa Karlsson00SWEHögby IF5,09
Emma Joabsson00SWEIFK Växjö4,97
Emma Andreasson00SWEGöteborgs KIK4,95
Madeleine Winberg00SWEMölndals AIK4,94
Frida Selmer00DENSilkeborg AK-774,92
Hedvig Pettersson00SWEKils AIK4,79
Alice Kjellander00SWEGöteborgs KIK4,77
Alexandra Schill00SWEMölndals AIK4,64
10 Clara Augustsson00SWEIK Ymer4,61
11 Ebba Gustavsson00SWEIF Göta Karlstad4,60
12 Linn Hertz-Saebbö00SWEGöteborgs KIK4,49
13 Hedda Jagstedt00SWEGöteborgs KIK4,43
14 Ida Tornberg00SWEHälle IF4,35
15 Isabella Höglund Persson00SWETrollhättan FIK4,32
16 Embla Ingelman-Sundberg00SWEGöteborgs KIK4,27
17 Nathalie Nyström00SWEÖrgryte IS4,19
18 Ebba Jernmark-Burrows00SWEHälle IF4,17
19 Evelina Bengtsson00SWEFalkenbergs IK4,06
20 Cornelia Rutgersson00SWEBrattås CK4,06
21 Moa Thorin00SWEÖrgryte IS3,95
22 Johanna Fors00SWEKongahälla AIK3,91
23 Viktoria Johansson00SWEIF Kronan3,80
24 Elin Eriksson00SWEIF Kville3,76
25 Matilda Almung00SWEGöteborgs KIK3,71
26 Sara Johansson00SWEIFK Växjö3,68
27 Kristin Johnson00SWEIFK Helsingborg3,67
28 Ide Ileso00SWEUllevi FK3,67
29 Maja Rosenlind00SWEIF Kronan3,50
30 Emma Kling00SWEIF Kville3,45
31 Gabriella Arnholdt Olsson00SWEIK Ymer3,40
32 Anna Rönner00SWEUllevi FK3,36
33 Matilda Fröberg00SWEIFK Växjö3,07
34 Jonna Malmsjö00SWELaholms IF3,04

1 2 3 4 5 6 
M.FröbergX3,023,07
K.Johnson3,623,673,34
E.Andreasson4,694,504,494,66X4,95
A.Rönner3,233,363,11
M.Rosenlind3,502,913,44
E.Jernmark-Burrow4,124,084,17
H.Pettersson4,794,364,584,494,614,75
C.AugustssonXX4,61
E.Kling3,173,333,45
C.Belgrave4,995,004,895,214,595,21
V.Johansson3,513,80X
H.JagstedtXX4,43
L.Hertz-Saebbö4,47X4,49
F.Selmer4,784,784,89X4,764,92
M.Winberg4,744,754,644,914,724,94
A.KjellanderX4,564,774,32XX
J.Fors3,913,723,74
N.NyströmXX4,19
I.Tornberg4,354,174,12
E.Eriksson3,533,643,76
M.AlmungX3,713,64
L.Karlsson4,914,914,754,854,945,09
G.Arnholdt Olsson2,953,40X
J.Malmsjö2,972,863,04
M.Thorin3,313,953,93
E.Ingelman-Sundbe4,204,264,27
I.Höglund PerssonX4,144,32
E.Joabsson4,724,844,914,97XX
C.RutgerssonX4,064,01
A.Schill3,054,644,56
E.Gustavsson4,604,183,57
I.Ileso3,67X3,51
E.Bengtsson4,063,934,03
S.Johansson3,633,623,68


F15 Kula3.0 kg
7 dec 
Kajsa Nilsson00SWEUF Contact12,56
Wilma Lundberg00SWEIFK Växjö11,35
Lovisa Karlsson00SWEHögby IF11,04
Hedvig Pettersson00SWEKils AIK10,45
Emma Joabsson00SWEIFK Växjö10,02
Linn Hertz-Saebbö00SWEGöteborgs KIK9,42
Sanna Sandström00SWEGöteborgs KIK8,93
Emma Andreasson00SWEGöteborgs KIK8,56
Sofie Märcher00DENViborg AF8,26
10 Louise Molin00SWEIFK Halmstad8,20
11 Josefin Carlsson00SWEBohus IF8,03
12 Alice Kjellander00SWEGöteborgs KIK7,98
13 Emma Kling00SWEIF Kville7,47
14 Elin Svensson00SWEIF Kronan5,53

1 2 3 4 5 6 
S.SandströmX8,638,508,938,688,61
H.Pettersson10,0010,139,879,6710,4510,34
E.Andreasson8,168,568,298,158,378,37
S.Märcher7,698,058,26
E.Svensson5,065,205,53
E.JoabssonX9,86X10,02XX
K.NilssonX11,3911,9412,5611,9611,84
A.Kjellander7,987,837,21
L.Hertz-Saebbö8,669,208,609,108,289,42
L.Karlsson11,0410,9810,3710,4810,8910,61
E.Kling7,157,47X
J.Carlsson7,678,037,89
W.Lundberg10,5110,21X10,5311,3510,56
L.Molin7,857,798,20


F14 60m
Försök heat 17 dec Videolänk 
Sandra Jonsson-Lorentsson01SWEÖrgryte IS 8.31q
Cornelia Lindberg01SWELerum Friidrott 8.51q
Anastasia Schnell01NORTyrving IL 8.79
Lovisa Kling01SWEIK Ymer 8.89
Gaël de Coninck01SWESävedalens AIK 9.15
Mariama Sillah01SWEUllevi FK 9.15
Emilie Blomberg01SWEMölndals AIK 9.18
Louise Fransson01SWEIFK Göteborg 9.38

Försök heat 27 dec Videolänk 
Felicia Boqvist01SWERydö ASK 8.23q
Melissa Mansouri01SWEUllevi FK 8.48q
Line Söderpalm01SWEÖrgryte IS 8.71q
Hilda Gyldén01SWEIF Kville 8.88
Alma Åberg01SWELerum Friidrott 9.03
Grace Ndunzi01SWEGöteborgs KIK 9.11
Lovisa Ronge01SWEIF Rigor 9.29

Försök heat 37 dec Videolänk 
Emily Capobianco01SWEKFUM Örebro 8.34q
Alva Olander01SWETanums IF 8.49q8.486
Klara Mattsson01SWEÖrgryte IS 8.79
Tilde Larsen01SWEIK Stål 8.79
Sofia Overgaard01SWEIF Kville 8.93
Elsa Behre01SWEIFK Göteborg 9.19
Molly Broback01SWESävedalens AIK 9.25

Försök heat 47 dec 
Fanny Jansson01SWEIFK Sunne FK 8.13q
Maja Hellqvist01SWELidköpings IS 8.49q8.482
Olivia Ek01SWESävedalens AIK 8.75q
Tindra Honnér01SWEÖrgryte IS 8.91
Isabella Willén01SWEMölndals AIK 9.13
Ebba Reinholdt01SWEGöteborgs KIK 9.31
Meja Eklöf01SWEMölndals AIK10.10

Försök heat 57 dec Videolänk 
Julia Wennersten01SWEIK Ymer 8.20q
Alfrida Kilvik01SWEIF Kville 8.63q
Felicia Ernebark01SWEIFK Göteborg 8.85
Jeanne Lindestam01SWEDanderyds SK 8.94
Frida Gäbel01SWEGöteborgs KIK 9.01
Wilma Nielsen01SWESävedalens AIK 9.09
Julia Lindstén01SWEGöteborgs KIK10.45

Försök heat 67 dec Videolänk 
Anna Edwardsson01SWEMölndals AIK 8.50q
Sofie Cedergrund01SWEGöteborgs KIK 8.65q
Maria Aaberg01NORTyrving IL 8.76
Ronja Bökmark01SWELerum Friidrott 8.80
Corinne Wessman01SWEIK Ymer 8.94
Katrine Vad Mortensen01DENSilkeborg AK-77 9.24
Olivia Klang-Ohlin01SWEIFK Växjö 9.92
Matilda Lindstén01SWEGöteborgs KIK10.04

Försök heat 77 dec Videolänk 
Moa Eklundh01SWEKFUM Örebro 8.13q
Nanna E. Andersen01DENViborg AF 8.67q
Erika Åkesson01SWEIFK Växjö 8.76
Ebba Hager01SWELerum Friidrott 8.87
Sarah Andersson01SWEMölndals AIK 9.07
Kerstin Nordangård01SWEIK Ymer 9.25
Felicia Sellman01SWEGöteborgs KIKej start

Finalheat 17 dec Videolänk 
Fanny Jansson01SWEIFK Sunne FK 7.96
Julia Wennersten01SWEIK Ymer 8.01
Moa Eklundh01SWEKFUM Örebro 8.03
Sandra Jonsson-Lorentsson01SWEÖrgryte IS 8.22
Felicia Boqvist01SWERydö ASK 8.23
Emily Capobianco01SWEKFUM Örebro 8.32
Melissa Mansouri01SWEUllevi FK 8.38
Maja Hellqvist01SWELidköpings IS 8.51

Finalheat 27 dec Videolänk 
Anna Edwardsson01SWEMölndals AIK 8.46
Cornelia Lindberg01SWELerum Friidrott 8.54
Sofie Cedergrund01SWEGöteborgs KIK 8.55
Alva Olander01SWETanums IF 8.65
Alfrida Kilvik01SWEIF Kville 8.69
Line Söderpalm01SWEÖrgryte IS 8.69
Olivia Ek01SWESävedalens AIK 8.72
Nanna E. Andersen01DENViborg AF 8.77


F14 200m
Finalheat 17 dec 
Tilde Johansson01SWEFalkenbergs IK26.101
Sandra Jonsson-Lorentsson01SWEÖrgryte IS26.932
Felicia Boqvist01SWERydö ASK26.943
Emily Capobianco01SWEKFUM Örebro28.096

Finalheat 27 dec 
Elina Bergman01SWEBrattås CK27.484
Maja Hellqvist01SWELidköpings IS28.207
Klara Mattsson01SWEÖrgryte IS28.288
Thelma Carlson01SWEKlippans FK30.0525

Finalheat 37 dec 
Line Söderpalm01SWEÖrgryte IS28.529
Wilma Nielsen01SWESävedalens AIK28.5811
Gaël de Coninck01SWESävedalens AIK28.8915
Moa Ekdahl01SWEMölndals AIK29.4119

