RESULTAT
Sävedalsspelen 2016-06-11/12
Slottsskogsvallen, Göteborg
Sävedalens AIK
Uppdaterad: 2016-06-13 22:05
Resultatlänk lördag  söndag  samlad lista   


 
M 100m
Försök heat 1-0,311 jun Qualisys Photofinish 
Linus Andersson98SWEAlingsås IF11.43q
Andreas Norström92SWEUllevi FK11.62q
Michael Skalenius90SWEIF Kville11.66q
Joakim Bäckman96SWEVarbergs GIF12.04q
Tobias Larsson98SWEÖrgryte IS12.64
Jan-Arne Sagdahl50SWEUllevi FK17.40

Försök heat 21,411 jun Qualisys Photofinish 
Alexander Lesser93SWEUllevi FK10.87q
Isak Adam98SWEUllevi FK11.10q
Josef Åberg91SWEHälle IF11.51q
Hassan Noureddine96SWEIFK Halmstad11.92q
Viktor Johansson97SWEUllevi FK12.13

Final1,011 jun Qualisys Photofinish 
Alexander Lesser93SWEUllevi FK10.66
Isak Adam98SWEUllevi FK11.06
Linus Andersson98SWEAlingsås IF11.18
Michael Skalenius90SWEIF Kville11.57
Andreas Norström92SWEUllevi FK11.57
Josef Åberg91SWEHälle IF11.70
Hassan Noureddine96SWEIFK Halmstad11.93
Joakim Bäckman96SWEVarbergs GIFej start


M 800m
Final11 jun 
Benjamin Åberg95SWEHälle IF 1:56.45
Johan Lamm98SWEMölndals AIK 1:57.34
Alexander Waerme97SWEUllevi FK 2:00.04
Emil Magnusson98SWEHälle IF 2:01.31
Daniel Bucht96SWESävedalens AIK 2:03.69
Jonatan Skagerberg00SWELerum Friidrott 2:06.44P17 1:a
Mikkel Knif82NORLarvik Turn &IF 2:10.68
Ahmed Roobles99SWESävedalens AIK 2:16.78P17 2:a
Tobias Karlsson95SWESävedalens AIKej start


M Häck 400m91 cm
Final11 jun 
Samuel Wiik98SWEÖrgryte IS55.47
Daniel Skatt91SWEÖrgryte IS58.40


M Höjd
11 jun 
Simon Larsson98SWEIK Ymer203
Andreas Carlsson95SWEIK Ymer196
Karl-Ludvig Patriksson98SWEHälle IF193
Robin Jacobsson98SWEUllevi FK190
Ingvar Jonsson26SWEGIF ManhemX


M Stav
11 jun 
Andreas Carlsson95SWEIK Ymer480
Emil Östergren98SWEIFK Växjö410
Erik Hagström73SWEIF Kville400
Robin Jacobsson98SWEUllevi FK360


M Diskus2.0 kg
11 jun 
Gustav Liberg95SWEUllevi FK49,60
Nils Christensen89DENDybvad IK33,13
Ingvar Jonsson26SWEGIF Manhem12,91


P19 Diskus1.75 kg
11 jun 
Viktor Johansson97SWEUllevi FK24,84


P17 100m
Försök heat 13,711 jun Qualisys Photofinish 
Alexander Andreasson99SWEÖrgryte IS11.22q
Merveil Eyakola99SWEFalkenbergs IK11.46q
Anton Bengtsson99SWEUllevi FK11.48q
Otto Hammarström99SWEÖrgryte IS11.76
Aron Ladestam00SWEIFK Göteborg11.87
Ludvig Jönsson00SWEIFK Växjö11.95

Försök heat 21,811 jun Qualisys Photofinish 
Isak Kristensen00SWEUllevi FK11.42q
Truls Solli-Larsson99SWEUllevi FK11.47q
Marcus Lidman99SWEHälle IF11.54q
Simon Hultén00SWESävedalens AIK11.65
Anton Andersson00SWEVarbergs GIF12.10
Samuel Andreasson99SWEIFK Göteborg12.15

Försök heat 31,811 jun Qualisys Photofinish 
Daniel Johansson99SWEUllevi FK11.38q
Albin Månsson99SWEIFK Växjö11.62q
Glody Ngoma00SWEIFK Göteborg11.78
Linus Bertilsson99SWEÖrgryte IS11.96
Samuel Lestander00SWEIFK Göteborg12.19
Conrad Olsson00SWEMölndals AIK12.33

Final1,811 jun Qualisys Photofinish 
Alexander Andreasson99SWEÖrgryte IS11.25
Albin Månsson99SWEIFK Växjö11.58
Marcus Lidman99SWEHälle IF11.65
Daniel Johansson99SWEUllevi FKej start
Truls Solli-Larsson99SWEUllevi FKej start
Isak Kristensen00SWEUllevi FKej start
Anton Bengtsson99SWEUllevi FKej start
Merveil Eyakola99SWEFalkenbergs IKej start

Extralopp2,511 jun 
Daniel Johansson99SWEUllevi FK11.30
Isak Kristensen00SWEUllevi FK11.36
Anton Bengtsson99SWEUllevi FK11.46
Truls Solli-Larsson99SWEUllevi FK11.61
Merveil Eyakola99SWEFalkenbergs IK11.64


P17 Häck 110m91 cm
Final4,111 jun Qualisys Photofinish 
Elias Martinsson97SWEBrattås CK14.18P19 100cm
Robin Gustafsson99SWEBrattås CK14.29p17 1:a
Markus Lundborg99SWEUllevi FK15.72p17 2:a
Felix Larsen Nilsson00SWEÖrgryte IS16.21p17 3:a
Olof Ryberg00SWEÖrgryte IS17.17p17 4:a


P17 Häck 300m84 cm
Final11 jun 
Carl Bengtström00SWEÖrgryte IS37.81
Daniel Johansson99SWEUllevi FK39.43
Viggo Hahnsson99SWEÖrgryte IS40.61
Anton Bengtsson99SWEUllevi FK41.00
Felix Larsen Nilsson00SWEÖrgryte IS42.80
Jonathan Borg99SWETrollhättan FIK45.09


P17 Höjd
11 jun 
Simon Wiklund99SWEIK Wilske200
Jona Askelund00SWEMölndals AIK175
Olof Ryberg00SWEÖrgryte IS160


P17 Stav
11 jun 
Filip Anell99SWEIK Ymer400
William Rydin00SWEUllevi FK380


P17 Diskus1.5 kg
11 jun 
Simon Lanngren00SWESävedalens AIK38,07
Olof Ryberg00SWEÖrgryte IS29,77
Emil Wennberg99SWEMölndals AIK29,33


P15 80m
Försök heat 10,611 jun Qualisys Photofinish 
Bimo Soenarso01SWEMalmö AI 9.12q
Arvid Mägi Theorin01SWEIF Kville 9.79q
Oskar Weidenholm01SWEMölndals AIK10.10q
Dohter Elliot01SWEMölndals AIK10.14q
Mikkel Johst01DENDybvad IK10.35
Tom Berensson01SWEIF Kville10.46
Melker Manne01SWEUllevi FK10.61
Gabriel Hermansson01SWELerum Friidrott12.14
Erik Rolfö01SWEÖrgryte ISej start

Försök heat 22,211 jun Qualisys Photofinish 
Favour Chidison01SWEUllevi FK 9.55q
Lucas Bolin01SWEIK Bergaström 9.66q
William Sander01SWEMölndals AIK10.12q
Melvin Johansson01SWEIF Kville10.23q
Hampus Helamb01SWEUllevi FK10.44
Ahmad Gozlan01SWEFalkenbergs IK10.53
Johan Sjöström01SWEVarbergs GIF10.59
Erik Buiten01SWEIF Kville10.78

Final3,711 jun Qualisys Photofinish 
Bimo Soenarso01SWEMalmö AI 8.96
Lucas Bolin01SWEIK Bergaström 9.41
Favour Chidison01SWEUllevi FK 9.50
Arvid Mägi Theorin01SWEIF Kville 9.87
Dohter Elliot01SWEMölndals AIK10.06
William Sander01SWEMölndals AIK10.07
Oskar Weidenholm01SWEMölndals AIK10.13
Melvin Johansson01SWEIF Kville10.27


P15 800m
Final11 jun 
Naasir Dayah Ahmed01SWETrollhättan FIK 2:07.34P15 1:a
Tom Berensson01SWEIF Kville 2:10.73P15 2:a
Erik Guander02SWESävedalens AIK 2:13.11P14 1:a
Axel Persson02SWEIF Rigor 2:17.34P14 2:a
Victor Wahlgren02SWEMölndals AIK 2:22.95P14 3:a
Christian Bundgaard02DENDybvad IK 2:31.31P14 4:a
Noa Escobar Särnbratt02SWESävedalens AIK 2:32.01P14 5:a
Melvin Johansson01SWEIF Kvilleej start


P15 Häck 80m84 cm
Final4,011 jun Qualisys Photofinish 
Albin Hedén01SWEKFUM Arvika12.08
Erik Buiten01SWEIF Kville13.04
Philip Ryding01SWEIF Kvillebröt

Extralopp1,411 jun Qualisys Photofinish 
Albin Hedén01SWEKFUM Arvika11.74
Philip Ryding01SWEIF Kville12.28
Erik Buiten01SWEIF Kville12.71


P15 Häck 300m76 cm
Finalheat 111 jun 
Vilmer Elovsson02SWEMölndals AIK41.221
Albin Hedén01SWEKFUM Arvika41.862
Jesper Larsson01SWEUllevi FK44.344
Melker Manne01SWEUllevi FK46.686
Anton Laanep02SWESävedalens AIK48.788

Finalheat 211 jun 
William Sander01SWEMölndals AIK42.233
Philip Ryding01SWEIF Kville45.425
Jesper Nordström02SWEIF Kville47.027
Markus Nordlund01SWEMölndals AIK49.659
Herman Forsberg02SWEUllevi FKbröt-


P15 Stav
11 jun 
Arvid Mägi Theorin01SWEIF Kville340
Oliver Edman-Chrantz01SWEÖrgryte IS320
Nils Jensen01SWESävedalens AIK300


