RESULTAT
Julklappsjakten 2021-12-04/05
Friidrottens Hus
Göteborgs KIK
Uppdaterad: 2021-12-05
Resultatlänk lördag  söndag  Samlad lista   


 
M 60m
Final4 dec 
Lucas Lorentzon03SWEIFK Göteborg 7.12    pb   
Josef Åberg91SWEHälle IF 7.21    pb   
Nils Brakander04SWEIFK Göteborg 7.24    pb   
Anthon Bokelund Singh04SWEIFK Göteborg 7.26    pb   
Viggo Andersson04SWEUllevi FK 7.32    pb   
Robin Turan04SWEIFK Göteborg 7.47    pb   
Casper Bergstrand04SWEStenungsunds FI 7.51    pb   

Extralopp4 dec 
Lucas Lorentzon03SWEIFK Göteborg 7.21       
Josef Åberg91SWEHälle IF 7.30       
Viggo Andersson04SWEUllevi FK 7.32    pb   
Anthon Bokelund Singh04SWEIFK Göteborg 7.46       
Robin Turan04SWEIFK Göteborg 7.54       
Casper Bergstrand04SWEStenungsunds FIej start       
Nils Brakander04SWEIFK Göteborgej start       


M 400m
Final4 dec 
Tobias R. Garza04DENRanders Atletik52.18    pb   
Klaus Præst Jaque92DENAalborg Atletik53.90       
Gustav Graff Espensen01DENSilkeborg AK-7760.57       


M 1500m
Final4 dec 
Elias Ramhult05SWEIK Ymer 4:18.57        P17 1:a
Love Ramhult03SWEIK Ymer 4:24.67        M 1:a
Linus Alinder05SWEMölndals AIK 4:30.05        P17 2:a
Fredrik Nybäck70SWESpårvägens FK 4:31.50    pb    M 2:a
Nils Askelund05SWEMölndals AIK 4:41.07        P17 3:a
Oscar Hajny-Landgren05SWEIFK Lund 4:43.76        P17 4:a
David Lövdahl05SWEIFK Halmstad 4:44.03        P17 5:a


M Stav
4 dec 
Robin Jacobsson98SWEUllevi FK510    JK-rek pb   
Jens Sørensen91DENRanders Atletik380       
Gustav Thyrman04SWEIF Rigor380    pb   
Peter Svensson02SWEIF Rigor0       

360370380390400470480501510521
J.Sørensen--xo-xxx
G.Thyrmanoxoxoxxx
R.Jacobsson-----ooooxxx
P.Svensson----xxx


M Längd
4 dec 
Lucas Lorentzon03SWEIFK Göteborg6,30    pb   
Johannes Lundqvist04SWEUllevi FK6,07    pb   
Melvin Pai04SWEIFK Trelleborg5,81    pb   
Philip Karlsson04SWEUllevi FK5,73       

1 2 3 4 5 6 
J.Lundqvist6,074,085,456,016,01X
L.Lorentzon5,316,306,185,42--
M.Pai5,735,585,735,685,685,81
P.KarlssonX5,734,11XX-


M Kula7.26 kg
4 dec 
Jonas Ejderstedt76SWEFIK Färjestaden13,45       
Magnus Schütz79SWEFIK Färjestaden11,01       
Gustav Graff Espensen01DENSilkeborg AK-7710,23       
Jonas Dufresne04DENRanders Atletik13,76        5 kg

1 2 3 4 5 6 
G.Espensen9,489,789,6710,239,629,51
J.Ejderstedt12,1513,4510,2212,1111,3211,64
M.Schütz11,0110,1510,9510,9710,1110,30
J.DufresneX13,2013,76XX13,49


M 4 x 200m
Finalheat 14 dec 
IFK Göteborg 1 MTristan Heno -04
Anthon Bokelund Singh -04
Lucas Lorentzon -03
Robin Turan -04

1:32.801   
Helsingborg, IFK 1 MJacob Carlsson -05
Linus Rosén -06
Tim Björk Schwabe -07
Jacob Rosberg -05

1:45.505   
Lund, IFK 1Melvin Preihs -06
Alfons Ekroth -06
Kalel Muddingay -06
Isak Gamst -05

1:45.916   
Ullevi FK 1Viggo Andersson -04
Philip Karlsson -04
Johannes Lundqvist -04
Hugo Tilldal -05

bröt-   

Finalheat 24 dec 
IFK Göteborg 2 P17Hugo Kündig -06
Albin Edin -06
Tobias Hadzikostas -05
Benjamin -05

1:35.692   
Ullevi FK, 1 P17Shakeem Reid -05
Jonas Gustén -05
Marcus Johansson -05
Charlie Wolschon -05

1:38.773   
Helsingborg, IFK 2 P16Albin Sjöh -06
Viktor Vartia -06
David Eriksson -06
Adam Greszkiewicz -06

1:41.794   
Lund, IFK 2 MJulian Westberg Dolfe -06
Gustav Ågårdh -06
Elias Lönndahl -06
Emil Wetterberg -07

1:51.037   


P17 60m
Försök heat 14 dec 
Oscar Schölin05SWEMölndals AIK 7.56q       
Linus Wahl05SWELerum Friidrott 7.85q       
Elias Toth05SWEIFK Lund 7.88q    pb   
Viggo Nielsen05SWELerum Friidrott 7.96q    pb   
Enzo Martini Tedfelt05SWEMölndals AIK 8.12        

Försök heat 24 dec 
Isak Gamst05SWEIFK Lund 7.08q    pb   
Theodor Johner05SWELerum Friidrott 7.56q    pb   
Johan Conway05SWEMölndals AIK 7.78q    pb   
Jacob Carlsson05SWEIFK Helsingborg 7.94q    pb   

Final4 dec 
Isak Gamst05SWEIFK Lund 7.14       
Theodor Johner05SWELerum Friidrott 7.49       
Oscar Schölin05SWEMölndals AIK 7.54       
Johan Conway05SWEMölndals AIK 7.82       
Linus Wahl05SWELerum Friidrott 7.88       
Elias Toth05SWEIFK Lund 7.88       
Viggo Nielsen05SWELerum Friidrott 7.92       
Jacob Carlsson05SWEIFK Helsingborg 7.93       


P17 Stav
4 dec 
Gabriel Torgersson05SWEIF Kville410    pb   
Jacob Tegnér05SWELerum Friidrott370    pb   
Elliot Lindbom05SWELerum Friidrott370    pb   
Gabriel Thede05SWEIFK Helsingborg250       

220230240250260270350360370380390400410420
G.Torgersson---------ooooxxx
J.Tegnér------xoooxxx
E.Lindbom-------oxxoxxx
G.Thedeooxxoxxoxxx


P17 Längd
4 dec 
Marcus Johansson05SWEUllevi FK6,30    pb   
Linus Wahl05SWELerum Friidrott6,01    pb   
Melker Svanberg05SWEIF Kville5,93    pb   
Benjamin Sander05SWEIFK Göteborg5,82    pb   
Jonas Gustén05SWEUllevi FK5,78       
Wilmer Olsson05SWEMölndals AIK5,46    pb   
Gavin Wastrell05SWEIFK Trelleborg5,31       
Viggo Nielsen05SWELerum Friidrott5,24    pb   
Charlie Wolschon05SWEUllevi FK5,19       

1 2 3 4 5 6 
V.Nielsen4,945,245,035,22X5,09
L.WahlX6,01XXXX
J.Gustén5,625,785,76X5,685,55
G.Wastrell5,255,285,235,315,044,97
M.Johansson6,30X5,776,016,10X
C.Wolschon5,194,494,92
W.Olsson5,385,245,405,255,46X
B.Sander5,395,825,275,195,675,81
M.Svanberg5,915,935,925,83X5,88


P17 Kula5.0 kg
4 dec 
Benjamin Sander05SWEIFK Göteborg11,37    pb   
Gabriel Thede05SWEIFK Helsingborg10,50       
Charlie Wolschon05SWEUllevi FK9,73       

1 2 3 4 5 6 
C.Wolschon9,59X8,72X9,739,44
B.Sander10,5410,24X10,5611,3710,72
G.Thede10,03X10,368,6710,509,51


P16 60m
Försök heat 14 dec 
Vuk Dorontic06SWEIFK Helsingborg 7.53q    pb   
Daniel Pedersen06DENRanders Atletik 7.56q    pb   
Allan Elgemark06SWEMölndals AIK 7.75     pb   
Viktor Vartia06SWEIFK Helsingborg 7.76     pb   
David Eriksson06SWEIFK Helsingborg 7.83     pb   
Lukas Tallefors06SWEIFK Växjö 8.11     pb   
Isak Bergström06SWEIFK Växjö 8.14     pb   
Viggo Bergström06SWEIFK Växjö 8.20        

Försök heat 24 dec 
Hugo Kündig06SWEIFK Göteborg 7.25q    pb   
Kalel Mudingay06SWEIFK Lund 7.32q    pb   
Emil Ellersgaard Kruse06DENSilkeborg AK-77 7.65q       
Jonas Ellison06SWEÖrgryte IS 7.71        
Jacob Rosberg06SWEIFK Helsingborg 8.08        
Vinton Landelius06SWEMölndals AIK 8.35     pb   
Linus Rosén06SWEIFK Helsingborgej start        

Försök heat 34 dec 
Albin Edin06SWEIFK Göteborg 7.36q    pb   
Thomas Sitm Madsen06DENRanders Atletik 7.63q       
Adam Greszkiewicz06SWEIFK Helsingborg 7.64q    pb   
Alfons Ekeroth06SWEIFK Lund 7.90     pb   
Leo Echardt06SWEVarbergs GIF 7.94        
Konrad Katsler06SWEMalmö AI 8.08        
William Malmström06SWEÖrgryte IS 8.44     pb   

Final4 dec 
Hugo Kündig06SWEIFK Göteborg 7.21    pb   
Kalel Mudingay06SWEIFK Lund 7.21    pb   
Albin Edin06SWEIFK Göteborg 7.25    pb   
Daniel Pedersen06DENRanders Atletik 7.49    pb   
Emil Ellersgaard Kruse06DENSilkeborg AK-77 7.60    sb   
Thomas Sitm Madsen06DENRanders Atletik 7.63       
Adam Greszkiewicz06SWEIFK Helsingborg 7.68       
Vuk Dorontic06SWEIFK Helsingborgbröt       


P16 Stav
4 dec 
Viggo Bergström06SWEIFK Växjö400    pb   
Isak Bergström06SWEIFK Växjö380    pb   
Linus Rosén06SWEIFK Helsingborg280       
Gustav Ågårdh06SWEIFK Lund250       
Zac Jellum Ling06SWEIFK Helsingborg210       

200210220230240250260270280290340350360370380390400410
G.Ågårdh-oooooxxx
Z.Jellum Lingxooxxx
L.Rosénooxoooxooxxooxxx
V.Bergström-----------oooxoxxoxoxxx
I.Bergström----------ooxoxoxoxxx