Finalheat 47 dec 
Sofie Cedergrund01SWEGöteborgs KIK28.015
Alexandra Gullberg01SWESävedalens AIK28.8714
Maria Aaberg01NORTyrving IL28.9717
Ellinor Aurell01SWEÄngelholms IF29.5821

Finalheat 57 dec 
Anna Müller01SWEIF Kronan28.5912
Filippa Söderström01SWEGöteborgs KIK28.7813
Corinne Wessman01SWEIK Ymer28.8916
Olivia Ek01SWESävedalens AIK29.9724

Finalheat 67 dec 
Felicia Norrby-Rydin01SWEIK Ymer28.5510
Sofia Overgaard01SWEIF Kville29.8923
Emma Jensen01SWEKlippans FK30.2927
Kerstin Nordangård01SWEIK Ymer31.0231

Finalheat 77 dec 
Emilie Blomberg01SWEMölndals AIK30.3328
Ronja Bökmark01SWELerum Friidrott30.4029
Sarah Andersson01SWEMölndals AIK30.9730

Finalheat 87 dec 
Erika Åkesson01SWEIFK Växjö28.9818
Tindra Honnér01SWEÖrgryte IS29.4620
Rebecka Petersson01SWEMölndals AIK31.4732

Finalheat 97 dec 
Felicia Ernebark01SWEIFK Göteborg29.8122
Frida Gäbel01SWEGöteborgs KIK30.2326
Melinda Prick01SWEIFK Växjö31.6033


F14 Stav
7 dec 
Gabriella Jönsson01SWEIS Göta325
Maria Lindholm01SWELinköpings GIF290
Alma Eriksson01SWEIK Ymer290
Ebba Hager01SWELerum Friidrott270
Linnea Pihl01SWELerum Friidrott260
Ella Darrell01SWELerum Friidrott240
Elin Hellquist01SWESävedalens AIK200
Melissa Mansouri01SWEUllevi FK190

120140160180190200210220230240250260270280290300315325335
A.Eriksson-------- -xxooooxoxoxxx
E.Hager------ooxoooxooxxx
E.Darrell-----oooxooxxx
G.Jönsson---------------oooxxx
M.Mansouri---oxxoxxx
L.Pihl-----oooooxoxoxxx
E.Hellquist--oooxxoxxx
M.Lindholm--------oxoooooxoxxx


F14 Längd
grupp 17 dec 
Tilde Johansson01SWEFalkenbergs IK5,29
Emily Capobianco01SWEKFUM Örebro5,10
Fanny Jansson01SWEIFK Sunne FK4,98
Moa Ekdahl01SWEMölndals AIK4,68
Elina Bergman01SWEBrattås CK4,65
Maria Aaberg01NORTyrving IL4,54
Emelia Valton01SWEIF Kville4,45
Thelma Carlson01SWEKlippans FK4,45
Erika Åkesson01SWEIFK Växjö4,43
10 Corinne Wessman01SWEIK Ymer4,43
11 Anastasia Schnell01NORTyrving IL4,35
12 Hilda Gyldén01SWEIF Kville4,21
13 Wilma Nielsen01SWESävedalens AIK4,20
14 Tindra Honnér01SWEÖrgryte IS4,19
15 Alexandra Gullberg01SWESävedalens AIK4,19
16 Linnéa Lind01SWEIK Orient4,15
17 Elsa Behre01SWEIFK Göteborg4,15
18 Jeanne Lindestam01SWEDanderyds SK4,15
19 Felicia Norrby-Rydin01SWEIK Ymer4,15
20 Sarah Andersson01SWEMölndals AIK4,14
21 Emmie Persson/Schöneberger01SWEIFK Göteborg4,10
22 Kerstin Nordangård01SWEIK Ymer4,10
23 Gaël de Coninck01SWESävedalens AIK4,05
24 Jennie Granqvist01SWEIFK Växjö4,01
25 Isabella Willén01SWEMölndals AIK3,98
26 Emma Jensen01SWEKlippans FK3,98
27 Lovisa Ronge01SWEIF Rigor3,97
28 Elin Weiland01SWEEds SK3,93
29 Linnea Pihl01SWELerum Friidrott3,92
30 Lovisa Kling01SWEIK Ymer3,91
31 Grace Ndunzi01SWEGöteborgs KIK3,91
32 Felicia Ernebark01SWEIFK Göteborg3,90
33 Alma Åberg01SWELerum Friidrott3,87
34 Sofia Andersson01SWEUllevi FK3,83
35 Elina Kilpeläinen01SWELjungby FIK3,72
36 Elin Hellquist01SWESävedalens AIK3,70
37 Molly Broback01SWESävedalens AIK3,68
38 Emilia Larson01SWEDanderyds SK3,66
39 Anna Edwardsson01SWEMölndals AIK3,63
40 Towa Holmberg01SWELidköpings IS3,61
41 Olivia Ek01SWESävedalens AIK3,60
42 Melissa Mansouri01SWEUllevi FK3,58
43 Simone Milevski01SWEMajornas IK3,55
44 Ebba Reinholdt01SWEGöteborgs KIK3,54
45 Alice Nordin01SWEMölndals AIK3,51
46 Mariama Sillah01SWEUllevi FK3,43
47 Olivia Klang-Ohlin01SWEIFK Växjö3,39
48 Moa Brinkhoff Diechle01SWEMajornas IK3,30
49 Katrine Vad Mortensen01DENSilkeborg AK-773,15
50 Ida Hermansson01SWEMölndals AIK3,13
51 Matilda Lindstén01SWEGöteborgs KIK3,02
52 Julia Lindstén01SWEGöteborgs KIK2,78

1 2 3 4 5 6 
O.Ek3,043,603,60
G.Ndunzi3,703,603,91
S.MilevskiX3,553,24
I.Willén3,983,943,85
S.Andersson3,75X3,83
L.Lind4,134,074,15
T.Honnér4,044,194,14
E.Jensen3,873,983,88
M.Mansouri3,583,483,42
H.Gyldén3,254,214,20
F.Jansson4,074,984,764,804,55-
A.Åberg3,633,873,43
E.Persson/Schöneb4,103,994,03
E.KilpeläinenX3,723,65
T.Carlson4,174,194,45X4,224,17
L.Kling3,663,913,88
I.Hermansson3,132,842,56
M.Sillah3,43XX
E.Bergman4,474,654,594,404,504,51
J.Lindestam3,984,154,11
O.Klang-Ohlin3,393,203,31
E.Capobianco4,84X-4,915,105,05
E.Reinholdt3,543,503,28
T.Johansson5,295,085,135,165,275,11
M.Lindstén2,903,023,02
E.Behre3,914,154,13
E.Weiland3,853,933,78
K.Vad Mortensen3,152,77X
S.Andersson3,814,14X
M.Brinkhoff Diech3,183,303,11
A.Schnell4,354,214,24
W.Nielsen4,114,204,02
G.de Coninck4,034,05X
K.Nordangård4,10X3,70
E.Åkesson4,424,434,23
F.Ernebark3,553,783,90
J.LindsténX2,672,78
L.Pihl3,923,863,89
E.Larson3,363,663,52
A.Gullberg3,974,19X
M.Ekdahl4,364,454,464,684,614,39
E.Valton4,354,334,454,00X4,31
A.Nordin3,503,513,33
M.Aaberg4,254,054,544,194,174,36
L.Ronge3,813,973,80
E.Hellquist3,703,643,67
A.Edwardsson3,63X2,64
M.Broback3,503,673,68
F.Norrby-Rydin4,153,953,83
C.Wessman4,434,294,35
J.Granqvist3,71X4,01
T.Holmberg3,523,503,61

grupp 27 dec 

1 2 3 4 5 6 


F14 Kula3.0 kg
7 dec 
Corinne Wessman01SWEIK Ymer11,85
Elina Kilpeläinen01SWELjungby FIK9,63
Ebba Hager01SWELerum Friidrott9,26
Molly Broback01SWESävedalens AIK8,77
Anastasia Schnell01NORTyrving IL8,66
Alfrida Kilvik01SWEIF Kville8,28
Alma Eriksson01SWEIK Ymer8,11
Isabella Willén01SWEMölndals AIK8,04
Towa Holmberg01SWELidköpings IS7,40
10 Ella Darrell01SWELerum Friidrott7,19
11 Filippa Isberg01SWEMölndals AIK6,89
12 Katrine Vad Mortensen01DENSilkeborg AK-776,66
13 Hanna Afzelius01SWEMölndals AIK5,90
14 Ebba Reinholdt01SWEGöteborgs KIK5,87
15 Alice Nordin01SWEMölndals AIK4,34

1 2 3 4 5 6 
H.Afzelius5,585,905,76
A.Kilvik7,787,657,268,287,907,93
K.Vad Mortensen6,666,255,15
I.WillénX7,907,917,888,047,43
E.Hager8,438,499,268,998,448,79
C.Wessman10,7811,5111,0011,17X11,85
T.Holmberg6,936,817,40
F.Isberg6,686,626,89
E.Reinholdt5,875,815,74
M.Broback7,878,778,56X8,67X
A.Schnell8,18XXX8,668,44
E.Kilpeläinen8,658,969,458,999,63X
E.Darrell7,197,147,05
A.NordinX3,914,34
A.Eriksson7,797,537,688,117,457,18


F13 60m
Försök heat 17 dec Videolänk 
Alva Larsson02SWEMölndals AIK 8.79q
Moa Johansson02SWELaholms IF 8.96q
Tove Larsson02SWEIFK Växjö 9.21
Ebba Engdahl02SWETrollhättan FIK 9.53
Embla Fedeler02SWESävedalens AIK 9.54
Elin Hallbjörner02SWEUllevi FK 9.66
Nina Pyrell02SWEIFK Växjö 9.74
Andrea Åberg02SWEGöteborgs KIK10.58

Försök heat 27 dec Videolänk 
Hanna Bäckman02SWEDanderyds SK 8.67q
Kathrine E Kristensen02DENViborg AF 9.05
Linnea Ljung02SWEMölndals AIK 9.18
Ebba Åhman02SWEIK Ymer 9.28
Johanna Sjögren02SWEGöteborgs KIK 9.63
Sarah Lundgaard Madsen02DENSilkeborg AK-77 9.67
Filippa Teberio02SWEMölndals AIK 9.83
Nora Nogueras02SWEGöteborgs KIK10.21