P15 Längd
11 jun 
Favour Chidison01SWEUllevi FK6,073,4   6,04 1,4
Erik Rolfö01SWEÖrgryte IS6,050,8
Simon Jonängen01SWEKFUM Arvika5,953,1   5,90 1,6
Oskar Weidenholm01SWEMölndals AIK5,823,5   5,75 2,0
Bimo Soenarso01SWEMalmö AI5,781,0
Isak Hejdenberg01SWEÖrgryte IS5,641,6
Melker Manne01SWEUllevi FK4,742,7   4,73 1,4
Markus Nordlund01SWEMölndals AIK4,731,4
Jesper Storberg01SWEMölndals AIK3,632,0
10 Gabriel Hermansson01SWELerum Friidrott2,962,3   2,67 2,0


P15 Diskus1.0 kg
11 jun 
Arvid Mägi Theorin01SWEIF Kville45,22
Mikkel Johst01DENDybvad IK35,25
William Lanndalen01SWEIK Ymer34,01
Favour Chidison01SWEUllevi FK33,79
Lucas Bolin01SWEIK Bergaström25,69
Gabriel Hermansson01SWELerum Friidrott23,47


P14 80m
Försök heat 11,311 jun Qualisys Photofinish 
Vilmer Elovsson02SWEMölndals AIK 9.72q
Joel Priore02SWELerum Friidrott 9.76q
Richie Leong02SWEUllevi FK10.19q
Marcus Blixt02SWEMölndals AIK10.32
Jesper Hermansson02SWEMölndals AIK10.64
Jesper Nordström02SWEIF Kville10.99
Christian Bundgaard02DENDybvad IK11.30
Miran Salih02SWEUllevi FK11.35

Försök heat 23,711 jun Qualisys Photofinish 
Edvin Assarsson04SWEEslövs AI10.00q
Marcel Schweikart02SWEMölndals AIK10.09q
Emil Turunen02SWEUllevi FK10.23q
Felix Ljung02SWEMölndals AIK10.23
William Frisk02SWEÖrgryte IS10.52
Hannes Jerdborg02SWELerum Friidrott10.66
Albin Löfving02SWEIF Kville11.90
Waldemar Knight02SWESävedalens AIKej start

Försök heat 31,311 jun Qualisys Photofinish 
Erik Isaksson02SWEIF Kville 9.94q
Joel Åsenlund02SWEÖrgryte IS10.22q
Edvin Andersson02SWEVarbergs GIF10.93
Malte Rosvall02SWESävedalens AIK11.61
Wahlgren Johan02SWEUllevi FK11.76
Gustav Tartu02SWEIF Kville12.04
Victor Lindgren02SWELerum Friidrott12.43

Final2,611 jun Qualisys Photofinish 
Vilmer Elovsson02SWEMölndals AIK 9.66
Joel Priore02SWELerum Friidrott 9.67
Erik Isaksson02SWEIF Kville 9.86
Marcel Schweikart02SWEMölndals AIK10.17
Richie Leong02SWEUllevi FK10.18
Emil Turunen02SWEUllevi FK10.29
Edvin Assarsson04SWEEslövs AI10.33
Joel Åsenlund02SWEÖrgryte ISej start


P14 Häck 80m84 cm
Final3,211 jun Qualisys Photofinish 
Felix Ljung02SWEMölndals AIK12.79
Herman Forsberg02SWEUllevi FK14.42


P14 Stav
11 jun 
Peter Svensson02SWEIF Rigor280
Sten Hagström03SWEÖrgryte IS280
Kalle Eriksson03SWELerum Friidrott260
Rasmus Samuelsson02SWEUllevi FK240
Malte Rosvall02SWESävedalens AIK240
Edvin Wahlström02SWEMölndals AIK230


P14 Längd
11 jun 
Vilmer Elovsson02SWEMölndals AIK6,262,0Rek.
Gabriel Wallmark02SWESävedalens AIK5,551,1
Joel Åsenlund02SWEÖrgryte IS5,520,2
Jesper Hermansson02SWEMölndals AIK5,431,4
William Frisk02SWEÖrgryte IS5,350,3
Lukas Mindelsohn02SWELerum Friidrott5,251,4
Felix Ljung02SWEMölndals AIK5,132,0
Marcel Schweikart02SWEMölndals AIK5,031,8
Waldemar Knight02SWESävedalens AIK4,812,2   4,55 0,8
10 Jesper Nordström02SWEIF Kville4,761,6
11 Edvin Andersson02SWEVarbergs GIF4,721,9
12 Gustav Tartu02SWEIF Kville4,592,8   4,58 1,9
13 Wahlgren Johan02SWEUllevi FK4,501,4
14 Hannes Jerdborg02SWELerum Friidrott4,450,4
15 Lukas Bertilsson02SWEÖrgryte IS4,411,0
16 Christian Bundgaard02DENDybvad IK4,382,4   4,29 1,9
17 Herman Forsberg02SWEUllevi FK4,081,5   3,99
18 Joel Priore02SWELerum Friidrott4,082,2   0,00
19 Vilgot Skoglund02SWELerum Friidrott4,072,0
20 Anton Börås02SWEMölndals AIK4,054,0   3,98 1,1
21 Victor Kruse02SWEIFK Göteborg3,972,5   3,93 0,5
22 Albin Löfving02SWEIF Kville3,901,8
23 Rasmus Grinsvall02SWEIF Kville3,531,9
24 Victor Lindgren02SWELerum Friidrott3,501,1


P14 Diskus1.0 kg
11 jun 
Måns Roos02SWEMölndals AIK38,95
Mattias Haag02SWEMölndals AIK38,19
Marcus Blixt02SWEMölndals AIK26,54
Lukas Mindelsohn02SWELerum Friidrott24,92
Joel Priore02SWELerum Friidrott24,88
Anton Börås02SWEMölndals AIK24,20
Hannes Jerdborg02SWELerum Friidrott22,53
Vilgot Skoglund02SWELerum Friidrott21,66
Victor Lindgren02SWELerum Friidrott13,68


P13 600m
Final11 jun 
Fabian Haeffler03SWEMölndals AIK 1:40.91
Simon Wikell03SWEMölndals AIK 1:41.20
Jacob Helgesson03SWEÖrgryte IS 1:42.04
Nils Thorin03SWEÖrgryte IS 1:47.08
Rasmus Haak03SWEStenungsunds FI 1:50.88
Alexander Hedar03SWEIFK Göteborg 1:52.63
Jonathan Norrman03SWEBohus IF 1:57.04
David Johansson03SWEBokenäs IF 2:02.86
Emil Overbeck03DENSIK80 2:05.47


P13 Häck 60m76 cm
Final1,811 jun Qualisys Photofinish 
Victor Hering03SWEUllevi FK 9.90
Isak Helgesson03SWEÖrgryte IS10.03
Sten Hagström03SWEÖrgryte IS10.43
Jacob Helgesson03SWEÖrgryte IS10.61
Oliver Glans03SWEUllevi FK10.61
Jakob Pettersson03SWEIFK Göteborg11.00
Axel Nätstrand03SWEÖrgryte IS12.33
Jimmy Duankhonburi03SWEUllevi FKbröt


P13 Höjd
11 jun 
Olle Lapidus03SWESävedalens AIK150
Oliver Forsström03SWEHälle IF150
Philip Bayer03SWEMölndals AIK145
David Johansson03SWEBokenäs IF140
Kalle Eriksson03SWELerum Friidrott140
Jonathan Norrman03SWEBohus IF135
Agustin Hillmersson03SWEIK Orient135
Jakob Pettersson03SWEIFK Göteborg130
Emil Overbeck03DENSIK80120


P13 Längdzon
11 jun 
Olle Lapidus03SWESävedalens AIK5,26-3,0
Victor Hering03SWEUllevi FK5,06-0,4
Isak Helgesson03SWEÖrgryte IS5,040,0
Jimmy Duankhonburi03SWEUllevi FK4,64-0,4
Isak Stolpe03SWESävedalens AIK4,580,0
Elliot Hamrå03SWEIF Rigor4,540,0
Nils Thorin03SWEÖrgryte IS4,45-0,3   4,45 -0,7
Jakob Pettersson03SWEIFK Göteborg4,450,0   1,89
Anton Essén03SWEIK Orient4,29-1,2
10 Oliver Glans03SWEUllevi FK4,26-1,8
11 Rasmus Haak03SWEStenungsunds FI3,98-1,9
12 Alexander Hedar03SWEIFK Göteborg3,93-0,9
13 Mattias Carnman03SWEÖrgryte IS3,90-1,6
14 Emil Overbeck03DENSIK803,20-1,8


P13 Diskus0.6 kg
11 jun 
Alvin Hedin03SWEStrömstads IF30,96
Olle Lapidus03SWESävedalens AIK26,77
André Bergenhem03SWEIFK Halmstad25,50
Kalle Eriksson03SWELerum Friidrott21,92
Simon Wikell03SWEMölndals AIK21,78
Hugo Kajsjö03SWELerum Friidrott20,27
Patrik Björnsson03SWELerum Friidrott19,08


P12 600m
Final11 jun 
Edvin Behn04SWESävedalens AIK 1:44.91
Jelmer Scholten04DENDybvad IK 1:45.13
Philip Frick04SWEAle FK 1:48.04
Leo Carlsson04SWEAle FK 1:54.19
Gustaf Oom04SWEIF Rigor 1:56.06
Sixten Persson04SWESävedalens AIK 1:57.59
Noah Brattgård04SWEBokenäs IF 2:13.86
Tristian Pilgaard04DENSIK80 2:21.83
Hjalmar Olsson04SWEBokenäs IF 2:23.81


P12 Häck 60m76 cm
Försök heat 11,811 jun 
Ludvig Winberg04SWEMölndals AIK10.63q
William Asker04SWEIF Kville10.65q
Casper Bergstrand04SWEStenungsunds FI11.35q
Anthon Singh04SWEIFK Göteborg12.65q
Philip Karlsson04SWEMajornas IK12.66
Gustaf Oom04SWEIF Rigor13.63

Försök heat 23,711 jun 
Edvin Assarsson04SWEEslövs AI 9.93q
Viggo Henriksson04SWEMölndals AIK11.34q
Jakob Lignercrona04SWESävedalens AIK11.67q
Jacob Asker04SWEIF Kville12.61q
Albin Hagstedt04SWEÖrgryte IS12.81
Gustav Thyrman04SWEIF Rigor13.47