P16 Längd
4 dec 
Linus Rosén06SWEIFK Helsingborg6,10    pb   
Adam Greszkiewicz06SWEIFK Helsingborg6,04    pb   
Viktor Vartia06SWEIFK Helsingborg5,73    pb   
Albin Sjöh06SWEIFK Helsingborg5,52    pb   
Elias Löndahl06SWEIFK Lund5,50       
Allan Elgemark06SWEMölndals AIK5,33    pb   
Emil Ellersgaard Kruse06DENSilkeborg AK-775,27       
Melvin Preihs06SWEIFK Lund5,08    pb   
Erik Toll06SWEIFK Göteborg5,05    pb   
10 Alfons Ekeroth06SWEIFK Lund4,87       
11 Jonathan S. Møller06DENRanders Atletik4,80       
12 William Malmström06SWEÖrgryte IS4,75    pb   
13 Jonas Ellison06SWEÖrgryte IS4,70       
14 Oscar Carlsson06SWEÖrgryte IS4,56    pb   
15 Julian Westberg Dolfe06SWEIFK Lund4,00       

1 2 3 4 5 6 
J.Ellison4,434,704,33
A.Ekeroth2,864,684,87
E.Löndahl5,435,455,425,505,475,46
V.Vartia5,475,485,545,635,735,38
E.Toll4,624,915,05
J.Møller4,564,504,80
A.Greszkiewicz5,725,576,045,75X6,02
A.Elgemark5,335,185,145,083,414,05
A.Sjöh5,145,525,165,255,055,34
W.Malmström4,664,684,75
M.Preihs5,005,05X4,965,084,90
J.Westberg Dolfe3,603,474,00
E.Kruse5,274,934,834,464,995,03
O.Carlsson4,564,354,40
L.Rosén5,885,905,836,106,035,84


P16 Kula5.0 kg
4 dec 
Erik Toll06SWEIFK Göteborg10,84       
Linus Rosén06SWEIFK Helsingborg10,56       
Zac Jellum Ling06SWEIFK Helsingborg10,40    pb   
Emil Ellersgaard Kruse06DENSilkeborg AK-779,72       
Viggo Bergström06SWEIFK Växjö9,51       
Gustav Ågårdh06SWEIFK Lund8,77       
Julian Westberg Dolfe06SWEIFK Lund8,64       
Erik Hallqvist Persson06SWEIFK Helsingborg8,02       
Valdemar Wik06SWESävedalens AIK0,00       

1 2 3 4 5 6 
J.Westberg Dolfe8,508,128,64X8,24X
G.Ågårdh8,678,368,748,778,558,16
Z.Jellum Ling9,4310,2610,3110,2610,409,80
V.Bergström8,289,069,109,209,519,01
L.Rosén9,239,7210,0610,5610,4310,35
V.Wik
E.Hallqvist Perss8,027,137,297,75X7,33
E.Kruse9,018,959,10X9,189,72
E.Toll10,1810,4010,679,6410,8410,58


P15 60m
Försök heat 14 dec 
Daniel Otterdahl07SWEÖrgryte IS 7.56q    pb   
Ivar Fransson Larsson07SWELerum Friidrott 7.71q    pb   
Tim Björk Schwabe07SWEIFK Helsingborg 7.94q       
Ture Hjortbäck07SWESävedalens AIK 7.99q    pb   
Oskar Ekström07SWEKongahälla AIK 8.21     pb   
Ebbe Borg07SWEIFK Göteborg 8.31     pb   
Casper Nilsson Holmgren07SWEIFK Växjö 8.42     pb   
Thor Rytter Larsen07DENSilkeborg AK-77 8.49        

Försök heat 24 dec 
Erik Petersson07SWEFIK Färjestaden 7.63q    pb   
Alfred Danerud07SWESävedalens AIK 7.67q    pb   
Edvin Persson07SWEHögby IF 7.69q    pb   
David Blixt07SWEMölndals AIK 7.88q       
Viktor Holm07SWETurebergs FK 8.03q    pb   
Bruno Schön07SWEIFK Lund 8.09q    pb   
Oskar Andersson07SWEMölndals AIK 8.19        
Erik Håkansson07SWETurebergs FK 8.26     pb   

Försök heat 34 dec 
Ivano Bevanda07SWEEslövs AI 7.32q    pb   
Sebastian Kjellberg07SWEIF Rigor 8.00q       
Emil Wetterberg07SWEIFK Lund 8.16        
Måns Eklund07SWEIFK Göteborg 8.41     pb   
Gustav Johansson07SWEIFK Växjö 8.45     pb   
Nils Lindsta Long07SWELerum Friidrott 8.54     pb   
Ivan Fredberg07SWEÖrgryte IS 8.60        
Daniel Bertelsen07DENSilkeborg AK-77 8.63        

Försök heat 44 dec 
Markus Le Fjeld07NORTyrving IL 7.56q       
Otto Ejderstedt07SWEFIK Färjestaden 7.95q    pb   
Malte Zettergren07SWEVarbergs GIF 8.00q    pb   
Joel Pettersson07SWEIFK Göteborg 8.04q       
Nicho Schumacher07DENRanders Atletik 8.29     pb   
Noah Tholson07SWEIFK Göteborg 8.47     pb   
Oliver Braunias07SWEIFK Växjö 8.88     pb   
Erik Blomgren07SWEFIK Färjestaden 9.07        

Final A4 dec 
Ivano Bevanda07SWEEslövs AI 7.28    JK-rek pb   
Markus Le Fjeld07NORTyrving IL 7.37    pb   
Daniel Otterdahl07SWEÖrgryte IS 7.61       
Erik Petersson07SWEFIK Färjestaden 7.62    pb   
Edvin Persson07SWEHögby IF 7.64    pb   
Alfred Danerud07SWESävedalens AIK 7.67    pb   
Ivar Fransson Larsson07SWELerum Friidrott 7.76       
David Blixt07SWEMölndals AIK 7.91       

Final B4 dec 
Tim Björk Schwabe07SWEIFK Helsingborg 7.83    pb   
Sebastian Kjellberg07SWEIF Rigor 7.95    pb   
Ture Hjortbäck07SWESävedalens AIK 7.98    pb   
Malte Zettergren07SWEVarbergs GIF 8.00    pb   
Otto Ejderstedt07SWEFIK Färjestaden 8.01       
Viktor Holm07SWETurebergs FK 8.02    pb   
Joel Pettersson07SWEIFK Göteborg 8.05       
Bruno Schön07SWEIFK Lund 8.11       


P15 1000m
Final4 dec 
Samuel Rasmuson07SWEIFK Göteborg 2:54.78       
Axel Olsson07SWELerum Friidrott 2:55.94       
William Svensson07SWESävedalens AIK 2:58.38       
Malte Zettergren07SWEVarbergs GIF 3:03.70       
Olof Sundin07SWEVarbergs GIF 3:07.42    pb   
Måns Eklund07SWEIFK Göteborg 3:12.28       
Nils Johner07SWELerum Friidrott 3:12.31    pb   
Noah Hedenblom07SWEMölndals AIK 3:14.72       
Calle Wärn07SWELerum Friidrott 3:16.50    pb   
10 Thor Rytter Larsen07DENSilkeborg AK-77 3:19.32       
11 Erik Blomgren07SWEFIK Färjestaden 3:29.49       


P15 Stav
4 dec 
Axel Rogö07SWEIFK Göteborg390    pb   
Nicho Schumacher07DENRanders Atletik340       
Ture Hjortbäck07SWESävedalens AIK320    pb   
Hugo Sjösten07SWEIFK Växjö300    pb   
Markus Eklund07SWEIFK Göteborg270    pb   
Isak Thörn07SWESävedalens AIK260       

225240250260270280290300310320330340350360370380390402
T.Hjortbäck-----oxoooxoxxx
I.Thörn--oxoxxx
H.Sjösten¨-oooooooxxx
A.Rogö---------o-o-oxoxooxxx
N.Schumacher-----oooooooxxx
M.Eklundooxxoooxxx


P15 Längd
4 dec 
Markus Le Fjeld07NORTyrving IL6,16    pb   
Daniel Otterdahl07SWEÖrgryte IS6,02       
Edvin Persson07SWEHögby IF5,92       
Sebastian Kjellberg07SWEIF Rigor5,66    pb   
Rasmus Arnell07SWEIFK Göteborg5,62    pb   
Joel Pettersson07SWEIFK Göteborg5,58    pb   
Erik Petersson07SWEFIK Färjestaden5,43       
Tim Björk Schwabe07SWEIFK Helsingborg5,40    pb   
Otto Ejderstedt07SWEFIK Färjestaden5,11       
10 Erik Håkansson07SWETurebergs FK5,06    pb   
11 Viktor Holm07SWETurebergs FK5,05    pb   
12 Alfred Danerud07SWESävedalens AIK5,00       
13 Casper Nilsson Holmgren07SWEIFK Växjö4,97       
14 Malte Zettergren07SWEVarbergs GIF4,95       
15 Bruno Schön07SWEIFK Lund4,87    pb   
16 Mads V. Jensen07DENDybvad IK4,62    sb   
17 Hugo Sjösten07SWEIFK Växjö4,60       
18 Noah Hedenblom07SWEMölndals AIK4,58       
19 Måns Eklund07SWEIFK Göteborg4,58       
20 Svante Svensson07SWESävedalens AIK4,45       
21 Thor Rytter Larsen07DENSilkeborg AK-774,44       
22 Nils Lindsta Long07SWELerum Friidrott4,42       
23 Mikkel Larsen07DENDybvad IK4,25       
24 Markus Eklund07SWEIFK Göteborg4,10       
25 Tage Sköld07SWEMölndals AIK4,08       

1 2 3 4 5 6 
D.Otterdahl6,005,855,885,806,02X
C.Nilsson Holmgre4,684,974,91
M.Larsen4,024,054,25
M.EklundX4,102,06
E.HåkanssonX5,064,75
N.Lindsta LongX4,42X
M.Jensen4,504,62-
E.Petersson5,145,435,255,315,225,38
S.Kjellberg5,275,095,665,185,535,47
R.Arnell5,335,475,465,495,625,58
M.Eklund4,35X4,58
E.Persson5,675,775,905,705,875,92
H.Sjösten4,414,602,32
M.Zettergren3,534,804,95
T.Sköld1,943,864,08
S.SvenssonX4,114,45
T.Larsen4,444,334,40
B.Schön4,874,774,79
M.Fjeld5,405,155,675,97X6,16
V.Holm4,89X5,05
J.PetterssonXX5,165,385,345,58
O.Ejderstedt5,112,385,00
A.Danerud5,005,00X
T.Björk Schwabe5,325,215,15X5,405,22
N.Hedenblom4,474,544,58


P15 Kula4.0 kg
4 dec 
Otto Ejderstedt07SWEFIK Färjestaden13,76       
Samuel Rasmuson07SWEIFK Göteborg12,15    pb   
Erik Petersson07SWEFIK Färjestaden11,57       
Eric Hansson07SWEMalmö AI11,53       
Mads V. Jensen07DENDybvad IK11,26    sb   
Rasmus Arnell07SWEIFK Göteborg10,48       
William Falkenström07SWEKongahälla AIK10,20       
Liam Belo Da Silva07SWEIFK Växjö10,15       
Ivan Fredberg07SWEÖrgryte IS9,89       
10 Daniel Bertelsen07DENSilkeborg AK-779,66       
11 Nils Lindsta Long07SWELerum Friidrott7,66       

1 2 3 4 5 6 
E.HanssonXX11,53XXX
D.Bertelsen8,609,668,99
W.Falkenström10,0810,179,919,46X10,20
M.Jensen10,5810,6311,0211,2610,5210,61
O.Ejderstedt12,7412,55X12,4013,4913,76
S.Rasmuson11,6712,1510,9011,4010,4111,90
L.Belo Da Silva10,159,739,239,789,89X
R.Arnell10,339,879,8310,4810,3910,42
I.Fredberg9,89XX
N.Lindsta Long7,667,306,87
E.Petersson10,3611,1511,5710,5711,47-