Försök heat 37 dec Videolänk 
Tilda Asp02SWETrollhättan FIK 8.75q
Sonia Fors02SWESävedalens AIK 8.87q
Ida Persson02SWEIK Ymer 8.89q
Matilda Härström02SWEStenungsunds FI 9.01
Alicia Nesbeth Carlensberg02SWEUllevi FK 9.29
Alexandra Milusic02SWEKongahälla AIK 9.37
Hanna Winbo02SWEIF Kville 9.48
Lisa Norell02SWELidköpings IS 9.74

Försök heat 47 dec Videolänk 
Hedda Tellow02SWEÖrgryte IS 8.59q
Johanna Stübner02SWEGöteborgs KIK 9.23
Evelina Österman02SWETrollhättan FIK 9.24
Lina Berg02SWEIK Ymer 9.34
Amanda Norrby-Rydin02SWEIK Ymer 9.87
Tea Norell02SWEGöteborgs KIK 9.96
Willhelmina Gustafsson02SWESävedalens AIK10.42

Försök heat 57 dec Videolänk 
Alma Svanberg02SWEIF Kville 8.54q
Cindy Darrell02SWELerum Friidrott 8.75q
Tilda Adolfsson02SWEMölndals AIK 8.97
Elin Bille Köhler02SWEIF Rigor 9.22
Moa Karlsson02SWELaholms IF 9.27
Tove Helamb02SWEUllevi FK 9.59
Märta Jönsson02SWEIFK Göteborg10.21
Felicia Andersson02SWEAlingsås IF11.97

Försök heat 67 dec 
Alva Sundström02SWELjungby FIK 8.94q
Agnes Lönn02SWEIFK Växjö 9.00
Tilda Fischer02SWEHabo Friidrott 04 9.15
Josefine Berglund02SWEMölndals AIK 9.65
Lina Lövberg02SWEKongahälla AIK 9.85
Eveline Wanhainen02SWEIFK Göteborg 9.98
Hilda Johnsson02SWEIF Kville10.45

Försök heat 77 dec Videolänk 
Emma Smogorzewski02SWEIFK Halmstad 8.77q
Sarah Pettersson02SWELerum Friidrott 8.94q
My Hagström02SWEIK Ymer 9.25
Emelie Salehi02SWELerum Friidrott 9.35
Tilde Gudmundsson02SWEIFK Växjö 9.45
Emma Öhgren02SWEMölndals AIKbröt
Mikaela Jönsson02SWEFalkenbergs IKej start

Försök heat 87 dec Videolänk 
Cajsa Augustsson02SWEIK Ymer 8.76q
Wendela Yhlen Graf02SWELerum Friidrott 9.08
Felicia Söderbom Zaffarano02SWEIF Kville 9.30
Wilma Ström-Karlsson02SWEIFK Växjö 9.40
Anna Bengtsson02SWEIF Kville 9.82
Frederikke Fløjgaard02DENSilkeborg AK-7710.03
Tyra Sjöstrand02SWEMajornas IK10.16

Försök heat 97 dec Videolänk 
Cecilia Eriksson02SWEEds SK 8.74q
Selma Lundin02SWEHögby IF 8.93q
Josefin Stridh02SWEMölndals AIK 9.06
Sophie Reid02SWEIK Ymer 9.09
Sofia Ensberg02SWESävedalens AIK 9.26
Wilma Ruf02SWEMölndals AIK 9.56
Ellen Rittedal02SWEGöteborgs KIK 9.81
Beate Wagersten02SWEFalkenbergs IK10.31

Försök heat 107 dec Videolänk 
Karoline D. Thuesen02DENSilkeborg AK-77 8.90q
Ebba Hjortvall02SWEFalkenbergs IK 8.99
Kajsa Karila02SWEIFK Göteborg 9.18
Filippa Oderbrant02SWEStrömstads IF 9.20
Astrid Berg02SWEUllevi FK 9.34
Vera Hulth02SWEUllevi FK 9.38
Isabella Boquist02SWEIF Kville 9.77
Louise Johansson02SWEStenungsunds FI10.76

Finalheat 17 dec Videolänk 
Alma Svanberg02SWEIF Kville 8.56
Hanna Bäckman02SWEDanderyds SK 8.63
Tilda Asp02SWETrollhättan FIK 8.68
Cecilia Eriksson02SWEEds SK 8.70
Hedda Tellow02SWEÖrgryte IS 8.70
Cindy Darrell02SWELerum Friidrott 8.76
Emma Smogorzewski02SWEIFK Halmstad 8.76
Cajsa Augustsson02SWEIK Ymer 8.83

Finalheat 27 dec Videolänk 
Alva Larsson02SWEMölndals AIK 8.70
Sonia Fors02SWESävedalens AIK 8.83
Moa Johansson02SWELaholms IF 8.98
Selma Lundin02SWEHögby IF 8.98
Alva Sundström02SWELjungby FIK 8.99
Ida Persson02SWEIK Ymer 9.05
Karoline D. Thuesen02DENSilkeborg AK-77 9.06
Sarah Pettersson02SWELerum Friidrott 9.10


F13 200m
Finalheat 17 dec 
Lovisa Nilsson-Edin02SWEMölndals AIK28.041
Molly Johansson02SWEFalkenbergs IK28.753
Hedda Tellow02SWEÖrgryte IS28.965
Nina Pyrell02SWEIFK Växjö33.3435

Finalheat 27 dec 
Alma Svanberg02SWEIF Kville28.232
Cindy Darrell02SWELerum Friidrott28.924
Wendela Yhlen Graf02SWELerum Friidrott29.246
Selma Lundin02SWEHögby IF30.2015

Finalheat 37 dec 
Sonia Fors02SWESävedalens AIK29.477
Emma Smogorzewski02SWEIFK Halmstad30.1714
Ida Persson02SWEIK Ymer30.6320
Ebba Gustafsson02SWEMölndals AIK30.6522

Finalheat 47 dec 
Lisa Holmberg02SWELidköpings IS30.0812
Johanna Stübner02SWEGöteborgs KIK30.3216
Evelina Österman02SWETrollhättan FIK30.5118
Ebba Hjortvall02SWEFalkenbergs IK30.5819

Finalheat 57 dec 
Agnes Lönn02SWEIFK Växjö29.578
Sofia Ensberg02SWESävedalens AIK30.9425
Alva Strandberg02SWEIFK Göteborg31.5227
Ebba Åhman02SWEIK YmerDQ-linjetramp

Finalheat 67 dec 
Ebba Rössberger02SWESävedalens AIK31.1526
Lina Berg02SWEIK Ymer31.6528
Ebba Wellergård02SWEIF Rigor32.4731
Tea Norell02SWEGöteborgs KIK32.6432

Finalheat 77 dec 
Sandra Åberg03SWEGöteborgs KIK29.9611
Karin Tebelius03SWELerum Friidrott30.1613
Elin Frisk02SWEIFK Växjö33.1234
Tilde Bengtsson02SWEIFK VäxjöDQ-linjetramp

Finalheat 87 dec 
Tove Larsson02SWEIFK Växjö29.9510
Embla Fedeler02SWESävedalens AIKDQ-linjetramp
Nora Nogueras02SWEGöteborgs KIKDQ-linjetramp
Sarah Lundgaard Madsen02DENSilkeborg AK-77ej start-

Finalheat 97 dec 
Antonia Bozic03SWEMajornas IK32.1830
Josefine Berglund02SWEMölndals AIK32.9533
Louise Johansson02SWEStenungsunds FI36.8337
Andrea Åberg02SWEGöteborgs KIKDQ-linjetramp

Finalheat 107 dec 
Sophie Reid02SWEIK Ymer29.779
Tilda Adolfsson02SWEMölndals AIK30.7523
Matilda Härström02SWEStenungsunds FI31.8529
Anna Torushvay02SWEIK Ymer35.1736

Finalheat 117 dec 
Sarah Pettersson02SWELerum Friidrott30.5017
Norna Lagerblad03SWEFalkenbergs IK30.6421
Tilda Fischer02SWEHabo Friidrott 0430.8324