Final2,411 jun Qualisys Photofinish 
Edvin Assarsson04SWEEslövs AI 9.70
William Asker04SWEIF Kville10.40
Ludvig Winberg04SWEMölndals AIK10.70
Casper Bergstrand04SWEStenungsunds FI11.34
Viggo Henriksson04SWEMölndals AIK11.56
Jakob Lignercrona04SWESävedalens AIK11.77
Jacob Asker04SWEIF Kville12.29
Anthon Singh04SWEIFK Göteborg12.45


P12 Längdzon
11 jun 
William Asker04SWEIF Kville4,731,3
Alex Apelgrim04SWEÖrgryte IS4,550,0
Ludvig Winberg04SWEMölndals AIK4,452,0
Albin Hagstedt04SWEÖrgryte IS4,280,3
Philip Frick04SWEAle FK4,130,9
Viggo Henriksson04SWEMölndals AIK4,111,0
Philip Karlsson04SWEMajornas IK4,040,3
Gustav Thyrman04SWEIF Rigor3,830,7
Noah Brattgård04SWEBokenäs IF3,790,0
10 Jakob Lignercrona04SWESävedalens AIK3,780,0
11 Viktor Dejke04SWEUllevi FK3,701,0
12 Hugo Bundgaard04SWEIFK Göteborg3,640,4
13 Carl Ekberg04SWESävedalens AIK3,550,2   3,54 1,6
14 Hjalmar Olsson04SWEBokenäs IF3,550,0   3,39 0,0
15 Anthon Singh04SWEIFK Göteborg3,510,0
16 Gustaf Oom04SWEIF Rigor3,490,0
17 Elliot Gustavsson04SWEÖrgryte IS3,311,1
18 Isak Malmsten04SWEIFK Göteborg3,210,0
19 Mauritz Christensson04SWEIFK Göteborg3,201,0
20 Tristian Pilgaard04DENSIK802,960,1


P12 Kula3.0 kg
11 jun 
Leo Carlsson04SWEAle FK10,06
William Asker04SWEIF Kville9,49
Jacob Asker04SWEIF Kville8,72
Carl Ekberg04SWESävedalens AIK7,94
Elliot Gustavsson04SWEÖrgryte IS7,30
Jakob Lignercrona04SWESävedalens AIK7,19
William Kindbom04SWEÖrgryte IS6,29
Hjalmar Olsson04SWEBokenäs IF5,94
Gustaf Oom04SWEIF Rigor5,90
10 Philip Karlsson04SWEMajornas IK5,72
11 Noah Brattgård04SWEBokenäs IF5,65
12 Hugo Bundgaard04SWEIFK Göteborg5,16
13 Tristian Pilgaard04DENSIK804,68


P12 Diskus0.6 kg
11 jun 
Leo Carlsson04SWEAle FK24,03
Jelmer Scholten04DENDybvad IK23,87
Niels Skovsgaard05DENDybvad IK22,00
Carl Ekberg04SWESävedalens AIK18,23
Jakob Lignercrona04SWESävedalens AIK17,95


P11 600m
Final11 jun 
Adam Sörqvist05SWELerum Friidrott 1:52.49
Olle Ackebjer05SWEIFK Göteborg 1:56.58
Leo Karlevo05SWESävedalens AIK 2:01.07
Fabian Alinder05SWEMölndals AIK 2:01.61
Valter Hering05SWEMajornas IK 2:02.09
Noel Krantz Törnblom05SWESävedalens AIK 2:02.81
Leo Zbirski05SWEUllevi FK 2:05.19
Tim Olsson05SWEMölndals AIK 2:06.33
Daniel Shamshirzan05SWESävedalens AIK 2:06.35
10 Nikola Boskovic05SWEMajornas IK 2:07.23
11 Carl Tagaeus05SWESävedalens AIK 2:10.51
12 Linus Alinder05SWEMölndals AIK 2:11.69


P11 Höjd
11 jun 
Erik Follin05SWEMölndals AIK125
Melker Svanberg05SWEMajornas IK125
William Okdahl05SWEMölndals AIK120
Gabriel Torgersson05SWEIF Kville120
Leo Karlevo05SWESävedalens AIK120
Daniel Shamshirzan05SWESävedalens AIK115
Leo Zbirski05SWEUllevi FK115
Tim Olsson05SWEMölndals AIK115
Leo Enderberg Andersson05SWESävedalens AIK110
10 Nils Askelund05SWEMölndals AIK110
10 Mattias Berg05SWEMölndals AIK110
12 Johan Pedersen05SWEUllevi FK105
13 Theo Melin05SWEMölndals AIK100


P11 Längdzon
11 jun 
Leo Karlevo05SWESävedalens AIK4,361,0
Adam Sörqvist05SWELerum Friidrott4,240,0
Milo Persson05SWELerum Friidrott4,180,0
Melker Svanberg05SWEMajornas IK4,141,3
Olle Ackebjer05SWEIFK Göteborg4,070,1
William Okdahl05SWEMölndals AIK4,000,6
Carl Tagaeus05SWESävedalens AIK3,961,8
Mattias Berg05SWEMölndals AIK3,650,1
Noel Krantz Törnblom05SWESävedalens AIK3,632,1   3,60 0,0
10 Leo Enderberg Andersson05SWESävedalens AIK3,630,0   3,52 0,1
11 Gabriel Torgersson05SWEIF Kville3,552,7   3,27 0,0
12 Theo Melin05SWEMölndals AIK3,540,0
13 Marcus Johansson05SWEUllevi FK3,430,0
14 Nils Askelund05SWEMölndals AIK3,361,0
15 Johan Pedersen05SWEUllevi FK3,220,8
16 Daniel Shamshirzan05SWESävedalens AIK3,191,5
17 Ville Gustavsson05SWESävedalens AIK3,121,2
18 Hugo Fagerström05SWEBohus IF2,971,5


P11 Kula2.0 kg
11 jun 
Emil Nielsen06DENDybvad IK8,84
Niels Skovsgaard05DENDybvad IK8,34
Leo Karlevo05SWESävedalens AIK8,27
Erik Follin05SWEMölndals AIK7,99
Ville Gustavsson05SWESävedalens AIK6,85
Olle Ackebjer05SWEIFK Göteborg6,66
Leo Enderberg Andersson05SWESävedalens AIK6,49
Hugo Fagerström05SWEBohus IF6,22
Noel Krantz Törnblom05SWESävedalens AIK5,24


P10 600m
Finalheat 111 jun 
Daniel Brevik06SWESävedalens AIK 2:02.932
Filip Ackebjer07SWEIFK Göteborg 2:04.973
Noel Terho06SWEFalkenbergs IK 2:05.174
Arvid Rosgardt06SWEMölndals AIK 2:07.125
Elias Sansone06SWESävedalens AIK 2:08.417
Hector Gustafsson06SWEIF Rigor 2:09.619
Erik Toll06SWEIFK Göteborg 2:13.8610
David Clemmensen06SWEIF Rigor 2:21.3414
Erik Hellsén Levan06SWESävedalens AIK 2:23.7115
10 Isak Sandberg06SWEKongahälla AIK 2:24.7516
11 Alexander Baumann06SWESävedalens AIK 2:34.3018

Finalheat 211 jun 
Lukas Lehto06SWEMölndals AIK 2:00.681
Marcus Lamm06SWEMölndals AIK 2:07.366
Jack Krantz07SWESävedalens AIK 2:08.648
James Ekström06SWESävedalens AIK 2:15.1411
Hugo Åkesson06SWEIFK Göteborg 2:16.6312
Anton Andersson06SWEBokenäs IF 2:21.0413
Arvid Pettersson06SWESävedalens AIK 2:31.6317
Viggo Sönmör06SWESävedalens AIK 2:34.3819
Samuel Hallengren06SWESävedalens AIK 2:34.9520
Viggo Büller06SWESävedalens AIKbröt-


P10 Höjd
11 jun 
Julius Wiklund06SWEIK Wilske131
Allan Elgemark06SWEMölndals AIK125
Emil Nielsen06DENDybvad IK120
Elias Sansone06SWESävedalens AIK115
Erik Toll06SWEIFK Göteborg115
Anton Andersson06SWEBokenäs IF110
Felix Hilmersson06SWEMölndals AIK110
Daniel Brevik06SWESävedalens AIK110
David Clemmensen06SWEIF Rigor105
10 James Ekström06SWESävedalens AIK105
11 Manne Laurin06SWESävedalens AIK105
12 Alexander Baumann06SWESävedalens AIK100
12 Hector Gustafsson06SWEIF Rigor100
14 Rasmus Krenauer06SWEMölndals AIK100
15 Dennis Fransson06SWEAlingsås IF90
16 Arvid Pettersson06SWESävedalens AIK90
Samuel Hallengren06SWESävedalens AIKX


P9 60m
Finalheat 12,211 jun Qualisys Photofinish 
Edwin Åström07SWEMölndals AIK10.05
Eric Backman07SWESävedalens AIK10.29
Alvin Edfeldt07SWEBohus IF10.53
William Svensson07SWESävedalens AIK10.72
Albin Påfvelsson08SWEAlingsås IF10.77
Loke Kärrman07SWESävedalens AIK11.03

Finalheat 22,711 jun Qualisys Photofinish 
Filip Ackebjer07SWEIFK Göteborg 9.87
Elliot Montell07SWEBohus IF10.21
Nils Markusson07SWESävedalens AIK10.37
Svante Svensson07SWESävedalens AIK10.46
Malte Svensson07SWESävedalens AIK10.51
Isak Roos07SWEMölndals AIK10.61
Joar Jorlöv07SWEAlingsås IF11.83

Finalheat 31,711 jun Qualisys Photofinish 
Joel Pettersson07SWEIFK Göteborg10.51
Ture Hjortbäck07SWESävedalens AIK10.59
Eric Bomark07SWESävedalens AIK10.69
Isak Thörn07SWESävedalens AIK11.34
Isak Tagaeus07SWESävedalens AIK11.61
Axel Ahlstrand02SWEIF Rigorej start

Finalheat 41,511 jun Qualisys Photofinish 
Axel Rogö07SWEIFK Göteborg 9.43
Lazar Vladisavljevic07SWEKongahälla AIK10.03
Jack Krantz07SWESävedalens AIK10.48
Axel Rask07SWESävedalens AIK10.59
Alfred Danerud07SWESävedalens AIK11.33
Linus Älvero07SWESävedalens AIK11.97