P15 4 x 200m
Final4 dec 
Sävedalens AIK 1Alfred Danerud -07
Ture Hjortbäck -07
William Svensson -07
Nils Amundin -08

1:40.46   
Mölndals AIK 1David Blixt -07
Tage Sköld -07
Hugo Persson -07
Oskar Andersson -07

1:46.78   


P14 60m
Försök heat 14 dec 
Theodor Rogö08SWEHabo Friidrott 04 7.89q    pb   
Uno Stål08SWEKA 2 IF 7.96q    pb   
Axel Moberg08SWELerum Friidrott 8.16q    pb   
Oscar Laycock08DENSilkeborg AK-77 8.20q       
Erik Borg08SWESävedalens AIK 8.47q    pb   
Elias Karlsson08SWEIFK Växjö 8.82     pb   
Maximilian Nikoukar08DENAalborg Atletik 9.17        

Försök heat 24 dec 
Eric Nilsson Struck08SWEIstrums SK 7.62q       
Loke Salberg08SWELinköpings GIF 8.58q       
Oscar Rosenberg08SWEIFK Växjö 8.62q       
Gustav Monrad Hansen08DENSilkeborg AK-77 8.63        
Oliwer Benke08SWEIFK Göteborg 8.73     pb   
Magnus Ib Stubberup Nielsen08DENDybvad IK 9.49        
Linus Weihard08SWEMölndals AIK 9.57        

Final4 dec 
Eric Nilsson Struck08SWEIstrums SK 7.37    JK-rek pb   
Theodor Rogö08SWEHabo Friidrott 04 7.84    pb   
Uno Stål08SWEKA 2 IF 7.89    pb   
Oscar Laycock08DENSilkeborg AK-77 8.22       
Loke Salberg08SWELinköpings GIF 8.50       
Erik Borg08SWESävedalens AIK 8.53       
Oscar Rosenberg08SWEIFK Växjö 8.64       
Axel Moberg08SWELerum Friidrottej start       


P14 200m
Finalheat 14 dec 
Eric Nilsson Struck08SWEIstrums SK24.231    JK-rek pb   
Eskil Fernström08SWEMölndals AIK24.992    pb   
Johannes Aspman08SWEIF Kville27.043    pb   

Finalheat 24 dec 
Erik Borg08SWESävedalens AIK27.914    pb   
Hjalmar Peixoto08SWEIF Kville29.225    pb   
Albin Fagerberg08SWEIFK Växjö30.718       

Finalheat 34 dec 
Oliwer Benke08SWEIFK Göteborg29.476       
Måns Hyltsten08SWEIFK Växjö30.607       
David Bengtsson08SWEUllevi FK31.669       


P14 Stav
4 dec 
Elias Karlsson08SWEIFK Växjö300    pb   
Jonathan Thorin08SWEIstrums SK270    pb   

225240250260270280290300310
J.Thorinooooxoxxx
E.Karlssonooooooxooxxx


P14 Längd
4 dec 
Theodor Rogö08SWEHabo Friidrott 045,86    JK-rek   
Eskil Fernström08SWEMölndals AIK5,69       
Eric Nilsson Struck08SWEIstrums SK5,68    pb   
Uno Stål08SWEKA 2 IF5,56    pb   
Sebastian Siering08SWEIFK Göteborg4,85       
Oscar Laycock08DENSilkeborg AK-774,83       
Loke Salberg08SWELinköpings GIF4,74       
Elias Karlsson08SWEIFK Växjö4,23       
Jonathan Thorin08SWEIstrums SK4,20       
10 Oliwer Benke08SWEIFK Göteborg4,15       
11 Gustav Monrad Hansen08DENSilkeborg AK-774,06       
12 Erik Borg08SWESävedalens AIK3,87       
13 Maximilian Nikoukar08DENAalborg Atletik3,80       
14 Viggo Sjöström08SWESävedalens AIK3,56       

1 2 3 4 5 6 
O.Laycock4,834,784,694,484,42X
G.Monrad Hansen3,704,034,06
V.Sjöström3,503,523,56
S.Siering4,734,74XXX4,85
U.Stål5,195,455,565,155,44X
E.Borg3,553,872,71
E.Karlsson4,233,834,163,714,124,12
T.Rogö5,485,865,68-5,76X
O.Benke4,053,964,15
L.SalbergX4,574,51X4,744,63
J.Thorin4,16X4,20
M.Nikoukar3,653,803,77
E.Nilsson Struck5,395,355,625,685,495,56
E.Fernström5,655,694,425,495,60X


P14 Kula4.0 kg
4 dec 
Johan Skovsgaard08DENDybvad IK11,11       
Nils Amundin08SWESävedalens AIK10,20       
Jonathan Thorin08SWEIstrums SK8,88       
Oscar Laycock08DENSilkeborg AK-778,88       
Loke Salberg08SWELinköpings GIF8,35       
Magnus Ib Stubberup Nielsen08DENDybvad IK8,04       
Hjalmar Peixoto08SWEIF Kville7,91       
Gustav Monrad Hansen08DENSilkeborg AK-777,10       
Gustav Appelgren08SWELaholm IF6,73       
10 Maximilian Nikoukar08DENAalborg Atletik6,37       
11 Oliwer Benke08SWEIFK Göteborg6,27       

1 2 3 4 5 6 
L.Salberg7,547,937,588,35X8,08
O.Benke6,27XX
N.Amundin8,999,7310,209,7110,179,54
M.Nikoukar6,305,556,37
J.Thorin8,828,537,22XX8,88
M.Stubberup Niels7,478,037,398,047,557,58
H.Peixoto7,637,697,417,917,747,80
G.Appelgren6,396,206,73
G.Monrad Hansen7,056,407,106,966,756,55
O.LaycockX8,098,628,798,718,88
J.Skovsgaard11,1110,8510,4910,3210,0810,62


P13 60m
Försök heat 14 dec 
Alfred Wendt09SWESävedalens AIK 8.74q       
Ludvig Engbom09SWEIFK Göteborg 8.94q       
Albert Krejberg09DENSilkeborg AK-77 9.42        
Erik Olsson09SWEBokenäs IF 9.43     pb   
Tage Ovesson09SWEMölndals AIK 9.52     pb   
Linus Bernhardsson09SWEIFK Växjö 9.59     pb   

Försök heat 24 dec 
Alexander Olsson09SWEIstrums SK 8.95q       
César Skoglund09SWEUllevi FK 8.97q       
Luca Korsgaard Nicholson09DENSilkeborg AK-77 9.60        
Jakob Cedergren09SWEIF Kville 9.75        
Sigurd Hammarstrand09SWESävedalens AIK 9.88        
Eliah Pettersson09SWESävedalens AIKej start        

Försök heat 34 dec 
Adrian Krantz09SWEIFK Göteborg 8.81q       
Justin Harwood09SWEUllevi FK 8.90q       
Tim Frid Göransson09SWESävedalens AIK 9.02q       
Viggo Vikarand09SWEBokenäs IF 9.10q    pb   
Leon Ambrecht09SWEUllevi FK 9.25q       
Otto Bergdahl09SWEIFK Göteborg 9.34q    pb   
Minas Tessema09SWEMölndals AIK10.49        

Försök heat 44 dec 
Noel Johansson09SWEHälle IF 8.46q       
Alexandro Thorkéll09SWEIFK Helsingborg 8.68q    pb   
Emil Kongsbak09DENDybvad IK 8.89q       
Edvin Andersson09SWELidköpings IS 8.94q    pb   
Max Johansson09SWEUllevi FK 9.25q    pb   
Rayan Siguerdjidjene09SWEÖrgryte IS 9.39q       
Allan Hörbeck09SWEIFK Göteborgej start        

Final A4 dec 
Noel Johansson09SWEHälle IF 8.38    pb   
Alexandro Thorkéll09SWEIFK Helsingborg 8.60    pb   
Emil Kongsbak09DENDybvad IK 8.81    sb   
Adrian Krantz09SWEIFK Göteborg 8.83       
Justin Harwood09SWEUllevi FK 8.90       
Ludvig Engbom09SWEIFK Göteborg 8.94       
Edvin Andersson09SWELidköpings IS 8.95       
Alfred Wendt09SWESävedalens AIKej start       

Final B4 dec 
Alexander Olsson09SWEIstrums SK 8.83       
Viggo Vikarand09SWEBokenäs IF 8.99       
Tim Frid Göransson09SWESävedalens AIK 9.03       
Leon Ambrecht09SWEUllevi FK 9.05       
Max Johansson09SWEUllevi FK 9.32       
Otto Bergdahl09SWEIFK Göteborg 9.41       
César Skoglund09SWEUllevi FK 9.51       
Rayan Siguerdjidjene09SWEÖrgryte ISej start       


P13 200m
Finalheat 14 dec 
Allan Hörbeck09SWEIFK Göteborg28.251    pb   
Alfred Wendt09SWESävedalens AIK28.432    pb   
Justin Harwood09SWEUllevi FK29.513    pb   
Alexander Olsson09SWEIstrums SK29.754       

Finalheat 24 dec 
Sixten Schütz09SWEFIK Färjestaden30.106    sb   
Isac Gabrielsson09SWELerum Friidrott30.7110    pb   
Max Johansson09SWEUllevi FK31.0513    pb   
Luca Korsgaard Nicholson09DENSilkeborg AK-7733.5315       

Finalheat 34 dec 
Edvin Andersson09SWELidköpings IS30.558       
Joar Andersson09SWEIFK Växjö30.649       
Sigurd Hammarstrand09SWESävedalens AIK31.0211       
Erik Olsson09SWEBokenäs IF31.0312       

Finalheat 44 dec 
Viggo Vikarand09SWEBokenäs IF29.815       
Melvin Ewoldt09SWEIFK Halmstad30.297       
Albert Krejberg09DENSilkeborg AK-7733.0514       


P13 Längdzon
4 dec 
Vincent Åberg09SWEUllevi FK4,98       
Alexandro Thorkéll09SWEIFK Helsingborg4,59    pb   
Justin Harwood09SWEUllevi FK4,52       
Viggo Vikarand09SWEBokenäs IF4,49    pb   
Leon Ambrecht09SWEUllevi FK4,35       
Isac Gabrielsson09SWELerum Friidrott4,34    pb   
Melvin Ewoldt09SWEIFK Halmstad4,25    pb   
Otto Bergdahl09SWEIFK Göteborg4,23    pb   
Adrian Krantz09SWEIFK Göteborg4,14       
10 Alexander Olsson09SWEIstrums SK4,10       
11 Edvin Andersson09SWELidköpings IS4,05    pb   
12 Ludvig Engbom09SWEIFK Göteborg4,02       
13 Emil Kongsbak09DENDybvad IK4,00       
14 Max Johansson09SWEUllevi FK3,98    pb   
15 Joar Andersson09SWEIFK Växjö3,97    pb   
16 Tim Frid Göransson09SWESävedalens AIK3,92       
17 Albert Krejberg09DENSilkeborg AK-773,86       
18 Linus Bernhardsson09SWEIFK Växjö3,78    pb   
19 Erik Olsson09SWEBokenäs IF3,75    pb   
20 Luca Korsgaard Nicholson09DENSilkeborg AK-773,52       
21 Alexander Andersson09SWEMölndals AIK3,46       