F13 Längdzon
7 dec 
Molly Johansson02SWEFalkenbergs IK4,90
Ida Persson02SWEIK Ymer4,65
Wendela Yhlen Graf02SWELerum Friidrott4,56
Hanna Bäckman02SWEDanderyds SK4,55
Tilda Fischer02SWEHabo Friidrott 044,54
Jenny Jonsson02SWELidköpings IS4,53
Selma Lundin02SWEHögby IF4,46
Cindy Darrell02SWELerum Friidrott4,45
Hedda Tellow02SWEÖrgryte IS4,42
10 Cajsa Augustsson02SWEIK Ymer4,40
11 Tilde Gudmundsson02SWEIFK Växjö4,38
12 Alva Larsson02SWEMölndals AIK4,29
13 Emelina Ring02SWEIFK Växjö4,27
14 Lisa Holmberg02SWELidköpings IS4,21
15 Josefin Stridh02SWEMölndals AIK4,20
16 Tilda Adolfsson02SWEMölndals AIK4,19
17 Evelina Österman02SWETrollhättan FIK4,12
18 Johanna Stübner02SWEGöteborgs KIK4,11
19 Agnes Lönn02SWEIFK Växjö4,09
20 My Hagström02SWEIK Ymer4,09
21 Vera Hulth02SWEUllevi FK4,06
22 Moa Dahlsjö02SWEGöteborgs KIK4,05
23 Karoline D. Thuesen02DENSilkeborg AK-774,04
24 Filippa Oderbrant02SWEStrömstads IF4,01
25 Moa Johansson02SWELaholms IF4,01
26 Kathrine E Kristensen02DENViborg AF4,01
27 Matilda Härström02SWEStenungsunds FI4,00
28 Ebba Engdahl02SWETrollhättan FIK3,99
29 Sarah Pettersson02SWELerum Friidrott3,95
30 Elin Frisk02SWEIFK Växjö3,91
31 Thea Terho02SWEFalkenbergs IK3,89
32 Josefin Möller02SWEIFK Växjö3,88
33 Moa Karlsson02SWELaholms IF3,88
34 Ebba Hjortvall02SWEFalkenbergs IK3,88
35 Alma Svanberg02SWEIF Kville3,87
36 Elin Bille Köhler02SWEIF Rigor3,85
37 Tilde Bengtsson02SWEIFK Växjö3,84
38 Alexandra Milusic02SWEKongahälla AIK3,82
39 Magdalena Hagman02SWEGöteborgs KIK3,81
40 Johanna Sjögren02SWEGöteborgs KIK3,80
41 Lisa Norell02SWELidköpings IS3,79
42 Elin Eriksson02SWEIFK Göteborg3,77
43 Linnea Ljung02SWEMölndals AIK3,76
44 Ebba Sköld02SWEIF Kville3,76
45 Kajsa Karila02SWEIFK Göteborg3,76
46 Alicia Nesbeth Carlensberg02SWEUllevi FK3,74
47 Astrid Berg02SWEUllevi FK3,72
48 Embla Fedeler02SWESävedalens AIK3,70
49 Viktoria Tranälv02SWEKongahälla AIK3,67
50 Alva Strandberg02SWEIFK Göteborg3,66
51 Vilma Rosenlöf02SWELerum Friidrott3,66
52 Amanda Norrby-Rydin02SWEIK Ymer3,64
53 Lina Berg02SWEIK Ymer3,62
54 Lydia Daniel02SWEIFK Växjö3,62
55 Lina Lövberg02SWEKongahälla AIK3,61
56 Sarah Lundgaard Madsen02DENSilkeborg AK-773,58
57 Elin Hallbjörner02SWEUllevi FK3,57
58 Elin Gustafsson02SWEGöteborgs KIK3,57
59 Monia Kristiansson02SWETingbergs AIS3,56
60 Lea Simmelsgaard02DENSilkeborg AK-773,54
61 Anna Bengtsson02SWEIF Kville3,52
62 Ellen Rittedal02SWEGöteborgs KIK3,48
63 Minna Rung02SWEGöteborgs KIK3,48
64 Wilma Ström-Karlsson02SWEIFK Växjö3,37
65 Andrea Parmalm02SWEIFK Göteborg3,32
66 Anna Torushvay02SWEIK Ymer3,32
67 Beate Wagersten02SWEFalkenbergs IK3,29
68 Bianca Nikadon02SWEGöteborgs KIK3,22
69 Josefine Berglund02SWEMölndals AIK3,22
70 Tyra Sjöstrand02SWEMajornas IK3,20
71 Nora Nogueras02SWEGöteborgs KIK3,16
72 Felicia Skoog02SWEIF Kville3,12
73 Ebba Nilsson02SWEIF Kville3,11
74 Elin Hagström02SWEIF Kville3,10
75 Ebba Wellergård02SWEIF Rigor3,06
76 Andrea Åberg02SWEGöteborgs KIK3,03
77 Linnéa Ludwigsson02SWEGöteborgs KIK2,94
78 Louise Johansson02SWEStenungsunds FI2,93
79 Hilda Johnsson02SWEIF Kville2,87

1 2 3 4 5 6 
T.Bengtsson3,843,803,40
E.Fedeler3,703,663,53
H.Johnsson2,702,872,86
A.Svanberg3,873,75-
J.Sjögren3,793,803,80
S.Pettersson3,953,783,84
B.Wagersten3,223,253,29
L.Daniel3,493,543,62
A.Åberg3,032,642,76
E.Frisk3,773,853,91
M.Johansson3,974,013,89
A.Nesbeth Carlens3,743,623,52
M.Rung3,373,173,48
N.Nogueras3,163,103,10
J.Möller3,883,823,88
E.Engdahl3,913,943,99
F.Skoog3,093,033,12
A.Milusic3,823,763,78
L.Berg3,61X3,62
S.Madsen3,583,403,44
E.Sköld3,763,67X
E.Nilsson3,11X3,11
E.Wellergård3,063,002,51
E.Bille Köhler3,853,733,61
M.Karlsson3,773,843,88
E.Rittedal3,483,453,41
T.Gudmundsson4,264,384,25
T.Adolfsson4,194,123,89
L.Lövberg3,613,293,58
E.Ring4,274,094,03
L.Ljung3,573,763,69
H.Bäckman4,504,224,204,554,364,24
V.Hulth4,063,844,06
S.Lundin4,234,464,304,334,304,28
K.Karila3,573,763,55
H.Tellow4,354,084,42
A.Norrby-Rydin3,643,533,47
L.Holmberg4,214,063,81
A.Strandberg3,663,533,62
A.Larsson4,294,223,43
L.Norell3,703,793,69
A.Lönn4,094,064,07
L.Simmelsgaard3,48X3,54
C.Darrell4,424,454,264,364,414,38
T.Terho3,893,833,61
E.Hallbjörner3,503,543,57
L.Johansson2,932,802,75
F.Oderbrant3,963,974,01
A.Berg3,623,723,53
E.Gustafsson3,573,403,31
V.Tranälv3,673,503,67
V.Rosenlöf2,883,663,62
M.Härström4,003,963,87
T.Fischer4,544,46X4,38X4,54
L.Ludwigsson2,732,942,42
J.Berglund3,22X2,57
A.Bengtsson3,483,453,52
J.Stübner3,654,024,11
E.Hagström2,872,943,10
K.E Kristensen3,793,874,01
K.Thuesen4,043,923,82
C.Augustsson4,054,404,35
A.Parmalm3,323,293,13
E.ÖstermanX4,024,12
M.Johansson4,834,664,674,774,754,90
M.Dahlsjö3,913,904,05
E.Hjortvall3,753,103,88
E.Eriksson3,773,723,51
W.Yhlen Graf4,434,394,404,214,404,56
J.Jonsson4,374,494,504,484,534,15
J.Stridh4,204,124,10
M.Hagman3,743,703,81
A.Torushvay3,323,022,91
T.Sjöstrand3,043,203,17
M.Hagström3,933,764,09
B.Nikadon3,043,183,22
M.Kristiansson3,563,54X
W.Ström-Karlsson3,373,353,37
I.Persson4,524,574,374,304,654,46


F13 Kula2.0 kg
7 dec 
Alva Sundström02SWELjungby FIK11,77
Jenny Jonsson02SWELidköpings IS11,54
Molly Johansson02SWEFalkenbergs IK11,12
Sophie Reid02SWEIK Ymer10,91
Cajsa Augustsson02SWEIK Ymer10,57
Wendela Yhlen Graf02SWELerum Friidrott9,73
Astrid Kjeldsteen02DENViborg AF9,52
Emelina Ring02SWEIFK Växjö9,12
Ebba Rössberger02SWESävedalens AIK8,93
10 Nina Pyrell02SWEIFK Växjö8,60
11 Karoline D. Thuesen02DENSilkeborg AK-778,38
12 Matilda Härström02SWEStenungsunds FI8,37
13 Rebecka Björkman02SWETingbergs AIS8,37
14 Sofie Runge02SWEIF Kville8,33
15 Monia Kristiansson02SWETingbergs AIS8,22
16 Frida Malmström02SWEKongahälla AIK8,07
17 Nike Wäljegård02SWEUllevi FK7,97
18 Elin Bille Köhler02SWEIF Rigor7,94
19 Josefine Berglund02SWEMölndals AIK7,92
20 Lina Berg02SWEIK Ymer7,90
21 Bianca Nikadon02SWEGöteborgs KIK7,71
22 Josefin Möller02SWEIFK Växjö7,68
23 Lydia Daniel02SWEIFK Växjö7,56
24 Lea Simmelsgaard02DENSilkeborg AK-777,50
25 Elin Frisk02SWEIFK Växjö7,49
26 Alexandra Milusic02SWEKongahälla AIK7,45
27 Sarah Pettersson02SWELerum Friidrott7,42
28 Anna Torushvay02SWEIK Ymer7,36
29 Tilda Adolfsson02SWEMölndals AIK7,36
30 Ebba Sköld02SWEIF Kville6,96
31 Ebba Engdahl02SWETrollhättan FIK6,93
32 Wilma Ruf02SWEMölndals AIK6,77
33 Frederikke Fløjgaard02DENSilkeborg AK-776,28
34 Wilma Ström-Karlsson02SWEIFK Växjö6,28
35 Felicia Skoog02SWEIF Kville6,24
36 Lisa Norell02SWELidköpings IS6,23
37 Elin Hagström02SWEIF Kville6,18
38 Olivia Asp02SWEMölndals AIK6,03
39 Ebba Nilsson02SWEIF Kville6,00
40 Ellen Rittedal02SWEGöteborgs KIK5,98
41 Nora Nogueras02SWEGöteborgs KIK5,73
42 Sarah Lundgaard Madsen02DENSilkeborg AK-775,36
43 Louise Johansson02SWEStenungsunds FI5,32

1 2 3 4 5 6 
J.Möller7,686,967,38
A.Kjeldsteen9,529,459,279,269,009,42
J.Jonsson10,6010,0411,1711,2111,5411,30
W.Yhlen Graf9,179,509,258,839,339,73
S.Madsen5,36X5,12
K.Thuesen7,498,388,05
L.Johansson5,195,105,32
L.Norell5,765,856,23
M.Johansson10,7410,9310,6810,1811,12X
S.Pettersson7,425,556,28
E.Ring7,538,219,128,598,758,84
N.Nogueras5,735,574,71
L.Simmelsgaard7,506,266,36
L.DanielX7,56X
C.Augustsson9,049,308,899,5910,57X
E.Bille Köhler7,207,457,94
O.Asp5,375,866,03
E.Rittedal5,985,775,89
M.Kristiansson8,228,228,10
W.Ström-Karlsson6,284,025,40
E.Sköld6,916,356,96
E.Nilsson5,365,396,00
F.Fløjgaard5,966,286,02
E.Hagström6,186,046,05
B.Nikadon7,716,646,77
A.Torushvay6,617,367,22
J.Berglund7,927,54-
N.Pyrell8,078,607,73
W.Ruf6,516,016,77
A.Milusic6,747,227,45
F.Skoog6,245,766,08
S.Runge7,788,338,19
T.Adolfsson7,366,81-
N.Wäljegård7,977,897,93
R.Björkman8,377,817,66
S.Reid10,0310,0310,6510,9110,5310,14
L.Berg7,487,907,52
F.Malmström7,278,076,75
M.Härström8,057,268,37
E.Rössberger8,048,918,93
E.Engdahl5,96X6,93
A.Sundström11,0910,6911,2911,4510,5011,77
E.Frisk6,646,737,49


F12 60m
Försök heat 17 dec Videolänk 
Ebba Wulcan03SWESäffle FIK 8.65q
Ebba Toorell03SWELerum Friidrott 9.29q
Hanna Holmberg03SWEKongahälla AIK 9.40
Ida Blom Lannfelt03SWEIFK Göteborg 9.41
Frida Backgård03SWEIFK Växjö 9.67
Sara Fajerson03SWEDanderyds SK 9.68
Klara Persson03SWEIF Rigor 9.83
Thea Bogren03SWEStenungsunds FI10.27