P9 Längdzon
11 jun 
Edwin Åström07SWEMölndals AIK3,610,0
Axel Rogö07SWEIFK Göteborg3,57-1,1
Filip Ackebjer07SWEIFK Göteborg3,45-1,0
Malte Svensson07SWESävedalens AIK3,380,0
Alvin Edfeldt07SWEBohus IF3,33-0,7
Elliot Montell07SWEBohus IF3,300,7
Svante Svensson07SWESävedalens AIK3,26-1,2
Rasmus Arnell07SWEIFK Göteborg3,25-3,3   3,20 -0,5
Eric Bomark07SWESävedalens AIK3,25-0,2   2,97 -2,5
10 Lazar Vladisavljevic07SWEKongahälla AIK3,160,0
11 Eric Backman07SWESävedalens AIK3,09-2,1
12 Joel Pettersson07SWEIFK Göteborg3,070,0
13 William Svensson07SWESävedalens AIK3,05-2,5
14 Alfred Danerud07SWESävedalens AIK3,01-0,3   2,75 -2,2
15 Isak Roos07SWEMölndals AIK3,01-0,6
16 Ture Hjortbäck07SWESävedalens AIK2,990,0
17 Jack Krantz07SWESävedalens AIK2,98-1,8
18 Nils Markusson07SWESävedalens AIK2,95-1,8
19 Axel Rask07SWESävedalens AIK2,86-3,2
20 Isak Thörn07SWESävedalens AIK2,840,3
21 Isak Tagaeus07SWESävedalens AIK2,780,5
22 Loke Kärrman07SWESävedalens AIK2,65-1,8
23 Albin Påfvelsson08SWEAlingsås IF2,59-0,1   2,53 0,4
24 Noah Engel08SWESävedalens AIK2,590,0   2,28 -1,2
25 Linus Älvero07SWESävedalens AIK2,45-2,5
26 Joar Jorlöv07SWEAlingsås IF2,410,0


P9 Kula2.0 kg
11 jun 
Eric Bomark07SWESävedalens AIK6,11
Elliot Montell07SWEBohus IF6,02
Alvin Edfeldt07SWEBohus IF5,74
Rasmus Arnell07SWEIFK Göteborg5,68
Axel Rogö07SWEIFK Göteborg5,63
Lazar Vladisavljevic07SWEKongahälla AIK5,62
Edwin Åström07SWEMölndals AIK5,60
Joar Jorlöv07SWEAlingsås IF5,18
Svante Svensson07SWESävedalens AIK5,11
10 Alfred Danerud07SWESävedalens AIK4,95
11 Malte Svensson07SWESävedalens AIK4,89
12 Nils Markusson07SWESävedalens AIK4,83
13 Isak Roos07SWEMölndals AIK4,69
14 Noah Engel08SWESävedalens AIK4,49
15 Joel Pettersson07SWEIFK Göteborg4,39
16 Albin Påfvelsson08SWEAlingsås IF4,29
17 Loke Kärrman07SWESävedalens AIK4,22
18 Isak Thörn07SWESävedalens AIK4,10
19 William Svensson07SWESävedalens AIK3,95
20 Linus Älvero07SWESävedalens AIK3,91
21 Ture Hjortbäck07SWESävedalens AIK3,85
22 Isak Tagaeus07SWESävedalens AIK2,89
23 Axel Rask07SWESävedalens AIK2,58


K 100m
Final1,711 jun Qualisys Photofinish 
Emelie Rantzow98SWEIK Ymer12.01
Josefin Persson98SWESävedalens AIK12.25
Denise Eriksson98SWEUllevi FK12.53
Lisa Åhlström98SWEMölndals AIK13.08
Alicia Nilsson98SWEStenungsunds FI13.61
Linda Åkerman71SWEIFK Halmstad13.78


K 800m
Final11 jun 
Beatrice Brink99SWEIF Kville 2:15.20F17 1:a
Lovisa Ellström00SWEIF Göta Karlstad 2:22.12F17 2:a
Alexandra Brackmann97SWEIF Rigor 2:25.59K 1:a
Filippa Moum99SWEHälle IF 2:30.22F17 3:a
Malena Ljungqvist Thoen00SWEGöteborgs KIK 2:33.12F17 4:a
Alicia Nilsson98SWEStenungsunds FI 2:35.65K 2:a


K Häck 100m84 cm
Final2,411 jun Qualisys Photofinish 
Tess Hertz-Saebbö98SWEGöteborgs KIK14.42
Amanda Holmberg98SWELidköpings IS14.76
Dagny Olofsson-Hoffman97SWELerum Friidrott15.76

Extralopp3,011 jun Qualisys Photofinish 
Tess Hertz-Saebbö98SWEGöteborgs KIK14.45
Amanda Holmberg98SWELidköpings IS14.81
Dagny Olofsson-Hoffman97SWELerum Friidrott15.67


K Häck 400m76 cm
Final11 jun 
Marlen Aakre93NORFredrikstad IF61.04
Sara Bley91SWETjalve IF Norrköping61.80
Nora Kollerød Wold97NORFredrikstad IF62.33
Lisa Björklund98SWEGöteborgs KIK63.87
Tina Helem Bergem94NORKristiansand IF64.61
Amanda Holmberg98SWELidköpings IS64.82
Vendela Rydbäck97SWEGöteborgs KIK66.39


K Längd
11 jun 
Khaddi Sagnia94SWEUllevi FK6,682,8   6,62 1,4 Rek.
Mari Klaup90SWEUllevi FK5,652,9   5,54 1,3
Lisa Warfvinge98SWEVarbergs GIF5,622,7   5,58 1,3
Sara Sjögren98SWEStenungsunds FI5,481,2
Ida Bengtsson98SWEFalkenbergs IK5,362,9   0,00
Isa Andersson98SWEMalmö AI5,141,8


K Diskus1.0 kg
11 jun 
Erica Larsson90SWEFalkenbergs IK43,35
Maria Wennlund93SWEIF Göta Karlstad38,85
Jennifer Rudberg98SWEIK Ymer38,82
Linn Bergstrand96SWEUllevi FK35,39


F17 100m
Försök heat 13,311 jun Qualisys Photofinish 
Rebecca Strand99SWEÖrgryte IS12.41q
Matilda Hallström00SWEGöteborgs KIK12.78q
Judith Sjöman99SWEÖrgryte IS13.44
Mea Natvig99SWEIFK Växjö13.62
Emilia von Hoffmann00SWEGöteborgs KIK14.22
Linn Bäcklin99SWEIF Göta Karlstadej start

Försök heat 23,311 jun Qualisys Photofinish 
Julia Frisk99SWEIFK Växjö12.35q
Caroline Nilsson99SWEGöteborgs KIK12.44q
Della Månsson99SWEÖrgryte IS12.89
Michelle De Silva99SWEUllevi FK12.98
Siri Hahn00SWEIFK Göteborg13.43
Elin Eriksson00SWEIF Kville13.47

Försök heat 33,211 jun Qualisys Photofinish 
Lisa Dahlström99SWEIK Orient12.24q
Clara Augustsson00SWEIK Ymer12.77q
Alice Kjellander00SWEGöteborgs KIK13.25
Alva Murtoniemi Gräbel99SWEÖrgryte IS13.46
Elin Thorsson00SWEIF Kville13.65
Sonja Malmbratt00SWEGöteborgs KIK13.73
Agnes Nogueras00SWEGöteborgs KIK14.01

Försök heat 41,711 jun Qualisys Photofinish 
Ellinor Kleiven99SWESävedalens AIK12.64q
Tilda Andersson99SWEIK Orient12.74q
Alexandra Pekic00SWEÖrgryte IS12.98
Emma Andreasson00SWEGöteborgs KIK13.45
Madeleine Söderlund99SWELerum Friidrott13.56
Embla Ingelman-Sundberg00SWEGöteborgs KIK14.48

Final3,811 jun Qualisys Photofinish 
Lisa Dahlström99SWEIK Orient12.08
Rebecca Strand99SWEÖrgryte IS12.33
Caroline Nilsson99SWEGöteborgs KIK12.45
Julia Frisk99SWEIFK Växjö12.47
Ellinor Kleiven99SWESävedalens AIK12.63
Clara Augustsson00SWEIK Ymer12.66
Tilda Andersson99SWEIK Orient12.66
Matilda Hallström00SWEGöteborgs KIK12.67


F17 Häck 100m76 cm
Final1,811 jun Qualisys Photofinish 
Astrid Lees99SWEBrattås CK15.38
Madeleine Söderlund99SWELerum Friidrott15.40
Frida Bergvall99SWEIFK Växjö15.45
Hanna Zachrisson99SWEUllevi FK17.38
Sanna Sandström00SWEGöteborgs KIK17.46
Emma Green-Blomroos00SWEGöteborgs KIK18.50


F17 Häck 300m76 cm
Final11 jun 
Martina Winberg99SWEMölndals AIK47.08
Alice Kjellander00SWEGöteborgs KIK47.87
Therese Nätstrand00SWEÖrgryte IS49.42
Anna Påsse99SWEGöteborgs KIK50.71
Beatrice Persson99SWEIFK Lund51.21
Emma Green-Blomroos00SWEGöteborgs KIK53.19


F17 Diskus1.0 kg
11 jun 
Daniella Persson00SWEIK Orient24,03


F15 80m
Försök heat 11,811 jun Qualisys Photofinish 
Ebba Magnusson01SWEIFK Göteborg10.65q
Anna Edwardsson01SWEMölndals AIK10.69q
Hilda Gyldén01SWEIF Kville10.70q
Nike Thanner01SWEÖrgryte IS11.03
Linnéa Lind01SWEIK Orient11.38
Sigrid Scholten01DENDybvad IK11.46
Hilda Ahlström01SWEIFK Göteborg11.83

Försök heat 21,711 jun Qualisys Photofinish 
Moa Eklundh01SWEKFUM Örebro10.31q
Klara Mattsson01SWEÖrgryte IS10.69q
Sofie Cedergrund01SWEGöteborgs KIK10.76q
Ebba Hager01SWELerum Friidrott10.94
Agnes De Val01SWEIF Kville10.97
Alexandra Gullberg01SWESävedalens AIK11.35
Johanna Längnäs01SWEMölndals AIK11.37

Försök heat 32,011 jun Qualisys Photofinish 
Julia Wennersten01SWEIK Ymer10.39q
Alfrida Kilvik01SWEIF Kville10.69q
Annie Lundin01SWEÖrgryte IS10.85
Ronja Bökmark01SWELerum Friidrott11.02
Molly Broback01SWESävedalens AIK11.60
Emma Delin01SWEGöteborgs KIK11.71
Alice Nordin01SWEMölndals AIK11.84