1 2 3 4 5 6 
A.Andersson3,463,373,43
L.Ambrecht4,264,223,184,164,124,35
E.Olsson3,703,683,75
J.Andersson3,873,813,97
M.Johansson3,983,833,96
O.Bergdahl4,234,043,894,124,003,98
T.Frid Göransson3,923,66-
V.Vikarand4,464,184,384,444,474,49
A.Olsson3,914,103,90
L.Bernhardsson3,743,783,76
A.Thorkéll4,594,524,424,464,404,29
J.Harwood4,474,444,384,524,464,41
E.Andersson3,883,894,05
L.Engbom4,023,463,84
A.Krejberg3,683,833,86
I.Gabrielsson4,124,19X4,344,334,19
E.Kongsbak4,003,883,77
M.Ewoldt4,214,134,124,144,254,22
L.Nicholson3,453,523,52
V.Åberg4,824,744,804,984,834,97
A.Krantz4,104,143,86


P13 Kula3.0 kg
4 dec 
Erik Olsson09SWEBokenäs IF9,82       
Björn Roth09SWEIFK Göteborg9,23    pb   
Sixten Schütz09SWEFIK Färjestaden8,82       
Melvin Ewoldt09SWEIFK Halmstad8,35       
Karl Fredberg09SWEÖrgryte IS8,32    pb   
Allan Hörbeck09SWEIFK Göteborg8,32       
Emil Kongsbak09DENDybvad IK8,31       
Viggo Vikarand09SWEBokenäs IF7,86       
Luca Korsgaard Nicholson09DENSilkeborg AK-777,39       
10 Alexandro Thorkéll09SWEIFK Helsingborg7,39       
11 Jakob Cedergren09SWEIF Kville6,93       

1 2 3 4 5 6 
S.Schütz8,478,828,298,338,388,79
V.Vikarand7,717,747,347,347,467,86
A.HörbeckX8,237,647,087,618,32
L.Nicholson7,397,267,03
K.Fredberg8,32XX8,188,297,88
B.Roth8,568,598,238,488,279,23
E.Kongsbak8,177,747,868,317,868,14
A.Thorkéll7,177,107,39
E.Olsson9,409,479,329,607,799,82
M.Ewoldt8,35XX7,807,798,17
J.Cedergren6,936,37X


P12 60m
Försök heat 14 dec 
Gustav Waborg10SWEIFK Göteborg 8.92q       
Edvin Burman10SWEIFK Växjö 9.05q    pb   
Ture Samuelsson10SWELerum Friidrott 9.12q       
Ludvig Cederfalk10SWEIFK Göteborg 9.15q    pb   
Alfred Björkenor10SWEIFK Göteborg 9.33q       
Ivar Dittmer Macduff10SWEUllevi FK 9.49     pb   
Olle Folkesson10SWEIFK Växjö 9.78     pb   
Benjamin Birk Nielsen10DENAalborg Atletik10.84        

Försök heat 24 dec 
Svante Fernström10SWEMölndals AIK 8.87q       
Max Rongård Juhnke10SWEIFK Göteborg 8.97q    pb   
Jonathan Åberg10SWEIFK Växjö 9.28q    pb   
Sixten Morin Wegbrant10SWEMölndals AIK 9.69        
David Roos10SWEMölndals AIK 9.72        
Wilhelm Rietz Örnros10SWEÖrgryte IS 9.83        
Neo Bersell10SWEMölndals AIK10.00        
Ville Fransson10SWEMölndals AIK10.39     pb   

Försök heat 34 dec 
Theo Mjörnvik10SWEMölndals AIK 8.82q    pb   
Noel Henriksson10SWEFalkenbergs IK 8.85q    pb   
Kevin Fatty10SWELerum Friidrott 9.29q       
Måns Berggren10SWEIFK Göteborg 9.43q       
Oscar Wärn10SWELerum Friidrott 9.65        
Oscar Blomqvist10SWEMölndals AIK 9.69        
Espen Robinson10SWEMölndals AIK 9.71        
William Grimhag10SWEMölndals AIK10.35     pb   

Försök heat 44 dec 
Isac Sehlstedt10SWEFalkenbergs IK 8.53q       
Edvin Halldén Thulander10SWEIFK Göteborg 9.06q    pb   
Emil Granath10SWEMölndals AIK 9.38q       
Victor Barck Dahlberg10SWEIFK Göteborg 9.49q       
Arvid Reuterving10SWEIFK Göteborg10.02        
Arvid Uddenberg10SWEIFK Växjö10.05        
Alexander Tinnerholm10SWEMölndals AIKej start        

Final A4 dec 
Isac Sehlstedt10SWEFalkenbergs IK 8.55       
Svante Fernström10SWEMölndals AIK 8.82    pb   
Noel Henriksson10SWEFalkenbergs IK 8.85    pb   
Theo Mjörnvik10SWEMölndals AIK 8.89       
Gustav Waborg10SWEIFK Göteborg 8.95       
Max Rongård Juhnke10SWEIFK Göteborg 8.98       
Edvin Halldén Thulander10SWEIFK Göteborg 9.05    pb   
Edvin Burman10SWEIFK Växjö 9.13       

Final B4 dec 
Ludvig Cederfalk10SWEIFK Göteborg 9.18       
Ture Samuelsson10SWELerum Friidrott 9.19       
Kevin Fatty10SWELerum Friidrott 9.26       
Måns Berggren10SWEIFK Göteborg 9.32    sb   
Alfred Björkenor10SWEIFK Göteborg 9.33       
Jonathan Åberg10SWEIFK Växjö 9.34       
Victor Barck Dahlberg10SWEIFK Göteborg 9.43       
Emil Granath10SWEMölndals AIK 9.49       


P12 Längdzon
4 dec 
Isac Sehlstedt10SWEFalkenbergs IK4,76       
Svante Fernström10SWEMölndals AIK4,39    pb   
Gustav Waborg10SWEIFK Göteborg4,24       
Edvin Burman10SWEIFK Växjö4,23       
Noel Henriksson10SWEFalkenbergs IK4,19       
Ivar Dittmer Macduff10SWEUllevi FK4,17    pb   
Espen Robinson10SWEMölndals AIK4,09    pb   
Ludvig Cederfalk10SWEIFK Göteborg4,08       
Max Rongård Juhnke10SWEIFK Göteborg4,05    pb   
10 Victor Barck Dahlberg10SWEIFK Göteborg4,00    pb   
11 Jonathan Åberg10SWEIFK Växjö3,95    pb   
12 Theo Mjörnvik10SWEMölndals AIK3,95       
13 Emil Granath10SWEMölndals AIK3,89       
14 Elliot Olsson10SWEÖrgryte IS3,88       
15 Edvin Halldén Thulander10SWEIFK Göteborg3,80    pb   
16 Oscar Blomqvist10SWEMölndals AIK3,78    pb   
17 Olle Folkesson10SWEIFK Växjö3,77       
18 Leo Lundgren10SWELerum Friidrott3,70       
19 Kevin Fatty10SWELerum Friidrott3,70    pb   
20 Ture Samuelsson10SWELerum Friidrott3,69       
21 Oscar Wärn10SWELerum Friidrott3,59    pb   
22 Wilhelm Rietz Örnros10SWEÖrgryte IS3,56       
23 Oskar Kjellberg10SWEUllevi FK3,51    pb   
24 Magne Schnoor10DENSilkeborg AK-773,39       
25 Hans Viktor Eskildsen10DENSilkeborg AK-773,28       
26 Jesper Kjestrup Jørgensen10DENSilkeborg AK-773,23       
27 Vilgot Björnheden10SWEMölndals AIK3,20       
28 Karl Rangmar10SWEMölndals AIK3,12    pb   
29 Benjamin Birk Nielsen10DENAalborg Atletik2,99       
30 Arvid Uddenberg10SWEIFK Växjö2,93       
31 Lucas Lindberg10DENSilkeborg AK-772,70       
32 Asger Kristensen10DENSilkeborg AK-772,25       

1 2 3 4 5 6 
W.Rietz Örnros3,56X3,473,32
E.Halldén Thuland3,733,663,803,74
J.Åberg3,803,953,833,59
O.Wärn3,503,443,593,51
O.Kjellberg3,513,363,42X
M.Schnoor3,303,233,213,39
K.Fatty3,503,353,323,70
E.Olsson3,863,883,803,86
H.EskildsenX3,28X3,06
E.Burman4,234,174,024,10
S.Fernström4,394,264,364,39
K.Rangmar3,122,832,573,04
T.Samuelsson3,693,633,543,60
V.Barck Dahlberg4,00X3,893,87
T.Mjörnvik3,483,832,233,95
M.Rongård Juhnke3,934,054,043,94
J.Kjestrup Jørgen3,233,11X3,15
O.Folkesson3,683,673,773,67
N.Henriksson4,194,133,874,14
I.Dittmer Macduff4,054,074,134,17
L.Lundgren3,703,553,533,55
A.Uddenberg2,932,762,782,54
L.LindbergXX2,572,70
I.Sehlstedt4,534,764,614,70
A.Kristensen2,092,202,172,25
L.Cederfalk3,933,783,874,08
E.Granath3,893,793,793,80
G.Waborg4,244,174,154,07
E.Robinson3,904,093,943,72
B.Nielsen2,902,872,982,99
V.Björnheden3,043,133,203,12
O.Blomqvist3,573,673,753,78


P12 Kula3.0 kg
4 dec 
Kevin Fatty10SWELerum Friidrott8,00    pb   
Tiger Odéhn10SWEYstads IF7,51    pb   
Leo Lundgren10SWELerum Friidrott7,51       
Alfred Björkenor10SWEIFK Göteborg7,28    pb   
Ture Samuelsson10SWELerum Friidrott7,24    pb   
Olle Folkesson10SWEIFK Växjö7,02       
Edvin Burman10SWEIFK Växjö6,77       
Oscar Wärn10SWELerum Friidrott6,44       
Ludvig Cederfalk10SWEIFK Göteborg6,25       
10 Benjamin Birk Nielsen10DENAalborg Atletik6,15       
11 Magne Schnoor10DENSilkeborg AK-776,01       
12 Hans Viktor Eskildsen10DENSilkeborg AK-775,66       
13 William Grimhag10SWEMölndals AIK5,37       
14 Hugo Samuelsson Sandgren10SWEÖrgryte IS5,13       
15 Jesper Kjestrup Jørgensen10DENSilkeborg AK-775,09       
16 Ville Fransson10SWEMölndals AIK4,82       
17 Lucas Lindberg10DENSilkeborg AK-774,64       
18 Asger Kristensen10DENSilkeborg AK-773,00       

1 2 3 4 5 6 
O.Wärn5,694,826,286,44
T.Odéhn6,937,517,307,05
L.Lundgren7,156,837,247,51
M.Schnoor5,835,495,866,01
H.Samuelsson Sand5,004,615,135,04
B.Nielsen5,855,696,096,15
J.Kjestrup Jørgen4,295,094,934,59
E.Burman6,636,246,776,62
H.Eskildsen5,665,515,345,14
L.Lindberg4,454,644,423,43
A.Björkenor6,156,486,677,28
L.Cederfalk6,255,986,146,21
A.KristensenX3,002,982,12
O.Folkesson6,906,556,817,02
W.Grimhag5,374,664,895,13
T.Samuelsson6,966,917,197,24
V.Fransson4,424,734,824,82
K.Fatty7,718,007,567,72


P11 60mResultatet publiceras inte på Internet.