Försök heat 27 dec Videolänk 
Lovisa Ewerblad03SWEDanderyds SK 9.45
Nova Jonåker03SWEMölndals AIK 9.52
Nellie Nygren03SWESävedalens AIK 9.61
Anna Mai SkaarupJørgensen03DENSilkeborg AK-77 9.87
Tilda Holmqvist03SWEUllevi FK 9.89
Amanda Thunholm03SWEIFK Växjö10.25
Eva Josef03SWEUllevi FK10.42
Hilma Hyttfors03SWEMajornas IK11.24

Försök heat 37 dec Videolänk 
Sandra Åberg03SWEGöteborgs KIK 8.93q
Emma Sälgfors03SWEIFK Växjö 9.04q
Tilda Ganbrant03SWEKisa SK 9.41
Elin Olausson03SWEIK Orient 9.48
Maja Nilsson03SWEVarbergs GIF 9.72
Felicia Clarelid Magaji03SWEMölndals AIK 9.79
Irma Bergius03SWEMajornas IK10.39
Olivia Mellbin03SWEGöteborgs KIK11.33

Försök heat 47 dec Videolänk 
Moa Sellman03SWEMölndals AIK 9.34
Alice Lindh03SWEIK Orient 9.71
Nicole Dinu03SWEIF Kville 9.83
Siri Elofsson03SWEIFK Växjö 9.90
Alva Ström03SWEUllevi FK10.02
Victoria Thulin03SWEÖrgryte IS10.14
Malvina Lindgren03SWEGöteborgs KIK10.34

Försök heat 57 dec Videolänk 
Tyra Emardson03SWEIK Ymer 9.17q
Eleonora Alinder03SWEMölndals AIK 9.22q
Olivia Bissette03SWEMölndals AIK 9.50
Linn Malmberg03SWEIK Ymer 9.65
Judith Vainu03SWEUllevi FK 9.78
Inez Åsenlund03SWEIFK Göteborg 9.82
Lovisa Hörnström03SWETrollhättan FIK 9.88
Wilma Utterström03SWEIFK Växjö10.19

Försök heat 67 dec Videolänk 
Alicia Eliasson03SWELerum Friidrott 9.09q
Annie Berntsson03SWEBrattås CK 9.15q
Ella Fedthusen03SWETrollhättan FIK 9.28q
Antonia Bozic03SWEMajornas IK 9.36
Emilia Qvicklund03SWEStrömstads IF 9.50
Alva Lundberg03SWEIFK Göteborg 9.59
Frida Eriksson Jerkhag03SWEIF Rigor 9.72
Sara Robertsson03SWELidköpings IS11.35

Försök heat 77 dec Videolänk 
Freja Jensen03DENSilkeborg AK-77 9.32
Ninni Lundberg03SWEIFK Växjö 9.46
Filippa Zäll03SWEÄngelholms IF 9.60
Svea Millbom Gustavsson03SWEÖrgryte IS 9.72
Linn Hasselberg03SWEIF Kville 9.97
Frida Palmqvist03SWEMölndals AIK 9.97
Nadine Mujkic03SWEUllevi FK 9.99
Kajsa Hansson03SWEBohus IF10.80

Försök heat 87 dec Videolänk 
Norna Lagerblad03SWEFalkenbergs IK 9.23q
Elin Pettersson03SWEIFK Göteborg 9.45
Indra Elg03SWEIFK Växjö 9.71
Jonna Kronander03SWEIK Ymer 9.92
Moa Olsén03SWEIF Rigor10.00
Astrid Skogh03SWETrollhättan FIK10.16
Linda Aiff03SWELerum Friidrott10.31
Matilda Thorsson03SWEIF Kvilleej start

Försök heat 97 dec Videolänk 
Elin Åberg03SWEBohus IF 9.19q
Calista Ezeh03SWEIF Kville 9.21q
Mira Landgren03SWEIF Rigor 9.37
Elina Witrén03SWEMölndals AIK 9.63
Elin Planman03SWELidköpings IS 9.66
Ellen Haile03SWEUllevi FK10.04
Laura Murphy03SWEIFK Göteborg10.05
Lova Axelsson03SWEIFK Växjö10.44

Försök heat 107 dec Videolänk 
Karin Tebelius03SWELerum Friidrott 8.96q
Vera Malmbratt03SWEMölndals AIK 9.02q
Sofia Björkman03SWEIF Kville 9.50
Anna Constantinescu03SWEGöteborgs KIK 9.55
Tilda Kihlström03SWEVarbergs GIF 9.70
Lillan Kilvik03SWEIF Kville 9.76
Elsa Bäck03SWEIF Kville10.57

Försök heat 117 dec Videolänk 
Felicia Nordahl Vieira03SWEGöteborgs KIK 9.19q
Ella Oddhammar03SWEUllevi FK 9.19q
Liv Nilsander03SWEVarbergs GIF 9.35
Matilda Nivard03SWEIFK Växjö 9.39
Klara Malmqvist03SWEIF Kville 9.51
Elsa Törnvall03SWEMölndals AIK 9.81
Juliana de Carvalho03SWEUllevi FK10.32
Emilia Hultgren03SWEÖrgryte IS10.63

Finalheat 17 dec Videolänk 
Ebba Wulcan03SWESäffle FIK 8.69
Sandra Åberg03SWEGöteborgs KIK 8.94
Emma Sälgfors03SWEIFK Växjö 8.96
Vera Malmbratt03SWEMölndals AIK 8.97
Karin Tebelius03SWELerum Friidrott 9.05
Tyra Emardson03SWEIK Ymer 9.14
Annie Berntsson03SWEBrattås CK 9.16
Alicia Eliasson03SWELerum Friidrott 9.25

Finalheat 27 dec Videolänk 
Elin Åberg03SWEBohus IF 9.10
Norna Lagerblad03SWEFalkenbergs IK 9.17
Ebba Toorell03SWELerum Friidrott 9.20
Ella Oddhammar03SWEUllevi FK 9.29
Calista Ezeh03SWEIF Kville 9.34
Ella Fedthusen03SWETrollhättan FIK 9.37
Felicia Nordahl Vieira03SWEGöteborgs KIK 9.40
Eleonora Alinder03SWEMölndals AIK 9.46


F12 Längdzon
grupp 17 dec 
Tuva Dahlgren03SWELerum Friidrott4,28
Emma Sälgfors03SWEIFK Växjö4,27
Lovisa Ewerblad03SWEDanderyds SK4,26
Annie Berntsson03SWEBrattås CK4,25
Ebba Wulcan03SWESäffle FIK4,25
Ninni Lundberg03SWEIFK Växjö4,21
Liv Nilsander03SWEVarbergs GIF4,21
Moa Sellman03SWEMölndals AIK4,20
Emilia Qvicklund03SWEStrömstads IF4,18
10 Olivia Bissette03SWEMölndals AIK4,18
11 Nellie Nygren03SWESävedalens AIK4,13
12 Anna Constantinescu03SWEGöteborgs KIK4,11
13 Elin Pettersson03SWEIFK Göteborg4,11
14 Sandra Åberg03SWEGöteborgs KIK4,09
15 Frida Backgård03SWEIFK Växjö4,08
16 Sofia Björkman03SWEIF Kville4,07
17 Elin Tegnér03SWELerum Friidrott4,07
18 Eleonora Alinder03SWEMölndals AIK4,06
19 Tyra Emardson03SWEIK Ymer4,04
20 Mira Landgren03SWEIF Rigor4,01
21 Freja Jensen03DENSilkeborg AK-774,00
22 Hanna Holmberg03SWEKongahälla AIK4,00
23 Elsa Törnvall03SWEMölndals AIK3,99
24 Ella Oddhammar03SWEUllevi FK3,97
25 Alicia Eliasson03SWELerum Friidrott3,96
26 Klara Malmqvist03SWEIF Kville3,96
27 Felicia Nordahl Vieira03SWEGöteborgs KIK3,90
28 Frida Eriksson Jerkhag03SWEIF Rigor3,89
29 Norna Lagerblad03SWEFalkenbergs IK3,87
30 Elin Åberg03SWEBohus IF3,87
31 Anna Mai SkaarupJørgensen03DENSilkeborg AK-773,86
32 Tilda Kihlström03SWEVarbergs GIF3,84
33 Wilma Utterström03SWEIFK Växjö3,84
34 Alice Lindh03SWEIK Orient3,83
35 Linn Malmberg03SWEIK Ymer3,83
36 Ebba Toorell03SWELerum Friidrott3,82
37 Alva Lundberg03SWEIFK Göteborg3,79
38 Antonia Bozic03SWEMajornas IK3,78
39 Inez Åsenlund03SWEIFK Göteborg3,77
40 Matilda Nivard03SWEIFK Växjö3,74
41 Klara Lindblom03SWEIFK Göteborg3,74
42 Ella Fedthusen03SWETrollhättan FIK3,73
43 Linn Johansson03SWEÖrgryte IS3,73
44 Ellen Haile03SWEUllevi FK3,72
45 Malvina Lindgren03SWEGöteborgs KIK3,72
46 Ida Blom Lannfelt03SWEIFK Göteborg3,72
47 Filippa Zäll03SWEÄngelholms IF3,71
48 Felicia Clarelid Magaji03SWEMölndals AIK3,70
49 Nicole Dinu03SWEIF Kville3,69
50 Siri Elofsson03SWEIFK Växjö3,69
51 Elin Olausson03SWEIK Orient3,66
52 Tilda Holmqvist03SWEUllevi FK3,63
53 Lovisa Hörnström03SWETrollhättan FIK3,61
54 Alexandra Torgersson03SWEIF Kville3,60
55 Klara Persson03SWEIF Rigor3,60
56 Elin Planman03SWELidköpings IS3,59
57 Lova Axelsson03SWEIFK Växjö3,59
58 Anna Duvemar03SWEGöteborgs KIK3,58
59 Laura Murphy03SWEIFK Göteborg3,53
60 Nadine Mujkic03SWEUllevi FK3,52
61 Olivia Lundstedt03SWEMölndals AIK3,51
62 Svea Millbom Gustavsson03SWEÖrgryte IS3,50
63 Thea Bogren03SWEStenungsunds FI3,49
64 Amanda Pettersson03SWEIFK Växjö3,48
65 Anita Vokshi03SWEMölndals AIK3,47
66 Felicia Storm-Karlén03SWELidköpings IS3,46
67 Judith Vainu03SWEUllevi FK3,45
68 Victoria Thulin03SWEÖrgryte IS3,39
69 Eva Josef03SWEUllevi FK3,39
70 Alva Ström03SWEUllevi FK3,38
71 Astrid Skogh03SWETrollhättan FIK3,37
72 Alva Törnqvist03SWEBohus IF3,36
73 Jonna Kronander03SWEIK Ymer3,36
74 Amanda Thunholm03SWEIFK Växjö3,29
75 Linda Aiff03SWELerum Friidrott3,25
76 Irma Bergius03SWEMajornas IK3,18
77 Juliana de Carvalho03SWEUllevi FK3,14
78 Kajsa Hansson03SWEBohus IF2,97
79 Hanna Thulin03SWEÖrgryte IS2,96
80 Tove Andersson03SWEIFK Växjö2,93
81 Emilia Hultgren03SWEÖrgryte IS2,92
82 Karoline Ravn Andersen03DENSilkeborg AK-772,82
83 Karin Tebelius03SWELerum Friidrott2,71
84 Sara Robertsson03SWELidköpings IS2,62