Final1,911 jun Qualisys Photofinish 
Moa Eklundh01SWEKFUM Örebro10.33
Klara Mattsson01SWEÖrgryte IS10.57
Sofie Cedergrund01SWEGöteborgs KIK10.64
Alfrida Kilvik01SWEIF Kville10.68
Ebba Magnusson01SWEIFK Göteborg10.70
Anna Edwardsson01SWEMölndals AIK10.82
Hilda Gyldén01SWEIF Kville10.83
Julia Wennersten01SWEIK Ymerej start


F15 800m
Final11 jun 
Gaël de Coninck01SWESävedalens AIK 2:13.30F15 1:a
Lovisa Skoglund01SWEHöörs IS 2:17.38F15 2:a
Ellinor Aurell01SWEÄngelholms IF 2:18.21F15 3:a
Alva Strandberg02SWEIFK Göteborg 2:26.99F14 1:a
Lova Perman03SWEIF Göta Karlstad 2:27.91F14 2:a
Filippa Zäll03SWEÄngelholms IF 2:28.38F14 3:a
Mathilda Hammarqvist01SWEIF Kville 2:28.56F15 4:a
Julia Nielsen01SWESävedalens AIK 2:30.37F15 5:a
Stina Pettersson02SWELerum Friidrott 2:30.77F14 4:a
10 Ebba Rössberger02SWESävedalens AIK 2:34.01F14 5:a
11 Ebba Åhman02SWEIK Ymer 2:36.17F14 6:a
12 Thea Terho02SWEFalkenbergs IK 2:38.71F14 7:a
13 Johanna Stübner02SWEGöteborgs KIK 2:38.78F14 8:a
14 Johanna Sjögren02SWEGöteborgs KIK 2:40.71F14 9:a


F15 Häck 80m76 cm
Försök heat 12,111 jun 
Julia Wennersten01SWEIK Ymer11.6mq
Sofia Overgaard01SWEIF Kville11.7mq
Moa Eklundh01SWEKFUM Örebro12.0mq
Anja Olsson01SWEMalmö AI12.2mq
Moa Kilén01SWEGöteborgs KIKej start

Försök heat 22,611 jun 
Emily Capobianco01SWEKFUM Örebro11.98q
Filippa Söderström01SWEGöteborgs KIK12.56q
Alfrida Kilvik01SWEIF Kville12.86q
Ella Darrell01SWELerum Friidrott12.88q

Final1,311 jun Qualisys Photofinish 
Julia Wennersten01SWEIK Ymer11.78
Anja Olsson01SWEMalmö AI12.38
Sofia Overgaard01SWEIF Kville12.45
Alfrida Kilvik01SWEIF Kville12.83
Filippa Söderström01SWEGöteborgs KIK12.89
Moa Eklundh01SWEKFUM Örebro12.99
Ella Darrell01SWELerum Friidrott13.07
Emily Capobianco01SWEKFUM Örebro17.79


F15 Häck 300m76 cm
Final11 jun 
Ellinor Aurell01SWEÄngelholms IF47.531
Felicia Norrby-Rydin01SWEIK Ymer50.463
Sofia Overgaard01SWEIF Kville50.714
Lisa Brann-Widén02SWEUllevi FK51.996
Emma Delin01SWEGöteborgs KIK57.239

11 jun 
Nike Wäljegård02SWEUllevi FK50.202
Johanna Stübner02SWEGöteborgs KIK50.865
Ella Larsen01SWEIFK Göteborg52.087
Moa Dahlsjö02SWEGöteborgs KIK55.148


F15 Höjd
11 jun 
Elina Bergman01SWEBrattås CK156
Ella Darrell01SWELerum Friidrott153
Hilda Gyldén01SWEIF Kville145
Sofia Andersson01SWEUllevi FK145
Signe Lisborg01DENDybvad IK140
Linnéa Lind01SWEIK Orient140


F15 Längd
11 jun 
Anja Olsson01SWEMalmö AI5,263,3   5,12 1,9
Ebba Magnusson01SWEIFK Göteborg4,911,7
Anna Edwardsson01SWEMölndals AIK4,86-0,6
Filippa Söderström01SWEGöteborgs KIK4,75-2,9
Molly Broback01SWESävedalens AIK4,580,9
Olivia Ek01SWESävedalens AIK4,51-2,7
Isabella Willén01SWEMölndals AIK4,473,1   4,33 -1,4
Alice Nordin01SWEMölndals AIK4,25-1,1
Agnes De Val01SWEIF Kville4,191,9
10 Sigrid Scholten01DENDybvad IK4,040,0
11 Johanna Längnäs01SWEMölndals AIK4,022,8   3,96 0,0
12 Corinne Wessman01SWEIK Ymer3,231,0


F15 Diskus0.75 kg
11 jun 
Corinne Wessman01SWEIK Ymer33,74
Ebba Hager01SWELerum Friidrott31,22
Sigrid Scholten01DENDybvad IK26,87
Molly Broback01SWESävedalens AIK26,68
Isabella Willén01SWEMölndals AIK24,60
Alfrida Kilvik01SWEIF Kville24,40
Signe Lisborg01DENDybvad IK23,97
Marie Bilde01DENDybvad IK15,62


F14 80m
Försök heat 12,011 jun Qualisys Photofinish 
Ebba Gustafsson02SWEMölndals AIK10.76q
Maja Högberg02SWEMölndals AIK10.85q
Hanna Elfström02SWELerum Friidrott11.06
Sophie Reid02SWEIK Ymer11.16
Ida Bäckman02SWEVarbergs GIF11.20
Lina Berg02SWEIK Ymer11.46
Alice Henning02SWEUllevi FK12.03
Maja Leman02SWELerum Friidrott12.08

Försök heat 22,411 jun Qualisys Photofinish 
Hedda Tellow02SWEÖrgryte IS10.58q
Alva Larsson02SWEMölndals AIK10.70q
Ida Persson02SWEIK Ymer10.82q
Cindy Darrell02SWEUllevi FK10.91
Ebba Hjortvall02SWEFalkenbergs IK11.02
Sarah Pettersson02SWELerum Friidrott11.82
Rebecca Runfors Carlsson02SWELerum Friidrott11.87
Eveline Wanhainen02SWEIFK Göteborg12.07

Försök heat 34,411 jun Qualisys Photofinish 
Alma Svanberg02SWEIF Kville10.53q
Emilie Mathiesen02SWESävedalens AIK10.88q
Elin Hallbjörner02SWEUllevi FK11.14
Sonya Mårtensson02SWEMölndals AIK11.21
Johanna Bergström02SWEMölndals AIK11.22
Alicia Nesbeth Carlensberg02SWEUllevi FK11.25
Vilma Rosenlöf02SWELerum Friidrott11.55

Försök heat 41,311 jun Qualisys Photofinish 
Cajsa Augustsson02SWEIK Ymer10.75q
Ellen Törnqvist02SWESävedalens AIK11.28
Stina Pettersson02SWELerum Friidrott11.43
Tilda Adolfsson02SWEMölndals AIK11.51
Tindra Lindbom02SWELerum Friidrott12.06
Hilda Johnsson02SWEIF Kville12.22
Astrid Lees99SWEBrattås CKej start

Final3,011 jun Qualisys Photofinish 
Hedda Tellow02SWEÖrgryte IS10.58
Alva Larsson02SWEMölndals AIK10.60
Cajsa Augustsson02SWEIK Ymer10.61
Alma Svanberg02SWEIF Kville10.63
Ida Persson02SWEIK Ymer10.82
Ebba Gustafsson02SWEMölndals AIK10.87
Maja Högberg02SWEMölndals AIK10.88
Emilie Mathiesen02SWESävedalens AIKej start


F14 Häck 80m76 cm
Försök heat 10,511 jun 
Ebba Follin02SWEMölndals AIK13.51q
My Hagström02SWEIK Ymer13.71q
Tilda Åkesson02SWEVarbergs GIF14.62q
Sofia Ensberg02SWESävedalens AIK14.64
Lisa Brann-Widén02SWEUllevi FK16.95
Elin Dejke02SWEUllevi FK16.99

Försök heat 23,211 jun 
Wendela Yhlen Graf02SWEUllevi FK12.51q
Cindy Darrell02SWEUllevi FK12.57q
Sonia Fors02SWESävedalens AIK12.97q
Josefin Stridh02SWEMölndals AIK13.04q
Emilia Lönnqvist02SWEIF Kville13.64q

Final2,511 jun Qualisys Photofinish 
Cindy Darrell02SWEUllevi FK12.47
Wendela Yhlen Graf02SWEUllevi FK12.57
Josefin Stridh02SWEMölndals AIK12.82
Sonia Fors02SWESävedalens AIK12.94
My Hagström02SWEIK Ymer13.45
Emilia Lönnqvist02SWEIF Kville13.49
Ebba Follin02SWEMölndals AIK13.50
Tilda Åkesson02SWEVarbergs GIF14.71


F14 Höjd
11 jun 
Ebba Åhman02SWEIK Ymer156
Agnes Dahlberg02SWELerum Friidrott156
Emilia Lönnqvist02SWEIF Kville150
Sophie Reid02SWEIK Ymer147
Tilde Johansson02SWEBokenäs IF142
My Hagström02SWEIK Ymer142
Ebba Engdahl02SWETrollhättan FIK142
Ebba Gustafsson02SWEMölndals AIK142
Nike Wäljegård02SWEUllevi FK142
10 Tilda Åkesson02SWEVarbergs GIF137
11 Maja Högberg02SWEMölndals AIK137
12 Ebba Follin02SWEMölndals AIK137
13 Sophie Ingenuus02DENDybvad IK132
13 Elin Dejke02SWEUllevi FK132