P11 LängdzonResultatet publiceras inte på Internet.

P11 Kula2.0 kgResultatet publiceras inte på Internet.

P10 60mResultatet publiceras inte på Internet.

P10 Kula2.0 kgResultatet publiceras inte på Internet.

K 400m
Final4 dec 
Mille B. Olesen02DENAalborg Atletik61.28       
Amanda Ehrnborg04SWEMölndals AIK62.41       
Signe Lehman02DENAalborg Atletik63.95       
Embla Riquelme01SWEHälle IF66.50       


K 1500m
Final4 dec 
Astrid Baunge05SWEMölndals AIK 4:51.44        F17 1:a
Tilde Adolfsson05SWEMotala AIF 4:59.66        F17 2:a
Lærke F. Thygesen05DENRanders Atletik 5:08.83        F17 3:a
Julia Wahlén01SWEMölndals AIK 5:28.07        K 1:a
Therese Rasmussen05DENSilkeborg AK-77 5:42.77        F17 4:a
Ella Pellmé05SWEStenungsunds FI 6:03.48        F17 5:a
Carine Bouzas83SWEUllevi FKej start        K


K Höjd
4 dec 
Lisa Holmberg02SWELidköpings IS156       

128135141146151156160
L.Holmberg---oooxxx


K Tresteg
4 dec 
Matilda Åkerman04SWEIFK Halmstad10,39    pb   
Lisa Holmberg02SWELidköpings IS10,35       
Linn Ejnarsson04SWELaholm IF9,82    pb   

1 2 3 4 5 6 
L.HolmbergX9,85X10,08X10,35
M.Åkerman10,2810,399,60-X10,23
L.Ejnarsson9,019,319,179,289,829,67


K 4 x 200m
Finalheat 14 dec 
IFK Göteborg 1 F17Filippa Palmås -04
Tyra Rydén -04
Isabella Petrusic -05
Ivana Pekic -05

1:49.632   
Ullevi FK, 2 KHelmi Hjortbäck -05
Nora Jolbäck -04
Ester Schenck -04
Elin Pettersson -03

1:49.754   
Helsingborg, IFK KAnnie Thorkéll -06
Elin Thor -06
Celine Stjernfeldt -05
Frida Andersson -06

1:53.678   

Finalheat 24 dec 
Helsingborg, IFK 1 F15Lovisa Nilsson -06
Evelin Varga -08
Isolde Boo -07
Maya Lilja -07

1:50.735   
Orient, IK 1Ellen Schoug -05
Klara Håkanson -05
Nicole Hoffman -05
Elin Giebat -07

1:53.466   
Lund, IFK KInessa Hansen -06
Ebba Holgersson -06
Asta Hägglund -06
Alva Jeppsson -06

1:55.619   

Finalheat 34 dec 
Aalborg Atletik 1 F16Elin Lynge
Ida Nielsen
Signe Nielsen
Frederikke V. Vestergaard

1:48.111   
Hälle IF 1 Embla Riquelme -01
Leonor Riquelme -97
Tilde Dahlberg-06
Nelly Elned -06

1:49.693   
Sävedalens AIK KElla Hallin-06
Tilda Jildefjord -06
Ella Gianneschi -06
Annie Sjösten -06

1:53.567   


F17 400m
Finalheat 14 dec 
Lærke F. Thygesen05DENRanders Atletik61.751       
Leonor Riquelme05SWEHälle IF66.682       
Siri Ingvarsson05SWEIFK Helsingborg69.163       

Finalheat 24 dec 
Engla Strand05SWEIFK Helsingborg69.944       
Therese Rasmussen05DENSilkeborg AK-7774.945       


F17 Häck 60m76,2 cm
Final4 dec 
Olivia Amberntsson05SWEMölndals AIK 9.69       
Engla Strand05SWEIFK Helsingborg10.18       
Malva Axén05SWEMotala AIF10.45       
Matilde Fogh05DENRanders Atletik11.24       
Anna Fixell05SWESävedalens AIK11.28       


F17 Höjd
4 dec 
Engla Nilsson05SWEÖrgryte IS164       
Ebba Elfström05SWELidköpings IS156       
Nicole Hoffman05SWEIK Orient151       
Josefine Holmesson05SWELerum Friidrott146    pb   

128135141146151156160164167169
J.Holmessonoooxoxxx
E.Nilsson----ooooxxx
E.Elfström---xooxxooxxx
N.Hoffman--ooxxoxxx


F17 Tresteg
4 dec 
Erica Larsson05SWELaholm IF9,07    pb   

1 2 3 4 5 6 
E.Larsson8,68X8,15X8,829,07


F16 400m
Finalheat 14 dec 
Nelly Elned06SWEHälle IF58.151    JK-rek pb   
Alva Thunberg06SWEIFK Göteborg61.602       
Linnea Algotsson06SWEIFK Växjö63.213       
Linnéa Odéhn06SWEMalmö AI68.838       

Finalheat 24 dec 
Tuva-Stina Roth06SWEIFK Växjö63.664       
Sara Barndik06SWELidköpings IS63.735       
Tilda Jildefjord06SWESävedalens AIK65.606       
Agnes Sörestad06SWEMotala AIF65.687       


F16 1500m
Final4 dec 
Wilma Ehrnborg06SWEMölndals AIK 4:48.14    pb   
Elsa Tagesson06SWEIK Ymer 4:57.69       
Lovisa Emanuelsson06SWEIFK Göteborg 5:18.36       
Cornelia Ullsten06SWEMölndals AIK 5:24.86       
Beata Wrigstad06SWEIFK Lund 5:33.27       
Marika Östfahl06SWEIFK Växjö 5:41.94       
Tilda Olsson Kåår06SWEVarbergs GIF 6:01.24       


F16 Häck 60m76,2 cm
Försök heat 14 dec 
Lovisa Nilsson06SWEIFK Helsingborg 9.49q       
Signe Nielsen06DENAalborg Atletik 9.61q    pb   
Sigrid Carlsson06SWEMölndals AIK 9.67q       
Kristine S. Bitsch06DENRanders Atletik10.04q    pb   
Linnea Algotsson06SWEIFK Växjö10.15q       
Emelia Bengtsson06SWEIF Kville10.62        
Isabelle Colliander06SWEMölndals AIK11.34        
Asta Hägglund06SWEIFK Lund12.37        

Försök heat 24 dec 
Klara T. Bjerregaard06DENRanders Atletik 9.12q    pb   
Inessa Hansen06SWEIFK Lund 9.81q       
Alva Jeppsson06SWEIFK Lund10.44q       
Ida Kristiansson06SWEIF Göta Karlstad10.59        
Stella Önander06SWEKFUM Örebro10.60        
Sabrina El Khattabi06SWEIFK Helsingborg12.74        
Frida Andersson06SWEIFK Helsingborgbröt        

Final4 dec 
Klara T. Bjerregaard06DENRanders Atletik 9.05    pb   
Lovisa Nilsson06SWEIFK Helsingborg 9.44    sb   
Signe Nielsen06DENAalborg Atletik 9.51    pb   
Sigrid Carlsson06SWEMölndals AIK 9.61    sb   
Inessa Hansen06SWEIFK Lund 9.63    sb   
Linnea Algotsson06SWEIFK Växjö 9.82    sb   
Kristine S. Bitsch06DENRanders Atletik10.06       
Alva Jeppsson06SWEIFK Lund10.57       


F16 Höjd
4 dec 
Tilde Persson06SWEIFK Växjö167    pb   
Smilla Arkdal Ranebro06SWEIF Rigor167    pb   
Lovisa Nilsson06SWEIFK Helsingborg164    pb   
Annie Sjösten06SWESävedalens AIK151    pb   
Ella Hallin06SWESävedalens AIK151    pb   
Maya K Nicholson06DENSilkeborg AK-77151       
Kristine S. Bitsch06DENRanders Atletik151       
Asta Hägglund06SWEIFK Lund151    pb   
Alva Jeppsson06SWEIFK Lund141    pb   
10 Elina Brantvall06SWEMalmö AI141    pb   
11 Ella Gianneschi06SWESävedalens AIK135    pb   
12 Stella Önander06SWEKFUM Örebro128       

128135141146151156160164167169
E.Brantvalloxoxxoxxx
A.Jeppssonooxoxxx
S.Önanderoxxx
L.Nilsson-----oooxxx
A.Hägglundooooxoxxx
T.Persson--ooooxooxoxxx
M.Nicholsonoooxooxxx
E.Gianneschiooxxx
A.Sjösten-ooooxxx
S.Arkdal Ranebro----ooxooxxoxxx
K.Bitsch--oxooxxx
E.Hallinoooooxxx


F16 Tresteg
4 dec 
Annie Thorkéll06SWEIFK Helsingborg11,35       
Frederikke Voss Vestergaard06DENAalborg Atletik10,76       
Linnea Algotsson06SWEIFK Växjö10,55    pb   
Signe Nielsen06DENAalborg Atletik10,17       
Ella Gianneschi06SWESävedalens AIK9,63    pb   
Asta Hägglund06SWEIFK Lund9,53       
Sara Andersson06SWEIFK Helsingborg9,33    pb   
Tuva-Stina Roth06SWEIFK Växjö9,02       

1 2 3 4 5 6 
A.Thorkéll11,0711,2411,359,8611,0811,05
F.Vestergaard10,6510,76X10,43--
S.Nielsen10,04XX10,17X-
E.Gianneschi9,389,639,48---
S.Andersson9,019,109,33X9,249,27
L.Algotsson10,31X10,53-10,3310,55
T.Roth9,028,858,80--8,54
A.Hägglund9,539,449,209,15--


F15 200m
Finalheat 14 dec 
Amanda Tran07SWEIK Ymer26.651    pb   
Moa Wirstedt07SWEMalmö AI26.762    pb   
Natalie Rantzer07SWEHögby IF27.513    pb   
Ingrid Levin07SWESävedalens AIK27.786    pb   

Finalheat 24 dec 
Beate Pott07SWETurebergs FK27.564    pb   
Elsa Claesson07SWEMölndals AIK27.595    pb   
Maja Malmström07SWEIF Rigor28.3912       
Bella Skogsberg07SWELinköpings GIF28.8820    pb   

Finalheat 34 dec 
Emmie Wedin07SWETurebergs FK28.3010    pb   
Tova Karlsson07SWEHönö IS28.3011    pb   
Natalie Persson07SWEMariestads AIF29.0422       
Alva Sandgren07SWEIFK Växjö29.3223       

Finalheat 44 dec 
Ellen Birgander07SWEMalmö AI28.199    pb   
Vera Nordwall07SWEIFK Göteborg28.7517    pb   
Hilda Rydén07SWESävedalens AIK28.7718    pb   
Marie B. Olesen07DENAalborg Atletik29.6429    pb   

Finalheat 54 dec 
Linnea Johansson07SWEBohus IF28.6314    pb   
Elsa Dehre07SWESävedalens AIK28.8821    pb   
Alice Hjort07SWEIFK Göteborg29.9631       
Lina Sandström07SWEIFK Göteborg32.4246       

Finalheat 64 dec 
Saga Falck07SWEMalmö AI27.797    pb   
Märta Rhodin07SWELerum Friidrott28.7216    pb   
Ella Thompson07SWEGöteborgs KIK29.5728    pb   
Svea Götestam07SWEGöteborgs KIK30.0032    pb   