1 2 3 4 5 6 
M.Nivard3,743,733,713,64
N.Mujkic3,403,403,493,52
E.Alinder3,874,064,003,89
E.Toorell3,763,76X3,82
E.Wulcan4,094,044,104,25
F.Clarelid Magaji3,42X3,573,70
E.Åberg3,873,563,643,59
A.Thunholm3,243,293,163,25
A.Constantinescu4,10X4,114,05
T.Andersson2,792,932,802,77
E.Tegnér3,743,513,824,07
K.Malmqvist3,713,803,963,85
V.Thulin3,263,233,183,39
O.Lundstedt3,363,433,51X
S.Björkman3,783,873,954,07
A.Pettersson3,483,333,413,26
T.Bogren3,433,493,073,13
K.Tebelius2,572,71XX
K.Persson3,603,473,503,26
A.VokshiX3,343,443,47
E.Fedthusen3,733,593,503,66
F.Backgård4,084,00X3,98
E.Qvicklund3,923,983,974,18
L.Nilsander4,054,024,084,21
L.Murphy3,533,343,373,21
H.Holmberg4,003,753,683,69
E.JosefX3,103,183,39
K.Ravn Andersen2,822,672,622,69
O.Bissette3,923,503,844,18
F.Jensen3,833,954,003,79
M.Lindgren3,723,183,483,39
N.Dinu3,693,433,443,55
A.Eliasson3,963,92X3,73
A.LundbergX3,623,793,72
F.Nordahl Vieira3,903,553,523,48
L.Hörnström3,483,553,443,61
A.Duvemar3,513,313,463,58
T.Dahlgren4,253,844,194,28
E.Olausson3,663,523,443,22
E.Sälgfors4,274,194,164,24
I.Bergius3,183,103,15X
A.Skaarup Jørgens3,863,813,623,47
E.Planman3,583,583,593,49
M.Sellman4,113,96X4,20
A.Ström3,23X3,373,38
E.Hultgren2,742,742,642,92
J.VainuX3,453,393,29
E.Haile3,603,533,633,72
I.Åsenlund3,663,773,553,64
S.Åberg4,064,074,074,09
F.Storm-Karlén3,343,463,363,43
L.Ewerblad4,254,264,154,25
N.Lagerblad3,733,643,683,87
A.Berntsson4,174,25X4,19
A.Skogh3,323,143,373,28
H.Thulin2,962,632,672,55
S.Elofsson3,333,183,463,69
M.Landgren4,013,763,793,53
T.Holmqvist3,253,313,633,56
N.Nygren4,133,953,863,81
S.Robertsson2,562,432,522,62
I.Blom LannfeltX3,72XX
S.Millbom Gustavs3,353,503,503,32
T.Emardson4,043,934,024,04
K.Lindblom3,723,743,663,69
A.Torgersson3,563,473,533,60
L.Johansson3,733,483,363,35
K.Hansson2,972,762,782,61
L.Aiff2,883,123,073,25
N.Lundberg4,214,173,993,25
F.Eriksson Jerkha3,803,893,453,89
A.Bozic3,603,553,623,78
E.Oddhammar3,953,973,723,89
F.Zäll3,553,703,653,71
T.Kihlström3,653,843,823,82
W.Utterström3,803,843,503,74
L.Axelsson3,563,593,573,47
A.Törnqvist3,273,363,283,34
E.Törnvall3,803,873,743,99
J.Kronander3,213,363,303,29
L.Malmberg3,833,083,583,66
A.Lindh3,833,613,823,70
E.Pettersson4,014,114,064,04
J.de Carvalho3,142,732,832,87

grupp 27 dec 

1 2 3 4 5 6 


F12 Kula2.0 kg
7 dec 
Emilia Qvicklund03SWEStrömstads IF9,73
Aliyah Adekunle03SWELerum Friidrott9,10
Ebba Toorell03SWELerum Friidrott8,58
Ninni Lundberg03SWEIFK Växjö8,49
Olivia Bissette03SWEMölndals AIK8,26
Mira Landgren03SWEIF Rigor8,25
Lovisa Hörnström03SWETrollhättan FIK8,24
Vanna Darrell03SWELerum Friidrott8,06
Nova Jonåker03SWEMölndals AIK7,95
10 Ebba Wulcan03SWESäffle FIK7,87
11 Tyra Emardson03SWEIK Ymer7,79
12 Nicole Dinu03SWEIF Kville7,71
13 Alexandra Torgersson03SWEIF Kville7,68
14 Filippa Zäll03SWEÄngelholms IF7,56
15 Jonna Kronander03SWEIK Ymer7,53
16 Tuva Dahlgren03SWELerum Friidrott7,52
17 Anita Vokshi03SWEMölndals AIK7,18
18 Moa Olsén03SWEIF Rigor7,16
19 Matilda Nivard03SWEIFK Växjö7,15
20 Klara Sander03SWEMölndals AIK7,12
21 Karin Tebelius03SWELerum Friidrott6,84
22 Emma Sälgfors03SWEIFK Växjö6,80
23 Kajsa Hansson03SWEBohus IF6,78
24 Elsa Törnvall03SWEMölndals AIK6,75
25 Elin Pettersson03SWEIFK Göteborg6,75
26 Liv Nilsander03SWEVarbergs GIF6,68
27 Alicia Eliasson03SWELerum Friidrott6,68
28 Amanda Pettersson03SWEIFK Växjö6,51
29 Klara Lindblom03SWEIFK Göteborg6,43
30 Laura Murphy03SWEIFK Göteborg6,23
31 Linda Aiff03SWELerum Friidrott6,10
32 Victoria Thulin03SWEÖrgryte IS6,00
33 Antonia Bozic03SWEMajornas IK5,83
34 Indra Elg03SWEIFK Växjö5,78
35 Olivia Mellbin03SWEGöteborgs KIK5,57
36 Olivia Lundstedt03SWEMölndals AIK5,35
37 Sara Robertsson03SWELidköpings IS5,24
38 Astrid Skogh03SWETrollhättan FIK5,05
39 Ellen Chrona03SWEGöteborgs KIK5,03
40 Irma Bergius03SWEMajornas IK4,87
41 Felicia Clarelid Magaji03SWEMölndals AIK4,80
42 Emilia Hultgren03SWEÖrgryte IS4,68
43 Hanna Thulin03SWEÖrgryte IS4,51

1 2 3 4 5 6 
K.Tebelius6,81X6,846,74
E.Toorell8,587,668,248,15
V.Thulin6,005,335,625,60
A.Adekunle8,479,108,288,63
E.Törnvall6,755,576,425,16
E.Pettersson6,266,75--
I.Bergius3,724,484,874,87
E.Wulcan7,875,736,686,99
O.Bissette8,088,247,998,26
K.Hansson5,906,786,605,80
V.Darrell6,597,268,067,85
N.Jonåker7,747,257,297,95
K.Sander7,126,706,566,37
O.Mellbin5,115,065,574,86
I.Elg4,225,785,155,50
L.Hörnström7,637,696,268,24
F.Clarelid Magaji4,134,444,804,78
L.Nilsander6,686,266,015,56
T.Emardson6,546,526,437,79
N.Dinu7,347,417,077,71
A.Eliasson5,986,685,805,17
E.Sälgfors6,246,366,506,80
E.Hultgren4,454,674,474,68
M.Nivard7,157,126,65X
E.QvicklundX9,559,739,42
J.Kronander6,337,347,537,36
E.Chrona5,034,994,915,02
K.Lindblom6,436,16--
T.Dahlgren7,527,437,057,48
M.OlsénX6,076,307,16
A.Bozic5,515,835,345,64
L.Aiff5,335,475,876,10
F.Zäll7,187,567,467,35
M.Landgren7,947,818,257,57
S.Robertsson4,904,874,425,24
A.Skogh4,464,865,015,05
A.Torgersson7,607,47X7,68
O.Lundstedt5,294,984,765,35
N.Lundberg7,888,497,898,17
A.Vokshi7,186,756,436,30
L.Murphy4,886,23X6,23
A.Pettersson6,386,516,445,80
H.Thulin4,51---


F11 60m
Försök heat 17 dec Videolänk 
Ida Sjöberg04SWEMölndals AIK 9.24q
Nova Ohlin04SWEIK Norrköping FI 9.55q
Chantelle Jakob04SWEUllevi FK 9.93
Linnea Folkow04SWEGöteborgs KIK10.10
Isabell Lahti04SWEGöteborgs KIK10.13
Elin Andersen04SWEKongahälla AIK10.30
Tyra Rydén04SWEIFK Göteborgej start

Försök heat 27 dec Videolänk 
Elin Molinder04SWEMölndals AIK 9.52q
Nicoline Bundgaard-Hansen04DENSilkeborg AK-77 9.70
Nora Jolbäck04SWELidköpings IS 9.70
Agnes Frimannsson04SWESävedalens AIK 9.72
Sarah Berkling04SWELerum Friidrott10.08
Alma Haglund Wessman04SWESävedalens AIK10.16
Ayla Grinder04SWEBohus IF10.36
Olivia Gårdhagen04SWEÖrgryte IS10.61