F14 Längd
11 jun 
Alva Larsson02SWEMölndals AIK5,181,5
Ida Persson02SWEIK Ymer5,15-1,4
Cajsa Augustsson02SWEIK Ymer5,11-2,3
Cindy Darrell02SWEUllevi FK5,070,7
Hedda Tellow02SWEÖrgryte IS5,031,6
Hanna Elfström02SWELerum Friidrott4,55-0,8
Amanda Eliesersson02SWEUllevi FK4,41-1,9
Tilda Adolfsson02SWEMölndals AIK4,36-4,5
Josefin Bistedt02SWELerum Friidrott4,28-2,0
10 Emilia Lönnqvist02SWEIF Kville4,251,9
11 Ebba Engdahl02SWETrollhättan FIK4,234,2   4,05 -0,4
12 Ebba Hjortvall02SWEFalkenbergs IK4,071,1
13 Rebecca Runfors Carlsson02SWELerum Friidrott3,851,5
14 Alice Henning02SWEUllevi FK3,842,5   3,60 -1,3
15 Eveline Wanhainen02SWEIFK Göteborg3,722,2   3,32 2,0
16 Hilda Johnsson02SWEIF Kville3,723,0   0,00
17 Johanna Bergström02SWEMölndals AIK3,67-3,0
18 Sarah Pettersson02SWELerum Friidrott3,66-1,6
19 Maja Leman02SWELerum Friidrott3,520,2
20 Tindra Lindbom02SWELerum Friidrott3,421,8
Vilma Rosenlöf02SWELerum FriidrottX
Sonya Mårtensson02SWEMölndals AIKX
Elin Hallbjörner02SWEUllevi FKX
Maja Högberg02SWEMölndals AIKX


F14 Diskus0.75 kg
11 jun 
Cajsa Augustsson02SWEIK Ymer27,16
Helena Sund02SWEMölndals AIK24,92
Sophie Reid02SWEIK Ymer24,18
Agnes Dahlberg02SWELerum Friidrott21,97
Hanna Elfström02SWELerum Friidrott20,24
Kristiane Volsgaard02DENDybvad IK19,10
Josefin Bistedt02SWELerum Friidrott19,01
Tilda Åkesson02SWEVarbergs GIF18,62
Sophie Ingenuus02DENDybvad IK18,44
10 Rebecca Runfors Carlsson02SWELerum Friidrott17,62
11 Sarah Pettersson02SWELerum Friidrott16,69
12 Stina Pettersson02SWELerum Friidrott16,05
13 Emma Andersen02DENDybvad IK15,03
14 Vilma Rosenlöf02SWELerum Friidrott14,42
15 Maja Leman02SWELerum Friidrott14,34
16 Tindra Lindbom02SWELerum Friidrott14,11


F13 600m
Final11 jun 
Thea Nilsson03SWEHöörs IS 1:43.09
Julia Svennblad03SWEAle FK 1:44.11
Sandra Åberg03SWEGöteborgs KIK 1:46.98
Tilda Knauer03SWEHälle IF 1:47.20
Eleonora Alinder03SWEMölndals AIK 1:48.07
Anna Svarfvar03SWEMölndals AIK 1:48.97
Klara Kindblom03SWEIFK Göteborg 1:49.34
Julie-Ella Berlin03SWESävedalens AIK 1:50.14
Nellie Nygren03SWEGöteborgs KIK 1:50.93
10 Saga Sansone03SWESävedalens AIK 1:53.02
11 Inez Åsenlund03SWEÖrgryte IS 1:55.14
12 Elina Witrén03SWEMölndals AIK 1:55.94
13 Frida Palmqvist03SWEMölndals AIK 1:57.02
14 Laura Murphy03SWEIFK Göteborg 2:00.42


F13 Häck 60m68 cm
Försök heat 12,811 jun 
Felicia Nordahl Vieira03SWEGöteborgs KIK 9.69q
Liv Nilsander03SWEVarbergs GIF10.21q
Klara Kindblom03SWEIFK Göteborg10.62
Hilda Olsson Brandtvig03SWEIFK Göteborg10.97
Matilda Thorsson03SWEIF Kville10.98
Linn Johansson03SWEÖrgryte ISej start

Försök heat 22,011 jun 
Annie Berntsson03SWEBrattås CK 9.99q
Tilda Kihlström03SWEVarbergs GIF10.14q
Karin Tebelius03SWELerum Friidrott10.37q
Maja Nilsson03SWEVarbergs GIF11.63
Evelina Wikell03SWEMölndals AIK12.55
Vera Malmbratt03SWEIFK Göteborgbröt

Försök heat 32,111 jun 
Tova Gisslen03SWEIK Wilske 9.57q
Anna Constantinescu03SWEGöteborgs KIK10.32q
Vanna Darrell03SWELerum Friidrott10.43q
Hanna Kogler03SWEVarbergs GIF10.73
Tilly Backman03SWEÖrgryte IS11.68
Frida Palmqvist03SWEMölndals AIK12.33

Final1,811 jun Qualisys Photofinish 
Tova Gisslen03SWEIK Wilske 9.47
Annie Berntsson03SWEBrattås CK10.10
Anna Constantinescu03SWEGöteborgs KIK10.11
Liv Nilsander03SWEVarbergs GIF10.14
Karin Tebelius03SWELerum Friidrott10.16
Tilda Kihlström03SWEVarbergs GIF10.42
Vanna Darrell03SWELerum Friidrott10.50
Felicia Nordahl Vieira03SWEGöteborgs KIKbröt


F13 Längdzon
11 jun 
Tuva Dahlgren03SWELerum Friidrott4,91-1,1
Annie Berntsson03SWEBrattås CK4,89-0,5
Ebba Niklasson03SWESävedalens AIK4,83-0,5
Tova Gisslen03SWEIK Wilske4,810,8
Elin Pettersson03SWEIFK Göteborg4,800,0
Elina Fagerström03SWEBohus IF4,660,0
Anna Constantinescu03SWEGöteborgs KIK4,63-1,4
Ebba Toorell03SWELerum Friidrott4,490,0
Anna Svarfvar03SWEMölndals AIK4,45-1,3   4,43 -0,8
10 Vanna Darrell03SWELerum Friidrott4,450,0   4,39 -0,2
11 Julia Svennblad03SWEAle FK4,430,0   4,42 0,0
12 Vera Malmbratt03SWEIFK Göteborg4,43-0,9   4,33 0,0
13 Karin Tebelius03SWELerum Friidrott4,400,0
14 Elin Tegnér03SWELerum Friidrott4,350,0
15 Sandra Åberg03SWEGöteborgs KIK4,340,0
16 Sofia Björkman03SWEIF Kville4,33-0,1
17 Hanna Kogler03SWEVarbergs GIF4,310,0
18 Tilda Kihlström03SWEVarbergs GIF4,30-1,3
19 Maja Nilsson03SWEVarbergs GIF4,27-0,5
20 Hilda Olsson Brandtvig03SWEIFK Göteborg4,260,0
21 Alva Bengtström03SWEÖrgryte IS4,250,0
22 Matilda Bergand03SWEBohus IF4,24-0,1
23 Alicia Hallner03SWELerum Friidrott4,22-0,7
24 Lillan Kilvik03SWEIF Kville4,210,0
25 Alice Lindh03SWEIK Orient4,190,0
26 Sofia Weiner03SWEUllevi FK4,170,0
27 Tilly Backman03SWEÖrgryte IS4,14-1,4   4,11 -1,2
28 Kerstin Öhman03SWESävedalens AIK4,140,7   4,00 0,0
29 Laura Murphy03SWEIFK Göteborg3,98-0,1
30 Svea Millbom Gustavsson03SWEÖrgryte IS3,86-2,2
31 Glory Abika03SWEUllevi FK3,76-0,9
32 Olivia Bissette03SWEMölndals AIK2,010,0


F13 Diskus0.6 kg
11 jun 
Vanna Darrell03SWELerum Friidrott24,50
Liv Nilsander03SWEVarbergs GIF23,41
Hanna Kogler03SWEVarbergs GIF23,23
Emilia Hejde03SWELerum Friidrott19,97
Sofia Björkman03SWEIF Kville18,27
Alexandra Torgersson03SWEIF Kville18,02
Evelina Wikell03SWEMölndals AIK17,89
Lillan Kilvik03SWEIF Kville17,47
Kerstin Öhman03SWESävedalens AIK12,54


F12 600m
Final11 jun 
Nina Hertz-Saebbö04SWEGöteborgs KIK 1:46.90
Isabelle Bringnäs04SWESävedalens AIK 1:48.22
Agnes Frimannsson04SWESävedalens AIK 1:55.20
Linnea Folkow04SWEGöteborgs KIK 1:56.42
Moa Gustafsson04SWEGöteborgs KIK 1:57.44
Tilda Mjörnell04SWEUllevi FK 1:58.46
Meja Kjellberg-Larsson04SWELidköpings IS 2:00.80
Felicia Brink04SWEIF Kville 2:01.68
Ellen Widengren04SWEGöteborgs KIK 2:02.83
10 Saga Provci04SWEIFK Göteborg 2:03.30
11 Alice Karlsson04SWEIFK Göteborg 2:03.55
12 Sofia Heuman04SWEIF Rigor 2:06.09
13 Klara Hillman04SWEIF Rigor 2:15.77
Sofia Johansson04SWEMölndals AIKej start
Ida Sjöberg04SWEMölndals AIKej start


F12 Häck 60m68 cm
Försök heat 11,711 jun 
Meja Kjellberg-Larsson04SWELidköpings IS10.82q
Elise Löfnertz04SWEMölndals AIK11.37q
Wilma Folkeson05SWEFalkenbergs IK11.51q
Ellen Widengren04SWEGöteborgs KIK13.15
Klara Hillman04SWEIF Rigor13.47
Agnes Frimannsson04SWESävedalens AIK14.33

Försök heat 22,811 jun 
Ebba Andersson04SWEMölndals AIK11.68q
Alice Karlsson04SWEIFK Göteborg11.70
Maja Hansson-Lindberg04SWEMölndals AIK12.60
Isabel Lessmark04SWEIFK Göteborg12.78
Sofia Heuman04SWEIF Rigor12.95
Fanny Vulin04SWEIF Kville13.39

Försök heat 32,511 jun 
Ellen Ahlfors04SWEGöteborgs KIK11.48q
Ella Borg04SWEMölndals AIK11.73
Alma Olsson04SWEIF Rigor11.91
Ebba Francois04SWEÖrgryte IS12.33
Elin Helamb04SWEIFK Göteborg12.68
Ida Berg04SWEIF Kvilleej start

Försök heat 42,011 jun 
Nina Hertz-Saebbö04SWEGöteborgs KIK10.60q
Sofia Johansson04SWEMölndals AIK11.29q
Elsa Wållgren04SWELerum Friidrott11.42q
Emelie Brattberg04SWEMölndals AIK11.95
Ida Magnusson04SWEIFK Göteborg12.59
Linn Magnusson04SWEIF Kville13.28
Matilda Drakenås04SWEÖrgryte IS15.36