Finalheat 74 dec 
Agnes Knauer07SWEHälle IF28.7015    pb   
Irma Westh07SWEHabo Friidrott 0428.7819    pb   
Thea Rönnmark07SWEIFK Växjö29.3424    pb   
Evelina Larsson07SWETurebergs FK31.0239       

Finalheat 84 dec 
Tinne Jacobsson07SWELinköpings GIF30.8537    pb   
Maja Andersson07SWEIF Hagen FIK30.9638    pb   
Thea Randström07SWELinköpings GIF31.1141    pb   
Ida Bonow07SWETurebergs FKej start-       

Finalheat 94 dec 
Anna Daniels07SWEIFK Växjö30.6234    pb   
Nadia Lindborg07SWEIFK Helsingborg30.6735    pb   
Alva Dickner07SWEIFK Växjö30.7736    pb   
Nanna Høgstrup07DENRanders Atletik31.1040    pb   

Finalheat 104 dec 
Isabella Cochran07DENSilkeborg AK-7729.8130       
Tilda Räftegård07SWEMalmö AI32.0445    pb   
Wilma Stenborg07SWELidköpings IS33.8448    pb   
Agnes Sten07SWEIFK Växjö34.5749       

Finalheat 114 dec 
Maja My Vejlgård07DENSilkeborg AK-7729.4626       
Olga Drapella07SWETrollhättan FIK29.5227       
Elvira Skouras07SWEMalmö AI31.1542    pb   
Julie Bjerre Jensen07DENSilkeborg AK-7731.6044       

Finalheat 124 dec 
Karla Maerkedal07DENSilkeborg AK-7728.188       
Felicia Månesjö07SWEMölndals AIK28.5313       
Livia Nilsson07SWEIFK Växjö31.1843       

Finalheat 134 dec 
Alice Berggren07SWESävedalens AIK29.4225       
Smilla Fermskog07SWEIFK Växjö30.3533       
Elin Lennartsson07SWEKongahälla AIK32.7147    pb   
Laura Randeris07DENSilkeborg AK-7738.4650       


F15 Häck 60m76,2 cm
Försök heat 14 dec 
Ingrid Levin07SWESävedalens AIK 9.75q    pb   
Natalie Rantzer07SWEHögby IF10.16        
Smilla Fermskog07SWEIFK Växjö10.23        
Olga Drapella07SWETrollhättan FIK10.64        
Lily Stigberg07SWELerum Friidrott11.89        
Elin Lennartsson07SWEKongahälla AIK11.98        

Försök heat 24 dec 
Emilia Blomdahl07SWELidköpings IS 9.26q       
Emmie Wedin07SWETurebergs FK 9.57q       
Ellen Perman07SWEStenungsunds FI 9.79q       
Linnea Johansson07SWEBohus IF 9.93     pb   
Irma Westh07SWEHabo Friidrott 0410.23        
Vera Nordwall07SWEIFK Göteborg12.40        

Försök heat 34 dec 
Lisa Erkfeldt07SWEIFK Göteborg 9.32q       
Tilde Norrbrand07SWETurebergs FK 9.71q    pb   
Isolde Boo07SWEIFK Helsingborg10.21        
Ida Nielsen07DENAalborg Atletik10.34        
Vera Thiringer Coster07SWEIFK Göteborg10.53        
Ida Bonow07SWETurebergs FK11.06        
Alma Sandö07SWEVarbergs GIF12.29        

Försök heat 44 dec 
Maya Lilja07SWEIFK Helsingborg 9.24q       
Bella Gisel07SWEMalmö AI 9.92q    pb   
Freja Bäckström07SWESävedalens AIK10.29     pb   
Livia Nilsson07SWEIFK Växjö10.61        
Nanna Helmborg07DENSilkeborg AK-7710.62        
Beate Pott07SWETurebergs FK10.75        
Elsa Claesson07SWEMölndals AIK10.76        

Final4 dec 
Maya Lilja07SWEIFK Helsingborg 9.08    sb   
Lisa Erkfeldt07SWEIFK Göteborg 9.19    pb   
Emilia Blomdahl07SWELidköpings IS 9.22    sb   
Emmie Wedin07SWETurebergs FK 9.42    sb   
Tilde Norrbrand07SWETurebergs FK 9.64    pb   
Ingrid Levin07SWESävedalens AIK 9.72    pb   
Bella Gisel07SWEMalmö AI 9.97       
Ellen Perman07SWEStenungsunds FI10.33       


F15 Höjd
4 dec 
Maja Malmström07SWEIF Rigor164    pb   
Maja My Vejlgård07DENSilkeborg AK-77162       
Elin Giebat07SWEIK Orient160    pb   
Tinne Jacobsson07SWELinköpings GIF160    pb   
Ingrid Levin07SWESävedalens AIK158    pb   
Freja Bäckström07SWESävedalens AIK158    pb   
Ebba Mohlin07SWEMalmö AI158    pb   
Selma Springfors07SWEMölndals AIK155    pb   
Alice Jangemyr07SWEMölndals AIK151    pb   
10 Tilde Norrbrand07SWETurebergs FK146    pb   
11 Natalie Rantzer07SWEHögby IF146    pb   
12 Astrid Milding07SWETrollhättan FIK146    pb   
13 Ella Thompson07SWEGöteborgs KIK141    pb   
13 Tova Lundin07SWEIFK Helsingborg141    pb   
13 Wilma Zetterström07SWEIK Orient141    pb   
13 Ida Bonow07SWETurebergs FK141    pb   
17 Lina Sandström07SWEIFK Göteborg141       
17 Alice Boström Holmberg07SWESävedalens AIK141    pb   
19 Thea Arkdal Ranebro07SWEIF Rigor136       
20 Alma Sandö07SWEVarbergs GIF136       
21 Olga Drapella07SWETrollhättan FIK130       
21 Tina Alvånger07SWEIFK Växjö130    pb   
21 Olivia Andersson07SWEHabo Friidrott 04130       
24 Melanija Simic07SWEGöteborgs KIK130       
25 Nanna Høgstrup07DENRanders Atletik123       
Simone Frost07DENRanders AtletikX       

123130136141146151155158160162164166
S.Springfors-oooooxxoxxx
O.Andersson-oxxx
F.Bäckström---ooooxxoxxx
T.Lundin-oooxxx
N.Høgstrupoxxx
N.Rantzer-ooxooxxx
M.Malmström--oooooooxooxxx
M.Simicxxoxxoxxx
L.Sandström-ooxoxxx
S.Frostxxx
I.Bonowooooxxx
T.Norrbrand-ooooxxx
T.Jacobsson---oooooxoxxx
E.Giebat---ooooooxxx
A.Boström Holmber-ooxoxxx
E.Thompson-oooxxx
E.Mohlin--ooooxoxxoxxx
O.Drapellaooxxx
A.Sandöooxoxxx
A.Jangemyr-ooooxoxxx
A.Mildingooooxxoxxx
W.Zetterströmooooxxx
T.Alvångerooxx-
I.Levin-ooooxxoxooxxx
T.Arkdal Ranebrooxooxxx
M.Vejlgård-oooooooxooxxx


F15 Tresteg
4 dec 
Emmie Wedin07SWETurebergs FK11,41    pb   
Amanda Tran07SWEIK Ymer11,04       
Bella Gisel07SWEMalmö AI10,88    pb   
Emilia Blomdahl07SWELidköpings IS10,80    pb   
Thea Arkdal Ranebro07SWEIF Rigor10,37       
Tova Karlsson07SWEHönö IS10,35       
Linnea Johansson07SWEBohus IF10,34       
Ida Nielsen07DENAalborg Atletik10,16       
Irma Westh07SWEHabo Friidrott 049,91       
10 Alice Berggren07SWESävedalens AIK9,87    pb   
11 Johanna Gustén07SWEUllevi FK9,53    pb   
12 Tilde Norrbrand07SWETurebergs FK9,52       
13 Ida Bonow07SWETurebergs FK9,41    pb   
14 Elsa Dehre07SWESävedalens AIK9,37       
15 Thea Rönnmark07SWEIFK Växjö9,36       
16 Livia Nilsson07SWEIFK Växjö9,34       
17 Lina Sandström07SWEIFK Göteborg9,33       
18 Ebba Bränholm07SWESävedalens AIK9,23       
19 Olivia Andersson07SWEHabo Friidrott 049,16       
20 Alva Sandgren07SWEIFK Växjö9,13       
21 Wilma Stenborg07SWELidköpings IS8,88       
22 Svea Götestam07SWEGöteborgs KIK8,87       
23 Evelina Larsson07SWETurebergs FK8,77       
24 Ella Thompson07SWEGöteborgs KIK8,61       

1 2 3 4 5 6 
E.Bränholm9,238,929,10
E.Dehre9,109,379,22
T.Rönnmark9,369,299,27
A.Sandgren9,069,139,06
J.Gustén9,469,299,53
B.Gisel9,799,8510,88XX10,68
S.Götestam8,777,648,87
L.Johansson10,34X10,009,749,93X
W.Stenborg8,358,388,88
E.LarssonX8,77X
I.WesthX9,919,74
E.Blomdahl10,5210,6210,7710,6610,80X
A.Berggren9,439,749,87
E.Thompson8,538,188,61
T.Arkdal RanebroX10,07X10,3710,0710,33
A.Tran10,6611,0410,8110,63X10,71
T.Karlsson9,969,7810,0410,0210,1210,35
L.Nilsson9,348,719,08
I.Nielsen9,93X9,3810,169,649,61
T.NorrbrandX9,52X
L.Sandström9,339,119,14
E.Wedin10,6610,8210,79XX11,41
I.Bonow9,239,419,03
O.Andersson9,088,949,16


F15 4 x 200m
Finalheat 14 dec 
Malmö AI 1 F15Saga Falck -07
Maja Ingvarsson -07
Bella Gisel -07
Moa Wirstedt -07

1:50.781   
Turebergs FK 1 F15Emmie Wedin -07
Tilde Norrbrand -07
Ida Bonow -07
Beate Pott -07

1:52.452   
Sävedalens AIK 1 F15Alice Holmberg-Boström -07
Ingrid Levin -07
Hilda Rydén -07
Alice Berggren -07

1:53.113   
IFK Växjö 1 F15Ebba Gustavsson -09
Alma Stenberg -09
Vera Undin -08
Freya Skoog -09

2:01.108   

Finalheat 24 dec 
IFK Göteborg 4 F15Blessing Ezennaya -08
Vera Thiringer Coster -07
Vera Nordvall -07
Ebba Holmén -08

1:54.124   
Stenungsunds FI 1 F15Nicolina Sinclair -07
Julia Alexandersson -08
Inez Brocker -08
Ellen Perman -07

1:55.005   
Helsingborg, IFK 1 F15Natia Lindborg -07
Freja Lundin -08
Tova Lundin -07
Ellen Birgander -07

2:01.359   
Aalborg Atletik 1 F15Agata E.J. -08
Therese Karmisholt -08
Julie Mörk -08
Laura Juul -08

2:04.7110   

Finalheat 34 dec 
IFK Växjö 2 F15Alva Sandgren -07
Smilla Fermskog -07
Anna Daniels -07
Thea Rönnmark -07

1:56.906   
Malmö AI 2 F15Elvira Scoutras -07
Saga Siurholm -07
Tilda Räftegård -07
Ebba Mohlin -07