Försök heat 37 dec Videolänk 
Linn Johansson04SWELjungby FIK 9.46q
Sofia Nordfjell04SWEIFK Göteborg 9.76
Elvira Tanderud04SWETrollhättan FIK 9.78
Elsa Wållgren04SWELerum Friidrott 9.84
Stella Simonsen04SWEMölndals AIK 9.94
Alexandra Frumerie04SWEDanderyds SK 9.98
Liv Tilsted Selmer04DENSilkeborg AK-7710.01
Ronja Härström04SWEStenungsunds FIej start

Försök heat 47 dec Videolänk 
Ella Högberg04SWEMölndals AIK 9.34q
Emilia Åström04SWEMölndals AIK 9.75
Agnes Hallbjörner04SWEUllevi FK10.08
Isabel Lessmark04SWEIFK Göteborg10.12
Ellen Widengren04SWEGöteborgs KIK10.15
Mamona Haile04SWEUllevi FK10.60
Rebecca Rickman04SWEBohus IF10.85
Rebecka Vindare04SWEMajornas IK11.07

Försök heat 57 dec Videolänk 
Sissel Eliasson04SWEAlingsås IF 8.90q
Tekla Thorgerzon04SWEDanderyds SK 9.48q
Aicha Koné04SWEUllevi FK 9.60q
Emelie Brattberg04SWEMölndals AIK10.12
Ebba Näsman04SWELerum Friidrott10.41
Alma Flemsjö04SWEMajornas IK10.48
Signe Ågren04SWEAlingsås IF10.75

Försök heat 67 dec Videolänk 
Abigail Bläsberg04SWEMajornas IK 9.29q
Vivianna Namuddu04SWEÖrgryte IS 9.79
Ebba Sjöberg04SWEIK Ymer10.27
Karin Borglin04SWESävedalens AIK10.45
Ida Magnusson04SWEIFK Göteborg10.57
Molly Sunér04SWEMajornas IK11.41
Linn Juréen04SWEMölndals AIK11.71
Frida Bäckman04SWEDanderyds SKej start

Försök heat 77 dec Videolänk 
Sofia Wallin04SWEVarbergs GIF 9.19q
Ellen Fröberg04SWEGöteborgs KIK 9.82
Amanda Boerenbeker04SWEMajornas IK10.07
Ingrid Ronge04SWEIF Rigor10.26
Amanda Magnusson04SWEMajornas IK10.54
Ella Lamkiewicz04SWEIFK Göteborg10.57
Nellie Nigam04SWEMölndals AIK10.71
Elin Osberg04SWEBohus IF10.76

Försök heat 87 dec Videolänk 
Gabriella Milusic04SWEKongahälla AIK 9.21q
Moa Gustafsson04SWEGöteborgs KIK 9.37q
Meja Kjellberg-Larsson04SWELidköpings IS 9.71
Sofia Johansson04SWEMölndals AIK 9.87
Amanda Ehn04SWEIK Ymer10.41
Maja Hansson-Lindberg04SWEMölndals AIK10.43
Astrid Viren04SWEIFK Göteborg10.83

Försök heat 97 dec Videolänk 
Maja Westhoff04SWEIFK Växjö 9.53q
Josephine Lindestam04SWEDanderyds SK 9.74
Cajsa Stina Strand04SWEÖrgryte IS 9.86
Molly Ruf04SWEMölndals AIK10.05
Linn Joelsson04SWEIFK Göteborg10.61
Elise Anderlund04SWEMajornas IK10.78
Fanny Vulin04SWEIF Kville11.27
Kajsa Lindh04SWEIFK Växjö11.33

Försök heat 107 dec Videolänk 
Matilda Åkerman04SWEIFK Halmstad 8.95q
Elise Löfnertz04SWEMölndals AIK 9.42q
Anna Siverbo04SWEBohus IF 9.43q
Saga Provci04SWEIFK Göteborg 9.68
Malva Larsson04SWEIFK Göteborg 9.73
Signe Salomonsson04SWEGöteborgs KIK10.23
Tyra Wikestam04SWEÖrgryte IS10.24

Finalheat 17 dec Videolänk 
Sissel Eliasson04SWEAlingsås IF 8.87
Matilda Åkerman04SWEIFK Halmstad 9.06
Abigail Bläsberg04SWEMajornas IK 9.12
Sofia Wallin04SWEVarbergs GIF 9.16
Moa Gustafsson04SWEGöteborgs KIK 9.19
Gabriella Milusic04SWEKongahälla AIK 9.27
Ida Sjöberg04SWEMölndals AIK 9.29
Ella Högberg04SWEMölndals AIK 9.32

Finalheat 27 dec Videolänk 
Aicha Koné04SWEUllevi FK 9.26
Elise Löfnertz04SWEMölndals AIK 9.37
Anna Siverbo04SWEBohus IF 9.39
Elin Molinder04SWEMölndals AIK 9.40
Linn Johansson04SWELjungby FIK 9.43
Maja Westhoff04SWEIFK Växjö 9.53
Tekla Thorgerzon04SWEDanderyds SK 9.57
Nova Ohlin04SWEIK Norrköping FI 9.61


F11 Längdzon
7 dec 
Gabriella Milusic04SWEKongahälla AIK4,33
Matilda Åkerman04SWEIFK Halmstad4,20
Abigail Bläsberg04SWEMajornas IK4,17
Sofia Wallin04SWEVarbergs GIF4,13
Ella Högberg04SWEMölndals AIK4,11
Aicha Koné04SWEUllevi FK4,08
Elise Löfnertz04SWEMölndals AIK4,07
Sissel Eliasson04SWEAlingsås IF4,05
Ida Sjöberg04SWEMölndals AIK4,03
10 Stella Gudmundsson04SWEIFK Växjö4,02
11 Nova Ohlin04SWEIK Norrköping FI3,99
12 Tekla Thorgerzon04SWEDanderyds SK3,99
13 Agnes Frimannsson04SWESävedalens AIK3,98
14 Frida Bäckman04SWEDanderyds SK3,93
15 Moa Gustafsson04SWEGöteborgs KIK3,87
16 Ellen Ahlfors04SWEMajornas IK3,85
17 Anna Siverbo04SWEBohus IF3,84
18 Cajsa Stina Strand04SWEÖrgryte IS3,84
19 Elin Molinder04SWEMölndals AIK3,78
20 Maja Westhoff04SWEIFK Växjö3,72
21 Ingrid Ronge04SWEIF Rigor3,69
22 Nora Jolbäck04SWELidköpings IS3,66
23 Sarah Berkling04SWELerum Friidrott3,65
24 Josephine Lindestam04SWEDanderyds SK3,63
25 Emilia Åström04SWEMölndals AIK3,61
26 Elvira Tanderud04SWETrollhättan FIK3,61
27 Sofia Johansson04SWEMölndals AIK3,59
28 Stina Larsson04SWEIK Wilske3,59
29 Alma Haglund Wessman04SWESävedalens AIK3,59
30 Vivianna Namuddu04SWEÖrgryte IS3,59
31 Nicoline Bundgaard-Hansen04DENSilkeborg AK-773,54
32 Klara Söderström04SWESävedalens AIK3,53
33 Chantelle Jakob04SWEUllevi FK3,52
34 Isabel Lessmark04SWEIFK Göteborg3,51
35 Sofia Nordfjell04SWEIFK Göteborg3,50
36 Amanda Boerenbeker04SWEMajornas IK3,49
37 Tyra Wikestam04SWEÖrgryte IS3,48
38 Alma Flemsjö04SWEMajornas IK3,47
39 Saga Provci04SWEIFK Göteborg3,44
40 Linnea Folkow04SWEGöteborgs KIK3,41
41 Ellen Widengren04SWEGöteborgs KIK3,39
42 Malva Larsson04SWEIFK Göteborg3,38
43 Olivia Gårdhagen04SWEÖrgryte IS3,38
44 Ayla Grinder04SWEBohus IF3,37
45 Nellie Nigam04SWEMölndals AIK3,37
46 Ellen Fröberg04SWEGöteborgs KIK3,34
47 Ida Magnusson04SWEIFK Göteborg3,28
48 Isabell Lahti04SWEGöteborgs KIK3,27
49 Ebba Näsman04SWELerum Friidrott3,27
50 Amanda Magnusson04SWEMajornas IK3,26
51 Alma Holmberg04SWEIK Ymer3,25
52 Liv Tilsted Selmer04DENSilkeborg AK-773,25
53 Agnes Hallbjörner04SWEUllevi FK3,24
54 Linn Joelsson04SWEIFK Göteborg3,17
55 Elin Andersen04SWEKongahälla AIK3,17
56 Alexandra Frumerie04SWEDanderyds SK3,16
57 Elin Helamb04SWEIFK Göteborg3,16
58 Maja Hansson-Lindberg04SWEMölndals AIK3,15
59 Rebecka Vindare04SWEMajornas IK3,14
60 Emelie Brattberg04SWEMölndals AIK3,13
61 Ebba Sjöberg04SWEIK Ymer3,12
62 Elin Osberg04SWEBohus IF3,10
63 Amanda Ehn04SWEIK Ymer2,97
64 Astrid Viren04SWEIFK Göteborg2,93
65 Karin Borglin04SWESävedalens AIK2,92
66 Tilda Nilsson04SWELerum Friidrott2,92
67 Ella Lamkiewicz04SWEIFK Göteborg2,91
68 Elise Anderlund04SWEMajornas IK2,86
69 Elin Olsson04SWELidköpings IS2,81
70 Linn Juréen04SWEMölndals AIK2,79
71 Signe Ågren04SWEAlingsås IF2,74
72 Rebecca Rickman04SWEBohus IF2,73
73 Fanny Vulin04SWEIF Kville2,73
74 Mamona Haile04SWEUllevi FK2,66
75 Ebba Francois04SWEÖrgryte IS2,64
76 Molly Sunér04SWEMajornas IK2,57
77 Kajsa Lindh04SWEIFK Växjö2,50
78 Tilda Sjöberg04SWEIK Ymer2,35