Final2,011 jun Qualisys Photofinish 
Nina Hertz-Saebbö04SWEGöteborgs KIK10.50
Meja Kjellberg-Larsson04SWELidköpings IS10.93
Elise Löfnertz04SWEMölndals AIK11.11
Elsa Wållgren04SWELerum Friidrott11.13
Sofia Johansson04SWEMölndals AIK11.29
Ebba Andersson04SWEMölndals AIK11.57
Wilma Folkeson05SWEFalkenbergs IK11.61
Ellen Ahlfors04SWEGöteborgs KIK11.69


F12 Längdzon
11 jun 
Aicha Koné04SWEUllevi FK4,990,9
Matilda Åkerman04SWEIFK Halmstad4,800,0
Elise Löfnertz04SWEMölndals AIK4,561,7   4,54 0,0 4,53
Nina Hertz-Saebbö04SWEGöteborgs KIK4,560,2   4,54 0,0 4,31
Ella Högberg04SWEMölndals AIK4,480,0
Sarah Berkling04SWELerum Friidrott4,360,6
Tilde Ovesson04SWEIF Rigor4,331,0
Ellen Ahlfors04SWEGöteborgs KIK4,320,0
Elsa Wållgren04SWELerum Friidrott4,24-0,3
10 Ebba Andersson04SWEMölndals AIK4,090,6
11 Emilia Åström04SWEMölndals AIK4,070,0
12 Moa Gustafsson04SWEGöteborgs KIK3,990,1
13 Siri Pellmé04SWEStenungsunds FI3,950,1   3,94 0,0
14 Agnes Frimannsson04SWESävedalens AIK3,950,7   3,92 0,1
15 Linnea Folkow04SWEGöteborgs KIK3,920,6
16 Alice Karlsson04SWEIFK Göteborg3,890,4
17 Ida Magnusson04SWEIFK Göteborg3,880,2
18 Jennifer Willén04SWEMölndals AIK3,790,0
19 Nora Denti04SWEIFK Göteborg3,750,8
20 Alma Svantesson04SWEMölndals AIK3,740,0
21 Ellen Widengren04SWEGöteborgs KIK3,731,3
22 Isabel Lessmark04SWEIFK Göteborg3,691,0
23 Sofia Johansson04SWEMölndals AIK3,650,2
24 Tilda Mjörnell04SWEUllevi FK3,620,0   3,53 0,8
25 Maja Hansson-Lindberg04SWEMölndals AIK3,620,0   3,52 1,0
26 Linn Magnusson04SWEIF Kville3,610,2
27 Gudridur Sverrisdottir04SWEGöteborgs KIK3,601,3
28 Hanna Lundberg04SWEIF Rigor3,580,0
29 Fanny Nordberg04SWEMölndals AIK3,561,3
30 Saga Provci04SWEIFK Göteborg3,51-0,3   3,43 0,5
31 Sofia Heuman04SWEIF Rigor3,510,1   3,36 0,2
32 Amanda Ehrnborg04SWEMölndals AIK3,510,8   3,34 1,6
33 Klara Hillman04SWEIF Rigor3,460,0
34 Elin Helamb04SWEIFK Göteborg3,410,6
35 Fanny Vulin04SWEIF Kville3,291,2
36 Ebba Francois04SWEÖrgryte IS3,240,1
37 Agnes Hallbjörner04SWEUllevi FK3,150,0
38 Ida Berg04SWEIF Kville3,131,6
39 Tuva Börås04SWEMölndals AIK3,091,3
40 Hilda Glembring04SWEIF Kville2,980,9


F12 Kula2.0 kg
11 jun 
Emilia Wernerliv04SWETingbergs AIS11,06
Matilda Åkerman04SWEIFK Halmstad10,00
Sarah Berkling04SWELerum Friidrott9,35
Sofia Olsson04SWEIF Rigor9,26
Emilia Åström04SWEMölndals AIK9,00
Jennifer Willén04SWEMölndals AIK8,68
Nina Hertz-Saebbö04SWEGöteborgs KIK8,63
Ida Sjöberg04SWEMölndals AIK8,26
Elsa Wållgren04SWELerum Friidrott8,18
10 Alma Olsson04SWEIF Rigor7,96
11 Moa Gustafsson04SWEGöteborgs KIK7,87
12 Sofia Johansson04SWEMölndals AIK7,70
13 Signe Ågren04SWEAlingsås IF7,24
14 Isabel Lessmark04SWEIFK Göteborg7,11
15 Nora Denti04SWEIFK Göteborg6,85
16 Ida Berg04SWEIF Kville6,27
17 Klara Hillman04SWEIF Rigor5,59
18 Hilda Glembring04SWEIF Kville4,87


F12 Diskus0.6 kg
11 jun 
Sofia Olsson04SWEIF Rigor17,82
Sarah Berkling04SWELerum Friidrott17,64
Klara Hillman04SWEIF RigorX


F11 600m
Final11 jun 
Maud de Coninck05SWESävedalens AIK 1:49.19
Ivana Pekic05SWEIFK Göteborg 1:55.96
Nicole Tiourine05SWESävedalens AIK 1:57.65
Nellie Skantze05SWEIFK Göteborg 1:58.23
Ingrid Neselius05SWESävedalens AIK 1:58.25
Matlida Lundberg05SWEMölndals AIK 2:00.23
Tyra Zettergren05SWEGöteborgs KIK 2:02.28
Helmi Hjortbäck05SWESävedalens AIK 2:04.02
Alicia Stolpe05SWESävedalens AIK 2:04.78
10 Moa Bertilsson05SWEIFK Göteborg 2:10.17
11 Rebecka Durell05SWEMölndals AIK 2:10.72
12 Majken Sommar05SWEMölndals AIK 2:11.53
13 Jonna Säwström05SWEIFK Göteborg 2:12.33
14 Penny Olinder05SWEIF Rigor 2:39.62
15 Emma Norrman05SWEBohus IF 2:44.71


F11 Höjd
11 jun 
Wilma Folkeson05SWEFalkenbergs IK136
Isabella Petrusic05SWEIFK Göteborg133
Josefine Holmesson05SWELerum Friidrott125
Ebba Elfström05SWELidköpings IS125
Noortje Thien Berglin05SWESävedalens AIK120
Maud de Coninck05SWESävedalens AIK120
Linn Ask05SWEBokenäs IF120
Matlida Lundberg05SWEMölndals AIK115
Emilia Lundstedt05SWEMölndals AIK115
10 Ellie Karlsson05SWELerum Friidrott115
10 Ivana Pekic05SWEIFK Göteborg115
12 Jonna Säwström05SWEIFK Göteborg115
13 Nellie Eriksson05SWEÖrgryte IS110
14 Vega Skoglund05SWELerum Friidrott110
15 Leah Månsson Bauhn05SWESävedalens AIK110
15 Majken Sommar05SWEMölndals AIK110
17 Sara Johansson05SWEMölndals AIK110
18 Penny Olinder05SWEIF Rigor110
19 Alicia Stolpe05SWESävedalens AIK100
19 Lisa Lapidus05SWESävedalens AIK100


F11 Längdzon
11 jun 
Ivana Pekic05SWEIFK Göteborg4,591,6
Alice Bengtsson05SWELerum Friidrott4,241,1
Isabella Petrusic05SWEIFK Göteborg4,230,0
Moa Bertilsson05SWEIFK Göteborg4,210,0
Emilia Lundstedt05SWEMölndals AIK4,150,0
Helmi Hjortbäck05SWESävedalens AIK4,091,4
Josefine Jonason05SWEKongahälla AIK4,021,2
Noortje Thien Berglin05SWESävedalens AIK3,970,8
Tyra Zettergren05SWEGöteborgs KIK3,920,0
10 Wilma Folkeson05SWEFalkenbergs IK3,830,9
11 Linn Ask05SWEBokenäs IF3,800,0
12 Nellie Skantze05SWEIFK Göteborg3,731,7
13 Nellie Eriksson05SWEÖrgryte IS3,700,0
14 Liv Holmberg05SWELerum Friidrott3,680,5
15 Majken Sommar05SWEMölndals AIK3,660,9
16 Maud de Coninck05SWESävedalens AIK3,580,1
17 Jonna Säwström05SWEIFK Göteborg3,561,3
18 Alexandra Ribba05SWELerum Friidrott3,530,7
19 Penny Olinder05SWEIF Rigor3,511,2   3,45 0,0
20 Ann-Kathrine Bergenhem05SWEIFK Halmstad3,510,0   3,43 0,0
21 Alicia Stolpe05SWESävedalens AIK3,421,2
22 Matlida Lundberg05SWEMölndals AIK3,410,0
23 Ebba Elfström05SWELidköpings IS3,401,4
24 Meja Gullberg05SWESävedalens AIK3,260,0   3,26 0,0
25 Emma Hansson05SWEBohus IF3,260,2   3,20 0,0
26 Agnes Karlsson05SWESävedalens AIK3,230,0
27 Tindra Ladestam05SWEIFK Göteborg3,201,7
28 Alice Adekunle05SWELerum Friidrott3,180,0
29 Lisa Lapidus05SWESävedalens AIK3,140,1
30 Klara Timan05SWEMölndals AIK3,120,3   3,06 0,8
31 Rebecka Durell05SWEMölndals AIK3,121,1   3,04 0,9
32 Ebba Essén05SWEBokenäs IF3,090,0
33 Moa Bengtsson05SWELerum Friidrott2,76-0,1
34 Emma Norrman05SWEBohus IF2,701,3
35 Matilda Bloom05SWEÖrgryte IS2,601,4


F11 Kula2.0 kg
11 jun 
Klara Berntsson06SWEBrattås CK7,89
Josefine Holmesson05SWELerum Friidrott7,69
Isabella Petrusic05SWEIFK Göteborg6,94
Sara Johansson05SWEMölndals AIK6,72
Emma Hansson05SWEBohus IF6,58
Alice Bengtsson05SWELerum Friidrott6,40
Matilda Bloom05SWEÖrgryte IS6,23
Ann-Kathrine Bergenhem05SWEIFK Halmstad6,18
Noortje Thien Berglin05SWESävedalens AIK6,01
10 Alice Adekunle05SWELerum Friidrott5,94
11 Alexandra Ribba05SWELerum Friidrott5,59
12 Matlida Lundberg05SWEMölndals AIK5,56
13 Agnes Karlsson05SWESävedalens AIK5,55
14 Lisa Lapidus05SWESävedalens AIK5,40
15 Moa Bengtsson05SWELerum Friidrott5,37
16 Alicia Stolpe05SWESävedalens AIK5,20
17 Ellie Karlsson05SWELerum Friidrott5,07
18 Rebecka Durell05SWEMölndals AIK4,80
19 Leah Månsson Bauhn05SWESävedalens AIK4,52
20 Emma Norrman05SWEBohus IF3,89