2:01.027   
IFK Göteborg 1 F15Isabella Siering -09
Alice Lindblad -09
Frida Karlsson -09
Nike Emanuelsson -09

2:08.7311   

Finalheat 44 dec 
Ullevi FK 1 F15Mary Harwood -07
Bella Wennblom -07
Johanna Gustén -07
Elsa Heyden -06

1:53.17-    UT
Lerum Friidrott 1 F13Ariel Sundberg -09
Ida Lindstrand -09
Isabella Haegermark -09
Ida Ryttberg -09

2:12.5012   
IFK Göteborg 3 F15Paulina Pappi -09
Linnea Holmén -09
Felicia Thorén -09
Ellen Bäckman -09

2:12.8719   


F14 1000m
Finalheat 14 dec 
Alice Samuelsson08SWEKongahälla AIK 3:23.381    pb   
Tindra Westlund Stenberg08SWEHabo Friidrott 04 3:24.992    pb   
Leonie Algurén08SWELerum Friidrott 3:28.363    pb   
Ida Klingener08SWELerum Friidrott 3:28.594    pb   
Liv Hammarberg08SWELerum Friidrott 3:30.335    pb   
Alma Winroth08SWEIFK Växjö 3:32.116    sb   
Ellen Nørgaard08DENRanders Atletik 3:36.778    pb   

Finalheat 24 dec 
Ida Carlsson08SWELidköpings IS 3:33.637       
Tilda Myrehag08SWEIK Orient 3:42.639       
Helmi Rydell08SWEHönö IS 3:43.5110       
Beata Berg08SWEGöteborgs KIK 3:44.0611       
Johanne Lund Poulsen08DENAalborg Atletik 3:46.3812       
Cecilia Fredriksson08SWEGöteborgs KIK 3:48.9413       


F14 Häck 60m76,2 cm
Försök heat 14 dec 
Tindra Westlund Stenberg08SWEHabo Friidrott 0410.40q       
Hannia Börjeson08SWELidköpings IS10.56q    sb   
Selma Adler08SWEIK Orient10.65q       
Matilda Lindén08SWEIF Göta Karlstad11.33        
Alice Samuelsson08SWEKongahälla AIK11.40        
Therese Karmisholt08DENAalborg Atletik11.80        
Elin Larsson08SWEIF Rigorej start        

Försök heat 24 dec 
Ella Alvelin08SWEMölndals AIK 9.61q       
Nike Blomberg08SWEHabo Friidrott 0410.44q       
Ida Carlsson08SWELidköpings IS10.73     sb   
Emilia Wåhlberg08SWEIF Rigor11.21        
Ellen Nørgaard08DENRanders Atletik11.72     pb   
Stina Essberg08SWEHabo Friidrott 0411.81        
Freja Lundin08SWEIFK Helsingborg11.86        

Försök heat 34 dec 
Ebba Holmén08SWEIFK Göteborg10.11q       
Vilma Lundqvist Ottordahl08SWEHönö IS10.17q       
Laura Juul Lassen08DENAalborg Atletik10.34q       
Liv Hammarberg08SWELerum Friidrott11.09     pb   
Dalia Kamf Hoppe08SWEIFK Trelleborg11.61        
Matilda Johansson08SWEHabo Friidrott 0412.06     pb   
Svea Pellmé08SWEStenungsunds FI12.07        

Final4 dec 
Ella Alvelin08SWEMölndals AIK 9.02    sb   
Nike Blomberg08SWEHabo Friidrott 04 9.92       
Ebba Holmén08SWEIFK Göteborg 9.99    sb   
Vilma Lundqvist Ottordahl08SWEHönö IS10.03    pb   
Selma Adler08SWEIK Orient10.34    sb   
Hannia Börjeson08SWELidköpings IS10.38    sb   
Tindra Westlund Stenberg08SWEHabo Friidrott 0410.43       
Laura Juul Lassen08DENAalborg Atletik10.50       


F14 Höjd
4 dec 
Elsa Ekgrim08SWEIF Rigor157       
Ylva Magnusson Debray08SWEÖrgryte IS154    pb   
Elin Lundberg08SWEIF Kronan154    pb   
Vera Undin Cederberg08SWEIFK Växjö150    pb   
Vilma Lundqvist Ottordahl08SWEHönö IS150    pb   
Hannia Börjeson08SWELidköpings IS145    pb   
Helmi Rydell08SWEHönö IS145       
Matilda Lindén08SWEIF Göta Karlstad145    pb   
Klara Petersson08SWELerum Friidrott145       
10 Emilia Wåhlberg08SWEIF Rigor145    pb   
11 Beata Berg08SWEGöteborgs KIK140       
11 Elsa Skager08SWELerum Friidrott140    pb   
13 Ida Klingener08SWELerum Friidrott140    pb   
14 Ebba Olsson08SWEIstrums SK135    pb   
15 Liv Hammarberg08SWELerum Friidrott135    pb   
16 Svea Pellmé08SWEStenungsunds FI135    pb   
17 Emma Sparredal08SWEMölndals AIK135       
18 Laura Juul Lassen08DENAalborg Atletik129       

122129135140145150154157161162
E.Wåhlberg-ooxxoxxoxxx
S.Pellméooxoxxx
I.Klingeneroooxxoxxx
L.Lassenooxxx
V.Lundqvist Ottorooooxoxxoxxx
E.Lundbergoooooxoxxoxxx
E.Skageroooxoxxx
B.Bergoooxoxxx
E.Sparredalooxxoxxx
E.Olssonoooxxx
M.Lindénooooxxoxxx
H.Börjeson-oooxoxxx
Y.Magnusson Debra-oooooxoxxx
K.Petersson-ooxoxxoxxx
V.Undin Cederberg-oooooxxx
L.Hammarbergoxooxxx
H.Rydellooooxoxxx
E.Ekgrim--oooxooxoxxx


F14 Tresteg
4 dec 
Blessing Ezennaya08SWEIFK Göteborg10,84       
Ella Alvelin08SWEMölndals AIK10,68       
Elin Lynge08DENAalborg Atletik10,35       
Elin Lundberg08SWEIF Kronan9,90       
Nike Blomberg08SWEHabo Friidrott 049,89    pb   
Josefine Johansson08SWEIF Göta Karlstad9,49    pb   
Matilda Lindén08SWEIF Göta Karlstad9,47    pb   
Tindra Westlund Stenberg08SWEHabo Friidrott 049,15       
Alice Samuelsson08SWEKongahälla AIK9,04       
10 Alma Lylloff Qvortrup08DENSilkeborg AK-778,89       
11 Hannia Börjeson08SWELidköpings IS8,78       
12 Iris Fink08DENSilkeborg AK-778,78       
13 Ida Carlsson08SWELidköpings IS8,45       
14 Emma Sparredal08SWEMölndals AIK8,35       
15 Livia Hedberg08SWEGöteborgs KIK8,10       
16 Mathilde Klostergaard08DENSilkeborg AK-777,09       
Elin Larsson08SWEIF RigorX       

1 2 3 4 5 6 
E.LundbergX9,709,499,719,479,90
E.Lynge10,1910,229,719,9410,2510,35
J.Johansson9,178,918,989,409,49X
B.Ezennaya10,3410,4410,3210,0810,8410,55
I.Carlsson8,45X8,34
A.Samuelsson8,809,049,01
L.Hedberg7,937,638,10
M.Lindén9,258,889,229,439,379,47
I.Fink8,728,528,78
N.Blomberg9,459,71X9,899,249,30
H.Börjeson8,758,388,78
A.Lylloff Qvortru8,898,648,84
E.Sparredal8,358,30X
E.LarssonXX-
M.KlostergaardX6,757,09
T.Westlund Stenbe8,988,859,158,628,779,05
E.AlvelinXX10,2410,689,77X


F13 800m
Finalheat 14 dec 
Klara Stübner09SWEGöteborgs KIK 2:38.241       
Ebba Gustavsson09SWEIFK Växjö 2:38.512    pb   
Athina Ringfeldt09SWEIFK Göteborg 2:41.163       
Tilde Hegelund09DENSilkeborg AK-77 2:41.994       
Ellen Bäckman09SWEIFK Göteborg 2:42.885    pb   
Ida Lindstrand09SWELerum Friidrott 2:46.707    pb   
Alice Lindblad09SWEIFK Göteborg 2:47.518    sb   
Emma Ehrnborg09SWEMölndals AIK 2:51.9611       
Nova Arvidsson09SWEStensjöns IF 2:53.6612    pb   
10 Milla Andreasson09SWEGöteborgs KIK 2:56.1113       

Finalheat 24 dec 
Meja Strid09SWEMölndals AIK 2:45.596       
Olivia Johansson09SWEBohus IF 2:47.789       
Linnea Lundstedt09SWEMölndals AIK 2:49.0110       
Freya Skoog09SWEIFK Växjö 2:59.1614       
Astrid Hansson09SWEIFK Halmstad 2:59.2315       
Linnéa Holmén09SWEIFK Göteborg 3:00.5116       
Ella Ruderfelt09SWEIF Rigor 3:03.3617       
Svea Strömberg09SWEGöteborgs KIK 3:08.5718       
Olivia Simsek09SWEIFK Halmstadbröt-       


F13 Häck 60m68,6cm
Försök heat 14 dec 
Elin Stagemyr09SWEMölndals AIK 9.87q    pb   
Ida Ryttberg09SWELerum Friidrott10.62q    pb   
Paulina Pappi09SWEIFK Göteborg11.34     pb   
Freya Skoog09SWEIFK Växjö12.09        
Ester Barregård09SWEGöteborgs KIK12.57        
Selma Suraiya09SWEBohus IF13.37        
Lykke Bager09SWEIFK Göteborg13.71        

Försök heat 24 dec 
Olivia Simsek09SWEIFK Halmstad10.70q       
Emma Reuterberg09SWEIK Orient10.93q    pb   
Astrid Hansson09SWEIFK Halmstad11.11     pb   
Ella Ruderfelt09SWEIF Rigor12.93        
Ebba Wikström09SWEIFK Göteborg13.17        
Smilla Bernhardsson09SWEIFK Växjö14.36        
Saga Drottz09SWEIK Orientej start        

Försök heat 34 dec 
Nike Emanuelsson09SWEIFK Göteborg10.78q       
Isabella Siering09SWEIFK Göteborg11.01q       
Elvira Berg09SWEIK Orient11.41     pb   
Olivia Johansson09SWEBohus IF11.94        
Ariel Sundberg09SWELerum Friidrott13.32     pb   
Svea Strömberg09SWEGöteborgs KIK13.84        

Försök heat 44 dec 
Alva Eurenius09SWEIK Orient10.28q    pb   
Nova Arvidsson09SWEStensjöns IF10.83q       
Felicia Thorén09SWEIFK Göteborg11.28     pb   
Ebba Gustavsson09SWEIFK Växjö11.29        
Alma Stenberg09SWEIFK Växjö11.44     pb   
Klara Sif Aronsdóttir09SWEIFK Göteborg11.65        
Linnéa Holmén09SWEIFK Göteborg11.68     pb   

Final4 dec 
Elin Stagemyr09SWEMölndals AIK 9.87    pb   
Olivia Simsek09SWEIFK Halmstad10.31    sb   
Alva Eurenius09SWEIK Orient10.49       
Ida Ryttberg09SWELerum Friidrott10.60    pb   
Nike Emanuelsson09SWEIFK Göteborg10.66       
Nova Arvidsson09SWEStensjöns IF10.88       
Emma Reuterberg09SWEIK Orient11.12       
Isabella Siering09SWEIFK Göteborg11.24       