1 2 3 4 5 6 
M.Hansson-Lindber3,142,842,973,15
I.Sjöberg3,913,954,004,03
M.HaileX2,662,382,44
E.Molinder3,583,593,783,67
E.Widengren3,392,863,123,20
S.Provci3,383,353,443,34
T.Thorgerzon3,793,943,993,73
S.Eliasson3,793,813,664,05
R.Rickman2,722,73X2,72
F.Bäckman3,873,933,823,68
E.Helamb2,932,983,162,94
S.Nordfjell3,273,483,503,39
A.Siverbo3,843,743,823,64
C.Strand3,673,783,783,84
E.Sjöberg3,123,053,053,05
A.Frumerie3,163,132,942,90
A.Flemsjö3,473,393,313,39
G.Milusic4,254,334,284,25
L.Tilsted Selmer3,253,213,173,08
R.VindareX3,082,913,14
A.Magnusson3,253,263,163,18
N.Nigam3,293,193,203,37
S.Johansson3,573,533,593,57
E.Näsman3,273,103,113,12
M.Gustafsson3,803,833,833,87
A.Ehn2,962,622,922,97
M.Westhoff3,52X3,723,66
E.Andersen3,013,172,812,77
E.Osberg2,98X3,102,75
E.Olsson2,792,682,812,77
A.Boerenbeker3,493,393,303,30
M.Åkerman3,943,954,154,20
C.Jakob3,523,213,143,51
E.Anderlund2,862,67X2,63
K.SöderströmX3,533,52X
E.Francois2,572,512,642,64
T.Nilsson2,702,822,712,92
V.Namuddu3,293,073,59X
E.Ahlfors3,803,853,683,42
E.Lamkiewicz2,912,842,90X
M.Larsson3,003,353,363,38
S.ÅgrenX2,712,742,50
A.Bläsberg3,944,114,173,91
A.Koné3,85X3,814,08
O.Gårdhagen3,183,173,243,38
J.Lindestam3,23X3,633,37
S.Larsson3,433,533,493,59
A.FrimannssonX3,683,873,98
E.Fröberg3,253,193,34X
S.Gudmundsson3,933,943,964,02
A.Viren2,932,902,752,91
L.Folkow3,403,323,213,41
F.Vulin2,562,632,732,62
K.Borglin2,68X2,922,86
I.Lahti3,193,173,272,96
S.Wallin3,673,643,894,13
L.Juréen2,492,422,672,79
A.Haglund Wessman3,59X3,313,25
T.Wikestam3,483,263,253,17
E.Brattberg2,943,092,843,13
N.Jolbäck3,463,623,503,66
I.Ronge3,693,56X3,66
N.Bundgaard-Hanse3,273,383,343,54
A.Hallbjörner3,103,163,133,24
L.Joelsson3,053,173,173,03
M.Sunér2,572,242,572,40
S.Berkling3,653,363,523,40
E.Tanderud3,613,373,153,46
I.Magnusson3,283,133,253,20
A.Grinder3,293,303,283,37
N.Ohlin3,893,993,98X
I.Lessmark3,513,353,443,49
T.Sjöberg1,892,28X2,35
A.Holmberg3,223,133,103,25
K.Lindh2,37X2,502,37
E.Åström3,503,613,463,55
E.Högberg4,114,003,883,80
E.Löfnertz4,054,064,07X


F11 Kula2.0 kg
7 dec 
Gabriella Milusic04SWEKongahälla AIK8,71
Matilda Åkerman04SWEIFK Halmstad8,02
Nova Ohlin04SWEIK Norrköping FI7,87
Linn Johansson04SWELjungby FIK7,78
Ida Sjöberg04SWEMölndals AIK6,86
Liv Tilsted Selmer04DENSilkeborg AK-776,77
Moa Gustafsson04SWEGöteborgs KIK6,68
Amanda Ehn04SWEIK Ymer6,33
Elise Löfnertz04SWEMölndals AIK6,26
10 Abigail Bläsberg04SWEMajornas IK6,13
11 Molly Ruf04SWEMölndals AIK6,12
12 Alma Flemsjö04SWEMajornas IK6,11
13 Emilia Åström04SWEMölndals AIK6,06
14 Isabel Lessmark04SWEIFK Göteborg6,05
15 Tyra Rydén04SWEIFK Göteborg6,04
16 Sarah Berkling04SWELerum Friidrott6,03
17 Ella Högberg04SWEMölndals AIK5,97
18 Elsa Wållgren04SWELerum Friidrott5,96
19 Alma Holmberg04SWEIK Ymer5,94
20 Malva Larsson04SWEIFK Göteborg5,92
21 Josephine Lindestam04SWEDanderyds SK5,88
22 Sofia Johansson04SWEMölndals AIK5,71
23 Linn Joelsson04SWEIFK Göteborg5,60
24 Ebba Näsman04SWELerum Friidrott5,25
25 Elise Anderlund04SWEMajornas IK5,22
26 Alma Haglund Wessman04SWESävedalens AIK5,18
27 Amanda Magnusson04SWEMajornas IK5,17
28 Elin Osberg04SWEBohus IF5,04
29 Nora Jolbäck04SWELidköpings IS4,93
30 Tilda Sjöberg04SWEIK Ymer4,93
31 Astrid Viren04SWEIFK Göteborg4,92
32 Emelie Brattberg04SWEMölndals AIK4,82
33 Linnea Folkow04SWEGöteborgs KIK4,70
34 Linn Lindgren04SWEMölndals AIK4,59
35 Signe Ågren04SWEAlingsås IF4,56
36 Ellen Widengren04SWEGöteborgs KIK4,40
37 Isabell Lahti04SWEGöteborgs KIK4,07

1 2 3 4 5 6 
N.Ohlin7,877,377,607,71
L.Folkow4,504,703,984,08
T.Rydén6,04X5,916,03
A.Ehn6,266,266,126,33
E.Anderlund4,784,984,565,22
G.Milusic8,128,718,198,09
A.Magnusson5,174,884,813,73
M.Larsson5,925,415,165,10
A.Bläsberg4,896,135,855,77
I.Lahti3,683,673,964,07
E.Brattberg4,824,81X4,40
E.Wållgren5,905,195,965,78
E.Högberg4,525,325,975,40
I.Sjöberg6,836,866,576,78
E.Widengren3,323,873,954,40
L.Tilsted Selmer6,066,776,494,73
E.Osberg4,635,044,904,98
E.Åström5,826,046,066,01
S.Berkling5,936,035,885,33
M.Ruf5,20X5,236,12
E.Näsman4,654,243,925,25
E.Löfnertz6,026,006,266,26
M.Gustafsson6,686,245,836,42
S.Ågren4,564,504,464,12
A.Viren4,664,794,774,92
S.Johansson5,715,085,455,63
J.Lindestam4,775,635,755,88
A.Flemsjö5,595,636,115,77
L.Johansson7,787,677,537,16
M.ÅkermanX8,027,31X
I.Lessmark6,055,995,765,72
T.Sjöberg4,684,424,164,93
A.Haglund Wessman5,18X5,034,17
A.Holmberg5,835,265,275,94
N.Jolbäck4,544,634,934,87
L.Lindgren4,594,524,433,40
L.Joelsson4,535,105,604,94


F10 60m
Försök heat 17 dec Videolänk 
Isabella Petrusic05SWEIFK Göteborg 9.57q
Wilma Nilsson05SWEÄngelholms IF 9.67q
Siri Widdgård05SWEHälle IF10.19q
Sara Björkdahl05SWEAlingsås IF10.35
Meja Ahlfors06SWEMajornas IK10.58
Freja Ågren06SWEAlingsås IF10.94
Lisa Siewertz05SWEÖrgryte IS11.85

Försök heat 27 dec Videolänk 
Emma Sandin05SWEIK Hakarpspojkarna 9.43q
Hollie Darrell06SWELerum Friidrott 9.95q
Agnes Aiff05SWELerum Friidrott10.66
Emma Hansson05SWEBohus IF10.77
Jonna Säwström05SWEIFK Göteborg11.18
Olivia Svensson05SWEIFK Göteborg11.98

Försök heat 37 dec Videolänk 
Linnéa Hermansson05SWEHögby IF10.09q
Julia Lövberg05SWEKongahälla AIK10.11q
Fia Koné06SWEUllevi FK10.44
Molly Salsjö05SWEIFK Göteborg10.51
Ronja Rickardsson05SWEIFK Växjö10.52
Maud de Coninck05SWESävedalens AIK10.68
Yasmin Masoumi05SWEMajornas IK11.04
Nellie Boyagi06SWEGöteborgs KIK11.76

Försök heat 47 dec Videolänk 
My Lien05SWEGöteborgs KIK10.20q
Sabina Kern06SWEBrattås CK10.26
Andina Klouman05SWEAlingsås IF10.44
Nellie Skantze05SWEIFK Göteborg10.55
Sofie Delryd06SWEIFK Göteborg10.70
Alva Malmberg05SWEIK Ymer10.85

Försök heat 57 dec Videolänk 
Helmi Hjortbäck05SWESävedalens AIK 9.58q
Moa Bertilsson05SWEIFK Göteborg 9.68q
Elna Wester05SWEÖrgryte IS10.19q
Frida Rångeby05SWEStenungsunds FI10.40
Ann-Kathrine Bergenhem05SWEIFK Halmstad10.93
Freja Laag05SWEGöteborgs KIK11.99
Wilma Versén06SWEAlingsås IF12.52

Försök heat 67 dec Videolänk 
Tyra Zettergren05SWEGöteborgs KIK 9.73q
Nellie Eriksson05SWEÖrgryte IS10.09q
Kellie Tran05SWEIK Ymer10.20q
Felicia Rosklint Wimmer05SWEGöteborgs KIK10.62
Isabelle Magnusson05SWEIFK Göteborg10.64
Klara Håkansson05SWEIK Orient10.87
Ammi Ågren08SWEAlingsås IF14.20

Försök heat 77 dec Videolänk 
Emilia Johansson05SWEÄngelholms IF 9.18q
Isabelle Rydén06SWEIFK Göteborg 9.66q
Elin Jansson05SWELerum Friidrott10.46
Erica Larsson05SWELaholms IF10.56
Lina Landgren06SWEIF Rigor11.08
Sofia Stranne05SWEBohus IF11.15
Elin Osbeck05SWEIFK Göteborg12.41

Finalheat 17 dec Videolänk 
Emilia Johansson05SWEÄngelholms IF 9.25
Isabella Petrusic05SWEIFK Göteborg 9.34
Emma Sandin05SWEIK Hakarpspojkarna 9.48
Isabelle Rydén06SWEIFK Göteborg 9.50
Wilma Nilsson05SWEÄngelholms IF 9.58
Tyra Zettergren05SWEGöteborgs KIK 9.64
Moa Bertilsson05SWEIFK Göteborg 9.67
Helmi Hjortbäck05SWESävedalens AIK 9.77