F10 600m
Finalheat 111 jun 
Sofie Delryd06SWEIFK Göteborg 2:05.013
Annie Sjösten06SWESävedalens AIK 2:09.164
Moa Påhlman06SWEMölndals AIK 2:12.365
Hanna Witrén06SWEMölndals AIK 2:13.926
Beatrice Amundin06SWESävedalens AIK 2:15.218
Alva Sjöström06SWESävedalens AIK 2:18.1111
Fia Koné06SWEUllevi FK 2:21.8115
Anissa Romell06SWEUllevi FK 2:22.4316
Nova Bissette06SWEMölndals AIK 2:24.0417
10 Tilia Olsson06SWEBokenäs IF 2:24.1618
11 Bella Wennbom07SWEUllevi FK 2:25.6719
12 Amelia Lindén06SWESävedalens AIK 2:28.6121
Stella Enander06SWESävedalens AIKbröt-

Finalheat 211 jun 
Isabelle Rydén06SWEIFK Göteborg 1:57.571
Thea Berlin06SWESävedalens AIK 2:00.492
Tilda Jildefjord06SWESävedalens AIK 2:14.337
Ella Hallin06SWESävedalens AIK 2:15.859
Ella Gianneschi06SWESävedalens AIK 2:16.5010
Melina Edeflod06SWEMölndals AIK 2:19.8712
Alva Nordlinder06SWEGöteborgs KIK 2:21.0313
Selma Oldenby06SWESävedalens AIK 2:21.6414
Svea Palm06SWESävedalens AIK 2:26.0320
10 Ida-Karin Johansson06SWEBokenäs IF 2:30.7822
11 Amina Kadic06SWEMölndals AIK 2:37.7323
Nico Egefur06SWESävedalens AIKej start-


F10 Höjd
11 jun 
Beatrice Amundin06SWESävedalens AIK125
Isabelle Rydén06SWEIFK Göteborg125
Meja Ahlfors06SWEMajornas IK120
Klara Berntsson06SWEBrattås CK120
Alva Nordlinder06SWEGöteborgs KIK110
Selma Oldenby06SWESävedalens AIK110
Nova Bissette06SWEMölndals AIK105
Thea Berlin06SWESävedalens AIK105
Ester Theorin06SWEIF Kville105
10 Lee Hagström07SWEIK Ymer105
11 Ella Hallin06SWESävedalens AIK105
12 Amelia Lindén06SWESävedalens AIK105
13 Ella Gianneschi06SWESävedalens AIK100
14 Melina Edeflod06SWEMölndals AIK100
15 Isabelle Colliander06SWEMölndals AIK100
15 Alva Sjöström06SWESävedalens AIK100
17 Tilia Olsson06SWEBokenäs IF100
18 Tilda Jildefjord06SWESävedalens AIK95
19 Nico Egefur06SWESävedalens AIK95
20 Irma Becic06SWEMölndals AIK90


F9 60m
Försök heat 13,311 jun Qualisys Photofinish 
Astrid Fakelius08SWEBokenäs IF 9.611
Tuva Råwall07SWESävedalens AIK10.199
Alice Boström Holmberg07SWESävedalens AIK10.4013
Bella Wennbom07SWEUllevi FK10.4014
Tilda Heed07SWEAlingsås IF10.5915
Daniela Borg07SWEAlingsås IF11.0719
Stina Helgeson07SWEKongahälla AIK11.2021
Lisa Karlsson07SWESävedalens AIK12.0135

Försök heat 21,611 jun Qualisys Photofinish 
Caroline Wanhainen07SWEIFK Göteborg 9.702
Alice Berggren07SWESävedalens AIK10.4012
Daniella Kloth07SWESävedalens AIK11.3824
Amanda Osbeck08SWEIFK Göteborg11.5229
Felicia Andersson08SWEBokenäs IF11.6631
Ida Nyman08SWEUllevi FK12.7138
Elin Wrange Linder07SWESävedalens AIKej start-

Försök heat 32,511 jun Qualisys Photofinish 
Emma Nordahl Vieira07SWEKongahälla AIK 9.763
Lee Hagström07SWEIK Ymer10.117
Nellie Sturesson08SWEFalkenbergs IK10.2510
Ella Pettersson07SWESävedalens AIK11.0720
Freja Nielsen07DENDybvad IK11.4828
Annie Säwström08SWEIFK Göteborg11.7932
Hilda Björkman07SWESävedalens AIK11.8033
Jönsson Emilia07SWEMajornas IK12.0637

Försök heat 41,011 jun Qualisys Photofinish 
Daniela Zinnerström08SWEBokenäs IF10.085
Tilde Karlsson07SWEAlingsås IF10.116
Anna Sverrisdottir07SWEMajornas IK10.3811
Agnes Knauer07SWEHälle IF10.7517
Hanna Granath07SWESävedalens AIK10.9618
Meja Ljunggren08SWEAlingsås IF11.2022
Elvira Eliason07SWEIF Rigor11.4727
Elin Wrange Linder07SWESävedalens AIK11.6030

Försök heat 50,111 jun Qualisys Photofinish 
Molly Portillo07SWEKongahälla AIK 9.844
Freja Sjögren07SWEGöteborgs KIK10.178
Ebba Bränholm07SWESävedalens AIK10.7216
Freja Bäckström07SWESävedalens AIK11.2223
Elsa Dehre07SWESävedalens AIK11.4325
Siri Provci07SWEIFK Göteborg11.4626
Julia Welin07SWEIF Rigor11.8834
Ebba Kopka07SWESävedalens AIK12.0536


F9 Längdzon
11 jun 
Astrid Fakelius08SWEBokenäs IF3,810,0
Daniela Zinnerström08SWEBokenäs IF3,550,0
Emma Nordahl Vieira07SWEKongahälla AIK3,530,0
Alice Berggren07SWESävedalens AIK3,510,3
Freja Sjögren07SWEGöteborgs KIK3,500,0
Molly Portillo07SWEKongahälla AIK3,48-0,5
Lee Hagström07SWEIK Ymer3,330,0
Tilde Karlsson07SWEAlingsås IF3,300,0
Ebba Bränholm07SWESävedalens AIK3,27-0,2
10 Nellie Sturesson08SWEFalkenbergs IK3,100,0
11 Caroline Wanhainen07SWEIFK Göteborg3,07-0,1
12 Alice Boström Holmberg07SWESävedalens AIK3,030,0
13 Hanna Granath07SWESävedalens AIK3,02-0,7
14 Tilda Heed07SWEAlingsås IF3,000,0
15 Anna Sverrisdottir07SWEMajornas IK2,980,0
16 Freja Bäckström07SWESävedalens AIK2,94-1,0
17 Bella Wennbom07SWEUllevi FK2,93-0,8
18 Meja Ljunggren08SWEAlingsås IF2,900,0
19 Agnes Knauer07SWEHälle IF2,85-0,1   2,84 0,0
20 Daniela Borg07SWEAlingsås IF2,85-0,1   2,71 0,0
21 Elvira Eliason07SWEIF Rigor2,77-0,1
22 Daniella Kloth07SWESävedalens AIK2,650,0
23 Ella Pettersson07SWESävedalens AIK2,59-0,1   2,59 0,0
24 Annie Säwström08SWEIFK Göteborg2,590,0   2,55 0,0
25 Julia Welin07SWEIF Rigor2,540,0
26 Elin Wrange Linder07SWESävedalens AIK2,520,9
27 Ebba Kopka07SWESävedalens AIK2,500,0
28 Elsa Dehre07SWESävedalens AIK2,470,0   2,45 -0,1
29 Siri Provci07SWEIFK Göteborg2,470,2   2,36 0,0
29 Felicia Andersson08SWEBokenäs IF2,470,0   2,36 0,0
31 Jönsson Emilia07SWEMajornas IK2,440,0
32 Ida Nyman08SWEUllevi FK2,420,0
33 Freja Nielsen07DENDybvad IK2,390,0   2,37 0,3
34 Stina Helgeson07SWEKongahälla AIK2,390,0   2,04 0,0
35 Amanda Osbeck08SWEIFK Göteborg2,340,0
36 Lisa Karlsson07SWESävedalens AIK2,280,1
37 Hilda Björkman07SWESävedalens AIK2,15-0,3


F9 Kula2.0 kg
11 jun 
Alice Boström Holmberg07SWESävedalens AIK5,72
Stina Helgeson07SWEKongahälla AIK5,10
Freja Nielsen07DENDybvad IK4,97
Tilde Karlsson07SWEAlingsås IF4,73
Alice Berggren07SWESävedalens AIK4,52
Hanna Granath07SWESävedalens AIK4,47
Anna Sverrisdottir07SWEMajornas IK4,38
Caroline Wanhainen07SWEIFK Göteborg4,19
Freja Bäckström07SWESävedalens AIK4,13
10 Elsa Dehre07SWESävedalens AIK4,10
11 Ebba Bränholm07SWESävedalens AIK3,95
12 Elvira Eliason07SWEIF Rigor3,91
13 Alva Bilen Wantling07SWESävedalens AIK3,90
14 Daniella Kloth07SWESävedalens AIK3,73
14 Tilda Heed07SWEAlingsås IF3,73
16 Ebba Kopka07SWESävedalens AIK3,34
17 Amanda Osbeck08SWEIFK Göteborg3,25
18 Daniela Zinnerström08SWEBokenäs IF3,21
19 Hilda Björkman07SWESävedalens AIK3,20
20 Felicia Andersson08SWEBokenäs IF3,00
21 Ida Nyman08SWEUllevi FK2,98
21 Lisa Karlsson07SWESävedalens AIK2,98
23 Julia Welin07SWEIF Rigor2,94
24 Meja Ljunggren08SWEAlingsås IF2,70



© Track & Field, Christer Falk