F13 Höjd
4 dec 
Molly Persson09SWEIFK Växjö161    pb   
Saga Drottz09SWEIK Orient159    pb   
Ida Mathilde Jønson09DENAalborg Atletik150       
Olivia Simsek09SWEIFK Halmstad146       
Elin Stagemyr09SWEMölndals AIK146    pb   
Ida Ryttberg09SWELerum Friidrott142    pb   
Nova Arvidsson09SWEStensjöns IF142    pb   
Athina Ringfeldt09SWEIFK Göteborg142    pb   
Paulina Pappi09SWEIFK Göteborg138    pb   
10 Isabella Siering09SWEIFK Göteborg133    pb   
11 Felicia Thorén09SWEIFK Göteborg133    pb   
12 Liv Holm09SWEIFK Göteborg127    pb   
12 Ellen Bäckman09SWEIFK Göteborg127       
12 Moa Nyman09SWEGöteborgs KIK127    pb   
15 Ebba Hagelin09SWEMölndals AIK127    pb   
15 Linnea Sverlander09SWEIFK Göteborg127       
17 Isabella Haegermark09SWELerum Friidrott120    pb   
18 Selma Suraiya09SWEBohus IF120    pb   
19 Sara Nokhiz09SWEIFK Göteborg112    pb   

112120127133138142146150153155157159161163
S.Drottz----oooxoooxooxxx
M.Nymanoooxxx
I.Jønson--ooooxooxxx
L.Sverlanderooxoxxx
P.Pappi-ooxoxxoxxx
E.Bäckmanoooxxx
L.Holmoooxxx
I.Siering-ooxoxxx
I.Haegermarkooxxx
E.Stagemyr-xoooooxoxxx
F.Thorénooxoxoxxx
O.Simsek---ooooxxx
A.Ringfeldt-ooooxoxxx
E.Hagelinooxoxxx
I.Ryttbergooooooxxx
M.Persson--ooooooxooxoxooxxx
N.Arvidsson-oooooxxx
S.Nokhizoxxx
S.Suraiyaoxoxxx


F13 Trestegzon
4 dec 
Nike Emanuelsson09SWEIFK Göteborg9,72    pb   
Olivia Simsek09SWEIFK Halmstad9,63       
Alva Eurenius09SWEIK Orient9,37    pb   
Nova Arvidsson09SWEStensjöns IF9,27    pb   
Elvira Berg09SWEIK Orient9,03    pb   
Isabelle Blomdahl09SWELidköpings IS8,97    pb   
Ebba Gustavsson09SWEIFK Växjö8,94       
Astrid Hansson09SWEIFK Halmstad8,60       
Ester Barregård09SWEGöteborgs KIK8,05       
10 Kinna Dahl09SWEIFK Växjö7,95       
11 Selma Suraiya09SWEBohus IF7,40    pb   

1 2 3 4 5 6 
E.Gustavsson8,868,558,808,948,768,93
S.Suraiya7,367,406,94
N.Arvidsson9,228,859,278,838,939,25
A.Eurenius9,379,378,938,69-X
E.BarregårdX7,388,05
O.Simsek9,509,619,499,639,429,07
I.Blomdahl8,898,858,908,558,768,97
A.Hansson8,298,388,607,76-8,12
E.Berg8,829,038,938,55-8,78
N.Emanuelsson9,509,649,619,489,599,72
K.DahlXX7,95


F12 800m
Finalheat 14 dec 
Marika Söderlund Larsson10SWEStenungsunds FI 2:36.121       
Clara Sigvardsson10SWEFIK Färjestaden 2:44.942    pb   
Felicia Luukkonen10SWEMölndals AIK 2:45.603       
Evelina Johansson10SWEFalkenbergs IK 2:45.904       
Lovina Freij10SWELerum Friidrott 2:50.415       
Siri Thompson10SWEGöteborgs KIKej start-       
Otilia Isberg10SWEFIK Färjestadenej start-       

Finalheat 24 dec 
Thea Håkansson10SWEIF Kronan 3:01.426       
Mathilde Klein10SWELerum Friidrott 3:08.027       
Maja Karlsson10SWEIK Orient 3:11.238       
Signe Provci10SWEIFK Göteborg 3:11.259       
Ida Lindsta Long10SWELerum Friidrott 3:12.9710       
Moa Palmgren10SWEIF Kronan 3:16.8411       


F12 Häck 60m68,6cm
Försök heat 14 dec 
Felicia Luukkonen10SWEMölndals AIK10.68q       
Maja Karlsson10SWEIK Orient11.32q    pb   
Julie Krook10SWEIFK Göteborg11.78q    pb   
Siri Thompson10SWEGöteborgs KIK11.92q       
Otilia Isberg10SWEFIK Färjestaden12.69        
Emma Lingmert10SWEIFK Växjö12.82        
Tilde Hegge10SWELerum Friidrott12.86        
Hedvig Elfström10SWELidköpings IS15.67        

Försök heat 24 dec 
Saga Karlsson10SWEHönö IS11.51q       
Ida Lindsta Long10SWELerum Friidrott11.98        
Maja Olsson10SWEIstrums SK12.21        
Hedvig Orestig10SWEHabo Friidrott 0412.28     pb   
Ellen Stolt Perlbo10SWEIFK Göteborg12.30     pb   
Sarah Svartborn10SWEÖrgryte IS13.28        
Mathilde Klein10SWELerum Friidrott14.00        
Ellen Hedberg10SWEIFK Göteborgej start        

Försök heat 34 dec 
Marika Söderlund Larsson10SWEStenungsunds FI10.33q    pb   
Tyra Vogstad10SWEIFK Göteborg11.66q       
Evelina Johansson10SWEFalkenbergs IK12.67        
Svea Hildell10SWEMölndals AIK13.26        
Tilde Ivarsson10SWEIFK Växjö13.28        
Clara Sigvardsson10SWEFIK Färjestadenbröt        
Molly Tyllander10SWEIK Ymerej start        

Försök heat 44 dec 
Lykke Nyström10SWEIFK Göteborg11.43q    pb   
Lovina Freij10SWELerum Friidrott12.05        
Enya Thomesen10DENSilkeborg AK-7712.24     pb   
Ruth Gustafsson10SWEHabo Friidrott 0413.01        
Lily Hetherington10SWEIFK Göteborg13.09        
Signe Provci10SWEIFK Göteborg13.52        
Edita Sakti10SWEIFK Växjö14.60        
Julia Andersson10SWEGöteborgs KIK15.17        

Final4 dec 
Marika Söderlund Larsson10SWEStenungsunds FI10.30    pb   
Felicia Luukkonen10SWEMölndals AIK10.85       
Maja Karlsson10SWEIK Orient11.25    pb   
Tyra Vogstad10SWEIFK Göteborg11.32       
Saga Karlsson10SWEHönö IS11.39       
Lykke Nyström10SWEIFK Göteborg11.43    pb   
Siri Thompson10SWEGöteborgs KIK11.71    sb   
Julie Krook10SWEIFK Göteborg12.05       


F12 Höjd
4 dec 
Clara Sigvardsson10SWEFIK Färjestaden151    JK-rek pb   
Maja Olsson10SWEIstrums SK145    pb   
Otilia Isberg10SWEFIK Färjestaden143    pb   
Lovina Freij10SWELerum Friidrott137    pb   
Lily Hetherington10SWEIFK Göteborg133    pb   
Saga Karlsson10SWEHönö IS133    pb   
Alva Åberg10SWEBohus IF133    pb   
Molly Tyllander10SWEIK Ymer128    pb   
Rebecka Johansson10SWEHabo Friidrott 04128       
10 Linnea Stenborg10SWELidköpings IS128    pb   
11 Ellen Stolt Perlbo10SWEIFK Göteborg128    pb   
11 Lykke Nyström10SWEIFK Göteborg128    pb   
11 Tilde Hegge10SWELerum Friidrott128       
14 Julie Krook10SWEIFK Göteborg128    pb   
15 Tyra Vogstad10SWEIFK Göteborg123    pb   
16 Emma Lingmert10SWEIFK Växjö123       
16 Tilde Ivarsson10SWEIFK Växjö123       
18 Mathilde Klein10SWELerum Friidrott117       
18 Svea Hildell10SWEMölndals AIK117    pb   
20 Evelina Johansson10SWEFalkenbergs IK117       
21 Ida Lindsta Long10SWELerum Friidrott117       
22 Felicia Sandin10SWEIFK Göteborg110    pb   
23 Juni Sandö10SWEVarbergs GIF110       

102110117123128133137140143145147149151153
M.Tyllanderoooooxxx
L.Freijooooooxxoxxx
E.Lingmertoooxoxxx
E.Stolt Perlboooooxoxxx
T.Vogstadooooxxx
L.Nyströmooooxoxxx
T.Ivarssonoooxoxxx
L.Hetheringtonoooxxoxxooxxx
S.Karlsson-oooxoxoxxx
M.Kleinoooxxx
R.Johanssonoooooxxx
J.Krookoooxoxxoxxx
F.Sandinxooxxx
E.Johanssonoxooxxx
O.Isberg-ooooooxooxxx
A.Åbergooooxxoxxoxxx
I.Lindsta Longooxoxxx
T.Heggeooooxoxxx
S.Hildelloooxxx
C.Sigvardsson-ooooxooxooxoo-oxxx
J.Sandöxoxoxxx
M.Olsson--ooooxooooxxx
L.Stenborg-oxoooxxx


F12 Trestegzon
4 dec 
Elin Amundin10SWEUllevi FK10,13       
Emma Falk10SWEIFK Göteborg9,14       
Sofia Dahlbäck10SWEÖrgryte IS9,05    pb   
Linnea Stenborg10SWELidköpings IS8,89       
Lykke Nyström10SWEIFK Göteborg8,80       
Hedvig Orestig10SWEHabo Friidrott 048,73       
Clara Sigvardsson10SWEFIK Färjestaden8,49       
Saga Karlsson10SWEHönö IS8,40       
Otilia Isberg10SWEFIK Färjestaden8,34       
10 Hedvig Elfström10SWELidköpings IS8,03       
11 Milly Anäng Ring10SWEGöteborgs KIK7,21    pb   
12 Molly Emilsson10SWEIFK Göteborg6,66       
13 Edita Sakti10SWEIFK Växjö6,34       

1 2 3 4 5 6 
C.Sigvardsson8,088,498,328,03
H.OrestigX8,637,438,73
E.Amundin9,9610,0010,139,88
S.Dahlbäck8,889,058,90X
M.EmilssonX6,66XX
M.Anäng Ring7,21---
L.Stenborg8,898,898,738,69
E.FalkX8,789,148,89
S.Karlsson8,40X8,158,40
L.Nyström8,598,238,578,80
E.Sakti6,286,066,316,34
H.Elfström8,038,027,537,85
O.Isberg8,168,348,228,13


F11 600mResultatet publiceras inte på Internet.

F11 HöjdResultatet publiceras inte på Internet.

F11 TrestegzonResultatet publiceras inte på Internet.

F10 600mResultatet publiceras inte på Internet.

F10 LängdzonResultatet publiceras inte på Internet.


© Track & Field, Christer Falk